WP WebinarSystem Pro - en to sv translation catalogue (256 entries)

en: "From" Email Address
sv: "Från" e-postadress

en: "From" Name
sv: "Från" namn

en: Add New Webinar
sv: Lägg till nytt webinarium

en: Add To Your Calendar
sv: Lägg till din kalender

en: Add a Webinar to send a preview email.
sv: Lägg till ett webinarium för att kunna skicka förhandsvisning.

en: Admin Email Address
sv: Administratörens e-post adress

en: Admin email
sv: Administratörens e-post

en: Advanced
sv: Avancerat

en: Ask Question!
sv: Ställ fråga!

en: Ask your question!
sv: Ställ din fråga!

en: Attendee Lists
sv: Deltagarlista

en: Author URL
sv: Författare URL

en: Available Shortcodes:
sv: Tillgängliga kortkoder

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Background image
sv: Bakgrundsbild

en: Base color
sv: Basfärg

en: Body Background color
sv: Bakgrundsfärg brödtextområdet

en: Body Text color
sv: Färg brödtext

en: Border color
sv: Färg på ram

en: Border color-1
sv: Ramfärg-1

en: Border color-2
sv: Ramfärg-2

en: Button Background color
sv: Bakgrundsfärg knapp

en: Button Border color
sv: Ramfärg knapp

en: Button Text color
sv: Färg knapptext

en: Button color
sv: Knappfärg

en: CTA Button Text
sv: Färg Call-to-Action-knapptext

en: Calendar
sv: Kalender

en: Click Export to download backup of current webinar settings. Upload your already exported file to Import section to apply settings from other webinar.
sv: Klicka på "exportera" för att ladda ner säkerhetskopia av nuvarande webinarieinställningar. Ladda upp en tidigare exporterad fil till importsektionen för att tillämpa inställningar från ett annat webinarium.

en: Click here
sv: Klicka här

en: Content
sv: Innehåll

en: Content type
sv: Typ av innehåll

en: Copied!
sv: Koprierad

en: Copy for Support
sv: Kopia till supporten

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
sv: Kunde inte fastställa PHP-version på grund av att phpversion() inte existerar.

en: Countdown Page
sv: Nedräkningssidan

en: Countdown Page Background Image
sv: Bakgrundsbild på nedräkningssidan

en: Create Webinars
sv: Skapa webinarier

en: Date
sv: Datum

en: Date/Time Color
sv: Datum/TId Färg

en: Date:
sv: Datum:

en: Default Timezone
sv: Standard tidszon

en: Default mail provider
sv: Mailleverantör

en: Description
sv: Beskrivning

en: Description Text color
sv: Beskrivning textfärg

en: Description Title Background color
sv: Beskrivning Bakgrundsfärg

en: Description Title Text color
sv: Beskrivning Rubrikens textfärg

en: Description background color
sv: Bakgrundsfärg beskrivningastext

en: Description border color
sv: Färg på beskrivningstextens ram

en: Description color
sv: Färg rubrikens bakgrund

en: Description text color
sv: Färg beskrivningstext

en: Disable registration
sv: Avaktivera registrering

en: Duplicate
sv: Duplicera

en: Duplicate this Webinar
sv: Duplicera detta Webinarium

en: E-Mail
sv: E-post

en: Edit Webinar
sv: Redigera webinarium

en: Email Body Background color
sv: E-postens backgrundsfärg

en: Email Body Text color
sv: E-postens brödtextsfärg

en: Email Footer Text
sv: E-postens sidfotstext

en: Email Head
sv: E-postrubrik

en: Email Sender Options
sv: Inställningar för att skicka e-post

en: Email Template
sv: Mall för e-post

en: Email options
sv: Inställningar e-post

en: Emails
sv: E-post adresser

en: Enable this reminder?
sv: Möjliggör denna påminnelse?

