wordpress-document-revisions - en to sr_SP translation catalogue (337 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WP Document Revisions
sr_SP: Ревизије WP документа

note: Description of the plugin
en: A document management and version control plugin for WordPress that allows teams of any size to collaboratively edit files and manage their workflow.
sr_SP: Додатак за управљање документима и контролу верзија за WordPress који омогућава тимовима било које величине да заједнички уређују датотеке и управљају својим радним процесом.

note: Author of the plugin
en: Ben Balter
sr_SP: Бен Балтер

note: Author URI of the plugin
en: https://ben.balter.com
sr_SP: хттпс://бен.балтер.цом

en: Insufficient permission to read this document.
sr_SP: Недовољна дозвола за читање овог документа.

en: Insufficient permission to mark this summary reviewed.
sr_SP: Недовољна дозвола за означавање овог резимеа као прегледаног.

en: Insufficient permission to read this document revision diff.
sr_SP: Недовољна дозвола за читање ове разлике у ревизији документа.

en: No summary has been generated for this revision yet.
sr_SP: За ову ревизију још увек није генерисан резиме.

en: You are not authorized to read this data
sr_SP: Нисте овлашћени да читате ове податке

en: This is not a valid document.
sr_SP: Ово није важећи документ.

en: ago by
sr_SP: пре од стране

en: Edit
sr_SP: Измени

en: No thumbnail available.
sr_SP: Нема доступне сличице.

en: No selection
sr_SP: Без избора

en:  Taxonomy details in this block have changed.
sr_SP: Детаљи таксономије у овом блоку су се променили.

en:  Taxonomy term does not belong to this taxonomy.
sr_SP: Термин таксономије не припада овој таксономији.

en: Sorry, you are not allowed to edit documents.
sr_SP: Жао нам је, није вам дозвољено да уређујете документе.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions.
sr_SP: Жао нам је, није вам дозвољено да видите ревизије.

en: Sorry, you are not allowed to read documents.
sr_SP: Жао ми је, није вам дозвољено да читате документе.

en: Sorry, invalid REST call
sr_SP: Жао нам је, неважећи REST позив

en: Sorry, you are only allowed to use GET method
sr_SP: Жао нам је, дозвољено вам је само коришћење GET методе

en: Sorry, you are not allowed to view this revision.
sr_SP: Жао нам је, није вам дозвољено да видите ову ревизију.

note: translators: %s is the blog name.
en: - The %s Team
sr_SP: - Тим %s

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author.
en: %1$s ago by %2$s
sr_SP: Пре %1$s од стране %2$s

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author.
en: %1$s ago
sr_SP: Пре %1$s

en: Title:
sr_SP: Наслов:

en: Number of Posts:
sr_SP: Број објава:

en: Posts to Show:
sr_SP: Објаве за приказивање:

en: Display Featured Image:
sr_SP: Прикажи истакнуту слику:

en: Yes
sr_SP: Да

en: Display Document Description:
sr_SP: Прикажи опис документа:

en: Display Document Author:
sr_SP: Прикажи аутора документа:

en: Display PDF File Indication:
sr_SP: Прикажи индикацију PDF датотеке:

en: Open documents in new tab:
sr_SP: Отвори документе у новој картици:

en: Recently Revised Documents
sr_SP: Недавно ревидирани документи

en: Text Extraction & AI
sr_SP: Екстракција текста и вештачка интелигенција

en: Skip text extraction for this document
sr_SP: Прескочи издвајање текста за овај документ

en: When checked, plain text will not be extracted from uploaded files for this document, and any previously extracted text will be cleared. Useful for sensitive documents whose contents should not be cached for search, AI summaries, or other text-based features.
sr_SP: Када је означено, обичан текст неће бити издвојен из отпремљених датотека за овај документ, а сав претходно издвојен текст ће бити обрисан. Корисно за осетљиве документе чији садржај не треба кеширати за претрагу, резимее вештачке интелигенције или друге функције засноване на тексту.

en: Do not pre-fill the revision log with AI suggestions
sr_SP: Не попуњавајте дневник ревизија унапред предлозима вештачке интелигенције

en: When checked, AI-generated revision summaries will not be inserted into the revision log field when a new file is uploaded. Extraction (and summary generation, if enabled) still run — only the editor pre-fill is suppressed.
sr_SP: Када је означено, резимеи ревизија генерисани вештачком интелигенцијом неће бити уметнути у поље за дневник ревизија када се отпреми нова датотека. Екстракција (и генерисање резимеа, ако је омогућено) се и даље покрећу — само је претходно попуњавање уређивача потиснуто.

