Print Invoice & Delivery Notes for WooCommerce 7.1.0 - en to da_DK translation catalogue (279 entries)

en: %1$s requires PHP version %2$s or above. Please update PHP to run this plugin.
da_DK: %1$s kræver PHP-version %2$s eller nyere. Opdater venligst PHP for at køre dette plugin.

en: %s Files
da_DK: %s Filer

en: <strong>Print Invoice & Delivery Notes:</strong> Your store language requires the <strong>%1$s</strong> font for correct PDF output. <a href="%2$s">Upload it in Font Settings &rarr;</a>
da_DK: <strong>Udskriv faktura og følgesedler:</strong> Dit butikssprog kræver skrifttypen <strong>%1$s</strong> for korrekt PDF-output. <a href="%2$s">Upload den i Skrifttypeindstillinger &rarr;</a>

en: A new order has been placed. Please find the %1$s for Order #%2$s attached to this email.
da_DK: En ny ordre er blevet afgivet. Find venligst %1$s for ordre #%2$s vedhæftet denne e-mail.

en: A receipt is used to issue a payment confirmation document showing items purchased and the amount paid.
da_DK: En kvittering bruges til at udstede en betalingsbekræftelse, der viser de købte varer og det betalte beløb.

en: Access denied.
da_DK: Adgang nægtet.

en: Access to this document is denied.
da_DK: Adgang til dette dokument er nægtet.

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
da_DK: Handlingen mislykkedes. Opdater venligst siden og prøv igen.

en: Alignment
da_DK: Tilpasning

en: Alongside Addresses
da_DK: Ved siden af adresser

en: An invoice ia a detailed bill showing items purchased, taxes, shipping charges, and the total amount due.
da_DK: En faktura er en detaljeret regning, der viser de købte varer, skatter og afgifter, forsendelsesomkostninger og det samlede skyldige beløb.

en: Angle
da_DK: Vinkel

en: Are you sure you want to proceed?
da_DK: Er du sikker på, at du vil fortsætte?

en: Attach PDF to custom email addresses
da_DK: Vedhæft PDF til brugerdefinerede e-mailadresser

en: Attach PDF to customer emails
da_DK: Vedhæft PDF til kundeemails

en: Attach PDF to selected WooCommerce Email(s)
da_DK: Vedhæft PDF til udvalgte WooCommerce e-mail(e)

en: Attach PDF to selected order status(es)
da_DK: Vedhæft PDF til valgt(e) ordrestatus(er)

en: Authentication failed.
da_DK: Autentificering mislykkedes.

en: Authentication has failed.
da_DK: Autentificering er mislykkedes.

en: Available placeholders: {order_number}, {order_date}, {customer_name}
da_DK: Tilgængelige pladsholdere: {order_number}, {order_date}, {customer_name}.

en: Below Addresses
da_DK: Nedenstående adresser

en: Billing Address
da_DK: Faktureringsadresse

en: Bold
da_DK: Fed skrift

en: Button Color
da_DK: Knapfarve

en: Button Label
da_DK: Knap-label

en: CREDIT NOTE
da_DK: KREDITNOTAT

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Check out more plugins by
da_DK: Se flere plugins fra

en: Color
da_DK: Farve

en: Credit Note
da_DK: Kreditnota

en: Credit Note Date
da_DK: Kreditnota Dato

en: Credit Note Settings
da_DK: Indstillinger for kreditnotaer

en: Credit Note created.
da_DK: Kreditnota oprettet.

en: Credit Notes
da_DK: Kreditnotaer

en: Credit Notes created.
da_DK: Kreditnotaer oprettet.

