WP Support Plus Responsive Ticket System - en to sv_SE translation catalogue (380 entries)

en: %1$s changed assigned agent to %2$s
sv_SE: %1$s ändrade tilldelad agent till %2$s

en: %1$s changed category to %2$s
sv_SE: %1$s ändrade kategori till %2$s

en: %1$s changed priority to %2$s
sv_SE: %1$s ändrade prioritet till %2$s

en: %1$s changed raised by to %2$s
sv_SE: %1$s ändrade lyft av till %2$s

en: %1$s changed status to %2$s
sv_SE: %1$s ändrade status till %2$s

en: '.exe', '.php' files are not allowed!
sv_SE: exe- och php-filer är inte tillåtna!

en: <h4>Sorry, you do not have permission to view this page</h4>
sv_SE: <h4>Du saknar behörighet att visa denna sida</h4>

en: <strong>%d</strong> Tickets
sv_SE: <strong>%d</strong> ärenden

en: <strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Pages
sv_SE: <strong>%d</strong> av <strong>%d</strong> sidor

en: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Tickets
sv_SE: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> av <strong>%d</strong> ärenden

en: Action
sv_SE: Händelse

en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Add New Agent
sv_SE: Lägg till ny agent

en: Add New Category
sv_SE: Lägg till ny kategori

en: Add New Custom Field
sv_SE: Lägg till nytt anpassat fält

en: Add New Menu Slider
sv_SE: Lägg till ny menyslider

en: Add New Priority
sv_SE: Lägg till ny prioritet

en: Add New Status
sv_SE: Lägg till ny status

en: Add New Support Page Menu
sv_SE: Lägg till ny kundtjänst-meny

en: Add Private Note
sv_SE: Lägg till privat anteckning

en: Add-Ons
sv_SE: Tillägg

en: Administrator
sv_SE: Administratör

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Agent Created
sv_SE: Agent skapad

en: Agent Filter
sv_SE: Filter för agent

en: Agent Only
sv_SE: Endast agent

en: Agent Only Fields
sv_SE: Enbart agents fält

en: Agent Only fields not available for ticket form. These can be edited by agents for their internal use.
sv_SE: Fält som enbart är för agenter visas inte i ärendeformuläret. Dessa kan bara ändras av agenter för internt bruk.

en: Agent Setting
sv_SE: Agentinställningar

en: Agent View
sv_SE: Agentvy

en: Agents
sv_SE: Agenter

en: Agents & Supervisors
sv_SE: Agenter och teamledare

en: All
sv_SE: Alla

en: Allow Assign Ticket
sv_SE: Tillåt tilldelande av ärende

en: Allow Change Raised By
sv_SE: Tillåt ändring i lyfts av

en: Allow Customer to Close Ticket
sv_SE: Tillåt kund att stänga ärende

en: Allow Delete Ticket
sv_SE: Tillåt att ärenden tas bort

en: Allow Guest Ticket
sv_SE: Tillåt gäst-ärende

en: Allow Powered by
sv_SE: Tillåt ”Drivs med”

en: Allow Support Staff to read all ticket
sv_SE: Tillåt supportpersonal att läsa alla ärenden

en: Applicable on theme integration page only.
sv_SE: Gäller endast på sidan för temaintegration.

en: Applicable only in theme integration view
sv_SE: Endast tillämpbart i vyn temaintegration

en: Apply
sv_SE: Verkställ

en: Apply Filters
sv_SE: Verkställ filter

en: Are you sure to add this note?
sv_SE: Är du säker på att du vill lägga till denna anteckning?

en: Are you sure to close ticket?
sv_SE: Är du säker på att du vill stänga ärendet?

en: Are you sure to delete these tickets?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort dessa ärenden?

en: Are you sure to delete this agent?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna agent?

en: Are you sure to delete this category?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna kategori?

en: Are you sure to delete this custom field?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort det anpassade fältet?

en: Are you sure to delete this menu?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna meny?

en: Are you sure to delete this priority?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna prioritet?

en: Are you sure to delete this status?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna status?

en: Are you sure to delete this thread?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna tråd?

en: Are you sure to delete this ticket?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort detta ärende?

en: Are you sure to post this reply?
sv_SE: Är du säker på att du vill skicka detta svar?

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when support agent reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
sv_SE: Som namnet antyder ändrar denna inställning ärendestatus till den valda när en supportagent svarar på ticketen. Nuvarande status ändrar inte status på ärende i detta fall.

