WP Support Plus Responsive Ticket System - en to pl translation catalogue (366 entries)

en: '.exe', '.php' files are not allowed!
pl: Pliki ".exe", ".php" są niedozwolone!

en: <h4>Sorry, you do not have permission to view this page</h4>
pl: <h4>Niestety, nie masz uprawnień do wyświetlania tej strony</h4>

en: <strong>%d</strong> Tickets
pl: <strong>%d</strong> zgłoszeń

en: <strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Pages
pl: <strong>%d</strong> z <strong>%d</strong> stron

en: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Tickets
pl: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> z <strong>%d</strong> zgłoszeń

en: Action
pl: Akcja

en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Add New Agent
pl: Dodaj nowego agenta

en: Add New Category
pl: Dodaj nową kategorię

en: Add New Custom Field
pl: Dodaj nowe pole własne

en: Add New Menu Slider
pl: Dodaj nowy suwak menu

en: Add New Priority
pl: Dodaj nowy priorytet

en: Add New Status
pl: Dodaj nowy status

en: Add New Support Page Menu
pl: Dodaj nowe menu strony pomocy

en: Add Private Note
pl: Dodaj prywatną notatkę

en: Add-Ons
pl: Dodatki

en: Agent Created
pl: Utworzono agenta

en: Agent Filter
pl: Filtr agenta

en: Agent Only
pl: Tylko agent

en: Agent Only Fields
pl: Pole tylko dla agenta

en: Agent Only fields not available for ticket form. These can be edited by agents for their internal use.
pl: Pola tylko dla agenta, nie są dostępne w formularzu zgłoszenia. Mogą być edytowane przez agentów do ich użytku wewnętrznego.

en: Agent Setting
pl: Ustawienia agenta

en: Agent View
pl: Widok agenta

en: Agents
pl: Agenci

en: Agents & Supervisors
pl: Agenci i przełożeni

en: All
pl: Wszystko

en: Allow Assign Ticket
pl: Pozwól przypisać zgłoszenie

en: Allow Change Raised By
pl: Zezwalaj na zmianę podniesioną przez

en: Allow Customer to Close Ticket
pl: Pozwól klientowi na zamknięcie zgłoszenia

en: Allow Delete Ticket
pl: Pozwól usunąć zgłoszenie

en: Allow Guest Ticket
pl: Uwzględnij zgłoszenie gościa

en: Allow Powered by
pl: Zezwól na Zasilany przez

en: Allow Support Staff to read all ticket
pl: Pozwól personelowi pomocniczemu przeczytać całe zgłoszenie

en: Applicable on theme integration page only.
pl: Zastosowanie tylko do strony integracji motywów

en: Applicable only in theme integration view
pl: Zastosowanie tylko w widoku integracji motywów

en: Apply
pl: Zastosować

en: Apply Filters
pl: Zastosuj filtry

en: Are you sure to add this note?
pl: Czy na pewno chcesz dodać tę notatkę?

en: Are you sure to close ticket?
pl: Czy na pewno chcesz zamknąć zgłoszenie?

en: Are you sure to delete these tickets?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te zgłoszenia?

en: Are you sure to delete this agent?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tego agenta?

en: Are you sure to delete this category?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę kategorię?

en: Are you sure to delete this custom field?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć to pole własne?

en: Are you sure to delete this menu?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć to menu?

en: Are you sure to delete this priority?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten priorytet?

en: Are you sure to delete this status?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten status?

en: Are you sure to delete this thread?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wątek?

en: Are you sure to delete this ticket?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć to zgłoszenie?

en: Are you sure to post this reply?
pl: Czy na pewno chcesz opublikować tę odpowiedź?

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewien?

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when support agent reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
pl: Jak sugeruje nazwa, to ustawienie zmieni status zgłoszenia na wybrany, gdy agent pomocy odpowie na zgłoszenie. Obecny status nie zmieni się w tym przypadku statusu zgłoszenia.