en: Customer Note
da_DK: Kundebemærkning

en: Customer returned item
da_DK: Kunden returnerede varen

en: Customize
da_DK: Tilpasning

en: DELIVERY NOTE
da_DK: LEVERINGSBEMÆRKNING

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Format
da_DK: Datoformat

en: Delivery Date
da_DK: Leveringsdato

en: Delivery Note
da_DK: Følgeseddel

en: Delivery Note Date
da_DK: Følgeseddel Dato

en: Delivery Note Settings
da_DK: Indstillinger for følgesedler

en: Delivery Note created.
da_DK: Følgeseddel oprettet.

en: Delivery Notes
da_DK: Leveringsnoter

en: Delivery Notes created.
da_DK: Leveringsnoter oprettet.

en: Delivery Time
da_DK: Leveringstid

en: Deposit:
da_DK: Indskud:

en: Discount:
da_DK: Rabat:

en: Dismiss
da_DK: Afslå

en: Display Price in Product Details Table
da_DK: Vis pris i tabellen med produktdetaljer

en: Display Refund Items in Product Table
da_DK: Vis refunderede varer i produkttabellen

en: Document
da_DK: Dokument

en: Document Title
da_DK: Dokumentets titel

en: Email
da_DK: E-mail

en: Enable Credit Note
da_DK: Aktivér kreditnota

en: Enable Delivery Note
da_DK: Aktivér følgeseddel

en: Enable Invoice
da_DK: Aktivér faktura

en: Enable Packing Slip
da_DK: Aktiver pakkeseddel

en: Enable Receipt
da_DK: Aktivér kvittering

en: Enter multiple email addresses separated by commas.
da_DK: Indtast flere e-mailadresser adskilt af kommaer.

en: FAQs
da_DK: Ofte stillede spørgsmål

en: Failed to save the font file.
da_DK: Det lykkedes ikke at gemme skrifttypefilen.

en: Font Size
da_DK: Skriftstørrelse

en: Font Style
da_DK: Skrifttype

en: Font deleted successfully.
da_DK: Skrifttype slettet med succes.

en: Font file is too small. Please upload a complete font file.
da_DK: Skrifttypefilen er for lille. Upload venligst en komplet skrifttypefil.

en: Font uploaded successfully.
da_DK: Skrifttype uploadet med succes.

en: Future Payment:
da_DK: Fremtidig betaling:

en: Future Payments:
da_DK: Fremtidige betalinger:

en: Generate, customize, print, and email order documents.
da_DK: Generer, tilpas, udskriv og send ordredokumenter via e-mail.

en: Generating PDF…
da_DK: Generering af PDF...

en: Get our
da_DK: Få vores

en: Go to the settings page
da_DK: Gå til indstillingssiden

en: I can't differentiate between Invoice, Delivery Notes & Receipt. The templates are the same.
da_DK: Jeg kan ikke skelne mellem faktura, følgeseddel og kvittering. Skabelonerne er de samme.

en: I found a better plugin.
da_DK: Jeg har fundet et bedre plugin.

en: I only needed the plugin for a short period.
da_DK: Jeg havde kun brug for plugin'et i en kort periode.

en: INVOICE
da_DK: FAKTURA

en: If this plugin helped you,
da_DK: Hvis dette plugin hjalp dig,

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
da_DK: Hvis du har tid, så fortæl os, hvorfor du deaktiverer:

en: Image Size
da_DK: Billedstørrelse

en: Invalid font file. Please upload a TTF or OTF file.
da_DK: Ugyldig skrifttypefil. Upload venligst en TTF- eller OTF-fil.

en: Invalid order.
da_DK: Ugyldig rækkefølge.

en: Invalid request payload.
da_DK: Ugyldig anmodning.

en: Invalid template type.
da_DK: Ugyldig skabelontype.

en: Invalid template.
da_DK: Ugyldig skabelon.

en: Invoice
da_DK: Faktura

en: Invoice Date
da_DK: Fakturadato

en: Invoice No
da_DK: Fakturanummer

en: Invoice Settings
da_DK: Fakturaindstillinger

en: Invoice created.
da_DK: Faktura oprettet.