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when ticket creator reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
sv_SE: Som namnet antyder ändrar denna inställning ticketstatus till vald status när den som skapade ärendet svarar. Nuvarande status ändrar inte status på ticket i detta fall.

en: Assign Agent
sv_SE: Tilldela agent

en: Assign Categories (optional)
sv_SE: Tilldela kategorier (valfritt)

en: Assigned Agent
sv_SE: Tilldelad agent

en: Assigned Agents
sv_SE: Tilldelade agenter

en: Assigned Categories
sv_SE: Tilldelad kategorier

en: Attach Files
sv_SE: Bifoga filer

en: Attachment
sv_SE: Bilaga

en: Attachment Max Size(MB)
sv_SE: Maxstorlek för bilagor (MB)

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Attachments:
sv_SE: Bilagor:

en: BCC (Comma separated list)
sv_SE: BCC (kommaseparerad lista)

en: Back to website
sv_SE: Tillbaka till webbplatsen

en: Body
sv_SE: Innehåll

en: Bottom
sv_SE: Botten

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Calender Date Format
sv_SE: Format för kalenderdatum

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Category Name
sv_SE: Kategorinamn

en: Change Agent Fields
sv_SE: Ändra agentfält

en: Change Assigned Agent
sv_SE: Ändra tilldelad agent

en: Change Raised By
sv_SE: Ändring startad av

en: Change Status
sv_SE: Byt status

en: Change Ticket Fields
sv_SE: Ändra ärendefält

en: Change Ticket Status
sv_SE: Ändra ärendestatus

en: Cheating huh?
sv_SE: Fuskar du, eh?

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Choose Color
sv_SE: Välj en färg.

en: Choose Field Type
sv_SE: Välj fälttyp

en: Choose Logo
sv_SE: Välj logotyp

en: Choose User
sv_SE: Välj användare

en: Clear Logo
sv_SE: Ta bort logga

en: Click Here
sv_SE: Klicka här

en: Clone Ticket
sv_SE: Klona ärende

en: Close Ticket
sv_SE: Stäng ärende

en: Color
sv_SE: Färg

en: Confirm
sv_SE: Bekräfta

en: Create New Ticket
sv_SE: Skapa nytt ärende

en: Create New Ticket Form
sv_SE: Skapa ny ärendeformulär

en: Create Ticket As
sv_SE: Skapa ärende som

en: Current Status
sv_SE: Nuvarande status

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom Date Format
sv_SE: Anpassat datumformat

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Menu Slider
sv_SE: Anpassad menyslider

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Customer Filter
sv_SE: Anpassat filter

en: Customer View
sv_SE: Kundvy

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Dashboard
sv_SE: Kontrollpanel

en: Dashborad to Hide
sv_SE: Adminpanel att dölja

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Created
sv_SE: Datum skapad

en: Date Updated
sv_SE: Datum uppdaterad

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Category
sv_SE: Standardkategori

en: Default Filters
sv_SE: Standardfilter

en: Default Login
sv_SE: Standardinloggning

en: Default Support Plus Login Module
sv_SE: Standard Support Plus inloggningsmodul

en: Default Ticket Priority
sv_SE: Standardprioritet för ärende

en: Default Ticket Status
sv_SE: Standardstatus för ärende

en: Default filter can not be deleted!
sv_SE: Standardfilter kan inte tas bort!

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Delete Agent
sv_SE: Ta bort agent

en: Delete Category
sv_SE: Ta bort kategori

en: Delete Custom Field
sv_SE: Ta bort anpassat fält

en: Delete Custom Menu
sv_SE: Ta bort anpassad meny

en: Delete Priority
sv_SE: Ta bort prioritet

en: Delete Status
sv_SE: Ta bort status

en: Delete Support Menu
sv_SE: Ta bort kundtjänst-meny

en: Delete Thread
sv_SE: Ta bort tråd

en: Delete Ticket
sv_SE: Ta bort ärende

en: Delete Tickets
sv_SE: Ta bort ärenden

en: Delete this thread
sv_SE: Ta bort denna tråd

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disable Default Login
sv_SE: Inaktivera standardinloggning

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda notis

en: Don't Notify Owner
sv_SE: Meddela inte ägare

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Drop-Down
sv_SE: Drop-down

en: Edit Category
sv_SE: Ändra kategori

en: Edit Custom Field
sv_SE: Ändra anpassat fält

en: Edit Priority
sv_SE: Ändra prioritet

en: Edit Status
sv_SE: Ändra status

en: Edit Subject
sv_SE: Ändra ämne

en: Edit Thread
sv_SE: Ändra tråd

en: Edit this thread
sv_SE: Ändra denna tråd

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email of ticket creator
sv_SE: E-post till ärendeskapare

en: Email of user posted last reply.
sv_SE: E-post till användare som skickade senaste svar.

