PublishPress Shortlinks Free 1.5.0 - en to fi translation catalogue (254 entries)

note: Description of the plugin
en: Create custom links for your posts. These links are brandable, trackable, and can have custom view permissions.
fi: Luo mukautettuja linkkejä viesteillesi. Nämä linkit ovat brändättävissä, seurattavissa ja niillä voi olla mukautetut katseluoikeudet.

en: You're using PublishPress Shortlinks Free. The Pro version has more features and support.
fi: Käytät PublishPress Shortlinks Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro:hon

en: Pro Feature
fi: Pro-ominaisuus

en: This feature is available in PublishPress Shortlinks Pro.
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Shortlinks Pro:ssa.

en: Show Expiration Notice
fi: Näytä vanhenemisilmoitus

en: Display a brief notice before redirecting expired links.
fi: Näytä lyhyt ilmoitus ennen vanhentuneiden linkkien uudelleenohjausta.

en: Expired Redirect Settings
fi: Vanhentuneen uudelleenohjauksen asetukset

en: Expired Redirect URL
fi: Vanhentuneen uudelleenohjauksen URL

en: Display a brief notice before redirecting.
fi: Näytä lyhyt ilmoitus ennen uudelleenohjausta.

en: Import / Export
fi: Tuonti / Vienti

en: Import / Export Shortlinks
fi: Tuonti / Vienti lyhyille linkeille

en: Bulk Import & Export
fi: Massatuonti & vienti

en: Import and export your shortlinks in bulk using CSV files. Migrate from other plugins or manage links across multiple sites.
fi: Tuo ja vie lyhyitä linkkejä suurissa erissä CSV-tiedostojen avulla. Siirrä muista lisäosista tai hallitse linkkejä useilla sivustoilla.

en: CSV Export
fi: CSV-vienti

en: CSV Import
fi: CSV-tuonti

note: translators: %s: post type name
en: "%%s" is not a registered post type
fi: "%%s" ei ole rekisteröity post type

note: translators: %s: post type name
en: "%%s" is not a public post type
fi: "%%s" ei ole julkinen post type

note: translators: %s: post type name
en: "%%s" cannot be used for auto-listing
fi: "%%s" ei voi käyttää automaattiseen luetteloon

note: translators: %s: post type name
en: "%%s" is already configured
fi: "%%s" on jo määritetty

note: translators: %s: post type label
en: Valid: %%s
fi: Voimassa: %%s

en: Never
fi: Ei koskaan

en: When Link is First Used
fi: Kun linkkiä käytetään ensimmäisen kerran

en: When Post is Published
fi: Kun julkaisu julkaistaan

en: When Post is Created
fi: Kun julkaisu luodaan

en: When Link is First Used or Post Created
fi: Kun linkkiä käytetään ensimmäisen kerran tai julkaisu luodaan

en: Invalid post ID or post type.
fi: Virheellinen julkaisu ID tai post type.

en: No shortlink
fi: Ei shortlinkkiä

en: Shortlinks
fi: Shortlinkit

en: Internal
fi: Sisäinen

en: External
fi: Ulkoinen

en: This links to your post
fi: Tämä linkittää julkaisuusi

en: This links to an external website
fi: Tämä linkittää ulkoiseen verkkosivustoon

en: This links to a revision
fi: Tämä linkittää revisioon

en: Not yet submitted
fi: Ei vielä lähetetty

en: Submitted for approval
fi: Lähetetty hyväksyttäväksi

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Deferred
fi: Siirretty

en: Needs work
fi: Tarvitsee työtä

en: Rejected
fi: Hylätty

note: translators: %s: revision status label
en: Revision: %s
fi: Muutos: %s

note: translators: %s: number of clicks
en: Clicked %s times
fi: Klikattu %s kertaa

en: Edit
fi: Muokata

en: Delete
fi: Poista

en: Link Title
fi: Linkin otsikko

en: Link Type
fi: Linkin tyyppi

en: Stats
fi: Tilastot

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Click to copy
fi: Klikkaa kopioidaksesi

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Security check failed.
fi: Turvatarkistus epäonnistui.

en: You do not have permission to create shortlinks.
fi: Sinulla ei ole lupaa luoda lyhyitä linkkejä.

en: Invalid or empty URL
fi: Virheellinen tai tyhjennetty URL

en: Shortlink created successfully.
fi: Lyhyt linkki luotiin onnistuneesti.

en: Invalid nonce verification.
fi: Virheellinen nonce-tarkistus.

