WP Performance - en to hr translation catalogue (265 entries)

en: Cloudflare API credentials not set
hr: Cloudflare API podaci nisu postavljeni

en:  Cloudflare cannot get zone details. Check your Cloudflare credentials
hr: Cloudflare ne može dobiti detalje zone. Provjerite Cloudflare podatke računa

en:  Cloudflare zone %s is not activated. Please go to your Cloudflare dashboard and activate it.
hr: Cloudflare zona %s nije aktivirana. Idite u svoju Cloudflare nadzornu ploču i aktivirajte je.

en:  Cloudflare zone %s status is pending and these settings won't have any effect on your website.
hr: Cloudflare zona %s je na čekanju i ove postavke neće imati nikakvog utjecaja na vašu web-lokaciju.

en:  Cloudflare development mode not set
hr: Cloudflare razvojni mod nije postavljen

en:  Cloudflare cache level not set
hr: Cloudflare level predmemorije nije postavljen

en:  Cloudflare browser cache expiration not set
hr: Cloudflare istek predmemorije preglednika nije postavljen

en:  Cloudflare minify not set
hr: Cloudflare minifikacija nije postavljena

en:  Cloudflare Rocket loader mode not set
hr:  Cloudflare Rocket loader mod nije postavljen

en:  Cloudflare Brotli mode not set
hr:  Cloudflare Brotli mod nije postavljen

en: Cloudflare settings saved
hr: Cloudflare postavke spremljene

en: Integrate your Cloudflare account with this add-on.
hr: S ovim dodatkom integrirajte svoj račun za Cloudflare.

en: Enable
hr: Omogući

en: Caching
hr: Predmemorija

en: Purge Cache
hr: Očisti predmemoriju

en: Clear all Cloudflare cache
hr: Očisti Cloudflare predmemoriju

en: Purge everything
hr: Očisti sve

en: Remove
hr: Makni

en: Add URL
hr: Dodaj URL

en: Development mode
hr: Uključi development mode

en: Temporarily activate development mode on your website.
hr: Privremeno uključuje development mode na stranici

en: This setting will automatically turn off after 3 hours.
hr: Ova opcija će se automatski isključiti nakon 3 sata

en: Cache level
hr: Level predmemorija

en: Aggressive - Standard
hr: Agresivno - Standardno

en: Simplified - Ignore query string
hr: Pojednostavljeno

en: Basic - No query string
hr: Osnovno

en: Aggressive: Delivers a different resource each time the query string changes.
hr: Agresivno: isporučuje drugi resurs svaki put kad se niz upita promijeni.

en: Simplified: Delivers the same resource to everyone independent of the query string.
hr: Pojednostavljeno: donosi isti resurs svima neovisno o nizu upita.

en: Basic: Only delivers resources from cache when there is no query string.
hr: Osnovno: isporučuje samo resurse iz predmemorije kada nema niza upita.

en: Browser Cache Expiration
hr: Istek predmemorije preglednika

en: Respect Existing Headers
hr: Poštuj postojeća zaglavlja

en: Browser cache TTL (in seconds) specifies how long CloudFlare-cached resources will remain on your visitors computers.
hr: Predmemorija preglednika TTL (u sekundama) određuje koliko dugo će resursi spremljeni u CloudFlareu ostati na računalima posjetitelja.

en: The minimum TTL available depends on the plan level of the zone.
hr: Minimalna dostupnost TTL-a ovisi o planu zone koji koristite.

en: Content
hr: Sadržaj

en: Minify
hr: Umanji

en: Rocket Loader is a asynchronous JavaScript loader.
hr: Rocket Loader je asinkroni JavaScript loader.

en: Speed up page load times for your visitor’s HTTPS traffic by applying Brotli compression.
hr: Ubrzajte vrijeme učitavanja stranice za HTTPS promet posjetitelja primjenom Brotli kompresije.

en: Save changes
hr: Spremi izmjene

en: Cloudflare credentials
hr: Cloudflare podaci

en: API key
hr: API ključ

en: Account email
hr: E-pošta računa

en: Zone ID
hr: ID Zone

en: Dynamic page preload
hr: Dinamičko pred učitavanje stranice

en: Preloads a page right before a user clicks on link
hr: Dinamički pred učitava stranice prije nego ih korisnik posjeti

en: If Varnish runs on your server, you must activate this add-on.
hr: Ako je Varnish instaliran na vašem poslužitelju, morate aktivirati ovu opciju.

