wordpress-document-revisions - en to ro_RO translation catalogue (332 entries)

en:  Taxonomy details in this block have changed.
ro_RO: Detaliile taxonomiei din acest bloc s-au modificat.

en:  Taxonomy term does not belong to this taxonomy.
ro_RO: Termenul taxonomic nu aparține acestei taxonomii.

en: "Slug" with which to prefix all URLs for documents (and the document archive). Default is <code>documents</code>.
ro_RO: „Slug” cu care se adaugă un prefix tuturor adreselor URL pentru documente (și arhiva documentelor). Implicit este <code>documents</code>.

en: %1$s (%2$s), has overridden your lock on the document %3$s (%4$s).
ro_RO: %1$s (%2$s) a anulat blocarea documentului %3$s (%4$s).

en: %1$s - Revision %2$d
ro_RO: %1$s - Revizia %2$d

en: %1$s ago
ro_RO: Acum %1$s

en: %1$s ago by %2$s
ro_RO: Acum %1$s de către %2$s

en: %1$s ago by %2$s [%3$s]
ro_RO: Acum %1$s de %2$s [%3$s]

en: %1$s: %2$s has overridden your lock on %3$s
ro_RO: %1$s: %2$s a anulat blocarea ta pentru %3$s

en: %d day
ro_RO: %d zi

en: %d days
ro_RO: %d zile

en: %d hour
ro_RO: %d oră

en: %d hours
ro_RO: %d ore

en: %d mins
ro_RO: %d minute

en: %s - Latest Revision
ro_RO: %s - Ultima revizie

en: %s has prevented other users from making changes.
ro_RO: %s a împiedicat alți utilizatori să facă modificări.

en: %s is currently editing this document.
ro_RO: %s editează în prezent acest document.

en: - The %s Team
ro_RO: - Echipa %s

en: -revision-
ro_RO: -revizuire-

en: <br />If you believe this is in error you can <a href="#" id="override_link">override the lock</a>, but their changes will be lost.
ro_RO: <br />Dacă credeți că este o eroare, puteți <a href="#" id="override_link">să anulați blocarea</a>, dar modificările se vor pierde.

en: A brief description of the changes in this version.
ro_RO: O scurtă descriere a modificărilor aduse acestei versiuni.

en: A document management and version control plugin for WordPress that allows teams of any size to collaboratively edit files and manage their workflow.
ro_RO: Un plugin de gestionare a documentelor și control al versiunilor pentru WordPress care permite echipelor de orice dimensiune să editeze fișiere în mod colaborativ și să își gestioneze fluxul de lucru.

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Add New Document
ro_RO: Adăugați un document nou

en: Add New Workflow State
ro_RO: Adăugați o nouă stare a fluxului de lucru

en: All Documents
ro_RO: Toate documentele

en: All Workflow States
ro_RO: Toate stările fluxului de lucru

en: All owners
ro_RO: Toți proprietarii

en: All statuses
ro_RO: Toate stările

en: All workflow states
ro_RO: Toate stările fluxului de lucru

en: An error has occurred, please try reloading the page.
ro_RO: A apărut o eroare, vă rugăm să încercați să reîncărcați pagina.

en: Any changes you have made will be lost.
ro_RO: Orice modificări pe care le-ați făcut se vor pierde.

en: Are you sure you want to restore this revision? If you do, no history will be lost. This revision will be copied and become the most recent revision.
ro_RO: Sigur doriți să restaurați această revizie? Dacă faceți acest lucru, istoricul nu se va pierde. Această revizie va fi copiată și va deveni cea mai recentă.

en: As a variant of this last case, you may have set up the plugin so that the document file store is one of your choosing and not the standard Media store.
ro_RO: Ca o variantă a acestui ultim caz, este posibil să fi configurat pluginul astfel încât depozitul de fișiere cu documente să fie unul la alegere și nu depozitul Media standard.

en: Ascending
ro_RO: Ascendent

en: Attached document
ro_RO: Document atașat

en: Attachment found for document, but not currently linked
ro_RO: Atașament găsit pentru document, dar în prezent nu este conectat.

en: Attachment recently uploaded for document, but not currently linked to it
ro_RO: Atașament încărcat recent pentru document, dar în prezent nu este legat la acesta

en: Basic Usage
ro_RO: Utilizare de bază

en: Below is a list of all documents to which you have access. Click the document title to edit the document or download the latest version.
ro_RO: Mai jos este o listă cu toate documentele la care aveți acces. Faceți clic pe titlul documentului pentru a edita documentul sau pentru a descărca cea mai recentă versiune.

en: Block Heading
ro_RO: Titlu de bloc

en: By default the document permalink will contain the post year and month.
ro_RO: În mod implicit, permalinkul documentului va conține anul și luna postării.

