WPeMatico 2.6 - en to el translation catalogue (1669 entries)

en: 
    							<b>Example:</b><br>
    							<b>lady, woman, female, girl</b><br>
    							If the text contains the word "woman" will be replaced by "lady", "female" or "girl" randomly.
el: 
    							<b>Παράδειγμα:</b><br>
    							<b>κυρία, γυναίκα, κοπέλα, κορίτσι</b><br>
    							Εάν το κείμενο περιέχει τη λέξη «γυναίκα» θα αντικατασταθεί από το «κυρία», «κοπέλα» ή «κορίτσι» τυχαία.

en: 
    				Basics:	 
    				Delete from phrase allows you to strip a a portion of the content from a phrase to the end of the content. \n
    				A phrase or a word by line: The first phrase found in content will be used to strip the rest of the content including the phrase. \n
    				
    				Example: If the post content contain the phrase "This post was originally published on xxxxxx..." and then you want to strip this because you don&apos;t want it in your posts, you should use "This post was originally published".				\n
    				\n
el: 
    				Βασικά Στοιχεία:	 
    				Η διαγραφή από φράση σάς επιτρέπει να αφαιρείτε ένα τμήμα του περιεχομένου από μια φράση μέχρι το τέλος του περιεχομένου. \n
    				Μια φράση ή μια λέξη προς γραμμή: Η πρώτη φράση που βρίσκεται στο περιεχόμενο θα χρησιμοποιηθεί για τη λωρίδα του υπόλοιπου περιεχομένου, συμπεριλαμβανομένης της φράσης. \n
    				
    				\Παράδειγμα: Αν το περιεχόμενο της δημοσίευσης περιέχει τη φράση «Αυτή η δημοσίευση δημοσιεύθηκε αρχικά στο xxxxxx…» και στη συνέχεια θέλετε να ταινία αυτό, επειδή δεν το θέλετε στις θέσεις σας, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε το «Αυτή η θέση δημοσιεύθηκε αρχικά».				\n
    				\n

en:  Ignore Words to Tax in Settings
el:  Αγνόηση Words to Tax στις Ρυθμίσεις

en:  License
el:  Άδεια

en:  to ensure you do not miss a release!
el:  για να βεβαιωθείτε ότι δεν θα χάσετε καμία!

en:  to hear about the latest tutorial releases that explain how to take WPeMatico further.
el:  για να μάθετε για τις τελευταίες κυκλοφορίες οδηγιών που θα σας εξηγήσουν πώς να πάτε το WPeMatico ένα βήμα παραπέρα.

en:  to links.
el: σε σύνδεσμους.

en: "Author per feed" feature
el: Δυνατότητα «Συντάκτης ανά feed»

en: "Auto Tags" feature.
el: Δυνατότητα «Αυτόματες Ετικετών».

en: "Custom Feed Tags" feature.
el: Δυνατότητα «Προσαρμοσμένες Ετικέτες Feed».

en: "Custom Fields" feature.
el: Δυνατότητα «Προσαρμοσμένα Πεδία».

en: "Custom Title" feature
el: Δυνατότητα «Προσαρμοσμένος Τίτλος»

en: "Deletes till the end of the line" feature.
el: Δυνατότητα «Διαγραφή έως το τέλος της γραμμής».

en: "Image Filters" feature.
el: Δυνατότητα «Φίλτρα Εικόνων».

en: "Import feed list" feature
el: Δυνατότητα «Εισαγωγή λίστας feed»

en: "Keyword Filtering" feature
el: Δυνατότητα «Φιλτράρισμα Λέξεων-κλειδιών»

en: "Random Rewrites" feature.
el: Δυνατότητα Τυχαίες Επανεγγραφές».

en: "Word count Filters" feature
el: Δυνατότητα «Φίλτρα αριθμού λέξεων»

en: %s &rarr; Add New
el: %s &rarr; Προσθήκη Νέου

en: %s - Recommended Value: %s.
el: %s - Συνιστώμενη Τιμή: %s.

en: %s - We recommend setting max execution time to at least 180.
el: %s - Συνιστούμε να ορίσετε τον μέγιστο χρόνο εκτέλεσης σε τουλάχιστον 180.

en: %s - We recommend setting memory to at least
el: %s - Συνιστούμε να ορίσετε τη μνήμη σε τουλάχιστον

en: %s - We recommend setting memory to at least
el: %s - Συνιστούμε να ορίσετε τη μνήμη σε τουλάχιστον

en: %s Campaigns activated
el: %s Καμπάνιες ενεργοποιημένες

en: %s Campaigns deactivated
el: %s Καμπάνιες απενεργοποιημένες

en: %s is not installed on your server, but is recommended by %s.
el: Το %s δεν είναι εγκατεστημένο στον διακομιστή σας, αλλά συνιστάται από το %s.

en: %s is recommended by %s.
el: Το %s συνιστάται από το %s.

en: %s is required by %s.
el: %s απαιτείται από το %s.

en: %s posts added
el: Προστέθηκαν %s δημοσιεύσεις

en: (Copy)
el: (Αντιγραφή)

en: (Enabling this feature don't deletes the previous saved data.)
el: (Η ενεργοποίηση αυτού του χαρακτηριστικού δεν διαγράφει τα προηγουμένως αποθηκευμένα δεδομένα.)

en: (Less feeds equal less used resources when fetching).
el: (Λιγότερα feed σημαίνει λιγότερη χρήση κατά την προσκόμιση).

en: (Not writable)
el: (Μη εγγράψιμο)

en: (SimplePie Settings)
el: (Ρυθμίσεις SimplePie)

en: (example: div, p, span, etc.)
el: (παράδειγμα: div, p, span, κτλ.)

en: (needs update - %s)
el: (χρειάζεται ενημέρωση - %s)

en: (open in popup)
el: (ανοίγει σε αναδυόμενο)

en: ** Can't upload!
el: ** Αδυναμία μεταφόρτωσης!

en: ** Can't upload! Just .txt files allowed!
el: ** Αδυναμία μεταφόρτωσης@ Επιτρέπονται μόνο αρχεία .txt!

en: - Create new forums -
el: - Δημιουργία νέων φόρουμ -

en: - Create new topics -
el: - Δημιουργία νέων θεμάτων -

en: - PHP 5.3.0 or higher needed!
el: - Απαιτείται PHP 5.3.0 ή νεότερο!

en: - WP-Cron don't working please check it!
el: - Τo WP-Cron δεν λειτουργεί παρακαλούμε ελέγξτε το!

en: - WordPress 3.9 or higher needed!
el: - Απαιτείται WordPress 3.9 ή νεότερο!

en: --Failed to extract all parts of multi-page article, so not going to include them
el: --Αποτυχία εξαγωγής όλων των μερών του άρθρου πολλαπλών σελίδων, οπότε αυτά δεν θα συμπεριληφθούν

en: --Failed to extract content
el: --Αποτυχία εξαγωγής περιεχομένου

en: --Failed to resolve against: %1s
el: --Αποτυχία επίλυσης κατά: %1s

en: --Processing next page: %1s
el: --Επεξεργασία επόμενης σελίδα: %1s

en: --URL already processed: %1s
el: --URL ήδη επεξεργασμένο: %1s

en: 5 Stars Ratings on Wordpress
el: Κριτικές 5 Αστέρων στο Wordpress

en: <b>Basics:</b> You can allow or skip each image in every post depends on image dimensions.<br>
    						You must select type of filter and fill width or height size in pixels for allow or skip every image.<br>
    						Any image that does not comply with a filter will be removed from post content.  (Also its &lt;a href&gt; link, if it has)<br>
    						Be careful that the filters are not clogged with each other and miss all images.
el: <b>Βασικά στοιχεία:</b> Μπορείτε να επιτρέψετε ή να παραλείψετε κάθε εικόνα σε οποιαδήποτε δημοσίευση με βάση τις διαστάσεις της εικόνας.<br>
    						Πρέπει να επιλέξετε τον τύπο φίλτρου και το πλάτος γεμίσματος ή το μέγεθος ύψους σε pixel για να επιτρέψετε ή να παραλείψετε κάθε εικόνα.<br>
    						Οποιαδήποτε εικόνα δεν συμμορφώνεται με ένα φίλτρο θα καταργείται από το περιεχόμενο δημοσίευσης.  (Επίσης, του &lt;a href&gt; σύνδεση, αν έχει)<br>
    						Να είστε προσεκτικοί ότι τα φίλτρα δε συνεργούν μεταξύ τους και να χάσετε όλες τις εικόνες.

en: A error has been ocurred.
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα.

en: A good tip for this is use Firebug or Right Click -> "Inspect Element" on source URL.
el: Μία καλή συμβουλή για αυτό είναι η χρήση Firebug ή Δεξί Κλικ -> «Εξέταση Στοιχείου» στο URL προέλευσης.

en: A more clear nag update was added for the addons in the WPeMatico Extensions and Addons menu items.
el: Μια πιο σαφής ενημέρωση nag προστέθηκε για τα πρόσθετα στα στοιχεία μενού στις Επεκτάσεις και Πρόσθετα WPeMatico.

en: A new Campaign Fetch Preview.
el: Μία νέα Προεπισκόπιση Προσκόμισης Καμπάνιας.

en: A new Campaign Type for XML feeds.
el: Ένας νέος Τύπος Καμπάνιας για τα XML feeds.

en: A new preview for the YouTube campaign.
el: Μία νέα προεπισκόπιση για την καμπάνια YouTube.

en: A notice for each campaign will be displayed at top of the page. The Post column will be updated in red if at least one post was fetched.
el: Μια ειδοποίηση για κάθε καμπάνια θα εμφανίζεται στο επάνω μέρος της σελίδας. Η στήλη «Δημοσιεύσεις» θα ενημερώνεται με κόκκινο χρώμα, εάν έχει προσκομιστεί τουλάχιστον μία δημοσίευση.

en: A tag is a piece of text that gets replaced dynamically when the post is created. Currently, these tags are supported:
el: Η ετικέτα είναι ένα τμήμα κειμένου που αντικαθίσταται δυναμικά όταν δημιουργείται μία δημοσίευση. Προς το παρόν, υποστηρίζονται αυτές οι ετικέτες:

en: A version lower than 7.10 will work fine, but will generate a PHP Warning each time it is used.
el: Μια έκδοση πριν από την 7.10 θα λειτουργήσει μια χαρά, αλλά θα δημιουργεί μια προειδοποίηση PHP κάθε φορά που χρησιμοποιείται.

en: About
el: Σχετικά

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Actions to Uninstall saved.
el: Ενέργειες προς Απεγκατάσταση αποθηκεύτηκε.

en: Activate Automatic Mode.
el: Ενεργοποίηση Αυτόματης Λειτουργίας.

en: Activate Debug Logs in Campaigns
el: Ενεργοποίηση Αρχείων Καταγραφής στις καμπάνιες

en: Activate Flip Paragraphs
el: Ενεργοποίηση Αναστροφή Παραγράφων

en: Activate Flip Paragraphs.
el: Ενεργοποίηση Αναστροφής Παραγράφων.

en: Activate License
el: Ενεργοποίηση Άδειας

en: Activate Random Rewrites.
el: Ενεργοποίηση Τυχαίων Επαννεγραφών.

en: Activate Random Rewrites. Will show the form to allow add all the lines with comma-separated words to be used.
el: Ενεργοποιήστε τις Τυχαίες Επανεγγραφές. Θα εμφανίζει τη φόρμα για να επιτρέπει την προσθήκη όλων των γραμμών με λέξεις διαχωρισμένες με κόμματα προς χρήση.

en: Activate Scheduling.
el: Ενεργοποίηση Χρονοδιαγράμματος.

en: Activate a code to allow or avoid the use of the external cron file.  Deactivated by default to backward compatibility, but strongly recommended.
el: Ενεργοποιήστε έναν κώδικα για να επιτρέψετε ή να αποφύγετε τη χρήση του εξωτερικού αρχείου cron.  Απενεργοποιήθηκε από προεπιλογή σε προηγούμενη συμβατότητα, αλλά συνιστάται ανεπιφύλακτα.

en: Activate scheduling
el: Ενεργοποίηση χρονοδιαγράμματος

en: Activate this setting if you can't see WPeMatico menu at left under Posts menu item.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση αν δεν μπορείτε να δείτε το μενού WPeMatico στα αριστερά στην στοιχείο «Μενού Δημοσιεύσεων».

en: Activate this setting if you don't see the WPeMatico Settings page complete or can't read externals URLs.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση αν δεν βλέπετε τη σελίδα «Ρυθμίσεις WPeMatico» ολόκληρη ή δεν μπορείτε να διαβάσετε εξωτερικά URL.

en: Activate this setting if you have problems with the addons page to see them in your plugin page like any other plugin.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν τη ρύθμιση εάν έχετε προβλήματα με τη σελίδα πρόσθετων για να τα δείτε στη σελίδα πρόσθετών σας όπως οποιοδήποτε άλλο πρόσθετο.

en: Activate this will deactivate all following options for audios.
el: Επιλέγωντας αυτό θα απενεργοποιήσετε όλες τις ακόλουθες επιλογές για τα ηχητικά.

en: Activate this will deactivate all following options for images.
el: Επιλέξτε το για να απενεργοποιήσετε όλες της ακόλουθες επιλογές για εικόνες.

en: Activate this will deactivate all following options for videos.
el: Επιλέγωντας αυτό θα απενεργοποιήσετε όλες τις ακόλουθες επιλογές για τα βίντεο.

en: Activated for updates
el: Ενεργοποιημένο για ενημερώσεις

en: Activations
el: Ενεργοποιήσεις

en: Active Plugins
el: Ενεργά Πρόσθετα

en: Active Theme:
el: Ενεργό Θέμα:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add Feed
el: Προσθήκη Feed

en: Add Image
el: Προσθήκη Εικόνας

en: Add New
el: Προσθήκη Νέας

en: Add New Campaign
el: Προσθήκη Νέας Καμπάνιας

en: Add On
el: Πρόσθετο

en: Add a throttle/delay in seconds after every post.
el: Προσθέστε επιτάχυνση/επιβράδυνση σε δευτερόλεπτα μετά από κάθε δημοσίευση.

en: Add an extra duplicate filter by source permalink in meta field value.
el: Προσθήκη επιπλέον διπλότυπου φίλτρου μέσω permalink προέλευσης στην τιμή μετα-πεδίου.

en: Add an extra filter to check duplicates by Custom Post title
el: Προσθήκη επιπλέον φίλτρου για έλεγχο διπλότυπων ανά Προσαρμοσμένο τίτλο Δημοσίευσης

en: Add auto Categories
el: Προσθήκη αυτόματων Κατηγοριών

en: Add auto Categories.
el: Προσθήκη αυτόματων Κατηγοριών.

en: Add categories from the source post and/or assign already existing categories.
el: Προσθήκη κατηγοριών από τη δημοσίευσης προέλευσης και/ή αντιστοίχιση με ήδη υπάρχουσες κατηγορίες.

en: Add counter to Post title
el: Προσθήκη counter στον τίτλο Δημοσίευσης

en: Add custom feed tags as template tags or custom field values on every post.
el: Προσθέστε προσαρμοσμένες ετικέτες feed ως ετικέτες προτύπου ή προσαρμοσμένες τιμές πεδίων σε κάθε δημοσίευση.

en: Add custom feed tags to use on template or custom fields
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων ετικετών feed προς χρήση σε πρότυπα ή προσαρμοσμένα πεδία

en: Add custom feed tags to use on template or custom fields.
el: Προσθήκη προσαρμοσμένης ετικέτας feed για χρήση σε πρότυπα ή προσαρμοσμένα πεδία.

en: Add custom fields with values as templates on every post.
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων πεδίων με τιμές ως πρότυπα σε κάθε δημοσίευση.

en: Add custom fields with values as templates.
el: Πρόσθεση προσαρμοσμένων πεδίων με τιμές ως πρότυπα.

en: Add featured image at the beginning of the post content.
el: Προσθέστε την προβεβλημένη εικόνα στην αρχή του περιεχομένου της δημοσίευσης.

en: Add filters by dimensions of images.
el: Προσθήκη φίλτρων με βάση διαστάσεις εικόνων.

en: Add it above the content.
el: Προσθήκη του πάνω από το περιεχόμενο.

en: Add more
el: Προσθήκη περισσότερων

en: Add more.
el: Προσθέστε περισσότερα.

en: Add nofollow to links in: %s
el: Προσθήκη nofollow σε συνδέσμους σε: %s

en: Add rel="nofollow" to links.
el: Προσθήκη rel="nofollow" στους συνδέσμους.

en: Add-on plugins are available that greatly extend the default functionality of WPeMatico. There are a Professional extension for extend the parsers of the feed contents, The Full Content add-on to scratch the source webpage looking to get the entire article, and many more.
el: Πρόσθετα είναι διαθέσιμα που επεκτείνουν σημαντικά την προεπιλεγμένη λειτουργικότητα του WPeMatico. Υπάρχει μια Professional επέκταση για να διευρύνετε την ανάλυση των περιεχομένων feed, το πρόσθετο Πλήρους Περιεχομένου για ερεύνηση την ιστοσελίδα προέλευσης σε αναζήτηση λήψης ολόκληρου του άρθρου, και πολλά άλλα.

en: Add-ons
el: Πρόσθετα

en: Added terms of %s taxonomy:
el: Προστέθηκαν όροι της %s ταξινομίας

en: Adding Category:
el: Προσθήκη Κατηγορίας

en: Adding custom tags to post.
el: Προσθήκη προσαρμοσμένων ετικετών σε δημοσίευση.

en: Adding featured image post meta:
el: Προσθήκη meta δημοσίευσης προτεινόμενης εικόνας

en: Adding tags automatically to post.
el: Προσθήκη ετικετών αυτόματα σε δημοσίευση.

en: Adding tags from feed to post.
el: Προσθήκη ετικετών από feed σε δημοσίευση.

en: Adding unfiltered content
el: Προσθήκη αφιλτράριστου περιεχομένου

en: Addons store, FAQs and Support
el: Κατάστημα πρόσθετων, FAQ και Υποστήριξη

en: Advanced Actions
el: Προχωρημένες Ενέργειες

en: Advanced Features
el: Προχωρημένες Δυνατότητες

en: Advanced Fetching
el: Προχωρημένη Προσκόμιση

en: Affects all campaigns. To run campaigns you must do it manually or with external cron. (Recommended with External Cron).
el: Επηρεάζει όλες τις καμπάνιες. Για να εκτελέσετε καμπάνιες πρέπει να το κάνετε χειροκίνητα ή μέσω εξωτερικό cron. (Συνιστάται μέσω εξωτερικό cron).

en: After Wordpress inserted the post, this option will make an update query to database with the content of the post to avoid Wordpress filters.
el: Αφότου το Wordpress έχει εισαγάγει τη δημοσίευση, αυτή η επιλογή θα τρέξει ένα ερώτημα ενημέρωσης στη βάση δεδομένων με το περιεχόμενη της δημοσίευσης για να αποφύγει φίλτρα Wordpress.

en: All Campaigns
el: Όλες οι Καμπάνιες

en: All audios found in %s tags in content will be uploaded to your current WP Upload Folder and replaced urls in content . Otherwise remains links to source hosting server.
el: Όλα τα ηχητικά που βρέθηκαν σε %s ετικέτες στο περιεχόμενο θα μεταφορτώνονται στον τρέχοντα Φάκελο Μεταφορτώσεων WP και θα αντικαθιστούν τα url στο περιεχόμενο. Διαφορετικά, παραμένουν οι σύνδεσμοι στον αρχικό διακομιστή φιλοξενίας.

en: All audios will be attached to the owner post and added to Wordpress Media library, but if you see that the job process is too slowly you can deactivate this here.
el: Όλα τα ηχητικά θα επισυναφθούν στη δημοσίευση του κατόχου και θα προστεθούν στη Βιβλιοθήκη Μέσων Wordpress, αλλά εάν βλέπετε ότι η διαδικασία εργασίας είναι πάρα πολύ αργή μπορείτε να το απενεργοποιήσετε εδώ.

en: All available Addons
el: Όλα Τα Διαθέσιμα Πρόσθετα

en: All images found in %s tags in content will be uploaded to your current WP Upload Folder and replaced urls in content. Otherwise remains links to source hosting server.
el: Όλες οι εικόνες που βρέθηκαν σε %s ετικέτες στο περιεχόμενο θα μεταφορτώνονται στον τρέχοντα Φάκελο Μεταφορτώσεων WP και θα αντικαθιστούν τα url στο περιεχόμενο. Διαφορετικά, παραμένουν οι σύνδεσμοι στον αρχικό διακομιστή φιλοξενίας.

en: All images will be attached to the owner post and added to Wordpress Media library; necessary for Featured image, but if you see that the job process is too slowly you can deactivate this here.
el: Όλες οι εικόνες θα επισυνάπτονται στη θέση κατόχου και προστίθενται στη Βιβλιοθήκη Μέσων Wordpress, απαραίτητη για την Προτεινόμενη εικόνα, αλλά αν δείτε ότι η διαδικασία εργασίας είναι πολύ αργή μπορείτε να το απενεργοποιήσετε εδώ.

en: All links are no-follow and open in a new browser tab.
el: Όλοι οι σύνδεσμοι δεν ανακατευθύνουν αλλά ανοίγουν σε νέα καρτέλα του φυλλομετρητή.

en: All new posts fetched by the campaign will flip the first and second paragraph of the content (%s tags), each one is replaced by the other. And if the third one with the fourth one is presented as well, and so on until the end of the content.
el: Όλες οι νέες δημοσιεύσεις που προσκομίζονται από την εκστρατεία θα αναστρέφουν την πρώτη και τη δεύτερη παράγραφο του περιεχομένου (ετικέτες %s), κάθε μία αντικαθίσταται από την άλλη. Και αν το τρίτο με το τέταρτο παρουσιάζεται επίσης, και ούτω καθεξής μέχρι το τέλος του περιεχομένου.

en: All of these words
el: Όλες αυτές οι λέξεις

en: All videos found in %s tags in content will be uploaded to your current WP Upload Folder and replaced urls in content . Otherwise remains links to source hosting server.
el: Όλα τα βίντεο που βρέθηκαν σε %s ετικέτες στο περιεχόμενο θα μεταφορτώνονται στον τρέχοντα Φάκελο Μεταφορτώσεων WP και θα αντικαθιστούν τα url στο περιεχόμενο. Διαφορετικά, παραμένουν οι σύνδεσμοι στον αρχικό διακομιστή φιλοξενίας.

en: All videos will be attached to the owner post and added to Wordpress Media library; necessary for Featured video, but if you see that the job process is too slowly you can deactivate this here.
el: Όλες οι εικόνες θα επισυνάπτονται στη δημοσίευση κατόχου και προστίθενται στη Βιβλιοθήκη Μέσων Wordpress, απαραίτητο για την Προτεινόμενη εικόνα, αλλά αν δείτε ότι η διαδικασία εργασίας είναι πολύ αργή μπορείτε να το απενεργοποιήσετε εδώ.

en: Allow URL fopen:
el: Αποδοχή ανοίγματος URL:

en: Allow duplicates hashes. (Not Recommended)
el: Αποδοχή διπλότυπων κατακερματισμών. (Δεν Συνιστάται)

en: Allow duplicates titles.
el: Αποδοχή διπλότυπων τίτλων.

en: Allow flip all paragraphs of the content (%s tags), each one is replaced by the following and so on until the end of the content.
el: Να επιτρέπεται η αναστροφή όλων των παραγράφων του περιεχομένου (ετικέτες %s), κάθε μία αντικαθίσταται από το ακόλουθο και ούτω καθεξής μέχρι το τέλος του περιεχομένου.

en: Allow option on campaign to skip the content filters
el: Να επιτρέπεται η επιλογή στην καμπάνια για την παράλειψη των φίλτρων περιεχομένου

en: Allow option on campaign to skip the content filters.
el: Επιτρέψτε την επιλογή στην καμπάνια για να αφαιρέσετε τα φίλτρα περιεχομένου.

en: Allow pings?
el: Αποδοχή pings;

en: Allow to assign a singular category to the post if a word is found in the content.
el: Να επιτρέπεται η αντιστοίχιση μιας μοναδικής κατηγορίας στη δημοσίευση, εάν βρεθεί μια λέξη στο περιεχόμενο.

en: Allowed audio extensions to upload
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις ηχητικών για μεταφόρτωση

en: Allowed image extensions to upload
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις εικόνων για μεταφόρτωση

en: Allowed tags
el: Επιτρεπόμενες ετικέτες

en: Allowed video extensions to upload
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις βίντεο για μεταφόρτωση

en: Allowing duplicated posts
el: Αποδοχή διπλότυπων δημοσιεύσεων

en: Allows pinbacks and trackbacks in the posts created by this campaign.
el: Αποδοχή pingbacks και trackbacks στις δημοσιεύσεις που δημιουργούνται από αυτή την καμπάνια.

en: Almost never be necessary.  Just if you have problems with version of Simplepie installed in Wordpress.
el: Σχεδόν ποτέ απαραίτητο.  Απλά αν έχετε προβλήματα με την έκδοση του Simplepie την εγκατεστημένη στο Wordpress.

en: Also can use this feature to make simple links from some words with origin and re-link fields.
el: Επίσης, μπορείτε να χρησιμοποιείτε αυτό το χαρακτηριστικό για να στήνεται απλούς συνδέσμους από ορισμένες λέξεις με προέλευση και πεδία εκ νέου σύνδεσης.

en: Also enclosure and media RSS tags.
el: Επίσης ετικέτες media RSS και enclosure.

en: Also uncheck this if you need all sizes of wordpress audios. The WP process can take too much resources if many audios are uploaded at a time.
el: Αποεπιλέξτε το επίσης εάν χρειάζεστε όλα τα μεγέθη ηχητικών Wordpres. Η διεργασία WP μπορεί να δεσμεύσεις υπερβολικά πολλούς πόρους εάν πολλά ηχητικά μεταφορτωθούν μαζί.

en: Also uncheck this if you need all sizes of wordpress images. The WP process can take too much resources if many images are uploaded at a time.
el: Αποεπιλέξτε το επίσης εάν χρειάζεστε όλα τα μεγέθη εικόνων Wordpres. Η διεργασία WP μπορεί να δεσμεύσεις υπερβολικά πολλούς πόρους εάν πολλές εικόνες μεταφορτωθούν μαζί.

en: Also uncheck this if you need all sizes of wordpress videos. The WP process can take too much resources if many videos are uploaded at a time.
el: Αποεπιλέξτε το επίσης εάν χρειάζεστε όλα τα μεγέθη βίντεο Wordpres. Η διεργασία WP μπορεί να δεσμεύσεις υπερβολικά πολλούς πόρους εάν πολλά βίντεο μεταφορτωθούν μαζί.

en: Also you can add a gallery with three columns with all thumbnails images clickables at the bottom of every content, but before source link and author name, the post template would look like this:
el: Επίσης, μπορείτε να προσθέσετε μια συλλογή με τρεις στήλες με όλες τις εικόνες επισκόπησης επιλέξιμες στο κάτω μέρος του κάθε περιεχομένου, αλλά πριν από τον σύνδεσμο πηγής και το όνομα του συντάκτη, το πρότυπο δημοσίευσης θα μοιάζει με αυτό:

en: Also, using the addons as the Professional will allow overwriting the data of a campaign and add the author, categories and tags also from the XML tags.
el: Επίσης, η χρήση των πρόσθετων ως Professional θα επιτρέψει την αντικατάσταση των δεδομένων μιας καμπάνιας και την προσθήκη συντάκτη, κατηγοριών και τις ετικετών από τις ετικέτες XML.

en: Alternate WP Cron:
el: Εναλλακτικό WP cron:

en: Always Overwrite
el: Πάντα Αντικατάσταση

en: Always keep the first. Recommended.
el: Πάντα να διατηρείται το πρώτο. Συνιστάται.

en: An email will be sent with the events of campaign fetched. You can also filter the emails only if an error occurred or left blank to not send emails of this campaign.
el: Ένα email θα αποσταλεί με τα συμβάντα της καμπάνιας που προσκομίστηκαν. Μπορεί επίσης να φιλτράρετε τα email μόνον εάν παρουσιάστηκε σφάλμα ή έμεινε κενό για να μην αποστέλλονται emails σε αυτή την καμπάνια.

en: An error has occurred, this could be because the web server does not have all the requirements of WPeMatico please check your <a href="%s">System Status</a>, if everything is ok try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα, αυτό ίσως οφείλεται στο γεγονός ότι ο διακομιστής web δεν πληροί όλες τις απαιτήσεις του WPeMatico παρακαλούμε ελέγξτε την <a href="%s"> Κατάσταση Συστήματος</a>σας , εάν όλα είναι εντάξει δοκιμάστε ξανά.

en: An option in Settings enables the upload of XML files in the WordPress Media Library in order to use its URL in the campaigns.
el: Μια επιλογή στις Ρυθμίσεις επιτρέπει την αποστολή αρχείων XML στη Βιβλιοθήκη Μέσων WordPress, προκειμένου να χρησιμοποιηθεί το URL της στις εκστρατείες.

en: Any
el: Οποιοδήποτε

en: Any of these words
el: Οποιαδήποτε από αυτές τις λέξεις

en: Applying Image Filters.
el: Εφαρμογή Φίλτρων Εικόνων.

en: April
el: Απρίλιος

en: Are those small sentences and/or phrases that you see alongside, or underneath, a feature in WPeMatico that give a short but very helpful explanation of what the feature is and serve as guiding tips that correspond with each feature. These tips sometimes even provide basic, recommended settings.
el: Είναι αυτές οι μικρές προτάσεις ή/και φράσεις που βλέπετε παράλληλα ή κάτω από μία λειτουργία στο WPeMatico που δίνουν μια σύντομη αλλά πολύ χρήσιμη εξήγηση για το τι είναι η λειτουργία και χρησιμεύουν ως κατευθυντήριες συμβουλές που αντιστοιχούν με κάθε λειτουργία. Αυτές οι συμβουλές μερικές φορές παρέχουν ακόμη και βασικές, συνιστώμενες ρυθμίσεις.

en: Are you sure you want to delete hash code for duplicates of this campaign?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τον κωδικό κατακερματισμού για τα διπλότυπα αυτής της καμπάνιας;

en: Are you sure you want to reset this campaign?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε αυτήν την καμπάνια;

en: As the hash is checked only by the last retrieved item, selecting this option may generate duplicate posts if duplicate checking by title does not work well for a campaign.
el: Καθώς ο κατακερματισμός ελέγχεται μόνο από το πιο πρόσφατο ανασυρμένο στοιχείο, η επιλογή αυτή μπορεί να παράγει διπλότυπα δημοσιεύσεων εάν ο έλεγχος διπλότυπων κατά τίτλο δε λειτουργεί σωστά για την καμπάνια.