en: Invoice date:
da_DK: Fakturadato:

en: Invoice number:
da_DK: Fakturanummer:

en: Invoices
da_DK: Fakturaer

en: Invoices created.
da_DK: Oprettede fakturaer.

en: Leave a review for this plugin on WordPress.org
da_DK: Efterlad en anmeldelse af dette plugin på WordPress.org

en: Left
da_DK: Til venstre

en: Margin Bottom
da_DK: Margen i bunden

en: Need Support?
da_DK: Brug for støtte?

en: New Order #%1$s — %2$s Attached
da_DK: Ny ordre #%1$s - %2$s vedhæftet

en: Next invoice number must be greater than or equal to %d.
da_DK: Næste fakturanummer skal være større end eller lig med %d.

en: No data received.
da_DK: Ingen data modtaget.

en: No font file found to delete.
da_DK: Der blev ikke fundet nogen skrifttypefil at slette.

en: No font is configured for the current site language.
da_DK: Der er ikke konfigureret nogen skrifttype til det aktuelle sprog på siden.

en: No font is required for the current site language.
da_DK: Der kræves ingen skrifttype til det aktuelle sprog på siden.

en: No orders provided.
da_DK: Der blev ikke givet nogen ordrer.

en: No valid documents found.
da_DK: Ingen gyldige dokumenter fundet.

en: No valid font file provided.
da_DK: Ingen gyldig skrifttypefil leveret.

en: No valid orders found.
da_DK: Ingen gyldige ordrer fundet.

en: Not allowed.
da_DK: Det er ikke tilladt.

en: Opacity
da_DK: Opacitet

en: Open the support forum for this plugin on WordPress.org
da_DK: Åbn supportforummet for dette plugin på WordPress.org

en: Order
da_DK: Bestil

en: Order Delivery Date Pro
da_DK: Leveringsdato for ordre Pro

en: Order No
da_DK: Bestillingsnummer

en: Order Printing
da_DK: Bestil udskrivning

en: Order Subtotal
da_DK: Bestil subtotal

en: Order Total:
da_DK: Bestil i alt:

en: Other
da_DK: Andet

en: PAID
da_DK: BETALT

en: PDF Filename
da_DK: PDF-filnavn

en: PDF generation failed.
da_DK: PDF-generering mislykkedes.

en: PDF generation failed. Please try with fewer orders or check your server memory limit.
da_DK: PDF-generering mislykkedes. Prøv venligst med færre ordrer, eller tjek din servers hukommelsesgrænse.

en: Packing Slip
da_DK: Pakkeseddel

en: Packing Slip Date
da_DK: Følgeseddel Dato

en: Packing Slip Settings
da_DK: Indstillinger for pakkesedler

en: Packing Slip created.
da_DK: Pakkeseddel oprettet.

en: Packing Slips
da_DK: Pakkesedler

en: Packing Slips created.
da_DK: Pakkesedler oprettet.

en: Padding
da_DK: Polstring

en: Pay Now
da_DK: Betal nu

en: Payment Date
da_DK: Betalingsdato

en: Payment Method
da_DK: Betalingsmetode

en: Phone
da_DK: Telefon

en: Pickup Date
da_DK: Dato for afhentning

en: Pickup Time
da_DK: Tidspunkt for afhentning

en: Please let us have the plugin's name so that we can make improvements
da_DK: Giv os venligst navnet på pluginet, så vi kan foretage forbedringer.

en: Please select a reason for deactivation!
da_DK: Vælg venligst en årsag til deaktivering!

en: Please share what was faulty with the plugin so that we may get the issue fixed.
da_DK: Fortæl venligst, hvad der var galt med plugin'et, så vi kan få problemet løst.

en: Please tell us about these features.
da_DK: Fortæl os om disse funktioner.

en: Pop-up blocked. Please allow pop-ups and try again.
da_DK: Pop-up blokeret. Tillad venligst pop-ups og prøv igen.

