WP WebinarSystem Pro - en to uk translation catalogue (257 entries)

en: "From" Email Address
uk: "З" Електронної адреси

en: "From" Name
uk: Ім'я «Від»

en: Add New Webinar
uk: Додати новий Вебінар

en: Add To Your Calendar
uk: Додати до календаря

en: Add a Webinar to send a preview email.
uk: Додати перегляд Вебінару до електронної пошти

en: Admin Email Address
uk: Адрес Email адміна

en: Admin email
uk: Email Админа

en: Advanced
uk: Розширені

en: Ask Question!
uk: Задайте питання!

en: Ask your question!
uk: Задайте своє питання!

en: Attendee Lists
uk: Список Учасників

en: Author URL
uk: URL Автора

en: Available Shortcodes:
uk: Доступні ШортКоди

en: Background color
uk: Фон

en: Background image
uk: Фонове зображення

en: Base color
uk: Основний колір

en: Body Background color
uk: Основной Фон

en: Body Text color
uk: Основний текст

en: Border color
uk: Рамка

en: Border color-1
uk: Рамка 1

en: Border color-2
uk: Рамка 2

en: Button Background color
uk: фон кнопки

en: Button Border color
uk: Рамка кнопки

en: Button Text color
uk: Текст кнопки

en: Button color
uk: Кнопка

en: CTA Button Text
uk: Текст кнопки CTA

en: Calendar
uk: Календар

en: Click Export to download backup of current webinar settings. Upload your already exported file to Import section to apply settings from other webinar.
uk: Виберіть пункт Експорту, для збереження резервної копії поточних налаштувань Вебінару. Завантажуйте вже експортовані файли в розділі імпорту, щоб застосувати параметри з інших Вебінарів.

en: Click here
uk: Натисніть тут

en: Content
uk: Зміст

en: Content type
uk: Тип вмісту

en: Copied!
uk: Скопійовано!

en: Copy for Support
uk: Копія для служби підтримки

en: Couldn't determine PHP version because phpversion() doesn't exist.
uk: Не можу визначити PHP версію, тому що не існує phpversion().

en: Countdown Page
uk: Сторінка відліку

en: Countdown Page Background Image
uk: Фонове зображення відлику

en: Create Webinars
uk: Створити Вебінар

en: Date
uk: Дата

en: Date/Time Color
uk: Дата/Час

en: Date:
uk: Дата:

en: Default Timezone
uk: Часовий пояс за промовчанням

en: Default mail provider
uk: Сервіс за замовчуванням

en: Description
uk: Опис

en: Description Text color
uk: Текст описа

en: Description Title Background color
uk: Фон Назви описа

en: Description Title Text color
uk: Текст Назви описа

en: Description background color
uk: Фон опису

en: Description border color
uk: Рамка опису

en: Description color
uk: Опис

en: Description text color
uk: Текст опису

en: Disable registration
uk: Вимкнути реєстрацію

en: Duplicate
uk: Дублювати

en: Duplicate this Webinar
uk: Дублювати цей Вебінар

en: Edit Webinar
uk: Редагувати Вебінар

en: Email Body Background color
uk: Фон тіла листа

en: Email Body Text color
uk: Текст листа

en: Email Footer Text
uk: Текст підвалу листа

en: Email Head
uk: Шапка листа

en: Email Sender Options
uk: Параметри пошти відправника

en: Email Template
uk: Шаблони Пошти

en: Email options
uk: Параметри пошти

en: Emails
uk: Листи

en: Enable this reminder?
uk: Увімкнути це нагадування?

en: Enormail API Key
uk: Ключ API Enormail

en: Enormail list
uk: Список Enormail

en: Export
uk: Експорт

en: Flush data (Recheck)
uk: Активувати (перевірте!)

