WP-Piwik - en to sq translation catalogue (274 entries)

en:  Show a &quot;custom variables&quot; edit box on post edit page.
sq:  Shfaqni një kuti përpunimesh &quot;ndryshoresh të përshtatura&quot; në faqe përpunimi postimesh.

en: %s %s installed.
sq: %s %s i installuar.

en: %s updated to %s.
sq: %s u përditësua me %s.

en: , and all people flattering this
sq: , dhe tërë personat që u bëhet zemra mal nga kjo

en: Actions
sq: Veprime

en: Add &lt;noscript&gt;
sq: Shtoni &lt;noscript&gt;

en: Add data-cfasync=false
sq: Shtoni data-cfasync=false

en: Add file extensions for download tracking, divided by a vertical bar (&#124;).
sq: Shtoni zgjatime kartelash për gjurmim shkarkimesh, të ndarë nga një vijë vertikale (&#124;).

en: Add new file types for download tracking
sq: Shtoni lloje të rinj kartelash për gjurmim shkarkimesh

en: Add rec parameter to noscript code
sq: Shtoni parametrin rec te kodi noscript

en: Add tracking code
sq: Shtoni kod gjurmimi

en: Adds *.-prefix to cookie domain.
sq: I shton përkatësisë së cookie-t parashtesën *.-.

en: Adds *.-prefix to tracked domain.
sq: I shton *.-prefix përkatësisë së gjurmuar.

en: Adds the &lt;noscript&gt; code to your footer.
sq: Shton te fundfaqja juaj kodin &lt;noscript&gt;.

en: An error occured
sq: Ndodhi një gabim

en: Are you sure you want to clear all settings?
sq: Jeni i sigurt se doni të pastrohen krejt rregullimet?

en: Auth token
sq: Token mirëfilltësimi

en: Auto config
sq: Vetëformësim

en: Blog ID
sq: ID Blogu

en: Bounce count
sq: Numër kthimesh

en: Bounced
sq: Të kthyera

en: Browser
sq: Shfletues

en: Browser Details
sq: Hollësi Shfletuesi

en: Browsers
sq: Shfletues

en: CDN URL
sq: URL CDN-je

en: CDN URL (SSL)
sq: URL CDN-je (SSL)

en: Cache API calls, which not contain today's values, for a week.
sq: Thirrjet API që nuk përmbajnë vlera të sotme ruaji në fshehtinë për një javë.

en: Cache cleared.
sq: Fshehtina u pastrua.

en: Changes saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën

en: Cheatin&#8217; uh?
sq: Po bëni me hile, hë?

en: Check this to automatically choose your blog from your Piwik sites by URL. If your blog is not added to Piwik yet, WP-Piwik will add a new site.
sq: I vini shenjë kësaj që të zgjidhet vetvetiu blogu juaj nga sajtet tuaj Piwik sipas URL-je. Nëse blogu juaj nuk është shtuar ende te Piwik-u, WP-Piwik do të shtojë një sajt të ri.

en: Choose if you want to explicitly force Piwik to use HTTP or HTTPS. Does not work with a CDN URL.
sq: Zgjidhni nëse doni shprehimisht ta detyroni Piwik-un të përdorë HTTP ose HTTPS. Nuk funksionon me një URL CDN.

en: Choose if you want to get an update notice if WP-Piwik is updated.
sq: Zgjidhni nëse doni apo jo të merrni një njoftim përditësimi kur përditësohet WP-Piwik-u.

en: Choose this, if your self-hosted Piwik and WordPress are running on the same machine and you know the full server path to your Piwik instance.
sq: Zgjidheni nëse Piwik-u juaj i vetëstrehuar dhe WordPress xhirojnë në të njëjtën makinë dhe e dini shtegun e plotë të shërbyesit për instalimin tuaj të Piwik-ut.

en: Choose user roles allowed to see the statistics page.
sq: Zgjidhni role përdoruesish të cilëve t&#8217;u lejohet të shohin faqen e statistikave.