en: Enormail API Key
sv: API-nyckel från Enormail

en: Enormail list
sv: Enormail-lista

en: Export
sv: Exportera

en: Flush data (Recheck)
sv: Flush data (återkoll)

en: Font color
sv: Typsnittsfärg

en: Footer Text
sv: Sidfotstext

en: General
sv: Generellt

en: General Options
sv: Generella inställningar

en: Get System Report
sv: Skaffa dig Systemrapport

en: Go to Webinar
sv: Gå till webinariet

en: Google Calendar
sv: Google kalender

en: Header Background color
sv: Bakgrundsfärg rubrik

en: Header Image
sv: Rubriksbild

en: Header Text color
sv: Färg rubriktext

en: Here is the webinar URL...
sv: Här är URL:et för webinariet...

en: Hi
sv: Hej

en: Home URL
sv: Hem URL:et

en: Host | Hosts
sv[0]: Värd

en: Host & Description Box
sv: Värd- och beskrvningsdíalogruta

en: Host Names
sv: Värdnamn

en: Host Text color
sv: Textfärg Värd

en: Host Title Background color
sv: Bakgrundsfärg Värdrubrik

en: Host Title Text color
sv: Textfärg Värdrubrik

en: Howdy
sv: Halloj

en: Image
sv: Bild

en: Image URL (Eg: https://example.com/images/the_image.jpg)
sv: URL-adress för bilden (t.ex.: https://www.youtube.com/watch?v=3TkgTEfx9XM)

en: Import
sv: Importera

en: Import / Export
sv: Importera / Exportera

en: Incentive Box
sv: Incitamentsruta

en: Incentive Title
sv: Incitamentsrubrik

en: Incentive box content
sv: Innehåll incitamentsruta

en: Invalid api key!
sv: Ogiltig API-nyckel

en: Just a second, we are starting the broadcast. This page will refresh automatically...
sv: Ett ögonblick, vi håller på att starta en sändning.  Sidan uppdateras automatisk.

en: Language
sv: Språk

en: License Key
sv: Produktnyckel

en: Link above Text Color
sv: Textfärg länk ovan

en: Link below Text Color
sv: Textfärg länk nedan

en: Live Page
sv: Livesidan

en: MailChimp API Key
sv: Mailchimps API-nyckel

en: Mailchimp list
sv: Mailchimp-lista

en: Mailinglist
sv: Mailinglista

en: Mailinglist providers
sv: Mailinglistleverantörer

en: Mailpoet list
sv: Mailpoet-lista

en: Make sure to join the webinar via this link:
sv: Försäkra dig om att ansluta dig till webinariet via denna länk:

en: Manage Subscribers
sv: Hantera abonnenter

en: Max Upload Size
sv: Max uppladdningsstorlek

en: My Questions
sv: Mina frågor

en: MySQL Version
sv: MySQL-version

en: N/A
sv: N/A (ej tillämpligt)

en: Name
sv: Namn

en: New Registration
sv: Ny registrering

en: New Registration Options
sv: Nya registreringsalternativ

en: New Webinar
sv: Nytt webinarium

en: New webinar
sv: Nytt webinarium

en: No Attendees :(
sv: Inga deltagare :(

en: No script kiddies please!
sv: Inga Script Kiddies tack!

en: Of course we will handle your data safely.
sv: Självklart så är dina uppgifter säkra med oss.

en: Once a minute
sv: En gång per minut

en: One time registration
sv: Engångsregistrering

en: Only use this generated link for test purposes
sv: Använd denna länk endast för teständamål.

en: PHP Post Max Size
sv: PHP Post maxgräns

en: PHP Time Limit
sv: PHP tidsgräns

en: PHP Version
sv: PHP-version

en: Page Background color
sv: Färg sidans bakgrund

en: Page Background image
sv: Sidans bakgrundsbild

en: Please add webinars to listup.
sv: Var god lägg till webinarier till listup.

en: Please come back at this time. Thank you for your patience
sv: Var snäll att komma tillbaka vid denna tidpunkt. Tack för ditt tålamod.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
sv: Var god kopiera och klistra in denna information i din "support ticket" när du kontaktar supporten:

en: Please enter your email.
sv: Var god ange din e-post.

