UpdraftPlus - en to no translation catalogue (112 entries)

en: skipped (not in list)
no: hoppa over (ikkje på lista)

en: Search and replacing table:
no: Søk og erstatt tabell:

en: These tables only
no: Berre desse tabellane

en: Rows per batch
no: Rader pr gruppe

en: Why am I seeing this?
no: Kvifor ser eg dette?

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
no: Plasseringa til denne katalogen er definert i ekspertinnstillingane, under fana Innstillingar.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
no: Trykk her for å sjå inni UpdraftPlus katalogen (på ditt webhotell) for eventuelle nye backupsett som du har lasta opp.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
no: Du brukar %s webserveren, men det virkar ikkje som %s modulen er lasta.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
no: Du må ta kontakt med din webhotell-leverandør for å finne ut korleis du gjev ein WordPress-utvidelse tillatelser til å skrive til katalogen.

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
no: Dersom du ikkje har problem, kan du sjå vekk frå alt her.

en: This file could not be uploaded
no: Denne fila kunne ikkje lastast opp

en: You will find more information about this in the Settings section.
no: Du finn meir informasjon om dette i kategorien Innstillingar.

en: Supported backup plugins: %s
no: Desse backup utvidelsane er støtta: %s

en: Was this a backup created by a different backup plugin? If so, then you might first need to rename it so that it can be recognised - please follow this link.
no: Var dette ein sikkerheitskopi oppretta av ein annen backup utvidelse? Dersom ja, må du kanskje endre navnet på den slik at den kan gjenkjennast - vær vennleg å følg denne linken.

en: Tell me more about incremental backups
no: Fortel meg meir om inkrementell sikkerheitskopiering

en: Memory limit
no: Minnegrense

en: restoration
no: gjenoppretting

en: Incremental
no: inkrementell

en: Full backup
no: Fullstendig sikkerheitskopi

en: now proceeding with the updates...
no: fortset no med oppdateringa...

en: (view log...)
no: (sjå logg...)

en: Backup succeeded
no: Vellykka sikkerheitskopi

en: Every %s hours
no: Kvar %s time

en: search and replace
no: Søk og erstatt

en: Go
no: Start

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
no: Eit søk/bytte kan ikke gjerast om att - er du sikker på at du vil gjere dette?

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
no: Dette kan lett øydelegge sida di. Brukast med forsiktigheit!

en: Replace with
no: Erstatt med

en: Search for
no: Søk etter

en: Search / replace database
no: Søk / erstatt database

en: search term
no: søkeord

en: Too many database errors have occurred - aborting
no: For mange database-feil har oppstått -avslutter

en: read more at %s
no: les meir på %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
no: E-post-rapportar frå UpdraftPlus (gratis utgåva) kjem med dei siste UpdraftPlus.com nyhendene

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
no: N.B. Dersom du installerer UpdraftPlus på fleire WordPress nettsider, så må opprette eit nytt prosjekt på din Google API konsoll for kvar nettside.

en: You have not yet made any backups.
no: Du har ikkje sikkerheitskopiert endå.

en: Database Options
no: Database alternativ

en: Plugins for debugging:
no: Utvidelsar for feilsøking:

en: %s (%s used)
no: %s (%s brukt)

en: Free disk space in account:
no: Ledig lagringsplass på kontoen:

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
no: Denne knappen er deaktivert fordi sikkerheitskopi katalogen er skrivebeskytta (sjå under innstillingar)

en: Existing Backups
no: Eksisterande sikkerheitskopiar

en: Current Status
no: Gjeldande status

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
no: Dersom du vil endre nokon av standardinnstillingene for hva som blir sikkerheitskopiert, for å konfigurere planlagte sikkerheitskopiar, for å sende dine sikkerheitskopiar til ekstern lagring (anbefalast), og meir, gå til fana innstillingar.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
no: For å ta ein sikkerheitskopi, trykk på sikkerheitskopier no knappen.

en: Welcome to UpdraftPlus!
no: Velkomen til UpdraftPlus!

en: Testing...
no: Testar...

en: Backup external database
no: Sikkerheitskopier ekstern database

en: Connection failed.
no: Tilkobling feila.

en: Connection succeeded.
no: Tilkobling var vellykka.

en: %s table(s) found.
no: %s tabell(er) er funnet.

en: database connection attempt failed
no: Tilkobling til database feila

en: database name
no: databasenavn

en: host
no: vert

en: user
no: brukar

en: External database (%s)
no: Ekstern database (%s)

en: External database
no: Ekstern database

en: Back up more databases
no: Ta sikkerheitskopi av fleire databasar

en: It can also backup external databases.
no: Den kan også ta sikkerheitskopi av eksterne databasar.

