WP-Polls 2.31 - en to ro translation catalogue (312 entries)

en: %s Answer | %s Answers
ro[0]: %s Răspuns
ro[1]: %s Răspunsuri

en: &laquo; First
ro: &laquo; Prima

en: 1 Answer
ro: 1 Răspuns

en: <a href="%s">Click Here</a> To Finish The Uninstallation And WP-Polls Will Be Deactivated Automatically.
ro: <a href="%s">Click Aici</a> a sfârşi dezinstalarea şi WP-Polls va fi dezactivat automat.

en: <strong>%s</strong> poll was created. | <strong>%s</strong> polls were created.
ro[0]: <strong>%s</strong> sondaj a fost creat.
ro[1]: <strong>%s</strong> sondaje au fost create.

en: <strong>%s</strong> polls' answer was given. | <strong>%s</strong> polls' answers were given.
ro[0]: A fost dat <strong>%s</strong> răspuns.
ro[1]: Au fost date <strong>%s</strong> răspunsuri.

en: <strong>%s</strong> vote was casted. | <strong>%s</strong> votes were casted.
ro[0]: <strong>%s</strong> vot a fost creat.
ro[1]: <strong>%s</strong> voturi au fost create.

en: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vote is casted by comment authors | <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> votes are casted by comment authors
ro[0]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vot de la autori de comentarii
ro[1]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> voturi de la autori de comentarii

en: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vote is casted by guests | <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> votes are casted by guests
ro[0]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vot de la musafiri
ro[1]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> voturi de la musafiri

en: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vote is casted by registered users | <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> votes are casted by registered users
ro[0]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vot de la utilizatori înregistraţi
ro[1]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> voturi de la utilizatori înregistraţi

en: Action
ro: Acţiune

en: Add Answer
ro: Adaugă Răspuns

en: Add Poll
ro: Adaugă Sondaj

en: All Logs For '%s' Has Been Deleted.
ro: Toate Log-urile pentru '%s' au fost şterse.

en: All Polls Logs Have Been Deleted.
ro: Toate Log-urile au fost şterse.

en: Allow To Vote
ro: Au voie să voteze

en: Allow To Vote Option
ro: Cine are voie să voteze

en: Allowed Variables:
ro: Variabile acceptate:

en: Allows Users To Select More Than One Answer?
ro: Permite utilizatorilor să selecteze mai mult de un răspuns?

en: Alphabetical Order
ro: Ordine Alfabetică

en: An Error Has Occured While Deleting All Logs For '%s'
ro: O eroare a apărut la ştergerea Log-urilor pentru '%s'

en: An Error Has Occured While Deleting All Polls Logs.
ro: O eroare a apărut la ştergerea Log-urilor.

en: An error has occurred when processing your poll.
ro: O eroare a apărut la procesarea sondajului.

en: Answer
ro: Răspuns

en: Answer %s
ro: Răspuns %s

en: Answer No.
ro: Răspuns Nr.

en: Answer Text
ro: Text Răspuns

en: Are You Sure You Want To Delete All Polls Logs?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi toate log-urile?

en: Are You Sure You Want To Delete Logs For This Poll Only?
ro: Eşti sigur că vrei să ştergi log-urile pentru acest sondaj?

en: Ascending
ro: Ascendentă

en: Bad
ro: Rau

en: Can Be Improved
ro: Se poate şi mai bine

en: Cancel
ro: Revocare

en: Clear Filter
ro: Resetează filtru

en: Close Poll
ro: Închide Sondaj

en: Closed
ro: Închis

en: Closed And Opened Polls
ro: Închise şi Deschise

en: Closed Polls Only
ro: Doar Sondaje Închise

en: Comment Authors
ro: Autori de Comentarii

en: Cookie And Log Expiry Option
ro: Expirare Cookie-uri şi Log-uri

en: Current Active Poll
ro: Sondaj Activ Curent

en: Current Active Poll Option
ro: Sondaj activ curent

en: Date
ro: Data

en: Deactivating WP-Polls plugin does not remove any data that may have been created, such as the poll data and the poll's voting logs. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
ro: Dezactivând pluginul WP-Polls nu se vor şterge alte date create, cum ar fi datele şi log-urile sondajelor. Pentru a şterge complet acest plugin, îl poţi dezinstala aici.

