WPCargo - en to ar translation catalogue (371 entries)

en:  Make sure the role assign is "WPCargo Agent".
ar:  تأكد من تعيين الدور هو "عامل WPCargo".

en:  has been assigned to you.
ar:  تم تعيينه لك.

en: -- All Agents --
ar: -- جميع الوكلاء --

en: -- All Owners --
ar: -- جميع المالكين --

en: -- All Receiver --
ar: -- جميع المستقبلين --

en: -- All Shipper --
ar: -- جميع الشاحنين --

en: -- Registered Shipper --
ar: -- الشاحن المسجل --

en: -- Select All Category --
ar: -- حدد كل فئة --

en: -- Select All Status --
ar: -- حدد كل حالة --

en: -- Select Client --
ar: -- حدد العميل --

en: -- Select Employee --
ar: -- حدد الموظف --

en: -- Select One --
ar: -- اختر واحد --

en: -- Select Type --
ar: -- حدد نوع --

en: --Please Select Client--
ar: --يرجى تحديد العميل --

en: --Select Map Type--
ar: --حدد نوع الخريطة--

en: --Select Page--
ar: --حدد الصفحة --

en: --Select Status--
ar: --تحديد الحالة--

en: --Select Zoom Level--
ar: --حدد مستوى التكبير/التصغير--

en: Accounts Copy
ar: نسخ الحسابات

en: Activate Admin Email Notification?
ar: تنشيط إعلام البريد الإلكتروني المسؤول؟

en: Activate Client Email Notification?
ar: تنشيط إعلام البريد الإلكتروني للعميل؟

en: Add New Category
ar: إضافة فئة جديدة

en: Add New Shipment
ar: إضافة شحنة جديدة

en: Add Ons
ar: إضافات

en: Add Package
ar: اضافة باقة

en: Add Shipment
ar: اضافة شحنة

en: Add Shipment Carrier
ar: إضافة ناقل شحن

en: Add Shipment Location
ar: إضافة موقع الشحنة

en: Add Shipment Logo
ar: إضافة شعار الشحنة

en: Add Shipment Mode
ar: إضافة وضع الشحن

en: Add Shipment Payment Mode
ar: إضافة وضع دفع الشحنة

en: Add Shipment Status
ar: إضافة حالة الشحن

en: Add Type of Shipment
ar: إضافة نوع الشحنة

en: Add emails with comma separated. ( sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com )
ar: إضافة رسائل البريد الإلكتروني مع فاصلة فصل. ( sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com )

en: Add emails with comma separated.(You can add WPCargo Merge Tags)<br>
    					sample_1@mail.com, @sample_2@mail.com
ar: إضافة رسائل البريد الإلكتروني مع فاصلة فصل. (يمكنك إضافة WPCargo دمج العلامات)<br>sample_1@mail.com، @sample_2@mail.com

en: Address
ar: العنوان

en: Admin Email
ar: البريد الإلكتروني الافتراضي (مدير النظام)

en: Admin Email Settings
ar: إعدادات البريد الإلكتروني المسؤول

en: Agent Name
ar: أسم الوكيل

en: All
ar: الكل

en: All Category
ar: كل الأقسام

en: All Shipment
ar: جميع الشحنات

en: Allow Roles to update shipment history
ar: السماح للأدوار بتحديث سجل الشحنات

en: Are you sure you want to delete this element?
ar: هل أنت متأكد من أنك تريد حذف هذا العنصر؟

en: Assign Shipment Email Settings
ar: تعيين إعدادات البريد الإلكتروني للشحن

en: Assign Shipment Notification
ar: تعيين إشعار الشحن

en: Assign shipment to
ar: تعيين الشحنة إلى

en: Base color
ar: اللون الأساسي

en: Bcc
ar: نسخة مخفية الوجهة

en: Buildings
ar: مباني

en: Business Registration #
ar: تسجيل الأعمال #

en: Cancelled
ar: ملغى

en: Carrier
ar: الناقل

en: Carrier Reference No.
ar: رقم مرجع الناقل

en: Carrier Reference No.:
ar: رقم مرجع الناقل

en: Carrier:
ar: الناقل:

en: Category
ar: التصنيف

[ctx: Category]
en: Category
ar: التصنيف

en: Cc
ar: نسخة إلى

en: Check if you want to display barcode at the results.
ar: تحقق مما إذا كنت تريد عرض الباركود في النتائج.

