USP 20200817 - en to el translation catalogue (360 entries)

note: Name of the plugin
en: User Submitted Posts
el: Δημοσιεύσεις που υποβλήθηκαν από τον χρήστη

en: requires WordPress
el: απαιτεί WordPress

en:  or higher, and has been deactivated!
el:  ή υψηλότερο, και έχει απενεργοποιηθεί!

en: Please return to the
el: Επιστρέψτε στο

en: WordPress Admin Area
el: Περιοχή διαχειριστή WordPress

en: to upgrade WordPress and try again.
el: για αναβάθμιση του WordPress και δοκιμάστε ξανά.

en: User Submitted Post
el: Υποβολή υποβολής χρήστη

en: User Submitted Post Info
el: Υποβολή υποβολής πληροφοριών από τον χρήστη

en: Submitter Name:
el: Όνομα παραλήπτη:

en: Submitter Email:
el: Email αποστολέα:

en: Submitter URL:
el: Διεύθυνση URL αποστολέα:

en: Submitter IP:
el: IP αποστολέα:

en: Show USP Posts
el: Εμφάνιση δημοσιεύσεων USP

en:  files required
el:  απαιτούνται αρχεία

en:  file required
el:  απαιτείται αρχείο

en:  files
el:  αρχεία

en:  file
el:  αρχείο

en:  pixels
el:  εικονοστοιχεία

en: Custom Field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο

en: Custom checkbox required
el: Απαιτείται προσαρμοσμένο πλαίσιο ελέγχου

en: An error occurred. Please go back and try again.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Επιστρέψτε και δοκιμάστε ξανά.

en: User login required
el: Απαιτείται σύνδεση χρήστη

en: User name required
el: Απαιτείται όνομα χρήστη

en: Post title required
el: Απαιτείται τίτλος ανάρτησης

en: User URL required
el: Απαιτείται διεύθυνση URL χρήστη

en: Post tags required
el: Απαιτούνται ετικέτες ανάρτησης

en: Post category required
el: Απαιτείται κατηγορία ανάρτησης

en: Post content required
el: Απαιτείται δημοσίευση περιεχομένου

en: Correct captcha required
el: Απαιτείται σωστό captcha

en: User email required
el: Απαιτείται email χρήστη

en: Please check your email and try again
el: Ελέγξτε το email σας και δοκιμάστε ξανά

en: Non-empty value for hidden field
el: Μη κενή τιμή για κρυφό πεδίο

en: Minimum number of images not met
el: Ο ελάχιστος αριθμός εικόνων δεν πληρούνται

en: Maximum number of images exceeded
el: Υπέρβαση του μέγιστου αριθμού εικόνων

en: Minimum image width not met
el: Το ελάχιστο πλάτος εικόνας δεν ικανοποιήθηκε

en: Image width exceeds maximum
el: Το πλάτος της εικόνας υπερβαίνει το μέγιστο

en: Minimum image height not met
el: Το ελάχιστο ύψος εικόνας δεν πληρούται

en: Image height exceeds maximum
el: Το ύψος της εικόνας υπερβαίνει το μέγιστο

en: File type not allowed (please upload images only)
el: Δεν επιτρέπεται ο τύπος αρχείου (ανεβάστε μόνο εικόνες)

en:  required
el:  απαιτείται

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
el: Το αρχείο δεν ανέβηκε. Ελέγξτε το αρχείο και δοκιμάστε ξανά.

en: The file(s) could not be uploaded
el: Δεν ήταν δυνατή η μεταφόρτωση των αρχείων

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
el: Η ανάρτηση δεν δημιουργήθηκε. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του ιστότοπου για βοήθεια.

en: Duplicate post title. Please try again.
el: Διπλότυπος τίτλος ανάρτησης. ΠΑΡΑΚΑΛΩ προσπαθησε ξανα.

en: Error:
el: Λάθος:

en: Return to form
el: Επιστροφή στη φόρμα

en: Please
el: Σας παρακαλούμε

en: log in
el: Σύνδεση

en: to submit content!
el: για να υποβάλετε περιεχόμενο!

en: Please complete the required fields.
el: Συμπληρώστε τα απαιτούμενα πεδία.

en: Your Name
el: Το όνομα σου

en: Your Email
el: Η διεύθυνση του ηλεκτρονικού σου ταχυδρομείου

en: Your URL
el: Η διεύθυνση URL σας

en: Post Title
el: Τίτλος ανάρτησης

en: Post Tags
el: Δημοσίευση ετικετών

en: Please select some tags..
el: Επιλέξτε μερικές ετικέτες ..

en: Antispam Question
el: Ερώτηση Antispam

en: Post Category
el: Κατηγορία Δημοσίευσης

en: Please select a category..
el: Επιλέξτε κατηγορία ..

