USP 20251121 - en to ro translation catalogue (414 entries)

en:  approved posts
ro: postări aprobate

en:  file
ro: fișier

en:  file required
ro: fișier necesar

en:  files
ro: fișiere

en:  files required
ro: fișiere necesare

en:  or higher, and has been deactivated!
ro: sau mai mare și a fost dezactivat!

en:  pixels
ro: pixeli

en:  required
ro: necesar

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ro: Link „Adăugați o altă imagine”

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ro: — soluția supremă pentru conținut generat de utilizatori.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ro: (Furnizați propriul șablon de formular și stiluri)

en: (Provide your own styles)
ro: (Oferiți-vă propriile stiluri)

en: (Recommended)
ro: (Recomandat)

en: ..and upload them into a directory named
ro: ...și le încărcați într-un director numit

en: Access Control
ro: Controlul accesului

en: Add a challenge question to help stop spam. Tip: make the question easy to answer for any human.
ro: Adaugă o întrebare provocatoare pentru a ajuta la stoparea spamului. Sfat: asigură-te că întrebarea este ușor de răspuns pentru orice persoană.

en: Add another image
ro: Adăugați o altă imagine

en: Additional recipients for email alerts. Use commas to separate multiple addresses.
ro: Destinatari suplimentari pentru alertele prin e-mail. Folosiți virgule pentru a separa adresele multiple.

en: Admin
ro: Administrator

en: After post content
ro: Conținutul postării

en: An error occurred. Please go back and try again.
ro: A apărut o eroare. Vă rugăm să reveniți și să încercați din nou.

en: and
ro: şi

en: and is greatly appreciated.
ro: și este foarte apreciată.

en: and/or
ro: și/sau

en: Antispam Question
ro: Întrebare antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ro: Orice donație mă ajută să continui dezvoltarea acestui plugin gratuit și a altor resurse WordPress minunate.

en: Apply code
ro: Aplicați codul

en: Assigned Author
ro: Autor desemnat

en: at checkout. Sale ends 1/11/2026.
ro: la finalizarea comenzii. Promoția se încheie pe 11.01.2026.

en: attributes
ro: atribute

en: Automatically display images and more.
ro: Afișează automat imagini și multe altele.

en: Before post content
ro: Conținutul postării

en: books
ro: cărți

en: by
ro: de

en: By default, CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. To load only on specific page(s), enter the URL(s) here. Use commas to separate multiple URLs. Leave blank to load on all pages.
ro: În mod implicit, fișierele CSS și JavaScript sunt încărcate pe fiecare pagină. Pentru a încărca doar pe anumite pagini, introduceți adresa URL aici. Folosiți virgule pentru a separa mai multe adrese URL. Lăsați câmpul necompletat pentru a încărca pe toate paginile.

en: By default, this displays an &ldquo;Agree to Terms&rdquo; checkbox. Customize as desired.
ro: În mod implicit, se afișează o casetă de selectare „Sunt de acord cu termenii și condițiile”. Personalizați după cum doriți.

en: Can use
ro: Poate folosi

en: Case-sensitivity
ro: Sensibilitate la majuscule/minuscule

en: Categories
ro: Categorii

en: Categories &amp; Tags
ro: Categorii și etichete

en: category
ro: categorie

en: Category ID for Hidden Field
ro: ID categorie pentru câmp ascuns

en: Challenge Question
ro: Întrebare provocatoare

en: Challenge Response
ro: Răspuns la provocare

en: check out
ro: verifică

en: Check out the source code inline notes for more info
ro: Consultați notele inline despre codul sursă pentru mai multe informații.

en: Check this box if you have shown support
ro: Bifați această căsuță dacă v-ați arătat sprijinul

en: Check your email for the password.
ro: Verifică-ți e-mailul pentru parolă.

en: Check your email to reset your password.
ro: Verifică-ți e-mailul pentru a reseta parola.

en: Checkbox Error
ro: Eroare casetă de selectare

en: Checkbox Name
ro: Numele casetei de selectare

en: Checkbox Text
ro: Textul casetei de selectare

en: Choose fields to display on the front-end form.
ro: Alegeți câmpurile care vor fi afișate în formularul front-end.

