WP VR - en to sv_SE translation catalogue (348 entries)

en: 360 Degree Panorama
sv_SE: 360 graders panorama

en: 360 Degree Video
sv_SE: 360 graders video

en: 900+ Icons & RGB Color Support for Hotspots
sv_SE: 900+ ikoner och RGB-färgstöd för hotspots

en: Activate License
sv_SE: Aktivera licens

en: Add Company Information
sv_SE: Lägg till företagsinformation

en: Add Form Shortcode
sv_SE: Lägg till formulärkortkod

en: Add New Tour
sv_SE: Lägg till ny turné

en: Add Scene ID
sv_SE: Lägg till Scene ID

en: Add a Hotspot inside your tour to show additional information like Paragraph, Heading, Image, Video, or multiple content.
sv_SE: Lägg till en hotspot i din turné för att visa ytterligare information som stycke, rubrik, bild, video eller flera innehåll.

en: Add-ons
sv_SE: tillägg

en: Adding Hotspots on Scene
sv_SE: Lägger till hotspots på scenen

en: Advanced Controls
sv_SE: Avancerade kontroller

en: Allow the Authors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access their own tours only):
sv_SE: Tillåt författarna till din webbplats att skapa, redigera, uppdatera och ta bort virtuella rundturer (de kan endast komma åt sina egna turer):

en: Allow the Editors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access other users' tours):
sv_SE: Tillåt redaktörerna för din webbplats att skapa, redigera, uppdatera och ta bort virtuella rundturer (de kan komma åt andra användares rundturer):

en: Assign Pitch & Yaw
sv_SE: Tilldela Pitch & Yaw

en: Authors will be able to Create, Edit, Update, and Delete their own virtual tours only.
sv_SE: Författare kommer endast att kunna skapa, redigera, uppdatera och ta bort sina egna virtuella rundturer.

en: Auto Rotation
sv_SE: autorotation

en: Back to WPVR Dashboard
sv_SE: Tillbaka till WPVR Dashboard

en: Background Audio
sv_SE: bakgrundsljud

en: Background Color
sv_SE: bakgrundsfärg

en: Background Panoramas
sv_SE: bakgrundspanoramautsikt

en: Basic Control Buttons
sv_SE: Grundläggande kontrollknappar

en: Basic Settings
sv_SE: Grundläggande inställningar

en: Before You start, you can check our Documentation to get familiar with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress.
sv_SE: Innan du börjar kan du kontrollera vår dokumentation för att bekanta dig med WP VR - 360 Panorama och Virtual Tour Creator för WordPress.

en: Best WordPress Plugin
sv_SE: Bästa WordPress-plugin

en: Border
sv_SE: kant

en: Border Radius (px)
sv_SE: Kantradie (PX)

en: Bottom
sv_SE: botten

en: Button Alignment
sv_SE: knappinställning

en: Button Style
sv_SE: knappstil

en: Button Text
sv_SE: knapptext

en: Button URL
sv_SE: knappen URL

en: Call To Action
sv_SE: Uppmaning

en: Call to action button text
sv_SE: Call to Action-knapptext

en: Can't find solution on with our documentation? Just Post a ticket on Support forum. We are to solve your issue.
sv_SE: Hittar du inte lösningen med vår dokumentation? Lägg bara upp en biljett på supportforumet. Vi ska lösa ditt problem.

en: Capitalize
sv_SE: kapitalisera

en: Cart Lift
sv_SE: kärrlyft

en: Center
sv_SE: center

en: Check out our other amazing free plugins!
sv_SE: Kolla in våra andra fantastiska gratis plugins!

en: Checkout All Features
sv_SE: Kolla in alla funktioner

en: Choose The Spot
sv_SE: Välj platsen

en: Click on Preview to see how the content is appearing for the hotspot.
sv_SE: Klicka på Förhandsgranska för att se hur innehållet visas för hotspot.

en: Click on the Preview button to view your uploaded panorama in virtual tour mode.
sv_SE: Klicka på knappen Förhandsgranska för att se ditt uppladdade panorama i virtuellt turnéläge.

en: Click on the Update button to save your work. And just like that, you can create an unlimited number of virtual tours and add your customization to them.
sv_SE: Klicka på knappen Uppdatera för att spara ditt arbete. Och precis så kan du skapa ett obegränsat antal virtuella turer och lägga till din anpassning till dem.

