UpdraftPlus - en to eu_ES translation catalogue (152 entries)

en: Buy %s
eu_ES: Erosi %s

en: Get %s from the UpdraftPlus.com Store
eu_ES: Eskuratu %s zure UpdraftPlus Dendatik

en: %s available to claim on this site. Follow this link to activate this licence
eu_ES: %s eskuragarri dago gune honetan galdatzeko. Jarraitu esteka honi lizantzia hau aktibatzeko

en: Clone region:
eu_ES: Klon-erregioa:

en: go here
eu_ES: joan hara

en: If you have already renewed, then you need to allocate a licence to this site - %s
eu_ES: Jadanik berritu baduzu, lizentzia bat esleitu beharko diozu gune honi: %s.

en: Authentication
eu_ES: Autentikazioa

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
eu_ES: Gutxienez urruneko biltegiratze-helburu bat hautatu behar duzu babeskopia sorta hau bertan kargatzeko.

en: Read more about Easy Updates Manager
eu_ES: Irakurri gehiago Eguneraketa Errazen Kudeatzaileari buruz

en: You can find out more about clone keys here.
eu_ES: Klon-giltzei buruzko informazio gehiago aurki dezakezu hemen.

en: Or, use an UpdraftClone key
eu_ES: Edo erabili UpdraftClone giltza bat

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
eu_ES: SET NAMES %s aurkitu dira, baina %s-ra aldatzen, honako honek hala iradokita: WPDB::determine_charset().

en: UpdraftClone key is required.
eu_ES: UpdraftClone gakoa behar da.

en: The preparation of the clone data has been aborted.
eu_ES: Abortatu da klon-datuen prestaketa.

en: Azure Government
eu_ES: Azure gobernua

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
eu_ES: Eskatu WordPress-i automatikoki eguneratzeko UpdraftPlus eguneraketa erabilgarri bat aurkitzen duenean.

en: Automatic updates
eu_ES: Eguneraketa automatikoak

en: Your database user does not have permission to drop tables
eu_ES: Zure datu-baseko erabiltzaileak ez du baimenik taulak eraisteko

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
eu_ES: Eskatu WordPress-i automatikoki eguneratzeko UpdraftPlus eguneraketa bat erabilgarri dagoenean

en: You must add the following as the authorized redirect URI (under "More Options") when asked
eu_ES: Eskatzen zaizunean, ondokoa gehitu behar duzu baimendutako berbideratze-URI gisa  ("Aukera gehiago" atalean)

en: %s does not allow authorization of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
eu_ES: %s-(e)k ez du uzten zuzeneko IP helbideetan ostataturiko guneak baimentzen. Zure gunearen helbidea (%s) aldatu beharko duzu %s biltegiratzeko erabili ahal izan aurretik.

en: London
eu_ES: Londres

en: Belgium
eu_ES: Belgika

en: Singapore
eu_ES: Singapur

en: Tokyo
eu_ES: Tokio

en: North Virginia
eu_ES: Ipar Virginia

en: South Carolina
eu_ES: Hego Carolina

en: Confirm change
eu_ES: Berretsi aldaketa

en: Add an exclusion rule
eu_ES: Gehitu kanpoan uzteko arau bat

en: Type a file prefix
eu_ES: Idatzi fitxategi-aurrizki bat

en: All files beginning with these characters
eu_ES: Karaktere horiekin hasten diren fitxategi guztiak

en: Type an extension like zip
eu_ES: Idatzi luzapen bat, hala nola zip

en: Select a file/folder which you would like to exclude
eu_ES: Hautetu fitxategi/karpeta bat zeina kanpoan utzi nahi zenukeen

en: All files beginning with given characters
eu_ES: Emandako karaktereekin hasten diren fitxategi guztiak

en: All files with this extension
eu_ES: Luzapen hori duten fitxategi guztiak

en: File/directory
eu_ES: Fitxategia/direktorioa

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
eu_ES: Hautatu era bat fitxategiak edo direktorioak babeskopitik kanpo uzteko

en: Exclude files/directories
eu_ES: Utzi kanpoan fitxategiak/direktorioak

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
eu_ES: UpdraftClone-ri buruzko FAQ/dokumentazioa irakurtzeko, joan hona.