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when ticket creator reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
pl: Jak sugeruje nazwa, to ustawienie zmieni status zgłoszenia na wybrany, gdy zgłaszający odpowie na zgłoszenie. Obecny status nie zmieni się w tym przypadku statusu zgłoszenia.

en: Assign Agent
pl: Przydziel agenta

en: Assign Categories (optional)
pl: Przypisywanie kategorii (opcjonalnie)

en: Assigned Agent
pl: Przydzielony agent

en: Assigned Agents
pl: Przypisani agenci

en: Assigned Categories
pl: Przypisane kategorie

en: Attach Files
pl: Załącz pliki

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Attachment Max Size(MB)
pl: Maksymalny rozmiar załącznika (MB)

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Attachments:
pl: Załączniki:

en: BCC (Comma separated list)
pl: BCC (lista rozdzielana przecinkami)

en: Back to tickets
pl: Wróć do zgłoszeń

en: Back to website
pl: Powrót do strony internetowej

en: Body
pl: Treść

en: Bottom
pl: Dolny

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Calender Date Format
pl: Format daty kalendarza

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Categories
pl: Kategorie

en: Category
pl: Kategoria

en: Category Name
pl: Nazwa kategorii

en: Change Agent Fields
pl: Zmień pola agenta

en: Change Assigned Agent
pl: Zmień przypisanego agenta

en: Change Raised By
pl: Zmień Podniesiony przez

en: Change Status
pl: Zmień status

en: Change Ticket Fields
pl: Zmień pola zgłoszenia

en: Change Ticket Status
pl: Zmień status zgłoszenia

en: Cheating huh?
pl: Oszukiwanie, huh?

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Choose Color
pl: Wybierz kolor

en: Choose Field Type
pl: Wybierz typ pola

en: Choose Logo
pl: Wybierz logo

en: Choose User
pl: Wybierz użytkownika

en: Clear Logo
pl: Wyczyść logo

en: Click Here
pl: Kliknij tutaj

en: Clone Ticket
pl: Sklonuj zgłoszenie

en: Close Ticket
pl: Zamknij zgłoszenie

en: Color
pl: Kolor

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Create New Ticket
pl: Utwórz nowe zgłoszenie

en: Create New Ticket Form
pl: Utwórz nowy formularz zamówienia

en: Create Ticket As
pl: Utwórz zgłoszenie jako

en: Current Status
pl: Obecny status

en: Custom CSS
pl: Własny CSS

en: Custom Date Format
pl: Własne pole daty

en: Custom Fields
pl: Pola własne

en: Custom Menu Slider
pl: Suwak menu własnego

en: Customer
pl: Klient

en: Customer Filter
pl: Filtr klienta

en: Customer View
pl: Widok klienta

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Dashboard
pl: Pulpit nawigacyjny

en: Date
pl: Data

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date Updated
pl: Data aktualizacji

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Category
pl: Kategoria domyślna

en: Default Filters
pl: Filtry domyślne

en: Default Login
pl: Domyślna nazwa użytkownika

en: Default Support Plus Login Module
pl: Domyślny moduł logowania Support Plus

en: Default Ticket Priority
pl: Domyślny priorytet zgłoszenia

en: Default Ticket Status
pl: Domyślny status zgłoszenia

en: Default filter can not be deleted!
pl: Nie można usunąć filtru domyślnego!

