WP Event Manager - en to el translation catalogue (662 entries)

en:  You must sign in to create a new listing.
el:  Πρέπει να συνδεθείτε για να δημιουργήσετε μια νέα καταχώρηση.

en:  to
el: προς

en: %d people viewed this event.
el: %d άνθρωποι είδαν αυτό το γεγονός.

en: %s event moved to the Trash. | %s events moved to the Trash.
el[0]: %s εκδήλωση μεταφέρθηκε στον Κάδο απορριμμάτων.
el[1]: %s εκδηλώσεις μεταφέρθηκαν στον Κάδο απορριμμάτων.

en: %s event not updated, somebody is editing it. | %s events not updated, somebody is editing them.
el[0]: %s συμβάν δεν ενημερωθεί, κάποιος το επεξεργάζεται.
el[1]: %s συμβάντα δεν ενημερώνονται, κάποιος τα επεξεργάζεται.

en: %s event permanently deleted. | %s events permanently deleted.
el[0]: %s συμβάν διαγράφηκε οριστικά.
el[1]: %s συμβάντα διαγράφονται οριστικά.

en: %s event restored from the Trash. | %s events restored from the Trash.
el[0]: %s συμβάν αποκαταστάθηκε από τον Κάδο απορριμμάτων.
el[1]: %s γεγονότα που αποκαταστάθηκαν από τον Κάδο απορριμμάτων.

en: %s event updated. | %s events updated.
el[0]: %s εκδήλωση ενημερώθηκε.
el[1]: %s εκδηλώσεις ενημερώθηκαν.

en: %s form fields
el: %s πεδία φόρμας

en: %s has been cancelled.
el: %s ακυρώθηκε.

en: %s has been deleted.
el: %s έχει διαγραφεί.

en: %s has been marked as not cancelled.
el: %s έχει επισημανθεί ως μη ακυρωμένη.

en: %s listed successfully. To view your listing <a href="%s">click here</a>.
el: %s υποβλήθηκε με επιτυχία. Για να δείτε την καταχώρηση σας <a href="%s">κάντε κλικ εδώ</a>.

en: %s listed successfully. To view your organizer list <a href="%s">click here</a>.
el: %s καταχωρήθηκε με επιτυχία. Για να δείτε τη λίστα διοργανωτών <a href="%s">σας πατήστε εδώ</a>.

en: %s listed successfully. To view your venue list <a href="%s">click here</a>.
el: %s καταχωρήθηκε με επιτυχία. Για να δείτε τη λίστα των χώρων σας <a href="%s">πατήστε εδώ</a>.

en: %s organizer moved to the Trash. | %s organizers moved to the Trash.
el[0]: %s διοργανωτής μετακόμισε στον Κάδο απορριμμάτων.
el[1]: %s διοργανωτές μετακόμισαν στον Κάδο απορριμμάτων.

en: %s organizer not updated, somebody is editing it. | %s organizers not updated, somebody is editing them.
el[0]: %s διοργανωτής δεν ενημερώνεται, κάποιος το επεξεργάζεται.
el[1]: %s οι διοργανωτές δεν ενημερώνονται, κάποιος τους επεξεργάζεται.

en: %s organizer permanently deleted. | %s organizers permanently deleted.
el[0]: %s διοργανωτής διαγράφηκε οριστικά.
el[1]: %s οι διοργανωτές διαγράφηκαν οριστικά.

en: %s organizer restored from the Trash. | %s organizers restored from the Trash.
el[0]: %s διοργανωτής αποκαταστάθηκε από τον Κάδο απορριμμάτων.
el[1]: %s διοργανωτές αποκαταστάθηκαν από τον Κάδο απορριμμάτων.

en: %s organizer updated. | %s organizers updated.
el[0]: %s διοργανωτής ενημερώθηκε.
el[1]: %s οι διοργανωτές ενημερώθηκαν.

en: %s submitted successfully. Your listing will be visible once approved.
el: %s υποβλήθηκε με επιτυχία. Η καταχώρηση σας θα δημοσιευτεί αμέσως μόλις εγκριθεί από έναν διαχειριστή.

en: %s submitted successfully. Your organizer will be visible once approved.
el: %s υποβληθεί με επιτυχία. Ο διοργανωτής σας θα είναι ορατός μόλις εγκριθεί.

en: %s submitted successfully. Your venue will be visible once approved.
el: %s υποβληθεί με επιτυχία. Ο χώρος σας θα είναι ορατός μόλις εγκριθεί.

en: %s venue moved to the Trash. | %s venues moved to the Trash.
el[0]: %s χώρος μεταφέρθηκε στον Κάδο απορριμμάτων.
el[1]: %s χώροι μεταφέρθηκαν στον Κάδο απορριμμάτων.

en: %s venue not updated, somebody is editing it. | %s venues not updated, somebody is editing them.
el[0]: %s χώρος δεν ενημερώνεται, κάποιος τον επεξεργάζεται.
el[1]: %s οι χώροι δεν ενημερώνονται, κάποιος τους επεξεργάζεται.

en: %s venue permanently deleted. | %s venues permanently deleted.
el[0]: %s χώρος διαγράφηκε οριστικά.
el[1]: %s χώροι διαγράφηκαν οριστικά.

en: %s venue restored from the Trash. | %s venues restored from the Trash.
el[0]: %s χώρος αποκαταστάθηκε από τον Κάδο απορριμμάτων.
el[1]: %s χώροι που αποκαταστάθηκαν από τον Κάδο απορριμμάτων.

en: %s venue updated. | %s venues updated.
el[0]: %s χώρος ενημερώθηκε.
el[1]: %s χώροι ενημερώθηκαν.

en: (optional)
el: (προαιρετικό)

en: --no page--
el: --δεν υπάρχει σελίδα--

en: 1. Introduction
el: 1. Εισαγωγή

en: 12 Hours
el: 12ωρο

en: 2. Page Setup
el: 2. Εγκατάσταση σελίδας

en: 24 Hours
el: 24 Ώρες

en: 3. Done
el: 3. Έγινε

en: 3.1.15 has released!
    We are constantly working to improve your event management experience, We have a new release focusing on a handle of fixes and updates & here is a summary of what has been improved...
    
    Manage your Organizers directly at the frontend and backend.
    Migration of Old Organizer data would be transferred to the list Automatically.
    A prior Backup does no harm before updating the plugin!
el: 3.1.15 κυκλοφόρησε!
    Εργαζόμαστε συνεχώς για να βελτιώσουμε την εμπειρία διαχείρισης εκδηλώσεών σας, Έχουμε μια νέα έκδοση που εστιάζει σε μια λαβή διορθώσεων και ενημερώσεων & εδώ είναι μια περίληψη του τι έχει βελτιωθεί...
    
    Διαχειριστείτε τους διοργανωτές σας απευθείας στο frontend και στο backend.
    Η μετεγκατάσταση των δεδομένων του Old Organizer θα μεταφερθεί αυτόματα στη λίστα.
    Ένα προηγούμενο αντίγραφο ασφαλείας δεν βλάπτει πριν από την ενημέρωση του plugin!

en: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">If it doesn't show organizer(s). Manage your organizer(s) from <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_organizer_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_organizer_popup">here</a></div>
el: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">Εάν δεν εμφανίζονται οι οργανωτές. Διαχειριστείτε τους οργανωτές σας από <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_organizer_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_organizer_popup">εδώ</a></div>

en: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">If it doesn't show venue(s). Manage your venue(s) from <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_venue_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_venue_popup">here</a></div>
el: <div class="wpem-alert wpem-mt-2 wpem-mb-0 wpem-p-0">Εάν δεν εμφανίζει χώρους. Διαχειριστείτε τους χώρους σας από <a href="javascript:void(0)" class="wpem_add_venue_popup wpem-modal-button" data-modal-id="wpem_add_venue_popup">εδώ</a></div>

en: Account Creation
el: Δημιουργία λογαριασμού

en: Account Password
el: Κωδικός πρόσβασης λογαριασμού

en: Account Required
el: Απαιτείται Λογαριασμός

en: Account Role
el: Ρόλος λογαριασμού

en: Account Username
el: Όνομα χρήστη λογαριασμού

en: Action
el: Ενέργεια

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add Child field
el: Προσθήκη θυγατρικού πεδίου

en: Add Event
el: Προσθήκη event

en: Add New
el: Προσθήκη Νέου

en: Add Organizer
el: Προσθήκη Organizer

en: Add Venue
el: Προσθήκη χώρου

en: Add date and time separator.
el: Προσθέστε διαχωριστικό ημερομηνίας και ώρας.