en: Choose reCaptcha version
ro: Alegeți versiunea reCaptcha

en: Cloudflare Turnstile
ro: Turnichet Cloudflare

en: Configure Custom Field #1.
ro: Configurați câmpul personalizat nr. 1.

en: Configure Custom Field #2.
ro: Configurați câmpul personalizat nr. 2.

en: Configure email notifications for new submitted posts.
ro: Configurați notificările prin e-mail pentru postările noi trimise.

en: Configure general settings. Note: the default settings work fine for most cases.
ro: Configurați setările generale. Notă: setările implicite funcționează corect în majoritatea cazurilor.

en: Configure settings for image uploads.
ro: Configurați setările pentru încărcarea imaginilor.

en: Configure settings for the Category and Tag fields.
ro: Configurați setările pentru câmpurile Categorie și Etichetă.

en: Configure user settings.
ro: Configurați setările utilizatorului.

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
ro: Felicitări, te-ai autentificat.

en: Correct captcha required
ro: Este necesar captcha corect

en: Custom address for the email &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ro: Adresă personalizată pentru antetul de e-mail „De la” (consultați Întrebările frecvente despre plugin pentru informații).

en: Custom Checkbox
ro: Casetă de selectare personalizată

en: Custom checkbox required
ro: Casetă de selectare personalizată obligatorie

en: Custom Content
ro: Conținut personalizat

en: Custom Field 1
ro: Câmp personalizat 1

en: Custom Field 1 Display
ro: Afișaj personalizat câmp 1

en: Custom Field 1 Markup
ro: Marcaj personalizat pentru câmpul 1

en: Custom Field 2
ro: Câmp personalizat 2

en: Custom Field 2 Display
ro: Afișaj personalizat câmp 2

en: Custom Field 2 Markup
ro: Marcaj personalizat pentru câmpul 2

en: Custom Field Label
ro: Etichetă de câmp personalizată

en: Custom Field Name
ro: Nume de câmp personalizat

en: Custom Form + Custom CSS
ro: Formular personalizat + CSS personalizat

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ro: Marcaj personalizat pentru linkul „Adăugați o altă imagine”. Lăsați câmpul necompletat pentru a utiliza marcajul implicit (recomandat).

en: Default Featured Image
ro: Imaginea prezentată implicită

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disable all required attributes on form fields (useful for troubleshooting error messages)
ro: Dezactivați toate atributele obligatorii din câmpurile formularului (util pentru depanarea mesajelor de eroare)

en: Disable IP Tracking
ro: Dezactivați urmărirea IP-ului

en: Disable Replace Author
ro: Dezactivați Înlocuire autor

en: Disable Required
ro: Dezactivare necesară

en: Disable this field
ro: Dezactivați acest câmp

en: Dismiss
ro: Închide

en: Display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed on the form)
ro: Afișează un meniu de selectare/dropdown cu etichetele existente (valabil când câmpul Etichetă este afișat în formular)

en: Display Checkbox
ro: Casetă de selectare Afișare

en: Display content only to users with a specific capability:
ro: Afișați conținut doar utilizatorilor cu o anumită capacitate:

en: Display content to logged-in users:
ro: Afișați conținutul utilizatorilor conectați:

en: Display content to visitors only:
ro: Afișați conținutul doar vizitatorilor:

en: Display custom checkbox on the submission form
ro: Afișați caseta de selectare personalizată în formularul de trimitere

en: Display Custom Field 1:
ro: Afișați câmpul personalizat 1:

en: Display Custom Field 2:
ro: Afișați câmpul personalizat 2:

en: Display image gallery
ro: Afișați galeria de imagini

en: Display submitted author/name:
ro: Afișați autorul/numele trimis:

en: Display submitted email address:
ro: Afișați adresa de e-mail trimisă:

en: Display submitted images:
ro: Afișați imaginile trimise:

en: Display submitted URL:
ro: Afișați adresa URL trimisă:

en: Display the Form
ro: Afișați formularul

en: Display the login/register form
ro: Afișați formularul de autentificare/înregistrare

en: Display the submit-post form
ro: Afișați formularul de trimitere a postării

en: Display user-submitted posts
ro: Afișați postările trimise de utilizatori

en: Do not collect or store any user IP address (useful for complying with privacy regulations)
ro: Nu colectați sau stocați nicio adresă IP a utilizatorului (util pentru respectarea reglementărilor privind confidențialitatea)

en: Do not display
ro: Nu afișați

en: Do not replace post author with submitted user name
ro: Nu înlocuiți autorul postării cu numele de utilizator trimis.

