PublishPress Shortlinks Free 1.5.0 - en to el translation catalogue (395 entries)

en: "%%s" cannot be used for auto-listing
el: "%%s" δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αυτόματη καταχώριση

en: "%%s" is already configured
el: "%%s" είναι ήδη ρυθμισμένος

en: "%%s" is not a public post type
el: "%%s" δεν είναι δημόσιος τύπος ανάρτησης

en: "%%s" is not a registered post type
el: "%%s" δεν είναι καταχωρημένος τύπος ανάρτησης

en: %1$s from %2$s visited at %3$s
el: %1$s από %2$s επισκέφτηκε στις %3$s

en: %1$s visited at %2$s
el: %1$s επισκέφθηκε στις %2$s

en: %d log entries deleted successfully.
el: %d καταχωρήσεις ημερολογίου διαγράφηκαν επιτυχώς.

en: %d shortlink(s) will be exported.
el: %d συντομία(ες) θα εξαχθούν.

en: %d shortlinks failed to import
el: %d σύνδεσμοι απέτυχαν να εισαχθούν

en: %d shortlinks successfully imported
el: %d σύνδεσμοι εισήχθησαν με επιτυχία

en: %d shortlinks updated
el: %d συντομίες ενημερώθηκαν

en: 301 (Permanent)
el: 301 (Μόνιμο)

en: 302 (Temporary)
el: 302 (Προσωρινό)

en: 307 (Temporary)
el: 307 (Προσωρινό)

en: About
el: Σχετικά

en: Access Denied
el: Απαγορευμένη Πρόσβαση

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add Post Type
el: Προσθήκη Τύπου Δημοσίευσης

en: Add Shortlink
el: Προσθήκη Συντομευμένου Συνδέσμου

en: Add a prefix between your domain name and shortlink.
el: Προσθέστε ένα πρόθεμα μεταξύ του ονόματος τομέα σας και του σύντομου συνδέσμου.

en: Add keywords separated by commas or on separate lines. Each keyword will link to this shortlink.
el: Προσθέστε λέξεις-κλειδιά χωρισμένες με κόμματα ή σε ξεχωριστές γραμμές. Κάθε λέξη-κλειδί θα συνδέεται με αυτό το σύνδεσμο.

en: Add post types and configure when their shortlinks should appear in the "All Links" table. Changes are saved automatically.
el: Προσθέστε τύπους δημοσιεύσεων και ρυθμίστε πότε θα πρέπει οι συντομεύσεις τους να εμφανίζονται στον πίνακα "Όλοι οι Σύνδεσμοι". Οι αλλαγές αποθηκεύονται αυτόματα.

en: Adds rel="nofollow" attribute. Recommended for external links and untrusted sources.
el: Προσθέτει το χαρακτηριστικό rel="nofollow". Συνιστάται για εξωτερικούς συνδέσμους και μη αξιόπιστες πηγές.

en: Adds rel="sponsored" attribute. Recommended for affiliate links and paid promotions.
el: Προσθέτει το χαρακτηριστικό rel="sponsored". Συνιστάται για συνδέσμους συνεργατών και πληρωμένες προωθήσεις.

en: Advanced Auto-Link Settings
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις Αυτόματης Σύνδεσης

en: After the expiration date and time pass, visitors will no longer be able to access the shortlink.
el: Μετά την παρέλευση της ημερομηνίας και ώρας λήξης, οι επισκέπτες δεν θα μπορούν πλέον να έχουν πρόσβαση στον σύντομο σύνδεσμο.

en: All
el: Όλα

en: All Logs
el: Όλες οι Καταγραφές

en: All Shortlinks
el: Όλες οι Σύντομες Συνδέσεις

en: All categories
el: Όλες οι κατηγορίες

en: All link types
el: Όλοι οι τύποι λινκ

en: All logs have been cleared.
el: Όλα τα ημερολόγια έχουν διαγραφεί.

en: Allow logged-out visitors to view revision content via shortlinks.
el: Επιτρέψτε στους αποσυνδεδεμένους επισκέπτες να δουν το περιεχόμενο της αναθεώρησης μέσω σύντομων συνδέσμων.

en: Allowed Post Statuses
el: Επιτρεπόμενες Καταστάσεις Δημοσίευσης

en: Analytics
el: Αναλύσεις

en: Analytics reset successfully.
el: Οι αναλύσεις επαναφέρθηκαν με επιτυχία.

en: Any parameters added to the short URL (e.g., ?utm_source=email) will be forwarded to the target URL.
el: Οποιεσδήποτε παράμετροι προστεθούν στο σύντομο URL (π.χ., ?utm_source=email) θα προωθηθούν στο στόχο URL.

en: Are you sure you want to clear all logs?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να καθαρίσετε όλες τις καταγραφές;

en: Are you sure you want to delete this log entry?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτήν την καταχώρηση ημερολογίου;

en: Are you sure you want to remove this post type?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να αφαιρέσετε αυτό το post type;

en: Are you sure you want to reset the analytics for this period? This action cannot be undone.
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις αναλύσεις για αυτή την περίοδο; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Auto-Link Color
el: Χρώμα Αυτόματης Σύνδεσης

en: Auto-Link Exceptions
el: Εξαιρέσεις Αυτόματης Σύνδεσης

en: Auto-Linking
el: Αυτόματη Σύνδεση

en: Auto-List Links
el: Αυτόματη Λίστα Συνδέσμων

en: Auto-List Shortlinks
el: Αυτόματη Λίστα Συντομεύσεων

en: Auto-linking
el: Αυτόματη σύνδεση

en: Autolink Keywords
el: Αυτόματη Σύνδεση Λέξεων-κλειδιά

en: Automatically convert keywords to shortlinks in post content.
el: Μετατροπή λέξεων-κλειδιών σε σύνδεσμους αυτόματα στο περιεχόμενο της ανάρτησης.