en: Add field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Add file
el: Προσθήκη αρχείου

en: Add ons Support
el: Υποστήριξη πρόσθετων

en: Add organizer
el: Προσθήκη διοργανωτή

en: Add venue
el: Προσθήκη χώρου

en: Add-ons
el: Πρόσθετα

en: Additional Details
el: Πρόσθετες Λεπτομέρειες

en: Align
el: Στοίχιση

en: All
el: Όλα

en: All Done!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: All Events
el: Όλες οι Εκδηλώσεις

en: Allow Multiple Banners
el: Να επιτρέπονται πολλαπλά banner

en: Allow Pending Edits
el: Να επιτρέπονται εκκρεμείς επεξεργασίες

en: Allow account creation.
el: Να επιτρέπεται η δημιουργία λογαριασμού.

en: Any Date
el: Οποιαδήποτε ημερομηνία

en: Any Ticket Price
el: Οποιαδήποτε τιμή εισιτηρίου

en: Any dates
el: Οποιεσδήποτε ημερομηνίες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Approve
el: Έγκριση

en: Are you sure you want to delete this event?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το συμβάν?

en: Are you sure you want to delete this organizer?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον διοργανωτή;

en: Are you sure you want to delete this row?
el: Είσαι σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε αυτή την γραμμή;

en: Are you sure you want to delete this venue?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον χώρο;

en: Are you sure you want to reset your changes? This cannot be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις αλλαγές σας; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Ascending (ASC)
el: Αύξουσα (ASC)

en: Automatically Generate Username from Email Address.
el: Αυτόματη δημιουργία ονόματος χρήστη από διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Available events
el: Διαθέσιμες εκδηλώσεις

en: Browse More
el: Δείτε περισσότερα

en: Browse events
el: Περιήγηση συμβάντων

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Cancelled Events
el: Ακυρωμένες εκδηλώσεις

en: Cancelled Listing
el: Ακυρωμένη καταχώρηση

en: Cancelled listings will be sticky during searches, and can be styled differently.
el: Οι ακυρωμένες καταχωρήσεις θα είναι κολλώδεις κατά τη διάρκεια των αναζητήσεων και μπορούν να έχουν διαφορετικό στυλ.

en: Cancelled?
el: Ακυρωμένος?

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Category Filter
el: Φίλτρο Κατηγορίας

en: Center
el: Κέντρο

en: Change
el: Αλλαγή

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Choose Categories
el: Επιλέξτε Κατηγορίες

en: Choose a Category
el: Επιλέξτε κατηγορία

en: Choose an Event Type
el: Επιλέξτε έναν τύπο εκδήλωσης

en: Choose an event type
el: Επιλέξτε τύπο συμβάντος

en: Choose event types
el: Επιλέξτε τύπους συμβάντων

en: Choose whether to enable categories on the event listing and submission page. If enabled, it needs to be prior created at the backend.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να ενεργοποιήσετε τις κατηγορίες στη σελίδα καταχώρισης και υποβολής εκδηλώσεων. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να δημιουργηθεί εκ των προτέρων στο backend.

en: Choose whether to enable event types on the event listing and submission page. If enabled, it needs to be prior created at the backend.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να ενεργοποιήσετε τους τύπους συμβάντων στη σελίδα καταχώρισης και υποβολής συμβάντων. Εάν είναι ενεργοποιημένο, πρέπει να δημιουργηθεί εκ των προτέρων στο backend.

en: Choose whether to enable ticket prices on the event submission page.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να ενεργοποιήσετε τις τιμές των εισιτηρίων στη σελίδα υποβολής εκδηλώσεων.

en: Choose whether to enable ticket prices selection on the event listing page.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να ενεργοποιήσετε την επιλογή τιμών εισιτηρίων στη σελίδα καταχώρισης της εκδήλωσης.

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Click here, for more info.
el: Κάντε κλικ εδώ, για περισσότερες πληροφορίες.

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: Content Shortcode
el: Σύντομο περιεχόμενο

en: Continue to page setup
el: Συνεχίστε στις ρυθμίσεις σελίδας

en: Create A New Event
el: Δημιουργία νέου συμβάντος

en: Create A New organizer
el: Δημιουργία νέου διοργανωτή

en: Create A New venue
el: Δημιουργία νέου χώρου

en: Create Your First Event
el: Δημιουργήστε την πρώτη σας εκδήλωση

en: Current Events
el: Τρέχουσες Εκδηλώσεις

en: Custom field deleted.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: Custom field updated.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date & Time Format
el: Ημερομηνία &  Μορφή Ώρας

en: Date And Time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Date And Time Separator
el: Διαχωριστικό ημερομηνίας και ώρας

en: Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Datepicker Date Format
el: Μορφή ημερομηνίας ημερολογίου

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Event Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων συμβάντων

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Event Organizers
el: Διοργανωτές Εκδηλώσεων

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Event Venues
el: Χώροι

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Events
el: Εκδηλώσεις

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Organizer Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου διοργανωτή

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Post an Event
el: Δημοσίευση εκδήλωσης

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Submit Organizer Form
el: Υποβολή Φόρμας Διοργανωτή

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Submit Venue Form
el: Υποβολή Φόρμας Χώρου

[ctx: Default page title (wizard)]
en: Venue Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου χώρου

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Data On Uninstall
el: Διαγραφή δεδομένων κατά την απεγκατάσταση

en: Delete Expired Listings
el: Διαγραφή ληγμένων καταχωρήσεων

en: Delete Listings After Finished
el: Διαγραφή καταχωρήσεων μετά την ολοκλήρωση

en: Delete WP Event Manager data when the plugin is deleted. Once removed, this data cannot be restored.
el: Διαγράψτε τα δεδομένα του WP Event Manager όταν διαγραφεί η προσθήκη. Μόλις αφαιρεθούν, δεν είναι δυνατή η επαναφορά αυτών των δεδομένων.

en: Delete listings after finished.
el: Διαγραφή καταχωρήσεων αφού τελειώσετε.

en: Descending  (DESC)
el: Φθίνουσα (DESC)

en: Descending (DESC)
el: Φθίνουσα (DESC)

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Disable this to remove the functionality of Organizers on Your Event Website.
el: Απενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καταργήσετε τη λειτουργικότητα των διοργανωτών στην τοποθεσία Web της εκδήλωσής σας.

en: Disable this to remove the functionality of Venue on your Event Website.
el: Απενεργοποιήστε αυτό για να καταργήσετε τη λειτουργικότητα του Venue στον ιστότοπο της εκδήλωσής σας.

en: Dismiss
el: Κλείσιμο

en: Display a list of Past listings on your site.
el: Εμφανίστε μια λίστα με προηγούμενες καταχωρίσεις στον ιστότοπό σας.

en: Display a list of featured listings on your site.
el: Εμφανίστε μια λίστα των χαρακτηρισμένων καταχωρίσεων στον ιστότοπό σας.

en: Display a list of recent listings on your site, optionally matching a keyword and location.
el: Εμφανίστε μια λίστα με τις πρόσφατες καταχωρίσεις στον ιστότοπό σας, προαιρετικά αντιστοιχώντας μια λέξη-κλειδί και μια τοποθεσία.

en: Display a list of upcoming listings on your site.
el: Εμφανίστε μια λίστα με επερχόμενες καταχωρίσεις στον ιστότοπό σας.

