PublishPress Shortlinks 1.2.6 - en to fi translation catalogue (229 entries)

note: Description of the plugin
en: Create custom links for your posts. These links are brandable, trackable, and can have custom view permissions.
fi: Luo mukautettuja linkkejä viesteillesi. Nämä linkit ovat brändättävissä, seurattavissa ja niillä voi olla mukautetut katseluoikeudet.

en: You're using PublishPress Shortlinks Free. The Pro version has more features and support.
fi: Käytät PublishPress Shortlinks Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro-versioon

en: Pro Feature
fi: Pro-ominaisuus

en: This feature is available in PublishPress Shortlinks Pro.
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Shortlinks Pro:ssa.

en: Display a brief notice before redirecting expired links.
fi: Näytä lyhyt ilmoitus ennen vanhentuneiden linkkien uudelleenohjaamista.

en: Expired Redirect Settings
fi: Vanhentuneiden uudelleenohjausten asetukset

en: Expired Redirect URL
fi: Vanhentuneen uudelleenohjauksen URL

en: Display a brief notice before redirecting.
fi: Näytä lyhyt ilmoitus ennen uudelleenohjaamista.

en: Import / Export
fi: Tuonti / Vienti

en: Import / Export Shortlinks
fi: Tuonti / Vienti lyhyitä linkkejä

en: Bulk Import & Export
fi: Massatuonti & vienti

en: Import and export your shortlinks in bulk using CSV files. Migrate from other plugins or manage links across multiple sites.
fi: Tuo ja vie lyhyitä linkkejä suurissa erissä CSV-tiedostojen avulla. Siirry muista lisäosista tai hallitse linkkejä useilla sivustoilla.

en: CSV Export
fi: CSV-vienti

en: CSV Import
fi: CSV-tuonti

en: Permission denied
fi: Käyttöoikeus evätty

en: Post type is required
fi: Viestin tyyppi on pakollinen

en: "%s" is not a registered post type
fi: "%s" ei ole rekisteröity postityyppi

en: "%s" is not a public post type
fi: "%s" ei ole julkinen postityyppi

en: "%s" cannot be used for auto-listing
fi: "%s" ei voi olla käytössä automaattista luetteloa varten

en: "%s" is already configured
fi: "%s" on jo määritetty

en: Valid: %s
fi: Voimassa: %s

en: Permission denied - you must be an administrator
fi: Käyttöoikeus evätty - sinun on oltava ylläpitäjä

en: Invalid configuration format - expected array
fi: Virheellinen asetusten muoto - odotettiin taulukkoa

en: Configuration unchanged (already saved)
fi: Asetukset muuttumattomat (jo tallennettu)

en: Failed to save configuration to database
fi: Asetusten tallentaminen tietokantaan epäonnistui

en: Configuration saved successfully
fi: Asetukset tallennettu onnistuneesti

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Validating...
fi: Vahvistetaan...

en: Saving...
fi: Tallennetaan...

en: Saved!
fi: Tallennettu!

en: Error
fi: Virhe

en: Are you sure you want to remove this post type?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän postityypin?

en: Select a post type
fi: Valitse postityyppi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: When Post is Published
fi: Kun Julkaisu Julkaistaan

en: When Post is Created
fi: Kun Julkaisu Luodaan

en: When Link is First Used or Post Created
fi: Kun Linkkiä Käytetään Ensimmäistä Kertaa tai Julkaisua Luodaan

en: Invalid post ID or post type.
fi: Virheellinen postin ID tai postityyppi.

en: Shortlinks
fi: Lyhyet linkit

en: Internal
fi: Sisäiset

en: External
fi: Ulkoiset

en: This links to your post
fi: Tämä linkittää julkaisuusi

en: This links to an external website
fi: Tämä linkittää ulkoiselle verkkosivustolle

en: Revision
fi: Versio

en: Not yet submitted
fi: Ei vielä lähetetty

en: Submitted for approval
fi: Hyväksyttäväksi lähetetty

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Deferred
fi: Siirretty

en: Needs work
fi: Tarvitsee työtä

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Revision: %s
fi: Versio: %s

en: Clicked %s times
fi: Klikattu %s kertaa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Link Title
fi: Linkin otsikko

en: Stats
fi: Tilastot

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Click to copy
fi: Napsauta kopioidaksesi

en: Copied
fi: Kopioitu

en: Security check failed.
fi: Turvatarkastus epäonnistui.

en: You do not have permission to create shortlinks.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda lyhyitä linkkejä.

en: Invalid or empty URL
fi: Virheellinen tai tyhjä URL

en: Invalid nonce verification.
fi: Virheellinen nonce-tarkistus.

en: You do not have permission to reset analytics.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia nollata analytiikkaa.