en: Preparing document…
da_DK: Forberedelse af dokument...

en: Price
da_DK: Pris

en: Print %1$d %2$s
da_DK: Udskriv %1$d %2$s

en: Print All
da_DK: Udskriv alle

en: Print Credit Note
da_DK: Udskriv kreditnota

en: Print Credit Notes
da_DK: Udskriv kreditnotaer

en: Print Delivery Note
da_DK: Udskriv følgeseddel

en: Print Delivery Notes
da_DK: Udskriv leveringsnoter

en: Print Invoice
da_DK: Udskriv faktura

en: Print Invoice & Delivery Notes for WooCommerce
da_DK: Udskriv faktura og følgesedler til WooCommerce

en: Print Invoices
da_DK: Udskriv fakturaer

en: Print Invoices & Delivery Notes
da_DK: Udskriv fakturaer og følgesedler

en: Print Packing Slip
da_DK: Print pakkeseddel

en: Print Packing Slips
da_DK: Print pakkesedler

en: Print Receipt
da_DK: Udskriv kvittering

en: Print Receipts
da_DK: Udskriv kvitteringer

en: Print now
da_DK: Udskriv nu

en: Print order
da_DK: Bestil print

en: Proceed to Login
da_DK: Fortsæt til login

en: Product
da_DK: Produkt

en: Product Name
da_DK: Produktets navn

en: Quantity
da_DK: Mængde

en: RECEIPT
da_DK: MODTAGELSE

en: Receipt
da_DK: Kvittering

en: Receipt Date
da_DK: Kvitteringsdato

en: Receipt Settings
da_DK: Indstillinger for kvittering

en: Receipt created.
da_DK: Kvittering oprettet.

en: Receipts
da_DK: Indtægter

en: Receipts created.
da_DK: Oprettede kvitteringer.

en: Refund
da_DK: Tilbagebetaling

en: Refund Date
da_DK: Dato for tilbagebetaling

en: Refund Reason
da_DK: Årsag til tilbagebetaling

en: Refund:
da_DK: Tilbagebetaling:

en: Refunded Item
da_DK: Refunderet post

en: Repeat
da_DK: Gentag

en: Right
da_DK: Til højre

en: SKU
da_DK: VARENUMMER

en: Sample Product
da_DK: Eksempel på produkt

en: Save Settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Scale
da_DK: Skala

en: Send the PDF as an attachment to all administrator email addresses.
da_DK: Send PDF'en som en vedhæftet fil til alle administratorernes e-mailadresser.

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings saved successfully.
da_DK: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Shipping Address
da_DK: Leveringsadresse

en: Shipping Method
da_DK: Forsendelsesmetode

en: Shipping:
da_DK: Forsendelse:

en: Show "Credit Note" button
da_DK: Vis knappen "Kreditnota"

en: Show "Print Delivery Note" button
da_DK: Vis knappen "Udskriv følgeseddel"

en: Show "Print Invoice" button
da_DK: Vis knappen "Udskriv faktura"

en: Show "Print Packing Slip" button
da_DK: Vis knappen "Udskriv pakkeseddel"

en: Show "Print Receipt" button
da_DK: Vis knappen "Udskriv kvittering"