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
el: Όπως μπορείτε να δείτε, υπάρχει μια μετάφραση αυτής της προσθήκης σε %1$s. Αυτή η μετάφραση είναι προς το παρόν κατά %3$d%% ολοκληρωμένη. Χρειαζόμαστε τη βοήθειά σας για να ολοκληρωθεί και να διορθώσετε τυχόν σφάλματα. Εγγραφείτε στο %4$s για να ολοκληρώσετε τη μετάφραση σε %1$s!

en: Ask for any problem you may have and you'll get support for free. If it is necessay we will see into your website to solve your issue.
el: Ρωτήστε για οποιοδήποτε πρόβλημα μπορεί να έχετε και θα λάβετε υποστήριξη δωρεάν. Εάν είναι απαραίτητο θα κοιτάξουμε στην ιστοσελίδα σας για να λύσουμε το θέμα.

en: Assign a selected category to the post if a word is found in the content.
el: Ορίστε μία επιλεγμένη κατηγορία στη δημοσίευση εάν μία λέξη βρεθεί στο περιεχόμενο.

en: Assign the first category: %s
el: Ορισμός της πρώτης κατηγορίας: %s

en: Assigning Auto Categories.
el: Ορισμός Αυτόματων Κατηγοριών.

en: Assigning Taxonomies %s
el: Ορισμός Ταξινομιών %s

en: Assigning author %s to %s
el: Ορισμός συντάκτη %s σε %s

en: Assigning categories based on content words.
el: Ορισμός κατηγοριών με βάση λέξεις περιεχομένου.

en: Assigning date from feed item tag.
el: Ορισμός ημερομηνίας από ετικέτα στοιχείου feed

en: Assigning original date from full article to the post.
el: Ορισμός ημερομηνίας πρωτοτύπου από το πλήρες άρθρο στη δημοσίευση.

en: Assigning original date to post.
el: Ορισμός αρχικής ημερομηνίας στη δημοσίευση.

en: At least one feed URL must be filled.
el: Πρέπει να συμπληρωθεί τουλάχιστον ένα feed URL.

en: Attach Audios to post.
el: Επισύναψη Ηχητικών στη δημοσίευση.

en: Attach Audios to posts.
el: Επισύναψη Ηχητικών σε δημοσιεύσεις.

en: Attach Images to post.
el: Επισύναψη Εικόνων στη δημοσίευση.

en: Attach Images to posts.
el: Επισύναψη εικόνων σε δημοσιεύσεις.

en: Attach Videos to post.
el: Επισύναψη Βίντεο σε δημοσιεύσεις.

en: Attach Videos to posts.
el: Επισύναψη Βίντεο σε δημοσιεύσεις.

en: Attaching audios
el: Επισύναψη ηχητικών

en: Attaching file:
el: Επισύναψη αρχείου:

en: Attaching images
el: Επισύναψη εικόνων

en: Attaching videos
el: Επισύναψη βίντεο

en: Attempting to get full article %1s
el: Προσπάθεια λήψης πλήρους άρθρου %1s

en: Audio Attaching
el: Επισύναψη Hχητικών

en: August
el: Αύγουστος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Author Cannot Contain: Found regex %s, Skipping Post...
el: Συντάκτης Δε Μπορεί να Περιέχει: Bρέθηκε regex %s, Παράλειψη Δημοσίευσης...

en: Author Cannot Contain: Found!: word %s, Skipping Post...
el: Συντάκτης Δε Μπορεί να Περιέχει: Βρέθηκε!: λέξη %s, Παράλειψη Δημοσίευσης...

en: Author Cannot Contain: Not Found!: word %s Continuing...
el: Συντάκτης Δε Μπορεί να Περιέχει: Δεν βρέθηκε!: λέξη %s Συνέχεια...

en: Author Must Contain: Found regex %s.
el: Συντάκτης Πρέπει να Περιέχει: Bρέθηκε regex %s.

en: Author Must Contain:Found!: word %s
el: Συντάκτης Πρέπει να Περιέχει:Βρέθηκε!: λέξη %s

en: Author Must Contain:Not Found Any Word, Skipping Post...
el: Συντάκτης Πρέπει να Περιέχει:Δεν βρέθηκε Καμία Λέξη, Παράλειψη Δημοσίευσης...

en: Author Must Contain:Not Found!: word %s Continuing...
el: Συντάκτης Πρέπει να Περιέχει:Δεν βρέθηκε!: λέξη %s Συνέχεια...

en: Author.
el: Συντάκτης.

en: Author:
el: Συντάκτης:

en: Auto Added by WPeMatico
el: Προστέθηκε Αυτομάτως από το WPeMatico

en: Auto generate tags
el: Αυτόματη παραγωγή ετικετών

en: Autoblogging in the blink of an eye! On complete autopilot WpeMatico gets new content regularly for your site!  WPeMatico is a very easy to use autoblogging plugin. Organized into campaigns, it publishes your posts automatically from the RSS/Atom feeds of your choice.
el: Autoblogging εν ριπή οφθαλμού! Σε πλήρη αυτόματο πιλότο, το WpeMatico παίρνει νέο περιεχόμενο τακτικά για τη σελίδα σας!  Το WPeMatico είναι ένα πολύ εύκολο στη χρήση autoblogging πρόσθετο. Οργανωμένες σε καμπάνιες, αναρτεί τις δημοσιεύσεις σας αυτόματα από τα RSS/Atom feed της επιλογής σας.

en: Availables in addons at etruel.com.
el: Διατίθεται σε πρόσθετα στο etruel.com.

en: Avoid Search redirection to source permalink.
el: Αποφυγή Αναζήτησης επανακατεύθυνσης στο permalink προέλευσης.

en: Avoid search redirection to source permalink.
el: Αποφυγή ανακατεύθυνσης αναζήτησης στο permalink προέλευσης.

en: Avoid storing images on your site, this new feature allows you to use the featured image from an external URL by activating the "Use Featured Image from URL" option from WPeMatico Settings or from each campaign.
el: Αποφύγετε την αποθήκευση εικόνων στην ιστοσελίδα σας —αυτό το νέο χαρακτηριστικό σας επιτρέπει να χρησιμοποιείτε την εικόνα που εμφανίζεται από ένα εξωτερικό URL ενεργοποιώντας την επιλογή «Χρήση προτεινόμενων εικόνων από URL» στις Ρυθμίσες Wpematicο ή από κάθε καμπάνια.

en: Bad Tags that will be not used on all posts:
el: Κακές Ετικέτες που δεν θα χρησιμοποιούνται σε καμία δημοσίευση:

en: Bad Tags.
el: Κακές Ετικέτες.

en: Bad Tags:
el: Κακές Ετικέτες:

en: Basic rewriting:
el: Βασική επανεγγραφή:

en: Basics:
el: Βασικά Στοιχεία

en: Better Excerpt Options
el: Επιλογές Βέλτιστου Αποσπάσματος

en: Better control on running campaigns manually.
el: Καλύτερος έλεγχος στη χειροκίνητη εκτέλεση καμπάνιας.

en: Better speed on uploading files.
el: Μεγαλύτερη tαχύτητα κατά τη μεταφόρτωση αρχείων.

en: Blogs contain in its main page a XML file. In the case of blogs on WordPress the feed is defined as follows:
el: Τα ιστολόγια περιέχουν στην κύρια σελίδα τους ένα αρχείο XML. Στην περίπτωση των ιστολόγιων για WordPress, το feed ορίζεται ως εξής:

en: Break fetching and restore campaign
el: Διακοπή προσκομίσεων και επαναφορά καμπάνιας

en: Bulk actions.
el: Μαζικές ενέργειες.

en: Button Bar to Run, Activate or Stop the campaign. Its states are given by the colors.
el: Γραμμή Κομβίων για Εκτέλεση, Ενεργοποίηση ή Διακοπή καμπάνιας. Οι καταστάσεις του δίνονται από τα χρώματα.

en: Buy PRO version online
el: Αγοράστε την PRO έκδοση στο διαδίκτυο

en: By Default Simplepie strip these html tags from feed content.  You can change or allow some tags, for example if you want to allow iframes or embed code like videos.
el: Από Προεπιλογή το SimplePie αφαιρεί αυτές τις ετικέτες html από το περιεχόμενο feed.  Μπορείτε να αλλάζετε ή να επιτρέπετε μερικές ετικέτες, για παράδειγμα εάν θέλετε να επιτρέπετε τα iframes ή ενσωματωμένους κώδικες όπως τα βίντεο.

en: By default WordPress creates the excerpts "on the fly" from the post content, WPeMatico allows to create them using the description tag of the items in the feed.
el: Από προεπιλογή, το WordPRess δημιουργεί τα αποσπάσματα «εν κινήσει» από περιεχόμενο δημοσιεύσεων. Το WPeMatico επιτρέπει να τα δημιουργήσετε χρησιμοποιώντας την ετικέτα περιγραφής των στοιχείων του feed.

en: By default the plugin saves three custom fields on every post with campaign and source item data.
el: Από προεπιλογή, η προσθήκη αποθηκεύει τρία προσαρμοσμένα πεδία σε κάθε δημοσίευση με δεδομένα στοιχείων καμπάνιας και προέλευσης.

en: CAMPAIGN WIZARD
el: ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΜΠΑΝΙΑΣ

en: CC: Not Found!: word: "%s"
el: CC:Δεν βρέθηκε!: λέξη: «%s»

en: CC: Skiping: Found word: "%s" in content or title "%s".
el: CC:Παράλειψη: Βρέθηκε λέξη «%s» σε περιεχόμενο ή τίτλο «%s».

en: CHECK this option to improve fetching speed and performance.
el: ΠΑΤΗΣΤΕ σε αυτή την επιλογή για να βελτιώσετε την ταχύτητα και τις επιδόσεις προσκόμισης.

en: Cache audios.
el: Ηχητικά cache.

en: Cache images.
el: Εικόνες cache.

en: Cache videos.
el: Cache βίντεο.

en: Caching all audios
el: Μεταφορά όλων των ηχητικών στη μνήμη cache

en: Caching all images
el: Λήψη όλων των εικόνων

en: Caching all videos
el: Μεταφορά όλων των βίντεο στη μνήμη cache

en: Campaign
el: Καμπάνια

en: Campaign Categories
el: Κατηγορίες Καμπάνιας

en: Campaign Categories.
el: Κατηγορίες Καμπάνιας.

en: Campaign Deactivated
el: Καμπάνια απενεργοποιημένη

en: Campaign Description
el: Περιγραφή Καμπάνιας

en: Campaign Name
el: Όνομα Καμπάνιας

en: Campaign Name:
el: Όνομα Καμπάνιας:

en: Campaign Options
el: Επιλογές Καμπάνιας

en: Campaign Options For Audios.
el: Επιλογές Καμπάνιας για Ηχητικά.

en: Campaign Options For Duplicates.
el: Επιλογές Καμπάνιας για Διπλότυπα.

en: Campaign Options For Images.
el: Επιλογές Καμπάνιας Για Εικόνες.

en: Campaign Options For Videos.
el: Επιλογές Καμπάνιας για Βίντεο.

en: Campaign Post Format.
el: Μορφότυπος Δημοσιεύσεων Καμπάνιας.

en: Campaign Posts Format
el: Μορφότυπο Δημοσιεύσεων Εκστρατείας

en: Campaign Type
el: Τύπος Καμπάνιας

en: Campaign activated
el: Καμπάνια ενεργοποιημένη

en: Campaign cleared
el: Καμπάνια εκκαθαρίστηκε

en: Campaign draft updated.
el: Προσχέδιο καμπάνιας ενημερώθηκε

en: Campaign fetch limit reached at %s.
el: Όριο προσκομίσεων καμπάνιας στα %s.

en: Campaign fetched in %1s sec.
el: Προσκόμιση καμπάνιας σε %1s δευτερόλεπτα.

en: Campaign fetched in %s sec.
el: Καμπάνια προσκομίστηκε σε %s δευτερόλεπτα.

en: Campaign post template allow to modify the content fetched by adding extra information, such as text, images, campaign data, etc. before save it as post content.
el: Το πρότυπο δημοσίευσης καμπάνιας επιτρέπει να τροποποιείτε το περιεχόμενο που έχει προσκομιστεί προσθέτοντας επιπλέον πληροφορίες, όπως κείμενο, εικόνες, λεπτομέρειες καμπάνιας κτλ. πριν το αποθηκεύσετε ως περιεχόμενο δημοσίευσης.

en: Campaign published.
el: Καμπάνια δημοσιεύθηκε.

en: Campaign restored to revision from %s
el: Η καμπάνια επαναφέρθηκε σε αναθεώρηση από %s

en: Campaign saved.
el: Καμπάνια αποθηκεύτηκε.

en: Campaign scheduled for: %s.
el: Καμπάνια προγραμματισμένη για: %s.

en: Campaign submitted.
el: Kαμπάνια υποβλήθηκε.

en: Campaign updated.
el: Καμπάνια ενημερώθηκε.

en: Campaigns
el: Καμπάνιες

en: Campaigns Imported.
el: Εισηγμένες Καμπάνιες.

en: Can you imagine using the featured images without storing them on your own website? With this new version it's now possible! What are you waiting for to test it?
el: Μπορείτε να φανταστείτε τη χρήση των προτεινόμενων εικόνων χωρίς αποθήκευσή τους στη δική σας ιστοσελίδα; Με αυτή τη νέα έκδοση είναι πλέον δυνατόν! Τι περιμένεις για να το δοκιμάσεις;

en: Can't copy files!
el: Αδυναμία αντιγραφής αρχείων!

en: Can't find the featured image to add to the content.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση προτεινόμενης εικόνας για προσθήκη στο περιεχόμενο.

en: Can't save file!
el: Αδυναμία αποθήκευσης αρχείου!

en: Can't upload! Just .txt files allowed!
el: Αδύνατη μεταφόρτωση! Μόνο αρχεία .txt επιτέπονται!

en: Can\t connect to Wordpress Site
el: Αδυναμία σύνδεσης στη Σελίδα Wordpress

en: Cancel Import
el: Ακύρωση Εισαγωγής

en: Cannot contain:
el: Δεν μπορεί να περιέχει:

en: Cannot contain: Do not found all keywords. Continuing...
el: Δε μπορεί να περιέχει: Δε βρέθηκαν όλες οι λέξεις-κλειδιά. Συνέχεια...

en: Cannot contain: Not Found regex %s. Continuing...
el: Δε μπορεί να περιέχει: Δε βρέθηκε regex %s. Συνέχεια...

en: Case sensitive
el: Διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Categories added:
el: Κατηγορίες που προστέθηκαν

en: Category Added in a WPeMatico Campaign
el: Προστέθηκε Κατηγορία στην Καμπάνια WPeMatico

en: Category exist:
el: Κατηγορία υπάρχει

en: Change Image
el: Αλλαγή Εικόνας

en: Change SimplePie HTML attributes to strip
el: Αλλαγή χαρακτηριστικών Simple PieHTML για αφαίρεση

en: Change SimplePie HTML attributes to strip.
el: Αλλαγή χαρακτηριστικών SimplePie HTML προς αφαίρεση.

en: Change SimplePie HTML tags to strip
el: Αλλαγή ετικετών Simple PieHTML για αφαίρεση

en: Change SimplePie HTML tags to strip.
el: Αλλαγή ετικετών SimplePie HTML προς αφαίρεση.

en: Change the sizes of the video frames.
el: Αλλαγή μεγεθών των καρέ βίντεο.

en: Changelog
el: Αρχείο Αλλαγών

en: Changing title to %s
el: Αλλαγή τίτλου σε %s

en: Channel Videos feed and User Videos feed.
el: Feed Βίντεο Καναλιών και feed Βίντεο Χρήστη.

en: Characters of end of sentence in the
el: Χαρακτήρες στο τέλος της πρότασης σε

en: Characters of end of sentence:
el: Χαρακτήρες του τέλους της πρότασης:

en: Charset Enconding:
el: Κρυπτογράφιση Charset:

en: Check
el: Έλεγχος

en: Check License
el: Έλεγχος Άδειας

en: Check all feeds
el: Έλεγχος όλων των feed

en: Check data
el: Έλεγχος δεδομένων

en: Check if image has correct content.
el: Ελέγξτε εάν η εικόνα έχει σωστό περιεχόμενο.

en: Check if this feed works
el: Έλεγχος αν το συγκεκριμένο feed λειτουργεί

en: Check the source image to determine the extension
el: Ελέγξτε την εικόνα προέλευσης για να ορίσετε την επέκταση

en: Check the source image to determine the extension.
el: Ελέγξτε την εικόνα προέλευσης για να ορίσετε την επέκταση.

en: Check this if you don't want automatic check feed URLs before save every campaign.
el: Ελέγξτε αυτό αν δεν θέλετε να ελέγχετε αυτόματα τις διευθύνσεις URL τροφοδοσίας πριν από την αποθήκευση κάθε καμπάνιας.

en: Check this if you don't want to display the widget dashboard.  Anyway, only admins will see it.
el: Επιλέξτε αυτό αν δεν θέλετε να εμφανίζεται το ταμπλό widget.  Σε κάθε περίπτωση, μόνο οι διαχειριστές θα το βλέπουν.

en: Check this if you want to ignore Wordpress Simplepie library.
el: Επιλέξτε αυτό εάν θέλετε να αγνοήσετε τη βιβλιοθήκη Wordpress Simplepie.

en: Check this to avoid the fetch of WPeMatico Addons from our downloads feed page.
el: Επιλέξτε αυτό για να αποφύγετε την προσκόμιση Πρόσθετων WPeMatico από το σελίδα feed λήψεών μας.

en: Check this to avoid the future descriptions "Created by WPeMatico" of the created (auto)categories.  You could edit the past categories if you need to delete their descriptions.
el: Επιλέξτε αυτό για να αποφύγετε μελλοντικές περιγραφές. Δημιουργήθηκε από το WPeMatico" των δημιουργημένων αυτό-κατηγοριών.  Μπορείτε να επεξεργαστείτε προηγούμενες κατηγορίες εάν χρειάζεται να διαγράψετε τις περιγραφές.

en: Check this to deactivate all Wordpress cron schedules. Affects to Wordpress itself and all other plugins.  Not recommended unless you want to use an external Cron for your wordpress.
el: Ελέγξτε αυτό για να απενεργοποιήσετε όλα τα cron χρονοδιαγράμματα του Wordpress. Επηρεάζει το ίδο το Wordpress και όλα τα άλλα πρόσθετα.  Δεν συνιστάται αν δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε ένα εξωτερικό Cron για wordpress σας.

en: Check this to select a featured image, it doesn't matter what order it have in the content. You can choice the first, second or third image.
el: Επιλέξτε αυτό για να διαλέξετε μια προτεινόμενη εικόνα, δεν έχει σημασία τι σειρά έχει στο περιεχόμενο. Μπορείτε να επιλέξετε την πρώτη, δεύτερη ή τρίτη εικόνα.

en: Check this to set first image found on every content to be uploaded, attached and made Featured.
el: Επιλέξτε αυτό ώστε η πρώτη εικόνα που βρίσκεται σε κάθε περιεχόμενο να μεταφορτώνεται, να επισυνάπτεται και να γίνεται Προτεινόμενη.

en: Check this to strip the Featured Image from the post content.
el: Επιλέξτε αυτό για να αφαιρέσετε την Προτεινόμενη Εικόνα από το περιεχόμενο της δημοσίευσης.

en: Check this to use Featured Image from URL plugin. Be sure it is installed and activated.
el: Επιλέξτε αυτό για να χρησιμοποιήσετε Προτεινόμενα Εικόνα από την προσθήκη URL. Βεβαιωθείτε ότι είναι εγκατεστημένο και ενεργοποιημένο.

en: Check to force feed.
el: Επιλέξτε για εξαναγκασμό feed.

en: Check to use HTTP Cookies.
el: Επιλέξτε για χρήση HTTP Cookies.

en: Check to use as a multipage feed.
el: Επιλέξτε για χρήση ως feed πολλαπλών σελίδων.

en: Checking KeyWords in Categories.
el: Έλεγχος Λέξεων-Κλειδιών σε Κατηγορίες.

en: Checking duplicated title '%s'
el: Έλεγχος διπλότυπου τίτλου «%s»

en: Choose Media Mime Types.
el: Επιλογή Τύπων Mime Μέσων.

en: Choose which media files will be uploaded to your website by allowing or not their extension!
el: Επιλέξτε ποια αρχεία πολυμέσων θα φορτωθούν στην ιστοσελίδα σας, επιτρέποντας ή όχι την επέκτασή τους!

en: Class Items
el: Στοιχεία Κλάσης

en: Cleaning Links from content.
el: Καθαρισμός Συνδέσμων από περιεχόμενο.

en: Cleans and puts the correct extensions to the images that are delivered through a script, avoiding the WordPress upload error: Extension not allowed. Not Recommended.
el: Καθαρίζει και βάζει τις σωστές επεκτάσεις στις εικόνες που παραδίδονται μέσω ενός script, αποφεύγοντας το σφάλμα μεταφόρτωσης του WordPress: Επέκταση δεν επιτρέπεται. Δεν συνιστάται.

en: Cleans the queries variables in the same url of the audio before download it. Not recommended unless you have problems to get the files.
el: Καθαρίζει τις μεταβλητές ερωτημάτων στο ίδιο URL του ηχητικού πριν τη λήψη τους. Δεν συνιστάται εκτός αν έχετε προβλήματα απόκτησης των αρχείων.

en: Cleans the queries variables in the same url of the image before download it. Not recommended unless you have problems to get the files.
el: Καθαρίζει τις μεταβλητές ερωτημάτων στο ίδιο URL της εικόνας πριν την λήψη της. Δεν συνιστάται εκτός αν έχετε προβλήματα με την απόκτηση τα αρχείων.

en: Cleans the queries variables in the same url of the video before download it. Not recommended unless you have problems to get the files.
el: Καθαρίζει τις μεταβλητές ερωτημάτων στο URL του βίντεο πριν τη λήψη τους. Δεν συνιστάται εκτός αν έχετε προβλήματα απόκτησης των αρχείων.

en: Clear campaign
el: Καθαρισμός καμπάνιας

en: Clear fetching and restore campaign
el: Καθαρισμός προσκομίσεων και επαναφορά καμπάνιας

en: Click here
el: Πατήστε εδώ

en: Click here to fix it automatically.
el: Πατήστε εδώ για να το διορθώσετε αυτομάτως.

en: Click here to restore WP defaults.
el: Πατήστε εδώ για να αποκαταστήσετε τις προεπιλογές WP.

en: Click here to see more info of the template feature.
el: Πατήστε εδώ για να δείτε περισσότερες πληροφορίες για το χαρακτηριστικό «προτύπο».

en: Click here to set recommended values.
el: Πατήστε εδώ για να ορίσετε συνιστώμενες τιμές.

en: Click the button to see and download the system report.
el: Πατήστε το κουμπί για να δείτε και κάνετε λήψη της αναφοράς συστήματος.

en: Click the checkbox "Hide Reviews on Settings" to avoid this and show just a link to Wordpress reviews page.
el: Κάντε κλικ στο πλαίσιο ελέγχου «Απόκρυψη Κριτικών στις Ρυθμίσεις» για να αποφευχθεί αυτό και να εμφανίζεται μόνο έναν σύνδεσμο για τη σελίδα κριτικών Wordpress.

en: Click the checkbox "Reset Menu Position" to show the menu on last position in your Wordpress menu.
el: Κάντε κλικ στο πλαίσιο ελέγχου «Επαναφορά Θέσης Μενού» για να εμφανίσετε το μενού στην τελευταία θέση στο μενού Wordpress σας.

en: Click to Show/Hide the examples
el: Πατήστε για Εμφάνιση/Απόκρυψη των παραδειγμάτων

en: Click to edit
el: Πατήστε για επεξεργασία

en: Click to toggle
el: Πατήστε για εναλλαγή

en: Clone this item
el: Κλωνοποίηση του στοιχείου

en: Close popup and save campaign to save the changes.
el: Κλείσιμο αναδυόμενου και αποθήκευση καμπάνιας για αποθήκευση αλλαγών.

en: Closed
el: Κλειστές

en: Column position in Posts(-types) lists.
el: Θέση στήλης σε λίστες Δημοσιεύσεων(-τύποι).

en: Columns.
el: Στήλες.

en: Command reference
el: Αναφορά εντολής

en: Comments and Tutorials
el: Σχόλια και Οδηγίες

en: Comments options to these posts.
el: Επιλογές σχολίων σε αυτές τις δημοσιεύσεις.

en: Comments options:
el: Επιλογές σχολίων:

en: Complete it in the
el: Συμπληρώστε το στο

en: Complete the Random Rewrites form by adding all comma-separated words, line by line.
el: Συμπληρώστε τη φόρμα Τυχαίων Επανεγγραφών προσθέτοντας όλες τις λέξεις διαχωρισμένες με κόμμα, γραμμή προς γραμμή.

en: Config File
el: Αρχείο Ρυθμίσεων

en: Config Files on Folder
el: Αρχεία Ρυθμίσεων στον Φάκελο

en: Content Rewrites.
el: Επανεγγραφή Περιεχομένου.

en: Continue Fetching if found duplicated items.
el: Συνέχιση Προσκόμισης εάν βρεθούν διπλότυπα στοιχεία.

en: Convert character encoding to UTF-8.
el: Μετατροπή κωδικοποίησης χαρακτήρων σε UTF-8.

en: Cookie Path:
el: Διαδρομή Cookie:

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy campaign failed, could not find original:
el: Η αντιγραφή της καμπάνιας απέτυχε, δεν ήταν δυνατή η εύρεση του πρωτότυπου:

en: Copy the permalink from the source.
el: Αντιγραφή permalink από την πηγή.

en: Counting Words on %s
el: Καταμέτρηση Λέξεων σε %s

en: Create Post Excerpt Automatically.
el: Δημιουργία Αποσπάσματος Δημοσίευσης Αυτομάτως.

en: Create the Author if not exist.
el: Δημιουργία του Συντάκτη εάν δεν υπάρχει.

en: Creates a new campaign by copying all the fields of this.  The word "(copy)" is added to its title.
el: Δημιουργεί μια νέα καμπάνια αντιγράφοντας όλα τα πεδία αυτού.  Η λέξη «(αντίγραφο)» προστίθεται στον τίτλο της.

en: Creates the user if the username do not exist as Wordpress user. Will be created with the email [username]@[thisdomain].  If not checked follows the campaign rules.
el: Δημιουργεί τον χρήστη εάν το όνομα χρήστη δεν υπάρχει ως χρήστης Wordpress. Θα δημιουργηθεί με το email [username]@[thisdomain].  Εάν δεν έχει ελεγχθεί, ακολουθείται ο κανόνας της εκστρατείας.

en: Creating Your First Campaign
el: Δημιουργήστε Την Πρώτη Σας Καμπάνια

en: Cron Schedules
el: Χρονοδιαγράμματα Cron

en: Cron and Scheduler Settings
el: Ρυθμίσεις Cron και Χρονοδιαγραμματιστή

en: Current Categories
el: Τρέχουσες Κατηγορίες

en: Current State
el: Τρέχουσα Κατάσταση

en: Current time limit is sufficient, but if you want to give 5 minutes to run without timeouts to each campaign, the required time is 300.
el: Το τρέχον χρονικό όριο είναι επαρκές, αλλά εάν θέλετε να δώσετε 5 λεπτά εκτέλεσης χωρίς διακοπές σε κάθε καμπάνια, ο απαιτούμενος χρόνος είναι 300.

en: Custom Content Parsers
el: Προσαρμοσμένα Προγράμματα Ανάλυσης Περιεχομένου

en: Custom Feed Tags
el: Προσαρμοσμένες Ετικέτες Feed

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα Πεδία

en: Custom Posts Statuses.
el: Προσαρμοσμένες Καταστάσεις Δημοσιεύσεων.

en: Custom Title Options
el: Επιλογές Προσαρμοσμένων Τίτλων

en: Custom Title for every post:
el: Προσαρμοσμένος Τίτλος για κάθε δημοσίευση:

en: Custom Uploads for Audios.
el: Προσαρμοσμένες Μεταφορτώσεις για Ηχητικά.

en: Custom Uploads for Images.
el: Προσαρμοσμένες Μεταφορτώσεις για Εικόνες.

en: Custom Uploads for Videos.
el: Προσαρμοσμένες Μεταφορτώσεις για Βίντεο.

en: Custom field deleted.
el: Προσαρμοσμένο πεδίο διεγράφη.

en: Custom field updated.
el: Προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Cut at:
el: Περικοπή στο:

en: Cut at:
el: Περικοπή σε:

en: Cutting at %s
el: Περικοπή σε %s

en: Cutting the title at %s
el: Περικοπή τίτλου σε %s

en: DOMDocument:
el: DOMΈγγραφο:

en: Danger Zone
el: Ζώνη Κινδύνου

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Days:
el: Ημέρες:

en: Deactivate License
el: Απενεργοποίηση Άδειας

en: Deactivate duplicate controls.
el: Απενεργοποίηση διπλότυπων στοιχείων ελέγχου.

en: Debug File
el: Αρχείο Debug

en: Debug Mode
el: Λειτουργία Debug

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decode html entities in URLs.
el: Αποκωδικοποίηση οντοτήτων html στα URL.

en: Decoding HTML entities of %s
el: Αποκωδικοποίηση οντοτήτων html σε %s

en: Default Featured image if not found image on content.
el: Προεπιλογή Προτεινόμενης Εικόνας εάν δεν βρεθεί εικόνα στο περιεχόμενο.

en: Del Hash
el: Διαγ κατακερματισμού

en: Delete Permanently
el: Διαγραφή Μόνιμα

en: Delete all Campaigns.
el: Διαγραφή κάθε Καμπάνιας.

en: Delete all Options.
el: Διαγραφή όλων των Επιλογών.

en: Delete all in the content AFTER a word or phrase till the end.
el: Διαγραφή όλου του περιεχομένου ΜΕΤΑ από μία λέξη ή φράση έως το τέλος.

en: Delete hash code for duplicates
el: Διαγραφή κώδικα κατακερματισμού για διπλότυπα

en: Delete the phrase till the end of the line instead the end of the content.
el: Διαγράψτε τη φράση έως το τέλος της γραμμής αντί για το τέλος του περιεχομένου.

en: Delete this item
el: Διαγραφή αυτού του στοιχείου

en: Delete this item permanently
el: Διαγραφή του στοιχείου μόνιμα

en: Deletes the Log, Last Run data and the Posts fetched by the campaign.
el: Διαγράφει το Αρχείο Καταγραφής, τα δεδομένα Τελευταίας Εκτέλεσης και τις Δημοσιεύσεις που προσκομίστηκαν από την καμπάνια.

en: Deleting html tags: %s
el: Διαγραφή ετικετών html: %s

en: Deleting image with incorrect content:
el: Διαγραφή εικόνα με λανθασμένο περιεχόμενο:

en: Deleting since phrase: %s
el: Διαγραφή από φράση: %s

en: Deleting since phrase: %s till end of the line.
el: Διαγραφή από φράση: %s έως τέλος της γραμμής.

en: Deleting since word: %s.
el: Διαγραφή από λέξη: %s.

en: Denied.
el: Απορρίφθηκε.

en: Description
el: Περιγραφή

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Determine what happens with duplicated audio names
el: Προσδιορίστε τι θα ισχύει για τα διπλότυπα ονόματα ηχητικών

en: Determine what happens with duplicated image names
el: Ορίστε τι θα συμβαίνει με τα ονόματα διπλότυπων εικόνων

en: Determine what happens with duplicated video names
el: Προσδιορίστε τι θα ισχύει για τα διπλότυπα ονόματα βίντεο

en: Disable "Auto-Category description"
el: Απενεργοποίηση «Περιγραφή Αυτό-κατηγοριών»

en: Disable "Check Feeds before Save"
el: Απενεργoποίηση «Έλεγχος Feed προ Αποθήκευσης»

en: Disable "WP Dashboard Widget"
el: Απενεργοποίηση «WP Ταμπλό Widget»

en: Disable "WPeMatico Credits"
el: Απενεργοποίηση «WPeMatico Credits»

en: Disable Auto-Category Descriptions.
el: Απενεργοποίηση Περιγραφών Αυτο-Κατηγοριών.

