WP-Visualize - en to de translation catalogue (271 entries)

en: A MUST FOR EVERY BUSINESS WEBSITE
de: EIN MUSS FÜR JEDE BUSINESS WEBSITE

en: A few tips on how to use this section
de: Ein paar Tipps zur Verwendung dieses Abschnitts

en: ACTIVATE NOW
de: JETZT AKTIVIEREN

en: ADD OPTIONAL BUTTON
de: OPTIONALE SCHALTFLÄCHE HINZUFÜGEN

en: AND THAT'S IT!!
de: Und das ist es!!

en: Access to Premium support & features
de: Zugang zu Premium-Support & -Funktionen

en: Add Unlimited images of your products and services
de: Unbegrenzte Bilder Ihrer Produkte und Dienstleistungen hinzufügen

en: Add WP-Visualize to your Woocommerce products
de: Hinzufügen von WP-Visualize zu Ihren Woocommerce-Produkten

en: Add your own branding to the Visualize screen.
de: Fügen Sie dem Visualize-Bildschirm ein eigenes Branding hinzu.

en: Add your photo (button above)
de: Fügen Sie Ihr Foto hinzu (Taste oben)

en: Air Conditioning
de: Klimaanlage

en: Air Conditioning Evap Units
de: Klimaanlage Evap-Einheiten

en: Air Conditioning Inverters
de: Klimaanlage Wechselrichter

en: Air Conditioning Splits
de: Klimaanlage Splits

en: Art
de: Kunst

en: As mentioned in our video, remove the backgrounds from your images. It's instant and using the following link is simple!
de: Wie in unserem Video erwähnt, entfernen Sie die Hintergründe von Ihren Bildern. Es ist sofort und die Verwendung des folgenden Links ist einfach!

en: Auto - Accessories
de: Auto - Zubehör

en: Auto - Wheels & Tyres
de: Auto - Räder & Reifen

en: Automotive
de: Automobil

en: BOOST SALES
de: STEIGERN SIE DEN UMSATZ

en: Background Logo
de: Hintergrund-Logo

en: Bathroom Renovations
de: Badezimmerrenovierungen

en: Below are just a few examples.
de: Im Folgenden finden Sie nur einige Beispiele.

en: Body Art and Tattoos
de: Körperkunst und Tattoos

en: Building
de: Gebäude

en: Button Actions
de: Button-Aktionen

en: Button Color
de: Button Farbe

en: Button font size
de: Button-Aktionen

en: Buy Now
de: Jetzt kaufen

en: CLICK HERE
de: HIER KLICKEN

en: CLICK HERE TO REMOVE BACKGROUNDS FROM IMAGES
de: KLICKEN SIE HIER, UM HINTERGRUNDVON IMAGES ZU REMOVE

en: Call Us
de: Rufen Sie uns an

en: Carpets & Flooring
de: Teppiche & Bodenbeläge

en: Ceiling Fans
de: Deckenventilatoren

en: Clear
de: Zurücksetzen

en: Clear Logo
de: Logo löschen

en: Click 'Select Images' and either add or select from already uploaded images. Once selected, click 'Choose Images' button on the bottom right of the page.<br>For best results we strongly recommend to use images with the backgrounds removed.
de: Klicken Sie auf 'Bilder auswählen' und fügen Sie aus bereits hochgeladenen Bildern hinzu oder wählen Sie sie aus. Sobald Sie ausgewählt sind, klicken Sie unten rechts auf der Seite auf die Schaltfläche "Bilder auswählen".<br>Für optimale Ergebnisse empfehlen wir dringend, Bilder mit entfernten Hintergründen zu verwenden.

en: Click the
de: Klicken Sie auf die

en: Click the 'Select WP-Visualize Images' button.
de: Klicken Sie auf die Schaltfläche "Wp-Bilder auswählen".

