WP-Filebase 0.1.3.0 - en to sr_RS translation catalogue (299 entries)

en: Uncategorized Files
sr_RS: Nekategorizovani fajlovi

en: You did not upload a file. <a href="%s" target="_parent">Click here to add one.</a>
sr_RS: Niste otpremili fajl. <a href="%s" target="_parent">Kliknite ovde da dodate jedan.</a>

en: Enter link text:
sr_RS: Unesite tekst linka:

en: Single file
sr_RS: Pojedinačan fajl

en: File URL
sr_RS: URL fajla

en: File list
sr_RS: Lista fajlova

en: Category list
sr_RS: Lista kategorija

en: All Categories
sr_RS: Sve kategorije

en: Attachments
sr_RS: Prilozi

en: You did not create a category. <a href="%s" target="_parent">Click here to create one.</a>
sr_RS: Niste kreirali kategoriju. <a href="%s" target="_parent">Kliknite ovde da kreirate jednu.</a>

en: Select Template
sr_RS: Izaberite šablon

en: Default Template
sr_RS: Podrazumevani šablon

en: Add Template
sr_RS: Dodajte šablon

en: One entry per line. Seperate the title and a short tag (not longer than 8 characters) with '|'.<br />All lines beginning with '*' are selected by default.
sr_RS: Jedan unos po liniji. Razdvojite naslov i kratku oznaku (ne dužu od 8 karaktera) sa '|'.<br />Sve linije koje počinju sa '*' će po "default"-u biti izabrane.

en: One entry per line.
sr_RS: Jedan unos po liniji.

en: Limits the maximum tranfer rate for downloads. 0 = unlimited
sr_RS: Ograničava maksimalnu brzinu prenosa, za preuzimanja. 0 = neograničeno

en: Limits the maximum data traffic. 0 = unlimited
sr_RS: Ograničava maksimalnu količinu podataka. 0 = neograničeno

en: Upload Path
sr_RS: Putanja ka podacima za otpremanje

en: Show attached files
sr_RS: Prikazati priložene fajlove

en: If enabled, all associated files are listed below an article
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, svi pridruženi fajlovi se prikazuju ispod članka

en: Default sorting
sr_RS: Podrazumevano sortiranje

en: The file property lists are sorted by
sr_RS: Liste svojstava fajlova su sortirane po

en: Sorting direction
sr_RS: Pravac sortiranja

en: The sorting direction of file lists
sr_RS: Pravac sortiranja listi fajlova

en: Bit rate limit for guests
sr_RS: Limit brzine (u bitovima) za goste

en: Bit rate limit for registered users
sr_RS: Limit brzine (u bitovima) za korisnike

en: Daily traffic limit
sr_RS: Limit dnevnog saobraćaja

en: Monthly traffic limit
sr_RS: Limit mesečnog saobraćaja

en: Traffic limit exceeded! Please try again later.
sr_RS: Limit saobraćaja je prekoračen! Molim vas, pokušajte ponovo kasnije.

en: Traffic exceeded message
sr_RS: Poruka za prekoračen saobraćaj

note: daily limits
en: Daily user download limits
sr_RS: Dnevni limiti za preuzimanje, za korisnike

en: If enabled, unregistered users cannot download any files. You can set different limits for each user role below.
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, neregistrovani korisnici ne mogu da preuzimaju fajlove. Možete podesiti različite limite za svaku korisničku ulogu, ispod.

en: downloads per day
sr_RS: preuzimanja na dan

en: Daily limit for %s
sr_RS: Dnevni limit za %s

en: You can only download %d files per day.
sr_RS: Možete preuzeti samo %d fajlova na dan.

en: Daily limit exceeded message
sr_RS: Poruka za prekoračenje dnevnog limita

en: This file is currently offline.
sr_RS: Fajl je trenutno van mreže.

en: File offline message
sr_RS: Poruka za fajl van mreže

en: Disable download permalinks
sr_RS: Isključiti permalinkove za preuzimanje

en: Enable this if you have problems with permalinks.
sr_RS: Uključite ovu opciju ako imate problema sa permalinkovima.

