WP Courses LMS - en to ro_RO translation catalogue (281 entries)

en:  Upgrade to Premium
ro_RO:  Upgrade la Premium

en: A Specific Course
ro_RO: Un curs specific

en: A Specific Lesson
ro_RO: O lecție specifică

en: A Specific Module
ro_RO: Un modul specific

en: A Specific Quiz
ro_RO: Un test specific

en: Add Answer
ro_RO: Adaugă răspuns

en: Add Module
ro_RO: Adaugă modul

en: Add New
ro_RO: Adaugă nou

en: Add New Course
ro_RO: Adaugă curs nou

en: Add Requirement
ro_RO: Adaugă cerință

en: Add to Cart
ro_RO: Adaugă în coș

en: All
ro_RO: Toate

en: All Badges
ro_RO: Toate insignele

en: All Categories
ro_RO: Toate categoriile

en: All Certificates
ro_RO: Toate certificatele

en: All Courses
ro_RO: Toate cursurile

en: All Courses <span class="wpc-admin-separator"></span>
ro_RO: Toate cursurile

en: All Emails
ro_RO: Toate emailurile

en: All Emails <span class="wpc-admin-separator"></span>
ro_RO: Toate emailurile <span class="wpc-admin-separator"></span>

en: All Lessons
ro_RO: Toate lecțiile

en: All Quizzes
ro_RO: Toate testele

en: All Settings
ro_RO: Toate setările

en: All Students
ro_RO: Toți studenții

en: All Teachers
ro_RO: Toți trainerii

en: Alphabetical
ro_RO: Alfabetic

en: Answers
ro_RO: Răspunsuri

en: Any Course
ro_RO: Orice curs

en: Any Lesson
ro_RO: Orice lecție

en: Any Module
ro_RO: Orice modul

en: Any Quiz
ro_RO: Orice test

en: Are you sure you'd like to submit this quiz?  You cannot undo this action.
ro_RO: Sigur vrei să trimiți acest test? Nu poți anula această acțiune.

en: Attempts Remaining
ro_RO: Încercări rămase

en: Award Badges
ro_RO: Acordarea insignelor

en: Award Certificates
ro_RO: Acordarea certificatelor

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Back to Quiz
ro_RO: Înapoi la test

en: Background
ro_RO: Fond

en: Badges
ro_RO: Insigne

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Certificates
ro_RO: Certificate

en: Click "add requirement" to add your first requirement
ro_RO: Apasă "Adaugă cerință" ca să-ți adaugi prima cerință

en: Colors
ro_RO: Culori

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Comments cannot be empty.
ro_RO: Comentariile nu pot fi goale.

en: Completed
ro_RO: Finalizat

en: Completed Button
ro_RO: Buton finalizat

en: Completed Percent
ro_RO: Procentaj finalizat

en: Completes
ro_RO: Finalizate

en: Completions
ro_RO: Finalizări

en: Connected Courses
ro_RO: Cursuri conectate

en: Connected Lessons / Quizzes
ro_RO: Lecții/Teste conectate

en: Connected Teachers
ro_RO: Traineri conectați

en: Connected WooCommerce Products
ro_RO: Produse WooCommerce conectate

en: Container Margin
ro_RO: Marginile containerului

en: Container Max Width
ro_RO: Lățimea maximă a containerului

en: Container Padding
ro_RO: Marginile interioare ale containerului

en: Container Width
ro_RO: Lățimea containerului

en: Continue
ro_RO: Continuă

en: Correct Answer
ro_RO: Răspuns corect

en: Course
ro_RO: Curs

en: Course Categories
ro_RO: Categorii de cursuri

en: Course Category
ro_RO: Categoria cursului

en: Course Counters
ro_RO: Contoarele cursului

en: Course Details
ro_RO: Detaliile cursului

en: Course Difficulties
ro_RO: Dificultățile cursurilor

en: Course Difficulty
ro_RO: Dificultatea cursului

en: Course Name
ro_RO: Denumirea cursului

en: Course Order
ro_RO: Ordonarea cursurilor

en: Course Order <span class="wpc-admin-hide"></span>
ro_RO: Ordonarea cursurilor