en: Click the button below and become an Upgraded Member. As an Upgraded Member you help us to maintain and extend the
                    capabilities of WP-Visualiser while getting SIGNIFICANT features and benefits. On upgrading, we will email your
                    upgrade registration code. Copy that code and enter below on this page.
de: Klicken Sie auf die Schaltfläche unten und werden Sie ein aktualisiertes Mitglied. Als aufgewertetes Mitglied helfen Sie uns, die
                    WP-Visualiser, während sie signifikante Funktionen und Vorteile erhalten. Nach dem Upgrade senden wir Ihnen eine E-Mail
                    Aktualisierungsregistrierungscode. Kopieren Sie diesen Code, und geben Sie unten auf dieser Seite ein.

en: Click the copy icon next to your shortcode to copy the shortcode.
de: Klicken Sie auf das Kopiersymbol neben Ihrem Shortcode, um den Shortcode zu kopieren.

en: Click to
de: Klicke um

en: Contact Us
de: Kontaktieren Sie uns

en: Copy your shortcode from your 'Shortcodes List' on your main shortcodes page.  Each Shortcode can be used multiple times on different pages.
de: Kopieren Sie Ihren Shortcode aus Ihrer "Shortcodes-Liste" auf Ihre Haupt-Kurzwahlseite.  Jeder Shortcode kann mehrmals auf verschiedenen Seiten verwendet werden.

en: Create ShortCode
de: Erstellen von ShortCode

en: Create a Shortcode
de: Erstellen eines Shortcodes

en: Create shortcodes below to paste anywhere in your Wordpress site. Customers can then add their image and integrate your products.
de: Erstellen Sie unten Shortcodes, um sie an einer beliebigen Stelle in Ihrer Wordpress-Website einzufügen. Kunden können dann ihr Image hinzufügen und Ihre Produkte integrieren.

en: Create unlimited shortcodes within your website
de: Erstellen Sie unbegrenzte Shortcodes auf Ihrer Website

en: Current Status: You are currently using the free version
de: Aktueller Status: Sie verwenden derzeit die kostenlose Version

en: Curtains & Blinds
de: Vorhänge & Jalousien

en: Curtains and Blinds
de: Vorhänge und Jalousien

en: Customizations are only available to paid members.
de: Anpassungen sind nur für bezahlte Mitglieder verfügbar.

en: Customize
de: Anpassen

en: Customize buttons and logos
de: Anpassen von Schaltflächen und Logos

en: Delete
de: Löschen

en: Doors
de: Türen

en: Dresses
de: Kleider

en: Drop Shipping
de: Drop Versand

en: Edit Images
de: Bilderbearbeitung

en: Electrical
de: Elektrisch

en: Electronics
de: Elektro-Artikel

en: Email Us
de: E-Mail an uns

en: Engage your customers!! Make your website work for you with better 
                                                bounce-rates/seo and BOOST SALES
de: Engagieren Sie Ihre Kunden!! Machen Sie Ihre Website für Sie mit besser arbeiten 
                                                    Bounce-Raten/seo und BOOST SALES

en: Enter a shortcode name in the box provided.
de: Geben Sie einen Shortcodenamen in das bereitgestellte Feld ein.

en: Enter your Registration Code. (As emailed and displayed following your payment or free trial request.)
de: Geben Sie Ihren Upgrade-Registrierungscode ein. (Wie per E-Mail und angezeigt folowing Ihre Zahlung)

en: Enter your Upgrade Registration Code
de: Geben Sie Ihren Upgrade-Registrierungscode ein

en: Enter your WP-Visualizer registration code
de: Geben Sie Ihren WP-Visualizer-Registrierungscode ein

en: FREE USERS - Request your Activation code.
de: FREE oder TRIAL USERS - Fordern Sie Ihren Aktivierungscode an.

en: FREE Users - Enter your Activation Code here
de: >Geben Sie hier Ihren Aktivierungscode ein

en: Fashion - Accessories
de: Mode - Accessoires

en: Fashion - Clothing
de: Mode - Kleidung

en: Fast Start Tips
de: Schnelle Starttipps

en: Fencing
de: Einzäunung

en: Fireplaces
de: Kamine

en: Flooring
de: Bodenbelag

en: For best and easiest results remove the background from your product images. Transparent backgrounds look best!
de: Um optimale und einfachste Ergebnisse zu erzielen, entfernen Sie den Hintergrund aus Ihren Produktbildern. Transparente Hintergründe sehen am besten aus!