en: Broken
el: Σπασμένος

en: By default, PublishPress Revisions blocks visitors from viewing revision previews. When enabled, revision shortlinks will render the revision content directly for logged-out visitors instead of redirecting to the preview URL.
el: Από προεπιλογή, το PublishPress Revisions εμποδίζει τους επισκέπτες να δουν τις προεπισκοπήσεις αναθεώρησης. Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι σύντομοι σύνδεσμοι αναθεώρησης θα απεικονίζουν το περιεχόμενο της αναθεώρησης απευθείας για αποσυνδεδεμένους επισκέπτες αντί να ανακατευθύνουν στη διεύθυνση URL προεπισκόπησης.

en: CSV must contain a column for target URL (e.g., "url", "target_url", "destination_url").
el: Το CSV πρέπει να περιέχει μια στήλη για το URL προορισμού (π.χ., "url", "target_url", "destination_url").

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Category
el: Κατηγορία

en: Change File
el: Αλλαγή Αρχείου

en: Check All Links
el: Ελέγξτε Όλους τους Συνδέσμους

en: Check Visible Links
el: Ελέγξτε Ορατούς Συνδέσμους

en: Check whether your shortlinks redirect visitors to working destination pages.
el: Ελέγξτε εάν οι σύντομοι σύνδεσμοι ανακατευθύνουν τους επισκέπτες σε λειτουργικές σελίδες προορισμού.

en: Choose how auto-linked keywords should open.
el: Επιλέξτε πώς θα ανοίγουν οι αυτόματα συνδεδεμένες λέξεις-κλειδιά.

en: Choose the color for auto-linked keywords.
el: Επιλέξτε το χρώμα για αυτόματα συνδεδεμένες λέξεις-κλειδιά.

en: Choose where visitors should go when they click an expired link.
el: Επιλέξτε πού θα πρέπει να πηγαίνουν οι επισκέπτες όταν κάνουν κλικ σε έναν ληγμένο σύνδεσμο.

en: Clear Logs
el: Καθαρισμός Καταγραφών

en: Click here if you are not redirected
el: Κάντε κλικ εδώ αν δεν ανακατευθυνθείτε

en: Click on your preferred one to Download the extension.
el: Κάντε κλικ στον προτιμώμενο σας για να κατεβάσετε την επέκταση.

en: Click to copy
el: Κάντε κλικ για αντιγραφή

en: Clicked %s times
el: Κλικ %s φορές

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Configuration saved successfully
el: Η ρύθμιση αποθηκεύτηκε επιτυχώς

en: Configuration unchanged (already saved)
el: Η ρύθμιση δεν άλλαξε (έχει ήδη αποθηκευτεί)

en: Configure Post Types
el: Ρύθμιση Τύπων Δημοσιεύσεων

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Content inside elements with these classes or IDs will not have autolinks applied.
el: Περιεχόμενο μέσα σε στοιχεία με αυτές τις κλάσεις ή IDs δεν θα έχει εφαρμοσμένους αυτόματους συνδέσμους.

en: Copied
el: Αντιγράφηκε

en: Copied.
el: Αντιγράφηκε.

en: Could not read the file.
el: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου.

en: Create
el: Δημιουργία

en: Create New Shortlink
el: Δημιουργία Νέας Συντόμευσης Λινκ

en: Create Shortlink
el: Δημιουργία Συντομευμένου Συνδέσμου

en: Create shortlinks from anywhere inside your WordPress dashboard.
el: Δημιουργήστε σύντομα links από οπουδήποτε μέσα στον πίνακα ελέγχου του WordPress.

en: Creating...
el: Δημιουργείται...

en: Ctrl or Cmd + /
el: Ctrl ή Cmd + /

en: Custom Alt Text
el: Προσαρμοσμένο Εναλλακτικό Κείμενο

en: Custom Text
el: Προσαρμοσμένο Κείμενο

en: Custom prefix slug.
el: Προσαρμοσμένο πρόθεμα slug.

en: Customize the notice shown for each enabled non-published status. Available placeholders: {status}, {date}, {title}.
el: Προσαρμόστε την ειδοποίηση που εμφανίζεται για κάθε ενεργή μη δημοσιευμένη κατάσταση. Διαθέσιμα placeholders: {status}, {date}, {title}.

en: Default Password
el: Προεπιλεγμένος Κωδικός Πρόσβασης

en: Default maximum times a keyword should be autolinked per post.
el: Προεπιλεγμένος μέγιστος αριθμός φορών που πρέπει να συνδέεται αυτόματα μια λέξη-κλειδί ανά ανάρτηση.

en: Default minimum times a keyword must appear before being autolinked.
el: Προεπιλεγμένος ελάχιστος αριθμός φορών που πρέπει να εμφανίζεται μια λέξη-κλειδί πριν συνδεθεί αυτόματα.

en: Default password for protected links
el: Προεπιλεγμένος κωδικός πρόσβασης για προστατευμένους συνδέσμους

en: Default redirection method for shortlinks
el: Προκαθορισμένη μέθοδος ανακατεύθυνσης για σύντομους συνδέσμους

en: Deferred
el: Αναβληθέν

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Desktop
el: Επιτραπέζιος

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
el: Λεπτομερής τεκμηρίωση είναι επίσης διαθέσιμη στον ιστότοπο του πρόσθετου.