en: Download URL base
sr_RS: URL baza preuzimanja

en: The url prefix for file download links. Example: <code>%s</code> (Only used when Permalinks are enabled.)
sr_RS: Url prefiks za linkove za preuzimanje fajlova. Primer: <code>%s</code> (Koristi se samo kada su permalinkovi uključeni.)

en: Post ID of the file browser
sr_RS: ID posta pretraživača fajlova

en: Specify the ID of the post or page where the file browser should be placed. If you want to disable this feature leave the field blank.
sr_RS: Navedite ID posta ili strane gde treba postaviti pretraživač fajlova. Ako želite da isključite ovo svojstvo, ostavite prazno polje.

en: Category drop down list
sr_RS: Padajuća lista sa kategorijama

en: Use category drop down list in the file browser instead of listing like files.
sr_RS: Koristiti u pregledaču fajlova padajuću listu, umesto prikaza poput liste fajlova.

en: Always force download
sr_RS: Uvek forsirati preuzimanje

en: If enabled files that can be viewed in the browser (like images, PDF documents or videos) can only be downloaded (no streaming).
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, fajlovi koji se vide u pregledaču (poput slika, PDF dokumenata, ili videa) mogu samo da se preuzimaju (nema reprodukovanja tokom preuzimanja, tj. striminga).

en: Ignore downloads by admins
sr_RS: Ignorisati preuzimanja od administratora

en: Hide inaccessible files and categories
sr_RS: Sakriti nedostupne fajlove i kategorije

en: If enabled files tagged <i>For members only</i> will not be listed for guests or users whith insufficient rights.
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, fajlovi označeni sa <i>Samo za članove</i> se neće prikazivati gostima, ili korisnicima sa nedovoljnim pravima.

en: You are not allowed to access this file!
sr_RS: Nije vam dozvoljeno da pristupite ovom fajlu!

en: Inaccessible file message
sr_RS: Poruka za nedostupan fajl

en: This message will be displayed if users try to download a file they cannot access
sr_RS: Ova poruka će se prikazati ako korisnici pokušaju da preuzmu fajl kome ne mogu da pristupe

en: Redirect to login
sr_RS: Preusmeriti na prijavu

en: Guests trying to download inaccessible files are redirected to the login page if this option is enabled.
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, gosti koji pokušavaju da preuzmu nedostupne fajlove se preusmeravaju na stranu za prijavu.

en: Parse template tags in RSS feeds
sr_RS: Parsirati šablon oznake u RSS izvorima informacija

en: If enabled WP-Filebase content tags are parsed in RSS feeds.
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, WP_Filebase oznake sadržaja se parsiraju u RSS izvorima informacija.

en: Allow script upload
sr_RS: Dozvoliti otpremanje skripti

en: If you enable this, scripts like PHP or CGI can be uploaded. <b>WARNING:</b> Enabling script uploads is a <b>security risk</b>!
sr_RS: Ako uključite ovu opciju, mogu da se otpremaju skripte, poput PHP i CGI skripti. <b>UPOZORENJE:</b> Omogućavanje otpremanja skripti je <b>sigurnosni rizik</b>!

en: Accept empty referers
sr_RS: Prihvatati prazne referere

en: If enabled, direct-link-protected files can be downloaded when the referer is empty (i.e. user entered file url in address bar or browser does not send referers)
sr_RS: Ako je ova opcija uključena, fajlovi zaštićeni od pristupanja direktnim linkom se mogu preuzimati kada je referer prazan (npr. kada korisnik unese url u adresnu traku, ili kada pregledač ne šalje referere)

en: Allowed referers
sr_RS: Dozvoljeni refereri

en: Sites with matching URLs can link to files directly.
sr_RS: Sajtovi sa podudarajućim URL -ovima mogu da linkuju direktno na fajlove.

