Tag Groups 2.1.2 - en to tr_TR translation catalogue (345 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: Tag Groups
tr_TR: Tag Grupları

note: Description of the plugin
en: Tag Groups allows you to organize your WordPress taxonomy terms and show them in clouds, tabs, accordions, tables, lists and much more.
tr_TR: Tag Grupları, WordPress taksonomi terimlerinizi düzenlemenizi ve bunları bulutlar, sekmeler, akordeonlar, tablolar, listeler ve daha fazlası şeklinde göstermenizi sağlar.

en: Home
tr_TR: Ana Sayfa

en: Taxonomies
tr_TR: Taksonomiler

en: Front End
tr_TR: Ön Uç

en: Back End
tr_TR: Arka Uç

en: First Steps
tr_TR: İlk Adımlar

en: Setup Wizard
tr_TR: Kurulum Sihirbazı

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Tag Group Admin
tr_TR: Tag Grubu Yönetimi

en: The term has been removed from all groups.
tr_TR: Terim tüm gruplardan kaldırıldı.

en: Edit this item inline
tr_TR: Bu öğeyi çevrimiçi düzenleyin

en: Quick&nbsp;Edit
tr_TR: Hızlı&nbsp;Düzenle

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Please <a %s>click here to run the migration routines</a> to make sure we have migrated all tags.
tr_TR: Lütfen <a %s>migrasyon rutinlerini çalıştırmak için buraya tıklayın</a> tüm etiketlerin taşındığından emin olmak için.

en: Your settings/groups and your terms have been exported. Please download the resulting files with right-click or ctrl-click:
tr_TR: Ayarlar/gruplarınız ve terimleriniz dışa aktarıldı. Lütfen çıkan dosyaları sağ tıklama veya ctrl-tıklama ile indirin:

en: Writing of the exported settings failed.
tr_TR: Dışa aktarılan ayarların yazılması başarısız oldu.

en: You do not have permission to download this export file.
tr_TR: Bu dışa aktarma dosyasını indirmek için izniniz yok.

en: The export download link is invalid or has expired. Please run the export again.
tr_TR: Dışa aktarma indirme bağlantısı geçersiz veya süresi dolmuş. Lütfen dışa aktarmayı tekrar çalıştırın.

en: The requested export file has expired. Please run the export again.
tr_TR: İstenen dışa aktarma dosyasının süresi dolmuş. Lütfen dışa aktarmayı tekrar çalıştırın.

en: The groups have been sorted alphabetically.
tr_TR: Gruplar alfabetik olarak sıralandı.

en: The label cannot be empty.
tr_TR: Etiket boş olamaz.

note: translators: %s is the tag group label
en: A tag group with the label '%s' already exists, or the label has not changed. Please choose another one or go back.
tr_TR: '%s' etiketine sahip bir etiket grubu zaten mevcut veya etiket değiştirilmemiştir. Lütfen başka birini seçin veya geri dönün.

note: translators: %s is the tag group label
en: A new tag group with the label '%s' has been created!
tr_TR: '%s' etiketine sahip yeni bir etiket grubu oluşturuldu!

note: translators: %s is the tag group label
en: A new parent group with the label '%s' has been created at the bottom of the table!
tr_TR: Tablonun altında '%s' etiketine sahip yeni bir üst grup oluşturuldu!

note: translators: %s is the tag group label
en: A tag group with the label '%s' already exists.
tr_TR: '%s' etiketine sahip bir etiket grubu zaten mevcut.

note: translators: %s is the tag group label
en: The tag group with the label '%s' has been saved!
tr_TR: '%s' etiketine sahip etiket grubu kaydedildi!

note: translators: %1$s is the group ID, %2$s is the group label
en: A tag group with the id %1$s and the label '%2$s' has been deleted.
tr_TR: %1$s id'li ve '%2$s' etiketine sahip bir etiket grubu silindi.

en: Error uploading the file.
tr_TR: Dosya yüklenirken hata oluştu.

en: Error reading the file.
tr_TR: Dosya okunurken hata oluştu.

en: Error parsing the file.
tr_TR: Dosya ayrıştırılırken hata oluştu.