en: Validate Structure
sr_SP: Валидација структуре

en: Inconsistent data sent to Interface
sr_SP: Неконзистентни подаци послати интерфејсу

en: Invalid Document Internal Structures
sr_SP: Неважеће унутрашње структуре документа

en: No invalid documents found.
sr_SP: Нису пронађени неважећи документи.

en: Internal structure
sr_SP: Унутрашња структура

en: No invalid internal linkages found.
sr_SP: Нису пронађене неважеће интерне везе.

en: Permalink / guid
sr_SP: Пермалинк / гуид

en: No invalid permalinks found.
sr_SP: Нису пронађене неважеће сталне везе.

en: The guid is not the expected "ugly" permalink
sr_SP: GUID није очекивана „ружна“ пермалинк

en: The guid does not contain the site URL.
sr_SP: GUID не садржи URL адресу сајта.

en: The guid does not contain the correct date.
sr_SP: Водич не садржи тачан датум.

en: The guid does not contain the document name.
sr_SP: GUID не садржи назив документа.

en: The guid does not reflect the complete document permalink.
sr_SP: GUID не одражава целу сталну везу документа.

en: The guid field is meant to be the unique access path.
sr_SP: Поље guid је намењено да буде јединствена путања приступа.

en: It is recommended not to change it, but can be changed to a valid value.
sr_SP: Препоручује се да се не мења, али се може променити на валидну вредност.

en: They can be displayed or hidden as wished by checking the options:
sr_SP: Могу се приказати или сакрити по жељи тако што ћете означити опције:

en: See the Help pulldown for detailed Help information
sr_SP: Погледајте падајући мени Помоћ за детаљније информације о помоћи

en: ID
sr_SP: ИД

en: Type
sr_SP: Тип

en: Title
sr_SP: Наслов

en: Message
sr_SP: Порука

en: Fix
sr_SP: Поправи

en: Error
sr_SP: Грешка

en: Warning
sr_SP: Упозорење

en: There is no attachment record held for document
sr_SP: Не постоји запис о прилогу за документ

en: Attachment recently uploaded for document, but not currently linked to it
sr_SP: Прилог је недавно отпремљен за документ, али тренутно није повезан са њим

en: Attachment found for document, but not currently linked
sr_SP: Прилог је пронађен за документ, али тренутно није повезан

note: translators: %1$s is the document last modified date, %2$s is its attachment last modifified date.
en: [Modified Date: Document - %1$s, Attachment - %2$s]
sr_SP: [Датум измене: Документ - %1$s, Прилог - %2$s]

en: Document links to invalid attachment. An attachment exists and can replace link
sr_SP: Документ води до неважећег прилога. Прилог постоји и може заменити линк.

en: Document links to an invalid attachment record
sr_SP: Документ води до неважећег записа прилога

en: Document attachment exists but related file not in document location
sr_SP: Прилог документа постоји, али повезана датотека није на локацији документа

en: Document attachment exists but related file not found
sr_SP: Прилог документа постоји, али повезана датотека није пронађена

en: Document attachment file exists but is not readable
sr_SP: Приложени документ постоји, али није читљив

en: Document attachment does not appear to be md5 encoded
sr_SP: Приложени документ изгледа није md5 кодиран

en: The document contains additional document files that are inaccessible. They should be deleted to reduce storage.
sr_SP: Документ садржи додатне датотеке којима није могуће приступити. Треба их обрисати да би се смањио простор за складиштење.

en: Overview
sr_SP: Преглед

en: This tool allows you to find errors in the internal structure of documents.
sr_SP: Овај алат вам омогућава да пронађете грешке у унутрашњој структури докумената.

en: It will review all documents that you are able to edit.
sr_SP: Прегледаће све документе које можете да уредите.

en: This version does not address revision data.
sr_SP: Ова верзија не обрађује податке о ревизији.

en: Two types of issues can be identified - Errors and Warnings.
sr_SP: Могу се идентификовати две врсте проблема - грешке и упозорења.

en: If you have an error reported here, then you will get an "Error 404 - Document Not Found" (or equivalent) message on trying to view the document.
sr_SP: Ако вам је овде пријављена грешка, добићете поруку „Грешка 404 - Документ није пронађен“ (или еквивалентну) приликом покушаја прегледа документа.

en: Some of these can be fixed using data from within the system - and a button is available to fix the issue, but others cannot.
sr_SP: Неки од њих се могу поправити коришћењем података из система - и доступно је дугме за решавање проблема, али други не могу.

en: When they cannot be fixed, the resolution is normally either to delete the document or to load a new version of the document.
sr_SP: Када се не могу поправити, решење је обично или брисање документа или учитавање нове верзије документа.

en: This resolution process will, of course, also address unfixed, but fixable, issues as well.
sr_SP: Овај процес решавања ће, наравно, такође решити и нерешена, али поправљива питања.