en: Decimal file size prefixes
sr_RS: Decimalni prefiksi za veličinu fajla

en: Enable this if you want decimal prefixes (1 MB = 1000 KB = 1 000 000 B) instead of binary (1 MiB = 1024 KiB = 1 048 576 B)
sr_RS: Uključite ovu opciju ako želite decimalne prefikse (1 MB = 1000 KB = 1 000 000 B) umesto binarnih (1 MiB = 1024 KiB = 1 048 576 B)

en: Platforms
sr_RS: Platforme

en: Licenses
sr_RS: Licence

en: Requirements
sr_RS: Zahtevi

en: You can optionally add |<i>URL</i> to each line to link to the required software/file.
sr_RS: Opciono možete dodati |<i>URL</i> svakoj liniji, da linkujete ka potrebnom softveru/fajlu.

en: Default File Template
sr_RS: Podrazumevani šablon fajlova

en: The template for attachments
sr_RS: Šablon za priloge

en: Category Template
sr_RS: Šablon kategorija

en: The template for category lists (used in the file browser)
sr_RS: Šablon za liste kategorija (koje se koriste u pregledaču fajlova)

en: Download JavaScript
sr_RS: Preuzeti JavaScript

en: Here you can enter JavaScript Code which is executed when a user clicks on file download link. The following variables can be used: <i>file_id</i>: the ID of the file, <i>file_url</i>: the clicked download url
sr_RS: Ovde možete uneti JavaScript kod koji se izvršava kada korisnik klikne na link za preuzimanje fajla. Mogu se koristiti sledeće promenljive: <i>file_id</i>: ID oznaka fajla, <i>file_url</i>: url za preuzimanje na koji je kliknuto

en: The category URL
sr_RS: URL kategorije

en: Category path (e.g cat1/cat2/)
sr_RS: Putanja ka kategoriji (npr. cat1/cat2/)

en: Just the category folder name, not the path
sr_RS: Samo ime foldera kategorije, a ne putanja

en: Name of the parent categories (empty if none)
sr_RS: Ime roditeljskih kategorija (prazno ako ih nema)

en: Number of files in the category
sr_RS: Broj linija u kategoriji

en: The minimum user level to view this category (-1 = guest, 0 = Subscriber ...)
sr_RS: Minimalni korisnički nivo za gledanje ove kategorije (-1 = gost, 0 = Pretplatnik ...)

en: The category ID
sr_RS: ID kategorije

en: A unique ID number to identify elements within a template
sr_RS: Jedinstveni ID broj, za identifikovanje elemenata u nekom šablonu

en: Name of the file
sr_RS: Ime fajla

en: Formatted file size
sr_RS: Formatirana veličina fajla

en: Formatted file date
sr_RS: Formatirani datum fajla

en: Name of the thumbnail file
sr_RS: Ime fajla sa sličicom

en: File version
sr_RS: Verzija fajla

en: Supported languages
sr_RS: Podržani jezici

en: Supported platforms (operating systems)
sr_RS: Podržane platforme (operativni sistemi)

en: Requirements to use this file
sr_RS: Zahtevi za korišćenje ovog fajla

en: License
sr_RS: Licenca

en: The minimum user level to download this file (-1 = guest, 0 = Subscriber ...)
sr_RS: Minimalni korisnički nivo za preuzimanje ovog fajla (-1 = gost, 0 = Pretplatnik ...)

en: 1 if file is offline, otherwise 0
sr_RS: 1 ako je fajl van mreže, u suprotnom 0

en: 1 if direct linking is allowed, otherwise 0
sr_RS: 1 ako je direktno linkovanje dozvoljeno, u suprotnom 0

en: The category name
sr_RS: Ime kategorije

en: ID of the post/page this file belongs to
sr_RS: ID posta/strane kojoj ovaj fajl pripada

en: User ID of the owner
sr_RS: Korisnički ID vlasnika

en: How many times this file has been downloaded.
sr_RS: Koliko puta ovaj fajl može da se preuzme.