en: Failed to reset analytics.
fi: Analytiikan nollaus epäonnistui.

en: Shorten
fi: Lyhennä

en: Category
fi: Kategoria

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Logs
fi: Lokit

en: All Logs
fi: Kaikki lokit

en: Sorry, you are not allowed to access shortlinks.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeutta käyttää lyhyitä linkkejä.

en: Sorry, you are not allowed to create shortlinks.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia luoda lyhytlinkkejä.

en: Sorry, you are not allowed to edit shortlinks.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia muokata lyhytlinkkejä.

en: Sorry, you are not allowed to access shortlink settings.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia käyttää lyhytlinkkien asetuksia.

en: Side
fi: Sivu

en: General
fi: Yleinen

en: Label *
fi: Tunniste *

en: For admin purpose only.
fi: Vain ylläpitäjätarkoituksiin.

en: Target URL *
fi: Kohde-URL *

en: Short String *
fi: Lyhyt merkkijono *

en: Short string of this URL.
fi: Tämän URL-osoitteen lyhyt merkkijono.

en: Status
fi: Tila

en: After disabling the link will not active but the settings will be reserved.
fi: Linkin poistamisen jälkeen se ei ole aktiivinen, mutta asetukset säilytetään.

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Notes
fi: Huomautukset

en: Redirection
fi: Ohjaus

en: Redirection Method
fi: Ohjausmenetelmä

en: Select redirection method
fi: Valitse ohjausmenetelmä

en: Select a method
fi: Valitse menetelmä

en: 307 (Temporary)
fi: 307 (Tilapäinen)

en: 302 (Temporary)
fi: 302 (Tilapäinen)

en: 301 (Permanent)
fi: 301 (Pysyvä)

en: Sponsored
fi: Sponsoroitu

en: Mark links as sponsored content.
fi: Merkitse linkit sponsoroinniksi sisällöksi.

en: Adds rel="sponsored" attribute. Recommended for affiliate links and paid promotions.
fi: Lisää rel="sponsored" -attribuutti. Suositellaan kumppanuuslinkeille ja maksetuille mainoksille.

en: Prevent search engines from following this link.
fi: Estä hakukoneita seuraamasta tätä linkkiä.

en: Adds rel="nofollow" attribute. Recommended for external links and untrusted sources.
fi: Lisää rel="nofollow" -attribuutti. Suositellaan ulkoisille linkeille ja epäluotettaville lähteille.

en: Parameter Forwarding
fi: Parametrin välittäminen

en: Any parameters added to the short URL (e.g., ?utm_source=email) will be forwarded to the target URL.
fi: Lyhyeen URL-osoitteeseen lisätyt parametrit (esim. ?utm_source=email) siirretään kohde-URL-osoitteeseen.

en: Password Protection
fi: Salasanan suojaus

en: Users must enter the password to redirect to the target link.
fi: Käyttäjien on syötettävä salasana, jotta heidät ohjataan kohdelinkkiin.

en: Password
fi: Salasana

en: Share this with users.
fi: Jaa tämä käyttäjille.

en: Passwords are case sensitive.
fi: Salasanat ovat kirjainkooltaan herkkiä.

en: Enable Expiration
fi: Ota käyttöön vanhentuminen

en: Expire automatically.
fi: Vanhenee automaattisesti.

en: Users will not able to redirect to the target URL once expire.
fi: Käyttäjät eivät voi ohjata kohde-URL:lle sen jälkeen, kun se on vanhentunut.

en: Expiration Date
fi: Vanhentumispäivämäärä

en: Choose the date this link should expire.
fi: Valitse päivämäärä, jolloin tämän linkin pitäisi vanhentua.

en: Expiration Time
fi: Vanhentumisaika

en: Choose the time this link should expire.
fi: Valitse aika, jolloin tämän linkin pitäisi vanhentua.

en: Must be at least 1 minute in the future.
fi: Ajan on oltava vähintään 1 minuutti tulevaisuudessa.

en: Security
fi: Tietoturva

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Post not found.
fi: Viestiä ei löytynyt.

en: You will be redirected shortly.
fi: Sinut ohjataan pian.

en: Click here if you are not redirected
fi: Napsauta tästä, jos sinua ei ohjata

en: This link is not active.
fi: Tämä linkki ei ole aktiivinen.

en: This link is expired.
fi: Tämä linkki on vanhentunut.

en: Incorrect password. Please try again.
fi: Väärä salasana. Yritä uudelleen.

en: Password Protected Link
fi: Salasanalla suojattu linkki

en: Enter password to continue:
fi: Syötä salasana jatkaaksesi:

en: Submit
fi: Lähetä

en: This link is not containing the right prefix slug.
fi: Tämä linkki ei sisällä oikeaa etuliitteen slugia.