en: By default, uploaded documents are only accessible to logged in users. Documents can be published, thus making them accessible to the world, by toggling their visibility in the "Publish" box in the top right corner. Any document marked as published will be accessible to anyone with the proper URL.
ro_RO: În mod implicit, documentele încărcate sunt accesibile doar utilizatorilor conectați. Documentele pot fi publicate, făcându-le astfel accesibile întregii lumi, prin activarea vizibilității lor în caseta „Publicare” din colțul din dreapta sus. Orice document marcat ca publicat va fi accesibil oricui are adresa URL corectă.

en: Check Document Access
ro_RO: Verificați accesul la documente

en: Check whether the current user can perform a specific action on a document.
ro_RO: Verifică dacă utilizatorul curent poate efectua o anumită acțiune asupra unui document.

en: Checked in <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> ago by %4$s
ro_RO: Înregistrare efectuată acum <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> de către %4$s

en: Current State
ro_RO: Starea actuală

en: Currently Editing
ro_RO: Editare curentă

en: Custom field deleted.
ro_RO: Câmp personalizat șters.

en: Custom field updated.
ro_RO: Câmp personalizat actualizat.

en: Dear %s:
ro_RO: Dragă %s:

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Descending
ro_RO: Descendent

en: Directory in which to store uploaded documents. The default is in your <code>wp-content/uploads</code> folder (or another default uploads folder defined elsewhere), but it may be moved to a folder outside of the <code>htdocs</code> or <code>public_html</code> folder for added security.
ro_RO: Directorul în care se stochează documentele încărcate. Implicit se află în folderul <code>wp-content/uploads</code> (sau în alt folder implicit de încărcări definit în altă parte), dar poate fi mutat într-un folder din afara folderului <code>htdocs</code> sau <code>public_html</code> pentru o securitate sporită.

en: Dismiss
ro_RO: Închide

en: Display Document Author:
ro_RO: Afișare document Autor:

en: Display Document Description:
ro_RO: Descrierea documentului afișat:

en: Display Featured Image:
ro_RO: Afișați imaginea recomandată:

en: Display PDF File Indication:
ro_RO: Indicație afișare fișier PDF:

en: Display Settings
ro_RO: Setări de afișare

en: Do not pre-fill the revision log with AI suggestions
ro_RO: Nu precompletați jurnalul de revizii cu sugestii de la inteligența artificială

en: Document Date in Permalink
ro_RO: Data documentului în Permalink

en: Document Description
ro_RO: Descrierea documentului

en: Document Id
ro_RO: ID-ul documentului

en: Document Image
ro_RO: Imagine document

en: Document Link Date
ro_RO: Data legăturii documentului

en: Document Owner
ro_RO: Proprietarul documentului

en: Document Settings
ro_RO: Setări document

en: Document Slug
ro_RO: Slug de document

en: Document Statuses to Display
ro_RO: Stările documentelor de afișat

en: Document Upload Directory
ro_RO: Directorul de încărcare a documentelor

en: Document attachment does not appear to be md5 encoded
ro_RO: Atașamentul documentului nu pare a fi codificat în MD5

en: Document attachment exists but related file not found
ro_RO: Documentul atașat există, dar fișierul aferent nu a fost găsit.

en: Document attachment exists but related file not in document location
ro_RO: Documentul atașat există, dar fișierul aferent nu se află în locația documentului.

en: Document attachment file exists but is not readable
ro_RO: Fișierul atașat documentului există, dar nu este lizibil.

en: Document directory does not appear to exist. Please review value.
ro_RO: Directorul de documente pare să nu existe. Vă rugăm să verificați valoarea.

en: Document directory is not writable. Please check permissions.
ro_RO: Directorul documentelor nu este permis pentru scriere. Vă rugăm să verificați permisiunile.

en: Document draft updated. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
ro_RO: Schiță document actualizată. <a target="_blank" href="%s">Descărcați documentul</a>

en: Document is being edited and refined
ro_RO: Documentul este editat și rafinat

en: Document is in its final form
ro_RO: Documentul este în forma sa finală

en: Document is in the process of being written
ro_RO: Documentul este în curs de redactare

en: Document is not available.
ro_RO: Documentul nu este disponibil.

en: Document is pending final review
ro_RO: Documentul este în așteptarea revizuirii finale

en: Document links to an invalid attachment record
ro_RO: Documentul este legat de o înregistrare nevalidă a atașamentului

en: Document links to invalid attachment. An attachment exists and can replace link
ro_RO: Documentul leagă un atașament nevalid. Există un atașament și poate înlocui linkul.

en: Document not found.
ro_RO: Document negăsit.

en: Document published. <a href="%s">Download document</a>
ro_RO: Document publicat. <a href="%s">Descărcați documentul</a>

en: Document restored to revision from %s
ro_RO: Document restaurat la revizia din %s

en: Document saved.
ro_RO: Document salvat.

