WP Support Plus Responsive Ticket System - en to ja_JP translation catalogue (341 entries)

en: '.exe', '.php' files are not allowed!
ja_JP: '.exe'、 '.php'ファイルは許可されていません！

en: <strong>%d</strong> Tickets
ja_JP: <strong>%d</strong>チケット

en: <strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Pages
ja_JP: <strong>%d</strong>の<strong>%d</strong> ページ

en: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> of <strong>%d</strong> Tickets
ja_JP: <strong>%d</strong>-<strong>%d</strong> の <strong>%d</strong>チケット

en: Action
ja_JP: アクション

en: Add New
ja_JP: 新しく追加する

en: Add New Agent
ja_JP: 新しいエージェントを追加する

en: Add New Category
ja_JP: 新しいカテゴリを追加

en: Add New Custom Field
ja_JP: 新しいカスタムフィールドを追加する

en: Add New Menu Slider
ja_JP: 新しいメニュースライダを追加する

en: Add New Priority
ja_JP: 新しい優先度を追加

en: Add New Status
ja_JP: 新しいステータスを追加

en: Add New Support Page Menu
ja_JP: 新しいサポートページの追加メニュー

en: Add Private Note
ja_JP: プライベート（個人的な）ノートを追加

en: Add-Ons
ja_JP: アドオン

en: Administrator
ja_JP: 管理者

en: Agent
ja_JP: エージェント

en: Agent Created
ja_JP: 作成されたエージェント

en: Agent Filter
ja_JP: エージェントフィルタ

en: Agent Only
ja_JP: エージェントのみ

en: Agent Only Fields
ja_JP: エージェントのみのフィールド

en: Agent Only fields not available for ticket form. These can be edited by agents for their internal use.
ja_JP: エージェントのみチケットフォームには使用できないフィールド。 これらは、内部使用のためにエージェントによって編集することができます。

en: Agent View
ja_JP: エージェントビュー

en: Agents
ja_JP: エージェント

en: Agents & Supervisors
ja_JP: エージェント＆スーパーバイザー

en: All
ja_JP: すべて

en: Allow Assign Ticket
ja_JP: チケットの割り当てを許可する

en: Allow Change Raised By
ja_JP: 昇格者による変更を許可する

en: Allow Customer to Close Ticket
ja_JP: 顧客がチケットを閉じることを許可する

en: Allow Delete Ticket
ja_JP: チケットの削除を許可する

en: Allow Guest Ticket
ja_JP: ゲストチケットを許可する

en: Allow Read Only Not Assigned Tickets
ja_JP: 割り当てられていないチケットを読み取り専用で許可する

en: Allow Support Staff to read all ticket
ja_JP: サポートスタッフがすべてのチケットを読むことを許可する

en: Apply
ja_JP: 適用

en: Apply Filters
ja_JP: フィルタを適用する

en: Are you sure to add this note?
ja_JP: このメモを追加してもよろしいですか？

en: Are you sure to close ticket?
ja_JP: あなたはチケットを閉じますか？

en: Are you sure to delete these tickets?
ja_JP: これらのチケットを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this agent?
ja_JP: このエージェントを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this category?
ja_JP: このカテゴリを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this custom field?
ja_JP: このカスタムフィールドを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this menu?
ja_JP: このメニューを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this priority?
ja_JP: この優先順位を削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this status?
ja_JP: このステータスを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this thread?
ja_JP: このスレッドを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to delete this ticket?
ja_JP: このチケットを削除してもよろしいですか？

en: Are you sure to post this reply?
ja_JP: この返信を投稿してもよろしいですか？

en: Are you sure?
ja_JP: 本当に宜しいですか？

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when support agent reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
ja_JP: 名前が示唆するように、この設定では、サポートエージェントがチケットに返信するときに選択されたチケットステータスに変更されます。 この場合、現在のステータスはチケットのステータスを変更しません。

en: As name suggest, this setting will change ticket status to selected when ticket creator reply to ticket. Current Status will not change status of ticket in this case.
ja_JP: 名前が示唆するように、この設定では、チケットの作成者がチケットに返信する際に選択されるチケットのステータスが変更されます。 この場合、現在のステータスはチケットのステータスを変更しません。

