wordpress-document-revisions - en to fi_FI translation catalogue (335 entries)

en:  Taxonomy details in this block have changed.
fi_FI: Tämän lohkon taksonomiatiedot ovat muuttuneet.

en:  Taxonomy term does not belong to this taxonomy.
fi_FI: Taksonomiatermi ei kuulu tähän taksonomiaan.

en: "Slug" with which to prefix all URLs for documents (and the document archive). Default is <code>documents</code>.
fi_FI: "Slug", jolla lisätään kaikkien dokumenttien (ja dokumenttiarkiston) URL-osoitteiden etuliite. Oletusarvo on <code>dokumentit</code>.

en: %1$s (%2$s), has overridden your lock on the document %3$s (%4$s).
fi_FI: %1$s (%2$s) on korvannut lukitusasi asiakirjassa%3$s (%4$s).

en: %1$s - Revision %2$d
fi_FI: %1$s - Versio %2$d

en: %1$s ago
fi_FI: %1$s sitten

en: %1$s ago by %2$s
fi_FI: %1$s sitten %2$s

en: %1$s ago by %2$s [%3$s]
fi_FI: %1$s sitten käyttäjältä %2$s [%3$s]

en: %1$s: %2$s has overridden your lock on %3$s
fi_FI: %1$s:%2$s on korvannut lukon%3$s

en: %d day
fi_FI: %d päivä

en: %d days
fi_FI: %d päivät

en: %d hour
fi_FI: %d tunti

en: %d hours
fi_FI: %d tunnit

en: %d mins
fi_FI: %d minuuttit

en: %s - Latest Revision
fi_FI: %s - Viimeisin versio

en: %s has prevented other users from making changes.
fi_FI: %s on estänyt muita käyttäjiä tekemästä muutoksia.

en: %s is currently editing this document.
fi_FI: %s muokkaa parhaillaan tätä dokumenttia.

en: (PDF)
fi_FI: (PDF-tiedosto)

en: - The %s Team
fi_FI: Sinun %s-tiimisi

en: -revision-
fi_FI: -korjaus-

en: <br />If you believe this is in error you can <a href="#" id="override_link">override the lock</a>, but their changes will be lost.
fi_FI: <br />Mikäli uskot, että tämä on virheellinen dokumentti voit <a href="#" id="override_link">ohittaa lukon</a>, mutta dokumentin muutokset menetetään.

en: A brief description of the changes in this version.
fi_FI: Lyhyt kuvaus tämän version muutoksista.

en: A document management and version control plugin for WordPress that allows teams of any size to collaboratively edit files and manage their workflow.
fi_FI: WordPressin dokumenttienhallinta- ja versionhallintalaajennus, jonka avulla kaikenkokoiset tiimit voivat muokata tiedostoja ja hallita työnkulkuaan yhteistyössä.

en: Actions
fi_FI: Toiminnot

en: Add New Document
fi_FI: Lisää uusi dokumentti

en: Add New Workflow State
fi_FI: Lisää uusi työnkulun tila

en: All Documents
fi_FI: Kaikki dokumentit

en: All Workflow States
fi_FI: Kaikki työnkulun tilat

en: All owners
fi_FI: Kaikki omistajat

en: All statuses
fi_FI: Kaikki tilat

en: All workflow states
fi_FI: Kaikki työnkulun tilat

en: An error has occurred, please try reloading the page.
fi_FI: Virhe on tapahtunut, päivitä sivu kokeillaksesi tätä uudelleen.

en: Any changes you have made will be lost.
fi_FI: Tekemäsi muutokset häviävät.

en: Are you sure you want to restore this revision? If you do, no history will be lost. This revision will be copied and become the most recent revision.
fi_FI: Haluatko varmasti palauttaa tämän version? Jos teet niin, historiatietoja ei menetetä. Tämä versio kopioidaan ja siitä tulee uusin versio.

en: As a variant of this last case, you may have set up the plugin so that the document file store is one of your choosing and not the standard Media store.
fi_FI: Tämän viimeksi mainitun tapauksen muunnelmana olet ehkä määrittänyt laajennuksen niin, että asiakirjatiedostojen tallennuspaikka on yksi valitsemistasi tiedostoista eikä tavallinen mediatallennuspaikka.

en: Ascending
fi_FI: Nouseva

en: Attached document
fi_FI: Liitteenä oleva asiakirja

en: Attachment found for document, but not currently linked
fi_FI: Dokumentille löytyi liite, mutta sitä ei ole tällä hetkellä linkitetty

en: Attachment recently uploaded for document, but not currently linked to it
fi_FI: Dokumentin liite ladattiin äskettäin, mutta sitä ei ole tällä hetkellä linkitetty siihen.

en: Basic Usage
fi_FI: Peruskäyttö

en: Below is a list of all documents to which you have access. Click the document title to edit the document or download the latest version.
fi_FI: Alla on lista kaikista asiakirjoista, joihin sinulla on pääsy. Valitse otsikko muokataksesi asiakirjaa tai ladataksesi uusimman version.

en: Block Heading
fi_FI: Lohkon otsikko

en: By default the document permalink will contain the post year and month.
fi_FI: Oletusarvoisesti dokumentin pysyvä linkki sisältää julkaisuvuoden ja -kuukauden.