en: Font color
uk: Шрифт

en: Footer Text
uk: Текст Підвалу

en: General
uk: Загальні

en: General Options
uk: Загальні параметри

en: Get System Report
uk: Отримати звіт системи

en: Go to Webinar
uk: Перейдіть на Вебінар

en: Google Calendar
uk: Календар Google

en: Header Background color
uk: Фон Шапки

en: Header Image
uk:  Зображення Заголовка

en: Header Text color
uk: Текст Шапки

en: Here is the webinar URL...
uk: Ось URL Вебінару...

en: Hi
uk: Привіт

en: Home URL
uk: URL Головної

en: Host & Description Box
uk: Хост & Опис

en: Host Names
uk: Імена хостів

en: Host Text color
uk: Текст Хоста

en: Host Title Background color
uk: Фон Назви

en: Host Title Text color
uk: Текст Назви

en: Howdy
uk: Привет

en: Image
uk: Зображення

en: Image URL (Eg: https://example.com/images/the_image.jpg)
uk: URL зображення (Eg: https://example.com/images/the_image.jpg)

en: Import
uk: Імпорт

en: Import / Export
uk: Імпорт/Експорт

en: Incentive Box
uk: Слоган

en: Incentive Title
uk: Показати Заголовок

en: Incentive box content
uk: Показати поле змісту

en: Information
uk: Інформація

en: Invalid api key!
uk: Неприпустимий ключ API!

en: Just a second, we are starting the broadcast. This page will refresh automatically...
uk: Всього лише за секунду, стартує трансляція. Ця сторінка оновиться автоматично...

en: Language
uk: Мова

en: License Key
uk: Ліцензійний ключ

en: Link above Text Color
uk: Текст Посилання

en: Link below Text Color
uk: Текст других посилань

en: Live Page
uk: Живий Вебінар

en: MailChimp API Key
uk: Ключ API MailChimp

en: Mailchimp list
uk: Розсилки

en: Mailinglist
uk: Розсилки

en: Mailinglist providers
uk: Постачальники розсилок

en: Mailpoet list
uk: Список Mailpoet

en: Make sure to join the webinar via this link:
uk: Не забудьте приєднатися до Вебінару за цим посиланням:

en: Manage Subscribers
uk: Керування відвідувачами

en: Max Upload Size
uk: Макс розмір для завантаження

en: My Questions
uk: Мої питання

en: MySQL Version
uk: Версія MySQL

en: N/A
uk: Н/Д

en: Name
uk: Ім'я

en: New Registration
uk: Нова Реєстрація

en: New Registration Options
uk: Нові параметри реєстрації

en: New Webinar
uk: Новий Вебінар

en: New webinar
uk: Новий Вебінар

en: No Attendees :(
uk: Поки жодних учасників :(  Але вони обов'язково будуть!

en: No script kiddies please!
uk: Будь ласка, не додавайте спам!

en: Of course we will handle your data safely.
uk: Гарантуємо конфіденційність ваших даних!

en: Once a minute
uk: Одна хвилинка

en: One time registration
uk: Реєстрація Один раз

en: Only use this generated link for test purposes
uk: Це згенероване посилання для тесту сторінки

en: PHP Max Input Vars
uk: Макс вводу Vars PHP

en: PHP Post Max Size
uk: Макс розмір PHP

en: PHP Time Limit
uk: Обмеження часу PHP

en: PHP Version
uk: Версія PHP

en: Page Background color
uk: Фон сторінки

en: Page Background image
uk: Фонове зображення

en: Please add webinars to listup.
uk: Будь ласка, додайте Вебінар до плейлиста.

en: Please come back at this time. Thank you for your patience
uk: Будь ласка, поверніться в цей час. Дякуємо вам за ваше терпіння! :)

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
uk: Будь ласка, скопіюйте цю інформацію у ваш квиток, при зверненні до служби підтримки

en: Please enter your email.
uk: Будь ласка, введіть ваш Email.

en: Please wait..
uk: Будь ласка, почекайте...