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enter Field Options
sv_SE: Ange fältalternativ

en: Error saving order!
sv_SE: Ett fel uppstod när order skulle sparas!

en: Error: file format not supported!
sv_SE: Fel: filformatet stöds inte.

en: Error: file size exceeded allowed limit!
sv_SE: Fel: filstorleken överskrider tillåten storlek.

en: Exceptional customer support solution for WordPress!
sv_SE: Enastående lösning för kundsupport i WordPress!

en: Field Label
sv_SE: Fältetikett

en: File Size limit exceeded! Allowed limit:
sv_SE: Filstorlek överskrider tillåten gräns. Tillåten gräns:

en: Filter Name
sv_SE: Filternamn

en: Filter Sidebar
sv_SE: Filter i sidopanel

en: Filter not found!
sv_SE: Filter inte funnet!

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer Text
sv_SE: Text i sidfot

en: Forgot your password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: From
sv_SE: Från

en: Full Width
sv_SE: Fullbredd

en: General
sv_SE: Generellt

en: General CSS
sv_SE: Generell CSS

en: General Settings
sv_SE: Generella inställningar

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Guest Email
sv_SE: Gästs e-postadress

en: Guest Name
sv_SE: Gästs namn

en: Guest login
sv_SE: Gästinloggning

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Hide Filters
sv_SE: Dölj filter

en: Hide Selected Statuses
sv_SE: Dölj valda statusar

en: History of communication in ticket.
sv_SE: Kommunikationshistorik i ärende.

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: If category is set, custom field will only visible when one of the selected category is choosen in create ticket form. If you want to show this all the time, please leave this empty. Use Ctrl+Click for select OR unselect value.
sv_SE: Det anpassade fältet visas bara när en av de valda kategorierna väljs då ett ärende skapas. Om du alltid vill visa detta fält, lämna detta värde tomt. Använd Ctrl+Klick för att välja ELLER välja bort ett värde.

en: If enabled, it will show Close Ticket button to open ticket view for customer. This button will change ticket status to selected status.
sv_SE: Om aktiverad visas knappen Stäng ärende i kundvyn. Denna knapp ändrar ärendestatus till vald status.

en: If enabled, it will show Support Button on front-end website. When visitor click this button, it will open Support Page selected above in new tab.
sv_SE: Om aktiverad visas supportknappen på webbplatsens frontend. När en besökare klickar på knappen öppnas kundtjänstsidan i en ny flik.

en: If set yes, an agent will able to assign ticket assigned to him to some other agent who is assigned to ticket category.
sv_SE: Om satt till ja kan en agent, som fått ett ärende tilldelat sig, tilldela ärendet till en annan agent i ärendekategorin.

en: If set yes, an agent will able to change raised by of ticket assigned to him.
sv_SE: Om satt till ja kan en agent ändra "lyfts av" på ett ärende tilldelat honom.

en: If set yes, an agent will able to delete ticket assigned to him.
sv_SE: Om satt till ja kan en agent ta bort ett ärende som tilldelats honom.

en: If set yes, supervisor will able to change raised by of tickets of assigned categories.
sv_SE: Om satt till ja kan en teamledare ändra "lyfts av" på ärenden tilldelade kategorier.

en: If set yes, supervisor will able to delete tickets of assigned categories
sv_SE: Om satt till ja kan en teamledare ta bort ärenden tilldelade kategorier.

en: If you enable this setting then all tickets will be visible to all users and they can reply to each others tickets.
sv_SE: Om du aktiverar denna inställning så kommer alla ärenden bli synliga för alla användare och de kan svara på varandras ärenden.

en: If you set SRN, [Ticket #123456] will become [Ticket SRN123456] whereever applicable. Please don't leave blank.
sv_SE: Om du anger SRN, [Ärende #123456] kommer då bli [Ärende SRN123456]. Det rekommenderas inte att lämna detta tomt!

en: Incorrect Email Address!
sv_SE: Ogiltig e-postadress!

en: Incorrect URL!
sv_SE: Felaktig URL!