en: do NOT use both Google and Cloudflare captchas at the same time.
ro: NU folosiți simultan captcha-urile Google și Cloudflare.

en: Documentation
ro: Documentare

en: Donate via PayPal, credit card, or cryptocurrency
ro: Donează prin PayPal, card de credit sau criptomonedă

en: donation
ro: donare

en: Draft
ro: Proiect

en: Duplicate post title. Please try again.
ro: Titlu duplicat al postării. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Email
ro: E-mail

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ro: Adresă de e-mail „De la”

en: Email Address for Alerts
ro: Adresă de e-mail pentru alerte

en: Email Alert Message
ro: Mesaj de alertă prin e-mail

en: Email Alert Subject
ro: Subiectul alertei prin e-mail

en: Email Alerts
ro: Alerte prin e-mail

en: Email Display
ro: Afișare e-mail

en: Email Markup
ro: Marcaj de e-mail

en: email-alert options
ro: opțiuni de alertă prin e-mail

en: Enable
ro: Permite

en: Enable and require
ro: Activează și solicită

en: Enable but do not require
ro: Activează, dar nu obligă

en: Enable HTML Format
ro: Activează formatul HTML

en: Enable HTML format for email alert messages
ro: Activați formatul HTML pentru mesajele de alertă prin e-mail

en: Enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
ro: Activați RTE/Editor vizual pentru câmpul Conținut postare

en: Enable Shortcodes
ro: Activează shortcode-urile

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ro: Activează shortcode-urile în widget-uri. În mod implicit, WordPress nu activează shortcode-urile în widget-uri.

en: Enable users to select multiple categories
ro: Permiteți utilizatorilor să selecteze mai multe categorii

en: Enable users to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ro: Permiteți utilizatorilor să încarce alte tipuri de fișiere (cum ar fi PDF, Word, Zip, videoclipuri și altele), să finalizeze achiziția

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ro: Permite vizitatorilor tăi să trimită postări și imagini de oriunde de pe site-ul tău.

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ro: permite vizitatorilor tăi să trimită postări și să încarce imagini din front-end-ul site-ului tău.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
ro: Introdu *singurul* răspuns corect la întrebarea provocatoare

en: Enter URL or click button to upload/choose an image (optional)
ro: Introduceți adresa URL sau faceți clic pe buton pentru a încărca/alege o imagine (opțional)

en: Enter your Private Key
ro: Introduceți cheia privată

en: Enter your Public Key
ro: Introduceți cheia publică

en: Enter your Secret Key
ro: Introduceți cheia secretă

en: Enter your Site Key
ro: Introduceți cheia site-ului dvs.

en: Enter your username or email to reset your password.
ro: Introduceți numele de utilizator sau adresa de e-mail pentru a reseta parola.

en: Error Message
ro: Mesaj de eroare

en: Error message displayed if post submission fails (basic markup allowed)
ro: Mesaj de eroare afișat dacă trimiterea postării eșuează (marcaj de bază permis)

en: Error message displayed if user does not check the box
ro: Mesaj de eroare afișat dacă utilizatorul nu bifează caseta

en: Error:
ro: Eroare:

en: Example
ro: Exemplu

en: Fall Sale!
ro: Reduceri de toamnă!

en: Featured Image
ro: Imagine prezentată

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ro: Fișierul nu a fost încărcat. Verificați fișierul și încercați din nou.

en: File type not allowed (please upload images only)
ro: Tipul de fișier nu este permis (vă rugăm să încărcați doar imagini)

en: For
ro: Pentru

en: For more
ro: Pentru mai multe

en: For more features and unlimited forms, check out
ro: Pentru mai multe funcții și formulare nelimitate, consultați

en: For more options and features, check out
ro: Pentru mai multe opțiuni și funcții, consultați

en: For unlimited fields, check out
ro: Pentru câmpuri nelimitate, consultați

en: Forgot?
ro: Ai uitat?

en: Form Fields
ro: Câmpuri de formular

en: Form Style
ro: Stilul formularului

en: Front-end Display
ro: Afișaj frontal

en: FYI: here is a
ro: Pentru informare: iată o

en: General Settings
ro: Setări generale

en: Get USP Pro
ro: Obțineți USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ro: Obțineți USP Pro pentru formulare nelimitate!

en: give it a 5-star rating
ro: acordă-i o notă de 5 stele

en: give this plugin a 5-star rating
ro: acordă acestui plugin o notă de 5 stele

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ro: Acordă USP o evaluare de 5 stele pe WordPress.org

en: Have an account?
ro: Ai un cont?