en: Choose users by user role you do <strong>not</strong> want to track.
sq: Zgjidhni përdoruesa sipas rolit të përdoruesit të cilin <strong>nuk</strong> doni të gjurmohet.

en: Choose whether the JavaScript code is added to the footer or the header.
sq: Zgjidhni se ku vendoset kodi JavaScript, te fundfaqja apo te kryefaqja.

en: Class Piwik\API\Request does not exists.
sq: Klasa Piwik\API\Request s&#8217;ekziston.

en: Class Piwik\FrontController does not exists.
sq: Klasa Piwik\FrontController s&#8217;ekziston.

en: Clear cache
sq: Pastro fshehtinën

en: Configure WP-Piwik
sq: Formësoni WP-Piwik-un

en: Connect to Piwik
sq: Lidhuni te Piwik-u

en: Connection timeout
sq: Skadim kohe për lidhje

en: Content tracking allows you to track interaction with the content of a web page or application.
sq: Gjurmimi i lëndës ju lejon të ndiqni ndërveprimet me lëndën e një faqeje apo aplikacioni web.

en: Conversions
sq: Shndërrime

en: Could not resolve
sq: Nuk shquan dot

en: Countries
sq: Vende

en: Country
sq: Vend

en: Credits
sq: Kredite

en: Current month
sq: Muaji i tanishëm

en: Current week
sq: Java e tanishme

en: Currently shown stats:
sq: Statistika të treguara tani:

en: Dashboard SEO
sq: SEO pulti

en: Dashboard graph
sq: Grafik pulti

en: Dashboard overview
sq: Përmbledhje pulti

en: Date
sq: Datë

en: Debugging
sq: Diagnostikim

en: Default date shown on statistics page.
sq: Datë e parazgjedhur që tregohet te faqja e statistikave.

en: Default tracking
sq: Gjurmim parazgjedhje

en: Define a specific user agent
sq: Përcaktoni një agjent të dhënë përdoruesi

en: Define all file types for download tracking
sq: Shtoni lloje të rinj kartelash për gjurmim shkarkimesh

en: Determined Piwik base URL is
sq: URL-ja bazë e gjetur për Piwik-un është

en: Determined site
sq: Sajt i përcaktuar

en: Disable SSL host verification
sq: Çaktivizoni verifikim SSL për strehën

en: Disable SSL peer verification
sq: Çaktivizoni verifikim ortaku SSL

en: Disable all tracking cookies for a visitor.
sq: Çaktivizoni krejt cookie-t gjurmuese për një vizitor.

en: Disable cookies
sq: Çaktivizo cookie-t

en: Disable time limit
sq: Çaktivizoni kufi kohe

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Disabled (WP-Piwik will not connect to Piwik)
sq: E çaktivizuar (WP-Piwik-u nuk do të lidhet me Piwik-un)

en: Disabled (default)
sq: E çaktivizuar (parazgjedhje)

en: Disabled in proxy mode.
sq: E çaktivizuar nën mënyrën ndërmjetës.

en: Display Name (Not Recommended!)
sq: Emër Në Ekran (E pakëshilluar!)

en: Display SEO ranking data on statistics page.
sq: Shfaq të dhëna renditjeje SEO te faqe statistikash.

en: Display a last 30 days visitor graph on WordPress' toolbar.
sq: Shfaqni te paneli i WordPress-it një grafik mbi vizitorët e 30 ditëve të fundit.

en: Display a shortcut to Piwik itself.
sq: Shfaq një shkurtore për te vetë Piwik-u.

en: Display stats to
sq: Shfaq statistika te

en: Do not count subdomains as outlink
sq: Nënpërkatësitë mos i llogarit si lidhje për jashtë

en: Donate
sq: Dhuroni

en: Either allow_url_fopen has to be enabled <em>or</em> cURL has to be available:
sq: Ose duhet të jetë e aktivizuar allow_url_fopen, <em>ose</em> të ketë cURL:

en: Email Address
sq: Adresë Email

en: Enable Tracking
sq: Aktivizo Gjurmimet

en: Enable WP-Piwik dashboard widget &quot;Graph&quot;.
sq: Aktivizoni te pulti i WP-Piwik-ut widget-in &quot;Grafikë&quot;.

