WP e-Commerce - en to tr translation catalogue (883 entries)

en: Please backup your website before updating!
tr: Lütfen, güncellemeden önce internet sayfanızı güncelleyin!

en: Select: <a href="%1$s"  class="wpsc_select_all" title="All">All</a> <a href="%1$s" class="wpsc_select_none" title="None">None</a>
tr: Select: <a href="%1$s"  class="wpsc_select_all" title="Tümü">Tümü</a> <a href="%1$s" class="wpsc_select_none" title="Hiçbiri">Hiçbiri</a>

[ctx: dashboard widget]
en: Product | Products
tr[0]: Ürünler

[ctx: dashboard widget]
en: Category | Categories
tr[0]: Kategoriler

[ctx: dashboard widget]
en: Sale | Sales
tr[0]: Satış

en: Status: All
tr: Durum: Tümü

en: Three Months
tr: Üç Ay

[ctx: all sales]
en: All
tr: Tüm

en: %s Item | %s Items
tr[0]: %s Ürün

en: Amount
tr: Miktar

en: Date / Time
tr: Tarih / Saat

en: Order ID
tr: Sipariş No

[ctx: the total value of sales in dashboard widget]
en: Sales
tr: Satış

en: Avg Order
tr: Sipariş Ortalaması

en: Logic
tr: Mantık

en: Property
tr: Özellik

en: Type
tr: Türü

en: Unique Names
tr: Benzersiz İsim

en: Read the rest of this entry &raquo;
tr: Bu iletinin devamını okuyun

en: Billing Address
tr: Fatura Adresi

en: Manual Payment
tr: Manuel Ödeme

en: Billing First Name
tr: Fatura Adı

en: Insure shipment against cart total
tr: Sepetinizdeki ürünleri sevkiyat esnasında sigortalayın

en: Select a Unique Name
tr: Benzersiz bir kullanıcı adı ​​seçin

en: Preview:
tr: Önizleme:

en: Free Shipping
tr: Ücretsiz Gönderi

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Merchant Notes:
tr: Satıcı Notları:

en: Add Conditions
tr: Koşulları Ekle

en: Billing City
tr: Fatura için İl

en: Select Services
tr: Hizmetleri Seç

en: Singular Shipping
tr: Tekli Ürün Gönderimi

en: All Products
tr: Tüm Ürünler

en: Billing Last Name
tr: Fatura Soyadınız

en: Name:
tr: Adı:

en: Send Custom Message
tr: Özel Mesaj Gönder

en: API Key:
tr: API Anahtarı:

en: Drag
tr: Sürükle

en: Don't have a USPS API account ?
tr: Bir USPS API anahtarınız yok mu?

en: Prohibited <a href="http://checkout.google.com/support/sell/bin/answer.py?answer=75724">by Google?</a>
tr: <a href="http://checkout.google.com/support/sell/bin/answer.py?answer=75724">Google</a> tarafından yasaklandı mı?

en: Your preview for this product:
tr: Bu ürün için önizleme:

en: Update Notes
tr: Notları Güncelle

en: more options
tr: daha fazla seçenek

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: Per Product
tr: Herbir Ürün İçin

en: Use as Product Thumbnail
tr: Ürün küçük resmi olarak kullanın

en: Select an Option
tr: Birini seçin

en: Billing Country
tr: Fatura Ülkesi

en: Billing Email
tr: Fatura için e-posta

en: Billing Phone
tr: Fatura için telefon

en: Billing Post Code
tr: Fatura için posta kodu

en: Shipping First Name
tr: Gönderilenin Adı

en: Shipping Last Name
tr: Gönderilenin Soyadı

en: Shipping City
tr: Nakliyenin Yapılacağı İl

en: Shipping State
tr: Nakliyenin Yapılacağı Bölge/Eyalet

en: Shipping Country
tr: Sevkiyatın Gerçekleştirileceği Ülke

en: Shipping Post Code
tr: Nakliye Posta Kodu

en: International Package Type
tr: Uluslararası Paket Türü

en: Add Layer
tr: Katman Ekle

en: Country:
tr: Ülke:

en: API Username
tr: API Adı

en: Server Type
tr: Sunucu Türü

en: Error Number:
tr: Hata numarası:

en: Convert to
tr: Dönüştür

en: API Password
tr: API Şifresi

en: Credit Card Expiry *
tr: Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi *

en: Long Message:
tr: Uzun Mesaj:

en: Discover
tr: Keşfet

en: [preview] Preview In Here [/preview]
tr: [preview] Burada Önizle [/preview]

en: PayPal Express Checkout 2.0
tr: PayPal Ekspres Ödeme 2.0

en: Credit Card Number *
tr: Kredi Kartı Numarası *

en: Empty Your Cart
tr: Sepetiniz Boşaltın

en: Production
tr: Üretim

en: API Signature
tr: API İmzası

en: City:
tr: Şehir:

en: State:
tr: Bölge/Eyalet:

en: Postal code:
tr: Posta kodu:

en: Card Type *
tr: Kart Türü *

en: PayPal Express
tr: PayPal Ekspres

en: Sandbox (For testing)
tr: Sandbox (test için)

en: The PayPal API has returned an error!
tr: PayPal API bir hata verdi!

en: Street 2:
tr: Cadde/Sokak 2:

en: Street 1:
tr: Cadde/Sokak 1:

en: Shipping Address:
tr: Nakliye Adresi:

en: Short Message:
tr: Kısa Mesaj:

en: Stock Quantity Limit
tr: Stok Limiti

en: Success, your <a href='%s'>products</a> have been upload.
tr: <a href='%s'>Ürünleriniz</a> yüklenmesi başarı ile gerçekleşmiştir.

en: Weight Unit
tr: Ağırlık Birimi

en: Column (%s)
tr: Sütun (%s)

en: Stock Quantity
tr: Stok

en: There was an error while uploading your csv file.
tr: CSV dosyası yüklenirken bir hata oluştu.

en: Sorry, but there is only %s of this item in stock. | Sorry, but there are only %s of this item in stock.
tr[0]: Üzgünüz, ama bu üründen stokta sadece %s adet mevcuttur.