en: Post Content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: Verification
el: Επαλήθευση

en: Upload an Image
el: Ανεβάστε μια εικόνα

en: Add another image
el: Προσθέστε μια άλλη εικόνα

en: Human verification: leave this field empty.
el: Επαλήθευση από τον άνθρωπο: αφήστε αυτό το πεδίο κενό.

en: Submit Post
el: Υποβολή ανάρτησης

en: Incorrect response.
el: Λανθασμένη απάντηση.

en: Login
el: Σύνδεση

en: Register
el: Κανω ΕΓΓΡΑΦΗ

en: Forgot?
el: Ξεχάσατε;

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Check your email for the password.
el: Ελέγξτε το email σας για τον κωδικό πρόσβασης.

en: Check your email to reset your password.
el: Ελέγξτε το email σας για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Have an account?
el: Να έχεις ένα λογαριασμό?

en: Log in or sign up! It&rsquo;s fast &amp; free!
el: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε! Είναι γρήγορο & amp; Ελεύθερος!

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Remember me
el: Θυμήσου με

en: Register for this site!
el: Εγγραφείτε για αυτόν τον ιστότοπο!

en: Sign up now for the good stuff.
el: Εγγραφείτε τώρα για τα καλά πράγματα.

en: Sign up!
el: Εγγραφείτε!

en: Lose something?
el: Χάσατε κάτι;

en: Enter your username or email to reset your password.
el: Εισαγάγετε το όνομα χρήστη ή το email σας για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Username or Email
el: Ονομα χρήστη ή διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομίου

en: Reset my password
el: Επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής μου

en: Welcome,
el: Καλως ΗΡΘΑΤΕ,

en: Congratulations, you&rsquo;re logged in.
el: Συγχαρητήρια, συνδεθήκατε.

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Admin
el: διαχειριστής

en: Profile
el: Προφίλ

en: Reset form
el: Επαναφορά μορφής

en: View full post
el: Προβολή πλήρους ανάρτησης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Get USP Pro for unlimited forms!
el: Αποκτήστε το USP Pro για απεριόριστες φόρμες!

en: Go Pro
el: Γίνε επαγγελματίας

en: Plugin Homepage
el: Αρχική σελίδα Plugin

en: Homepage
el: Αρχική σελίδα

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
el: Δώστε στο USP βαθμολογία 5 αστέρων στο WordPress.org

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
el: Αξιολογήστε αυτό το πρόσθετο & nbsp; & raquo;

en: WP Post (recommended)
el: Δημοσίευση WP (συνιστάται)

en: WP Page
el: Σελίδα WP

en: HTML5 Form + Default CSS
el: HTML5 Φόρμα + Προεπιλεγμένο CSS

en: (Recommended)
el: (Συνιστάται)

en: HTML5 Form + Disable CSS
el: HTML5 Form + Απενεργοποίηση CSS

en: (Provide your own styles)
el: (Δώστε τα δικά σας στυλ)

en: Custom Form + Custom CSS
el: Προσαρμοσμένη φόρμα + προσαρμοσμένο CSS

en: (Provide your own form template &amp; styles)
el: (Καταχωρίστε το δικό σας πρότυπο φόρμας & στυλ)

en: Auto-display before post content
el: Αυτόματη προβολή πριν από την ανάρτηση περιεχομένου

en: Auto-display after post content
el: Αυτόματη εμφάνιση μετά το περιεχόμενο της δημοσίευσης

en: Do not auto-display submitted images
el: Μην προβάλλετε αυτόματα τις υποβληθείσες εικόνες

en: Do not auto-display submitted email
el: Να μην εμφανίζεται αυτόματα το υποβληθέν email

en: Do not auto-display submitted name
el: Να μην εμφανίζεται αυτόματα το υποβληθέν όνομα

en: Do not auto-display submitted URL
el: Να μην εμφανίζεται αυτόματα η υποβληθείσα διεύθυνση URL

en: Do not auto-display the Custom Field
el: Μην προβάλλετε αυτόματα το προσαρμοσμένο πεδίο

en: v2 (I&rsquo;m not a robot)
el: v2 (Δεν είμαι ρομπότ)

en: v3 (Hidden reCaptcha)
el: v3 (Κρυφό reCaptcha)

en: Enable and require
el: Ενεργοποίηση και απαίτηση

en: Enable but do not require
el: Ενεργοποίηση αλλά δεν απαιτείται

en: Disable this field
el: Απενεργοποιήστε αυτό το πεδίο

en: (Visit
el: (Επίσκεψη

en: to configure options)
el: να διαμορφώσετε επιλογές)

en: Challenge Question
el: Ερώτηση πρόκλησης

en: Post Images
el: Δημοσίευση εικόνων

en: Enable
el: επιτρέπω

en: Disable
el: Καθιστώ ανίκανο

en: Image Uploads
el: Μεταφορτώσεις εικόνας

en: Draft
el: Προσχέδιο

en: Pending (default)
el: Σε εκκρεμότητα (προεπιλογή)

en: Publish immediately
el: Δημοσιεύστε αμέσως

en: Publish after 1 approved post
el: Δημοσίευση μετά από 1 εγκεκριμένη ανάρτηση

en: Publish after
el: Δημοσίευση μετά

en:  approved posts
el:  εγκεκριμένες θέσεις

en: Select categories to display in the Category field.
el: Επιλέξτε κατηγορίες για εμφάνιση στο πεδίο Κατηγορία.