en: Errors
sr_SP: Грешке

en: These are issues that stop you displaying your document on the front end. Problems include:
sr_SP: Ово су проблеми који вас спречавају да прикажете свој документ на фронтенд-у. Проблеми укључују:

en: The identifier of the latest attachment (i.e. the current document) is held in the post content field.
sr_SP: Идентификатор најновијег прилога (тј. тренутног документа) се налази у пољу садржаја објаве.

en: If this is missing or points to a non-existant one then the document cannot be viewed.
sr_SP: Ако ово недостаје или указује на непостојећи, онда документ не може бити прегледан.

en: However if there are any attachments attached to the document then we can display the latest one.
sr_SP: Међутим, ако постоје прилози приложени документу, можемо приказати најновији.

en: This is done by updating the document record so that the content contains the attachment identifier.
sr_SP: То се постиже ажурирањем записа документа тако да садржај садржи идентификатор прилога.

en: There is no attachment associated with the document.
sr_SP: Нема прилога повезаног са документом.

en: There is an identifier in the document but either there is no attachment or it does not relate to this document.
sr_SP: У документу постоји идентификатор, али или нема прилога или се не односи на овај документ.

en: There is an identifier that links to a document attachment but there is no underlying file.
sr_SP: Постоји идентификатор који води до прилога документа, али не постоји основна датотека.

en: As a variant of this last case, you may have set up the plugin so that the document file store is one of your choosing and not the standard Media store.
sr_SP: Као варијанта овог последњег случаја, можда сте подесили додатак тако да складиште докумената буде једно по вашем избору, а не стандардно складиште медија.

en: In this very specific case, when it has been unable to find the file in the document store, it will look for it in the Media store.
sr_SP: У овом веома специфичном случају, када није могао да пронађе датотеку у складишту докумената, тражиће је у продавници медија.

en: If found there it will offer you a fix which is to move the file from the Media store to the document store.
sr_SP: Ако се тамо пронађе, понудиће вам решење, а то је да преместите датотеку из продавнице медија у продавницу докумената.

en: Warnings
sr_SP: Упозорења

en: The nature of the web technology used to deliver WordPress means that if you know the name of the file held on the server then you can access the file directly
sr_SP: Природа веб технологије која се користи за испоруку WordPress-а значи да ако знате име датотеке која се налази на серверу, онда можете директно приступити датотеци.

en: It is a design feature of this plugin that you should only be able to access a document if you go via WordPress itself.
sr_SP: Дизајнерска карактеристика овог додатка је да би требало да можете да приступите документу само ако идете преко самог WordPress-а.

en: So to deliver this the plugin changes the file name to an md5-encoded file name and then hides it from you when using the application.
sr_SP: Да би ово испоручио, додатак мења име датотеке у име датотеке кодирано md5, а затим га скрива од вас када користите апликацију.

en: The fix is therefore to md5-encode the file name.
sr_SP: Решење је, дакле, md5-кодирање имена датотеке.

en: Documents
sr_SP: Документи

en: Check Document Access
sr_SP: Проверите приступ документима

en: Check whether the current user can perform a specific action on a document.
sr_SP: Проверите да ли тренутни корисник може да изврши одређену радњу на документу.

en: The document post ID to check access for.
sr_SP: ИД објаве документа за који треба проверити приступ.

en: The action to check: read, edit, delete, or publish.
sr_SP: Радња коју треба проверити: читање, уређивање, брисање или објављивање.

en: Whether the user can perform the action.
sr_SP: Да ли корисник може да изврши радњу.

en: Get Document Info
sr_SP: Преузми информације о документу

en: Retrieve metadata for a document including file type, revision count, and lock status.
sr_SP: Преузмите метаподатке за документ, укључујући тип датотеке, број ревизија и статус закључавања.

en: The document post ID.
sr_SP: ИД објаве документа.

en: Get Document Revisions
sr_SP: Преузмите ревизије докумената

en: Retrieve the revision history of a document.
sr_SP: Преузмите историју ревизија документа.

en: Override Document Lock
sr_SP: Замени закључавање документа

en: Override another user's lock on a document to allow editing.
sr_SP: Поништите закључавање документа од стране другог корисника да бисте омогућили уређивање.

en: The document post ID to unlock.
sr_SP: ИД објаве документа коју треба откључати.

en: Document not found.
sr_SP: Документ није пронађен.

en: You do not have permission to view this document.
sr_SP: Немате дозволу да видите овај документ.

en: You do not have permission to view revisions for this document.
sr_SP: Немате дозволу да видите ревизије овог документа.

en: You do not have permission to view document revisions.
sr_SP: Немате дозволу за преглед ревизија документа.

en: Unknown
sr_SP: Непознато

en: You do not have permission to override the lock on this document.
sr_SP: Немате дозволу да поништите закључавање овог документа.