en: Document scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview document</a>
ro_RO: Document programat pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizare document</a>

en: Document selected. Press Update to save.
ro_RO: Document selectat. Apăsați Actualizare pentru a salva.

en: Document selection failed.
ro_RO: Selecția documentului a eșuat.

en: Document slug changed, but some previously published URLs may now be broken.
ro_RO: Codul de identificare al documentului s-a modificat, dar este posibil ca unele adrese URL publicate anterior să fie acum defecte.

en: Document submitted. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
ro_RO: Document trimis. <a target="_blank" href="%s">Descărcați documentul</a>

en: Document updated.
ro_RO: Document actualizat.

en: Document updated. <a href="%s">Download document</a>
ro_RO: Document actualizat. <a href="%s">Descărcați documentul</a>

en: Document upload directory changed, but existing uploads may need to be moved to the new folder to ensure they remain accessible.
ro_RO: Directorul de încărcare a documentelor a fost modificat, dar încărcările existente ar putea necesita mutarea în noul folder pentru a le asigura accesibilitatea.

en: Documents
ro_RO: Documente

en: Documents to Display
ro_RO: Documente de afișat

en: Download
ro_RO: Descărcare

en: Draft
ro_RO: Proiect

en: Edit
ro_RO: Edita

en: Edit Document
ro_RO: Editați documentul

en: Edit Workflow State
ro_RO: Editați starea fluxului de lucru

en: Edit link
ro_RO: Editați linkul

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Errors
ro_RO: Erori

en: Example fields are post_title, post_date and post_modified.
ro_RO: Exemple de câmpuri sunt post_title, post_date și post_modified.

en: Feed Privacy
ro_RO: Confidențialitatea fluxului

en: File uploaded successfully. Add a revision summary below (optional) and press <strong>Update</strong> to save your changes.
ro_RO: Fișierul a fost încărcat cu succes. Adăugați un rezumat al revizuirii mai jos (opțional) și apăsați pe <strong>Actualizare</strong> pentru a salva modificările.

en: Fix
ro_RO: Reparare

en: Free Form Settings
ro_RO: Setări de formă liberă

en: Free-form parameters
ro_RO: Parametri de formă liberă

en: Generate New Key
ro_RO: Generați o cheie nouă

en: Get Document Info
ro_RO: Obțineți informații despre document

en: Get Document Revisions
ro_RO: Obțineți revizuiri ale documentelor

en: However if there are any attachments attached to the document then we can display the latest one.
ro_RO: Totuși, dacă există atașamente atașate documentului, atunci putem afișa cea mai recentă.

en: ID
ro_RO: ID-ul

en: If found there it will offer you a fix which is to move the file from the Media store to the document store.
ro_RO: Dacă este găsit acolo, vă va oferi o soluție, care constă în mutarea fișierului din Magazinul Media în Magazinul de Documente.

en: If this is missing or points to a non-existant one then the document cannot be viewed.
ro_RO: Dacă acesta lipsește sau indică unul inexistent, atunci documentul nu poate fi vizualizat.

en: If you have an error reported here, then you will get an "Error 404 - Document Not Found" (or equivalent) message on trying to view the document.
ro_RO: Dacă ați raportat o eroare aici, veți primi un mesaj „Eroare 404 - Document negăsit” (sau echivalent) atunci când încercați să vizualizați documentul.

en: In Progress
ro_RO: În curs

en: In this very specific case, when it has been unable to find the file in the document store, it will look for it in the Media store.
ro_RO: În acest caz foarte specific, atunci când nu a reușit să găsească fișierul în depozitul de documente, îl va căuta în depozitul Media.

en: Inconsistent data sent to Interface
ro_RO: Date inconsistente trimise către Interfață

en: Initial Draft
ro_RO: Schiță inițială

en: Insufficient permission to mark this summary reviewed.
ro_RO: Permisiune insuficientă pentru a marca acest rezumat ca revizuit.

en: Insufficient permission to read this document revision diff.
ro_RO: Permisiune insuficientă pentru a citi această diferență de revizie a documentului.

en: Insufficient permission to read this document.
ro_RO: Permisiune insuficientă pentru a citi acest document.

en: Internal structure
ro_RO: Structura internă

en: Invalid Document Internal Structures
ro_RO: Structuri interne ale documentelor nevalide

en: It is a design feature of this plugin that you should only be able to access a document if you go via WordPress itself.
ro_RO: O caracteristică de design a acestui plugin este că ar trebui să poți accesa un document doar dacă folosești WordPress-ul în sine.

en: It is recommended not to change it, but can be changed to a valid value.
ro_RO: Se recomandă să nu o modificați, dar poate fi schimbată la o valoare validă.

