WP e-Commerce - en to fi translation catalogue (1094 entries)

en:  - Choose a Shipping Rate
fi:  - Valitse toimitustapa

en:  Show N/A when No Image Available
fi: Näytä 'Ei saatavilla' teksti, jos tuotteella ei ole kuvaa

en:  You don't have the Members and Capabilities plugin installed, to start managing your users and creating subscription for you site visit: <a href="http://getshopped.org/extend/premium-upgrades/premium-upgrades/product-slider-2010/" target="_blank">Premium Upgrades</a>
fi: Et ole asentanut Members and Capabilities lisäosaa, lisää tietoa <a href="http://getshopped.org/extend/premium-upgrades/premium-upgrades/product-slider-2010/" target="_blank">täältä</a>.

en:  and above
fi:  ja enemmän

en:  does not support products without a weight set. Please either disable shipping for this product or give it a weight
fi:  ei tue tuotteita ilman painoa. Poista tuotteen toimituskulut tai aseta tuotteelle paino.

en:  from %s
fi:  alkaen %s

en:  g
fi:  grammaa

en:  kgs.
fi:  kiloa

en:  lbs.
fi:  paunaa

en:  oz.
fi:  unssia

en: %d item | %d items
fi[0]: %d tuote
fi[1]: %d tuotetta

en: %s Checkout field added. | %s Checkout fields added.
fi[0]: %s lomakekenttä lisätty.
fi[1]: %s lomakekenttää lisättty.

en: %s Item | %s Items
fi[0]: %s tuotetta
fi[1]: %s tuotetta

en: %s Purchase Log deleted. | %s Purchase Logs deleted.
fi[0]: %s tilaus poistettu.
fi[1]: %s tilausta poistettu.

en: %s Purchase Log updated. | %s Purchase Logs updated.
fi[0]: %s tilaus päivitetty.
fi[1]: %s tilausta päivitetty.

en: %s Setting option deleted. | %s Setting option deleted.
fi[0]: %s asetus poistettu.
fi[1]: %s asetusta poistettu.

en: %s Setting options updated. |  %s Settings options updated.
fi[0]:  %s asetus päivitetty.
fi[1]:  %s asetukset päivitetty.

en: %s Shipping option updated. | %s Shipping option updated.
fi[0]: %s toimitusasetus päivitetty.
fi[1]: %s toimitusasetukset päivitetty.

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s is out of stock
fi: Tuotetta %s ei ole varastossa

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tuote jätetty päivittämättä, joku on muokkaamassa kyseistä tuotetta.
fi[1]: %s tuotetta jätetty päivittämättä, joku on muokkaamassa kyseisiä tuotteita.

en: &laquo; First
fi: &laquo; Ensimmäinen

en: &lt; Previous
fi: &lt; Edellinen

en: (leave all unchecked if you want to display all)
fi: (jos haluat näyttää kaikki, jätä kaikki valitsematta)

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: + Add New Form Set
fi: + Lisää uusi lomake

en: + Add level
fi: + Lisää hintaluokka

en: + New Currency
fi: + uusi valuutta

en: <a href="%s" class="button">Backup Your WordPress Theme</a>
fi: <a href="%s" class="button">Varmuuskopioi WordPress teema</a>

en: <a href="%s" class="button">Flush Theme Cache</a>
fi: <a href="%s" class="button">Tyhjennä teemojen välimuisti</a>

en: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/categories/'>About the Categories Page</a>
fi: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/categories/'>Tietoa kategorioista</a>

en: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/marketing'>Marketing Options</a><br />
fi: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/marketing'>Markkinoinnin asetukset</a><br />

en: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/products'>About the Products Page</a>
fi: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/products'>Tietoa tuotteista</a>

en: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/sales/'>About the Sales Page</a>
fi: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/sales/'>Tilaussivusta</a>

en: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/variations/'>About the Variations Page</a>
fi: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/building-your-store/variations/'>Tietoa variaatioista</a>

en: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/store-settings/general/'>General Settings</a><br /> <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/store-settings/checkout/'>Checkout Options</a> <br />
fi: <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/store-settings/general/'>Yleisasetukset</a><br /> <a target='_blank' href='http://getshopped.org/resources/docs/store-settings/checkout/'>Kassan asetukset</a> <br />

en: <p> To create a preview on your restricted page put this shortcode at the top of your page. you can include html within this short code to display things like images
fi: <p> Esikatsellaksesi rajattua sivua, lisää tämä WP-koodi sivullesi. Voit käyttää koodin kanssa html-koodia liittääksesi esim. kuvia

en: <p>You can import your products from a comma delimited text file.</p><p>An example of a csv import file would look like this: </p><p>Description, Additional Description, Product Name, Price, SKU, weight, weight unit, stock quantity, is limited quantity</p>
fi: <p>Voit tuoda tuotteet tekstitiedossa, tuotteiden tulee olla eroteltuina pilkulla.</p><p>Esimerkiksi CSV-tiedosto näyttäisi tältä:</p><p>Kuvaus, Lisätiedot, Tuotteen nimi, Hinta, Tuotekoodi, Paino, Painoyksikkö, Varastosaldo, On rajallinen määrä</p>

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
fi: <strong>VIRHE</strong>: Rekisteröinti ei onnistunut, <a href="mailto:%s">lähetä sähköpostia</a>!

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Kirjoita käyttäjätunnus.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Kirjoita sähköpostiosoite.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköpostiosoitteessa oli virhe.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä sähköpostiosoite on jo rekisteröity, valitse jokin muu.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Tämä käyttäjätunnus on jo rekisteröity, valitse jokin muu.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid.  Please enter a valid username.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Käyttäjätunnuksessa oli virhe.

en: <strong>Note:</strong> Due to a current PayPal limitation, when a purchase is made using a coupon we cannot send a detailed list of items through for processing. Instead we send the total amount of the purchase so the customer will see your shop name and the total within PayPal.
fi: <strong>Huom:</strong> PayPalin rajoituksen takia, jos ostaja käyttää alennuskuponkia, tietoja tilatuista tuotteista ei lähetetä PayPalille. Sen sijaan kaupan nimi ja tilauksen loppusumma näkyy PayPalin puolella.

en: <strong>WP e-Commerce is ready</strong>. If you plan on editing the look of your site, you should <a href="%1s">update your active theme</a> to include the additional WP e-Commerce files. <a href="%2s">Click here</a> to ignore and remove this box.
fi: <strong>WP e-Commerce on asennettu</strong>. Jos aiot muokata kauppasi ulkoasua, <a href="%1s">päivitä nykyinen WordPress-teemasi</a> sisältämään kaupan teematiedostot. <a href="%2s">Paina tästä</a> poistaaksesi tämän viestin.

en: API Key Reset
fi: API avaimen asentaminen

en: API Key:
fi: API-avain:

en: API Password
fi: API salasana

en: API Password:
fi: API salasana:

en: API Signature
fi: API allekirjoitus

en: API Signature:
fi: API allekirjoitus

en: API Username
fi: API käyttäjätunnus

en: API Username:
fi: Api käyttäjätunnus:

en: Accepted Payment
fi: Maksu hyväksytty

en: Actions
fi: Lisukkeet

en: Activate coupon on creation.
fi: Ota käyttöön kupongin lisäyksen yhteydessä.

en: Activate the payment gateways that you want to make available to your customers by selecting them below.
fi: Valitse ohesta ne maksutavat, joita haluat käyttää kaupassasi.

en: Active
fi: Voimassa oleva

en: Add
fi: Lisää

en: Add ALL sale products
fi: Lisää KAIKKI alennetut tuotteet

en: Add Conditions
fi: Asetukset

en: Add Custom Meta
fi: Lisää uusi metatieto

en: Add Layer
fi: Lisää hintataso

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Condition
fi: Lisää uusi ehto

en: Add New Form Field
fi: Lisää uusi kenttä

en: Add New Product
fi: Lisää uusi tuote

en: Add New Product Category
fi: Lisää uusi kategoria

en: Add New Tax Band
fi: Lisää uusi veroprosentti

en: Add New Tax Rate
fi: Lisää uusi maakohtainen veroprosentti

en: Add New Variation/Set
fi: Lisää uusi variaatioryhmä / variaatio

en: Add To Cart
fi: Lisää koriin

en: Add a buy now button
fi: Lisää 'Osta nyt' painike

en: Add an add to cart button
fi: Lisää 'Lisää koriin' painike

en: Add more functionality to your e-Commerce site. Prices may be subject to change.
fi: Lisää kauppaasi enemmän ominaisuuksia. Lisäosien hinnat voivat muuttua.

en: Add new Form Set
fi: Uuden lomakkeen nimi

en: Add new Product Tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add per product tax to tax percentage if product has a specific tax rate
fi: Lisää tuotteen oma veroprosentti oletuksena olevan veroprosentin päälle

en: Add product
fi: Lisää tuote

en: Add quantity field to each product description
fi: Lisää kappalemäärä jokaisen tuotteen sivulle

en: Add sale products by category
fi: Lisää alennetut tuotteet kategorian mukaan

en: Additional Checkout Fields
fi: Kassan muut lomaketiedot

en: Additional Description
fi: Tuotteen lisätiedot

en: Address
fi: Osoite

en: Address 1
fi: Osoite 1

en: Address 2
fi: Osoite 2

en: Address:
fi: Osoite:

en: Adds the 'How did you find out about us' drop-down option at checkout.
fi: Lisää "mistä kuulit meistä" kyselen kassasivulle.

en: Adds the 'Share this link' item to the single products page.
fi: Lisää "Jaa tämä tuote" linkin tuotesivulle.

en: Adds the 'Users who bought this also bought' item to the single products page.
fi: Lisää 'tämän tuotteen ostaneet ovat ostaneet myös näitä' viestin tuotesivulle.

en: Adds the Facebook Like button on your single products page.
fi: Lisää Facebookin "tykkää" painikkeen tuotesivulle.

en: Admin Menu
fi: Kaupan ylläpitäjä

en: Admin Menu Widget
fi: Kaupan ylläpitäjän vimpain

en: Admin Report
fi: Ylläpitäjän viesti

en: Admin Settings
fi: Ylläpidon asetukset

[ctx: Admin settings tab in Settings->Store page]
en: Admin
fi: Ylläpito

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Theme Settings
fi: Kaupan teema-asetukset

en: Advertising
fi: Mainosten kautta

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: All
fi: Kaikki

en: All Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Markets
fi: Kaikki maat

en: All Product Categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All Product Tags
fi: Kaikki tuotteiden avainsanat

en: All Products
fi: Kaikki tuotteet

en: All Variations
fi: Kaikki variaatiot

en: Allow users to comment on this Product.
fi: Salli tuotteen kommentointi.

