WP-Polls 2.40 - en to da translation catalogue (311 entries)

en: %s Answer | %s Answers
da[0]: %s svar
da[1]: %s svar

en: &laquo; First
da: &laquo; Første

en: 1 Answer
da: 1 svar

en: <a href="%s">Click Here</a> To Finish The Uninstallation And WP-Polls Will Be Deactivated Automatically.
da: <a href="%s">Klik her</a> for at afslutte afinstallationen og WP-Polls vil automatisk blive deaktiveret.

en: <strong>%s</strong> polls' answer was given. | <strong>%s</strong> polls' answers were given.
da[0]: <strong>%s</strong> svar blev givet.
da[1]: <strong>%s</strong> svar blev givet.

en: <strong>%s</strong> vote was casted. | <strong>%s</strong> votes were casted.
da[0]: <strong>%s</strong> svar er afgivet.
da[1]: <strong>%s</strong> svar er afgivet.

en: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vote is casted by comment authors | <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> votes are casted by comment authors
da[0]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> stemme blev afgivet af bruger, der har skrevet kommentarer
da[1]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> stemmer blev afgivet af brugere, der har skrevet kommentarer

en: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vote is casted by guests | <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> votes are casted by guests
da[0]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> stemme blev afgivet af en anden besøgende
da[1]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> stemmer blev afgivet af andre besøgende

en: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> vote is casted by registered users | <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> votes are casted by registered users
da[0]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> stemme blev afgivet af registrerede brugere
da[1]: <strong>&raquo;</strong> <strong>%s</strong> stemme blev afgivet af registrerede brugere

en: Action
da: Indstillinger

en: Add Answer
da: Tilføj svarmulighed

en: Add Poll
da: Tilføj afstemning

en: All Logs For '%s' Has Been Deleted.
da: Al logdata for afstemningen '%s' er nu slettet.

en: All Polls Logs Have Been Deleted.
da: Al afstemningslogdata er nu slettet.

en: Allow To Vote
da: Rettigheder

en: Allow To Vote Option
da: Afstemningsrettigheder

en: Allowed Variables:
da: Tilladte variabler:

en: Allows Users To Select More Than One Answer?
da: Lad brugere vælge mere end en svarmulighed?

en: Alphabetical Order
da: Alfabetisk rækkefølge

en: An Error Has Occured While Deleting All Logs For '%s'
da: Der opstod en fejl ved sletning af afstemningsloggen for '%s'.

en: An Error Has Occured While Deleting All Polls Logs.
da: Der opstod en fejl ved sletning af afstemningsloggen.

en: An error has occurred when processing your poll.
da: Der opstod en fejl.

en: Answer
da: Svar

en: Answer %s
da: Svar %s

en: Answer No.
da: Svarnummer

en: Answer Text
da: Svarmulighed

en: Are You Sure You Want To Delete All Polls Logs?
da: Er du sikker på at du vil slette hele afstemningsloggen, og dermed alle afgivne stemmer?

en: Are You Sure You Want To Delete Logs For This Poll Only?
da: Er du sikker på at du vil slette afstemningsloggen for denne afstemning?

en: Ascending
da: Opstigende

en: Bad
da: Dårlig

en: Can Be Improved
da: Kan forbedres

en: Cancel
da: Annuller

en: Clear Filter
da: Nulstil filter

en: Close Poll
da: Luk afstemning

en: Closed
da: Lukket

en: Closed And Opened Polls
da: Lukkede og åbne afstemninger

en: Closed Polls Only
da: Kun lukkede afstemninger

en: Comment Authors
da: Kommentatorer

en: Cookie And Log Expiry Option
da: Cookie og Log udløb

en: Current Active Poll
da: Aktuel afstemning

en: Current Active Poll Option
da: Aktuel afstemning

en: Date
da: Dato

en: Deactivating WP-Polls plugin does not remove any data that may have been created, such as the poll data and the poll's voting logs. To completely remove this plugin, you can uninstall it here.
da: At deaktivere WP-Polls som plugin fjerner ingen data som pluginet måtte have skabt. For helt at fjerne WP-Polls, kan du afinstallere det her.