en: Choose Status
ar: اختر حاله

en: Choose user timezone. This will override general settings timezone for user.
ar: اختر المنطقة الزمنية للمستخدم. سيؤدي ذلك إلى تجاوز المنطقة الزمنية للإعدادات العامة للمستخدم.

en: City
ar: المدينة

en: Client
ar: زبون

en: Client Email Settings
ar: إعدادات البريد الإلكتروني للعميل

en: Code
ar: كود

en: Comment
ar: تعليق

en: Comments
ar: التعليقات

en: Comments:
ar: التعليقات:

en: Company Logo
ar: شعار الشركة

en: Consignee
ar: المرسل اليه

en: Consignee Copy
ar: نسخة المرسل إليه

en: Contact Us
ar: اتصل بنا

en: Country Restriction
ar: قيود البلد

en: Courier
ar: الناقل

en: Current City
ar: شهر کنونی

en: Current Status
ar: الحالات الحالية

en: Data empty
ar: البيانات فارغة

en: Date
ar: التاريخ

en: Date Range
ar: تحديد التاريخ

en: Dear
ar: عزيزى

en: Default
ar: افتراضي

en: Delete
ar: حذف

en: Delivered
ar: تم التسليم

en: Delivery Date
ar: تاريخ التسليم

en: Departure Time
ar: وقت المغادرة

en: Departure Time:
ar: وقت المغادره:

en: Description
ar: الوصف

en: Designation
ar: المسمى الوظيفي

en: Destination
ar: الوجهة

en: Destination:
ar: الوجهة:

en: Dimension Divisor
ar: مقسم الأبعاد

en: Dimension Unit
ar: وحدة البعد

[ctx: Dimension units]
en: cm
ar: سم

[ctx: Dimension units]
en: ft
ar: قدم

[ctx: Dimension units]
en: in
ar: في

[ctx: Dimension units]
en: m
ar: دقيقة

[ctx: Dimension units]
en: mm
ar: شهر

[ctx: Dimension units]
en: yd
ar: ياردة

en: Disable Email for Agent?
ar: تعطيل البريد الإلكتروني لعامل؟

en: Disable Email for Client?
ar: تعطيل البريد الإلكتروني للعميل؟

en: Disable Email for Employee?
ar: تعطيل البريد الإلكتروني للموظف؟

en: Disable Search Client Receiver?
ar: تعطيل "عميل البحث المتلقي"؟

en: Disable Search Client Shipper?
ar: تعطيل شاحن عميل البحث؟

en: Display Barcode?
ar: عرض الباركود؟

en: Display Map in result page?
ar: عرض الخريطة في صفحة النتائج؟

en: Display Shipment History in Invoice
ar: عرض سجل الشحنات في الفاتورة

en: Do you want to display it on account page?
ar: هل تريد عرضه على صفحة الحساب؟

en: Documentation
ar: الوثائق

en: Domain Email
ar: البريد الإلكتروني للمجال

en: Edit Category
ar: تعديل القسم

en: Edit Page
ar: تعديل الصفحـة

en: Edit Shipment
ar: تعديل الشحنة

en: Edit this if you want to change the header of your email automation. Default will be
ar: تحرير هذا إذا كنت ترغب في تغيير رأس أتمتة البريد الإلكتروني الخاص بك. الافتراضي سيكون

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Email Subject
ar: موضوع البريد الإلكتروني

en: Employee
ar: موظف

en: Enable Autogenerate Shipment Number?
ar: تمكين رقم الشحنة التلقائي؟

en: Enable Dimension Unit?
ar: تمكين وحدة البعد؟

en: Enable Multiple Package on Admin?
ar: تمكين حزمة متعددة على المسؤول؟

en: Enable Multiple Package on Results?
ar: تمكين حزمة متعددة على النتائج؟

en: Enable Restrict Duplicate Shipment Number
ar: تمكين تقييد رقم الشحن المكرر

en: Enable Shipment History Map
ar: تمكين خريطة سجل الشحنات

en: Enable User Timezone
ar: تمكين المنطقة الزمنية للمستخدم

en: Enroute
ar: إنتروت

en: Enter Tracking Number
ar: إدخال رقم التتبع

en: Enter the Consignment No.
ar: أدخل رقم الشحنة

en: Ex. Afghanistan, Albania, Algeria
ar: على سبيل المثال أفغانستان وألبانيا والجزائر