en: You do not have permission to reset analytics.
fi: Sinulla ei ole lupaa nollata analytiikkaa.

en: Invalid post ID.
fi: Virheellinen postitunnus.

en: Analytics reset successfully.
fi: Analytiikka nollattiin onnistuneesti.

en: Failed to reset analytics.
fi: Analytiikan nollaaminen epäonnistui.

en: Shorten
fi: Lyhennä

en: All Shortlinks
fi: Kaikki lyhytlinkit

en: Add Shortlink
fi: Lisää lyhytlinkki

en: Search Shortlinks
fi: Etsi lyhytlinkkejä

en: Category
fi: Kategoria

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Logs
fi: Lokit

en: All Logs
fi: Kaikki lokit

en: Are you sure you want to clear all logs?
fi: Oletko varma, että haluat tyhjentää kaikki lokit?

en: Clear Logs
fi: Tyhjennä lokit

en: Sorry, you are not allowed to access shortlinks.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta käyttää lyhytlinkkejä.

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Sorry, you are not allowed to create shortlinks.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta luoda lyhytlinkkejä.

en: Sorry, you are not allowed to edit shortlinks.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta muokata lyhytlinkkejä.

en: Sorry, you are not allowed to access shortlink settings.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta käyttää lyhytlinkkien asetuksia.

en: Side
fi: Sivu

en: PublishPress Shortlinks
fi: PublishPress lyhytlinkit

en: General
fi: Yleinen

en: Label *
fi: Tunniste *

en: For admin purpose only.
fi: Vain hallintotarkoituksiin.

en: Target URL *
fi: Kohde-URL *

en: Short String *
fi: Lyhyt merkkijono *

en: Short string of this URL.
fi: Tämän URL-osoitteen lyhyt merkkijono.

en: Status
fi: Tila

en: Disable the shortlink instantly.
fi: Poista lyhyyslinkki heti.

en: After disabling the link will not active but the settings will be reserved.
fi: Linkin poistamisen jälkeen se ei ole aktiivinen, mutta asetukset säilytetään.

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Notes
fi: Huomautukset

en: All
fi: Kaikki

en: Auto-linking
fi: Automaattinen linkitys

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Add keywords separated by commas or on separate lines. Each keyword will link to this shortlink.
fi: Lisää avainsanoja pilkuilla erottamalla tai erillisille riveille. Jokainen avainsana linkittää tämän lyhytilinkkiin.

en: Where should these keywords be auto-linked?
fi: Missä näitä avainsanoja tulisi automaattisesti linkittää?

en: Redirection
fi: Uudelleenohjaus

en: Redirection Method
fi: Uudelleenohjausmenetelmä

en: Select redirection method
fi: Valitse uudelleenohjausmenetelmä

en: Select a method
fi: Valitse menetelmä

en: 307 (Temporary)
fi: 307 (Tilapäinen)

en: 302 (Temporary)
fi: 302 (Tilapäinen)

en: 301 (Permanent)
fi: 301 (Pysyvä)

en: Sponsored
fi: Sponsorointi

en: Mark links as sponsored content.
fi: Merkitse linkit sponsoroinniksi sisällöksi.

en: Adds rel="sponsored" attribute. Recommended for affiliate links and paid promotions.
fi: Lisää rel="sponsored" -attribuutti. Suositeltavaa affiliate-linkeille ja maksetuille mainoksille.

en: Prevent search engines from following this link.
fi: Estä hakukoneita seuraamasta tätä linkkiä.

en: Adds rel="nofollow" attribute. Recommended for external links and untrusted sources.
fi: Lisää rel="nofollow" -attribuutti. Suositeltavaa ulkoisille linkeille ja epäluotettaville lähteille.

en: Parameter Forwarding
fi: Parametrin välitys

en: Pass URL parameters to the target link.
fi: Siirrä URL-parametreja kohdelinkkiin.

en: Any parameters added to the short URL (e.g., ?utm_source=email) will be forwarded to the target URL.
fi: Kaikki lyhyt-URL:iin lisätyt parametrit (esim., ?utm_source=email) siirretään kohde-URL:iin.

en: Password Protection
fi: Salasanalla suojaaminen

en: Secure your shortlink.
fi: Varmista lyhytlinkkisi.

en: Users must enter the password to redirect to the target link.
fi: Käyttäjien on syötettävä salasana ohjatakseen kohdelinkkiin.

en: Password
fi: Salasana

en: Share this with users.
fi: Jaa tämä käyttäjien kanssa.