en: By default, uploaded documents are only accessible to logged in users. Documents can be published, thus making them accessible to the world, by toggling their visibility in the "Publish" box in the top right corner. Any document marked as published will be accessible to anyone with the proper URL.
fi_FI: Oletusarvon mukaan vain tietyt, kirjautuneet käyttäjät pääsevät tarkastelemaan dokumentteja. Asiakirjat voidaan julkaista suuremmalle yleisölle, lisäämällä näkyvyyttä oikeassa yläkulmassa ”Julkaise”-ruudusta. Julkaistuihin dokumentteihin pääsevät kaikki ulkaistu pääsee oikeasta URL-osoitteesta.

en: Check Document Access
fi_FI: Tarkista dokumentin käyttöoikeus

en: Check whether the current user can perform a specific action on a document.
fi_FI: Tarkista, voiko nykyinen käyttäjä suorittaa tietyn toiminnon dokumentissa.

en: Checked in <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> ago by %4$s
fi_FI: Kirjattu sisään <abbr class="timestamp" title="%1$s" id="A%2$s">%3$s</abbr> sitten käyttäjän %4$s toimesta

en: Current State
fi_FI: Nykyinen tila

en: Currently Editing
fi_FI: Olet muokkaamassa

en: Custom field deleted.
fi_FI: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Custom field updated.
fi_FI: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Dear %s:
fi_FI: Hyvä%s:

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Descending
fi_FI: Laskeva

en: Directory in which to store uploaded documents. The default is in your <code>wp-content/uploads</code> folder (or another default uploads folder defined elsewhere), but it may be moved to a folder outside of the <code>htdocs</code> or <code>public_html</code> folder for added security.
fi_FI: Hakemisto, johon ladatut dokumentit tallennetaan. Oletusarvoinen hakemisto on <code>wp-content/uploads</code>-kansiossasi (tai muussa muualla määritetyssä oletusarvoisessa latauskansiossa), mutta sen voi siirtää <code>htdocs</code>- tai <code>public_html</code>-kansion ulkopuolelle lisäturvallisuuden takaamiseksi.

en: Dismiss
fi_FI: Hylkää

en: Display Document Author:
fi_FI: Näytä asiakirjan tekijä:

en: Display Document Description:
fi_FI: Näytä asiakirjan kuvaus:

en: Display Featured Image:
fi_FI: Näytä esillä oleva kuva:

en: Display PDF File Indication:
fi_FI: PDF-tiedoston näyttömerkintä:

en: Display Settings
fi_FI: Näyttöasetukset

en: Do not pre-fill the revision log with AI suggestions
fi_FI: Älä täytä revisiolokia tekoälyn ehdotuksilla etukäteen

en: Document
fi_FI: Dokumentti

en: Document Date in Permalink
fi_FI: Asiakirjan päivämäärä pysyvässä linkissä

en: Document Description
fi_FI: Asiakirjan kuvaus

en: Document Id
fi_FI: Asiakirjan tunnus

en: Document Image
fi_FI: Dokumenttikuva

en: Document Link Date
fi_FI: Asiakirjalinkin päivämäärä

en: Document Owner
fi_FI: Omistaja

en: Document Settings
fi_FI: Dokumentin asetukset

en: Document Slug
fi_FI: Dokumentin bleedi

en: Document Statuses to Display
fi_FI: Näytettävät dokumenttien tilat

en: Document Upload Directory
fi_FI: Dokumentin lataushakemisto

en: Document attachment does not appear to be md5 encoded
fi_FI: Liitetiedosto ei näytä olevan md5-koodattu

en: Document attachment exists but related file not found
fi_FI: Liitetiedosto on olemassa, mutta siihen liittyvää tiedostoa ei löydy

en: Document attachment exists but related file not in document location
fi_FI: Liitetiedosto on olemassa, mutta siihen liittyvää tiedostoa ei ole dokumentin sijainnissa

en: Document attachment file exists but is not readable
fi_FI: Liitetiedosto on olemassa, mutta sitä ei voi lukea

en: Document directory does not appear to exist. Please review value.
fi_FI: Asiakirjahakemistoa ei näytä olevan olemassa. Tarkista arvo.

en: Document directory is not writable. Please check permissions.
fi_FI: Asiakirjahakemistoon ei voi kirjoittaa. Tarkista käyttöoikeudet.

en: Document draft updated. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
fi_FI: Dokumenttiluonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Lataa dokumentti</a>

en: Document is being edited and refined
fi_FI: Dokumenttia muokataan parhaillaan

en: Document is in its final form
fi_FI: Dokumentti on viimeisessä vaiheessa

en: Document is in the process of being written
fi_FI: Dokumenttia kirjoitetaan parhaillaan

en: Document is not available.
fi_FI: Dokumenttia ei ole saatavilla.

en: Document is pending final review
fi_FI: Dokumentti odottaa arviointia

en: Document links to an invalid attachment record
fi_FI: Dokumentti linkittää virheelliseen liitetietueeseen

en: Document links to invalid attachment. An attachment exists and can replace link
fi_FI: Dokumentti linkittää virheelliseen liitteeseen. Liite on olemassa ja se voi korvata linkin.

