WPMobile.App - en to tr-TR translation catalogue (657 entries)

en: %s ago
tr-TR: %s Önce

en: %s day ago
tr-TR: %s Gün Önce

en: %s days ago
tr-TR: %s Gün Önce

en: %s hour ago
tr-TR: %s Saat Önce

en: %s hours ago
tr-TR: %s Saat Önce

en: %s minute ago
tr-TR: %s Dakika Önce

en: %s minutes ago
tr-TR: %s Dakika Önce

en: %s month ago
tr-TR: %s Ay Önce

en: %s months ago
tr-TR: %s Ay Önce

en: %s seconds ago
tr-TR: %s Saniye Önce

en: %s year ago
tr-TR: %s Yıl Önce

en: %s years ago
tr-TR: %s Yıl Önce

en: (not set)
tr-TR: (Belirtilmedi)

en: + ADD AN ITEM TO THE MENU
tr-TR: + MENÜYE BİR ÖĞE EKLE

en: + New notification
tr-TR: + Yeni Bİldirim

en: + more
tr-TR: + Daha

en: 2 ways to translate your app
tr-TR: Uygulamanızı Çevirmenin 2 Yolu

en: 300x250 after post
tr-TR: Yazıdan Sonra 300x250

en: 300x250 before post
tr-TR: Yazıdan Önce 300x250

en: 5 days ago
tr-TR: 5 Gün Önce

en: < Back
tr-TR: < Geri

en: <a href="%s">dismiss</a>
tr-TR: <a href="%s">Reddet</a>

en: <b>'Expert' function, use only if you know what you are doing.</b><br/>If you have any doubt, please contact us on the chat (bottom right) to see what we can do ;)<br/><br/>You can via a regular expression delete some portions of your articles. Useful for example to remove tags or shortcodes that are not automatically deleted or element that is not useful in the application.
tr-TR: <b> 'Uzman' işlevi, yalnızca ne yaptığınızı biliyorsanız kullanın. </b> <br/> Herhangi bir şüpheniz varsa, neler yapabileceğimizi görmek için lütfen sohbet (sağ alt) ile iletişime geçin;) <br/> <br/> Düzenli bir ifade ile makalelerinizin bazı bölümlerini silebilirsiniz. Örneğin, otomatik olarak silinmeyen etiketleri veya kısa kodları veya uygulamada yararlı olmayan öğeleri kaldırmak için kullanışlıdır.

en: <b>Small cards</b> Little image on left and title on right of the image<br/><b>Big cards</b> Big image and title below
tr-TR: <b> Küçük kartlar </b> Soldaki küçük resim ve sağdaki başlık <br/> <b> Büyük kartlar </b> Büyük resim ve aşağıdaki başlık

en: <b>WPMobile.App</b> We've made major improvements on the content render <a target="_blank" style="%s" href="%s">Test now my enhanced app</a>
tr-TR: <b> WPMobile.App</b> <a target="_blank" style="%s" href="%s"> Geliştirilmiş uygulamamı şimdi test edin </a> içeriğinde büyük iyileştirmeler yaptık.

en: <h4 style="font-size:18px;margin-top:0">⚠ Features deprecated in the new SDK</h4>From February 28 you can continue to use <b>%s</b> but you will not be able to update the application.
tr-TR: <h4 style = "font-size: 18px; margin-top: 0"> ⚠ Yeni SDK'da kullanımdan kaldırılan özellikler </h4> 28 Şubat'tan itibaren <b>% s </b> kullanmaya devam edebilirsiniz ancak uygulamayı güncelleyemezsiniz.

en: <span class="badge bg-red">%1$s</span> reactions
tr-TR: <span class="badge bg-red">0</span> Yorum

en: <span class="badge bg-red">0</span> reaction
tr-TR: <span class="badge bg-red">0</span> Yorum

en: <span class="badge bg-red">1</span> reaction
tr-TR: <span class="badge bg-red">1</span> Yorum

en: API Key
tr-TR: API Anahtarı

en: About page
tr-TR: Hakkında Sayfası

en: Access right
tr-TR: Erişim Hakkı

en: Access right of the plugin
tr-TR: Eklentinin Erişim Hakkı

en: Account successfully created.
tr-TR: Hesap Başarıyla Oluşturuldu.

en: Action
tr-TR: Aksiyon

en: Action on login
tr-TR: Giriş Yapıldığında Yapılacak İşlem.

en: Action on notification click
tr-TR: Bildirim Tıklamasıyla İlgili İşlem

en: Action required
tr-TR: Eylem Gerekli

en: Actions
tr-TR: Aksiyonlar

en: Add a language
tr-TR: Dil Ekle

en: Add an ad before and after the content
tr-TR: İçerikten Önce Ve Sonra Bir Reklam Ekleyin.

en: Add link
tr-TR: Bağlantı Ekle

en: Add your regex rules (line break separated)
tr-TR: Normal İfade Kurallarınızı Ekleyin (Satır Sonu Ayrılmış)

en: Additionnal CSS for the Android night mode
tr-TR: Android Gece Modu İçin Ek CSS

en: Administrator
tr-TR: Yönetici

en: Adserver
tr-TR: Reklam Sunucusu

en: Advertising
tr-TR: Reklâm

en: After a BuddyPress page
tr-TR: Bir BuddyPress Sayfasından Sonra

en: After a WooCommerce page
tr-TR: WooCommerce Sayfasından Sonra

en: After a page
tr-TR: Sayfadan Sonra

en: After lists
tr-TR: Listelerden Sonra

en: After other post type
tr-TR: Diğer Gönderi Türünden Sonra

en: After reading X posts (0 = deactivate)
tr-TR: X Yayını Okuduktan Sonra (0 = Devre Dışı Bırak)

en: After the left menu
tr-TR: Sol Menüden Sonra

en: After the post
tr-TR: Yazıdan Sonra

en: Agressive (not for ecommerce and social app)
tr-TR: Agresif (E-ticaret Ve Sosyal Uygulama İçin Değil)

en: All
tr-TR: Tümü

en: All changes are instantly reflected on the app
tr-TR: Tüm Değişiklikler Anında Uygulamaya Yansıtılır

en: All languages included?
tr-TR: Tüm Diller Dahil Mi?

en: All users
tr-TR: Tüm Kullanıcılar

en: Allowed on your plan:
tr-TR: Planınıza İzin Verildi:

en: Always refresh the app content
tr-TR: Uygulama İçeriğini Her Zaman Yenile

en: Android and iOS
tr-TR: Android Ve iOS

en: Android and iOS mobile application for any WordPress wesbite. Easy setup, free test.
tr-TR: Herhangi Bir WordPress Web Sitesi İçin Android ve iOS Mobil Uygulaması. Kolay Kurulum, Ücretsiz Test.