en: Delete
da: Slet

en: Delete All Logs
da: Nulstil afstemningslog for alle afstemninger

en: Delete Logs For This Poll Only
da: Nulstil afstemningslog for kun denne afstemning

en: Delete Poll
da: Slet afstemning

en: Delete Poll Answer
da: Fjern svarmulighed

en: Delete Poll Logs
da: Slet afstemningslog

en: Descending
da: Nedstigende

en: Display "checkbox" or "radio" input types depending on the poll type
da: Vis "checkbox" eller "radio" input felter alt efter afstemningstype

en: Display All Users That Voted For
da: Vis alle brugere der har stemt for

en: Display Disabled Poll's Voting Form
da: Vis afstemningsformular

en: Display Latest Poll
da: Vis seneste afstemning

en: Display Multiple Polls
da: Vis flere afstemninger

en: Display Poll Archive Link Below Poll?
da: Vis arkiv link under afstemning:

en: Display Poll's Results
da: Vis resultater

en: Display Polls Archive Link Below Poll?
da: Vis arkiv link under afstemning?

en: Display Random Poll
da: Vis tilfældig afstemning

en: Display Users That Voted For
da: Vis brugere der har stemt for

en: Display What This User Has Voted
da: Vis hvad denne bruger har stemt

en: Display the number of people who voted for the poll NOT the total votes of the poll
da: Vis antallet af mennesker der har stemt i afstemningen, IKKE antallet af stemmer

en: Display the poll archive URL
da: Vis URL til afstemningsarkiv

en: Display the poll's ID
da: Vis afstemningens ID

en: Display the poll's answer
da: Vis afstemningens svar

en: Display the poll's answer ID
da: Vis afstemnings svar ID

en: Display the poll's answer image width
da: Vis svarmulighedens billedebredde

en: Display the poll's answer percentage
da: Vis afstemningens svar procent

en: Display the poll's answer percentage for the least voted answer
da: Vis svar procent for det mindst populære svar

en: Display the poll's answer percentage for the most voted answer
da: Vis svar procent for det mest populære svar

en: Display the poll's answer votes
da: Vis svarmulighedens stemmer

en: Display the poll's answer votes for the least voted answer
da: Vis antal stemmer for det mindst populære svar

en: Display the poll's answer votes for the most voted answer
da: Vis antal stemmer for det mest populære svar

en: Display the poll's answer without HTML formatting.
da: Vis afstemningens svar uden HTML formatering

en: Display the poll's end date/time
da: Vis afstemningens slutdato

en: Display the poll's least voted answer
da: Vis afstemningens mindst populære svar

en: Display the poll's most voted answer
da: Vis afstemningens mest populære svarmulighed

en: Display the poll's question
da: Vis afstemningens spørgsmål

en: Display the poll's start date/time
da: Vis afstemningens start dato

en: Display the poll's total votes NOT the number of people who voted for the poll
da: Vis det totale antal stemmer, men IKKE antallet af personer der har stemt

en: Display the the maximum number of answers the user can choose if the poll supports multiple answers
da: Vis det maksimale antal svarmuligheder brugeren kan vælge hvis afstemningen understøtter flere svar

en: Displayed After Each Poll In The Poll Archive
da: Vises efter hver afstemning i afstemningsarkivet

en: Displayed After Paging In The Poll Archive
da: Vises efter paging i afstemningsarkivet

en: Displayed Before Each Poll In The Poll Archive
da: Vises inden hver afstemning i afstemningsarkivet

en: Displayed Before Paging In The Poll Archive
da: Vises før paging i afstemningsarkivet

en: Displayed When An Error Has Occured While Processing The Poll
da: Vises når en fejl opstår i afstemningen

en: Displayed When The Poll Is Disabled
da: Vises når afstemningen er inaktiv.

en: Displayed When The User HAS NOT Voted
da: Vises når brugeren IKKE har stemt

en: Displayed When The User HAS Voted
da: Vises når brugeren HAR stemt

en: Displayed:
da: Aktuel:

en: Displays URL to poll's result
da: Vis URL til resultat

en: Do NOT Display Poll (Disable)
da: Vis IKKE afstemning

en: Do NOT Expire This Poll
da: Lad ikke afstemningen udløbe på et bestemt tidspunkt

en: Do Not Display Poll In Post/Sidebar
da: Skjul afstemning

en: Do Not Log
da: Lav ingen log

en: Do you really want to uninstall WP-Polls?
da: Vil du virkelig afinstallere WP-Polls?

