twitter - en to uk translation catalogue (71 entries)

en: Twitter Button Settings
uk: Налаштування Twitter Button

en: Settings saved
uk: Налаштування збережено

en: Error: File size > 32K
uk: Помилка: Розмір файлу > 32K

en: Error: Invalid file type
uk: Помилка: Невірний тип файлу

en: The upload was successful
uk: Завантаження пройшло вдало

en: Error: Failed to move file
uk: Помилка: не вдалося перемістити файл

en: Error: check image width or height
uk: Помилка: перевірте ширину або висоту зображення

en: Uploading Error: check image properties
uk: Помилка завантаження: перевірте властивості зображення

en: All plugin settings were restored.
uk: Всі налаштування плагіну було скинуто до стандартних.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Extra settings
uk: Додаткові налаштування

en: Custom Code
uk: Код користувача

en: Go PRO
uk: Перейти на Pro версію

en: If you want to add twitter buttons to your page or post, please use %s button
uk: Якщо ви хочете додати кнопки твіттера на вашу сторінку або пост, будь ласка, використовуйте кнопку %s

en: You can add Twitter buttons to your page or post by clicking on %s button in the content edit block using the Visual mode. If the button isn't displayed, please use the shortcode %s. Instead of asterisk, please add the necessary buttons separated by commas (Ex:
uk: Ви можете додати кнопки твіттера на вашу сторінку або пост, натиснувши на кнопку %s в блоці редагування контенту в режимі Visual. Якщо кнопка не відображається, будь ласка, використовуйте шорткод %s

en: Twitter buttons position
uk: Розташування кнопок

en: Before
uk: До

en: After
uk: Після

en: Before And After
uk: До і після

en: Only shortcode
uk: Тільки шорткод

en: Show button
uk: Відобразити кнопки

en: Tweet (Share a link)
uk: Твіттнути (дати посилання)

en: Follow me
uk: Читати

en: Hashtag
uk: Мітка

en: Mention
uk: Згадати

en: Language
uk: Мова

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Size
uk: Розмір

en: Small
uk: Маленька

en: Large
uk: Велика

en: Opt-out of tailoring Twitter
uk: Відмовитися від адаптації Твіттера

en: For getting more information about this option, please
uk: Для отримання додаткової інформації про цю опції, будь ласка

en: click here
uk: натисніть тут

en: Settings for the "Tweet" button
uk: Налаштування для кнопки "Твіттнути"

en: Share URL
uk: Відправити URL-адресу

en: the page URL
uk: поточної сторінки

en: home URL
uk: головної сторінки

en: Tweet text
uk: Текст твітту

en: the title of the page
uk: заголовок поточної сторінки

en: Via
uk: За допомогою

en: Tweet been received from the Twitter username
uk: Твітт було отримано від твітт-користувача

en: Recommend
uk: Рекомендувати

en: Enter username of someone you recomend
uk: Ввести твітт-користувача, якому рекомендується

en: Settings for the "Follow me" button
uk: Налаштування для кнопки "Читати"

en: Your username
uk: Ваше ім'я користувача

en: If you do not have Twitter account yet, you should create it using this link
uk: Якщо ви ще не маєте акаунту Twitter, вам слід створити його, використовуючи це посилання

en: "Follow me" button image
uk: Зображення кнопки "Читати"

en: Standard image
uk: Стандартне зображення

en: Custom image
uk: Кастомне зображення

en: To use custom image You need to setup permissions to upload directory of your site
uk: Для того, щоб використовувати кастомне зображення, Вам потрібно встановити необхідні права для папки завантажень Вашого сайту

en: Current image
uk: Поточне зображення

en: Image properties: max image width:100px; max image height:100px; max image size:32Kb; image types:"jpg", "jpeg".
uk: Властивості зображення: макс. ширина зображення: 100px; макс. висота зображення: 100px; макс. розмір зображення: 32Kb; типи зображень: "jpg", "jpeg".

en: Show username
uk: Показувати ім'я користувача

en: Show count
uk: Показувати кількість твіттов

en: Show the number of Twitter accounts following the specified account
uk: Показувати кількість акаунтів твіттера , які твіттнулі цей твітт

en: Settings for the "Hashtag" button
uk: Налаштування для кнопки "Мітка"

en: no URL
uk: URL-адреси немає

en: Settings for the "Mention" button
uk: Налаштування для кнопки "Згадати"

en: Tweet to
uk: Твіттнути для

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Preview
uk: Перегляд

en: Unlock premium options by upgrading to Pro version
uk: Зробити доступними преміум-опції, перейшовши на Pro версію

en: Learn More
uk: Докладніше

en: Please choose the necessary post types (or single pages) where Twitter Button will be displayed:
uk: Будь ласка, оберіть необхідні типи постів (чи сторінок), де буде відображатися Twitter Button:

en: Show URL for pages
uk: Відображати URL сторінок

en: Example of the site's pages tree
uk: Приклад дерева сторінок сайту

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
uk: Якщо ви перейдете на Pro версію, усі налаштування будуть збережені.

en: Tweet
uk: Твіттнути

en: TwitterStories
uk: Твітт історія

en: Please select twitter buttons which will be displayed
uk: Будь-ласка, оберіть твітт кнопки, що будуть відображені

en: Support
uk: Підтримка