en: Assign Agent
ja_JP: エージェントを割り当てる

en: Assign Categories (optional)
ja_JP: カテゴリの割り当て（オプション）

en: Assigned Agent
ja_JP: 割り当てられたエージェント

en: Assigned Agents
ja_JP: 割り当てられたエージェント

en: Assigned Categories
ja_JP: 割り当てられたカテゴリ

en: Attach Files
ja_JP: 添付ファイル

en: Attachment
ja_JP: 接続

en: Attachment Max Size(MB)
ja_JP: 添付ファイルの最大サイズ（MB）

en: Attachments
ja_JP: 添付ファイル

en: Attachments:
ja_JP: 添付ファイル：

en: BCC (Comma separated list)
ja_JP: BCC（コンマ区切りのリスト）

en: Back to website
ja_JP: ウェブサイトに戻る

en: Bank to tickets
ja_JP: チケットを金庫へ

en: Bottom
ja_JP: 下

en: Calender Date Format
ja_JP: カレンダー日付フォーマット（形式、初期化）

en: Cancel
ja_JP: キャンセル

en: Categories
ja_JP: カテゴリー

en: Category
ja_JP: カテゴリー

en: Category Name
ja_JP: カテゴリー名

en: Change Agent Fields
ja_JP: エージェントフィールドの変更

en: Change Assigned Agent
ja_JP: 割り当てられたエージェントの変更

en: Change Raised By
ja_JP: 変更者

en: Change Status
ja_JP: ステータスを変更する

en: Change Ticket Fields
ja_JP: チケットフィールドを変更する

en: Change Ticket Status
ja_JP: チケットのステータスを変更する

en: Cheating huh?
ja_JP: うんざり？

en: Checkbox
ja_JP: チェックボックス

en: Choose Color
ja_JP: カラーを選択

en: Choose Field Type
ja_JP: 項目タイプを選択

en: Choose Logo
ja_JP: ロゴを選択

en: Choose User
ja_JP: ユーザーを選択

en: Click Here
ja_JP: ここをクリック

en: Clone Ticket
ja_JP: チケットを複写する

en: Close Ticket
ja_JP: チケットを閉じる

en: Color
ja_JP: 色

en: Confirm
ja_JP: 確認

en: Create New Ticket
ja_JP: 新しいチケットを作成する

en: Create New Ticket Form
ja_JP: 新しいチケットフォームを作成する

en: Create Ticket As
ja_JP: チケットを別名で作成

en: Current Status
ja_JP: 現在のステータス

en: Custom CSS
ja_JP: カスタムCSS

en: Custom Date Format
ja_JP: カスタム日付フォーマット（形式、初期化）

en: Custom Fields
ja_JP: カスタムフィールド

en: Custom Menu Slider
ja_JP: カスタムメニュースライダ

en: Customer Filter
ja_JP: カスタマーフィルター

en: Customer View
ja_JP: カスタマー（顧客）ビュー

en: Dashboard
ja_JP: ダッシュボード

en: Dashbord
ja_JP: ダッシュボード

en: Date
ja_JP: データ

en: Date Created
ja_JP: 作成日

en: Date Updated
ja_JP: 更新日

en: Default
ja_JP: 初期設定

en: Default Category
ja_JP: デフォルトカテゴリー

en: Default Filters
ja_JP: デフォルトのフィルタ

en: Default Ticket Priority
ja_JP: デフォルトのチケット優先度

en: Default Ticket Status
ja_JP: デフォルトのチケットステータス

en: Default filter can not be deleted!
ja_JP: デフォルトのフィルタは削除できません！

en: Delete
ja_JP: 削除

en: Delete Agent
ja_JP: エージェントの削除

en: Delete Category
ja_JP: カテゴリーの削除

en: Delete Custom Field
ja_JP: カスタムフィールドの削除

en: Delete Custom Menu
ja_JP: カスタムメニューの削除

en: Delete Priority
ja_JP: 優先事項を削除

en: Delete Status
ja_JP: ステータスの削除

en: Delete Support Menu
ja_JP: サポートメニューの削除

en: Delete Thread
ja_JP: スレッドの削除

en: Delete Ticket
ja_JP: チケットの削除