en: Preview Page
uk: Перегляд сторінки

en: Question
uk: Питання

en: Question Box
uk: Питання

en: Questions
uk: Питання

en: Recurring Time(s)
uk: Повторювати момент(ів)

en: Recurring on every
uk: Повторювати кожний

en: Regards
uk: З повагою

en: Registration Page
uk: Сторінка реєстрації

en: Registration Page Background Image
uk: Фонове зображення сторінки Реєстрації

en: Registration Page Video Image
uk: Сторінка Реєстрація відео зображення

en: Registrations
uk: Реєстрації

en: Remind Yourself Of The Event
uk: Нагадайте собі про цю подію

en: Reminder
uk: Нагадування

en: Reminder Webinar Starting
uk: Нагадування про початок Вебінару

en: Reminder day before Webinar
uk: Нагадування за день до Вебінару

en: Reminder day before Webinar
uk: Нагадування за день до Вебінару

en: Reminder one hour before Webinar
uk: Нагадування за одну годину до Вебінару

en: Reminder one hour before Webinar
uk: Нагадування за одну годину до Вебінару

en: Reminder when Webinar starts
uk: Нагадати, коли Вебінар почнеться

en: Remove
uk: Видалити

en: Replay Page
uk: Сторінка повтора

en: Replay Page Background Image
uk: Фонове зображення АвтоВебінару

en: Reset Default Template
uk: Відновити Стандартний шаблон

en: Roles & Permissions
uk: Ролі & Дозволи

en: SUHOSIN Installed
uk: Встановлені SUHOSIN

en: See you later!
uk: Побачимося пізніше!

en: See you then!
uk: До зустрічі!

en: Select a day to watch.
uk: Виберіть день перегляду.

en: Select a list..
uk: Виберіть з списока...

en: Select a time to watch.
uk: Виберіть час перегляду.

en: Select webinar to view attendees for active webinars
uk: Виберіть Вебінар з активних, для перегляду учасників

en: Select webinar to view questions for active webinars
uk: Виберіть  Вебінар для перегляду питання з активних Вебінарів

en: Send Preview
uk: Надіслати Перегляд

en: Send Webinar Replay Link
uk: Надіслати посилання на АвтоВебінар

en: Sender email
uk: Пошта відправника

en: Sender name
uk: Ім'я відправника

en: Separate each by commas
uk: Відокремити один від одного крапкою з комою

en: Server Environment
uk: Середовище сервера

en: Server Info
uk: Інформація про сервер

en: Server Locale
uk: Локальний Сервер

en: Settings
uk: Налаштування

en: Show Description Box
uk: Показать Опис

en: Show Host Box
uk: Поле хоста

en: Show Incentive Box
uk: Показати Слоган

en: Show Question box
uk: Показати Питання

en: Show countdown timer
uk: Показати відлік

en: Site URL
uk: URL Сайту

en: Social Sharing
uk: СоцКнопки

en: Something is wrong with your Add Questions form. Please re-check all fields are filled correctly
uk: Щось не так з питанням доданим до форми. Перевірте усі поля, заповніть коректно

en: Status
uk: Стан

en: Subject
uk: Тема

en: System Status
uk: Стан системи

en: Tagline color
uk: Підзаголовок

en: Text color
uk: Текст

en: Thank You Page
uk: Сторінка подяки

en: Thank you for your registration for the webinar. Below you will find the details of the webinar.
uk: Дякуємо вам за реєстрацію на Вебінар! Нижче ви знайдете відомості про Вебінар.

en: Thankyou Page Background Image
uk: Фонове зображення сторінки Подіки

en: The API key you have received from Enormail
uk: Ключ API котрий ви отримали від Enormail

en: The API key you have received from MailChimp
uk: Ключ API котрий ви отримали від MailChimp

en: The Webinar Event Information...
uk: Інформація про події на Вебінарі...

en: The webinar you signed up for starts in one hour. Below you will find the link to attend the webinar.
uk: Вебінар, на котрий ви зареєструвалися, починається за одну годину. Нижче ви знайдете посилання, щоб відвідати Вебінар.

