WP VR - en to da_DK translation catalogue (348 entries)

en: 360 Degree Panorama
da_DK: 360 graders panorama

en: 360 Degree Video
da_DK: 360 graders video

en: 360 Video Support
da_DK: 360 videosupport

en: 900+ Icons & RGB Color Support for Hotspots
da_DK: 900+ ikoner og RGB-farveunderstøttelse til hotspots

en: Activate License
da_DK: Aktiver licens

en: Add Company Information
da_DK: Tilføj virksomhedsoplysninger

en: Add Form Shortcode
da_DK: tilføje formularen kortkode

en: Add New Tour
da_DK: Tilføj ny tur

en: Add Scene ID
da_DK: Tilføj scene-id

en: Add a Hotspot inside your tour to show additional information like Paragraph, Heading, Image, Video, or multiple content.
da_DK: Tilføj et hotspot i din tur for at vise yderligere information som afsnit, overskrift, billede, video eller flere indhold.

en: Add-ons
da_DK: tilføjelser

en: Adding Hotspots on Scene
da_DK: Tilføjelse af hotspots på scenen

en: Advanced Controls
da_DK: Avancerede kontroller

en: Allow the Authors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access their own tours only):
da_DK: Tillad forfatterne af dit websted at oprette, redigere, opdatere og slette virtuelle ture (de kan kun få adgang til deres egne ture):

en: Allow the Editors of your site to Create, Edit, Update, and Delete virtual tours (They can access other users' tours):
da_DK: Tillad redaktørerne af dit websted at oprette, redigere, opdatere og slette virtuelle ture (de kan få adgang til andre brugeres ture):

en: Assign Pitch & Yaw
da_DK: Tildel pitch & yaw

en: Authors will be able to Create, Edit, Update, and Delete their own virtual tours only.
da_DK: Forfattere vil kun være i stand til at oprette, redigere, opdatere og slette deres egne virtuelle ture.

en: Auto Gyroscope Support
da_DK: autogyroskopstøtte

en: Auto Rotation
da_DK: Autorotation

en: Autoload & Autoplay Video Tours.
da_DK: Autoload & Autoplay videoture.

en: Back to WPVR Dashboard
da_DK: Tilbage til WPVR Dashboard

en: Background Audio
da_DK: Baggrundslyd

en: Background Color
da_DK: baggrundsfarve

en: Background Panoramas
da_DK: baggrundspanoramaer

en: Basic Control Buttons
da_DK: Grundlæggende kontrolknapper

en: Basic Settings
da_DK: Grundlæggende indstillinger

en: Before You start, you can check our Documentation to get familiar with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress.
da_DK: Før du starter, kan du tjekke vores dokumentation for at blive fortrolig med WP VR - 360 Panorama og Virtual Tour Creator til WordPress.

en: Best WordPress Plugin
da_DK: Bedste WordPress-plugin

en: Border
da_DK: rand

en: Border Radius (px)
da_DK: kantradius (px)

en: Bottom
da_DK: grund

en: Button Alignment
da_DK: Knapjustering

en: Button Style
da_DK: Knap stil

en: Button Text
da_DK: knap tekst

en: Button URL
da_DK: knap URL

en: Call To Action
da_DK: Call to Action

en: Call to action button text
da_DK: Knap til handling knap tekst

en: Can't find solution on with our documentation? Just Post a ticket on Support forum. We are to solve your issue.
da_DK: Kan du ikke finde løsningen med vores dokumentation? Bare post en billet på supportforum. Vi skal løse dit problem.

en: Capitalize
da_DK: kapitalisere

en: Cart Lift
da_DK: Vognløft

en: Center
da_DK: centrum

en: Check out our other amazing free plugins!
da_DK: Tjek vores andre fantastiske gratis plugins!

en: Checkout All Features
da_DK: Tjek alle funktioner

en: Choose The Spot
da_DK: Vælg stedet

en: Click on Preview to see how the content is appearing for the hotspot.
da_DK: Klik på Forhåndsvisning for at se, hvordan indholdet vises for hotspottet.

en: Click on the Preview button to view your uploaded panorama in virtual tour mode.
da_DK: Klik på knappen Preview for at se dit uploadede panorama i Virtual Tour-tilstand.

en: Click on the Update button to save your work. And just like that, you can create an unlimited number of virtual tours and add your customization to them.
da_DK: Klik på knappen Opdater for at gemme dit arbejde. Og bare sådan kan du oprette et ubegrænset antal virtuelle ture og tilføje din tilpasning til dem.