en: Delete Tickets
ja_JP: チケットを削除する

en: Delete this thread
ja_JP: このスレッドを削除

en: Description
ja_JP: 説明

en: Disable
ja_JP: 無効にする

en: Dismiss this notice
ja_JP: この通知を却下する

en: Download
ja_JP: ダウンロード

en: Drop-Down
ja_JP: ドロップダウン

en: Edit Category
ja_JP: カテゴリーの編集

en: Edit Custom Field
ja_JP: カスタムフィールドの編集

en: Edit Priority
ja_JP: 優先事項を編集

en: Edit Status
ja_JP: ステータスの編集

en: Edit Subject
ja_JP: 件名を編集する

en: Edit Thread
ja_JP: スレッドの編集

en: Edit this thread
ja_JP: このスレッドを編集

en: Email
ja_JP: メールアドレス

en: Email of ticket creator
ja_JP: チケット作成者のメール

en: Email of user posted last reply.
ja_JP: 最後に返信したユーザーのメールアドレスです。

en: Enable
ja_JP: 有効にする

en: Enter Field Options
ja_JP: フィールドオプションを入力

en: Error
ja_JP: エラー

en: Error saving order!
ja_JP: 指示を保存しています！

en: Error: file format not supported!
ja_JP: エラー：ファイル形式はサポートされていません！

en: Error: file size exceeded allowed limit!
ja_JP: エラー：ファイルサイズが許容限度を超えました！

en: Field Label
ja_JP: フィールドラベル

en: File Size limit exceeded! Allowed limit:
ja_JP: ファイルサイズの制限を超えました！許容限度：

en: Filter Name
ja_JP: フィルタ名

en: Filter not found!
ja_JP: フィルタが見つかりません！

en: Footer Text
ja_JP: フッターテキスト

en: From
ja_JP: から

en: Full Width
ja_JP: 全幅

en: General
ja_JP: ジェネラル（一般）

en: General Settings
ja_JP: 一般設定

en: Guest
ja_JP: ゲスト

en: Guest Email
ja_JP: ゲストのEメール

en: Guest Name
ja_JP: ゲストの名前

en: Guest sign in
ja_JP: ゲストのサインイン

en: Hide Selected Statuses
ja_JP: 選択したステータスを非表示

en: History of communication in ticket.
ja_JP: チケットのコミュニケーション履歴。

en: Icon
ja_JP: アイコン

en: If category is set, custom field will only visible when one of the selected category is choosen in create ticket form. If you want to show this all the time, please leave this empty. Use Ctrl+Click for select OR unselect value.
ja_JP: カテゴリが設定されている場合、カスタムフィールドは、選択したカテゴリの1つがチケット作成フォームで選択された場合にのみ表示されます。 これを常に表示したい場合は、空のままにしてください。 選択または選択解除するにはCtrl +クリックを使用します。

en: If enabled, it will show Close Ticket button to open ticket view for customer. This button will change ticket status to selected status.
ja_JP: 有効にすると、[チケットを閉じる]ボタンが表示され、顧客のチケットビューが開きます。 このボタンは、チケットのステータスを選択されたステータスに変更します。

en: If enabled, it will show Support Button on front-end website. When visitor click this button, it will open Support Page selected above in new tab.
ja_JP: 有効にすると、フロントエンドのウェブサイトにサポートボタンが表示されます。 訪問者がこのボタンをクリックすると、上で選択したサポートページが新しいタブで開きます。

en: If set yes, an agent will able to assign ticket assigned to him to some other agent who is assigned to ticket category.
ja_JP: yesに設定すると、エージェントはチケットカテゴリに割り当てられた他のエージェントに割り当てられたチケットを割り当てることができます。