en: For best results remove image backgrounds
de: Für optimale Ergebnisse bildhintergrundentfernen

en: Free users can create 3 ShortCodes, each with 3 maximum images. To remove all limits
de: Kostenlose Benutzer können 3 ShortCodes erstellen, jedes mit 3 maximalen Bildern. So entfernen Sie alle Grenzwerte

en: Furniture
de: Möbel

en: Garage Doors
de: Garagentore

en: Garages & Sheds
de: Garagen & Schuppen

en: Gardening & Landscaping
de: Garten- und Landschaftsbau

en: General Options
de: Allgemeine Optionen

en: Get up to speed FAST! Watch our Fast Start Video
de: Machen Sie sich auf den Laufenden FAST! Sehen Sie sich unser Fast Start Video an

en: Getting Started
de: Erste Schritte

en: Give your shortcode a name
de: Geben Sie Ihrem Shortcode einen Namen

en: Glasses
de: Gläser

en: HOW TO SET UP
de: WIE MAN EINGERICHTET WIRD

en: Hair Styles
de: Frisuren

en: Hair Stylist
de: Haar-Stylist

en: Hats
de: Hüte

en: Heaters & Fireplaces
de: Heizungen & Kamine

en: Home Furnishings
de: Wohnmöbel

en: Home Services
de: Home Dienstleistungen

en: Houses & Properties
de: Häuser & Immobilien

en: How to Upgrade?
de: Wie kann ich ein Upgrade durchführen?

en: How to add Images
de: So fügen Sie Bilder hinzu

en: How to add Visualizer to Products
de: Hinzufügen von Visualizer zu Produkten

en: How to create a WP Visualize shortcode.
de: Erstellen eines WP Visualize-Shortcodes.

en: Images
de: Bilder

en: Images are added to WP-Visualize By clicking the 'Select Images' button.
de: Bilder werden zu WP-Visualize hinzugefügt, indem Sie auf die Schaltfläche "Bilder auswählen" klicken.

en: Instructions
de: Anweisungen

en: Integrate Unlimited Woocommerce products
de: Integrieren Sie Unlimited Woocommerce Produkte

en: Interior Design
de: Innenarchitektur

en: Is there an Affiliate Program?
de: Gibt es ein Affiliate-Programm?

en: Jewellery
de: Schmuck

en: Job Done!! Your shortcode is now integrated.
de: Job fertig!! Ihr Shortcode ist nun integriert.

en: Just getting started?
de: Ich fange jetzt an?

en: Kitchen Appliances
de: Küchengeräte

en: Kitchen Renovations
de: Küchenrenovierungen

en: Kitchens & Cabinetry
de: Küchen & Schränke

en: LEARN MORE
de: MEHR ERFAHREN

en: Learn More
de: Mehr erfahren

en: Learn more
de: Mehr erfahren

en: Leave empty for no button
de: Frei lassen für "Kein Button"

en: Let your customers see themselves with your products!
de: Lassen Sie Ihre Kunden sich mit Ihren Produkten sehen!

en: Let's get started!
de: Let's get started !

en: Lighting
de: Beleuchtung

en: Make a Booking
de: Buchen Sie eine Buchung

en: Make your selection and then close the Medial Library by clicking the 'Choose Images' button on the bottom right of the screen.
de: Treffen Sie Ihre Auswahl, und schließen Sie dann die Medialbibliothek, indem Sie unten rechts auf dem Bildschirm auf die Schaltfläche "Bilder auswählen" klicken.

en: Need Support?
de: Benötigen Sie Hilfe?

en: OTHER
de: SONSTIGES

en: On creating a QR-code, you might want to have a specific page, and also when the code is scanned, either have the visualization already opened, or just open your page containging a Visualize button
de: Beim Erstellen eines QR-Codes möchten Sie möglicherweise eine bestimmte Seite haben, und auch wenn der Code gescannt wird, haben Sie entweder die Visualisierung bereits geöffnet, oder öffnen Sie einfach ihre Seite, die eine Schaltfläche "Visualisieren" enthält

en: Once copied, open the page or post edit screen to integrate WP-Visualize.
de: Nach dem Kopieren öffnen Sie die Seite oder posten Sie den Bearbeitungsbildschirm, um WP-Visualize zu integrieren.