en: Passwords are case sensitive.
fi: Salasanat ovat kirjainkooltaan herkkiä.

en: Enable Expiration
fi: Ota vanhentuminen käyttöön

en: Expire automatically.
fi: Vanhene automaattisesti.

en: Users will not able to redirect to the target URL once expire.
fi: Käyttäjät eivät voi ohjata kohde-URL:iin vanhentumisen jälkeen.

en: Expiration Date
fi: Vanhentumispäivämäärä

en: Choose the date this link should expire.
fi: Valitse päivämäärä, jolloin tämän linkin tulisi vanhentua.

en: Expiration Time
fi: Vanhentumisaika

en: Choose the time this link should expire.
fi: Valitse aika, jolloin tämän linkin tulisi vanhentua.

en: Must be at least 1 minute in the future.
fi: Sen on oltava vähintään 1 minuutti tulevaisuudessa.

en: Security
fi: Turvallisuus

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Post not found.
fi: Viestiä ei löytynyt.

en: This link has expired
fi: Tämä linkki on vanhentunut

en: You will be redirected shortly.
fi: Sinut ohjataan pian.

en: Click here if you are not redirected
fi: Klikkaa tästä, jos et siirry automaattisesti

en: Link Expired
fi: Linkki on vanhentunut

en: This link is not active.
fi: Tämä linkki ei ole aktiivinen.

en: This link is expired.
fi: Tämä linkki on vanhentunut.

en: Incorrect password. Please try again.
fi: Virheellinen salasana. Yritä uudelleen.

en: Password Protected Link
fi: Salasanalla suojattu linkki

en: Enter password to continue:
fi: Syötä salasana jatkaaksesi:

en: Submit
fi: Lähetä

en: This link is not containing the right prefix slug.
fi: Tämä linkki ei sisällä oikeaa etuliitteen slugia.

en: Invalid revision ID.
fi: Virheellinen revision ID.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Select which post statuses are accessible when visiting a PublishPress shortlink.
fi: Valitse, mitkä postin tilat ovat saavutettavissa vieraillessasi PublishPressin lyhyellä linkillä.

en: PublishPress Statuses Plugin Detected:
fi: PublishPress Statuses -laajennus havaittu:

en: To use core PublishPress statuses with Shortlinks, Please enable the Shortlinks post type in PublishPress Statuses workflow settings.
fi: Käyttääksesi ydin PublishPress -tiloja Shortlinksin kanssa, ota käyttöön Shortlinks post type PublishPress Statuses -työnkulun asetuksissa.

en: Elementor Detected:
fi: Elementor havaittu:

en: Shortlink prefix is required for proper rendering of Elementor revisions. It is advisable to keep it enabled.
fi: Lyhytlinkin etuliite on tarpeen Elementor-revision oikeaa renderöintiä varten. On suositeltavaa pitää se käytössä.

en: TinyPress Shortlinks Notice:
fi: TinyPress Lyhytlinkkien ilmoitus:

en: Elementor is active. Shortlink prefix has been automatically disabled, it is required for optimal compatibility with Elementor revisions.
fi: Elementor on aktiivinen. Lyhytlinkin etuliite on automaattisesti poistettu käytöstä, se on tarpeen optimaalisen yhteensopivuuden takaamiseksi Elementor-revisioiden kanssa.

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Shortlink Prefix
fi: Lyhytlinkin etuliite

en: Add a prefix between your domain name and shortlink.
fi: Lisää etuliite verkkotunnuksesi ja lyhyen linkin väliin.

en: Prefix Slug
fi: Etuliite Slug

en: Custom prefix slug.
fi: Mukautettu etuliite slug.

en: This text will be added between your domain name and shortlink.
fi: Tämä teksti lisätään verkkotunnuksesi ja lyhyen linkin väliin.

en: go
fi: siirry

en: Keyboard Shortcut
fi: Näppäinyhdistelmä

en: Create shortlinks from anywhere inside your WordPress dashboard.
fi: Luo lyhyitä linkkejä mistä tahansa WordPressin hallintapaneelissa.

en: Ctrl or Cmd + /
fi: Ctrl tai Cmd + /

en: Remove from Admin Bar
fi: Poista hallintapalkista

en: Hide the "Shorten" button from the WordPress admin bar.
fi: Piilota "Lyhennä" -painike WordPressin hallintapalkista.

en: Role Management
fi: Roolien Hallinta

en: Who Can View Shortlinks
fi: Kuka voi nähdä lyhyet linkit

en: Only selected user roles can view links.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat nähdä linkit.