en: Alt text for the product image, e.g. &#8220;Rockstar T-Shirt&#8221;
fi: Vaihtoehtoinen teksti kuvalle, esim. &#8220;Munamiehen huppari&#8221;

en: Amount
fi: Yhteensä

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Apply On All Products
fi: Käytä kaikkiin tuotteisiin

en: Apply tax to Billing Address
fi: Lisää vero laskutusosoitteen mukaan

en: Apply tax to Shipping Address
fi: Lisää vero toimitusosoitteen mukaan

en: Apply to Shipping
fi: Lisää vero toimituskuluihin

en: Apply to current variations?
fi: Käytä nykyisissä variaatioissa?

en: Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneet arabiemiirikuntien dirhami

en: Argentina
fi: Argentiina

en: At a Glance
fi: Pikakatselmus

en: Austria
fi: Itävalta

en: Avg Order
fi: Keskiarvo

en: Avg. Customer Rating
fi: Arvio

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Base City:
fi: Kaupan / yrityksen ensisijainen kaupunki:

en: Base Country/Region
fi: Maa, jossa kauppa / yritys sijaitsee

en: Base Zipcode/Postcode:
fi: Kaupan / yrityksen ensijainen postinumero:

en: Begins with
fi: alkaa

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing City
fi: Maksajan kaupunki

en: Billing Country
fi: Maksajan maa

en: Billing Details
fi: Maksajan tiedot

en: Billing Email
fi: Maksajan sähköposti

en: Billing First Name
fi: Maksajan etunimi

en: Billing Last Name
fi: Maksajan sukunimi

en: Billing Phone
fi: Maksajan puhelinnumero

en: Billing Post Code
fi: Maksajan postinumero

en: Billing State
fi: Maksajan maakunta

en: Bosnia-Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Both
fi: Molemmissa

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Bouvet Island
fi: Bouvet'nsaari

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button Settings
fi: Painikkeen asetukset

en: Button Type
fi: Painikkeen muoto

en: Buy Now
fi: Osta heti

en: Buy Now Button only works for Paypal Standard, please activate Paypal Standard to enable this option.
fi: Osta heti painike toimii vain PayPal Standardin kanssa, oleva hyvä ja ota käyttöön kyseinen maksutapa aktivoidaksesi painikkeen.

en: Buyers Name:
fi: Nimi:

en: By %s
fi: Tekijä %s

en: By Default Display Comments on
fi: Oletuksena kommentit näytetään

en: By checking this box, the price rule you implement above will be applied to all variations that currently exist.  If you leave it unchecked, it will only apply to products that use this variation created or edited from now on.  Take note, this will apply this rule to <strong>every</strong> product using this variation.  If you need to override it for any reason on a specific product, simply go to that product and change the price.
fi: Valitsemalla tämän asetuksen, yllä olevaa hintaa käytetään kaikissa nykyisissä variaatioissa. Jos et valitse tätä asetusta, hinta päivitetään vain niihin tuotteisiin, jotka luot tulevaisuudessa ja jotka käyttävät tätä variaatiota. Huomioi, että tämän asetuksen valitseminen vaikuttaa <strong>jokaiseen</strong> tuotteeseen, joka käyttää tätä variaatiota. Jos haluat muokata tuotteen hintaa, päivitä hinta kyseisen tuotteen omalla sivulla.

en: CVV *
fi: Varmennuskoodi *

en: Calculate Shipping Price
fi: Laske toimituskulut

en: Cambodia
fi: Kambodža

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peru

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Card Type *
fi: Kortin tyyppi

en: Cart Items with Custom Files
fi: Tilaukseen liitetty tiedosto:

en: Cart Items with Custom Messages
fi: Tilaukseen liitetty viesti:

en: Cart Location
fi: Korin sijainti

en: Catalog View
fi: Tuotelistan näkymä

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Image
fi: Kategorian kuva

en: Category requires additional checkout form fields
fi: Näytä kassalla peruslomakkeen lisäksi

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Chad
fi: Tšad

en: Check MIME types on file uploads
fi: Tarkista tiedostolatauksien MIME-tyypit

en: Check Out Form Fields updated.
fi: Lomakekentät päivitetty.

en: Check or uncheck variation boxes and then click Update Variations to add or remove variations.
fi: Lisää tai poista valinta ja klikkaa päivitä variaatiot painiketta lisätäksesi tai poistaaksesi variaatioita.

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Page Settings
fi: Kassan asetukset

en: Checkout Settings
fi: Kassa-asetukset

[ctx: Checkout settings tab in Settings->Store page]
en: Checkout
fi: Kassa

en: China
fi: Kiina

en: Choose a downloadable file for this product:
fi: Valitse tuotteelle ladattava tiedosto:

en: Choose a downloadable file for this variation
fi: Valitse variaatiolle ladattava tiedosto

en: Choosing "Yes" means that thumbnails are cropped to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
fi: Jos valitset "kyllä" niin pienoiskuvat rajataan kyseiseen kokoon (tavallisesti pienoiskuvat pienennetään mittasuhteet säilyttäen)

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: City
fi: Kaupunki

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Clear cart
fi: Tyhjennä kori

en: Click and Drag to Order Checkout Fields
fi: Klikkaa ja vedä lomakekenttiä vaihtaaksesi järjestystä

en: Click to download
fi: Paina ladataksesi

en: Closed Order
fi: Tilaus on toimitettu

en: Closed sale | Closed sales
fi[0]: Toimitettu tilaus
fi[1]: Toimitettua tilausta

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Column (%s)
fi: Sarake (%s)

en: Comment Settings
fi: Keskustelu

en: Comoros
fi: Komorit

en: Complete this form to include a personalized message with your purchase.
fi: Lisää tilaukseen oma viestisi.

en: Conditions
fi: Asetukset

en: Confirm Payment
fi: Varmista maksu

en: Congo
fi: Kongon tasavalta

en: Contains
fi: sisältää

en: Continue Shopping
fi: Jatka ostoksia

en: Convert to
fi: Muuta

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Cost before shipping:
fi: Hinta ilman toimituskuluja:

en: Could not insert product into the database
fi: Tuotetta ei voitu lisätä tietokantaan.

en: Could not update product in the database
fi: Tuotetta ei voitu päivittää tietokantaan.

en: Country
fi: Maa

en: Country:
fi: Maa:

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupon Code
fi: Kupongin nimi

en: Coupon is not valid.
fi: Alennuskuponki ei ole toimiva.

en: Coupons
fi: Alennuskupongit

en: Credit Card Expiry *
fi: Kortin viimeinen voimassaolopäivä *

en: Credit Card Number *
fi: Luottokortin numero *

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Crop Thumbnails
fi: Rajaa pienoiskuvat

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Currency Converter
fi: Valuuttamuunnin

en: Currency Settings
fi: Valuutta-asetukset

en: Currency Sign Location
fi: Valuuttamerkin sijainti

en: Currency Type
fi: Valuutta

en: Currency type
fi: Valuutta

en: Current Month
fi: Nykyinen kuukausi

en: Custom Messages
fi: Sähköpostiasetukset

en: Custom Meta
fi: Oma metatieto

en: Custom Tax Band
fi: Muokattu veroprosentti

en: Custom thumbnail size for this image on the main Product Page
fi: Tämän kokoinen pienoiskuva näytetään päätuotesivulla.

en: Customer Details
fi: Tilaajan tiedot

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Rep.
fi: Tšekki

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date / Time
fi: Päiväys / Aika

en: Deactivate coupon after it has been used.
fi: Poista käytöstä kun kuponkia on käytettä kerran.

en: Dear CustomerWe are pleased to advise you that your order has been updated and your downloads are now active.Please download your purchase using the links provided below.[download_links]Thank you for your custom.
fi: Tilauksesi on päivitetty ja lataukset ovat nyt aktivoitu, voit ladata tuotteesi tästä:[download_links]

en: Decimal separator
fi: Desimaalierotin

en: Default Product Group Thumbnail Size
fi: Kategorioiden pienoiskuvien oletuskoko

en: Default Product Thumbnail Size
fi: Päätuotesivulla olevien tuotteiden pienoiskuvien oletuskoko

en: Default View
fi: Oletusnäkymä

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Image
fi: Poista kuva

en: Delete this log
fi: Poista tilaus

en: Democratic Republic of Congo
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Denmark
fi: Tanska

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Disable link in Title
fi: Älä linkitä tuotteen otsikkoa

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Discount
fi: Alennus

en: Discounted Price
fi: Alennettu hinta

en: Display "+ Postage & Tax"
fi: Näytö "+ toim.kulut & alv"

en: Display "Add To Cart" Button
fi: Näytä "Lisää koriin" painike

en: Display "More Details" Button
fi: Näytä "Lisätiedot" painike

en: Display Category Shortcode
fi: WP koodi - näytä kategoria

en: Display Category Template Tag
fi: PHP-koodi - näytä kategoria:

en: Display Cross Sales
fi: Näytä muita ostettuja tuotteita

en: Display Description
fi: Näytä kuvaus

en: Display Facebook Like
fi: Näytä Facebookin "tykkää" painike

en: Display Fancy Purchase Notifications
fi: Näytä hieno ostoilmoitus

en: Display Featured Product above Product Pages
fi: Näytä kiinnitetyt tuotteet muiden tuotteiden yläpuolella

en: Display How Customer Found Us Survey
fi: Näytä "mistä kuulit meistä" kysely

en: Display Name
fi: Nimi

en: Display Variations
fi: Näytä variaatiot

en: Display per item shipping
fi: Näytä tuotteen toimituskulut

en: Disregard Shipping for this Product
fi: Älä käytä toimituskuluja tämän tuotteen kanssa.

en: Does not contain
fi: ei sisällä

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Donation
fi: Lahjoitus

en: Donations Widget
fi: Lahjoitukset vimpain

en: Download CSV
fi: Lataa CSV

en: Downloads Left
fi: Latauskertoja jäljellä

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drag
fi: Vedä

en: Drag &amp; Drop
fi: Oma valinta (drag &amp; drop)

en: Drag to a new position
fi: Vedä uuteen paikkaan

en: DropShop
fi: DropShop lisäosa

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Edit Product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit Product Category
fi: Muokkaa kategoriaa

en: Edit Tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit Variation
fi: Muokkaa variaatiota

en: Edit this product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Egypt
fi: Egypti

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Email:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Empty Your Cart
fi: Tyhjennä kori

en: Enable Comments
fi: Keskustelu

en: Enable Free Shipping Discount
fi: Ota ilmaiset toimituskulut alennus käyttöön:

en: Enable Shipping Same as Billing Option:
fi: Ota käyttöön "Sama toimitusosoite kuin laskutusosoite" ominaisuus:

en: Ends with
fi: loppuu

en: Enter coupon code
fi: Syötä alennuskuponki

en: Enter the payment instructions that you wish to display to your customers when they make a purchase
fi: Syötä alle maksuohjeet

en: Enter your API Username and API Key below.
fi: Syötä API käyttäjätunnuksesi ja avaimesi alla oleviin kenttiin.

en: Enter your API name and key to release it from an old site that you no longer use.
fi: Jos haluat ottaa lisäosan käyttöön uudella sivustollasi, syötä nykyinen API käyttäjätunnuksesi ja avaimesi alla oleviin kenttiin, vapauttaaksesi ne vanhalta sivustoltasi.

en: Enter your email address
fi: Anna sähköpostiosoitteesi

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Error Number:
fi: Virhe numero:

en: Error updating product
fi: Virhe tuotetta päivittäessä

en: Error: some files could not be copied. Please make sure that theme folder is writable.
fi: Virhe: joitakin tiedostoja ei voitu kopioida. Tarkista, että kansioon on tarvittavat kirjoitusoikeudet.

en: Error: you don't have required permissions to edit this product
fi: Virhe: sinulla ei ole oikeuksia muokata tuotetta.