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete Agent
pl: Usuń agenta

en: Delete Category
pl: Usuń kategorię

en: Delete Custom Field
pl: Usuń pole własne

en: Delete Custom Menu
pl: Usuń własne menu

en: Delete Priority
pl: Usuń priorytet

en: Delete Status
pl: Usuń status

en: Delete Support Menu
pl: Usuń menu pomocy

en: Delete Thread
pl: Usuń wątek

en: Delete Ticket
pl: Usuń zgłoszenie

en: Delete Tickets
pl: Usuń zgłoszenia

en: Delete this thread
pl: Usuń ten wątek

en: Description
pl: Opis

en: Disable
pl: Wyłączyć

en: Dismiss this notice
pl: Odrzuć to powiadomienie

en: Download
pl: Pobieranie

en: Drop-Down
pl: Upuść

en: Edit Category
pl: Edytuj kategorię

en: Edit Custom Field
pl: Edytuj pole własne

en: Edit Priority
pl: Edytuj priorytet

en: Edit Status
pl: Edytuj status

en: Edit Subject
pl: Edytuj temat

en: Edit Thread
pl: Edytuj wątek

en: Edit this thread
pl: Edytuj ten wątek

en: Email
pl: E-mail

en: Email of ticket creator
pl: E-mail zgłaszającego

en: Email of user posted last reply.
pl: E-mail użytkownika, który opublikował ostatnią odpowiedź.

en: Enable
pl: Włączyć

en: Enter Field Options
pl: Wprowadź opcje pola

en: Error saving order!
pl: Błąd podczas zapisywania polecenia!

en: Error: file format not supported!
pl: Błąd: format pliku nie jest obsługiwany!

en: Error: file size exceeded allowed limit!
pl: Błąd: rozmiar pliku przekroczył dozwolony limit!

en: Field Label
pl: Etykieta pola

en: File Size limit exceeded! Allowed limit:
pl: Przekroczono limit rozmiaru pliku! Dozwolony limit:

en: Filter Name
pl: Filtruj nazwę

en: Filter Sidebar
pl: Filtr paska bocznego

en: Filter not found!
pl: Nie znaleziono filtra!

en: Footer
pl: Stopka

en: Footer Text
pl: Tekst stopki

en: Forgot your password?
pl: Zapomniałeś hasła?

en: From
pl: Od

en: Full Width
pl: Pełna szerokość

en: General
pl: Ogólny

en: General CSS
pl: Ogólny CSS

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Guest
pl: Gość

en: Guest Email
pl: E-mail gościa

en: Guest Name
pl: Nazwa gościa

en: Guest login
pl: Login gościa

en: Header
pl: Nagłówek

en: Hide Filters
pl: Ukryj filtry

en: Hide Selected Statuses
pl: Ukryj wybrane statusy

en: History of communication in ticket.
pl: Historia komunikacji dla zgłoszenia

en: Icon
pl: Ikona

en: If category is set, custom field will only visible when one of the selected category is choosen in create ticket form. If you want to show this all the time, please leave this empty. Use Ctrl+Click for select OR unselect value.
pl: Jeśli kategoria jest ustawiona, pole własne będzie widoczne tylko wtedy, gdy wybrana zostanie jedna z wybranych kategorii w formularzu tworzenia zgłoszenia. Jeśli chcesz wyświetlać to cały czas, zostaw to pole puste. Użyj Ctrl+Klick aby wybrać lub odznaczyć wartość.

en: If enabled, it will show Close Ticket button to open ticket view for customer. This button will change ticket status to selected status.
pl: Jeśli włączone, wyświetli przycisk Zamknij zgłoszenie, żeby otworzyć widok dla zgłoszenia klienta. Przycisk zmieni status zgłoszenia na wybrany status.

en: If enabled, it will show Support Button on front-end website. When visitor click this button, it will open Support Page selected above in new tab.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, przycisk pomocy pokaże się na stronie front-end. Gdy użytkownik kliknie ten przycisk, otworzy stronę pomocy zaznaczoną powyżej w nowej karcie.

en: If set yes, an agent will able to assign ticket assigned to him to some other agent who is assigned to ticket category.
pl: Jeśli wartość tak, agent będzie mógł przypisać swoje zgłoszenie do innego agenta, który jest przypisany do kategorii zgłoszenia.

en: If set yes, an agent will able to change raised by of ticket assigned to him.
pl: Jeśli ustawiono Tak, agent będzie mógł zmienić opcję 'Podniesiony przez' zgłoszenia przypisanego do niego.