en: There was an error. Please ensure that you have added a title, some content, and that you have uploaded only images.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Βεβαιωθείτε ότι έχετε προσθέσει έναν τίτλο, κάποιο περιεχόμενο και ότι έχετε ανεβάσει μόνο εικόνες.

en: Please select your image(s) to upload.
el: Επιλέξτε τις εικόνες σας για μεταφόρτωση.

en: Success! Thank you for your submission.
el: Επιτυχία! Σας ευχαριστούμε για την υποβολή σας.

en: Email
el: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

en: URL
el: Διεύθυνση URL

en: Toggle all panels
el: Εναλλαγή όλων των πλαισίων

en: We need your support!
el: Χρειαζόμαστε την υποστήριξή σας!

en: Make a donation via PayPal
el: Κάντε μια δωρεά μέσω PayPal

en: make a donation
el: κάντε μια δωρεά

en: and/or
el: και / ή

en: Rate and review at the Plugin Directory
el: Αξιολογήστε και αναθεωρήστε στον Κατάλογο προσθηκών

en: give this plugin a 5-star rating
el: δώστε σε αυτό το πρόσθετο βαθμολογία 5 αστέρων

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
el: Η γενναιόδωρη υποστήριξή σας επιτρέπει τη συνεχή ανάπτυξη αυτού του δωρεάν πρόσθετου. Ευχαριστώ!

en: Check this box if you have shown support
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν έχετε δείξει υποστήριξη

en: Overview
el: ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
el: επιτρέπει στους επισκέπτες σας να υποβάλλουν αναρτήσεις και να ανεβάζουν εικόνες από το μπροστινό μέρος του ιστότοπού σας.

en: For advanced functionality and unlimited forms, check out
el: Για προηγμένες λειτουργίες και απεριόριστες φόρμες, ρίξτε μια ματιά

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
el: & mdash; η απόλυτη λύση για περιεχόμενο που δημιουργείται από χρήστες.

en: Plugin Settings
el: Ρυθμίσεις προσθηκών

en: Display the form
el: Εμφάνιση της φόρμας

en: If you like this plugin, please
el: Εάν σας αρέσει αυτό το πρόσθετο, παρακαλώ

en: THANK YOU for your support!
el: Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας!

en: give it a 5-star rating
el: δώστε μια βαθμολογία 5 αστέρων

en: Unlimited front-end forms
el: Απεριόριστες φόρμες front-end

en: Get USP Pro
el: Αποκτήστε το USP Pro

en: Configure your settings for User Submitted Posts.
el: Διαμορφώστε τις ρυθμίσεις σας για αναρτήσεις που υποβλήθηκαν από τον χρήστη.

en: Form Fields
el: Πεδία φόρμας

en: User Name
el: Ονομα χρήστη

en: User Email
el: Email χρήστη

en: User URL
el: Διεύθυνση URL χρήστη

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Note that the default settings work fine for most cases.
el: Σημειώστε ότι οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις λειτουργούν καλά για τις περισσότερες περιπτώσεις.

en: Form Style
el: Στυλ φόρμας

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
el: Με αυτήν την επιλογή, μπορείτε να αντιγράψετε τα προεπιλεγμένα πρότυπα της προσθήκης:

en: ..and upload them into a directory named
el: ..και μεταφορτώστε τα σε έναν κατάλογο με το όνομα

en: in your theme:
el: στο θέμα σας:

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
el: Αυτό θα σας επιτρέψει να προσαρμόσετε τη φόρμα και τα στυλ όπως θέλετε. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στην ενότητα "Φόρμα προσαρμοσμένης υποβολής" στο

en: Installation Docs
el: Έγγραφα εγκατάστασης

en: FYI: here is a
el: FYI: εδώ είναι ένα

en: list of USP CSS selectors
el: λίστα επιλογών USP CSS

en: Include JavaScript
el: Συμπεριλάβετε JavaScript

en: Check this box if you want to include the external JavaScript files (recommended)
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να συμπεριλάβετε τα εξωτερικά αρχεία JavaScript (συνιστάται)

en: Targeted Loading
el: Στοχευμένη φόρτωση

en: By default, CSS &amp; JavaScript assets are loaded on every page. Here you may specify the URL(s) of the USP form to load assets only on that page. Note: leave blank to load on all pages. Use commas to separate multiple URLs.
el: Από προεπιλογή, CSS & amp; Τα στοιχεία JavaScript φορτώνονται σε κάθε σελίδα. Εδώ μπορείτε να καθορίσετε τις διευθύνσεις URL της φόρμας USP για τη φόρτωση στοιχείων μόνο σε αυτήν τη σελίδα. Σημείωση: αφήστε κενό για φόρτωση σε όλες τις σελίδες. Χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε πολλά URL.