en: Click on the Upload button to upload your panorama image.
da_DK: Klik på upload-knappen for at uploade dit panoramabillede.

en: Click on this Publish button to save this as a tour. You can always find it in your tour list.
da_DK: Klik på denne udgiv-knap for at gemme denne som en tur. Du kan altid finde det på din turliste.

en: Click to Upload an Image
da_DK: Klik for at uploade et billede

en: Color
da_DK: farve

en: Company Logo & Description
da_DK: Firmalogo og beskrivelse

en: Compass
da_DK: omfang

en: Contact Our Support
da_DK: kontakte vores support

en: Continue to guide
da_DK: Fortsæt med at guide

en: Control Buttons
da_DK: kontrolknapper

en: Control Horizontal & Vertical View of Panorama Images
da_DK: Styr vandret og lodret billede af panoramabilleder

en: Convert any jpeg or png format image to webp on media upload:
da_DK: Konverter ethvert billede af jpeg- eller png-format til webp på medieupload:

en: Create a tour use this QR code
da_DK: Opret en tur Brug denne QR-kode

en: Create high-converting slaes funnels on a visual drag & drop funnel builder canvas and increase your online sales from today.
da_DK: Opret højkonverterende SLAES-tragte på et visuelt træk og slip-tragtbygger-lærred og øg dit onlinesalg fra i dag.

en: Cubemap
da_DK: cubemap

en: Cubemap Image Support
da_DK: CubeMap billedunderstøttelse

en: Cubemap Images
da_DK: cubeMap billeder

en: Custom CSS
da_DK: Brugerdefineret CSS

en: Custom CSS
da_DK: Brugerdefineret CSS

en: Custom Control Buttons
da_DK: Brugerdefinerede kontrolknapper

en: Custom Icon & Color for Hotspots (Using CSS)
da_DK: Brugerdefineret ikon og farve til hotspots (ved hjælp af CSS)

en: Custom Panorama Loading Face
da_DK: brugerdefineret panorama-indlæsningsansigt

en: Custom Preview Image & Text
da_DK: Brugerdefineret forhåndsvisningsbillede og tekst

en: Custom Rotation Settings
da_DK: Brugerdefinerede rotationsindstillinger

en: Custom Zoom Settings
da_DK: Brugerdefinerede zoomindstillinger

en: Custom icons will only show on frontend. Hotspot custom icons only works with fontawesome 5. If you are using any different version of fontawesome under theme or any plugin, you may deactivate fontawesome from WP VR. Go to "Get Started menu" and select "Role" and check fontawesome disable switch. Now put your desired any icon class under "Hotspot custom icon class" field. It will appear on the frontend.
da_DK: Brugerdefinerede ikoner vises kun på frontend. Hotspot brugerdefinerede ikoner virker kun med FontaWesome 5. Hvis du bruger en anden version af FontaWesome under tema eller et hvilket som helst plugin, kan du deaktivere FontaWesome fra WP VR. Gå til "Kom godt i gang-menuen" og vælg "Role" og marker FontaWesome Disable Switch. Sæt nu din ønskede ikonklasse under feltet "Hotspot Custom Icon Class". Det vises på frontend.

en: Customize Icon & Logo of Control Buttons.
da_DK: Tilpas ikon og logo for kontrolknapper.

en: Deactivate License
da_DK: deaktivere licens

en: Decisions
da_DK: afgørelse

en: Disable Fontawesome from WP VR:
da_DK: Deaktiver fontawesome fra wp vr:

en: Disable On Hover Content for Mobile:
da_DK: Deaktiver på Hover-indhold til mobil:

en: Disable WordPress Large Image Handler on WP VR:
da_DK: Deaktiver WordPress Large Image Handler på WP VR:

en: Disable keyboard control to use the form.
da_DK: Deaktiver tastaturkontrol for at bruge formularen.

en: Do not close or refresh the page during import process. It may take few minutes.
da_DK: Luk eller opdater ikke siden under importprocessen. Det kan tage et par minutter.

en: Documentation
da_DK: dokumentation

en: Documentation
da_DK: dokumentation

en: Done
da_DK: færdig

en: Download QR Code
da_DK: Download QR-kode

en: Duplicate Tours with One Click
da_DK: Duplikerede ture med et enkelt klik

en: Editors will be able to Create, Edit, Update, and Delete all virtual tours.
da_DK: Redaktører vil være i stand til at oprette, redigere, opdatere og slette alle virtuelle ture.