en: Invalid revision ID.
fi: Virheellinen revision ID.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Elementor Detected:
fi: Elementor havaittu:

en: Shortlink prefix is required for proper rendering of Elementor revisions. It is advisable to keep it enabled.
fi: Lyhyen linkin etuliite on vaadittu Elementor-versioiden oikeaa renderöintiä varten. On suositeltavaa pitää se käytössä.

en: TinyPress Shortlinks Notice:
fi: TinyPress Lyhyet Linkit -ilmoitus:

en: Elementor is active. Shortlink prefix has been automatically disabled, it is required for optimal compatibility with Elementor revisions.
fi: Elementor on aktiivinen. Lyhyen linkin etuliite on automaattisesti poistettu käytöstä, se on vaadittu optimaalista yhteensopivuutta varten Elementor-versioiden kanssa.

en: Options
fi: Vaihtoehdot

en: Add a prefix between your domain name and shortlink.
fi: Lisää etuliite verkkotunnuksesi ja lyhyen linkin väliin.

en: Prefix Slug
fi: Etuliite

en: Custom prefix slug.
fi: Mukautettu etuliite slug.

en: This text will be added between your domain name and shortlink.
fi: Tämä teksti lisätään verkkotunnuksesi ja lyhytlinkin väliin.

en: go
fi: mennä

en: Keyboard Shortcut
fi: Pikanäppäin

en: Ctrl or Cmd + /
fi: Ctrl tai Cmd + /

en: Hide the "Shorten" button from the WordPress admin bar.
fi: Piilota "Lyhennä" -painike WordPressin hallintapalkista.

en: Role Management
fi: Roolien hallinta

en: Only selected user roles can view links.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat tarkastella linkkejä.

en: Only selected user roles can create or edit links.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat luoda tai muokata linkkejä.

en: Who Can See Analytics
fi: Kuka voi nähdä analytiikan

en: Only selected user roles can see analytics.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat nähdä analytiikkaa.

en: Who Can Control Settings
fi: Kuka voi hallita asetuksia

en: Only selected user roles can control settings.
fi: Vain valitut käyttäjäroolit voivat hallita asetuksia.

en: When enabled, shortlinks will appear in the "All Links" table based on the behavior you configure below.
fi: Kun tämä on käytössä, lyhyet linkit viesteille, sivuille ja muille viestityypeille näkyvät "Kaikki linkit" -taulukossa sen perusteella, mitä käyttäytymistä määrittelet alla.

en: Configure Post Types
fi: Määritä postityypit

en: Set when links should be auto-listed for each post type
fi: Aseta, milloin linkit tulisi automaattisesti luetella jokaiselle postityypille

en: Add post types and configure when their shortlinks should appear in the "All Links" table. Changes are saved automatically.
fi: Lisää postityyppejä ja määritä, milloin niiden lyhyet linkit näkyvät "Kaikki linkit" -taulukossa. Muutokset tallennetaan automaattisesti.

en: Post Status Visibility
fi: Viestin tila näkyvissä

en: Allowed Post Statuses
fi: Sallitut postitustilat

en: Choose which post statuses can be accessed via shortlinks
fi: Valitse, mitkä postitustilat ovat käytettävissä lyhytlinkkien kautta

en: Select which post statuses are accessible when visiting a PublishPress shortlink.
fi: Valitse, mitkä postitilat ovat käytettävissä vieraillessasi PublishPress-lyhyessä linkissä.

en: Published
fi: Julkaistu

en: Draft
fi: Luonnos

en: Pending Review
fi: Odottaa tarkistusta

en: Private
fi: Yksityinen

en: Expired Links
fi: Vanhentuneet linkit

en: Default Expired Redirect URL
fi: Oletusarvoinen vanhentunut ohjaus-URL

en: Where should expired shortlinks redirect?
fi: Minne vanhentuneet lyhyet linkit pitäisi ohjata?

en: When a shortlink expires, visitors will be redirected to this URL instead of seeing an error. Leave empty to show the default expiration message.
fi: Kun lyhytlinkki vanhenee, vierailijat ohjataan tälle URL-osoitteelle sen sijaan, että he näkisivät virheen. Jätä tyhjäksi, jotta oletusvanhenemisteksti näkyy.

en: Revisions
fi: Versiot

en: Revision Link Visibility
fi: Version Linkin Näkyvyys

en: When enabled, revision shortlinks will appear in the "All Shortlinks" table based on the behavior you configure below.
fi: Kun se on käytössä, revision lyhyet linkit näkyvät "Kaikki Lyhyet Linkit" -taulukossa sen käyttäytymisen mukaan, jonka määrität alla.