en: Disable Check Feeds before Save.
el: Απενεργοποίηση Ελέγχου Feeds πριν την Αποθήκευση.

en: Disable Extensions feed Page
el: Απενεργοποίηση Σελίδας feed Επεκτάσεων

en: Disable Extensions feed page requests.
el: Απενεργοποίηση Επεκτάσεων αιτημάτων σελίδων feed.

en: Disable WP Dashboard Widget
el: Απενεργοποίηση WP Ταμπλό Widget

en: Disable WPeMatico Credits.
el: Απενεργοποίησης WPeMatico Credits.

en: Disable WPeMatico schedulings
el: Απενεργοποίησης Χρονοδιαγραμμάτων WPeMatico

en: Disable WPeMatico schedulings.
el: Απενεργοποίησης Χρονοδιαγραμμάτων WPeMatico.

en: Disable all WP_Cron
el: Απενεργοποίηση όλων των WP_Cron

en: Disable all WP_Cron.
el: Απενεργοποίηση όλων των WP_Cron.

en: Disable metabox Wpematico Campaign Info in post editing
el: Απενεργοποίηση μετα-πεδίου Πληροφοριών Καμπάνιας Wprematico στη μετεπεξεργασία

en: Disable metabox Wpematico Campaign Info in post editing.
el: Απενεργοποίηση μετα-πλαισίου των Πληροφοριών Καμπάνιας Wpematico κατά την μετεπεξεργασία.

en: Disable plugin custom fields.
el: Απενεργοποίηση προσαρμοσμένων πεδίων πρόσθετου.

en: Discard post is less than:
el: Απόρριψη δημοσίευσης εάν κάτω από:

en: Discard the Post if NO Images in Content.
el: Απόρριψη Δημοσίευσης ΑΠΟΥΣΙΑ Εικόνων στο Περιεχόμενο.

en: Discussion options.
el: Επιλογές συζήτησης.

en: Discussion options:
el: Επιλογές συζήτησης:

en: Disk Free Space:
el: Συνολικός Ελεύθερος Χώρος:

en: Disk Total Space:
el: Συνολικός Χώρος Δίσκου:

en: Dismiss this notice.
el: Απόκρυψη αυτής της ειδοποίησης.

en: Display all feeds
el: Εμφάνιση όλων των feed

en: Displaying
el: Εμφανίζονται

en: Do not add the og:image as featured and at the beginning of the post, <strong>if there are images in the content</strong>.
el: Μην προσθέτετε το og:image ως προτεινόμενη και στην αρχή της δημοσίευσης, <strong>εάν υπάρχουν εικόνες στο περιεχόμενο</strong>.

en: Domain does not exist. Please type a correct domain name without schema, ie: "etruel.com"
el: Το domain δεν υπάρχει. Πληκτρολογήστε ένα σωστό όνομα domain χωρίς schema, δηλαδή: "etruel.com"

en: Don't complete the extension of the file. This field is used to change the name and remains the same extension.
el: Μην ολοκληρώσετε την επέκταση του αρχείου. Αυτό το πεδίο χρησιμοποιείται για την αλλαγή του ονόματος και παραμένει η ίδια επέκταση.

en: Don't link external audios.
el: Χωρίς εξωτερικούς συνδέσμους σε ηχητικά.

en: Don't link external images.
el: Χωρίς εξωτερικούς συνδέσμους σε εικόνες.

en: Don't link external videos.
el: Χωρίς εξωτερικούς συνδέσμους σε βίντεο.

en: Don't strip anything from the content.  All html, style and scripts codes are included in content.
el: Μην αφαιρέσετε τίποτε από το περιεχόμενο.  Όλοι κωδικοί html, style και script περιλαμβάνονται στο περιεχόμενο.

en: Don't use general Settings
el: Μην χρησιμοποιείτε γενικές Ρυθμίσεις

en: Don't works filters with:
el: Μη λειτουργείτε φίλτρα με

en: Download error: %s Using an alternate download method...
el: Σφάλμα λήψης: %s Χρήση εναλλακτικής μεθόδου λήψης...

en: Duplicate controls
el: Διπλότυπα στοιχεία ελέγχου

en: Duplicates checking by hash is a boost to checking for duplicates by title, which may fail many times.
el: Ο έλεγχος διπλότυπων μέσω κατακερματισμού είναι ένα boost για να ελέγχονται τα διπλότυπα ως προς τίτλο, το οποίο μπορεί να αποτυγχάνει κάποιες φορές.

en: E-Mail-Adress:
el: Ηλεκτρονική Διεύθυνση:

en: ERROR Headers.
el: ΕΣΦΑΛΜΕΝΕΣ Κεφαλίδες.

en: ERROR. See below for details
el: ΣΦΑΛΜΑ. Δείτε πιο κάτω για λεπτομέρειες

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Campaign
el: Επεξεργασία Καμπάνιας

en: Edit campaign
el: Επεξεργασία καμπάνιας

en: Edit some main fields, without enter in the campaign editor.
el: Επεξεργαστείτε ορισμένα κύρια πεδία, χωρίς να εισαγάγετε στο πρόγραμμα επεξεργασίας καμπάνιας.

en: Edit the campaign.
el: Επεξεργαστείτε την καμπάνια.

en: Edit this item
el: Επεξεργασία του στοιχείου

en: Edit this item inline
el: Επεξεργασία του στοιχείου inline

en: Elements of XML
el: Στοιχεία του XML

en: Elements of XML.
el: Στοιχεία του XML.

en: Email address used as "FROM" field in all emails sent by this plugin.
el: Η διεύθυνση email χρησιμοποιείται ως πεδίο «ΑΠΟ» σε όλα τα emails που αποστέλλονται από αυτό το πρόσθετο.

en: Empty Trash
el: Άδειασμα Κάδου

en: Enable "Author Filtering" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Φίλτρο Συντακτών»

en: Enable "Author per feed" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Συντάκτης ανά feed»

en: Enable "Auto Tags" feature.
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Αυτόματες Ετικέτες».

en: Enable "Custom Feed Tags" feature.
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Προσαρμοσμένες Ετικέτες Feed».

en: Enable "Custom Fields" feature.
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Προσαρμοσμένα Πεδία».

en: Enable "Custom Title" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Προσαρμοσμένος Τίτλος»

en: Enable "Del Hash"
el: Ενεργοποίηση «Διαγραφή Κατακερματισμού»

en: Enable "Deletes till the end of the line" feature.
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Διαγραφή έως το τέλος της γραμμής».

en: Enable "Export/Import" single Campaign
el: Ενεργοποίηση «Εισαγωγή/Εξαγωγή» μεμονωμένης Καμπάνιας

en: Enable "Image Filters" feature.
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Φίλτρο Εικόνων».

en: Enable "Import feed list" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Εισαγωγή λίστας feed»

en: Enable "Keyword Filtering" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Φίλτρο Λέξεων-κλειδιών»

en: Enable "Multipaged" feeds feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Πολυσέλιδα» feed

en: Enable "PRO Settings" menu item
el: Ενεργοποίηση στοιχείου μενού «Ρυθμίσεις PRO»

en: Enable "Random Rewrites" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Τυχαίες Επανεγγραφές»

en: Enable "Rewrite" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Επανεγγραφή»

en: Enable "See last log"
el: Ενεργοποίηση «Προβολή τελευταίας καταγραφής»

en: Enable "Upload of XMLs"
el: Ενεργοποίηση «Μεταφόρτωση XML»

en: Enable "Word 2 Taxonomy" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Λέξη Σε Ταξινομία»

en: Enable "Word count Filters" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Φίλτρα αριθμού Λέξεων»

en: Enable "Words to Categories" feature
el: Ενεργοποίηση δυνατότητας «Λέξεις σε Κατηγορίες»

en: Enable Audio Renamer
el: Ενεργοποίηση Μετονομαστή Ηχητικού

en: Enable Custom Post title
el: Ενεργοποίηση Προσαρμοσμένου Τίτλου δημοσίευσης

en: Enable Custom Post title.
el: Ενεργοποίηση τίτλου Προσαρμοσμένης Δημοσίευσης.

en: Enable Del Hash.
el: Ενεργοποίηση Del Hash.

en: Enable Features
el: Ενεργοποίηση Δυνατοτήτων

en: Enable Features.
el: Ενεργοποίηση Λειτουργιών.

en: Enable Image Renamer
el: Ενεργοποίηση Μετονομαστή Εικόνων

en: Enable Post Template.
el: Ενεργοποίηση Πρότυπου Δημοσίευσης.

en: Enable See last log.
el: Ενεργοποίηση Εμφάνισης τελευταίου αρχείου καταγραφής.

en: Enable Upload of XMLs.
el: Ενεργοποίηση Μεταφορτώσεων XML.

en: Enable Video Renamer
el: Ενεργοποίηση Μετονομαστή Βίντεο

en: Enable delete till the end starting from some characters
el: Ενεργοποίηση διαγραφής έως το τέλος ξεκινώντας από κάποιους χαρακτήρες

en: Enable featured image selector.
el: Ενεργοποίηση επιλογέα προτεινόμενης εικόνας.

en: Enable html entity decode on publish.
el: Ενεργοποίηση αποκωδικοποίησης οντοτήτων html κατά τη δημοσίευση.

en: Enable this feature if you need to decode HTML entities in feed content before publishing each post.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν τη δυνατότητα εάν χρειάζεται να αποκωδικοποιήσετε οντότητες HTML σε περιεχόμενο feed πριν την ανάρτηση κάθε δημοσίευση.

en: Enables the campaign ID to be displayed in the posts (types) lists.
el: Ενεργοποιεί την προβολή του αναγνωριστικού καμπάνιας στις λίστες δημοσιεύσεων (τύπους).

en: Enclosure type not accepted: %s
el: O τύπος enclosure δεν είναι αποδεκτός: %1s

en: Ending feed, reached running timeout at %1$d sec.
el: Ολοκλήρωση feed, λήξη χρόνου εκτέλεσης στα %1$d δευτερόλεπτα.

en: Enter a comma-separated list of words for rewrites use each line for different rewriting patterns.
el: Εισαγάγετε μια λίστα λέξεων διαχωρισμένων με κόμματα για επανεγγραφές, χρησιμοποιήστε κάθε γραμμή για διαφορετικά μοτίβα επανεγγραφής.

en: Enter comma separated list of Tags.
el: Εισαγωγή λίστας ετικετών διαχωρισμένων με κόμματα.

en: Enter comma separated list of excluded Tags in all campaigns.
el: Εισαγωγή λίστας με κόμματα των εξαιρουμένων Ετικετών σε όλες τις καμπάνιες.

en: Enter comma separated list of excluded Tags.
el: Προσθήκη λίστας με κόμματα για τις εξαιρούμενες Ετικέτες.

en: Enter space separated list of characters of end of the line.
el: Εισαγωγή λίστας με διαστήματα των χαρακτήρων στο τέλος της γραμμής.

en: Enter your license key
el: Εισαγάγατε το κλειδί άδειας

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error with wp_remote_get:
el: Σφάλμα με το wp_remote_get:

en: Error with wp_remote_request:
el: Σφάλμα με το wp_remote_request:

en: Error: Empty feed URL.
el: Σφάλμα: Κενό feed URL.

en: Errors:
el: Σφάλματα:

en: Even More Developer Happiness
el: Ακόμα Μεγαλύτερη Ευτυχία Προγραμματιστή

en: Every 12 hours
el: Κάθε 12 ώρες

en: Every 15 minutes
el: Κάθε 15 λεπτά

en: Every 3 hours
el: Κάθε 3 ώρες

en: Every 5 minutes
el: Κάθε 5 λεπτά

en: Every 6 hours
el: Κάθε 6 ώρες

en: Every campaign save the hash of the last feed item fetched to avoid duplicates. This action deletes it.  Useful to make tests to allow fetch an item again.
el: Κάθε καμπάνια αποθηκεύει τον κατακερματισμό του στοιχείου feed που προσκομίστηκε τελευταίο για να αποφύγει τα διπλότυπα. Αυτή η ενέργεια το διαγράφει.  Χρήσιμη για να κάνετε τεστ ώστε να επιτρέπετε την προσκόμιση ενός στοιχείου ξανά

en: Every day at 3 o'clock
el: Κάθε μέρα στις 3 ακριβώς

en: Ex: 'New Post:
el: Π.χ.: «Νέα Δημοσίευση

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Example:
el: Παράδειγμα

en: Example: If the post content contain the word "motor" and then you want skip because you don&apos;t want posts about motors, simply type "motor" in the "Words" field (1 per line).
el: Παράδειγμα: Εάν το περιεχόμενο της δημοσίευσης περιέχει τη λέξη «κινητήρας» και στη συνέχεια θέλετε να την παραλείψετε επειδή δεν θέλετε δημοσιεύσεις σχετικά με κινητήρες, απλά πληκτρολογήστε «κινητήρας» στο πεδίο «Λέξεις» (1 ανά γραμμή).

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Executing featured image selector...
el: Εκτέλεση επιλογέα προτεινόμενης εικόνας...

en: Expired
el: Έληξε

en: Expires on
el: Λήγει στις

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export and download Campaign
el: Εξαγωγή και λήψη Καμπάνιας

en: Export campaigns
el: Εξαγωγή καμπανιών

en: Export location or file not readable
el: Τοποθεσία εξαγωγής ή αρχείο μη αναγνώσιμο

en: Exporting failed, could not find the campaign:
el: Αποτυχία εξαγωγής, δεν βρέθηκε η καμπάνια:

en: Extend the plugin features
el: Επεκτείνετε τις λειτουργίες πρόσθετων

en: Extended functionalities
el: Επεκταμένες λειτουργικότητες

en: Extension not allowed:
el: Απόρριψη επέκτασης

en: Extensions
el: Επεκτάσεις

en: FULLJS-ERROR: wp_remote_post error:
el: FULLJS-ΣΦΑΛΜΑ: σφάλμα wp_remote_post error:

en: FULLJS-ERROR: your lisence is have a invalid status:
el: FULLJS-ΣΦΑΛΜΑ: η άδειά σας έχει μη έγκυρη κατάσταση:

en: Failed
el: Απέτυχε

en: Feature deactivated on Settings. Needs Metadata.
el: Το χαρακτηριστικό απενεργοποιήθηκε στις Ρυθμίσεις. Χρειάζονται Μεταδεδομένα.

en: Featured Image from URL
el: Προτεινόμενη Εικόνα από URL

en: Featured image "%s": %s
el: Προτεινόμενη εικόνα "%s": %s

en: Featured image from enclosure: %s
el: Προτεινόμενη εικόνα από enclosure: %s

en: Features only available when you buy the Professional Addon.
el: Λειτουργίες διαθέσιμες μόνο εάν αγοράσετε το Professional Πρόσθετο.

en: Featuring Image Into Post.
el: Εικόνα ως Προτεινόμενη Στη Δημοσίευση.

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Feed %s could not be parsed because has an space in url.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση του feed %s, επειδή έχει ένα κενό στο URL.

en: Feed %s could not be parsed. (SimplePie said: %s)
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση του feed %s. (O SimplePie είπε: %s)

en: Feed Advanced Options
el: Προχωρημένες Επιλογές Feed

en: Feed Fetcher (Default)
el: Προσκομιτής Feed (Προεπιλογή)

en: Feed Name:
el: Όνομα Feed:

en: Feed Tag:
el: Ετικέτα Feed:

en: Feed Tag:
el: Ετικέτα Feed:

en: Feed Title:
el: Τίτλος Feed:

en: Feed Viewer
el: Εμφάνιση Feed

en: Feeds URLs.
el: Feed URLs.

en: Feeds for this Campaign
el: Feeds για αυτή την Καμπάνια

en: Fetch done in %s sec.
el: Προσκόμιση διεκπεραιώθηκε ε %s δευτερόλεπτα.

en: Fetched Totals:
el: Σύνολα Προσκομίσεων:

en: Field url does not match publisher
el: URL πεδίου δεν ταιριάζει με εκδότη

en: Fifu save set attachment from URL.
el: Fifu αποθήκευση σύνολο επισύναψης από URL.

en: File does not exist. Please type a correct domain name without schema, ie: "etruel.com".
el: Το αρχείο δεν υπάρχει. Πληκτρολογήστε ένα σωστό όνομα domain χωρίς schema, δηλαδή: "etruel.com".

en: File loaded!
el: Αρχείο φορτώθηκε!

en: File not found.
el: Δεν βρέθηκε αρχείο.

en: File saved!
el: Αρχείο αποθηκεύτηκε!

en: FileSystem Method:
el: Μέθοδος Συστήματος Αρχείων:

en: Files Moved!
el: Αρχεία Μετακινήθηκαν!

en: Fill Excerpt with item description field.
el: Γέμισμα Αποσπάσματος με πεδίο περιγραφής στοιχείου.

en: Fill in the Settings
el: Συμπλήρωση στις Ρυθμίσεις

en: Fill in the feed URL field in the standard way.
el: Γεμίστε το πεδίο feed URL κατά τον συνήθη τρόπο.

en: Filter Per Author
el: Φίλτρο Κατά Συντάκτη

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Filter:
el: Φίλτρο

en: Filtering Featured Image.
el: Φιλτράρισμα Προτεινόμενης Εικόνας.

en: Filtering duplicated posts.
el: Φιλτράρισμα διπλότυπων δημοσιεύσεων.

en: Find tips by clicking in the "Help" tab in the top-right corner inside Wordpress admin screens.
el: Βρείτε συμβουλές κάνοντας κλικ στην καρτέλα «Βοήθεια» στην επάνω δεξιά γωνία μέσα στις οθόνες διαχείρισης του Wordpress.

en: Finds the tag from right to end of the content and strip it.  Works after Phrase feature above. Keep empty to ignore.
el: Εντοπίζει την ετικέτα από δεξιά μέχρι το τέλος του περιεχομένου και την αφαιρεί.  Λειτουργεί μετά τη λειτουργία «Φράση» παραπάνω. Αφήστε κενό για παράβλεψη.

en: First Name
el: Κύριο Όνομα

en: First featured image meets filters:
el: Πρώτη προτεινόμενη εικόνα που πληροί τα φίλτρα

en: Flip Paragraphs
el: Αναστροφή Παραγράφων

en: Flip Paragraphs.
el: Αναστροφή Παραγράφων.

en: Flipping content paragraphs
el: Αναστροφή παραγράφων περιεχομένου

en: Follow redirection of %1s
el: Ακολουθήστε ανακατεύθυνση του %1s

en: Follow redirections to find the audio file.
el: Ακολουθήστε ανακατευθύνσεις για να βρείτε το αρχείο ηχητικού.

en: Follow redirections to find the video file.
el: Ακολουθήστε ανακατευθύνσεις για να βρείτε το αρχείο βίντεο.

en: For Youtube Channel as:
el: Για Κανάλια Youtube όπως

en: For Youtube Playlist as:
el: Για Λίστα Αναπαραγωγής YouTube όπως

en: For Youtube User as:
el: Για Χρήστη YouTube όπως

en: For advanced users, regular expressions are supported. Using this will allow you to make more powerful filters. Take multiple word filtering for example. Instead of using many rows of words to assign jose and maria, you can use the | operator: (jose|maria). If you want Case insensitive on RegEx, add "/i" at the end of RegEx.
el: Για προχωρημένους χρήστες, υποστηρίζονται κανονικές εκφράσεις. Χρησιμοποιώντας αυτό θα σας επιτρέψει να κάνετε πιο ισχυρά φίλτρα. Τα πολλαπλά φίλτρα λέξεων, για παράδειγμα. Αντί να χρησιμοποιείτε πολλές σειρές λέξεων για να αντιστοιχίσετε τα «maria» και «jose», μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον τελεστή «|»: (jose|maria). Εάν θέλετε να μην κάνετε διάκριση πεζών-κεφαλαίων στο RegEx, προσθέστε το «/i» στο τέλος του RegEx.

en: For advanced users, regular expressions are supported. Using this will allow you to make more powerful filters. Take multiple word filtering for example. Instead of using many rows of words to assign motor and car to Engines, you can use the | operator: (motor|car). If you want Case insensitive on RegEx, add "/i" at the end of RegEx.
el: Για προχωρημένους χρήστες, υποστηρίζονται κανονικές εκφράσεις. Χρησιμοποιώντας αυτό θα σας επιτρέψει να κάνετε πιο ισχυρά φίλτρα. Τα πολλαπλά φίλτρα λέξεων, για παράδειγμα. Αντί να χρησιμοποιείτε πολλές σειρές λέξεων για να αντιστοιχίσετε τα «κινητήρας» και «αυτοκίνητο» με το «Μηχανές», μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον τελεστή «|»: (αυτοκίνητο|αυτοκίνητο). Εάν θέλετε να μην κάνετε διάκριση πεζών-κεφαλαίων στο RegEx, προσθέστε το «/i» στο τέλος του RegEx.

en: For advanced users, regular expressions are supported. Using this will allow you to make more powerful replacements. Take multiple word replacements for example. Instead of using many Word2Cat boxes to assign motor and car to Engines, you can use the | operator: (motor|car), also the field accepts regular expressions without parameters, you should not indicate multiline or line breaks because by default use the entire text field. If you want Case insensitive on RegEx, you must check the 'Case sensitive' checkbox below.
el: Για προχωρημένους χρήστες, οι κανονικές εκφράσεις υποστηρίζονται. Χρησιμοποιώντας αυτό σας επιτρέπει να κάνετε πιο ισχυρές αντικαταστάσεις. Σκεφτείτε πολλές αντικαταστάσεις λέξεων, για παράδειγμα. Αντί να χρησιμοποιήσετε πολλά πλαίσια Word2Cat για να αντιστοιχίσετε το «μηχανή» και «αυτοκίνητο» στο «Κινητήρες», μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον τελεστή «|»: (μηχανή|αυτοκίνητο), επίσης το πεδίο δέχεται κανονικές εκφράσεις χωρίς παραμέτρους, δεν πρέπει να υποδείξετε αλλαγές μίας ή πολλών γραμμών, επειδή από προεπιλογή χρησιμοποιείται ολόκληρο το πεδίο κειμένου. Εάν θέλετε να μη γίνεται διάκριση πεζών-κεφαλαίων στο RegEx, πρέπει να επιλέξετε το κουτάκι «Διάκριση πεζών-κεφαλαίων» παρακάτω.

en: For advanced users, regular expressions are supported. Using this will allow you to make more powerful replacements. Take multiple word replacements for example. Instead of using many rewriting boxes to replace ass and arse with butt, you can use the | operator: (ass|arse).
el: Για προχωρημένους χρήστες, οι κανονικές εκφράσεις υποστηρίζονται. Χρησιμοποιώντας αυτό σας επιτρέπει να κάνετε πιο ισχυρές αντικαταστάσεις. Σκεφτείτε πολλές αντικαταστάσεις λέξεων, για παράδειγμα. Αντί να χρησιμοποιήσετε πολλά πλαίσια επανεγγραφής για να αντικαταστήσετε το «κώλος» ή «ποπός» με το «οπίσθια», μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον τελεστή «|»: (κώλος|ποπός).

en: For example, if you’re viewing the WPeMatico Settings page, the Help tab drops down documentation relevant to the WPeMatico Settings page. Likewise, if you’re viewing the Add New Campaign page, clicking the Help tab drops down documentation with topics relevant to the settings and features you find on the Add New Campaign page within your Dashboard.
el: Για παράδειγμα, εάν προβάλλετε τη σελίδα «Ρυθμίσεις WPeMatico», η καρτέλα «Βοήθεια» εμφανίζει την τεκμηρίωση που σχετίζεται με τη σελίδα «Ρυθμίσεις WPeMatico». Ομοίως, αν προβάλλετε τη σελίδα «Προσθήκη Νέας Καμπάνιας», κάνοντας κλικ στην καρτέλα «Βοήθεια», εμφανίζεται η τεκμηρίωση με θέματα σχετικά με τις ρυθμίσεις και τις δυνατότητες που βρίσκετε στη σελίδα «Προσθήκη Νέας Καμπάνιας» στον Πίνακα Εργαλείων σας.

en: For examples click on [?] below.
el: Για παραδείγματα, πατήστε στο [?] από κάτω.

en: Force "Custom Simplepie Library"
el: Εξαναγκασμός«Προσαρμοσμένη Βιβλιοθήκης Simplepie»

en: Force Custom Simplepie Library.
el: Εξαναγκασμός Προσαρμοσμένης Βιβλιοθήκης Simplepie.

en: Force Item Date.
el: Εξαναγκασμός Ημερομηνίας Στοιχείου.

en: Force item date.
el: Εξαναγκασμός ημερομηνίας στοιχείου.

en: Forced original date to post.
el: Εξαναγκασμός αρχικής ημερομηνίας στη δημοσίευση.

en: Forces to use standard PHP cURL to scratches the source webpage, before trying with file_get_contents and Wordpress functions. RECOMMENDED.
el: Εξαναγκάζει τη χρήση τυπικών PHP cURL σε scratches την ιστοσελίδα προέλευσης, πριν το δοκιμάσετε με file_get_contents και συναρτήσεις Wordpress. ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ.

en: Forces to use the author obtained from the full content. Will checks if the username exist. This will overwrite the author fields in campaign.
el: Εξαναγκάζει τη χρήση του συντάκτη που λαμβάνεται από το πλήρες περιεχόμενο. Θα ελέγξει αν υπάρχει το όνομα χρήστη. Αυτό θα αντικαταστήσει τα πεδία συντάκτη στην καμπάνια.

en: Forces to use the date obtained from the full content if not blank, instead of the current date. This will overwrite the feed item date feature.
el: Εξαναγκάζει τη χρήση της ημερομηνίας που λαμβάνεται από το πλήρες περιεχόμενο, εάν δεν είναι κενό, αντί για την τρέχουσα ημερομηνία. Αυτό θα αντικαταστήσει το χαρακτηριστικό ημερομηνίας του στοιχείου feed.

en: Forces to use the title obtained from the full content if not blank, instead of the feed item title. This will overwrite the custom title Professional feature.
el: Εξαναγκάζει τη χρήση του τίτλου που λαμβάνεται από το πλήρες περιεχόμενο, εάν δεν είναι κενό, αντί για τον τίτλο του στοιχείου feed. Αυτό θα αντικαταστήσει τον προσαρμοσμένο τίτλο του χαρακτηριστικού Professional.

en: Forgoes a substantial amount of data sanitization in favor of speed. This turns SimplePie into a dumb parser of feeds.  This means all feed content is gotten without parsers or filters.
el: Παραλείπει την εξυγίανση ενός σημαντικού αριθμού δεδομένων για χάρη ταχύτητας. Αυτό μετατρέπει το SimplePie σε έναν κουτό πρόγραμμα ανάλυσης feeds.  Αυτό σημαίνει ότι όλο το περιεχόμενο feed λαμβάνεται χωρίς αναλυτές ή φίλτρα.

en: Forum
el: Φόρουμ

en: Found %s words with %s letters in content.
el: Βρέθηκαν %s λέξεις με %s γράμματα στο περιεχόμενο.

en: Found duplicated hash '%s'
el: Βρέθηκε διπλότυπος κατακερματισμός «%s»

en: Found duplicated hash of item '%s'
el: Βρέθηκε διπλότυπος κατακερματισμός του στοιχείου «%s»

en: Found duplicated title '%s'
el: Βρέθηκε διπλότυπος τίτλος «%s»

en: Found!: word %s to Cat_id %s
el: Βρέθηκε!: λέξη %s σε Cat_id %s

en: Found!: word %s to Term_id %s
el: Βρέθηκε!: λέξη %s σε Term_id %s

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From Content
el: Από Περιεχόμενο

en: From feed
el: Από feed

en: From feed items
el: Από στοιχεία feed

en: Full Changelog
el: Πλήρες Αρχείο Αλλαγών

en: Full Content
el: Πλήρες Περιεχόμενο

en: Full Content Options
el: Επιλογές Πλήρους Περιεχομένου

en: Full Content is the correct addon if you want to attempt to obtain full items content from source site instead of the campaign feed.
el: Πλήρες Περιεχόμενο είναι το ιδανικό πρόσθετο εάν θέλετε να προσπαθήσετε να αποκτήσετε πλήρες περιεχόμενο στοιχείων από την τοποθεσία προέλευσης αντί για το feed καμπάνιας.

en: Full article date out of range.  Assigning current date to the post.
el: Ημερομηνία πλήρους άρθρου εκτός εύρους.  Ορισμός τρέχουσας ημερομηνίας στη δημοσίευση.

en: GD Library:
el: Βιβλιοθήκη GD:

en: Generator:
el: Παραγωγέας:

en: Get Alerted About New Tutorials
el: Ειδοποιηθείτε Σχετικά Με Νέες Οδηγίες

en: Get Date from xml tag.
el: Λήψη Ημερομηνίας από ετικέτα xml.

en: Get Feed
el: Λήψη Feed

en: Get Feed and see here its contents.
el: Κάντε λήψη του Feed και δείτε εδώ τα περιεχόμενά του.

en: Get Notified of Extension Releases
el: Ειδοποιηθείτε Για Κυκλοφορίες Επεκτάσεων

en: Get System Report
el: Λήψη Αναφοράς Συστήματος

en: Get access to in-depth setup assistance. We'll dig in and do our absolute best to resolve issues for you. Any support that requires code or setup your site will need this service.
el: Αποκτήστε πρόσβαση σε εμπεριστατωμένη βοήθεια εγκατάστασης. Θα ερευνήσουμε μέσα και θα κάνουμε το απόλυτα καλύτερό μας για να επιλύσουμε τα ζητήματά σας. Οποιαδήποτε υποστήριξη που απαιτεί κώδικα ή ρύθμιση της τοποθεσίας σας θα χρειαστεί αυτήν την υπηρεσία.

en: Get also Audios from RSS
el: Λήψη επίσης Ηχητικών από RSS

en: Get also Images from RSS
el: Λήψη επίσης Εικόνων από RSS

en: Get also Videos from RSS
el: Λήψη επίσης Βίντεο από RSS

en: Get complete item content from the original item link
el: Αποκτήστε το πλήρες περιεχόμενο στοιχείου από τον αρχικό σύνδεσμο στοιχείου

en: Get the Author from the source webpage
el: Αποκτήστε τον Συντάκτη από την ιστοσελίδα προέλευσης

en: Get the Date for the post from the source webpage
el: Αποκτήστε την Ημερομηνία για τη δημοσίευση από την ιστοσελίδα προέλευσης

en: Get the Title from the source webpage
el: Αποκτήστε τον Τίτλο από την ιστοσελίδα προέλευσης

en: Getting Started
el: Εισαγωγή

en: Getting enclosure link: %s
el: Λήψη συνδέσμου enclosure: %s

en: Getting image tag: %s
el: Λήψη ετικέτας εικόνας: %s

en: Getting srcset attribute...
el: Λήψη χαρακτηριστικού srcset...

en: Getting started with WPeMatico
el: Εισαγωγή στο WPeMatico

en: Global Settings For Images.
el: Καθολικές Ρυθμίσεις Για Εικόνες.

en: Global Settings for Audios
el: Καθολικές Ρυθμίσεις για Ηχητικά

en: Global Settings for Images
el: Καθολικές Ρυθμίσεις για Εικόνες

en: Global Settings for Videos
el: Καθολικές Ρυθμίσεις για Βίντεο

en: Go PRO
el: Αναβάθμιση σε PRO

en: Go Perfect
el: Αναβάθμιση σε Perfect

en: Go to %s WebPage
el: Μετάβαση στον ΙστόΤοπο %s

en: Go to Activate Now
el: Μετάβαση στην Ενεργοποίηση Τώρα

en: Go to Campaigns List
el: Μετάβαση στη Λίστα Καμπανιών

en: Go to Full Content Settings Page
el: Μετάβαση στη Σελίδα Ρυθμίσεων Πλήρους Περιεχομένου

en: Go to Source
el: Μετάβαση στην Πηγή

en: Go to WPeMatico Pro Settings Page
el: Μετάβαση στη Σελίδα Ρυθμίσεων WPeMatico

en: Go to WPeMatico Settings
el: Μετάβαση στις Ρυθμίσεις WPeMatico

en: Go to plugin URI
el: Μετάβαση στο URI προσθήκης

en: Go to purchase on the etruel's store
el: Μετάβαση για αγορά στο κατάστημα της etruel

en: Go to the new WPeMatico WebSite
el: Μετάβαση στον ΙστόΤοπο WPeMatico

en: Go to the source website to see the original content.
el: Μεταβείτε στην τοποθεσία προέλευσης για να δείτε το αρχικό περιεχόμενο.

en: Go to upgrade Now
el: Μετάβαση στην αναβάθμιση Τώρα

en: Got title from full article: %1s
el: Τίτλος ελήφθη από το πλήρες άρθρο: %1s

en: Greater than %s To Cat_id %s
el: Μεγαλύτερη από %s Σε Cat_id %s

en: Greater than:
el: Μεγαλύτερη από:

en: Greater than:
el: Μεγαλύτερο από:

en: HTML entity decode on publish.
el: Aποκωδικοποίησης οντοτήτων HTML κατά τη δημοσίευση.

en: HTML tag:
el: Ετικέτα HTML:

en: Hash deleted on campaign
el: Ο κατακερματισμός διεγράφη στην καμπάνια

en: Have some questions?
el: Έχετε κάποια ερώτηση;

en: Headers.
el: Κεφαλίδες.

en: Height:
el: Ύψος:

en: Help Tab
el: Καρτέλα Βοήθειας

en: Help and Tips
el: Βοήθεια και Συμβουλές

en: Here you can write some observations.
el: Εδώ μπορείτε να γράψετε μερικές παρατηρήσεις.

en: Hidden Options in Settings -> Writing
el: Κρυφές Επιλογές στις Ρυθμίσεις ->Γραφή

en: Hide Reviews on Settings
el: Απόκρυψη Κριτικών στις Ρυθμίσεις

en: Hide description
el: Απόκρυψη περιγραφής

en: Home URL:
el: Αρχικό URL:

en: Hosting Provider:
el: Πάροχος Φιλοξενίας:

en: Hours:
el: Ώρες:

en: How it works:
el: Πώς λειτουργεί:

en: How to use the CRON scheduling ?
el: Πώς να χρησιμοποιήσετε το χρονοδιάγραμμα CRON;

en: How to's Full content Addon.
el: Πρόσθετο Πλήρους περιεχομένου How to.

en: How works the bbPress Campaign Type
el: Πώς λειτουργεί ο Τύπος Καμπάνιας bbPress

en: I really appreciate if you can left this option blank to show the plugin's credits.
el: Θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως εάν αφήνατε αυτή την επιλογή κενή για να εμφανίζονται τα credits του πρόσθετου.