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
no: Ønskjer du ikkje å bli spionert på? UpdraftPlus Premium kan kryptere din sikkerheitskopi av databasen.

en: use UpdraftPlus Premium
no: bruk UpdraftPlus Premium

en: In %s, path names are case sensitive.
no: I %s skiller banenamna mellom store og små bokstavar.

en: If you leave it blank, then the backup will be placed in the root of your %s
no: Dersom du lar det stå tomt, så vil sikkerheitkopien bli plassert i rota av %s

en: e.g. %s
no: t.d. %s

en: Enter the path of the %s folder you wish to use here.
no: Skriv inn stien til %s mappa som du ønskjer å nytte her.

en: New User's Email Address
no: E-post adresse for ny brukar

en: New User's Username
no: Brukarnamn for ny brukar

en: Admin API Key
no: Admin API nøkkel

en: Admin Username
no: Admin Brukarnamn

en: US or UK Rackspace Account
no: US eller UK Rackspace konto

en: Enter your Rackspace admin username/API key (so that Rackspace can authenticate your permission to create new users), and enter a new (unique) username and email address for the new user and a container name.
no: Skriv inn ditt Rackspace admin brukernamn / API-nøkkel (slik at Rackspace kan kontrollere om du har rettigheiter til å opprette nye brukarar), og skriv inn eit nytt (unikt) brukarnavn og e-postadresse for den nye brukeren og eit "container"-namn.

en: Create new API user and container
no: Opprett ny API-bruker og "container"

en: API Key: %s
no: API-nøkkel: %s

en: Password: %s
no: Passord: %s

en: Username: %s
no: Brukarnavn: %s

en: Cloud Files operation failed (%s)
no: Cloud Files operasjonen var misslykka (%s)

en: Conflict: that user or email address already exists
no: Konflikt: denne brukaren eller e-postadressa finnast frå før

en: You need to enter a valid new email address
no: Du må skrive inn ei gyldig e-post adresse

en: You need to enter a container
no: Du må skrive inn ein "container"

en: You need to enter a new username
no: Du må skrive inn eit nytt brukarnamn

en: You need to enter an admin API key
no: Du må skrive inn ein admin API nøkkel

en: You need to enter an admin username
no: Du må skrive inn eit admin brukarnamn

en: Create a new API user with access to only this container (rather than your whole account)
no: Opprett ein ny API brukar, med tilgang berre til denne "containeren" (i staden for heile kontoen din)

en: Adds enhanced capabilities for Rackspace Cloud Files users
no: Tilfører utvida moglegheiter for Rackspace Cloud Files brukarar

en: Rackspace Cloud Files, enhanced
no: Rackspace Cloud Files, utvida

en: (logs can be found in the UpdraftPlus settings page as normal)...
no: (logg finn du som vanleg i UpdraftPlus på innstillingssida) ...

en: Remember this choice for next time (you will still have the chance to change it)
no: Hugs dette valet til neste gang (du vil fortsatt ha moglegheiter til å endre det)

en: Read more about how this works...
no: Les meir om korleis dette virkar...

en: Proceed with update
no: Fortsett med oppdateringa

en: Do not abort after pressing Proceed below - wait for the backup to complete.
no: Ikkje avbryt etter å ha trykt Fortsett nedanfor - vent på at sikkerheitskopien er fullført.

en: UpdraftPlus Automatic Backups
no: UpdraftPlus Automatisk Sikkerheitskopi

en: Errors have occurred:
no: Ein feil har oppstått:

en: Creating backup with UpdraftPlus...
no: Opprettar sikkerheitskopi med UpdraftPlus...

en: Automatic Backup
no: Automatisk sikkerheitskopi

en: Creating database backup with UpdraftPlus...
no: Opprettar sikkerheitskopi av databasen med UpdraftPlus...

en: themes
no: tema

en: plugins
no: utvidelsar

en: Starting automatic backup...
no: Startar automatisk sikkerheitskopiering...

en: Creating %s and database backup with UpdraftPlus...
no: Opprette %s og sikkerheitskopi av database med UpdraftPlus ...

en: Automatically backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
no: Automatisk sikkerheitskopier (der dette er relevant)  innstikk, tema og WordPress database med UpdraftPlus før du oppdaterer

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL), but you did not check the option to search-and-replace the database. That is usually a mistake.
no: Dette ser ut som en migrasjon (denne sikkerheitskopien er fra ei nettside med ei anna adresse / URL), men du sjekka ikkje muligheiten for å søkje-og-erstatte databasen. Det er vanlegvis feil.

en: The time zone used is that from your WordPress settings, in Settings -> General.
no: Tidssona som er brukt er frå dine innstillingar i WordPress, i Settings -> General.

en: Enter in format HH:MM (e.g. 14:22).
no: Lagre i formatet HH:MM (t.d. 14:22).

en: New site:
no: Ny nettside:

en: Migrated site (from UpdraftPlus)
no: Migrert nettside (frå UpdraftPlus)

en: Enter details for where this new site is to live within your multisite install:
no: Oppgi detaljar om kor denne nye nettsida er inne på din "multisite" installasjon

en: Information needed to continue:
no: Informasjon som ein treng for å kunne fortsette:

en: Processed plugin:
no: Prosessert innstikk:

en: Store at
no: Lagre hos

en: (learn more)
no: (lær meir)

en: Search and replace site location in the database (migrate)
no: Søk etter og erstatt nettside URL i databasen (migrer)

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
no: I databasen vil alle referansar til nettsida si plassering bli erstatta med din gjeldande nettside URL. Den er: %s