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Display a custom notice page before automatically redirecting visitors.
el: Εμφανίστε μια προσαρμοσμένη σελίδα ειδοποίησης πριν από την αυτόματη ανακατεύθυνση των επισκεπτών.

en: Display shortlink column when viewing revisions in PublishPress Revisions.
el: Εμφάνιση στήλης σύντομου συνδέσμου κατά την προβολή των αναθεωρήσεων στο PublishPress Revisions.

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Download QR Code
el: Λήψη QR Code

en: Download all your shortlinks as a CSV file. The export includes labels, target URLs, slugs, redirect settings, global-setting modes, and more. Password protection settings are not exported.
el: Κατεβάστε όλα τα σύντομα λινκ σας ως αρχείο CSV. Η εξαγωγή περιλαμβάνει ετικέτες, διευθύνσεις URL προορισμού, slugs, ρυθμίσεις ανακατεύθυνσης, παγκόσμιες ρυθμίσεις και άλλα. Οι ρυθμίσεις προστασίας με κωδικό δεν εξάγονται.

en: Download the Extension
el: Λήψη της Επέκτασης

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit shortlink settings
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων συντομευμένου συνδέσμου

en: Elementor Detected:
el: Ανιχνεύτηκε Elementor:

en: Elementor is active. Shortlink prefix has been automatically disabled, it is required for optimal compatibility with Elementor revisions.
el: Το Elementor είναι ενεργό. Το πρόθεμα Shortlink έχει απενεργοποιηθεί αυτόματα, είναι απαραίτητο για βέλτιστη συμβατότητα με τις αναθεωρήσεις Elementor.

en: Empty CSV file.
el: Κενό αρχείο CSV.

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable Auto-Linking
el: Ενεργοποίηση Αυτόματης Σύνδεσης

en: Enable Expiration
el: Ενεργοποίηση Λήξης

en: Enable or disable the shortlink.
el: Ενεργοποιήστε ή απενεργοποιήστε το σύντομο σύνδεσμο.

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enter a long URL and make a shortlink
el: Εισάγετε μια μακρά διεύθυνση URL και δημιουργήστε έναν συντομευμένο σύνδεσμο

en: Enter custom alt text for the linked keywords. This is only used if "Custom Text" is selected above.
el: Εισάγετε προσαρμοσμένο εναλλακτικό κείμενο για τις συνδεδεμένες λέξεις-κλειδιά. Αυτό χρησιμοποιείται μόνο αν επιλεγεί "Προσαρμοσμένο Κείμενο" παραπάνω.

en: Enter password to continue:
el: Εισάγετε τον κωδικό πρόσβασης για να συνεχίσετε:

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error(s) for TinyPress Slug:
el: Σφάλμα(τα) για τον TinyPress Slug:

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Exclude Terms from Auto Links
el: Εξαίρεση όρων από αυτόματους συνδέσμους

en: Expiration Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Expiration Enabled
el: Ενεργοποίηση Λήξης

en: Expiration Time
el: Ώρα Λήξης

en: Expired Redirect Settings
el: Ρυθμίσεις ληγμένης ανακατεύθυνσης

en: Expired Redirect URL
el: URL ληγμένης ανακατεύθυνσης

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export CSV
el: Εξαγωγή CSV

en: External
el: Εξωτερικό

en: Failed to create shortlink: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας συντομίας: %s

en: Failed to reset analytics.
el: Αποτυχία επαναφοράς αναλύσεων.

en: Failed to save configuration to database
el: Αποτυχία αποθήκευσης ρύθμισης στη βάση δεδομένων

en: Field mappings: %s
el: Χαρτογραφήσεις πεδίων: %s

en: Filter by category
el: Φίλτρο κατά κατηγορία

en: Filter by link type
el: Φιλτράρισμα κατά τύπο λινκ

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Final URL
el: Τελική Διεύθυνση URL

en: For admin purpose only.
el: Μόνο για σκοπούς διαχείρισης.

en: From %1$s, visited at %2$s
el: Από %1$s, επισκέφθηκε στις %2$s

en: General
el: Γενικά

en: Hide the "Shorten" button from the WordPress admin bar.
el: Απόκρυψη του κουμπιού "Συντόμευση" από τη γραμμή διαχείρισης του WordPress.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. Thank you!
el: Αν σας αρέσει %1$s παρακαλούμε αφήστε μας μια %2$s αξιολόγηση. Ευχαριστούμε!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
el: Αν χρειάζεστε βοήθεια ή έχετε μια νέα πρόταση λειτουργίας, ενημερώστε μας.