en: Ex. Payment Mode 1, Payment Mode 2, Payment Mode 3
ar: على سبيل المثال وضع الدفع 1، وضع الدفع 2، وضع الدفع 3

en: Ex. Shipment 1, Shipment 2, Shipment 3
ar: الشحنة 1، الشحنة 2، الشحنة 3

en: Ex. Shipment Carrier 1, Shipment Carrier 2, Shipment Carrier 3
ar: السابقين الناقل الشحن 1، الناقل الشحن 2، الناقل الشحن 3

en: Ex. Shipment Mode 1, Shipment Mode 2, Shipment Mode 3
ar: Ex. وضع الشحن 1، وضع الشحن 2، وضع الشحن 3

en: Ex. Shipment Status 1, Shipment Status 2, Shipment Status 3
ar: حالة الشحنة 1، حالة الشحنة 2، حالة الشحنة 3

en: Ex: 12345
ar: السابقين: 12345

en: Expected Delivery Date
ar: تاريخ التسليم المتوقع

en: Expected Delivery Date:
ar: تاريخ التسليم المتوقع

en: Facebook
ar: فيسبوك

en: First
ar: الأول

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Font family
ar: عائلة الخط

en: Footer:
ar: تذييل الصفحه:

en: Formula
ar: معادلة

en: Free Website Design
ar: تصميم موقع مجاني

en: From :
ar: من  :

en: From:
ar: من  :

en: GST Account #
ar: حساب GST #

en: General Settings
ar: الاعدادات العامة

en: Generate Report
ar: انشاء تقرير

en: Geocoding API
ar: واجهة برمجة تطبيقات التكويد الجغرافي

en: Geolocation API
ar: واجهة برمجة التطبيقات لتحديد الموقع الجغرافي

en: Get API Key
ar: الحصول على مفتاح API

en: Get Started Here
ar: ابدأ هنا

en: Get Support
ar: الحصول على الدعم

en: Get Website Hosting
ar: الحصول على استضافة الموقع

en: Google Map API Key
ar: مفتاح API  لخرائط جوجل

en: Google Map Label Color
ar: جوجل خريطة تسمية اللون

en: Google Map Label Size
ar: حجم تسمية خريطة Google

en: Google Map Marker
ar: علامة خريطة جوجل

en: Height
ar: الارتفاع

en: History
ar: السجل

en: Hybrid
ar: هجين

en: If checked you will enable the dimension unit.
ar: إذا تم تحديدها، يمكنك تمكين وحدة الأبعاد.

en: If checked you will enable the multiple package on your shipment admin dashboard.
ar: إذا تم التحقق من ذلك، يمكنك تمكين الحزمة المتعددة على لوحة معلومات مسؤول الشحنة.

en: If checked you will enable the multiple package on your shipment results.
ar: إذا تم فحصك، يمكنك تمكين الحزمة المتعددة على نتائج الشحنة.

en: If you want a more comprehensive and customizable report, purchase
ar: إذا كنت تريد تقريرا أكثر شمولا وقابلية للتخصيص، قم بالشراء

en: In Transit
ar: في العبور

en: Invoice
ar: فاتورة

en: Label
ar: ملصق

en: Landmass/continent
ar: اليابسة/القارة

en: Last
ar: الأخير

en: Latitude
ar: خط العرض

en: Length
ar: الطول

en: Like our page
ar: أعجبك صفحتنا

en: Location
ar: الموقع

en: Longitude
ar: خط الطول

en: Mail To
ar: البريد إلى

en: Map Settings
ar: إعدادت الخريطة

en: Map Type
ar: نوع الخريطة

en: Maps JavaScript API
ar: خرائط جافا سكريبت API

en: Message Content:
ar: محتوى الرسالة:

en: Minimum Notification Unit
ar: الحد الأدنى لوحدة الإخطار

en: Mode
ar: الوضع

en: More Info
ar: مزيد من المعلومات

en: Multiple Package
ar: حزمة متعددة

en: Multiple Package Settings
ar: إعدادات حزم متعددة

en: Must be comma separated
ar: يجب فصل الفاصلة

en: Name of the Receiver
ar: اسم المستلم

en: Name of the Shipper
ar: اسم الشاحن

en: New Category Name
ar: اسم الفئة الجديدة

en: Next
ar: التالي

en: No Category
ar: لا يوجد قسم

en: No Result Found!
ar: لا توجد نتائج!