[ctx: Marketing settings tab in Settings->Store page]
en: Marketing
tr: Pazarlama

en: Pending sale | Pending sales
tr[0]: Beklemedeki satışlar

en: Closed sale | Closed sales
tr[0]: Tamamlanmış Satış

[ctx: Taxes settings tab in Settings->Store page]
en: Taxes
tr: Vergiler

[ctx: Presentation settings tab in Settings->Store page]
en: Presentation
tr: Görünüm

[ctx: Payments settings tab in Settings->Store page]
en: Payments
tr: Ödemeler

[ctx: Shipping settings tab in Settings->Store page]
en: Shipping
tr: Nakliye

[ctx: Checkout settings tab in Settings->Store page]
en: Checkout
tr: Ödeme

[ctx: General settings tab in Settings->Store page]
en: General
tr: Genel

[ctx: Admin settings tab in Settings->Store page]
en: Admin
tr: Yönetici

en: TRL
tr: TL

en: Updating Product Files...
tr: Ürün Dosyaları Güncelleniyor ...

en: Pounds
tr: Pound

en: Updating Categories...
tr: Kategoriler Güncelleniyor ...

en: Ounces
tr: Ons

en: Use Default
tr: Varsayılanı Kullanın

en:  kgs.
tr: kg

en: Updating Database...
tr: Veritabanı güncelleniyor ...

en: + New Currency
tr: + Yeni Para Birimi

en: + Add level
tr: + Seviye Ekle

en: Grams
tr: Gram

en: Kilograms
tr: Kilogram

en: inches
tr: inç

en: meter
tr: metre

en: Open link in a new window
tr: Yeni bir pencerede aç

en: Show Product Category Description
tr: Ürün Kategorileri için Açıklama Göster

en: Product Category Settings
tr: Ürün Kategorisi Ayarları

en: %s is out of stock
tr: %s stoklarda tükendi

[ctx: post type singular name]
en: Product
tr: Ürün

[ctx: post type name]
en: Products
tr: Ürünler

en: Product Status
tr: Ürün Durumu

en: Show Product Category Thumbnails
tr: Ürün Kategorisi Resimlerini Göster

en: and above
tr: ve üzeri

en: &#8364;
tr: €

en: Your order will be shipped to the billing address
tr: Siparişiniz fatura adresine sevk edilecektir

en: LYD
tr: Lyd

en: AUD
tr: YTL

en: Old Price
tr: Eski fiyatı

en: BIF
tr: Bif

en: Same as billing address:
tr: Fatura adresi ile aynı:

en: Additional Checkout Fields
tr: Ek Ödeme Alanları

en: Order Notes
tr: Sipariş Notları

en: Users Custom Fields
tr: Kullanıcı Özel Alanlar

en: Shipping Address
tr: Nakliye Adresi

en: Please enter a valid card number.
tr: Lütfen, geçerli bir kart numarasını girin.

en: Stock:
tr: Stok:

en: Price:
tr: Fiyatı:

en: Sale Price:
tr: Satış Fiyatı:

en: Error: you don't have required permissions to edit this product
tr: Hata: Bu ürünü düzenlemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz

en: Unsaved changes have been detected. Click OK to lose these changes and continue.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler tespit edilmiştir. Değişiklikleri kaydetmeden devam etmek için Tamam'ı tıklayın.

en: Weight:
tr: Ağırlık:

en: Please enter a valid CVV.
tr: Lütfen geçerli bir CVV girin.

en: First Page
tr: İlk Sayfa

en: &lt; Previous
tr: &lt; Önceki

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Last Page
tr: Son Sayfa

en: Last &raquo;
tr: Son &raquo;

en: Next &gt;
tr: Sonraki &gt;

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: &laquo; First
tr: &laquo; İlk

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Error updating product
tr: Ürün güncellemesinde sorun çıktı

en: Taxable Amount
tr: Vergilendirilebilir Miktar

en: This product is not taxable.
tr: Bu ürün vergilendirilemez.

en: Select
tr: Seçin

en: Category Image
tr: Kategori Resim

en: You can set an image for the category here.  If one exists, check the box to delete.
tr: Burada kategori için bir resim ayarlayabilirsiniz. Bir resim mevcutsa, silmek için onay kutusunu işaretleyin.

en: Thumbnail Size
tr: Küçük resim boyutu

en: Display Category Shortcode
tr: Kategori Kısa Adını Göster

en: New Product Category Name
tr: Yeni Ürün Kategori Adı

en: All Product Categories
tr: Tüm Ürün Kategorileri

en: Parent Product Category:
tr: Ürün Üst-Kategorisi:

en: Edit Product Category
tr: Ürün Kategorisini Düzenle

[ctx: taxonomy singular name]
en: Product Category
tr: Ürün Kategorisi

en: Update Product Category
tr: Ürün Kategorisini Güncelle

en: Add New Product Category
tr: Yeni Ürün Kategorisi Ekle

en: Drag to a new position
tr: Yeni bir konuma sürükleyin

en: Length
tr: Uzunluk

en: New Product
tr: Yeni Ürün

en: Total Tax
tr: Toplam Vergi

en: Signing up is free and easy! please fill out your details your registration will happen automatically as you checkout. Don't forget to use your details to login with next time!
tr: Kaydolma ücretsiz ve kolay! Lütfen bilgilerinizi doldurun. Ödemeniz gerçekleşir gerçekleşmez, kayıt işleminiz de tamamlanacaktır. Bir sonraki alışverişinizde bu kullanıcı bilgileri ile giriş yapabilirsiniz!

en: Advanced Theme Settings
tr: Gelişmiş Tema Ayarları

en: Show list of categories
tr: Kategorilerin Listesini Göster

en: No products found
tr: Hiçbir ürün bulunamadı

en: Sign in
tr: Giriş yapın

en: Join up now
tr: Şimdi Katıl

en: No products found in Trash
tr: Çöp kutusunda ürün bulunmuyor

en: Saudi Arabia
tr: Suudi Arabistan

en: Seychelles
tr: Seyşel Adaları

en: Seychelles Rupee
tr: Seyşel Rupisi

en: Singapore
tr: Singapur

en: Singapore Dollar
tr: Singapur Doları

en: Slovakia
tr: Slovakya

en: Slovenia
tr: Slovenya

en: Solomon Islands
tr: Solomon Adaları

en: Solomon Islands Dollar
tr: Solomon Adaları Doları

en: Somalia
tr: Somali

en: Somali Shilling
tr: Somali Şilini

en: South African Rand
tr: Güney Afrika Randı

en: South Georgia & South Sandwich Islands
tr: Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları

en: Spain
tr: İspanya

en: Sri Lanka Rupee
tr: Sri Lanka Rupisi

en: Sudanese Dinar
tr: Sudan Dinarı

en: Suriname
tr: Surinam

en: Surinam Guilder
tr: Surinam Florini

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
tr: Svalbard ve Jan Mayen Adaları

en: Swaziland
tr: Svaziland

en: Swaziland Lilangeni
tr: Svaziland Lilangeni

en: Sweden
tr: Isveç

en: Swedish Krona
tr: İsveç Kronu

en: Switzerland
tr: Isviçre

en: Syria
tr: Suriye

en: Syrian Pound
tr: Suriye Lirası

en: Taiwan
tr: Tayvan

en: Taiwan Dollar
tr: Tayvan Doları

en: Tajikistan
tr: Tacikistan

en: Tajik Ruble
tr: Tacik Rublesi

en: Tanzania
tr: Tanzanya

en: Tanzanian Shilling
tr: Tanzanya Şilini

en: Thailand
tr: Tayland

en: Thai Baht
tr: Tayland Bahtı

en: Trinidad and Tobago
tr: Trinidad ve Tobago

en: Trinidad and Tobago Dollar
tr: Trinidad ve Tobago Doları

en: Tunisia
tr: Tunus

en: Tunisian Dollar
tr: Tunus Doları

en: Turkey
tr: Türkiye

en: Turkish Lira
tr: Türk Lirası

en: Turkmenistan
tr: Türkmenistan

en: Turks and Caicos Islands
tr: Turks ve Caicos Adaları

en: U.K.
tr: İngiltere

en: Uganda Shilling
tr: Uganda Şilini

en: Ukraine
tr: Ukrayna

en: Ukraine Hryvnia
tr: Ukrayna Grivnası

en: United Arab Emirates
tr: Birleşik Arap Emirlikleri

en: Arab Emirates Dirham
tr: Arap Emirlikleri Dirhemi

en: Uruguayan Peso
tr: Uruguay Pezosu

en: USA Minor Outlying Islands
tr: ABD Minor Outlying Islands

en: Uzbekistan
tr: Özbekistan

en: Uzbekistan Sum
tr: Özbekistan Sumu

en: Vatican
tr: Vatikan

en: Venezuelan Bolivar
tr: Venezüella Bolivarı

en: Vietnamese Dong
tr: Vietnam Dongu

en: Virgin Islands (British)
tr: Virgin Adaları (İngiliz)

en: Virgin Islands (USA)
tr: Virgin Adaları (ABD)

en: Wallis and Futuna Islands
tr: Wallis ve Futuna Adaları

en: Western Sahara
tr: Batı Sahara

en: Yemeni Rial
tr: Yemen Riyali

en: Yugoslavia
tr: Yugoslavya

en: Yugoslav New Dinar
tr: Yugoslav Dinarı

en: Zambia
tr: Zambiya

en: Zambian Kwacha
tr: Zambiya Kwachası

en: Zimbabwe
tr: Zimbabve

en: Zimbabwe Dollar
tr: Zimbabve Doları

en: Mauritania
tr: Moritanya

en: Show Categories
tr: Kategorileri Göster

en: Looks like you're running an older version of WordPress, you need to be running at least WordPress 3.0 to use WP e-Commerce 3.8
tr: Görünüşe göre WordPress'in eski bir sürümünü çalıştırıyorsunuz, WP e-Commerce 3.8 sürümünü kullanmak için WordPress 3.0 ve üstü bir versyion kullanmanız gerekmektedir.

en: Martinique (French)
tr: Martinik (Fransızca)

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Financial Year End
tr: Mali Yıl Sonu