en: Enable WP-Piwik dashboard widget &quot;Overview&quot;.
sq: Aktivizoni te pulti i WP-Piwik-ut widget-in &quot;Përmbledhje&quot;.

en: Enable WP-Piwik dashboard widget &quot;SEO&quot;.
sq: Aktivizoni te pulti i WP-Piwik-ut widget-in &quot;SEO&quot;.

en: Enable a heartbeat timer to get more accurate visit lengths by sending periodical HTTP ping requests as long as the site is opened. Enter the time between the pings in seconds (Piwik default: 15) to enable or 0 to disable this feature. <strong>Note:</strong> This will cause a lot of additional HTTP requests on your site.
sq: Aktivizoni një kohëmatës rrahje zemre që të merrni kohë më të sakta zgjatjesh vizitash, përmes dërgimit të kërkesave ping periodike për sa kohë që sajti është i hapur. Jepni kohën mes pingjeve në sekonda (Parazgjedhja Piwik: 15) që ta aktivizoni, ose 0 që të çaktivizohet kjo veçori. <strong>Shënim:</strong> Kjo do të shkaktojë jo pak kërkesa HTTP shtesë te sajti juaj.

en: Enable cache
sq: Aktivizo fshehtinën

en: Enable content tracking
sq: Aktivizo gjurmim lënde

en: Enable heartbeat timer
sq: Aktivizoni kohëmatësin rrahje zemre

en: Enable shortcodes
sq: Aktivizoni kode të shkurtër

en: Enable shortcodes in post or page content.
sq: Aktivizoni kode të shkurtër në lëndë postimi apo faqeje.

en: Enable to track posts in feeds via tracking pixel.
sq: Aktivizojeni që të gjurmoni postime në prurje, përmes pikseli gjurmimesh.

en: Enable to track users on admin pages (remember to configure the tracking filter appropriately).
sq: Aktivizojeni që të gjurmohet përdoruesit në faqe përgjegjësish (mos harroni të formësoni si duhet filtrin e gjurmimeve).

en: Enable tracking for visitors without JavaScript (not recommended).
sq: Aktivizo gjurmim për vizitorë pa JavaScript (e pakëshillueshme).

en: Enter manually
sq: Jepeni dorazi

en: Enter the file path to your Piwik instance, e.g. /var/www/piwik/.
sq: Jepni shtegun për te kartela e instalimit tuaj të Piwik-ut, p.sh. /var/www/piwik/.

en: Enter your Piwik URL. This is the same URL you use to access your Piwik instance, e.g. http://www.example.com/piwik/.
sq: Jepni URL-në për te Piwik-u juaj. Kjo është e njëjta URL që përdorni për të hyrë te instalimi juaj i Piwik-ut, p.sh. http://www.shembull.com/piwik/.

en: Enter your Piwik auth token here. It is an alphanumerical code like 0a1b2c34d56e78901fa2bc3d45678efa.
sq: Jepni këtu vargun tuaj për mirëfilltësim me Piwik-un. Bëhet fjalë për një kod alfanumerik, fjala vjen 0a1b2c34d56e78901fa2bc3d45678efa.

en: Enter your own tracking code manually. You can choose one of the prior options, pre-configure your tracking code and switch to manually editing at last.
sq: Jepeni kodin tuaj të gjurmimit dorazi. Mund të zgjidhni një nga mundësi paraprake, ta paraformësoni kodin tuaj të gjurmimit dhe së fundi të kaloni te përpunimi dorazi.

en: Expert Settings
sq: Rregullime Ekspertësh

en: Footer
sq: Fundfaqe

en: Force Piwik to use a specific protocol
sq: Detyroje Piwik-un të përdorë një protokoll të caktuar

en: HTTP connection via
sq: Lidhje HTTP përmes

en: HTTP method
sq: Metodë HTTP

en: Header
sq: Kryefaqe

en: Hits
sq: Vizita

en: If you like WP-Piwik, you can support its development by a donation:
sq: Nëse ju pëlqen WP-Piwik-u, zhvillimin e tij mund ta mbështetni me një dhurim:

en: Important
sq: E rëndësishme

en: JavaScript code position
sq: Pozicion kodi JavaScript

en: Keyword
sq: Fjalëkyç

en: Keyword: post name.
sq: Fjalëkyç: emër postimi.