en: It will review all documents that you are able to edit.
ro_RO: Va examina toate documentele pe care le puteți edita.

en: Latest Documents List Heading
ro_RO: Titlul listei de documente cele mai recente

en: Latest Documents Settings
ro_RO: Setări pentru cele mai recente documente

en: Latest Version of the Document
ro_RO: Cea mai recentă versiune a documentului

en: List ordering Field
ro_RO: Câmp de ordonare a listei

en: Lost Document Lock
ro_RO: Blocare documente pierdute

en: Mark reviewed
ro_RO: Mark a evaluat

en: Maximum number of document revisions set to zero using a filter. Check your configuration.
ro_RO: Numărul maxim de revizii ale documentului a fost setat la zero folosind un filtru. Verificați configurația.

en: Maximum number of revisions reached for this document. Making changes will delete data.
ro_RO: Numărul maxim de revizii a fost atins pentru acest document. Modificarea va șterge datele.

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Modified
ro_RO: Modificat

en: More revisions exist for this document than is permitted. Making changes will delete data.
ro_RO: Există mai multe revizii pentru acest document decât este permis. Efectuarea modificărilor va șterge datele.

en: New Document
ro_RO: Document nou

en: New Workflow State Name
ro_RO: Numele noii stări a fluxului de lucru

en: New version selected. Press Update to save.
ro_RO: Versiune nouă selectată. Apăsați Actualizare pentru a salva.

en: New version uploaded. Press Update to save.
ro_RO: Versiune nouă încărcată. Apăsați Actualizare pentru a salva.

en: No Edit link
ro_RO: Fără link de editare

en: No document file is attached.
ro_RO: Nu este atașat niciun fișier document.

en: No documents found
ro_RO: Nu s-au găsit documente

en: No documents found in Trash
ro_RO: Nu s-au găsit documente în Coșul de gunoi

en: No invalid documents found.
ro_RO: Nu s-au găsit documente nevalide.

en: No invalid internal linkages found.
ro_RO: Nu s-au găsit legături interne nevalide.

en: No invalid permalinks found.
ro_RO: Nu s-au găsit permalinkuri nevalide.

en: No revisions yet.
ro_RO: Încă nu există revizuiri.

en: No selection
ro_RO: Fără selecție

en: No summary has been generated for this revision yet.
ro_RO: Nu a fost generat încă niciun rezumat pentru această revizuire.

en: No thumbnail available.
ro_RO: Nu este disponibilă nicio miniatură.

en: Not authorized
ro_RO: Neautorizat

en: Number of Posts:
ro_RO: Număr de postări:

en: Number of documents to display
ro_RO: Numărul de documente de afișat

en: Once successfully uploaded, you can enter a revision log message, assign the document an author, and describe its current workflow state.
ro_RO: După încărcarea cu succes, puteți introduce un mesaj în jurnalul de revizii, puteți atribui documentului un autor și puteți descrie starea curentă a fluxului de lucru.

en: Open documents in new tab:
ro_RO: Deschideți documentele într-o filă nouă:

en: Open documents in new tab?
ro_RO: Deschideți documentele într-o filă nouă?

en: Open in New Tab?
ro_RO: Deschideți într-o filă nouă?

en: Override Document Lock
ro_RO: Suprascrie blocarea documentului

en: Override another user's lock on a document to allow editing.
ro_RO: Suprascrie blocarea unui document de către un alt utilizator pentru a permite editarea.

en: Overview
ro_RO: Prezentare generală

en: Owner
ro_RO: Proprietar

en: Parent Workflow State
ro_RO: Starea fluxului de lucru principal

en: Parent Workflow State:
ro_RO: Starea fluxului de lucru principal:

en: Pending Review
ro_RO: În așteptarea revizuirii

en: Permalink / guid
ro_RO: Legătură permanentă / guid

en: Posts to Show:
ro_RO: Postări de afișat:

en: Private
ro_RO: Privat

en: Processed successfully.
ro_RO: Procesat cu succes.

en: Publish
ro_RO: Publica

en: Published
ro_RO: Publicat

en: Publishing Documents
ro_RO: Publicarea documentelor

en: RSS Feed
ro_RO: Flux RSS

en: Recently Revised Documents
ro_RO: Documente recent revizuite

en: Remove Document Image
ro_RO: Eliminați imaginea documentului

en: Remove the year and month element /yyyy/mm from the document permalink.
ro_RO: Eliminați elementele an și lună /yyyy/mm din permalinkul documentului.

en: Restore
ro_RO: Restabili

en: Restoring earlier revisions will also restore that description.<br/>If the current one is wanted, copy it first.
ro_RO: Restaurarea reviziilor anterioare va restaura și descrierea respectivă.<br/>Dacă este dorită cea curentă, copiați-o mai întâi.

