USP 2018 Nov - en to ga translation catalogue (316 entries)

en:  approved posts
ga:  post ceadaithe

en:  file
ga:  comhad

en:  file required
ga:  comhad ag teastáil

en:  files
ga:  comhaid

en:  files required
ga:  comhaid ag teastáil

en:  or higher, and has been deactivated!
ga:  nó níos airde, agus tá sé díghníomhaithe!

en:  pixels
ga:  picteilíní

en:  required
ga:  riachtanach

en: &ldquo;Add another image&rdquo; link
ga: & ldquo; Cuir íomhá eile & rdquo; nasc

en: &mdash; the ultimate solution for user-generated content.
ga: & mdash; an réiteach deiridh d'ábhar a ghintear ó úsáideoirí.

en: (Provide your own form template &amp; styles)
ga: (Do chuid teimpléid foirmeacha agus stíleanna amplíne féin a sholáthar)

en: (Provide your own styles)
ga: (Do stíleanna féin a sholáthar)

en: (Recommended)
ga: (Molta)

en: (Visit
ga: (Cuairt

en: ..and upload them into a directory named
ga: agus iad a uaslódáil isteach i gcomhadlann ainmnithe

en: Access Control
ga: Rialú Rochtana

en: Add another image
ga: Cuir íomhá eile leis

en: An error occurred. Please go back and try again.
ga: Tharla earráid. Téigh ar ais agus déan iarracht arís.

en: Antispam Question
ga: Ceist Antispam

en: Any size donation helps me to continue developing this free plugin and other awesome WordPress resources.
ga: Cuidíonn aon síntiús mé orm leanúint ar aghaidh ag forbairt an breiseáin seo saor in aisce agus acmhainní uamhnach WordPress eile.

en: Are you sure you want to restore all default options? (this action cannot be undone)
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat na roghanna réamhshocraithe a chur ar ais? (ní féidir an gníomh seo a dhíbhe)

en: Assigned Author
ga: Údar Sínithe

en: Auto-Display Content
ga: Ábhar Auto-Taispeáin

en: Auto-Display Custom Field
ga: Réimse Saincheaptha Auto-Taispeáin

en: Auto-Display Email
ga: Ríomhphost Auto Taispeáin

en: Auto-Display Images
ga: Íomhánna Auto-Taispeáin

en: Auto-Display URL
ga: URL Auto-Taispeáin

en: Auto-display after post content
ga: Auto-thaispeáint tar éis ábhar an phoist

en: Auto-display before post content
ga: Auto-taispeáint roimh ábhar an phoist

en: Auto-display user-submitted Custom Field:
ga: Réimse saincheaptha a chuir isteach ar úsáideoir uathoibríoch:

en: Auto-display user-submitted URL:
ga: URL a chuirtear isteach ar úsáideoir féin-thaispeántais:

en: Auto-display user-submitted email:
ga: R-phost a chuirtear isteach le húsáideoir féin-thaispeáin:

en: Auto-display user-submitted images:
ga: Íomhánna a chuireann isteach ar úsáideoirí uathoibríoch:

en: By default USP records the IP address with each submitted post. Check this box to disable all IP tracking.
ga: De réir réamhshocraithe USP taifid an seoladh IP le gach post a cuireadh isteach. Seiceáil an bosca seo chun gach rianú IP a dhíchumasaigh.

en: By default, external CSS &amp; JavaScript files are loaded on every page. Here you may specify the URL of the USP form to load resources only on that page. Note: leave blank to load on all pages.
ga: De réir réamhshocraithe, CSS seachtrach & amp; Tá comhaid JavaScript luchtaithe ar gach leathanach. Anseo, is féidir leat URL an fhoirm USP a shonrú chun acmhainní a luchtú ach amháin ar an leathanach sin. Tabhair faoi deara: fág bán le luchtú ar na leathanaigh go léir.

en: Case-sensitivity
ga: Cás-íogaireacht

en: Categories
ga: Catagóirí

en: Category ID for Hidden Field
ga: ID de chatagóir le haghaidh Hidden Field

en: Challenge Question
ga: Ceist Dúshlán

en: Challenge Response
ga: Freagra Dúshlán

en: Check this box if you have shown support
ga: Seiceáil an bosca seo má thacaigh tú tacaíocht

en: Check this box if you want the challenge response to be case-sensitive.
ga: Seiceáil an bosca seo más mian leat go mbeadh an freagra dúshlánach i gcásanna atá íogair.