en: Who Can Create/Edit Shortlinks
fi: Kuka voi luoda/muokata lyhyitä linkkejä

en: Only selected user roles can create or edit links.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat luoda tai muokata linkkejä.

en: Who Can See Analytics
fi: Kuka voi nähdä analytiikkaa

en: Only selected user roles can see analytics.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat nähdä analytiikkaa.

en: Who Can Control Settings
fi: Kuka voi hallita asetuksia

en: Only selected user roles can control settings.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat hallita asetuksia.

en: Auto-Linking
fi: Automaattinen linkitys

en: Enable Auto-Linking
fi: Ota käyttöön automaattinen linkitys

en: Automatically convert keywords to shortlinks in post content.
fi: Muunna avainsanat automaattisesti lyhytilinkiksi postin sisällössä.

en: When enabled, keywords configured in shortlink settings will be automatically linked in your content.
fi: Kun se on käytössä, lyhytilinkkien asetuksissa määritetyt avainsanat linkitetään automaattisesti sisältösi.

en: Open Auto-Links In
fi: Avaa automaattiset linkit

en: Choose how auto-linked keywords should open.
fi: Valitse, miten automaattisesti linkitetyt avainsanat tulisi avata.

en: Same tab
fi: Sama välilehti

en: New tab
fi: Uusi välilehti

en: Auto-Link Color
fi: Automaattisen linkin väri

en: Choose the color for auto-linked keywords.
fi: Valitse väri automaattisesti linkitetyille avainsanoille.

en: Auto-List Links
fi: Automaattinen linkkilista

en: Auto-List Shortlinks
fi: Auto-List Lyhyet Linkit

en: When enabled, shortlinks will appear in the "All Links" table based on the behavior you configure below.
fi: Kun otettu käyttöön, lyhyet linkit näkyvät "Kaikki Linkit" -taulukossa sen käyttäytymisen perusteella, jonka määrität alla.

en: Configure Post Types
fi: Määritä Post Tyyppi

en: Set when links should be auto-listed for each post type
fi: Aseta, milloin linkit tulisi automaattisesti listata jokaiselle post tyypille

en: Add post types and configure when their shortlinks should appear in the "All Links" table. Changes are saved automatically.
fi: Lisää post tyyppejä ja määritä, milloin niiden lyhyet linkit tulee näyttää "Kaikki Linkit" -taulukossa. Muutokset tallennetaan automaattisesti.

en: Post Status Visibility
fi: Postin Tila Näkyvyys

en: Allowed Post Statuses
fi: Sallitut Postin Tilat

en: Choose which post statuses can be accessed via shortlinks
fi: Valitse, mitkä postin tilat ovat saavutettavissa lyhyiden linkkien kautta

en: Published
fi: Julkaistu

en: Draft
fi: Luonnos

en: Pending Review
fi: Odottaa Tarkistusta

en: Private
fi: Yksityinen

en: Expired Links
fi: Vanhentuneet Linkit

en: Default Expired Redirect URL
fi: Oletus Vanhentunut Suuntaus URL

en: Where should expired shortlinks redirect?
fi: Minne vanhentuneet lyhyet linkit tulisi ohjata?

en: When a shortlink expires, visitors will be redirected to this URL instead of seeing an error. Leave empty to show the default expiration message.
fi: Kun lyhyt linkki vanhenee, vierailijat ohjataan tälle URL-osoitteelle sen sijaan, että he näkisivät virheen. Jätä tyhjäksi, jotta voit näyttää oletusvanhenemaviestin.

en: Revisions
fi: Muokkaukset

en: Revision Link Visibility
fi: Muokkaus Linkin Näkyvyys

en: When enabled, revision shortlinks will appear in the "All Shortlinks" table based on the behavior you configure below.
fi: Kun otettu käyttöön, muokkaus lyhyet linkit näkyvät "Kaikki Lyhyet Linkit" -taulukossa sen käyttäytymisen perusteella, jonka määrität alla.

en: When Revision is Created
fi: Kun muutos on luotu

en: When Revision is Created or Link is First Used
fi: Kun muutos on luotu tai linkkiä käytetään ensimmäisen kerran

en: Show Shortlink in Revision Table
fi: Näytä lyhytlinkki muutos-taulukossa

en: Display shortlink column when viewing revisions in PublishPress Revisions.
fi: Näytä lyhytlinkki-sarake, kun tarkastelet muutoksia PublishPress Muutoksissa.