en: No Selection setup, Please add selection
ar: لا يوجد إعداد التحديد، الرجاء إضافة التحديد

en: No Shipment History Found.
ar: لم يتم العثور على سجل الشحن.

en: No Shipment Status Found.
ar: لم يتم العثور على حالة الشحن.

en: No Shipment found!
ar: لم يتم العثور على أي شحنة!

en: No agents found, please add agents
ar: لم يتم العثور على وكلاء، يرجى إضافة وكلاء

en: No results found!
ar: لا يوجد نتائج

en: No shipment found!
ar: لم يتم العثور على أي شحنة!

en: Note: Dag the map marker to generate Point of Orgin
ar: ملاحظة: داغ علامة الخريطة لتوليد نقطة أورجين

en: Note: Google Map API Key needs to enable the following API's to make it work.
ar: ملاحظة: يحتاج مفتاح واجهة برمجة التطبيقات لخريطة Google إلى تمكين واجهة برمجة التطبيقات التالية من العمل.

en: Note: If no Shipment status is selected, Email Notify all types of shipment status
ar: ملاحظة: إذا لم يتم تحديد حالة الشحن، قم بإخطار البريد الإلكتروني بجميع أنواع حالة الشحن

en: Note: If you have WPCargo Custom Field Add-on installed, go to Manage form Fields to update list of locations.
ar: ملاحظة: إذا كان لديك WPCargo مخصص حقل الوظيفة الإضافية المثبتة، انتقل إلى إدارة حقول النموذج لتحديث قائمة المواقع.

en: Note: Marker must be 55px X 55px dimension for best output.
ar: ملاحظة: يجب أن يكون علامة 55px X 55px البعد للحصول على أفضل إخراج.

en: Note: Prefered logo size 190px X 60px
ar: ملاحظة: حجم الشعار المفضل 190px X 60px

en: Note: These values are used in calculating Volumetric Weight.
ar: ملاحظة: تستخدم هذه القيم في حساب الوزن الحجمي.

en: Note: This option will take effect only in the result page when "Shipment History Map" option is enabled.
ar: ملاحظة: لن يسري هذا الخيار إلا في صفحة النتائج عند تمكين خيار "خريطة سجل الشحنات".

en: Note: This setting is optional, some of the WPCargo add on plugins use this data.
ar: ملاحظة: هذا الإعداد اختياري ، تستخدم بعض المكونات الإضافية التي يضيفها WPCargo هذه البيانات.

en: Note: This will take a couple of seconds to generate reports, wait for a pop up message to save your report.
ar: ملاحظة: سيستغرق ذلك بضع ثوان لإنشاء التقارير، وانتظر ظهور رسالة منبثقة لحفظ تقريرك.

en: Note: Use this tags for email setup to display shipment data.
ar: ملاحظة: استخدم هذه العلامات لإعداد البريد الإلكتروني لعرض بيانات الشحن.

en: On Hold
ar: قيد الإنتظار

en: Origin
ar: الأصل

en: Origin:
ar: المنشأ:

en: Out for delivery
ar: خارج للتسليم

en: Owned
ar: المملوكه

en: PACKAGE DETAILS:
ar: تفاصيل الحزمة:

en: Package:
ar: الباقة:

en: Packages
ar: الباقات

en: Parent Category
ar: القسم الرئيسي

en: Parent Category:
ar: القسم الرئيسي:

en: Payment Mode
ar: طريقة الدفع

en: Payment Mode:
ar: طريقة الدفع

en: Pending
ar: قيد الانتظار

en: Phone Number
ar: رقم الهاتف

en: Pick-up Date:
ar: تاريخ الاستلام:

en: Pick-up Time:
ar: وقت الاستلام:

en: Picked up
ar: التقطت

en: Pickup Date
ar: تاريخ الاستلام

en: Pickup Time
ar: وقت الوصول

en: Pickup Time :
ar: اختر الوقت:

en: Piece Type
ar: نوع القطعة

en: Piece Type Selection
ar: تحديد نوع القطعة

en: Places API
ar: أماكن API

en: Please check if you want to send email after updating the shipment.
ar: يرجى التحقق مما إذا كنت ترغب في إرسال البريد الإلكتروني بعد تحديث الشحنة.

en: Please click here to get Google Map API Key
ar: الرجاء الضغط هنا للحصول على مفتاح واجهة برمجة التطبيقات لخريطة Google

en: Please enter %s compatible country code. This is to limit the results for you chosen country only.
ar: الرجاء إدخال رمز البلد المتوافق %s. هذا للحد من النتائج بالنسبة لك البلد المختار فقط.