en: Animate page load
tr-TR: Sayfa Animasyonunu Oynat

en: Animate page load on WordPress Themes
tr-TR: Wordpress Temalarında Sayfa Aminasyonunu Oynat

en: Any change on this page <u>after the first publication</u> will be billed 49€.<br/><b>Take your time and make sure everything is ok.</b>
tr-TR: Bu sayfadaki <u> ilk yayından sonra </u> yapılacak herhangi bir değişiklik 49 € tutarında faturalandırılacaktır. <br/> <b> Acele etmeyin ve her şeyin yolunda olduğundan emin olun. </b>

en: App
tr-TR: Uygulama

en: App Store ID
tr-TR: Uygulama Mağaza Kimliği

en: App activity
tr-TR: Uygulama Aktivitesi

en: App background
tr-TR: Uygulama Arkaplanı

en: App design
tr-TR: Uygulama Tasarımı

en: App indexing (SEO)
tr-TR: Uygulama İndekslemesi (SEO)

en: App interface
tr-TR: Uygulama Arayüzü

en: App logo
tr-TR: Uygulama Logosu

en: App theme
tr-TR: Uygulama Teması

en: App title
tr-TR: Uygulama Başlığı

en: Appears as the sidebar on bottom of the page
tr-TR: Sayfanın Alt Tarafındaki Kenar Çubuğu Olarak Görünür

en: Appears as the sidebar on top of the page
tr-TR: Sayfanın Üstündeki Kenar Çubuğu Olarak Görünür

en: Ascending order from lowest to highest values
tr-TR: En Düşükten En Yüksek Değere Artan Düzen

en: Assigned to a role (optional)
tr-TR: Bir Role Atandı (isteğe bağlı)

en: Author
tr-TR: Yazar

en: Auto detected users languages
tr-TR: Otomatik Algılanan Kullanıcı Dilleri

en: Automatic (with Weglot)
tr-TR: Otomatik (Weglot ile)

en: Automatic configuration
tr-TR: Otomatik Yapılandırma

en: Automatic push
tr-TR: Otomatik Bildirim

en: Automatically create my menu
tr-TR: Menümü Otomatik Oluştur

en: BEST SIZE: 1024x1024
tr-TR: EN İYİ BOYUT: 1024x1024

en: BUY
tr-TR: SATIN AL

en: Background
tr-TR: Arka Plan

en: Background color for iOS logo (if transparency on logo)
tr-TR: İOS Logosu İçin Arka Plan Rengi (eğer logoda şeffaflık varsa)

en: Badge background
tr-TR: Rozet Arkaplanı

en: Base text size
tr-TR: Temel Metin Boyutu

en: Before a BuddyPress page
tr-TR: Bir BuddyPress Sayfasından Önce

en: Before a WooCommerce page
tr-TR: WooCommerce Sayfasından Önce

en: Before a page
tr-TR: Sayfadan Önce

en: Before lists
tr-TR: Listelerden önce

en: Before other post type
tr-TR: Diğer Gönderi Türünden Önce

en: Before the left menu
tr-TR: Sol Menüden Önce

en: Before the post
tr-TR: Yazıdan Önce

en: Big cards
tr-TR: Büyük Kartlar

en: Block design
tr-TR: Blok Tasarımı

en: Block disposition
tr-TR: Blok Yerleşimi

en: Blog url
tr-TR: Blog Linki

en: Bottom menu background
tr-TR: Alt Menü Arka Planı

en: Bottom menu icon color
tr-TR: Alt Menü Simge Rengi

en: Build the app
tr-TR: Uygulamayı Oluşturun

en: Build the app menu with your theme
tr-TR: Temanızla Uygulama Menüsünü Oluşturun

en: Button text - border - icon color
tr-TR: Düğme Metni - Sınır - Simge Rengi

en: Buy an update
tr-TR: Güncelleme Satın Al

en: By category
tr-TR: Kategoriye Göre

en: By day
tr-TR: Güne Göre

en: CONFIGURE
tr-TR: YAPILANDIR

en: CSS and JavaScript
tr-TR: CSS Ve JavaScript

en: Cache and speed
tr-TR: Önbellek Ve Hız

en: Cache everything
tr-TR: Her Şeyi Önbellekle

en: Cache only for offline
tr-TR: Yalnızca Çevrimdışı İçin Önbellek

en: Cancel
tr-TR: İptal Et

en: Card content on lists
tr-TR: Listelerdeki Kart İçeriği

en: Categorie
tr-TR: Kategori

en: Category available to users
tr-TR: Kategori Kullanıcılar Tarafından Kullanılabilir

en: Category type
tr-TR: Kategori Türü

en: Category:
tr-TR: Kategori:

en: Certificate
tr-TR: Sertifika

en: Chart
tr-TR: Grafik

en: Check your connection.
tr-TR: Bağlantınızı Kontrol Edin

en: Choose a logo
tr-TR: Bir Logo Seçin

en: Choose an image
tr-TR: İmaj Seç

en: Classic cache mode
tr-TR: Klasik Önbellek Modu

en: Click this link
tr-TR: Bu Bağlantıyı Tıklayın

en: Clicks:
tr-TR: Tıklamalar:

en: Close
tr-TR: Kapalı

en: Color of the title
tr-TR: Başlık Rengi

en: Colors
tr-TR: Renkler

en: Colors of the app
tr-TR: Uygulama Renkleri

en: Comma separated category
tr-TR: Virgülle Ayrılmış Kategori

en: Comment
tr-TR: Yorum

en: Comment count
tr-TR: Yorum Sayısı

en: Comments
tr-TR: Yorumlar

en: Comments are closed.
tr-TR: Yoruma Kapalı

en: Configuration
tr-TR: Yapılandırma

en: Configure your app homepage
tr-TR: Uygulama Ana Sayfanızı Yapılandırın

en: Contact
tr-TR: İletişim

en: Contact info
tr-TR: İletişim Bilgileri

en: Content
tr-TR: İçerik

en: Content of the push
tr-TR: Bildirim İçeriği

en: Content text color
tr-TR: İçerik Metni Rengi

en: Content to show
tr-TR: Gösterilecek İçerik

en: Content type
tr-TR: İçerik Türü

en: Continent
tr-TR: Kıta

en: Continents
tr-TR: Kıtalar

en: Continue
tr-TR: Devam Et

en: Country
tr-TR: Ülke

en: Create my app
tr-TR: Uygulamamı Oluştur

en: Custom CSS
tr-TR: Özel CSS

en: Custom CSS (only on app)
tr-TR: Özel CSS (Yalnızca Uygulamada)

en: Custom CSS (only on website)
tr-TR: Özel CSS (Yalnızca Websitede)

en: Custom JS [jQuery, framework7.io]
tr-TR: Özel JS [jQuery, framework7.io]

en: Custom JS [jQuery]
tr-TR: Özel JS [jQuery]