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ro: Iată câteva exemple care arată cum se configurează acest shortcode:

en: Hidden/Default Category
ro: Categorie ascunsă/implicită

en: Homepage
ro: Pagina principală

en: HTML5 Form + Default CSS
ro: Formular HTML5 + CSS implicit

en: HTML5 Form + Disable CSS
ro: Formular HTML5 + Dezactivare CSS

en: Human verification: leave this field empty.
ro: Verificare umană: lăsați acest câmp gol.

en: If multiple addresses are specified for the previous setting, include an equal number of addresses for this setting (in the same order).
ro: Dacă sunt specificate mai multe adrese pentru setarea anterioară, includeți un număr egal de adrese pentru această setare (în aceeași ordine).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ro: Dacă utilizatorul este autentificat, afișați formularul post-trimitere; sau, dacă utilizatorul nu este autentificat, afișați formularul de conectare:

en: If you like this plugin, please
ro: Dacă vă place acest plugin, vă rugăm

en: Image Display
ro: Afișajul imaginii

en: Image height exceeds maximum
ro: Înălțimea imaginii depășește limita maximă

en: Image Markup
ro: Marcare imagine

en: Image Uploads
ro: Încărcări de imagini

en: Image width exceeds maximum
ro: Lățimea imaginii depășește limita maximă

en: in
ro: în

en: in your theme:
ro: în tema ta:

en: Include JavaScript
ro: Includeți JavaScript

en: Include required JavaScript files (recommended)
ro: Includeți fișierele JavaScript necesare (recomandat)

en: Incorrect response.
ro: Răspuns incorect.

en: Installation Docs
ro: Documentație de instalare

en: Jeff Starr on X (Twitter)
ro: Jeff Starr pe X (Twitter)

en: Learn&nbsp;more
ro: Află mai multe

en: Leave this option disabled to remember your settings.
ro: Lăsați această opțiune dezactivată pentru a vă reține setările.

en: Like this plugin? Give it a
ro: Îți place acest plugin? Dă-i o șansă.

en: list of USP CSS selectors
ro: listă de selectori CSS USP

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
ro: Conectează-te sau înregistrează-te! Este rapid și gratuit!

en: Log out
ro: Deconectare

en: Login
ro: Log in

en: Lose something?
ro: Ai pierdut ceva?

en: make a donation
ro: fă o donație

en: Make a donation via PayPal
ro: Faceți o donație prin PayPal

en: Make a donation&nbsp;&raquo;
ro: Faceți o donație

en: Make the challenge response case-sensitive
ro: Faceți ca răspunsul la provocare să fie sensibil la majuscule/minuscule

en: Make the custom checkbox required (uncheck to make optional)
ro: Caseta de selectare personalizată este obligatorie (debifați pentru a o face opțională)

en: Markup for Custom Field 1. You may include any of the following variables:
ro: Marcaj pentru câmpul personalizat 1. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for Custom Field 2. You may include any of the following variables:
ro: Marcaj pentru Câmpul Personalizat 2. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for each submitted image. You may include any of the following variables:
ro: Marcaj pentru fiecare imagine trimisă. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for submitted author/name. You may include
ro: Marcaj pentru autorul/numele trimis. Puteți include

en: Markup for submitted email address. You may include any of the following variables:
ro: Marcaj pentru adresa de e-mail trimisă. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Markup for submitted URL. You may include any of the following variables:
ro: Marcaj pentru adresa URL trimisă. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Maximum height (in pixels) for uploaded images
ro: Înălțimea maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Maximum image height
ro: Înălțimea maximă a imaginii