en: Point of Orgin
ar: نقطة أورجين

en: Previous
ar: السابق

en: Print Invoice
ar: طباعة فاتورة

en: Print Layout
ar: طرح بندی چاپ

en: Print Settings
ar: إعدادات الطباعة

en: Print Waybill
ar: طباعة فاتورة الطريق

en: Product
ar: المنتج

en: Product Qty.
ar: كمية المنتج.

en: Product:
ar: المنتج:

en: Purchase
ar: شراء

en: Qty.
ar: الكميه.

en: Qty:
ar: الكمية

en: Quantity
ar: الكمية

en: RECEIVER DETAILS:
ar: تفاصيل المستقبل:

en: Receivable
ar: المستحق

en: Receiver Address
ar: عنوان جهاز الاستقبال

en: Receiver Details
ar: بيانات المستلم

en: Receiver Email
ar: استلام بريد الكتروني

en: Receiver Information
ar: معلومات الاستقبال

en: Receiver Name
ar: اسم المستلم

en: Receiver Phone
ar: هاتف المستلم

en: Registered Client Email
ar: البريد الإلكتروني للعميل المسجل

en: Registered Shipper
ar: الشاحن المسجل

en: Registered Shipper:
ar: الشاحن المسجل:

en: Remarks
ar: ملاحظات

en: Reports
ar: تقارير

en: Returned
ar: إسترجاع

en: Roadmap
ar: خريطة الطريق

en: SHIPPER DETAILS:
ar: تفاصيل الشاحن:

en: Satellite
ar: الأقمار الصناعية

en: Save Map Settings
ar: حفظ إعدادات الخريطة

en: Save Settings
ar: حفظ الإعدادات

en: Search Category
ar: بحث

en: Search Shipment
ar: البحث عن شحنة

en: Select Agent
ar: حدد عامل

en: Select Option
ar: ‫الرجاء الاختيار

en: Select Shipment Status to send email Notification
ar: تحديد حالة الشحن لإرسال إشعار عبر البريد الإلكتروني

en: Select a page to insert
ar: تحديد صفحة لإدراجها

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Settings for Multiple Package, please fill out the fields below.
ar: إعدادات حزمة متعددة، يرجى ملء الحقول أدناه.

en: Shipment
ar: الشحنة

[ctx: Shipment]
en: Shipment
ar: الشحنة

en: Shipment Details
ar: تفاصيل الشحنة

en: Shipment History
ar: تاريخ الشحن

en: Shipment History Settings
ar: إعدادات سجل الشحن

en: Shipment Information
ar: معلومات الشحن

en: Shipment Label
ar: تسمية الشحن

en: Shipment List
ar: قائمة الشحنات

en: Shipment Mode:
ar: وضع الشحنة:

en: Shipment Not found
ar: الشحنة غير موجودة

en: Shipment Not found in Trash
ar: لم يتم إيجاد الشحنة في المهملات

en: Shipment Notification
ar: إخطار الشحن

en: Shipment Number Format
ar: تنسيق رقم الشحنة

en: Shipment Number Prefix
ar: بادئة رقم الشحنة

en: Shipment Number Suffix
ar: لاحقة رقم الشحنة

en: Shipment Number of Digits
ar: رقم الشحنة من الأرقام

en: Shipment Reports
ar: تقارير الشحن

en: Shipment Settings
ar: اعدادات الشحن

en: Shipment Status
ar: حالة الشحن

en: Shipment Status:
ar: حالة الشحن:

en: Shipment number
ar: رقم الشحنة

en: Shipments Pagination
ar: ترقيم الشحنات

en: Shipper
ar: اسم الشاحن

en: Shipper Address
ar: عنوان الشاحن

en: Shipper Details
ar: بيانات الشاحن

en: Shipper Email
ar: بريد الشاحن

en: Shipper Information
ar: معلومات الشاحن

en: Shipper Name
ar: اسم الشاحن

en: Shipper Name:
ar: اسم الشاحن:

en: Shipper Phone
ar: هاتف الشاحن

en: Shippers Copy
ar: نسخ الشاحنين

en: Sort
ar: فرز

en: Status
ar: الحالة

en: Status:
ar: الحالة:

en: Streets
ar: الشوارع

en: Subject:
ar: الموضوع:

en: TAX(%)
ar: الضريبة(٪)

en: TRACK RESULT
ar: نتيجة المسار

en: Terrain
ar: تضاريس

en: This will be display in the package Dimension. The default is cm.
ar: سيتم عرض هذا في الحزمة البعد. الافتراضي هو سم.