en: your UpdraftPlus.com account
eu_ES: zure UpdraftPlus.com kontua

en: You can check the progress here or in %s
eu_ES: Progresioa egiaztatu ahal duzu hemen edo %s-(e)n

en: Your UpdraftClone is still setting up.
eu_ES: Zure UpdraftClone oraindik ari da konfiguratzen.

en: %s archives remain
eu_ES: %s fitxategi geratzen dira

en: The site data has all been received, and its import has begun.
eu_ES: Guneko datu guztiak jaso dira, eta haien inportazioa hasi da.

en: The sending of the site data has begun. So far %s data archives totalling %s have been received
eu_ES: Guneko datuen bidalketa hasi da. Orain arte, guztira %s egiten duten %s datu-fitxategi jaso dira

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
eu_ES: WordPress instalatu da; orain itxaroten noiz bidaliko diren guneko datuak.

en: Clone ready
eu_ES: Klona prest

en: Site data has been deployed
eu_ES: Guneko datuak desplegatu dira

en: Deploying site data
eu_ES: Guneko datuak desplegatzen

en: Site data received
eu_ES: Guneko datuak jaso dira

en: Receiving site data
eu_ES: Guneko datak jasotzen

en: WordPress installed
eu_ES: WordPress instalatu da

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
eu_ES: Zure klona hasi da; sareko informazioa oraindik ez dago erabilgarri, baina prest dagoenean ikusgai egongo da hemen eta updraftplus.com-en duzun kontuan.

en: Exclude these from
eu_ES: Utzi horiek hemendik kanpo

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
eu_ES: Gehitu nahi duzun kanpoan uzteko araua dagoeneko existitzen da

en: Please enter a valid file name prefix
eu_ES: Idatzi fitxategi-izenaren baliozko aurrizki bat

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
eu_ES: Kanpoan utzi nahi duzun fitxategi-izena zein karakterez hasten den, eta horiexek idatzi

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
eu_ES: beheko bilatu eta ordeztu gune-kokapena erabil dezakezu datubasean (migratu) gunearen helbidea bilatze/ordezte aldera.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
eu_ES: Ez dago arazorik, baldin eta zure web-ostalariak http (hots, SSL ez den sarbidea) onartzen badu edo eskaerak https-ra birbidaltzen baditu (eta hala izaten da gehienetan). Orandik konfiguratuta egon ezean, konfiguratu beharko zenuke, edo beheko bilatu eta ordeztu erabili, https ez diren estekak automatikoki egunera daitezen.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
eu_ES: Leheneratze horrek funtzionatuko du SLL ziurtagiria baldin baduzu (hots, https erabili ahal izanez gero) gunea atzitzeko. Bestela, beheko bilatu eta ordeztu erabil dezakezu gunearen helbidea bilatze/ordezte aldera, gunea https gabe bisitatu ahal izateko.

en: Add another %s account...
eu_ES: Gehitu beste %s kontu bat...

en: Delete these settings
eu_ES: Ezabatu ezarpen hauek

en: Currently disabled
eu_ES: Une honetan desgaituta

en: Currently enabled
eu_ES: Une honetan gaituta

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
eu_ES: UpdraftPlus.com gunetik erosi baduzu, jarraitu esteka honi instalazioaren jarraibideak ikusteko (bereziki, 1. urratsa).