en: Click on the Upload button to upload your panorama image.
sv_SE: Klicka på knappen Ladda upp för att ladda upp din Panorama-bild.

en: Click on this Publish button to save this as a tour. You can always find it in your tour list.
sv_SE: Klicka på den här publiceringsknappen för att spara detta som en rundtur. Du kan alltid hitta den i din turnélista.

en: Click to Upload an Image
sv_SE: Klicka för att ladda upp en bild

en: Color
sv_SE: färg

en: Company Logo & Description
sv_SE: Företagslogotyp & beskrivning

en: Compass
sv_SE: kompass

en: Contact Our Support
sv_SE: Kontakta vår support

en: Continue to guide
sv_SE: Fortsätt att vägleda

en: Control Buttons
sv_SE: Kontrollknappar

en: Control Horizontal & Vertical View of Panorama Images
sv_SE: Styr horisontell och vertikal vy av panoramabilder

en: Convert any jpeg or png format image to webp on media upload:
sv_SE: Konvertera valfri JPEG- eller PNG-formatbild till WEBP vid uppladdning av media:

en: Create a tour use this QR code
sv_SE: Skapa en tur Använd denna QR-kod

en: Create high-converting slaes funnels on a visual drag & drop funnel builder canvas and increase your online sales from today.
sv_SE: Skapa högkonverterande Slaes-trattar på en visuell drag- och släpptrattbyggarduk och öka din onlineförsäljning från och med idag.

en: Cubemap
sv_SE: pompa och stekta

en: Cubemap Image Support
sv_SE: CubeMap-bildstöd

en: Cubemap Images
sv_SE: cubemap-bilder

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Control Buttons
sv_SE: Anpassade kontrollknappar

en: Custom Icon & Color for Hotspots (Using CSS)
sv_SE: Anpassad ikon och färg för hotspots (med CSS)

en: Custom Panorama Loading Face
sv_SE: Anpassat panoramaladdningssikte

en: Custom Preview Image & Text
sv_SE: Anpassad förhandsgranskningsbild och text

en: Custom Rotation Settings
sv_SE: Anpassade rotationsinställningar

en: Custom Zoom Settings
sv_SE: Anpassade zoominställningar

en: Custom icons will only show on frontend. Hotspot custom icons only works with fontawesome 5. If you are using any different version of fontawesome under theme or any plugin, you may deactivate fontawesome from WP VR. Go to "Get Started menu" and select "Role" and check fontawesome disable switch. Now put your desired any icon class under "Hotspot custom icon class" field. It will appear on the frontend.
sv_SE: Anpassade ikoner visas endast på frontend. Hotspot Custom Icons fungerar bara med Fontawesome 5. Om du använder någon annan version av Fontawesome under Theme eller något plugin, kan du avaktivera Fontawesome från WP VR. Gå till "Kom igång-menyn" och välj "Roll" och markera FontAwesome Disable Switch. Lägg nu önskat ikonklass i alla ikoner under "Hotspot Custom Icon Class". Det kommer att visas på frontend.

en: Customize Icon & Logo of Control Buttons.
sv_SE: Anpassa ikon och logotyp för kontrollknappar.

en: Deactivate License
sv_SE: Avaktivera licens

en: Decisions
sv_SE: beslut

en: Disable Fontawesome from WP VR:
sv_SE: Inaktivera Fontawesome från WP VR:

en: Disable On Hover Content for Mobile:
sv_SE: Inaktivera på Hover-innehåll för mobil:

en: Disable WordPress Large Image Handler on WP VR:
sv_SE: Inaktivera WordPress stor bildhanterare på WP VR:

en: Disable keyboard control to use the form.
sv_SE: Inaktivera tangentbordskontroll för att använda formuläret.

en: Do not close or refresh the page during import process. It may take few minutes.
sv_SE: Stäng eller uppdatera inte sidan under importprocessen. Det kan ta några minuter.

en: Documentation
sv_SE: dokumentation

en: Documentation
sv_SE: dokumentation

en: Done
sv_SE: gjord

en: Download QR Code
sv_SE: Ladda ner QR-kod

en: Duplicate Tours with One Click
sv_SE: Duplicera turer med ett klick

en: Editors will be able to Create, Edit, Update, and Delete all virtual tours.
sv_SE: Redaktörer kommer att kunna skapa, redigera, uppdatera och ta bort alla virtuella rundturer.