en: Course Search
ro_RO: Căutare curs

en: Courses
ro_RO: Cursuri

en: Courses Per Page
ro_RO: Cursuri pe pagină

en: Courses Powered by
ro_RO: Cursuri propulsate de

en: Create unlimited online courses on your WordPress website with WP Courses LMS.
ro_RO: Creează cursuri nelimitate pe site-ul tău WordPress cu WP Courses LMS.

en: Dashboard
ro_RO: Panou control

en: Dashboard <span class="wpc-admin-separator"></span>
ro_RO: Panou control

en: Date
ro_RO: Data

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Define badges:
ro_RO: Definește insignele:

en: Define certificates:
ro_RO: Definește certificatele:

en: Define messages:
ro_RO: Definește mesajele:

en: Define requirements and automatically award badges as soon as your users achieve them.
ro_RO: Definește cerințele și acordă automat insigne imediat ce utilizatorii le îndeplinesc.

en: Define requirements and automatically award certificates as soon as your users achieve them.
ro_RO: Definește cerințele și acordă automat certificate imediat ce utilizatorii le îndeplinesc.

en: Define requirements and automatically trigger emails as soon as your users achieve them.
ro_RO: Definește cerințele și declanșează automat e-mailuri imediat ce utilizatorii le îndeplinesc.

en: Define requirements:
ro_RO: Definește cerințele:

en: Delete Requirement
ro_RO: Șterge cerința

en: Design Options
ro_RO: Opțiuni de design

en: Detail Buttons
ro_RO: Butoane de detaliu

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Difficulty
ro_RO: Dificultate

en: Display
ro_RO: Afișare

en: Display Options
ro_RO: Opțiuni de afișare

en: Display collection of courses:
ro_RO: Afișează colecția de cursuri:

en: Display modules as opened
ro_RO: Afișează modulele ca deschise

en: Display number of courses:
ro_RO: Afișează numărul de cursuri:

en: Display number of lessons:
ro_RO: Afișează numărul de lecții:

en: Display the breadcrumb trail on lesson pages
ro_RO: Afișează traseul breadcrumb pe paginile lecției

en: Display the completed lesson button and completed lessons progress bar on lesson pages
ro_RO: Afișează butonul Lecție finalizată și bara de progres a lecțiilor finalizate pe paginile lecțiilor.

en: Display the course search input on the course archive page
ro_RO: Afișează căsuța de căutare a cursurilor pe pagina arhivelor de cursuri.

en: Display the login button in the course and lesson toolbar.
ro_RO: Afișează butonul de autentificare în bara de instrumente a cursului și lecției.

en: Display the number of lessons, modules and quizzes while viewing single course details.
ro_RO: Afișează numărul de lecții, module și teste pe pagina cursului

en: Display user profile and progress:
ro_RO: Afișează profilul și progresul utilizatorului:

en: Displays a custom restricted lesson message for logged out users on lesson pages
ro_RO: Afișează un mesaj personalizat de lecție restricționată pentru utilizatorii care nu sunt autentificați pe paginile lecțiilor.

en: Displays a list of specific courses, lessons or teachers
ro_RO: Afișează o listă cu anumite cursuri, lecții sau profesori

en: Email Address
ro_RO: Adresă de email

en: Enter a Course Description Here
ro_RO: Introdu descrierea cursului aici

en: Enter a Teacher Description Here
ro_RO: Introdu descrierea trainerului aici

en: Enter a lesson description here
ro_RO: Introdu descrierea lecției aici

en: Enter a module description here
ro_RO: Introdu descrierea modulului aici

en: Entries
ro_RO: Intrări

en: Filtered from a total entry count of
ro_RO: Filtrat dintr-un număr total de intrări de