en: IP Address of the last downloader
sr_RS: IP adresa poslednjeg preuzimaoca

en: Time of the last download
sr_RS: Vreme poslednjeg preuzimanja

en: Download URL
sr_RS: URL za preuzimanje

en: URL of the post/page this file belongs to
sr_RS: URL posta/strane kojoj ovaj fajl pripada

en: URL of the thumbnail or icon
sr_RS: URL sličice ili ikone

en: Category path and file name (e.g cat1/cat2/file.ext)
sr_RS: Putanja kategorije i ime fajla (npr. cat1/cat2/file.ext)

en: The file ID
sr_RS: ID fajla

en: Short description
sr_RS: Kratak opis

en: Offline > Online
sr_RS: Van mreže > Na mreži

en: Direct linking > redirect to post
sr_RS: Direktno linkovanje > preusmeriti na post

en: Add template variable:
sr_RS: Dodati šablon promenljivu:

en: You must enter a category name or a folder name.
sr_RS: Morate uneti ime kategorije ili ime foldera:

en: The category folder name contains invalid characters.
sr_RS: Ima foldera kategorije sadrži nevažeće karaktere.

en: The directory %s already exists!
sr_RS: Direktorijum %s već postoji!

en: Unable to move category icon!
sr_RS: Nije moguće premestiti ikonu kategorije!

en: The file extension of the file <b>%s</b> is forbidden!
sr_RS: Ekstenzija fajla <b>%s</b> je zabranjena!

en: File %s already exists. You have to delete it first!
sr_RS: Fajl %s već postoji. Morate prvo da ga obrišete!

en: Unable to move file %s! Is the upload directory writeable?
sr_RS: Nije moguće premestiti fajl %s! Da li je moguće upisivanje u direktorijum otpremanja?

en: No file was uploaded.
sr_RS: Ni jedan fajl nije otpremljen.

en: Could not get user id!
sr_RS: Nije mogao da se dobije korisnički id!

en: File <b>%s</b> is not writable!
sr_RS: U fajl <b>%s</b> nije moguć upis!

en: Manage Categories (<a href="%s">add new</a>)
sr_RS: Upravljanje kategorijama (<a href="%s">dodati novu</a>)

en: Files
sr_RS: Fajlovi

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the files in that category. Instead, files that were assigned to the deleted category are set to the parent category.
sr_RS: <strong>Napomena:</strong><br />Brisanjem kategorije se ne brišu fajlovi u toj kategoriji. Umesto toga se fajlovi koji su dodeljeni toj kategoriji dodeljuju roditeljskoj kategoriji.

en: File updated.
sr_RS: Fajl je ažuriran.

en: File added.
sr_RS: Fajl je dodat.

en: Manage Files (<a href="%s">add new</a>)
sr_RS: Upravljanje fajlovima (<a href="%s">dodati novi</a>)

en: Search Files
sr_RS: Tražiti fajlove

en: Filename
sr_RS: Ime fajla (filename)

en: Size
sr_RS: Veličina

en: Hits
sr_RS: Pogoci

en: Last download
sr_RS: Poslednje preuzimanje

en: Nothing changed!
sr_RS: Ništa nije promenjeno!

en: Changed %d items.
sr_RS: Promenjeno %d stavki.

en: Added %d files.
sr_RS: Dodato %d fajlova.

en: Filebase successfully synced.
sr_RS: Baza fajlova (filebase) je uspešno sinhronizovana.

en: Complete file sync
sr_RS: Potpuna sinhronizacija fajlova

en: Checks files for changes, so more reliable but might take much longer. Do this if you uploaded/changed files with FTP.
sr_RS: Proverava fajlove po pitanju promena, tako da je pouzdanije, ali traje mnogo duže. Radite ovo ako ste otpremili/promenili fajlove FTP -om.

en: %s is not writable!
sr_RS: u %s nije moguć upis!

en: Update File
sr_RS: Ažurirati fajl

en: Restore Default
sr_RS: Vratiti podrazumevano

en: Edit Templates
sr_RS: Urediti šablone

en: Submit Template Changes
sr_RS: Poslati izmene šablona

en: Template Tag (a single word to describe the template):
sr_RS: Oznaka šablona (jedna reč koja opisuje šablon):

en: Template Code:
sr_RS: Kod šablona:

en: The upload directory <code>%s</code> does not exists. It could not be created automatically because the directory <code>%s</code> is not writable. Please create <code>%s</code> and make it writable for the webserver by executing the following FTP command: <code>%s</code>
sr_RS: Direktorijum otpremanja <code>%s</code> ne postoji. Nije mogao automatski da se kreira jer u direktorijum <code>%s</code> nije moguć upis. Molim vas, kreirajte <code>%s</code> i omogućite upis u njega od strane web servera, izvršivši sledeću FTP komandu: <code>%s</code>