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Existing Customer
fi: Vakiasiakas

en: Expiry
fi: Loppuu

en: External Link
fi: Linkki

en: External Link Target
fi: Kohde

en: External Link Text
fi: Linkin teksti

en: External Shipping Calculators
fi: Ulkoiset toimitustavat

[ctx: External product link target]
en: Default (set by theme)
fi: Oletus (riippuen teemasta)

en: Falkland Islands
fi: Falklandinsaaret

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Featured
fi: Kiinnitetty

en: Fiji
fi: Fidži

en: File Names
fi: Tiedoston nimi

en: File(s) attached:
fi: Liitetyt tiedostot:

en: Filter
fi: Suodata

en: Final Total
fi: Tilauksen loppusumma

en: Financial Year End
fi: Tilikausi

en: Finland
fi: Suomi

en: First Name
fi: Etunimi

en: First Page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Fix Product Group Permalinks
fi: Korjaa kategorioiden osoiterakenne

en: Flat Rate Settings
fi: Kiinteän hinnan toimituskulut

en: For More Information
fi: Lisää tietoja

en: For each column, select the field it corresponds to in 'Belongs to'. You can upload as many products as you like.
fi: Valitse sarakkaiden tiedot, voit ladata niin monta tuotetta kuin haluat.

en: For example, this is where you the Shop Owner might enter your bank account details or address so that your customer can make their manual payment.
fi: Esimerkiksi tilinumero, saajan nimi jne.

en: For more information visit our documentation page.
fi: Ohjeita saat ohjesivulta (englanniksi).

en: Force users to use SSL
fi: Pakota käyttöön SSL

en: Form Fields
fi: Lomakkeen tiedot

en: France
fi: Ranska

en: Free Shipping
fi: Ilmaiset toimituskulut

en: Free shipping
fi: ilmaiset toimituskulut

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset ja antarktiset alueet

en: From
fi: Alkaen

en: Full Size
fi: Täysikokoinen

en: GST
fi: Vero

en: Gallery Thumbnail Image Size
fi: Gallerian pienoiskuvian koko

en: General Settings
fi: Yleisasetukset

[ctx: General settings tab in Settings->Store page]
en: General
fi: Yleiset

en: Germany
fi: Saksa

en: Getshopped News
fi: Getshopped uutiset (kauppa)

en: Go Back
fi: Tarkastele kaikkia tilauksia

en: Go to Checkout
fi: Mene kassalle

en: Google Shipping Country
fi: Google toimitusmaa

en: Grams
fi: grammaa

en: Great Britain
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Grid View
fi: Ruudukko

en: Guadeloupe (French)
fi: Guadeloupe

en: Guam (USA)
fi: Guam

en: Guinea Bissau
fi: Guinea-Bissau

en: Heading
fi: Otsake

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Height
fi: Korkeus

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Help on finding the Account ID
fi: Apua tunnuksen löytämiseen

en: Here you can customise the forms to be displayed in your checkout page. The checkout page is where you collect important user information that will show up in your purchase logs i.e. the buyers address, and name...
fi: Tästä voit muuttaa kassalla näkyviä lomakekenttiä. Kassalla keräät ostajasta tärkeät tiedot, jotka näkyvät tilaustiedoissa, ostajan osoite, nimi jne

en: Hide "Add to cart" button
fi: Piilota "Lisää koriin" -painike

en: Hong Kong
fi: Hongkong

en: How User Found Us:
fi: Mistä asiakas löysi meidät:

en: How did you find us
fi: Mistä löysit meidät

en: Hungary
fi: Unkari

en: I agree to The <a class='thickbox' target='_blank' href='%s' class='termsandconds'>Terms and Conditions</a>
fi: Hyväksyn <a class='thickbox' target='_blank' href='%s' class='termsandconds'>toimitusehdot</a>

en: I have limited stock for this Product
fi: Tuotetta on rajallinen määrä.

en: Iceland
fi: Islanti

en: If price is
fi: Jos hinta on

en: If stock runs out, this Product will not be available on the shop unless you untick this box or add more stock.
fi: Jos tuote loppuu, tuote näkyy kaupassa, mutta sitä ei voi ostaa, ennen kuin poistat ruskin tai päivität varastosaldoa.

en: If this Product runs out of stock set status to Unpublished & email site owner
fi: Jos tuote loppuu varastosta, aseta tuote luonnokseksi ja lähetä ylläpidolle viestiä.

en: If this product is for sale on another website enter the link here. For instance if your product is an MP3 file for sale on iTunes you could put the link here. This option overrides the buy now and add to cart links and takes you to the site linked here. You can also customise the Buy Now text and choose to open the link in a new window.
fi: Jos tämä tuote on myynnissä muualla, syötä alle kyseinen linkki. Esimerkiksi, jos tuotteesi on MP3-tiedosto ja se on myynnissä iTunesissa, voit antaa iTunesin linkin. Asiakkaan painaessa lisää koriin / osta nyt painiketta, hän ohjautuu kyseiseen linkkiin. Voit valita painikkeen tekstin ja valita aukeaa linkki uuteen ikkunaan.

en: If weight is
fi: Jos paino on

en: If yes then you must also turn on the wordpress option "Any one can register"
fi: Jos valitset kyllä, ota käyttöön WordPressin "Kuka tahansa voi rekisteröityä" toiminto.

en: If you are based in America then you need to set your own Zipcode for UPS and USPS to work. This should be the Zipcode for your Base of Operations.
fi: Jos kauppa / yritys sijaitsee Yhdysvalloissa ja haluat käyttää UPS/USPS-palvelua, syötä kaupan / yrityksen ensisijaisen osoitteen postinumero.

en: If you are only selling digital downloads, you should select no to disable the shipping on your site.
fi: Jos myyt ainoastaan digitaalisia tuotteita, älä ota toimituskuluja käyttöön.

en: If you do not wish to ship to a particular region, leave the field blank. To offer free shipping to a region, enter 0.
fi: Jos et halua toimittaa tuotteita tietylle alueelle, jätä kohta tyhjäksi. Tarjotaksesi tietylle alueelle ilmaiset toimituskulut, aseta arvoksi 0.

en: If you have bought from us before please sign in here to purchase
fi: Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään

en: If you have moved your files in some other way i.e FTP, you may need to click the Flush Theme Cache. This will refresh the locations WordPress looks for your templates.
fi: Jos olet siirtänyt teema-tiedostosi muulla tavoin, esim. FTP:llä, on syytä tyhjentää teemojen välimuisti. Välimuistin tyhjentäminen päivittää sijainnit, joista WordPress etsii teematiedostoja.

en: Image
fi: Kuva

[ctx: Import settings tab in Settings->Store page]
en: Import
fi: Tuo tuotteita

en: In Category
fi: on kategoriassa

en: Incomplete Sale
fi: Keskeneräinen tilaus

en: India
fi: Intia

en: Insert
fi: Syötä

en: IntenseDebate Account ID
fi: IntenseDebate käyttäjätunnus

en: Internal Shipping Calculators
fi: Sisäiset toimituskulut

en: International Shipping Fee
fi: Ulkomaan toimituskulut

en: Internet
fi: Internetin kautta

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Is equal to
fi: on yhtä kuin

en: Is greater than
fi: on enemmän kuin

en: Is less than
fi: on vähemmän kuin

en: Isle of Man
fi: Mansaari

en: Italy
fi: Italia

en: Item name
fi: Tuotteen nimi

en: Item quantity
fi: Tuotteiden määrä

en: Items Ordered
fi: Tilatut tuotteet

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Job Dispatched
fi: Tilaus on lähetetty

en: Join up now
fi: Rekisteröidy

en: Jordan
fi: Jordania

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kilograms
fi: kilogrammaa

en: Korea, North
fi: Pohjois-Korea

en: Korea, South
fi: Etelä-Korea

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Last &raquo;
fi: Viimeinen &raquo;

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Page
fi: Viimeinen sivu

en: Last four months of sales on a per product basis:
fi: Viimeisen neljän kuukauden tulot:

en: Latest Products
fi: Uusimmat tuotteet

en: Latest Products Widget
fi: Kaupan uusimmat tuotteet vimpain

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Length
fi: Syvyys

en: Lightbox script to use
fi: Mitä lightboxia käytetään

en: List View
fi: Listan

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Loading...
fi: Lataa...

en: Local Shipping Fee
fi: Kotimaan toimituskulut

en: Lock downloads to IP address
fi: Lukitse lataus IP-osoitteeseen

en: Logic
fi: Logiikka

en: Long Message:
fi: Pitkä viesti:

en: Looks like you're running an older version of WordPress, you need to be running at least WordPress 3.0 to use WP e-Commerce 3.8
fi: Käytössäsi on vanha versio WordPressistä, käytössä tulee olla WordPress 3.0, jotta voit käyttää WP e-Commerce 3.8 versiota

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: MP3 Player
fi: MP3 Player lisäosa

en: Macau
fi: Macao

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Maltese Lira
fi: Maltan liira

en: Manage Product Images
fi: Hallitse tuotekuvia

en: Manat
fi: Turkmenistanin manat

en: Mandatory
fi: Pakollinen

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Manual Payment
fi: Tilisiirto

en: Mark as Featured
fi: Merkitse kiinnitetyksi

en: Marketing Section
fi: Markkinoinnin asetukset

[ctx: Marketing settings tab in Settings->Store page]
en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Martinique (French)
fi: Martinique

en: Mauritanian Ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya

en: Max Upload Size
fi: Maksimitiedostokoko

en: Max downloads per file
fi: Kuinka montaa kertaa tiedosto voidaan ladata

en: Members Only Module
fi: Members Only Module lisäosa

en: Members and Capabilities
fi: Käyttäjät ja oikeudet

en: Merchant Notes:
fi: Kaupan myyjän omat muistiinpanot:

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Missed schedule
fi: Ei julkaistu ajallaan

en: Monaco
fi: Monako

en: Money and Payment
fi: Rahat ja maksut

en: More Details
fi: Lisätiedot

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Name
fi: Nimi

en: Name:
fi: Nimi

en: Nepal
fi: Nepali

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: New Caledonia (French)
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Product
fi: Uusi tuote

en: New Product Category Name
fi: Uusi kategorian nimi

en: New Product Tag Name
fi: Uusi avainsana

en: New Variation Name
fi: Uusi variaatio

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Next &gt;
fi: Seuraava &gt;

en: Next Page
fi: Seuraava sivu

en: NextGen Gallery Buy Now Buttons
fi: NextGen Gallery Buy Now Buttons lisäosa

en: No
fi: Ei

en: No Category
fi: Ei kategoriaa

en: No Image
fi: Ei kuvaa

en: No Parent
fi: Ei pääkategoriaa

en: No Product
fi: Ei tuotetta

en: No Tags
fi: Ei avainsanoja

en: No Tax Bands Setup. Set Tax Bands up in <a href="options-general.php?page=wpsc-settings&tab=taxes">Settings &gt; Taxes</a>
fi: Ei veroprosentteja. Asenna ylimääräisiä veroprosentteja <a href="options-general.php?page=wpsc-settings&tab=taxes">Asetukset &gt; Verotus</a>

en: No Theme files have been moved to your WordPress Theme Folder.
fi: Teeman tiedostoja ei ole siirretty WordPress-teeman kansioon.

en: No products found
fi: Tuotteita ei löytynyt

en: No products found in Trash
fi: Roskakorissa ei ole tuotteita

en: No transactions for this month.
fi: Tässä kuussa ei ole ollut tilauksia.

en: None
fi: Ei mitään

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Norway
fi: Norja

en: Note: Anytime you update any of the thumbnail settings, WPeC will automatically resize all of your thumbnails for you.  Depending on how many images you have, this could take awhile.
fi: Huom: päivittäessäsi pienoiskuvien asetuksia, WPeC automaattisesti päivittää pienoiskuvien koot. Riippuen kuvien määrästä, tässä saattaa kestä tovi.

en: Note: If the server times out or runs out of memory, just reload this page, the server will pick up where it left off.
fi: Huom: jos palvelimesi muisti ei riitä, lataa tämä sivu uudelleen ja päivitys jatkaa siitä mihin se jäi.

en: Note: Tax Bands are special tax rules you can create and apply on a per-product basis. <br /> Please visit the product page to apply your Tax Band.
fi: Huom: Voit käyttää veroprosentteja tuotekohtaisesti.<br />Lisää haluamasi veroprosentti Tuotteet sivun kautta.

en: Note: The Admin Report is the email sent to the e-mail address set above as soon as someone successfully buys a product.
fi: Ylläpitäjän viesti on se sähköposti, joka lähetetään yllä olevaan sähköpostiin kun joku on tilannut tuotteita.

en: Note: The Tracking Subject, is the subject for The Tracking Message email. The Tracking Message is the message e-mailed to users when you click 'Email buyer' on the sales log. This option is only available for purchases with the status of 'Job Dispatched'. Tags you can use in the email message section are %trackid% and %shop_name%
fi: Huom: Lähetystunnuksen sähköpostin aihe on se sähköpostin aihe, joka näkyy viestissä kun lähetät tilaajalle automaattisen viestin lisäksi muuta sähköpostia. Tämä ominaisuus on käytössä vasta kun tilauksen tila on 'Tilaus on lähetetty'. Käytettävissä olevat tagit: %trackid% ja %shop_name%

en: Note: The purchase receipt is the message e-mailed to users after purchasing products from your shop.
fi: Huom: Kuitti on se sähköposti, joka lähetetään asiakkaalle tilauksen jälkeen.

en: Notify site owner and unpublish this Product if stock runs out
fi: Jos tuote loppuu, lähetä ylläpidolle viestiä.

en: Number of Products
fi: Tuotteiden määrä

en: Number of Products to be displayed in the slider.
fi: Kuinka monta tuotetta karusellissä näytetään.

en: Number of products per Page:
fi: Tuotteiden määrä per sivu:

en: Number of products to show:
fi: Kuinka monta tuotetta näytetään:

en: Off Site Product link
fi: Muualla myynnissä oleva tuote

en: Old Price
fi: Aiempi hinta

en: One or more of this products variations are out of stock.
fi: Yksi tai useampi tämän tuotteen variaatioista on loppunut varastosta.

en: Oops, there is nothing in your cart.
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Open link in a new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Open link in the same window
fi: Avaa linkki samassa ikkunassa

en: Order | Orders
fi[0]: Tilaus
fi[1]: Tilausta

en: Order Details
fi: Tilauksen yksityiskohdat

en: Order ID
fi: Numero

en: Order Notes
fi: Lisätiedot

en: Order Pending: Payment Required
fi: Tilaus on odottaa maksua

en: Order Received
fi: Vastaanotettu tilaus

en: Order Status
fi: Tilauksen tila

en: Order Status:
fi: Tilauksen tila:

en: Ounces
fi: unssia

en: Packing Slip
fi: Tilaustiedot

en: Page
fi: Sivu

en: Page %s
fi: Sivu %s

en: Page Number position
fi: Sivunumeron sijainti

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Pagination settings
fi: Sivutuksen asetukset

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Parent Product Category
fi: Pääkategoria

en: Parent Product Category:
fi: Pääkategoria:

en: Parent Variation
fi: Päävariaatio

en: Parent Variations:
fi: Päävariaatiot:

en: Password
fi: Salasana

en: Password:
fi: Salasana:

en: PayPal Express Checkout 2.0
fi: ayPal Express Checkout 2.0

en: Payment Declined
fi: Maksua ei hyväksytty

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Payment Type
fi: Maksutapa

[ctx: Payments settings tab in Settings->Store page]
en: Payments
fi: Maksutavat

en: Pending sale | Pending sales
fi[0]: Keskeneräinen tilaus
fi[1]: Keskeneräistä tilausta

en: People can use this RSS feed to keep up to date with your product list.
fi: RSS-osoitteen avulla ihmiset pysyvät ajantasalla tuotteistasi.

en: People who bought this item also bought
fi: Tämän tuotteen ostaneet, ovat ostaneet myös

en: Per Product
fi: per tuote

en: Personalisation Options
fi: Tuotteen kustomointi

en: Personalize Your Product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelinnumero

en: Phone:
fi: Puhelinnumero:

en: Pitcairn Island
fi: Pitcairn

en: Please Select A Payment Gateway
fi: Valitse maksutapa

en: Please agree to the terms and conditions, otherwise we cannot process your order.
fi: Hyväksy toimitusehdot.

en: Please choose a country below to calculate your shipping costs
fi: Valitse toimitusmaa laskeaksesi toimituskulut:

en: Please enter a Zipcode and click calculate to proceed
fi: Kirjoita postinumero ja paina "laske" painiketta

en: Please enter a valid CVV.
fi: Kirjoita kelvollinen varmennuskoodi.

en: Please enter a valid address
fi: Kirjoita osoite

en: Please enter a valid card number.
fi: Kirjoita kelvollinen luottokortin numero

en: Please enter a valid email address
fi: Kirjoita sähköpostiosoite

en: Please enter a valid expiry date.
fi: Kirjoita kelvollinen voimassaolopäivä.

en: Please enter a valid name
fi: Kirjoita nimi

en: Please enter a valid phone number
fi: Kirjoita puhelinnumero

en: Please enter a valid surname
fi: Kirjoita sukunimi

en: Please enter your town or city.
fi: Kirjoita kaupunki tai kunta

en: Please provide a Zipcode and click Calculate in order to continue.
fi: Syötä postinumero ja klikkaa painiketta laskeaksi toimituskulut.

en: Please provide for more accurate rates
fi: Syötä kaupunki tarkempia toimituskuluja varten

en: Please refrain from uploading images larger than <strong>%d x %d</strong> pixels
fi: Älä lataa isompia kuvia uin <strong>%d x %d</strong> pikselin suuruisia.

en: Please review your order
fi: Tarkista tilauksesi

en: Please select
fi: Valitse

en: Please select a category you would like to place all products from this CSV into
fi: Valitse tuotteille kategoria

en: Please select your country from the list.
fi: Valitse maa listalta

en: Please visit our shop
fi: Vieraile kaupassamme

en: Poland
fi: Puola

en: Polynesia (French)
fi: Ranskan Polynesia

en: Portugal
fi: Portugali

en: Postage &amp; Tax
fi: Toim.kulut &amp; verot

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Postal code:
fi: Postinumero:

en: Pounds
fi:  paunaa

en: Premium Upgrades
fi: Maksulliset lisäosat

en: Presentation Settings
fi: Ulkoasun asetukset

[ctx: Presentation settings tab in Settings->Store page]
en: Presentation
fi: Ulkoasu

en: Preview:
fi: Esikatsele:

en: Previous Page
fi: Edellinen sivu

en: Price
fi: Hinta

en: Price Control
fi: Hinta-asetukset

en: Price Range
fi: Hintahaarukka

en: Price Range Widget
fi: Kaupan hintahaarukka vimpain

en: Price:
fi: Hinta:

en: Price: %s and above.
fi: Tuotteen hinta: %s ja enemmän.