en: Post Type
el: Τύπος δημοσίευσης

en: Submit posts as WP Posts or Pages
el: Υποβολή αναρτήσεων ως WP Posts ή Pages

en: Post Status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Post Status for submitted posts
el: Κατάσταση ανάρτησης για υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Redirect URL
el: Ανακατεύθυνση URL

en: Specify a URL to redirect the user after post submission (leave blank to redirect back to current page)
el: Καθορίστε μια διεύθυνση URL για ανακατεύθυνση του χρήστη μετά την υποβολή της δημοσίευσης (αφήστε κενό για ανακατεύθυνση στην τρέχουσα σελίδα)

en: Success Message
el: Μήνυμα επιτυχίας

en: Success message that is displayed if post submission is successful (basic markup is allowed)
el: Μήνυμα επιτυχίας που εμφανίζεται εάν η υποβολή της δημοσίευσης είναι επιτυχής (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Error Message
el: Μήνυμα λάθους

en: General error message that is displayed if post submission fails (basic markup is allowed)
el: Γενικό μήνυμα σφάλματος που εμφανίζεται εάν αποτύχει η υποβολή της ανάρτησης (επιτρέπεται η βασική σήμανση)

en: Custom Content
el: Προσαρμοσμένο περιεχόμενο

en: Custom text/markup to be included before the submission form (leave blank to disable)
el: Προσαρμοσμένο κείμενο / σήμανση που θα συμπεριληφθεί πριν από τη φόρμα υποβολής (αφήστε κενό για απενεργοποίηση)

en: Rich Text Editor
el: Επεξεργαστής εμπλουτισμένου κειμένου

en: Check this box if you want to enable RTE/Visual Editor for the Post Content field
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να ενεργοποιήσετε το RTE / Visual Editor για το πεδίο Post Content

en: Unique Titles
el: Μοναδικοί τίτλοι

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate submitted posts)
el: Απαιτήστε τους υποβληθέντες τίτλους δημοσιεύσεων να είναι μοναδικοί (χρήσιμοι για την αποτροπή πολλαπλών / διπλών υποβαλλόμενων αναρτήσεων)

en: Disable Required
el: Απαιτείται απενεργοποίηση

en: Disable all required attributes on default form fields (useful for troubleshooting error messages)
el: Απενεργοποίηση όλων των απαιτούμενων χαρακτηριστικών στα προεπιλεγμένα πεδία φόρμας (χρήσιμα για την αντιμετώπιση προβλημάτων μηνυμάτων σφάλματος)

en: Enable Shortcodes
el: Ενεργοποίηση συντομεύσεων

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
el: Ενεργοποίηση συντομεύσεων σε widget. Από προεπιλογή, το WordPress δεν ενεργοποιεί τους κωδικούς πρόσβασης σε widget.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
el: Αυτή η ρύθμιση επιτρέπει οποιονδήποτε / όλους τους σύντομους κωδικούς στα widget (ακόμη και τους σύντομους κωδικούς από άλλες προσθήκες).

en: Privacy
el: Μυστικότητα

en: Disable IP Tracking
el: Απενεργοποίηση παρακολούθησης IP

en: By default USP records the IP address with each submitted post. Check this box to disable all IP tracking.
el: Από προεπιλογή το USP καταγράφει τη διεύθυνση IP με κάθε υποβληθείσα ανάρτηση. Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να απενεργοποιήσετε όλη την παρακολούθηση IP.

en: Display Checkbox
el: Εμφάνιση πλαισίου ελέγχου

en: Display custom checkbox on your form (useful for GDPR, agree to terms, etc.)
el: Εμφάνιση προσαρμοσμένου πλαισίου ελέγχου στη φόρμα σας (χρήσιμο για το GDPR, συμφωνήστε με τους όρους κ.λπ.)

en: Checkbox Name
el: Όνομα πλαισίου ελέγχου

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
el: Χρησιμοποιήστε μόνο αλφαριθμητικά, κάτω παύλες και παύλες. Εάν δεν είστε σίγουροι, χρησιμοποιήστε το προεπιλεγμένο όνομα:

en: Checkbox Error
el: Σφάλμα πλαισίου ελέγχου

en: Error message displayed if user does not check the box
el: Εμφανίζεται μήνυμα σφάλματος εάν ο χρήστης δεν επιλέξει το πλαίσιο

en: Checkbox Text
el: Κείμενο πλαισίου ελέγχου

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
el: Το κείμενο εμφανίζεται δίπλα στο πλαίσιο ελέγχου. Συμβουλή: χρησιμοποιήστε αγκύλες για έξοδο για αγκύλες γωνίας, για παράδειγμα:

en: Categories &amp; Tags
el: Κατηγορίες & amp; Ετικέτες

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Click to view/select categories
el: Κάντε κλικ για προβολή / επιλογή κατηγοριών

en: Multiple Categories
el: Πολλαπλές κατηγορίες

en: Enable users to select multiple categories.
el: Επιτρέψτε στους χρήστες να επιλέγουν πολλές κατηγορίες.