en: Keywords
sq: Fjalëkyçe

en: Label
sq: Etiketë

en: Last 30 days
sq: 30 ditët e fundit

en: Last month
sq: Muajin e kaluar

en: Last week
sq: Javën e kaluar

en: Latest support threads on WordPress.org
sq: Rrjedhat më të reja të asistencës te WordPress.org

en: Limit cookie lifetime
sq: Kufizoni jetëgjatësi cookie-sh

en: Max. generation time
sq: Kohë maksimum prodhimi

en: Max. page views in one visit
sq: Maksimum parje faqesh në një vizitë

en: Min. generation time
sq: Kohë minimum prodhimi

en: More information
sq: Më tepër të dhëna

en: My Amazon.de wishlist
sq: Lista ime e dëshirave te Amazon.de

en: Name
sq: Emër

en: Next you should connect to Piwik
sq: Më tej, lypset të lidheni te Piwik

en: No data available.
sq: Pa të dhëna të passhme.

en: No site configured yet.
sq: Ende pa sajt të formësuar.

en: Noscript code
sq: Kod Noscript

en: Operation System
sq: Sistem Operativ

en: Operation System Details
sq: Hollësi Sistemi Operativ

en: Operation Systems
sq: Sisteme Operativë

en: Others
sq: Të tjerë

en: Overview
sq: Përmbledhje

en: Page
sq: Faqe

en: Page Views
sq: Parje Faqesh

en: Page views
sq: Parje faqesh

en: Pages
sq: Faqe

en: Percent
sq: Përqindje

en: Piwik Custom Variables
sq: Ndryshore Piwik të Përshtatura

en: Piwik Mode
sq: Mënyrë Piwik-u

en: Piwik Statistics
sq: Statistika Piwik

en: Piwik URL
sq: URL Piwik-u

en: Piwik default date
sq: Datë parazgjedhje e Piwik-ut

en: Piwik error
sq: Gabim Piwik-u

en: Piwik path
sq: Shteg Piwik-u

en: Piwik shortcut
sq: Shkurtore Piwik-u

en: Please don't forget to vote the compatibility at the
sq: Ju lutemi, mos harroni të votoni mbi përputhshmërinë te

en: Please validate your configuration
sq: Ju lutemi, vleftësoni formësimin tuaj

en: Plugin
sq: Shtojcë

en: Plugin name shown in WordPress.
sq: Emër shtojce i shfaqur në WordPress.

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Quantity
sq: Sasi

en: RSS feed campaign
sq: Fushatë prurjesh RSS

en: Referral timeout (seconds)
sq: Mbarim kohe referuesi (sekonda)

en: Referrers
sq: Referues

en: Reload
sq: Ringarkoje

en: Replace Piwik's default file extensions for download tracking, divided by a vertical bar (&#124;). Leave blank to keep Piwik's default settings.
sq: Zëvendësoni zgjatime kartelash parazgjedhje të Piwik-ut për gjurmim shkarkimesh, ndarë nga një vijë vertikale (&#124;). Lëreni të zbrazët, që të mbani rregullimet parazgjedhje të Piwik-ut.

en: Requests
sq: Kërkesa

en: Reset WP-Piwik
sq: Riktheje WP-Piwik-un te parazgjedhjet

en: Resolution
sq: Qartësi

en: Resolutions
sq: Qartësi

en: Revenue
sq: Të ardhura

en: Run testscript
sq: Xhironi skript testi

en: See %sPiwik FAQ%s.
sq: Shihni %sFAQ mbi Piwik-un%s.

en: See %sPiwik documentation%s.
sq: Shihni %sdokumentimin e Piwik-ut%s.

en: See %sWP-Piwik FAQ%s.
sq: Shihni %sFAQ mbi WP-Piwik%s.