en: If set yes, an agent will able to change raised by of ticket assigned to him.
ja_JP: yesに設定されている場合、エージェントは自分に割り当てられたチケットの譲り受け者を変更することができます。

en: If set yes, an agent will able to delete ticket assigned to him.
ja_JP: yesに設定すると、エージェントは割り当てられたチケットを削除できます。

en: If set yes, an agent will able to view all tickets of categories assigned to him but do not have permission to reply or modify in tickets not assigned to him. This is important to have this permission because sometimes an agent will need to refer other tickets not assigned to him.
ja_JP: yesに設定すると、エージェントは自分に割り当てられたカテゴリのすべてのチケットを表示できますが、割り当てられていないチケットでは応答または変更する権限がありません。 これは、エージェントが彼に割り当てられていない他のチケットを参照する必要がある場合があるため、この許可を得ることは重要です。

en: If set yes, supervisor will able to change raised by of tickets of assigned categories.
ja_JP: 「はい」に設定されている場合、スーパーバイザーは割り当てられたカテゴリのチケットを引き上げることができます。

en: If set yes, supervisor will able to delete tickets of assigned categories
ja_JP: yesに設定すると、スーパーバイザーは割り当てられたカテゴリのチケットを削除できます

en: If you set SRN, [Ticket #123456] will become [Ticket SRN123456] whereever applicable. Please don't leave blank.
ja_JP: SRNを設定すると、[Ticket＃123456]は[Ticket SRN123456]になります。 空白のままにしないでください。

en: Incorrect Email Address!
ja_JP: 正しくないメールアドレスです！

en: Incorrect URL!
ja_JP: 間違ったURLです！

en: Last reply description.
ja_JP: 最後の返信の説明。

en: Licenses
ja_JP: ライセンス

en: List Settings
ja_JP: リストの設定

en: Login
ja_JP: ログイン

en: MB
ja_JP: メガバイト

en: Manage Form
ja_JP: フォームを管理する

en: Menu Icon
ja_JP: メニューアイコン

en: Menu URL
ja_JP: メニューURL

en: Name
ja_JP: 名前

en: Name of the agent who have created ticket on behalf of user. Empty if ticket created by user himself.
ja_JP: ユーザーに代わってチケットを作成したエージェントの名前。 チケット自体がユーザ自身によって作成された場合は空です。

en: Name of ticket creator
ja_JP: チケット作成者の名前

en: Name of user doing current activity.
ja_JP: 現在の活動を行っているユーザーの名前。

en: Name of user posted last reply.
ja_JP: 最後に返信したユーザーの名前です。

en: Name or Email not given!
ja_JP: 名前またはEメールが指定されていません！

en: Name(s) of agent assigned to ticket.
ja_JP: チケットに割り当てられたエージェントの名前。

en: No
ja_JP: いいえ

en: No Agent Only fields
ja_JP: エージェントのみのフィールド

en: No Custom Fields found!
ja_JP: カスタムフィールドが見つかりません！

en: No Description
ja_JP: 説明がありません

en: No Subject
ja_JP: 件名がありません

en: No Ticket fields
ja_JP: チケットのフィールドはありません

en: No Tickets found!
ja_JP: チケットが見つかりません！

en: No results found!
ja_JP: 結果が見つかりません！

en: No user found!
ja_JP: ユーザーは見つかりませんでした！

en: None
ja_JP: なし

en: Note can not be empty!
ja_JP: ノートを空にすることは出来ません！

en: Number of Tickets
ja_JP: チケット数

en: Number of Tickets shown per page for agent view.
ja_JP: エージェントビューの1ページあたりに表示されるチケットの数。

en: Number of Tickets shown per page for customer view.
ja_JP: 顧客ビューの1ページあたりに表示されるチケットの数。

en: OR
ja_JP: または

en: On %1$s, %2$s wrote:
ja_JP: %1$sに、 %2$sさんは次のように書いています：

en: Only '.jpeg','.jpg', '.png', '.gif', '.bmp' formats are allowed.
ja_JP: '.jpeg'、 '.jpg'、 '.png'、 '.gif'、 '.bmp'の形式しか使用できません。

en: Open in Browser
ja_JP: ブラウザで開く

en: Open support page in new window?
ja_JP: 新しいウィンドウでサポートページを開きますか？

en: Order
ja_JP: 指示

en: Order By
ja_JP: 指示する

en: Order saved successfully!
ja_JP: 指示は正常に保存されました！

en: Password
ja_JP: パスワード

en: Please Confirm
ja_JP: ご確認ください

en: Please Wait ...
ja_JP: お待ちください ...