en: Check this box if you want to be notified via email for new post submissions.
ga: Seiceáil an bosca seo más mian leat a bheith curtha in iúl trí ríomhphost le haghaidh aighneachtaí nua.

en: Check this box if you want to enable WP rich text editing for submitted posts.
ga: Seiceáil an bosca seo más mian leat eagarthóireacht téacs saibhir WP a chumasú do phoist a cuireadh isteach.

en: Check this box if you want to include the external JavaScript files (recommended).
ga: Seiceáil an bosca seo más mian leat na comhaid seachtracha JavaScript (molta) a chur san áireamh.

en: Check this box to enable HTML format for email alerts.
ga: Seiceáil an bosca seo chun formáid HTML a chumasú le haghaidh foláirimh ríomhphoist.

en: Checkbox Error
ga: Earráid Bosca Seiceála

en: Checkbox Name
ga: Ainm an Bosca Seiceála

en: Checkbox Text
ga: Téacs Bosca Seiceála

en: Configure your settings for User Submitted Posts.
ga: Déan do chuid socruithe a chumrú le haghaidh Poist Foilsithe Úsáideora.

en: Correct captcha required
ga: Ceanglaíodh captcha ceart

en: Custom Content
ga: Ábhar an Chustaim

en: Custom Field
ga: Réimse an Chustaim

en: Custom Field Label
ga: Lipéad an Chustaim Réimse

en: Custom Field Markup
ga: Marcáil an Chustaim Réimse

en: Custom Field Name
ga: Ainm Réimse an Chustaiméara

en: Custom Form + Custom CSS
ga: Foirm Chustaim + CSS Saincheaptha

en: Custom checkbox required
ga: An bosca seiceála saincheaptha ag teastáil

en: Custom markup for the &ldquo;Add another image&rdquo; link. Leave blank to use the default markup (recommended).
ga: Marcáil saincheaptha don & ldquo; Cuir íomhá eile & rdquo; nasc. Fág bán chun an marc réamhshocraithe (molta) a úsáid.

en: Custom text/markup to be included before the submission form. Leave blank to disable.
ga: Téacs / marcáil saincheaptha le cur san áireamh roimh an fhoirm aighneachta. Fág bán chun é a dhíchumasú.

en: Disable
ga: Díchumasaigh

en: Disable IP Tracking
ga: Díshuiteáil Rianú IP

en: Disable Replace Author
ga: Díchumasaigh Athsholáthar Údar

en: Disable Required
ga: Díchumasaigh Riachtanach

en: Disable all required attributes on default form fields (useful for troubleshooting error messages).
ga: Na tréithe uile is gá a dhíchumasú ar réimsí foirmeacha réamhshocraithe (úsáideach le haghaidh teachtaireachtaí earráide a réiteach).

en: Disable this field
ga: Díchumasaigh an réimse seo

en: Display
ga: Taispeáin

en: Display Checkbox
ga: Taispeáin Bosca Seiceála

en: Display Image Gallery
ga: Taispeáin Gailearaí Íomhá

en: Display Submitted Posts
ga: Taispeáin Poist Curtha isteach

en: Display and require
ga: Taispeáin agus a theastaíonn

en: Display but do not require
ga: Taispeáin ach ní gá

en: Display content only to users with a specific capability:
ga: Taispeáin ábhar ach d'úsáideoirí a bhfuil cumas ar leith acu:

en: Display content to logged-in users:
ga: Taispeáin ábhar d'úsáideoirí atá logáilte isteach:

en: Display content to visitors only:
ga: Taispeáin ábhar do chuairteoirí amháin:

en: Display custom checkbox on your form (useful for GDPR, agree to terms, etc.)
ga: Taispeáin bosca seiceála saincheaptha ar do fhoirm (úsáideach le haghaidh GDPR, aontú le téarmaí, etc.)

en: Display the Form
ga: Taispeáin an fhoirm

en: Display the form
ga: Taispeáin an fhoirm

en: Do not auto-display submitted URL
ga: Ná cuir URL isteach isteach uathoibríoch

en: Do not auto-display submitted email
ga: Ná cuir ríomhphoist isteach go huathoibríoch

en: Do not auto-display submitted images
ga: Ná taispeáin íomhánna faoi bhráid uathoibríoch

en: Do not auto-display the Custom Field
ga: Ná taispeáin an Réimse Saincheaptha

en: Do not replace post author with submitted user name
ga: Ná cuir an t-údar poist in ionad ainm úsáideora isteach

en: Donate via PayPal
ga: Tabhair íocaíocht trí PayPal

en: Draft
ga: Dréacht

en: Duplicate post title. Please try again.
ga: Dúblach teideal an phoist. Arís, le d'thoil.