en: Document not found.
fi_FI: Dokumenttia ei löytynyt.

en: Document published. <a href="%s">Download document</a>
fi_FI: Dokumentti päivitetty. <a href="%s">Lataa dokumentti</a>

en: Document restored to revision from %s
fi_FI: Dokumentti palautettu seuraavasta %s

en: Document saved.
fi_FI: Dokumentti tallennettu.

en: Document scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview document</a>
fi_FI: Dokumentti ajoitettu <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatselu</a>

en: Document selected. Press Update to save.
fi_FI: Asiakirja valittu. Tallenna painamalla Päivitä.

en: Document selection failed.
fi_FI: Asiakirjan valinta epäonnistui.

en: Document slug changed, but some previously published URLs may now be broken.
fi_FI: Dokumentin bleedi muuttunut, mutta osa aiemmin julkaistuista URL-osoitteista voivat olla rikki.

en: Document submitted. <a target="_blank" href="%s">Download document</a>
fi_FI: Dokumentti hyväksytty <a target="_blank" href="%s">Lataa dokumentti</a>

en: Document updated.
fi_FI: Dokumentti päivitetty.

en: Document updated. <a href="%s">Download document</a>
fi_FI: Dokumentti päivitetty. <a href="%s">Lataa dokumentti</a>

en: Document upload directory changed, but existing uploads may need to be moved to the new folder to ensure they remain accessible.
fi_FI: Tiedoston lataushakemisto on muuttunut, nykyiset lataukset voidaan joutua siirtämään uuteen kansioon, jotta ne pysyvät käytettävissä.

en: Documents
fi_FI: Dokumentit

en: Documents to Display
fi_FI: Näytettävät asiakirjat

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Draft
fi_FI: Luonnos

en: Edit
fi_FI: Muokata

en: Edit Document
fi_FI: Muokkaa dokumenttia

en: Edit Workflow State
fi_FI: Muokkaa työnkulun tilaa

en: Edit link
fi_FI: Muokkaa linkkiä

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Errors
fi_FI: Virheet

en: Example fields are post_title, post_date and post_modified.
fi_FI: Esimerkkikenttiä ovat post_title, post_date ja post_modified.

en: Feed Privacy
fi_FI: Tietosuoja

en: File uploaded successfully. Add a revision summary below (optional) and press <strong>Update</strong> to save your changes.
fi_FI: Tiedosto ladattiin onnistuneesti. Lisää muutosyhteenveto alle (valinnainen) ja tallenna muutokset painamalla <strong>Päivitä</strong>.

en: Final
fi_FI: Lopullinen

en: Fix
fi_FI: Korjata

en: Free Form Settings
fi_FI: Vapaamuotoiset asetukset

en: Free-form parameters
fi_FI: Vapaamuotoiset parametrit

en: Generate New Key
fi_FI: Luo uusi avain

en: Get Document Info
fi_FI: Hae asiakirjan tiedot

en: Get Document Revisions
fi_FI: Hae dokumentin versiot

en: However if there are any attachments attached to the document then we can display the latest one.
fi_FI: Jos asiakirjaan on kuitenkin liitetty liitteitä, voimme näyttää uusimman.

en: ID
fi_FI: Henkilöllisyystodistus

en: If found there it will offer you a fix which is to move the file from the Media store to the document store.
fi_FI: Jos se löytyy sieltä, se tarjoaa ratkaisun, joka on tiedoston siirtäminen mediasäilöstä dokumenttisäilöön.

en: If this is missing or points to a non-existant one then the document cannot be viewed.
fi_FI: Jos tämä puuttuu tai viittaa olemattomaan, dokumenttia ei voi tarkastella.

en: If you have an error reported here, then you will get an "Error 404 - Document Not Found" (or equivalent) message on trying to view the document.
fi_FI: Jos tässä ilmoitetaan virheestä, saat virheilmoituksen "Virhe 404 - Dokumenttia ei löydy" (tai vastaavan), kun yrität tarkastella dokumenttia.

en: In Progress
fi_FI: Käynnissä

en: In this very specific case, when it has been unable to find the file in the document store, it will look for it in the Media store.
fi_FI: Tässä hyvin erityistapauksessa, kun tiedostoa ei löydy dokumenttivarastosta, se etsii sitä mediavarastosta.

en: Inconsistent data sent to Interface
fi_FI: Interfaceen lähetetty epäjohdonmukainen data

en: Initial Draft
fi_FI: Alustava luonnos

en: Insufficient permission to mark this summary reviewed.
fi_FI: Ei riittäviä käyttöoikeuksia tämän yhteenvedon merkitsemiseen tarkistetuksi.

en: Insufficient permission to read this document revision diff.
fi_FI: Ei riittäviä oikeuksia tämän dokumentin lukemiseen. versioero.

en: Insufficient permission to read this document.
fi_FI: Ei riittäviä oikeuksia tämän dokumentin lukemiseen.