en: Enable Social Media Share
da_DK: Aktiver deling af sociale medier

en: Enable Video
da_DK: Aktiver video

en: Enable Video JS control (It will load the WP VR Video JS library in the listed pages only):
da_DK: Aktiver video JS-kontrol (den indlæser kun WP VR-video-JS-biblioteket på de anførte sider):

en: Enable explainer video
da_DK: Aktiver forklaringsvideo

en: Enable mobile media resizer:
da_DK: Aktiver mobilmedieresizer:

en: Enable or Disable Keyboard Movement Control.
da_DK: Aktiver eller deaktiver tastaturbevægelseskontrol.

en: Enable or Disable Keyboard Zoom Control.
da_DK: Aktiver eller deaktiver tastaturzoomkontrol.

en: Enable or Disable Mouse Drag Control.
da_DK: Aktiver eller deaktiver musetag-kontrol.

en: Enable or Disable Mouse Zoom control.
da_DK: Aktiver eller deaktiver musezoomkontrol.

en: Enable script control (It will load the WP VR scripts on the pages with virtual tours only):
da_DK: Aktiver scriptkontrol (det vil indlæse WP VR-scripts på siderne kun med virtuelle ture):

en: Enable the call to action, it will render under the tour.
da_DK: Aktiver opfordringen til handling, den vil gengive under turen.

en: End Tour
da_DK: Sluttur

en: Enter your license key, save changes and activate.
da_DK: Indtast din licensnøgle, gem ændringer og aktiver.

en: Equirectangular
da_DK: ekrektangulær

en: Explainer
da_DK: forsker

en: Explainer Video
da_DK: Forklarer video

en: Export
da_DK: udførsel

en: Features That Can
da_DK: funktioner, der kan

en: Flip the phone to landscape mode for a better experience of the tour.
da_DK: Vend telefonen til liggende tilstand for en bedre oplevelse af turen.

en: Fluent Forms Add-on
da_DK: flydende formularer tilføjelse

en: Follow the Guided Wizard and Learn How it Works.
da_DK: Følg guiden Guided og lær, hvordan det fungerer.

en: Font Size (px)
da_DK: Skriftstørrelse (px)

en: Font Style
da_DK: skrifttype stil

en: Font Weight
da_DK: skriftvægt

en: Font color
da_DK: skriftfarve

en: For Classic Editor:
da_DK: Til klassisk redaktør:

en: Free vs Pro
da_DK: gratis vs pro

en: Front-End Notice for Mobile Visitors:
da_DK: Front-end-meddelelse til mobile besøgende:

en: Full Page Virtual Tours
da_DK: Helsides virtuelle ture

en: Full Screen
da_DK: Fuld skærm

en: Fullwidth
da_DK: fuld bredde

en: General
da_DK: general

en: General Setup Options
da_DK: Generelle opsætningsmuligheder

en: Generic Form
da_DK: generisk form

en: Get Access to
da_DK: Få adgang til

en: Get It Now
da_DK: Få det nu

en: Get Pro Now
da_DK: Få Pro nu

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Give a name to your virtual tour.
da_DK: Giv et navn til din virtuelle tur.

en: Go Pro
da_DK: gå pro

en: Guided Tour
da_DK: Guidet tur

en: Gyroscope
da_DK: gyroskop

en: Gyroscope & Mobile Notices
da_DK: Gyroskop & mobilmeddelelser

en: Gyroscope Control
da_DK: gyroskopkontrol

en: Gyroscope Support
da_DK: Gyroskopstøtte

en: Height
da_DK: højde

en: Height Unit
da_DK: Højde Enhed

en: Height:
da_DK: Højde:

en: Here is a preview of your panorama image in tour mode. You can control it and mode around to see it in 360 degree view.
da_DK: Her er en forhåndsvisning af dit panoramabillede i Tour-tilstand. Du kan styre den og mode for at se den i 360 graders visning.

en: Here you can see the Pitch & Yaw has been set for the hotspot.
da_DK: Her kan du se Pitch & Yaw er blevet indstillet til hotspottet.