en: If set yes, an agent will able to delete ticket assigned to him.
pl: Jeśli wartość tak, agent będzie mógł usunąć zgłoszenie, które jest do niego przypisane.

en: If set yes, supervisor will able to change raised by of tickets of assigned categories.
pl: Jeśli ustawione na tak, osoba nadzorująca będzie mogła zmienić .......... zgłoszenia przypisane do kategorii ?????????

en: If set yes, supervisor will able to delete tickets of assigned categories
pl: Jeśli ustawione na tak, osoba nadzorująca będzie mogła usunąć zgłoszenia przypisane do kategorii

en: If you enable this setting then all tickets will be visible to all users and they can reply to each others tickets.
pl: Jeśli włączysz to ustawienie, wszystkie zgłoszenia będą widoczne dla wszystkich użytkowników i będą oni mogli odpowiadać na nie wzajemnie.

en: If you set SRN, [Ticket #123456] will become [Ticket SRN123456] whereever applicable. Please don't leave blank.
pl: Jeśli ustawisz SRN, [Ticket #123456] stanie się [Ticket SRN123456] w dowolnym miejscu. Proszę nie zostawiać pustego.

en: Incorrect Email Address!
pl: Nieprawidłowy adres e-mail!

en: Incorrect URL!
pl: Nieprawidłowy URL!

en: Last reply description.
pl: Ostatni opis odpowiedzi.

en: Licenses
pl: Licencje

en: List Settings
pl: Ustawienia listy

en: Load Bootstrap
pl: Ładuj Bootstrap

en: Login
pl: Zaloguj się

en: Manage Form
pl: Zarządzaj formularzem

en: Menu Icon
pl: Ikona menu

en: Menu URL
pl: URL menu

en: Name
pl: Nazwa

en: Name of the agent who have created ticket on behalf of user. Empty if ticket created by user himself.
pl: Nazwa agenta, który utworzył zgłoszenie w imieniu użytkownika. Pole puste jeśli zgłoszenie zostało utworzone przez samego użytkownika.

en: Name of ticket creator
pl: Nazwa zgłaszającego

en: Name of user doing current activity.
pl: Nazwa użytkownika wykonującego bieżącą czynność.

en: Name of user posted last reply.
pl: Nazwa użytkownika, który opublikował ostatnia odpowiedź.

en: Name or Email not given!
pl: Nie podano nazwy lub adresu e-mail!

en: Name(s) of agent assigned to ticket.
pl: Nazwa(y) agenta przypisanego do zgłoszenia.

en: Next
pl: Następny

en: No
pl: Nie

en: No Agent Only fields
pl: Pola nie tylko dla Agenta

en: No Custom Fields found!
pl: Nie znaleziono pól własnych!

en: No Description
pl: Brak opisu

en: No Subject
pl: Brak tematu

en: No Ticket fields
pl: Brak pól zgłoszenia

en: No Tickets found!
pl: Nie znaleziono zgłoszenia!

en: No results found!
pl: Nie znaleziono wyników!

en: No user account required. Create or access tickets created earlier by guest login.
pl: Konto użytkownika nie jest wymagane. Utwórz lub uzyskaj dostęp do zgłoszeń utworzonych wcześniej przy logowaniu jako gość

en: No user found!
pl: Nie znaleziono użytkownika!

en: None
pl: żaden

en: Note can not be empty!
pl: Notatka nie może być pusta!

en: Number of Tickets
pl: Liczba zgłoszeń

en: Number of Tickets shown per page for agent view.
pl: Liczba zgłoszeń wyświetlana na stronie dla widoku agenta.

en: Number of Tickets shown per page for customer view.
pl: Liczba zgłoszeń wyświetlana na stronie dla widoku klienta.

en: OR
pl: lub

en: On %1$s, %2$s wrote:
pl: Na %1$s, %2$s napisano:

en: On page load
pl: Podczas ładowania strony

en: Only '.jpeg','.jpg', '.png', '.gif', '.bmp' formats are allowed.
pl: Dozwolone są tylko formaty '.jpeg', '.jpg', '.png', '.gif', '.bmp'.