en: The upload directory <code>%s</code> is not writable. Please make it writable for PHP by executing the follwing FTP command: <code>%s</code>
sr_RS: U direktorijum otpremanja <code>%s</code>nije moguć upis. Molim vas, omogućite upis u njega od strane PHP -a, izvršavanjem sledeće FTP komande: <code>%s</code>

en: Manage Files
sr_RS: Upravljanje fajlovima

en: View uploaded files and edit them
sr_RS: Pregledati otpremljene fajlove i uređivati ih

en: Manage Categories
sr_RS: Upravljanje kategorijama

en: Manage existing categories and add new ones.
sr_RS: Upravljati postojećim kategorijama i dodavati nove.

en: Sync Filebase
sr_RS: Sinhronizacija baze fajlova (Filebase)

en: Synchronises the database with the file system. Use this to add FTP-uploaded files.
sr_RS: Sinhronizovanje baze podataka sa fajl sistemom. Upotrebite ovu opciju da dodate FTP-otpremljene fajlove.

en: Edit Stylesheet
sr_RS: Urediti listu stila

en: Edit the CSS for the file template
sr_RS: Urediti CSS za šablon fajla

en: Manage Templates
sr_RS: Upravljanje šablonima

en: Edit custom file list templates
sr_RS: Urediti prilagođene šablone liste fajlova

en: Donate &amp; Feature Request
sr_RS: Donacija i zahtev za svojstvo

en: If you like this plugin and want to support my work, please donate. You can also post your ideas making the plugin better.
sr_RS: Ako vam se dopada ovaj dodatak, i želite da podržite moj rad, molim vas, dajte donaciju. Takođe možete davati svoje ideje za poboljšanje dodatka.

en: Traffic
sr_RS: Saobraćaj

en: Today
sr_RS: Danas

en: This Month
sr_RS: Ovog meseca

en: Settings reseted.
sr_RS: Podešenja resetovana.

en: /%s/ added to rejected URIs list of WP Super Cache.
sr_RS: /%s/ je dodato u listu odbijenih URI -ja, WP Super Cache -a.

en: WARNING: Script upload enabled!
sr_RS: UPOZORENJE: Omogućeno je otpremanje skripti!

en: File template successfully parsed.
sr_RS: Šablon fajla je uspešno parsiran.

en: Could not parse template: error (%s) in line %s.
sr_RS: Šablon nije mogao da se parsira: greška (%s) u liniji %s.

en: Category template successfully parsed.
sr_RS: Šablon kategorije je uspešno parsiran.

en: Settings updated.
sr_RS: Podešenja su ažurirana.

en: Could not read file!
sr_RS: Fajl nije mogao da se pročita!

en: Category Folder
sr_RS: Folder kategorije

en: Category Icon
sr_RS: Ikona kategorije

en: For members only
sr_RS: Samo za članove

en: Minimum user level: (see %s)
sr_RS: Minimalni korisnički nivo: (pogledajte %s)

en: Apply permission to all child files
sr_RS: Primeniti dozvolu na sve fajlove - potomke

en: Edit File
sr_RS: Urediti fajl

en: Upload File
sr_RS: Otpremiti fajl

en: Simple Form
sr_RS: Jednostavna forma

en: Extended Form
sr_RS: Proširena forma

en: Choose File
sr_RS: Odaberite fajl

en: Maximum file size: %s
sr_RS: Maksimalna veličina fajla: %s

en: You can optionally upload a thumbnail here. If the file is a valid image, a thumbnail is generated automatically.
sr_RS: Opciono možete otpremiti sličicu ovde.  Ako je fajl validna slika, sličica se generiše automatski.

en: The following fields are optional.
sr_RS: Sledeća polja su opciona.