en: You have activated the plugin WP Document Revisions
sr_SP: Активирали сте додатак WP Document Revisions

en: You do not have the edit_documents capability possibly due to multiple conficting roles or use of a custom role!
sr_SP: Немате могућност edit_documents, вероватно због вишеструких конфликтних улога или коришћења прилагођене улоге!

en: The Documents menu may not be displayed completely with the "All Documents" and "Add Document" options missing
sr_SP: Мени Документи се можда неће приказивати у потпуности ако недостају опције „Сви документи“ и „Додај документ“

en: You should first check whether you have multiple roles and that each has edit_documents capability.
sr_SP: Прво би требало да проверите да ли имате више улога и да ли свака од њих има могућност уређивања докумената (edit_documents).

[ctx: post type general name]
en: Documents
sr_SP: Документи

[ctx: post type singular name]
en: Document
sr_SP: Документ

[ctx: document]
en: Add Document
sr_SP: Додај документ

en: Add New Document
sr_SP: Додај нови документ

en: Edit Document
sr_SP: Уреди документ

en: New Document
sr_SP: Нови документ

en: View Document
sr_SP: Прикажи документ

en: View Documents
sr_SP: Прикажи документе

en: Search Documents
sr_SP: Претражи документе

en: No documents found
sr_SP: Није пронађен ниједан документ

en: No documents found in Trash
sr_SP: Није пронађен ниједан документ у Отпаду

en: All Documents
sr_SP: Сви документи

en: Document Image
sr_SP: Слика документа

en: Set Document Image
sr_SP: Постави слику документа

en: Remove Document Image
sr_SP: Уклони слику документа

en: Use as Document Image
sr_SP: Користи као слику документа

[ctx: taxonomy general name]
en: Workflow States
sr_SP: Стања тока посла

[ctx: taxonomy singular name]
en: Workflow State
sr_SP: Стање тока посла

en: Search Workflow States
sr_SP: Претрага стања тока посла

en: All Workflow States
sr_SP: Сва стања тока посла

en: Parent Workflow State
sr_SP: Надређено стање тока посла

en: Parent Workflow State:
sr_SP: Стање надређеног тока посла:

en: Edit Workflow State
sr_SP: Измени стање тока посла

en: Update Workflow State
sr_SP: Ажурирај стање тока посла

en: Add New Workflow State
sr_SP: Додај ново стање тока посла

en: New Workflow State Name
sr_SP: Назив новог стања тока посла

en: Workflow States
sr_SP: Стања тока посла

en: In Progress
sr_SP: У току

en: Document is in the process of being written
sr_SP: Документ је у процесу писања

en: Initial Draft
sr_SP: Почетни нацрт

en: Document is being edited and refined
sr_SP: Документ се уређује и дорађује

en: Under Review
sr_SP: У току је преглед

en: Document is pending final review
sr_SP: Документ чека коначни преглед

en: Final
sr_SP: Коначно

en: Document is in its final form
sr_SP: Документ је у својој коначној форми

note: translators: %s is the download link.
en: Document updated. <a href="%s">Download document</a>
sr_SP: Документ ажуриран. <a href="%s">Преузми документ</a>

en: Custom field updated.
sr_SP: Прилагођено поље је ажурирано.

en: Custom field deleted.
sr_SP: Прилагођено поље је обрисано.

en: Document updated.
sr_SP: Документ је ажуриран.

note: translators: %s is the revision ID.
en: Document restored to revision from %s
sr_SP: Документ враћен у ревизију од %s

note: translators: %s is the download link.
en: Document published. <a href="%s">Download document</a>
sr_SP: Документ објављен. <a href="%s">Преузми документ</a>

en: Document saved.
sr_SP: Документ је сачуван.

note: translators: %s is the download link.
en: Document submitted. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
sr_SP: Документ послат. <a target="_blank" href="%s">Преузми документ</a>

note: translators: %1$s is the date, %2$s is the preview link.
en: Document scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview document</a>
sr_SP: Документ заказан за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед документа</a>

note: translators: %s is the link to download the document.
en: Document draft updated. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
sr_SP: Нацрт документа је ажуриран. <a target="_blank" href="%s">Преузми документ</a>

en: Revision Summary
sr_SP: Резиме ревизије

en: Document
sr_SP: Документ

en: Revision Log
sr_SP: Дневник ревизија

en: Workflow State
sr_SP: Стање тока посла

en: Owner
sr_SP: Власник

note: translators: %s is the user that holds the document lock.
en: %s has prevented other users from making changes.
sr_SP: %s је спречио друге кориснике да праве измене.

en: <br />If you believe this is in error you can <a href="#" id="override_link">override the lock</a>, but their changes will be lost.
sr_SP: <br />Ако сматрате да је ово грешка, можете <a href="#" id="override_link">поништити закључавање</a>, али ће њихове измене бити изгубљене.