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Dont't repeat
el: Μην επαναλάβετε

en: Download
el: Λήψη

en: Duplicate
el: Αντιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Enable Categories for listing and submission form.
el: Ενεργοποιήστε τις Κατηγορίες για τη φόρμα καταχώρισης και υποβολής.

en: Enable Event types for listing and submission form.
el: Ενεργοποιήστε την επιλογή Τύποι συμβάντων για τη φόρμα καταχώρισης και υποβολής.

en: Enable Organizer
el: Ενεργοποίηση οργάνωσης

en: Enable Ticket prices for submission form.
el: Ενεργοποιήστε τις τιμές εισιτηρίων για τη φόρμα υποβολής.

en: Enable Ticket prices selection for listing page.
el: Ενεργοποιήστε την επιλογή τιμών εισιτηρίων για τη σελίδα καταχώρησης.

en: Enable Venue
el: Ενεργοποίηση χώρου

en: Enable event category multiselect by default.
el: Ενεργοποίηση πολλαπλής επιλογής κατηγορίας συμβάντων από προεπιλογή.

en: Enable event type multiselect by default.
el: Ενεργοποίηση πολλαπλής επιλογής τύπου συμβάντος από προεπιλογή.

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: End Time
el: Ώρα Λήξης

en: Enter Categories by comma separate
el: Εισαγωγή κατηγοριών με κόμμα ξεχωριστά

en: Enter Date
el: Εισαγωγή ημερομηνίας

en: Enter Event Types by comma separate
el: Εισαγωγή τύπων συμβάντων με κόμμα ξεχωριστά

en: Enter Keywords
el: Εισαγωγή λέξεων-κλειδιών

en: Enter Location
el: Εισαγάγετε την τοποθεσία

en: Enter an email address or website URL
el: Εισάγετε μια διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή URL ιστοσελίδας

en: Enter the ID of the user, or leave blank if submitted by a guest.
el: Καταχωρίστε το αναγνωριστικό του χρήστη ή αφήστε το κενό, αν υποβληθεί από έναν επισκέπτη.

en: Enter the Login page URL.
el: Εισαγάγετε τη διεύθυνση URL της σελίδας σύνδεσης.

en: Enter the name of the organizer
el: Εισαγάγετε το όνομα του διοργανωτή

en: Enter your email address
el: Εισάγετε το email σας

en: Error in nonce. Try again.
el: Σφάλμα στο nonce. Δοκίμασε ξανά.

en: Event
el: Εκδήλωση

en: Event Banner
el: Banner εκδήλωσης

en: Event Category
el: Κατηγορία Εκδήλωσης

en: Event Dashboard
el: Πίνακας εργαλείων συμβάντων

en: Event Dashboard Page
el: Σελίδα πίνακα εργαλείων συμβάντων

en: Event Details
el: Στοιχεία Εκδήλωσης

en: Event End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Event Field
el: Πεδίο συμβάντος

en: Event Field After HTML
el: Πεδίο συμβάντος μετά από HTML

en: Event Field Before HTML
el: Πεδίο συμβάντος πριν από HTML

en: Event Gallery Tag
el: Ετικέτα συλλογής εκδηλώσεων

en: Event Image Tag
el: Ετικέτα εικόνας συμβάντος

en: Event Listing
el: Λίστα εκδηλώσεων

en: Event Listings
el: Καταχωρήσεις εκδηλώσεων

en: Event Listings Page
el: Σελίδα καταχωρήσεων εκδηλώσεων

en: Event Location
el: Τοποθεσία εκδήλωσης

en: Event Manager
el: Υπεύθυνος εκδηλώσεων

en: Event Organizers
el: Διοργανωτές Εκδηλώσεων

en: Event Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Event Submission
el: Υποβολή εκδήλωσης

en: Event Summary
el: Σύνοψη συμβάντος

en: Event Tag
el: Ετικέτα συμβάντος

en: Event Thumbnail
el: Μικρογραφία συμβάντος

en: Event Timezone
el: Ζώνη ώρας συμβάντος

en: Event Title
el: Τίτλος

en: Event Type
el: Τύπος συμβάντος

en: Event Type Filter
el: Φίλτρο τύπου συμβάντος

en: Event Types
el: Τύποι Εκδήλωσης

en: Event Types
el: Τύποι συμβάντων

en: Event Types Filter
el: Φίλτρο τύπων συμβάντων

en: Event Venues
el: Χώροι

en: Event base
el: Βάση εκδηλώσεων

en: Event categories
el: Κατηγορίες γεγονότων

en: Event category
el: Κατηγορία συμβάντος

en: Event category base
el: Βάση κατηγορίας συμβάντος

[ctx: Event category slug - resave permalinks after changing this]
en: event-category
el: Εκδήλωση-Κατηγορία

en: Event end date must be greater than the event start date.
el: Η ημερομηνία λήξης του συμβάντος πρέπει να είναι μεγαλύτερη από την ημερομηνία έναρξης του συμβάντος.

[ctx: Event permalink - resave permalinks after changing this]
en: event
el: εκδήλωση

en: Event registration closed.
el: Οι εγγραφές για την εκδήλωση έκλεισαν.

en: Event timezone
el: Ζώνη ώρας συμβάντος

en: Event title
el: Τίτλος Εκδήλωσης

en: Event type
el: Τύπος Εκδήλωσης

en: Event type base
el: Βάση τύπου συμβάντος

[ctx: Event type slug - resave permalinks after changing this]
en: event-type
el: Τύπος συμβάντος

en: Event types
el: Τύποι εκδηλώσεων

en: Event-Type is disabled
el: Ο τύπος συμβάντος είναι απενεργοποιημένος

en: Event-Type is not available
el: Ο τύπος εκδήλωσης δεν είναι διαθέσιμος

en: Event-type not found
el: Ο τύπος συμβάντος δεν βρέθηκε

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Events Box View
el: Προβολή πλαισίου "Εκδηλώσεις"

en: Events List View
el: Προβολή λίστας εκδηλώσεων

en: Events will be shown if within ALL selected categories.
el: Οι εκδηλώσεις θα εμφανίζονται εντός ΟΛΩΝ των επιλεγμένων κατηγοριών.

en: Events will be shown if within ALL selected event types.
el: Τα συμβάντα θα εμφανίζονται εντός ΟΛΩΝ των επιλεγμένων τύπων συμβάντων.

en: Events will be shown if within ANY selected category.
el: Οι εκδηλώσεις θα εμφανίζονται εάν ανήκουν σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ επιλεγμένη κατηγορία.

en: Events will be shown if within ANY selected event type.
el: Τα συμβάντα θα εμφανίζονται αν ανήκουν σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ επιλεγμένο τύπο εκδήλωσης.

en: Expired <span class="count">(%s)</span> | Expired <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Έληξαν <span class="count">(%s)</span>
el[1]: Έληξαν <span class="count">(%s)</span>

en: Expired listings are deleted after 30 days.
el: Οι καταχωρήσεις που έχουν λήξει διαγράφονται μετά από 30 ημέρες.

en: Expiry Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Explore through the frequently asked questions.
el: Εξερευνήστε τις συνήθεις ερωτήσεις.

en: FAQs
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Facebook URL e.g http://www.facebook.com/yourorganizer
el: Διεύθυνση URL Facebook π.χ. http://www.facebook.com/yourorganizer

en: Facebook URL e.g http://www.facebook.com/yourvenue
el: Διεύθυνση URL Facebook π.χ. http://www.facebook.com/yourvenue

en: Fallback
el: Εναλλακτικό

en: False
el: Ψευδής

en: Featured
el: Προτεινόμενα

en: Featured Listing
el: Προτεινόμενη καταχώρηση

en: Featured listings will be sticky during searches, and can be styled differently.
el: Οι επιλεγμένες καταχωρίσεις θα είναι εμφανείς κατά τη διάρκεια των αναζητήσεων και μπορεί να έχουν διαφορετικό στυλ.

en: Featured?
el: Προτεινόμενα?

en: Field Editor
el: Επεξεργαστής πεδίων

en: Field Label
el: Ετικέτα Πεδίου

en: File
el: Αρχείο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: First
el: Πρώτο

en: Form fields
el: Πεδία φόρμας

en: Fourth
el: Τέταρτο

en: Free
el: Δωρεάν

en: Friday
el: Παρασκευή

en: General
el: Γενικά

en: Geocoding error
el: Σφάλμα Geocoding

en: Get Add ons Support
el: Λήψη υποστήριξης πρόσθετων

en: Get Answers
el: Λάβετε απαντήσεις

en: Get Connect on Facebook
el: Συνδεθείτε στο Facebook

en: Get Connect on Instagram
el: Συνδεθείτε στο Instagram

en: Get Connect on Twitter
el: Συνδεθείτε στο Twitter

en: Get Connect on Website
el: Συνδεθείτε στον ιστότοπο

en: Get Connect on Youtube
el: Συνδεθείτε στο Youtube

en: Get support for all the Add ons related queries with our experienced/ talented support team.
el: Λάβετε υποστήριξη για όλα τα ερωτήματα που σχετίζονται με τα πρόσθετα με την έμπειρη / ταλαντούχα ομάδα υποστήριξής μας.