en: Once images are selected, click 'Choose Images' button on the bottom right of the page to close the media library.
de: Sobald Bilder ausgewählt sind, klicken Sie unten rechts auf der Seite auf "Bilder auswählen", um die Medienbibliothek zu schließen.

en: Once you retrieve your activation code from your email, copy it and paste in the box below. Click Activate and you are set to go!
de: Sobald Sie Ihren Aktivierungscode aus Ihrer E-Mail abrufen, kopieren Sie ihn und fügen Sie ihn in das Feld unten ein. Klicken Sie auf Aktivieren und wir sind auf los!

en: Open Visualization from QR code
de: Visualizion aus QR-Code öffnen

en: Open any page or post in your website and paste the code. Then click save
de: Öffnen Sie eine beliebige Seite oder Posten in Ihrer Website und fügen Sie den Code ein. Klicken Sie dann auf Speichern

en: Our Privacy Policy
de: Unsere Datenschutzerklärung

en: PAID USERS & FREE TRIAL USERS - Enter your Registration Code
de: PAID USERS ONLY - Geben Sie Ihren Upgrade-Registrierungscode ein

en: Page URL (*required)
de: Seiten-URL (*erforderlich)

en: Page URL (optional)
de: Seiten-URL (optional)

en: Paste the shortcode wherever you would like the WP-Visualize button to appear.
de: Fügen Sie den Shortcode überall dort ein, wo die Schaltfläche WP-Visualize angezeigt werden soll.

en: Patio Doors
de: Terrassentüren

en: Pet Accessories
de: HaustierZubehör

en: Placing Shortcodes
de: Platzieren von Shortcodes

en: Plants & Trees
de: Pflanzen

en: Please complete below. Then check your email for your Activation Code. Then copy and paste below to authenticate & activate your installation of WP-Visualize.
de: Bitte füllen Sie unten aus. Überprüfen Sie dann Ihre E-Mail-Adresse auf Ihren Aktivierungscode. Kopieren und fügen Sie dann unten ein, um Ihre Installation von WP-Visualize zu authentifizieren und zu aktivieren.

en: Please help us keep developing & improving WP-Visualize by showing your support a with a 5 Star review. It really helps
de: Bitte helfen Sie uns weiter zu entwickeln und zu verbessern WP-Visualize, indem Sie Ihre Unterstützung mit einem 5-Sterne-Bewertung zeigen. Es hilft wirklich

en: Pools and Spas
de: Pools und Spas

en: Premium Support is available to upgraded members via
de: Premium-Support steht upgradenden Mitgliedern über

en: Product ID
de: Produkt-ID

en: Remove Image Backgrounds (optional)
de: Entfernen von Bildhintergründen (optional)

en: Remove WP Visualize branding
de: Entfernen WP Visualize Branding entfernen

en: Renovation Services
de: Renovierungsdienstleistungen

en: Retail - Online and Offline
de: Einzelhandel - Online und Offline

en: Retail - Online only
de: Einzelhandel - nur Online

en: Roller Shutters
de: Rollläden

en: SAVE
de: SPEICHERN

en: SAVE CHANGES
de: ÄNDERUNGEN SPEICHERN

en: SAVE UPGRADE REGISTRATION CODE
de: SPEICHERN DES UPGRADE-REGISTRIERUNGSCODES

en: SEND ACTIVATION CODE
de: AKTIVIERUNGSCODE SENDEN

en: SMS Us
de: SMS Uns

en: SUBMIT REGISTRATION CODE
de: REGISTRIERUNGSCODE EINREICHEN

en: Save button
de: Speichern

en: Save the page or post.
de: Speichern Sie die Seite oder den Beitrag.