en: Please choose Field Type!
ja_JP: フィールドタイプを選択してください！

en: Please choose color!
ja_JP: 色を選んでください！

en: Please choose registered user!
ja_JP: 登録ユーザーを選んでください！

en: Please enter Field Label!
ja_JP: フィールドラベルを入力してください！

en: Please enter category name!
ja_JP: カテゴリ名を入力してください！

en: Please enter filter name!
ja_JP: フィルタ名を入力してください！

en: Please enter priority name!
ja_JP: 優先順位の名前を入力してください！

en: Please enter status name!
ja_JP: ステータス名を入力してください！

en: Please insert Field Options!
ja_JP: フィールドオプションを挿入してください！

en: Please make sure you enter one option per line
ja_JP: 1行に1つのオプションを入力してください

en: Please note, this will delete all data associated with this custom field and can not be undone!
ja_JP: ご注意ください。このカスタムフィールドに関連付けられているすべてのデータが削除され、元に戻すことはできません！

en: Please select an Agent!
ja_JP: エージェントを選択してください！

en: Please sign in
ja_JP: サインインしてください

en: Please wait...
ja_JP: お待ちください...

en: Post Reply
ja_JP: 返信

en: Priorities
ja_JP: 優先順位

en: Priority
ja_JP: 優先順位

en: Priority Name
ja_JP: 優先順位の名前

en: Private
ja_JP: 個人的な

en: Private Note:
ja_JP: プライベート（個人的な）ノート：

en: Public
ja_JP: 公の

en: Radio Button
ja_JP: ラジオボタン

en: Raised By
ja_JP: 立ち上げた方

en: Random
ja_JP: ランダム

en: Registered User
ja_JP: 登録ユーザー

en: Remember me
ja_JP: ログイン情報を記憶する

en: Reply Form Position
ja_JP: 返信フォームの位置

en: Reply can not be empty!
ja_JP: 返信を空にすることはできません！

en: Required
ja_JP: 必須

en: Required field should not be empty!
ja_JP: 必須フィールドは空であってはいけません！

en: Required field to ticket form. If set Yes, user must have to fill or submit value for this field
ja_JP: チケットフォームに必要なフィールド。 Yesに設定されている場合、ユーザーはこのフィールドの値を入力または送信する必要があります

en: Reset Filter
ja_JP: フィルターをリセットする

en: Reset Form
ja_JP: フォームをリセット

en: Role
ja_JP: 役割

en: Save Changes
ja_JP: 変更内容を保存

en: Save Current Filter
ja_JP: 現在のフィルタを保存

en: Save Order
ja_JP: 指示を保存する

en: Saved Filters
ja_JP: 保存されたフィルタ

en: Search
ja_JP: 検索

en: Search Agents...
ja_JP: エージェント検索中…

en: Search Supervisors...
ja_JP: 管理者検索中…

en: Search agent ...
ja_JP: エージェントを検索...

en: Search user ...
ja_JP: ユーザーを検索...

en: Search...
ja_JP: 検索…

en: Select Agent
ja_JP: エージェントを選択

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for agent view. If agent use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
ja_JP: エージェントビューでアクティブなフィルタがない場合、選択したステータスは非表示になります。 エージェントがチケットリストで手動でステータスフィルタを使用する場合、この設定は有効にならず、チケットは顧客の選択に従ってフィルタリングされます。

en: Selected statuses will be hidden if no filter is active for customer view. If customer use status filter manually on ticket list, this setting will not take effect and tickets will be filtered as per customer selection.
ja_JP: 顧客ビューでアクティブなフィルタがない場合、選択したステータスは非表示になります。 顧客がチケットリストで手動でステータスフィルタを使用する場合、この設定は有効にならず、チケットは顧客の選択に従ってフィルタリングされます。