en: Product
fi: Tuote

en: Product Categories
fi: Kaupan kategoriat

en: Product Category
fi: Kategoria

en: Product Category Settings
fi: Kategorioiden asetukset

en: Product Code
fi: Tuotekoodi

en: Product Display
fi: Tuotelistauksen näkymä

en: Product Donations
fi: Lahjoitukset

en: Product Download
fi: Ladattavat tuotteet

en: Product Grouping Widget
fi: Näyttää listan kaupan kategorioista

en: Product Groups Only (All products displayed)
fi: Vain tyoteryhmät (kaikki tuotteet näytetään)

en: Product Groups/Products Display
fi: Tuoteryhmät / tuotteen näyttö

en: Product Image Gallery
fi: Kuvagalleria

en: Product Images
fi: Tuotekuvat

en: Product Name
fi: Nimi

en: Product Options
fi: Vaihtoehdot

en: Product Page Settings
fi: Päätuotesivun asetukset

en: Product Search Tags
fi: Hae tuotteiden avainsanoja

en: Product Settings
fi: Tuotteiden asetukset

en: Product Slider
fi: Product Slider lisäosa

en: Product Specials
fi: Alennetut tuotteet

en: Product Specials Widget
fi: Ale-tuotteiden vimpain

en: Product Specific Tax
fi: Tuotekohtaiset verot

en: Product Status
fi: Tuotteen tila

en: Product Tags
fi: Avainsanat

en: Product Tags Widget
fi: Näyttää käytetyimmät tuotteiden avainsanat pilvenä

en: Product Tracking Email
fi: Lähetystunnus

en: Product in stock
fi: Tuotetta on varastossa

en: Product not in stock
fi: Tuotetta ei ole varastossa

en: Product prices are tax exclusive - add tax to the price during checkout
fi: Tuotteiden hinnat eivät sisällä veroa - vero lisätään kassalla

en: Product prices are tax inclusive - during checkout the total price doesn't increase but tax is shown as a line item
fi: Tuotteiden hinnat sisältävät veron - kassan loppusumma ei nouse, mutta vero näytetään omalla rivillään

en: Production
fi: Valmisversio

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products Page
fi: Tuotteet

en: Products Page Thumbnail Size:
fi: Päätuotesivun pienoiskuvan koko:

en: Products Per Row
fi: Tuotteita per rivi

en: Products in this category use the billing address to calculate shipping
fi: Tämän kategorian tuotteet käyttävät laskutusosoitetta toimituskulujen laskemiseen

en: Prohibited <a href="http://checkout.google.com/support/sell/bin/answer.py?answer=75724">by Google?</a>
fi: <a href="http://checkout.google.com/support/sell/bin/answer.py?answer=75724">Googlen estämä?</a>

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Publish
fi: Julkaise

en: Published
fi: Julkaistu

en: Purchase
fi: Maksa tilaus

en: Purchase #
fi: Tilaus #

en: Purchase # %s
fi: Tilaus # %s

en: Purchase History
fi: Historia

en: Purchase Log Date:
fi: Tilauspäivämäärä:

en: Purchase Log Email
fi: Mistä sähköpostiosoitteesta asiakkaille lähetetään viestiä

en: Purchase Number:
fi: Tilausnumero:

en: Purchase Receipt
fi: Kuitti

en: Purchase Receipt - Reply Address
fi: Mikä sähköpostiosoite näytetään asiakkaan saaman viestin vastauskentässä

en: Purchase Receipt - Reply Name
fi: Mikä nimi näytetään asiakkaan saaman viestin nimikentässä

en: Purchase Report
fi: Ylläpitäjän raportti

en: Purchase unavailable options
fi: Osta Gold Cart lisäosa ottaaksesi käyttöön luettelon tai ruudukon.

en: Qty
fi: KPL

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity In Cart
fi: Tuotteita korissa

en: Quantity:
fi: KPL:

en: Quick Edit
fi: Pikamuokkaus

en: RSS Address
fi: RSS-osoite

en: RSS Feed Address
fi: RSS-syötteen osoite

en: Read the rest of this entry &raquo;
fi: Jatka lukemista &raquo;

en: Receipt has been resent
fi: Sähköposti lähetetty

en: Release downloads locked to this IP address %s
fi: Vapauta tämän %s IP-osoitteen lataukset

en: Remaining stock of %s is 0. Product was unpublished.
fi: %s tuotteen varastosaldo on 0. Tuote on muutettu luonnokseksi.

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remove
fi: Poista

en: Remove this record
fi: Poista tilaus tietokannasta

en: Replace Page Title With Product/Category Name
fi: Korvaa sivun otsikko tuotteen/kategorian nimellä

en: Replace tax percentage with product specific tax rate
fi: Vaihda veroprosentti tuotteen omaan veroprosenttiin (valitse tämä jos myyt esim. vaatteita 23%, mutta joukossa on myös muutama kirja 9%)

en: Resend Receipt to Buyer
fi: Lähetä tilaustiedot uudelleen tilaajalle

en: Reset API Key
fi: Vapauta API-avain

en: Reunion (French)
fi: Réunion

en: Review and purchase
fi: Tarkista tiedot ennen maksamista

en: Russia
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: SKU
fi: Tuotekoodi

en: SKU:
fi: Tuotekoodi:

en: Saint Kitts & Nevis Anguilla
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint-Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent & Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sale Price
fi: Alennettu hinta

en: Sale Price:
fi: Alennettu hinta:

en: Sale Products:
fi: Alennetut tuotteet:

en: Sales
fi: Tilaukset

en: Sales Summary
fi: Kaupan yhteenveto

en: Sales by Month
fi: Kaupan kuukausitulot

en: Sales by Quarter
fi: Kaupan neljännesvuositulot

en: Sales over or equal to: %1$s<input type="text" size="6" name="wpsc_options[shipping_discount_value]" value="%2$s" id="shipping_discount_value" /> will receive free shipping.
fi: Tilaus, jonka loppusumma on yli <input type="text" size="6" name="wpsc_options[shipping_discount_value]" value="%2$s" id="shipping_discount_value" /> %1$s on oikeutettu ilmaisiin toimituskuluihin.

en: Same as billing address:
fi: Sama osoite:

en: Sandbox (For testing)
fi: Sandbox (testausversio)

en: Sao Tome and Principe
fi: São Tomé ja Príncipe

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Saudi Riyal
fi: Saudi-Arabian rial

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Profile
fi: Tallenna tiedot

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Scheduled
fi: Odottaa julkaisua

en: Search Logs
fi: Etsi tilauksia

en: Search Product Categories
fi: Etsi kategorioita

en: Search Products
fi: Etsi tuotteita

en: Search Variations
fi: Etsi variaatioita

en: Select
fi: Valitse

en: Select Category
fi: Valitse kateogria

en: Select Category:
fi: Valitse kategoria:

en: Select a Form Set
fi: Valitse lomake

en: Select a Product
fi: Valitse tuote

en: Select a Unique Name
fi: Valitse uniikki nimi

en: Select a file from your computer to include with this purchase.
fi: Valitse tilaukseen liitettävä tiedosto tietokoneeltasi.

en: Select all downloadable files for %s
fi: Valitse ladattavat tiedostot tuotteelle '%s'

en: Select an MP3 file to upload as a preview
fi: Valitse MP3-tiedosto esikuuntelua varten

en: Select an Option
fi: Valitse vaihtoetho

en: Select from existing files
fi: Valitse jo siirretyistä tiedostoista

en: Select if you would like to import your products in as Drafts or Publish them right away.
fi: Valitse haluatko lisätä tuotteet luonnoksiksi tai julkaista ne heti.

en: Select the category you would like to display with a Shortcode.
fi: Valitse kategoria, jonka WP-koodin haluat.

en: Select the markets you are selling this category to.
fi: Valitse maat, joille myyt tämän kategorian tuotteita.

en: Select the number of products you would like to display per page.
fi: Kuinka monta tuotetta haluat näkyvän sivulla.

en: Select the product you would like to create a shortcode for.
fi: Valitse tuote, jonka WP-koodin haluat.

en: Select what product category you want to display on the products page
fi: Valitse mikä tuotekategoria näytetään päätuotesivulla

en: Select your primary business location.
fi: Kaupan / yrityksen ensisijainen sijanti.

en: Send Custom Message
fi: Lähetä tunnus sähköpostitse tilaajalle

en: Server Type
fi: Palvelimen tyyppi

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings successfully updated.
fi: Asetukset päivitetty.

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Seychelles Rupee
fi: Seychellien rupia

en: ShipWire Email
fi: ShipWire sähköpostiosoite

en: ShipWire Password
fi: ShipWire salasana

en: ShipWire Settings
fi: ShipWire asetukset

en: Shipping
fi: Toimituskulut

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Shipping City
fi: Vastaanottajan kaupunki

en: Shipping Country
fi: Vastaanottajan maa

en: Shipping First Name
fi: Vastaanottajan etunimi

en: Shipping Last Name
fi: Vastaanottajan sukunimi

en: Shipping Method:
fi: Toimitustapa:

en: Shipping Modules
fi: Toimitustavat

en: Shipping Option:
fi: Toimitustavan lisätiedot:

en: Shipping Options
fi: Lähetyksen lisätiedot

en: Shipping Post Code
fi: Vastaanottajan postinumero

en: Shipping Price
fi: Toimituskulut

en: Shipping State
fi: Vastaanottajan maakunta

en: Shipping Status:
fi: Toimituksen tila:

[ctx: Shipping settings tab in Settings->Store page]
en: Shipping
fi: Toimitustavat

en: Shop Settings
fi: Kaupan asetukset

en: Shopping Cart
fi: Ostoskori

en: Shopping Cart Settings
fi: Ostoskorin asetukset

en: Shopping Cart Widget
fi: Kaupan ostoskori vimpain

en: Short Message:
fi: Lyhyt viesti:

en: Shortcode:
fi: WP-koodi

en: Shortcodes and Template Tags
fi: WP- ja PHP-koodit

en: Shortcodes are used to display a particular category or group within any WordPress page or post.
fi: Voit liittää tämän koodin WordPress artikkeliin tai sivuun näyttääksesi kyseisen kategorian tai ryhmän tuotteet.

en: Show Advanced Search
fi: Näytä yksityiskohtainen haku

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show All Products
fi: Näytä kaikki tuotteet

en: Show Breadcrumbs
fi: Näytä kaupan linkkivalikko tuotesivulla

en: Show Categories
fi: Näytä kategoriat

en: Show Description
fi: Näytä tuotekuvaus

en: Show Dropshop on every page
fi: Näytä DropShop jokaisella sivulla

en: Show Dropshop only on product page
fi: Näytä DropShop vain tuotesivulla

en: Show Product Category Description
fi: Näytä kategorioiden kuvaukset

en: Show Product Category Thumbnails
fi: Näytä kategorioiden pienoiskuvat

en: Show Product Count per Product Category
fi: Näytä kategoriassa olevien tuotteiden lukumäärä

en: Show Product Ratings
fi: Näytä tuotteen arviointi

en: Show Search
fi: Näytä hakutoiminto

en: Show Share This (Social Bookmarks)
fi: Näytä Jaa tämä linkki (sosiaalisen median linkit)

en: Show Stock Availability
fi: Näytä varastosaldo

en: Show Subcategory Products in Parent Category
fi: Näytä alakategorian tuotteet pääkategorian sivulla

en: Show Thumbnail Gallery
fi: Näytä pienoiskuvien galleria

en: Show Thumbnails
fi: Näytä pienoiskuvat

[ctx: Show all [category name]]
en: Show All %s
fi: Näytä kaikki %s

en: Show images only
fi: Näytä ainoastaan kuvat

en: Show list of categories
fi: Näytä kategorialista

en: Show list of product categories
fi: Näytä kategorialuettelo

en: Sierra Leone Leone
fi: Sierra Leone leone

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Signing up is free and easy! please fill out your details your registration will happen automatically as you checkout. Don't forget to use your details to login with next time!
fi: Rekisteröidy täyttämällä käyttäjätunnuksesi, salasanasi ja sähköpostisi. Rekisteröinti tapahtuu automaattisesti kun täytät muutkin tiedot ja hyväksyt maksun.