en: Here, you can set what content your viewer will see after clicking on the Hotspot. You can either set an URL or any other content using this editor. To learn more, follow this guide to set content using editor
da_DK: Her kan du indstille, hvilket indhold din seer vil se efter at have klikket på hotspottet. Du kan enten indstille en URL eller ethvert andet indhold ved hjælp af denne editor. For at lære mere, følg denne guide til at indstille indhold ved hjælp af editor

en: Home
da_DK: hjem

en: Home Button to visit Default Scene
da_DK: Hjem-knap for at besøge standardscenen

en: Hook
da_DK: krog

en: Hotspot Custom Icon Class
da_DK: Hotspot brugerdefineret ikonklasse

en: Hotspot Setting
da_DK: Hotspot indstilling

en: Hotspot-Type
da_DK: Hotspot-type

en: ID
da_DK: id

en: If set to true, device orientation control will be used when the panorama is loaded, if the device supports it. If false, device orientation control needs to be activated by pressing a button. Defaults to false. Will work if gyroscope is enabled
da_DK: Hvis den er indstillet til sand, vil enhedsorienteringskontrol blive brugt, når panoramaet er indlæst, hvis enheden understøtter det. Hvis falsk, skal enhedsorienteringskontrol aktiveres ved at trykke på en knap. Standard er falsk. vil fungere, hvis gyroskopet er aktiveret

en: Import
da_DK: betyde

en: Import & Export Virtual Tours
da_DK: Importer og eksporter virtuelle ture

en: Import tour file:
da_DK: Importer turfil:

en: In this Preview, drag to your desired location and click on it, exactly where you want to set the hotspot
da_DK: I denne forhåndsvisning skal du trække til din ønskede placering og klikke på den, præcis hvor du vil indstille hotspottet

en: Info
da_DK: for henblik på

en: Info-type Hotspots (Heading, Image, Text, Video, Gif, Links)
da_DK: Info-type hotspots (overskrift, billede, tekst, video, gif, links)

en: Italic
da_DK: kursiv

en: Justified
da_DK: berettiget

en: Keyboard Movement Control
da_DK: Tastatur bevægelseskontrol

en: Keyboard Zoom Control
da_DK: tastatur zoom kontrol

en: Learn more
da_DK: lære mere

en: Left
da_DK: til venstre

en: Let's add a Hotspot
da_DK: Lad os tilføje et hotspot

en: Letter Spacing (px)
da_DK: bogstavafstand (px)

en: License Key
da_DK: licensnøgle

en: Line Height
da_DK: linjehøjde

en: Line Through
da_DK: linje igennem

en: List of allowed pages to load WP VR Video JS library (The URLs of the pages on your site, You want to load Video JS):
da_DK: Liste over tilladte sider til at indlæse WP VR Video JS-bibliotek (URL'erne på siderne på dit websted, du vil indlæse video JS):

en: List of allowed pages to load WP VR scripts (The URLs of the pages on your site with virtual tours):
da_DK: Liste over tilladte sider til at indlæse WP VR-scripts (URL'erne på siderne på dit websted med virtuelle rundvisninger):

en: List the pages like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
da_DK: Liste siderne som denne: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: List the pages with virtual tours like this: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/
da_DK: Liste siderne med virtuelle ture som denne: https://example.com/tour1/, https://example.com/tour2/

en: Lowercase
da_DK: små bogstaver

en: Make WPVR Popular
da_DK: Gør WPVR populær

en: Mobile Height
da_DK: Mobil højde

en: Mobile Height Unit
da_DK: Mobil højdeenhed

en: Mobile Panorama
da_DK: mobil panorama

en: More Pro Features
da_DK: Flere pro-funktioner

en: Mouse Control.
da_DK: Musekontrol.

en: Mouse Drag Control
da_DK: Muse træk kontrol

en: Mouse Zoom Control
da_DK: Mus zoom kontrol

en: Move Down
da_DK: Flyt ned

en: Move Left
da_DK: Flyt til venstre

en: Move Right
da_DK: Flyt til højre

en: Move Up
da_DK: Flyt op

en: Multiple Content on Hotspots
da_DK: Flere indhold på hotspots

en: Next
da_DK: næste

en: No
da_DK: ingen

en: None
da_DK: ingen

en: Normal
da_DK: normal

en: Note: WooCommerce &amp; Fluent Forms hotspots will not be supported on embedded tours.
da_DK: Bemærk: WooCommerce & amp; Fluent Forms Hotspots vil ikke blive understøttet på indlejrede ture.