en: Custom host
hr: Prilagođeni URL host

en: If you are using proxy, you may need this option
hr: Ako koristite proxy, možda vam zatreba ova opcija

en: Add-ons
hr: Dodaci

en: Add more features to %s with add-ons.
hr: Dodajte više mogućnosti %s s dodacima

en: Cache
hr: Predmemorija

en: Database
hr: Baza podataka

en: Settings
hr: Postavke

en: Enable cache
hr: Omogući predmemoriju

en: Reduces your server response time by serving static files to users
hr: Smanjuje vrijeme odgovora poslužitelja posluživanjem statičkih datoteka korisnicima

en: Your web site is running on a Nginx server and some additional steps may be required in order to use this option.
hr: Vaša web stranica se nalazi na Nginx poslužitelju i možda će biti potrebni dodatni koraci kako bi se koristila ova opcija.

en: Separate cache for mobile devices
hr: Odvojite predmemoriju za mobilne uređaje

en: Create a dedicated cache file for mobile devices
hr: Spremite predmemoriju u zasebnu datoteku za mobilne uređaje

en: Clear cache after
hr: Očisti predmemoriju nakon

en: minutes
hr: minuta

en: hours
hr: sat

en: days
hr: dan

en: Clear cache when
hr: Očisti predmemoriju kada

en: A new post or page is published or updated
hr: Nova stranica ili post je objavljen ili ažuriran

en: A post or page is deleted
hr: Stranica ili post je izbrisan

en: settings are saved
hr: postavke su spremljene

en: Cache preloading
hr: Predučitavanje predmemorije

en: Enter path to XML sitemap which will be used for cache preloading
hr: Unesite putanju do XML mape stranice koji će se koristiti za predučitavanje predmemorije

en: Add Sitemap
hr: Dodaj XML mapu stranice

en: Browser caching
hr: Predmemorija preglednika

en: Leverage browser caching
hr: Iskoristite predmemoriju preglednika

en: Setting an expiry date in the HTTP headers for static resources instructs the browser to load previously downloaded resources from local disk rather than over the network
hr: Postavljanje datuma isteka u HTTP zaglavljima za statičke resurse upućuje preglednik na učitavanje prethodno preuzetih resursa s lokalnog diska, a ne preko mreže

en: Enable gzip compression
hr: Omogući gzip kompresiju

en: Compressing resources with gzip reduce the number of bytes sent over the network
hr: Komprimiranje resursa pomoću gzip-a smanjuje broj bajtova poslanih preko mreže

en: Cache statistics
hr: Statistika predmemorije

en: Clear cache
hr: Očisti predmemeoriju

en: HTML files
hr: HTML datoteke

en: CSS files
hr: CSS datoteke

en: JavaScript files
hr: JavaScript datoteke

en: Total cache size
hr: Ukupna veličina predmemorije

en: Exclude URL(s) from cache
hr: Izuzimanje URL-ova iz predmemorije

en: Remove %s from excluded URL(s)?
hr: Makni %s s liste izuzetih URL-ova

en: Use {numbers} to match only numbers
hr: Koristite {numbers} za podudaranje samo brojeva

en: Use {letters} to match only letters
hr: Koristite {letters} za podudaranje samo slova

en: Use {any} to match any string
hr: Koristite {any} za podudaranje bilo kojeg niza

en: Use {all} to match all
hr: Koristite {all} za podudaranje bilo kojeg niza

en: Exclude User Agent(s) from cache
hr: Izuzmite korisničke agente iz predmemorije

en: Add User Agent
hr: Dodaj korisničkog agenta

en: Exclude search engines
hr: Izuzmi tražilice

en: Enable CDN
hr: Omogući CDN

en: All URL(s) of static files ( CSS, JavaScript and Images ) will be rewritten to the CDN hostname you provide.
hr: Svi URL-ovi statičkih datoteka (CSS, JavaScript i slike) bit će promijenjeni u naziv CDN poslužitelja koji navedete.

en: CDN hostname
hr: Naziv CDN poslužitelja

en: Exclude file(s) from CDN
hr: Izuzmi datoteke iz CDN-a

en: Add file
hr: Dodaj datoteku

en: File
hr: Datoteka

en: Inline
hr: Umetni

en: Combine
hr: Kombinirati

en: Disable
hr: Onesposobiti

en: Update all files in list below
hr: Ažurirajte sve datoteke na popisu u nastavku

en: Theme
hr: Tema

en: Plugins
hr: Dodatci

en: External resources
hr: Vanjski resursi

en: If some of the files are missing from this list, enable Cache preloading option.
hr: Ako neke datoteke nedostaju s ovog popisa, omogućite opciju Predučitavanje predmemorije.