en: Edit
da: Rediger

en: Edit Poll
da: Rediger afstemning

en: Edit Start Date/Time
da: Rediger startdato

en: End Date/Time
da: Slut dato

en: End Date:
da: Slut dato:

en: Enter Poll ID
da: Indtast afstemnings ID

en: Error Closing Poll '%s'
da: Der opstod en fejl ved lukning af afstemningen '%s'.

en: Error In Adding Poll '%s'.
da: Kunne ikke tilføje afstemningen '%s'.

en: Error In Adding Poll's Answer '%s'.
da: Kunne ikke tilføje svarmulighed til '%s'.

en: Error In Deleting Poll '%s' Question
da: Der opstod en fejl ved sletning af afstemningen '%s'.

en: Error In Deleting Poll Answer '%s'.
da: Der opstod en fejl ved sletning af svarmuligheden for '%s'.

en: Error Opening Poll '%s'
da: Der opstod en fejl ved åbning af afstemningen '%s'.

en: Error deleting Setting Key '%s'.
da: Der opstod en fejl ved fjernelse af indstillingsnøglen '%s'.

en: Error: Poll ID must be numeric
da: Fejl: Afstemnings ID bør være numerisk

en: Exact Order
da: Eksakt rækkefølge

en: Exactly
da: Præcis

en: Excellent
da: Fantastisk

en: Expiry Time For Cookie And Log:
da: Udløbstid for cookie:

en: Filter
da: Filtrér

en: Filter Poll's Logs
da: Filtrér afstemningslog

en: Future
da: Kommende

en: Good
da: God

en: Guest
da: Besøgende

en: Guests
da: Andre besøgende

en: Guests Only
da: Kun almindelige besøgende

en: Guests will automatically be excluded
da: Almindelige besøgende vil automatisk blive udeladt

en: Host
da: Hostname

en: How Is My Site?
da: Hvordan er min side?

en: If you chose 'Display Multiple Polls' for the above option, you need to configure it in Presentation -> Widgets -> Poll.
da: Hvis du vælger "Vis flere afstemninger" ovenfor, skal du tilpasse indstillingerne i Design -> Widgets -> Afstemning.

en: Individual Poll Footer
da: Individuel afstemning footer

en: Individual Poll Header
da: Individuel afstemning header

en: Insert Poll
da: Indsæt afstemning

en: Invalid Poll '%s'.
da: Ugyldig afstemning '%s'.

en: Invalid Poll ID. Poll ID #%s
da: Ugyldig afstemnings ID. Afstemnings ID #%s

en: Last &raquo;
da: Sidste &raquo;

en: Less Than
da: Mindre end

en: Less Than Or Exactly
da: Mindre end eller præcis

en: Logged By Cookie
da: Log med cookie

en: Logged By Cookie And IP
da: Log med cookie og IP

en: Logged By IP
da: Log med IP

en: Logged By Username
da: Log med brugernavn

en: Logging Method
da: Logmetode

en: Logs
da: Log

en: Manage Polls
da: Rediger afstemninger

en: Maximum Number Of Selected Answers Allowed?
da: Maksimalt antal valgte svarmuligheder

en: Maximum number of choices allowed:
da: Maksimalt antal muligheder:

en: More Than
da: Mere end

en: More Than Or Exactly
da: Mere end - eller præcis

en: No
da: Nej

en: No Changes Had Been Made To Poll's Answer '%s'.
da: Ingen ændringer blev foretaget af svarmuligheden '%s'.

en: No Changes Had Been Made To Poll's Question '%s'.
da: Ingen ændringer blev foretaget af spørgsmålet '%s'.

en: No Comments
da: Ingen kommentarer

en: No Expiry
da: Ingen udløbsdato

en: No Poll Option Updated
da: Ingen indstillinger opdateret

en: No Polls Found
da: Ingen afstemninger

en: No more poll's answer to be removed.
da: Du kan ikke fjerne flere svarmuligheder.

en: No poll logs available for this poll.
da: Ingen afstemningslog er tilgængelig for denne afstemning.

en: No poll logs available.
da: Ingen afstemningslog blev fundet.