en: Enable Social Media Share
sv_SE: Aktivera delning av sociala medier

en: Enable Video
sv_SE: Aktivera video

en: Enable Video JS control (It will load the WP VR Video JS library in the listed pages only):
sv_SE: Aktivera Video JS Control (det kommer endast att ladda WP VR Video JS-biblioteket på de listade sidorna):

en: Enable explainer video
sv_SE: Aktivera förklarande video

en: Enable mobile media resizer:
sv_SE: Aktivera mobil media resizer:

en: Enable or Disable Keyboard Movement Control.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera tangentbordsrörelsekontroll.

en: Enable or Disable Keyboard Zoom Control.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera tangentbordszoomkontroll.

en: Enable or Disable Mouse Drag Control.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera musdragkontroll.

en: Enable or Disable Mouse Zoom control.
sv_SE: Aktivera eller inaktivera muszoomkontroll.

en: Enable script control (It will load the WP VR scripts on the pages with virtual tours only):
sv_SE: Aktivera skriptkontroll (det kommer att ladda WP VR-skripten på sidorna endast med virtuella rundturer):

en: Enable the call to action, it will render under the tour.
sv_SE: Aktivera uppmaningen, den kommer att återges under turnén.

en: End Tour
sv_SE: Avsluta tur

en: Enter your license key, save changes and activate.
sv_SE: Ange din licensnyckel, spara ändringar och aktivera.

en: Equirectangular
sv_SE: ekvirktangulär

en: Explainer
sv_SE: kuverenföre

en: Explainer Video
sv_SE: Förklararvideo

en: Export
sv_SE: export

en: Features That Can
sv_SE: funktioner som kan

en: Flip the phone to landscape mode for a better experience of the tour.
sv_SE: Vänd telefonen till landskapsläge för en bättre upplevelse av turnén.

en: Fluent Forms Add-on
sv_SE: Fluent Forms-tillägg

en: Follow the Guided Wizard and Learn How it Works.
sv_SE: Följ den guidade guiden och lär dig hur det fungerar.

en: Font Size (px)
sv_SE: Teckenstorlek (PX)

en: Font Style
sv_SE: stilleben

en: Font Weight
sv_SE: fontvikt

en: Font color
sv_SE: teckensnittsfärg

en: For Classic Editor:
sv_SE: För klassisk redaktör:

en: Free vs Pro
sv_SE: Gratis vs Pro

en: Front-End Notice for Mobile Visitors:
sv_SE: Front-end-meddelande för mobilbesökare:

en: Full Page Virtual Tours
sv_SE: Helsida Virtuella turer

en: Full Screen
sv_SE: helskärm

en: Fullwidth
sv_SE: full bredd

en: General
sv_SE: allmän

en: General Setup Options
sv_SE: Allmänna installationsalternativ

en: Generic Form
sv_SE: generisk form

en: Get Access to
sv_SE: få tillgång till

en: Get It Now
sv_SE: Få det nu

en: Get Pro Now
sv_SE: Skaffa proffs nu

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Give a name to your virtual tour.
sv_SE: Ge ett namn till din virtuella rundtur.

en: Guided Tour
sv_SE: guidad tur

en: Gyroscope
sv_SE: gyroskop

en: Gyroscope & Mobile Notices
sv_SE: gyroskop & mobilmeddelanden

en: Gyroscope Control
sv_SE: gyroskopkontroll

en: Gyroscope Support
sv_SE: gyroskopstöd

en: Height
sv_SE: höjd

en: Height Unit
sv_SE: höjdförband

en: Height:
sv_SE: Höjd:

en: Here is a preview of your panorama image in tour mode. You can control it and mode around to see it in 360 degree view.
sv_SE: Här är en förhandstitt på din Panorama-bild i Tour-läge. Du kan styra den och läge runt för att se den i 360 graders vy.

en: Here you can see the Pitch & Yaw has been set for the hotspot.
sv_SE: Här kan du se Pitch & Yaw har satts för hotspot.