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Single Product Image Size
fi: Yksittäisen tuotteen kuvan koko

en: Single Product Page Thumbnail:
fi: Yksittäisen tuotteen pienoiskuva:

en: Sliding Product Groups (1 product per page)
fi: Liukuvat tuoteryhmät (1 tuote per sivu)

en: Slovenian Tolar
fi: Slovenian tolar

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Solomon Islands Dollar
fi: Salomonsaarten dollari

en: Somali Shilling
fi: Somalian šillinki

en: Some Theme files have been moved to your WordPress Theme Folder.
fi: Osa kaupan teematiedostoista on varmuuskopioitu nykyiseen WordPress teemasi kansioon.

en: Sorry, but the item "%s" is out of stock.
fi: Tuotetta "%s" ei ole varastossa.

en: Sorry, but there is only %s of this item in stock. | Sorry, but there are only %s of this item in stock.
fi[0]: Saatavilla on ainoastaan %s kappale.
fi[1]: Saatavilla on ainoastaan %s kappaletta.

en: Sorry, but this variation is out of stock.
fi: Tätä variaatiota ei ole varastossa.

en: Sorry, but you cannot add zero items to your cart
fi: Lisää vähintään yksi tuote.

en: Sorry, for some reason, we couldn't duplicate this product because it could not be found in the database, check there for this ID:
fi: Tuotteen monistaminen ei onnistunut, koska sitä ei löytynyt tietokannasta. Tutki tietokannasta ID-numeroa:

en: Sorry, online ordering is unavailable to this destination and/or weight. Please double check your destination details.
fi: Toimitus ei onnistu tähän määränpäähän ja/tai painon kanssa. Tarkistathan tiedot.

en: Sorry, sold out!
fi: Loppuunmyyty

en: Sort Product By
fi: Lajittele tuotteet

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South African Rand
fi: Etelä-Afrikan rand

en: South Georgia & South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Eteläiset Sandwichsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: Sri Lanka Rupee
fi: Sri Lankan rupia

en: Start
fi: Alkaa

en: State
fi: Maakunta

en: State:
fi: Maakunta:

en: Status
fi: Tila

en: Status: All
fi: Tila: kaikki

en: Stock
fi: Varastossa

en: Stock Control
fi: Varastosaldo

en: Stock Keeping Unit
fi: Tuotekoodi

en: Stock Qty
fi: Varastosaldo

en: Stock Quantity
fi: Varastosaldo

en: Stock Quantity Limit
fi: Varastosaldon raja

en: Stock:
fi: Varastossa:

en: Store
fi: Kauppa

en: Store Sales
fi: Kaupan tilaukset

en: Store Settings
fi: Kaupan asetukset

en: Store Update
fi: Kaupan päivitys

en: Store Upgrades
fi: Kaupan lisäosat

en: Street 1:
fi: Katu 1:

en: Street 2:
fi: Katu 2:

en: Subtotal amount
fi: Tuotteiden yhteishinta

en: Success, your <a href='%s'>products</a> have been upload.
fi: <a href='%s'>Tuotteet</a> ladattiin onnistuneesti.

en: Sudanese Dinar
fi: Sudanin punta

en: Surinam Guilder
fi: Surinamen dollari

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
fi: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Swaziland Lilangeni
fi: Swazimaan lilangeni

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syria
fi: Syyria

en: Syrian Pound
fi: Syyrian punta

en: Table Rate Price
fi: Lasketut hinnat

en: Tags can be used
fi: Käytettävissä olevat tagit

en: Taiwan Dollar
fi: Taiwanin dollari

en: Tajik Ruble
fi: Tadžikistan somoni

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Tanzanian Shilling
fi: Tansanian šillinki

en: Target Market Restrictions
fi: Rajatut kohdemaat

en: Target Markets
fi: Kohdemaat

en: Tax
fi: Vero

en: Tax Bands
fi: Veroprosentit

en: Tax Included
fi: Sisältäen alvin

en: Tax Logic
fi: Verologiikka

en: Tax Rates
fi: Maakohtaiset veroprosentit

en: Tax Settings
fi: Veroasetukset

en: Taxable Amount
fi: Veron määrä

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes are not enabled. See <a href="options-general.php?page=wpsc-settings&tab=taxes">Settings &gt; Taxes</a>
fi: Et ole lisännyt veroprosentteja. Mene <a href="options-general.php?page=wpsc-settings&tab=taxes">Asetukset &gt; Verot</a>

[ctx: Taxes settings tab in Settings->Store page]
en: Taxes
fi: Verotus

en: Template tags are used to display a particular category or group within your theme / template.
fi: Voit liittää tämän koodin teemasi .php tiedostoon näyttääksesi kyseisen kategorian tai ryhmän tuotteet.

en: Terms and Conditions
fi: Toimitusehdot

en: Test Mode Enabled:
fi: Testausversio

en: Text
fi: Teksikenttä

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank you for purchasing with %shop_name%, any items to be shipped will be processed as soon as possible, any items that can be downloaded can be downloaded using the links on this page.All prices include tax and postage and packaging where applicable.
    	You ordered these items: 
    	%product_list%%total_shipping%%total_price%
fi: Kiitos kun tilasit kaupastamme. Toimitettavat tuotteet lähetetään mahdollisimman pian, ladattavat tuotteet voit ladata tämän sivun linkeistä. Tilasit seuraavat tuotteet:
    	%product_list%%total_shipping%%total_price%

en: Thank you for purchasing with %shop_name%, any items to be shipped will be processed as soon as possible, any items that can be downloaded can be downloaded using the links on this page.All prices include tax and postage and packaging where applicable.You ordered these items:%product_list%%total_shipping%%total_price%
fi: Kiitos kun tilasit kaupastamme. Toimitettavat tuotteet lähetetään mahdollisimman pian, ladattavat tuotteet voit ladata tämän sivun linkeistä. Tilasit seuraavat tuotteet: %product_list%%total_shipping%%total_price%

en: Thank you, your purchase is pending, you will be sent an email once the order clears.
fi: Kiitos tilauksestasi, tilaus odottaa maksua. Saat sähköpostia, kun olemme vastaanottaneet maksun.

en: Thanks, the coupon has been added.
fi: Alennuskuponki on lisätty.

en: Thanks, the purchase log record has been deleted
fi: Tilaus on poistettu

en: Thanks, the themes have been copied.
fi: Varmuuskopiointi valmis.

en: Thanks, you have made a succesful backup of your theme.  It is located at the URL below.  Please note each backup you create will replace your previous backups.
fi: WordPress teeman varmuuskopionti valmis. Huomioi, että jokainen uusi varmuuskopiointi poistaa edellisen varmuuskopioinnin.

en: Thanks, your changes have been saved.
fi: Muutokset ovat tallennettu.

en: The PayPal API has returned an error!
fi: PayPal API ei ole kunnossa!

en: The Target Markets feature has been disabled because you have the Suhosin PHP extension installed on this server. If you need to use the Target Markets feature then disable the suhosin extension, if you can not do this, you will need to contact your hosting provider.
fi: Kohdemaat ominaisuus on poistettu käytöstä, koska olet asentanut Suhosin PHP lisäosan. Jos haluat käyttää kohdemaita, poista Suhosin PHP käytöstä.

en: The Target Markets feature has been disabled because you have the Suhosin PHP extension installed on this server. If you need to use the Target Markets feature then disable the suhosin extension, if you can not do this, you will need to contact your hosting provider.
fi: Kohdemaat ominaisuus on poistettu käytöstä, koska olet asentanut Suhosin PHP lisäosan. Jos haluat käyttää kohdemaita, poista Suhosin PHP käytöstä.n

en: The Target Markets feature has been disabled because you have the Suhosin PHP extension installed on this server. If you need to use the Target Markets feature, then disable the suhosin extension. If you can not do this, you will need to contact your hosting provider.
fi: Kohdemaat ominaisuus on poistettu käytöstä, koska olet asentanut Suhosin PHP lisäosan. Jos haluat käyttää kohdemaita, poista Suhosin PHP käytöstä.

en: The Transaction was successful
fi: Tilaus onnistui

en: The administrator has unlocked your file
fi: Ylläpitäkä on poistanut tuotteesi lukituksen

en: The following shipping modules all need cURL which is not installed on this server, you may need to contact your web hosting provider to get it set up.
fi: Seuraavat toimitustavat tarvitsevat cURL ominaisuuden, asenna ominaisuus tai ota yhteyttä palveluntarjoajaasi.

en: The text that people see when making a purchase
fi: Tämä nimi näytetään kassalla

en: There are no files attached to this product.  Upload a new file or select from other product files.
fi: Tälle tuotteelle ei ole lisätty tiedostoja. Lataa uusi tiedosto tai valitse toisen tuotteen tiedostoista.

en: There are no products in this group.
fi: Ei lisättyjä tuotteita.

en: There are no purchase logs for your selection, please try again.
fi: Tilauksia ei löytynyt, kokeile uudelleen.

en: There have not been any purchases yet.
fi: Et ole tehnyt tilauksia.

en: There is a problem with your PayPal account configuration, please contact PayPal for further information.
fi: Antamasi PayPal-tilin tiedoissa on virheitä, ota yhteyttä PayPaliin.

en: There was a problem connecting to the payment gateway.
fi: Maksutapaan ei saatu yhteyttä.

en: There was an error while uploading your csv file.
fi: Tiedostoa ei onnistuttu lataamaan.

en: These notes are only available here.
fi: Nämä muistiinpanot eivät näy julkisesti.

en: This Product has variations, to edit the price please use the <a href="#variation_control">Variation Controls</a> below.
fi: Tuote sisältää variaatioita, muokataksesi tuotteiden hintoja valitse ohesta <a href="#variation_control">variaatiot</a>.

en: This Product has variations, to edit the quantity please use the Variation Controls below.
fi: Tällä tuotteella on variaatioita, muokataksesi määrää, muokkaa määriä variaatioiden kautta.

en: This adds a paypal buy now button for the product selected, this will take your customer straight to PayPal.
fi: Tämä lisää PayPalin 'Osta' painikkeen kyseiselle tuotteelle ja painike ohjautuu suoraan PayPalin sivuille.

en: This adds an add to cart button for the product selected.
fi: Tämä lisää 'Lisää koriin' painikkeen valitulle tuotteelle.

en: This can cause warnings for your users if you do not have a properly configured SSL certificate
fi: Tämä saattaa aiheuttaa virheitä, jos SSL-sertifikaatti ei ole asennettu oikein.