en: date unknown
tr_TR: tarih bilinmiyor

note: translators: 1: Filename, 2: Plugin version, 3: Export file creation date.
en: Your settings and groups have been imported from the file %1$s (created with plugin version %2$s on %3$s).
tr_TR: Ayarlarınız ve gruplarınız %1$s dosyasından içe aktarıldı (plugin sürümü %2$s ile %3$s tarihinde oluşturuldu).

note: translators: %d is the number of options
en: %d option was added or changed. | %d options were added or changed.
tr_TR[0]: %d seçenek eklendi veya değiştirildi.
tr_TR[1]: %d seçenek eklendi veya değiştirildi.

note: translators: 1: Filename, 2: Plugin version, 3: Export file creation date.
en: Your terms have been imported from the file %1$s (created with plugin version %2$s on %3$s).
tr_TR: Terimleriniz %1$s dosyasından içe aktarıldı (plugin sürümü %2$s ile %3$s tarihinde oluşturuldu).

note: translators: %d is the number of terms processed
en: We processed %d term. | We processed %d terms.
tr_TR[0]: %d terim işlendi.
tr_TR[1]: %d terim işlendi.

note: translators: %d is the number of terms saved
en: We saved %d term. | We saved %d terms.
tr_TR[0]: %d terim kaydedildi.
tr_TR[1]: %d terim kaydedildi.

note: translators: %d is the number of terms updated
en: The group info of %d term was updated. | The group info of %d terms was updated.
tr_TR[0]: %d terimin grup bilgisi güncellendi.
tr_TR[1]: %d terimin grup bilgisi güncellendi.

en: Filters
tr_TR: Filtreler

en: Multilingual
tr_TR: Çok Dilli

en: Shortcodes
tr_TR: Kısa Kodlar

en: Themes and Appearance
tr_TR: Temalar ve Görünüm

en: remove
tr_TR: kaldır

en: (recommended)
tr_TR: (önerilen)

en: keep
tr_TR: tut

en: use unfiltered_html filter
tr_TR: unfiltered_html filtresini kullan

en: First Aid
tr_TR: İlk Yardım

en: System Information
tr_TR: Sistem Bilgisi

en: Debugging
tr_TR: Hata Ayıklama

en: Export/Import
tr_TR: Dışa Aktarma/İçe Aktarma

en: Reset
tr_TR: Sıfırla

en: Licences
tr_TR: Lisanslar

en: Transients
tr_TR: Geçici Veriler

en: Database
tr_TR: Veritabanı

en: Filesystem
tr_TR: Dosya Sistemi

en: WP Object Cache
tr_TR: WP Nesne Önbelleği

en: Your settings have been saved.
tr_TR: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Your settings has been saved.
tr_TR: Ayarlarınız kaydedildi.

en: All groups have been deleted and assignments reset.
tr_TR: Tüm gruplar silindi ve atamalar sıfırlandı.

en: The filter on the tags page has been reset to show all tags.
tr_TR: Etiketler sayfasındaki filtre, tüm etiketleri gösterecek şekilde sıfırlandı.