en: Download Counter
sr_RS: Brojač preuzimanja

en: Direct linking
sr_RS: Direktno povezivanje (linkovanje)

en: Allow direct linking
sr_RS: Dozvoliti direktno linkovanje

en: Redirect to post
sr_RS: Preusmeriti na post

en: Offline
sr_RS: Van mreže

en: Limit:
sr_RS: Ograničenje:

en: Template:
sr_RS: Šablon:

note: Description of an extension
en: A powerful download manager supporting file categories, thumbnails, traffic/bit rate limits and more.
sr_RS: Moćan softver za upravljanje preuzimanjima, koji podržava kategorije fajlova, limite brzina saobraćaja/bitova i još toga

note: Template
en: Version
sr_RS: Verzija

en: Languages
sr_RS: Jezici

en: Author
sr_RS: Autor

en: Category
sr_RS: Kategorija

en: Category:
sr_RS: Kategorija:

en: Date
sr_RS: Datum

en: Details
sr_RS: Detalji

note: Option Categories
en: Common
sr_RS: Uobičajeno

en: Display
sr_RS: Prikaz

en: Download
sr_RS: Preuzimanje

en: Form Presets
sr_RS: Unapred postavljena podešenja forme

en: Limits
sr_RS: Ograničenja

en: Security
sr_RS: Bezbednost

en: Templates and Scripts
sr_RS: Šabloni i skripte

en: Lists the latest or most popular files
sr_RS: Prikaz liste poslednjih, ili najpopularnijih fajlova

en: Simple listing of file categories
sr_RS: Prikaz jednostavne liste kategorija fajlova

en: Before you can use this widget, please set a Post ID for the file browser in WP-Filebase settings.
sr_RS: Pre nego budete mogli da koristite ovaj vidžet, molim vas, podesite Post ID za pregledač fajlova u WP-Filebase podešavanjima.

en: If you like WP-Filebase I would appreciate a small donation to support my work. You can additionally add an idea to make WP-Filebase even better. Just click the button below. Thank you!
sr_RS: Ako vam se dopada WP-Filebase, cenio bih malu donaciju kao podršku mom radu. Uz to možete i dodati neku ideju, da učinite WP-Filebase još boljim. Samo kliknite na dugme ispod. Hvala vam!

en: Custom field '%s' removed!
sr_RS: Prilagođeno polje '%s' je uklonjeno!

en: Custom field '%s' added.
sr_RS: Prilagođeno polje '%s' je dodato!

en: Search Integration
sr_RS: Integracija pretrage

en: Searches in attached files and lists the associated posts and pages when searching the site.
sr_RS: Pretražuje priložene fajlove, i prikazuje listu pridruženih postova i strana, kada se pretražuje sajt.

en: Restore Default Settings
sr_RS: Vratiti podrazumevana podešenja

en: Attachment Position
sr_RS: Položaj priloga

en: After the Content
sr_RS: Posle sadržaja

en: Before the Content
sr_RS: Pre sadržaja

en: Title
sr_RS: Naslov

en: Category Name
sr_RS: Naziv kategorije

en: Category ID
sr_RS: ID kategorije

en: Number of files per page
sr_RS: Broj fajlova po strani

en: Relative path of the file
sr_RS: Relativna putanja fajla

en: Length of the file list per page. Set to 0 to disable the limit.
sr_RS: Dužina liste fajlova, po strani. Podesite 0 da isključite ograničenje.

en: File browser category sorting
sr_RS: Sortiranje kategorija od strane pregledača fajlova

en: The category property categories in the file browser are sorted by
sr_RS: Kategorije svojstava kategorija se u pregledaču fajlova sortiraju po

en: Name of the Category folder
sr_RS: Naziv foldera kategorije

en: Relative path of the category folder
sr_RS: Relativna putanja foldera kategorije

en: File browser file sorting
sr_RS: Sortiranje fajlova pregledača fajlova

en: The file property files in the file browser are sorted by
sr_RS: Fajlovi sa svojstvima fajlova se u pregledaču fajlova sortiraju po

en: Send HTTP-Range header
sr_RS: Slati HTTP-Range zaglavlje

en: Allows users to pause downloads and continue later. In addition download managers can use multiple connections at the same time.
sr_RS: Korisnicima omogućava da pauziraju preuzimanja i da nastave kasnije. Uz to, programi za upravljanje preuzimanjima (download managers) mogu da koriste više konekcija u isto vreme.