en: Screen Background Color
de: Bildschirmhintergrundfarbe

en: Screen Doors
de: Bildschirmtüren

en: Scroll down to
de: Scrollen Sie nach unten zu

en: Security Doors
de: Sicherheitstüren

en: Select
de: Auswählen

en: Select Images
de: Bilder auswählen

en: Select Logo
de: Logo auswählen

en: Select a button type to display
de: Wählen Sie einen anzuzeigenden Schaltflächentyp aus

en: Select a product to edit
de: Auswählen eines zu bearbeitenden Produkts

en: Select images with transparent backgrounds for best results. 
                        Then click Save WP-Visualize. WP-Visualize will be available for this product. To remove from this product, 
                        click clear.
de: Wählen Sie Bilder mit transparenten Hintergründen aus, um optimale Ergebnisse zu erzielen. 
                    Klicken Sie dann auf WP-Visualize speichern. WP-Visualize ist für dieses Produkt verfügbar. Um es aus diesem Produkt zu entfernen, 
                    Klicken Sie auf löschen.

en: Select the background color of the Visualize button displayed on your page.
de: Wählen Sie die Hintergrundfarbe der Schaltfläche "Visualisieren" aus, die auf der Seite angezeigt wird.

en: Select the background color of your Visualize screen.
de: Wählen Sie die Hintergrundfarbe des Visualize-Bildschirms aus.

en: Selected logo for screen
de: Ausgewähltes Logo für Bildschirm

en: Settings
de: Einstellungen

en: Shirts
de: Hemden

en: Shortcodes in WordPress are little bits of code that, when pasted in your webpages, can add extensive functionality. In WP-Visualize, shortcodes are created on the
de: Shortcodes in WordPress sind kleine Codestücke, die, wenn sie in Ihre Webseiten eingefügt werden, umfangreiche Funktionen hinzufügen können. In WP-Visualize werden Shortcodes auf der

en: Swimming Pools
de: Schwimmbäder

en: Table Cell #1, with label
de: Tabellenzellen#1 mit Etikett

en: Table Cell #2
de: Tabellenzellen#2

en: Table Cell #3, with label and class
de: Tabellenzelle #3, mit Beschriftung und Klasse

en: Table Cell #4
de: Tabellenzellen-#4

en: Table Cell #5, without label
de: Tabellenzellen#5, ohne Etikett

en: Table Cell #6
de: Tabellenzellen-#6

en: Table header cell #11
de: Tabellenkopfzelle #11

en: Table header cell #2
de: Tabellenkopfzelle #2

en: Tap image below & then drag, resize, warp, pinch, zoom!
de: Tippen Sie auf Bild unten & dann ziehen, ändern Sie die Größe, Verzug, kneifen, zoomen!

en: Tap item to show/hide menu
de: Tippen Sie auf Element, um das Menü ein-/ausblenden zu sehen

en: Tap thumbnail below to add
de: Tippen Sie unten auf Miniaturansicht, um

en: Tennis Courts
de: Tennisplätze

en: Terms & Conditions
de: Allgemeine Geschäftsbedingungen

en: Thank you
de: Vielen Dank

en: Thank you for your support. To integrate to your Woocommerce products, open a product
                                        to edit and select images. A button will automatically appear on your product for
                                        your customers to engage.
de: Vielen Dank für Ihre Unterstützung. Um sich in Ihre Woocommerce-Produkte zu integrieren, öffnen Sie ein Produkt
                                        , um Bilder zu bearbeiten und auszuwählen. Eine Schaltfläche erscheint automatisch auf Ihrem Produkt für
                                        Ihre Kunden zu engagieren.

en: Thank you: You are
                        currently upgraded
de: Vielen Dank: Sie sind
                        derzeit aktualisiert

en: Thank you: You are currently upgraded
de: Danke: Sie sind derzeit aktualisiert

en: The URL below can be replaced with a permalink URL
de: Die folgende URL kann durch eine Permalink-URL ersetzt werden

en: The following will create a 'shortcode' that can be pasted anywhere in your 
                                        WordPress site. When you open that page or post it will enable users to add their image 
                                        and then drag your nominated product images into place
de: Im Folgenden wird ein "Shortcode" erstellt, der an einer beliebigen Stelle in Ihrem 
                                    WordPress-Website. Wenn Sie diese Seite öffnen oder posten, können Benutzer ihr Bild hinzufügen 
                                    und ziehen Sie dann Ihre nominierten Produktbilder an Ort und Stelle

en: Then click the 'Create Shortcode' button.
de: Klicken Sie dann auf die Schaltfläche "Shortcode erstellen".