en: Delete
ro: Şterge

en: Delete All Logs
ro: Şterge Toate Log-urile

en: Delete Logs For This Poll Only
ro: Şterge Log-urile doar pentru acest Sondaj

en: Delete Poll
ro: Şterge Sondaj

en: Delete Poll Answer
ro: Şterge Răspuns

en: Delete Poll Logs
ro: Şterge Log-uri

en: Descending
ro: Descendentă

en: Display "checkbox" or "radio" input types depending on the poll type
ro: Afişează butoane "checkbox" sau "radio" în funcţie de tipul sondajului

en: Display All Users That Voted For
ro: Afişează toţi utilizatorii care au votat pentru

en: Display Disabled Poll's Voting Form
ro: Afişează Formularul de Votare Dezactivat

en: Display Latest Poll
ro: Afişează ultimul sondaj

en: Display Multiple Polls
ro: Afişează sondaje multiple

en: Display Poll Archive Link Below Poll?
ro: Afişează link-ul arhivei sub sondaj?

en: Display Poll's Results
ro: Afişează rezultatele sondajului

en: Display Polls Archive Link Below Poll?
ro: Afişează Link Arhivă sub sondaj?

en: Display Random Poll
ro: Afişează sondaj aleatoriu

en: Display Users That Voted For
ro: Afişează utilizatorii care au votat pentru

en: Display What This User Has Voted
ro: Afişează ce a votat acest utilizator

en: Display the number of people who voted for the poll NOT the total votes of the poll
ro: Afişează numărul total de persoane care au votat, NU numărul total de voturi

en: Display the poll archive URL
ro: Afişează URL-ul către Arhivă Sondaje

en: Display the poll's ID
ro: Afişează ID-ul sondajului

en: Display the poll's answer
ro: Afişează răspunsul

en: Display the poll's answer ID
ro: Afişează ID-ul răspunsului

en: Display the poll's answer image width
ro: Afişează lungimea imaginii pentru răspuns

en: Display the poll's answer percentage
ro: Afişează procentajul răspunsului

en: Display the poll's answer percentage for the least voted answer
ro: Afişează procentajul pentru ultimul răspuns votat

en: Display the poll's answer percentage for the most voted answer
ro: Afişează procentajul pentru cel mai votat răspuns

en: Display the poll's answer votes
ro: Afişează voturile pentru răspuns

en: Display the poll's answer votes for the least voted answer
ro: Afişează numărul de voturi pentru ultimul răspuns votat

en: Display the poll's answer votes for the most voted answer
ro: Afişează numărul de voturi pentru răspunsul cel mai votat

en: Display the poll's answer without HTML formatting.
ro: Afişează răspunsul fără formatare HTML

en: Display the poll's end date/time
ro: Afişează data/ora de sfârşire

en: Display the poll's least voted answer
ro: Afişează ultimul răspuns voatat

en: Display the poll's most voted answer
ro: Afişează cel mai votat răspuns

en: Display the poll's question
ro: Afişează ID-ul întrebării

en: Display the poll's start date/time
ro: Afişează data/ora de începere

en: Display the poll's total votes NOT the number of people who voted for the poll
ro: Afişează numărul total de voturi NU numărul de persoane ce au votat pentru sondaj

en: Display the the maximum number of answers the user can choose if the poll supports multiple answers
ro: Afişează numărul maxim de răspunsuri pe care le poate alege un utilizator cand sondajul suportă răspunsuri multiple

en: Displayed After Each Poll In The Poll Archive
ro: Afişat după fiecare Sondaj din Arhivă