en: Here, you can set what content your viewer will see after clicking on the Hotspot. You can either set an URL or any other content using this editor. To learn more, follow this guide to set content using editor
sv_SE: Här kan du ställa in vilket innehåll din tittare kommer att se efter att ha klickat på hotspot. Du kan antingen ställa in en URL eller något annat innehåll med den här redigeraren. För att lära dig mer, följ den här guiden för att ställa in innehåll med Editor

en: Home
sv_SE: hem-

en: Home Button to visit Default Scene
sv_SE: Hemknapp för att besöka standardscenen

en: Hook
sv_SE: haka fast

en: Hotspot
sv_SE: hotspot

en: Hotspot Custom Icon Class
sv_SE: Hotspot anpassad ikonklass

en: Hotspot Setting
sv_SE: Hotspot-inställning

en: Hotspot-Type
sv_SE: hotspot-typ

en: ID
sv_SE: id-kort

en: If set to true, device orientation control will be used when the panorama is loaded, if the device supports it. If false, device orientation control needs to be activated by pressing a button. Defaults to false. Will work if gyroscope is enabled
sv_SE: Om inställt på True kommer Device Orientation Control att användas när panoramat laddas, om enheten stöder det. Om det är falskt måste enhetens orienteringskontroll aktiveras genom att trycka på en knapp. Standard är false. kommer att fungera om gyroskop är aktiverat

en: Import
sv_SE: importera

en: Import & Export Virtual Tours
sv_SE: Importera och exportera virtuella turer

en: Import tour file:
sv_SE: Importera Tour-fil:

en: In this Preview, drag to your desired location and click on it, exactly where you want to set the hotspot
sv_SE: I den här förhandsgranskningen, dra till önskad plats och klicka på den, precis där du vill ställa in hotspot

en: Info
sv_SE: uppfostran

en: Info-type Hotspots (Heading, Image, Text, Video, Gif, Links)
sv_SE: Info-typ hotspots (rubrik, bild, text, video, gif, länkar)

en: Italic
sv_SE: kursiv

en: Justified
sv_SE: berättigad

en: Keyboard Movement Control
sv_SE: tangentbordsrörelsekontroll

en: Keyboard Zoom Control
sv_SE: tangentbordszoomkontroll

en: Learn more
sv_SE: Läs mer

en: Left
sv_SE: vänster

en: Let's add a Hotspot
sv_SE: Låt oss lägga till en hotspot

en: Letter Spacing (px)
sv_SE: Brevavstånd (PX)

en: License Key
sv_SE: licensnyckel

en: Line Height
sv_SE: linjehöjd

en: Line Through
sv_SE: linje igenom

en: List of allowed pages to load WP VR Video JS library (The URLs of the pages on your site, You want to load Video JS):
sv_SE: Lista över tillåtna sidor för att ladda WP VR Video JS Library (URL:erna för sidorna på din webbplats, du vill ladda video JS):

en: List of allowed pages to load WP VR scripts (The URLs of the pages on your site with virtual tours):
sv_SE: Lista över tillåtna sidor för att ladda WP VR-skript (urrerna för sidorna på din webbplats med virtuella turer):

en: List the pages like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
sv_SE: Lista sidorna så här: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: List the pages with virtual tours like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
sv_SE: Lista sidorna med virtuella turer som denna: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: Lowercase
sv_SE: gemen

en: Make WPVR Popular
sv_SE: Gör WPVR populär

en: Mobile Height
sv_SE: mobilhöjd

en: Mobile Height Unit
sv_SE: Mobil höjdenhet

en: Mobile Panorama
sv_SE: mobilpanorama

en: More Pro Features
sv_SE: Fler proffsfunktioner

en: Mouse Control.
sv_SE: muskontroll.

en: Mouse Drag Control
sv_SE: musens dragkontroll

en: Mouse Zoom Control
sv_SE: muszoomkontroll

en: Move Down
sv_SE: gå ned

en: Move Left
sv_SE: Flytta vänster

en: Move Right
sv_SE: Flytta höger

en: Move Up
sv_SE: flytta upp

en: Multiple Content on Hotspots
sv_SE: Flera innehåll på hotspots

en: Next
sv_SE: närmast

en: No
sv_SE: nej

en: None
sv_SE: ingen

en: Normal
sv_SE: normal

en: Note: WooCommerce &amp; Fluent Forms hotspots will not be supported on embedded tours.
sv_SE: Obs: WooCommerce &amp; Fluent Forms Hotspots kommer inte att stödjas på inbäddade turer.

en: OFF
sv_SE: i väg

en: ON
sv_SE: enligt

en: Oblique
sv_SE: sned

en: On Click Content
sv_SE: På Klicka på Innehåll

en: On Hover Content
sv_SE: På svävningsinnehåll

en: On Screen Compass.
sv_SE: På skärmen kompass.