en: Retrieve metadata for a document including file type, revision count, and lock status.
ro_RO: Preluarea metadatelor pentru un document, inclusiv tipul de fișier, numărul de revizii și starea de blocare.

en: Retrieve the revision history of a document.
ro_RO: Recuperează istoricul reviziilor unui document.

en: Reviewed ✓
ro_RO: Recenzie ✓

en: Revision Log
ro_RO: Jurnal de revizii

en: Revision Summary
ro_RO: Rezumatul revizuirii

en: Revision summaries are optional notes to store along with this revision that allow other users to quickly and easily see what changes you made without needing to open the actual file.
ro_RO: Rezumatele reviziilor sunt note opționale care pot fi stocate împreună cu această revizie și care permit altor utilizatori să vadă rapid și ușor ce modificări ați făcut fără a fi nevoie să deschidă fișierul propriu-zis.

en: Revisions to Display
ro_RO: Revizuiri de afișat

en: Scheduled
ro_RO: Programat

en: Search Documents
ro_RO: Căutare documente

en: Search Workflow States
ro_RO: Căutare stări flux de lucru

en: Secret Feed Key
ro_RO: Cheie secretă a fluxului

en: See the Help pulldown for detailed Help information
ro_RO: Consultați meniul derulant Ajutor pentru informații detaliate despre ajutor

en: Select
ro_RO: Selecta

en: Select Document
ro_RO: Selectați documentul

en: Selection Criteria
ro_RO: Criterii de selecție

en: Set Document Image
ro_RO: Setați imaginea documentului

en: Setting this on will open the document in a new tab. This should be set on whilst editing the page using this block as clicking on a link whilst editing will force the current page to be left.
ro_RO: Setarea acestei opțiuni va deschide documentul într-o filă nouă. Această opțiune ar trebui activată la editarea paginii folosind acest bloc, deoarece dacă dați clic pe un link în timpul editării, pagina curentă va fi forțată să fie părăsită.

en: Show Edit link
ro_RO: Afișează linkul de editare

en: Show Edit link allows the list to have a link to the Edit function. A choice made here will over-ride the system-configured settings. Links will only appear if the user can edit the document.
ro_RO: Opțiunea „Afișare link editare” permite listei să aibă un link către funcția Editare. O alegere făcută aici va anula setările configurate de sistem. Linkurile vor apărea numai dacă utilizatorul poate edita documentul.

en: Show PDF File indication?
ro_RO: Afișați indicația fișierului PDF?

en: Show Revision Summaries?
ro_RO: Afișați rezumatele reviziilor?

en: Show author name?
ro_RO: Afișați numele autorului?

en: Show document description?
ro_RO: Afișați descrierea documentului?

en: Show featured image?
ro_RO: Afișați imaginea recomandată?

en: Skip text extraction for this document
ro_RO: Omite extragerea textului pentru acest document

en: So to deliver this the plugin changes the file name to an md5-encoded file name and then hides it from you when using the application.
ro_RO: Așadar, pentru a oferi acest lucru, pluginul schimbă numele fișierului într-un nume de fișier codificat în md5 și apoi îl ascunde de dvs. atunci când utilizați aplicația.

en: Some of these can be fixed using data from within the system - and a button is available to fix the issue, but others cannot.
ro_RO: Unele dintre acestea pot fi remediate folosind date din sistem - și este disponibil un buton pentru a remedia problema, dar altele nu.

en: Somebody
ro_RO: Cineva

en: Sorry, Output buffer exists with data. Filewriting suppressed.
ro_RO: Ne pare rău, există un buffer de ieșire cu date. Scrierea fișierului este suprimată.

en: Sorry, Output has already been written, so your file cannot be downloaded.
ro_RO: Ne pare rău, ieșirea a fost deja scrisă, deci fișierul nu poate fi descărcat.

en: Sorry, invalid REST call
ro_RO: Ne pare rău, apel REST invalid

en: Sorry, this is a private feed.
ro_RO: Ne pare rău, acesta este un feed privat.

en: Sorry, you are not allowed to edit documents.
ro_RO: Ne pare rău, nu aveți permisiunea de a edita documente.

en: Sorry, you are not allowed to read documents.
ro_RO: Îmi pare rău, nu aveți permisiunea de a citi documente.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions.
ro_RO: Ne pare rău, nu aveți permisiunea de a vizualiza reviziile.

en: Sorry, you are not allowed to view this revision.
ro_RO: Ne pare rău, nu aveți permisiunea de a vizualiza această revizuire.

en: Sorry, you are only allowed to use GET method
ro_RO: Ne pare rău, aveți voie să utilizați doar metoda GET.