en: OFF
da_DK: slukket

en: ON
da_DK: på

en: Oblique
da_DK: skrå

en: On Click Content
da_DK: På klikindhold

en: On Hover Content
da_DK: På svæveindhold

en: On Screen Compass.
da_DK: kompas på skærmen.

en: Once you see the Pitch & Yaw value for the spot, click on this Arrow. It'll be set as the coordinate for your hotspot
da_DK: Når du har set pitch & yaw-værdien for stedet, skal du klikke på denne pil. Det vil blive sat som koordinat for dit hotspot

en: Oops! It seems like this post isn't published yet. Stay tuned for updates!
da_DK: Ups! Det ser ud til, at dette indlæg ikke er offentliggjort endnu. Hold dig opdateret for opdateringer!

en: Open in new tab
da_DK: Åbn i ny fane

en: Open in same tab
da_DK: Åbn i samme fane

en: Overline
da_DK: overline

en: Padding (px)
da_DK: polstring (px)

en: Partial Panorama / Mobile Panorama Support
da_DK: Delvis panorama-/mobilpanoramastøtte

en: Paste Youtube or Vimeo link or upload
da_DK: Indsæt YouTube eller Vimeo-link eller upload

en: Permission check failed
da_DK: Tilladelseskontrollen mislykke

en: Personalize your virtual tours, in the way you want.
da_DK: Tilpas dine virtuelle ture, på den måde du ønsker.

en: Pitch
da_DK: rabel

en: Pitch & Yaw is Set
da_DK: Pitch & yaw er sat

en: Post a Ticket
da_DK: Post en billet

en: Premium Features
da_DK: Premium funktioner

en: Preview
da_DK: forpremiere

en: Preview Image Message
da_DK: Forhåndsvisning af billedbesked

en: Preview The Image in Tour Mode
da_DK: Se et eksempel på billedet i Tour-tilstand

en: Preview Your Hotspot Content
da_DK: Se forhåndsvisning af dit hotspot-indhold

en: Previous
da_DK: forudgående

en: Print the forms shortcode you want to show.
da_DK: Udskriv den kortkode, du vil vise.

en: Publish Tours Anywhere (Embed Add-on)
da_DK: Udgiv ture hvor som helst (indlejring af tilføjelse)

en: Publish Your Tour
da_DK: Udgiv din tur

en: Put value in (px)
da_DK: Sæt værdi i (px)

en: Radius
da_DK: radius

en: Radius Unit
da_DK: Radius enhed

en: Radius:
da_DK: radius:

en: Rate Us
da_DK: Bedøm os

en: Read Documentations
da_DK: Læs dokumentation

en: Read Our Complete Guides
da_DK: Læs hele vores guider

en: Recover abandoned carts with automated email drip campaigns. Start getting back lost sales on your online store.
da_DK: Gendan forladte vogne med automatiske e-mail-drypkampagner. Begynd at få tabt salg tilbage på din onlinebutik.

en: Resume Auto-rotation after
da_DK: genoptage autorotation efter

en: Rextheme
da_DK: rextema

en: Right
da_DK: ret

en: Rotation Speed and Direction
da_DK: rotationshastighed og retning

en: Save
da_DK: spare

en: Save Your Progress
da_DK: Gem dine fremskridt

en: Save Your Tour
da_DK: Gem din tur

en: Scene Author with URL
da_DK: Sceneforfatter med URL

en: Scene Fade Duration
da_DK: scene fade varighed

en: Scene Gallery
da_DK: scene galleri

en: Scene Navigation Menu
da_DK: Scenenavigationsmenu

en: Scene Setting
da_DK: Sceneindstilling

en: Scene Title
da_DK: Scenetitel

en: Scene Titles on Gallery
da_DK: Scenetitler på galleriet

en: Scene Titles on Gallery.
da_DK: Scenetitler på galleriet.