en: Once you see the Pitch & Yaw value for the spot, click on this Arrow. It'll be set as the coordinate for your hotspot
sv_SE: När du ser tonhöjds- och girvärdet för platsen klickar du på den här pilen. Den kommer att ställas in som koordinat för din hotspot

en: Oops! It seems like this post isn't published yet. Stay tuned for updates!
sv_SE: oj då! Det verkar som att det här inlägget inte är publicerat än. Håll utkik efter uppdateringar!

en: Open in new tab
sv_SE: Öppna i Ny flik

en: Open in same tab
sv_SE: Öppna på samma flik

en: Overline
sv_SE: överlinje

en: Padding (px)
sv_SE: utfyllnad (PX)

en: Panorama Scene Gallery
sv_SE: panoramascengalleri

en: Partial Panorama / Mobile Panorama Support
sv_SE: Partiell panorama / mobil panorama support

en: Paste Youtube or Vimeo link or upload
sv_SE: Klistra in YouTube eller Vimeo-länk eller ladda upp

en: Permission check failed
sv_SE: behörighetskontroll misslyckades

en: Personalize your virtual tours, in the way you want.
sv_SE: Anpassa dina virtuella turer, på det sätt du vill.

en: Pitch
sv_SE: kast

en: Pitch & Yaw is Set
sv_SE: Pitch & Yaw är inställd

en: Post a Ticket
sv_SE: posta en biljett

en: Premium Features
sv_SE: premiumfunktioner

en: Preview
sv_SE: förhandsvisning

en: Preview Image Message
sv_SE: Förhandsgranska bildmeddelande

en: Preview The Image in Tour Mode
sv_SE: Förhandsgranska bilden i Tour-läge

en: Preview Your Hotspot Content
sv_SE: Förhandsgranska ditt hotspot-innehåll

en: Previous
sv_SE: föregående

en: Print the forms shortcode you want to show.
sv_SE: Skriv ut formulärkortkoden du vill visa.

en: Publish Tours Anywhere (Embed Add-on)
sv_SE: Publicera Tours Anywhere (Embed Add-On)

en: Publish Your Tour
sv_SE: Publicera din turné

en: Put value in (px)
sv_SE: Sätt värde i (PX)

en: Radius
sv_SE: radie

en: Radius Unit
sv_SE: radieenhet

en: Radius:
sv_SE: radie:

en: Rate Us
sv_SE: Betygsätt oss

en: Read Documentations
sv_SE: Läs dokumentation

en: Read Our Complete Guides
sv_SE: Läs våra kompletta guider

en: Recover abandoned carts with automated email drip campaigns. Start getting back lost sales on your online store.
sv_SE: Återställ övergivna vagnar med automatiska e-postkampanjer. Börja få tillbaka förlorad försäljning i din webbutik.

en: Resume Auto-rotation after
sv_SE: återuppta automatisk rotation efter

en: Rextheme
sv_SE: Rextem

en: Right
sv_SE: rätt

en: Rotation Speed and Direction
sv_SE: rotationshastighet och riktning

en: Save
sv_SE: spara

en: Save Your Progress
sv_SE: Spara dina framsteg

en: Save Your Tour
sv_SE: Spara din turné

en: Scene Author with URL
sv_SE: scenförfattare med url

en: Scene Fade Duration
sv_SE: Scene Fade varaktighet

en: Scene Gallery
sv_SE: scengalleri

en: Scene ID
sv_SE: scen-ID

en: Scene Navigation Menu
sv_SE: Scennavigeringsmeny

en: Scene Setting
sv_SE: scenbild

en: Scene Title
sv_SE: scentitel

en: Scene Titles on Gallery
sv_SE: Scentitlar på galleriet

en: Scene Titles on Gallery.
sv_SE: Scentitlar på galleri.