en: See %sreadme file%s.
sq: Shihni %skartelën readme%s.

en: Select site
sq: Përzgjidhni sajt

en: Self-hosted (HTTP API, default)
sq: E vetëstrehuar (API HTTP, parazgjedhje)

en: Self-hosted (PHP API)
sq: E vetëstrehuar (API PHP-je)

en: Session timeout (seconds)
sq: Mbarim kohe për sesionin (sekonda)

en: Set custom variables for a page view
sq: Caktoni ndryshore të përshtatura për pamjen faqe

en: Settings
sq: Rregullime

en: Settings cleared (except connection settings).
sq: Rregullimet u pastruan (hiq rregullimet mbi lidhjen).

en: Shortcut
sq: Shkurtore

en: Show SEO data
sq: Shfaqni të dhëna SEO

en: Show Statistics
sq: Shfaqni Statistika

en: Show always if WP-Piwik is updated
sq: Shfaqe përherë kur përditësohet WP-Piwik-u

en: Show custom variables box
sq: Shfaq kuti ndryshoresh të përshtatura

en: Show graph on WordPress Toolbar
sq: Shfaqe grafikun te Paneli i WordPress-it

en: Show only if WP-Piwik is updated and settings were changed
sq: Shfaqe vetëm nëse WP-Piwik-u është përditësuar dhe rregullimet janë ndryshuar

en: Show per post stats
sq: Shfaqni statistika për postim

en: Show stats about single posts at the post edit admin page.
sq: Shfaq te faqja e përgjegjësit për përpunim postimesh statistika mbi postime njëshe.

en: Site ID (Piwik)
sq: ID sajti (Piwik)

en: Site Search
sq: Kërkim Sajti

en: Site not created yet.
sq: Sajt ende i pakrijuar.

en: Sitebrowser
sq: Shfletues sajtesh

en: Slow!
sq: Ngadalë!

en: Specific user agent
sq: Agjent i caktuar përdoruesi

en: Statistics
sq: Statistika

en: Support
sq: Asistencë

en: Thank <strong>you</strong> for using my plugin. It is the best commendation if my piece of code is really used!
sq: <strong>Ju</strong> faleminderit që përdorni shtojcën time. Është lavdërimi më i mirë kur programi im përdoret vërtet!

en: Thank you very much
sq: Shumë faleminderit

en: Thank you very much for your donation
sq: Shumë faleminderit për dhurimin tuaj

en: Thank you very much, all users who send me mails containing criticism, commendation, feature requests and bug reports! You help me to make WP-Piwik much better.
sq: Shumë faleminderit për krejt përdoruesit që më dërgojnë postë me kritika, lavdërime, kërkesa për veçori të reja dhe njoftime të metash! Ju më ndihmoni ta bëj WP-Piwik-un më të mirë.

en: Thanks for using WP-Piwik!
sq: Faleminderit që përdorni WP-Piwik-un!

en: The best place to get help:
sq: Vendi më i mirë për të marrë ndihmë:

en: The graph contains the values shown in the table below (visitors / unique / bounces). The red line shows a linear trendline (unique).
sq: Grafiku përmban vlerat e treguara në tabelën më poshtë (vizitorë / unike / kthime). Vija e kuqe tregon një tendencë lineare (unike).

en: This is the default option for a self-hosted Piwik and should work for most configurations. WP-Piwik will connect to Piwik using http(s).
sq: Kjo është mundësia parazgjedhje për një Piwik të vetëstrehuar dhe do të duhej të funksiononte për shumicën e formësimeve. WP-Piwik-u do të lidhet me Piwik-un duke përdorur http(s).