en: There are limitless possibilities on how you can boost business with WP-Visualize
de: Es gibt unbegrenzte Möglichkeiten, wie Sie das Geschäft mit WP-Visualize steigern können

en: This applies ONLY if you are not in our FREE TRIAL & have not purchased WP Visulalize. Your first step for free users is to activate WP Visualize. Please enter your details below. we will immediately email through your activation code. Activation helps us to ensure installations are legitimate. We can also then provide important information and updates to ensure that you get the most benefits from WP-Visualize.
de: Ihr erster Schritt ist zu aktivieren. Bitte geben Sie unten Ihre Daten ein. wir werden sofort per E-Mail über Ihren Aktivierungscode senden. Die Aktivierung hilft uns, sicherzustellen, dass Installationen legitim sind. Wir können dann auch wichtige Informationen und Updates bereitstellen, um sicherzustellen, dass Sie die meisten Vorteile von WP-Visualize erhalten.

en: To Add your shortcode to a webpage.
de: So fügen Sie Ihren Shortcode zu einer Webseite hinzu.

en: To add WP-Visualise to your Woocommerce shop products
de: So fügen Sie WP-Visualise zu Ihren Woocommerce Shop-Produkten hinzu

en: To add WP-Visualize to a product:
de: So fügen Sie WP-Visualize zu einem Produkt hinzu:

en: To download screenshot click
de: Klicken Sie auf Speichern, um Screenshot herunterzuladen

en: To edit your shortcode selection at anytime, click the edit Images button in your list of shortcodes. To edit your product images, open your product edit page and click the Select Images button.
de: Um Ihre Shortcode-Auswahl jederzeit zu bearbeiten, klicken Sie in der Shortcodes-Liste auf die Schaltfläche Bilder bearbeiten. Um Ihre Produktbilder zu bearbeiten, öffnen Sie die Produktbearbeitungsseite und klicken Sie auf die Schaltfläche Bilder auswählen.

en: To remove WP-Visualize from this product, return to the product edit page and click the clear button in the WP-Visualize section of general settings.
de: Um WP-Visualize aus diesem Produkt zu entfernen, kehren Sie zur Seite Produktbearbeitung zurück und klicken Sie auf die Schaltfläche "Löschen" im Abschnitt WP-Visualize der allgemeinen Einstellungen.

en: To select images for WP-Visualizer for this product, either add or select from already uploaded images.
de: Um Bilder für WP-Visualizer für dieses Produkt auszuwählen, fügen Sie aus bereits hochgeladenen Bildern hinzu oder wählen Sie sie aus.

en: Trigger Attributes
de: Trigger-Link

en: Trigger Link
de: Trigger-Link

en: Trigger links are links that can open any page on your site paired with any of your Visualizations. E.g. You might like to run a campaign that has a specific group of products over a specific contact or shop page. Or you might just want a link to add to your social media or digital campaign. Maybe open a page with a coupon. The customer can visualize, then proceed to an order page to use that coupon!
de: Triggerlinks sind Links, die jede Seite auf Ihrer Website öffnen können, die mit einer Ihrer Visualisierungen gekoppelt ist. Sie können z. B. eine Kampagne mit einer bestimmten Gruppe von Produkten über einen bestimmten Kontakt oder eine bestimmte Shop-Seite ausführen. Oder Sie möchten einfach nur einen Link zu Ihren sozialen Medien oder digitalen Kampagnen hinzufügen. Vielleicht öffnen Sie eine Seite mit einem Coupon. Der Kunde kann visualisieren, dann gehen Sie zu einer Bestellseite, um diesen Coupon zu verwenden!