en: Scene Type
sv_SE: scenbild

en: Scene Upload
sv_SE: Scenuppladdning

en: Scene Upload:
sv_SE: Scenuppladdning:

en: Scene-type Hotspots (Connect Panoramas)
sv_SE: Hotspots av scentyp (anslut panoramabilder)

en: Scenes
sv_SE: scener

en: Select Target Scene from List
sv_SE: Välj målscen från listan

en: Select a Version to Rollback
sv_SE: Välj en version för att återställa

en: Select your form
sv_SE: Välj ditt formulär

en: Sell WooCommerce Products
sv_SE: sälja WooCommerce-produkter

en: Set Contact Form
sv_SE: Ställ in kontaktformulär

en: Set Hotspot ID
sv_SE: Ställ in Hotspot ID

en: Set The Content for Click Action
sv_SE: Ställ in innehållet för klickåtgärd

en: Set Zoom Preferences
sv_SE: Ställ in zoominställningar

en: Set a Title to Your Virtual Tour
sv_SE: Ställ in en titel på din virtuella rundtur

en: Set a Tour Preview Image
sv_SE: Ställ in en förhandsgranskningsbild för turné

en: Set a time after which auto rotation will stop. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
sv_SE: Ställ in en tid efter vilken automatisk rotation stoppas. Tilldela i millisekunder, där 1000 millisekunder = 1 sekund.

en: Set a value to determine the speed of rotation. The higher the number, the faster it will rotate. Positive values will make it rotate clockwise and negative values will make it rotate anti clockwise
sv_SE: Ställ in ett värde för att bestämma rotationshastigheten. Ju högre siffra, desto snabbare kommer det att rotera. Positiva värden får den att rotera medurs och negativa värden gör att den roterar moturs

en: Set an unique Hotspot ID to each of your Hotspots. Avoid Spaces & special characters. Set it like H1 or 01
sv_SE: Ställ in ett unikt hotspot-ID till var och en av dina hotspots. Undvik mellanslag och specialtecken. Ställ in den som H1 eller 01

en: Set as Default
sv_SE: Ställ in som standard

en: Set the Scene ID for your first panorama image. The Scene ID has to be unique for each scene and without any spaces or special characters. You can set it as Scene1, S1, or simply 01.
sv_SE: Ställ in scen-ID för din första panoramabild. Scen-ID måste vara unikt för varje scen och utan några mellanslag eller specialtecken. Du kan ställa in den som scen1, s1 eller helt enkelt 01.

en: Settings
sv_SE: inställningar

en: Setup
sv_SE: uppsättning

en: Share On
sv_SE: dela på

en: Share your tour
sv_SE: Dela din turné

en: Since you have updated the plugin, please clear the browser cache for smooth functioning. Follow these steps if you are using <a href="https://support.google.com/accounts/answer/32050?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en" target="_blank">Google Chrome</a>, <a href="https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache" target="_blank">Mozilla Firefox</a>, <a href="https://clear-my-cache.com/en/apple-mac-os/safari.html" target="_blank">Safai</a> or <a href="https://support.microsoft.com/en-us/help/10607/microsoft-edge-view-delete-browser-history" target="_blank">Microsoft Edge</a>
sv_SE: Eftersom du har uppdaterat plugin-programmet, vänligen rensa webbläsarens cache för att fungera smidigt. Följ dessa steg om du använder <a href=://kaka-éa.-té-://kaka-Kaft://kaka-Kaon-Kaka-Kaka-Kafla-Kaka-ämnet.-Kafla-s-://-spel.

en: Starts from only
sv_SE: Börjar från endast

en: Stop Auto-rotation after
sv_SE: stoppa autorotation efter

en: Style
sv_SE: s synsätt

en: Submit
sv_SE: inlämna

en: Support
sv_SE: försörjning

en: Take The Tour
sv_SE: Ta turen

en: Target Scene ID
sv_SE: Målscen-ID

en: Text Decoration
sv_SE: textdekoration

en: Text Transform
sv_SE: textförvandling

en: Thank you
sv_SE: tack

en: The notice will appear on the front end of the virtual tour if viewed from a mobile device.
sv_SE: Meddelandet kommer att visas på fronten av den virtuella rundturen om den ses från en mobil enhet.

en: This option will display Zoom In, Zoom Out and Full Screen buttons on the tour.
sv_SE: Det här alternativet visar Zoom In, Zoom Out och Full Screen-knappar på Tour.

en: This option will not work if the "Tour Autoload" is turned on.
sv_SE: Det här alternativet fungerar inte om "Tour AutoLoad" är aktiverat.

en: This will set the scene fade effect and execution time.
sv_SE: Detta kommer att ställa in scenens fade-effekt och exekveringstid.