en: Hidden/Default Category
el: Κρυφή / Προεπιλεγμένη κατηγορία

en: Use a hidden field for the post category. This hides the category field and sets its value via the next option.
el: Χρησιμοποιήστε ένα κρυφό πεδίο για την κατηγορία ανάρτησης. Αυτό κρύβει το πεδίο κατηγορίας και ορίζει την τιμή του μέσω της επόμενης επιλογής.

en: Category ID for Hidden Field
el: Αναγνωριστικό κατηγορίας για κρυφό πεδίο

en: Specify category ID(s) to use for &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; (separate multiple IDs with commas)
el: Καθορίστε αναγνωριστικά κατηγορίας για χρήση για & ldquo; Κρυφή / Προεπιλεγμένη κατηγορία & rdquo; (διαχωρίστε πολλά αναγνωριστικά με κόμματα)

en: Use Existing Tags
el: Χρησιμοποιήστε τις υπάρχουσες ετικέτες

en: Check this box to display a select/dropdown menu of existing tags (valid when Tag field is displayed)
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να εμφανιστεί ένα επιλεγμένο / αναπτυσσόμενο μενού υπαρχουσών ετικετών (ισχύει όταν εμφανίζεται το πεδίο Ετικέτα)

en: Users
el: Χρήστες

en: Assigned Author
el: Ανατέθηκε Συγγραφέας

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts
el: Καθορίστε τον χρήστη που πρέπει να εκχωρηθεί ως συντάκτης για τις υποβληθείσες αναρτήσεις

en: Registered Username
el: Εγγεγραμμένο Όνομα Χρήστη

en: Use the user&rsquo;s registered username for the Name field (valid when the user submitting the form is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε το καταχωρισμένο όνομα χρήστη για το πεδίο Όνομα (ισχύει όταν ο χρήστης που υποβάλλει τη φόρμα είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Registered Email
el: Καταχωρημένη Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Use the user&rsquo;s registered email as the value of the Email field (valid when the user submitting the form is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε το καταχωρημένο email του χρήστη ως την τιμή του πεδίου Email (ισχύει όταν ο χρήστης που υποβάλλει τη φόρμα είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: User Profile URL
el: Διεύθυνση URL προφίλ χρήστη

en: Use the user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field (valid when the user submitting the form is logged in to WordPress)
el: Χρησιμοποιήστε τη διεύθυνση URL του προφίλ του χρήστη ως την τιμή του πεδίου διεύθυνσης URL (ισχύει όταν ο χρήστης που υποβάλλει τη φόρμα είναι συνδεδεμένος στο WordPress)

en: Require User Login
el: Απαιτείται σύνδεση χρήστη

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
el: Απαιτήστε από τους χρήστες να συνδεθούν στο WordPress για να δουν / υποβάλουν τη φόρμα

en: Disable Replace Author
el: Απενεργοποίηση αντικατάστασης συντάκτη

en: Do not replace post author with submitted user name
el: Μην αντικαθιστάτε τον συντάκτη με το υποβληθέν όνομα χρήστη

en: Here you may change the name and label used by the Custom Field. You can enable this field via the Form Fields setting, above.
el: Εδώ μπορείτε να αλλάξετε το όνομα και την ετικέτα που χρησιμοποιείται από το Custom Field. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτό το πεδίο μέσω της ρύθμισης πεδίων φόρμας, παραπάνω.

en: Custom Field Name
el: Όνομα προσαρμοσμένου πεδίου

en: Custom Field Label
el: Προσαρμοσμένη ετικέτα πεδίου

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field
el: Αυτό θα εμφανίζεται ως ετικέτα πεδίου στη φόρμα. Προεπιλογή: Προσαρμοσμένο πεδίο

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form
el: Για την αποφυγή ανεπιθύμητων μηνυμάτων, εισαγάγετε μια ερώτηση που πρέπει να απαντήσουν οι χρήστες προτού υποβάλουν τη φόρμα

en: Challenge Response
el: Απόκριση πρόκλησης

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question
el: Εισαγάγετε τη σωστή απάντηση * μόνο * στην ερώτηση πρόκλησης

en: Case-sensitivity
el: Ευαισθησία περίπτωσης

en: Check this box if you want the challenge response to be case-sensitive
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε η απάντηση της πρόκλησης να είναι ευαίσθητη σε πεζά

en: To enable Google reCAPTCHA, enter your public and private keys.
el: Για να ενεργοποιήσετε το Google reCAPTCHA, εισαγάγετε τα δημόσια και ιδιωτικά σας κλειδιά.