en: First
ro_RO: Prim

en: Fix Course Toolbar to the Top
ro_RO: Fixează în partea de sus bara de instrumente a cursului

en: Fixed Course Toolbar Offset from Top
ro_RO: Decalajul față de partea de sus a barei fixate

en: Follow these steps to setup your first course:
ro_RO: Urmează acești pași pentru a configura primul tău curs:

en: Font Size
ro_RO: Mărime font

en: Full Tutorials
ro_RO: Tutoriale complete:

en: General Options
ro_RO: Opțiuni generale

en: Get Premium
ro_RO: Obține Premium

en: Headings
ro_RO: Rubrici

en: Help
ro_RO: Ajutor

en: Hi
ro_RO: Bună

en: LINKS:
ro_RO: LINK-uri:

en: Last
ro_RO: Ultim

en: Last Viewed Lesson
ro_RO: Ultima lecție vizualizată

en: Last Viewed Quiz
ro_RO: Ultimul test vizualizat

en: Leave a Comment
ro_RO: Lasă un comentariu

en: Lesson
ro_RO: Lecție

en: Lesson Archive
ro_RO: Arhivă de lecții

en: Lesson Name
ro_RO: Denumirea lecției

en: Lesson Order
ro_RO: Ordonarea lecției

en: Lesson Order <span class="wpc-admin-hide"></span>
ro_RO: Ordonarea lecției

en: Lesson Restriction
ro_RO: Restricția lecției

en: Lesson Restriction Options Disabled if Membership Level(s) Checked
ro_RO: Opțiunile de restricționare a lecțiilor sunt dezactivate dacă nivelul de membru este selectat.

en: Lesson Video
ro_RO: Lecție video

en: Lessons
ro_RO: Lecții

en: Level
ro_RO: Nivel

en: Links
ro_RO: Legături

en: Loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: Log In
ro_RO: Intră în cont

en: Log in
ro_RO: Intră în cont

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Login Button
ro_RO: Buton de autentificare

en: Make a new page called something like "Courses"
ro_RO: Creează o pagină nouă numită ceva de genul "Cursuri".

en: Make sure to link the lesson(s) to the previously created course
ro_RO: Asigură-te că lecțiile sunt legate de cursul creat anterior.

en: Manage Course Lessons
ro_RO: Gestionează lecțiile cursului

en: Mark Completed
ro_RO: Marchează ca Finalizat

en: Messages
ro_RO: Mesaje

en: Modules
ro_RO: Module

en: Modules opened
ro_RO: Module deschise

en: Most Active Users
ro_RO: Utilizatorii cei mai activi

en: Name
ro_RO: Nume

en: Newest
ro_RO: Cel mai nou

en: Next
ro_RO: Următor

en: Next Lesson
ro_RO: Următoarea lecție

en: Next Question
ro_RO: Următoarea întrebare

en: Next lesson
ro_RO: Lecția următoare

en: No data available in table
ro_RO: Nu există date disponibile în tabel

en: No matching records found
ro_RO: Nicio înregistrare găsită

en: No more than 12 possible answers per question are allowed
ro_RO: Nu sunt permise mai mult de 12 răspunsuri posibile pentru fiecare întrebare

en: No results
ro_RO: Niciun rezultat

en: None
ro_RO: Niciunul

en: Number of courses that display per page in the course archive
ro_RO: Numărul de cursuri afișate pe pagină în arhiva de cursuri.

en: Oldest
ro_RO: Cel mai vechi

en: One or more of the courses that this lesson is connected to must be connected to a WooCommerce product in order to be purchasable.
ro_RO: Unul sau mai multe dintre cursurile la care este conectată această lecție trebuie să fie legate de un produs WooCommerce pentru a putea fi achiziționate.