en: Scene Type
da_DK: Scenetype

en: Scene Upload
da_DK: scene upload

en: Scene Upload:
da_DK: Scene upload:

en: Scene-type Hotspots (Connect Panoramas)
da_DK: Scene-type hotspots (tilslut panoramaer)

en: Scenes
da_DK: scener

en: Select Target Scene from List
da_DK: Vælg målscene fra listen

en: Select a Version to Rollback
da_DK: Vælg en version for at rulle tilbage

en: Select your form
da_DK: Vælg din formular

en: Sell WooCommerce Products
da_DK: Sælg WooCommerce produkter

en: Set Contact Form
da_DK: Indstil kontaktformular

en: Set Hotspot ID
da_DK: Indstil Hotspot ID

en: Set The Content for Click Action
da_DK: Indstil indholdet for klikhandling

en: Set Zoom Preferences
da_DK: Indstil zoompræferencer

en: Set a Title to Your Virtual Tour
da_DK: Indstil en titel til din virtuelle tur

en: Set a Tour Preview Image
da_DK: Indstil et billede af en tur-visning

en: Set a time after which auto rotation will stop. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
da_DK: Indstil et tidspunkt, hvorefter automatisk rotation stopper. Tildel i millisekunder, hvor 1000 millisekunder = 1 sekund.

en: Set a value to determine the speed of rotation. The higher the number, the faster it will rotate. Positive values will make it rotate clockwise and negative values will make it rotate anti clockwise
da_DK: Indstil en værdi for at bestemme rotationshastigheden. Jo højere tal, jo hurtigere vil den rotere. Positive værdier vil få den til at rotere med uret, og negative værdier vil få den til at rotere mod uret

en: Set an unique Hotspot ID to each of your Hotspots. Avoid Spaces & special characters. Set it like H1 or 01
da_DK: Indstil et unikt hotspot-id til hvert af dine hotspots. Undgå mellemrum og specialtegn. Indstil det som H1 eller 01

en: Set as Default
da_DK: Indstil som standard

en: Set the Scene ID for your first panorama image. The Scene ID has to be unique for each scene and without any spaces or special characters. You can set it as Scene1, S1, or simply 01.
da_DK: Indstil scene-id'et for dit første panoramabillede. Scene-id'et skal være unikt for hver scene og uden mellemrum eller specialtegn. Du kan indstille det som Scene1, S1 eller blot 01.

en: Settings
da_DK: indstillinger

en: Setup
da_DK: opsætning

en: Share On
da_DK: dele på

en: Share your tour
da_DK: Del din tur

en: Since you have updated the plugin, please clear the browser cache for smooth functioning. Follow these steps if you are using <a href="https://support.google.com/accounts/answer/32050?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en" target="_blank">Google Chrome</a>, <a href="https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache" target="_blank">Mozilla Firefox</a>, <a href="https://clear-my-cache.com/en/apple-mac-os/safari.html" target="_blank">Safai</a> or <a href="https://support.microsoft.com/en-us/help/10607/microsoft-edge-view-delete-browser-history" target="_blank">Microsoft Edge</a>
da_DK: Da du har opdateret plugin'et, skal du rydde browsercachen for at fungere problemfrit. n t n t n t n cose n cor t t n t n n frost n t n cose cor n t n t n t n cose cor n t n t n t n n frost n cor n cor t n t n k ød n n t n k ød n n n k ød n n n k ød n n k ød n njer n n k ød n n k ød n n k ød n n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n n k ød n k ød n n k ød n ind have nc t have n cose cor n cose have nc t have nc t n cose cor cors n cose cors t have nc t have n fr t n k ød n n c t have n cose cor cors tores t have nc t have n fr t n cose cor cors t have nc t have t n k ød ?

en: Starts from only
da_DK: starter fra kun

en: Stop Auto-rotation after
da_DK: Stop autorotation efter

en: Style
da_DK: måde

en: Submit
da_DK: underkaste sig

en: Support
da_DK: underholde

en: Take The Tour
da_DK: Tag turen

en: Target Scene ID
da_DK: Målscene-id

en: Text Decoration
da_DK: tekst dekoration

en: Text Transform
da_DK: tekst transformere

en: Thank you
da_DK: Tak

en: The notice will appear on the front end of the virtual tour if viewed from a mobile device.
da_DK: Meddelelsen vises på forsiden af den virtuelle tur, hvis den ses fra en mobilenhed.

en: This option will display Zoom In, Zoom Out and Full Screen buttons on the tour.
da_DK: Denne mulighed viser zoom ind, zoom ud og fuldskærmsknapper på turen.

en: This option will not work if the "Tour Autoload" is turned on.
da_DK: Denne mulighed virker ikke, hvis "Tour Autoload" er slået til.

en: This will set the scene fade effect and execution time.
da_DK: Dette vil sætte scenefade-effekten og udførelsestiden.