en: Displayed After Paging In The Poll Archive
ro: Afişat după fiecare pagină din Arhivă

en: Displayed Before Each Poll In The Poll Archive
ro: Afişat înaintea fiecărui Sondaj din Arhivă

en: Displayed Before Paging In The Poll Archive
ro: Afişat înaintea fiecărei pagini din Arhivă

en: Displayed When An Error Has Occured While Processing The Poll
ro: Afişat când apare o eroare la procesarea sondajului

en: Displayed When The Poll Is Disabled
ro: Afişat când sondajul este dezactivat

en: Displayed When The User HAS NOT Voted
ro: Afişat când utilizatorul NU a votat

en: Displayed When The User HAS Voted
ro: Afişat când utilizatorul A votat

en: Displayed:
ro: Afişat:

en: Displays URL to poll's result
ro: Afişează URL-ul pentru rezultatul sondajului

en: Do NOT Display Poll (Disable)
ro: NU afişează sondaj (Dezactivat)

en: Do NOT Expire This Poll
ro: Acest sondaj NU EXPIRĂ.

en: Do Not Display Poll In Post/Sidebar
ro: Nu se afişează sondajul în Articol/Bară laterală

en: Do Not Log
ro: Nu se Loghează

en: Do you really want to uninstall WP-Polls?
ro: Eşti sigur că vrei să dezinstalezi WP-Polls?

en: Edit
ro: Modifică

en: Edit Poll
ro: Editează Sondaj

en: Edit Start Date/Time
ro: Modifică Data/Ora Începere

en: End Date/Time
ro: Dată/Oră Sfârşire

en: End Date:
ro: Dată Sfârşire:

en: Enter Poll ID
ro: Introdu ID Sondaj

en: Error Closing Poll '%s'
ro: Eroare la închiderea sondajului '%s'

en: Error In Adding Poll '%s'.
ro: Eroare la Adăugare Sondaj '%s'.

en: Error In Adding Poll's Answer '%s'.
ro: Eroare la Adăugarea Răspunsului '%s'.

en: Error In Deleting Poll '%s' Question
ro: Eroarea la ştergeera sondajului '%s'

en: Error In Deleting Poll Answer '%s'.
ro: Eroare la ştergerea răspunsului '%s'.

en: Error Opening Poll '%s'
ro: Eroare la deschiderea sondajului '%s'

en: Error deleting Setting Key '%s'.
ro: Eroare la ştergerea setării '%s'.

en: Error: Poll ID must be numeric
ro: Eroare: ID Sondaj trebuie să fie numeric

en: Exact Order
ro: Ordine exactă

en: Exactly
ro: Exact

en: Excellent
ro: Excelent

en: Expiry Time For Cookie And Log:
ro: Timp de Expirare pentru Cookie şi Log:

en: Filter
ro: Filtrează

en: Filter Poll's Logs
ro: Filtrează Log-uri

en: Future
ro: În viitor

en: Good
ro: Bun

en: Guest
ro: Musafir

en: Guests
ro: Musafiri

en: Guests Only
ro: Doar Musafirii

en: Guests will automatically be excluded
ro: Musafirii vor fi excluşi automat

en: How Is My Site?
ro: Cum vi se pare site-ul meu?

en: If you chose 'Display Multiple Polls' for the above option, you need to configure it in Presentation -> Widgets -> Poll.
ro: Dacă alegi 'Afişează sondaje multiple' pentru opţiunea de mai sus, trebuie să o configurezi la Proprietăţi vizuale -> Widget-uri -> Polls.

en: Individual Poll Footer
ro: Subsol Sondaj Individual

en: Individual Poll Header
ro: Antet Sondaj Individual

en: Insert Poll
ro: Inserează Sondaj

en: Invalid Poll '%s'.
ro: Sondaj invalid '%s'.