en: tag groups
tr_TR: etiket grupları

en: tag cloud
tr_TR: etiket bulutu

en: group info
tr_TR: grup bilgisi

en: sidebar widget
tr_TR: yan panel widget

en: accordion
tr_TR: akordeon

en: tabs
tr_TR: sekme

en: alphabetical
tr_TR: alfabetik

en: post list
tr_TR: gönderi listesi

en: colors
tr_TR: renkler

en: tag description
tr_TR: etiket açıklaması

en: tag filter
tr_TR: etiket filtresi

en: post filter
tr_TR: gönderi filtresi

en: backup
tr_TR: yedekleme

en: remove plugin
tr_TR: eklenti kaldır

en: remove data
tr_TR: veri kaldır

en: delete groups
tr_TR: grupları sil

en: debugging
tr_TR: hata ayıklama

en: PHP Version
tr_TR: PHP Versiyonu

en: Ajax Test
tr_TR: Ajax Testi

en: troubleshooting
tr_TR: sorun giderme

en: benchmarks
tr_TR: karşılaştırmalar

en: speed test
tr_TR: hız testi

en: error
tr_TR: hata

en: testing
tr_TR: test etme

en: help
tr_TR: yardım

en: Tag Groups Pro
tr_TR: Etiket Grupları Pro

en: upgrade
tr_TR: yükseltme

en: more groups
tr_TR: daha fazla grup

en: posts
tr_TR: gönderiler

en: filter
tr_TR: filtre

en: animated
tr_TR: animasyonlu

en: searchable
tr_TR: arama yapılabilir

en: Info
tr_TR: Bilgi

en: author
tr_TR: yazar

en: version
tr_TR: sürüm

en: contact
tr_TR: iletişim

en: about
tr_TR: hakkında

en: Licenses
tr_TR: Lisanslar

en: Credits
tr_TR: Krediler

en: Development News
tr_TR: Geliştirme Haberleri

en: updates
tr_TR: güncellemeler

en: getting started
tr_TR: başlarken

en: introduction
tr_TR: giriş

en: sample
tr_TR: örnek

en: migrate
tr_TR: taşımak

en: live block preview
tr_TR: canlı blok önizlemesi

en: translation
tr_TR: çeviri

en: Migrating the term meta
tr_TR: Terim meta taşıma

en: Fixing incorrect tag groups
tr_TR: Yanlış etiket gruplarını düzeltme

en: Fixing incorrect groups in term meta
tr_TR: Terim meta içinde yanlış grupları düzeltme

en: Sorting groups in term meta
tr_TR: Terim meta içinde grupları sıralama

en: Checking the tag names
tr_TR: Etiket adlarını kontrol etme

en: Cache
tr_TR: Önbellek

en: (1000x read, 100x write)
tr_TR: (1000x okuma, 100x yazma)

en: ineffective
tr_TR: etkisiz

en: Start
tr_TR: Başla

en: Sample Content
tr_TR: Örnek İçerik

en: Sample Group A
tr_TR: Örnek Grup A

en: Sample Group B
tr_TR: Örnek Grup B

en: Sample Group C
tr_TR: Örnek Grup C

en: First Sample Tag
tr_TR: İlk Örnek Etiketi

en: Second Sample Tag
tr_TR: İkinci Örnek Etiketi

en: Third Sample Tag
tr_TR: Üçüncü Örnek Etiketi

en: Create a draft sample page with Gutenberg blocks.
tr_TR: Gutenberg blokları ile bir taslak örnek sayfa oluşturun.

en: Create a draft sample page with shortcodes.
tr_TR: Kısa kodlar ile bir taslak örnek sayfa oluşturun.

note: translators: %1$s is the plugin name, %2$s is the minimum WordPress version
en: The plugin %1$s requires WordPress %2$s to function properly.
tr_TR: Eklenti %1$s, düzgün çalışması için WordPress %2$s gerektirir.

note: translators: %1$s is the plugin name, %2$s is the minimum WordPress version
en: Please upgrade WordPress and then try again.
tr_TR: Lütfen WordPress'i güncelleyin ve tekrar deneyin.

en: not assigned
tr_TR: atanmamış

note: translators: %1$s and %2$s are opening and closing anchor tags for the upgrade link
en: You're using Tag Groups Free. The Pro version has more features and support. %1$sUpgrade to Pro%2$s
tr_TR: Tag Gruplarını Ücretsiz kullanıyorsunuz. Pro versiyonu daha fazla özellik ve destek sunar. %1$sPro'ya yükselt%2$s

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro'ya yükselt

en: Upgrade to Tag Groups Pro
tr_TR: Tag Groups Pro'ya yükselt

en: Enhance the power of Tag Groups with the Pro version:
tr_TR: Tag Groups'un gücünü Pro versiyon ile artırın:

en: 21 Shortcodes
tr_TR: 21 Kısa Kod

en: 18 Gutenberg Blocks
tr_TR: 18 Gutenberg Bloku

en: Table Tag Cloud
tr_TR: Tablo Etiket Bulutu

en: Simple Tag Cloud
tr_TR: Basit Etiket Bulutu

en: Shuffle Box
tr_TR: Karıştırma Kutusu

en: Caching
tr_TR: Önbellekleme

en: Multiple Groups Per Tag
tr_TR: Her Etiket İçin Birden Fazla Grup

en: Tag Cloud Search
tr_TR: Etiket Bulutu Araması

en: Toggle Post Filter
tr_TR: Gönderi Filtrelemesini Değiştir

en: Dynamic Post Filter
tr_TR: Dinamik Yazı Filtresi

en: Post List
tr_TR: Yazı Listesi

en: Tag Meta Box
tr_TR: Etiket Meta Kutusu

en: Post Tags in Groups
tr_TR: Gruplardaki Yazı Etiketleri

en: Permissions
tr_TR: İzinler

en: Default Groups
tr_TR: Varsayılan Gruplar

en: WooCommerce Attributes
tr_TR: WooCommerce Özellikleri

en: Parent Group Level
tr_TR: Üst Grup Seviyesi

en: Need Tag Groups Support?
tr_TR: Etiket Grupları Desteğine mi İhtiyacınız Var?