en: Clear collected %s files list.%s This option will also clear the cache.
hr: Izbriši popis prikupljanih %s datoteka.%s Ova opcija će također izbrisati i predmemoriju.

en: Update files list
hr: Ažuriraj popis datoteka

en: CSS files not found
hr: CSS datoteke nisu pronađene

en: Reload
hr: Ponovno učitati

en: CSS settings
hr: CSS postavke

en: Minify inline CSS
hr: Smanji umetnuti  CSS

en: Asynchronously load CSS
hr: Asinhrono učitajte CSS

en: Show critical CSS
hr: Prikaži CSS definicije

en: Hide critical CSS
hr: Sakri CSS definicije

en: Eliminates render-blocking CSS
hr: CSS se ne prikazuje kao blokirajući sadržaj

en: Loading CSS asynchronously will produce FOUC effect (a Flash Of Unstyled Content). In order to minimize the FOUC effect, use critical CSS path.
hr: Učitavanje CSS-a asinkrono će rezultirati FOUC efektom (Flash Of Unstyled Content). Kako bi se smanjio FOUC učinak, umetnite kritične CSS definicije.

en: Critical CSS path
hr: Kritične CSS definicije

en: Enter critical CSS path definitions
hr: Unesi kritične CSS definicije

en: Generate critical CSS path
hr: Generirajte kritične CSS definicije

en: Combine Google Fonts
hr: Kombinirajte Google fontove

en: Load all google fonts in one HTTP request
hr: Učitajte sve Google fontove u jednom HTTP zahtjevu

en: Disable CSS optimization for logged-in users
hr: Onemogućite CSS optimizaciju za prijavljene korisnike

en: Resource Hints
hr: Postavke za vanjske resurse

en: Origins
hr: Podrijetlo

en: DNS prefetching can make external resources load faster
hr: Prethodno dohvaćanje DNS-a može ubrzati učitavanje vanjskih resursa

en: Preconnect can remove additional roundtrips and reduce request latency
hr: Preconnect može ukloniti dodatne HTTP round-trip zahtjeve i tako smanjiti latenciju HTTP zahtjeva

en: Exclude URL(s) from CSS optimization
hr: Izuzimanje URL-ova iz CSS optimizacije

en: Delete all pages, posts and comments from trash
hr: Izbrišite sve stranice, postove i komentare iz smeća

en: Delete
hr: Izbriši

en: Trash
hr: Smeće

en: Enable automatic cleanup
hr: Omogući automatsko čišćenje

en: Delete all spam comments
hr: Izbrišite sve spam komentare

en: Delete all revisions
hr: Izbrišite sve revizije

en: Revisions
hr: Revizije

en: Delete all expired transients
hr: Izbrišite sve istekle privremene postavke

en: Transients
hr: Privremene postavke

en: Delete all auto drafts
hr: Izbrišite sve skice

en: Auto Drafts
hr: Skice

en: Delete all unused scheduled tasks
hr: Obrišite sve zakazane zadatke koji se ne koriste

en: Scheduled tasks
hr: Zakazani zadaci

en: Backup your database before running any of these cleanup actions. Once a database cleanup has been performed, there is no way to undo it.
hr: Izradite sigurnosnu kopiju baze podataka prije pokretanja bilo koje od ovih akcija čišćenja. Nakon što je već izvršeno čišćenje baze, nema načina da se izmjene ponište i vrate podaci.

en: Delete all
hr: Izbrisati sve

en: Automatic database cleanup
hr: Automatsko čišćenje baze podataka

en: Schedule
hr: Raspored

en: Not scheduled
hr: Nije zakazano

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Next run
hr: Sljedeće čišćenje

en: Not set
hr: Nije postavljeno

en: Disable everywhere
hr: Onemogućite svugdje

en: Disable only on selected URL
hr: Onemogućite samo na odabranom URL-u

en: Disable everywhere except on selected URL
hr: Onemogući svugdje osim na odabranom URL-u

en: JavaScript files not found
hr: JavaScript datoteke nisu pronađene

en: JavaScript settings
hr: JavaScript postavke

en: Minify inline JavaScript
hr: Smanjite umetnuti JavaScript

en: Asynchronously load JavaScript
hr: Asinhrono učitajte JavaScript

en: Eliminates render-blocking JavaScript
hr: JavaScript se ne prikazuje kao blokirajući sadržaj