en: UPGRADE ME
de: UPGRADE MICH

en: UPGRADE NOW
de: JETZT UPGRADEN

en: UPGRADE SPECIAL OFFER
de: UPGRADE-SONDERANGEBOT

en: UPGRADE for this feature
de: UPGRADE für diese Funktion

en: Update your registration code below.
de: Geben Sie Ihren Upgrade-Registrierungscode ein

en: Upgrade now
de: Jetzt upgraden

en: Upgrade now and add unlimited products. Also create unlimited
                                        shortcodes. White label with your logo and customizations The more customers interact and stay on your page the better! Get your
                                        UNLIMITED licence now. ON SPECIAL RIGHT NOW!
de: Aktualisieren Sie jetzt und fügen Sie unbegrenzte Produkte hinzu. Erstellen Sie auch unbegrenzte
                                        Kurzwahlnummern. Weißes Etikett mit Ihrem Logo und Anpassungen Je mehr Kunden interagieren und auf Ihrer Seite bleiben, desto besser! Holen Sie sich Ihre
                                        UNLIMITED-Lizenz jetzt für nur 27 USD pro Monat, 99 USD pro Jahr oder einmal nur 197 USD!

en: Upgrade now! UNLIMITED Products AND ShortCodes
de: Upgrade jetzt! UNLIMITED Produkte UND Shortcodes

en: Upgrade or join here
de: Upgrade zum Speichern von Änderungen

en: Upgrade to save changes
de: Upgrade zum Speichern von Änderungen

en: Use Examples
de: Verwenden von Beispielen

en: Use this for best background removal results
de: Verwenden Sie dies für beste Hintergrundentfernungsergebnisse

en: Use this page to also create links that you can use on image links and your own buttons to launch Visualizations
de: Verwenden Sie diese Seite, um auch Links zu erstellen, die Sie auf Bildlinks und Ihren eigenen Schaltflächen verwenden können, um Visualisierungen zu starten

en: View that page or post and you will see a visualize button where the shortcode was pasted. Clicking that button will launch WP-Visualize.
de: Zeigen Sie diese Seite oder diesen Beitrag an, und Sie sehen eine Visualisierungsschaltfläche, auf der der Shortcode eingefügt wurde. Wenn Sie auf diese Schaltfläche klicken, wird WP-Visualize gestartet.

en: Visualize
de: Visualisieren

en: WP-Visualize for WordPress
de: WP-Visualize für WordPress

en: WP-Visualize is fully integrated with Woocommerce so long as you have upgraded to a paid Member. If not
de: WP-Visualize ist vollständig in Woocommerce integriert, solange Sie ein Upgrade auf ein kostenpflichtiges Mitglied durchgeführt haben. Wenn nicht

en: WP-Visualize is now added to this product and a Visualize button now appears on that product's page.
de: WP-Visualize wird nun zu diesem Produkt hinzugefügt, und auf der Seite dieses Produkts wird jetzt eine Schaltfläche "Visualisieren" angezeigt.

en: WP-Visualize is revolutionary, letting your customers see themselves with your products and services. It's not just for your website. Let customers directly visualize from from Social Media, Digital Advertising and even QR-codes, in store or in the window when youre closed!. And because customers are engaged far, far longer, your 'bounce rate' can massively decrease and your SEO goes up! Your brand gets shared more often and can sales improve dramatically. No costly apps for multiple platforms or special downloads required by your customers. WP-Visualize works within Internet browsers on phones, tablets, laptops and desktops.
de: WP-Visualize ist revolutionär und lässt Ihre Kunden sich selbst mit Ihren Produkten und Dienstleistungen sehen. Es ist nicht nur für Ihre Website. Lassen Sie Kunden direkt von Social Media, Digital Advertising und sogar QR-Codes, im Laden oder im Fenster visualisieren, wenn Sie geschlossen!. Und weil Kunden weit, viel länger engagiert sind, kann Ihre "Bounce Rate" massiv sinken und Ihre SEO steigt! Ihre Marke wird häufiger geteilt und kann den Umsatz dramatisch verbessern. Keine teuren Apps für mehrere Plattformen oder spezielle Downloads, die von Ihren Kunden benötigt werden. WP-Visualize funktioniert in Internetbrowsern auf Smartphones, Tablets, Laptops und Desktops.