en: Revision Visibility for Visitors
fi: Muutosnäkymä vierailijoille

en: Allow logged-out visitors to view revision content via shortlinks.
fi: Salli kirjautumattomien vierailijoiden nähdä muutos sisältö lyhytlinkkien kautta.

en: By default, PublishPress Revisions blocks visitors from viewing revision previews. When enabled, revision shortlinks will render the revision content directly for logged-out visitors instead of redirecting to the preview URL.
fi: Oletusarvoisesti PublishPress Muutokset estävät vierailijoita näkemästä muutosesikatseluja. Kun otettu käyttöön, muutos lyhytlinkit näyttävät muutos sisällön suoraan kirjautumattomille vierailijoille sen sijaan, että ohjattaisiin esikatselu URL-osoitteeseen.

en: No post types configured yet. Click "Add Post Type" to get started.
fi: Postityyppejä ei ole vielä määritetty. Napsauta "Lisää postityyppi" aloittaaksesi.

en: Add Post Type
fi: Lisää postityyppi

en: Log entry deleted successfully.
fi: Lokimerkintä poistettu onnistuneesti.

note: translators: %d: number of log entries deleted
en: %d log entries deleted successfully.
fi: %d lokimerkintää poistettu onnistuneesti.

en: All logs have been cleared.
fi: Kaikki lokit on tyhjennetty.

en: Title
fi: Otsikko

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Are you sure you want to delete this log entry?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän lokimerkinnän?

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Desktop
fi: Työpöytä

note: translators: 1: user display name, 2: location name, 3: visit date/time
en: %1$s from %2$s visited at %3$s
fi: %1$s vieraili %2$s:ssä %3$s

note: translators: 1: user display name, 2: visit date/time
en: %1$s visited at %2$s
fi: %1$s vieraili %2$s

note: translators: 1: location name, 2: visit date/time
en: From %1$s, visited at %2$s
fi: Paikasta %1$s, vieraili %2$s

note: translators: %s: visit date/time
en: Visited at %s
fi: Vieraili %s

note: translators: %s: device type and browser name, e.g. "Mobile Chrome"
en: via %s
fi: käytössä %s

en: Edit shortlink settings
fi: Muokkaa lyhyen linkin asetuksia

en: Target url not found.
fi: Kohde-URL:ää ei löytynyt.

en: Invalid URL scheme. Only http, https, ftp, ftps, and mailto are allowed.
fi: Virheellinen URL-rakenne. Vain http, https, ftp, ftps ja mailto ovat sallittuja.

en: Invalid URL.
fi: Virheellinen URL.

en: Tiny slug could not created.
fi: Pientä slugia ei voitu luoda.

note: translators: %s: link ID number
en: Link - %s
fi: Linkki - %s

en: Shortlink will appear here
fi: Lyhyt linkki ilmestyy tänne

en: Enter a long URL and make a shortlink
fi: Syötä pitkä URL ja luo lyhyt linkki

en: Long URL
fi: Pitkä URL

en: Close
fi: Sulje

en: Create Shortlink
fi: Luo lyhyt linkki

en: Reset Today's Analytics
fi: Nollaa tämän päivän analytiikka

en: Reset Week's Analytics
fi: Nollaa viikon analytiikka

en: Reset Month's Analytics
fi: Nollaa kuukauden analytiikka

en: Reset Year's Analytics
fi: Nollaa vuoden analytiikka

en: Are you sure you want to reset the analytics for this period? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat nollata analytiikan tälle ajanjaksolle? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Today
fi: Tänään

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last 1 Month
fi: Viimeinen 1 kuukausi

en: Last 1 Year
fi: Viimeinen 1 vuosi

note: translators: %1$s: plugin name, %2$s: star rating icon
en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %1$s:stä, jätä meille %2$s-arvio. Kiitos!

en: About
fi: Tietoja

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Download QR Code
fi: Lataa QR-koodi

en: We have developed extensions for the below browsers.
fi: Olemme kehittäneet laajennuksia alla oleville selaimille.

en: Click on your preferred one to Download the extension.
fi: Napsauta suosikkiasi ladataksesi laajennuksen.

en: Download the Extension
fi: Lataa laajennus

en: Need PublishPress Shortlinks Support?
fi: Tarvitsetko PublishPress Shortlinks -tukea?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, ilmoita meille.

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtainen dokumentaatio on myös saatavilla laajennuksen verkkosivustolla.

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopohja

en: This plugin can be deleted.
fi: Tämä laajennus voidaan poistaa.

en: Copied.
fi: Kopioitu.