en: Email
ga: Ríomhphost

en: Email &ldquo;From&rdquo; Address
ga: Ríomhphost & ldquo; Ó & rdquo; Seoladh

en: Email Address for Alerts
ga: Seoladh Ríomhphoist do Foláirimh

en: Email Alert Message
ga: Teachtaireacht Foláirimh Ríomhphoist

en: Email Alert Subject
ga: Ábhar Alert Ríomhphoist

en: Email Alerts
ga: Alerts Ríomhphoist

en: Email Markup
ga: Marcáil Ríomhphoist

en: Enable HTML Format
ga: Cumasaigh Formáid HTML

en: Enable Shortcodes
ga: Cumasaigh Shortcodes

en: Enable shortcodes in widgets. By default, WordPress does not enable shortcodes in widgets.
ga: Cumasaigh shortcodes i giuirléidí. De réir réamhshocraithe, ní chumas WordPress shortcodes i giuirléidí.

en: Enables your visitors to submit posts and images from anywhere on your site.
ga: Cumasaíonn do chuairteoirí poist agus íomhánna a chur isteach ó áit ar bith ar do shuíomh.

en: Enter the *only* correct answer to the challenge question.
ga: Cuir isteach an freagra ceart * amháin * ar an gceist dúshlán.

en: Enter your Private Key
ga: Cuir isteach do Eochair Príobháideach

en: Enter your Public Key
ga: Cuir isteach do Eochair Poiblí

en: Error Message
ga: Teachtaireacht Earráide

en: Error message displayed if user does not check the box.
ga: Teachtaireacht earráide ar taispeáint mura ndéanann an t-úsáideoir an bosca a sheiceáil.

en: Error:
ga: Earráid:

en: Example
ga: Sampla

en: FYI: here is a
ga: FYI: anseo a

en: Featured Image
ga: Íomhá Réadmhaoin

en: File not uploaded. Please check the file and try again.
ga: Níor uaslódáil an comhad. Seiceáil an comhad agus déan iarracht arís.

en: File type not allowed (please upload images only)
ga: Níor cheadaítear cineál comhaid (uaslódáil íomhánna amháin)

en: For advanced functionality and unlimited forms, check out
ga: Chun feidhmiúlacht chun cinn agus foirmeacha neamhtheoranta, seiceáil amach

en: For more options, like the ability to upload other file types (like PDF, Word, Zip, videos, and more), check out
ga: Le haghaidh tuilleadh roghanna, cosúil leis an gcumas cineálacha comhad eile a uaslódáil (cosúil le PDF, Word, Zip, físeáin, agus níos mó), seiceáil amach

en: Form Fields
ga: Réimse Foirmeacha

en: Form Style
ga: Stíl Foirme

en: General Settings
ga: Socruithe Ginearálta

en: General error message that is displayed if post-submission fails. Basic markup is allowed.
ga: Teachtaireacht earráide ginearálta a thaispeántar má theipeann ar iar-aighneacht. Ceadaítear marcáil bhunúsach.

en: Get USP Pro
ga: Faigh USP Pro

en: Get USP Pro for unlimited forms!
ga: Faigh USP Pro le haghaidh foirmeacha neamhtheoranta!

en: Give USP a 5-star rating at WordPress.org
ga: Tabhair rátáil 5 réalta ag USP ag WordPress.org

en: Go Pro
ga: Téigh Pro

en: Go Pro!
ga: Téigh Pro!

en: HTML5 Form + Default CSS
ga: Foirm HTML5 + Réamhshocrú CSS

en: HTML5 Form + Disable CSS
ga: Foirm HTML5 + Díchumasaigh CSS

en: Here are some examples showing how to configure this shortcode:
ga: Seo roinnt samplaí a léiríonn conas an shortcode seo a chumrú:

en: Here you may change the name and label used by the Custom Field. You can enable this field via the Form Fields setting, above.
ga: Anseo, is féidir leat an t-ainm agus an lipéad a úsáideann an Réimse Saincheaptha a athrú. Is féidir leat an réimse seo a chumasú tríd an suíomh Forms Field, thuas.