en: Upload New Version
sr_SP: Отпреми нову верзију

en: Latest Version of the Document
sr_SP: Најновија верзија документа

en: Download
sr_SP: Преузми

note: translators: %1$s is the post modified date in words, %2$s is the post modified date in time format, %3$s is how long ago the post was modified, %4$s is the author's name.
en: Checked in <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> ago by %4$s
sr_SP: Пријавио се пре <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> корисник %4$s

en: Current State
sr_SP: Тренутно стање

en: Basic Usage
sr_SP: Основна употреба

en: This screen allows users to collaboratively edit documents and track their revision history. To begin, enter a title for the document, optionally enter a description, and click <code>Upload New Version</code> and select the file from your computer.
sr_SP: Овај екран омогућава корисницима да заједнички уређују документе и прате историју њихових ревизија. Да бисте започели, унесите наслов документа, опционо унесите опис и кликните на <code>Отпреми нову верзију</code> и изаберите датотеку са рачунара.

en: Once successfully uploaded, you can enter a revision log message, assign the document an author, and describe its current workflow state.
sr_SP: Након успешног отпремања, можете унети поруку дневника ревизија, доделити документу аутора и описати његово тренутно стање тока рада.

en: When done, simply click <code>Update</code> to save your changes
sr_SP: Када завршите, једноставно кликните на <code>Ажурирај</code> да бисте сачували измене

en: Document Description
sr_SP: Опис документа

en: The document description provides a short user-oriented summary of the document.
sr_SP: Опис документа пружа кратак резиме документа оријентисан на корисника.

en: This can be used with the Document List or Latest Documents blocks or their shortcode or widget equivalents.
sr_SP: Ово се може користити са блоковима Листа докумената или Најновији документи или њиховим еквивалентима у облику кратких кодова или виџета.

en: The revision log provides a short summary of the changes reflected in a particular revision. Used widely in the open-source community, it provides a comprehensive history of the document at a glance.
sr_SP: Дневник ревизија пружа кратак резиме промена које се одражавају у одређеној ревизији. Широко коришћен у заједници отвореног кода, он пружа свеобухватан преглед историје документа.

en: You can download and view previous versions of the document by clicking the timestamp in the revision log. You can also restore revisions by clicking the <code>restore</code> button beside the revision.
sr_SP: Претходне верзије документа можете преузети и прегледати кликом на временску ознаку у дневнику ревизија. Такође можете вратити ревизије кликом на дугме <code>врати</code> поред ревизије.

en: The workflow state field can be used to help team members understand at what stage a document sits within a particular organization&quot;s workflow. The field is optional, and can be customized or queried by clicking <code>Workflow States</code> on the left-hand side.
sr_SP: Поље за стање тока посла може се користити да помогне члановима тима да разумеју у којој фази се документ налази у оквиру тока посла одређене организације. Поље је опционо и може се прилагодити или испитивати кликом на <code>Стање тока посла</code> са леве стране.

en: Publishing Documents
sr_SP: Објављивање докумената

en: By default, uploaded documents are only accessible to logged in users. Documents can be published, thus making them accessible to the world, by toggling their visibility in the "Publish" box in the top right corner. Any document marked as published will be accessible to anyone with the proper URL.
sr_SP: Подразумевано, отпремљени документи су доступни само пријављеним корисницима. Документи се могу објавити, чиме постају доступни целом свету, променом њихове видљивости у пољу „Објави“ у горњем десном углу. Сваки документ означен као објављен биће доступан свима са одговарајућом URL адресом.

en: Below is a list of all documents to which you have access. Click the document title to edit the document or download the latest version.
sr_SP: Испод је листа свих докумената којима имате приступ. Кликните на наслов документа да бисте га изменили или преузели најновију верзију.

en: To add a new document, click <strong>Add Document</strong> on the left-hand side.
sr_SP: Да бисте додали нови документ, кликните на <strong>Додај документ</strong> са леве стране.

en: To view all documents at a particular workflow state, click <strong>Workflow States</strong> in the menu on the left.
sr_SP: Да бисте видели све документе у одређеном стању тока посла, кликните на <strong>Стања тока посла</strong> у менију са леве стране.

en: You do not have the upload_files capability!
sr_SP: Немате могућност upload_files!

en: You will not be able to upload documents though you may be able change some attributes.
sr_SP: Нећете моћи да отпремате документе, мада ћете можда моћи да промените неке атрибуте.

en: You will not be able to upload any documents.
sr_SP: Нећете моћи да отпремите ниједан документ.