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: If categories are found on source item, these categories will be added to the post; If category does not exist, then will be created.
el: Εάν δεν εντοπίζονται κατηγορίες στο στοιχείο προέλευσης, αυτές οι κατηγορίες θα προστίθενται στη δημοσίευση. Εάν η κατηγορία δεν υπάρχει, τότε θα δημιουργείται.

en: If enable this feature all the audios will be attached to its owner post in WP media library.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία, όλα τα ηχητικά θα επισυνάπτονται στη δημοσίευση κατόχου τους στη βιβλιοθήκη μέσων WP.

en: If enable this feature all the images will be attached to its owner post in WP media library.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία, όλες οι εικόνες θα επισυνάπτονται στη δημοσίευση κατόχου της στη βιβλιοθήκη πολυμέσων WP.

en: If enable this feature all the videos will be attached to its owner post in WP media library.
el: Εάν ενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία, όλα τα βίντεο θα επισυνάπτονται στη δημοσίευση κατόχου τους στη βιβλιοθήκη μέσων WP.

en: If exist a tag %s you should put "yourtag"
el: Εάν η υπάρχει ετικέτα %s πρέπει ν εισαγάγετε «yourtag»

en: If is selected and the audio upload give error, then will delete the %s HTML tag from the content. Check this to don't link audio from external sites.
el: Εάν είναι επιλεγμένο και η μεταφόρτωση του ηχητικού παρουσιάσει σφάλμα, τότε θα διαγραφεί η %s ετικέτα HTML από το περιεχόμενο. Επιλέξτε το εάν δεν θέλετε να συνδέετε ηχητικά από εξωτερικές τοποθεσίες.

en: If is selected and the image upload give error, then will delete the %s HTML tag from the content. Check this to don't link images from external sites.
el: Εάν είναι επιλεγμένο και η μεταφόρτωση εικόνας παρουσιάσει σφάλμα, τότε θα διαγραφεί η %s ετικέτα HTML από το περιεχόμενο. Επιλέξτε αυτό για να μην συνδέετε εικόνες από εξωτερικές τοποθεσίες.

en: If is selected and the video upload give error, then will delete the %s HTML tag from the content. Check this to don't link videos from external sites.
el: Εάν είναι επιλεγμένο και η μεταφόρτωση βίντεο παρουσιάσει σφάλμα, τότε θα διαγραφεί η ετικέτα HTML %s από το περιεχόμενο. Επιλέξτε αυτό για να μην συνδέετε βίντεο από εξωτερικές τοποθεσίες.

en: If no exist index
el: Εάν δεν υπάρχει ευρετήριο

en: If not enabled all audios will be linked to the audio owner's server, but also make your website faster for your visitors.
el: Εάν δεν είναι ενεργοποιημένο, όλα τα ηχητικά θα συνδέονται με τον διακομιστή του κατόχου του ηχητικού, αλλά έτσι η σελίδα σας θα γίνει πιο γρήγορη για τους επισκέπτες.

en: If not enabled all images will be linked to the image owner's server, but also make your website faster for your visitors.
el: Αν δεν ενεργοποιηθεί, όλες οι εικόνες θα συνδέονται με τον διακομιστή του κατόχου της εικόνας, αλλά η ιστοσελίδα σας θα γίνει πιο γρήγορη για τους επισκέπτες σας.

en: If not enabled all videos will be linked to the video owner's server, but also make your website faster for your visitors.
el: Εάν δεν είναι ενεργοποιημένο, όλα τα βίντεο θα συνδέονται με τον διακομιστή του κατόχου του ηχητικού, αλλά έτσι η σελίδα σας θα γίνει πιο γρήγορη για τους επισκέπτες.

en: If selected and audio upload get error, then delete the 'src' attribute of the &lt;audio&gt;. Check this for don't link audios from external sites.
el: Εάν επιλεγεί και η μεταφόρτωση ήχου παρουσιάσει σφάλμα, διαγράψτε το στοιχείο 'src' του &lt;audio&gt;. Επιλέξτε αυτό για να μην συνδέετε ηχητικά από εξωτερικές τοποθεσίες.

en: If selected and image upload get error, then delete the 'src' attribute of the &lt;img&gt;. Check this for don't link images from external sites.
el: Εάν επιλεγεί και η μεταφόρτωση εικόνας παρουσιάσει σφάλμα, στη συνέχεια, διαγράψτε το στοιχείο «src» του &lt;img&gt;. Επιλέξτε αυτό για να μην συνδέετε εικόνες από εξωτερικές τοποθεσίες.

en: If selected and video upload get error, then delete the 'src' attribute of the %s. Check this for don't link videos from external sites.
el: Εάν επιλεγεί και παρουσιαστεί σφάλμα κατά τη μεταφόρτωση βίντεο, τότε διαγράψτε το χαρακτηριστικό «src» του %s. Επιλέξτε αυτό για να μη συνδέεστε σε βίντεο από εξωτερικές τοποθεσίες.

en: If the audio are inside %s tags, then the link is also removed from content.
el: Εάν το ηχητικό είναι εντός %s ετικετών, τότε ο σύνδεσμος επίσης αφαιρείται από το περιεχόμενο.

en: If the content is bigger than X Words, then the post is converted to text (strip all HTML tags) and cutted at X Words.	If letters are selected just cut the content at X letters without strip HTML, if is in a middle of html tag, will run a function to close the tags. First image on content will remain as featured image.
el: Εάν το περιεχόμενο είναι μεγαλύτερο από X Λέξεις, τότε η δημοσίευση μετατρέπεται σε κείμενο (αφαιρέστε όλες τις ετικέτες HTML) και μειώνεται σε X Λέξεις.	Εάν τα γράμματα επιλέγονται απλά μειώστε το περιεχόμενο σε X γράμματα χωρίς αφαίρεση HTML, εάν είναι στη μέση μιας ετικέτας html, θα εκτελεστεί μία συνάρτηση για να κλείσουν οι ετικέτες. Η πρώτη εικόνα στο περιεχόμενο θα παραμείνει ως προτεινόμενη εικόνα.

en: If the content is less than X then the post is skipped.
el: Εάν το περιεχόμενο είναι λιγότερο από Χ τότε η δημοσίευση παραλείπεται.

en: If the image are inside %s tags, then the link is also removed from content.
el: Εάν η εικόνα είναι μέσα σε ετικέτες %s, τότε ο σύνδεσμος επίσης αφαιρείται από το περιεχόμενο.

en: If the post author's name contain the word "jose" and then you want skip because you don&apos;t want jose's posts, simply type "jose" in the "Words" field (1 per line).
el: Εάν το όνομα του συντάκτη της δημοσίευσης περιλαμβάνει τη λέξη «jose» και έπειτα θελήσετε να την παραλείψετε επειδή δεν επιθυμείτε δημοσιεύσεις του jose, απλά πληκτρολογήστε «jose» στο πεδίο «Λέξεις» (1 ανά γραμμή).

en: If the post content contain the word "motor" and then you want assign the post to category "Engines", simply type "motor" in the "Word" field, and select "Engine" in Categories combo.
el: Εάν το περιεχόμενο της δημοσίευσης περιέχει τη λέξη «μηχανή» και στη συνέχεια θέλετε να αντιστοιχίσετε τη δημοσίευση με την κατηγορία «Κινητήρες», απλά πληκτρολογήστε «μηχανή» στο πεδίο «Λέξη» και επιλέξτε «Κινητήρες» στον συνδυασμό «Κατηγορίες».

en: If the srcset attribute does not exist the image processing will work normally.
el: Εάν το στοιχείο srcset δεν υπάρχει η επεξεργασία εικόνας θα λειτουργεί κανονικά.

en: If the text contains the word "woman" will be replaced by "lady", "female" or "girl" randomly.
el: Εάν το κείμενο περιέχει τη λέξη «γυναίκα» θα αντικατασταθεί από το «κυρία», «κοπέλα» ή «κορίτσι» τυχαία.

en: If the video are inside %s tags, then the link is also removed from content.
el: Εάν το βίντεο βρίσκεται μέσα στις ετικέτες %s, τότε ο σύνδεσμος καταργείται επίσης από το περιεχόμενο.

en: If this field is not checked the password will be ignored.
el: Εάν αυτό το πεδίο δεν είναι επιλεγμένο, ο κωδικός πρόσβασης θα αγνοείται.

en: If you can't see well the WPeMatico Settings page is probable that you are having problems to read external wordpress web pages from your server.
el: Εάν δεν μπορείτε να δείτε καλά τη σελίδα «Ρυθμίσεις WPeMatico» είναι πιθανό ότι έχετε τα προβλήματα με την ανάγνωση εξωτερικών ιστοσελίδων wordpress από τον διακομιστή σας.

en: If you can't show the WPeMatico credits in your posts, I really appreciate if you can take a minute to %s write a 5 star review on Wordpress %s.  :-) thanks.
el: Εάν δε μπορείτε να προβάλλετε τα credits του WPeMatico στις δημοσιεύσεις σας, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως εάν αφιερώσετε λίγο χρόνο για να %s γράψετε μία κριτική 5 αστέρων στο Wordpress %s.  :-) ευχαριστώ.

en: If you can't show the WPeMatico credits in your posts, I really appreciate if you can take a minute to %s write a 5 star review on Wordpress %s. :) thanks.
el: Εάν δε μπορείτε να προβάλλετε τα credits του WPeMatico στις δημοσιεύσεις σας, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως εάν αφιερώνατε λίγο χρόνο για να %s γράψετε μία κριτική 5 αστέρων στο Wordpress %s.  :-) ευχαριστώ.

en: If you check "Title" checkbox only replace on title. If you un-check "Title" only replace on content. you must insert twice if you want to replace on both fields.
el: Εάν επιλέξετε το κουτί «Τίτλος» αντικαθίσταται μόνο στον τίτλο. Εάν αποεπιλέξετε το «Τίτλος» αντικαθίσταται μόνο στο περιεχόμενο. Πρέπει να το εισάγετε δύο φορές εάν θέλετε να αντικαθίσταται και στα δύο πεδία.

en: If you do not select a forum, this will create new forums. Otherwise, this will create new topics in the selected forum.
el: Αν δεν επιλέξετε ένα φόρουμ, θα δημιουργηθούν νέα φόρουμ. Διαφορετικά, θα δημιουργηθούν νέα θέματα στο επιλεγμένο φόρουμ.

en: If you do not select an option, it will be assumed that all of them are selected..
el: Εάν δεν επιλέξετε καμία επιλογή θα θεωρηθεί ότι τις έχετε επιλέξει όλες.

en: If you don't see the WPeMatico Menu may be another plugin or a custom menu added by your theme are "overwritten" the WPeMatico menu position.
el: Αν δεν βλέπετε το «Μενού WPeMatico» μπορεί να είναι ένα άλλο πρόσθετο ή ένα προσαρμοσμένο μενού που προστίθεται από το θέμα σας να έχει αντικαταστήσει τη θέση του μενού WPeMatico.

en: If you don't use
el: Εάν δεν χρησιμοποιείτε

en: If you have any problem with WPeMatico item menu, Settings page or lost some plugin, we've put there a WPeMatico Section, to try to avoid weird behaviors made by some thirds plugins.
el: Εάν έχετε οποιοδήποτε πρόβλημα με το μενού στοιχείων WPeMatico, τη σελίδα Ρυθμίσεις ή χάσατε κάποιο πρόσθετο, έχουμε βάλει εκεί ένα τμήμα WPeMatico για να προσπαθήσουμε να αποφύγουμε παράξενες συμπεριφορές που γίνονται από μερικά πρόσθετα τρίτων.

en: If you like it and want to thank, you can write a 5 star review on Wordpress.
el: Εάν σας αρέσει και θέλετε να μας ευχαριστήσετε, μπορείτε να γράψετε μία κριτική 5 αστέρων στο Wordpress.

en: If you like this plugin, you can write a 5 star review on Wordpress.
el: Εάν σας αρέσει αυτό το πρόσθετο, μπορείτε να αφήσετε μία 5άστερη κριτική στο Wordpress.

en: If you need these features in each campaign, you can activate them here. This is not recommended if you will not use the feature.
el: Εάν χρειάζεστε αυτές τις λειτουργίες σε κάθε καμπάνια, μπορείτε να τις ενεργοποιήσετε εδώ. Δεν συνιστάται εάν δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία.

en: If you need this feature in every campaign, you can activate here.  Not recommended if you will not use this.
el: Αν χρειάζεστε αυτήν τη δυνατότητα σε κάθε καμπάνια, μπορείτε να την ενεργοποιήσετε εδώ.  Δεν συνιστάται εάν δεν θα το χρησιμοποιήσετε.

en: If you see that the job process is too slowly you can deactivate this here.
el: Εάν δείτε ότι η διαδικασία εργασίας είναι πολύ αργή, μπορείτε να την απενεργοποιήσετε εδώ.

en: If you select a category in this option, all automatically added categories will be children of the selected category.
el: Εάν επιλέξετε μία κατηγορία από την επιλογή αυτή, όλες οι κατηγορίες που θα προστίθενται αυτόματα θα είναι τέκνα της συγκεκριμένης κατηγορίας.

en: If you want a custom title for posts of a campaign, you can activate here.
el: Εάν θέλετε ένα προσαρμοσμένο τίτλο για τις δημοσιεύσεις μίας καμπάνιας, μπορείτε να το ενεργοποιήσετε εδώ.

en: If you want a custom title for posts of a campaign, you can activate here.  Not recommended if you will not use this.
el: Αν θέλετε έναν προσαρμοσμένο τίτλο για δημοσιεύσεις μιας καμπάνιας, μπορείτε να τον ενεργοποιήσετε εδώ.  Δεν συνιστάται εάν δεν θα το χρησιμοποιήσετε.

en: If you want to add a link to the source at the bottom of every post and the author, the post template would look like this:
el: Εάν θέλετε να προσθέτετε έναν σύνδεσμο στην πηγή στο τέλος κάθε δημοσίευσης και του συντάκτη, το πρότυπο δημοσίευσης θα μοιάζει με αυτό:

en: If you want to find all occurrences of google and make them link to Google, just type google in the 'origin field' and
el: Εάν θέλετε να βρείτε όλα τις καταχωρήσεις του google και να τις συνδέσετε με τη Google, απλά πληκτρολογήστε «google» στο πεδίο προέλευσης και

en: If you want to install the forums plugins in your site go to your "Plugins" page, "Add New", then install and activate the bbPress Plugin from Automattic.
el: Αν θέλετε να εγκαταστήσετε τις προσθήκες φόρουμ στην ιστοσελίδα σας, πηγαίνετε στην σελίδα «Πρόσθετα» σας,, «Προσθήκη νέου«, έπειτα εγκαταστήστε και ενεργοποιήστε την Προσθήκη bbPress της Automattic.

en: If you want upload XML files to use them in the XML Campaign Type. Enable this feature allow the upload XMLs from media.
el: Εάν θέλετε να αποστέλλονται αρχεία XML για να τα χρησιμοποιείτε στον Τύπο Καμπάνιας XML. Ενεργοποιήστε αυτή τη λειτουργία για να επιτρέψετε την αποστολή XML από μέσα.

en: If your theme supports post formats you can select one for the posts of this campaign, otherwise left on Standard.
el: Εάν το θέμα σας υποστηρίζει μορφότυπα δημοσιεύσεων μπορείτε να επιλέξετε μία από τις δημοσιεύσεις της καμπάνιας αυτής, διαφορετικά μένει στο «Τυπικό».

en: Ignore:
el: Αγνοήστε:

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Attaching
el: Επισύναψη Εικόνας

en: Image URI not found in src.
el: Δεν βρέθηκε URl εικόνας στο src.

en: Image URL:
el: URL Εικόνας:

en: Import campaign
el: Εισαγωγή Καμπάνιας

en: Import feed list
el: Εισαγωγή λίστας feed

en: Import feed list.
el: Εισαγωγή λίστας feed.

en: In addition to the inline documentation that you see scattered throughout the Dashboard, you’ll find a helpful tab in the upper-right corner of your Dashboard labeled Help. Click this tab and a panel drops down that contains a lot of text providing documentation relevant to the page you are currently viewing on your Dashboard.
el: Εκτός από την ενσωματωμένη τεκμηρίωση που βλέπετε διασκορπισμένη σε όλο τον Πίνακα Εργαλείων, θα βρείτε μια χρήσιμη καρτέλα στην επάνω δεξιά γωνία του Πίνακα Εργαλείων με την ετικέτα «Βοήθεια». Κάντε κλικ σε αυτήν την καρτέλα και θα εμφανιστεί ένας πίνακας που περιέχει πολύ κείμενο με τεκμηρίωση σχετική με τη σελίδα που προβάλετε αυτήν τη στιγμή στον Πίνακα Εργαλείων σας.

en: In addition to this, in this new version you can also create excerpts using the description tag of the items in the feed and you can even force the use of the original date of each post!
el: Εκτός από αυτό, σε αυτή τη νέα έκδοση μπορείτε επίσης να δημιουργήσετε αποσπάσματα χρησιμοποιώντας την ετικέτα περιγραφής στοιχείων στο feed και μπορείτε ακόμη και να εξαναγκάσετε τη χρήση της αρχικής ημερομηνίας κάθε δημοσίευσης!

en: Inactive
el: Ανενεργές

en: Include also Last Campaigns Log.
el: Συμπερίληψη επίσης του Τελευταίου Αρχείου Καταγραφής Καμπάνιας.

en: Include also PHPInfo() if available.
el: Συμπερίληψη επίσης των PHPinfo() εάν είναι διαθέσιμες.

en: Increasing max execution to PHP
el: Αύξηση μέγιστης εκτέλεσης σε PHP

en: Increasing max input vars limit.
el: Αύξηση μέγιστου ορίου εγγραφής vars.

en: Increasing memory allocated to PHP.
el: Αύξηση μνήμης κατανεμημένης σε PHP.

en: Index to featured
el: Καταλογογράφηση στα προτεινόμενα

en: Initiating Random Rewrites Process.
el: Έναρξη Διαδικασίας Τυχαίων Επανεγγραφών.

en: Inline Documentation
el: Ενσωματωμένη Τεκμηρίωση

en: Insert in the form a comma-separated list of words to be used to replace.
el: Εισαγάγατε στη φόρμα μια λίστα λέξεων διαχωρισμένων με κόμματα που θα χρησιμοποιηθούν για αντικατάσταση.

en: Insert in the form a comma-separated list of words to be used to replace.<br>
    							This list will be added to the general Ramdon Rewrite list from the Settings screen.<br>
    							The words will be searched line by line and, if one word is found (no matter the order in the line),<br>
    							will be replaced for one of the others of the same line.<br>
el: Εισαγάγετε στη φόρμα μια λίστα λέξεων χωρισμένων με κόμματα που θα χρησιμοποιηθούν για αντικατάσταση.<br>
    							Αυτή η λίστα θα προστεθεί στη γενική λίστα «Τυχαίες Επανεγγραφές» από την οθόνη «Ρυθμίσεις».<br>
    							Οι λέξεις θα αναζητηθούν γραμμή προς γραμμή και, αν βρεθεί μία λέξη (δεν έχει σημασία η σειρά στη γραμμή),<br>
    							θα αντικατασταθεί για μία από τα άλλες της ίδιας γραμμής.<br>

en: Inserting default Image Into Post.
el: Εισαγωγή Προεπιλεγμένης Εικόνα Στη Δημοσίευση.

en: Inspect the test_url to get the right body content.
el: Εξετάστε το test_url για να λάβετε το σωστό περιεχόμενο.

en: Inspector
el: Διερευνητής

en: Installed
el: Εγκατεστημένο

en: Installed Extensions:
el: Εγκατεστημένες Επεκτάσεις:

en: Introducing the Campaign Preview Feature
el: Παρουσίαση της Λειτουργίας Προεπισκόπισης Καμπάνιας

en: Invalid
el: Μη έγκυρο

en: Invalid Date format in feed item tag:
el: Μη έγκυρη μορφή Ημερομηνίας στην ετικέτα στοιχείου feed:

en: Invalid email.
el: Μη έγκυρο email.

en: Is Multipage
el: Είναι Πολλαπλών Σελίδων

en: It only takes a minute, "click the button below" to go to the form.
el: Χρειάζεται μόνο ένα λεπτό, «κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί» για να μεταβείτε στη φόρμα.

en: It runs after the above strips, so first deletes what doesn't suit and then inverts the paragraphs.
el: Εκτελείται μετά τις παραπάνω λωρίδες, οπότε πρώτα διαγράφει ό,τι δεν ταιριάζει και στη συνέχεια αντιστρέφει τις παραγράφους.

en: It seems that another plugin are opening Wordpress SimplePie before that WPeMatico can open its own library. This gives a PHP error on duplicated classes.
el: Φαίνεται ότι ένα άλλο plugin ανοίγουν Wordpress SimplePie πριν από αυτό WPeMatico μπορεί να ανοίξει τη δική του βιβλιοθήκη. Αυτό δίνει ένα σφάλμα PHP σε διπλές.

en: It's strongly recommended that you move your files to Wordpress uploads directory to don't loose your files later.
el: Γίνεται ισχυρή σύσταση να μετακινήσετε τα αρχεία σας στο directory μεταφορτώσεων Wordpress για να μην χάσετε αρχεία αργότερα.

en: Items to fetch PER every feed above.
el: Στοιχεία προς προσκόμιση ΑΝΑ κάθε παραπάνω feed.

en: January
el: Ιανουάριος

en: JavaScript hooks
el: JavaScripts hooks

en: July
el: Ιούλιος

en: Jumping duplicated post. Continuing.
el: Παράλειψη διπλότυπης δημοσίευσης, Συνέχεια.

en: June
el: Ιούνιος

en: Just an extra tool to display a button for empty trash folder on every custom post main screen. May be posts, pages or selects what you want.
el: Απλά ένα επιπλέον εργαλείο για να επιδείξει ένα κουμπί για την κένωση φακέλου απορριμμάτων στην προσαρμοσμένη αρχική οθόνη της κάθε δημοσίευσης. Μπορεί να είναι δημοσιεύσεις, σελίδες ή επιλέγεται αυτό που θέλετε.

en: Just click the Help tab again to close the Help panel.
el: Απλώς κάντε ξανά κλικ στην καρτέλα «Βοήθεια» για να κλείσετε τον πίνακα «Βοήθεια».

en: Just select an option and the values will be shown in the fields at right.
el: Απλά διαλέξτε μία από τις επιλογές και οι τιμές θα εμφανίζονται στα πεδία δεξιά.

en: Keep characters (Do not delete their)
el: Διατήρηση χαρακτήρων (Μην τους διαγράψετε)

en: Keep phrase
el: Διατήρηση φράσης

en: Keywords Filters
el: Φίλτρα Λέξεων-κλειδιών

en: Language Setting:
el: Ρυθμίσεις Γλώσσας:

en: Language WPLANG:
el: Γλώσσα WPLANG:

en: Last Fetched:
el: Τελευταία Προσκόμιση:

en: Last HTML tag to remove
el: Τελευταία ετικέτα HTML προς αφαίρεση

en: Last Item Title:
el: Τίτλος Τελευταίου Στοιχείου:

en: Last Log of Campaign %s: %s
el: Τελευταίο Αρχείο Καταγραφής της Καμπάνιας %s: %s

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Last News in This Version!
el: Τελευταία Νέα σε Αυτή Την Έκδοση!

en: Last Run
el: Τελευταία Εκτέλεση

en: Last Runtime:
el: Τελευταίος Χρόνος Εκτέλεσης:

en: Last date that the campaign was executed and the seconds it took to complete. If the campaign is Activated also shows the Datetime for the Next Run.
el: Τελευταία ημερομηνία εκτέλεσης της εκστρατείας και τα δευτερόλεπτα που χρειάστηκαν για να ολοκληρωθεί. Εάν η καμπάνια είναι Ενεργοποιημένη, εμφανίζεται επίσης η Ημερομηνία/ώρα για την Επόμενη Εκτέλεση.

en: Last five Processed Campaigns:
el: Τελευταίες πέντε Επεξεργασμένες Καμπάνιες:

en: Leave empty or 0 to ignore.
el: Αφήστε κενό ή «0» για παράβλεψη.

en: Less than:
el: Λιγότερο από:

en: Letter. If greater
el: Γράμμα. Εάν μεγαλύτερο

en: License Key
el: Κλειδί Άδειας

en: Licenses
el: Άδειες

en: Lifetime
el: Διάρκεια ζωης

en: Like clicking in the name, open the campaign to edit its details.
el: Όπως κάνοντας κλικ στο όνομα, ανοίξτε την καμπάνια για να επεξεργαστείτε τις λεπτομέρειές της.

en: Limit tags quantity to:
el: Περιορισμός αριθμού ετικετών σε:

en: Limit tags quantity.
el: Περιορισμός αριθμού ετικετών.

en: Link with image URI not found in src.
el: Δεν βρέθηκε σύνδεσμος με URl εικόνας στο src.

en: Load WPeMatico Settings Page
el: Φόρτωση Σελίδας Ρυθμίσεων WPeMatico

en: Loading post content...
el: Φόρτωση περιεχομένου δημοσίευσης...

en: Loading post title...
el: Φόρτωση τίτλου δημοσίευσης...

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Locally
el: Τοπικά

en: Log file for external Cron
el: Αρχείο καταγραφής για εξωτερικό Cron

en: Log file for external Cron.
el: Αρχείο καταγραφής για εξωτερικό Cron.

en: Looking for audios in content.
el: Αναζήτηση ηχητικών στο περιεχόμενο.

en: Looking for images in content.
el: Αναζήτηση εικόνων στο περιεχόμενο.

en: Looking for videos in content.
el: Αναζήτηση βίντεο στο περιεχόμενο.

en: Lot of new features with contents, images, tags, filters, custom fields, custom feed tags and much more extends in the WPeMatico free plugin, going further than RSS feed limits and takes you to a new experience.
el: Πολλά νέα χαρακτηριστικά με περιεχόμενα, εικόνες, ετικέτες, φίλτρα, προσαρμοσμένα πεδία, προσαρμοσμένες ετικέτες feed και πολλά περισσότερα στο δωρεάν πρόσθετο WPeMatico που πηγαίνει πέρα από τα όρια των RSS feeds και σας μεταφέρει σε μια νέα εμπειρία.

en: MBs per ranges
el: MB με βάση εύρη

en: MC: Found!: words: "%s"
el: MC:Βρέθηκε!: λέξεις: «%s»

en: MC: Skiping: Not found words "%s" in content or title "%s".
el: MC:Παράλειψη: Δεν βρέθηκαν λέξεις «%s» σε περιεχόμενο ή τίτλο «%s».

en: Make featured RSS image.
el: Ορισμός ως προτεινόμενη εικόνα RSS.

en: Malformed UTF-8 characters, possibly incorrectly encoded
el: Παραμορφωμένοι χαρακτήρες UTF-8, πιθανώς εσφαλμένα κωδικοποιημένοι

en: Manage XMLs
el: Διαχείριση XMLs

en: Many AddOns make up the %s with the most wanted features.
el: Πολλά Πρόσθετα αποτελούν τα %s με τις πιο επιθυμητές δυνατότητες.

en: Many AddOns makes the %s with the most wanted functionalities.
el: Το «Πολλαπλά Πρόσθετα» κάνει το %s με τις πιο επιθυμητές λειτουργικότητες.

en: March
el: Μάρτιος

en: Max input vars limitation will truncate POST data such as menus. See:
el: Ο περιορισμός μέγιστης εγγραφής vars θα περικόψει τα δεδομένα POST όπως τα μενού. Δείτε:

en: Max items per Fetch.
el: Mέγιστο στοιχείων ανά Προσκόμιση.

en: Max items to create on each fetch.
el: Μέγιστο αντικειμένων προς δημιουργία σε κάθε προσκόμιση.

en: Max items to create on each fetch:
el: Μέγιστο στοιχείων προς δημιουργία σε κάθε προσκόμιση:

en: Max pages to fetch.
el: Μέγιστο σελίδων προς προσκόμιση.

en: Maximum number of words to be replaced in the content of each post.
el: Μέγιστος αριθμός λέξεων προς αντικατάσταση στο περιεχόμενο κάθε δημοσίευσης.

en: Maximum stack depth exceeded
el: Υπέρβαση μέγιστου βάθους στοίβας

en: May
el: Μάιος

en: Memory limit set to %1$s ,because can not use PHP: memory_get_usage() function to dynamically increase the Memory!
el: Όριο Μνήμης ορίστηκε στα %1$s, γιατί δεν είναι δυνατή η χρήση PHP: συνάρτηση memory_get_usage() για να αυξάνετε δυναμικά τη Μνήμη!

en: Meta data
el: Μεταδεδομένα

en: Meta tag og:image not found.
el: Η μετα-ετικέτα og:image δεν βρέθηκε.

en: Meta tag twitter:image not found.
el: Η μετα-ετικέτα twitter:image δεν βρέθηκε.

en: Meta tag twitter:image:src not found.
el: Η μετα-ετικέτα twitter:image:src δεν βρέθηκε.

en: Min. Counter Digits:
el: Ελαχ. Ψηφία Counter:

en: Minutes:
el: Λεπτά

en: Mod Rewrite:
el: Επανεγγραφή Mod:

en: Modify, manage or add extra content to every post fetched.
el: Τροποποιήστε, διαχειριστείτε ή προσθέστε έξτρα περιεχόμενο σε κάθε προσκομισμένη δημοσίευση.