en: Sequential
ja_JP: 連続的な

en: Settings updated
ja_JP: 設定が更新されました

en: Show Support Button
ja_JP: サポートボタンを表示

en: Sign In
ja_JP: サインイン

en: Sign Out
ja_JP: サインアウト

en: Sign Up
ja_JP: サインアップ

en: Sign in
ja_JP: サインイン

en: Sign out
ja_JP: サインアウト

en: Sorry, you do not have permission to view this ticket. <a href="%s" class="alert-link">Click here</a> for ticket list.
ja_JP: 申し訳ありませんが、このチケットを表示する権限がありません。 チケットのリストについては、<a href="%s" class="alert-link">ここをクリック</a>してください。

en: Status
ja_JP: ステータス（状態）

en: Status List
ja_JP: ステータスリスト

en: Status Name
ja_JP: ステータス名

en: Statuses
ja_JP: ステータス（状態）

en: Statuses to Show
ja_JP: 表示するステータス

en: Subject
ja_JP: 件名

en: Submit
ja_JP: 提出する

en: Submit Note
ja_JP: ノートを提出する

en: Submit Reply
ja_JP: 返信を送信する

en: Submit Ticket
ja_JP: チケットを提出する

en: Success!
ja_JP: 成功！

en: Supervisor
ja_JP: スーパーバイザー

en: Supervisor (Optional)
ja_JP: 管理者（オプション）

en: Supervisor(s)
ja_JP: スーパーバイザー

en: Support Button
ja_JP: サポートボタン

en: Support Page
ja_JP: サポートページ

en: Support Page Menu
ja_JP: サポートページメニュー

en: System Date Format
ja_JP: システム日付フォーマット（形式、初期化）

en: Template Tags
ja_JP: テンプレートタグ

en: Text Field
ja_JP: テキストフィールド

en: Textarea
ja_JP: テキストエリア

en: Thank You Page after create ticket
ja_JP: チケットを作成していただき、誠にありがとうございます

en: Thank you page
ja_JP: サンキューページ

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s or %5$supdate now%6$s.
ja_JP: 利用可能な %1$s の新しいバージョンがあります。 %2$sView version %3$s details%4$s または %5$supdate now%6$s.

en: There is a new version of %1$s available. %2$sView version %3$s details%4$s.
ja_JP: 利用可能な %1$s の新しいバージョンがあります。 %2$sView version %3$s details%4$s.

en: This category will be default category for new ticket. If category is not present in ticket form or ticket created via email piping, this category will be used as new ticket category.
ja_JP: このカテゴリは、新しいチケットのデフォルトカテゴリになります。 カテゴリがチケット形式または電子メール配管経由で作成されたチケットに存在しない場合、このカテゴリは新しいチケットカテゴリとして使用されます。

en: This email address already registered as user. Please sign in above!
ja_JP: この電子メールアドレスはすでにユーザーとして登録されています。 上記にてサインインしてください！

en: This format will be applicable for custom date fields for Support Plus
ja_JP: この形式は、サポートプラスのカスタム日付フィールドに適用されます

en: This format will be applicable for default date fields for Support Plus
ja_JP: この形式は、Support Plusのデフォルトの日付フィールドに適用されます

en: This format will be applicable for input date fields (datepicker) for WP Support Plus
ja_JP: この形式は、 WP Support Plusの入力日付フィールド（datepicker）に適用されます

en: This is applicable for Ticket id being created for new ticket.
ja_JP: これは、新しいチケットに対して作成されるチケットIDに適用されます。