en: WP-Visualize lets your customers see themselves with your products. Potential customers can add their own image to their screen and then add your products, for example clothes and fashion, home renovations, floor coverings, furnishings, swimming pools or ... anything.. even tennis courts!
de: Mit WP-Visualize können Sich Ihre Kunden mit Ihren Produkten ausbilden. Potenzielle Kunden können ihr eigenes Bild auf ihren Bildschirm hinzufügen und dann Ihre Produkte hinzufügen, zum Beispiel Kleidung und Mode, Hausrenovierungen, Bodenbeläge, Möbel, Schwimmbäder oder ... Etwas.. sogar Tennisplätze!

en: We only ask for your industry to ensure any communications from us are totally relevant to you. We NEVER provide, share or sell your information to 3rd parties unless required by law.
de: Wir bitten Ihre Branche nur, sicherzustellen, dass jegliche Kommunikation von uns für Sie absolut relevant ist. Wir stellen Ihre Daten NIEMALS an Dritte weiter, teilen oder verkaufen sie, es sei denn, dies ist gesetzlich vorgeschrieben.

en: We would really appreciate your support.
de: Wir würden uns über Ihre Unterstützung sehr freuen.

en: What is WP-Visualize?
de: Was ist WP-Visualize?

en: What's a shortcode?
de: Was ist ein Shortcode?

en: White Goods
de: Weiße Ware

en: Whitegoods (eg. TVs Fridges)
de: Whitegoods (z. B. Fernseher Kühlschränke)

en: Why upgrade with WP-Visualize?
de: Warum ein Upgrade mit WP-Visualize?

en: Windows
de: Fenster

en: Yes! We pay generous recurring commisions for those who help promote WP-Visualize to others. For details about our Affiliate Program or to get started
de: Ja! Wir zahlen großzügige wiederkehrende Kommissionen für diejenigen, die helfen, WP-Visualize zu anderen zu fördern. Für Details über unser Affiliate-Programm oder um loszulegen

en: You have now successfully integrated WP-Visualize to that page or post.
de: Sie haben NUN WP-Visualize erfolgreich auf dieser Seite oder diesem Beitrag integriert.

en: Your Industry
de: Ihre Branche

en: Your Link Generator & 
                            QR Codes
de: Link Generator & 
                            QR-Codes

en: Your Products
de: Deine Produkte

en: Your Registration
de: Geben Sie Ihren Upgrade-Registrierungscode ein

en: Your Registration Code
de: Geben Sie Ihren Upgrade-Registrierungscode ein

en: Your ShortCodes
de: Ihre ShortCodes

en: Your Shortcodes
de: Ihre ShortCodes

en: Your email
de: Ihre E-Mail

en: Your name
de: Ihr Name

en: Your shortcode is created and now appears on your list of shortcodes.
de: Ihr Shortcode wird erstellt und wird nun in der Shortcodeliste angezeigt.

en: add your photo
de: Fügen Sie Ihr Foto hinzu

en: and you will see WP-Visualise
de: und Sie werden WP-Visualise sehen

en: buy now
de: jetzt kaufen

en: call now
de: Rufen Sie jetzt an

en: clear all
de: löschen

en: close
de: schließen

en: contact us
de: Kontaktieren Sie uns

en: edit menu
de: Bearbeitungsmenü

en: email us
de: Schreiben Sie uns eine E-Mail

en: hide frames
de: Rahmen ausblenden

en: in seconds.
de: in Sekunden.

en: learn more
de: mehr erfahren

en: let\'s chat
de: let es chat

en: main WP-Visualize page
de: Hauptseite WP-Visualize

en: make a booking
de: machen Sie eine Buchung

en: open a product for edit
de: Öffnen eines Produkts zur Bearbeitung

en: or Upgrade now
de: oder Jetzt aktualisieren

en: scale
de: Skala

en: scroll down to the general options.
de: scrollen Sie nach unten zu den allgemeinen Optionen.

en: select images
de: 選擇圖片

en: sms/text now
de: sms/text jetzt

en: to remove backgrounds from your images.
de: , um Hintergründe aus Ihren Bildern zu entfernen.

en: to upgrade
de: zum Upgrade

en: to watch our FAST-START video and get up to speed ... FAST!
de: um unser FAST-START Video zu sehen und sich auf den Weg zu machen ... schnell!

en: transparent backgrounds look best
de: transparente Hintergründe sehen am besten aus

en: warp
de: Verwerfung