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Months:
el: Μήνες:

en: More Tweaks and Improvements.
el: Περισσότερες Διορθώσεις και Βελτιώσεις.

en: More icons and cosmetics things.
el: Περισσότερα εικονίδια και άλλα διακοσμητικά.

en: Move this item to the Trash
el: Μεταφορά αυτού του στοιχείου στον Κάδο

en: Move to Uploads
el: Μετακίνηση στις Μεταφορτώσεις

en: Must Contain (All Words): The three fields are checked at once and all the words must be in them.
el: Πρέπει Να Περιέχει (Όλες Οι Λέξεις): Τα τρία πεδία ελέγχονται ταυτόχρονα και όλες οι λέξεις πρέπει να είναι σε αυτά.

en: Must Contain (Any Word): The three fields are checked and a word must be, at least, in one of them.
el: Πρέπει Να Περιέχει (Οποιαδήποτε Λέξη): Τα τρία πεδία ελέγχονται και μια λέξη πρέπει να είναι, τουλάχιστον, σε ένα από αυτά.

en: Must Contain: The author's name must have at least one of these words
el: Πρέπει Να Περιέχει: Το όνομα συντάκτη πρέπει να περιλαμβάνει τουλάχιστον μία από αυτές τις λέξεις

en: Must contain
el: Πρέπει να περιέχει

en: Must contain: Found a keyword. Continuing...
el: Πρέπει να περιέχει: Βρέθηκε λέξη-κλειδί. Συνέχεια...

en: Must contain: Found regex %s. Continuing...
el: Πρέπει να περιέχει: Βρέθηκε regex %s. Συνέχεια...

en: Must install at least "WPeMatico Professional"
el: Πρέπει να εγκαταστήσετε τουλάχιστον το «WPeMatico Professional»

en: Must-Use Plugins
el: Συνιστώμενα Πρόσθετα

en: MySQL Version:
el: Έκδοση MySQL:

en: NOTE that also strip images %s and links %s
el: ΠΡΟΣΕΞΤΕ ότι επίσης αφαιρεί εικόνες %s και συνδέσμους %s

en: NOTE: Featured Image From URL plugin is required for this functionality.
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το «Προτεινόμενη Εικόνα Από URL» απαιτείται για αυτήν τη λειτουργία.

en: NOTE: If disable both controls, all items will be fetched again and again... and again, ad infinitum.  If you want allow duplicated titles, just activate "Allow duplicated titles".
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Εάν απενεργοποιήσετε και τα δύο στοιχεία ελέγχου, όλα τα αντικείμενα θα προσκομίζονται ξανά και ξανά... και ξανά, επ' άπειρον. Εάν θέλετε να επιτρέψετε διπλότυπους τίτλους, απλώς ενεργοποιήστε το «Να επιτρέπονται διπλότυποι τίτλοι».

en: NOTE: It is extremely dangerous to allow unfiltered content because there may be some vulnerability in the source code.
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Είναι εξαιρετικά επικίνδυνο να επιτρέπετε μη φιλτραρισμένο περιεχόμενο επειδή o κώδικας πηγής μπορεί να είναι ευπαθής.

en: NOTE: It is extremely dangerous to allow unfiltered content.
el: ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Είναι εξαιρετικά επικίνδυνο να επιτρέπετε μη φιλτραρισμένο περιεχόμενο.

en: Nags updates individually for extensions
el: Φέρνει κρυφά ενημερώσεις για κάθε επέκταση ξεχωριστά

en: Name
el: Όνομα

en: Name:
el: Όνομα:

en: Necessary for use permalink to source feature, identify which campaign fetch the post or to make any bulk action on post types related with original campaign.
el: Απαραίτητο για τη χρήση του permalink σε χαρακτηριστικό προέλευσης, προσδιορίστε ποια καμπάνια προσκομίζει τη δημοσίευση ή κάνετε οποιαδήποτε μαζική ενέργεια σε τύπους δημοσιεύσεων που σχετίζονται με την αρχική καμπάνια.

en: Need Even Better Support?
el: Χρειάζεστε Ακόμα Καλύτερη Υποστήριξη;

en: Need Help?
el: Χρειάζεστε Βοήθεια;

en: Need more Help?
el: Χρειάζεστε περισσότερη Βοήθεια;

en: New
el: Νέο

en: New Campaign
el: Νέα Καμπάνια

en: New SRC URL: %s
el: Νέο SRC URL: %s

en: New extensions that make WPeMatico even more powerful are released nearly every single week. Subscribe to the newsletter to stay up to date with our latest releases.
el: Νέες επεκτάσεις που καθιστούν το WPeMatico ακόμα πιο ισχυρό και κυκλοφορούν σχεδόν κάθε εβδομάδα. Κάντε εγγραφή στο newsletter για να μένετε ενημερωμένοι με τις τελευταίες κυκλοφορίες μας.

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Number:
el: Επόμενος Αριθμός:

en: Next Posts(%s)
el: Επόμενες Δημοσιεύσεις(%s)

en: Next Run:
el: Επόμενη Εκτέλεση:

en: Next Scheduled Campaigns:
el: Επόμενες Προγραμματισμένες Καμπάνιες:

en: Next due
el: Επόμενη διορία

en: Next fetch
el: Επόμενη προσκόμιση

en: Next runtime:
el: Επόμενος χρόνος εκτέλεσης:

en: No
el: Όχι

en: No Campaign found in Trash
el: Δεν Βρέθηκε καμπάνια στον Κάδο

en: No activations left. Click here to manage the sites you've activated licenses on.
el: Δεν έχουν απομείνει ενεργοποιήσεις. Κάντε κλικ εδώ για να διαχειριστείτε τις τοποθεσίες στις οποίες έχετε ενεργοποιήσει τις άδειες χρήσης.

en: No campaign ID has been supplied!
el: Δεν έχει δοθεί ID καμπάνιας!

en: No campaign found
el: Δεν βρέθηκε καμπάνια

en: No image in content - skipping
el: Καμία εικόνα στο περιεχόμενο - παράλειψη

en: No image was found according to the selected index.
el: Δεν βρέθηκε καμία εικόνα με βάση τον επιλεγμένο δείκτη.

en: No parent category
el: Χωρίς μητρική κατηγορία

en: No valid changelog was found.
el: Δεν βρέθηκε έγκυρο αρχείο αλλαγών.

en: None
el: Καμία

en: None.
el: Κανένα.

en: Not found word %s
el: Δεν βρέθηκε λέξη %s

en: Not recommended unless you want to loose this data and features in order to save DB space.
el: Δεν συνιστάται εκτός αν θέλετε να χάσετε αυτά τα δεδομένα και τις δυνατότητες να εξοικονομήσετε χώρο ΒΔ.

en: Not recommended.
el: Δεν συνιστάται.

en: Note
el: Σημείωση

en: Note if that plugin is not activated, WPeMatico will still save the meta fields in each post but does't show any featured image.
el: Σημειώστε ότι εάν το πρόσθετο δεν είναι ενεργοποιημένο, το WPeMatico θα αποθηκεύει και πάλι τα πεδία meta σε κάθε δημοσίευση αλλά δεν θα δείχνει καμία προτεινόμενη εικόνα.

en: Note if that plugin is not activated, WPeMatico will still save the meta fields in each post without any other consequences.
el: Σημειώστε πως εάν το πρόσθετο δεν είναι ενεργοποιημένο, το WPeMatico θα εξακολουθεί να αποθηκεύει τα μετα-πεδία σε κάθε δημοσίευση χωρίς άλλες επιπτώσεις.

en: November
el: Νοέμβριος

en: Now you can use
el: Τώρα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε

en: Now you have the possibility to choose which elements of the YouTube feeds will be included in the post, the image, the featured image or the description, the preview section in the metabox will show you in real time.
el: Τώρα έχετε τη δυνατότητα να επιλέξετε ποια στοιχεία των YouTube feeds θα συμπεριλαμβάνονται στη δημοσίευση, εικόνα, προτεινόμενη εικόνα ή περιγραφή, το πεδίο προεπισκόπισης στο metabox θα σας το παρουσιάζει σε πραγματικό χρόνο.

en: Number of maximum words to replace.
el: Μέγιστος αριθμός λέξεων προς αντικατάσταση.

en: Obtaining URL Contents with WP Remote Request.
el: Λήψη Περιεχομένων URL μέσω Απομακρυσμένου Αιτήματος WP.

en: Obtaining the characters at the end of the sentence of Better Excerpt.
el: Λήψη των χαρακτήρων από το τέλος της πρότασης του Καλύτερου Αποσπάσματος.

en: October
el: Οκτώβριος

en: On
el: Ανοικτό

en: On campaign edit you can import, copy and paste in a textarea field, a list of feed addresses with/out author names.
el: Κατά την επεξεργασία καμπάνιας μπορείτε να εισάγετε, αντιγράψετε & επικολλήσετε στο πεδίο περιοχής κειμένου, μία λίστα διευθύνσεων feed με/χωρίς ονόματα συντακτών.

en: On campaign edit you can set the fetching process to multipaged RSS feeds. Like
el: Κατά  την επεξεργασία καμπάνιας μπορείτε να ορίσετε τη διαδικασία προσκόμισης σε πολυσέλιδα RSS feed. Όπως

en: Once per hour
el: Μία φορά την ώρα

en: Only allow first Featured image that meets the following filters.
el: Να επιτρέπεται μόνο η πρώτη Προτεινόμενη εικόνα που πληροί τα ακόλουθα φίλτρα.

en: Only assign one category to each post.
el: Ορισμός μόνο μίας κατηγορίας σε κάθε δημοσίευση.

en: Only if no audios on content.
el: Μόνο απουσία ηχητικών στο περιεχόμενο.

en: Only if no image in content.
el: Μόνο αν δεν υπάρχει εικόνα στο περιεχόμενο.

en: Only if no images on content.
el: Μόνο απουσία εικόνων στο περιεχόμενο.

en: Only if no videos on content.
el: Μόνο απουσία βίντεο στο περιεχόμενο.

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Open %s WebPage in new window.
el: Άνοιγμα του ΙστόΤοπου %s σε νέο παράθυρο.

en: Open Feed advanced Options
el: Άνοιγμα προχωρημένων Επιλογών Feed

en: Open Image URL in a new browser tab
el: Άνοιγμα URL Εικόνας σε νέα καρτέλα φυλλομετρητή

en: Open URL in a new browser tab
el: Άνοιγμα URL σε νέα καρτέλα

en: Open a popup window to show the Last Log of the campaign. No other logs are saved.
el: Ανοίγει ένα αναδυόμενο παράθυρο για να εμφανίσει το Τελευταίο Αρχείο Καταγραφής της καμπάνιας. Δεν αποθηκεύονται άλλα αρχεία καταγραφής.

en: Open the feed URL in the browser.
el: Ανοίξτε το feed URL στον φυλλομετρητή.

en: Options for audios
el: Επιλογές ηχητικών

en: Options for images
el: Επιλογές εικόνων

en: Options for this campaign
el: Επιλογές για αυτήν την καμπάνια

en: Options for videos
el: Επιλογές βίντεο

en: Order feed items by Date before process.
el: Παραγγελία αντικειμένων feed κατά Ημερομηνία πριν τη διεργασία.

en: Origin:
el: Προέλευση:

en: Original date out of range.  Assigning current date to post.
el: Αρχική ημερομηνία εκτός εύρους.  Ορισμός τρέχουσας ημερομηνίας στη δημοσίευση.

en: Our
el: Το

en: Overriding src attribute with value: %s from srcset.
el: Παράκαμψη χαρακτηριστικού src με τιμή: %s από srcset.

en: PHP 5.3.0 or higher needed!
el: Απαιτείται PHP 5.3.0 ή νεότερο!

en: PHP Current error_reporting levels:
el: Τρέχοντα επίπεδα αναφοράς σφαλμάτων PHP:

en: PHP Disabled Functions:
el: Απενεργοποιημένς Συναρτήσεις PHP:

en: PHP Display Errors:
el: Σφάλματα Παρουσίασης PHP:

en: PHP Environment
el: Περιβάλλον PHP

en: PHP Max Input Vars:
el: Μέγιστες Εισαγωγές Vars PHP:

en: PHP Memory Limit:
el: Όριο Μνήμης PHP:

en: PHP Post Max Size:
el: Μέγιστο Μέγεθος Δημοσίευσης PHP:

en: PHP Safe Mode is on!!! Max exec time is %1$d sec.
el: Η Ασφαλής Λειτουργία PHP είναι ενεργή!!! Μέγιστος χρόνος εκτέλεσης στα %1$d δευτερόλεπτα.

en: PHP Safe Mode:
el: Ασφαλής Λειτουργία PHP:

en: PHP Time Limit:
el: Χρονικό Όριο PHP:

en: PHP Version:
el: Έκδοση PHP:

en: PHP: Allow URL fopen.
el: PHP: Αποδοχή ανοίγματος URL.

en: PHP: Safe Mode.
el: PHP: Ασφαλής Λειτουργία.

en: PRO Settings
el: Ρυθμίσεις PRO

en: PRO options
el: Επιλογές PRO

en: Parent Element
el: Μητρικό Στοιχείο

en: Parent Element.
el: Μητρικό Στοιχείο.

en: Parent Page
el: Μητρική Σελίδα

en: Parent category to auto categories
el: Μητρική κατηγορία σε αυτόματες κατηγορίες

en: Parent category to auto categories.
el: Μητρική κατηγορία σε αυτόματες κατηγορίες.

en: Parsers for Featured image
el: Προγράμματα ανάλυσης για Προτεινόμενη εικόνα

en: Parsing Custom fields values.
el: Ανάλυση τιμών Προσαρμοσμένων Πεδίων.

en: Parsing Post template.
el: Ανάλυση Προτύπου Δημοσίευσης.

en: Parsing Youtube video and feed item contents.
el: Ανάλυση βίντεο YouTube και περιεχομένων στοιχείων feed.

en: Password
el: Κωδικός Πρόσβασης

en: Paste a feed link here and the content will be shown on the textarea.
el: Επικολλήστε έναν σύνδεσμο feed εδώ και το περιεχόμενο θα εμφανιστεί στην περιοχή κειμένου.

en: Paste a generated a ramdon string.
el: Επικολλήστε μία παραχθείσα τυχαία συμβολοσειρά.

en: Permalink Structure:
el: Δομή Permalink:

en: Phenomenal Support
el: Εξαιρετική Υποστήριξη

en: Phrases or keywords (one per line, case-insensitive):
el: Φράσεις ή λέξεις-κλειδιά (μία ανά γραμμή, διάκριση πεζών-κεφαλαίων):

en: Please change and use the URL below in all your cronjobs.
el: Παρακαλούμε αλλάξτε και χρησιμοποιήστε το παρακάτω URL σε όλες τις εργασίες cron.

en: Please define memory limit in php.ini file.
el: Παρακαλούμε ορίστε το όριο μνήμης σε αρχείο php.ini.

en: Please define memory limit in wp-config.php file. To learn how, see:
el: Παρακαλούμε ορίστε το όριο μνήμης στο αρχείο wp-config.php. Για να μάθετε πώς, δείτε:

en: Please refresh your browser and try again.
el: Παρακαλούμε κάντε ανανέωση στον περιηγητή σας και προσπαθήστε ξανά.

en: Please select campaign(s) to Run.
el: Επιλέξτε εκστρατεία για εκτέλεση.

en: Please visit our website to learn about our free and premium services at
el: Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας για να μάθετε περισσότερα για τις δωρεάν και τις premium υπηρεσίες στο

en: Plugin "WPeMatico FREE must be activated!
el: Το Πρόσθετο WPeMatico FREE» πρέπει να ενεργοποιηθεί!

en: Plugins <b>WPeMatico</b> must be activated!
el: Τα πρόσθετα <b>WPeMatico</b> πρέπει να ενεργοποιηθούν!

en: Post
el: Δημοσίευση

en: Post Content Unfiltered.
el: Δημοσίευση Περιεχομένου Χωρίς Φίλτρο.

en: Post Format
el: Μορφότυπο Δημοσίευσης

en: Post Template
el: Δημοσίευση Προτύπου

en: Post Thumbnails
el: Εικόνες Επισκόπησης Δημοσίευσης

en: Post author
el: Συντάκτης δημοσίευσης

en: Post categories
el: Κατηγορίες δημοσίευσης

en: Post content
el: Περιεχόμενο δημοσίευσης

en: Post date
el: Ημερομηνία δημοσίευσης

en: Post format
el: Μορφή δημοσιεύσεων

en: Post format added:
el: Πρότυπα δημοσιεύσεων που προστέθηκαν

en: Post image
el: Εικόνα δημοσίευσης

en: Post permalink
el: Permalink δημοσίευσης

en: Post status allows you to organize your Posts.
el: Η κατάσταση δημοσιεύσεων σάς επιτρέπει να οργανώνετε τις Δημοσιεύσεις σας.

en: Post status is an very useful editorial tool that allows you to organize your Posts based on their respective stages during the editorial workflow.
el: Η κατάσταση δημοσιεύσεων είναι ένα πολύ χρήσιμο συντακτικό εργαλείο που σας επιτρέπει να οργανώνεται τις Δημοσιεύσεις με βάση τα αντίστοιχά τους στάδια κατά τη διάρκεια της ροής εργασιών.

en: Post tags
el: Ετικέτες δημοσιεύσεων

en: Post title
el: Τίτλος δημοσίευσης

en: Post title links to source.
el: Δημοσίευση συνδέσμων τίτλων στην πηγή.

en: Post title links to source?
el: Ανάρτηση συνδέσμων προέλευσης στους τίτλους;

en: Post type
el: Τύπος δημοσίευσης

en: Post type and Post Status that will be used for the new entries.
el: Τύπος δημοσίευσης και Κατάσταση Δημοσίευσης που θα χρησιμοποιηθούν για τις νέες καταχωρήσεις.

en: Posts
el: Δημοσιεύσεις

en: Premium Support
el: Premium Υποστήριξη

en: Preselected schedules.
el: Προεπιλεγμένα χρονοδιαγράμματα.

en: Prev
el: Προηγούμενο

en: Preview Campaign
el: Προεπισκόπηση Καμπάνιας

en: Preview campaign
el: Προεπισκόπηση καμπάνιας

en: Privacy
el: Πολιτική Απορρήτου

en: Privacy terms
el: Όροι Πολιτικής Απορρήτου

en: Processed Posts: %s
el: Επεξεργασμένες Δημοσιεύσεις: %s

en: Processing Author Filtering: %s
el: Επεξεργασία Φιλτραρίσματος Συντάκτη: %s

en: Processing Author Filtering: Cannot be executed because the author's name is empty.
el: Επεξεργασία Φιλτραρίσματος Συντάκτη: Δεν ήταν δυνατή η εκτέλεσε επειδή το όνομα συντάκτη είναι κενό.

en: Processing Keyword filtering %s
el: Επεξεργασία φιλτραρίσματος Λέξεων-Κλειδιών %s

en: Processing Words count Filters %s
el: Επεξεργασία Φίλτρων Αριθμού Λέξεων %s

en: Processing Words to Category %s
el: Επεξεργασία Λέξεων σε Κατηγορία %s

en: Processing Words to Taxonomies of %s
el: Επεξεργασία Λέξεων σε Ταξινομίες του %s

en: Processing feed %s.
el: Επεξεργασία feed %s.

en: Processing item %s
el: Επεξεργασία στοιχείου %s

en: Processing item pingbacks
el: Επεξεργασία pingbacks στοιχείων

en: Processing multipage.
el: Επεξεργασία πολλαπλών σελίδων.

en: Professional Addon Updated.
el: Το Professional Πρόσθετο ενημερώθηκε.

en: Professional feature. Exports only this campaign data to a file that can be imported later by the plugin in other Wordpress website.
el: Λειτουργία Professional. Εξάγει μόνο αυτά τα δεδομένα εκστρατείας σε ένα αρχείο που μπορεί να εισαχθεί αργότερα από το πρόσθετο σε άλλη τοποθεσία το Wordpress.

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Public
el: Δημόσιο

en: Publish as
el: Δημοσίευση ως

en: Published by Campaign
el: Δημοσιεύτηκε από Καμπάνια

en: Purchase
el: Αγορά

en: Put the featured image on content.
el: Εισαγωγή της προτεινόμενης εικόνας στο περιεχόμενο.

en: Quick Actions in every Row.
el: Γρήγορες Ενέργειες σε κάθε Σειρά.

en: Quick Edit
el: Γρήγορη Επεξεργασία

en: Quick add
el: Γρήγορη προσθήκη

en: RSS is a technology to facilitate the distribution of information in a centralized way. Usually daily visit several websites to see if there is anything new in our favorite places. The fundamental principle behind RSS is that "the receiver is no longer in search of information, is the information that goes in search of the receiver." If you use an RSS aggregators not have to visit each of these sites because they receive all the news in one place. The aggregator checks your favorite websites in search of new content and features directly without any effort on your part.
el: Το RSS είναι μια τεχνολογία για τη διευκόλυνση της διανομής πληροφοριών με κεντρικό τρόπο. Συνήθως, καθημερινά επισκέπτεστε διάφορες ιστοσελίδες για να δείτε αν υπάρχει κάτι νέο στις αγαπημένες σας τοποθεσίες. Η θεμελιώδης αρχή πίσω από RSS είναι ότι «ο δέκτης δεν είναι πλέον σε αναζήτηση πληροφοριών, είναι οι πληροφορίες που πηγαίνουν σε αναζήτηση του δέκτη». Εάν χρησιμοποιείτε συλλέκτες RSS δεν χρειάζεται να επισκέπτεστε κάθε μία από αυτές τις τοποθεσίες, επειδή λαμβάνουν όλες τις ειδήσεις σε ένα μέρος. Ο συλλέκτης ελέγχει τις αγαπημένες σας ιστοσελίδες σε αναζήτηση νέου περιεχομένου και χαρακτηριστικών απευθείας χωρίς καμία προσπάθεια από την πλευρά σας.

en: Random Rewrites
el: Τυχαίες Επανεγγραφές

en: Random Rewrites Settings
el: Ρυθμίσεις Τυχαίων Επανεγγραφών

en: Rate 5 stars on Wordpress
el: Αξιολογήστε με 5 αστέρια στο Wordpress

en: Rate Plugin
el: Βαθμολόγηση Πρόσθετου

en: ReLink to:
el: Επανασύνδεση σε:

en: Reached running timeout at %1$d sec.
el: Λήξη χρόνου εκτέλεσης στα %1$d δευτερόλεπτα.

en: Read about
el: Διαβάστε σχετικά

en: Recommended 300 Seconds.
el: Συνιστώνται τα 300 δευτερόλεπτα

en: Recommended Just if you really trust in your source feeds
el: Συνιστάται Μόνο εάν εμπιστεύεστε πραγματικά τα feed προέλευσής σας

en: Recommended left 0 (zero) for responsive.
el: Συνιστάται αριστερά 0 (μηδέν) για ανταπόκριση.

en: Recommended to use only if the feeds are not ordered by date. The campaign can lose some items if the feed are not ordered by date from newest to oldest.
el: Συνιστάται η χρήση μόνο εάν τα feed δεν είναι ταξινομημένα κατά ημερομηνία. Η καμπάνια μπορεί να χάσει μερικά στοιχεία εάν τα feed δεν είναι ταξινομημένα κατά ημερομηνία από το παλαιότερο στο νεότερο.

en: Recommended values are between 3 and 5 fetching more times to not lose items.
el: Οι συνιστώμενες τιμές είναι μεταξύ 3 και 5 προσκόμισης περισσότερες φορές για την αποφυγή απώλειας στοιχείων.

en: Recommended.
el: Συνιστάται.

en: Registered Post Stati:
el: Καταστάσεις Εγγεγραμμένων Δημοσιεύσεων:

en: Registered only
el: Εγγεγραμμένοι μόνο

en: Registered to
el: Εγγεγραμμένα στο

en: Regular Expressions
el: Κανονικές Εκφράσεις

en: Regular expressions
el: Κανονικές εκφράσεις

en: Relinking:
el: Επανασύνδεση:

en: Reload the page before continue.
el: Επαναφορτώστε την σελίδα πριν συνεχίσετε.

en: Remove Featured Image from content.
el: Κατάργηση Προτεινόμενης Εικόνας από το Περιεχόμενο.

en: Remove all HTML from original content
el: Αφαίρεση όλων των HTML από το πρωτότυπο περιεχόμενο

en: Remove all characters after some characters or words. Separate all words with space.
el: Καταργήστε όλους τους χαρακτήρες μετά από ορισμένους χαρακτήρες ή λέξεις. Διαχωρίστε όλες τις λέξεις με διάστημα.

en: Remove link to source audios
el: Κατάργηση συνδέσμου σε ηχητικά προέλευσης

en: Remove link to source images
el: Κατάργηση συνδέσμου σε εικόνες προέλευσης

en: Remove link to source videos
el: Κατάργηση σύνδεσης σε βίντεο προέλευσης

en: Removing: %s from content.
el: Αφαίρεση: %s από περιεχόμενο.

en: Rename like Wordpress standards (name-1)
el: Μετονομασία κατά τα πρότυπα Wordpress (name-1)

en: Rename the images to
el: Μετονομασία των εικόνων σε

en: Renamed audio %s -> %s
el: Μετονομασία ηχητικού %s -> %s

en: Renamed image %s -> %s
el: Μετονομασία εικόνας %s -> %s

en: Renamed video %s -> %s
el: Μετονομασία βίντεο %s -> %s

en: Renew your license to continue receiving updates and support.
el: Ανανεώστε την άδεια χρήσης σας για να συνεχίσετε να λαμβάνετε ενημερώσεις και υποστήριξη.

en: Replaces words or phrases by other that you want or turns into link.
el: Αντικαθιστά λέξεις ή φράσεις με άλλες που προτιμάτε ή που μετατρέπονται σε σύνδεσμο.

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset Campaign
el: Επαναφορά Καμπάνιας

en: Reset Menu Position
el: Επαναφορά Θέσης Μενού

en: Reset post count
el: Επαναφορά πλήθους καταχωρήσεων

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Restore this item from the Trash
el: Επαναφορά του στοιχείου από τον Κάδο

en: Rewrite a word or phrase for another in the content of every post.
el: Αντικαταστήστε μία λέξη ή φράση με άλλη στο περιεχόμενο κάθε δημοσίευσης.

en: Rewrite options
el: Επιλογές επανεγγραφής

en: Rewrite to:
el: Επανεγγραφή σε:

en: Run Multiple Campaigns at once.
el: Εκτέλεση Πολλαπλών Καμπανιών ταυτόχρονα.

en: Run Once
el: Εκτέλεση Μία Φορά

en: Run Selected Campaigns
el: Εκτέλεση Επιλεγμένων Καμπανιών

en: Running Campaign...
el: Εκτέλεση Καμπάνιας...

en: Running since:
el: Τρέχει από:

en: Runtime:
el: Χρόνος εκτέλεσης:

en: SELECT ALL
el: ΕΠΙΛΟΓΗ ΟΛΩΝ

en: Sample html code obtained and parsed from test_url
el: Δείγμα κώδικα html ανακτημένο και αναλυμένο από test_url

en: Sanitize Googlo News permalink.
el: Εξυγίανση Googlo News permalink.