en: No poll logs matches the filter.
da: Ingen afstemningslog findes på baggrund af det valgte filter.

en: No.
da: Nej.

en: No. Of Votes
da: Antal stemmer

en: Note
da: Bemærk

en: Note: <strong>%POLL_TOTALVOTES%</strong> and <strong>%POLL_TOTALVOTERS%</strong> will be different if your poll supports multiple answers. If your poll allows only single answer, both value will be the same.
da: Bemærk: <strong>%POLL_TOTALVOTES%</strong> og <strong>%POLL_TOTALVOTERS%</strong> er forskellige hvis din afstemning understøtter flere svar på samme afstemning. Hvis din afstemning kun understøtter et svar, vil begge værdier være de samme.

en: Note: If your logging method is by IP and Cookie or by Cookie, users may still be unable to vote if they have voted before as the cookie is still stored in their computer.
da: Bemærk: Hvis din logmetode er IP og Cookie eller Cookie baseret, vil brugere der tidligere har stemt muligvis have svært ved at afgive en ny stemme.

en: Note: There is a poll embedded within this post, please visit the site to participate in this post's poll.
da: Bemærk: Der er en afstemning indlejret i dette indlæg, besøg siten for at deltage i afstemningen.

en: Null Votes
da: Nulstil stemmer

en: Number Of Polls Per Page To Display In Poll Archive Option
da: Antal afstemninger per side i arkiv

en: Number Of Polls Per Page:
da: Afstemninger per side:

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first.
da: Når WP-Polls først er afinstalleret, kan dette ikke fortrydes. Du bør bruge et database backup plugin til Wordpress for at gemme dine data først.

en: Only polls' results will be shown in the Poll Archive regardless of whether the poll is closed or opened.
da: I arkivet vises kun resultater, også selvom afstemningen stadig er åben.

en: Open
da: Åben

en: Open Poll
da: Åbn afstemning

en: Opened Polls Only
da: Kun åbne afstemninger

en: Page %s of %s
da: Side %s af %s

en: Paging Footer
da: Paging footer

en: Paging Header
da: Paging header

en: Please check the \'Yes\' checkbox if you want to delete all logs for this poll ONLY.
da: Vælg venligst \'Ja\' ovenfor, hvis du ønsker at slette logdata for denne afstemning.

en: Please check the \'Yes\' checkbox if you want to delete all logs.
da: Vælg venligst \'Ja\' ovenfor, hvis du ønsker at slette al logdata.

en: Please choose a valid poll answer.
da: Vælg venligst en valid svarmulighed.

en: Please enter Poll ID again
da: Indtast venligst afstemnings ID igen

en: Poll
da: Afstemning

en: Poll '%s' Added Successfully.
da: Afstemningen '%s' er nu oprettet.

en: Poll '%s' Deleted Successfully
da: Afstemningen '%s' er nu slettet

en: Poll '%s' Edited Successfully.
da: Afstemningen '%s' er nu opdateret.

en: Poll '%s' Is Now Closed
da: Afstemningen '%s' er nu lukket

en: Poll '%s' Is Now Opened
da: Afstemningen '%s' er nu åbnet

en: Poll AJAX Style
da: Dynamisk afstemning

en: Poll Answer '%s' Deleted Successfully.
da: Svarmuligheden '%s' er nu slettet.

en: Poll Answers
da: Afstemningssvar

en: Poll Archive
da: Arkiv

en: Poll Archive Link
da: Afstemningsarkiv link

en: Poll Archive Link Template
da: Afstemningsarkiv link skabelon

en: Poll Archive Paging Footer Template
da: Afstemningsarkiv paging footer skabelon

en: Poll Archive Paging Header Template
da: Afstemningsarkiv paging header skabelon

en: Poll Archive Poll Footer Template
da: Afstemningsarkiv footer skabelon

en: Poll Archive Poll Header Template
da: Afstemningsarkiv header skabelon

en: Poll Archive Templates
da: Afstemningsarkiv skabeloner

en: Poll Archive URL Option
da: Afstemningsarkiv adresse

en: Poll Archive URL:
da: Arkiv URL:

en: Poll Bar Background
da: Resultatsgraf baggrund

en: Poll Bar Border
da: Resultatsgraf

en: Poll Bar Height
da: Resultatsgraf højde

en: Poll Bar Style
da: Resultatsgraf design

en: Poll Close Option
da: Lukning af afstemning

en: Poll Disabled
da: Inaktiv afstemning

en: Poll Disabled Template
da: Inaktiv afstemning skabelon

en: Poll Error
da: Afstemningsfejl

en: Poll Error Template
da: Afstemningsfejl skabelon

en: Poll Logging Method:
da: Logmetode:

en: Poll Logs
da: Afstemningslog

en: Poll Misc Templates
da: Diverse skabeloner

en: Poll Multiple Answers
da: Flere samtidige svarmuligheder

en: Poll Options
da: Indstillinger

en: Poll Question
da: Afstemningsspørgsmål

en: Poll Result Templates
da: Resultat skabeloner

en: Poll Start/End Date
da: Start- og slutdato

en: Poll Templates
da: Skabeloner

en: Poll Voting Form Templates
da: Afstemningsformular skabeloner

en: Poll's Answer '%s' Added Successfully.
da: Svarmuligheden '%s' er nu tilføjet.

en: Poll's Answer '%s' Edited Successfully.
da: Svarmuligheden '%s' er nu opdateret.

en: Poll's Logs
da: Afstemningslog

en: Polls
da: Afstemninger

en: Polls AJAX Style
da: Dynamisk afstemning (AJAX)

en: Polls Archive
da: Afstemningsarkiv

en: Polls Logs
da: Afstemningslog

en: Polls Stats:
da: Statistik for afstemninger

en: Question
da: Spørgsmål

en: Random Order
da: Tilfældig rækkefølge

en: Registered Users
da: Registrerede brugere

en: Registered Users And Guests
da: Både registrerede og almindelige brugere

en: Registered Users Only
da: Kun registrerede brugere

en: Remove Answer
da: Fjern svarmulighed

en: Restore Default Template
da: Genskab standard skabelon

en: Result Body Template
da: Resultat body skabelon

en: Result Body2 Template
da: Resultat body2 skabelon

en: Result Body:
da: Resultat body:

en: Result Footer Template
da: Resultat footer skabelon

en: Result Footer2 Template
da: Resultat footer2 skabelon

en: Result Footer:
da: Resultat footer:

en: Result Header Template
da: Resultat header skabelon

en: Result Header:
da: Resultat header:

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Select Multiple Polls
da: Vælg flere afstemninger

en: Setting Key '%s' has been deleted.
da: Indstillingsnøgle '%s' blev fjernet.

en: Show Fading In And Fading Out Of Poll
da: Grafisk fade ind og ud i afstemning

en: Show Loading Image With Text
da: Vis "Loading.." billede med tekst

en: Show Poll Achive Link Option
da: Vis afstemningsarkiv

en: Sorry, there are no polls available at the moment.
da: Der er ingen aktuelle afstemninger.

en: Sort Order Of Poll Answers Option
da: Sortering af svarmuligheder

en: Sort Order Of Poll Answers:
da: Sorteringsrækkefølge:

en: Sort Order Of Poll Results Option
da: Sortering af afstemningsresultat

en: Sort Order Of Poll Results:
da: Sorteringsrækkefølge:

en: Sort Poll Answers By Option
da: Sortering af svarmuligheder

en: Sort Poll Answers By:
da: Sortér svarmuligheder efter:

en: Sort Poll Results By Option
da: Sortering af afstemningsresultat

en: Sort Poll Results By:
da: Sortér resultater efter:

en: Sorting Of Poll Answers
da: Sortering af svarmuligheder

en: Sorting Of Poll Results
da: Sortering af resultater

en: Start Date/Time
da: Start dato

en: Start Date:
da: Start dato:

en: Table '%s' has been deleted.
da: Tabellen '%s' blev slettet.

en: Template For Displaying Poll Archive Link
da: Skabelon til at vise afstemningsarkiv link

en: Template Variables
da: Skabelon variabler

en: The following WordPress Options/Tables will be DELETED:
da: De følgende WordPress indstillinger og tabeller vil blive SLETTET:

en: There are a total of <strong>%s</strong> recorded vote for this poll. | There are a total of <strong>%s</strong> recorded votes for this poll.
da[0]: I alt er der registreret <strong>%s</strong> stemme i denne afstemning.
da[1]: I alt er der registreret <strong>%s</strong> stemmer i denne afstemning.