en: Status
ro_RO: Stare

en: Summary
ro_RO: Rezumat

en: Taxonomy:
ro_RO: Taxonomie:

en: Text Extraction & AI
ro_RO: Extragerea textului și inteligența artificială

en: The Documents menu may not be displayed completely with the "All Documents" and "Add Document" options missing
ro_RO: Este posibil ca meniul Documente să nu fie afișat complet dacă lipsesc opțiunile „Toate documentele” și „Adăugați document”.

en: The action to check: read, edit, delete, or publish.
ro_RO: Acțiunea de verificare: citire, editare, ștergere sau publicare.

en: The attached document file could not be found. It may have been deleted.
ro_RO: Fișierul document atașat nu a putut fi găsit. Este posibil să fi fost șters.

en: The delivered rewrite rules support both formats.
ro_RO: Regulile de rescriere livrate acceptă ambele formate.

en: The document contains additional document files that are inaccessible. They should be deleted to reduce storage.
ro_RO: Documentul conține fișiere suplimentare care nu sunt accesibile. Acestea ar trebui șterse pentru a reduce spațiul de stocare.

en: The document description provides a short user-oriented summary of the document.
ro_RO: Descrierea documentului oferă un scurt rezumat al documentului, orientat către utilizator.

en: The document post ID to check access for.
ro_RO: ID-ul postării documentului pentru care se verifică accesul.

en: The document post ID to unlock.
ro_RO: ID-ul postării documentului care va fi deblocat.

en: The document post ID.
ro_RO: ID-ul postării documentului.

en: The fix is therefore to md5-encode the file name.
ro_RO: Prin urmare, soluția este de a codifica numele fișierului în md5.

en: The guid does not contain the correct date.
ro_RO: GUID-ul nu conține data corectă.

en: The guid does not contain the document name.
ro_RO: GUID-ul nu conține numele documentului.

en: The guid does not contain the site URL.
ro_RO: GUID-ul nu conține adresa URL a site-ului.

en: The guid does not reflect the complete document permalink.
ro_RO: GUID-ul nu reflectă legătura permanentă completă a documentului.

en: The guid field is meant to be the unique access path.
ro_RO: Câmpul guid este menit să fie calea unică de acces.

en: The guid is not the expected "ugly" permalink
ro_RO: GUID-ul nu este permalink-ul „urât” așteptat

en: The identifier of the latest attachment (i.e. the current document) is held in the post content field.
ro_RO: Identificatorul celui mai recent atașament (adică documentul curent) este păstrat în câmpul de conținut al postării.

en: The nature of the web technology used to deliver WordPress means that if you know the name of the file held on the server then you can access the file directly
ro_RO: Natura tehnologiei web utilizată pentru a livra WordPress înseamnă că, dacă știi numele fișierului de pe server, poți accesa fișierul direct.

en: The query parameters can be very extensive. enter any other parameters required here.
ro_RO: Parametrii de interogare pot fi foarte extinși. Introduceți aici orice alți parametri necesari.

en: The revision log provides a short summary of the changes reflected in a particular revision. Used widely in the open-source community, it provides a comprehensive history of the document at a glance.
ro_RO: Jurnalul de revizii oferă un scurt rezumat al modificărilor reflectate într-o anumită revizie. Utilizat pe scară largă în comunitatea open-source, acesta oferă o imagine de ansamblu asupra istoricului documentului dintr-o privire.

en: The workflow state field can be used to help team members understand at what stage a document sits within a particular organization&quot;s workflow. The field is optional, and can be customized or queried by clicking <code>Workflow States</code> on the left-hand side.
ro_RO: Câmpul „Stare flux de lucru” poate fi utilizat pentru a ajuta membrii echipei să înțeleagă în ce etapă se află un document în cadrul fluxului de lucru al unei anumite organizații. Câmpul este opțional și poate fi personalizat sau interogat făcând clic pe <code>Stări flux de lucru</code> în partea stângă.

en: There are no taxonomies defined.
ro_RO: Nu există taxonomii definite.

en: There is an identifier in the document but either there is no attachment or it does not relate to this document.
ro_RO: Există un identificator în document, dar fie nu există nicio atașare, fie nu are legătură cu acest document.

en: There is an identifier that links to a document attachment but there is no underlying file.
ro_RO: Există un identificator care face trimitere la un document atașat, dar nu există niciun fișier subiacent.

en: There is no attachment associated with the document.
ro_RO: Nu există niciun atașament asociat documentului.