en: Here you may customize the address(es) used for the &ldquo;From&rdquo; header (see plugin FAQs for info).
ga: Anseo, is féidir leat an seoladh (í) a úsáideadh don & ldquo; Ó & rdquo; header (féach Ceisteanna Coitianta breiseáin le haghaidh faisnéise).

en: Hidden/Default Category
ga: Catagóir Réamhshocraithe / Hidden /

en: Homepage
ga: Leathanach baile

en: Human verification: leave this field empty.
ga: Fíorú an duine: fág an réimse seo folamh.

en: If multiple addresses are specified in the previous setting, include an equal number of &ldquo;From&rdquo; addresses for this setting (in the same order).
ga: Má tá seoltaí iomadúla sonraithe sa suíomh roimhe seo, cuimsíonn líon comhionann & ldquo; Ó & rdquo; seoltaí don suíomh seo (san ord céanna).

en: If the user is logged in, display the post-submit form; or if the user is not logged in, display the login form:
ga: Má tá an t-úsáideoir logáilte isteach, an fhoirm iar-iarratais a thaispeáint; nó mura bhfuil an t-úsáideoir logáilte isteach, an fhoirm logáil isteach a thaispeáint:

en: If you checked the box to receive email alerts, indicate here the address(es) to which the emails should be sent.
ga: Má rinne tú seiceáil ar an mbosca chun rabhaidh ríomhphoist a fháil, luaigh an seoladh (í) ar chóir na ríomhphoist a sheoladh chuige.

en: If you like this plugin, please
ga: Más maith leat an breiseán seo, le do thoil

en: Image Markup
ga: Marcáil Íomhá

en: Image Uploads
ga: Uasluchtaithe Íomhá

en: Image height exceeds maximum
ga: Is airde an t-uasmhéid Íomhá

en: Image width exceeds maximum
ga: Níos mó ná leithead íomhá uasmhéid

en: Include JavaScript
ga: Cuir JavaScript san áireamh

en: Incorrect response.
ga: Freagra mícheart.

en: Installation Docs
ga: Docs Suiteála

en: Jeff Starr on Twitter
ga: Jeff Starr ar Twitter

en: Leave this option disabled to remember your settings. Or, to go ahead and restore the default plugin options: check the box, save your settings, and then deactivate/reactivate the plugin.
ga: Fág an rogha seo faoi mhíchumas chun do chuid socruithe a mheabhrú. Nó, dul ar aghaidh agus na roghanna breiseán réamhshocraithe a athbhunú: seiceáil an bhosca, sábháil do chuid socruithe, agus ansin an breiseán a dhíghníomhachtú / a athghníomhachtú.

en: Login/Register Form
ga: Foirm Logáil isteach / Cláraigh

en: Make a donation via PayPal
ga: Déan síntiús trí PayPal

en: Markup to use for each submitted image (when auto-display is enabled). Can use
ga: Marcáil le húsáid le haghaidh gach íomhá a cuireadh isteach (nuair atá cumhdach taispeáint ar chumas). Is féidir é a úsáid

en: Markup to use for the submitted Custom Field (when auto-display is enabled). Can use
ga: Marcáil le húsáid don Réimse Saincheaptha (nuair atá cumhdach taispeáint ar chumas). Is féidir é a úsáid

en: Markup to use for the submitted URL (when auto-display is enabled). Can use
ga: Marcáil le húsáid don URL a chuirtear isteach (nuair atá cumhdach taispeáint ar chumas). Is féidir é a úsáid

en: Markup to use for the submitted email address (when auto-display is enabled). Can use
ga: Marcáil le húsáid don seoladh ríomhphoist a cuireadh isteach (nuair atá cumhdach taispeáint ar chumas). Is féidir é a úsáid

en: Maximum image height
ga: Uasmhéid airde an íomhá

en: Maximum image width
ga: Uasmhéid leithead íomhá

en: Maximum number of images
ga: Uasmhéid na n-íomhánna

en: Maximum number of images exceeded
ga: Níos mó ná líon na n-íomhánna

en: Message for email alerts. Leave blank to use the default message. Note: you can use the following variables:
ga: Teachtaireacht le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Fág bán chun an teachtaireacht réamhshocraithe a úsáid. Tabhair faoi deara: is féidir leat na hathróga seo a leanas a úsáid:

en: Message that appears next to the upload field. Useful for stating your upload guidelines/policy/etc. Basic markup allowed.
ga: Teachtaireacht atá le feiceáil in aice leis an réimse uaslódáil. Úsáideach le do threoirlínte / beartas / srl. Uaslódáil a lua. Marcáil bunúsach a cheadaítear.