en: Mauritanian Ouguiya
tr: Moritanya Ouguiyası

en: Maltese Lira
tr: Malta Lirası

en: Marshall Islands
tr: Marshall Adaları

en: US Dollar
tr: Amerikan Doları

en: CFA Franc BCEAO
tr: CFA Frangı BCEAO

en: Maldives
tr: Maldivler

en: Maldive Rufiyaa
tr: Maldiv Rufiyaası

en: Malaysia
tr: Malezya

en: Malaysian Ringgit
tr: Malezya Ringiti

en: Malawi Kwacha
tr: Malavi Kwacha

en: Madagascar
tr: Madagaskar

en: Malagasy Franc
tr: Madagaskar Frangı

en: Macau
tr: Makao

en: Macau Pataca
tr: Makao Pataca

en: Macedonia
tr: Makedonya

en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

en: Lithuania
tr: Litvanya

en: Lithuanian Litas
tr: Litvanya Litası

en: Swiss Franc
tr: İsviçre Frangı

en: Libyan Dinar
tr: Libya Dinarı

en: Liberia
tr: Liberya

en: Liberian Dollar
tr: Liberyalı Dolar

en: Lesotho Loti
tr: Lesotho Lotisi

en: Lebanon
tr: Lübnan

en: Lebanese Pound
tr: Lübnan Lirası

en: Latvia
tr: Letonya

en: Latvian Lats
tr: Letonya Yanalı

en: Lao Kip
tr: Lao Kipi

en: Kyrgyzstan
tr: Kırgızistan

en: Kuwait
tr: Kuveyt

en: Kuwaiti Dinar
tr: Kuveyt Dinarı

en: Korea, South
tr: Güney Kore

en: Korean Won
tr: Kore Wonu

en: Korea, North
tr: Kuzey Kore

en: North Korean Won
tr: Kuzey Kore Wonu

en: Australian Dollar
tr: Avustralya Doları

en: Kenyan Shilling
tr: Kenya Şilini

en: Kazakhstan
tr: Kazakistan

en: Kazakhstan Tenge
tr: Kazakistan Tengesi

en: Jordan
tr: Ürdün

en: Jordanian Dinar
tr: Ürdün Dinarı

en: Japan
tr: Japonya

en: Japanese Yen
tr: Japon Yeni

en: Jamaica
tr: Jamaika

en: Jamaican Dollar
tr: Jamaika Doları

en: Ivory Coast
tr: Fildişi Sahili

en: Italy
tr: İtalya

en: Israel
tr: İsrail

en: Israeli New Shekel
tr: İsrail Şekeli

en: Ireland
tr: İrlanda

en: Iraq
tr: Irak

en: Iraqi Dinar
tr: Irak Dinarı

en: Indonesia
tr: Endonezya

en: Indonesian Rupiah
tr: Endonezya Rupiası

en: Iran
tr: İran

en: Iranian Rial
tr: İran Riyali

en: India
tr: Hindistan

en: Indian Rupee
tr: Hint Rupisi

en: Iceland
tr: İzlanda

en: Iceland Krona
tr: İzlanda Kronu

en: Hungary
tr: Macaristan

en: Hungarian Forint
tr: Macar Forinti

en: Hong Kong Dollar
tr: Hong Kong Doları

en: Honduran Lempira
tr: Honduras Lempirası

en: Heard Island and McDonald Islands
tr: Heard Adası ve McDonald Adaları

en: Haitian Gourde
tr: Haiti Gourdesi

en: Guyana Dollar
tr: Guyana Doları

en: Guinea Bissau
tr: Gine Bissau

en: Guinea-Bissau Peso
tr: Gine-Bissau Pezosu

en: Guinea
tr: Gine

en: Guinea Franc
tr: Gine Frangı

en: Guatemalan Quetzal
tr: Guatemala Quetzal

en: Guam (USA)
tr: Guam (ABD)

en: East Carribean Dollar
tr: Doğu Karayip Doları

en: Guadeloupe (French)
tr: Guadeloupe (Fransız)

