WP VR - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Activate License
ja: ライセンスをアクティベート

en: Before You start, you can check our Documentation to get familiar with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress.
ja: 開始する前に、ドキュメントを確認して、WP VR-360 PanoramaおよびWordPressのバーチャルツアークリエーターに慣れてください。

en: Can't find solution on with our documentation? Just Post a ticket on Support forum. We are to solve your issue.
ja: ドキュメントで解決策が見つかりませんか？ サポートフォーラムにチケットを投稿してください。 あなたの問題を解決します。

en: Deactivate License
ja: ライセンスを無効にする

en: Do not close or refresh the page during import process. It may take few minutes.
ja: インポートプロセス中にページを閉じたり更新したりしないでください。 数分かかる場合があります。

en: Documentation
ja: ドキュメンテーション

en: Enter your license key, save changes and activate.
ja: ライセンスキーを入力し、変更を保存してアクティブ化します。

en: General
ja: 全般

en: Height:
ja: 高さ：

en: ID:
ja: ID：

en: Import
ja: インポート

en: Import tour file:
ja: ツアーファイルのインポート：

en: License Key
ja: ライセンスキー

en: Make WPVR Popular
ja: WPVRを人気にする

en: Post a Ticket
ja: チケットを投稿する

en: Put value in (px)
ja: （px）に値を入れる

en: Radius:
ja: 半径：

en: Share On
ja: 共有する

en: Support
ja: サポート

en: Upgrade to Pro
ja: プロ仕様にアップグレードする

en: Video Tutorials
ja: ビデオチュートリアル

en: Width:
ja: 幅：

note: Description of the plugin
en: WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress is a customized panaroma & virtual builder tool for WordPress Website.
ja: WP VR-WordPress用360パノラマおよびバーチャルツアークリエーターは、WordPress Webサイト用のカスタマイズされたパナロマおよびバーチャルビルダーツールです。

en: Your rating and feedback matters to us. If you are happy with WP VR - 360 Panorama and virtual tour creator for WordPress give us a rating.
ja: あなたの評価とフィードバックは私たちにとって重要です。 WP VR-360 PanoramaとWordPressのバーチャルツアークリエーターに満足している場合は、評価をください。