en: Show Billing Address
da_DK: Vis faktureringsadresse

en: Show Billing Email
da_DK: Vis fakturerings-e-mail

en: Show Billing Phone
da_DK: Vis faktureringstelefon

en: Show Border
da_DK: Vis grænse

en: Show Complimentary Close
da_DK: Vis gratis lukning

en: Show Credit Note Date
da_DK: Vis dato for kreditnota

en: Show Customer Note
da_DK: Vis kundenote

en: Show Delivery Note Date
da_DK: Vis dato for følgeseddel

en: Show Footer
da_DK: Vis sidefod

en: Show Invoice Date
da_DK: Vis fakturadato

en: Show Invoice Number
da_DK: Vis fakturanummer

en: Show Order Data Header
da_DK: Vis header for ordredata

en: Show Order Date
da_DK: Vis bestillingsdato

en: Show Order Number
da_DK: Vis ordrenummer

en: Show Packing Slip Date
da_DK: Vis pakkeseddel Dato

en: Show Pay Now Button
da_DK: Vis knappen Betal nu

en: Show Payment Date
da_DK: Vis betalingsdato

en: Show Payment Method
da_DK: Vis betalingsmetode

en: Show Policies
da_DK: Vis politikker

en: Show Product Images
da_DK: Vis produktbilleder

en: Show Product Table Charges
da_DK: Vis afgifter for produkttabeller

en: Show Receipt Date
da_DK: Vis kvitteringsdato

en: Show Refund Date
da_DK: Vis tilbagebetalingsdato

en: Show Refund Reason
da_DK: Vis årsag til tilbagebetaling

en: Show Shipping
da_DK: Vis forsendelse

en: Show Shipping Address
da_DK: Vis leveringsadresse

en: Show Shipping Method
da_DK: Vis forsendelsesmetode

en: Show Shop Address
da_DK: Adresse på udstillingsbutik

en: Show Shop Email Address
da_DK: Vis butikkens e-mailadresse

en: Show Shop Logo
da_DK: Vis butikslogo

en: Show Shop Name
da_DK: Vis butiksnavn

en: Show Shop Phone Number
da_DK: Vis butikkens telefonnummer

en: Show Subtotal
da_DK: Vis subtotal

en: Show Tax
da_DK: Vis skat

en: Show Watermark
da_DK: Vis vandmærke

en: Skip & Deactivate
da_DK: Spring over og deaktiver

en: Some features I need are not working as per my expectations
da_DK: Nogle af de funktioner, jeg har brug for, fungerer ikke som forventet.

en: Spacing Bottom
da_DK: Afstand i bunden

en: Spacing Top
da_DK: Afstand Top

en: Start typing to select WooCommerce email types.
da_DK: Begynd at skrive for at vælge WooCommerce-e-mailtyper.

en: Start typing to select order statuses.
da_DK: Begynd at skrive for at vælge ordrestatus.

en: Submit & Deactivate
da_DK: Indsend og deaktiver

en: Tax:
da_DK: Skat:

en: Template Order Data Position
da_DK: Skabelon Bestillingsdata Position

en: Template Settings
da_DK: Skabelonindstillinger

en: Template saved successfully.
da_DK: Skabelon gemt med succes.

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text Align
da_DK: Justering af tekst

en: Text Color
da_DK: Tekstfarve

en: The credit note is a document created to refund or adjust a previously issued invoice.
da_DK: Kreditnotaen er et dokument, der oprettes for at refundere eller justere en tidligere udstedt faktura.

en: The delivery note template generates a document listing delivered items.
da_DK: Følgeseddel-skabelonen genererer et dokument med en liste over leverede varer.

en: The invoice sent through mail can't be downloaded as PDF directly.
da_DK: Den faktura, der sendes via mail, kan ikke downloades direkte som PDF.

en: The packing slip includes a document inside the package detailing the shipment contents for verification.
da_DK: Følgesedlen indeholder et dokument inde i pakken med oplysninger om forsendelsens indhold til kontrol.

en: The plugin is causing issues on my site
da_DK: Plugin'et skaber problemer på min hjemmeside

en: The plugin is not compatible with another plugin/theme
da_DK: Plugin'et er ikke kompatibelt med et andet plugin/tema

en: The plugin is not working.
da_DK: Plugin'et virker ikke.

en: The wcdn_order_item_after hook argument order changed in v7.0. Update your callback to accept ( $item, $order, $template ) instead of ( $product, $order, $item ).
da_DK: Argumentrækkefølgen for wcdn_order_item_after-krogen blev ændret i v7.0. Opdater dit tilbagekald, så det accepterer ( $item, $order, $template ) i stedet for ( $product, $order, $item ).