en: Last reply description.
sv_SE: Beskrivning av senaste svar.

en: Licenses
sv_SE: Licenser

en: List Settings
sv_SE: Inställningar för lista

en: Load Bootstrap
sv_SE: Ladda Bootstrap

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Manage Form
sv_SE: Hantera formulär

en: Menu Icon
sv_SE: Menyikon

en: Menu URL
sv_SE: Meny-URL

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name of the agent who have created ticket on behalf of user. Empty if ticket created by user himself.
sv_SE: Namn på agenten skapade denna ticket för en användares räkning. Tomt om ticket skapades av användaren själv.

en: Name of ticket creator
sv_SE: Namn på ärendeskapare

en: Name of user doing current activity.
sv_SE: Namn på användare som gör pågående aktivitet.

en: Name of user posted last reply.
sv_SE: Namn på användare som skickade senaste svar.

en: Name or Email not given!
sv_SE: Namn eller e-post inte angiven!

en: Name(s) of agent assigned to ticket.
sv_SE: Namn på agent(er) som är tilldelad(e) ärendet.

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No
sv_SE: Nej

en: No Agent Only fields
sv_SE: Inga fält enbart för agenter

en: No Custom Fields found!
sv_SE: Inga anpassade fält funna!

en: No Description
sv_SE: Ingen beskrivning

en: No Subject
sv_SE: Inget ämne

en: No Ticket fields
sv_SE: Inga ärendefält

en: No Tickets found!
sv_SE: Inga ärenden funna!

en: No results found!
sv_SE: Inga resultat funna!

en: No user account required. Create or access tickets created earlier by guest login.
sv_SE: Inget användarkonto krävs. Skapa eller få tillgång till ärenden du skapat genom gästinloggning.

en: No user found!
sv_SE: Ingen användare funnen!

en: None
sv_SE: Ingen

en: Note can not be empty!
sv_SE: Anteckning kan inte vara tom!

en: Number of Tickets
sv_SE: Antal ärenden

en: Number of Tickets shown per page for agent view.
sv_SE: Antal ärenden att visa per sida i agentvy.

en: Number of Tickets shown per page for customer view.
sv_SE: Antal ärenden att visa per sida i kundvy.

en: OR
sv_SE: ELLER

en: On %1$s, %2$s wrote:
sv_SE: Den %1$s skrev %2$s:

en: On page load
sv_SE: Vid sidladdning

en: Only '.jpeg','.jpg', '.png', '.gif', '.bmp' formats are allowed.
sv_SE: Endast formaten jpeg/jpg, png, gif och .bmp är tillåtna.

en: Open Ticket Widgets
sv_SE: Widget för öppna ärenden

en: Open support page in new window?
sv_SE: Öppna kundtjänst i nytt fönster?

en: Order
sv_SE: Beställ

en: Order By
sv_SE: Sortera på

en: Order saved successfully!
sv_SE: Order har sparats utan problem!

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Please Confirm
sv_SE: Vänligen bekräfta

en: Please Wait ...
sv_SE: Vänligen vänta ...

en: Please choose Field Type!
sv_SE: Välj en fälttyp.

en: Please choose color!
sv_SE: Välj en färg.

en: Please choose registered user!
sv_SE: Välj en registrerad användare!

en: Please enter Field Label!
sv_SE: Ange fältetikett!

en: Please enter category name!
sv_SE: Ange kategorinamn!

en: Please enter filter name!
sv_SE: Ange filternamn!

en: Please enter priority name!
sv_SE: Ange prioritetens namn.

en: Please enter required field.
sv_SE: Ange obligatoriska fält.

en: Please enter status name!
sv_SE: Ange statusens namn.

en: Please insert Field Options!
sv_SE: Ange fältalternativ!

en: Please note, this will delete all data associated with this custom field and can not be undone!
sv_SE: Observera att detta tar bort all data relaterat med detta anpassade fält, och det kan inte göras ogjort!

en: Please select an Agent!
sv_SE: Välj en agent!

en: Please sign in
sv_SE: Vänligen logga in

en: Please wait...
sv_SE: Vänligen vänta ...

en: Post Reply
sv_SE: Skicka svar

en: Priorities
sv_SE: Prioriteter

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Priority Name
sv_SE: Prioritetens namn

en: Private
sv_SE: Privat

en: Private Note:
sv_SE: Privat anteckning:

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Public Ticket Mode
sv_SE: Publikt ärendeläge

en: Radio Button
sv_SE: Radioknapp

en: Raised By
sv_SE: Skapad av

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Redirect link
sv_SE: Omdirigeringslänk

en: Redirect to below link after submit(above message wont display)
sv_SE: Omdirigera till nedanstående länk efter inskick (ovanstående meddelande kommer inte att visas)

en: Registered User
sv_SE: Registrerad användare

en: Remember me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Reply Form Position
sv_SE: Svarformulärs position

en: Reply can not be empty!
sv_SE: Fältet kan inte lämnas tomt!

en: Required
sv_SE: Erfordras

en: Required field should not be empty!
sv_SE: Obligatoriska fält kan inte lämnas tomt!

en: Required field to ticket form. If set Yes, user must have to fill or submit value for this field
sv_SE: Obligatoriskt fält i ärendeformuläret. Om Ja, måste användare fylla i eller välja ett värde för detta fält.

en: Reset Filter
sv_SE: Återställ filter

en: Reset Form
sv_SE: Återställ formulär

en: Reset default
sv_SE: Återställ standard

en: Restrict to view advance support page
sv_SE: Begränsa åtkomst till avancerad supportsida

en: Role
sv_SE: Roll

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Current Filter
sv_SE: Spara nuvarande filter

en: Save Order
sv_SE: Spara order

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Saved Filters
sv_SE: Sparade filter

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Agents...
sv_SE: Sök agenter ...

en: Search Supervisors...
sv_SE: Sök teamledare ...

en: Search agent ...
sv_SE: Sök agent ...

en: Search user ...
sv_SE: Sök användare ...

en: Search...
sv_SE: Sök...

en: Secondary Menu
sv_SE: Sekundär meny

en: Select Agent
sv_SE: Välj agent

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for agent view. If agent use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
sv_SE: Valda statusar döljs om inget filter är aktivt i agentvyn. Om en agent använder statusfilter manuellt i ärendelistan kommer denna inställning inte verkställas och ärenden filtreras efter kundval.

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for customer view. If customer use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
sv_SE: Valda statusar döljs om inget filter är aktivt i kundvyn. Om kunden använder statusfilter manuellt i ärendelistan kommer denna inställning inte verkställas och tickets filtreras efter kundval.

en: Sequential
sv_SE: Följdriktning

en: Set Now
sv_SE: Ange nu

en: Settings updated
sv_SE: Inställningar uppdaterade

en: Show Filters
sv_SE: Visa filter

en: Show Support Button
sv_SE: Visa supportknapp

en: Sign In
sv_SE: Logga in

en: Sign Out
sv_SE: Logga ut

en: Sign Up
sv_SE: Registrera dig

en: Sign in
sv_SE: Logga in

en: Sign out
sv_SE: Logga ut

en: Signature
sv_SE: Signatur

en: Sorry, you do not have permission to view this ticket. <a href="%s" class="alert-link">Click here</a> for ticket list.
sv_SE: Du har inte behörighet att se denna ticket. <a href="%s" class="alert-link">Visa lista med tickets</a>.

en: Status List
sv_SE: Statuslista

en: Status Name
sv_SE: Statusnamn

en: Statuses
sv_SE: Statusar

en: Statuses to Show
sv_SE: Statusar att visa

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Subject Character Length
sv_SE: Teckenlängd för ämne

en: Submit
sv_SE: Skicka

en: Submit Note
sv_SE: Skicka anteckning

en: Submit Reply
sv_SE: Skicka svar

en: Submit Ticket
sv_SE: Skicka ärende

en: Success!
sv_SE: Genomfört utan problem!

en: Supervisor
sv_SE: Teamledare

en: Supervisor (Optional)
sv_SE: Teamledare (valfritt)

en: Supervisor(s)
sv_SE: Teamledare

en: Support Button
sv_SE: Support-knapp

en: Support Page
sv_SE: Kundtjänst

en: Support Page Menu
sv_SE: Kundtjänst-meny

en: System Date Format
sv_SE: Systemets datumformat

en: Text Field
sv_SE: Textfält

en: Textarea
sv_SE: Textfält

en: Thank You Page after create ticket
sv_SE: Tack-sida efter skapande av ärende

en: Thank you page
sv_SE: Tack-sida

en: Theme Integration
sv_SE: Temaintegration

en: This category will be default category for new ticket. If category is not present in ticket form or ticket created via email piping, this category will be used as new ticket category.
sv_SE: Denna kategori blir standardkategori för nya ärenden. Om en kategori inte väljs i ärendeformuläret, eller ärende skapas via e-post, kommer denna kategori att användas som standardkategori.