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
tr_TR: Yardım gerekiyorsa veya yeni bir özellik isteğiniz varsa, bize bildirin.

en: Request Support
tr_TR: Destek Talep Et

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
tr_TR: Detaylı belgeler ayrıca eklenti web sitesinde mevcuttur.

en: View Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanını Görüntüle

en: The free Tag Groups plugin cannot be active together with Tag Groups Pro.
tr_TR: Ücretsiz Etiket Grupları eklentisi, Etiket Grupları Pro ile birlikte aktif olamaz.

en: more information
tr_TR: daha fazla bilgi

en: Edit tag groups
tr_TR: Etiket gruplarını düzenle

en: Clicking will leave this page without saving.
tr_TR: Tıklamak bu sayfayı kaydetmeden terk edecektir.

note: translators: %s is the plugin name
en: Welcome to %s!
tr_TR: %s'ye hoş geldiniz!

note: translators: %s is the plugin name
en: The plugin is ready for use. If you need some assistance, we can walk you through the basic steps.
tr_TR: Eklenti kullanıma hazır. Yardıma ihtiyacınız varsa, temel adımlarda size rehberlik edebiliriz.

en: Start the Setup Wizard
tr_TR: Kurulum Sihirbazını Başlat

en: Or click here if you prefer to do it on your own.
tr_TR: Ya da bunu kendiniz yapmak isterseniz buraya tıklayın.

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Go to the <span class="dashicons dashicons-tag"></span>&nbsp;Tag Groups <a %s>taxonomy settings</a> and <b>select the taxonomy</b> (tag type) of your tags. In most cases just leave the default: Tags (post_tag).
tr_TR: <span class="dashicons dashicons-tag"></span>&nbsp;Tag Grupları <a %s>taxonomy ayarları</a> sayfasına gidin ve <b>etiketlerinizin taxonomy'sini</b> (etiket türü) seçin. Çoğu durumda varsayılanı bırakabilirsiniz: Etiketler (post_tag).

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Go to the tag groups admin page and <b>create some groups</b>.
tr_TR: Etiket grupları admin sayfasına gidin ve <b>bazı gruplar oluşturun</b>.

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: You can find these pages listed on your <a %s>Tag Groups home page</a>.
tr_TR: Bu sayfaları <a %s>Tag Grupları ana sayfasında</a> bulabilirsiniz.

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Go to your tags and <b>assign them to these groups</b>.
tr_TR: Etiketlerinize gidin ve <b>bunları bu gruplara atayın</b>.

en: Filter by tag group
tr_TR: Etiket grubuna göre filtrele

note: translators: %s is the author display name
en: %s created this sample page in the Setup Wizard of the <b>Tag Groups</b> plugin. You can safely edit and delete it or keep it for future reference.
tr_TR: %s bu örnek sayfayı <b>Tag Grupları</b> eklentisinin Kurulum Sihirbazında oluşturdu. Güvenle düzenleyip silebilir veya gelecekteki referans için saklayabilirsiniz.

en: The following shortcodes use a variety of parameters so that you can get an idea of the options. Feel free to generate a new sample page with more features after upgrading the plugin.
tr_TR: Aşağıdaki kısa kodlar, seçeneklerinize dair bir fikir edinebilmeniz için çeşitli parametreler kullanır. Eklentiyi yükselttikten sonra daha fazla özellik içeren yeni bir örnek sayfa oluşturabilirsiniz.