en: Open Ticket Widgets
pl: Otwórz listę widżetów

en: Open support page in new window?
pl: Otworzyć stronę pomocy w nowym oknie?

en: Order
pl: Zamówienie

en: Order By
pl: Zamów przez

en: Order saved successfully!
pl: Polecenie zostało pomyślnie zapisane!

en: Password
pl: Hasło

en: Please Confirm
pl: Proszę potwierdzić

en: Please Wait ...
pl: Proszę czekać ...

en: Please choose Field Type!
pl: Proszę wybrać typ pola!

en: Please choose color!
pl: Proszę wybrać kolor!

en: Please choose registered user!
pl: Wybierz zarejestrowanego użytkownika!

en: Please enter Field Label!
pl: Proszę wprowadzić etykietę pola!

en: Please enter category name!
pl: Proszę wybrać nazwę kategorii!

en: Please enter filter name!
pl: Wprowadź nazwę filtra!

en: Please enter priority name!
pl: Proszę podać nazwę priorytetu!

en: Please enter required field.
pl: Proszę uzupełnić wymagane pole

en: Please enter status name!
pl: Proszę podać nazwę statusu!

en: Please insert Field Options!
pl: Proszę wstawić opcje pól!

en: Please note, this will delete all data associated with this custom field and can not be undone!
pl: Pamiętaj, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych powiązanych z polem własnym i nie będzie można tego cofnąć!

en: Please select an Agent!
pl: Wybierz agenta!

en: Please sign in
pl: Proszę się zalogować

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Post Reply
pl: Odpowiedź na post

en: Priorities
pl: Priorytety

en: Priority
pl: Priorytet

en: Priority Name
pl: Nazwa priorytetu

en: Private
pl: Prywatny

en: Private Note:
pl: Prywatna uwaga:

en: Public
pl: Publiczny

en: Public Ticket Mode
pl: Tryb publiczny zgłoszenia

en: Radio Button
pl: Przycisk opcji

en: Raised By
pl: Podniesiony przez

en: Random
pl: Losowy

en: Registered User
pl: Zarejestrowany użytkownik

en: Remember me
pl: Zapamiętaj mnie

en: Reply Form Position
pl: Pozycja formularza odpowiedzi

en: Reply can not be empty!
pl: Odpowiedź nie może być pusta!

en: Required
pl: Wymagany

en: Required field should not be empty!
pl: Wymagane pole nie powinno być puste!

en: Required field to ticket form. If set Yes, user must have to fill or submit value for this field
pl: Pole wymagane do formularza zgłoszenia. Jeśli ustawione na Tak, użytkownik musi wypełnić lub przypisać wartość dla tego pola

en: Reset Filter
pl: Zresetuj filtr

en: Reset Form
pl: Zresetuj formularz

en: Reset default
pl: Przywrócenie ustawień domyślnych

en: Restrict to view advance support page
pl: Ogranicz do widoku strony z zaawansowaną obsługą

en: Role
pl: Rola

en: Save Changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save Current Filter
pl: Zachowaj bieżący filtr

en: Save Order
pl: Zapisz zamówienie

en: Save Settings
pl: Zachowaj ustawienia

en: Saved Filters
pl: Zapisane filtry

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Agents...
pl: Szukaj agenta...

en: Search Supervisors...
pl: Wyszukaj przełożonych ...

en: Search agent ...
pl: Szukaj agenta ...

en: Search user ...
pl: Szukaj użytkownika ...

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Select Agent
pl: Wybierz agenta...

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for agent view. If agent use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
pl: Wybrane statusy będą ukryte, jeśli żaden filtr nie jest aktywny dla widoku agenta. Jeśli agent użyje filtra statusu ręcznie na liście zgłoszeń, ustawienie to nie zostanie zastosowane, a zgłoszenia będą filtrowane zgodnie z wyborem klienta.