en: Revision summaries are optional notes to store along with this revision that allow other users to quickly and easily see what changes you made without needing to open the actual file.
sr_SP: Резимеи ревизија су опционе белешке које се чувају уз ову ревизију и које омогућавају другим корисницима да брзо и лако виде које сте измене направили без потребе да отварају саму датотеку.

en: Modified
sr_SP: Измењено

en: User
sr_SP: Корисник

en: Summary
sr_SP: Резиме

en: Actions
sr_SP: Акције

en: Restore
sr_SP: Врати

en: RSS Feed
sr_SP: RSS фид

en: Restoring earlier revisions will also restore that description.<br/>If the current one is wanted, copy it first.
sr_SP: Враћање ранијих ревизија ће такође вратити тај опис.<br/>Ако желите тренутни, прво га копирајте.

en: You currently have this file checked out. No other user can edit this document so long as you remain on this page.
sr_SP: Тренутно имате ову датотеку извучену. Ниједан други корисник не може да уређује овај документ док год сте на овој страници.

en: Document Owner
sr_SP: Власник документа

en: All workflow states
sr_SP: Сва стања тока посла

en: All statuses
sr_SP: Сви статуси

en: All owners
sr_SP: Сви власници

en: Currently Editing
sr_SP: Тренутно уређујем

en: Document Settings
sr_SP: Подешавања документа

en: Document Upload Directory
sr_SP: Директоријум за отпремање докумената

en: Document Slug
sr_SP: Документ Слаг

en: Document Link Date
sr_SP: Датум линка документа

en: Feed Privacy
sr_SP: Приватност фида

en: Secret Feed Key
sr_SP: Тајни кључ фида

en: To protect your privacy, you need to append a key to feeds for use in feed readers.
sr_SP: Да бисте заштитили своју приватност, потребно је да додате кључ фидовима за употребу у читачима фидова.

en: Generate New Key
sr_SP: Генериши нови кључ

note: translators: %1$s is the time ago in words, %2$s is the author, %3$s is the post status.
en: %1$s ago by %2$s [%3$s]
sr_SP: Пре %1$s од стране %2$s [%3$s]

en: Document Date in Permalink
sr_SP: Датум документа у трајној вези

en: Document directory does not appear to exist. Please review value.
sr_SP: Изгледа да директоријум докумената не постоји. Молимо вас да проверите вредност.

en: Document directory is not writable. Please check permissions.
sr_SP: Директоријум докумената није доступан за писање. Проверите дозволе.

en: Document upload directory changed, but existing uploads may need to be moved to the new folder to ensure they remain accessible.
sr_SP: Директоријум за отпремање докумената је промењен, али постојеће отпремљене датотеке ће можда требати преместити у нову фасциклу како би остале доступне.

en: Document slug changed, but some previously published URLs may now be broken.
sr_SP: Слика документа је промењена, али неки претходно објављени URL-ови сада можда не раде.

en: Not authorized
sr_SP: Није овлашћено

en: Directory in which to store uploaded documents. The default is in your <code>wp-content/uploads</code> folder (or another default uploads folder defined elsewhere), but it may be moved to a folder outside of the <code>htdocs</code> or <code>public_html</code> folder for added security.
sr_SP: Директоријум у који треба чувати отпремљене документе. Подразумевана адреса је у вашем фолдеру <code>wp-content/uploads</code> (или другом подразумеваном фолдеру за отпремљене документе дефинисаном негде другде), али се може преместити у фолдер изван фолдера <code>htdocs</code> или <code>public_html</code> ради додатне безбедности.

note: translators: %site_id% is not interpolated and should not be translated.
en: You may optionally include the string <code>%site_id%</code> within the path to separate files by site.
sr_SP: Опционо можете укључити стринг <code>%site_id%</code> унутар путање да бисте раздвојили датотеке по сајту.

en: example-document-title
sr_SP: пример-наслов-документа

en: "Slug" with which to prefix all URLs for documents (and the document archive). Default is <code>documents</code>.
sr_SP: „Slug“ којим се додаје префикс свим URL-овима за документе (и архиву докумената). Подразумевано је <code>documents</code>.

en: Remove the year and month element /yyyy/mm from the document permalink.
sr_SP: Уклоните елемент године и месеца /yyyy/mm из сталне везе документа.

en: By default the document permalink will contain the post year and month.
sr_SP: Подразумевано, стална веза документа ће садржати годину и месец објаве.

en: The delivered rewrite rules support both formats.
sr_SP: Достављена правила преписивања подржавају оба формата.

en: Maximum number of document revisions set to zero using a filter. Check your configuration.
sr_SP: Максималан број ревизија документа је подешен на нулу помоћу филтера. Проверите конфигурацију.

en: More revisions exist for this document than is permitted. Making changes will delete data.
sr_SP: За овај документ постоји више ревизија него што је дозвољено. Прављење промена ће обрисати податке.