en: Maximum image width
ro: Lățimea maximă a imaginii

en: Maximum number of images
ro: Numărul maxim de imagini

en: Maximum number of images exceeded
ro: Numărul maxim de imagini a fost depășit

en: Maximum number of images for each submitted post
ro: Numărul maxim de imagini pentru fiecare postare trimisă

en: Maximum width (in pixels) for uploaded images
ro: Lățimea maximă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Message displayed after successful post submission (basic markup allowed)
ro: Mesaj afișat după trimiterea cu succes a postării (marcaj de bază permis)

en: Message displayed next to the file upload field (basic markup allowed)
ro: Mesaj afișat lângă câmpul de încărcare a fișierului (marcaj de bază permis)

en: Message for email alerts. Leave blank to use default message. You may include any of the following variables:
ro: Mesaj pentru alertele prin e-mail. Lăsați necompletat pentru a utiliza mesajul implicit. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Minimum height (in pixels) for uploaded images
ro: Înălțimea minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: Minimum image height
ro: Înălțimea minimă a imaginii

en: Minimum image height not met
ro: Înălțimea minimă a imaginii nu a fost atinsă

en: Minimum image width
ro: Lățimea minimă a imaginii

en: Minimum image width not met
ro: Lățimea minimă a imaginii nu a fost atinsă

en: Minimum number of images
ro: Număr minim de imagini

en: Minimum number of images for each submitted post
ro: Numărul minim de imagini pentru fiecare postare trimisă

en: Minimum number of images not met
ro: Numărul minim de imagini nu a fost atins

en: Minimum width (in pixels) for uploaded images
ro: Lățimea minimă (în pixeli) pentru imaginile încărcate

en: More Options
ro: Mai multe opțiuni

en: Multiple Categories
ro: Categorii multiple

en: Name Display
ro: Afișaj nume

en: Name Markup
ro: Marcaj de nume

en: Non-empty value for hidden field
ro: Valoare nevidă pentru câmpul ascuns

en: Note that the url attribute accepts
ro: Rețineți că atributul url acceptă

en: Notes:
ro: Note:

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ro: Design și Dezvoltare Web Obsesive

en: Optional markup/text to include before the submission form (leave blank to disable)
ro: Marcaj/text opțional de inclus înainte de formularul de trimitere (lăsați necompletat pentru dezactivare)

en: options, check out
ro: opțiuni, verificați

en: or
ro: sau

en: or by making a
ro: sau prin realizarea unei

en: Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ro: Sau, pentru a continua și a restaura opțiunile implicite ale pluginului: bifați caseta, salvați setările, apoi dezactivați/reactivați pluginul.

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta șablon pentru a afișa o listă de postări trimise oriunde în șablonul temei dvs.:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta șablon pentru a afișa o galerie de imagini oriunde în șablonul temei:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ro: Sau, utilizați eticheta șablon pentru a afișa formularul oriunde în șablonul temei:

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Password
ro: Parolă

en: Pending (default)
ro: În așteptare (implicit)

en: Perishable Press Books
ro: Cărți de presă perisabile

en: Please
ro: Vă rog

en: Please check your email and try again
ro: Vă rugăm să verificați e-mailul și să încercați din nou.

en: Please complete the required fields.
ro: Vă rugăm să completați câmpurile obligatorii.

en: Please Donate
ro: Vă rugăm să donați

en: Please return to the
ro: Vă rugăm să reveniți la

en: Please select a category..
ro: Vă rugăm să selectați o categorie..

en: Please select some tags..
ro: Vă rugăm să selectați câteva etichete..

en: Please select your image(s) to upload.
ro: Vă rugăm să selectați imaginea (imaginele) pentru încărcare.

en: Please show support by purchasing one of my
ro: Vă rog să-mi arătați susținerea cumpărând unul dintre...

en: Plugin Homepage
ro: Pagina principală a pluginului

en: Plugin Planet: Pro WordPress Plugins
ro: Planeta Pluginurilor: Pluginuri WordPress Profesionale

en: Plugin Settings
ro: Setări plugin

en: plugins
ro: plugin-uri

en: Post Category
ro: Categorie de postare

en: Post category required
ro: Categorie de postare obligatorie

en: Post Content
ro: Conținutul postării

en: Post content required
ro: Conținutul postării este obligatoriu

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ro: Postarea nu a fost creată. Vă rugăm să contactați administratorul site-ului pentru ajutor.