en: Greenland
tr: Grönland

en: Danish Krone
tr: Danimarka Kronu

en: Greece
tr: Yunanistan

en: Gibraltar
tr: Cebelitarık

en: Gibraltar Pound
tr: Cebelitarık Lirası

en: Ghana
tr: Gana

en: Ghanaian Cedi
tr: Gana Cedisi

en: Germany
tr: Almanya

en: Georgia
tr: Gürcistan

en: Georgian Lari
tr: Gürcistan Larisi

en: Gambia
tr: Gambiya

en: Gambian Dalasi
tr: Gambiya Dalasi

en: CFA Franc BEAC
tr: CFA Frangı BEAC

en: French Southern Territories
tr: Fransız Güney Toprakları

en: France
tr: Fransa

en: Finland
tr: Finlandiya

en: Fiji Dollar
tr: Fiji Doları

en: Faroe Islands
tr: Faroe Adaları

en: Falkland Islands
tr: Falkland Adaları

en: Falkland Islands Pound
tr: Falkland Adaları Lirası

en: Ethiopia
tr: Etiyopya

en: Estonia
tr: Estonya

en: Estonian Kroon
tr: Estonya Kronu

en: Eritrea
tr: Eritre

en: Eritrean Nakfa
tr: Eritre Nakfası

en: Equatorial Guinea
tr: Ekvator Ginesi

en: Egypt
tr: Mısır

en: Egyptian Pound
tr: Mısır Lirası

en: Ecuador
tr: Ekvador

en: Ecuador Sucre
tr: Ekvador Sucresi

en: East Timor
tr: Doğu Timor

en: Timor Escudo
tr: Timor Esküdosu

en: Dominican Republic
tr: Dominik Cumhuriyeti

en: Dominican Peso
tr: Dominik Pezosu

en: Dominica
tr: Dominika

en: East Caribbean Dollar
tr: Doğu Karayip Doları

en: Djibouti
tr: Cibuti

en: Djibouti Franc
tr: Cibuti Frangı

en: Denmark
tr: Danimarka

en: Democratic Republic of Congo
tr: Demokratik Kongo Cumhuriyeti

en: Francs
tr: Frank

en: Czech Rep.
tr: Çek Cumhuriyeti

en: Czech Koruna
tr: Çek Korunası

en: Cyprus
tr: Kıbrıs

en: Cyprus Pound
tr: Kıbrıs Lirası

en: Cuba
tr: Küba

en: Cuban Peso
tr: Küba Pezosu

en: Croatia
tr: Hırvatistan

en: Croatian Kuna
tr: Hırvat Kunası

en: Costa Rica
tr: Kostarika

en: Costa Rican Colon
tr: Kosta Rika Kolonu

en: Cook Islands
tr: Cook Adaları

en: New Zealand Dollar
tr: Yeni Zelanda Doları

en: Congo
tr: Kongo

en: Comoros
tr: Komorlar

en: Comoros Franc
tr: Komorlar Frangı

en: Colombia
tr: Kolombiya

en: Colombian Peso
tr: Kolombiya Pezosu

en: Cocos (Keeling) Islands
tr: Cocos (Keeling) Adaları

en: Christmas Island
tr: Christmas Adası

en: Chile
tr: Şili

en: Chilean Peso
tr: Şili Pezosu

en: China
tr: Çin

en: Chad
tr: Çad

en: Central African Republic
tr: Orta Afrika Cumhuriyeti

en: Cayman Islands
tr: Cayman Adaları

en: Cayman Islands Dollar
tr: Cayman Adaları Doları

en: Cape Verde Escudo
tr: Cape Verde Esküdosu

en: Cameroon
tr: Kamerun

en: Canada
tr: Kanada

en: Canadian Dollar
tr: Kanada Doları

en: Cambodia
tr: Kamboçya

en: Burundi Franc
tr: Burundi Frangı

en: Bulgaria
tr: Bulgaristan

en: Bulgarian Lev
tr: Bulgar Levası

en: Brunei Darussalam
tr: Brunei Sultanlığı

en: Brunei Dollar
tr: Brunei Doları

en: British Indian Ocean Territory
tr: İngiliz Hint Okyanusu Teritoryası

en: Brazil
tr: Brezilya

en: Brazilian Real
tr: Brezilya Reali

en: Bouvet Island
tr: Bouvet Adası

en: Norwegian Krone
tr: Norveç Kronu

en: Botswana
tr: Botsvana

en: Botswana Pula
tr: Botsvana Pula

en: Bosnia-Herzegovina
tr: Bosna-Hersek

en: Bolivia
tr: Bolivya

en: Bermudian Dollar
tr: Bermuda Doları

en: Belize Dollar
tr: Belize Doları

en: Belgium
tr: Belçika

en: Belarussian Ruble
tr: Belarus Rublesi

en: Barbados Dollar
tr: Barbados Doları

en: Bangladesh
tr: Bangladeş

en: Bangladeshi Taka
tr: Bangladeş Takası

en: Bahrain
tr: Bahreyn

en: Bahraini Dinar
tr: Bahreyn Dinarı

en: Bahamas
tr: Bahamalar

en: Bahamian Dollar
tr: Bahama Doları

en: Azerbaijan
tr: Azerbeycan

en: Azerbaijanian Manat
tr: Azerbaycan Manatı

en: Austria
tr: Avusturya

en: Aruban Guilder
tr: Aruba Florini

en: Armenia
tr: Ermenistan

en: Armenian Dram
tr: Ermeni Dramı

en: Argentina
tr: Arjantin

en: Argentine Peso
tr: Arjantin Pezosu

en: Antigua and Barbuda
tr: Antigua ve Barbuda

en: Antarctica
tr: Antarktika

en: Dollar
tr: Dolar

en: Angola
tr: Angora

en: Angolan New Kwanza
tr: Angola Yeni Kvanzası

en: American Samoa
tr: Amerikan Samoası

en: Algeria
tr: Cezayir

en: Algerian Dinar
tr: Cezayir Dinarı

en: Albania
tr: Arnavutluk

en: Albanian Lek
tr: Arnavutluk Leki

en: Afghanistan
tr: Afganistan

en: Afghanistan Afghani
tr: Afganistan Afganisi

en: USA
tr: ABD

en: Australia
tr: Avustralya

en: Great Britain
tr: İngiltere

en: Mauritius Rupee
tr: Mauritius Rupisi

en: Mexico
tr: Meksika

en: Mexican Nuevo Peso
tr: Meksika Pezosu

en: Micronesia
tr: Mikronezya

en: Moldovan Leu
tr: Moldova Leusu

en: Monaco
tr: Monako

en: Mongolia
tr: Moğolistan

en: Mongolian Tugrik
tr: Moğol Tugriki

en: Morocco
tr: Fas

en: Moroccan Dirham
tr: Fas Dirhemi

en: Mozambique
tr: Mozambik

en: Mozambique Metical
tr: Mozambik Meticali

en: Namibia
tr: Namibya

en: Namibian Dollar
tr: Namibya Doları

en: Nepalese Rupee
tr: Nepal Rupisi

en: Netherlands
tr: Hollanda

en: Netherlands Antilles
tr: Hollanda Antilleri

en: Netherlands Antillean Guilder
tr: Hollanda Antil Florini

en: New Caledonia (French)
tr: Yeni Kaledonya (Fransız)

en: CFP Franc
tr: CFP Frangı

en: New Zealand
tr: Yeni Zelanda

en: Nicaragua
tr: Nikaragua

en: Nicaraguan Cordoba Oro
tr: Nikaragua Cordoba Orosu

en: Niger
tr: Nijer

en: Nigeria
tr: Nijerya

en: Nigerian Naira
tr: Nijerya Nairası

en: Norfolk Island
tr: Norfolk Adası

en: Northern Mariana Islands
tr: Kuzey Mariana Adaları

en: Norway
tr: Norveç

en: Oman
tr: Umman

en: Omani Rial
tr: Umman Riyali

en: Pakistan Rupee
tr: Pakistan Rupisi

en: Panamanian Balboa
tr: Panama Balboa

en: Papua New Guinea
tr: Papua Yeni Gine

en: Papua New Guinea Kina
tr: Papua Yeni Gine Kinası

en: Peruvian Nuevo Sol
tr: Peru Nuevo Solu

en: Philippines
tr: Filipinler

en: Philippine Peso
tr: Filipin Pezosu

en: Pitcairn Island
tr: Pitcairn Adası

en: Poland
tr: Polonya

en: Polish Zloty
tr: Polonya Zlotisi

en: Polynesia (French)
tr: Polinezya (Fransız)

en: Portugal
tr: Portekiz

en: Puerto Rico
tr: Porto Riko

en: Qatar
tr: Katar

en: Qatari Rial
tr: Katar Riyali

en: Reunion (French)
tr: Reunion (Fransız)

en: Romania
tr: Romanya

en: Romanian Leu
tr: Romen Leyi

en: Russia
tr: Rusya

en: Russian Ruble
tr: Rus Rublesi

en: Rwanda
tr: Ruanda

en: Rwanda Franc
tr: Ruanda Frangı

en: St. Helena Pound
tr: St Helena Pound

en: Saint Kitts & Nevis Anguilla
tr: Saint Kitts ve Nevis Anguilla

en: Saint Pierre and Miquelon
tr: Saint Pierre ve Miquelon

en: Saint Vincent & Grenadines
tr: Saint Vincent ve Grenadinler

en: Italian Lira
tr: İtalyan Lirası

en: Sao Tome and Principe
tr: Sao Tome ve Principe

en: Save
tr: Kaydet

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Show Description
tr: Açıklamayı Göster

en: Trash
tr: Çöp Kutusu

en: Update Coupon
tr: İndirim Kuponunu Güncelle

en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Incomplete Sale
tr: Tamamlanmamış Satış

en: Payment Declined
tr: Ödeme Reddedildi

en: Product Category
tr: Ürün Kategorisi

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: All Categories
tr: Tüm Kategoriler

en: UPS Express Box
tr: UPS Express Kutusu

en: Use Test Server:
tr: Deneme Sunucusu Kullan:

en: Clear cart
tr: Sepeti Temizle

en: Sale
tr: Satış

en: No Image
tr: Resim Yok

en: Enter coupon code
tr: Kupon kodunu girin

en: Product Tags Widget
tr: Ürün Etiket Gereci

en: Sales by Month
tr: Aylık Satışlar

en: Search Products
tr: Ürünlerde Ara

en: Taxes
tr: Vergiler

en: WP e-Commerce is almost ready.
tr: WP e-Commerce neredeyse hazır.

en: (no title)
tr: (başlık yok)

en: Currency Type
tr: Döviz Cinsi

en: Sale Price
tr: Satış Fiyatı

en: Store Update
tr: Mağaza Güncellemesi

en: Store Settings
tr: Mağaza Ayarları

en: Store
tr: Mağaza

en: Total Income
tr: Toplam Gelir

en: Getshopped News
tr: Getshopped Haberleri

en: Sales Summary
tr: Satış Özeti

en: Revenue
tr: Gelir

en: Free shipping
tr: Ücretsiz nakliye

en: Total quantity
tr: Toplam Miktar

en: Subtotal amount
tr: Ara Toplam miktarı

en: Is equal to
tr: Eşittir

en: Is less than
tr: daha az

en: In Category
tr: Kategorisinde

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: None
tr: Hiçbiri

en: %s Checkout field added. | %s Checkout fields added.
tr[0]: %s ödeme alanı ekledi.