en: When Revision is Created
fi: Kun Versio Luodaan

en: When Revision is Created or Link is First Used
fi: Kun versio on luotu tai linkkiä käytetään ensimmäisen kerran

en: Show Shortlink in Revision Table
fi: Näytä Lyhytlinkki Versiolistassa

en: Display shortlink column when viewing revisions in PublishPress Revisions.
fi: Näytä lyhyen linkin sarake muokkauksia katsottaessa PublishPress Revisions -sovelluksessa.

en: Revision Visibility for Visitors
fi: Version Näkyvyys Vieraileville

en: Allow logged-out visitors to view revision content via shortlinks.
fi: Salli kirjautumattomien kävijöiden nähdä muokkauksen sisältö lyhyiden linkkien kautta.

en: By default, PublishPress Revisions blocks visitors from viewing revision previews. When enabled, revision shortlinks will render the revision content directly for logged-out visitors instead of redirecting to the preview URL.
fi: Oletuksena PublishPress Revisions estää kävijöitä tarkastelemasta versioennakoita. Kun se on käytössä, revision lyhyet linkit näyttävät revision sisällön suoraan kirjautumattomille kävijöille sen sijaan, että ne ohjaisivat ennakkonäytteen URL-osoitteeseen.

en: Dummy
fi: Malli

en: No post types configured yet. Click "Add Post Type" to get started.
fi: Ei postityyppejä ole vielä määritetty. Klikkaa "Lisää postityyppi" aloittaaksesi.

en: Add Post Type
fi: Lisää postityyppi

en: %d log entries deleted successfully.
fi: Tinyurl luotiin onnistuneesti.

en: All logs have been cleared.
fi: Kaikki lokit on tyhjennetty.

en: Title
fi: Otsikko

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Desktop
fi: Työpöytä

note: translators: 1: user display name, 2: location name, 3: visit date/time
en: %1$s from %2$s visited at %3$s
fi: %1$s vieraili %2$s:ssä %3$s

note: translators: 1: user display name, 2: visit date/time
en: %1$s visited at %2$s
fi: %1$s vieraili %2$s

note: translators: 1: location name, 2: visit date/time
en: From %1$s, visited at %2$s
fi: Paikasta %1$s, vieraili %2$s

note: translators: %s: visit date/time
en: Visited at %s
fi: %s %s vieraili %s

note: translators: %s: device type and browser name, e.g. "Mobile Chrome"
en: via %s
fi: käyttäen %s

en: Edit shortlink settings
fi: Muokkaa lyhyiden linkkien asetuksia

en: Target url not found.
fi: Kohde-URL:ta ei löytynyt.

en: Invalid URL scheme. Only http, https, ftp, ftps, and mailto are allowed.
fi: Virheellinen URL-osoite. Vain http, https, ftp, ftps ja mailto ovat sallittuja.

en: Invalid URL.
fi: Virheellinen URL.

en: Tiny slug could not created.
fi: Pientä slugia ei voitu luoda.

en: Link - %s
fi: Linkki - %s

en: Long URL
fi: Pitkä URL

en: Close
fi: Sulje

en: Today
fi: Tänään

en: Last 7 Days
fi: Viimeiset 7 päivää

en: Last 1 Month
fi: Viimeinen 1 kuukausi

en: Last 1 Year
fi: Viimeinen 1 vuosi

en: Reset Today's Analytics
fi: Nollaa tämän päivän analytiikka

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %1$s:stä, jätä meille %2$s-arvio. Kiitos!

en: About
fi: Tietoja

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: We have developed extensions for the below browsers.
fi: Olemme kehittäneet laajennuksia alla oleville selaimille.

en: Click on your preferred one to Download the extension.
fi: Napsauta haluamaasi ladataaksesi laajennuksen.

en: Download the Extension
fi: Lataa laajennus

en: Need PublishPress Shortlinks Support?
fi: Tarvitsetko PublishPress Shortlinks -tukea?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, kerro meille.

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtaiset asiakirjat ovat myös saatavilla liitännäisen verkkosivustolla.

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopankki

en: This plugin can be deleted.
fi: Tämä liitännäinen voidaan poistaa.

en: Copied.
fi: Kopioitu.

en: Add %s
fi: Lisää %s

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: New %s
fi: Uusi %s

en: View %s
fi: Näytä %s

en: Search %s
fi: Hae %s

en: No %s found
fi: Ei %s löytynyt

en: No %s found in trash
fi: Ei %s löytynyt roskapuskasta

en: Parent %s
fi: Vanhempi %s

en: %s Details
fi: %s Tiedot

en: This is where you can create and manage %s.
fi: Tässä voit luoda ja hallita %s.

en: Reset Week's Analytics
fi: Nollaa viikon analytiikka

en: Reset Month's Analytics
fi: Nollaa kuukauden analytiikka

en: Reset Year's Analytics
fi: Nollaa vuoden analytiikka