en: There is no attachment record held for document
ro_RO: Nu există nicio înregistrare atașată pentru document

en: These are issues that stop you displaying your document on the front end. Problems include:
ro_RO: Acestea sunt probleme care vă împiedică să afișați documentul în interfața utilizator. Printre probleme se numără:

en: They can be displayed or hidden as wished by checking the options:
ro_RO: Acestea pot fi afișate sau ascunse după dorință, bifând opțiunile:

en: This can be used with the Document List or Latest Documents blocks or their shortcode or widget equivalents.
ro_RO: Aceasta poate fi utilizată cu blocurile Listă de documente sau Ultimele documente sau cu echivalentele lor cu shortcode-uri sau widget-uri.

en: This document is currently locked.
ro_RO: Acest document este momentan blocat.

en: This is done by updating the document record so that the content contains the attachment identifier.
ro_RO: Acest lucru se realizează prin actualizarea înregistrării documentului astfel încât conținutul să conțină identificatorul atașamentului.

en: This is not a valid document.
ro_RO: Acesta nu este un document valid.

en: This resolution process will, of course, also address unfixed, but fixable, issues as well.
ro_RO: Acest proces de rezolvare va aborda, desigur, și probleme nerezolvate, dar remediabile.

en: This screen allows users to collaboratively edit documents and track their revision history. To begin, enter a title for the document, optionally enter a description, and click <code>Upload New Version</code> and select the file from your computer.
ro_RO: Acest ecran permite utilizatorilor să editeze documente în mod colaborativ și să urmărească istoricul reviziilor. Pentru a începe, introduceți un titlu pentru document, introduceți opțional o descriere, apoi faceți clic pe <code>Încărcați versiunea nouă</code> și selectați fișierul de pe computer.

en: This tool allows you to find errors in the internal structure of documents.
ro_RO: Acest instrument vă permite să găsiți erori în structura internă a documentelor.

en: This version does not address revision data.
ro_RO: Această versiune nu abordează datele de revizie.

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: To add a new document, click <strong>Add Document</strong> on the left-hand side.
ro_RO: Pentru a adăuga un document nou, faceți clic pe <strong>Adaugă document</strong> în partea stângă.

en: To protect your privacy, you need to append a key to feeds for use in feed readers.
ro_RO: Pentru a vă proteja confidențialitatea, trebuie să adăugați o cheie la fluxuri pentru a fi utilizată în cititoarele de fluxuri.

en: To view all documents at a particular workflow state, click <strong>Workflow States</strong> in the menu on the left.
ro_RO: Pentru a vizualiza toate documentele aflate într-o anumită stare a fluxului de lucru, faceți clic pe <strong>Stări flux de lucru</strong> în meniul din stânga.

en: Trash
ro_RO: Gunoi

en: Two types of issues can be identified - Errors and Warnings.
ro_RO: Pot fi identificate două tipuri de probleme - erori și avertismente.

en: Type
ro_RO: Tip

en: Under Review
ro_RO: În curs de revizuire

en: Under certain conditons WordPress can generate an image for Page 1 of PDF documents. If created this will be used as the Featured Image.
ro_RO: În anumite condiții, WordPress poate genera o imagine pentru pagina 1 a documentelor PDF. Dacă este creată, aceasta va fi utilizată ca imagine recomandată.

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Update Workflow State
ro_RO: Actualizați starea fluxului de lucru

en: Upload Document
ro_RO: Încărcați documentul

en: Upload New Version
ro_RO: Încărcați versiunea nouă

en: Upload failed.
ro_RO: Încărcarea a eșuat.

en: Use as Document Image
ro_RO: Folosește ca imagine a documentului

en: User
ro_RO: Utilizator

en: Validate Structure
ro_RO: Validare structură

en: View Document
ro_RO: Vizualizați documentul

en: View Documents
ro_RO: Vizualizați documentele

en: WP Document Revisions
ro_RO: Revizuiri documente WP

en: Warning
ro_RO: Avertizare

en: Warnings
ro_RO: Avertismente

en: When checked, AI-generated revision summaries will not be inserted into the revision log field when a new file is uploaded. Extraction (and summary generation, if enabled) still run — only the editor pre-fill is suppressed.
ro_RO: Când este bifată, rezumatele de revizii generate de inteligența artificială nu vor fi inserate în câmpul jurnalului de revizii atunci când este încărcat un fișier nou. Extragerea (și generarea rezumatului, dacă este activată) se execută în continuare — doar pre-umplerea editorului este suprimată.

en: When checked, plain text will not be extracted from uploaded files for this document, and any previously extracted text will be cleared. Useful for sensitive documents whose contents should not be cached for search, AI summaries, or other text-based features.
ro_RO: Când este bifată, textul simplu nu va fi extras din fișierele încărcate pentru acest document, iar orice text extras anterior va fi șters. Util pentru documentele sensibile al căror conținut nu ar trebui memorat în cache pentru căutare, rezumate AI sau alte funcții bazate pe text.

en: When done, simply click <code>Update</code> to save your changes
ro_RO: Când ați terminat, pur și simplu faceți clic pe <code>Actualizare</code> pentru a salva modificările.