en: This will be display in the package Weight. The default is lbs.
ar: سيتم عرض هذا في حزمة الوزن. الافتراضي هو رطل.

en: This will be the number of digits that autocreate shipment title. Note: The default number of digits is 12 and minumum of 4 digits
ar: سيكون هذا هو عدد الأرقام التي تقوم بإنشاء عنوان الشحنة تلقائيا. ملاحظة: العدد الافتراضي للأرقام هو 12 والحد الأدنى من 4 أرقام

en: This will be the selection for the Piece Type for the Package Information section. Comma separated ( Ex. Pallet, Carton, Crate, Loose, Others)
ar: سيكون هذا هو التحديد لنوع القطعة لقسم معلومات الحزمة. فاصلة مفصولة (Ex. Pallet, كارتون, صندوق, فضفاض, آخرون)

en: Time
ar: الوقت

en: Timezone
ar: المنطقة الزمنية

en: To :
ar: الى :

en: Total Actual Weight :
ar: إجمالي الوزن الفعلي :

en: Total Freight
ar: اجمالي الشحن

en: Total Freight:
ar: اجمالي الشحن:

en: Total Volume :
ar: إجمالي الحجم :

en: Total Volumetric Weight :
ar: الوزن الحجمي الكلي :

en: Track Page Settings
ar: تعقب إعدادات الصفحة

en: Tracking #
ar: تتبع #

en: Tracking Number
ar: رقم تتبع الشحنة

en: Type of Shipment
ar: نوع الشحن

en: Type of Shipment:
ar: نوع الشحنة:

en: Update Category
ar: تحديث الفئة

en: Update Shipment
ar: تحديث الشحنة

en: Update Shipment Status
ar: تحديث حالة الشحنة

en: Updated By
ar: تم التحديث بواسطة

en: Upload Company Logo
ar: تحميل شعار الشركة

en: Upload Logo
ar: ارفع صورة شعار

en: User Profile
ar: الملف الشخصي للمستخدم

en: View Details
ar: عرض التفاصيل

en: View More
ar: المزيد

en: View Page
ar: عرض الصفحة

en: View Shipment
ar: عرض الشحنة

en: Volumetric Weight.
ar: الوزن الحجمي.

en: WPCargo
ar: AlarifiCargo

en: WPCargo Merge Tags
ar: دمج المعاملات

en: WPCargo is a WordPress plug-in designed to provide ideal technology solution for your Cargo and Courier Operations. Whether you are an exporter, freight forwarder, importer, supplier, customs broker, overseas agent, or warehouse operator, WPCargo helps you to increase the visibility, efficiency, and quality services of your cargo and shipment business.
ar: AlarifiCargo is plug-in designed to provide ideal technology solution for your Cargo and Courier Operations. Whether you are an exporter, freight forwarder, importer, supplier, customs broker, overseas agent, or warehouse operator, AlarifiCargo helps you to increase the visibility, efficiency, and quality services of your cargo and shipment business.

en: Waybill
ar: فاتورة الطريق

en: Website Name
ar: اسم الموقع

en: Website URL
ar: رابط الموقع

en: Weight
ar: الوزن

en: Weight
ar: ثقل

en: Weight Unit
ar: وحدة الوزن

en: Weight:
ar: الوزن

[ctx: Weigt units]
en: g
ar: غرام

[ctx: Weigt units]
en: kg
ar: كجم

[ctx: Weigt units]
en: lbs
ar: رطل

[ctx: Weigt units]
en: oz
ar: اوقيه

en: Welcome
ar: مرحبا

en: Width
ar: العرض

en: World
ar: العالم

en: Zoom Level
ar: مستوى التكبير

en: cu. ft.
ar: cu. قدم.

en: cu. m.
ar: .m

en: here.
ar: هنا.

en: http://wptaskforce.com/
ar: http://www.wptaskforce.com/

en: next
ar: التالي

en: note: Default is Streets.
ar: ملاحظة: الافتراضي هو الشوارع.

en: note: Default is Terrain.
ar: ملاحظة: الافتراضي هو التضاريس.

en: previous
ar: السابق

en: — No Change —
ar: - لا تغيير -