en: Thumbnails regenerated.
tr: Küçük resimler tekrar oluşturuldu.

en: %s Purchase Log deleted. | %s Purchase Logs deleted.
tr[0]: %s Satış Kaydı silindi.

en: Update WP e-Commerce
tr: WP e-Commerce Uygulamasını Güncelle

en: Enter your API Username and API Key below.
tr: Aşağıya API Kullanıcı Adı ve Anahtarınızı giriniz.

en: View Product
tr: Ürünü Görüntüle

en: Price Control
tr: Fiyat Kontrolü

en: Stock Control
tr: Stok Kontrolü

en: Quantity:
tr: Miktar:

en: Full Size
tr: Tam Boyut

en: Manage Product Images
tr: Ürün Resimlerinin Yönet

en: Upload New File
tr: Yeni Dosya Yükle

en: Unpublished
tr: Yayınlanmamış

en: Published
tr: Yayımlandı

en: Scheduled
tr: Takvimli

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: Edit this product
tr: Bu ürünü düzenle

en: Quick Edit
tr: Hızlı Düzenle

en: View
tr: Görünüm

en: No Tags
tr: Etiket Yok

en: Check Out Form Fields updated.
tr: Ödeme Form Alanları Güncellendi

en: Form Fields
tr: Form Alanları

en: Decimal separator
tr: Ondalık ayırıcı

en: Display Facebook Like
tr: Facebook Like'ı Göster

en: Show Stock Availability
tr: Stok Durumu Göster

en: Drag &amp; Drop
tr: Sürükle & Bırak

en: Colorbox
tr: Renk Kutucuğu

en: Product Specific Tax
tr: Ürüne Özel Vergi

en: Apply tax to Billing Address
tr: Fatura Adresi için Vergi Uygula

en: Apply tax to Shipping Address
tr: Nakliye Adresi için vergi hesapla

en: Tax Rates
tr: Vergi Oranları

en: Add New Tax Rate
tr: Yeni Vergi Oranı ekle

en: Select Category:
tr: Kategori Seçin:

en: Number of products per Page:
tr: Sayfa başına ürün sayısı:

en: Number of Products
tr: Ürün sayısı

en: Select a Product
tr: Ürün Seç

en: Add a buy now button
tr: Hemen al butonu ekle

en: Add an add to cart button
tr: Sepete ekle butonu ekle

en: Add product
tr: Ürün ekleyin

[ctx: taxonomy general name]
en: Product Tags
tr: Ürün Etiketleri

[ctx: taxonomy singular name]
en: Product Tag
tr: Ürün Etiketi

en: All Product Tags
tr: Tüm Ürün Etiketleri

en: Edit Tag
tr: Etiket Düzenle

en: Update Tag
tr: Etiketi Güncelle

en: Add new Product Tag
tr: Yeni ürün etiketi ekle

en: Product in stock
tr: Stoktaki Ürün

en: Invalid Image parameters
tr: Geçersiz resim parametreleri

en: Pages:
tr: Sayfa:

en: Confirm Payment
tr: Ödemeyi Onayla

en: Customer Type
tr: Müşteri Türü

en: UPS Preferred Services
tr: UPS Tercihli Hizmetler

en: UPS Account #
tr: UPS # Hesabı

en: UPS Username
tr: UPS Adı

en: UPS Password
tr: UPS Şifresi

en: UPS XML API Key
tr: UPS XML API Anahtarı

en: Don't have an API login/ID ?
tr: API kullanıcı ID'niz yok mu?

en: Click Here
tr: Tıklayın

en: Disabled
tr: Etkin Değil

en: Billing State
tr: Fatura için Ülke

en: Purchase #
tr: Satın Al #

en: Product Options
tr: Ürün Seçenekleri

en: Product not in stock
tr: Ürün stokta yok

en: You save
tr: Kazancınız

en: Enter your email address
tr: E-posta adresinizi girin

en: How did you find us
tr: Bize nasıl ulaştınız

en: Internet
tr: İnternet

en: Payment Type
tr: Ödeme Türü

en: Purchase
tr: Satın Al

en: Personalize Your Product
tr: Ürününüzü Kişiselleştirin

en: Purchase History
tr: Satınalma Geçmişi

en: Your Details
tr: Bilgileriniz

en: Password:
tr: Şifre:

en: Remember me
tr: Beni hatırlat

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Shopping Cart Widget
tr: Alışveriş Sepeti Gereci

en: Product Specials Widget
tr: Ürüne Özel Gereç

en: Category
tr: Katagori

en: Select Category
tr: Kategori Seçin

en: No Category
tr: Kategori mevcut değil

en: Currency Converter
tr: Döviz Çevirici

en: API Username:
tr: API Adı:

en: API Password:
tr: API Şifresi:

en: API Signature:
tr: API İmzası:

en: Test Mode Enabled:
tr: Test Modu Etkin:

en: Total Price
tr: Toplam fiyat

en: Shipping Price
tr: Nakliye Fiyatı

en: UPS Letter
tr: UPS Mektubu

en: UPS Express Box - Small
tr: UPS Express Kutusu - Küçük

en: Residential Address
tr: İkamet Adresi

en: Commercial Address
tr: İş Adresi

en: Packaging
tr: Paketleme

en: Product
tr: Ürün

en: Qty
tr: Mik

en: Go to Checkout
tr: onaya gidiniz

en: Your shopping cart is empty
tr: Alisveris sepetini bos

en: Visit the shop
tr: dükkani ziyaret edin

en: Page Number position
tr: Sayfa numarası yeri

en: There are no products in this group.
tr: Bu grupta hiçbir ürün bulunmamaktadır.

en: Updating cart...
tr: Sepetiniz güncelleniyor ...

en: Donation
tr: Bağış

en: Update
tr: Onay

en: Remove
tr: Yer degistir

en: Coupon is not valid.
tr: Kupon geçerli değil.

en: Calculate Shipping Price
tr: Kargonun gidecegi ülkeyi seçiniz:

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Password
tr: Şifre

en: Terms and Conditions
tr: Ifade ve sartlar

en: Upload a File
tr: Bir Dosya Yükle

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Title:
tr: Başlık:

en: Product Categories
tr: Ürün Kategorileri

en: Latest Products
tr: Son Ürünler

en: Number of products to show:
tr: Gösterilecek ürün adedi:

en: Price Range
tr: Fiyat Aralığı

en: Show All
tr: Tümünü göster

en: Product Tags
tr: Ürün Etiketleri

en: Loading...
tr: Yükleniyor ...

en: Products
tr: Ürünler

en: Variations
tr: Fiyat farki seçenekleri

en: Upgrades
tr: Yükseltmeler

en: Sales by Quarter
tr: Çeyrek Dönem Satışları

en: Image
tr: Resim

en: Bulk Actions
tr: Çoklu Eylemler

en: Publish
tr: Yayımla

en: Draft
tr: Taslak

en: Shipping Options
tr: Nakliye Seçenekleri

en: Shipping Method:
tr: Nakliye Yöntemi:

en: Shipping Option:
tr: Nakliye Seçeneği:

en: Shipping Status:
tr: Gönderi Durumu:

en: Billing Details
tr: Fatura Ayrıntıları

en: Purchase Log Date:
tr: Satış Kaydı Tarihi:

en: Buyers Name:
tr: Alıcı Adı:

en: Address:
tr: Adres:

en: Phone:
tr: Telefon:

en: Email:
tr: E-posta:

en: Payment Method:
tr: Ödeme Yöntemi:

en: How User Found Us:
tr: Kullanıcı bize nasıl ulaştı:

en: Items Ordered
tr: Sipariş Edilen Ürünler

en: Order Status:
tr: Sipariş Durumu:

en: Delete this log
tr: Bu logu sil

en: Go Back
tr: Geri git

en: Checkout Settings
tr: Ödeme Ayarları

en: Filter
tr: Filtre

en: Total:
tr: Toplam:

en: Download CSV
tr: CSV indir

en: Search Logs
tr: Arama Kayıtları

en: Pure Gold
tr: Saf altın

en: API Key Reset
tr: API Anahtarını Sıfırla

en: Reset API Key
tr: API Anahtarını Sıfırla

en: Edit Product
tr: Ürün Düzenle

en: Product Name
tr: Ürün adi

en: Additional Description
tr: Ilave tanim

en: Stock Qty
tr: Stok Miktarı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Local Shipping Fee
tr: Yerel kargo ücreti

en: International Shipping Fee
tr: Uluslararasi kargo ücreti

en: Value
tr: Değer

en: These notes are only available here.
tr: Bu notlar sadece burada geçerlidir.

en: External Link
tr: Dış Bağlantı

en: Product Images
tr: Ürün resimleri

en: Product Download
tr: Ürün indir

en: Max Upload Size
tr: Azami Yükleme Boyutu

en: Preview
tr: Öngörünüm

en: N/A
tr: N / A

en: Could not update product in the database
tr: Veritabanında ürün güncellemesi yapılamadı

en: Could not insert product into the database
tr: Ürün veritabanına eklenemedi

en: Admin Settings
tr: Yönetici Ayarları

en: Max downloads per file
tr: Bir dosyanin en fazla indirilme siniri

en: Purchase Log Email
tr: Alisveris kayir emaili

en: Custom Messages
tr: Özel Mesajlar

en: Tags can be used
tr: Kullanılabilir etiketler

en: Update Page URLs
tr: Sayfa URL'lerini Güncelle

en: Here you can customise the forms to be displayed in your checkout page. The checkout page is where you collect important user information that will show up in your purchase logs i.e. the buyers address, and name...
tr: Görünen onaylama sayfasini buradan ayarlayabilirsiniz

en: Add New Form Field
tr: Forma yeni alan ekle

en: Please Select A Payment Gateway
tr: Ödeme yönetimi seçiniz Lütfen

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: We Recommend
tr: Tavsiyemiz

en: Display Name
tr: İsmi Göster

en: Base Country/Region
tr: Daimi ülke

en: Tax Settings
tr: Vergi Ayarları

en: Currency Settings
tr: Geçerli ayarlar

en: Show All Products
tr: Tüm Ürünleri Göster

en: Button Settings
tr: Düğme Ayarları

en: Button Type
tr: Buton Türü

en: Hide "Add to cart" button
tr: "Sepete Ekle" butonunu gizle

en: Product Settings
tr: Ürün Ayarları

en: Display Fancy Purchase Notifications
tr: İmgeli Satınalma Bildirimlerini Göster

en: Product Page Settings
tr: Ürün Sayfası Ayarları

en: Products Per Row
tr: Satır Başına Ürün Sayısı

en: Show images only
tr: Sadece resimleri göster

en: Display "Add To Cart" Button
tr: "Add To Cart" Butonunu Göster

en: Sort Product By
tr: Ürünlere Göre Sırala

en: Time Uploaded
tr: Yükleme Süresi

en: Show Breadcrumbs
tr: Breadcrumbs'ı Göster

en: Show Search
tr: Aramayı Göster

en: Use Live Search
tr: Anında Arama Özelliğini Kullanın

en: Shopping Cart Settings
tr: Alışveriş Sepeti Ayarları

en: Page
tr: sayfa

en: Widget
tr: pencere

en: You need to enable the widgets plugin to use this
tr: bunun için geçerli bir pencerenizin olmasi gerekir

en: Manual
tr: Elle

en: Use dark Dropshop style
tr: Dark Dropshop stili kullanın

en: Default Product Thumbnail Size
tr: Varsayilan ürün resimcik boyutu

en: Default Product Group Thumbnail Size
tr: varsayilan katagori resimcik boyutu

en: Single Product Image Size
tr: Tek Ürün Resim Boyutu

en: Pagination settings
tr: Sayfalama ayarları

en: number of products to show per page
tr: sayfa başına gösterilecek ürün adedi

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Both
tr: Her ikisi

en: Comment Settings
tr: Yorum Ayarları

en: Use IntenseDebate Comments
tr: IntenseDebate Comments'i Kullanın

en: ShipWire Email
tr: ShipWire E-posta

en: ShipWire Password
tr: ShipWire Şifresi

en: Shipping Modules
tr: Gönderi Modülleri

en: Please enter a Zipcode and click calculate to proceed
tr: Bir Posta Kodu girin ve ardından hesaplamak için devam edin

en: Tax
tr: Vergi

en: People who bought this item also bought
tr: Bu ürünü satın alanlar ayrıca başka ürünler de satın aldı:

en: Updating
tr: Güncelleniyor

en: Continue Shopping
tr: Alışverişe Devam

en: Choose a downloadable file for this product:
tr: Bu ürün için indirilebilir bir dosya seçin:

en: No Product
tr: Ürün Yok

en: This product has no available stock
tr: Bu ürün stoklarda mevcut değil

en: Visit upgrade homepage
tr: Ürün yükseltme sayfasını ziyaret et

en: Stock
tr: Stok

en: Name
tr: Isim

en: Description
tr: Tarif

en: Height
tr: Yükseklik

en: Width
tr: En

en: Delete Image
tr: Görüntüyü Sil

en: Catalog View
tr: Katalog Görünümü

en: Please select
tr: Lütfen seçin

en: Default View
tr: Varsayilan

en: List View
tr: Liste

en: This category requires additional checkout form fields
tr: Bu kategori, ödeme yapmak için ekstra form alanları gerektirir

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayir

en: Delete
tr: Sil

en: Add
tr: Ekle

en: Edit
tr: Degistir

en: Coupon Code
tr: Kupon Kodu

en: Discount
tr: Indirim

en: Start
tr: Başla

en: Expiry
tr: Sona erme

en: Active
tr: Aktif

en: Apply On All Products
tr: Tüm Ürünlere Uygula

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Shop Settings
tr: Mağaza Ayarları

en: Money and Payment
tr: Fiyat ve Ödeme

en: Checkout Page Settings
tr: Ödeme Sayfası Ayarları

en: Current Month
tr: Geçerli Ay

en: At a Glance
tr: Bir Bakışta

en: Add New Product
tr: Yeni Ürün Ekle

en: Order | Orders
tr[0]: Siparis

en: Address
tr: Addres

en: Phone
tr: Tel

en: Quantity
tr: Miktar

en: Price
tr: Fiyat

en: Shipping
tr: Nakliye

en: This users cart was empty
tr: Kullanici sepeti bos

en: Thanks, the coupon has been added.
tr: Teşekkürler, kupon eklendi.

en: Coupons
tr: Kuponlar

en: Show Share This (Social Bookmarks)
tr: (Sosyal Bookmarks) Share This öğesini göster

en: First Name
tr: Adınız

en: Please enter a valid name
tr: Geçerli bir isim girin

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Please enter a valid surname
tr: geçerli bir soyisim girin

en: Please enter a valid email address
tr: geçerli bir e-mail girin

en: Address 1
tr: Addres 1

en: Address 2
tr: Addres 2

en: Please enter a valid address
tr: geçerli bir adres girin

en: City
tr: Ilçe

en: Please enter a valid phone number
tr: geçerli bir telefon girin

en: Country
tr: Il

en: Please select your country from the list.
tr: Lütfen listeden ülkenizi seçin.

en: Save Profile
tr: Profili Kaydet

en: Insert
tr: Ekle

en: Cancel
tr: İptal

en: Save Changes
tr: Degisiklikleri kaydet

en: Product Donations
tr: Ürün Bağışları

en: More Details
tr: Diger ayrintilar

en: Add To Cart
tr: Sepete ekle

en: Avg. Customer Rating
tr: Satis Ilgisi

en: Your Rating
tr: Ilginiz

en: Saved
tr: kaydedildi

en: Order Received
tr: Fatura yollandi

en: Accepted Payment
tr: Ödeme girisi

en: Job Dispatched
tr: Is yamandi

en: Closed Order
tr: Siparis kapatildi

en: Show Thumbnails
tr: Resimcik göster

en: Cart Location
tr: Sepet yeri

en: Currency type
tr: geçerli tip

en: Show Product Ratings
tr: ürüne olan ilgi

en: Products Page
tr: Ürünler sayfasi

en: Checkout
tr: Onayla

en: Transaction Results
tr: Aktarim sonuçlari

en: Postal Code
tr: Posta kodu

en: E-mail
tr: E-posta

en: Shopping Cart
tr: Alışveriş Sepeti

en: GST/Tax Rate
tr: KDV orani

en: Click to download
tr: Indirmek için tiklayin

en: Total Shipping
tr: Kargo toplami

en: Total
tr: Toplam

en: Your Transaction ID
tr: sizin Yollanma ID

en: Transaction ID
tr: Yollanma ID

en: Purchase Receipt
tr: Alisveris alindi

en: Customer Details
tr: Satici ayrintilari

en: Purchase Report
tr: Alisveris raporu

en: The Transaction was successful
tr: Talebiniz iletildi

en: Oops, there is nothing in your cart.
tr: Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

en: Please visit our shop
tr: Lütfen mağazamızı ziyaret edin

en: File Names
tr: Dosya isimleri

en: Downloads Left
tr: Kalan İndirmeler

en: Date
tr: Tarih

en: Status
tr: Durum

en: Payment Method
tr: Ödeme yöntemi

en: Details
tr: Ayrintilar

en: Order Status
tr: Fatura durumu

en: Order Details
tr: Sipariş Detayları

en: Final Total
tr: Genel toplam

en: No transactions for this month.
tr: Bu ay işlem yapılmadı.

en: There have not been any purchases yet.
tr: Hiçbir alisveris bulunamadi.

en: You must be logged in to use this page. Please use the form below to login to your account.
tr: Bu sayfayı kullanabilmek için giriş yapmalısınız. hesabınıza giriş yapmak için lütfen aşağıdaki formu kullanınız.

en: Text
tr: Yazi

en: Textarea
tr: Yazi alani

en: Heading
tr: Baslik

en: Coupon
tr: Kupon

en: Label
tr: Etiket

en: Label Description
tr: Etiket Açıklaması

en: Product Code
tr: Ürün Kodu

en:  and above
tr: ve üzeri

en: If price is
tr: fiyat ise

en: If weight is
tr: ağırlığı ise

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
tr: <strong> HATA </strong>: Bir kullanıcı adı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen e-posta adresinizi yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
tr: <strong> HATA </strong>: Bu e-posta adresi doğru değil.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid.  Please enter a valid username.
tr: <strong> HATA </strong>: Bu kullanıcı adı geçersiz. Geçerli bir kullanıcı adı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
tr: <strong> HATA </strong>: Bu kullanıcı adı daha önce kullanılmış, lütfen başka bir kullanıcı adı seçiniz.