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Please find links to the documentation in the <a %s>Tag Groups settings</a>.
tr_TR: Lütfen <a %s>Tag Grupları ayarlarında</a> belgelerine bağlantılar bulabilirsiniz.

en: Tabbed Tag Cloud
tr_TR: Sekmeli Etiket Bulutu

en: Accordion Tag Cloud
tr_TR: Akordeon Etiket Bulutu

en: Alphabetical Tag Cloud
tr_TR: Alfabetik Etiket Bulutu

en: Tag List
tr_TR: Etiket Listesi

en: Alphabetical Tag Index
tr_TR: Alfabetik Etiket Dizini

en: The following blocks use a variety of parameters so that you can get an idea of the options. Feel free to generate a new sample page with more features after upgrading the plugin.
tr_TR: Aşağıdaki bloklar, seçeneklerinize dair bir fikir edinebilmeniz için çeşitli parametreler kullanır. Eklentiyi yükselttikten sonra daha fazla özellik içeren yeni bir örnek sayfa oluşturabilirsiniz.

en: This page was created while you had the Gutenberg editor enabled. Therefore the features only display while Gutenberg is active.
tr_TR: Bu sayfa, Gutenberg editörü etkinken oluşturuldu. Bu nedenle, özellikler yalnızca Gutenberg etkin olduğunda görüntülenir.

en: Display filter on the "Posts" screen.
tr_TR: "Gönderiler" ekranında filtreyi görüntüle.

en: Add a pull-down menu to the filters above the list of posts. If you filter posts by tag groups, then only items will be shown that have tags (terms) in that particular group. This feature can be turned off so that the menu won't obstruct your screen if you use a high number of groups. May not work with all taxonomies.
tr_TR: Gönderi listesinin üzerindeki filtrelere bir açılır menü ekleyin. Gönderileri etiket gruplarına göre filtrelerseniz, yalnızca o grupta etiket (terim) bulunan öğeler gösterilecektir. Eğer çok sayıda grup kullanıyorsanız menünün ekranınızı engellememesi için bu özellik kapatılabilir. Tüm taxonomy'lerle çalışmayabilir.

en: Display filter on the "Tags" screen.
tr_TR: "Etiketler" ekranında filtreyi görüntüle.

en: Add a filter to the list of tags. Disable it here if it conflicts with other plugins or themes.
tr_TR: Etiketler listesine bir filtre ekleyin. Diğer eklentiler veya temalarla çelişiyorsa buradan devre dışı bırakın.

en: Save Settings
tr_TR: Ayarları Kaydet

en: Gutenberg block preview
tr_TR: Gutenberg blok önizlemesi

en: Some blocks can show an approximate preview in the Gutenberg editor. If you deactivate this option, then all blocks will show a static icon with text.
tr_TR: Bazı bloklar Gutenberg editöründe yaklaşık bir önizleme gösterebilir. Bu seçeneği devre dışı bırakırsanız, tüm bloklar metin ile statik bir simge gösterecektir.

en: Keep groups of translations in sync
tr_TR: Çeviri gruplarını senkronize tut

en: If you activate this option, we try to sync the groups across all language versions of a tag when you save it. Deactivate it to set groups independently.
tr_TR: Bu seçeneği etkinleştirirseniz, bir etiketi kaydettiğinizde grupları etiketin tüm dil sürümlerinde senkronize etmeye çalışırız. Grupları bağımsız olarak ayarlamak için devre dışı bırakın.

en: All Tag Groups features are available as Gutenberg blocks. You can also use shortcodes.
tr_TR: Tüm Etiket Grupları özellikleri Gutenberg blokları olarak mevcuttur. Ayrıca shortcode'ları da kullanabilirsiniz.

en: Click on the features for more information.
tr_TR: Daha fazla bilgi için özelliklere tıklayın.

en: Display the tags in a tabbed tag cloud.
tr_TR: Etiketleri sekmeli etiket bulutunda göster.

en: Example
tr_TR: Örnek

en: Parameters
tr_TR: Parametreler

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Please find the parameters in the <a %s>documentation</a>.
tr_TR: Lütfen parametreleri <a %s>belgelerinde</a> bulunuz.

en: Accordion
tr_TR: Akkordeon

en: Display the tags in an accordion.
tr_TR: Etiketleri bir akordeon içinde göster.

en: Display the tags in lists under tag groups.
tr_TR: Etiketleri etiket grupları altında listeler halinde göster.

en: Display the tags in tabbed tag cloud with first letters as tabs.
tr_TR: Etiketleri sekmeli etiket bulutunda, sekmeler olarak ilk harfleri ile göster.