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Path:
el: Διαδρομή Αποθήκευσης:

en: Save Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: Save a new file with the current content.
el: Αποθήκευση νέου αρχείου με το τρέχον περιεχόμενο.

en: Save before Run Campaign
el: Αποθήκευση πριν την Εκτέλεση Καμπάνιας

en: Save before to execute this action
el: Αποθήκευση πριν την εκτέλεση αυτής της ενέργειας

en: Save file
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Save the content in the opened file.
el: Αποθήκευση περιεχομένου στον ανοιγμένο αρχείο.

en: Saves the content exactly as the plugin has it.
el: Αποθηκεύει τα περιεχόμενα ακριβώς όπως τα έχει το πρόσθετο.

en: Schedule
el: Χρονοδιάγραμμα

en: Schedule Cron
el: Πρόγραμμα Cron

en: Scroll feeds list.
el: Κύλιση στη λίστα των feed.

en: Search Campaign
el: Αναζήτηση Καμπάνιας

en: Search for meta tag on source head, og:image (like facebook) to get the url of the featured image. If it is not found then search for twitter:image.
el: Αναζήτηση για meta tag στο κεφάλι πηγή, og: εικόνα (όπως το facebook) για να πάρει το url της εικόνας που εμφανίζεται. Αν δεν βρεθεί τότε αναζήτηση για κελάδημα:εικόνα.

en: Search in Categories
el: Αναζήτηση στις Κατηγορίες

en: Search in Content
el: Αναζήτηση στο Περιεχόμενο

en: Search in Title
el: Αναζήτηση στον Τίτλο

en: Searches and makes an unique content for articles divided into multiples pages. The xPath for the 'next' link must be set in config file.
el: Αναζητά και δημιουργεί ένα μοναδικό περιεχόμενο για άρθρα χωρισμένα σε πολλαπλές σελίδες. Το xPath για τον «επόμενο» σύνδεσμο πρέπει να οριστεί στο αρχείο ρυθμίσεων.

en: Searches for multi-page articles
el: Αναζητά άρθρα πολλαπλών σελίδων

en: Searching the category with more words.
el: Αναζήτηση στην κατηγορία με περισσότερες λέξεις.

en: Seconds.
el: Δευτερόλεπτα.

en: Security check
el: Έλεγχος ασφαλείας

en: Security check.
el: Έλεγχος ασφαλείας.

en: See All
el: Προβολή Όλων

en: See How WordPress Processes Post Content:
el: Δείτε Πώς Το WordPress Επεξεργάζεται Περιεχόμενο Δημοσιεύσεων

en: See Log
el: Εμφάνιση Αρχείου Καταγραφής

en: See details and prices on etruel's store
el: Δείτε λεπτομέρειες και τιμές στο κατάστημα της etruel

en: See last log of campaign. (Open a PopUp window)
el: Δείτε το τελευταίο αρχείο καταγραφής της καμπάνιας. (Άνοιγμα αναδυόμενου παραθύρου)

en: See last log. (Open a PopUp window)
el: Δείτε το τελευταίο αρχείο καταγραφής. (Άνοιγμα αναδυόμενου παραθύρου)

en: See local Addons in plugin list
el: Προβολή τοπικών Πρόσθετων στη λίστα πρόσθετων

en: See more info in Help tab above.
el: Προβολή περισσότερων πληροφοριών στην καρτέλα Βοήθεια από πάνω.

en: See some of the WPeMatico Add-ons in the
el: Δείτε μερικά από τα Πρόσθετα WPeMatico στο

en: See text.
el: Προβολή κειμένου.

en: See tips in Help tab above right.
el: Δείτε συμβουλές στην καρτέλα Βοήθεια πάνω δεξιά.

en: See:
el: Δείτε

en: Select (custom) post types you want.
el: Επιλογή (προσαρμοσμένων) τύπων δημοσιεύσεων που θέλετε.

en: Select User Agent:
el: Επιλογή Παράγοντα Χρήστη:

en: Select a XML node.
el: Επιλογή κόμβου XML.

en: Select a page
el: Επιλογή σελίδας

en: Select a post type
el: Επιλογή τύπου δημοσίευσης

en: Select a predefined scheduler to get a value easily for the cron. This value is not saved.
el: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο χρονοδιάγραμμα για να πάρετε μια τιμή εύκολα για το cron. Αυτή η τιμή δεν αποθηκεύεται.

en: Select a taxonmy
el: Επιλογή ταξινομίας

en: Select a taxonomy
el: Επιλέξτε μία ταξινομία

en: Select a term
el: Επιλογή όρου

en: Select actions to Uninstall
el: Επιλογή ενεργειών για Απεγκατάσταση

en: Select an option to change the values.
el: Διαλέξτε μία επιλογή για να αλλάξετε τις τιμές.

en: Select campaigns to include.
el: Επιλογή καμπανιών για συμπερίληψη.

en: Select category
el: Επιλογή κατηγορίας

en: Select file to edit on right column.
el: Επιλογή αρχείου προς επεξεργασία στη δεξιά στήλη.

en: Select the XML node corresponding to the properties of the feed items, such as title, content, image, date, etc. If the selected XML node is not unique you should use the Parent Elements in the right column to indicate which parent the selected node belongs to.
el: Επιλέξτε τον κόμβο XML που αντιστοιχεί στις ιδιότητες των στοιχείων feed, όπως τον τίτλο, το περιεχόμενο, την εικόνα, την ημερομηνία κτλ. Εάν ο επιλεγμένος κόμβος ΧML δεν είναι μοναδικός τότε θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τα Μητρικά Στοιχεία στη δεξιά στήλη για να προσδιορίσετε σε ποια μητέρα ανήκει ο επιλεγμένος κόμβος.

en: Select the campaigns, then select the bulk action and click the "Apply" Button.
el: Επιλέξτε τις καμπάνιες και, στη συνέχεια, επιλέξτε τη μαζική ενέργεια και κάντε κλικ στο κουμπί «Εφαρμογή».

en: Selecting this option searches the srcset attribute if it exists, it searches for the larger image to overwrite the src attribute of the %s tag.
el: Αυτή η επιλογή κάνει αναζήτηση στο χαρακτηριστικό srcset, εάν υπάρχει, κάνει αναζήτηση για τη μεγαλύτερη εικόνα προς αντικατάσταση του χαρακτηριστικού src της ετικέτας %s.

en: Send log
el: Αποστολή αρχείου καταγραφής

en: Send only E-Mail on errors.
el: Αποστολή E-Mail μόνο για σφάλματα.

en: Send the campaign to the trash.
el: Αποστολή καμπάνιας στον κάδο.

en: Sender Email.
el: Email Αποστολέα.

en: Sender Email:
el: Email Αποστολέα:

en: Sender Name.
el: Όνομα Αποσστολέα.

en: Sender Name:
el: Όνομα Αποστολέα:

en: Sending Log.
el: Αποστολή Αρχείου Καταγραφής.

en: Sending e-Mails
el: Αποστολή e-Mails

en: Separate with commas the allowed mime types for WPeMatico Uploads.
el: Διαχωρίστε με κόμματα τους επιτρεπόμενους τύπους mime για τις Μεταφορτώσεις WPeMatico.

en: Separated by commas
el: Διαχωρισμένες με κόμματα

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Server Environment
el: Περιβάλλον Διακομιστή

en: Server Info:
el: Πληροφορίες Διακομιστή:

en: Session Name:
el: Όνομα Συνεδρίας:

en: Set Body
el: Ορισμός Body

en: Set Simplepie "stupidly fast"
el: Ορισμός «βλακωδώς γρήγορου» SimplePie

en: Set Simplepie stupidly fast.
el: Ορίστε το Simplepie βλακωδώς γρήγορο.

en: Set Strip
el: Ορισμός Strip

en: Set a password to access the external CRON
el: Ορισμός κωδικού πρόσβασης για πρόσβαση σε εξωτερικό CRON

en: Set a password to access the external CRON.
el: Ορίστε κωδικό πρόσβασης για να εισέλθετε στο εξωτερικό CRON.

en: Set a password to use the external CRON
el: Ορισμός κωδικού πρόσβασης για χρήση εξωτερικού CRON

en: Set a password to use the external CRON.
el: Ορίστε έναν κωδικό πρόσβασης για να χρησιμοποιήσετε το εξωτερικό CRON.

en: Set featured image from og:image: %1s
el: Ορισμός προτεινόμενης εικόνας από og:image: %1s

en: Set featured image from twitter:image: %1s
el: Ορισμός προτεινόμενης εικόνα από twitter:image: %1s

en: Set featured image from twitter:image:src: %1s
el: Ορισμός προτεινόμενης εικόνα από twitter:image:src: %1s

en: Set first image in content as Featured Image.
el: Ορισμός της πρώτης εικόνας στο περιεχόμενο ως Προτεινόμενη Εικόνα.

en: Set first image on content as Featured Image.
el: Ορισμός πρώτης εικόνας στο περιεχόμενο ως Προτεινόμενης Εικόνας.

en: Set it to 0 for unlimited.
el: Ορισμός στο 0 για απεριόριστο.

en: Set this features for all campaigns and can be overridden inside any campaign.
el: Ορίστε αυτά τα χαρακτηριστικά για όλες τις καμπάνιες και μπορούν να παρακαμφθούνε σε οποιαδήποτε καμπάνια.

en: Set to an external or internal Wordpress CRON scheduler and look at for the configuration tabs of all plugin extensions and Add-ons.
el: Ορίστε σε ένα εξωτερικό ή εσωτερικό χρονοδιάγραμμα Wordpress CRON και ψάξτε για τις καρτέλες διαμόρφωσης όλων των επεκτάσεων και πρόσθετων.

en: Setting up Featured Image From Url
el: Ορισμός Προτεινόμενης Εικόνας Από Url

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved.
el: Ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Show On Front:
el: Εμφάνιση Μπροστά:

en: Show `Del Hash` link on campaigns list.  This link delete all hash codes for check duplicates on every feed per campaign.
el: Εμφάνιση συνδέσμου «Διαγραφή Κατακερματισμού» στη λίστα με τις καμπάνιες. Αυτός ο σύνδεσμος διαγράφει όλους τους κωδικούς κατακερματισμού για διπλότυπα ελέγχου σε κάθε feed ανά καμπάνια.

en: Show `See Log` link on campaigns list.  This link show the last processed log of every campaign.
el: Προβολή «Εμφάνιση Αρχείου Καταγραφής» στη λίστα με τις καμπάνιες.  Αυτός ο σύνδεσμος εμφανίζει το τελευταίο επεξεργασμένο αρχείο καταγραφής της κάθε καμπάνιας.

en: Show detailed Log
el: Εμφάνιση λεπτομερούς Αρχείου Καταγραφής

en: Shows Button to empty trash on lists.
el: Εμφανίζει το Κουμπί καθαρισμού απορριμμάτων στις λίστες.

en: Sign up now
el: Κάντε εγγραφή τώρα

en: Simplepie also strip these attributes from html tags in content.  You can change it if you want to retain some of them or add more attributes to strip.
el: Το Simplepie επίσης αφαιρεί αυτά τα χαρακτηριστικά από τις ετικέτες html στο περιεχόμενο.  Μπορείτε να το αλλάξετε εάν θέλετε να συγκρατήσετε μερικά από αυτά ή να προσθέσετε περισσότερα χαρακτηριστικά προς αφαίρεση.

en: Site URL:
el: URL Ιστότοπου:

en: Skip Featured Image.
el: Παράλειψη Προτεινόμενης Εικόνας.

en: Skip posts with words in author's name.
el: Παράλειψη δημοσιεύσεων με λέξεις στο όνομα συντάκτη.

en: Skip posts with words in content or words not in content.
el: Παράλειψη δημοσιεύσεων με λέξεις στο περιεχόμενο ή λέξεις όχι στο περιεχόμενο.

en: Skip the Wordpress post content filters.
el: Παράλειψη των φίλτρων περιεχομένου δημοσιεύσεων του Wordpress.

en: Skiping: Cannot contain: Found all Keywords.
el: Παράλειψη: Δε μπορεί να περιέχει: Βρέθηκαν όλες οι Λέξεις-κλειδιά.

en: Skiping: Cannot contain: found regex %s.
el: Παράλειψη: Δε μπορεί να περιέχει: βρέθηκε regex %s.

en: Skiping: Must contain do not found regex %s.
el: Παράλειψη: Πρέπει να περιέχει δεν βρέθηκε regex %s.

en: Skiping: Must contain: Do not found any Keyword.
el: Παράλειψη: Πρέπει να περιέχει: Δεν βρέθηκε Λέξη-κλειδί.

en: Skipping: %s
el: Παράλειψη: %s

en: So we would love you to write a %s in WordPress if you appreciate our plugin.
el: Για αυτό, θα θέλαμε να γράψετε ένα %s στο WordPress, αν εκτιμάτε το πρόσθετό μας.

en: Some Professional Features you could have.
el: Μερικές Professional Δυνατότητες που θα μπορούσατε να αποκτήσετε.

en: Some servers disable the functionality that enables WordPress Cron to work properly. This constant provides an easy fix that should work on any server.
el: Ορισμένοι διακομιστές απενεργοπoιούν τη λειτουργικότητα που επιτρέπει στο WordPress Cron να λειτουργεί σωστά. Αυτή η σταθερά παρέχει ένα εύκολο φιξ που θα πρέπει να λειτουργεί σε οποιονδήποτε διακομιστή.

en: Something goes wrong! See console!
el: Κάτι πάει στραβά! Δείτε την κονσόλα!

en: Something is going wrong. Contact etruel.
el: Κάτι πάει στραβά. Επικοινωνήστε με την etruel.

en: Something is going wrong. May be PHP Version prior to 5.3
el: Κάτι πάει στραβά. Ίσως το PHP Έκδοση πριν από 5.3

en: Sorry, your attach could not be inserted. Something wrong happened.
el: Μας συγχωρείτε, η επισύναψη δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί. Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα.

en: Source permalink
el: Permalink προέλευσης

en: Start campaigns
el: Έναρξη καμπάνιας

en: Start/Activate Campaign Scheduler
el: Έναρξη/Ενεργοποίηση χρονοδιαγράμματος καμπάνιας

en: Starter Packages Page
el: Σελίδα Αρχικού Πακέτου

en: Starter Packages.
el: Αρχικά Πακέτα.

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stay Informed!
el: Ενημερωθείτε!

en: Stay Up to Date
el: Μείνετε Ενημερωμένοι

en: Stop and deactivate this campaign
el: Διακοπή και απενεργοποίηση αυτής της καμπάνιας

en: Stop campaigns
el: Τερματισμός καμπάνιας

en: Store audios locally.
el: Αποθήκευση ηχητικών τοπικά.

en: Store audios locally. (Uploads)
el: Αποθήκευση ηχητικών τοπικά. (Μεταφορτώσεις)

en: Store images locally.
el: Αποθήκευση εικόνων τοπικά.

en: Store images locally. (Uploads)
el: Αποθήκευση εικόνων τοπικά. (Μεταφρτώσεις)

en: Store videos locally.
el: Αποθηκεύστε βίντεο τοπικά.

en: Store videos locally. (Uploads)
el: Αποθηκεύστε βίντεο τοπικά. (Μεταφορτώσεις)

en: Strip
el: Αφαίρεση

en: Strip All Audios from Content
el: Αφαίρεση Όλων των Ηχητικών από Περιεχόμενο

en: Strip All Audios from Content.
el: Αφαίρεση Όλων των Ηχητικών από Περιεχόμενο.

en: Strip All HTML Tags
el: Κατάργηση Όλων των Ετικετών HTML

en: Strip All HTML Tags.
el: Αφαίρεση Όλων των Ετικετών HTML.

en: Strip All Images from Content
el: Αφαίρεση Όλων των Εικόνων από Περιεχόμενο

en: Strip All Images from Content.
el: Αφαίρεση Όλων των Εικόνων από Περιεχόμενο.

en: Strip All Videos from Content
el: Αφαίρεση Όλων των Βίντεο από Περιεχόμενο

en: Strip All Videos from Content.
el: Αφαίρεση Όλων των Βίντεο από Περιεχόμενο.

en: Strip HTML Tags From Title
el: Αφαίρεση Ετικετών HTML Από Τίτλο

en: Strip HTML Tags From Title.
el: Αφαίρεση Ετικετών HTML Από Τίτλο.

en: Strip HTML tags from title %s
el: Αφαίρεση ετικετών HTML από τον τίτλο %s

en: Strip all images that not has a correct content, avoiding upload images that cannot be viewed.
el: Αφαιρέστε όλες τις εικόνες που δεν έχουν σωστό περιεχόμενο, αποφεύγοντας τη μεταφόρτωση εικόνων που δεν μπορούν να προβληθούν.

en: Strip from content if it's not an image.
el: Αφαίρεση από το περιεχόμενο εάν δεν είναι εικόνα.

en: Strip links from content
el: Αφαίρεση συνδέσμων από περιεχόμενο

en: Strip links from content.
el: Αφαίρεση συνδέσμων από το περιεχόμενο.

en: Strip the queries variables in audios URLs
el: Αφαίρεση μεταβλητών αιτημάτων από τα URL ηχητικών

en: Strip the queries variables in audios URLs.
el: Αφαίρεση μεταβλητών αιτημάτων στα URL ηχητικών.

en: Strip the queries variables in images URls
el: Αφαίρεση των μεταβλητών αιτημάτων από τα URL εικόνων

en: Strip the queries variables in images URls.
el: Αφαιρέστε τις μεταβλητές αιτημάτων στα URL εικόνων.

en: Strip the queries variables in videos URLs
el: Αφαίρεση των μεταβλητών αιτημάτων σε URL βίντεο

en: Strip the queries variables in videos URLs.
el: Αφαίρεση μεταβλητών αιτημάτων στα URL βίντεο.

en: Striped all %s tags from content.
el: Αφαιρέθηκαν όλες οι ετικέτες %s από το περιεχόμενο.

en: Stripped src.
el: Αφαιρέθηκε src.

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Subscribe to our Newsletter and be the first to receive our news.
el: Eγγραφείτε στο newsletter μας και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.

en: Subscription saved
el: Συνδρομή αποθηκεύτηκε

en: Success
el: Επιτυχές

en: Successfully removed with anchor link.
el: Επιτυχής αφαίρεση με σύνδεσμο αγκύρωσης.

en: Successfully removed.
el: Επιτυχής αφαίρεση.

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Support ticket system for free
el: Σύστημα δελτίων υποστήριξης δωρεάν

en: Supported tags
el: Υποστηριζόμενες ετικέτες

en: Syntax error, malformed JSON
el: Σφάλμα σύνταξης, παραμορφωμένο JSON

en: System Status
el: Κατάσταση Συστήματος

en: Table Prefix:
el: Πρόθημα Πίνακα:

en: Tags Generation.
el: Παραγωγή Ετικετών.

en: Tags added:
el: Ετικέτες που προστέθηκαν

en: Tags generation
el: Παραγωγή ετικετών

en: Tags with 3 characters or less are ignored.
el: Ετικέτες με 3 ή λιγότερους χαρακτήρες αγνοούνται.

en: Tags:
el: Ετικέτες:

en: Take a look at the PRO version features
el: Ρίξτε μια ματιά στα χαρακτηριστικά της PRO έκδοσης

en: Take a look at the all bundled Addons
el: Ρίξτε μια ματιά στα πακέτα Πρόσθετων

en: Taken time:
el: Χρόνος που χρειάστηκε:

en: Template:
el: Πρότυπο:

en: Template:
el: Πρότυπο:

en: Test if SimplePie library works well on your server:
el: Ελέγξτε εάν η βιβλιοθήκη SimplePie λειτουργεί σωστά στον διακομιστή σας:

en: Tested. See results below.
el: Ελέγχθηκε. Δείτε τα αποτελέσματα παρακάτω.

en: Testing SimplePie library
el: Έλεγχος βιβλιοθήκης SimplePie

en: Testing test_url... wait...
el: Έλεγχος test_url… αναμείνατε...

en: Thank you for updating to the latest version!
el: Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση στην τελευταία έκδοση!

en: Thanks for use and enjoy this plugin.
el: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε και απολαμβάνετε αυτό το πρόσθετο.

en: Thanks for use and test this plugin.
el: Σας ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε και δοκιμάσατε αυτό το πρόσθετο.

en: The
el: Το

en: The Embed feature allows you to wrap embedded items using a simple Shortcode to set of a maximum (but not fixed) width and height. This was added as of WordPress 2.9 and is used like this:
el: Η επιλογή «Ενσωμάτωση» σας επιτρέπει να αναδιπλώνετε ενσωματωμένα στοιχεία χρησιμοποιώντας έναν απλό Shortcode για να ορίσετε ένα μέγιστο (αλλά όχι σταθερό) πλάτος και ύψος. Αυτό προστέθηκε στο Wordpress 2.9 και χρησιμοποιείται κάπως έτσι

en: The Name that will show in your inbox related to previous email address for all emails sent by this plugin.
el: Το Όνομα που θα εμφανίζεται στα εισερχόμενά σας σχετίζεται με την προηγούμενη διεύθυνση email για όλα τα μηνύματα που αποστέλλονται από αυτό το πρόσθετο.

en: The Perfect Package
el: Το Ιδανικό Πακέτο

en: The URL %s cannot be obtained successfully.
el: Δεν ήταν δυνατή η επιτυχής λήψη του URl %s.

en: The URL %s has been obtained.
el: Έχει γίνει λήψη του URL %s.

en: The WPeMatico All Campaigns menu is your access point for all aspects of your Feed campaigns creation and setup to fetch the items and insert them as posts or any Custom Post Type. To create your first campaign, simply click Add New and then fill out the campaign details.
el: Το μενού WPeMatico Συνολικές Καμπάνιες είναι το σημείο πρόσβασης για όλες τις πτυχές της δημιουργίας και ρύθμισης των καμπανιών feed σας για την προσκόμιση στοιχείων και την εισαγωγή τους ως δημοσιεύσεις ή οποιοδήποτε Προσαρμοσμένο Τύπου Δημοσίευσης. Για να δημιουργήσετε την πρώτη καμπάνια σας, απλά πατήστε «Προσθήκη Νέου» και, στη συνέχεια, συμπληρώστε τις λεπτομέρειες της καμπάνιας.

en: The WPeMatico Settings menu is where you'll set all global aspects for the operation of the plugin and the global options for campaigns, advanced options and tools.
el: Το μενού WPeMatico Ρυθμίσεις είναι που θα ορίσετε όλες τις καθολικές πτυχές της λειτουργίας του πρόσθετου και τις καθολικές επιλογές για καμπάνιες, προηγμένες επιλογές και εργαλεία.

en: The WPeMatico team work hard to offer you excellent tools for autoblogging.
el: Η ομάδα WPeMatico εργάζεται σκληρά για να σας προσφέρει εξαιρετικά εργαλεία για autoblogging.

en: The XML campaign type provides the necessary tools to fetch the items in the XML files. As if the XMLs were RSS feeds.
el: Ο τύπος καμπάνιας XML παρέχει τα απαραίτητα εργαλεία για να προσκομίζετε τα στοιχεία στα αρχεία XML. Σαν τα XML να ήταν RSS feeds.

en: The XML file has no data or is empty.
el: Το αρχείο XML δεν έχει δεδομένα ή είναι κενό.

en: The actions are executed when the plugin is uninstalled.
el: Οι ενέργειες εκτελούνται κατά την κατάργηση της εγκατάστασης τoυ πρόσθετου.

en: The campaign fetches the title, the image, the embebed video and the description.
el: Η καμπάνια φέρνει τον τίτλο, την εικόνα, το βίντεο και την περιγραφή.

en: The campaign is invalid.
el: Αυτή η καμπάνια είναι μη έγκυρη.

en: The category of the word most counted in the content. Deactivate to use the first word found.
el: Η κατηγορία της πιο  περιεχόμενο. Απενεργοποιήστε για να χρησιμοποιήσετε την πρώτη ευρεθείσα λέξη.

en: The category with more words in content: %s
el: Η κατηγορία με περισσότερες λέξεις στο περιεχόμενο: %s

en: The date of the post item.
el: Η ημερομηνία του στοιχείου δημοσίευσης.

en: The description of the feed.
el: Η περιγραφή του feed.

en: The etruel store
el: Το κατάστημα etruel

en: The feed %s cannot be obtained.
el: Δε μπορεί να γίνει λήψη του feed %s.

en: The feed %s cannot be parsed. Simplepie said: %s
el: Αυτό το feed %s δεν μπορεί να αναλυθεί. Το Simplepie είπε: %s

en: The feed %s has been parsed successfully.
el: Το feed %s έχει αναλυθεί επιτυχώς..

en: The feed URL.
el: Το URL του feed.

en: The feed is invalid.
el: Το feed είναι μη έγκυρο.

en: The feed item author link (If exist).
el: Ο συντάκτης του στοιχείου στο feed (Εάν υπάρχει).

en: The feed item author.
el: Ο συντάκτης του στοιχείου στο feed.

en: The feed item content.
el: Το περιεχόμενο του αντικειμένου στο feed.

en: The feed item date is not too far in the past (specifically, as much time as the campaign frequency).
el: Η ημερομηνία στοιχείου στο feed δεν είναι τόσο μακριά στο παρελθόν (συγκεκριμένα, τόσο μακριά όσο η συχνότητα της καμπάνιας).

en: The feed item description.
el: Η περιγραφή του στοιχείου στο feed.

en: The feed item permalink.
el: To permalink του στοιχείου στο feed.

en: The feed item title.
el: Ο τίτλος του στοιχείου στο feed.

en: The feed items are ordered by datetime in almost all cases. When the campaign runs, goes item by item from newest to oldest, and stops when found the first duplicated item, this mean that all items following (the old ones) are also duplicated.
el: Τα στοιχεία στο feed είναι ταξινομημένα κατά ημερομηνία/ώρα σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις. Όταν τρέχει η καμπάνια, πηγαίνει από στοιχείο σε στοιχείο από το νεότερο στο παλαιότερο και σταματά όταν βρει το πρώτο διπλότυπο στοιχείο, αυτό σημαίνει ότι όλα τα στοιχεία που ακολουθούν (τα παλαιότερα) είναι επίσης διπλότυπα.

en: The feed title.
el: Ο τίτλος του feed.

en: The feed's logo image URL.
el: To URL του λογότυπου του feed.

en: The fetched feed item date is not in the future.
el: Η προσκομισμένη ημερομηνία στοιχείου στο feed δεν είναι μελλοντική.

en: The file is a RSS feed that must use "Feed Fetcher" campaign type instead of XML.
el: Το αρχείο είναι ένα RSS feed που πρέπει να χρησιμοποιήσει τον τύπο καμπάνιας «Προσκομιστής Feed» αντί για XML.

en: The first image was not found in the content.
el: Η πρώτη εικόνα δεν βρέθηκε στο περιεχόμενο.

en: The function of the Parent Element is to detect the correct XML node of the feed Item properties when the node selected on the left is not unique or has more than one element.
el: Η λειτουργία του Μητρικού Στοιχείου είναι να εντοπίζει τον σωστό κόμβο XML στις ιδιότητες των στοιχείων του feed, όταν ο κόμβος που έχει επιλεγεί στα αριστερά δεν είναι μοναδικός ή έχει πάνω από ένα στοιχεία.

en: The given name. Hover it to display the Quick actions below the name.
el: Το όνομα. Τοποθετήστε πάνω τον δείκτη για να εμφανίσετε τις Γρήγορες ενέργειες κάτω από το όνομα.

en: The item is invalid.
el: Το στοιχείο είναι μη έγκυρο.

en: The keyword filters allows you to skip a fetched post if it has a word in its content, title or in its source categories. Leaves empty all fields to ignore.
el: Τα φίλτρα λέξεων-κλειδιών σάς επιτρέπουν να παραλείπετε μια προσκομισμένη δημοσίευση εάν έχει μια λέξη στο περιεχόμενό, τον τίτλο ή στις κατηγορίες προέλευσής της. Αφήνει κενά όλα τα πεδία για παράβλεψη.

en: The last image was not found in the content.
el: Η τελευταία εικόνα δεν βρέθηκε στο περιεχόμενο.

en: The list must be one feed URL per line.  You can add an author username if the feature "Author per Feed" is enabled on PRO Settings. If not exist, the users will be added to wordpress users. Otherwise take the campaign author. 
    							<br />www.yourfeed.com/feed, admin<br />www.otherfeed.com/rss, visituser<br />www.thirthfeed.com/atom, wpuser<br />
el: Η λίστα πρέπει να είναι μία διεύθυνση URL τροφοδοσίας ανά γραμμή.  Μπορείτε να προσθέσετε ένα όνομα χρήστη συντάκτη, εάν η λειτουργία «Συντάκτης ανά Feed»  είναι ενεργοποιημένη στις Ρυθμίσεις PRO. Εάν δεν υπάρχουν, οι χρήστες θα προστεθούν στους χρήστες wordpress. Διαφορετικά, πάρτε το συντάκτη της εκστρατείας.
    							<br />www.yourfeed.com/feed, διαχειριστής<br />www.otherfeed.com/rss, επισκέπτης<br />www.thirthfeed.com/atom, wpuser<br />

en: The most visible change in version 1.9 is certainly the Campaign Preview.
el: Η πιο εμφανής αλλαγή στην έκδοση 1.9 είναι σίγουρα η Προεπισκόπηση Καμπάνιας.

en: The parsed post content.
el: Το αναλυμένο περιεχόμενο της δημοσίευσης.

en: The post categories of XML campaign type work with Auto categories features.
el: Οι κατηγορίες δημοσίευσης τύπου καμπάνιας XML λειτουργούν με δυνατότητες Αυτόματων κατηγοριών.

en: The post has no a featured image.
el: Η δημοσίευση δεν έχει προτεινόμενη εικόνα.

en: The posts created by this campaign will be assigned to this author.
el: Οι δημοσιεύσεις που δημιουργήθηκαν από αυτή την καμπάνια θα αποδοθούν σε αυτόν τον συντάκτη.

en: The posts quantity fetched by this campaign since its start or the last Reset.
el: Η ποσότητα δημοσιεύσεων που προσκομίζεται από αυτήν την καμπάνια από την έναρξή της ή την τελευταία Επαναφορά.

en: The posts without images in content will not be added.
el: Οι δημοσιεύσεις χωρίς εικόνες στο περιεχόμενο δε θα προστεθούν.

en: The preview of the item has failed.
el: Η προεπισκόπιση του στοιχείου απέτυχε.

en: The rewrite feature allow you to replace words or phrases of the content with the text you specify.
el: Η δυνατότητα επανεγγραφής σάς επιτρέπει να αντικαταστείτε λέξεις ή φράσεις στο περιεχόμενο με το κείμενο που προσδιορίζετε.

en: The selected Parent Element must be the parent of the selected XML node in the left column.
el: Το επιλεγμένο Μητρικό Στοιχεία πρέπει να είναι η μητέρα του επιλεγμένου κόμβου XML στην αριστερή στήλη.

en: The time of the post item.
el: Η ώρα του στοιχείου δημοσίευσης.

en: The words will be searched line by line and, if one word is found (no matter the order in the line)
el: Οι λέξεις θα αναζητηθούν γραμμή προς γραμμή και, αν βρεθεί μία λέξη (δεν έχει σημασία η σειρά στη γραμμή),<br>

en: There are also here the tests and the configuration options for the SimplePie library to get differnet behaviour when fetch the feed items.
el: Υπάρχουν επίσης εδώ οι δοκιμές και οι επιλογές διαμόρφωσης για τη βιβλιοθήκη SimplePie ώστε να επωφελείστε τη συμπεριφορά differnet κατά τη λήψη των στοιχείων feed.

en: There are few fields that can be edited via Bulk Edit select field, by selecting some campaigns at a time.
el: Υπάρχουν μερικά πεδία που μπορούν να υποβάλλονται σε επεξεργασία μέσω του πεδίου επιλογής Μαζικής Επεξεργασίας, επιλέγοντας ορισμένες καμπάνιες κάθε φορά.

en: There are two controls for duplicates, title of the post and a hash generated by last item's url obtained on campaign process.
el: Υπάρχουν δύο στοιχεία ελέγχου για διπλότυπα, ο τίτλος της δημοσίευσης και ο κατακερματισμός που παράγεται από το url του τελευταίου στοιχείου που αποκτήθηκε κατά τη διαδικασία της καμπάνιας.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
el: Υπάρχει διαθέσιμη μια νέα έκδοση του %1$s . %2$s Προβολή έκδοσης %3$s λεπτομέρειες %4$s ή %5$s παράταση τώρα%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
el: Υπάρχει διαθέσιμη μια νέα έκδοση του %1$s. %2$s Προβολή %3$s Λεπτομερειών %4$s.

en: There is also the option to delete some selected campaigns at once with "Send to Trash" bulk action.
el: Υπάρχει επίσης η επιλογή να διαγράψετε ορισμένες επιλεγμένες καμπάνιες ταυτόχρονα με την μαζική ενέργεια «Αποστολή στον κάδο απορριμμάτων».

en: There is no html in content.
el: Δεν υπάρχει html στο περιεχόμενο.

en: There was an error copying files.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την αντιγραφή αρχείου.

en: There was an error creating directory.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη δημιουργία directory.

en: There was an error loading file!
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη φόρτωση αρχείου!

en: There's an error in Keyword exclude filter: You must check at least one search option.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα στο φίλτρο αποκλεισμού Λέξεως-κλειδιού: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία επιλογή αναζήτησης.

en: There's an error in Keyword include filter: You must check at least one search option.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα στο φίλτρο συμπερίληψης Λέξεως-κλειδιού: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία επιλογή αναζήτησης.