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import / Export
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή

en: Import / Export Shortlinks
el: Εισαγωγή / Εξαγωγή Συνδέσμων

en: Import CSV
el: Εισαγωγή CSV

en: Import Preview
el: Προεπισκόπηση Εισαγωγής

en: Import complete!
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε!

en: Import failed. Please check the file and try again.
el: Η εισαγωγή απέτυχε. Παρακαλώ ελέγξτε το αρχείο και δοκιμάστε ξανά.

en: Importing...
el: Εισαγωγή...

en: Incorrect password. Please try again.
el: Λάθος κωδικός πρόσβασης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Insert Shortlink
el: Εισαγωγή Συντόμευσης Λινκ

en: Internal
el: Εσωτερικό

en: Invalid URL scheme. Only http, https, ftp, ftps, and mailto are allowed.
el: Μη έγκυρη δομή διεύθυνσης URL. Επιτρέπονται μόνο http, https, ftp, ftps και mailto.

en: Invalid URL.
el: Μη έγκυρη διεύθυνση URL.

en: Invalid configuration format - expected array
el: Μη έγκυρη μορφή ρύθμισης - αναμενόταν πίνακας

en: Invalid nonce verification.
el: Μη έγκυρη επαλήθευση nonce.

en: Invalid or empty URL
el: Μη έγκυρη ή κενή διεύθυνση URL

en: Invalid post ID or post type.
el: Μη έγκυρος ID ανάρτησης ή τύπος ανάρτησης.

en: Invalid post ID.
el: Μη έγκυρο ID ανάρτησης.

en: Invalid revision ID.
el: Μη έγκυρος αναγνωριστικός αριθμός αναθεώρησης.

en: Invalid shortlink ID
el: Μη έγκυρο ID συντόμευσης λινκ

en: Invalid shortlink ID.
el: Μη έγκυρος ID σύνδεσμου.

en: Keyboard Shortcut
el: Συντόμευση Πληκτρολογίου

en: Keyword must appear this many times before being autolinked.
el: Η λέξη-κλειδί πρέπει να εμφανίζεται τόσες φορές πριν συνδεθεί αυτόματα.

en: Keywords
el: Λέξεις-κλειδιά

en: Keywords longer than this will not be autolinked.
el: Λέξεις-κλειδιά μεγαλύτερες από αυτό δεν θα συνδεθούν αυτόματα.

en: Keywords shorter than this will not be autolinked.
el: Λέξεις-κλειδιά μικρότερες από αυτό δεν θα συνδεθούν αυτόματα.

en: Label
el: Ετικέτα

en: Label *
el: Ετικέτα *

en: Last 1 Month
el: Τελευταίος 1 μήνας

en: Last 1 Year
el: Τελευταίος 1 χρόνος

en: Last 7 Days
el: Τελευταίες 7 ημέρες

en: Link - %s
el: Σύνδεσμος - %s

en: Link Alt Text
el: Εναλλακτικό Κείμενο Λινκ

en: Link Expired
el: Η σύνδεση έχει λήξει

en: Link Health
el: Σύνδεσμος Υγείας

en: Link Label
el: Ετικέτα Συνδέσμου

en: Link Status
el: Κατάσταση Συνδέσμου

en: Link Title
el: Τίτλος Συνδέσμου

en: Link Type
el: Τύπος Συνδέσμου

en: Log entry deleted successfully.
el: Η καταχώρηση ημερολογίου διαγράφηκε επιτυχώς.

en: Logs
el: Καταγραφές

en: Long URL
el: Μακρά διεύθυνση URL

en: Mark links as sponsored content
el: Επισήμανση συνδέσμων ως χορηγούμενο περιεχόμενο

en: Mark links as sponsored content.
el: Σημειώστε τους συνδέσμους ως χορηγούμενο περιεχόμενο.

en: Maximum Character Length
el: Μέγιστο μήκος χαρακτήρα

en: Maximum Keywords Linked
el: Μέγιστος αριθμός συνδεδεμένων λέξεων-κλειδιών

en: Maximum Links Per Post
el: Μέγιστοι σύνδεσμοι ανά ανάρτηση

en: Maximum number of times this keyword should be autolinked per post.
el: Μέγιστος αριθμός φορών που αυτή η λέξη-κλειδί πρέπει να συνδέεται αυτόματα ανά ανάρτηση.

en: Minimum Character Length
el: Ελάχιστο μήκος χαρακτήρα

en: Minimum Keyword Usage
el: Ελάχιστη Χρήση Λέξεων-Κλειδιών

en: Mobile
el: Κινητό

en: Must be at least 1 minute in the future. Combined with the date above to set the exact expiration moment.
el: Πρέπει να είναι τουλάχιστον 1 λεπτό στο μέλλον. Συνδυασμένο με την ημερομηνία παραπάνω για να ορίσετε την ακριβή στιγμή λήξης.

en: Need PublishPress Shortlinks Support?
el: Χρειάζεστε υποστήριξη για τα PublishPress Shortlinks;

en: Needs work
el: Χρειάζεται δουλειά

en: Never
el: Ποτέ

en: New tab
el: Νέο παράθυρο

en: No file uploaded or upload error.
el: Δεν έχει ανεβεί κανένα αρχείο ή σφάλμα κατά την ανέβασμα.

en: No post types configured yet. Click "Add Post Type" to get started.
el: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα τύποι δημοσιεύσεων. Κάντε κλικ στο "Προσθήκη Τύπου Δημοσίευσης" για να ξεκινήσετε.

en: No shortlink
el: Καμία shortlink

en: No shortlinks found
el: Δεν βρέθηκαν συντομεύσεις λινκ

en: Not yet submitted
el: Μη υποβληθείσα ακόμη

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Notice Messages
el: Μηνύματα Ειδοποίησης

en: Notice Post Statuses
el: Καταστάσεις Αναρτήσεων Ειδοποίησης

en: OFF
el: ΑΝΕΝΕΡΓΟ

en: ON
el: ΕΝΕΡΓΟ

en: Only selected user roles can access the Settings screen.
el: Μόνο οι επιλεγμένοι ρόλοι χρηστών μπορούν να έχουν πρόσβαση στην οθόνη ρυθμίσεων.