en: Maximum number of revisions reached for this document. Making changes will delete data.
sr_SP: Достигнут је максималан број ревизија за овај документ. Уношење промена ће обрисати податке.

en: No document file is attached.
sr_SP: Није приложена ниједна датотека документа.

en: Document is not available.
sr_SP: Документ није доступан.

en: You are not authorized to access that file.
sr_SP: Нисте овлашћени да приступите тој датотеци.

en: -revision-
sr_SP: -ревизија-

en: Sorry, Output buffer exists with data. Filewriting suppressed.
sr_SP: Жао нам је, излазни бафер постоји са подацима. Уписивање у датотеку је сузбијено.

en: Sorry, Output has already been written, so your file cannot be downloaded.
sr_SP: Жао нам је, излаз је већ написан, тако да се ваша датотека не може преузети.

en: Sorry, this is a private feed.
sr_SP: Извините, ово је приватни фид.

note: translators: %s is the document title.
en: %s - Latest Revision
sr_SP: %s - Најновија ревизија

note: translators: %1$s is the document title, %2$d is the revision ID.
en: %1$s - Revision %2$d
sr_SP: %1$s - Ревизија %2$d

en: Status
sr_SP: Статус

en: Published
sr_SP: Објављено

en: Draft
sr_SP: Нацрт

en: Scheduled
sr_SP: Заказано

en: Private
sr_SP: Приватно

en: Pending Review
sr_SP: Чека на преглед

en: Trash
sr_SP: Смеће

en: Somebody
sr_SP: Неко

note: translators: %1$s is the blog name, %2$s is the overriding user, %3$s is the document title.
en: %1$s: %2$s has overridden your lock on %3$s
sr_SP: %1$s: %2$s је поништио/ла ваше закључавање на %3$s

note: translators: %s is the user's name.
en: Dear %s:
sr_SP: Драги %s:

note: translators: %1$s is the overriding user, %2$s is the user's email, %3$s is the document title, %4$s is the document URL.
en: %1$s (%2$s), has overridden your lock on the document %3$s (%4$s).
sr_SP: %1$s (%2$s), је поништио ваше закључавање документа %3$s (%4$s).

en: Any changes you have made will be lost.
sr_SP: Све измене које сте направили биће изгубљене.

en: revision
sr_SP: ревизија

en: ✨ AI suggestion — edit before saving.
sr_SP: ✨ Предлог вештачке интелигенције — измените пре чувања.

en: ✨ AI summary will be available shortly — refresh this page to see it.
sr_SP: ✨ Резиме вештачке интелигенције биће ускоро доступан — освежите ову страницу да бисте га видели.

en: Dismiss
sr_SP: Одбаци

en: Reviewed ✓
sr_SP: Прегледано ✓

en: Mark reviewed
sr_SP: Означи рецензију

en: Processed successfully.
sr_SP: Успешно обрађено.

en: Upload failed.
sr_SP: Отпремање није успело.

en: File uploaded successfully. Add a revision summary below (optional) and press <strong>Update</strong> to save your changes.
sr_SP: Датотека је успешно отпремљена. Додајте резиме ревизије испод (опционо) и притисните <strong>Ажурирај</strong> да бисте сачували измене.

en: New version uploaded. Press Update to save.
sr_SP: Нова верзија је отпремљена. Притисните Ажурирај да бисте сачували.

en: Are you sure you want to restore this revision? If you do, no history will be lost. This revision will be copied and become the most recent revision.
sr_SP: Да ли сте сигурни да желите да вратите ову ревизију? Ако то урадите, историја неће бити изгубљена. Ова ревизија ће бити копирана и постаће најновија ревизија.

en: An error has occurred, please try reloading the page.
sr_SP: Дошло је до грешке, покушајте поново да учитате страницу.

en: Lost Document Lock
sr_SP: Закључавање изгубљеног документа

note: translators: %s is the title of the document.
en: Your lock on the document %s has been overridden. Any changes will be lost.
sr_SP: Закључавање документа %s је поништено. Све измене ће бити изгубљене.

note: translators: %d is the number of minutes.
en: %d mins
sr_SP: %d минута

note: translators: %d is the number of hours (singular).
en: %d hour
sr_SP: %d сат

note: translators: %d is the number of hours (plural).
en: %d hours
sr_SP: %d сати

note: translators: %d is the number of days (singular).
en: %d day
sr_SP: %d дан

note: translators: %d is the number of days (plural).
en: %d days
sr_SP: %d дана

en: Upload Document
sr_SP: Отпреми документ

en: Select Document
sr_SP: Изаберите документ

en: Document Id
sr_SP: ИД документа

en: There are no taxonomies defined.
sr_SP: Не постоје дефинисане таксономије.