en: Internal structure
fi_FI: Sisäinen rakenne

en: Invalid Document Internal Structures
fi_FI: Virheelliset asiakirjan sisäiset rakenteet

en: It is a design feature of this plugin that you should only be able to access a document if you go via WordPress itself.
fi_FI: Tämän lisäosan suunnittelussa on kyse siitä, että sinun pitäisi pystyä käyttämään dokumenttia vain, jos käytät sitä itse WordPressin kautta.

en: It is recommended not to change it, but can be changed to a valid value.
fi_FI: Sitä ei suositella muutettavan, mutta se voidaan muuttaa kelvolliseksi arvoksi.

en: It will review all documents that you are able to edit.
fi_FI: Se tarkistaa kaikki asiakirjat, joita voit muokata.

en: Latest Documents List Heading
fi_FI: Viimeisimpien asiakirjojen luettelon otsikko

en: Latest Documents Settings
fi_FI: Viimeisimpien asiakirjojen asetukset

en: Latest Version of the Document
fi_FI: Dokumentin viimeisin versio

en: List ordering Field
fi_FI: Luettelon järjestyskenttä

en: Lost Document Lock
fi_FI: Kadonneen asiakirjan lukko

en: Mark reviewed
fi_FI: Mark arvioi

en: Maximum number of document revisions set to zero using a filter. Check your configuration.
fi_FI: Asiakirjan versioiden enimmäismääräksi on asetettu nolla suodattimen avulla. Tarkista määrityksesi.

en: Maximum number of revisions reached for this document. Making changes will delete data.
fi_FI: Tämän asiakirjan muutosten enimmäismäärä on saavutettu. Muutosten tekeminen poistaa tietoja.

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Modified
fi_FI: Muokattu

en: More revisions exist for this document than is permitted. Making changes will delete data.
fi_FI: Tässä asiakirjassa on sallittua enemmän versioita. Muutosten tekeminen poistaa tietoja.

en: New Document
fi_FI: Uusi dokumentti

en: New Workflow State Name
fi_FI: Uusi työnkulun nimi

en: New version selected. Press Update to save.
fi_FI: Uusi versio valittu. Tallenna painamalla Päivitä.

en: New version uploaded. Press Update to save.
fi_FI: Uusi versio ladattu. Tallenna painamalla Päivitä.

en: No Edit link
fi_FI: Ei muokkauslinkkiä

en: No document file is attached.
fi_FI: Dokumenttitiedostoa ei ole liitetty.

en: No documents found
fi_FI: Dokumenttia ei löytynyt

en: No documents found in Trash
fi_FI: Dokumentteja ei löytynyt roskakorista

en: No invalid documents found.
fi_FI: Ei löytynyt virheellisiä asiakirjoja.

en: No invalid internal linkages found.
fi_FI: Ei virheellisiä sisäisiä linkkejä.

en: No invalid permalinks found.
fi_FI: Ei virheellisiä pysyviä linkkejä.

en: No revisions yet.
fi_FI: Ei vielä tarkistuksia.

en: No selection
fi_FI: Ei valintaa

en: No summary has been generated for this revision yet.
fi_FI: Tälle revisiolle ei ole vielä luotu yhteenvetoa.

en: No thumbnail available.
fi_FI: Ei pikkukuvaa saatavilla.

en: Not authorized
fi_FI: Ei oikeuksia

en: Number of Posts:
fi_FI: Artikkeleiden määrä:

en: Number of documents to display
fi_FI: Näytettävien asiakirjojen määrä

en: Once successfully uploaded, you can enter a revision log message, assign the document an author, and describe its current workflow state.
fi_FI: Kun dokumentti on ladattu onnistuneesti, voit syöttää lokiviestin, määrittää asiakirjan tekijän ja kuvata nykyistä työnkulun tilaa.

en: Open documents in new tab:
fi_FI: Avaa dokumentit uudessa välilehdessä:

en: Open documents in new tab?
fi_FI: Avataanko dokumentit uudessa välilehdessä?

en: Open in New Tab?
fi_FI: Avataanko uudessa välilehdessä?

en: Override Document Lock
fi_FI: Ohita dokumentin lukitus

en: Override another user's lock on a document to allow editing.
fi_FI: Ohita toisen käyttäjän lukitus dokumentissa, jotta muokkaus on sallittu.

en: Overview
fi_FI: Yleiskatsaus

en: Owner
fi_FI: Omistaja

en: Parent Workflow State
fi_FI: Työnkulun tila

en: Parent Workflow State:
fi_FI: Työnkulun tila:

en: Pending Review
fi_FI: Odottaa tarkistusta

en: Permalink / guid
fi_FI: Pysyvä linkki / opas

en: Posts to Show:
fi_FI: Näytettävät viestit:

en: Private
fi_FI: Yksityinen

en: Processed successfully.
fi_FI: Käsitelty onnistuneesti.

en: Publish
fi_FI: Julkaista

en: Published
fi_FI: Julkaistu

en: Publishing Documents
fi_FI: Julkaisuasiakirjat

en: RSS Feed
fi_FI: RSS-syöte

en: Recently Revised Documents
fi_FI: Äskettäin muokatut dokumentit

en: Remove Document Image
fi_FI: Poista dokumentin kuva

en: Remove the year and month element /yyyy/mm from the document permalink.
fi_FI: Poista vuosi- ja kuukausielementit /yyyy/mm dokumentin pysyvästä linkistä.