en: This category requires additional checkout form fields
fi: Näytä tämän kategorian tuotteita ostaessa kassasivulla ylimääräisiä lomakekenttiä:

en: This coupon affects each product at checkout.
fi: Tämä kuponki vaikuttaa ostoskorin jokaiseen tuotteeseen.

en: This download is no longer valid, Please contact the site administrator for more information.
fi: Tiedosto ei ole enää ladattavissa, ota meihin yhteyttä!

en: This is a description
fi: Tämä on kuvaus

en: This is a donation, checking this box populates the donations widget.
fi: Tämä on lahjoitus, tämän ruksaaminen asentaa lahjoitukset-vimpaimen.

en: This is the Thumbnail size that will be displayed on the Single Product page. You can change the default sizes under your store settings
fi: Tämän kokoinen pienoiskuva näytetään tuotesivulla. Voit muuttaa pienoiskuvien oletuskokoja kaupan asetuksista.

en: This product has no available stock
fi: Tuotetta ei ole varastossa

en: This product has sold out.
fi: Tuote on loppuunmyyty.

en: This product is not taxable.
fi: Tämä tuote on veroton.

en: This shipping module only works if the base country in settings, region is set to Australia.
fi: Tämä toimitustapa on käytössä vain jos kauppasi sijaitsee Australiassa.

en: This users cart was empty
fi: Ostoskori oli tyhjä

en: This will add all your products you have on sale from the selected category
fi: Tämä lisää valitsemasi kategorian kaikki alennetut tuotteet

en: This will add all your products you have on sale to the page
fi: Tämä lisää kaikki alennuksessa olevat tuotteet sivulle

en: This will add the selected product to your page.
fi: Tämä lisää valitun tuotteen sivulle.

en: This will be the Email address that the Purchase Reciept is sent to.
fi: Tähän osoitteeseen lähetetään sähköpostia tilauksen jälkeen.

en: Thousands and decimal separators
fi: Tuhaterotin ja desimaalierotin

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Three Months
fi: Kolmen kuukauden ajalta

en: Thumbnail Settings
fi: Pienoiskuvien asetukset

en: Thumbnail Size
fi: Pienoiskuvan koko

en: Thumbnail&nbsp;Size
fi: Pienoiskuvan&nbsp;koko

en: Thumbnails regenerated.
fi: Pienoiskuvat uudelleenluotu.

en: Time Uploaded
fi: Päiväys

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To change the look of certain aspects of your shop, you can edit the moved files that are found here:
fi: Jos haluat muuttaa kaupan ulkoasua, voit muokata kaupan teematiedostoja, jotka löytyvät osoitteesta:

en: To configure a payment module select one on the left.
fi: Muokataksesi maksutavan asetuksia, valitse kyseinen maksutapa vasemmalta.

en: To configure a shipping module select one on the left.
fi: Muokataksesi toimitustavan asetuksia, valitse kyseinen toimitustapa vasemmalta.

en: To enable shipping in WP e-Commerce you must select which shipping methods you want to enable on your site.<br /> If you want to use fixed-price shipping options like "Pickup - $0, Overnight - $10, Same day - $20, etc." you can download a WordPress plugin from plugins directory for <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/wp-e-commerce-fixed-rate-shipping/">Simple shipping</a>. It will appear in the list as "Fixed rate".
fi: Valitse ohesta toimitustavat, jotta voit asettaa toimituskulut.<br />Jos haluat käyttää muuttumattomia toimituskuluja kuten "Nouto - 0 €, Seuraavan päivän toimitus - 10 €, Saman päivän toimitus - 20 €, jne." voit ladata ilmaisen <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/wp-e-commerce-fixed-rate-shipping/">Simple shipping lisäosan</a>. Asennettuasi lisäosan näet sen alla "Fixed rate" nimisenä toimitustapana.

en: To import your products into <a href="http://www.google.com/merchants/" target="_blank">Google Merchant Centre</a> so that they appear within Google Product Search results, sign up for a Google Merchant Centre account and add a scheduled data feed with the following URL:
fi: Asentaaksesi tuotteet <a href="http://www.google.com/merchants/" target="_blank">Google Merchant Centre</a>-palveluun, jotta ne näkyvät Google Product Search tuloksissa, liity Google Merchant Centren jäseneksi ja lisää seuraava osoite syötteeksi:

en: To over-ride the presentation settings for this group you can enter in your prefered settings here
fi: Jos et halua tämän ryhmän käyttävän ulkoasun oletusasetuksia, voit muuttaa ne tästä.

en: Tongan Pa&#699;anga
fi: Tongan paʻanga

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Income
fi: Kokonaistulot

en: Total Price
fi: Tilauksen loppusumma

en: Total Shipping
fi: Toimituskulut

en: Total Shipping: %s
fi: Toimituskulut: %s

en: Total Tax
fi: Vero yhteensä

en: Total quantity
fi: Tilauksen loppusumma

en: Total weight <br />(<abbr alt="You must enter the weight here in pounds, regardless of what you used on your products" title="You must enter the weight here in pounds, regardless of what you used on your products">in pounds</abbr>)
fi: Kokonaispaino<br />(<abbr alt="Anna tilauksen loppupaino paunoina" title="Anna tilauksen loppupaino paunoina">paunoina</abbr>)

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Track & Trace means you may track the progress of your parcel with our online parcel tracker, just login to our website and enter the following Tracking ID to view the status of your order.
    
    Tracking ID: %trackid%
fi: Voit seurata tilauksesi kulkua postin sivuilla oheisella tunnuksella: %trackid%

en: Track History:
fi: Tilauksen historia:

en: Track and Trace settings
fi: Lähetystunnuksen asetukset

en: Tracking Email Message
fi: Lähetystunnuksen sähköpostin viesti

en: Tracking Email Subject
fi: Lähetystunnuksen sähköpostin aihe

en: Tracking ID
fi: Lähetystunnus

en: Tracking ID:
fi: Lähetystunnus

en: Transaction ID
fi: Tilausnumero

en: Transaction Id
fi: Tilausnumero

en: Transaction Results
fi: Tilaus

en: Trash
fi: Poista

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Trinidad and Tobago Dollar
fi: Trinidad ja Tobagon dollari

en: Tunisian Dollar
fi: Tunisian dollari

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Turn tax on
fi: Ota verot käyttöön

en: Type
fi: Tyyppi

en: U.K.
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: USA
fi: Yhdysvallat

en: USA Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Uganda Shilling
fi: Ugandan šillinki

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukraine Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia

en: Uncategorized
fi: Ei kategoriaa

en: Unique Names
fi: Uniikki nimi

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: Unmark as Featured
fi: Poista kiinnitys

en: Unsaved changes have been detected. Click OK to lose these changes and continue.
fi: Tuote sisältää tallentamattomia tietoja. Valitse OK menettääksesi muutokset.

en: Update
fi: Päivitä

en: Update &raquo;
fi: Päivitä &raquo;

en: Update Coupon
fi: Päivitä kuponki

en: Update Notes
fi: Päivitä

en: Update Page URLs
fi: Päivitä sivujen URL:t

en: Update Product Category
fi: Päivitä kategoriaa

en: Update Store
fi: Päivitä kauppa

en: Update Tag
fi: Päivitä avainsana

en: Update Variation
fi: Päivitä variaatio

en: Update Variations &rarr;
fi: Päivitä variaatiot &rarr;

en: Update WP e-Commerce
fi: Päivitä WP e-Commerce

en: Updating
fi: Päivittää

en: Updating Categories...
fi: Päivitetään kategorioita...

en: Updating Child Products...
fi: Päivitetään alatuotteita...

en: Updating Database...
fi: Päivitetään tietokantaa...

en: Updating Product Files...
fi: Päivittää tuotetiedostoja...

en: Updating Products...
fi: Päivitetään tuotteita...

en: Updating Variations...
fi: Päivitetään variaatioita...

en: Updating cart...
fi: Päivittää

en: Upgrades
fi: Lisäosat

en: Upgrading to WP e-Commerce 3.7 and later requires you to run this fix once.The following Boxes corresponds to the form fields in your current checkout page.  All you have to do is select from the drop-down menu box what each of the following fields represent. Sorry for any inconvenience caused, but we're sure you'll agree that the new purchase logs are worth this minor hassle.
fi: WP e-Commercen päivittäminen vaatii sen, että asennat tämän korjauksen. Ohessa olevat tiedot ovat tämän hetkisen kassasivun lomaketiedot. Valitse alasvetovalikosta vastaavat tiedot.

en: Upload Image%s
fi: Lataa tuotekuva%s

en: Upload New File
fi: Valitse siirrettävät tiedostot

en: Upload a File
fi: Lataa tiedosto

en: Uruguayan Peso
fi: Uruguayn peso

en: Use Category Grid View
fi: Näytä tuotteet ruudukkonäkymässä

en: Use Default
fi: Käytä oletusta

en: Use IntenseDebate Comments
fi: Käytä IntenseDebate kommentteja

en: Use Lightbox Effect for product images
fi: Käytä "lightbox / pop-up" efektiä kuvissa

en: Use Live Search
fi: Käytä live-hakua

en: Use Once
fi: Käytä kerran

en: Use Pagination
fi: Käytä sivutusta

en: Use Shipping
fi: Ota toimituskulut käyttöön

en: Use Sliding Cart:
fi: Käytä liukuvaa koria:

en: Use as Product Thumbnail
fi: Käytä kuvaa tuotteen pienoiskuvana

en: Use dark Dropshop style
fi: Käytä tummaa DropShop-teemaa

en: Use light Dropshop style
fi: Käytä vaaleaa DropShop-teemaa

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Users Custom Fields
fi: Tilaajan liittämät tiedot

en: Users can personalize this Product by leaving a message on single product page
fi: Tilaaja voi muokata tätä tuotetta kirjoittamalla viestin tuotteen sivun kautta

en: Users can upload images on single product page to purchase logs.
fi: Tilaaja voi ladata tuotteelle oman kuvansa tuotteen sivun kautta.

en: Users must register before checking out
fi: Asiakkaan tulee rekisteröityä ennen ostamista

en: Using lightbox means that when clicking on a product image, a larger version will be displayed in a "lightbox" style window. If you are using a plugin such as Shutter Reloaded, you may want to disable lightbox.
fi: Lightboxin käyttäminen tarkoittaa sitä, että kuvaa klikattaessa, sitä suurempi kuva näytetään "lightbox" tyylisessä ikkunassa. Jos käytössäsi on jo jokin toinen lisäosa kuten Shutter Reloaded, voit olla käyttämättä tätä ominaisuutta.

en: Uzbekistan Sum
fi: Uzbekistani som

en: Value
fi: Arvo

en: Vanuatu Vatu
fi: Vanuatun vatu

en: Variation Price
fi: Variaation hinta

en: Variation not in stock
fi: Variaatiota ei ole varastossa

en: Variation set
fi: Variaatioryhmä

en: Variations
fi: Variaatiot

en: Vatican
fi: Vatikaanivaltio

en: Venezuelan Bolivar
fi: Venezuelan bolívar fuerte

en: Vietnamese Dong
fi: Vietnamin đồng

en: View
fi: Näytä

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Katso &#8220;%s&#8221;

en: View Packing Slip
fi: Katso pakkauslista

en: View Product
fi: Näytä tuote

en: View:
fi: Katso:

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (USA)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Visit author homepage
fi: Näytä tekijän sivusto

en: Visit the shop
fi: Selaa tuotteita

en: Visit upgrade homepage
fi: Näytä päivityksen sivusto

en: WP e-Commerce 3.8 not compatible
fi: WP e-Commerce 3.8 ei ole yhteensopiva

en: WP e-Commerce Upgrades
fi: WP e-Commerce lisäosat

en: WP e-Commerce is almost ready.
fi: WP e-Commerce on melkein valmis.

en: WP e-Commerce provides you the ability to move your theme files to a safe place for theming control.
    					