en: This email address already registered as user. Please sign in above!
sv_SE: Denna e-postadress finns redan som registrerad användare. Logga in ovan!

en: This format will be applicable for custom date fields for Support Plus
sv_SE: Detta format är tillämpbart för anpassade datumfält i Support Plus

en: This format will be applicable for default date fields for Support Plus
sv_SE: Detta format är tillämpbart för standard datumfält i Support Plus

en: This format will be applicable for input date fields (datepicker) for WP Support Plus
sv_SE: Detta format är tillämpbart för inmatning av datumfält (datumväljare) för WP Support Plus

en: This is applicable for Ticket id being created for new ticket.
sv_SE: Detta avser ticket-id när ny ticket skapas.

en: This priority will be default priority for new ticket.
sv_SE: Denna prioritet blir standardprioritet för nytt ärende.

en: This status will be default status for new ticket.
sv_SE: Denna status blir standardstatus för nya ärenden.

en: Ticket Category
sv_SE: Ärendekategori

en: Ticket Fields
sv_SE: Ärendefält

en: Ticket Form
sv_SE: Ärendeformulär

en: Ticket ID
sv_SE: Ärende ID

en: Ticket ID Prefix
sv_SE: Ärende ID-prefix

en: Ticket Label
sv_SE: Ärendeetikett

en: Ticket List
sv_SE: Ärendelista

en: Ticket List CSS
sv_SE: Ärendelistas CSS

en: Ticket List Filter
sv_SE: Filter för ärendelista

en: Ticket List Settings
sv_SE: Inställningar för ärendelista

en: Ticket List Table
sv_SE: Tabell för ärendelista

en: Ticket Log
sv_SE: Ärendelogg

en: Ticket Priority
sv_SE: Ärendeprioritet

en: Ticket Statistics
sv_SE: Ärendestatistik

en: Ticket Status
sv_SE: Status på ärende

en: Ticket Status after Agent Reply
sv_SE: Ärendestatus efter agents svar

en: Ticket Status after Customer Reply
sv_SE: Ärendestatus efter kunds svar

en: Ticket Subject
sv_SE: Ärendeämne

en: Ticket create time
sv_SE: Ärende skapad

en: Ticket description given while creating ticket
sv_SE: Beskrivning av ärende vid skapande

en: Ticket status
sv_SE: Status på ärende

en: Tickets
sv_SE: Ärenden

en: Tickets are loaded on selected order for agent view by default. If agent apply manual filter, this setting will not take effect.
sv_SE: Ärenden laddas i vald ordning i agentvy per automatik. Om en agent lägger på ett manuellt filter kommer denna inställning inte verkställas.

en: Tickets are loaded on selected order for customer view by default. If customer apply manual filter, this setting will not take effect.
sv_SE: Ärenden laddas i vald ordning i kundvy per automatik. Om kunden lägger på ett manuellt filter kommer denna inställning inte verkställas.

en: Title
sv_SE: Titel

en: To
sv_SE: Till

en: Top
sv_SE: Toppen

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Type
sv_SE: Typ

en: URL of the ticket.
sv_SE: URL till ärende.

en: Unauthorized access!
sv_SE: Behörighet saknas!

en: Upload Logo
sv_SE: Ladda upp logotyp

en: Uploading...
sv_SE: Laddar upp ...

en: User Type
sv_SE: Användartyp

en: User location by IP address
sv_SE: Användarplats genom IP-adress

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username or email
sv_SE: Användarnamn eller e-post

en: View Less ...
sv_SE: Visa mindre ...

en: View More ...
sv_SE: Visa mer ...

en: View Ticket
sv_SE: Visa ärende

en: Visible to support staff only!
sv_SE: Synligt enbart för supportpersonal!

en: WARNING: Anyone having your email address can access your guest tickets. Please avoid sharing any sensitive data.
sv_SE: VARNING: Vem som helst som känner till din e-postadress kan nå dina ärenden. Dela därför ingen känslig information!

en: WP Login Link
sv_SE: WP inloggningslänk

en: WP Support Plus Settings
sv_SE: WP Support Plus Inställningar

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You do not have permission to delete public filter!
sv_SE: Du saknar behörighet att radera publika filter!

en: Your Email
sv_SE: Din e-post

en: Your Name
sv_SE: Ditt namn

en: done
sv_SE: färdig