en: Google API Key
el: Κλειδί API Google

en: Guest User
el: Επισκέπτης

en: Have an account?
el: Έχετε λογαριασμό;

en: Helpful Resources
el: Χρήσιμοι πόροι

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide Expired Listings
el: Κρύψε τις καταχωρήσεις που έληξαν

en: Hide Expired Listings Content
el: Απόκρυψη περιεχομένου λίστας που έχει λήξει

en: Hide cancelled events.
el: Απόκρυψη ακυρωμένων συμβάντων.

en: Hide expired listing content in single event listing (singular).
el: Απόκρυψη ληγμένου περιεχομένου καταχώρισης σε μεμονωμένη καταχώριση συμβάντος (ενικός).

en: Hide expired listings in event archive/search.
el: Απόκρυψη ληγμένων καταχωρήσεων στην αρχειοθέτηση/αναζήτηση συμβάντων.

en: How many <strong>days</strong> listings are live before expiring. Can be left blank to never expire.
el: Πόσες <strong>μέρες</strong> οι καταχωρήσεις είναι ζωντανές, πριν λήξουν. Μπορεί να μείνει κενό για να μην λήγουν ποτέ.

en: How many listings should be shown per page by default?
el: Πόσες καταχωρίσεις πρέπει να εμφανίζονται ανά σελίδα;

en: If disabled, non-logged in users will be able to submit listings without creating an account.
el: Αν απενεργοποιηθεί, οι μη συνδεδεμένοι χρήστες θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλουν καταχωρήσεις χωρίς να δημιουργήσουν λογαριασμό.

en: If enabled, Multiple banner can add at frontend by user and backend side by admin.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, το Multiple banner μπορεί να προσθέσει στο frontend από τον χρήστη και στο backend από τον διαχειριστή.

en: If enabled, a username will be generated from the first part of the user email address. Otherwise, a username field will be shown.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, ένα όνομα χρήστη θα δημιουργείται από το πρώτο μέρος της διεύθυνσης email του χρήστη. Σε αντίθετη περίπτωση, θα εμφανίζεται ένα πεδίο για το όνομα χρήστη.

en: If enabled, an email will be sent to the user with their username and a link to set their password. Otherwise, a password field will be shown and their email address won't be verified.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, θα σταλεί ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στον χρήστη με το όνομα χρήστη του και έναν σύνδεσμο για να ορίσετε τον κωδικό πρόσβασής του. Διαφορετικά, θα εμφανιστεί ένα πεδίο κωδικού πρόσβασης και η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του δεν θα επαληθευτεί.

en: If enabled, cancelled events will be hidden from archives.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, τα ακυρωμένα συμβάντα θα αποκρύπτονται από τα αρχεία.

en: If enabled, expired event listing is not searchable.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, δεν είναι δυνατή η αναζήτηση της καταχώρησης συμβάντων που έχει λήξει.

en: If enabled, expired listings will automatically deleted after 30 days.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, οι καταχωρήσεις που έχουν λήξει θα διαγραφούν αυτόματα μετά από 30 ημέρες.

en: If enabled, expired listings will automatically deleted after finished.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, οι καταχωρήσεις που έχουν λήξει θα διαγραφούν αυτόματα μετά την ολοκλήρωση.

en: If enabled, new submissions will be inactive, pending admin approval.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, οι νέες καταχωρίσεις θα είναι ανενεργές, μέχρι να εγκριθούν από τον διαχειριστή.

en: If enabled, non-logged in users will be able to create an account by entering their email address on the submission form.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, οι μη συνδεδεμένοι χρήστες θα είναι σε θέση να δημιουργήσουν ένα λογαριασμό εισάγοντας τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου τους στη φόρμα υποβολής.

en: If enabled, submissions awaiting admin approval can be edited by the user.
el: Εάν ενεργοποιηθεί, οι καταχωρήσεις που περιμένουν την έγκριση του διαχειριστή, μπορούν να τροποποιηθούν από τον χρήστη.

en: If enabled, the category select box will default to a multi select on the [events] shortcode.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, το πλαίσιο επιλογής κατηγορίας θα είναι προεπιλεγμένο σε πολλαπλή επιλογή στον σύντομο κωδικό [events].

en: If enabled, the content within expired listings will be hidden. Otherwise, expired listings will be displayed as normal (without the event registration area).
el: Εάν ενεργοποιηθεί, το περιεχόμενο εντός καταχωρίσεων που έχουν λήξει θα είναι κρυφό. Διαφορετικά, οι καταχωρήσεις που έχουν λήξει θα εμφανίζονται κανονικά (χωρίς την περιοχή εγγραφής στην εκδήλωση).

en: If enabled, the event type select box will default to a multi select on the [events] shortcode.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, το πλαίσιο επιλογής τύπου συμβάντος θα είναι από προεπιλογή πολλαπλή επιλογή στον σύντομο κωδικό [συμβάντα].

en: If you are going to deal with google map or location then you need Google API key to retrieve location information for event listings. Also this Google API key require when you will use <a href="https://www.wp-eventmanager.com/product/wp-event-manager-google-maps/" target="__blank">Google Map Addon</a>.  Acquire an API key from the <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/get-api-key" target="__blank">Google Maps API developer site</a>.
el: Εάν πρόκειται να ασχοληθείτε με το google map ή την τοποθεσία, τότε χρειάζεστε το κλειδί API Google για να ανακτήσετε πληροφορίες τοποθεσίας για καταχωρίσεις συμβάντων. Επίσης, αυτό το κλειδί API Google απαιτεί πότε θα χρησιμοποιήσετε το <a href="https://www.wp-eventmanager.com/product/wp-event-manager-google-maps/" target="__blank">Google Map Addon</a>.  Αποκτήστε ένα κλειδί API από τον <a href="https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/get-api-key" target="__blank">ιστότοπο προγραμματιστών API των Χαρτών Google</a>.

en: If you do not wish to accept submissions from users in this way (for example you just want to post events from the admin dashboard) you can skip creating this page.
el: Εάν δεν θέλετε να δέχεστε υποβολές από χρήστες με αυτόν τον τρόπο (για παράδειγμα, θέλετε απλώς να δημοσιεύσετε συμβάντα από τον πίνακα ελέγχου διαχειριστή), μπορείτε να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: If you don&rsquo;t have an account with us, just enter your email address and create a new one.  You will receive your password shortly in your email.
el: Εάν δεν έχετε λογαριασμό μαζί μας, απλώς εισαγάγετε τη διεύθυνση email σας και δημιουργήστε μια νέα.  Θα λάβετε τον κωδικό πρόσβασής σας σύντομα στο email σας.

en: If you enable user registration on your submission form, choose a role for the new user.
el: Εάν ενεργοποιήσετε την εγγραφή χρήστη στη φόρμα υποβολής, επιλέξτε έναν ρόλο για τον νέο χρήστη.

en: If you plan on managing all listings from the admin dashboard you can skip creating this page.
el: Αν σκοπεύετε να διαχειρίζεστε όλες τις καταχωρίσεις από τον πίνακα ελέγχου διαχείρισης μπορείτε να παραλείψετε την δημιουργία της σελίδας αυτής.

en: If you want to avoid the Setup wizard and want to creates pages manually, you can refer to the %1$sdocumentation%2$s for support.
el: Εάν θέλετε να αποφύγετε τον "Οδηγό εγκατάστασης" και θέλετε να δημιουργήσετε σελίδες με μη αυτόματο τρόπο, μπορείτε να ανατρέξετε στην %1$sτεκμηρίωση%2$s για υποστήριξη.