en: Time/visit
sq: Kohë/vizitë

en: Title
sq: Titull

en: Today
sq: Sot

en: Tools
sq: Mjete

en: Total time spent
sq: Kohë e harxhuar gjithsej

en: Track 404
sq: Gjedhe 404

en: Track RSS feed links as campaign
sq: Gjurmoji lidhjet e prurjeve RSS si fushatë

en: Track RSS feeds
sq: Gjurmo prurje RSS

en: Track admin pages
sq: Gjurmo faqet e përgjegjësit

en: Track all content blocks
sq: Gjurmo krejt blloqet e lëndës

en: Track only visible content blocks
sq: Gjurmo vetëm blloqe të dukshëm lënde

en: Track search
sq: Gjurmo kërkimet

en: Track subdomains in the same website
sq: Gjurmo nënpërkatësi në të njëjtin sajt

en: Tracking code
sq: Kod gjurmimi

en: Tracking filter
sq: Filtër Gjurmimesh

en: Unique
sq: Unikë

en: Unique visitors
sq: Vizitorë unikë

en: Update notice
sq: Njoftim përditësimi

en: Use Piwik's advanced Site Search Analytics feature.
sq: Përdorni veçorinë e thelluar të Piwik-ut Analizë Kërkimesh te Sajti.

en: Use js/index.php
sq: Përdor js/index.php

en: Use proxy script
sq: Përdor programth ndërmjetës

en: Use set_time_limit(0) if stats page causes a time out.
sq: Përdorni set_time_limit(0) nëse faqja e statistikave sjell një mbarim kohe.

en: Use the PHP default user agent
sq: Përdor agjent përdoruesi parazgjedhje të PHP-së

en: Use the placeholder {ID} to add the Piwik site ID.
sq: Përdorni vend-mbajtëse {ID} që të shtoni ID sajti Piwik.

en: Use this tracking code to not reveal the Piwik server URL.
sq: Përdoreni këtë kod gjurmimi që të mos zbuloni URL-në e shërbyesit Piwik.

en: User ID Tracking
sq: Gjurmim ID-je Përdoruesi

en: User agent
sq: Agjent përdoruesi

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Usually, you do not need to change these settings. If you want to do so, you should know what you do or you got an expert's advice.
sq: Zakonisht, nuk ju duhet t&#8217;i ndryshoni këto rregullime. Nëse doni ta bëni këtë, duhet të dini se ç&#8217;bëni ose të këshilloheni me një ekspert.

en: Value
sq: Vlerë

en: Visitor timeout (seconds)
sq: Mbarim kohe për vizitorin (sekonda)

en: Visitors
sq: Vizitorë

en: Visits
sq: Vizita

en: WP User ID
sq: ID Përdoruesi WP-je

en: WP-Piwik %s has to be connected to Piwik first. Check the &raquo;Connect to Piwik&laquo; section below.
sq: WP-Piwik %s duhet së pari të lidhet te Piwik-u. Hidhini një sy ndarjes &raquo;Lidhuni me Piwik-un&laquo; më poshtë.

en: WP-Piwik %s is successfully connected to Piwik %s.
sq: WP-Piwik %s u lidh me sukses te Piwik %s.

en: WP-Piwik %s was not able to connect to Piwik using your configuration. Check the &raquo;Connect to Piwik&laquo; section below.
sq: WP-Piwik %s s’qe në gjendje të lidhet me Piwik-un duke përdorur formësimin tuaj. Hidhini një sy ndarjes &raquo;Lidhuni me Piwik-un&laquo; më poshtë.

en: WP-Piwik %s was not able to connect to Piwik using your configuration. During connection the following error occured: <br /><code>%s</code>
sq: WP-Piwik %s s’qe në gjendje të lidhet me Piwik-un duke përdorur formësimin tuaj. Gjatë lidhjes ndodhi gabimi vijues: <br /><code>%s</code>

en: WP-Piwik can automatically add a 404-category to track 404-page-visits.
sq: WP-Piwik mund të shtojë vetvetiu një 404-category për ndjekje vizitash faqesh 404.