en: (Not tested with right-to-left languages.)
tr_TR: (Sağdan sola dillerle test edilmedi.)

en: Display the tags in a list with first letters as heading.
tr_TR: Etiketleri başlık olarak ilk harfleri ile bir listede göster.

en: Group Information
tr_TR: Grup Bilgisi

en: Display information about tag groups.
tr_TR: Etiket grupları hakkında bilgi göster.

en: The function <b>tag_groups_cloud</b> accepts the same parameters as the [tag_groups_cloud] shortcode, except for those that determine tabs and styling.
tr_TR: <b>tag_groups_cloud</b> fonksiyonu [tag_groups_cloud] shortcode'u ile aynı parametreleri kabul eder, sekmeleri ve stilleri belirleyenler hariç.

en: By default it returns a string with the html for a tabbed tag cloud.
tr_TR: Varsayılan olarak, sekmeli bir etiket bulutunun HTML'sini içeren bir dize döndürür.

en: If the optional second parameter is set to 'true', the function returns a multidimensional array containing tag groups and tags.
tr_TR: İsteğe bağlı ikinci parametre 'true' olarak ayarlandığında, işlev etiket grupları ve etiketler içeren çok boyutlu bir dizi döndürür.

en: Enable shortcode in sidebar widgets (if not visible anyway).
tr_TR: Yan menü widget'larında shortcode'u etkinleştir (zaten görünmüyorsa).

en: Always load shortcode scripts.
tr_TR: Her zaman shortcode betiklerini yükle.

en: Click for more information
tr_TR: Daha fazla bilgi için tıklayın

en: Turn off to load the scripts only on posts and pages where a shortcode appears.
tr_TR: Shortcode'un göründüğü gönderiler ve sayfalarda sadece betikleri yüklemek için kapatın.

en: Turn on if you use these shortcodes in widgets.
tr_TR: Bu shortcode'ları widget'larda kullanıyorsanız açın.

en: Here you can choose a theme for the Tabbed Tag Cloud and the Accordion Tag Cloud.
tr_TR: Burada Sekmeli Etiket Bulutu ve Akordeon Etiket Bulutu için bir tema seçebilirsiniz.

en: New themes can be created with the <a href="http://jqueryui.com/themeroller/" target="_blank">jQuery UI ThemeRoller</a>:
tr_TR: Yeni temalar <a href="http://jqueryui.com/themeroller/" target="_blank">jQuery UI ThemeRoller</a> ile oluşturulabilir:

en: On the page "Theme Roller" you can customize all features or pick one set from the gallery. Finish with the "download" button.
tr_TR: "Tema Roller" sayfasında tüm özellikleri özelleştirebilir veya galeriden bir set seçebilirsiniz. İndirmek için "indirmek" butonuna basın.

en: On the next page ("Download Builder") you will need to select the version 1.12.x and the components "Widget", "Accordion" and "Tabs". Make sure that before downloading you enter at the bottom as "CSS Scope" <b>.tag-groups-cloud</b> (including the dot).
tr_TR: Sonraki sayfada ("İndirme Yapıcı") 1.12.x sürümünü ve "Widget", "Akordeon" ve "Sekmeler" bileşenlerini seçmeniz gerekecek. İndirmeden önce, en altta "CSS Kapsamı" olarak <b>.Tag-Groups</b> (nokta dahil) girdiğinizden emin olun.

en: Then you unpack the downloaded zip file. You will need the "images" folder and the "jquery-ui.theme.min.css" file.
tr_TR: İndirdiğiniz zip dosyasını çıkarın. "images" klasörüne ve "jquery-ui.theme.min.css" dosyasına ihtiyacınız olacak.

en: Create a new folder inside your <i>wp-content/uploads</i> folder (for example "my-theme") and copy there these two items.
tr_TR: Kendi <i>wp-content/uploads</i> klasörünüzün içinde yeni bir klasör oluşturun (örneğin "my-theme") ve bu iki öğeyi oraya kopyalayın.

en: Enter the name of this new folder (for example "my-theme") below.
tr_TR: Aşağıda bu yeni klasörün adını girin (örneğin "my-theme").

en: own theme
tr_TR: kendi tema

en: Don't load a theme.
tr_TR: Bir tema yüklemeyin.