en: In case if you do not want to allow your users to manage organizers from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
el: Σε περίπτωση που δεν θέλετε να επιτρέψετε στους χρήστες σας να διαχειρίζονται διοργανωτές από το frontend, μπορείτε να καταργήσετε την επιλογή αυτού και να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: In case if you do not want to allow your users to manage venues from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
el: Σε περίπτωση που δεν θέλετε να επιτρέψετε στους χρήστες σας να διαχειρίζονται χώρους από το frontend, μπορείτε να καταργήσετε την επιλογή αυτού και να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: In case if you do not want to allow your users to show organizers from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
el: Σε περίπτωση που δεν θέλετε να επιτρέψετε στους χρήστες σας να εμφανίζουν διοργανωτές από το frontend, μπορείτε να καταργήσετε την επιλογή αυτού και να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: In case if you do not want to allow your users to show venues from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
el: Σε περίπτωση που δεν θέλετε να επιτρέψετε στους χρήστες σας να εμφανίζουν χώρους από το frontend, μπορείτε να καταργήσετε την επιλογή αυτού και να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: In case if you do not want to allow your users to submit organizers from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
el: Σε περίπτωση που δεν θέλετε να επιτρέψετε στους χρήστες σας να υποβάλλουν διοργανωτές από το frontend, μπορείτε να καταργήσετε την επιλογή αυτού και να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: In case if you do not want to allow your users to submit venues from the frontend, you can uncheck this and skip creating this page.
el: Σε περίπτωση που δεν θέλετε να επιτρέψετε στους χρήστες σας να υποβάλουν χώρους από το frontend, μπορείτε να καταργήσετε την επιλογή αυτού και να παραλείψετε τη δημιουργία αυτής της σελίδας.

en: In case while submitting an event, if the timezone for each event is not selected, the WP Event Manager will take the default WordPress (website) timezone.
el: Σε περίπτωση που κατά την υποβολή μιας εκδήλωσης, εάν δεν έχει επιλεγεί η ζώνη ώρας για κάθε συμβάν, ο WP Event Manager θα λάβει την προεπιλεγμένη ζώνη ώρας WordPress (ιστότοπος).

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Instagram URL e.g http://www.instagram.com/yourorganizer
el: Διεύθυνση URL Instagram π.χ. http://www.instagram.com/yourorganizer

en: Instagram URL e.g http://www.instagram.com/yourvenue
el: Διεύθυνση URL Instagram π.χ. http://www.instagram.com/yourvenue

en: Invalid ID
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό

en: Invalid email address.
el: Μη έγκυρη διεύθυνση email

en: Invalid file type. Accepted types:
el: Μη έγκυρος τύπος αρχείου. Αποδεκτοί τύποι:

en: Invalid listing
el: Μη έγκυρη καταχώρηση.

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Knowledge Base
el: Γνωσιακή Βάση

en: Last
el: Τελευταίο

en: Learn different skills by examining attractive video tutorials.
el: Μάθετε διαφορετικές δεξιότητες εξετάζοντας ελκυστικά εκπαιδευτικά βίντεο.

en: Left
el: Αριστερά

en: Lightweight, scalable and full-featured event listings & management plugin for managing event listings from the Frontend and Backend.
el: Ελαφριά, επεκτάσιμη και πλήρως εξοπλισμένη προσθήκη καταχωρίσεων και διαχείρισης εκδηλώσεων για τη διαχείριση καταχωρίσεων εκδηλώσεων από το Frontend και το Backend.

en: Linkedin
el: LinkedIn

en: Listing Duration
el: Διάρκεια καταχώρησης

en: Listing Expire
el: Η καταχώρηση λήγει

en: Listing Expiry Date
el: Ημερομηνία λήξης καταχώρησης

en: Listing expire on Event End Date
el: Η καταχώρηση λήγει την Ημερομηνία Λήξης Εκδήλωσης

en: Listing expire on Specified Below Days
el: Η καταχώρηση λήγει στις Καθορισμένες Παρακάτω Ημέρες

en: Listings Per Page
el: Καταχωρίσεις ανά Σελίδα

en: Load more events
el: Φόρτωση περισσότερων συμβάντων

en: Load more listings
el: Φόρτωση περισσότερων καταχωρήσεων

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Location for google map
el: Τοποθεσία για google map

en: Log In
el: Σύνδεση

en: Login Page URL
el: URL Σελίδας Σύνδεσης

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Mark cancelled
el: Η σήμανση ακυρώθηκε

en: Mark not cancelled
el: Η σήμανση δεν ακυρώθηκε

en: Maximum file size: %s.
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου: %s.

en: Meta Key
el: Μετα  κλειδί

en: Missing submission page.
el: Λείπει σελίδα υποβολής.

en: Moderate New Listings
el: Συντονισμός νέων καταχωρίσεων

en: Modified
el: Τροποποιημένο

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: More info
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Most Used
el: Περισσότερο χρησιμοποιημένο

en: Multi-select Event Categories
el: Πολλαπλή επιλογή κατηγοριών συμβάντων

en: Multi-select Event Types
el: Πολλαπλή επιλογή τύπων συμβάντων

en: Multiple Files?
el: Πολλαπλά αρχεία;

en: Multiselect
el: Πολλαπλής επιλογής

en: N/A
el: Μη Διαθέσιμο

en: Name
el: Όνομα

en: New listing submissions require admin approval.
el: Οι νέες υποβολές καταχωρήσεων απαιτούν έγκριση διαχειριστή.

en: Next Month
el: Επόμενος μήνας

en: Next Week
el: Επόμενη Εβδομάδα

en: Next Weekend
el: Επόμενο Σαββατοκύριακο

en: Next Year
el: Επόμενο έτος

en: No
el: Όχι

en: No category found
el: Δεν βρέθηκε κατηγορία

en: No results found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No results match
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα που ταιριάζουν

en: Not Featured
el: Μη προτεινόμενα

en: Not Found Event
el: Συμβάν "Δεν βρέθηκε"

en: Not Found Organizer
el: Δεν βρέθηκε διοργανωτής

en: Not Found Venue
el: Δεν βρέθηκε χώρος

en: Not Required
el: Δεν απαιτείται

en: Number
el: Αριθμός

en: Number of listings to show
el: Αριθμός καταχωρίσεων για εμφάνιση

en: Online Event
el: Διαδικτυακή Εκδήλωση

en: Online event
el: Διαδικτυακή εκδήλωση

en: Only For Admin
el: Μόνο για διαχειριστές

en: Order
el: Παραγγελία

en: Order By
el: Ταξινόμηση κατά

en: Order by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Organizer
el: Διοργανωτής

en: Organizer Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου διοργανωτή

en: Organizer Dashboard Page
el: Σελίδα πίνακα ελέγχου διοργανωτή

en: Organizer Description
el: Περιγραφή διοργανωτή

en: Organizer Details
el: Στοιχεία διοργανωτή

en: Organizer Email
el: Email Διοργανωτή

en: Organizer Logo
el: Λογότυπο διοργανωτή

en: Organizer Name is a required field.
el: Το Όνομα διοργανωτή είναι υποχρεωτικό πεδίο.

en: Organizer name
el: Όνομα διοργανωτή

en: Organizers
el: Διοργανωτές

en: Page Description
el: Περιγραφή σελίδας

en: Page Setup
el: Ρύθμιση Σελίδας

en: Page Title
el: Τίτλος σελίδας

en: Pages
el: Σελίδες

en: Paid
el: Πληρωμένο

en: Parent
el: Γονική

en: Password
el: Κωδικός

en: Password is not valid.
el: Ο κωδικός πρόσβασης δεν είναι έγκυρος.

en: Passwords must be at least 8 characters long.
el: Οι κωδικοί πρόσβασης πρέπει να έχουν μήκος τουλάχιστον 8 χαρακτήρων.

en: Passwords must match.
el: Οι κωδικοί πρέπει να ταιριάζουν.

en: Past Event Listing
el: Λίστα προηγούμενων εκδηλώσεων

en: Past Events
el: Προηγούμενες Εκδηλώσεις

en: Pipe (|) separate options.
el: Σωλήνας (|) ξεχωριστές επιλογές.

en: Placeholder / Options
el: Σύμβολο κράτησης θέσης / Επιλογές

en: Please enter a username.
el: Εισαγάγετε το όνομα χρήστη

en: Please enter a valid organizer email address
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email διοργανωτή

en: Please enter a valid registration URL.
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL εγγραφής.

en: Please enter a valid registration email address or URL.
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email εγγραφής ή διεύθυνση URL.

en: Please enter a valid registration email address.
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου εγγραφής.