en: Public Key
el: Δημόσιο κλειδί

en: Enter your Public Key
el: Εισαγάγετε το δημόσιο κλειδί σας

en: Private Key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: Enter your Private Key
el: Εισαγάγετε το ιδιωτικό κλειδί σας

en: reCaptcha Version
el: Έκδοση reCaptcha

en: Choose reCaptcha version
el: Επιλέξτε έκδοση reCaptcha

en: Email Alerts
el: Ειδοποιήσεις μέσω email

en: Receive Email Alert
el: Λήψη ειδοποίησης μέσω email

en: Check this box if you want to be notified via email for new post submissions
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο εάν θέλετε να ειδοποιηθείτε μέσω email για νέες υποβολές αναρτήσεων

en: Enable HTML Format
el: Ενεργοποίηση μορφής HTML

en: Check this box to enable HTML format for email alerts
el: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να ενεργοποιήσετε τη μορφή HTML για ειδοποιήσεις μέσω email

en: Email Address for Alerts
el: Διεύθυνση email για ειδοποιήσεις

en: If you checked the box to receive email alerts, indicate here the address(es) to which the emails should be sent.
el: Εάν έχετε επιλέξει το πλαίσιο για να λαμβάνετε ειδοποιήσεις μέσω email, αναφέρετε εδώ τις διευθύνσεις στις οποίες πρέπει να σταλούν τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Separate multiple addresses with commas.
el: Διαχωρίστε πολλές διευθύνσεις με κόμματα.

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου & ldquo; Από & rdquo; Διεύθυνση

en: Here you may customize the address(es) used for the &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
el: Εδώ μπορείτε να προσαρμόσετε τις διευθύνσεις που χρησιμοποιούνται για το & ldquo; From & rdquo; κεφαλίδα (ανατρέξτε στις Συχνές ερωτήσεις προσθηκών για πληροφορίες).

en: If multiple addresses are specified in the previous setting, include an equal number of &ldquo;From&rdquo; addresses for this setting (in the same order).
el: Εάν έχουν καθοριστεί πολλές διευθύνσεις στην προηγούμενη ρύθμιση, συμπεριλάβετε ίσο αριθμό & ldquo; From & rdquo; διευθύνσεις για αυτήν τη ρύθμιση (με την ίδια σειρά).

en: Email Alert Subject
el: Θέμα ειδοποίησης μέσω email

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use the default subject line. Note: you can use the following variables:
el: Γραμμή θέματος για ειδοποιήσεις μέσω email. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη γραμμή θέματος. Σημείωση: μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Email Alert Message
el: Μήνυμα ειδοποίησης μέσω email

en: Message for email alerts. Leave blank to use the default message. Note: you can use the following variables:
el: Μήνυμα για ειδοποιήσεις μέσω email. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο μήνυμα. Σημείωση: μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις ακόλουθες μεταβλητές:

en: Featured Image
el: Προτεινόμενη εικόνα

en: Set submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails)
el: Ορίστε τις υποβληθείσες εικόνες ως Προτεινόμενες Εικόνες. Απαιτείται υποστήριξη θέματος για Προτεινόμενες Εικόνες

en: Upload Message
el: Μεταφόρτωση μηνύματος

en: Message that appears next to the upload field. Useful for stating your upload guidelines/policy/etc. Basic markup allowed.
el: Μήνυμα που εμφανίζεται δίπλα στο πεδίο μεταφόρτωσης. Χρήσιμο για να δηλώσετε τις οδηγίες μεταφόρτωσης / πολιτική / κ.λπ. Επιτρέπεται η βασική σήμανση.

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
el: & ldquo; Προσθήκη άλλης εικόνας & rdquo; Σύνδεσμος

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
el: Προσαρμοσμένη σήμανση για & ldquo; Προσθήκη άλλης εικόνας & rdquo; Σύνδεσμος. Αφήστε κενό για να χρησιμοποιήσετε την προεπιλεγμένη σήμανση (συνιστάται).