en: Custom homepage
tr-TR: Özel Anasayfa

en: Custom rules
tr-TR: Özel Kurallar

en: Custom theme
tr-TR: Özel Tema

en: DEBUG
tr-TR: AYIKLA

en: Dashboard
tr-TR: Gösterge Paneli

en: Date
tr-TR: Tarih

en: Date and time
tr-TR: Tarih ve Saat

en: Date type
tr-TR: Tarih Tipi

en: Days
tr-TR: Gün

en: Default image url (optional)
tr-TR: Varsayılan Resim URL'si (İsteğe Bağlı)

en: Default view
tr-TR: Varsayılan Görünüm

en: Delete
tr-TR: Sil

en: Delete and unpublish
tr-TR: Sil Ve Yayından Kaldır

en: Delete everything
tr-TR: Hepsini Sil

en: Delete everything older than 30 days
tr-TR: 30 Günden Eski Her Şeyi Sil

en: Delete everything older than 365 days
tr-TR: 365 Günden Eski Her Şeyi Sil

en: Delete everything older than 90 days
tr-TR: 90 Günden Eski Her Şeyi Sil

en: Delete history
tr-TR: Geçmişi Sil

en: Delete stats (CANT BE UNDONE)
tr-TR: İstatistikleri Sil (YAPILAMIYOR)

en: Deleted notification
tr-TR: Bildirim Silindi

en: Descending order from highest to lowest values
tr-TR: En Yüksekten En Düşüğe Doğru Azalan Düzen

en: Design
tr-TR: Tasarım

en: Direct tag name
tr-TR: Doğrudan Etiket Adı

en: Disable all cache
tr-TR: Tüm Önbelleği Devre Dışı Bırak

en: Disable deprecated features
tr-TR: Kullanımdan Kaldırılmış Özellikleri Devre Dışı Bırak

en: Dismiss 1 month
tr-TR: 1 Ayını Yoksay.

en: Dispatch
tr-TR: Sevk Etmek

en: Display a banner on top of your site pointing on the store for your mobile visitors.
tr-TR: Sitenizin üstünde, Mobil Ziyaretçileriniz İçin Mağazaya İşaret Eden Bir Banner Gösterin.

en: Display the notification message
tr-TR: Bildirim Mesajını Görüntüle

en: Display the smart banner on
tr-TR: Akıllı Banner'ı Görüntüleyin

en: Display type
tr-TR: Ekran Tipi

en: Displays:
tr-TR: Görüntüler:

en: Done! App auto configured
tr-TR: Bitti! Uygulama Otomatik Yapılandırıldı

en: Downloads:
tr-TR: İndirilenler:

en: ENDED
tr-TR: BİTTİ

en: Edit
tr-TR: Düzenle

en: Editor
tr-TR: Editör

en: Email
tr-TR: E-posta

en: Empty
tr-TR: Boş

en: Enable fastclick
tr-TR: Hızlı Tıklamayı Etkinleştir

en: Enable push notifications
tr-TR: Anlık Bildirimleri Etkinleştir

en: Enable the light app mode (beta)
tr-TR: Hafif Uygulama Modunu Etkinleştirme (Beta)

en: Enable the new SDK
tr-TR: Yeni SDK'yı Etkinleştir.

en: End a group
tr-TR: Bir Grubu Sonlandırın.

en: End date
tr-TR: Bitiş Tarihi

en: End date:
tr-TR: Bitiş Tarihi:

en: Error
tr-TR: Hata

en: Every 3 Minutes
tr-TR: Her 3 Dakikada Bir

en: Example: /&lt;strong&gt;.*&lt;\/strong&gt;/i
tr-TR: Örnek: /&lt;strong&gt;.*&lt;\/strong&gt;/i

en: Exclude by category
tr-TR: Kategoriye Göre Hariç Tut

en: Exclude by direct tag name
tr-TR: Doğrudan Etiket Adına Göre Hariç Tutma

en: Exclude by tags
tr-TR: Etikete Göre Hariç Tut

en: Exclude some posts by tags
tr-TR: Bazı Yayınları Etiketlere Göre Hariç Tutma

en: Exit
tr-TR: Çıkış

en: Expert mode
tr-TR: Uzman Modu

en: Expired
tr-TR: Süresi Doldu

en: FREE
tr-TR: BEDAVA

en: Fast configuration
tr-TR: Hızlı Yapılandırma

en: Favorite system
tr-TR: Favori Sistem

en: Features
tr-TR: Özellikleri

en: Floating Action Bar
tr-TR: Yüzen Eylem Çubuğu

en: Floating bar
tr-TR: Yüzen Çubuk

en: Floating menu item background
tr-TR: Kayan Menü Öğesi Arka Planı

en: Floating round menu icon color
tr-TR: Kayan Yuvarlak Menü Simge Renk

en: Follow %sthe guide%s for activate the app indexing api
tr-TR: Uygulama Dizine Ekleme API'sını Etkinleştirmek İçin% Kılavuzları İzleyin

en: Follow %sthe guide%s to create a new ad block
tr-TR: Yeni bir reklam bloğu oluşturmak için% s kılavuzunu% s izleyin.

en: Follow %sthe guide%s to get a Google Analytics UA id
tr-TR: Google Analytics UA Kimliği Almak İçin% Kılavuzları İzleyin.

en: Follow <a href="https://support.wpmobile.app/article/248-how-to-get-an-api-key-for-android-notifications?lang=en" target="_blank">this guide</a> to get the Google API Key
tr-TR: <a href="https://support.wpmobile.app/article/248-how-to-get-an-api-key-for-android-notifications?lang=tr" target="_blank"> bu kılavuzu izleyin </a> Google API Anahtarını almak için

en: Follow <a href="https://support.wpmobile.app/article/265-get-the-google-services-json-file-and-api-key?lang=en" target="_blank">this guide</a> to get the google-services.json file and API Key
tr-TR: <a href="https://support.wpmobile.app/article/265-get-the-google-services-json-file-and-api-key?lang=en" target="_blank"> bu kılavuzu izleyin </a> dosyasını ve API Anahtarını almak için </a>

en: Follow the <b><a href="https://wpmobile.app/en/send-push-notifications/" target="_blank">quick guide</a></b> to get the Google API Key
tr-TR: Google API Anahtarını almak için <b> <a href="https://wpmobile.app/en/send-push-notifications/" target="_blank"> hızlı kılavuzu </a> </b> izleyin.

en: Font family
tr-TR: Font Ailesi

en: GOT IT
tr-TR: ANLADIM

en: General
tr-TR: Genel

en: Get it
tr-TR: Anla

en: Go on the language section to configure it.
tr-TR: Yapılandırmak İçin Dil Bölümüne Gidin

en: Group end
tr-TR: Grup Sonu

en: Group start
tr-TR: Grup Başlangıcı

en: HTML Code
tr-TR: HTML Kodu

en: HTML ad
tr-TR: HTML Ekle

en: HTML injection
tr-TR: HTML Yerleştirme

en: Hello!
tr-TR: Merhaba!