en: Post Status
ro: Statusul postării

en: Post Status for submitted posts
ro: Starea postărilor trimise

en: Post Tags
ro: Etichete postare

en: Post tags required
ro: Etichete de postare obligatorii

en: Post Title
ro: Titlul postării

en: Post title required
ro: Titlul postării este obligatoriu

en: Post Type
ro: Tipul postării

en: Post Type for submitted posts
ro: Tipul postării pentru postările trimise

en: Private Key
ro: Cheie privată

en: Pro WordPress plugins
ro: Pluginuri WordPress profesionale

en: Profile
ro: Profil

en: Public Key
ro: Cheie publică

en: Publish after
ro: Publică după

en: Publish after 1 approved post
ro: Publică după 1 postare aprobată

en: Publish immediately
ro: Publică imediat

en: Rate and review at the Plugin Directory
ro: Evaluează și recenzează în Directorul de pluginuri

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ro: Evaluează acest plugin

en: reCaptcha Version
ro: Versiune reCaptcha

en: Receive Email Alert
ro: Primiți alerte prin e-mail

en: Redirect URL
ro: URL de redirecționare

en: Redirect user to this URL after post submission (leave blank to stay on current page)
ro: Redirecționează utilizatorul către această adresă URL după trimiterea postării (lasă necompletat pentru a rămâne pe pagina curentă)

en: Register
ro: Registru

en: Register for this site!
ro: Înregistrează-te pe acest site!

en: Registered Email
ro: Adresă de e-mail înregistrată

en: Registered URL
ro: URL înregistrat

en: Registered Username
ro: Nume de utilizator înregistrat

en: Remember me
ro: Ține-mă minte

en: Require Checkbox
ro: Casetă de selectare obligatorie

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate posts)
ro: Solicitați ca titlurile postărilor trimise să fie unice (util pentru prevenirea postărilor multiple/duplicate)

en: Require User Login
ro: Solicitați autentificarea utilizatorului

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ro: Solicitați ca utilizatorii să fie conectați la WordPress pentru a vizualiza/trimite formularul

en: requires WordPress
ro: necesită WordPress

en: Reset form
ro: Resetează formularul

en: Reset Form Button
ro: Butonul Resetare Formular

en: Reset my password
ro: Resetează-mi parola

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
ro: Restaurați opțiunile implicite la dezactivarea/reactivarea pluginului

en: Restore Defaults
ro: Restaurare setări implicite

en: Return to form
ro: Reveniți la formular

en: Rich Text Editor
ro: Editor de text îmbogățit

en: Save All Changes
ro: Salvați toate modificările

en: Save Preference
ro: Salvați preferința

en: Save Settings
ro: Salvați setările

en: Secret Key
ro: Cheie secretă

en: Select categories to include in the Category field:
ro: Selectați categoriile de inclus în câmpul Categorie:

en: Send email alerts for new post submissions
ro: Trimiteți alerte prin e-mail pentru trimiterea de postări noi

en: Settings
ro: Setări

en: Show categories
ro: Afișați categoriile

en: Show USP Posts
ro: Afișează postările USP

en: Sign up now for the good stuff.
ro: Înscrie-te acum pentru lucruri bune.

en: Sign up!
ro: Înscrie-te!

en: Site Key
ro: Cheia site-ului

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
ro: Specificați ID-urile de categorie de utilizat pentru „Categorie ascunsă/implicită” (separați mai multe ID-uri prin virgule)

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
ro: Specificați utilizatorul care ar trebui desemnat ca autor pentru postările trimise

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use default subject line. You may include any of the following variables:
ro: Subiect pentru alertele prin e-mail. Lăsați necompletat pentru a utiliza subiectul implicit. Puteți include oricare dintre următoarele variabile:

en: Submit Post
ro: Trimiteți postarea

en: Submitted Posts
ro: Postări trimise

en: Submitter Email:
ro: Adresă de e-mail a expeditorului:

en: Submitter IP:
ro: IP-ul expeditorului:

en: Submitter Name:
ro: Numele expeditorului:

en: Submitter URL:
ro: URL-ul expeditorului:

en: Success Message
ro: Mesaj de succes

en: Success!
ro: Succes!