en: To Embed on External Page:
sv_SE: Så här bäddar du in på extern sida:

en: To use this WP VR tour in your posts or pages use the following shortcode
sv_SE: För att använda denna WP VR-turné i dina inlägg eller sidor använd följande kortkod

en: Top
sv_SE: topp-

en: Tour Autoload
sv_SE: tur autoladdning

en: Tour Background Audio
sv_SE: Turnébakgrundsljud

en: Tour Background Music
sv_SE: turné bakgrundsmusik

en: Tour Preview
sv_SE: Turnéförhandstitt

en: Tour Preview Image will not appear if this is turned on.
sv_SE: Förhandsgranskningsbilden visas inte om den är aktiverad.

en: Tours
sv_SE: turné

en: Turning On The StreetView Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
sv_SE: Om du aktiverar StreetView-alternativet raderas dina virtuella rundtursdata. Är du säker?

en: Turning On The Video Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
sv_SE: Om du aktiverar videoalternativet raderas din virtuella rundtursdata. Är du säker?

en: Turning it On will display a gallery with all the scenes on your tour. By double clicking on a scene thumbnail on the gallery, you can move to that specific scene. The gallery will only show up on the front end and not on the preview.
sv_SE: Om du slår på den visas ett galleri med alla scener på din turné. Genom att dubbelklicka på en scenminiatyr i galleriet kan du flytta till den specifika scenen. Galleriet kommer bara att dyka upp på fronten och inte på förhandsvisningen.

en: Turning it on will display scene titles on each scene thumbnail inside the Scene Gallery. The Scene IDs will be used as the Scene Title.
sv_SE: Om du aktiverar den visas scentitlar på varje scenminiatyr i scengalleriet. Scen-ID:n kommer att användas som scentitel.

en: Underline
sv_SE: understryka

en: Unlimited Hotspots (Up to to 5 for a scene in free)
sv_SE: Obegränsade hotspots (upp till 5 för en scen gratis)

en: Unlimited Scenes (Up to 5 in Free)
sv_SE: Obegränsade scener (upp till 5 i gratis)

en: Unlock all these options by upgrading to Premium version
sv_SE: Lås upp alla dessa alternativ genom att uppgradera till Premium-versionen

en: Upgrade Now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Upgrade to Pro
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: Upgrade to Pro
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: Upload Panorama Image
sv_SE: Ladda upp Panorama-bild

en: Upload or Add Link
sv_SE: Ladda upp eller lägg till länk

en: Uppercase
sv_SE: versal

en: Use the iframe below to share this tour on an external page.
sv_SE: Använd iframe nedan för att dela denna turné på en extern sida.

en: Using this Tour
sv_SE: Använder denna turné

en: VR GLass Support:
sv_SE: VR-glasstöd:

en: VR Glass Support for Video Tours
sv_SE: VR Glass Support för videoturer

en: Video
sv_SE: video-

en: Video Settings :
sv_SE: Videoinställningar:

en: Video Tutorials
sv_SE: videohandledningar

en: WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress is a customized panaroma & virtual builder tool for WordPress Website.
sv_SE: WP VR - 360 Panorama och Virtual Tour Creator för WordPress är ett anpassat Panaroma & Virtual Builder-verktyg för WordPress-webbplatsen.

en: WP VR Plugin Rollback
sv_SE: wp vr plugin rollback

en: WP VR assets will be loaded on your allowed pages only. If you turn this on, you have to list the URL's of the pages with virtual tours on the 'List of allowed pages to load WP VR scripts' option
sv_SE: WP VR-tillgångar kommer endast att laddas på dina tillåtna sidor. Om du slår på detta måste du lista webbadresserna till sidorna med virtuella rundturer på alternativet "Lista över tillåtna sidor för att ladda WP VR-skript"

en: WP VR will not load Font Awesome library.
sv_SE: WP VR kommer inte att ladda Font Awesome Library.

en: WP VR will resize each scenes for mobile devices.
sv_SE: WP VR kommer att ändra storlek på varje scen för mobila enheter.