en: Hide
tr-TR: Gizle

en: Hide image on lists?
tr-TR: Listelerde resim gizlensin mi?

en: Hide image on pages?
tr-TR: Sayfalarda Resim Gizlensin Mi?

en: Hide posts older than X days
tr-TR: X Günden Eski Yayınları Gizle

en: Home page and menu
tr-TR: Ana Sayfa ve Menü

en: Home type
tr-TR: Anasayfa Tipi

en: Homepage
tr-TR: Anasayfa

en: Homepage and menu
tr-TR: Anasayfa ve Menü

en: Hours
tr-TR: Saatler

en: How many days?
tr-TR: Kaç gün?

en: How many maximum results?
tr-TR: En Fazla Kaç Sonuç Var?

en: I'm a web developer
tr-TR: Ben Bir Web Geliştiricisiyim

en: Identifiant
tr-TR: Giriş

en: If a post is published without image, you can define here a default image.
tr-TR: Bir Yayın Resim Olmadan Yayınlanıyorsa, Burada Varsayılan Bir Resim Tanımlayabilirsiniz.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
tr-TR: Bu Bir Hataysa, Bu E-postayı Dikkate Almayın, Hİçbir Şey Olmaz

en: If you continue, you will lose all previous settings
tr-TR: Devam Ederseniz Önceki Tüm Ayarları Kaybedersiniz

en: Image
tr-TR: Görüntü

en: Import
tr-TR: İthal Et.

en: Important notice
tr-TR: Önemli Uyarı

en: Impossible to reset the password for this email.
tr-TR: Bu E-postanın Şifresini Sıfırlamak İmkansız.

en: Improve the compatibility with cache plugin
tr-TR: Önbellek Eklentisi İle Uyumluluğu Geliştirin

en: In App Store
tr-TR: App Store'da

en: In Google Play
tr-TR: Google Play'de

en: In-app QR Code scanner: DISABLED
tr-TR: Uygulama İçi QR Kod Tarayıcı: DEVRE DIŞI

en: In-app QR Code scanner: ENABLED
tr-TR: Uygulama İçi QR Kod Tarayıcı: ETKİN

en: Infinite scroll pages
tr-TR: Sonsuz Kaydırma Sayfaları

en: Inject HTML
tr-TR: HTML Enjekte Et

en: Installations
tr-TR: Kurma

en: Item number
tr-TR: Ürün Numarası

en: Item size
tr-TR: Ürün Boyutu

en: Keywords:
tr-TR: Anahtar Kelimeler:

en: LIVE
tr-TR: CANLI

en: Lang
tr-TR: Sadece

en: Lang:
tr-TR: Sadece:

en: Language
tr-TR: Dil

en: Language to enable
tr-TR: Etkinleştirilecek Dil

en: Language(s) of the app
tr-TR: Uygulamanın Dil(ler) i

en: Languages
tr-TR: Diller

en: Last modified date
tr-TR: Son Değiştirilme Tarihi

en: Latest posts
tr-TR: Son Gönderiler

en: Launchscreen
tr-TR: Başlatma Ekranı

en: Lazy load images
tr-TR: Görüntüleri Yavaş Yükle

en: Learn how to play with the app elements
tr-TR: Uygulama Öğeleriyle Nasıl Oynayacağınızı Öğrenin

en: Learn how to send a notification when you publish
tr-TR: Yayınladığınızda Nasıl Bildirim Gönderileceğini Öğrenin.

en: Learn how to turn on advertising on the app
tr-TR: Uygulamada Reklamları Nasıl Açacağınızı Öğrenin.

en: Leave only `category` if you do not know what you are doing
tr-TR: Ne Yaptığınızı Bilmiyorsanız Sadece `Kategori '' Bırakın

en: Leave only `post` if you do not know what you are doing
tr-TR: Ne Yaptığınızı Bilmiyorsanız Yalnızca `Gönderi ' Bırakın

en: Left menu
tr-TR: Sol Menü

en: Left menu background
tr-TR: Sol Menü Arkaplanı

en: Left menu icon
tr-TR: Sol Menü İkonu

en: Left menu icon color
tr-TR: Sol Menü İkon Rengi

en: Left menu item background
tr-TR: Sol Menü Öğesi Arka Planı

en: Left menu text and button color
tr-TR: Sol Menü Metni Ve Düğme Rengi

en: Level
tr-TR: Seviye

en: Light (only text and image)
tr-TR: Işık (Yalnızca Metin Ve Resim)

en: Links
tr-TR: Bağlantılar

en: Links color
tr-TR: Bağlantıların Rengi

en: Links management
tr-TR: Bağlantı Yönetimi

en: List
tr-TR: Liste

en: List items background
tr-TR: Liste Öğeleri Arka Planı

en: List with all posts
tr-TR: Tüm Gönderileri Listele

en: Lists
tr-TR: Listeler

en: Loading bar color
tr-TR: Yükleme Çubuğu Rengi

en: Location
tr-TR: Yer

en: Logged in
tr-TR: Giriş Yapıldı

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
tr-TR: <a href="%1$s">% 2 $ s </a> olarak giriş yaptı. <a href="%3$s" title="Bu hesaptan çıkın"> Oturumu kapat?

en: Login
tr-TR: Giriş

en: Login page
tr-TR: Giriş Sayfası

en: Logo background color
tr-TR: Logo Arkaplan Rengi

en: Logo for the app launcher
tr-TR: Uygulama Başlatıcı İçin Logo

en: Logout
tr-TR: Çıkış Yap

en: Main color
tr-TR: Ana Renk

en: Main content
tr-TR: Ana İçerik

en: Main content background
tr-TR: Ana İçerik Arka Planı

en: Manage notifications
tr-TR: Bildirimleri Yönetin

en: Manual
tr-TR: Manuel

en: Menu
tr-TR: Menü

en: Menu builder
tr-TR: Menü Oluşturucu

en: Menu title (ios only)
tr-TR: Menü Başlığı (Yalnızca ios)

en: Middle of the navbar
tr-TR: Gezinme Çubuğunun Ortası

en: Minimal role to send notification
tr-TR: Bildirim Göndermek İçin Minimum Rol

en: Minimal role to view qrcode
tr-TR: Qrcode'u Görüntülemek İçin Minimum Rol

en: Minimal role to view statistics
tr-TR: İstatistikleri Görüntülemek İçin Minimum Rol

en: Missing
tr-TR: Eksik

en: Muted categories do not trigger notifications
tr-TR: Sessiz Kategoriler Bildirimleri Tetiklemez