en: Disable JavaScript optimization for logged-in users
hr: Onemogućite JavaScript optimizaciju za prijavljene korisnike

en: Exclude URL(s) from JavaScript optimization
hr: Izuzimanje URL-ova iz JavaScript optimizacije

en: Images
hr: Slike

en: Lazy load images
hr: Lazy load slika

en: Reduces the number of HTTP requests and improves loading time
hr: Smanjuje broj HTTP zahtjeva i poboljšava vrijeme učitavanja stranice

en: Disable lazy load on mobile devices
hr: Onemogući lazy load na mobilnim uređajima

en: Responsive images
hr: Responzivne  slike

en: Force images to use srcset attribute
hr: Prisilite slike da koriste srcset atribut

en: Loads the best optimized image depending on users screen size and image sizes settings
hr: Učitava najbolju optimiziranu sliku ovisno o veličini zaslona i postavkama veličine slike

en: Exclude
hr: Izuzmi

en: Exclude image by name
hr: Izuzmi sliku po imenu slike

en: Add Image
hr: Dodaj sliku

en: Exclude images located in specific html containers like sliders and galleries
hr: Izuzmite slike koje se nalaze u određenim html kontejnerima kao npr. galerije

en: Enter container id or class name
hr: Unesite ID kontejnera ili naziv klase

en: Example
hr: Primjer

en: Add Container
hr: Dodaj kontejner

en: Exclude URL(s) from image optimization
hr: Izuzmi URL iz CSS optimizacije

en: Videos
hr: Video

en: Lazy load videos
hr: Lazy load videa

en: Exclude URL(s)
hr: Izuzmi URL

en: Disable Emoji
hr: Onemogući Emoji

en: Use default emoji of visitor's browser instead of loading emoji from WordPress.org
hr: Upotrijebite zadani emotikon preglednika posjetitelja umjesto učitavanja emotikona sa WordPress.org

en: Disable embeds
hr: Onemogući ugrađivanje (embeds)

en: Prevents embedding content from your site
hr: Sprječava ugrađivanje sadržaja s vaše web-lokacije

en: Image sizes
hr: Veličine slika

en: Name
hr: Naziv

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Crop
hr: Izreži

en: Actions
hr: Akcije

en: Yes
hr: Da

en: Remove image size %s
hr: Ukloni veličinu slike %s

en: Remove size
hr: Makni veličinu

en: Add size
hr: Dodaj veličinu

en: Restore default image sizes
hr: Vraćanje zadanih veličina slika

en: Restore image sizes
hr: Vratite zadane veličine slika

en: Regenerate thumbnails every time you make some changes to image sizes
hr: Regenerirajte umanjene slike svaki put kada napravite neke promjene u veličini slika

en: Regenerate thumbnails
hr: Regenerirajte umanjene slike

en: Page URL will be added to exclude list
hr: URL stranice će biti dodan na listu izuzetih URL-ova

en: Exclude from cache
hr: Izuzmi stranicu iz predmemorije

en: This page is your website home page and it is affected by Exclude URL(s) from cache option. Usually a home page is not excluded from cache. Please check your exclude settings.
hr: Ova stranica je početna stranica vaše web stranice i na nju utječu URL-ovi dodani kao opcije izuzimanja iz predmemorije na stranici Predmemorija. Obično početna stranica nije isključena iz predmemorije. Provjerite postavke izuzimanja.

en: This page is affected by URL(s) exclude options on Cache page
hr: Na izuzimanje ove stranice utječu URL-ovi dodani na stranici Predmemorija

en: This page is your website home page.<br />Do you want to exclude home page from cache?
hr: Ova stranica je početna stranica vaše web stranice.<br />Da li želite izuzeti početnu stranicu iz predmemorije?

en: Exclude from CSS optimization
hr: Izuzmi stranicu iz CSS optimizacije

en: This page is affected by URL(s) exclude options on CSS page
hr: Na izuzimanje ove stranice utječu URL-ovi dodani na stranici CSS

en: This page is affected by URL(s) exclude options on JavaScript page
hr: Na izuzimanje ove stranice utječu URL-ovi dodani na stranici JavaScript

en: Exclude from JS optimization
hr: Izuzmi stranicu iz JS optimizacije

en: Exclude from Image optimization
hr: Izuzmi stranicu iz optimizacije slika

en: This page is affected by URL(s) exclude options on Media page
hr: Na izuzimanje ove stranice utječu URL-ovi dodani na stranici Media

en: Exclude from Video lazyload
hr: Onemogući lazy load na ovoj stranici

en: Import settings
hr: Uvezi postavke

en: Export settings
hr: Izvezi postavke

en: Export
hr: Izvezi

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Nginx configuration
hr: Nginx postavke

en: %s will work out of the box on Nginx servers, this rewrite rules are not required. However, to optimize your website even more, you should add this rules to your Nginx configuration file.
hr: %s će raditi bez dodatnih postavki na Nginx poslužiteljima, ove definicije nisu neophodne. Međutim, da biste dodatno optimizirali vašu web stranicu, dodajte ove definicije u Nginx konfiguracijsku datoteku.