en: Minimum image height
ga: Íomhá íosta íomhá

en: Minimum image height not met
ga: Níor chomhlíon an airde íomhá íosta

en: Minimum image width
ga: Leithead íosta íomhá

en: Minimum image width not met
ga: Níor chomhlíon an leithead íosta íomhá

en: Minimum number of images
ga: Íosmhéid na n-íomhánna

en: Minimum number of images not met
ga: Líon íosta na n-íomhánna nach gcomhlíontar

en: More Options
ga: Roghanna Breise

en: Multiple recipients may be included using a comma, like so:
ga: Is féidir le daoine a bhfuil go leor faighte a chur san áireamh ag baint úsáide as coma, mar sin:

en: Non-empty value for hidden field
ga: Luach neamhfholamh le haghaidh réimse falamh

en: Note that the default settings work fine for most cases.
ga: Tabhair faoi deara go bhfuil na socruithe réamhshocraithe ag fíneáil don chuid is mó cásanna.

en: Note that the url attribute accepts
ga: Tabhair faoi deara go nglacann an tréith url

en: Obsessive Web Design &amp; Development
ga: Dearadh Gréasáin Obsessive & amp; Forbairt

en: Or, use the template tag to display a list of submitted posts anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléid chun liosta de na poist a cuireadh isteach in áit ar bith i do theimpléad téama a thaispeáint:

en: Or, use the template tag to display an image gallery anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléid chun gailearaí íomhá a thaispeáint in áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Or, use the template tag to display the form anywhere in your theme template:
ga: Nó, bain úsáid as an gclib teimpléid chun an fhoirm a thaispeáint in áit ar bith i do theimpléad téama:

en: Overview
ga: Forbhreathnú

en: Pending (default)
ga: Ar feitheamh (réamhshocraithe)

en: Perishable Press Books
ga: Leabhair Preas Machairí

en: Please
ga: Le do thoil

en: Please check your email and try again
ga: Seiceáil do r-phost agus déan iarracht arís

en: Please complete the required fields.
ga: Comhlánaigh na réimsí riachtanacha le do thoil.

en: Please return to the
ga: Fill ar ais chuig an

en: Please select a category..
ga: Roghnaigh catagóir ..

en: Please select your image(s) to upload.
ga: Roghnaigh do íomhá (í) a uaslódáil.

en: Please show support by purchasing one of my
ga: Taispeáin tacaíocht trí cheann de mo chuid a cheannach

en: Plugin Homepage
ga: Leathanach Baile Breiseáin

en: Plugin Planet
ga: Pláinéad Breiseáin

en: Plugin Settings
ga: Socruithe Breiseáin

en: Post Category
ga: Catagóir an Phoist

en: Post Content
ga: Ábhar an Phoist

en: Post Images
ga: Íomhánna an Phoist

en: Post Status
ga: Stádas an Phoist

en: Post Status for submitted posts
ga: Stádas an Phoist do phoist a cuireadh isteach

en: Post Tags
ga: Clibeanna Poist

en: Post Title
ga: Teideal an Phoist

en: Post Type
ga: Cineál Post

en: Post category required
ga: Ceanglas post a theastaíonn

en: Post content required
ga: Ábhar an phoist ag teastáil

en: Post not created. Please contact the site administrator for help.
ga: Post nach cruthaíodh. Téigh i dteagmháil le riarthóir an láithreáin le haghaidh cabhair.