    If you want to change the look of your site, select the files you want to edit from the list and click the move button. This will copy the template files to your active WordPress theme.
fi: Voit varmuuskopioida kaupan teematiedostot nykyiseen WordPressin teemakansioosi.
    					
    Jos haluat muokata kauppasi ulkoasua, valitse muokattavat tiedostot ja paina 'siirrä tiedostot' painiketta. Sen jälkeen löydät kaupan teematiedostot nykyisestä WP-teeman kansiosta.

en: WP e-Commerce updated successfully!
fi: WP e-Commerce päivitettiin onnistuneesti!

en: Wallis and Futuna Islands
fi: Wallis- ja Futunasaaret

en: Warning: Disabling this exposes your site to greater possibility of malicious files being uploaded, we reccomend installing the Fileinfo extention for PHP rather than disabling this.
fi: Varoitus: tämän poistaminen altistaa sivustosi haittatiedostoille. Asenna mieluummin Fileinfo extention for PHP lisäosa, sen sijaan, että otat tämän pois käytöstä.

en: We Recommend
fi: Suosittelemme

en: Weight
fi: Paino

en: Weight Unit
fi: Paino

en: Weight:
fi: Paino

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: When upgrading the WP e-Commerce Plugin from 3.6.* to 3.7 it is required that you associate your checkout form fields with the new Purchase Logs system. To do so please <a href="%s">Click Here</a>
fi: Päivittäessäsi WP e-Commerce lisäosan versiosta 3.6.* versioon 3.7, sinun tulee määritellä kassan lomaketiedot. Tee se <a href="%s">täällä</a>.

en: Widget
fi: Vimpain

en: Width
fi: Leveys

en: Width:
fi: Leveys:

en: Word of mouth
fi: Puskaradion kautta

en: Yemen
fi: Jemen

en: Yemeni Rial
fi: Jemenin rial

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are about to delete the selected purchase logs.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet aikeissa poistaa tilauksia.
    Paina 'Peruuta', tai 'OK' poistaaksesi tilauksen tietokannasta.

en: You are about to delete this log '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet aikeissa poistaa tilauksen '%s'
    Paina 'Peruuta', tai 'OK' poistaaksesi tilauksen tietokannasta.

en: You can create a copy of your WordPress Theme by clicking the backup button bellow. Once copied you can find them here:
fi: Voit luoda varmuuskopion WordPress teemastasi painamalla 'Varmuuskopioi WordPress teema' painiketta. Varmuuskopioi sijaitsee osoitteessa:

en: You can list a default price here for this variation.  You can list a regular price (18.99), differential price (+1.99 / -2) or even a percentage-based price (+50% / -25%).
fi: Voit lisätä oletushinnan tälle variaatiolle. Voit lisätä tavallisen hinnat (18,99), erotusinnat (+1,99 / -2) tai prosentuaalisen hinnan (+50% / -25%).

en: You can set an image for the category here.  If one exists, check the box to delete.
fi: Valitse tämän kategorian kuva. Jos olet aiemmin siirtänyt kuvan, ruksaa yllä oleva valintaruutu poistaaksesi kuvan.

en: You did not specify any template files to be moved.
fi: Et valinnut siirrettäviä tiedostoja.

en: You don't have any Upgrades yet!
fi: Sinulla ei ole päivityksiä!

en: You don't have permission to be doing that!
fi: Sinulla ei ole riittäviä oikeuksia.

en: You don't have the product slider installed, for a cool way to display your shop check out the <a href="http://getshopped.org/extend/premium-upgrades/premium-upgrades/product-slider-2010/" target="_blank">Product Slider</a>
fi: Et ole asentanut karuselliä, lisää tietoja <a href="http://getshopped.org/extend/premium-upgrades/premium-upgrades/product-slider-2010/" target="_blank">täältä</a>.

en: You have no Variations added.
fi: Tuotteella ei ole variaatioita.

en: You have not purchased any downloadable products yet.
fi: Et ole ostanut ladattavia tuotteita.

en: You just added "[product_name]" to your cart.
fi: Lisäsit tuotteen "[product_name]" ostoskoriin.

en: You must <a href="%1$s">update your database</a> to import all of your products.
fi: <a href="%1$s">Päivitä tietokanta</a> tuodakseksi kaikki tuotteet.

en: You must be logged in to use this page. Please use the form below to login to your account.
fi: Kirjaudu tilillesi.

en: You must first save this Product as a Draft before adding variations
fi: Ennen kuit voit lisätä variaatioita, tallenna tuote "luonnoksena".

en: You must select a shipping method, otherwise we cannot process your order.
fi: Valitse toimitustapa.

en: You must set your base postcode above before this shipping module will work.
fi: Kirjoita Toimitustapojen yleisasetuksiin kaupan / yrityksen ensisijainen postinumero.

en: You must sign in or register with us to continue with your purchase
fi: Kirjaudu sisään tai rekisteröidy asiakkaaksi jatkaaksesi tilaamista

en: You need to enable the widgets plugin to use this
fi: Jos haluat käyttää ominaisuutta, ota vimpain käyttöön

en: You need to install the Gold and DropShop extentions to use this
fi: Asenna Gold Cart ja DropShop lisäosat käyttääksesi tätä ominaisuutta

en: You save
fi: Säästät

en: Your API key has been Reset
fi: API-avaimesi on vapautettu

en: Your Account
fi: Asiakastili

en: Your Details
fi: Yhteystietosi

en: Your Downloads
fi: Lataukset

en: Your Order from %shop_name% has been dispatched
fi: Tilauksesi %shop_name% kaupasta on lähetetty

en: Your Rating
fi: Sinun arviosi

en: Your Transaction ID
fi: Tilausnumerosi

en: Your WP e-Commerce database needs to be updated for WP e-Commerce 3.8.  To perform this update, press the button below.  It is highly recommended that you back up your database before performing this update.
fi: WP e-Commerce tietokanta tulee päivittää ennen 3.8 versioon päivittämistä. Paina oheista painiketta päivittääksesi tietokannan. On suositeltavaa, että varmuuskopioit tietokannan ennen päivitystä.

en: Your billing/contact details
fi: Maksajan tiedot

en: Your order will be shipped to the billing address
fi: Tilauksesi toimitetaan laskutusosoitteeseen

en: Your preview for this product:
fi: Esikatsele tuotetta:

en: Your purchase from %shop_name% has just been dispatched. It should arrive soon. To keep track of your products status a tracking id has been attached. \r\n your tracking id is: %trackid%
fi: Tilauksesi kaupasta %shop_name% on lähetetty. Ohessa on lähetystunnus, jonka avulla voit seurata toimituksen etenemistä. \r\nLähetystunnus: %trackid%

en: Your shopping cart is empty
fi: Ostoskorissasi ei ole tuotteita.

en: Your website is using a currency not accepted by PayPal, select an accepted currency using the drop down menu bellow. Buyers on your site will still pay in your local currency however we will convert the currency and send the order through to PayPal using the currency you choose below.
fi: Kauppasi käyttää valuuttaa, jota PayPal ei hyväksy. Valitse ohesta hyväksytty valuutta. Tilaukset edelleen maksetaan kauppasi valuutalla, mutta kyseinen valuutta muutetaan valitsemaksesi valuutaksi.

en: Your website uses <strong>%s</strong>. This currency is not supported by PayPal, please  select a currency using the drop down menu below. Buyers on your site will still pay in your local currency however we will send the order through to Paypal using the currency you choose below.
fi: Kauppasi valuuttana on <strong>%s</strong>, jota PayPal ei hyväksy. Valitse ohesta hyväksytty valuutta. Tilaukset edelleen maksetaan kauppasi valuutalla, mutta kyseinen valuutta muutetaan valitsemaksesi valuutaksi.

en: Yugoslav New Dinar
fi: Jugoslavian dinaari

en: Yugoslavia
fi: Jugoslavia

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zambian Kwacha
fi: Sambian kwacha

en: Zimbabwe Dollar
fi: Zimbabwen dollari

en: [preview] Preview In Here [/preview]
fi: [preview] Esikatselu [/preview]

[ctx: admin menu: add new product]
en: Add New
fi: Lisää uusi

[ctx: all sales]
en: All
fi: Kaikki

en: and above
fi: ja enemmän

en: cm
fi: senttiä

[ctx: dashboard widget]
en: Category | Categories
fi[0]: Kategoria
fi[1]: Kategoriaa

[ctx: dashboard widget]
en: Product | Products
fi[0]: Tuote
fi[1]: Tuotetta

[ctx: dashboard widget]
en: Sale | Sales
fi[0]: Tilaus
fi[1]: Tilausta

[ctx: dashboard widget]
en: Variation | Variations
fi[0]: Variaatio
fi[1]: Variaatiota

en: inches
fi: tuumaa

en: meter
fi: metriä

en: more options
fi: lisää ominaisuuksia

en: number of products to show per page
fi: tuotetta per sivu

[ctx: post type name]
en: Products
fi: Tuotteet

[ctx: post type singular name]
en: Product
fi: Tuote

[ctx: slug, part of url]
en: tagged
fi: avainsanat

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: taxonomy general name]
en: Product Tags
fi: Tuotteiden avainsanapilvi

[ctx: taxonomy general name]
en: Variations
fi: Variaatiot

[ctx: taxonomy singular name]
en: Product Category
fi: Kategoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Product Tag
fi: Avainsana

[ctx: taxonomy singular name]
en: Variation
fi: Variaatio

[ctx: the total value of sales in dashboard widget]
en: Sales
fi: Tilaukset