en: There's an error with the supplied RegEx expression in Keyword exclude filter: %s
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα με την παρεχόμενη έκφραση RegEx στο φίλτρο αποκλεισμού Λέξεως-κλειδιού: %s

en: There's an error with the supplied RegEx expression in Keyword include filter: %s
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα με την παρεχόμενη έκφραση RegEx στο φίλτρο συμπερίληψης Λέξεως-κλειδιού: %s

en: There's an error with the supplied RegEx expression in ReWrite: %s
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα με την παρεχόμενη έκφραση RegEx στο ReWrite: %s

en: There's an error with the supplied RegEx expression in word: %s
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα με την παρεχόμενη έκφραση RegEx σε λέξη: %s

en: These commands are allowed in text file to get full content.
el: Αυτές οι εντολές επιτρέπονται στο αρχείο κειμένου για να λάβετε πλήρες περιεχόμενο.

en: These features will override the general Settings options only for this campaign
el: Αυτά τα χαρακτηριστικά θα παρακάμψουν τις γενικές Ρυθμίσεις μόνο για αυτή την καμπάνια

en: These features will override the general Settings options only for this campaign.
el: Αυτά τα χαρακτηριστικά θα παρακάμψουν τις γενικές Ρυθμίσεις μόνο για αυτή την καμπάνια.

en: These selected actions will be performed after WPeMatico plugin is deactivated and you select "Delete" it in the WPeMatico row from the plugins list.
el: Αυτές οι επιλεγμένες ενέργειες θα εκτελεστούν αφότου το πρόσθετο WPeMatico απενεργοποιηθεί και επιλέξετε «Διαγραφή» στη σειρά του WPeMatico στη λίστα με τα πρόσθετα.

en: This action is available for use with the Manual Feetching Addon.
el: Αυτή η ενέργεια είναι διαθέσιμη προς χρήση με το Πρόσθετο Χειροκίνητης Προσκόμισης.

en: This action will save all the logs from each campaign instead only the last one, to allow follow all actions and behaviors when campaign runs.
el: Αυτή η ενέργεια θα αποθηκεύσει όλα τα αρχεία καταγραφής από κάθε καμπάνια αντί για μόνο την τελευταία, για ακολουθούνται έτσι όλες οι ενέργειες και συμπεριφορές όταν η καμπάνια εκτελείται.

en: This allow you to ignore a post if below X words or letters in content.  Also allow assign a category to the post if greater than X words.
el: Αυτό σας επιτρέπει να αγνοείτε μία δημοσίευση εάν έχει κάτω από X λέξεις ή γράμματα.  Επίσης αποδίδει μία κατηγορία στη δημοσίευση εάν είναι πάνω από Χ λέξεις.

en: This allow you to ignore a post if below X words or letters in content. Also allow assign a category to the post if greater than X words.
el: Αυτό σας επιτρέπει να αγνοείτε μία δημοσίευση εάν έχει κάτω από X λέξεις ή γράμματα στο περιεχόμενο. Επίσης επιτρέπει τον ορισμό μίας κατηγορίας τη δημοσίευση εάν έχει πάνω από X λεξεις.

en: This allows adding the Open Graph image to the beginning of the content.
el: Αυτό επιτρέπει την προσθήκη εικόνας Open Graph στην αρχή του περιεχομένου.

en: This allows you to skip a fetched post if it has a word in its author's name. Leaves empty all fields to ignore.
el: Αυτό σας επιτρέπει να παραλείπετε μια προσκομισμένη δημοσίευση, αν έχει μια λέξη στο όνομα συντάκτη της. Αφήνει κενά όλα τα πεδία για παράβλεψη.

en: This campaign ID.
el: Το ID της συγκεκριμένης καμπάνιας.

en: This campaign title
el: Ο τίτλος της συγκεκριμένης καμπάνιας

en: This feature allow follow or not redirections of URLs on permalinks to try to get the original source permalink.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό επιτρέπει να ακολουθείτε ή όχι επανακατευθύνσεις από URL σε permalink για να λάβετε το αρχικό permalink προέλευσης.

en: This feature allows to delete from a word or phrase until the end of the line of a sentence.
el: Αυτή η δυνατότητα επιτρέπει τη διαγραφή από μια λέξη ή φράση μέχρι το τέλος της γραμμής μιας πρότασης.

en: This feature allows you to configure every campaign with the fields that are found in the XML tags.  A very important addition that will allow to import almost anything that come in XML format to WordPress Posts (types).
el: Αυτή η λειτουργία σάς επιτρέπει να ρυθμίζετε κάθε καμπάνια με τα πεδία που βρίσκονται στις ετικέτες XML.  Μια πολύ σημαντική προσθήκη που θα επιτρέψει την εισαγωγή σχεδόν οτιδήποτε έρχεται στις Δημοσιεύσεις WordPress (τύποι) μορφή XML.

en: This feature convert character encoding of content and title to UTF-8 if they have different character encoding.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό μετατρέπει την κωδικοποίηση χαρακτήρων του περιεχομένου και του τίτλου σε UTF-8 εάν έχουν διαφορετική κωδικοποίηση.

en: This feature generate tags automatically on every post fetched, on campaign edit you can disable auto feature and manually enter a list of tags or leave empty.
el: Αυτή η δυνατότητα δημιουργεί ετικέτες αυτόματα σε κάθε προσκομισμένη δημοσίευση, κατά την επεξεργασία της καμπάνιας μπορείτε να απενεργοποιήσετε την αυτόματη λειτουργία και να εισαγάγετε χειροκίνητα μια λίστα ετικετών ή να το αφήσετε κενό.

en: This feature generate tags automatically on every published post, on campaign edit you can disable auto feature and manually enter a list of tags or leave empty.
el: Αυτή η δυνατότητα δημιουργεί ετικέτες αυτόματα σε κάθε αναρτημένη δημοσίευση, κατά την επεξεργασία της καμπάνιας μπορείτε να απενεργοποιείτε την αυτόματη λειτουργία και να εισαγάγετε χειροκίνητα μια λίστα ετικετών ή να την αφήσετε κενή.

en: This feature may not work if you use the Custom Function for Uploads.
el: Αυτή η λειτουργία ενδέχεται να μην λειτουργεί εάν χρησιμοποιείτε την Προσαρμοσμένη Λειτουργία για Μεταφορτώσεις.

en: This feature overwrites the option "Remove featured image from Content" of the General Settings.
el: Αυτή η δυνατότητα αντικαθιστά την επιλογή «Κατάργηση προτεινόμενης εικόνας από Περιεχόμενο» στις Γενικές Ρυθμίσεις.

en: This feature runs before that parse the content to get the tags from the text.
el: Αυτή η λειτουργία εκτελείται πριν την ανάλυση περιεχομένου για να λάβει τις ετικέτες από το κείμενο.

en: This feature shows how the posts fetched from YouTube will look before that are created.
el: Αυτή η λειτουργία δείχνει πώς θα φαίνονται οι δημοσιεύσεις που προσκομίζονται από το YouTube πριν δημιουργηθούν.

en: This feature tries to get the original full article through the item link.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό δοκιμάζει να λάβει το αρχικό πλήρες άρθρο μέσω του συνδέσμου στοιχείου.

en: This feature try to get tags automatically from post content.
el: Αυτή η λειτουργία προσπαθεί να λάβει ετικέτες αυτόματα από το περιεχόμενο δημοσιεύσεων.

en: This feature try to get tags automatically from the feed item.
el: Αυτή η λειτουργία προσπαθεί να λάβει ετικέτες αυτόματα από το περιεχόμενο feed.

en: This feature will be ignored if you deactivate Campaign Custom Fields on settings.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό θα αγνοηθεί εάν απενεργοποιήσετε τα «Προσαρμοσμένα Πεδία Καμπάνιας» στις ρυθμίσεις.

en: This featured in the general Settings section, will be overridden for the campaign-specific options.
el: Αυτό εμφανίζεται στην ενότητα «Γενικές ρυθμίσεις», θα παρακάμπτεται για τις επιλογές που αφορούν συγκεκριμένες καμπάνιες.

en: This function may not work in all servers.
el: Αυτή η συνάρτηση μπορεί να μη λειτουργεί σε όλους τους διακομιστές.

en: This is also used frecuently as startpoint to define a cron schedule.
el: Αυτή χρησιμοποιείται επίσης συχνά ως σημείο έναρξης για να καθορίσει ένα χρονοδιάγραμμα cron.

en: This is for cut, exclude or include posts according to the letters o words counted at content.
el: Αυτό είναι για περικοπή, εξαίρεση ή συμπερίληψη δημοσιεύσεων σύμφωνα με τα γράμματα ή λέξεις που υπολογίζονται στο περιεχόμενο.

en: This is for exclude or include posts according to the authors found at posts.
el: Αυτό είναι για να αποκλείει ή να συμπεριλαμβάνει δημοσιεύσεις σύμφωνα με τους συντάκτες που βρέθηκαν σε δημοσιεύσεις.

en: This is for exclude or include posts according to the keywords found at content or title.
el: Αυτό είναι για να εξαιρέσετε ή να συμπεριλάβετε δημοσιεύσεις σύμφωνα με τις λέξεις-κλειδιά που βρίσκονται στο περιεχόμενο ή τον τίτλο.

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
el: Εδώ είναι που θα εισάγετε τα κλειδιά άδειας χρήσης για ένα από τα premium πρόσθετά μας, θα πρέπει να ενεργοποιήσετε ένα.

en: This list will be added to the each campaign Ramdon Rewrite list that has activated the feature.
el: Αυτή η λίστα θα προστεθεί στη λίστα καμπάνιας Τυχαίων Επανεγγραφών που έχει ενεργοποιήσει τη δυνατότητα.

en: This new feature lets you view the list of the posts the campaign will fetch the next time it runs.
el: Αυτή η νέα λειτουργία σάς επιτρέπει να προβάλλετε τη λίστα των δημοσιεύσεων που θα προσκομίζει η καμπάνια την επόμενη φορά που θα εκτελείται.

en: This option adds the attribute rel="nofollow" to all the links obtained in the post.
el: Αυτή η επιλογή προσθέτει το χαρακτηριστικό rel="nofollow" σε όλες τις συνδέσεις που λαμβάνονται στη δημοσίευση.

en: This option allow force to use a feed with invalid mime or content.
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει τον εξαναγκασμό χρήσης ενός feed με μη έγκυρο mime ή περιεχόμενο.

en: This option allow select a different User Agent when get remote websites.
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει την επιλογή διαφορετικού Παράγοντα Χρήστη κατά τη λήψη απομακρυσμένων ιστότοπων.

en: This option allow to check multiple pages for feeds like
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ελέγχετε πολλαπλές σελίδες για feed όπως

en: This option allow to choose the column position in the post lists.
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει την επιλογή θέσης στήλης στις λίστες δημοσιεύσεων.

en: This option allow you assign an author per feed when editing campaign.  If no choice any author, the campaign author will be taken.
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να ορίζετε έναν συντάκτη ανά feed όταν επεξεργάζεστε μία καμπάνια. Εάν δεν επιλεγεί κανένασ συντάκτησ, θα χρησιμοποιηθεί ο συντάκτης της καμπάνιας.

en: This option allow you assign an author per feed when editing campaign. If no choice any author, the campaign author will be taken.
el: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να αντιστοιχίζετε ένα συντάκτη ανά feed κατά την επεξεργασία καμπάνιας. Εάν δεν υπάρχει επιλογή συντάκτη, θα επιλεγεί ο συντάκτης της καμπάνιας.

en: This option allows select and force an Input Chrset Encoding to set for this feed.
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει την επιλογή και την επιβολή μιας Κωδικοποίησης Chrset Εισόδου για να ορίσετε για αυτό το feed.

en: This option allows to use the exact permalink of the source
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει τη χρήση του ακριβούς permalink της πηγής

en: This option allows you to preserve the phrase found in the post content.
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να διατηρήσετε τη φράση που βρέθηκε στο περιεχόμενο δημοσίευσης.

en: This option allows you to strip the %s tag from the content of the post if it is not an image or a CDN returns HTML code instead of the image. If this option is not checked, the image will not be uploaded but the src will be left to the original site.
el: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να αφαιρέσετε την ετικέτα %s από το περιεχόμενο της δημοσίευσης, εάν δεν είναι εικόνα ή CDN που επστρέφει κώδικα HTML αντί για την εικόνα. Εάν αυτή η επιλογή δεν είναι ενεργοποιημένη, η εικόνα δεν θα μεταφορτωθεί αλλά το src θα αφεθεί στην αρχική τοποθεσία.

en: This option clear campaign after this timeout then can run again on next scheduled cron. A value of "0" ignore this, means that remain until user make click.
el: Αυτή η επιλογή διακόπτει την καμπάνια μετά το χρονικό όριο· μπορεί να εκτελεστεί ξανά στο επόμενο προγραμματισμένο cron. Η τιμή «0» το αγνοεί αυτό, σημαίνει ότι παραμένει ως έχει μέχρι ο χρήστης να κάνει κλικ

en: This option deactivate WPeMatico plugin cron schedules.
el: Αυτή η επιλογή απενεργοποιεί τα χρονοδιαγράμματα cron της πρόσθετου WPeMatico.

en: This option disables the metabox inside the posts editing screen created by the WPeMatico.
el: Αυτή η επιλογή απενεργοποιεί το μετα-πλαίσιο μέσα στην οθόνη επεξεργασίας δημοσιεύσεων που δημιουργήθηκε από το WPeMatico.

en: This option enables WordPres to display a new column in the post lists (types) with the campaign ID that published each post.
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει στο WordPres να εμφανίζει μια νέα στήλη στις λίστες δημοσιεύσεων (τύποι) με το αναγνωριστικό καμπάνιας που δημοσίευσε κάθε ανάρτηση.

en: This option enables the use of HTTP Cookies
el: Αυτή η επιλογή επιτρέπει τη χρήση HTTP Cookies

en: This option is ONLY recommended if you continues with duplicates problems in your site. This can be given by some non-standards feeds.  NOT RECOMMENDED.
el: Αυτή η επιλογή συνιστάται ΜΟΝΟ εάν εξακολουθούν τα προβλήματα με διπλότυπα στη σελίδα σας. Αυτό μπορεί να ισχύει για κάποια μη συμβατικά feeds.  ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ.

en: This option make a delay after every action of insert a post.  May be useful if you want to give a break to the server while is fetching many posts.  Leave on 0 if you don't have any problem.
el: Αυτή η επιλογή κάνει μια καθυστέρηση μετά από κάθε ενέργεια της εισαγωγής δημοσίευσης.  Μπορεί να είναι χρήσιμη αν θέλετε να δώσετε ένα διάλειμμα στον διακομιστή ενώ προσκομίζει πολλαπλές δημοσιεύσεις.  Αφήστε το 0 αν δεν έχετε κανένα πρόβλημα.

en: This option make the title permalink to original URL.
el: Αυτή η επιλογή καθιστά τον τίτλο permalink στο αρχικό URL.

en: This option nulls saving custom fields on every post that campaign publishes.
el: Αυτή η επιλογή καταργεί την αποθήκευση προσαρμοσμένων πεδίων σε κάθε δημοσίευση που αναρτεί η καμπάνια.

en: This option take out clickable links from content, leaving just the text.
el: Αυτή η επιλογή απομακρύνει τους επιλέξιμους συνδέσμους από το περιεχόμενο, αφήνοντας μόνο το κείμενο.

en: This set
el: Αυτό ορίζεται

en: This will be the code used in the command to run the cron.  Can be any string you want to use as ?code=this_code.  Recommended.
el: Αυτός θα είναι ο κώδικας που θα χρησιμοποιείται στην εντολή για την εκτέλεση του cron.  Μπορεί να είναι οποιαδήποτε συμβολοσειρά θέλετε να χρησιμοποιήσετε ως ?code=this_code.  Συνιστάται.

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Till the end of the line
el: Έως το τέλος της γραμμής

en: Timeout running campaign:
el: Χρονικό όριο εκτέλεσης καμπάνιας:

en: Title
el: Τίτλος

en: Title:
el: Τίτλος:

en: To Category:
el: Σε Κατηγορία:

en: To avoid incoherent dates due to lousy setup feeds, WPeMatico will use the feed date only if these conditions are met:
el: Για να αποφύγετε ασυνάρτητες ημερομηνίες λόγω προβληματικών feed εγκατάστασης, το WPeMatico θα χρησιμοποιεί μόνο την ημερομηνία feed μόνο εάν πληρούνται αυτές οι προϋποθέσεις:

en: To copy the system info, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
el: Για να αντιγράψετε τις πληροφορίες συστήματος, πατήστε από κάτω και μετά πατήστε Ctrl + C (PC) ή Cmd + C (Mac).

en: To get this it parses the entire content of the source webpage and strips the useless html tags.
el: Για να το κάνει αυτό αναλύει όλο το περιεχόμενο της ιστοσελίδας προέλευσης και αφαιρεί τις άχρηστες ετικέτες html.

en: To give a campaign 5 minutes to run without timeouts,
el: Για να δώσετε στην καμπάνια 5 λεπτά να τρέξει χωρίς διακοπές

en: To replace all occurrences the word ass with butt, simply type ass in the "origin field", and butt in "rewrite to".
el: Για να αντικαταστήσετε όλες τις περιπτώσεις της λέξεις «κώλος» με τη λέξη «οπίσθια», απλά πληκτρολογήστε «κώλος» στο «πεδίο προέλευσης» και «οπίσθια» στο «επανεγγραφή σε».

en: To run the wordpress cron with external cron you can set up a cron job that calls:
el: Για να εκτελέσετε το wordpress cron με εξωτερικό cron μπορείτε να ορίσετε μία εργασία cron που αιτείται:

en: Topic
el: Θέμα

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Translation friendly
el: Φιλικό προς τη μετάφραση

en: Trash
el: Κάδος

en: Try it at your own risk, if you see that the audios are not loading, uncheck it.
el: Δοκιμάστε το με δική σας ευθύνη, εάν δείτε ότι τα ηχητικά δε φορτώνουν, αποεπιλέξτε το.

en: Try it at your own risk, if you see that the images are not loading, uncheck it.
el: Δοκιμάστε το με δική σας ευθύνη, εάν δείτε ότι οι εικόνες δε φορτώνουν, αποεπιλέξτε το.

en: Try it at your own risk, if you see that the videos are not loading, uncheck it.
el: Δοκιμάστε το με δική σας ευθύνη, εάν δείτε ότι τα βιντεο δε φορτώνουν, αποεπιλέξτε το.

en: Try to save a file with simple steps taken at run
el: Δοκιμάστε να αποθηκεύσετε το αρχείο με απλά βήματα κατά την εκτέλεση

en: Trying to set %s = %s: '%s' - Old value:%s.
el: Απόπειρα ορισμού %s = %s: «%s» - Προηγούμενη τιμή:%s.

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type new domain name (without ".txt") and click "Save as" again!
el: Πληκτρολογήστε νέο όνομα domain (χωρίς «.txt») και πατήστε «Αποθήκευση ως» ξανά!

en: Type new domain name and click this button!
el: Πληκτρολογήστε νέο όνομα domain και πατήστε αυτό το κουμπί!

en: Type or paste a list of urls, authors.  When update the campaign, the list will be imported as campaign feeds
el: Πληκτρολογήστε ή επικολλήστε μία λίστα url, συντακτών.  Όταν ενημερώνεται την καμπάνια, η λίστα θα εισαχθεί ως feed καμπάνιας

en: Type some feed URL.
el: Πληκτρολογήστε ένα feed URL.

en: Type some new Feed URL/s.
el: Πληκτρολογήστε νέο/α feed URL/s.

en: Type the domain name to try to autodetect the feed url.
el: Πληκτρολογήστε το όνομα domain για προσπάθεια αυτόματης ανίχνευσης του feed url.

en: URL of XML
el: URL του XML

en: USING SimplePie %s included in WPeMatico Plugin
el: ΧΡΗΣΗ SimplePie %s που περιλαμβάνονται στο Πρόσθετο WPeMatico

en: USING SimplePie %s included in Wordpress
el: ΧΡΗΣΗ SimplePie %s που περιλαμβάνονται στο Wordpress

en: Underflow or the modes mismatch
el: Underflow ή τα modes δεν ταιριάζουν

en: Undetected
el: Μη εντοπισμένο

en: Unexpected control character found
el: Βρέθηκε απρόοπτος χαρακτήρας ελέγχου

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unless it is the first time, when finds a duplicate, it means that all following items were read before. This option avoids and allows jump every duplicate and continues reading the feed searching more new items. NOT RECOMMENDED.
el: Εκτός εάν είναι η πρώτη φορά, όταν εντοπίζεται ένα αντίγραφο, αυτό σημαίνει ότι όλα τα ακόλουθα στοιχεία έχουν ήδη αναγνωσθεί. Αυτή η επιλογή αποφεύγει και επιτρέπει την παράλειψη κάθε διπλότυπου και συνεχίζει να κάνω ανάγνωση του feed ψάχνοντας για περισσότερα νέα στοιχεία. ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ.

en: Until now if you run a campaign and give an error in the execution, the campaign would hangs up, but from now when fails, it will show an alert with the error message.
el: Μέχρι τώρα, εάν εκτελέσετε μια εκστρατεία και υπάρξει σφάλμα κατά την εκτέλεση, η εκστρατεία θα κλείσει, αλλά από τώρα και στο εξής, όταν αποτυγχάνει, θα εμφανίζεται μια ειδοποίηση με το μήνυμα λάθους.

en: Update Campaign to save Feeds order
el: Ενημέρωση Καμπάνιας για αποθήκευση σειράς Feed

en: Update Campaign to save changes.
el: Ενημερώστε την Καμπάνια για να αποθηκεύσετε τις αλλαγές.

en: Upload and import a Campaign
el: Μεταφόρτωση και εισαγωγή Καμπάνιας

en: Upload by ranges
el: Μεταφόρτωση με βάση εύρη

en: Upload file failed:
el: Αποτυχία μεταφόρτωσης αρχείου:

en: Uploading media...
el: Μεταφόρτωση μέσων...

en: Use %s tags from feed if exist.
el: Χρήση %s ετικετών από feed εάν υπάρχουν.

en: Use ALTERNATE_WP_CRON
el: Χρήση ALTERNATE_WP_CRON

en: Use ALTERNATE_WP_CRON.
el: Χρήση ALTERNATE_WP_CRON.

en: Use Cookies:
el: Χρήση Cookies:

en: Use Featured Image From URL.
el: Χρήση Προτεινόμενης Εικόνας από το URL.

en: Use Featured Image from URL.
el: Χρήση Προτεινόμενη Εικόνας από URL.

en: Use Only Cookies:
el: Χρήση Μόνο Cookies:

en: Use Open Graph for featured image
el: Χρήση Open Graph για την προτεινόμενη εικόνα

en: Use [embed]
el: Χρήση [ενσωμάτωση]

en: Use [embed] WP shortcode instead Youtube shared iframe.
el: Χρησιμοποιήστε [ενσωματώσετε] WP shortcode αντί Youtube κοινή iframe.

en: Use [embed] WordPress shortcode instead Youtube shared iframe html code.
el: Χρησιμοποιήστε [ενσωματώστε] ένα WordPress shortcode αντί για τον κοινόχρηστο κώδικα html iframe του Youtube.

en: Use a custom feed tag to set the date.
el: Χρήση προσαρμοσμένης ετικέτας feed για ορισμό ημερομηνίας.

en: Use cURL
el: Χρήση cURL

en: Use campaign Author
el: Χρήση Συντάκτη καμπάνιας

en: Use custom posts template
el: Χρήση προτύπου προσαρμοσμένων δημοσιεύσεων

en: Use custom upload.
el: Χρήση προσαρμοσμένης μεταφόρτωσης.

en: Use feed Author
el: Χρήση Συντάκτη feed

en: Use feed date
el: Χρήση ημερομηνίας feed

en: Use feed item date.
el: Χρήση ημερομηνίας στοιχείου feed.

en: Use only as featured image
el: Χρήση μόνο ως προτεινόμενης εικόνας

en: Use only with reliable sources.
el: Χρησιμοποιήστε μόνο με αξιόπιστες πηγές.

en: Use srcset attribute instead of src of
el: Χρήση χαρακτηριστικού srcset αντί για το src της

en: Use srcset attribute instead of src of %s tag.
el: Χρήση χαρακτηριστικού srcset αντί για το src της ετικέτας %s.

en: Use the featured images without storing them on your own website.
el: Χρησιμοποιήστε τις προτεινόμενες εικόνες χωρίς να τις αποθηκεύσετε στον ιστότοπό σας.

en: Use the feed item date ignoring incoherent dates like past posts published after new ones.
el: Χρήση της ημερομηνίας στοιχείου στο feed αγνοώντας ασυνάρτητες ημερομηνίες όπως παλαιότερες δημοσιεύσεις αναρτημένες μετά από νεότερες.

en: Use the original date from the post instead of the time the post is created by WPeMatico.
el: Χρήση της αρχικής ημερομηνίας από τη δημοσίευση αντί για το χρονικό σημείο που η δημοσίευση δημιουργήθηκε από το WPeMatico.

en: Use the tips below to get started using WPeMatico. You will be up and running in no time!
el: Χρησιμοποιήστε τις παρακάτω συμβουλές για να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείτε το WPeMatico. Θα είσαι σε λειτουργία σε χρόνο μηδέν!

en: Use this instead of Wordpress functions to improve performance. This function uploads the audio "as is" from the original to use it inside the post.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αντί των συναρτήσεων Wordpress για να βελτιώσετε τις επιδόσεις. Αυτή η λειτουργία φορτώνει τον ήχο «ως έχει» από το πρωτότυπο για να χρησιμοποιηθεί μέσα στη δημοσίευση.

en: Use this instead of Wordpress functions to improve performance. This function uploads the audios by ranges "as is" from the original to use it inside the post.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την αντί για συναρτήσεις Wordpress για να βελτιώσετε τις επιδόσεις. Αυτή η λειτουργία φορτώνει τα ηχητικά από τις σειρές «ως έχει» από το πρωτότυπο για να το χρησιμοποιήσετε μέσα στη δημοσίευση.

en: Use this instead of Wordpress functions to improve performance. This function uploads the file by ranges "as is" from the original to use it inside the post.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αντί για λειτουργίες Wordpress για να βελτιώσετε τις επιδόσεις. Αυτή η δυνατότητα μεταφορτώνει το αρχείο βάση ευρών «ως έχει» από το πρωτότυπο για να χρησιμοποιηθεί εντός της δημοσίευσης.

en: Use this instead of Wordpress functions to improve performance. This function uploads the image "as is" from the original to use it inside the post.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αντί των συναρτήσεων Wordpress για να βελτιώσετε τις επιδόσεις. Αυτή η λειτουργία φορτώνει την εικόνα «ως έχει» από το πρωτότυπο για να χρησιμοποιηθεί μέσα στη δημοσίευση.

en: Use this instead of Wordpress functions to improve performance. This function uploads the video "as is" from the original to use it inside the post.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αντί των συναρτήσεων Wordpress για να βελτιώσετε τις επιδόσεις. Αυτή η λειτουργία φορτώνει την εικόνα «ως έχει» από το πρωτότυπο για να χρησιμοποιηθεί μέσα στη δημοσίευση.

en: Use this instead of Wordpress functions to improve performance. This function uploads the video by ranges "as is" from the original to use it inside the post.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την αντί για συναρτήσεις Wordpress για να βελτιώσετε τις επιδόσεις. Αυτή η λειτουργία φορτώνει το βίντεο από τις σειρές «ως έχει» από το πρωτότυπο για να το χρησιμοποιήσετε μέσα στη δημοσίευση.

en: Use this option to convert HTML entities to their corresponding characters in the URLs of the audios files.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή για να μετατρέψετε οντότητες HTML στους αντίστοιχους χαρακτήρες τους στα URL των αρχείων ήχου.

en: Use this option to convert HTML entities to their corresponding characters in the URLs of the videos files.
el: Χρησιμοποιήστε αυτήν την επιλογή για να μετατρέψετε οντότητες HTML στους αντίστοιχους χαρακτήρες τους στις διευθύνσεις URL των αρχείων βίντεο.

en: Use this option to follow redirections to find the audio file.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την επιλογή για να ακολουθείτε επανακατευθύνσεις και να βρείτε το αρχείο ήχου.

en: Use this option to follow redirections to find the video file.
el: Χρησιμοποιήστε αυτή την επιλογή για να ακολουθείτε επανακατευθύνσεις και να βρείτε το αρχείο βίντεο.

en: Useful if you have double image in your posts pages or if you don't want to show the image in content for any reason.
el: Χρήσιμο εάν έχετε διπλές εικόνες στις σελίδες των δημοσιεύσεών σας ή εάν δεν θέλετε να εμφανίζεται η εικόνα στο περιεχόμενο για κανέναν λόγο.

en: Useful when you have more campaign types from Addons. You can hide the column in Screen Options Tab.
el: Χρήσιμο όταν έχετε περισσότερους τύπους καμπάνιας από τα Πρόσθετα. Μπορείτε να αποκρύψετε τη στήλη στην καρτέλα «Επιλογές οθόνης».

en: User Browser:
el: Φυλλομετρητής Χρήστη:

en: User roles to show Dashboard widget:
el: Ρόλοι χρήστη για προβολή Ταμπλό widget:

en: Using first image as the featured image.
el: Χρήση της πρώτης εικόνας ως προτεινόμενης.

en: Using last image as the featured image.
el: Χρήση της τελευταίας εικόνας ως προτεινόμενης.

en: Using remotely linked audios in content. No changes.
el: Χρήση απομακρυσμένα συνδεδεμένων ηχητικών στο περιεχόμενο. Καμία αλλαγή.

en: Using remotely linked images in content. No changes.
el: Χρήση απομακρυσμένα συνδεδεμένων εικόνων στο περιεχόμενο. Καμία αλλαγή.

en: Using remotely linked videos in content. No changes.
el: Χρήση απομακρυσμένα συνδεδεμένων βίντεο στο περιεχόμενο. Καμία αλλαγή.

en: Using the Campaign Preview.
el: Χρήση Προεπισκόπισης Καμπάνιας.

en: Valid
el: Έγκυρο

en: Valid value tags:
el: Ετικέτες έγκυρων τιμών:

en: Value:
el: Τιμή:

en: Value:
el: Τιμή:

en: Video Attaching
el: Επισύναψη Βίντεο

en: Video sizes
el: Μεγέθη βίντεο

en: View Campaign
el: Προβολή Καμπάνιας

en: Visit
el: Επίσκεψη

en: Visit plugin homepage
el: Επίσκεψη σελίδας πρόσθετων

en: Visit the Extension Store
el: Επισκεφθείτε το Κατάστημα Επεκτάσεων

en: WAS DEPRECATED and removed from WPeMatico for reasons beyond our control.
el: ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ και αφαιρέθηκε από το WPeMatico για λόγους πέρα από τον έλεγχό μας.

en: WP Cron Lock Timeout:
el: Διακοπή Cron Lock:

en: WP Debug Log Mode:
el: Λειτουργία Kαταγραφής Debug WP:

en: WP Debug Mode Display:
el: Παρουσίαση λειτουργίας Debug WP:

en: WP Debug Mode:
el: Λειτουργία Debug WP:

en: WP Max Upload Size:
el: Μέγιστο Μέγεθος Μεταφόρτωσης WP:

en: WP Memory Limit:
el: Όριο Μνήμης WP:

en: WP Remote Get:
el: Απομακρυσμένη Λήψη WP:

en: WP Remote Post:
el: Απομακρυσμένη Δημοσίευση WP:

en: WP Version:
el: Έκδοση WP:

en: WPeMatico %s is ready to make your autoblogging faster, safer, and better!
el: To WPeMatico %s είναι έτοιμo να κάνει to autoblogging σας πιο γρήγορo, ασφαλέστερo και καλύτερo!