en: Theme
uk: Тема

en: This is a reminder for your upcoming webinar tomorrow. Below you will find the details of the webinar.
uk: Це нагадування що Вебінар відбудеться завтра. Нижче ви знайдете відомості про Вебінар.

en: Ticket
uk: Квиток

en: Time
uk: Час

en: Time:
uk: Час:

en: Title
uk: Назва

en: Title Background color
uk: Фон Назви

en: Title Color
uk: Назва

en: Title Text color
uk: Текст заголовка

en: Title color
uk: Заголовок

en: Title text
uk: Текст заголовку

en: Type your question here..
uk: Введіть своє запитання...

en: Unfortunately, this webinar is closed.
uk: На жаль, цей Вебінар закритий.

en: Upload
uk: Завантажити

en: Upload Image
uk: Завантажити зображення

en: Version
uk: Версія

en: Video autoplay
uk: АвтоЗапуск Відео

en: Video or Image URL
uk: URL Відео чи Зображення (750*315px)

en: View Webinar
uk: Дивитися Вебінар

en: View Webinar Replay
uk: Переглянути АвтоВебінар

en: Views
uk: Переглядів

en: WP Debug mode
uk: Налагодження WP

en: WP Multisite
uk: Мультісайт WP

en: WP Version
uk: Версія WP

en: WP WebinarSystem Attendees
uk: Участники WP WebinarSystem

en: WP WebinarSystem Options
uk: Параметри WP WebinarSystem

en: WP WebinarSystem Questions
uk: Питання по WP WebinarSystem

en: We are going live now
uk: Будемо починати зараз

en: We are live in one hour!
uk: Ми починаємо за одну годину!

en: We are starting the webinar!
uk: Ми починаємо Вебінар!

en: Webinar
uk: Вебінар

en: Webinar Occurance
uk: Початок Вебінару

en: Webinar Replay Link
uk: Посилання на інтерактивний АвтоВебінар

en: Webinar Settings
uk: Налаштування Вебінара

en: Webinar Type
uk: Тип Вебінару

en: Webinar name:
uk: Назва  Вебінара:

en: Webinar replay
uk: АвтоВебінар

en: Webinar starts at
uk: Вебінар починається в

en: Webinar type
uk: Тип Вебінару

en: Webinar will be presented by:
uk: Інтерактивний Вебінар презентує:

en: Webinars
uk: Вебінари

en: WordPress Environment
uk: Середовище WordPress

en: Yeah! You Are Registered For The Webinar!
uk: Так! Ви зареєстровані на Вебінар!

en: You are registered for the webinar!
uk: Ви зареєстровані на Вебінар!

en: You've no mailing list(s) on Enormail.
uk: У вас немає листів для розсилки Enormail.

en: You've no mailing list(s) on MailChimp.
uk: У вас немає листів для розсилки MailChimp.

en: Your Email Address
uk: Ваш Email адрес

en: Your Name
uk: Ваше Ім'я

en: Your Webinar Ticket
uk: Квиток на Вебінар

en: Your Webinar URL
uk: URL вашого Вебінара

en: Your copy of WebinarSysteem is Active.
uk: Ваша копія WebinarSysteem є активною.

en: Your copy of WebinarSysteem is not activated. Plugin will not work as expected. Please activate your copy.
uk: Ваша копія WebinarSysteem не активовано. Плагін не буде працювати, як очікувалося. Будь ласка, активуйте вашу копію.

en: Your email
uk: Ваш Email

en: Your email address
uk: Ваш Email адрес

en: Your name
uk: Ваше ім'я

en: at
uk:  в

en: by
uk:  за

en: just signed up for your webinar
uk: щойно зареєструвалися до вашого Вебінару

en: to go to our homepage.
uk: щоб перейти на нашу домашню сторінку.

en: will begin in
uk: розпочнеться

en: will begin shortly
uk: почнеться незабаром

en: will start
uk: починается