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
eu_ES: Une honetan UpdraftPlus-en doako bertsioa erabiltzen ari zara.

en: Get it here
eu_ES: Eskuratu hemen

en: Download chunk size successfully changed to %d
eu_ES: Deskarga-puska behar bezala aldatu da tamaina honetara: %d

en: Download chunk size failed to change to %d
eu_ES: Deskarga-puska ezin izan da aldatu tamaina honetara: %d

en: remote site
eu_ES: urruneko gunea

en: Invalid bucket name
eu_ES: Perrail-izen baliogabea

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
eu_ES[0]: Eskatutako taula-tartekatzea (%1$s) ez dago presente - honetara aldatzen: %2$s.
eu_ES[1]: Eskatutako taula-tartekatzeak (%1$s) ez daude presente - honetara aldatzen: %2$s.

en: Your chosen replacement collation
eu_ES: Aukeratu duzun ordezko tartekatzea

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
eu_ES: Bestela, egokia den beste tartekatze bat aukera dezakezu, eta leheneratzearekin jarraitu (zeure ardurapean).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
eu_ES[0]: WordPress-eko gune hau darabilen datubasearen zerbitzariak ez du onartzen inportatu nahi duzun datubasean erabilitako tartekatzea (%s).
eu_ES[1]: WordPress-eko gune hau darabilen datubase-zerbitzariak ez ditu onartzen inportatu nahi duzun datubasean erabilitako tartekatze multipleak (%s).

en: Database restoration options:
eu_ES: Datubasea leheneratzeko aukerak:

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
eu_ES: Honek migrazio itxura du (helbide/URL desberdina duen gune batena da babeskopia, %s).

en: %s Prefix
eu_ES: %s aurrizkia

en: %s Container
eu_ES: %s edukiontzia

en: %s Key
eu_ES: %s giltza

en: %s Account Name
eu_ES: %s kontu-izena

en: login
eu_ES: Hasi saioa

en: Description
eu_ES: Deskribapena

en: Details
eu_ES: Zehaztasunak

en: Your settings have been saved.
eu_ES: Zure ezarpenak gorde dira.

en: Saving...
eu_ES: Gordetzen...

en: Dismiss
eu_ES: Baztertu

en: settings
eu_ES: Ezarpenak

en: Extensions
eu_ES: Luzapenak

en: Site
eu_ES: Gunea

en: Support
eu_ES: Euskarria

en: Warning:
eu_ES: Kontuz:

en: Close
eu_ES: Itxi

en: Save Changes
eu_ES: Aldaketak gorde

en: Debug mode
eu_ES: Arazketa modua

en: None
eu_ES: Bat ere ez

en: Email
eu_ES: E-posta

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

en: No
eu_ES: Ez

en: Yes
eu_ES: Bai

en: Error:
eu_ES: Errorea:

en: Database
eu_ES: Datu-basea

en: Version
eu_ES: Bertsioa

en: Lead developer's homepage
eu_ES: Garatzaile nagusiaren etxeko orria

en: Your settings have been wiped.
eu_ES: Zure ezarpenak garbitu dira.

en: Backup directory successfully created.
eu_ES: Babeskopia-direktorioa ondo sortu da.

en: Backup directory could not be created
eu_ES: Ezin izan da babeskopia-direktorioa sortu

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
eu_ES: Direktorio zaharra kentzeak huts egin du, arrazoiren batengatik. Agian, eskuz egin nahi duzu.

en: Old directories successfully removed.
eu_ES: Direktorio zaharrak ondo kendu dira.

en: Remove old directories
eu_ES: Kendu direktorio zaharrak

en: Return to UpdraftPlus Configuration
eu_ES: Itzuli UpdraftPlus-en konfiguraziora

en: Actions
eu_ES: Ekintzak

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
eu_ES: Fitxategi-izenaren formatua ez da zuzena. Ez du ematen UpdraftPlus-ek sortutako datubase-fitxategi enkriptatua.