en: Restore
fi_FI: Palautus

en: Restoring earlier revisions will also restore that description.<br/>If the current one is wanted, copy it first.
fi_FI: Aiempien versioiden palauttaminen palauttaa myös kyseisen kuvauksen.<br/>Jos haluat nykyisen, kopioi se ensin.

en: Retrieve metadata for a document including file type, revision count, and lock status.
fi_FI: Hae dokumentin metatietoja, mukaan lukien tiedostotyyppi, versioiden määrä ja lukitustila.

en: Retrieve the revision history of a document.
fi_FI: Hae dokumentin versiohistoria.

en: Reviewed ✓
fi_FI: Arvosteltu ✓

en: Revision Log
fi_FI: Versioluettelo

en: Revision Summary
fi_FI: Versioiden yhteenveto

en: Revision summaries are optional notes to store along with this revision that allow other users to quickly and easily see what changes you made without needing to open the actual file.
fi_FI: Korjattujen dokumenttien yhteenvedot ovat kommentteja tästä dokumenttiversiosta, jota muut voivat nopeasti ja helposti tarkastella (tehdyt muutokset) ilman, että avaavat dokumenttitiedoston.

en: Revisions to Display
fi_FI: Näyttösivun muutokset

en: Scheduled
fi_FI: Ajoitettu

en: Search Documents
fi_FI: Etsi dokumenteista

en: Search Workflow States
fi_FI: Etsi työnkulun tiloista

en: Secret Feed Key
fi_FI: Salainen avain

en: See the Help pulldown for detailed Help information
fi_FI: Katso tarkempia ohjeita Ohje-alasvetovalikosta

en: Select
fi_FI: Valitse

en: Select Document
fi_FI: Valitse dokumentti

en: Selection Criteria
fi_FI: Valintakriteerit

en: Set Document Image
fi_FI: Aseta dokumentin kuva

en: Setting this on will open the document in a new tab. This should be set on whilst editing the page using this block as clicking on a link whilst editing will force the current page to be left.
fi_FI: Tämän asettaminen päälle avaa dokumentin uuteen välilehteen. Tämä tulisi asettaa päälle sivua muokatessa tällä lohkolla, koska linkin napsauttaminen muokkauksen aikana pakottaa poistumaan nykyiseltä sivulta.

en: Show Edit link
fi_FI: Näytä Muokkaa-linkki

en: Show Edit link allows the list to have a link to the Edit function. A choice made here will over-ride the system-configured settings. Links will only appear if the user can edit the document.
fi_FI: Näytä muokkauslinkki -vaihtoehto voi lisätä listaan linkin Muokkaa-toimintoon. Tässä tehty valinta ohittaa järjestelmän määrittämät asetukset. Linkit näkyvät vain, jos käyttäjä voi muokata dokumenttia.

en: Show PDF File indication?
fi_FI: Näytetäänkö PDF-tiedoston ilmaisin?

en: Show Revision Summaries?
fi_FI: Näytetäänkö muutosyhteenvedot?

en: Show author name?
fi_FI: Näytetäänkö kirjoittajan nimi?

en: Show document description?
fi_FI: Näytetäänkö dokumentin kuvaus?

en: Show featured image?
fi_FI: Näytetäänkö esillä oleva kuva?

en: Skip text extraction for this document
fi_FI: Ohita tekstin poiminta tässä dokumentissa

en: So to deliver this the plugin changes the file name to an md5-encoded file name and then hides it from you when using the application.
fi_FI: Tämän saavuttamiseksi plugin muuttaa tiedostonimen md5-koodattuun muotoon ja piilottaa sen sitten sinulta sovellusta käytettäessä.

en: Some of these can be fixed using data from within the system - and a button is available to fix the issue, but others cannot.
fi_FI: Jotkin näistä voidaan korjata järjestelmän sisäisten tietojen avulla – ja ongelman korjaamiseen on painike, mutta toiset eivät.

en: Somebody
fi_FI: Joku

en: Sorry, Output buffer exists with data. Filewriting suppressed.
fi_FI: Pahoittelut, dataa sisältävä tulostuspuskuri on olemassa. Tiedostonkirjoitus estetty.

en: Sorry, Output has already been written, so your file cannot be downloaded.
fi_FI: Tuloste on jo kirjoitettu, joten tiedostoasi ei voida ladata.

en: Sorry, invalid REST call
fi_FI: Virheellinen REST-kutsu

en: Sorry, this is a private feed.
fi_FI: Yksityinen.

en: Sorry, you are not allowed to edit documents.
fi_FI: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta muokata asiakirjoja.

en: Sorry, you are not allowed to read documents.
fi_FI: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta lukea asiakirjoja.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions.
fi_FI: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella muokkauksia.

en: Sorry, you are not allowed to view this revision.
fi_FI: Valitettavasti sinulla ei ole oikeutta tarkastella tätä versiota.

en: Sorry, you are only allowed to use GET method
fi_FI: Pahoittelut, voit käyttää vain GET-metodia.