en: When they cannot be fixed, the resolution is normally either to delete the document or to load a new version of the document.
ro_RO: Când acestea nu pot fi remediate, soluția este, în mod normal, fie ștergerea documentului, fie încărcarea unei noi versiuni a documentului.

en: Whether the user can perform the action.
ro_RO: Dacă utilizatorul poate efectua acțiunea.

en: Workflow State
ro_RO: Starea fluxului de lucru

en: Workflow States
ro_RO: Stări de flux de lucru

en: Yes
ro_RO: Da

en: You are not authorized to access that file.
ro_RO: Nu aveți autorizație să accesați acel fișier.

en: You are not authorized to read this data
ro_RO: Nu aveți autorizație să citiți aceste date

en: You can download and view previous versions of the document by clicking the timestamp in the revision log. You can also restore revisions by clicking the <code>restore</code> button beside the revision.
ro_RO: Poți descărca și vizualiza versiunile anterioare ale documentului făcând clic pe marcajul temporal din jurnalul de revizii. De asemenea, poți restaura reviziile făcând clic pe butonul <code>restore</code> de lângă revizie.

en: You currently have this file checked out. No other user can edit this document so long as you remain on this page.
ro_RO: În prezent, aveți acest fișier extras. Niciun alt utilizator nu poate edita acest document atâta timp cât rămâneți pe această pagină.

en: You do not have permission to override the lock on this document.
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a ignora blocarea acestui document.

en: You do not have permission to view document revisions.
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza revizuirile documentului.

en: You do not have permission to view revisions for this document.
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza reviziile pentru acest document.

en: You do not have permission to view this document.
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a vizualiza acest document.

en: You do not have the edit_documents capability possibly due to multiple conficting roles or use of a custom role!
ro_RO: Nu aveți funcția edit_documents, posibil din cauza mai multor roluri conflictuale sau a utilizării unui rol personalizat!

en: You do not have the upload_files capability!
ro_RO: Nu aveți funcția upload_files!

en: You have activated the plugin WP Document Revisions
ro_RO: Ai activat pluginul WP Document Revisions

en: You may optionally include the string <code>%site_id%</code> within the path to separate files by site.
ro_RO: Opțional, puteți include șirul de caractere `<code>%site_id%</code>` în cale pentru a separa fișierele după site.

en: You should first check whether you have multiple roles and that each has edit_documents capability.
ro_RO: Mai întâi ar trebui să verificați dacă aveți mai multe roluri și dacă fiecare are capacitatea de a edita_documente.

en: You will not be able to upload any documents.
ro_RO: Nu veți putea încărca niciun document.

en: You will not be able to upload documents though you may be able change some attributes.
ro_RO: Nu veți putea încărca documente, deși este posibil să puteți modifica unele atribute.

en: Your lock on the document %s has been overridden. Any changes will be lost.
ro_RO: Blocarea documentului %s a fost anulată. Orice modificare se va pierde.

en: [Modified Date: Document - %1$s, Attachment - %2$s]
ro_RO: [Data modificării: Document - %1$s, Atașament - %2$s]

en: ago by
ro_RO: acum de

[ctx: block description]
en: Display a list of documents.
ro_RO: Afișați o listă de documente.

[ctx: block description]
en: Display a list of revisions for your document.
ro_RO: Afișează o listă de revizuiri pentru documentul tău.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent documents.
ro_RO: Afișați o listă cu cele mai recente documente ale dvs.

[ctx: block title]
en: Document Revisions
ro_RO: Revizuiri ale documentelor

[ctx: block title]
en: Documents List
ro_RO: Lista documentelor

[ctx: block title]
en: Latest Documents
ro_RO: Ultimele documente

en: day ago
ro_RO: acum o zi

en: days ago
ro_RO: acum câteva zile

[ctx: document]
en: Add Document
ro_RO: Adăugați document

en: example-document-title
ro_RO: exemplu-titlu-document

en: hour ago
ro_RO: acum o oră

en: hours ago
ro_RO: acum câteva ore

en: just now
ro_RO: chiar acum

en: min ago
ro_RO: acum un minut

[ctx: post type general name]
en: Documents
ro_RO: Documente

en: revision
ro_RO: revizuire

[ctx: taxonomy general name]
en: Workflow States
ro_RO: Stări de flux de lucru

[ctx: taxonomy singular name]
en: Workflow State
ro_RO: Starea fluxului de lucru

en: ✨ AI suggestion — edit before saving.
ro_RO: ✨ Sugestie AI — editează înainte de salvare.

en: ✨ AI summary will be available shortly — refresh this page to see it.
ro_RO: ✨ Rezumatul AI va fi disponibil în curând — actualizați această pagină pentru a-l vedea.