en: This Poll Will Not Expire
da: Denne afstemning vil ikke udløbe

en: This default filter is limited to display only <strong>100</strong> records.
da: Som standard er filteret begrænset til maskimalt at vise <strong>100</strong> stemmer.

en: Title
da: Titel

en: Total Polls' Answers:
da: Svarmuligheder  i alt

en: Total Polls:
da: Afstemninger i alt

en: Total Voters
da: Vælgere

en: Total Voters:
da: Vælgere:

en: Total Votes Casted:
da: Afgivne stemmer i alt

en: Total Votes:
da: Afgivne stemmer:

en: Total number of records that matches this filter: <strong>%s</strong>
da: Resultater med det valgte filter: <strong>%s</strong>

en: Type Of Polls To Display In Poll Archive Option
da: Afstemninger til visning i arkiv

en: Type Of Polls To Display In Poll Archive:
da: Vis disse afstemninger i arkivet:

en: UNINSTALL WP-Polls
da: AFINSTALLER WP-Polls

en: Unable To Update Poll Total Votes And Poll Total Voters. Poll ID #%s
da: Kunne ikke opdatere totale stemmer og vælgere. Afstemnings ID #%s

en: Uninstall WP-Polls
da: Afinstaller WP-Polls

en: Updated
da: opdateret

en: Use CSS Style
da: Brug CSS

en: User
da: Bruger

en: View Results
da: Vis resultater

en: View Results Of This Poll
da: Vis denne afstemnings resultater

en: Vote
da: Stem

en: Vote For This Poll
da: Afgiv din stemme

en: Voters To EXCLUDE
da: Udelad følgende:

en: Votes
da: Stemmer

en: Votes Casted
da: Afgivne stemmer

en: Voting Form Body Template
da: Afstemningformularens body skabelon

en: Voting Form Body:
da: Afstemningsformular body:

en: Voting Form Footer Template
da: Afstemningformularens footer skabelon

en: Voting Form Footer:
da: Afstemningsformular footer:

en: Voting Form Header Template
da: Afstemningformularens header skabelon

en: Voting Form Header:
da: Afstemningsformular header:

en: WARNING:
da: ADVARSEL:

en: When Poll Is Closed
da: Når afstemning er lukket

en: Who Is Allowed To Vote?
da: Hvem kan stemme?

en: WordPress Options
da: WordPress indstillinger

en: WordPress Tables
da: WordPress tabeller

en: Yes
da: Ja

en: You Are About To Uninstall WP-Polls From WordPress.\nThis Action Is Not Reversible.\n\n Choose [Cancel] To Stop, [OK] To Uninstall.
da: Du er ved at afinstallere WP-Polls.\nDenne handling kan ikke fortrydes.\n\n Vælg [Cancel] for at stoppe, [OK] for at afinstallere.

en: You Had Already Voted For This Poll. Poll ID #%s
da: Du har allerede stemt i denne afstemning. Afstemnings ID #%s

en: You Have Voted For This Choice
da: Du har stemt for dette

en: You are about to CLOSE this poll '%s'.
da: Du er nu ved at lukke afstemningen '%s'.

en: You are about to OPEN this poll '%s'.
da: Du er nu ved at åbne afstemningen '%s'.

en: You are about to delete all poll logs. This action is not reversible.
da: Du er ved at slette afstemningsloggen. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: You are about to delete poll logs for this poll '%s' ONLY. This action is not reversible.
da: Du er nu ved at fjerne loggen for afstemningen '%s'. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: You are about to delete this poll's answer '%s'.
da: Du sletter nu svarmuligheden '%s'.

en: You are about to delete this poll, '%s'.
da: Du er ved at slette afstemningen, '%s'.

en: You need at least a minimum of 2 poll answers.
da: Du skal bruge mindst to afstemningssvar.

en: Your last request is still being processed. Please wait a while ...
da: Din sidste forespørgsel bliver stadig behandlet. Vent venligst et øjeblik ...

en: Your poll bar will look like this
da: Din resultatsgraf kommer til at se sådan ud

en: seconds (0 to disable)
da: sekunder (0 for at slå fra)