en: Success! Thank you for your submission.
ro: Succes! Mulțumim pentru trimitere.

en: Support Forum
ro: Forum de asistență

en: tag
ro: etichetă

en: Take 25% OFF any of our
ro: Beneficiați de 25% REDUCERE la oricare dintre produsele noastre

en: Targeted Loading
ro: Încărcare direcționată

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ro: Text afișat lângă caseta de selectare. Sfat: folosiți acolade unghiulare pentru a afișa paranteze unghiulare, de exemplu:

en: Thank you for using
ro: Vă mulțumim că ați folosit

en: THANK YOU for your support!
ro: MULȚUMIM pentru sprijin!

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ro: Aceasta vă va permite să personalizați formularul și stilurile după cum doriți. Pentru mai multe informații, consultați secțiunea „Formular de trimitere personalizat” din

en: The access shortcodes can be added to any WP Post or Page. So you can display forms and other content conditionally, based on user role and login status.
ro: Codurile scurte de acces pot fi adăugate la orice postare sau pagină WP. Astfel, puteți afișa formulare și alt conținut condiționat, în funcție de rolul utilizatorului și de starea de conectare.

en: The file(s) could not be uploaded
ro: Fișierul (fișierele) nu a putut fi încărcat(e)

en: The login/register form displays as a tabbed interface, so users can switch between login, register, and reset password.
ro: Formularul de autentificare/înregistrare se afișează ca o interfață cu file, astfel încât utilizatorii pot comuta între autentificare, înregistrare și resetare parolă.

en: The pro version provides many more options for this shortcode.
ro: Versiunea pro oferă mult mai multe opțiuni pentru acest shortcode.

en: The pro version provides more flexibility with access-control shortcodes.
ro: Versiunea pro oferă mai multă flexibilitate în ceea ce privește codurile scurte de control al accesului.

en: There was an error. Please check required fields and try again.
ro: A apărut o eroare. Vă rugăm să verificați câmpurile obligatorii și să încercați din nou.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ro: Această setare activează oricare/toate shortcode-urile din widget-uri (chiar și shortcode-uri din alte plugin-uri).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ro: Acest shortcode acceptă următoarele atribute:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ro: Acest shortcode afișează un link care resetează formularul la starea sa inițială:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 1
ro: Aceasta va fi afișată ca etichetă de câmp în formular. Implicit: Câmp personalizat 1

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field 2
ro: Aceasta va fi afișată ca etichetă de câmp în formular. Implicit: Câmp personalizat 2

en: Tip:
ro: Sfat:

en: to display the submitted name.
ro: pentru a afișa numele trimis.

en: To enable Cloudflare Turnstile, enter your site key and secret key.
ro: Pentru a activa Cloudflare Turnstile, introduceți cheia site-ului și cheia secretă.

en: To enable Google reCaptcha, enter your public and private keys.
ro: Pentru a activa Google reCaptcha, introduceți cheile publice și private.

en: to get the current URL.
ro: pentru a obține adresa URL curentă.

en: to get the URL of the full-size image
ro: pentru a obține adresa URL a imaginii în dimensiune completă

en: to include markup in the deny message, you can use
ro: pentru a include markup în mesajul de refuz, puteți utiliza

en: to output
ro: la ieșire

en: to output angle brackets
ro: pentru a genera paranteze unghiulare

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
ro: Pentru a preveni spamul, introduceți o întrebare la care utilizatorii trebuie să răspundă înainte de a trimite formularul.

en: to submit content!
ro: să trimiți conținut!

en: to upgrade WordPress and try again.
ro: pentru a actualiza WordPress și a încerca din nou.

en: Toggle all panels
ro: Comutare toate panourile

en: Unique Titles
ro: Titluri unice

en: unlimited checkbox fields
ro: câmpuri nelimitate pentru casete de selectare

en: unlimited custom fields
ro: câmpuri personalizate nelimitate

en: Unlimited front-end forms
ro: Formulare front-end nelimitate

en: Upload an Image
ro: Încărcați o imagine

en: Upload Message
ro: Încărcați mesajul

en: URL
ro: URL-ul

en: URL Display
ro: Afișare URL

en: URL Markup
ro: Marcare URL

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
ro: Folosește un câmp ascuns pentru categoria postării. Aceasta ascunde câmpul categoriei și îi setează valoarea prin intermediul opțiunii următoare.