en: To Embed on External Page:
da_DK: Sådan integreres på ekstern side:

en: To use this WP VR tour in your posts or pages use the following shortcode
da_DK: For at bruge denne WP VR-tur i dine indlæg eller sider, brug følgende kortkode

en: Top
da_DK: bjergtop

en: Tour Background Audio
da_DK: Tour baggrundslyd

en: Tour Background Music
da_DK: Tour baggrundsmusik

en: Tour Preview
da_DK: Forhåndsvisning af tur

en: Tour Preview Image will not appear if this is turned on.
da_DK: Tour Preview-billede vises ikke, hvis dette er slået til.

en: Tours
da_DK: rundrejser

en: Turning On The StreetView Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
da_DK: Hvis du aktiverer StreetView-indstillingen, slettes dine virtuelle turdata. Er du sikker?

en: Turning On The Video Option Will Erase Your Virtual Tour Data. Are You Sure?
da_DK: Hvis du aktiverer videoindstillingen, slettes dine virtuelle turdata. Er du sikker?

en: Turning it On will display a gallery with all the scenes on your tour. By double clicking on a scene thumbnail on the gallery, you can move to that specific scene. The gallery will only show up on the front end and not on the preview.
da_DK: Hvis du tænder den, vil du vise et galleri med alle scenerne på din tur. Ved at dobbeltklikke på et sceneminiaturebillede i galleriet kan du flytte til den specifikke scene. Galleriet vil kun dukke op på forenden og ikke på forhåndsvisningen.

en: Turning it on will display scene titles on each scene thumbnail inside the Scene Gallery. The Scene IDs will be used as the Scene Title.
da_DK: Hvis du tænder for det, vises scenetitler på hver scene-thumbnail inde i scenegalleriet. Scene-id'erne vil blive brugt som scenetitlen.

en: Underline
da_DK: understrege

en: Unlimited Hotspots (Up to to 5 for a scene in free)
da_DK: Ubegrænsede hotspots (op til 5 for en scene i gratis)

en: Unlimited Scenes (Up to 5 in Free)
da_DK: Ubegrænsede scener (op til 5 i gratis)

en: Unlock all these options by upgrading to Premium version
da_DK: Lås op for alle disse muligheder ved at opgradere til premium-versionen

en: Upgrade Now
da_DK: Opgrader nu

en: Upgrade to Pro
da_DK: Opgrader til Pro

en: Upgrade to Pro
da_DK: Opgrader til Pro

en: Upload Panorama Image
da_DK: Upload panorama billede

en: Upload or Add Link
da_DK: upload eller tilføj link

en: Uppercase
da_DK: store bogstaver

en: Use the iframe below to share this tour on an external page.
da_DK: Brug iframen nedenfor til at dele denne tur på en ekstern side.

en: Using this Tour
da_DK: Brug af denne tur

en: VR GLass Support:
da_DK: VR-glasstøtte:

en: VR Glass Support for Video Tours
da_DK: VR-glas support til videoture

en: Video
da_DK: video

en: Video Settings :
da_DK: Videoindstillinger:

en: Video Tutorials
da_DK: video tutorials

en: WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress is a customized panaroma & virtual builder tool for WordPress Website.
da_DK: WP VR - 360 Panorama og Virtual Tour Creator for WordPress er et tilpasset Panaroma & Virtual Builder-værktøj til WordPress-webstedet.

en: WP VR Plugin Rollback
da_DK: WP VR plugin rollback

en: WP VR assets will be loaded on your allowed pages only. If you turn this on, you have to list the URL's of the pages with virtual tours on the 'List of allowed pages to load WP VR scripts' option
da_DK: WP VR-aktiver vil kun blive indlæst på dine tilladte sider. Hvis du slår dette til, skal du liste URL'erne på siderne med virtuelle rundvisninger på muligheden 'Liste over tilladte sider for at indlæse WP VR-scripts'

en: WP VR will not load Font Awesome library.
da_DK: WP VR vil ikke indlæse Font Awesome-biblioteket.

en: WP VR will resize each scenes for mobile devices.
da_DK: WP VR vil ændre størrelsen på hver scene til mobile enheder.