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Paste the following shortcode in the page:
ro_RO: Lipește următorul shortcode în pagină:

en: Percent
ro_RO: Procentaj

en: Please fill in your email address before submitting a comment.
ro_RO: Te rog să completezi adresa de e-mail înainte de a trimite un comentariu.

en: Please fill in your name before submitting a comment.
ro_RO: Te rog să completezi numele înainte de a trimite un comentariu.

en: Please select an answer for question
ro_RO: Te rog selectează un răspuns la întrebare

en: Please upgrade to Premium to use this functionality.
ro_RO: Te rog să faci upgrade la Premium pentru a utiliza această funcționalitate.

en: Popular Courses by % Viewed or Completed
ro_RO: Cursuri populare după % Vizualizate sau Finalizate

en: Post Comment
ro_RO: Trimite comentariul

en: Prev
ro_RO: Anterior

en: Prev Question
ro_RO: Întrebarea anterioară

en: Prev lesson
ro_RO: Lecția anterioară

en: Preview
ro_RO: Previzualizare

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Previous Lesson
ro_RO: Lecția anterioară

en: Pricing
ro_RO: Prețuri

en: Processing...
ro_RO: Se procesează...

en: Progress
ro_RO: Progres

en: Purchase Course
ro_RO: Achiziționează cursul

en: Purchased
ro_RO: Achiziționat

en: Question
ro_RO: Întrebare

en: Quiz
ro_RO: Test

en: Quiz Results
ro_RO: Rezultatele testelor

en: Quiz Successfully Saved
ro_RO: Testul a fost salvat cu succes

en: Quizzes
ro_RO: Teste

en: Read More
ro_RO: Află mai multe

en: Register
ro_RO: Înregistrează-te

en: Requirements
ro_RO: Cerințe

en: Restart Quiz
ro_RO: Reîncepe testul

en: Restriction
ro_RO: Restricție

en: Result
ro_RO: Rezultat

en: SHORTCODE LIST:
ro_RO: Listă cu SHORTCODE-uri:

en: STEP #1: Create a course:
ro_RO: PAS #1: Creează un curs:

en: STEP #2: Create lesson(s):
ro_RO: PAS #2: Creează lecție(i):

en: STEP #3: Display the course:
ro_RO: PAS #3: Afișează cursul:

en: Score
ro_RO: Scor

en: Scores
ro_RO: Scoruri

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search Courses
ro_RO: Caută cursuri

en: Selected Item
ro_RO: Articol selectat

en: Set colors for overall WP Courses styling.
ro_RO: Setați culorile pentru stilul general al cursurilor WP.

en: Sets the margin for the main container that wraps every WP Courses template page including course archives, single lesson, single course, etc.
ro_RO: Stabilește marginea pentru containerul principal care încadrează fiecare pagină șablon WP Courses, inclusiv arhivele de cursuri, lecția individuală, cursul individual, etc.

en: Sets the maximum page width for all WP Courses templates such as the course archive, single course and single lesson templates.  Set in px or %.  For example 1080px or 80%.
ro_RO: Stabilește lățimea maximă a paginii pentru toate șabloanele WP Courses, cum ar fi arhiva de cursuri, șablonul pentru cursul individual și șablonul lecția individuală. Se setează în pixeli sau procente. De exemplu, 1080px sau 80%.

en: Sets the offset in px from the top of the page for the fixed mobile toolbar (if enabled above).  This will need adjusting if your theme has a fixed menu at the top of the screen.
ro_RO: Stabilește decalajul în pixeli față de partea de sus a paginii pentru bara de instrumente mobilă fixă (dacă aceasta este activată mai sus). Acest lucru va trebui ajustat dacă tema ta are un meniu fix în partea de sus a ecranului.

en: Sets the padding for the main container that wraps every WP Courses template page including course archives, single lesson, single course, etc.
ro_RO: Setează marginea interioară pentru containerul principal care încadrează fiecare pagină de șablon WP Courses, inclusiv arhivele de cursuri, lecțiile individuale, cursul individual, etc.