en: Post tags required
ga: Post tags a theastaíonn

en: Post title required
ga: Teideal an phoist ag teastáil

en: Post-Submit Form
ga: Foirm Iar-Cuir isteach

en: Private Key
ga: Eochair Príobháideach

en: Public Key
ga: Eochair Poiblí

en: Publish after
ga: Foilsigh i ndiaidh

en: Publish after 1 approved post
ga: Foilsigh i ndiaidh 1 phost ceadaithe

en: Publish immediately
ga: Foilsigh láithreach

en: Rate and review at the Plugin Directory
ga: Ráta agus athbhreithniú ag an Eolaire Breiseáin

en: Rate this plugin&nbsp;&raquo;
ga: Ráta an breiseán seo & nbsp; & raquo;

en: Receive Email Alert
ga: Faigh Foláireamh Ríomhphoist

en: Redirect URL
ga: URL a atreorú

en: Registered Username
ga: Ainm Úsáideora Cláraithe

en: Require User Login
ga: A cheangal ar Logáil isteach Úsáideora

en: Require submitted post titles to be unique (useful for preventing multiple/duplicate submitted posts).
ga: A cheangal go mbeidh teidil iarratais curtha isteach uathúil (úsáideach le haghaidh poist iomadúla / dúbailte a chuirtear isteach).

en: Require users to be logged in to WordPress to view/submit the form
ga: A cheangal ar úsáideoirí logáil isteach i WordPress chun an fhoirm a fheiceáil / a chur isteach

en: Reset Form Button
ga: Athshocraigh an Fhoirm Button

en: Reset form
ga: Athshocraigh foirm

en: Restore Defaults
ga: Réamhshocruithe Athchóirigh

en: Restore default options upon plugin deactivation/reactivation.
ga: Athraigh roghanna réamhshocraithe maidir le díghníomhachtú / athghníomhachtú breiseáin.

en: Return to form
ga: Fill ar an bhfoirm

en: Rich Text Editor
ga: Eagarthóir Téacs Rich

en: Save Preference
ga: Sábháil Tosaíochta

en: Save Settings
ga: Sábháil Socruithe

en: Select which categories may be assigned to submitted posts (click to toggle)
ga: Roghnaigh na catagóirí a fhéadfar a shannadh do phoist a cuireadh isteach (cliceáil ar scoránaigh)

en: Set submitted images as Featured Images. Requires theme support for Featured Images (aka Post Thumbnails).
ga: Socraigh íomhánna isteach mar Íomhánna Réadmhaoin. Éilíonn tacaíocht téama le haghaidh Íomhánna Réadmhaoin (aka Miontuairiscí).

en: Settings
ga: Socruithe

en: Show Support
ga: Taispeáin Tacaíocht

en: Show USP Posts
ga: Taispeáin Poist USP

en: Specify a URL to redirect the user after post-submission. Leave blank to redirect back to current page.
ga: Sonraigh URL chun an t-úsáideoir a atreorú tar éis an iarratais a chur isteach. Fág bán chun atreorú ar ais chuig an leathanach reatha.

en: Specify a maximum height (in pixels) for uploaded images.
ga: Sonraigh airde uasta (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáil.

en: Specify a maximum width (in pixels) for uploaded images.
ga: Sonraigh leithead uasta (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáil.

en: Specify a minimum height (in pixels) for uploaded images.
ga: Sonraigh íosta airde (i pixel) le haghaidh íomhánna uaslódáil.

en: Specify a minimum width (in pixels) for uploaded images.
ga: Sonraigh leithead íosta (i bpicteilíní) le haghaidh íomhánna uaslódáil.

en: Specify the ID of the category to use for the &ldquo;Hidden/Default Category&rdquo; option.
ga: Sonraigh ID an chatagóir le húsáid le haghaidh & ldquo; Catagóir Réamhshocraithe / Réamhshocraithe & rdquo; rogha.

en: Specify the maximum number of images.
ga: Sonraigh líon uasta na n-íomhánna.

en: Specify the minimum number of images.
ga: Sonraigh líon íosta na n-íomhánna.

en: Specify the user that should be assigned as author for submitted posts.
ga: Sonraigh an t-úsáideoir ba cheart a údarú mar údar do phoist a cuireadh isteach.

en: Subject line for email alerts. Leave blank to use the default subject line. Note: you can use the following variables:
ga: Líne ábhair le haghaidh foláirimh ríomhphoist. Fág bán chun an líne ábhar réamhshocraithe a úsáid. Tabhair faoi deara: is féidir leat na hathróga seo a leanas a úsáid:

en: Submit Post
ga: Cuir Post

en: Submit posts as WP Posts or Pages
ga: Cuir post isteach mar Poist nó Páipéir WP

en: Submitter Email:
ga: Ríomhphost Cuir isteach:

en: Submitter IP:
ga: Iontráil IP:

en: Submitter Name:
ga: Ainm Iontrála:

en: Submitter URL:
ga: Cuir isteach URL:

en: Success Message
ga: Teachtaireacht Rathúil

en: Success message that is displayed if post-submission is successful. Basic markup is allowed.
ga: Teachtaireacht rathúil a thaispeántar má éiríonn leis an iarchur isteach. Ceadaítear marcáil bhunúsach.