en: Summary
fi_FI: Yhteenveto

en: Taxonomy:
fi_FI: Taksonomia:

en: Text Extraction & AI
fi_FI: Tekstin poiminta ja tekoäly

en: The Documents menu may not be displayed completely with the "All Documents" and "Add Document" options missing
fi_FI: Dokumentit-valikkoa ei ehkä näytetä kokonaan, jos "Kaikki dokumentit"- ja "Lisää dokumentti" -vaihtoehdot puuttuvat.

en: The action to check: read, edit, delete, or publish.
fi_FI: Tarkistettava toiminto: luku, muokkaus, poisto tai julkaisu.

en: The attached document file could not be found. It may have been deleted.
fi_FI: Liitettyä asiakirjatiedostoa ei löytynyt. Se on saatettu poistaa.

en: The delivered rewrite rules support both formats.
fi_FI: Toimitetut uudelleenkirjoitussäännöt tukevat molempia formaatteja.

en: The document contains additional document files that are inaccessible. They should be deleted to reduce storage.
fi_FI: Asiakirja sisältää lisää tiedostoja, joihin ei voi päästä käsiksi. Ne tulisi poistaa tallennustilan vähentämiseksi.

en: The document description provides a short user-oriented summary of the document.
fi_FI: Asiakirjan kuvaus tarjoaa lyhyen käyttäjäkeskeisen yhteenvedon asiakirjasta.

en: The document post ID to check access for.
fi_FI: Asiakirjan julkaisutunnus, jonka käyttöoikeudet tarkistetaan.

en: The document post ID to unlock.
fi_FI: Avattavan asiakirjan julkaisutunnus.

en: The document post ID.
fi_FI: Asiakirjan julkaisutunnus.

en: The fix is therefore to md5-encode the file name.
fi_FI: Korjaus on siis tiedostonimen md5-koodaus.

en: The guid does not contain the correct date.
fi_FI: Oppaassa ei ole oikeaa päivämäärää.

en: The guid does not contain the document name.
fi_FI: GUID ei sisällä dokumentin nimeä.

en: The guid does not contain the site URL.
fi_FI: GUID ei sisällä sivuston URL-osoitetta.

en: The guid does not reflect the complete document permalink.
fi_FI: GUID ei vastaa koko dokumentin pysyvää linkkiä.

en: The guid field is meant to be the unique access path.
fi_FI: GUID-kentän on tarkoitus olla yksilöllinen käyttöpolku.

en: The guid is not the expected "ugly" permalink
fi_FI: GUID ei ole odotettu "ruma" pysyvä linkki

en: The identifier of the latest attachment (i.e. the current document) is held in the post content field.
fi_FI: Viimeisimmän liitteen (eli nykyisen dokumentin) tunniste löytyy viestin sisältökentästä.

en: The nature of the web technology used to deliver WordPress means that if you know the name of the file held on the server then you can access the file directly
fi_FI: WordPressin toimittamisessa käytetyn verkkoteknologian luonne tarkoittaa, että jos tiedät palvelimella olevan tiedoston nimen, voit käyttää tiedostoa suoraan.

en: The query parameters can be very extensive. enter any other parameters required here.
fi_FI: Kyselyparametrit voivat olla hyvin laajoja. Syötä tähän kaikki muut tarvittavat parametrit.

en: The revision log provides a short summary of the changes reflected in a particular revision. Used widely in the open-source community, it provides a comprehensive history of the document at a glance.
fi_FI: Lokin yhteenveto tarjoaa lyhyen yhteenvedon muutoksista, jotka vaikuttavat tietyssä versiossa. Tätä käytetään laajalti avoimen lähdekoodin yhteisössä, se tarjoaa kattavat historiatiedot asiakirjasta yhdellä silmäyksellä.

en: The workflow state field can be used to help team members understand at what stage a document sits within a particular organization&quot;s workflow. The field is optional, and can be customized or queried by clicking <code>Workflow States</code> on the left-hand side.
fi_FI: Työnkulun kenttää voidaan käyttää auttamaan ryhmän jäseniä ymmärtämään, missä vaiheessa asiakirjan työnkulku on. Kenttä on valinnainen, ja se voi mukauttaa tai klikkaamalla <code>Työkulut</code> vasemmalta puolelta.

en: There are no taxonomies defined.
fi_FI: Taksonomioita ei ole määritelty.

en: There is an identifier in the document but either there is no attachment or it does not relate to this document.
fi_FI: Asiakirjassa on tunniste, mutta joko liitettä ei ole tai se ei liity tähän asiakirjaan.

en: There is an identifier that links to a document attachment but there is no underlying file.
fi_FI: Tiedostossa on tunniste, joka linkittää liitetiedostoon, mutta sen alla olevaa tiedostoa ei ole.

en: There is no attachment associated with the document.
fi_FI: Asiakirjaan ei ole liitetty liitettä.