en: Muted category
tr-TR: Sessiz Kategorisi

en: My app
tr-TR: Uygulamam

en: My home
tr-TR: Ana Sayfam

en: Name
tr-TR: Ad

en: Name and logo
tr-TR: Ad ve Logo

en: Name of the application
tr-TR: Uygulama Adı

en: Native mobile interface
tr-TR: Yerel Mobil Arayüz

en: Navigation bar background
tr-TR: Gezinme çubuğu Arka Planı

en: Navigation bar icon color
tr-TR: Gezinme Çubuğu Simge Rengi

en: Never turn off the screen
tr-TR: Asla Ekranı Kapatmayın

en: New QR Code
tr-TR: Yeni QR Kod

en: New ad
tr-TR: Yeni Ekle

en: News
tr-TR: Haberler

en: Next
tr-TR: Sonraki

en: No
tr-TR: Hayır

en: No information for now.
tr-TR: Henüz Bildirim Yok

en: No order
tr-TR: Sipariş Yok

en: No result
tr-TR: Sonuç Yok

en: No translation
tr-TR: Çeviri Yok

en: Not available in demo
tr-TR: Demoda Bulunmuyor

en: Not logged in
tr-TR: Giriş Yapmadınız

en: Notification history
tr-TR: Bildirim Geçmişi

en: Notification icon
tr-TR: Bildirim İkonu

en: Notifications
tr-TR: Bildirimler

en: Number
tr-TR: Numara

en: Number of category to show
tr-TR: Gösterilecek Kategori Sayısı

en: OK
tr-TR: TAMAM

en: Offers
tr-TR: Teklifler

en: Old
tr-TR: Eski

en: On December 15, 2016 notifications and statistics will no longer be available with the free package
tr-TR: 15 Aralık 2016 Tarihinde Ücretsiz Paketle Birlikte Bildirimler Ve İstatistikler Kullanılamayacak

en: On all platform?
tr-TR: Tüm Platformlarda Mı?

en: On post publish
tr-TR: Yayın Sonrası

en: On the app
tr-TR: Uygulamada

en: On website
tr-TR: Websitede

en: One per line
tr-TR: Her Satıra Bir Tane

en: Only on some page?
tr-TR: Sadece Bir Sayfada Mı?

en: Open
tr-TR: Açık

en: Open all links in the internal browser
tr-TR: Tüm Bağlantıları Dahili Tarayıcıda Aç.

en: Open all links on the same screen (faster)
tr-TR: Tüm Bağlantıları Aynı Ekranda Aç (Daha Hızlı)

en: Open all links on the same screen (not recommended)
tr-TR: Tüm Bağlantıları Aynı Ekranda Aç (Önerilmez)

en: Open all pdf link with the Drive reader
tr-TR: Tüm Pdf Bağlantısını Drive Okuyucu İle Açın.

en: Open in a new tab
tr-TR: Yeni Bir Sekmede Aç

en: Open in browser menu option (Android only)
tr-TR: Tarayıcı Menü Seçeneğinde Aç (Yalnızca Android)

en: Open the linked page
tr-TR: Bağlantılı Sayfayı Aç

en: Optimal
tr-TR: En uygun

en: Optimal size: 512x512 pixels
tr-TR: En İyi Boyut: 512x512 Piksel

en: Optimal size: 600x900 pixels
tr-TR: En İyi Boyut: 600x900 Piksel

en: Options
tr-TR: Seçenekler

en: Order
tr-TR: Sipariş

en: Order by
tr-TR: Tarafından Sipariş

en: Order list by
tr-TR: Sipariş Listesi

[ctx: Order status]
en: Cancelled
tr-TR: İptal Edildi

[ctx: Order status]
en: Completed
tr-TR: Tamamlandı

[ctx: Order status]
en: Failed
tr-TR: Başarılamadı!

[ctx: Order status]
en: On hold
tr-TR: Beklemede

[ctx: Order status]
en: Pending payment
tr-TR: Bekleyen Ödeme

[ctx: Order status]
en: Processing
tr-TR: İşleme

[ctx: Order status]
en: Refunded
tr-TR: Geri Ödendi

en: Order status changed from %s to %s
tr-TR: Sipariş Durumu %s İken %s Olarak Değiştirildi

en: Order updates
tr-TR: Sipariş Güncellemeleri

en: Orientation
tr-TR: Uyum Sağlama

en: Original language (2 letters code)
tr-TR: Orijinal Dil (2 Harfli Kod)

en: Others
tr-TR: Diğerleri

en: PLANNED
tr-TR: PLANLANAN

en: PUBLISH ON STORES FOR
tr-TR: MAĞAZALAR İÇİN YAYINLA

en: Package
tr-TR: Paket

en: Package name
tr-TR: Paket Adı

en: Page url
tr-TR: Sayfa URL'si

en: Pages to preload and cache
tr-TR: Ön Yüklenecek ve Önbelleğe Alınacak Sayfalar

en: Password
tr-TR: Parola

en: Password lost?
tr-TR: Parola Kayboldu Mu?

en: Platforms
tr-TR: Platformlar

en: Please enter a username.
tr-TR: Lütfen Bir Kullanıcı Adı Giriniz

en: Please review the form
tr-TR: Lütfen Formu İnceleyin

en: Please type a password.
tr-TR: Lütfen Bir Şifre Yazın

en: Please type your email address.
tr-TR: Lütfen E-posta Adresinizi Yazın

en: Plugins
tr-TR: Eklentiler

en: Posts
tr-TR: Yayınlar

en: Posts content
tr-TR: Yayın İçeriği

en: Posts listing
tr-TR: Yayın Listesi

en: Posts visibles in the app
tr-TR: Uygulamada Yayın Görünürlüğü

en: Preview
tr-TR: Ön izleme

en: Previous
tr-TR: Önceki

en: Primary color
tr-TR: Ana Renk

en: Privacy policy
tr-TR: Gizlilik Politikası

en: Progressive Web App
tr-TR: Progresif Web Uygulaması

en: Progressive Web App is a free feature
tr-TR: Progresif Web Uygulaması Ücretsiz Bir Özelliktir.