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for customer view. If customer use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
pl: Wybrane statusy będą ukryte, jeśli żaden filtr nie jest aktywny dla widoku klienta. Jeśli klient użyje filtra statusu ręcznie na liście zgłoszeń, ustawienie to nie zostanie zastosowane, a zgłoszenia będą filtrowane zgodnie z wyborem klienta.

en: Sequential
pl: Sekwencyjny

en: Set Now
pl: Ustaw teraz

en: Settings updated
pl: Ustawienia zaktualizowane

en: Show Filters
pl: Pokaż filtry

en: Show Support Button
pl: Pokaż przycisk pomocy

en: Sign In
pl: Zaloguj

en: Sign Out
pl: Wyloguj

en: Sign Up
pl: Zapisz

en: Sign in
pl: Zaloguj

en: Sign out
pl: Wyloguj się

en: Signature
pl: Podpis

en: Sorry, you do not have permission to view this ticket. <a href="%s" class="alert-link">Click here</a> for ticket list.
pl: Niestety, nie masz uprawnień, aby wyświetlić to zgłoszenie <a href="%s" class="alert-link">Kliknij tutaj</a> aby wyświetlić listę zgłoszeń.

en: Status List
pl: Status listy

en: Status Name
pl: nazwa statusu

en: Statuses
pl: Statusy

en: Statuses to Show
pl: Statusy do pokazania

en: Subject
pl: Temat

en: Submit
pl: Zatwierdź

en: Submit Note
pl: Wyślij uwagę

en: Submit Reply
pl: Wyślij odpowiedź

en: Submit Ticket
pl: Zatwierdź zgłoszenie

en: Success!
pl: Udało się!

en: Supervisor
pl: Przełożony

en: Supervisor (Optional)
pl: Przełożony (opcjonalnie)

en: Supervisor(s)
pl: Przełożony(eni)

en: Support Button
pl: Przycisk pomocy

en: Support Page
pl: Strona pomocy

en: Support Page Menu
pl: Menu strony pomocy

en: System Date Format
pl: Systemowy format daty

en: Text Field
pl: Pole tekstowe

en: Textarea
pl: Obszar tekstowy

en: Thank You Page after create ticket
pl: Strona z podziękowaniami po utworzeniu zgłoszenia

en: Thank you page
pl: Strona z podziękowaniami

en: Theme Integration
pl: Integracja motywów

en: This category will be default category for new ticket. If category is not present in ticket form or ticket created via email piping, this category will be used as new ticket category.
pl: Ta kategoria będzie domyślną kategorią dla nowego zgłoszenia. Jeżeli kategoria nie występuje w formularzu zgłoszenia lub w zgłoszeniu utworzonym za pośrednictwem .................. poczty elektronicznej, kategoria ta będzie używana jako nowa kategoria zgłoszenia.
    ???????????

en: This email address already registered as user. Please sign in above!
pl: Ten adres e-mail został już zarejestrowany jako użytkownik. Zaloguj się powyżej!

en: This format will be applicable for custom date fields for Support Plus
pl: Ten format będzie obowiązywał dla własnych pól dat dla Support Plus

en: This format will be applicable for default date fields for Support Plus
pl: Ten format będzie obowiązywał dla domyślnych pól dat dla Support Plus

en: This format will be applicable for input date fields (datepicker) for WP Support Plus
pl: Ten format będzie obowiązywał dla pól dat wejściowych (datepicker) dla WP Support Plus

en: This is applicable for Ticket id being created for new ticket.
pl: Dotyczy to ID zgłoszenia tworzonego dla nowego zgłoszenia.

en: This page will be used as helpdesk page on front-end. All users ( customer, agent, supervisor, administrator ) will able to access helpdesk on same page depending on their role. It does not require to have any shortcode, just go to your pages and create new page without description.
pl: Ta strona będzie użyta jako strona helpdesku we front-endzie. Wszyscy użytkownicy (klient, agent, kierownik, administrator) będą mieli dostęp do helpdesku na tej samej stronie, w zależności od swoje roli. Nie wymaga to dodawania żadnego kodu do strony, po prostu utwórz nową stronę bez opisu.