en: Sets the page width for all WP Courses templates such as the course archive, single course and single lesson templates.  Set to % to stay mobile-friendly.  For example 80%.
ro_RO: Stabilește lățimea paginii pentru toate șabloanele WP Courses, cum ar fi arhiva cursurilor, șablonul pentru cursul individual și șablonul pentru lecția individuală. Setează la % pentru a rămâne compatibil cu dispozitivele mobile. De exemplu, 80%.

en: Sets the size of all H1 Headers in WP Courses Templates.  This includes lesson titles, course titles and more.  Set in px or em.  For example 32px or 1em.
ro_RO: Stabilește dimensiunea tuturor anteturilor H1 din șabloanele WP Courses. Acest lucru include titlurile lecțiilor, titlurile cursurilor și altele. Se setează în pixeli (px) sau em. De exemplu, 32px sau 1em.

en: Sets the size of all H2 Headers in WP Courses Templates.  This includes course titles in course archives.  Set in px or em.  For example 32px or 1em.
ro_RO: Stabilește dimensiunea tuturor titlurilor H2 din șabloanele WP Courses. Acest lucru include titlurile cursurilor din arhivele de cursuri. Se setează în pixeli (px) sau em. De exemplu, 32px sau 1em.

en: Sets the size of all H3 Headers in WP Courses Templates.  This includes lesson titles on the profile page.  Set in px or em.  For example 32px or 1em.
ro_RO: Stabilește dimensiunea tuturor anteturilor H3 în șabloanele WP Courses. Acest lucru include titlurile lecțiilor de pe pagina de profil. Se setează în pixeli sau em. De exemplu, 32px sau 1em.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings <span class="wpc-admin-separator"></span>
ro_RO: Setări <span class="wpc-admin-separator"></span>

en: Setup
ro_RO: Configurare

en: Setup and Help
ro_RO: Configurare și ajutor

en: Setup and Help <i class="fa fa-info-circle" aria-hidden="true"></i>
ro_RO: Configurare și ajutor

en: Show "Powered by WP Courses" at the bottom of your courses page
ro_RO: Afișează textul "Propulsat de WP Courses" în partea de jos a paginii cu cursurile tale.

en: Show lesson content in the REST API. Warning! If checked, restricted lesson content is accessable TO ANYONE via the REST API
ro_RO: Afișați conținutul lecției în REST API. Avertizare! Dacă este bifat, conținutul restricționat al lecției este accesibil pentru oricine prin REST API

en: Size
ro_RO: Dimensiune

en: Sort by
ro_RO: Sortează după

en: Standard Buttons
ro_RO: Butoane standard

en: Start Course
ro_RO: Începe cursul

en: Start Course & Add to Cart Buttons
ro_RO: Începeți cursul și Adăugați la coșul de cumpărături

en: Start Quiz
ro_RO: Începe testul

en: Submit Quiz
ro_RO: Trimite testul

en: Teacher
ro_RO: Trainer

en: Teachers
ro_RO: Traineri

en: There are 0 entries
ro_RO: Nu există înregistrări

en: There are no courses
ro_RO: Nu există cursuri

en: There are no teachers
ro_RO: Nu există traineri

en: There is nothing to order
ro_RO: Nu exsită nimic de ordonat

en: This Lesson has Moved.
ro_RO: Această lecție a fost mutată.

en: This content can be purchased as part of the following courses
ro_RO: Acest conținut face parte din următoarele cursuri

en: This content will become available on
ro_RO: Acest conținut va fi disponibil pe

en: Time
ro_RO: Data

en: Times
ro_RO: Date

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Toggle lesson completion (not possible for quizzes)
ro_RO: Comutați finalizarea lecției (nu este posibil pentru teste)

en: Toggles whether or not the course, lesson and quiz toolbars stick to the top of the screen on mobile devices.  Enabling this option creates a much better user experience however sticky toolbars aren't always compatible with certain themes.  If it's covering your theme's navigation, try adjusting the toolbar offset in the option below.
ro_RO: Comută între opțiunea de a fixa sau nu barele de instrumente pentru cursuri, lecții și teste în partea de sus a ecranului pe dispozitivele mobile. Activarea acestei opțiuni creează o experiență mult mai bună pentru utilizator, însă barele de instrumente lipicioase nu sunt întotdeauna compatibile cu anumite teme. Dacă acoperă bara de navigare a temei tale, încearcă să ajustezi decalajul barelor de instrumente în opțiunea de mai jos.