en: Invalid Poll ID. Poll ID #%s
ro: ID Sondaj Invalid. ID Sondaj #%s

en: Last &raquo;
ro: Ultima &raquo;

en: Less Than
ro: Mai puţin de

en: Less Than Or Exactly
ro: Mai puţin de sau Exact

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Logged By Cookie
ro: Logare după Cookie

en: Logged By Cookie And IP
ro: Logare după Cookie şi IP

en: Logged By IP
ro: Logare după IP

en: Logged By Username
ro: Logare după Nume Utilizator

en: Logging Method
ro: Metoda de Logare

en: Logs
ro: Log-uri

en: Manage Polls
ro: Gestionare

en: Maximum Number Of Selected Answers Allowed?
ro: Numărul maxim de răspunsuri ce pot fi selectate?

en: Maximum number of choices allowed:
ro: Numărul maxim de răspunsuri acceptat:

en: More Than
ro: Mai mult de

en: More Than Or Exactly
ro: Mai mult de sau Exact

en: No
ro: Nu

en: No Changes Had Been Made To Poll's Answer '%s'.
ro: Nu au fost făcute modificări la acest răspuns '%s'.

en: No Changes Had Been Made To Poll's Question '%s'.
ro: Nu au fost făcute modificări la acestă întrebare '%s'.

en: No Comments
ro: Fără comentarii

en: No Expiry
ro: Nu expiră

en: No Poll Option Updated
ro: Nu a fost actializată nici o opţiune

en: No Polls Found
ro: Nu există sondaje

en: No more poll's answer to be removed.
ro: Nu mai există răspunsuri ce pot fi şterse.

en: No poll logs available for this poll.
ro: Nu există log-uri pentru acest sondaj.

en: No poll logs available.
ro: Nu există log-uri

en: No poll logs matches the filter.
ro: Nu există log-uri ce satisfac filtrul.

en: No.
ro: Nr.

en: No. Of Votes
ro: Nr. de Voturi

en: Note
ro: Notă

en: Note: <strong>%POLL_TOTALVOTES%</strong> and <strong>%POLL_TOTALVOTERS%</strong> will be different if your poll supports multiple answers. If your poll allows only single answer, both value will be the same.
ro: Notă: <strong>%POLL_TOTALVOTES%</strong> şi <strong>%POLL_TOTALVOTERS%</strong> vor fi diferite dacă sondajul suportă răspunsuri multiple. Dacă sondajul suportă un singur răspuns, aceste valori vor fi egale.

en: Note: If your logging method is by IP and Cookie or by Cookie, users may still be unable to vote if they have voted before as the cookie is still stored in their computer.
ro: Notă: Dacă metoda de logare selectată este după IP şi Cookie sau după Cookie, utilizatorii s-ar putea să nu poată vota dacă au votat înainte pentru că cookie-ul este încă în computerul lor.

en: Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.
ro: Notă: Există un sondaj incorporat în acest articol, te rugăm să vizitezi site-ul pentru a participa la acest sondaj.

en: Null Votes
ro: Voturi Nule

en: Number Of Polls Per Page To Display In Poll Archive Option
ro: Numărul de sondaje ce vor fi afişate pe o pagină în Arhivă

en: Number Of Polls Per Page:
ro: Numărul de sondaje pe pagină:

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
ro: Dezinstalarea este ireversibilă. Ar trebui să foloseşti un plugin pentru Backup Bază de Date WordPress pentru a salva datele mai întâi.

en: Only polls' results will be shown in the Poll Archive regardless of whether the poll is closed or opened.
ro: Numai rezultatele sondajelor vor fi afişate în arhivă, indiferent daca sondajul este închis sau deschis.

en: Open
ro: Deschis

en: Open Poll
ro: Deschide Sondaj

en: Opened Polls Only
ro: Doar Sondaje Deschise

en: Page %s of %s
ro: Pagina %s din %s

en: Paging Footer
ro: Subsol Pagină

en: Paging Header
ro: Antet Pagină

en: Please check the \'Yes\' checkbox if you want to delete all logs for this poll ONLY.
ro: Te rugăm să bifezi \'Da\' dacă vrei să ştergi log-urile DOAR pentru acest sondaj.