en: Please wait..
sv: Var god vänta..

en: Preview Page
sv: Förhandsvisa sida

en: Question
sv: Fråga

en: Question Box
sv: Frågeruta

en: Questions
sv: Frågor

en: Recurring Time(s)
sv: Återkommande tid(er)

en: Recurring on every
sv: Återkommer varje

en: Regards
sv: Med vänliga hälsningar

en: Registration Page
sv: Registreringssidan

en: Registration Page Background Image
sv: Registreringssidans bakgrundsbild

en: Registration Page Video Image
sv: Registreringssidans video bild

en: Registrations
sv: Registreringar

en: Remind Yourself Of The Event
sv: Påminn dig själv om evenemanget

en: Reminder
sv: Påminnelse

en: Reminder Webinar Starting
sv: Påminnelse om att webinariet startar

en: Reminder day before Webinar
sv: Påminnelse dagen innan webinariet

en: Reminder day before Webinar
sv: Påminnelse dagen innan webinariet

en: Reminder one hour before Webinar
sv: Påminnelse en timme innan webinariet

en: Reminder one hour before Webinar
sv: Påminnelse en timma innan webinariet

en: Reminder when Webinar starts
sv: Påminnelse när webinariet startar

en: Remove
sv: Ta bort

en: Replay Page
sv: Återuppseplningssidan

en: Replay Page Background Image
sv: Bakgrundsbild på återuppspelningssidan

en: Reset Default Template
sv: Återställ mallen

en: Roles & Permissions
sv: Roller och tillstånd

en: SUHOSIN Installed
sv: SUHOSIN installerad

en: See you later!
sv: Vi ses snart!

en: See you then!
sv: Vi ses där!

en: Select a day to watch.
sv: Välj en dag som du vill se det på

en: Select a list..
sv: Välj en lista...

en: Select a time to watch.
sv: Välj en tid som du vill se det på

en: Select webinar to view attendees for active webinars
sv: Välj webinarium för att se deltagare i aktiva webinarium

en: Select webinar to view questions for active webinars
sv: Välj webinar för att kunna se frågor i aktiva webinarier

en: Send Preview
sv: Skicka förhandsvisning

en: Send Webinar Replay Link
sv: Skicka webinariets återuppspelningslänk.

en: Sender email
sv: Avsändare e-post

en: Sender name
sv: Avsändarens namn

en: Separate each by commas
sv: Separera varje med kommatecken

en: Server Environment
sv: Servermiljö

en: Server Info
sv: Serverinfo

en: Settings
sv: Inställningar

en: Show Description Box
sv: Visa beskrivningsdialogruta

en: Show Host Box
sv: Visa värddialogruta

en: Show Incentive Box
sv: Visa incitamentsruta

en: Show Question box
sv: Visa frågeruta

en: Show countdown timer
sv: Visa nedräkningsklocka

en: Site URL
sv: Sidans URL

en: Social Sharing
sv: Dela på social media

en: Something is wrong with your Add Questions form. Please re-check all fields are filled correctly
sv: Det är någto som inte står rätt till med ditt frågeformulär. Var god kontrollera så att alla fält är ifyllda på ett korrekt sätt.

en: Subject
sv: Ämne

en: System Status
sv: Systemstatus

en: Tagline color
sv: Färg tagline

en: Text color
sv: textfärg

en: Thank You Page
sv: Tacksidan

en: Thank you for your registration for the webinar. Below you will find the details of the webinar.
sv: Tack för att du registrerat dig till webinariet. Nedan finns all nödvändig information angående webinariet.

en: Thankyou Page Background Image
sv: Bakgrundsbild på tacksidan

en: The API key you have received from Enormail
sv: API-nyckeln som du tagit emot från Enormail

en: The API key you have received from MailChimp
sv: API-nyckeln som du tagit emot från MailChimp

en: The Webinar Event Information...
sv: Information kring webinarieevenemanget...