en: Toolbar Buttons
ro_RO: Butoane din bara de instrumente

en: Tracking Data
ro_RO: Urmărirea datelor

en: Trigger Emails
ro_RO: Declanșează email-uri

en: Upgrade to Premium
ro_RO: Upgrade la Premium

en: View Courses
ro_RO: Vizualizează cursurile

en: View Lesson
ro_RO: Vizualizează lecția

en: View Quiz
ro_RO: Vizualizează testul

en: Viewed
ro_RO: Vizualizat

en: Viewed Percent
ro_RO: Procentaj vizualizat

en: Views
ro_RO: Vizualizări

en: Visit
ro_RO: Vizitează

en: Visit the page and have a look at your first course
ro_RO: Vizitează pagina și aruncă o privire la primul tău curs.

en: Welcome to WP COURSES
ro_RO: Bine ai venit la WP COURSES

en: What You'll Learn
ro_RO: Ce vei învăța

en: When Someone
ro_RO: Când cineva

en: WooCommerce / Paid Memberships Pro
ro_RO: WooCommerce / Paid Membership Pro

en: Yes, send me emails that are triggered by my course progress.
ro_RO: Da, trimite-mi e-mailuri care sunt declanșate de progresul meu în curs.

en: You Scored
ro_RO: Ai marcat

en: You are seeing <b>all lessons</b> because you are an adminstrator and have selected an option to see unrestricted and restricted content under: WP Courses > Settings.
ro_RO: Vedeți <b>toate lecțiile</b> pentru că sunteți administrator și ați selectat o opțiune pentru a vedea conținutul nerestricționat și restricționat sub: Cursuri WP > Setări.

en: You have no attempts remaining.
ro_RO: Nu mai ai încercări disponibile.

en: You haven't filled in every answer.  Are you sure you want to submit this quiz?
ro_RO: Nu ai completat fiecare răspuns. Sigur vrei să trimiți acest test?

en: You must answer every question before submitting this quiz.
ro_RO: Trebuie să răspunzi la fiecare întrebare înainte de a trimite acest test.

en: You must be logged in to post a comment.
ro_RO: Trebuie să fii autentificată pentru a posta un comentariu.

en: You must be logged in to view your profile
ro_RO: Trebuie să fii autentificată pentru a-ți vedea profilul

en: You must have at least 2 possible answers
ro_RO: Trebuie să ai cel puțin 2 răspunsuri posibile

en: Your Answer
ro_RO: Răspunsul tău

en: Your comment is awaiting approval.
ro_RO: Comentariul tău așteaptă aprobare

en: activate to sort column ascending
ro_RO: activează pentru a sorta coloana în ordine crescătoare

en: activate to sort column descending
ro_RO: activează pentru a sorta coloana în ordine descrescătoare

en: and create a course
ro_RO: și creează un curs

en: and create one or more lessons
ro_RO: și creează una sau mai multe lecții

en: default
ro_RO: Implicit

en: hasn't viewed any lessons yet.
ro_RO: încă nu a vizualizat nicio lecție.

en: newest
ro_RO: cel mai nou

en: none
ro_RO: niciunul

en: or
ro_RO: sau

en: to leave a comment.
ro_RO: ca să lași un comentariu.

en: to view this quiz.
ro_RO: ca să vezi acest test.

en: to view your profile.
ro_RO: ca să-ți vezi profilul.