en: Please check the \'Yes\' checkbox if you want to delete all logs.
ro: Te rugăm să bifezi \'Da\' dacă vrei să ştergi toate log-urile.

en: Please choose a valid poll answer.
ro: Te rugăm să alegi un răspuns valid.

en: Please enter Poll ID again
ro: Introdu din nou ID Sondaj

en: Poll
ro: Sondaj

en: Poll '%s' Added Successfully.
ro: Sondajul '%s' a fost adăugat cu Succes.

en: Poll '%s' Deleted Successfully
ro: Sondajul '%s' a fost şters cu succes

en: Poll '%s' Edited Successfully.
ro: Sondajul '%s' a fost editat cu succes.

en: Poll '%s' Is Now Closed
ro: Sondajul '%s' este acum închis

en: Poll '%s' Is Now Opened
ro: Sondajul '%s' este acum deschis

en: Poll AJAX Style
ro: Stil AJAX

en: Poll Answer '%s' Deleted Successfully.
ro: Răspunsul '%s' a fost şters cu Succes.

en: Poll Answers
ro: Răspunsuri Sondaj

en: Poll Archive
ro: Arhivă Sondaje

en: Poll Archive Link
ro: Link Arhivă Sondaje

en: Poll Archive Link Template
ro: Şablon Link Arhivă Sondaje

en: Poll Archive Paging Footer Template
ro: Şablon Subsol Pagină Arhivă

en: Poll Archive Paging Header Template
ro: Şablon Antet Pagină Arhivă

en: Poll Archive Poll Footer Template
ro: Şablon Subsol Sondaj pentru Arhivă Sondaje

en: Poll Archive Poll Header Template
ro: Şablon Antet Sondaj pentru Arhivă Sondaje

en: Poll Archive Templates
ro: Şabloane Arhivă Sondaje

en: Poll Archive URL Option
ro: URL Arhivă Sondaje

en: Poll Archive URL:
ro: URL Arhivă Sondaje:

en: Poll Bar Background
ro: Fundal Bară Votare

en: Poll Bar Border
ro: Margine Bară Votare

en: Poll Bar Height
ro: Înălţime Bară Votare

en: Poll Bar Style
ro: Stil Bară Votare

en: Poll Close Option
ro: Închidere sondaj

en: Poll Disabled
ro: Sondaj Dezactivat

en: Poll Disabled Template
ro: Şablon Sondaj Dezactivat

en: Poll Error
ro: Eroare Sondaj

en: Poll Error Template
ro: Şablon Eroare Sondaj

en: Poll Logging Method:
ro: Metoda de Logare

en: Poll Logs
ro: Log-uri Sondaj

en: Poll Misc Templates
ro: Alte Şabloane

en: Poll Multiple Answers
ro: Sondaj cu Răspunsuri Multiple

en: Poll Options
ro: Opţiuni

en: Poll Question
ro: Întrebare Sondaj

en: Poll Result Templates
ro: Şabloane rezultat sondaj

en: Poll Start/End Date
ro: Dată Începere/Sfârşire Sondaj

en: Poll Templates
ro: Şabloane sondaj

en: Poll Voting Form Templates
ro: Şabloane Formular de Votare

en: Poll's Answer '%s' Added Successfully.
ro: Răspunsul '%s' a fost adăugat cu succes.

en: Poll's Answer '%s' Edited Successfully.
ro: Răspunsul '%s' a fost editat cu succes.