en: The webinar you signed up for starts in one hour. Below you will find the link to attend the webinar.
sv: Webinariet som du skrivit in dig till startar om en timme. Nedan finns länken till webinariet.

en: Theme
sv: Tema

en: This is a reminder for your upcoming webinar tomorrow. Below you will find the details of the webinar.
sv: Det här är en påminnelse för ditt webinarium imorgon. Nedan har du all information kring webinariet.

en: Ticket
sv: Biljett

en: Time
sv: Tid

en: Time:
sv: Tid:

en: Title
sv: Rubrik

en: Title Background color
sv: Färg rubrikens bakgrund

en: Title Color
sv: Färg Rubrik

en: Title Text color
sv: Textfärg rubrik

en: Title color
sv: Färg rubriktext

en: Title text
sv: Rubriktext

en: Type your question here..
sv: Skriv din fråga här..

en: Unfortunately, this webinar is closed.
sv: Tyvärr så är det här webinariet stängt.

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload Image
sv: Ladda upp bild

en: Video autoplay
sv: Automatisk uppspelning av video

en: Video or Image URL
sv: Videons eller bildens URL

en: View Webinar
sv: Se på webinariet

en: View Webinar Replay
sv: Se återuppspelningen av webinariet

en: Views
sv: Visningar

en: WP Debug mode
sv: WP debug-läge

en: WP Multisite
sv: WP multisite

en: WP Version
sv: WP-version

en: WP WebinarSystem Attendees
sv: Deltagare på WP WebinarSystems

en: WP WebinarSystem Options
sv: Inställningar WP WebinarSystems

en: WP WebinarSystem Questions
sv: WP WebinarSystem Frågor

en: We are going live now
sv: Vi går live nu!

en: We are live in one hour!
sv: Vi går live om en timme!

en: We are starting the webinar!
sv: Nu startar vi webinariet!

en: Webinar
sv: Webinarium

en: Webinar Occurance
sv: Webinariets förekomst

en: Webinar Replay Link
sv: Länk för återuppspelning av webinariet

en: Webinar Settings
sv: Webinarieinställningar

en: Webinar Type
sv: Webinariets typ

en: Webinar name:
sv: Webinarienamn

en: Webinar replay
sv: Återuppspelning av webinariet

en: Webinar starts at
sv: Webinariet startar klockan

en: Webinar type
sv: Webinariets typ

en: Webinar will be presented by:
sv: Webinariet kommer att presenteras av:

en: Webinars
sv: Webinarier

en: WordPress Environment
sv: Wordpressmiljön

en: Yeah! You Are Registered For The Webinar!
sv: Va bra! Du är registrerad till webinariet!

en: You are registered for the webinar!
sv: Du har registrerat dig till webineriet!

en: You've no mailing list(s) on Enormail.
sv: Du har inga mailinglistor på Enormail

en: You've no mailing list(s) on MailChimp.
sv: Du har inga mailinglistor på MailChimp

en: Your Email Address
sv: Din e-postadress

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: Your Webinar Ticket
sv: Din webinariebiljett

en: Your Webinar URL
sv: Ditt URL för webinariet

en: Your copy of WebinarSysteem is Active.
sv: Din kopia av Webinarsysteem är AKTIV

en: Your copy of WebinarSysteem is not activated. Plugin will not work as expected. Please activate your copy.
sv: Din kopia av WebinarSystem är inte aktiverad. Plugin kommer inte att fungera som den bör. Var god aktivera.

en: Your email
sv: Din e-post

en: Your email address
sv: Din e-postadress

en: Your name
sv: Ditt namn

en: at
sv: den

en: by
sv: Av

en: iCal / Outlook
sv: iCal/Outlook

en: just signed up for your webinar
sv: registrerade sig precis till ditt webinarium

en: on
sv: på

en: to go to our homepage.
sv: för att komma till våran hemsida

en: will begin in
sv: kommer att starta om

en: will begin shortly
sv: startar inom kort

en: will start
sv: kommer att starta