en: Only selected user roles can create or edit links.
el: Μόνο οι επιλεγμένοι ρόλοι χρηστών μπορούν να δημιουργήσουν ή να επεξεργαστούν συνδέσμους.

en: Only selected user roles can see the Analytics tab and the Logs screen.
el: Μόνο οι επιλεγμένοι ρόλοι χρηστών μπορούν να δουν την καρτέλα Analytics και την οθόνη των αρχείων καταγραφής.

en: Only selected user roles can view the complete list of Shortlinks.
el: Μόνο οι επιλεγμένοι ρόλοι χρηστών μπορούν να δουν τη συνολική λίστα των σύντομων συνδέσμων.

en: Open Auto-Links In
el: Άνοιγμα Αυτόματων Συνδέσμων Σε

en: Open in New Tab
el: Άνοιγμα σε Νέα Καρτέλα

en: Optional shortlink label
el: Προαιρετική ετικέτα συντόμευσης λινκ

en: Options
el: Επιλογές

en: Parameter Forwarding
el: Προώθηση Παραμέτρων

en: Pass URL parameters to target links
el: Περάστε παραμέτρους URL στους στοχευόμενους συνδέσμους

en: Pass URL parameters to the target link.
el: Περάστε παραμέτρους URL στον στόχο σύνδεσμο.

en: Password
el: Κωδικός

en: Password Protected Link
el: Σύνδεσμος με προστασία κωδικού πρόσβασης

en: Password Protection
el: Προστασία με Κωδικό

en: Passwords are case sensitive.
el: Οι κωδικοί είναι ευαίσθητοι σε πεζά και κεφαλαία γράμματα.

en: Pending Review
el: Σε Αναμονή Αναθεώρησης

en: Permission denied
el: Η άδεια απορρίφθηκε

en: Permission denied - you must be an administrator
el: Η άδεια απορρίφθηκε - πρέπει να είστε διαχειριστής

en: Permission denied.
el: Άρνηση άδειας.

en: Please enter a valid URL
el: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL

en: Please select a CSV file.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα αρχείο CSV.

en: Please upload a CSV file.
el: Παρακαλώ ανεβάστε ένα αρχείο CSV.

en: Post Status
el: Κατάσταση Δημοσίευσης

en: Post Status Visibility
el: Ορατότητα Κατάστασης Δημοσίευσης

en: Post Title
el: Τίτλος Ανάρτησης

en: Post Types
el: Τύποι Αναρτήσεων

en: Post not found.
el: Η ανάρτηση δεν βρέθηκε.

en: Post type is required
el: Το post type είναι υποχρεωτικό

en: Prevent Auto Links Inside Classes or IDs
el: Αποτροπή Αυτόματης Σύνδεσης Μέσα σε Κλάσεις ή IDs

en: Prevent Auto Links Inside Elements
el: Αποτροπή Αυτόματης Σύνδεσης Μέσα σε Στοιχεία

en: Prevent Auto Links on Blocks
el: Αποτροπή Αυτόματης Σύνδεσης σε Μπλοκ

en: Prevent Auto Links on Shortcodes
el: Αποτροπή Αυτόματης Σύνδεσης σε Σύντομες Κωδικοποιήσεις

en: Prevent search engines from following links
el: Απαγόρευση στις μηχανές αναζήτησης να ακολουθούν συνδέσμους

en: Prevent search engines from following this link.
el: Αποτρέψτε τις μηχανές αναζήτησης από το να ακολουθούν αυτόν τον σύνδεσμο.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview failed.
el: Η προεπισκόπηση απέτυχε.

en: Previewing...
el: Προεπισκόπηση...

en: Private
el: Ιδιωτικό

en: Pro Feature
el: Pro Χαρακτηριστικό

en: PublishPress Shortlinks
el: Σύντομες Συνδέσεις PublishPress

en: PublishPress Statuses Plugin Detected:
el: PublishPress Shortlinks Free

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Redirect Method
el: Μέθοδος Ανακατεύθυνσης

en: Redirection
el: Ανακατεύθυνση

en: Redirection Method
el: Μέθοδος ανακατεύθυνσης

en: Redirects
el: Ανακατευθύνσεις

en: Rejected
el: Απορρίφθηκε

en: Remove from Admin Bar
el: Αφαίρεση από τη Γραμμή Διαχείρισης

en: Request Support
el: Αίτηση Υποστήριξης

en: Reset Month's Analytics
el: Επαναφορά Αναλύσεων Μήνα

en: Reset Today's Analytics
el: Επαναφορά Αναλύσεων Σήμερα

en: Reset Week's Analytics
el: Επαναφορά Αναλύσεων Εβδομάδας

en: Reset Year's Analytics
el: Επαναφορά Αναλύσεων Έτους

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Revision Link Visibility
el: Ορατότητα Συνδέσμου Αναθεώρησης

en: Revision Visibility for Visitors
el: Ορατότητα αναθεώρησης για επισκέπτες

en: Revision: %s
el: Αναθεώρηση: %s

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Role Management
el: Διαχείριση Ρόλων

en: Same tab
el: Ίδιο παράθυρο

en: Saved!
el: Αποθηκεύτηκε!

en: Saving...
el: Αποθήκευση...