en: Poll's Logs
ro: Log-uri Sondaj

en: Polls
ro: Sondaje

en: Polls AJAX Style
ro: Stil AJAX

en: Polls Archive
ro: Arhivă sondaje

en: Polls Logs
ro: Log-uri Sondaje

en: Polls Stats:
ro: Statistici:

en: Question
ro: Întrebare

en: Random Order
ro: Ordine Aleatorie

en: Registered Users
ro: Înregistraţi

en: Registered Users And Guests
ro: Utilizatori înregistraţi şi Musafiri

en: Registered Users Only
ro: Doar utilizatorii înregistraţi

en: Remove Answer
ro: Şterge Răspuns

en: Restore Default Template
ro: Resetează şablon implicit

en: Result Body Template
ro: Şablon Corp Rezultate

en: Result Body2 Template
ro: Şablon Corp2 Rezultate

en: Result Body:
ro: Corp Rezultat:

en: Result Footer Template
ro: Şablon Subsol Rezultate

en: Result Footer2 Template
ro: Şablon Subsol2 Rezultate

en: Result Footer:
ro: Subsol Rezultat:

en: Result Header Template
ro: Şablon Antet Rezultate

en: Result Header:
ro: Antet Rezultat:

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Select Multiple Polls
ro: Selectează sondaje multiple

en: Setting Key '%s' has been deleted.
ro: Setarea '%s' a fost ştearsă.

en: Show Fading In And Fading Out Of Poll
ro: Afişează Fading In şi Out al Sondajului

en: Show Loading Image With Text
ro: Afişează Imagine cu Text 'Se încarcă'

en: Show Poll Achive Link Option
ro: Afişează Link-ul 'Arhivă Sondaje'

en: Sorry, there are no polls available at the moment.
ro: Ne pare rău, momentan nu există nici un sondaj disponibil.

en: Sort Order Of Poll Answers Option
ro: Opţiune de Sortare a Răspunsurilor

en: Sort Order Of Poll Answers:
ro: Ordine Sortare pentru răspunsuri:

en: Sort Order Of Poll Results Option
ro: Opţiune de Sortare a Rezultatelor

en: Sort Order Of Poll Results:
ro: Ordine Sortare pentru rezultate:

en: Sort Poll Answers By Option
ro: Sortează Răspunsurile după Opţiune

en: Sort Poll Answers By:
ro: Sortează răspunsurile după:

en: Sort Poll Results By Option
ro: Rezultate Sortare după Opţiune

en: Sort Poll Results By:
ro: Sortează rezultatele după:

en: Sorting Of Poll Answers
ro: Sortarea Răspunsurilor

en: Sorting Of Poll Results
ro: Sortarea Rezultatelor

en: Start Date/Time
ro: Dată/Oră Începere

en: Start Date:
ro: Dată Începere:

en: Table '%s' has been deleted.
ro: Tabela '%s' a fost ştearsă.

en: Template For Displaying Poll Archive Link
ro: Şablon pentru Afişarea Link-ului Arhivei

en: Template Variables
ro: Variabile Şablon

en: The following WordPress Options/Tables will be DELETED:
ro: Următoarele Opţiuni/Tabele WordPress vor fi ŞTERSE:

en: There are a total of <strong>%s</strong> recorded vote for this poll. | There are a total of <strong>%s</strong> recorded votes for this poll.
ro[0]: În total, pentru acest sondaj, este doar <strong>%s</strong> vot.
ro[1]: În total, pentru acest sondaj, sunt <strong>%s</strong> voturi.

en: This Poll Will Not Expire
ro: Acest Sondaj nu va Expira

en: This default filter is limited to display only <strong>100</strong> records.
ro: Filtrul implicit este limitat la afişarea a <strong>100</strong> de înregistrări.