en: WPFunnels
da_DK: wpfuneller

en: WPVR Feature Comparison
da_DK: WPVR-funktionssammenligning

en: WPVR Height
da_DK: WPVR højde

en: WPVR Mobile Height
da_DK: WPVR mobilhøjde

en: WPVR Radius
da_DK: WPVR radius

en: WPVR Setup
da_DK: WPVR-opsætning

en: WPVR Width
da_DK: WPVR bredde

en: When someone clicks on the tour, auto-rotation stops. Here, set a time after which auto rotation will start again. Assign in milliseconds, where 1000 milliseconds = 1 second.
da_DK: Når nogen klikker på turen, stopper autorotationen. Indstil her et tidspunkt, hvor automatisk rotation starter igen. Tildel i millisekunder, hvor 1000 millisekunder = 1 sekund.

en: Width
da_DK: bredde

en: Width (px)
da_DK: bredde (px)

en: Width Fullwidth
da_DK: bredde fuld bredde

en: Width Unit
da_DK: Bredde enhed

en: Width:
da_DK: bredde:

en: Will activate the VR Glass support on mobile devices. This is the Beta release. So, if you face any issues with it, please contact us at support@rextheme.com
da_DK: vil aktivere VR-glasunderstøttelsen på mobile enheder. Dette er beta-udgivelsen. Så hvis du står over for problemer med det, bedes du kontakte os på support@rextheme.com

en: Will convert any jpeg or png image to webp format during media upload. will decrease the image size with no quality compromise and help the site to load faster.
da_DK: Konverterer ethvert JPEG- eller PNG-billede til WebP-format under medieupload. Vil reducere billedstørrelsen uden kvalitetskompromis og hjælpe webstedet med at indlæse hurtigere.

en: WooCommerce Add-on
da_DK: WooCommerce tilføjelse

en: Word Spacing (px)
da_DK: Ordafstand (px)

en: WordPress's default large image handler for images larger than 2560px will be disabled for WP VR. So can create virtual tours with extremely high-quality images. Enabling it will also show high res image on mobile devices. Many devices may not support that resolution.
da_DK: WordPress's standard store billedbehandler for billeder større end 2560px vil blive deaktiveret for WP VR. Så kan skabe virtuelle ture med billeder i ekstrem høj kvalitet. Aktivering af det vil også vise høj opløsning billede på mobile enheder. Mange enheder understøtter muligvis ikke denne opløsning.

en: Write your css here
da_DK: Skriv din CSS her

en: Write your custom css
da_DK: Skriv din brugerdefinerede CSS

en: Yaw
da_DK: geværst

en: Yes
da_DK: ja

en: You can disable on hover content for mobile devices. As most of the devices are touch based.
da_DK: Du kan deaktivere Hover-indhold til mobile enheder. Da de fleste af enhederne er berøringsbaserede.

en: You can use any image size but maximum image upload size recommended to support all device is 4096x2000 px for perfect responsive view. To check 360 view, click on preview button and check tour preview metabox.
da_DK: Du kan bruge enhver billedstørrelse, men den maksimale billeduploadstørrelse, der anbefales til at understøtte alle enheder, er 4096x2000 px for perfekt responsiv visning. For at markere 360-visningen skal du klikke på forhåndsvisningsknappen og kontrollere Tour Preview Metabox.

en: Your Image In Tour Mode
da_DK: Dit billede i Tour-tilstand

en: Your Viewers - And Make Them Take
da_DK: dine seere - og få dem til at tage

en: Your rating and feedback matters to us. If you are happy with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress give us a rating.
da_DK: Din vurdering og feedback betyder noget for os. Hvis du er tilfreds med WP VR - 360 Panorama og Virtual Tour Creator for WordPress, giv os en vurdering.

en: Zoom In
da_DK: Zoom ind

en: Zoom Out
da_DK: Zoom ud

en: Zoom interval is 50 to 120 degree. You can put any value between 50 to 120. As an example, if you set 100, the scene will display with zoom in 100 degree on each load.
da_DK: Zoominterval er 50 til 120 grader. Du kan sætte en hvilken som helst værdi mellem 50 og 120. Som et eksempel, hvis du indstiller 100, vil scenen vise med zoom i 100 grader på hver belastning.

en: add
da_DK: lægge sammen

en: features
da_DK: karakteristika

en: for Choosing
da_DK: Til at vælge

en: for Virtual Tours, Viewing Panoramas, and 360 Degree Content
da_DK: til virtuelle rundvisninger, visning af panoramaer og 360 graders indhold

en: for unlimited virtual tours.
da_DK: Til ubegrænsede virtuelle ture.

en: free
da_DK: frimodig

en: px
da_DK: PX

en: vh
da_DK: VH

en: vw
da_DK: VW