en: WP-Piwik display name
sq: Emër WP-Piwik për shfaqje

en: WP-Piwik is a WordPress plugin to show a selection of Piwik stats in your WordPress admin dashboard and to add and configure your Piwik tracking code. To use this you will need your own Piwik instance. If you do not already have a Piwik setup, you have two simple options: use either
sq: WP-Piwik është një shtojcë për WordPress, për shfaqjen e një përzgjedhjeje statistikash Piwik te pulti juaj i përgjegjësit në WordPress, si dhe për shtim dhe formësim kodi tuajin të gjurmimit Piwik. Që ta përdorni, ju duhet një instalim juaji i Piwik-ut. Nëse nuk keni një të tillë, ju mbeten dy mundësi të thjeshta: përdorni

en: WP-Piwik requires at least PHP 5.3. You are using the deprecated version %s. Please update PHP to use WP-Piwik.
sq: WP-Piwik-u lyp të paktën PHP 5.3. Po përdorni versionin e vjetruar %s. Ju lutemi, që të përdorni WP-Piwik-un, përditësoni PHP-në.

en: WP-Piwik support forum
sq: Forum asistence për WP-Piwik-un

en: WP-Piwik will not add the tracking code. Use this, if you want to add the tracking code to your template files or you use another plugin to add the tracking code.
sq: WP-Piwik nuk do të shtojë kod gjurmimesh. Këtë përdoreni nëse doni ta shtoni kodin e gjurmimeve te kartelat tuaja gjedhe, ose doni të përdorni një tjetër shtojcë për shtim të kodit të gjurmimeve.

en: WP-Piwik will use Piwik's standard tracking code.
sq: WP-Piwik-u do të përdorë kod standard gjurmimi të Piwik-ut.

en: When a user is logged in to WordPress, track their &quot;User ID&quot;. You can select which field from the User's profile is tracked as the &quot;User ID&quot;. When enabled, Tracking based on Email Address is recommended.
sq: Kur një përdorues është i futur në WordPress, ndiq &quot;ID e tij të Përdoruesit&quot;. Mund të përzgjidhni cila fushë e profilit të përdoruesit ndiqet si &quot;ID Përdoruesi&quot;. Po u aktivizua, këshillohet Ndjekja e bazuar në Adresën Email.

en: Yesterday
sq: Dje

en: You are running WordPress %s.
sq: Po xhironi WordPress %s.

en: You are running a WordPress %s blog network (WPMU). WP-Piwik will handle your sites as different websites.
sq: Xhironi një rrjet blogjesh WordPress %s (WPMU). WP-Piwik do t&#8217;i trajtojë sajtet tuaj si sajte të ndryshëm nga njëri-tjetri.

en: You can choose between four tracking code modes:
sq: Mund të zgjidhni një nga katër llojet e kodit për gjurmim:

en: You can choose between three connection methods:
sq: Mund të zgjidhni një nga tre metodat e lidhjes:

en: You can choose this tracking code, to deliver a minified proxy code and to avoid using the files called piwik.js or piwik.php.
sq: Mund të zgjidhni këtë kod gjurmimesh për të dhënë një kod ndërmjetës të minimizuar dhe për të shmangur përdorimin e kartelave të quajtura piwik.js ose piwik.php.

en: You can limit the cookie lifetime to avoid tracking your users over a longer period as necessary.
sq: Jetëgjatësinë e cookie-t mund të kufizoni sipas nevojës, që të shmangni gjurmimin e përdoruesve tuaj tej një periudhe të caktuar.

en: allow_url_fopen is
sq: allow_url_fopen është

en: available
sq: e gatshme

en: cURL is
sq: cURL është

en: current month
sq: muaji i tanishëm

en: current week
sq: java e tanishme

en: empty
sq: e zbrazët

en: enabled
sq: e aktivizuar

en: for your translation work
sq: për punën tuaj në përkthim

en: is used.
sq: është përdorur.

en: last 30 days
sq: 30 ditët e fundit

en: last month
sq: muajin e shkuar

en: last week
sq: javën e kaluar

en: not
sq: jo

en: not recommended
sq: jo e këshillueshme

en: or
sq: ose

en: realpath() returns false
sq: realpath() përgjigjet me false

en: site
sq: sajt

en: sites
sq: sajte

en: the Piwik team itself
sq: vetë ekipi i Piwik-ut

en: today
sq: sot

en: week
sq: javë

en: yesterday
sq: dje