en: Please enter a valid venue email address
el: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email χώρου

en: Please enter event end date
el: Εισαγάγετε την ημερομηνία λήξης της εκδήλωσης

en: Please enter event end time
el: Εισαγάγετε την ώρα λήξης της εκδήλωσης

en: Please enter event expiry date
el: Εισαγάγετε την ημερομηνία λήξης της εκδήλωσης

en: Please enter event start date
el: Παρακαλώ εισάγετε την ημερομηνία έναρξης της εκδήλωσης

en: Please enter event start time
el: Παρακαλώ εισάγετε την ώρα έναρξης της εκδήλωσης

en: Please enter event video url
el: Παρακαλώ εισάγετε το url του βίντεο της εκδήλωσης

en: Please enter registration deadline
el: Παρακαλώ εισάγετε την προθεσμία εγγραφής

en: Please enter the venue name
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα του χώρου

en: Please enter ticket price
el: Παρακαλώ εισάγετε την τιμή του εισιτηρίου

en: Please enter your email address.
el: Παρακαλώ συμπληρώστε το email σας.

en: Please enter zip code (Area code)
el: Παρακαλώ εισάγετε ταχυδρομικό κώδικα (Κωδικός περιοχής)

en: Please select timezone for event
el: Επιλέξτε ζώνη ώρας για εκδήλωση

en: Please try again to save fields.
el: Προσπαθήστε ξανά να αποθηκεύσετε πεδία.

en: Post Per Page
el: Αναρτήσεις ανά Σελίδα

[ctx: Post type archive slug - resave permalinks after changing this]
en: events
el: εκδηλώσεις

en: Posted by
el: Δημοσιεύτηκε από

en: Posted on
el: Δημοσιεύτηκε στις

en: Powered By
el: Υποστηρίζεται από

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview <span class="count">(%s)</span> | Preview <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Προεπισκόπηση <span class="count">(%s)</span>
el[1]: Προεπισκόπηση <span class="count">(%s)</span>

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Query limit reached
el: Το όριο ερωτήματος επιτεύχθηκε

en: Radio
el: Κουμπί Επιλογής

en: Rand
el: Άκρα

en: Random
el: Τυχαία

en: Register for event
el: Εγγραφείτε στην εκδήλωση

en: Register using webmail:
el: Εγγραφείτε μέσω webmail:

en: Registration Deadline
el: Προθεσμία εγγραφής

en: Registration End Date
el: Ημερομηνία Λήξης Εγγραφής

en: Registration URL
el: URL Εγγραφής

en: Registration email
el: Email εγγραφής

en: Registration email/URL
el: Email εγγραφής/URL

en: Registrations have closed.
el: Οι εγγραφές έχουν κλείσει.

en: Relist
el: Επανακαταχώρηση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove event thumbnail
el: Κατάργηση μικρογραφίας συμβάντος

en: Remove organizer logo
el: Κατάργηση λογότυπου διοργανωτή

en: Remove venue logo
el: Κατάργηση λογότυπου χώρου

en: Repeated
el: Επαναλαμβανόμενος

en: Request denied from google map api key please enable geolocation and gecoding api
el: Το αίτημα απορρίφθηκε από το κλειδί API του χάρτη Google, ενεργοποιήστε το API γεωγραφικής τοποθεσίας και gecoding

en: Required
el: Απαιτείται

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Reset to default
el: Επαναφορά στο προκαθορισμένο

en: Right
el: Δεξιά

en: Run Setup
el: Εκτέλεση εγκατάστασης

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Search completed. Found %d matching record. | Search completed. Found %d matching records.
el[0]: Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε. Βρέθηκε %d αντίστοιχη καρτέλα.
el[1]: Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε. Βρέθηκαν %d αντίστοιχες εγγραφές.

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select Date
el: Επιλέξτε ημερομηνία

en: Select Date Range
el: Εύρος ημερομηνιών

en: Select Event
el: Επιλογή Εκδήλωσης

en: Select Event Type
el: Επιλέξτε Τύπο συμβάντος

en: Select Organizer
el: Επιλέξτε Διοργανωτής

en: Select Some Options
el: Επιλέξτε κάποιες επιλογές

en: Select Ticket Type
el: Επιλέξτε τύπο εισιτηρίου

en: Select Venue
el: Επιλογή χώρου

en: Select a page&hellip;
el: Επιλέξτε μια σελίδα&hellip;

en: Select a timezone on each event.
el: Επιλέξτε μια ζώνη ώρας σε κάθε συμβάν.

en: Select category
el: Επιλέξτε κατηγορία

en: Select date range
el: Επιλέξτε εύρος ημερομηνιών

en: Select event
el: Επιλογή εκδήλωσης

en: Select the date format to use in datepickers.
el: Επιλέξτε τη μορφή ημερομηνίας που θα χρησιμοποιηθεί στα datepickers.

en: Select the page where you have placed the [event_dashboard] shortcode. This lets the plugin know where the dashboard is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [event_dashboard]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται ο πίνακας ελέγχου.

en: Select the page where you have placed the [events] shortcode. This lets the plugin know where the event listings page is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [events]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται η σελίδα καταχωρίσεων συμβάντων.

en: Select the page where you have placed the [organizer_dashboard] shortcode. This lets the plugin know where the dashboard is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [organizer_dashboard]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται ο πίνακας ελέγχου.

en: Select the page where you have placed the [submit_event_form] shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [submit_event_form]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται η φόρμα.

en: Select the page where you have placed the [submit_organizer_form] shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [submit_organizer_form]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται η φόρμα.

en: Select the page where you have placed the [submit_venue_form] shortcode. This lets the plugin know where the form is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [submit_venue_form]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται η φόρμα.

en: Select the page where you have placed the [venue_dashboard] shortcode. This lets the plugin know where the dashboard is located.
el: Επιλέξτε τη σελίδα όπου έχετε τοποθετήσει τον σύντομο κωδικό [venue_dashboard]. Αυτό επιτρέπει στην προσθήκη να γνωρίζει πού βρίσκεται ο πίνακας ελέγχου.

en: Select the time format to use in timepickers.
el: Επιλέξτε τη μορφή ώρας που θα χρησιμοποιηθεί στους επιλογείς χρόνου.

en: Select the time step to use in timepickers. Time step must have to be in between 1 to 60.
el: Επιλέξτε το χρονικό βήμα που θα χρησιμοποιηθεί σε επιλογές χρόνου. Το χρονικό βήμα πρέπει να είναι μεταξύ 1 και 60.

en: Selected Date
el: Επιλεγμένη ημερομηνία

en: Set event thumbnail
el: Ορισμός μικρογραφίας συμβάντος

en: Set organizer logo
el: Ορισμός λογότυπου διοργανωτή

en: Set venue logo
el: Ορισμός λογότυπου χώρου

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings successfully saved
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν επιτυχώς

en: Setup
el: Ρυθμίσεις

en: Setup Wizard Introduction
el: Εισαγωγή Οδηγού Εγκατάστασης

en: Share Event
el: Κοινοποίηση εκδήλωσης

en: Share With Friends
el: Μοιραστείτε με φίλους

en: Show Cancelled
el: Εμφάνιση ακυρωμένων

en: Show Count
el: Εμφάνιση μετρητή

en: Show Featured
el: Εμφάνιση επιλεγμένων

en: Show Filter
el: Εμφάνιση φίλτρου

en: Show Pagination
el: Εμφάνιση Σελιδοποίησης

en: Show Thumb
el: Εμφάνιση αντίχειρα

en: Show more details
el: Εμφάνιση περισσότερων λεπτομεριών

en: Sign in
el: Σύνδεση

en: Sign out
el: Αποσύνδεση

en: Single Event
el: Μεμονωμένη Εκδήλωση

en: Single Event Field
el: Πεδίο μεμονωμένου συμβάντος

en: Single Event Gallery Tag
el: Ετικέτα συλλογής μεμονωμένων συμβάντων

en: Single Event Image Tag
el: Ετικέτα εικόνας μεμονωμένου συμβάντος

en: Single Event Organizer
el: Διοργανωτής μεμονωμένης εκδήλωσης

en: Single Event Summary
el: Σύνοψη μεμονωμένου συμβάντος

en: Single Event Tag
el: Ετικέτα μεμονωμένου συμβάντος

en: Single Event Venue
el: Ενιαίος χώρος εκδηλώσεων

en: Single Organizer
el: Ενιαίος διοργανωτής

en: Single Venue
el: Μονόκλινος χώρος

en: Skip for now
el: Παράλειψη προς το παρόν

en: Skip this step
el: Παράλειψη αυτού του βήματος

en: Solve your queries by browsing our documentation.
el: Λύστε τις απορίες σας ανατρέχοντας στην τεκμηρίωσή μας.