en: Disable HTTP Caching
sr_RS: Isključiti HTTP keširanje

en: Enable this if you have problems with downloads while using Wordpress with a cache plugin.
sr_RS: Uključite ovu opciju ako imate problema sa preuzimanjima dok koristite Wordpress sa nekim dodatkom za keširanje.

en: With custom fields you can add even more file properties.
sr_RS: Sa prilagođenim poljima možete dodati čak i više svojstava fajlova.

en: Redirect to referring page after login
sr_RS: Preusmeriti na referencirajuću stranu nakon prijave

en: Users are redirected to the page where they clicked on the download link after logging in.
sr_RS: Korisnici se preusmeravaju na stranu gde su kliknuli na link za preuzimanje posle prijavljivanja.

en: Protect upload path
sr_RS: Zaštititi putanju otpremanja

en: This prevents direct access to files in the upload directory.
sr_RS: Ovim se sprečava direktan pristup fajlovima u direktorijumu za otpremanje.

en: Hide download links
sr_RS: Sakriti linkove za preuzimanja

en: File download links wont be displayed in the browser's status bar. You should enable '%s' to make it even harder to find out the URL.
sr_RS: Linkovi za preuzimanje fajlova se neće prikazivati u statusnoj traci pregledača. Treba da uključite '%s' da učinite još težim otkrivanje URL -ova.

en: Auto-detect thumbnails
sr_RS: Automatski detektovati sličice

en: Images are considered as thumbnails for files with the same name when syncing. (e.g `file.jpg` &lt;=&gt; `file.zip`)
sr_RS: Kada se sinhronizuje, slikovni fajlovi se smatraju za sličice (thumbnails) fajlova sa istim imenom (npr. `file.jpg` &lt;=&gt; `file.zip`)

en: Automatic Sync
sr_RS: Automatska sinhronizacija

en: Schedules a cronjob to hourly synchronize the filesystem and the database.
sr_RS: Zakazuje da cronjob na svaki sat sinhronizuje fajl sistem i bazu podataka.

en: Extension Blacklist
sr_RS: "Crna lista" ekstenzija

en: Files with an extension in this list are skipped while synchronisation. (seperate with comma)
sr_RS: Fajlovi sa ekstenzijom koja je na ovoj listi se preskaču tokom sinhronizacije. (razdvojeno zapetom)

en: Disable ID3 tag detection
sr_RS: Isključiti detekciju ID3 oznaka

en: This disables all meta file info reading. Use this option if you have issues adding large files.
sr_RS: Ova opcija isključuje sva čitanja meta informacija o fajlovima. Koristite ovu opciju ako imate problema sa dodavanjem velikih fajlova.

en: Search ID3 Tags
sr_RS: Traženje ID3 oznaka

en: Search in file meta data, like ID3 for MP3 files, EXIF for JPEG... (this option does not increase significantly server load since all data is cached in a MySQL table)
sr_RS: Traženje među meta podacima fajlova, poput ID3 za MP3 fajlove, EXIF za JPEG... (ova opcija ne povećava u značajnoj meri opterećenje servera pošto se svi podaci keširaju u MySQL tabelu)

en: Add WP-Filebase to admin menu bar
sr_RS: Dodati WP-Filebase u traku sa menijima za administraciju

en: Display some quick actions for file management in the admin menu bar.
sr_RS: Prikazati neke brze akcije za upravljanje fajlovima, u traci sa menijima, administracije.

en: Statistics
sr_RS: Statistike

en: Number of Files
sr_RS: Broj fajlova

en: Number of Categories
sr_RS: Broj kategorija

en: Total Downloads
sr_RS: Ukupno preuzimanja

en: Total File Size
sr_RS: Ukupna veličina fajla

en: Convert old Tags
sr_RS: Konvertovati stare oznake

en: Convert tags from versions earlier than 0.2.0
sr_RS: Konvertovati oznake od verzija pre 0.2.0

en: Add File
sr_RS: Dodati fajl

en: Redirect download to URL
sr_RS: Preusmeriti preuzimanje na URL

en: Copy file into Filebase (sideload)
sr_RS: Kopirati fajl u bazu fajlova / Filebase (sideload)

en: Limit file access by selecting one or more user roles.
sr_RS: Ograničiti pristup fajlu biranjem jedne ili više korisničkih uloga.