en: This page will be used as helpdesk page on front-end. All users ( customer, agent, supervisor, administrator ) will able to access helpdesk on same page depending on their role. Please note, this page will not use your theme. That means your other frontend features like header, footer, sidebars, menus etc. will not be applicable to this page. It will have button to go back to your homepage. It does not require to have any shortcode, just go to your pages and create new page without description.
ja_JP: このページは、フロントエンドのヘルプデスクページとして使用されます。 すべてのユーザー（顧客、代理店、スーパーバイザー、管理者）は、役割に応じて同じページのヘルプデスクにアクセスできます。 このページはあなたのテーマを使用しないことに注意してください。 つまり、ヘッダー、フッター、サイドバー、メニューなどの他のフロントエンド機能はこのページには適用されません。 あなたのホームページに戻るボタンがあります。 短いコードは必要ありません。あなたのページに行き、説明なしに新しいページを作成するだけです。

en: This priority will be default priority for new ticket.
ja_JP: この優先順位は、新しいチケットのデフォルトの優先順位になります。

en: This status will be default status for new ticket.
ja_JP: このステータスは、新しいチケットのデフォルトステータスになります。

en: Ticket
ja_JP: チケット

en: Ticket Category
ja_JP: チケットカテゴリー

en: Ticket Fields
ja_JP: チケットのフィールド

en: Ticket Form
ja_JP: チケットフォーム

en: Ticket ID
ja_JP: チケットID

en: Ticket ID Prefix
ja_JP: チケットID接頭辞

en: Ticket List
ja_JP: チケットリスト

en: Ticket List Settings
ja_JP: チケットリストの設定

en: Ticket Priority
ja_JP: チケット優先度

en: Ticket Status
ja_JP: チケットのステータス（状態）

en: Ticket Status after Agent Reply
ja_JP: エージェント返信後のチケットのステータス

en: Ticket Status after Customer Reply
ja_JP: 顧客の返信後のチケットステータス

en: Ticket Subject
ja_JP: チケットの件名

en: Ticket create time
ja_JP: チケットの作成時間

en: Ticket description given while creating ticket
ja_JP: チケットを作成中に与えられたチケットの説明

en: Ticket status
ja_JP: チケットの状態

en: Tickets
ja_JP: チケット

en: Tickets are loaded on selected order for agent view by default. If agent apply manual filter, this setting will not take effect.
ja_JP: チケットは、デフォルトでエージェントビューの選択された順序でロードされます。 エージェントが手動フィルタを適用する場合、この設定は有効になりません。

en: Tickets are loaded on selected order for customer view by default. If customer apply manual filter, this setting will not take effect.
ja_JP: チケットは、デフォルトで顧客ビューの選択された順序でロードされます。 お客様が手動フィルターを適用した場合、この設定は有効になりません。

en: Title
ja_JP: タイトル

en: To
ja_JP: に

en: Top
ja_JP: 上

en: Total
ja_JP: 合計

en: Type
ja_JP: タイプ

en: URL of the ticket.
ja_JP: チケットのURL。

en: Unauthorized access!
ja_JP: 不正なアクセスです！

en: Upload Logo
ja_JP: ロゴをアップロードする

en: Uploading...
ja_JP: アップロード中...

en: User Type
ja_JP: ユーザータイプ

en: Username
ja_JP: ユーザー名

en: Username or email
ja_JP: ユーザー名またはメールアドレス

en: View Less ...
ja_JP: 以下を見る...

en: View More ...
ja_JP: もっと見る ...

en: View Ticket
ja_JP: チケットを見る

en: Visible to support staff only!
ja_JP: スタッフのみサポートすることができます！

en: WARNING: Anyone having your email address can access your guest tickets. Please avoid sharing any sensitive data.
ja_JP: 警告：あなたの電子メールアドレスを持っている人は誰でもゲストチケットにアクセスできます。 機密データを共有しないでください。
    ※アカウントをお持ちの方はサインインしてください

en: WP Support Plus Settings
ja_JP: WP Support Plusの設定

en: Yes
ja_JP: はい

en: You do not have permission to delete public filter!
ja_JP: パブリックフィルタを削除する権限がありません！

en: You do not have permission to install plugin updates
ja_JP: プラグインアップデートをインストールする権限がありません

en: Your Email
ja_JP: あなたのメールアドレス

en: Your Name
ja_JP: あなたの名前

en: done
ja_JP: 完了