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Search Shortlinks
el: Αναζήτηση Συντομευμένων Συνδέσμων

en: Search and select blocks...
el: Αναζητήστε και επιλέξτε μπλοκ...

en: Search shortlinks...
el: Αναζητήστε συντομεύσεις λινκ...

en: Search term is required
el: Η αναζητούμενη φράση είναι υποχρεωτική

en: Secure your shortlink.
el: Ασφαλίστε τον σύντομο σύνδεσμο σας.

en: Secure your shortlinks
el: Ασφαλίστε τους σύντομους συνδέσμους σας

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Security check failed.
el: Η έλεγχη ασφαλείας απέτυχε.

en: See More Rows
el: Δείτε Περισσότερες Γραμμές

en: Select a method
el: Επιλέξτε μια μέθοδο

en: Select a post type
el: Επιλέξτε ένα post type

en: Select redirection method
el: Επιλέξτε μέθοδο ανακατεύθυνσης

en: Select the date when this shortlink should stop working
el: Επιλέξτε την ημερομηνία που αυτός ο σύντομος σύνδεσμος θα πρέπει να σταματήσει να λειτουργεί

en: Select the date when this shortlink should stop working.
el: Επιλέξτε την ημερομηνία που θα πρέπει να σταματήσει να λειτουργεί αυτός ο σύντομος σύνδεσμος.

en: Select the time when the shortlink should expire
el: Επιλέξτε την ώρα που ο σύντομος σύνδεσμος θα πρέπει να λήξει

en: Select the time when the shortlink should expire.
el: Επιλέξτε την ώρα που θα πρέπει να λήξει ο σύντομος σύνδεσμος.

en: Select which post statuses are accessible when visiting a PublishPress shortlink.
el: Επιλέξτε ποιες καταστάσεις δημοσίευσης είναι προσβάσιμες κατά την επίσκεψη σε μια συντόμευση του PublishPress.

en: Set an expiration date and time for shortlinks
el: Ορίστε μια ημερομηνία και ώρα λήξης για τους σύντομους συνδέσμους

en: Set an expiration date and time for shortlinks.
el: Ορίστε μια ημερομηνία και ώρα λήξης για τους σύντομους συνδέσμους.

en: Set the alt text for the linked keywords in the frontend of the site.
el: Ορίστε το εναλλακτικό κείμενο για τις συνδεδεμένες λέξεις-κλειδιά στην πρόσοψη της ιστοσελίδας.

en: Set the default destination for all expired shortlinks.
el: Ορίστε τον προεπιλεγμένο προορισμό για όλους τους ληγμένους σύντομους συνδέσμους.

en: Set when links should be auto-listed for each post type
el: Ορίστε πότε θα πρέπει οι σύνδεσμοι να καταχωρούνται αυτόματα για κάθε τύπο δημοσίευσης

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Share this with users.
el: Μοιραστείτε αυτό με τους χρήστες.

en: Short Slug
el: Σύντομος Σύνδεσμος

en: Short String *
el: Σύντομο Κείμενο *

en: Short string of this URL.
el: Σύντομο κείμενο αυτού του URL.

en: Shorten
el: Σύντμηση

en: Shortlink Label
el: Ετικέτα Σύντομου Λινκ

en: Shortlink Prefix
el: Πρόθεμα Shortlink

en: Shortlink created successfully.
el: Ο σύνδεσμος μικρού μήκους δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Shortlink not found
el: Δεν βρέθηκε το σύνδεσμος

en: Shortlink prefix is required for proper rendering of Elementor revisions. It is advisable to keep it enabled.
el: Το πρόθεμα Shortlink είναι απαραίτητο για την σωστή απόδοση των αναθεωρήσεων Elementor. Συνιστάται να παραμείνει ενεργοποιημένο.

en: Shortlink will appear here
el: Ο συντομευμένος σύνδεσμος θα εμφανιστεί εδώ

en: Show Expiration Notice
el: Εμφάνιση ειδοποίησης λήξης

en: Show Less
el: Εμφάνιση Λιγότερων

en: Show Shortlink in Revision Table
el: Εμφάνιση σύντομου συνδέσμου στον πίνακα αναθεωρήσεων

en: Show a frontend notice when an internal shortlink displays a post that is not published.
el: Εμφάνιση ειδοποίησης στο frontend όταν ένας εσωτερικός σύντομος σύνδεσμος εμφανίζει μια ανάρτηση που δεν είναι δημοσιευμένη.

en: Show a notice page for expired shortlinks briefly before redirecting.
el: Εμφανίστε μια σελίδα ειδοποίησης για ληγμένους συνδέσμους για λίγο πριν από την ανακατεύθυνση.

en: Show a notice page for expired shortlinks briefly before redirecting. You can customize the content of this message.
el: Εμφανίστε μια σελίδα ειδοποίησης για ληγμένους συνδέσμους για λίγο πριν από την ανακατεύθυνση. Μπορείτε να προσαρμόσετε το περιεχόμενο αυτού του μηνύματος.

en: Showing %1$d preview row(s) from %2$d importable row(s).
el: Εμφάνιση %1$d προεπισκόπηση(ών) από %2$d εισαγώγιμες γραμμές.

en: Sorry, you are not allowed to access shortlink settings.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να αποκτήσετε πρόσβαση στις ρυθμίσεις των σύντομων συνδέσεων.

en: Sorry, you are not allowed to access shortlinks.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να αποκτήσετε πρόσβαση στις σύντομες συνδέσεις.

en: Sorry, you are not allowed to create shortlinks.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να δημιουργήσετε σύντομες συνδέσεις.