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
eu_ES: Fitxategi-izenaren formatua ez da zuzena. Ez du ematen UpdraftPlus-ek sortutako fitxategia.

en: No local copy present.
eu_ES: Ez dago presente kopia lokalik.

en: Download in progress
eu_ES: Deskarga arian da

en: File ready.
eu_ES: Fitxategia prest dago.

en: Download failed
eu_ES: Deskargak huts egin du

en: Error
eu_ES: Errorea

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
eu_ES: Ezin izan da lan hori aurkitu. Dagoeneko amaitu da, agian?

en: Job deleted
eu_ES: Lana ezabatu da

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
eu_ES: Ondo. Aurki jarduera ikusi beharko zenuke beheko "Azken erregistro-mezua" eremuan.

en: Nothing yet logged
eu_ES: Oraindik ez da ezer erregistratu

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
eu_ES: Mesedez, kontsultatu FAQ hau babeskopia egiteko arazorik izanez gero.

en: Your website is hosted using the %s web server.
eu_ES: Zure webgunea %s web-zerbitzariarekin dago ostatatuta.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
eu_ES: UpdraftPlus-ek ez du ofizialki onartzen WordPress %s aurreko bertsiorik. Agian funtzionatuko dizu; osterantzean, kontuan izan ez dagoela laguntzarik erabilgarri WorPress bertsioberritu arte.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
eu_ES: Libre duzun disko-espazioa %s baino gutxiago da babeskopiak sortzeko UpdraftPlus-ek konfiguratuta daukan diskoan. Litekeena da UpdraftPlus espaziorik gabe geratzea. Kontaktatu zure zerbitzariaren operadorea (adibidez, zure web-ostalaritzako enpresa) arazoa konpontzeko.

en: Warning
eu_ES: Gaztigua

en: Settings
eu_ES: Ezarpenak

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
eu_ES: Ezin izan da %s zipa sortu. Kontsultatu erregistro-fitxategia informazio gehiagorako.

en: Infinite recursion: consult your log for more information
eu_ES: Etengabeko errekurtsioa: kontsultatu erregistro-fitxategia informazio gehiagorako.

en: File not found
eu_ES: Fitxategia ez da aurkitu

en: The decryption key used:
eu_ES: Erabilitako dekriptazio-giltza:

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
eu_ES: Dekriptazioak huts egin du. Ziur asko, giltza okerra erabili duzu.

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
eu_ES: Dekriptazioak huts egin du. Datubase-fitxategia enkriptatuta dago, baina ez duzu dekriptazio-giltzarik sartu.

en: Could not open the backup file for writing
eu_ES: Ezin izan da babeskopia-fitxategia idazteko ireki

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
eu_ES: Ezin izan da babeskopia-historia gorde, ez baitugu babeskopia-matrizerik. Ziur asko, babeskopiak huts egin du.

en: Could not read the directory
eu_ES: Ezin izan da direktorioa irakurri

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
eu_ES: Babeskopia-direktorioa (%s) ez da idazgarria edo ez da existitzen.

en: WordPress backup is complete
eu_ES: WordPress-en babeskopia burutu da

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
eu_ES: Babeskopia-saioa burutu da; dirudienez, ez da behar bezala gauzatu

en: The backup apparently succeeded and is now complete
eu_ES: Dirudienez, babeskopia behar bezala gauzatu da eta burututa dago orain

en: Encryption error occurred when encrypting database. Encryption aborted.
eu_ES: Enkriptazio-errorea gertatu da datubasea enkriptatzean. Enkriptazioa abortatu egin da.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
eu_ES: Ezin izan da fitxategirik sortu babeskopia-direktorioan. Babeskopia abortatu da: konprobatu UpdraftPlus-en ezarpenak.

en: Others
eu_ES: Beste

en: Uploads
eu_ES: Kargatzeak

en: Themes
eu_ES: Itxurak

en: Plugins
eu_ES: Pluginak

en: No log files were found.
eu_ES: Ez da erregistro-fitxategirik aurkitu.

en: The log file could not be read.
eu_ES: Ezin izan da erregistro fitxategia irakurri.

en: UpdraftPlus notice:
eu_ES: UpdraftPlus-en abisua:

en: UpdraftPlus Backups
eu_ES: UpdraftPlus-en babeskopiak