en: The wcdn_order_item_before hook argument order changed in v7.0. Update your callback to accept ( $item, $order, $template ) instead of ( $product, $order, $item ).
da_DK: Argumentrækkefølgen for wcdn_order_item_before-krogen blev ændret i v7.0. Opdater dit tilbagekald, så det accepterer ( $item, $order, $template ) i stedet for ( $product, $order, $item ).

en: This plugin is not useful to me.
da_DK: Dette plugin er ikke nyttigt for mig.

en: This plugin lets you generate, customize, print, and email professional order documents directly from your WooCommerce store.
da_DK: Med dette plugin kan du generere, tilpasse, udskrive og e-maile professionelle ordredokumenter direkte fra din WooCommerce-butik.

en: Title
da_DK: Titel

en: Total
da_DK: I alt

en: Total Cart Amount:
da_DK: Samlet beløb i indkøbskurven:

en: Total Qty:
da_DK: Samlet antal:

en: Total Refunded
da_DK: I alt tilbagebetalt

en: Total:
da_DK: I alt:

en: Tracking data already reset.
da_DK: Sporingsdata er allerede nulstillet.

en: Tracking data settings reset successfully.
da_DK: Indstillingerne for sporingsdata er nulstillet.

en: Tyche Softwares
da_DK: Tyche Software

en: View and print your
da_DK: Se og udskriv din

en: Visit Tyche Softwares to explore more WooCommerce plugins
da_DK: Besøg Tyche Softwares for at udforske flere WooCommerce-plugins

en: Want to help make %1$s even more awesome? Allow %1$s to collect non-sensitive diagnostic data and usage information and get 20%% off on your next purchase. <a href="%2$s" target="_blank">Find out more</a>.
da_DK: Vil du hjælpe med at gøre %1$s endnu mere fantastisk? Giv %1$s lov til at indsamle ikke-følsomme diagnostiske data og brugsoplysninger, og få 20 % rabat på dit næste køb. <a href="%2$s" target="_blank">Find ud af mere</a>.

en: We're always happy to help you.
da_DK: Vi er altid glade for at kunne hjælpe dig.

en: We’re sorry! Please tell us about the issues so that we can get them fixed.
da_DK: Det er vi kede af! Fortæl os om problemerne, så vi kan få dem løst.

en: We’re sorry! We would like you to tell us the plugin/theme so that we can work on the compatibility.
da_DK: Det er vi kede af! Vi vil gerne have, at du fortæller os, hvilket plugin/tema det drejer sig om, så vi kan arbejde på kompatibiliteten.

en: WooCommerce not found. %1$s requires WooCommerce v%2$s or higher.
da_DK: WooCommerce blev ikke fundet. %1$s kræver WooCommerce v%2$s eller højere.

en: Year starting number must be greater than 0.
da_DK: Årets startnummer skal være større end 0.

en: You are using an outdated version of WooCommerce. %1$s requires WooCommerce v%2$s or higher.
da_DK: Du bruger en forældet version af WooCommerce. %1$s kræver WooCommerce v%2$s eller højere.

en: You are using an outdated version of WordPress. %1$s requires WP version %2$s or higher.
da_DK: Du bruger en forældet version af WordPress. %1$s kræver WP-version %2$s eller højere.

en: You don't have the permission to hide the selected notice.
da_DK: Du har ikke tilladelse til at skjule den valgte meddelelse.

en: You need to be logged into your account to access this document. Please login first.
da_DK: Du skal være logget ind på din konto for at få adgang til dette dokument. Log venligst ind først.

en: invoice
da_DK: faktura

en: please rate it
da_DK: bedes du bedømme det

en: plugin to schedule and manage your local deliveries and pickups in WooCommerce.
da_DK: plugin til at planlægge og administrere dine lokale leveringer og afhentninger i WooCommerce.