en: Here you can turn off jQuery UI themes if your WordPress theme brings its own jQuery UI theme, in order to avoid conflicts.
tr_TR: WordPress temanızı kendi jQuery UI temasını getiriyorsa, çakışmaları önlemek için jQuery UI temalarını kapatabilirsiniz.

en: Further options
tr_TR: Diğer seçenekler

en: Use jQuery.  (Default is on. Other plugins might override this setting.)
tr_TR: jQuery kullanın. (Varsayılan açıktır. Diğer eklentiler bu ayarı geçersiz kılabilir.)

en: Tabs triggered by hovering mouse pointer (without clicking).
tr_TR: Fare imlecinin üzerine gelmesiyle tetiklenen sekmeler (tıklamadan).

en: Collapsible tabs (toggle open/close).
tr_TR: Çökertilebilir sekmeler (aç/kapa).

en: HTML in tag description:
tr_TR: Tag açıklamasında HTML:

en: By default the description appears in a tooltip when you hover the mouse over a tag in a tag cloud.
tr_TR: Varsayılan olarak açıklama, tag bulutundaki bir tag üzerine fare ile geldiğinizde bir tooltip'te görünür.

en: If you don't trust all users of your site, remove the HTML or use a plugin to give the unfiltered_html capability only to users you trust.
tr_TR: Eğer sitenizin tüm kullanıcılarına güvenmiyorsanız, HTML'i kaldırın veya filtrelenmemiş_html yetkisini yalnızca güvendiğiniz kullanıcılara vermek için bir eklenti kullanın.

en: Save Theme Options
tr_TR: Tema Seçeneklerini Kaydet

en: Search for settings
tr_TR: Ayarlar için ara

en: Search for setting pages. Type a space to show all settings.
tr_TR: Ayar sayfalarında ara. Tüm ayarları göstermek için bir boşluk yazın.

en: Search Results
tr_TR: Arama Sonuçları

en: Nothing found
tr_TR: Hiçbir şey bulunamadı

en: Active Taxonomies
tr_TR: Aktif Taxonomies

en: Group Statistics
tr_TR: Grup İstatistikleri

en: for the selected language
tr_TR: seçilen dil için

en: go to tag group administration
tr_TR: tag grubu yönetimine git

en: Enable Tag Groups Public API Access
tr_TR: Tag Grupları Genel API Erişimini Etkinleştir

en: Enable public access to tag groups endpoint /wp-json/tag-groups/v1/groups/.
tr_TR: Tag grupları uç noktasına genel erişimi etkinleştir /wp-json/tag-groups/v1/groups/.

en: Enable Terms Public API Access
tr_TR: Terimler Genel API Erişimini Etkinleştir

en: Enable public access to terms endpoint /wp-json/tag-groups/v1/terms/.
tr_TR: Terimler uç noktasına genel erişimi etkinleştir /wp-json/tag-groups/v1/terms/.

en: Choose the taxonomies for which you want to use Tag Groups:
tr_TR: Tag Gruplarını kullanmak istediğiniz taxonomies'i seçin:

en: The default texonomy is <b>Tags (post_tag)</b>. Please note that the tag clouds might not work with all taxonomies and that some taxonomies listed here may not be accessible in the admin backend. If you don't understand what is going on here, just leave the default.
tr_TR: Varsayılan taxonomi <b>Tags (post_tag)</b>dır. Lütfen tag bulutlarının tüm taxonomies ile çalışmayabileceğini ve burada listelenen bazı taxonomies'in admin arka planda erişilebilir olmayabileceğini dikkate alın. Ne olduğunu anlamıyorsanız, varsayılanı bırakın.

en: <b>Please deselect taxonomies that you don't use. Using several taxonomies for the same post type or hierarchical taxonomies (like categories) is experimental and not supported.</b>
tr_TR: <b>Kullanmıyorsanız taxonomies'leri seçimi kaldırın. Aynı post type için birden fazla taxonomi veya hiyerarşik taxonomileri (kategoriler gibi) kullanmak deneysel ve desteklenmiyor.</b>

en: To see the post type, hover your mouse over the option.
tr_TR: Post türünü görmek için, seçeneğin üzerinde fareyle durun.