en: Title
ro: Titlu

en: Total Polls' Answers:
ro: Total răspunsuri sondaje:

en: Total Polls:
ro: Total sondaje:

en: Total Voters
ro: Total utilizatori ce au votat

en: Total Voters:
ro: Total utilizatori ce au votat:

en: Total Votes Casted:
ro: Total voturi înregistrate:

en: Total Votes:
ro: Total voturi:

en: Total number of records that matches this filter: <strong>%s</strong>
ro: Numărul total de înregistrări ce satisfac acest filtru: <strong>%s</strong>

en: Type Of Polls To Display In Poll Archive Option
ro: Tipul de sondaje ce vor fi afişate în arhivă

en: Type Of Polls To Display In Poll Archive:
ro: Tipul de sondaje afişate în arhivă:

en: UNINSTALL WP-Polls
ro: DEZINSTALEAZĂ WP-Polls

en: Unable To Update Poll Total Votes And Poll Total Voters. Poll ID #%s
ro: Actualizarea Voturilor Totale si nr. Total de Utilizatori ce au Votat nu se poate face. ID Sondaj #%s

en: Uninstall WP-Polls
ro: Dezinstalează WP-Polls

en: Updated
ro: Actualizată

en: Use CSS Style
ro: Foloseşte Stil CSS

en: User
ro: Utilizator

en: View Results
ro: Afişează rezultatele

en: View Results Of This Poll
ro: Afişează rezultatele acestui sondaj

en: Vote
ro: Votează

en: Vote For This Poll
ro: Votul pentru acest sondaj

en: Voters To EXCLUDE
ro: EXCLUDE Utilizatorii

en: Votes
ro: Voturi

en: Votes Casted
ro: Voturi înregistrate

en: Voting Form Body Template
ro: Şablon Corp Formular de Votare

en: Voting Form Body:
ro: Corp Formular de Votare:

en: Voting Form Footer Template
ro: Şablon Subsol Formular de Votare

en: Voting Form Footer:
ro: Subsol Formular de Votare:

en: Voting Form Header Template
ro: Şablon Antet Formular de Votare

en: Voting Form Header:
ro: Antet Formular de Votare:

en: WARNING:
ro: ATENŢIE:

en: When Poll Is Closed
ro: Când sondajul este închis

en: Who Is Allowed To Vote?
ro: Cine are voie să voteze?

en: WordPress Options
ro: Opţiuni WordPress

en: WordPress Tables
ro: Tabele WordPress

en: Yes
ro: Da

en: You Are About To Uninstall WP-Polls From WordPress.\nThis Action Is Not Reversible.\n\n Choose [Cancel] To Stop, [OK] To Uninstall.
ro: Eşti pe cale să dezinstalezi WP-Polls din WordPress.\nAceastă acţiune este ireversibilă.\n\n Alege [Cancel] pentru a opri, [OK] pentru a dezinstala.

en: You Had Already Voted For This Poll. Poll ID #%s
ro: Deja ai votat pentru acest sondaj. ID Sondaj #%s

en: You Have Voted For This Choice
ro: Ai votat pentru această opţiune

en: You are about to CLOSE this poll '%s'.
ro: Eşti pe cale să ÎNCHIZI acest sondaj '%s'.

en: You are about to OPEN this poll '%s'.
ro: Eşti pe cale să DESCHIZI acest sondaj '%s'.

en: You are about to delete all poll logs. This action is not reversible.
ro: Eşti pe cale să ştergi toate log-urile. Această acţiune este ireversibilă.

en: You are about to delete poll logs for this poll '%s' ONLY. This action is not reversible.
ro: Eşti pe cale să ştergi log-urile pentru acest sondaj '%s'. Această acţiune este ireversibilă.

en: You are about to delete this poll's answer '%s'.
ro: Eşti pe cale să ştergi acest răspuns '%s'.

en: You are about to delete this poll, '%s'.
ro: Eşti pe cale să ştergi acest sondaj, '%s'.

en: You need at least a minimum of 2 poll answers.
ro: Trebuie să ai minim 2 răspunsuri pentru sondaj.

en: Your last request is still being processed. Please wait a while ...
ro: Ultima cerere încă se procesează. Te rugăm să mai aştepţi ...

en: Your poll bar will look like this
ro: Bara de Votare va arăta aşa

en: seconds (0 to disable)
ro: secunde (0 pentru dezactivare)