en: Progressive Web App: DISABLED
tr-TR: Progresif Web Uygulaması: DEVRE DIŞI

en: Progressive Web App: ENABLED
tr-TR: Progresif Web Uygulaması: AKTİF

en: Promote
tr-TR: Destekle

en: Publication
tr-TR: Yayın

en: Pull to refresh
tr-TR: Yenilemek İçin Çekin

en: Push
tr-TR: Bildirim

en: Push config
tr-TR: Yapılandır

en: Push configuration
tr-TR: Bildirim Yapılandırması

en: Push history
tr-TR: Bildirim Geçmişi

en: Push notification
tr-TR: Bildirim

en: Push notifications
tr-TR: Bildirimler

en: Push notifications are disabled.
tr-TR: Bildirimler Devre Dışı

en: Push notifications are not yet fully configured
tr-TR: Bildirimler Henüz Yapılandırılmamış

en: Push settings
tr-TR: Bildirim Ayarları

en: QR Code
tr-TR: QR Kod

en: QRCode Scanner
tr-TR: QR Kod Tarayıcı

en: QRCode reader
tr-TR: QR Kod Okuyucu

en: Random
tr-TR: Rasgele

en: Rating popup
tr-TR: Derecelendirme Açılır Penceresi

en: Read
tr-TR: Oku

en: Recent posts
tr-TR: Yakın zamanda Gönderilenler

en: Redirect to after login
tr-TR: Giriş Yaptıktan Sonra Adresine Yönlendir

en: Regex modifications
tr-TR: Normal İfade Değişiklikleri

en: Register
tr-TR: Kayıt Ol

en: Relevance
tr-TR: İlgi

en: Remove
tr-TR: Kaldır

en: Remove a language
tr-TR: Bir Dili Kaldır

en: Reset
tr-TR: Sıfırla

en: Reset link sended. Check your mailbox.
tr-TR: Sıfırlama Bağlantısı Gönderildi. Posta Kutunuzu Kontrol Edin.

en: Reset successfull
tr-TR: Sıfırlandı

en: Restricted to
tr-TR: Sınırlı

en: Right of the navbar
tr-TR: Gezinme Çubuğunun Sağında

en: SELECT HOMEPAGE
tr-TR: ANASAYFA SEÇİN

en: SHORTER IS BETTER
tr-TR: KISA DAHA İYİ

en: Save
tr-TR: Kayıt Et

en: Scan code
tr-TR: Tarama Kodu

en: Scanner
tr-TR: Tarayıcı

en: Schedule
tr-TR: Zamanlama

en: Scheduled
tr-TR: Belirli

en: Search
tr-TR: Arama

en: Search bar background
tr-TR: Arama Çubuğu Arka Planı

en: Search engine
tr-TR: Arama Motoru

en: Search restriction
tr-TR: Arama Kısıtlaması

en: Secondary color
tr-TR: İkincil Renk

en: Select a logo
tr-TR: Bir Logo Seçin

en: Select page
tr-TR: Sayfa Seçin

en: Selection rule
tr-TR: Seçim Kuralı

en: Send a push notification
tr-TR: Anlık Bildirim Gönderme

en: Send a welcome notification
tr-TR: Hoş Geldiniz Bildirimi Gönderin

en: Send date
tr-TR: Gönderi Tarihi

en: Send my reaction
tr-TR: Yorumumu/Sorumu Gönder

en: Send reset link
tr-TR: Sıfırlama Bağlantısı Gönder

en: Sended
tr-TR: Gönderildi

en: Sender ID
tr-TR: Gönderen Kimliği

en: Server API Key
tr-TR: Sunucu API Anahtarı

en: Set a date
tr-TR: Gün Belirleme

en: Set a notification?
tr-TR: Bir Bildirim Mi Ayarladınız?

en: Set as default
tr-TR: Varsayılan Olarak Ayarla.

en: Settings
tr-TR: Ayarlar

en: Settings saved
tr-TR: Ayarlar Kaydedildi

en: Share
tr-TR: paylaş

en: Share box
tr-TR: Paylaşım Kutusu

en: Sharing system
tr-TR: Paylaşım Sistemi

en: Show
tr-TR: Gözle

en: Show 3 posts by category
tr-TR: Kategoriye Göre 3 Gönderi Göster

en: Show author bio after post
tr-TR: Gönderiden Sonra Yazar Biyografisini Göster

en: Show author name and avatar before post
tr-TR: Gönderiden Önce Yazar Adını Ve Avatarını Göster

en: Show date before post
tr-TR: Gönderiden Önce Tarihi Göster

en: Show date on list and post
tr-TR: Listede Ve Yayında Tarihi Göster

en: Show date on list/post?
tr-TR: Listede/Yayında Tarih Gösterilsin Mi?

en: Show hour
tr-TR: Saati Göster

en: Show hour?
tr-TR: Saat Gösterilsin Mi?

en: Show image on lists
tr-TR: Listelerde Resim Göster

en: Show image on pages
tr-TR: Sayfalarda Resim Göster

en: Show more category
tr-TR: Daha Fazla Kategori Göster

en: Show password protected posts
tr-TR: Şifre Korumalı Yayınları Göster

en: Show the box to send push on page editor
tr-TR: Gönderilen Bildirimleri Sayfa Düzenlemede Göster

en: Show the download banner on the website
tr-TR: İndirme Banner'ını Web Sitesinde Göster

en: Show the smart banner
tr-TR: Akıllı Banner'ı Göster.

en: Show the splashscreen for maximum
tr-TR: Açılış Ekranını Maksimumda Göster

en: Show the title before content
tr-TR: İçerikten Önce Başlığı Göster

en: Show the title before content?
tr-TR: İçerikten Önce Başlık Gösterilsin Mi?

en: Show the title of the list
tr-TR: Liste Başlığını Göster

en: Similar posts
tr-TR: Benzer Yayınlar.

en: Similars posts
tr-TR: Benzer Yazılar

en: Simple (text only)
tr-TR: Basit (Yalnızca Metin)

en: Slide to open the menu
tr-TR: Menüyü Açmak İçin Kaydırın

en: Small cards
tr-TR: Küçük Kartlar

en: Smart Banner
tr-TR: Akıllı Banner

en: Smart banner
tr-TR: Akıllı Banner

en: Smartphone
tr-TR: Akıllı Telefon

en: Some options require the WPMobile.App theme
tr-TR: Bazı Seçenekler WPMobile.App Temasını Gerektirir.

en: Someone has requested a password reset for the following account:
tr-TR: Birisi Aşağıdaki Hesap İçin Şifre Sıfırlama İsteğinde Bulundu:

en: Sorry, that username is not allowed.
tr-TR: Maalesef, Bu Kullanıcı Adına İzin Verilmiyor.

en: Sorry, this page does not exist.
tr-TR: Üzgünüz, Bu Sayfa Mevcut Değil.

en: Sorry, this page is not available offline.
tr-TR: Üzgünüz, Bu Sayfa Çevrimdışı Kullanılamıyor

en: Sort rule
tr-TR: Sınıflandırma Kuralı

en: Special features
tr-TR: Kişisel Özellikler

en: Splash screen
tr-TR: Başlangıç Ekranı

en: Splashscreen
tr-TR: Başlangıç Ekranı

en: Spread the word
tr-TR: Kelimeyi Yayın

en: Start a group
tr-TR: Bir Grup Başlat

en: Start date
tr-TR: Başlangıç Tarihi

en: Start date:
tr-TR: Başlama Tarihi:

en: Statistics
tr-TR: İstatistik

en: Status bar background
tr-TR: Durum Çubuğu Arka Planı

en: Style and Javascript
tr-TR: Stil ve Javascript

en: Sub title
tr-TR: Alt Başlık

en: Submit
tr-TR: Onayla

en: Subscribe system
tr-TR: Abone Olma Sistemi

en: Subscriber
tr-TR: Abone

en: Subscriptions
tr-TR: Abonelikler

en: Super light
tr-TR: Süper Işık

en: Support
tr-TR: Destek

en: Tags
tr-TR: Etiketler

en: Take 5 seconds to rate it on the Play Store
tr-TR: Play Store'da Derecelendirmek İçin 5 Saniye Ayırın

en: Text
tr-TR: Metin

en: The ad
tr-TR: Reklam

en: The email address isn&#8217;t correct.
tr-TR: E-posta Adresiniz Doğru Değil.