en: WPFunnels
sv_SE: wpfunnels

en: WPVR Feature Comparison
sv_SE: WPVR-funktionsjämförelse

en: WPVR Height
sv_SE: WPVR-höjd

en: WPVR Mobile Height
sv_SE: WPVR mobil höjd

en: WPVR Radius
sv_SE: WPVR-radie

en: WPVR Setup
sv_SE: WPVR-installation

en: WPVR Width
sv_SE: WPVR-bredd

en: When someone clicks on the tour, auto-rotation stops. Here, set a time after which auto rotation will start again. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
sv_SE: När någon klickar på turnén upphör autorotationen. Här, ställ in en tid efter vilken automatisk rotation kommer att börja igen. Tilldela i millisekunder, där 1000 millisekunder = 1 sekund.

en: Width
sv_SE: bredd

en: Width (px)
sv_SE: Bredd (PX)

en: Width Fullwidth
sv_SE: bredd full bredd

en: Width Unit
sv_SE: breddenhet

en: Width:
sv_SE: Bredd:

en: Will activate the VR Glass support on mobile devices. This is the Beta release. So, if you face any issues with it, please contact us at support@rextheme.com
sv_SE: kommer att aktivera VR Glass-stödet på mobila enheter. Detta är betaversionen. Så om du stöter på några problem med det, vänligen kontakta oss på support@rextheme.com

en: Will convert any jpeg or png image to webp format during media upload. will decrease the image size with no quality compromise and help the site to load faster.
sv_SE: Kommer att konvertera alla JPEG- eller PNG-bilder till WebP-format under uppladdning av media. Kommer att minska bildstorleken utan kvalitetskompromiss och hjälpa webbplatsen att laddas snabbare.

en: WooCommerce Add-on
sv_SE: WooCommerce-tillägg

en: Word Spacing (px)
sv_SE: Ordavstånd (PX)

en: WordPress's default large image handler for images larger than 2560px will be disabled for WP VR. So can create virtual tours with extremely high-quality images. Enabling it will also show high res image on mobile devices. Many devices may not support that resolution.
sv_SE: WordPress standardhanterare för stora bilder för bilder större än 2560px kommer att inaktiveras för WP VR. Så kan skapa virtuella turer med bilder av extremt hög kvalitet. Aktivering av den kommer också att visa högupplöst bild på mobila enheter. Många enheter kanske inte stöder den upplösningen.

en: Write your css here
sv_SE: Skriv din CSS här

en: Write your custom css
sv_SE: Skriv din anpassade CSS

en: Yaw
sv_SE: gir

en: Yes
sv_SE: ja

en: You can disable on hover content for mobile devices. As most of the devices are touch based.
sv_SE: Du kan inaktivera på hover-innehåll för mobila enheter. eftersom de flesta enheterna är beröringsbaserade.

en: You can use any image size but maximum image upload size recommended to support all device is 4096x2000 px for perfect responsive view. To check 360 view, click on preview button and check tour preview metabox.
sv_SE: Du kan använda vilken bildstorlek som helst men maximal bilduppladdningsstorlek som rekommenderas för att stödja alla enheter är 4096x2000 px för perfekt responsiv vy. För att kontrollera 360-vyn, klicka på knappen Förhandsgranska och markera MetaBox för förhandsgranskning av Tour.

en: Your Image In Tour Mode
sv_SE: Din bild i Tour-läge

en: Your Viewers - And Make Them Take
sv_SE: dina tittare - och få dem att ta

en: Your rating and feedback matters to us. If you are happy with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress give us a rating.
sv_SE: Ditt betyg och din feedback är viktig för oss. Om du är nöjd med WP VR - 360 Panorama och Virtual Tour Creator för WordPress ge oss ett betyg.

en: Zoom In
sv_SE: zooma in

en: Zoom Out
sv_SE: utzooma

en: Zoom interval is 50 to 120 degree. You can put any value between 50 to 120. As an example, if you set 100, the scene will display with zoom in 100 degree on each load.
sv_SE: Zoomintervallet är 50 till 120 grader. Du kan sätta vilket värde som helst mellan 50 till 120. Som ett exempel, om du ställer in 100, kommer scenen att visas med zoom i 100 grader på varje laddning.

en: add
sv_SE: addera

en: features
sv_SE: drag

en: for Choosing
sv_SE: för att välja

en: for Virtual Tours, Viewing Panoramas, and 360 Degree Content
sv_SE: För virtuella rundturer, visningspanorama och 360 graders innehåll

en: for unlimited virtual tours.
sv_SE: För obegränsade virtuella turer.

en: free
sv_SE: frigjord

en: pro
sv_SE: fnask

en: vh
sv_SE: VH

en: vw
sv_SE: VW