en: WPeMatico About
el: Σχετικά με το WPeMatico

en: WPeMatico Add-ons
el: Πρόσθετα WPeMatico

en: WPeMatico Addons
el: Πρόσθετα WPeMatico

en: WPeMatico Addons in etruel.com store
el: Πρόσθετα WPeMatico στο etruel.com store

en: WPeMatico Campaign Info
el: Πληροφορίες Καμπάνιας WPeMatico

en: WPeMatico Changelog
el: Αρχείο Αλλαγών WPeMatico

en: WPeMatico Log
el: Αρχείο Καταγραφής WPeMatico

en: WPeMatico Preview Feed
el: Προεπισκόπιση Feed WPeMatico

en: WPeMatico Privacy
el: Πολιτκή Απορρήτου WPeMatico

en: WPeMatico Summary
el: Σύνοψη WPeMatico

en: WPeMatico by
el: WPeMatico από

en: WPeMatico continues to improve and innovate with each update, once again we include new features in order to improve the user experience and cover all their needs.
el: Το WPeMatico συνεχίζει να βελτιώνεται και να καινοτομεί με κάθε ενημέρωση, για άλλη μια φορά θα περιλαμβάνει νέα χαρακτηριστικά προκειμένου να βελτιωθεί η εμπειρία χρήστη και να καλύψει όλες τις ανάγκες σας.

en: WPeMatico could not update the version in your database. Please if your website has an object cache disable it.
el: Το WPeMatico δεν ήταν δυνατό να ενημερώσει την έκδοση στη βάση δεδομένων σας. Εάν ο ιστότοπός σας έχει object cache, απενεργοποιήστε τo.

en: WPeMatico requires
el: Το WPeMatico απαιτεί

en: WPeMatico settings
el: Ρυθμίσεις WPeMatico

en: WPeMatico was not fully tested in Multisite. Test it and give us your comments on the
el: Το WPeMatico δεν έχει δοκιμαστεί πλήρως στο Multisite. Δοκιμάστε το και πείτε μας τα σχόλια σας στα

en: Wait... checking domain and saving...
el: Αναμέινατε... έλεγχος domain και αποθήκευση...

en: Want to improve the texts or translate the plugin to your native language?
el: Θέλετε να βελτιώσετε τα κείμενα ή να μεταφράσετε το πρόσθετο στη μητρική σας γλώσσα;

en: Warnings:
el: Προειδοποιήσεις:

en: We do our best to provide the best support we can. If you encounter a problem or have a question, simply open a ticket using our
el: Κάνουμε το καλύτερο για να παρέχουμε τη βέλτιστη υποστήριξη. Εάν αντιμετωπίσετε κάποιο πρόβλημα ή έχετε μια ερώτηση, απλά ανοίξτε ένα δελτίο χρησιμοποιώντας

en: We have to add this URL to the RSS field to receive the items.
el: Πρέπει να προσθέσουμε αυτό URL στο πεδίο RSS για να λάβουμε τα στοιχεία.

en: We need your positive rating of 5 stars in WordPress. Your comment will be published on the bottom of the website and besides it will help making the plugin better.
el: Χρειαζόμαστε τη θετική βαθμολογία σας 5 αστέρων στο WordPress. Το σχόλιό σας θα δημοσιευθεί στο κάτω μέρος της ιστοσελίδας και, εκτός από αυτό, θα βοηθήσει να καταστεί το πρόσθετο καλύτερα.

en: We recommend to activate "set_ini()" in your server.
el: Συνιστούμε να ενεργοποιήσετε το «set_ini()» στον διακομιστή σας.

en: We recommend turn Allow URL fopen "On".
el: Συνιστούμε να γυρίσετε το «Αποδοχή ανοίγματος URL» στο «Οn»

en: We recommend turn safe_mode "Off".
el: Συνιστούμε να γυρίσετε το ασφαλής_λειτουργία στο «Off».

en: We send around 4 or 5 emails per year. Really.
el: Στέλνουμε περίπου 4 ή 5 emails τον χρόνο. Όντως.

en: We're optimizing the screens to make them be more readable by humans, and also get more and better helps with examples and tips in the campaign editing or other screens.
el: Βελτιστοποιούμε τις οθόνες για να τις κάνουμε πιο ευανάγνωστες και επίσης να για να δίνουμε περισσότερες και καλύτερες βοήθειες με παραδείγματα και συμβουλές στην επεξεργασία καμπάνιας ή άλλες οθόνες.

en: We've implemented the JavaScript hooks like WordPress actions and filters! You can make functions to enqueue the scripts and hooks to already added filters in the code.
el: Χρησιμοποιείτε JavaScript hooks όπως ενέργειες και φίλτρα WordPress! Μπορείτε να ετοιμάσετε συναρτήσεις που να θέτουν σε σειρά τα scripts και hooks σε φίλτρα που έχουν ήδη πορστεθεί στον κώδικα.

en: We've improved the functions and the ways used for pull the images and attach to the published post.
el: Έχουμε βελτιώσει τις λειτουργίες και τους τρόπους που χρησιμοποιούνται για να τραβήξετε τις εικόνες και να τις επισυνάψετε στην αναρτημένη δημοσίευση.

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weekday:
el: Εργάσιμη:

en: Welcome to WPeMatico
el: Καλώς ήρθατε στο WPeMatico

en: What's New
el: Tι νέο υπάρχει

en: When Store audios locally is on, a copy of every audio found in content of every feed item (only in %s tags) is downloaded to the Wordpress UPLOADS Dir.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη η τοπική αποθήκευση ηχητικών, λαμβάνεται ένα αντίγραφο κάθε εικόνας που βρίσκεται στο περιεχόμενο κάθε στοιχείου feed (μόνο στις ετικέτες %s) στο Wordpress UPLOADS Dir.

en: When Store images locally is on, a copy of every image found in content of every feed item (only in %s tags) is downloaded to the Wordpress UPLOADS Dir.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη η τοπική αποθήκευση εικόνων, λαμβάνεται ένα αντίγραφο κάθε εικόνας που βρίσκεται στο περιεχόμενο κάθε στοιχείου feed (μόνο στις ετικέτες %s) στο Wordpress UPLOADS Dir.

en: When Store videos locally is on, a copy of every video found in content of every feed item (only in %s tags) is downloaded to the Wordpress UPLOADS Dir.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη η τοπική αποθήκευση βίνλαμβάνεται ένα αντίγραφο κάθε εικόνας που βρίσκεται στο περιεχόμενο κάθε στοιχείου feed (μόνο στις ετικέτες %s) στο Wordpress UPLOADS Dir.

en: When Uploads audios to Wordpress (and everything is working fine), every audio attached is added to the Wordpress Media.
el: Με το «Μεταφόρτωση ηχητικών στο Wordpress» (και όλα λειτουργούν σωστά), κάθε ηχητικό που θα επισυνάπτεται θα προστίθεται στο Wordpress Media.

en: When Uploads images to Wordpress (and everything is working fine), every image attached is added to the Wordpress Media.
el: Με το «Μεταφόρτωση εικόνων στο Wordpress» (και όλα λειτουργούν σωστά), κάθε εικόνα που επισυνάπτεται προστίθεται στο Wordpress Media.

en: When Uploads videos to Wordpress (and everything is working fine), every video attached is added to the Wordpress Media.
el: Με το «Μεταφόρτωση βίντεο στο Wordpress» (και όλα λειτουργούν σωστά), κάθε ηχητικό που θα επισυνάπτεται θα προστίθεται στο Wordpress Media.

en: When a campaign is running and is interrupted by some issue, it cannot be executed again until click "Clear Campaign".
el: Όταν μια καμπάνια εκτελείται και διακόπτεται από κάποιο ζήτημα, δεν είναι δυνατή η εκτέλεσή της εκ νέου μέχρι να κάνετε κλικ στην επιλογή «Καθαρισμός Καμπάνιας».

en: When a campaign running is interrupted, cannot be executed again until click "Clear Campaign".  This option clear campaign after this timeout then can run again on next scheduled cron. A value of "0" ignore this, means that remain until user make click.  Recommended 300 Seconds.
el: Όταν διακόπτεται μια εκστρατεία που εκτελείται, δεν είναι δυνατή η εκτέλεση ξανά μέχρι να πατήσετε στην επιλογή «Απαλοιφή καμπάνιας».  Αυτή η επιλογή απαλείφει την καμπάνια μετά από αυτό το χρονικό όριο, έπειτα μπορεί να εκτελεστεί ξανά στο επόμενο προγραμματισμένο cron. Η τιμή «0» το αγνοεί αυτό, σημαίνει ότι παραμένει μέχρι ο χρήστης να κάνει κλικ.  Συνιστώνται 300 δευτερόλεπτα.

en: When click in the “eye” icon, a popup will open to show you the next items to fetch.  This allow you to see if the campaign has pending items to publish from any feed inside it.
el: Όταν κάνετε κλικ στο εικονίδιο «μάτι», ένα αναδυόμενο θα ανοίγει για να σας δείχνει τα επόμενα προς προσκόμιση στοιχεία.  Αυτό σας επιτρέπει να βλέπετε εάν η καμπάνια έχει στοιχεία σε αναμονή προς δημοσίευση από κάποιο feed μέσα της.

en: When click the orange button, the process starts and can take a long time.
el: Όταν κάνετε κλικ στο πορτοκαλί κουμπί, η διαδικασία ξεκινά και μπορεί να διαρκέσει πολύ.

en: When the running campaign found a duplicated post the process is interrupted because assume that all followed posts, are also duplicates.  You can disable these controls here.
el: Όταν η ενεργή καμπάνια εντοπίσει μία διπλότυπη δημοσίευση η διαδικασία διακόπτεται επειδή υποθέτει ότι όλες οι δημοσιεύσεις που ακολουθείτε είναι επίσης διπλότυπα.  Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτά τα στοιχεία ελέγχου εδώ.

en: Width and Height of the video frame in the post.
el: Πλάτος και Ύψος του καρέ βίντεο στη δημοσίευση.

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Wizard
el: Οδηγός

en: Word Count Filters
el: Φίλτρα Αριθμού Λέξεων

en: Word to Categories.
el: Λέξη σε Κατηγορίες.

en: Word to Category options
el: Επιλογές «Λέξη σε Κατηγορία»

en: Word to Category options.
el: Επιλογές «Λέξη σε Κατηγορία».

en: Word to Taxonomy
el: Λέξη σε Ταξινομία

en: Word:
el: Λέξη:

en: WordPress Backend Tools
el: Backend Εργαλεία WordPress

en: WordPress Environment
el: Περιβάλλον WordPress

en: WordPress audio mime types.
el: Τύποι mime ηχητικών Wordpress.

en: WordPress image mime types.
el: Τύποι mime εικόνων Wordpress.

en: WordPress video mime types.
el: Τύποι mime βίντεο Wordpress.

en: Wordpress defaults are making the excerpts "on the fly" from post contents, but check this option if you want to fill in the excerpt field with the description tag of the item.
el: Οι προεπιλογές του Wordpress ετοιμάσουν τα αποσπάσματα «εν κινήσει» από περιεχόμενα δημοσιεύσεων, αλλά πατήστε αυτή την επιλογή εάν θέλετε να γεμίζετε το πεδίο αποσπασμάτων με την ετικέτα περιγραφής του στοιχείου

en: Words
el: Λέξεις

en: Words replaced by Random Rewrites: %s.
el: Λέξεις που αντικαταστάθηκαν μέσω Τυχαίων Επανεγγραφών: %s.

en: Words to Rewrite.
el: Λέξεις προς Επανεγγραφή.

en: Words to Rewrites:
el: Λέξεις σε Επανεγγραφές:

en: Words:
el: Λέξεις:

en: Working as %s job schedule:
el: Εργασία ως χρονοδιάγραμμα εργασιών %s:

en: Wpematico Campaign Column in Posts(-types) lists.
el: Στήλη Καμπάνιας Wprematico στις λίστες Δημοσιεύσεων(-τύποι).

en: XML Campaign Type
el: Τύπος Καμπάνιας XML

en: XML Campaign type to parse and fetch XML feeds
el: Τύπος Καμπάνιας XML για την ανάλυση και προσκόμιση XML feed

en: XPath Tutorial
el: Μάθημα XPath

en: XPath as filesystem addressing.
el: XPath ως ορισμός συστήματος αρχείων.

en: Yes
el: Ναι

en: You Tube Fetcher
el: Προσκομιτής YouTube

en: You are using WPeMatico Full Content, but doesn't exist class WPeMatico.
el: Χρησιμοποιείτε το Πλήρες Περιεχόμενο WPeMatico, αλλά δεν υπάρχει κλάση WPeMatico.

en: You are using WPeMatico Full Content.
el: Χρησιμοποιείται το Πλήρες Περιεχομένο WPeMatico.

en: You are using WPeMatico PRO, but doesn't exist class WPeMatico.
el: Χρησιμοποιείτε το WPeMatico PRO, αλλά δεν υπάρχει κλάση WPeMatico.

en: You are using WPeMatico PRO.
el: Χρησιμοποιείτε το WPeMatico PRO.

en: You are using WPeMatico Professional too old.
el: Χρησιμοποιείτε το WPeMatico Professional πολύ παλιό.

en: You can UN-select forum to create new Forums or select an already created bbPress Forum to publish new Topics inside it, according to the items in the feed.
el: Μπορείτε να ΑΠΟεπιλέξετε φόρουμ για να δημιουργήσετε νέα Φόρουμ ή να επιλέξετε ένα ήδη δημιουργημένο bbPress Φόρουμ για να δημοσιεύσετε νέα θέματα μέσα σε αυτό, σύμφωνα με τα στοιχεία στο feed.

en: You can UNSELECT this if uses source permalinks and the obtained URLs are not the the originals.
el: Μπορείτε να ΑΠΟΕΠΙΛΕΞΕΤΕ αυτό εάν χρησιμοποιεί permalink προέλευσης και τα αποκτημένα URL δεν είναι τα πρωτότυπα.

en: You can allow or skip each image in every post depends on image dimensions.
el: Μπορείτε να επιτρέψετε ή να παραλείψετε κάθε εικόνα σε κάθε δημοσίευση εξαρτάται από τις διαστάσεις της εικόνας.

en: You can also select a created Topic to publish all the items as replies of it.
el: Μπορείτε επίσης να επιλέξετε ένα δημιουργηθέν Θέμα για να δημοσιεύσετε όλα τα στοιχεία ως απαντήσεις του.

en: You can assign a name for this feed, also can be used later in the Post template as
el: Μπορείτε να αντιστοιχίσετε ένα όνομα για αυτό το feed, μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί αργότερα στο πρότυπο Δημοσιεύσεων ως

en: You can choose which media files will be uploaded to your website, you can add or remove the extensions you want and WPeMatico will do the rest.
el: Μπορείτε να επιλέξετε ποια αρχεία πολυμέσων θα μεταφορτωθούν στην ιστοσελίδα σας, μπορείτε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε τις επεκτάσεις που θέλετε και το WPeMatico θα κάνει τα υπόλοιπα.

en: You can define here on what times you wants to fetch this feeds.  This has 5 min. of margin on WP-cron schedules.  If you set up an external cron en WPeMatico Settings, you'll get better preciseness.
el: Μπορείτε να ορίσετε εδώ ποιες ώρες θέλετε να προσκομίσετε αυτά τα feeds.  Αυτό έχει 5 λεπτά περιθώριο για Wp-cron χρονοδιαγράμματα. Αν ρυθμίσετε ένα εξωτερικό cron στις Ρυθμίσεις WPeMatico, θα έχετε καλύτερη ακρίβεια.

en: You can find more info about WP Cron and also few steps to configure external crons:
el: Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το WP Cron και επίσης μερικά βήματα για να προσαρμόσετε εξωτερικά cron:

en: You can force the use of the original date of each feed item ignoring incoherent dates like past posts published after new ones.
el: Μπορείτε να επιβάλετε τη χρήση της αρχικής ημερομηνίας κάθε στοιχείου τροφοδοσίας αγνοώντας ασυνάρτητες ημερομηνίες όπως προηγούμενες δημοσιεύσεις που δημοσιεύονται μετά από νέες.

en: You can insert here the tags for every post of this campaign.
el: Μπορείτε να εισάγετε εδώ τις ετικέτες για κάθε δημοσίευση της καμπάνιας.

en: You can mark the selection options to see the possible results of the Post Template.
el: Μπορείτε να επισημάνετε τις επιλογές για να δείτε τα πιθανά αποτελέσματα του Προτύπου Δημοσιεύσεων.

en: You can see some examples here:
el: Μπορείτε να δείτε μερικά παραδείγματα εδώ:

en: You can see the title, image and an excerpt of its content, but you can click in the title to see all its content like it will bring by WPeMatico plugin.
el: Μπορείτε να δείτε τον τίτλο, την εικόνα και ένα απόσπασμα του περιεχομένου του, αλλά μπορείτε να κάνετε κλικ στον τίτλο για να δείτε όλο το περιεχόμενό του από Πρόσθετο WPeMatico.

en: You can select all or some campaigns by clicking in its checkbox in the first column.
el: Μπορείτε να επιλέξετε όλες ή ορισμένες καμπάνιες κάνοντας κλικ στο κουτάκι του στην πρώτη στήλη.

en: You can set in each campaign which feed item tag should be used to set the date of each post. The value must be compatible with the strtotime function.
el: Μπορείτε να ορίσετε σε κάθε καμπάνια ποια ετικέτα στοιχείου feed θα πρέπει να χρησιμοποιείται για τον ορισμό της ημερομηνίας κάθε δημοσίευσης. Η τιμή πρέπει να είναι συμβατή με τη συνάρτηση strtotime.

en: You can try with "autodetect_on_failure: yes" or search another @class/@id that envelopes the content.
el: Μπορείτε να δοκιμάσετε με το «autodetect_on_failure: yes» ή αναζητήστε άλλο @class/@id που περικλείει το περιεχόμενο.

en: You can use %s or %s and will be replaced on uploading the audio. Wordpress adds a number at the end if the audio name already exists.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε %s ή %s και θα αντικατασταθεί κατά τη μεταφόρτωση του ηχητικού. Το Wordpress προσθέτει έναν αριθμό στο τέλος, εάν το όνομα ηχητικού υπάρχει ήδη.

en: You can use %s or %s and will be replaced on uploading the image. Wordpress adds a number at the end if the image name already exists.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε %s ή %s και θα αντικατασταθεί κατά τη μεταφόρτωση της εικόνας. Το Wordpress προσθέτει έναν αριθμό στο τέλος, εάν το όνομα της εικόνας υπάρχει ήδη.

en: You can use %s or %s and will be replaced on uploading the video. Wordpress adds a number at the end if the video name already exists.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε %s ή %s και θα αντικατασταθεί κατά τη μεταφόρτωση του βίντεο. Το Wordpress προσθέτει έναν αριθμό στο τέλος, εάν το όνομα του βίντεο υπάρχει ήδη.

en: You can use some tags that will be replaced for current value. See below the description and examples on how to use this feature.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μερικές ετικέτες που θα αντικατασταθούν με την τρέχουσα τιμή. Δείτε παρακάτω την περιγραφή και τα παραδείγματα για το πώς να χρησιμοποιήσετε αυτήν τη λειτουργία.

en: You can use the same template fields like in box Post template.
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα ίδια πεδία προτύπου όπως στο πλαίσιο προτύπου Δημοσίευσης.

en: You can write here the new name for every audio uploaded to the posts. All audios will be renamed with this field.
el: Μπορείτε να γράψετε εδώ το νέο όνομα για κάθε ηχητικό που μεταφορτώθηκε στις δημοσιεύσεις. Όλα τα ηχητικά θα μετονομαστούν με αυτό το πεδίο.

en: You can write here the new name for every image uploaded to the posts. All images will be renamed with this field.
el: Μπορείτε να γράψετε εδώ το νέο όνομα για κάθε εικόνα που μεταφορτώθηκε στις θέσεις. Όλες οι εικόνες θα μετονομαστούν με αυτό το πεδίο.

en: You can write here the new name for every video uploaded to the posts. All videos will be renamed with this field.
el: Μπορείτε να γράψετε εδώ το νέο όνομα για κάθε βίντεο που μεταφορτώθηκε στις δημοσιεύσεις. Όλα τα βίντεο θα μετονομαστούν με αυτό το πεδίο.

en: You can write here the title for every post. All posts will be named with this field.
el: Μπορείτε να γράψετε εδώ τον τίτλο για κάθε δημοσίευση. Όλες οι δημοσιεύσεις θα ονομαστούν με αυτό το πεδίο.

en: You cannot use this features with "Youtube Fetcher" campaign type.
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτά τα χαρακτηριστικά με τον τύπο καμπάνιας «Προσκομιστής YouTube».

en: You could get the same value of the content because if the description field does not exists the content field will be used.
el: Μπορείτε να λάβετε την ίδια τιμή περιεχομένου γιατί εάν το πεδίο περιγραφής δεν υπάρχει το πεδίο περιεχομένου δεν θα χρησιμοποιηθεί.

en: You do not have permission to install plugin updates
el: Δεν έχετε άδεια να εγκαταστήσετε ενημερώσεις πρόσθετων

en: You may
el: Μπορείτε

en: You may find answers in our
el: Μπορείτε να βρείτε απαντήσεις στο

en: You must check "Words" field if you want to count words, but the letters in the content are counted; then complete the amount to check to assign a special category.
el: Πρέπει να επιλέξετε το πεδίο «Λέξεις» εάν θέλετε να απαριθμείτε λέξεις, αλλά μετρούνται τα γράμματα στο περιεχόμενο. Έπειτα, συμπληρώστε τον αριθμό προς έλεγχο για τον ορισμό ειδικής κατηγορίας.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
el: Πρέπει να κάνετε κλικ στο κουμπί «Αποθήκευση Αλλαγών» στο κάτω μέρος της οθόνης για να εφαρμοστούν οι νέες ρυθμίσεις.

en: You must disable the other plugin to allow Force WPeMatico Custom SimplePie library.
el: Πρέπει να απενεργοποιήσετε το άλλο πρόσθετο για να επιτρέψετε τη βιβλιοθήκη Force WPeMatico Custom SimplePie.

en: You must put the custom feed tag and its template variable in every field.
el: Πρέπει να εισαγάγετε την προσαρμοσμένη ετικέτα feed και τη μεταβλητή προτύπου της σε κάθε πεδίο.

en: You must put the custom field name and its value in every field.
el: Πρέπει να εισααγάγετε το προσαρμοσμένο όνομα πεδίου και την τιμή του σε κάθε πεδίο.

en: You must set up a cron job that calls:
el: Πρέπει να στήσετε μία εργασία cron που να αιτείται:

en: You must type at least one feed url.
el: Πρέπει να πληκτρολογήσετε τουλάχιστον ένα feed url.

en: You should change the field "Max items to create on each fetch" to a value
el: Πρέπει να αλλάξετε το πεδία «Μέγιστο στοιχείων προς δημιουργία σε κάθε προσκόμιση» σε μία τιμή

en: You should use the Force Feed or Change User Agent features of
el: Θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τον Εξαναγκασμό Feed ή την Αλλαγή Παράγοντα Χρήστη του

en: You shouldn't use this campaign type if you don't have installed and activated the bbPress Plugin
el: Δεν πρέπει να χρησιμοποιείτε αυτόν τον τύπο εκστρατείας εάν δεν έχετε εγκαταστήσει και ενεργοποιήσει το πρόσθετο bbPress

en: You'll see an empty page or just your installed extensions when you click on Extensions menu.
el: Θα δείτε μια κενή σελίδα ή απλά τις εγκατεστημένες επεκτάσεις σας όταν κάνετε κλικ στο μενού Επεκτάσεις.

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
el: Χρησιμοποιείτε το WordPress σε %1$s. Ενώ το %2$s έχει μεταφραστεί σε %1$s για %3$d%%, δεν έχει ετοιμαστει΄ακόμα με την προσθήκη. Μπορείς να βοηθήσεις! Εγγραφείτε στο %4$s για να ολοκληρώσετε τη μετάφραση σε %1$s!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
el: Χρησιμοποιείτε το WordPress σε μια γλώσσα που δεν υποστηρίζεται ακόμα. Θα θέλαμε πολύ το %2$s να ήταν μεταφρασμένο σε αυτήν τη γλώσσα, αλλά δυστυχώς, δεν είναι αυτή τη στιγμή. Μπορείτε να το αλλάξετε αυτό! Εγγραφείτε στο %4$s για να το μεταφράσετε!

en: YouTube feeds for this Campaign
el: YouTube feeds για αυτήν την Kαμπάνια

en: Your Custom folder stil remains inside own plugin directory. This means that your files will be replaced/deleted when update the plugin.
el: Ο Προσαρμοσμένος φάκελος παραμένει ακόμα μέσα στο directory του πρόσθετου. Αυτό σημαίνει ότι τα αρχεία σας θα αντικατασταθούν/διαγραφούν όταν ενημερωθεί το πρόσθετο.

en: ZipArchive:
el: ΑρχείοZip:

en: [DEPRECATED]
el: [AΠΟΔΟΚΙΜΑΣΤΗΚΕ]

en: [ERROR]
el: [ΣΦΑΛΜΑ]

en: [RECOVERABLE ERROR]
el: [ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΟ ΣΦΑΛΜΑ]

en: [STRICT NOTICE]
el: [AΥΣΤΗΡΗ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ]

en: [WARNING]
el: [ΠΡΟΣΟΧΗ]

en: and
el: και

en: and checked the box below, by default the counter is added to end of title.
el: και επιλέξατε το πλαίσιο από κάτω, από προεπιλογή ο μετρητής προστίθεται στο τέλος του τίτλου.

en: and will be replaced on title.
el: και θα αντικατασταθούν στον τίτλο.

en: attempt to "Get Full Content" feature
el: απόπειρα για δυνατότητα «Απόκτηση Πλήρους Περιχομένου»

en: bbPress Forums Options
el: Επιλογές bbPress Φόρουμ

[ctx: by author]
en: by %s
el: από %s

en: by the source feed item URL, which makes it a working link and
el: από το URL του στοιχείου στο feed προέλευσης, το οποίο το καθιστά ενεργό σύνδεσμο και

en: contact us
el: επικοινωνήστε μαζί μας

en: contains the five preferred add-Ons with the most wanted features for autoblogging with WordPress in a very easy professional way.
el: περιέχει τα πέντε προτιμώμενα πρόσθετα με τα πιο επιθυμητά χαρακτηριστικά για autoblogging μέσω WordPress με έναν πολύ εύκολο, επαγγελματικό τρόπο.

en: current cron process should be killed
el: τρέχουσα διαδικασία cron πρέπει να τερματιστεί

en: enabled:
el: ενεργοποιημένο:

en: etruel Store
el: Κατάστημα etruel

en: extends the Campaign Preview functionality to every feed individually and allows you to review and insert each item, one by one or in bulk mode.
el: επεκτείνει τη λειτουργία «Προεπισκόπηση Καμπάνιας» σε κάθε feed ξεχωριστά και σας επιτρέπει να ελέγχετε και να εισάγετε κάθε στοιχείο, ένα προς ένα ή μαζικά.

en: forums
el: φόρουμ

en: has a list of all available extensions for WPeMatico, also other Worpdress plugins, some of them for free. Including convenient category filters so you can find exactly what you are looking for.
el: έχει έναν κατάλογο όλων των διαθέσιμων επεκτάσεων για WPeMatico και άλλα πρόσθετα Worpdress, μερικά από αυτά δωρεάν. Συμπεριλαμβάνονται τα κατάλληλα φίλτρα κατηγορίας ώστε να μπορείτε να βρείτε ακριβώς αυτό που ψάχνετε.

en: here
el: εδώ

en: if greater.
el: εάν μεγαλύτερη.

en: in the 'relink to' field.
el: στο πεδίο ανακατεύθυνσης.

en: is a FREE addon that allows you to execute actions and filters provided by WPeMatico in order to create custom behavior in the execution of your campaigns.
el: είναι ένα ΔΩΡΕΑΝ πρόσθετο που σας επιτρέπει να εκτελείτε τις ενέργειες και τα φίλτρα που παρέχονται από WPeMatico, προκειμένου να δημιουργηθεί προσαρμοσμένη συμπεριφορά κατά την εκτέλεση κάθε καμπάνιας σας.

en: it's a WP shortcode for insert a gallery into the post.  You can use any shortcode here; will be processed by Wordpress.
el: είναι ένα WP shortcode για να εισαγάγετε μια συλλογή στη δημοσίευση. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε οποιοδήποτε shortcode εδώ —θα επεξεργασθούν από το Wordpress.

en: lady, woman, female, girl
el: κυρία, γυναίκα, κοπέλα, κορίτσι

en: letters.
el: γράμματα.

en: on Title
el: στον Τίτλο

en: or URL:
el: ή URL:

en: otherwise you can change the allowed HTML tags and attributes from options below.
el: διαφορετικά μπορεί να αλλάξετε τις επιτρεπόμενες ετικέτες και χαρακτηριστικά HTML από τις επιλογές παρακάτω.

en: plugin in WordPress repository.
el: προσθήκη στο αποθετήριο του WordPress.

en: sec.
el: δευτερόλεπτα

en: seconds of max execution time is required.
el: απαιτούνται δευτερόλεπτα μέγιστου χρόνου εκτέλεσης.

en: size:
el: μέγεθος:

en: support form
el: τη φόρμα υποστήριξης

en: system is there for customers that need faster and/or more in-depth assistance.
el: σύστημά μας είναι εδώ για τους πελάτες μας που χρειάζονται ταχύτερη και/ή πιο ενδελεχή βοήθεια.

en: tag.
el: ετικέτας.

en: then the
el: έπειτα η

en: to
el: σε

en: uses eBay products in your site and publish them as posts or WooCommerce products by relating your eBay Parter Network Campaigns IDs.
el: χρησιμοποιεί τα προϊόντα eBay στον ιστότοπό σας και τα δημοσιεύει ως δημοσιεύσεις ή προϊόντα WooCommerce, συσχετίζοντάς το ID κάθε Καμπάνιας Δικτύου eBay Parter.

en: will be replaced for one of the others of the same line.
el: θα αντικατασταθεί για ένα από τις άλλες της ίδιας γραμμής.

en: will be replaced with the feed item content
el: θα αντικατασταθεί με το περιεχόμενο του στοιχείου στο feed

en: will be saved on uploads folder or inside plugin, "app" folder.  Recommended on issues with cron.
el: θα αποθηκευτεί στον φάκελο μεταφορτώσεων ή μέσα στο πρόσθετο, στον φάκελο «εφαρμογές».  Συνιστάται για ζητήματα με cron.

en: with customization requests and suggestions.
el: με αιτήματα και προτάσεις για εξατομίκευση.

en: with the original author of the feed item.
el: με τον αρχικό συντάκτη του στοιχείου στο feed.

en: words.
el: λέξεις.

en: {content} must exist in the template if you want to see the content in your post. Works after the features above.
el: Το {content} πρέπει να υπάρχει στο πρότυπο εάν θέλετε να δείτε το περιεχόμενο της δημοσίευσης. Λειτουργεί μετά τα παραπάνω χαρακτηριστικά.