en: The homepage is the main screen of your application.
tr-TR: Ana Sayfa, Uygulamanızın Ana Ekranıdır.

en: The logo is an important step for the publication
tr-TR: Logo Yayın İçin Önemli Bir Adımdır

en: The password need to contain at least 8 characters.
tr-TR: Parola En Az 8 Karakter İçermelidir

en: The rating popup allow the users to go on the store and leave a review.
tr-TR: Derecelendirme Açılır Penceresi, Kullanıcıların Mağazaya Gitmesine Ve İnceleme Bırakmasına Olanak Tanır.

en: Theme
tr-TR: Tema

en: Theme and colors
tr-TR: Tema ve Renkler

en: Theme of the app
tr-TR: Uygulama Teması

en: This action cant be undone. Are you sure?
tr-TR: Bu İşlem Geri Alınamaz. Emin Misiniz?

en: This email is already registered, please choose another one.
tr-TR: Bu E-posta Zaten Kayıtlı. Lütfen Başka Bir E-posta Seçin.

en: This post is already published. Notification off.
tr-TR: Bu Yayın Zaten Yayınlandı. Bildirim Kapalı.

en: This username is already registered. Please choose another one.
tr-TR: Bu Kullanıcı Adı Zaten Kayıtlı. Lütfen Başka Bir Kullanıcı Adı Seçin.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
tr-TR: Bu Kullanıcı Adı Geçersiz Çünkü Geçersiz Karakterler Kullanıyor. Lütfen Geçerli Bir Kullanıcı Adı Girin.

en: Timeline
tr-TR: Zaman Çizelgesi

en: Title
tr-TR: Başlık

en: Title + Text
tr-TR: Başlık + Metin

en: Title color
tr-TR: Başlık Rengi

en: To apply the name - logo - splashscreen change, you have to update the app on stores.
tr-TR: Ad - Logo - Açılış Ekranı Değişikliğini Uygulamak İçin Uygulamayı Mağazalarda Güncellemeniz Gerekir.

en: To optimize performance, the application uses a cache system. Changes made from WordPress can take up to 1 hour to be available on apps.
tr-TR: Performansı Optimize Etmek İçin Uygulama Bir Önbellek Sistemi Kullanır. Wordpress'te Yapılan Değişikliklerin Uygulamalarda Kullanılabilir Olması 1 Saat Kadar Sürebilir.

en: To reset your password, visit the following address:
tr-TR: Şifrenizi Sıfırlamak İçin Aşağıdaki Adresi Ziyaret Edin:

en: Toolbar
tr-TR: Araç Çubuğu

en: Toolbar menu
tr-TR: Araç Çubuğu Menüsü

en: Translate
tr-TR: Çevir

en: Translation
tr-TR: Çeviri

en: Translation system
tr-TR: Çeviri Sistemi

en: Trigger rule
tr-TR: Tetikleyici Kuralı

en: UPDATE
tr-TR: GÜNCELLEME

en: UPDATE MY PLAN
tr-TR: PLANIMI GÜNCELLE

en: UPDATE NOW ON STORES FOR
tr-TR: ŞİMDİ MAĞAZALARDA GÜNCELLE

en: Update
tr-TR: Güncelle

en: Update and files
tr-TR: Güncelleme Ve Dosyalar

en: Upload successful
tr-TR: Yükleme Başarılı

en: Uploaded
tr-TR: Yüklendi

en: Use any image on the post as featured
tr-TR: Yayındaki Herhangi Bir Resmi Öne Çıkan Olarak Kullanın

en: Use any image on the post as featured?
tr-TR: Gönderi Üzerinde Öne Çıkan Herhangi Bir Resim Var Mı?

en: Use the free preview app to test this feature
tr-TR: Bu Özelliği Test Etmek İçin Ücretsiz Önizleme Uygulamasını Kullanın.

en: Use the website theme (not recommanded)
tr-TR: Web Sitesi Temasını Kullanın (Önerilmez)

en: Useful to add your html banners or communicate an event.<br/><b>Note that you can not use CSS or Javascript. Only HTML tags (img, a, b, i, p, ...).</b>
tr-TR: Html banner'larınızı eklemek veya bir etkinliği bildirmek için kullanışlıdır. <br/> <b> CSS veya Javascript kullanamayacağınızı unutmayın. Yalnızca HTML etiketleri (img, a, b, i, p, ...). </b>

en: User
tr-TR: Kullanıcı

en: User Homepage
tr-TR: Kullanıcı Anasayfası

en: User homepage
tr-TR: Kullanıcı Ana Sayfası

en: Username
tr-TR: Kullanıcı Adı

en: Users
tr-TR: Kullanıcılar

en: VIEW
tr-TR: İNCELE

en: Valid until
tr-TR: Geçerlilik Tarihi

en: WPMobile.App (after content)
tr-TR: WPMobile.App (İçerikten Sonra)

en: WPMobile.App (before content)
tr-TR: WPMobile.App (İçerikten Önce)

en: WPMobile.App (best)
tr-TR: WPMobile.App (En İyi)

en: WPMobile.App themes
tr-TR: WPMobile.App Temaları

en: WPMobile.App — Android and iOS Mobile Application
tr-TR: WPMobile.App — Android ve iOS Telefon Uygulaması

en: Website theme (not app friendly)
tr-TR: Web Sitesi Teması (Uygulama Dostu Değil)

en: Welcome
tr-TR: Hoşgeldiniz

en: Welcome notification
tr-TR: Hoşgeldiniz Bildirimi

en: When a BuddyPress notification is sent
tr-TR: Bir BuddyPress Bildirimi Gönderildiğinde

en: When a WooCommerce order status change
tr-TR: WooCommerce sipariş durumu değiştiğinde

en: When a mail is sent to an user
tr-TR: Bir Kullanıcıya Posta Gönderildiğinde

en: When a post is published
tr-TR: Bir Yayın Yayınlandığında

en: When a post is published or edited or updated
tr-TR: Bir Yayın Yayınlandığında, Düzenlendiğinde Veya Güncellendiğinde

en: WordPress Theme
tr-TR: WordPress Tema

en: WordPress Theme (without UI)
tr-TR: WordPress Tema (Kullanıcı Arayüzü Olmadan )

en: WordPress menu
tr-TR: WordPress Menü

en: WordPress themes
tr-TR: WordPress Temaları

en: Yes
tr-TR: Evet

en: You are now connected
tr-TR: Şimdi Bağlandınız

en: You can change the theme of your app when you want, it will be modified in real time on all devices.
tr-TR: Uygulamanızın Temasını İstediğiniz Zaman Değiştirebilirsiniz, Tüm Cihazlarda Gerçek Zamanlı Olarak Değiştirilecektir.