en: Use curly brackets
ro: Folosește paranteze

en: Use Existing Tags
ro: Folosește etichetele existente

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ro: Folosiți doar caractere alfanumerice, sublinieri și cratime. Dacă nu sunteți sigur, utilizați numele implicit:

en: Use single straight quotes (instead of double quotes) in
ro: Folosiți ghilimele simple drepte (în loc de ghilimele duble) în

en: Use submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
ro: Folosește imaginile trimise ca Imagini Recomandate. Necesită suport pentru teme pentru Imagini Recomandate (cunoscute și sub numele de Miniaturi de Postare).

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ro: Folosește shortcode-ul pentru a afișa formularul pe orice postare sau pagină WP:

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user is logged in to WordPress)
ro: Folosește adresa URL a profilului utilizatorului ca valoare a câmpului URL (validă atunci când utilizatorul este conectat la WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user is logged in to WordPress)
ro: Folosește adresa de e-mail înregistrată a utilizatorului ca valoare a câmpului Email (valid atunci când utilizatorul este conectat la WordPress)

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user is logged in to WordPress)
ro: Folosește numele de utilizator înregistrat al utilizatorului pentru câmpul Nume (valid când utilizatorul este conectat la WordPress)

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ro: Folosește acest shortcode pentru a afișa o galerie de imagini încărcate pentru fiecare postare trimisă:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ro: Folosește acest shortcode pentru a afișa o listă de postări trimise pe orice postare sau pagină WP:

en: User Email
ro: Adresă de e-mail utilizator

en: User email required
ro: Adresa de e-mail a utilizatorului este obligatorie

en: User login required
ro: Este necesară autentificarea utilizatorului

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: User name required
ro: Nume de utilizator obligatoriu

en: User Settings
ro: Setări utilizator

en: User Submitted Post
ro: Postare trimisă de utilizator

en: User Submitted Post Info
ro: Informații despre postarea trimisă de utilizator

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
ro: Postări trimise de utilizatori

en: User URL
ro: URL-ul utilizatorului

en: User URL required
ro: URL-ul utilizatorului este obligatoriu

en: Username
ro: Nume de utilizator

en: Username or Email
ro: Nume de utilizator sau e-mail

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ro: USP vă permite să afișați un formular post-trimitere oriunde pe site-ul dvs.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ro: USP oferă trei shortcode-uri pentru a controla accesul și a restricționa conținutul.

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
ro: v2 (Nu sunt robot)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
ro: v3 (reCaptcha ascuns)

en: Verification
ro: Verificare

en: View full post
ro: Vezi postarea completă

en: Want more than one form? Create unlimited submission forms, registration forms, contact forms and more with
ro: Doriți mai mult de un formular? Creați un număr nelimitat de formulare de trimitere, formulare de înregistrare, formulare de contact și multe altele cu

en: We need your support!
ro: Avem nevoie de sprijinul tău!

en: Welcome,
ro: Bun venit,

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ro: Cu această opțiune, puteți copia șabloanele implicite ale pluginului:

en: WordPress Admin Area
ro: Zona de administrare WordPress

en: WP Page
ro: Pagină WP

en: WP Post (recommended)
ro: Postare WP (recomandat)

en: WP Resources
ro: Resurse WP

en: You also can display a simple form that enables users to log in, register, or reset their password.
ro: De asemenea, puteți afișa un formular simplu care permite utilizatorilor să se conecteze, să se înregistreze sau să își reseteze parola.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ro: Puteți personaliza folosind oricare dintre următoarele atribute:

en: Your Email
ro: Adresa dvs. de e-mail

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ro: Sprijinul dumneavoastră generos permite dezvoltarea continuă a acestui plugin gratuit. Vă mulțumim!

en: Your generous support helps future development of
ro: Sprijinul dumneavoastră generos ajută la dezvoltarea viitoare a

en: Your Name
ro: Numele dumneavoastră

en: Your URL
ro: URL-ul dvs.

en: ★★★★★ rating&nbsp;&raquo;
ro: ★★★★★ evaluare”