en: Success! Thank you for your submission.
ga: Rath! Go raibh maith agat as d'aighneacht.

en: THANK YOU for your support!
ga: Go raibh maith agat as do chuid tacaíochta!

en: Targeted Loading
ga: Luchtú Spriocdhírithe

en: Text displayed next to checkbox. Tip: use curly brackets to output angle brackets, for example:
ga: Téacs ar taispeáint in aice leis an mboscaí. Leid: úsáid lúibíní coiriúla le lúibíní uillinn aschuir, mar shampla:

en: Thank you for using
ga: Go raibh maith agat as úsáid a bhaint as

en: That will enable you to customize the form and styles as desired. For more info, check out the "Custom Submission Form" section in the
ga: Cuirfidh sé sin ar chumas tú an fhoirm agus na stíleanna a shaincheapadh de réir mar is gá. Le haghaidh tuilleadh eolais, féach an rannóg "Foirm Iarratais Chustaim" sa

en: The file(s) could not be uploaded
ga: Níorbh fhéidir an comhad (í) a uaslódáil

en: There was an error. Please ensure that you have added a title, some content, and that you have uploaded only images.
ga: Bhí earráid ann. Cinntigh le do thoil go bhfuil teideal agat, cuid d'ábhar, agus go bhfuil íomhánna amháin curtha suas agat.

en: This setting enables any/all shortcodes in widgets (even shortcodes from other plugins).
ga: Cuireann an socrú seo aon shortcodes ar fad i ngiuirléidí (fiú shortcodes ó breiseáin eile).

en: This shortcode accepts the following attributes:
ga: Glacann an shortcode leis na tréithe seo a leanas:

en: This shortcode displays a link that resets the form to its original state:
ga: Taispeánann an shortcode seo nasc a athshocraíonn an fhoirm chuig a stát bunaidh:

en: This will be displayed as the field label on the form. Default: Custom Field
ga: Taispeánfar é seo mar an lipéad réimse ar an bhfoirm. Réamhshocrú: Saincheaptha

en: Tip:
ga: Leid:

en: To enable Google reCAPTCHA, enter your public and private keys.
ga: Chun Google reCAPTCHA a chumasú, cuir isteach do chuid eochracha poiblí agus príobháideacha.

en: To prevent spam, enter a question that users must answer before submitting the form.
ga: Chun spam a chosc, cuir isteach ceist nach mór d'úsáideoirí a fhreagairt sula gcuireann tú isteach an fhoirm.

en: Toggle all panels
ga: Scrios na painéil uile

en: URL Markup
ga: Marcáil URL

en: USP enables you to display a post-submission form anywhere on your site.
ga: Cuireann USP ar chumas tú foirm iar-aighneachta a thaispeáint in áit ar bith ar do shuíomh.

en: USP provides three shortcodes to control access and restrict content.
ga: Soláthraíonn USP trí shortcodes rochtain a rialú agus ábhar a shrianadh.

en: Unique Titles
ga: Teidil Uathúla

en: Unlimited front-end forms
ga: Foirmeacha tosaigh gan teorainn

en: Upload Message
ga: Teachtaireacht Uaslódáil

en: Upload an Image
ga: Uaslódáil íomhá

en: Use a hidden field for the post category. This may be used to specify a default category when the category field is disabled.
ga: Bain úsáid as réimse i bhfolach don chatagóir post. Is féidir é seo a úsáid chun catagóir réamhshocraithe a shonrú nuair a bhíonn réimse na gcatagóir faoi mhíchumas.

en: Use only alphanumeric, underscores, and dashes. If unsure, use the default name:
ga: Ní hamháin úsáid a bhaint as aicmí alfaiméaracha, neamhréir, agus sreabhadh. Mura bhfuil sé cinnte, bain úsáid as an t-ainm réamhshocraithe:

en: Use registered user&rsquo;s Profile URL as the value of the URL field. Valid when the person submitting the form is logged in to WordPress.
ga: Úsáid URL Próifíl úsáideora cláraithe mar luach an réimse URL. Bailí nuair atá an té atá ag cur isteach an fhoirm logáilte isteach go WordPress.