en: You can customize your theme for the app
tr-TR: Temanızı Uygulama İçin Özelleştirebilirsiniz

en: You can do a lot of things with the menu
tr-TR: Menü İle Birçok Şey Yapabilirsiniz

en: You can enter here your legal terms.
tr-TR: Buraya Yasal Şartlarınızı Girebilirsiniz.

en: You can modify with CSS each elements of the app
tr-TR: Uygulamanın Her Bir Elemanı CSS İle Değiştirilebilir

en: You can restrict the search engine to only some category of the blog.
tr-TR: Arama Motorunu Yalnızca Blogun Bazı Kategorileriyle Sınırlandırabilirsiniz.

en: You can send a welcome notification on the first app launch.
tr-TR: İlk Uygulama Lansmanında Bir Hoş Geldiniz Bildirimi Gönderebilirsiniz.

en: You can show similar posts after an article to engage your users.
tr-TR: Bir Makaleden Sonra Kullanıcılarınızla Etkileşime Geçmek İçin Benzer Yayınları Gösterebilirsiniz.

en: You can test on a real device
tr-TR: Gerçek Bir Cihazda Test Edebilirsiniz

en: You can use CSS to customize the content
tr-TR: İçeriği Özelleştirmek İçin CSS Kullanabilirsiniz

en: You can use a different mode for some pages
tr-TR: Bazı Sayfalar İçin Farklı Bir Mod Kullanabilirsiniz.

en: You can't have statistics with the free plan
tr-TR: Ücretsiz Planla İstatistikleriniz Olamaz

en: You can't send notification until the app is published
tr-TR: Uygulama Yayınlanana Kadar Bildirim Gönderemezsiniz

en: You can't use or modify the adserver without a PREMIUM pack
tr-TR: PREMIUM Paketi Olmadan Reklam Sunucusunu Kullanamaz Veya Değiştiremezsiniz.

en: You change the level of right needed to access the statistics, notifications and settings panel.
tr-TR: İstatistikler, Bildirimler Ve Ayarlar Paneline Erişmek İçin Gereken Hak Düzeyini Değiştirin

en: You have to test on a real device
tr-TR: Gerçek Bir Cihazda Test Etmeniz Gerekiyor

en: You have unread notifications
tr-TR: Okunmamış Bildirimleriniz Var

en: You like this app?
tr-TR: Bu Uygulamayı Beğendiniz Mi?

en: You love WPMobile.App?
tr-TR: WPMobile.App'ı Sevdiniz Mi?

en: You must add an API KEY
tr-TR: Bir API ANAHTARI eklemelisiniz

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
tr-TR: Yorum Yapabilmek İçin <a href="%s"> Giriş Yapmalısınız </a>.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a reaction.
tr-TR: Bu Kısımdan Yorum Yazmak ve Soru Sormak Yayınlamak İçin <a href="%s"> Giriş Yapmalısınız </a>

en: You must upload a certificate to enable iOS notifications.<br/>You'll receive it by mail when the app is under publication on the App Store.<br/>%sI got the certificate, go to the upload page%s
tr-TR: İOS Bildirimlerini Etkinleştirmek İçin Bir Sertifika Yüklemelisiniz. <Br/> Uygulama App Store'da Yayınlandığında Sertifikayı Postayla Alacaksınız. <Br/>% S Sertifikayı Aldım,% S Yükleme Sayfasına Gidin.

en: You need to buy and publish your app before the iOS configuration.
tr-TR: İOS Yapılandırmasından Önce Uygulamanızı Satın Almanız Ve Yayınlamanız Gerekir.

en: Your App
tr-TR: Uygulamanız

en: Your app
tr-TR: Uygulamanız

en: Your app is not yet live on stores, you can't promote it
tr-TR: Uygulamanız Henüz Mağazalarda Yayınlanmıyor, Onu Tanıtamazsınız

en: Your app need to be updated on stores
tr-TR: Uygulamanızın Mağazalarda Güncellenmesi Gerekiyor.

en: Your app theme
tr-TR: Uygulama Temanız

en: Your application is almost ready!
tr-TR: Uygulamanız Neredeyse Hazır!

en: Your application should not just display your site as in a web browser, <b>It's better to use the WPMobile.App theme.</b>
tr-TR: Uygulamanız Sitenizi Yalnızca Bir Web Tarayıcısında Olduğu Gibi Göstermemeli, <B> Wpmobile.App Temasını Kullanmak Daha İyidir. </B>

en: Your package name is
tr-TR: Paket Adınız

en: Your reaction
tr-TR: Yorumunuz

en: [%s] Password Reset
tr-TR: [%s] Şifre Sıfırlama

en: ads
tr-TR: Reklamlar

en: at
tr-TR: de

en: cancel
tr-TR: İptal Et

en: category
tr-TR: Kategori

en: clicks
tr-TR: Tıklama

en: comment
tr-TR: Yorum

en: day | days
tr-TR[0]: Gün
tr-TR[1]: Günler

en: days
tr-TR: Günler

en: deleted - not sended
tr-TR: Silindi - Gönderilmedi

en: displays
tr-TR: Görüntüler

en: download here
tr-TR: Buradan İndir

en: downloads
tr-TR: İndirilenler

en: form
tr-TR: Biçim

en: google-services.json file
tr-TR: google-services.json dosyası

en: iOS Certificate
tr-TR: İOS Sertifikası

en: in %s
tr-TR: %s içinde

en: install
tr-TR: Yükle

en: login
tr-TR: Oturum Aç

en: notification
tr-TR: Bildirim

en: recent post
tr-TR: Son Gönderi

en: register
tr-TR: Kayıt Ol

en: result | results
tr-TR[0]: Sonuç
tr-TR[1]: Sonuçlar

en: results
tr-TR: Sonuçlar

en: screen
tr-TR: Ekran

en: search
tr-TR: Arama

en: settings
tr-TR: Ayarlar

en: subscriber | subscribers
tr-TR[0]: Abone
tr-TR[1]: Aboneler

en: unlimited
tr-TR: Sınırsız

[ctx: wpappninja]
en: <span class="badge bg-red">1</span> reaction | <span class="badge bg-wpappninja">%1$s</span> reactions
tr-TR[0]: <span class="badge bg-red">1</span> Yorum
tr-TR[1]: <span class="badge bg-wpappninja">%1$s</span> Reaksiyonlar