en: Taxonomy:
sr_SP: Таксономија:

en: Block Heading
sr_SP: Блок заглавља

en: Display Settings
sr_SP: Подешавања екрана

en: Number of documents to display
sr_SP: Број докумената за приказ

en: List ordering Field
sr_SP: Поље за редослед листе

en: Example fields are post_title, post_date and post_modified.
sr_SP: Примери поља су post_title, post_date и post_modified.

en: Ascending
sr_SP: Растуће

en: Descending
sr_SP: Опадајући

en: Show Edit link
sr_SP: Прикажи линк за измене

en: Show Edit link allows the list to have a link to the Edit function. A choice made here will over-ride the system-configured settings. Links will only appear if the user can edit the document.
sr_SP: Прикажи везу за уређивање омогућава да листа има везу до функције за уређивање. Избор направљен овде ће заменити системски конфигурисана подешавања. Линкови ће се појавити само ако корисник може да уређује документ.

en: Default
sr_SP: Подразумевано

en: No Edit link
sr_SP: Нема линка за уређивање

en: Edit link
sr_SP: Измени линк

en: Show featured image?
sr_SP: Прикажи истакнуту слику?

en: Show document description?
sr_SP: Прикажи опис документа?

en: Show PDF File indication?
sr_SP: Прикажи индикацију PDF датотеке?

en: Open documents in new tab?
sr_SP: Отворити документе у новој картици?

en: Setting this on will open the document in a new tab. This should be set on whilst editing the page using this block as clicking on a link whilst editing will force the current page to be left.
sr_SP: Укључивањем ове опције документ ће се отворити у новој картици. Ово би требало да буде укључено приликом уређивања странице користећи овај блок, јер ће клик на линк током уређивања приморати напуштање тренутне странице.

en: Free Form Settings
sr_SP: Подешавања слободног облика

en: Free-form parameters
sr_SP: Параметри слободног облика

en: The query parameters can be very extensive. enter any other parameters required here.
sr_SP: Параметри упита могу бити веома опсежни. Овде унесите све остале потребне параметре.

en: Latest Documents Settings
sr_SP: Подешавања најновијих докумената

en: Latest Documents List Heading
sr_SP: Наслов листе најновијих докумената

en: Documents to Display
sr_SP: Документи за приказ

en: Document Statuses to Display
sr_SP: Статуси докумената за приказ

en: Publish
sr_SP: Објави

en: Under certain conditons WordPress can generate an image for Page 1 of PDF documents. If created this will be used as the Featured Image.
sr_SP: Под одређеним условима, WordPress може да генерише слику за прву страницу PDF докумената. Ако се креира, она ће се користити као истакнута слика.

en: Show author name?
sr_SP: Прикажи име аутора?

en: Selection Criteria
sr_SP: Критеријуми за избор

en: Revisions to Display
sr_SP: Ревизије за приказ

en: Show Revision Summaries?
sr_SP: Прикажи резимее ревизија?

en: Open in New Tab?
sr_SP: Отворити у новој картици?

en: just now
sr_SP: управо сада

en: min ago
sr_SP: пре мин

en: hour ago
sr_SP: пре сат времена

en: hours ago
sr_SP: пре неколико сати

en: day ago
sr_SP: пре један дан

en: days ago
sr_SP: пре неколико дана

en: The attached document file could not be found. It may have been deleted.
sr_SP: Приложена датотека документа није пронађена. Можда је обрисана.

en: Document selection failed.
sr_SP: Избор документа није успео.

en: New version selected. Press Update to save.
sr_SP: Изабрана је нова верзија. Притисните Ажурирај да бисте сачували.

en: Document selected. Press Update to save.
sr_SP: Документ је изабран. Притисните Ажурирај да бисте сачували.

en: Select
sr_SP: Изаберите

en: Attached document
sr_SP: Приложени документ

note: translators: %s is the name of the user who has the document locked
en: %s is currently editing this document.
sr_SP: %s тренутно уређује овај документ.

en: This document is currently locked.
sr_SP: Овај документ је тренутно закључан.

en: A brief description of the changes in this version.
sr_SP: Кратак опис промена у овој верзији.

en: No revisions yet.
sr_SP: Још нема ревизија.

[ctx: block title]
en: Documents List
sr_SP: Листа докумената

[ctx: block description]
en: Display a list of documents.
sr_SP: Прикажите листу докумената.

[ctx: block title]
en: Latest Documents
sr_SP: Најновији документи

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent documents.
sr_SP: Прикажите листу ваших најновијих докумената.

[ctx: block title]
en: Document Revisions
sr_SP: Ревизије документа

[ctx: block description]
en: Display a list of revisions for your document.
sr_SP: Прикажите листу ревизија за ваш документ.