en: There is no attachment record held for document
fi_FI: Asiakirjalle ei ole tallennettu liitetietuetta

en: These are issues that stop you displaying your document on the front end. Problems include:
fi_FI: Nämä ovat ongelmia, jotka estävät dokumenttisi näyttämisen käyttöliittymässä. Ongelmiin kuuluvat:

en: They can be displayed or hidden as wished by checking the options:
fi_FI: Ne voidaan näyttää tai piilottaa halutessasi valitsemalla vaihtoehdot:

en: This can be used with the Document List or Latest Documents blocks or their shortcode or widget equivalents.
fi_FI: Tätä voidaan käyttää Dokumenttiluettelo- tai Viimeisimmät dokumentit -lohkojen tai niiden lyhytkoodien tai widget-vastineiden kanssa.

en: This document is currently locked.
fi_FI: Tämä asiakirja on tällä hetkellä lukittu.

en: This is done by updating the document record so that the content contains the attachment identifier.
fi_FI: Tämä tehdään päivittämällä asiakirjatietue niin, että sisältö sisältää liitteen tunnisteen.

en: This is not a valid document.
fi_FI: Tämä ei ole pätevä asiakirja.

en: This resolution process will, of course, also address unfixed, but fixable, issues as well.
fi_FI: Tämä ratkaisuprosessi käsittelee luonnollisesti myös ratkaisemattomia, mutta korjattavissa olevia ongelmia.

en: This screen allows users to collaboratively edit documents and track their revision history. To begin, enter a title for the document, optionally enter a description, and click <code>Upload New Version</code> and select the file from your computer.
fi_FI: Tämän näytön avulla käyttäjät voivat muokata dokumentteja yhteistyössä ja seurata niiden versiohistoriaa. Aloita antamalla dokumentille otsikko, halutessasi kuvaus ja napsauttamalla <code>Lataa uusi versio</code> ja valitsemalla tiedosto tietokoneeltasi.

en: This tool allows you to find errors in the internal structure of documents.
fi_FI: Tämän työkalun avulla voit löytää virheitä asiakirjojen sisäisestä rakenteesta.

en: This version does not address revision data.
fi_FI: Tässä versiossa ei käsitellä revisiotietoja.

en: Title
fi_FI: Otsikko

en: Title:
fi_FI: Otsikko:

en: To add a new document, click <strong>Add Document</strong> on the left-hand side.
fi_FI: Voit lisätä uuden asiakirjan klikkaamalla<strong>Lisää tiedosto</strong> vasemmalta puolelta.

en: To protect your privacy, you need to append a key to feeds for use in feed readers.
fi_FI: Tietosuojasi suojaamiseksi sinun on liitettävä avain syötteille tarkoitettuihin syötteisiin.

en: To view all documents at a particular workflow state, click <strong>Workflow States</strong> in the menu on the left.
fi_FI: Voit tarkastella kaikkien asiakirjojen työnkulun tilaa valitsemalla <strong>Työnkulun tilat</strong> vasemmasta valikosta.

en: Trash
fi_FI: Roska

en: Two types of issues can be identified - Errors and Warnings.
fi_FI: Ongelmia on kahdenlaisia: virheitä ja varoituksia.

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: Under Review
fi_FI: Tarkistuksen alla

en: Under certain conditons WordPress can generate an image for Page 1 of PDF documents. If created this will be used as the Featured Image.
fi_FI: Tietyin ehdoin WordPress voi luoda kuvan PDF-dokumenttien ensimmäiselle sivulle. Jos sellainen luodaan, sitä käytetään esillä olevana kuvana.

en: Unknown
fi_FI: Tuntematon

en: Update Workflow State
fi_FI: Päivitä työnkulun tila

en: Upload Document
fi_FI: Lataa asiakirja

en: Upload New Version
fi_FI: Lataa uusi versio

en: Upload failed.
fi_FI: Lataus epäonnistui.

en: Use as Document Image
fi_FI: Käytä dokumenttikuvana

en: User
fi_FI: Käyttäjä

en: Validate Structure
fi_FI: Vahvista rakenne

en: View Document
fi_FI: Näytä dokumentti

en: View Documents
fi_FI: Näytä asiakirjat

en: WP Document Revisions
fi_FI: WP-asiakirjan muutokset

en: Warning
fi_FI: Varoitus

en: Warnings
fi_FI: Varoitukset

en: When checked, AI-generated revision summaries will not be inserted into the revision log field when a new file is uploaded. Extraction (and summary generation, if enabled) still run — only the editor pre-fill is suppressed.
fi_FI: Kun tämä on valittuna, tekoälyn luomia revisioyhteenvetoja ei lisätä revisiolokikenttään, kun uusi tiedosto ladataan. Poiminta (ja yhteenvedon luominen, jos käytössä) suoritetaan edelleen — vain editorin esitäyttö estetään.

en: When checked, plain text will not be extracted from uploaded files for this document, and any previously extracted text will be cleared. Useful for sensitive documents whose contents should not be cached for search, AI summaries, or other text-based features.
fi_FI: Kun tämä on valittuna, pelkkää tekstiä ei poimita tämän dokumentin ladatuista tiedostoista ja kaikki aiemmin poimittu teksti tyhjennetään. Hyödyllinen arkaluonteisille dokumenteille, joiden sisältöä ei pidä tallentaa välimuistiin hakua, tekoälyyhteenvetoja tai muita tekstipohjaisia ominaisuuksia varten.