en: Minimum number of images
el: Ελάχιστος αριθμός εικόνων

en: Specify the minimum number of images
el: Καθορίστε τον ελάχιστο αριθμό εικόνων

en: Maximum number of images
el: Μέγιστος αριθμός εικόνων

en: Specify the maximum number of images
el: Καθορίστε τον μέγιστο αριθμό εικόνων

en: Minimum image width
el: Ελάχιστο πλάτος εικόνας

en: Specify a minimum width (in pixels) for uploaded images
el: Καθορίστε ένα ελάχιστο πλάτος (σε εικονοστοιχεία) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: Minimum image height
el: Ελάχιστο ύψος εικόνας

en: Specify a minimum height (in pixels) for uploaded images
el: Καθορίστε ένα ελάχιστο ύψος (σε pixel) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: Maximum image width
el: Μέγιστο πλάτος εικόνας

en: Specify a maximum width (in pixels) for uploaded images
el: Καθορίστε ένα μέγιστο πλάτος (σε εικονοστοιχεία) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: Maximum image height
el: Μέγιστο ύψος εικόνας

en: Specify a maximum height (in pixels) for uploaded images
el: Καθορίστε ένα μέγιστο ύψος (σε εικονοστοιχεία) για μεταφορτωμένες εικόνες

en: More Options
el: Περισσότερες επιλογές

en: For more options, like the ability to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
el: Για περισσότερες επιλογές, όπως η δυνατότητα μεταφόρτωσης άλλων τύπων αρχείων (όπως PDF, Word, Zip, βίντεο και άλλα), ρίξτε μια ματιά

en: Go Pro!
el: Γίνε επαγγελματίας!

en: Auto-Display Content
el: Περιεχόμενο αυτόματης προβολής

en: Auto-Display Images
el: Αυτόματη εμφάνιση εικόνων

en: Automatically display user-submitted images:
el: Αυτόματη εμφάνιση εικόνων που υποβλήθηκαν από τον χρήστη:

en: Image Markup
el: Σήμανση εικόνας

en: Markup to use for each submitted image (when auto-display is enabled). Can use
el: Σήμανση για χρήση για κάθε υποβαλλόμενη εικόνα (όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη προβολή). Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: and
el: και

en: Auto-Display Email
el: Αυτόματη εμφάνιση email

en: Automatically display user-submitted email:
el: Αυτόματη εμφάνιση email που υποβλήθηκε από τον χρήστη:

en: Email Markup
el: Σήμανση email

en: Markup to use for the submitted email address (when auto-display is enabled). Can use
el: Σημείωση για χρήση για την υποβληθείσα διεύθυνση email (όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη προβολή). Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Auto-Display Name
el: Όνομα αυτόματης εμφάνισης

en: Automatically display user-submitted author/name:
el: Αυτόματη εμφάνιση συγγραφέα / ονόματος που υποβλήθηκε από τον χρήστη:

en: Name Markup
el: Σήμανση ονόματος

en: Markup to use for the submitted author/name (when auto-display is enabled). Can use
el: Σήμανση για χρήση για τον υποβαλλόμενο συγγραφέα / όνομα (όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη προβολή). Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Auto-Display URL
el: Αυτόματη προβολή URL

en: Automatically display user-submitted URL:
el: Αυτόματη εμφάνιση διεύθυνσης URL που υποβάλλεται από τον χρήστη:

en: URL Markup
el: Σήμανση διεύθυνσης URL

en: Markup to use for the submitted URL (when auto-display is enabled). Can use
el: Σήμανση για χρήση για την υποβληθείσα διεύθυνση URL (όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη προβολή). Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Auto-Display Custom Field
el: Προσαρμοσμένο πεδίο αυτόματης εμφάνισης

en: Automatically display user-submitted Custom Field:
el: Αυτόματη εμφάνιση προσαρμοσμένου πεδίου που υποβάλλεται από χρήστη:

en: Custom Field Markup
el: Σήμανση προσαρμοσμένου πεδίου

en: Markup to use for the submitted Custom Field (when auto-display is enabled). Can use
el: Σήμανση για χρήση για το υποβαλλόμενο προσαρμοσμένο πεδίο (όταν είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη προβολή). Μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Save Settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Display the Form
el: Εμφάνιση της φόρμας

en: Post-Submit Form
el: Φόρμα μετά την υποβολή

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
el: Το USP σάς επιτρέπει να εμφανίζετε μια φόρμα μετά την υποβολή οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
el: Χρησιμοποιήστε τον σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε τη φόρμα σε οποιαδήποτε δημοσίευση ή σελίδα WP:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
el: Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε τη φόρμα οπουδήποτε στο πρότυπο θέματος:

en: Login/Register Form
el: Φόρμα σύνδεσης / εγγραφής

en: You also can display a form that enables users to log in, register, or reset their password.
el: Μπορείτε επίσης να εμφανίσετε μια φόρμα που επιτρέπει στους χρήστες να συνδεθούν, να εγγραφούν ή να επαναφέρουν τον κωδικό πρόσβασής τους.

en: Display Submitted Posts
el: Εμφάνιση υποβλημένων αναρτήσεων

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε μια λίστα υποβαλλόμενων αναρτήσεων σε οποιαδήποτε WP Post ή Σελίδα:

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
el: Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε μια λίστα υποβαλλόμενων αναρτήσεων οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
el: Ακολουθούν ορισμένα παραδείγματα που δείχνουν πώς να ρυθμίσετε αυτόν τον σύντομο κωδικό:

en: Display Image Gallery
el: Εμφάνιση συλλογής εικόνων

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
el: Χρησιμοποιήστε αυτόν τον σύντομο κωδικό για να εμφανίσετε μια γκαλερί μεταφορτωμένων εικόνων για κάθε υποβληθείσα ανάρτηση:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
el: Εναλλακτικά, χρησιμοποιήστε την ετικέτα προτύπου για να εμφανίσετε μια συλλογή εικόνων οπουδήποτε στο πρότυπο θέματός σας:

en: You can customize using any of the follwing attributes:
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε χρησιμοποιώντας οποιοδήποτε από τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

en: Reset Form Button
el: Επαναφορά κουμπιού φόρμας

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
el: Αυτός ο σύντομος κωδικός εμφανίζει έναν σύνδεσμο που επαναφέρει τη φόρμα στην αρχική του κατάσταση:

en: This shortcode accepts the following attributes:
el: Αυτός ο σύντομος κώδικας δέχεται τα ακόλουθα χαρακτηριστικά:

en: Note that the url attribute accepts
el: Σημειώστε ότι το χαρακτηριστικό url αποδέχεται

en: to get the current URL.
el: για να λάβετε την τρέχουσα διεύθυνση URL.

en: Access Control
el: Έλεγχος πρόσβασης

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
el: Το USP παρέχει τρεις σύντομους κωδικούς για τον έλεγχο της πρόσβασης και τον περιορισμό του περιεχομένου.

en: Display content only to users with a specific capability:
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο σε χρήστες με συγκεκριμένη δυνατότητα:

en: Display content to logged-in users:
el: Εμφάνιση περιεχομένου σε συνδεδεμένους χρήστες:

en: Display content to visitors only:
el: Εμφάνιση περιεχομένου μόνο στους επισκέπτες:

en: Tip:
el: Υπόδειξη:

en: to include markup in the deny message, you can use
el: για να συμπεριλάβετε σήμανση στο μήνυμα άρνησης, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε

en: to output
el: στην έξοδο

en: Example
el: Παράδειγμα

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
el: Εάν ο χρήστης είναι συνδεδεμένος, εμφανίστε τη φόρμα μετά την υποβολή. ή εάν ο χρήστης δεν είναι συνδεδεμένος, εμφανίστε τη φόρμα σύνδεσης:

en: Restore Defaults
el: Επαναφέρετε τις προεπιλογές

en: Leave this option disabled to remember your settings. Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
el: Αφήστε αυτήν την επιλογή απενεργοποιημένη για να θυμάστε τις ρυθμίσεις σας. Εναλλακτικά, για να προχωρήσετε και να επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες επιλογές προσθηκών: επιλέξτε το πλαίσιο, αποθηκεύστε τις ρυθμίσεις σας και, στη συνέχεια, απενεργοποιήστε / επανενεργοποιήστε την προσθήκη.

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation
el: Επαναφέρετε τις προεπιλεγμένες επιλογές κατά την απενεργοποίηση / επανενεργοποίηση του plugin

en: Show Support
el: Εμφάνιση υποστήριξης

en: by
el: με

en: Jeff Starr on Twitter
el: Ο Jeff Starr στο Twitter

en: Obsessive Web Design &amp; Development
el: Ιδεολογικός σχεδιασμός ιστοσελίδων & amp; Ανάπτυξη

en: Save Preference
el: Αποθήκευση προτίμησης

en: Are you sure you want to restore all default options? (this action cannot be undone)
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε όλες τις προεπιλεγμένες επιλογές; (Αυτή η πράξη δε μπορεί να αναιρεθεί)

en: Perishable Press Books
el: Βιβλία φθαρτού τύπου

en: Donate via PayPal
el: Δωρεά μέσω PayPal

en: books
el: βιβλία

en: plugins
el: προσθήκες

en: donation
el: δωρεά

en: Thank you for using
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε

en: Please show support by purchasing one of my
el: Δείξτε υποστήριξη, αγοράζοντας ένα από τα δικά μου

en: or
el: ή

en: or by making a
el: ή κάνοντας ένα

en: Your generous support helps future development of
el: Η γενναιόδωρη υποστήριξή σας βοηθά στη μελλοντική ανάπτυξη του

en: and is greatly appreciated.
el: και εκτιμάται πολύ.

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
el: Οποιαδήποτε δωρεά μεγέθους με βοηθά να συνεχίσω να αναπτύσσω αυτό το δωρεάν πρόσθετο και άλλους φοβερούς πόρους WordPress.

note: Description of the plugin
en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
el: Επιτρέπει στους επισκέπτες σας να υποβάλλουν αναρτήσεις και εικόνες από οπουδήποτε στον ιστότοπό σας.

note: Author of the plugin
en: Jeff Starr
el: Τζεφ Στάρ