en: Select multiple roles by holding the CTRL/COMMAND key.
sr_RS: Odaberite više uloga držeći taster CTRL/COMMAND.

en: Access Permission
sr_RS: Pristupna dozvola

en: Everyone
sr_RS: Svi

en: Add Category
sr_RS: Dodati kategoriju

en: Exclude from file browser
sr_RS: Isključiti iz pregledača fajlova

en: Templates used for single embedded files or file lists.
sr_RS: Šablon koji se koristi za pojedinačne ugrađene fajlove, ili liste fajlova.

en: For some files there are more tags available. You find a list of all tags below the form when editing a file.
sr_RS: Za neke fajlove postoji više raspoloživih oznaka. Potražite listu svih oznaka ispod forme, kada uređujete neki fajl.

en: Reset all Templates to default
sr_RS: Resetovati sve šablone na podrazumevane

en: These templates can be used for categories.
sr_RS: Ovi šabloni se mogu koristiti za kategorije.

en: A list-template consists of header, footer and file template. It can optionally have a category template to list sub-categories.
sr_RS: Šablon liste se sastoji od zaglavlja, podnožja i šablona fajla. Opciono može sadržati šablon kategorije za prikaz liste pod-kategorija.

en: Header
sr_RS: Zaglavlje

en: Footer
sr_RS: Podnožje

en: File Template
sr_RS: Šablon fajla

en: Parent Category ID
sr_RS: ID roditeljske kategorije

en: Number of files directly in the category
sr_RS: Broj svih fajlova koji su direktno u kategoriji

en: Number of all files in the category and all sub-categories
sr_RS: Broj svih fajlova u kategoriji i u svim pod-kategorijama

en: Attach existing file
sr_RS: Priložite postojeći fajl

en: Select File
sr_RS: Odaberite fajl

en: Select the categories containing the files you would like to list.
sr_RS: Odaberite kategorije koje sadrže fajlove koje želite da prikažete kao listu.

en: Include all Categories
sr_RS: Uključiti sve kategorije

en: Files per page:
sr_RS: Fajlova po strani:

en: Set to 0 to use the default limit (%d), -1 will disable pagination.
sr_RS: Podesite 0 da koristite podrazumevani limit (%d), -1 će isključiti numerisanje strana.

en: File Tree View
sr_RS: Prikaz stabla fajlova

en: List selected Categories
sr_RS: Prikazati listu izabranih kategorija

en: Select the root category of the tree view file browser:
sr_RS: Odaberite osnovnu kategoriju pretraživača fajlova sa prikazom stabla:

en: The File has been uploaded successfully.
sr_RS: Fajl je uspešno otpremljen.

en: New Category created.
sr_RS: Nova kategorija je kreirana.

en: Selectable by Uploader
sr_RS: Može da bira otpremač

en: Upload to Root
sr_RS: Otpremiti u osnovni direktorijum (root)

en: You can enter a URL to redirect users.
sr_RS: Možete uneti URL da preusmerite korisnike.

en: Ask your webhoster to increase this limit, it is set in %s.
sr_RS: Pitajte svog web hosting provajdera da poveća ovaj limit, on je podešen u %s.

en: Inherit Permissions
sr_RS: Naslediti dozvole

en: Explicitly set permissions
sr_RS: Eksplicitno podesiti dozvole

en: Limit category access by selecting one or more user roles.
sr_RS: Ograničiti pristup kategoriji biranjem jedne ili više korisničkih uloga.

en: This will recursively update permissions of all existing child categories and files. Note that permissions of new files in this category are inherited automatically, without having checked this checkbox.
sr_RS: Ovo će rekurzivno ažurirati dozvole svih postojećih potomak-kategorija i fajlova. Imajte na umu da se dozvole iz novih linija u ovoj kategoriji automatski nasleđuju, bez da se čekira ova "kućica".

en: Owner
sr_RS: Vlasnik