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Start Time
el: Ώρα Έναρξης

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submissions awaiting approval can be edited.
el: Οι υποβολές που αναμένουν έγκριση μπορούν να επεξεργαστούν.

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submit Details
el: Υποβολή λεπτομερειών

en: Submit Event Form
el: Υποβολή φόρμας εκδήλωσης

en: Submit Event Form Page
el: Υποβολή σελίδας φόρμας εκδήλωσης

en: Submit Listing →
el: Υποβολή καταχώρισης →

en: Submit Organizer Form
el: Υποβολή Φόρμας Διοργανωτή

en: Submit Organizer Form Page
el: Υποβολή σελίδας φόρμας διοργανωτή

en: Submit Venue Form
el: Υποβολή Φόρμας Χώρου

en: Submit Venue Form Page
el: Υποβολή σελίδας φόρμας χώρου

en: Submitting listings requires an account.
el: Για την υποβολή καταχωρήσεων απαιτείται λογαριασμός.

en: Successfully created
el: Δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Term Checklist
el: Λίστα ελέγχου όρων

en: Term Multiselect
el: Όρος Multiselect

en: Term Select
el: Επιλογή όρου

en: Text
el: Κείμενο

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

en: Thanks for installing WP Event Manager!
el: Ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το WP Event Manager!

en: Thanks for installing WP Event Manager! Here are some valuable resources that will assist you in getting started with our plugins.
el: Ευχαριστούμε που εγκαταστήσατε το WP Event Manager! Εδώ είναι μερικοί πολύτιμοι πόροι που θα σας βοηθήσουν να ξεκινήσετε με τα plugins μας.

en: The <em>WP Event Manager</em> includes %1$sshortcodes%2$s which can be used to output content within your %3$spages%2$s. These can be generated directly as mentioned below. Check the shortcode documentation for more information on event %4$sshortcodes%2$s.
el: <em>Το WP Event Manager</em> περιλαμβάνει %1$sσύντομους κωδικούς%2$s που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την έξοδο περιεχομένου στις σελίδες%2$s σας%3$s. Αυτά μπορούν να δημιουργηθούν απευθείας όπως αναφέρεται παρακάτω. Ανατρέξτε στην τεκμηρίωση σύντομων κωδικών για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους σύντομους κωδικούς συμβάντων%4$s%2$s.

en: The Category is disabled
el: Η κατηγορία είναι απενεργοποιημένη

en: The Category is not available
el: Η κατηγορία δεν είναι διαθέσιμη

en: The Setup wizard helps you create various pages for event submission, event listings, handing events along with organizers and venue pages.
el: Ο οδηγός εγκατάστασης σάς βοηθά να δημιουργήσετε διάφορες σελίδες για την υποβολή εκδηλώσεων, τις λίστες εκδηλώσεων, την παράδοση εκδηλώσεων μαζί με τους διοργανωτές και τις σελίδες του χώρου.

en: The fields were successfully saved.
el: Τα πεδία αποθηκεύτηκαν με επιτυχία.

en: There are currently no events.
el: Προς το παρόν δεν υπάρχουν εκδηλώσεις.

en: There are no events matching your search.
el: Δεν υπάρχουν συμβάντα που να ταιριάζουν με την αναζήτησή σας.

en: There are no events.
el: Δεν υπάρχουν εκδηλώσεις.

en: There are no organizers.
el: Δεν υπάρχουν διοργανωτές.

en: There are no venues.
el: Δεν υπάρχουν χώροι.

en: There is no event.
el: Δεν υπάρχει καμία εκδήλωση.

en: Third
el: Τρίτο

en: This Month
el: Αυτόν το Μήνα

en: This Week
el: Αυτή την εβδομάδα

en: This Weekend
el: Αυτό το Σαββατοκύριακο

en: This Year
el: Αυτή την Χρονιά

en: This date format will be used at the frontend date display. <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" target="__blank">For more information click here</a>.
el: Αυτή η μορφή ημερομηνίας θα χρησιμοποιηθεί στην εμφάνιση ημερομηνίας frontend. <a href="https://wordpress.org/support/article/formatting-date-and-time/" target="__blank">Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ</a>.

en: This email is already registered, please choose another one.
el: Το email αυτό έχει ήδη καταχωρηθεί. Παρακαλούμε επιλέξετε κάποιο άλλο.

en: This event has already been cancelled.
el: Αυτή η εκδήλωση έχει ήδη ακυρωθεί.

en: This event has been cancelled.
el: Αυτή η εκδήλωση ακυρώθηκε.

en: This event is not cancelled.
el: Αυτή η εκδήλωση δεν ακυρώνεται.

en: This listing has been expired.
el: Αυτή η καταχώρηση έχει λήξει.

en: This page allows people to Submit the venues from the frontend.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να υποβάλουν τους χώρους από το frontend.

en: This page allows people to manage (edit, delete and duplicate) the organizers form the frontend.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να διαχειρίζονται (να επεξεργάζονται, να διαγράφουν και να αντιγράφουν) τους διοργανωτές από το frontend.

en: This page allows people to manage (edit, delete and duplicate) the venues form the frontend.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να διαχειρίζονται (να επεξεργάζονται, να διαγράφουν και να αντιγράφουν) τους χώρους από το frontend.

en: This page allows peoples to add events to your website from the front-end.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να προσθέτουν συμβάντα στον ιστότοπό σας από το front-end.

en: This page allows peoples to manage (edit, delete and duplicate) their own events from the front-end.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να διαχειρίζονται (να επεξεργάζονται, να διαγράφουν και να αντιγράφουν) τα δικά τους συμβάντα από το front-end.

en: This page allows peoples to show organizers from the front-end.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους λαούς να εμφανίζουν διοργανωτές από το front-end.

en: This page allows peoples to show venues from the front-end.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους λαούς να δείχνουν χώρους από το front-end.

en: This page allows users to Submit the organizers form the frontend.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να υποβάλουν τους διοργανωτές από το frontend.

en: This page allows users to browse, search, and filter event listings on the front-end of your site.
el: Αυτή η σελίδα επιτρέπει στους χρήστες να περιηγούνται, να αναζητούν και να φιλτράρουν καταχωρίσεις συμβάντων στο περιβάλλον χρήστη του ιστότοπού σας.

en: Thrusday
el: Πέμπτη

en: Ticket Options
el: Επιλογές εισιτηρίων

en: Ticket Price
el: Κόστος Εισιτηρίου

en: Ticket Prices
el: Τιμές εισιτηρίων

en: Ticket Prices Selection
el: Επιλογή τιμών εισιτηρίων

en: Ticket Type
el: Τύπος Εισιτηρίου

en: Ticket details
el: Λεπτομέρειες εισιτηρίου

en: Time
el: Ώρα

en: Timepicker Format
el: Μορφή Timepicker

en: Timepicker Step
el: Βήμα Timepicker

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Title
el: Τίτλος

en: To register for this event <strong>email your details to</strong> <a class="event_registration_email" href="mailto:%1$s%2$s">%1$s</a>
el: Για να εγγραφείτε σε αυτή την εκδήλωση <strong>, στείλτε τα στοιχεία σας στο</strong> <a class="event_registration_email" href="mailto:%1$s%2$s">%1$s</a>

en: To register for this event please visit the following URL:
el: Για να εγγραφείτε σε αυτή την εκδήλωση επισκεφθείτε την ακόλουθη διεύθυνση URL:

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: True
el: Αληθής

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Twitter URL e.g http://twitter.com/yourorganizer
el: Διεύθυνση URL Twitter π.χ. http://twitter.com/yourorganizer

en: Twitter URL e.g http://twitter.com/yourvenue
el: Διεύθυνση URL Twitter π.χ. http://twitter.com/yourvenue

en: Type
el: Τύπος

en: Upcoming Event Listing
el: Λίστα επερχόμενων εκδηλώσεων

en: Upcoming Events
el: Επόμενες εκδηλώσεις

en: Upgrade
el: Αναβάθμιση

en: Upgrade Database
el: Αναβάθμιση βάσης δεδομένων

en: Upgrade yor database for new version of WP Event Manager
el: Αναβαθμίστε τη βάση δεδομένων yor για νέα έκδοση του WP Event Manager

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Use WordPress' default behavior and email new users link to set a password.
el: Χρησιμοποιήστε την προεπιλεγμένη συμπεριφορά του WordPress και στείλτε email στους νέους χρήστες για να ορίσετε έναν κωδικό πρόσβασης.

en: Use as event thumbnail
el: Χρήση ως μικρογραφία συμβάντος

en: Use as organizer logo
el: Χρήση ως λογότυπο διοργανωτή

en: Use as venue logo
el: Χρήση ως λογότυπο χώρου

en: Use file
el: Χρήση αρχείου

en: Use website timezone.
el: Χρησιμοποιήστε τη ζώνη ώρας του ιστότοπου.

en: User can submit multiple banner.
el: Ο χρήστης μπορεί να υποβάλει πολλαπλά banner.

en: Username
el: Όνομα Χρήστη

en: Validation
el: Επικύρωση

en: Venue
el: Χώρος

en: Venue Dashboard
el: Πίνακας ελέγχου χώρου

en: Venue Dashboard Page
el: Σελίδα πίνακα ελέγχου χώρου

en: Venue Description
el: Περιγραφή Χώρου

en: Venue Details
el: Λεπτομέρειες χώρου

en: Venue Logo
el: Λογότυπο χώρου

en: Venue Name
el: Όνομα χώρου

en: Venue Name is a required field.
el: Το Όνομα Χώρου είναι υποχρεωτικό πεδίο.

en: Venue name
el: Όνομα χώρου

en: Venues
el: Χώροι Εκδηλώσεων

en: Verify Password
el: Επαλήθευση κωδικού πρόσβασης

en: Video Tutorials
el: Εκμάθηση μέσω βίντεο

en: Video URL
el: Βίντεο URL

en: View
el: Προβολή

en: View &rarr;
el: Προβολή &rarr;

en: View Count
el: Θεάσεις

en: Viewed
el: Προβλήθηκαν

en: WP Editor
el: Επεξεργαστής WP

en: WP Event Manager
el: Διαχειριστής συμβάντων WP

en: WP Event Manager Add-ons
el: Πρόσθετα WP Event Manager

en: WP Event Manager Setup
el: Ρύθμιση WP Event Manager

en: Watch all
el: Προβολή όλων

en: Watch video
el: Δείτε το βίντεο

en: We've noticed you've been using <strong>WP Event Manager</strong> for some time now. we hope you love it! We'd be thrilled if you could <strong><a href="https://wordpress.org/support/plugin/wp-event-manager/reviews/" target="_blank">give us a nice rating on WordPress.org!</a></strong> Don't forget to submit your site to <strong><a href="https://wp-eventmanager.com/showcase/" target="_blank">our showcase</a></strong> and generate more traffic from our site.
el: Έχουμε παρατηρήσει ότι χρησιμοποιείτε το <strong>WP Event Manager</strong> εδώ και αρκετό καιρό. Ελπίζουμε να το λατρέψετε! Θα ήμασταν ενθουσιασμένοι αν μπορούσατε να <strong><a href="https://wordpress.org/support/plugin/wp-event-manager/reviews/" target="_blank">μας δώσετε μια ωραία βαθμολογία στο WordPress.org!</a></strong> Μην ξεχάσετε να υποβάλετε τον ιστότοπό σας στη <strong><a href="https://wp-eventmanager.com/showcase/" target="_blank">βιτρίνα</a></strong> μας και να δημιουργήσετε περισσότερη επισκεψιμότητα από τον ιστότοπό μας.

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Website URL e.g http://www.yourorganization.com
el: URL ιστότοπου π.χ. http://www.yourorganization.com

en: Website URL e.g http://www.yourvenue.com
el: URL ιστότοπου π.χ. http://www.yourvenue.com

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Width
el: Πλάτος

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Yes
el: Ναι

en: You are currently signed in as <strong>%s</strong>.
el: Αυτήν τη στιγμή είστε συνδεδεμένοι ως <strong>%s</ strong>.

en: You are editing an existing event. %s
el: Επεξεργάζεστε ένα υπάρχον συμβάν. %s

en: You are editing an existing organizer. %s
el: Επεξεργάζεστε έναν υπάρχοντα οργανωτή. %s

en: You are editing an existing venue. %s
el: Επεξεργάζεστε έναν υπάρχοντα χώρο. %s

en: You can set event submission expiry time either event end date or specific days.
el: Μπορείτε να ορίσετε την ώρα λήξης υποβολής συμβάντων, είτε την ημερομηνία λήξης της εκδήλωσης είτε συγκεκριμένες ημέρες.

en: You can't delete ticket once it is added.You can make it private from settings tab.
el: Δεν μπορείτε να διαγράψετε το εισιτήριο μόλις προστεθεί. Μπορείτε να το κάνετε ιδιωτικό από την καρτέλα ρυθμίσεων.

en: You do not have any active events.
el: Δεν έχετε ενεργά συμβάντα.

en: You must <a href="%s">sign in</a> to view more details.
el: Πρέπει να <a href="%s">συνδεθείτε για</a> να δείτε περισσότερες λεπτομέρειες.

en: You must be logged in to upload files using this method.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να ανεβάσετε αρχεία χρησιμοποιώντας αυτή τη μέθοδο.

en: You must be signed in to post a new listing.
el: Πρέπει να συνδεθείτε για να δημοσιεύσετε μια νέα καταχώριση.

en: You need to be signed in to manage your listings.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να διαχειριστείτε τις καταχωρίσεις σας.

en: You need to be signed in to manage your organizer listings.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να διαχειριστείτε τις καταχωρίσεις διοργανωτή.

en: You need to be signed in to manage your venue listings.
el: Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να διαχειριστείτε τις καταχωρίσεις του χώρου σας.

en: Your account
el: Ο λογαριασμός σας

en: Your browser does not support JavaScript, or it is disabled. JavaScript must be enabled in order to view listings.
el: Το πρόγραμμα περιήγησής σας δεν υποστηρίζει JavaScript ή είναι απενεργοποιημένο. Για να προβάλλετε καταχωρίσεις, πρέπει να ενεργοποιηθεί το JavaScript.

en: Your changes have been saved.
el: Οι αλλαγές σας έχουν αποθηκευτεί.

en: Your database has been upgraded successfully! In order to take advantage, save the permalink and proceed.
el: Η βάση δεδομένων σας αναβαθμίστηκε με επιτυχία! Για να επωφεληθείτε, αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο και προχωρήστε.

en: Your database upgraded successfully!
el: Η βάση δεδομένων σας αναβαθμίστηκε με επιτυχία!

en: Your database upgrading now
el: Η βάση δεδομένων σας αναβαθμίζεται τώρα

en: Your email
el: Το email σας

en: Your email address isn&#8217;t correct.
el: Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας δεν είναι σωστή.

en: Youtube Channel URL e.g http://www.youtube.com/channel/yourorganizer
el: URL καναλιού Youtube π.χ. http://www.youtube.com/channel/yourorganizer

en: Youtube Channel URL e.g http://www.youtube.com/channel/yourvenue
el: URL καναλιού Youtube π.χ. http://www.youtube.com/channel/yourvenue

en: Zip Code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: by %s
el: από %s

[ctx: post status]
en: Active
el: Ενεργό

[ctx: post status]
en: Draft
el: Προσχέδιο

[ctx: post status]
en: Expired
el: Έληξε

[ctx: post status]
en: Pending approval
el: Εκκρεμεί έγκριση.

[ctx: post status]
en: Pending payment
el: Πληρωμή σε εκκρεμότητα

[ctx: post status]
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: remove
el: αφαίρεση

en: same day
el: αυθημερόν

en: specific day
el: συγκεκριμένη ημέρα

en: ← Edit listing
el: ← Επεξεργασία καταχώρησης