en: Sorry, you are not allowed to edit shortlinks.
el: Λυπάμαι, δεν έχετε άδεια να επεξεργαστείτε τις σύντομες συνδέσεις.

en: Sponsored
el: Χορηγούμενο

en: Sponsored Link
el: Χορηγούμενος Λινκ

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Status
el: Κατάσταση

en: Submit
el: Υποβολή

en: Submitted for approval
el: Υποβλήθηκε για έγκριση

en: Supported columns:
el: Υποστηριζόμενες στήλες:

en: Tablet
el: Ταμπλέτα

en: Target URL
el: URL Προορισμού

en: Target URL *
el: Στόχος URL *

en: Target URL is required
el: Η διεύθυνση URL προορισμού είναι υποχρεωτική

en: Target url not found.
el: Η διεύθυνση URL στόχος δεν βρέθηκε.

en: Terms inside these Gutenberg blocks will not have autolinks applied.
el: Οι όροι μέσα σε αυτά τα μπλοκ Gutenberg δεν θα έχουν εφαρμοσμένα αυτόματα λινκ.

en: Terms inside these HTML tags will not have autolinks applied.
el: Όροι μέσα σε αυτές τις ετικέτες HTML δεν θα έχουν εφαρμοσμένους αυτόματους συνδέσμους.

en: Terms inside these shortcodes will not have autolinks applied.
el: Όροι μέσα σε αυτές τις σύντομες κωδικοποιήσεις δεν θα έχουν εφαρμοσμένους αυτόματους συνδέσμους.

en: The best link manager for WordPress. Your links are brandable, trackable, and can have custom view permissions.
el: Ο καλύτερος διαχειριστής συνδέσμων για WordPress. Οι σύνδεσμοι σας είναι επώνυμοι, παρακολουθήσιμοι και μπορούν να έχουν προσαρμοσμένα δικαιώματα προβολής.

en: These terms will never be autolinked.
el: Αυτοί οι όροι δεν θα συνδεθούν ποτέ αυτόματα.

en: This feature is available in PublishPress Shortlinks Pro.
el: Αυτό το χαρακτηριστικό είναι διαθέσιμο στο PublishPress Shortlinks Pro.

en: This link has expired
el: Αυτή η σύνδεση έχει λήξει

en: This link is expired.
el: Αυτή η σύνδεση έχει λήξει.

en: This link is not active.
el: Αυτή η σύνδεση δεν είναι ενεργή.

en: This link is not containing the right prefix slug.
el: Αυτή η σύνδεση δεν περιέχει το σωστό πρόθεμα slug.

en: This links to a revision
el: Αυτός ο σύνδεσμος οδηγεί σε μια αναθεώρηση

en: This links to an external website
el: Αυτός ο σύνδεσμος οδηγεί σε μια εξωτερική ιστοσελίδα

en: This links to your post
el: Αυτός ο σύνδεσμος οδηγεί στην ανάρτησή σας

en: This notice only applies to internal shortlinks that render post content directly. External shortlinks are not affected.
el: Αυτή η ειδοποίηση ισχύει μόνο για εσωτερικούς σύντομους συνδέσμους που αποδίδουν περιεχόμενο ανάρτησης απευθείας. Οι εξωτερικοί σύντομοι σύνδεσμοι δεν επηρεάζονται.

en: This password will be used for links that have password protection enabled via global settings. Passwords are case sensitive.
el: Αυτός ο κωδικός πρόσβασης θα χρησιμοποιηθεί για συνδέσμους που έχουν ενεργοποιημένη την προστασία με κωδικό μέσω των παγκόσμιων ρυθμίσεων. Οι κωδικοί πρόσβασης είναι ευαίσθητοι σε πεζά και κεφαλαία γράμματα.

en: This plugin can be deleted.
el: Αυτή η επέκταση μπορεί να διαγραφεί.

en: This post is in {status} status. It is not visible to the public.
el: Αυτή η ανάρτηση είναι σε κατάσταση {status}. Δεν είναι ορατή στο κοινό.

en: This post is in {status} status. It will become visible to the public on {date}.
el: Αυτή η ανάρτηση είναι σε κατάσταση {status}. Θα γίνει ορατή στο κοινό στις {date}.

en: This setting is inherited from global settings. Choose another option to override it for this shortlink.
el: Αυτή η ρύθμιση κληρονομείται από τις παγκόσμιες ρυθμίσεις. Επιλέξτε άλλη επιλογή για να την παρακάμψετε για αυτόν τον σύντομο σύνδεσμο.

en: This text will be added between your domain name and shortlink.
el: Αυτό το κείμενο θα προστεθεί μεταξύ του ονόματος τομέα σας και του σύντομου συνδέσμου.

en: This will import shortlinks from the CSV file. Continue?
el: Αυτό θα εισάγει τους συνδέσμους από το αρχείο CSV. Θέλετε να συνεχίσετε;

en: Tiny slug could not created.
el: Δεν μπόρεσε να δημιουργηθεί Tiny slug.

en: TinyPress Shortlinks Notice:
el: Ειδοποίηση TinyPress Shortlinks:

en: Title
el: Τίτλος

en: To use core PublishPress statuses with Shortlinks, Please enable the Shortlinks post type in PublishPress Statuses workflow settings.
el: Για να χρησιμοποιήσετε τους βασικούς σταθμούς PublishPress με Shortlinks, παρακαλώ ενεργοποιήστε τον τύπο δημοσίευσης Shortlinks στις ρυθμίσεις ροής εργασίας των σταθμών PublishPress.