en: Select all
hr: Odabrati sve

en: Logs
hr: Zapisi

en: Troubleshooting logging
hr: Dnevnik

en: Enable troubleshooting logging
hr: Omogući dnevnik

en: These logs can be helpful for troubleshooting problems
hr: Ovi zapisi mogu biti korisni za rješavanje problema

en: Log file content
hr: Sadržaj datoteke dnevnika

en: Content is auto refreshed every 10 seconds
hr: Sadržaj se automatski osvježava svakih 10 sekundi

en: Clear log file
hr: Očisti datoteku dnevnika

en: Previous configuration settings
hr: Prethodne postavke konfiguracije

en: Saved
hr: Spremljeno

en: Load configuration settings saved on
hr: Učitajte postavke konfiguracije spremljene u

en: Load
hr: Učitaj

en: Flushing the cache...
hr: Čišćenje predmemorije...

en: Cache flushed.
hr: Predmemorija očišćena.

en: Running tranisent cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje privremenih postavki

en: Transient cleanup complete
hr: Završeno čišćenje privremenih postavki

en: Running revisions cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje revizija

en: Revisions cleanup complete
hr: Završeno čišćenje revizija

en: Running drafts cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje skica

en: Drafts cleanup complete
hr: Pokrenuto čišćenje skica

en: Running trash cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje smeća

en: Trash cleanup complete
hr: Završeno čišćenje smeća

en: Running spam cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje spam-a

en: Spam cleanup complete
hr: Završeno čišćenje spam-a

en: Running cron tasks cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje zakazanih zadataka

en: Cron tasks cleanup complete
hr: Završeno čišćenje zakazanih zadataka

en: Running database cleanup
hr: Pokrenuto čišćenje baze

en: Database cleanup complete
hr: Završeno čišćenje baze

en: error
hr: greška

en: both head and body tag should be present in template file
hr: oznaka head i body bi trebale biti prisutne u datoteci predloška

en: Optimized by
hr: Optimizirano sa

en: Cache file was created in %s seconds on %s at %s
hr: Datoteka predmemorije stvorena je za %s sekundi na dan %s u %s

en: Temporarily disable
hr: Privremeno onemogući

en: is temporarily disabled
hr: je privremeno onemogućen

en: %s: Log file is getting large, either clear the log or disable troubleshooting logging
hr: %s: Datoteka dnevnika postaje sve veća, očistite zapise dnevnika ili onemogućite zapisivanje u dnevnik

en: %s: missing writing permissions for file <code>.htaccess</code>
hr: %s: nedostaju dozvole za pisanje u datoteku <code> .htaccess </code>

en: %s: enter Cloudflare credentials
hr: %s: unesite Cloudflare podatke računa

en: Every minute
hr: Svake minute

en: Every 5 minutes
hr: Svakih 5 minuta

en: You are doing it wrong
hr: Vi to radite krivo

en: Log file cleared
hr: Dnevnik je izbrisan

en: Size name already in use
hr: Naziv veličine već se koristi

en: %s image left | %s images left
hr[0]: Ostala je %s slika
hr[1]: Ostale su %s slike
hr[2]: Ostalo je %s slika

en: Done
hr: Gotovo

en: Are you sure?
hr: Da li ste sigurni?

en: Something went wrong
hr: Nešto je pošlo krivo

en: Regenerating thumbs
hr: Regeneriranje umanjenih slika

en: Regenerate thumbnails may take a long time. Do not close your browser.
hr: Regeneriranje umanjenih slika može potrajati dugo. Ne zatvarajte preglednik.

en: The following plugins are not compatible with
hr: Slijedeći dodaci nisu kompatibilni sa

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Invalid settings file
hr: Nevažeća datoteka postavki

en: Settings saved
hr: Postavke spremljene

en: Settings file loaded
hr: Datoteka postavki je učitana

en: Files list cleared
hr: Lista izbrisana