en: When done, simply click <code>Update</code> to save your changes
fi_FI: Kun tehty, klikkaa <code>Päivitä</code> tallentaaksesi muutokset

en: When they cannot be fixed, the resolution is normally either to delete the document or to load a new version of the document.
fi_FI: Kun niitä ei voida korjata, ratkaisuna on yleensä joko poistaa asiakirja tai ladata siitä uusi versio.

en: Whether the user can perform the action.
fi_FI: Voiko käyttäjä suorittaa toiminnon.

en: Workflow State
fi_FI: Työnkulun tila

en: Workflow States
fi_FI: Työnkulun tilat

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: You are not authorized to access that file.
fi_FI: Sinulla ei ole valtuutuksia käsitellä tätä dokumenttia.

en: You are not authorized to read this data
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta lukea näitä tietoja

en: You can download and view previous versions of the document by clicking the timestamp in the revision log. You can also restore revisions by clicking the <code>restore</code> button beside the revision.
fi_FI: Voit ladata ja tarkastella aiempia versioita asiakirjan napsauttamalla lokin aikaleimaa. Voit myös palauttaa korjatun version valitsemalla <code>palauta</code> painikkeen dokumentin vierestä.

en: You currently have this file checked out. No other user can edit this document so long as you remain on this page.
fi_FI: Tällä hetkellä tiedostosi on tallennettu. Mikään muu käyttäjä ei voi muokata tätä asiakirjaa niin kauan kuin pysyt tällä sivulla.

en: You do not have permission to override the lock on this document.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta ohittaa tämän asiakirjan lukitusta.

en: You do not have permission to view document revisions.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta tarkastella asiakirjan versioita.

en: You do not have permission to view revisions for this document.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta tarkastella tämän asiakirjan versioita.

en: You do not have permission to view this document.
fi_FI: Sinulla ei ole oikeutta tarkastella tätä dokumenttia.

en: You do not have the edit_documents capability possibly due to multiple conficting roles or use of a custom role!
fi_FI: Sinulla ei ole edit_documents-ominaisuutta mahdollisesti useiden ristiriitaisten roolien tai mukautetun roolin käytön vuoksi!

en: You do not have the upload_files capability!
fi_FI: Sinulla ei ole upload_files-ominaisuutta!

en: You have activated the plugin WP Document Revisions
fi_FI: Olet aktivoinut WP Document Revisions -laajennuksen

en: You may optionally include the string <code>%site_id%</code> within the path to separate files by site.
fi_FI: Voit sisällyttää merkkijonon <code>%site_id%</code> polkuun tiedostojen erottamiseksi sivuston mukaan.

en: You should first check whether you have multiple roles and that each has edit_documents capability.
fi_FI: Sinun tulisi ensin tarkistaa, onko sinulla useita rooleja ja että jokaisella on edit_documents-ominaisuus.

en: You will not be able to upload any documents.
fi_FI: Et voi ladata mitään asiakirjoja.

en: You will not be able to upload documents though you may be able change some attributes.
fi_FI: Et voi ladata asiakirjoja, vaikka voitkin mahdollisesti muuttaa joitakin ominaisuuksia.

en: Your lock on the document %s has been overridden. Any changes will be lost.
fi_FI: Asiakirjan%s lukitus on ohitettu. Muutokset menetetään.

en: [Modified Date: Document - %1$s, Attachment - %2$s]
fi_FI: [Muutospäivämäärä: Asiakirja - %1$s, Liite - %2$s]

en: ago by
fi_FI: sitten

[ctx: block description]
en: Display a list of documents.
fi_FI: Näytä luettelo asiakirjoista.

[ctx: block description]
en: Display a list of revisions for your document.
fi_FI: Näytä luettelo asiakirjasi revisioista.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent documents.
fi_FI: Näytä luettelo viimeisimmistä dokumenteistasi.

[ctx: block title]
en: Document Revisions
fi_FI: Asiakirjan muutokset

[ctx: block title]
en: Documents List
fi_FI: Asiakirjaluettelo

[ctx: block title]
en: Latest Documents
fi_FI: Viimeisimmät asiakirjat

en: day ago
fi_FI: päivä sitten

en: days ago
fi_FI: päivää sitten

[ctx: document]
en: Add Document
fi_FI: Lisää dokumentti

en: example-document-title
fi_FI: esimerkki

en: hour ago
fi_FI: tunti sitten

en: hours ago
fi_FI: tunteja sitten

en: just now
fi_FI: juuri nyt

en: min ago
fi_FI: minuutti sitten

[ctx: post type general name]
en: Documents
fi_FI: Dokumentit

[ctx: post type singular name]
en: Document
fi_FI: Dokumentti

en: revision
fi_FI: tarkistus

[ctx: taxonomy general name]
en: Workflow States
fi_FI: Työnkulun tilat

[ctx: taxonomy singular name]
en: Workflow State
fi_FI: Työnkulun tila

en: ✨ AI suggestion — edit before saving.
fi_FI: ✨ Tekoälyn ehdotus — muokkaa ennen tallentamista.

en: ✨ AI summary will be available shortly — refresh this page to see it.
fi_FI: ✨ Tekoälyn yhteenveto on saatavilla pian – päivitä tämä sivu nähdäksesi sen.