en: Today
el: Σήμερα

en: Too Many Requests
el: Πάρα πολλές αιτήσεις

en: Too many invalid shortlink requests. Please try again later.
el: Πάρα πολλές μη έγκυρες αιτήσεις σύντομων συνδέσμων. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Total maximum autolinks allowed per post/page.
el: Συνολικός μέγιστος αριθμός αυτόματων συνδέσμων που επιτρέπεται ανά ανάρτηση/σελίδα.

en: Unauthorized.
el: Μη εξουσιοδοτημένο.

en: Unknown error.
el: Άγνωστο σφάλμα.

en: Unpublished Content Notice
el: Ειδοποίηση Μη Δημοσιευμένου Περιεχομένου

en: Upgrade to Pro
el: Αναβάθμιση σε Pro

en: Upload a CSV file to bulk-create shortlinks. The CSV must contain at minimum a "target_url" column. Password protection settings are intentionally not imported.
el: Ανεβάστε ένα αρχείο CSV για μαζική δημιουργία σύντομων λινκ. Το CSV πρέπει να περιέχει τουλάχιστον μια στήλη "target_url". Οι ρυθμίσεις προστασίας με κωδικό δεν εισάγονται σκόπιμα.

en: Use global settings
el: Χρησιμοποιήστε παγκόσμιες ρυθμίσεις

en: Users must enter a password to redirect to the target link.
el: Οι χρήστες πρέπει να εισάγουν έναν κωδικό πρόσβασης για να ανακατευθυνθούν στον στόχο σύνδεσμο.

en: Users must enter the password to redirect to the target link.
el: Οι χρήστες πρέπει να εισάγουν τον κωδικό για να ανακατευθυνθούν στον στόχο σύνδεσμο.

en: Valid: %%s
el: Έγκυρο: %%s

en: Validating...
el: Επικύρωση...

en: View Analytics
el: Προβολή Analytics

en: View Knowledge Base
el: Προβολή Βάσης Γνώσεων

en: Visited at %s
el: Επισκέφθηκε στις %s

en: We have developed extensions for the below browsers.
el: Έχουμε αναπτύξει επεκτάσεις για τους παρακάτω περιηγητές.

en: When Link is First Used
el: Όταν ο σύνδεσμος χρησιμοποιείται για πρώτη φορά

en: When Link is First Used or Post Created
el: Όταν ο σύνδεσμος χρησιμοποιείται για πρώτη φορά ή η ανάρτηση δημιουργείται

en: When Post is Created
el: Όταν η ανάρτηση δημιουργείται

en: When Post is Published
el: Όταν η ανάρτηση δημοσιεύεται

en: When Revision is Created
el: Όταν δημιουργείται η αναθεώρηση

en: When Revision is Created or Link is First Used
el: Όταν δημιουργείται η αναθεώρηση ή όταν χρησιμοποιείται για πρώτη φορά ο σύνδεσμος

en: When enabled, keywords configured in shortlink settings will be automatically linked in your content.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι λέξεις-κλειδιά που έχουν ρυθμιστεί στις ρυθμίσεις του σύνδεσμου θα συνδέονται αυτόματα στο περιεχόμενό σας.

en: When enabled, revision shortlinks will appear in the "All Shortlinks" table based on the behavior you configure below.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι συντομεύσεις αναθεώρησης θα εμφανίζονται στον πίνακα "Όλες οι Συντομεύσεις" με βάση τη συμπεριφορά που θα ρυθμίσετε παρακάτω.

en: When enabled, shortlinks will appear in the "All Links" table based on the behavior you configure below.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, οι συντομεύσεις θα εμφανίζονται στον πίνακα "Όλοι οι Σύνδεσμοι" με βάση τη συμπεριφορά που θα ρυθμίσετε παρακάτω.

en: Where should auto-linking be applied?
el: Πού θα πρέπει να εφαρμοστεί η αυτόματη σύνδεση;

en: Who Can Control Settings
el: Ποιος Μπορεί να Ελέγξει Ρυθμίσεις

en: Who Can Create/Edit Shortlinks
el: Ποιος Μπορεί να Δημιουργήσει/Επεξεργαστεί Σύντομα Links

en: Who Can See Logs
el: Ποιος μπορεί να δει τα αρχεία καταγραφής

en: Who Can View The All Shortlinks Screen
el: Ποιος μπορεί να δει την οθόνη όλων των σύντομων συνδέσμων

en: Working
el: Λειτουργικός

en: Working...
el: Επεξεργασία...

en: You do not have permission to create shortlinks.
el: Δεν έχετε άδεια να δημιουργήσετε συνδέσμους μικρού μήκους.

en: You do not have permission to reset analytics for this shortlink.
el: Δεν έχετε άδεια να επαναφέρετε τα αναλυτικά στοιχεία για αυτόν τον σύνδεσμο.

en: You do not have permission to reset analytics.
el: Δεν έχετε άδεια να επαναφέρετε τις αναλύσεις.

en: You will be redirected shortly.
el: Θα ανακατευθυνθείτε σύντομα.

en: You're using PublishPress Shortlinks Free. The Pro version has more features and support.
el: Χρησιμοποιείτε το PublishPress Shortlinks Free. Η Pro έκδοση έχει περισσότερα χαρακτηριστικά και υποστήριξη.

en: via %s
el: μέσω %s