en: This priority will be default priority for new ticket.
pl: Ten priorytet będzie domyślnym priorytetem dla nowego zgłoszenia.

en: This status will be default status for new ticket.
pl: Ten status będzie domyślnym statusem dla nowego zgłoszenia.

en: Ticket Category
pl: Kategoria zgłoszenia

en: Ticket Fields
pl: Pola zgłoszenia

en: Ticket Form
pl: Forma zgłoszenia

en: Ticket ID
pl: ID zgłoszenia

en: Ticket ID Prefix
pl: Prefiks ID zgłoszenia

en: Ticket Label
pl: Etykieta zgłoszenia

en: Ticket List
pl: Lista zgłoszeń

en: Ticket List CSS
pl: CSS listy zgłoszeń

en: Ticket List Filter
pl: Filtr listy zgłoszeń

en: Ticket List Settings
pl: Ustawienia listy zgłoszeń

en: Ticket List Table
pl: Tabela listy zgłoszeń

en: Ticket Log
pl: Dziennik zgłoszeń

en: Ticket Priority
pl: Priorytet zgłoszenia

en: Ticket Statistics
pl: Statystyki zgłoszeń

en: Ticket Status
pl: Status zgłoszenia

en: Ticket Status after Agent Reply
pl: Status zgłoszenia po odpowiedzi agenta

en: Ticket Status after Customer Reply
pl: Status zgłoszenia po odpowiedzi klienta

en: Ticket Subject
pl: Temat zgłoszenia

en: Ticket create time
pl: Czas utworzenia zgłoszenia

en: Ticket description given while creating ticket
pl: Opis zgłoszenia podany podczas tworzenia zgłoszenia

en: Ticket status
pl: Status zgłoszenia

en: Tickets
pl: Zgłoszenia

en: Tickets are loaded on selected order for agent view by default. If agent apply manual filter, this setting will not take effect.
pl: Zgłoszenia są domyślnie ładowane na wybrane zamówienie dla widoku agenta. Jeśli agent zastosuje filtr ręczny, ustawienie nie zostanie zastosowane.

en: Tickets are loaded on selected order for customer view by default. If customer apply manual filter, this setting will not take effect.
pl: Zgłoszenia są domyślnie ładowane na wybrane zamówienie do widoku klienta. Jeśli klient zastosuje filtr ręczny, ustawienie to nie zostanie zastosowane.

en: Title
pl: Tytuł

en: To
pl: Do

en: Top
pl: Góra

en: Total
pl: Razem

en: Type
pl: Typ

en: URL of the ticket.
pl: Adres URL zamówienia.

en: Unauthorized access!
pl: Nieautoryzowany dostęp!

en: Upload Logo
pl: Prześlij logo

en: Uploading...
pl: Przesyłanie...

en: User Type
pl: Typ użytkownika

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Username or email
pl: Nazwa użytkownika lub adres e-mail

en: View Less ...
pl: Wyświetl mniej ...

en: View More ...
pl: Wyświetl więcej ...

en: View Ticket
pl: Pokaż zgłoszenie

en: Visible to support staff only!
pl: Widoczny tylko dla personelu pomocniczego!

en: WARNING: Anyone having your email address can access your guest tickets. Please avoid sharing any sensitive data.
pl: OSTRZEŻENIE: Każdy, kto posiada Twój adres e-mail, może uzyskać dostęp do Twoich zgłoszeń jako gość. Unikaj udostępniania poufnych danych.

en: WP Login Link
pl: Link do logowania WP

en: WP Support Plus Settings
pl: Ustawienia WP Support Plus

en: Yes
pl: Tak

en: You do not have permission to delete public filter!
pl: Nie masz uprawnień do usuwania filtra publicznego!

en: Your Email
pl: Twój adres e-mail

en: Your Name
pl: Twoja nazwa

en: done
pl: Gotowe