en: Use registered username as post author. Valid when the person submitting the form is logged in to WordPress.
ga: Úsáid ainm úsáideora cláraithe mar phost-údar. Bailí nuair atá an té atá ag cur isteach an fhoirm logáilte isteach go WordPress.

en: Use the shortcode to display the form on any WP Post or Page:
ga: Bain úsáid as an shortcode chun an fhoirm a thaispeáint ar aon phost nó leathanach WP:

en: Use this shortcode to display a gallery of uploaded images for each submitted post:
ga: Bain úsáid as an shortcode seo chun gailearaí íomhánna uaslódáil a thaispeáint do gach post a cuireadh isteach:

en: Use this shortcode to display a list of submitted posts on any WP Post or Page:
ga: Bain úsáid as an shortcode seo chun liosta de na poist a cuireadh isteach a thaispeáint ar aon WP Post nó Leathanach:

en: User Email
ga: R-phost Úsáideora

en: User Name
ga: Ainm Úsáideora

en: User Profile URL
ga: URL Próifíl Úsáideora

en: User Submitted Post
ga: An Post Curtha isteach Úsáideora

en: User Submitted Post Info
ga: Eolas Poist a Cuirtear isteach Úsáideoir

en: User Submitted Posts
ga: Poist Poist Curtha isteach

en: User URL
ga: URL Úsáideora

en: User URL required
ga: Riachtanach URL Úsáideora

en: User email required
ga: R-phost úsáideora de dhíth

en: User login required
ga: Logáil isteach úsáideora ag teastáil

en: User name required
ga: Ainm úsáideora de dhíth

en: Users
ga: Úsáideoirí

en: Verification
ga: Fíorú

en: View full post
ga: Féach ar an bpost iomlán

en: WP Page
ga: Leathanach WP

en: WP Post (recommended)
ga: WP Post (molta)

en: We need your support!
ga: Ní mór dúinn do thacaíocht!

en: With this option, you can copy the plugin&rsquo;s default templates:
ga: Leis an rogha seo, is féidir leat na teimpléid réamhshocraithe & rsquo;

en: WordPress Admin Area
ga: Limistéar Riaracháin WordPress

en: You also can display a form that enables users to log in, register, or reset their password.
ga: Is féidir leat foirm a thaispeáint a chuireann ar chumas úsáideoirí logáil isteach, a chlárú nó a bhfocal faire a athshocrú.

en: You can customize using any of the follwing attributes:
ga: Is féidir leat a shaincheapadh ag baint úsáide as aon cheann de na tréithe folláine:

en: Your Email
ga: Do r-phost

en: Your Name
ga: Do ainm

en: Your URL
ga: Do URL

en: Your generous support enables continued development of this free plugin. Thank you!
ga: Cuireann do thacaíocht fhiallach an breiseán seo saor in aisce ar aghaidh. Go raibh maith agat!

en: Your generous support helps future development of
ga: Cuidíonn do thacaíocht fhiallach forbairt sa todhchaí

en: and
ga: agus

en: and is greatly appreciated.
ga: agus tá sé buíoch as.

en: and/or
ga: agus / nó

en: books
ga: leabhair

en: by
ga: ag

en: donation
ga: síntiús

en: enables your visitors to submit posts and upload images from the front-end of your site.
ga: cuireann do chuairteoirí poist isteach agus íomhánna a uaslódáil ó thaobh tosaigh do shuíomh.

en: give it a 5-star rating
ga: tabhair rátáil 5 réalta dó

en: give this plugin a 5-star rating
ga: an rátáil breise 5-réalta a thabhairt don bhreiseán seo

en: in your theme:
ga: i do théama:

en: list of USP CSS selectors
ga: liosta de na roghnóirí USP CSS

en: log in
ga: Logáil isteach

en: make a donation
ga: déan síntiús

en: or
ga: nó

en: or by making a
ga: nó trí

en: requires WordPress
ga: Éilíonn WordPress

en: to configure options)
ga: chun roghanna a chumrú)

en: to get the current URL.
ga: an URL reatha a fháil.

en: to include markup in the deny message, you can use
ga: le marcáil a chur san teachtaireacht dhiúltú, is féidir leat é a úsáid

en: to output
ga: aschur

en: to submit content!
ga: ábhar a chur isteach!

en: to upgrade WordPress and try again.
ga: uasghrádú a dhéanamh ar WordPress agus déan iarracht arís.