en: If you use a custom taxonomy, make sure that the attribute "Public" is set to "true" and "Hierarchical" to "false".
tr_TR: Özel bir taxonomy kullanıyorsanız, "Public" özniteliğinin "true" ve "Hierarchical" özniteliğinin "false" olarak ayarlandığından emin olun.

en: Show hierarchical taxonomies. Not all Tag Groups features will work with these taxonomies.
tr_TR: Hiyerarşik taxonomileri göster. Tüm Tag Groups özellikleri bu taxonomilerle çalışmayabilir.

en: Save Taxonomies
tr_TR: Taxonomileri Kaydet

en: Export
tr_TR: Dışa Aktar

en: Use this button to export all Tag Groups settings and groups and all terms that are assigned to a group into files.
tr_TR: Tüm Tag Groups ayarlarını ve gruplarını ve bir gruba atanmış tüm terimleri dosyalara dışa aktarmak için bu butonu kullanın.

en: You can import both files separately. Category hierarchy won't be saved. When you restore terms that were deleted, they receive new IDs and you must assign them to posts again. Exporting cannot substitute a backup.
tr_TR: Her iki dosyayı ayrı ayrı içe aktarabilirsiniz. Kategori hiyerarşisi kaydedilmeyecek. Silinen terimleri geri yüklediğinizde, yeni ID'ler alırlar ve onları tekrar gönderilere atamanız gerekir. Dışa aktarma, bir yedeğin yerini alamaz.

en: Export Files
tr_TR: Dışa Aktarma Dosyaları

en: Import
tr_TR: İçe Aktar

en: Below you can import previously exported settings/groups or terms from a file.
tr_TR: Aşağıda daha önce dışa aktarılan ayarları/grupları veya terimleri bir dosyadan içe aktarabilirsiniz.

en: It is recommended to back up the database of your site before proceeding.
tr_TR: Devam etmeden önce sitenizin veritabanını yedeklemeniz önerilir.

en: Please import the settings before the terms.
tr_TR: Lütfen terimlerden önce ayarları içe aktarın.

en: Import File
tr_TR: İçe Aktarma Dosyası

en: Use this button to delete all tag groups and assignments. Your tags will not be changed. Check the checkbox to confirm.
tr_TR: Tüm etiket gruplarını ve atamalarını silmek için bu butonu kullanın. Etiketleriniz değişmeyecek. Onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

en: Please keep in mind that the tag assignments cannot be recovered by the export/import function.
tr_TR: Lütfen etiket atamalarının dışa aktarma/içe aktarma işlevi ile kurtarılamayacağını unutmayın.

en: I know what I am doing.
tr_TR: Ne yaptığımı biliyorum.

en: Delete Groups
tr_TR: Grupları Sil

en: Delete Settings and Groups
tr_TR: Ayarları ve Grupları Sil

en: Delete all groups and settings when uninstalling the plugin.
tr_TR: Eklentiyi kaldırırken tüm grupları ve ayarları silin.

en: Debug mode is on.
tr_TR: Hata ayıklama modu açık.

en: Verbose logging is enabled with CM_DEBUG.
tr_TR: Ayrıntılı günlük kaydı CM_DEBUG ile etkinleştirildi.

en: Verbose logging is on.
tr_TR: Ayrıntılı günlük kaydı açık.

en: Turn off
tr_TR: Kapat

en: Verbose logging is off.
tr_TR: Ayrıntılı günlük kaydı kapalı.

en: Turn on
tr_TR: Aç

en: Debug mode is off.
tr_TR: Hata ayıklama modu kapalı.

note: translators: %s is the href attribute with URL
en: Learn more <a %s>about debugging</a>.
tr_TR: Daha fazla bilgi edinin <a %s>hata ayıklama hakkında</a>.

en: Migrate tags to the new format of Tag Groups.
tr_TR: Etiketleri Etiket Grupları'nın yeni formatına geçirin.

en: The plugin automatically migrates tags to the new format and tries to keep track of changes. There may, however, be cases where other components made unnoticed changes. You might also need to manually migrate tags after you enabled a taxonomy that already contained untracked tags.
tr_TR: Eklenti, etiketleri otomatik olarak yeni formata geçirir ve değişiklikleri takip etmeye çalışır. Ancak, diğer bileşenlerin fark edilmeden değişiklikler yaptığı durumlar olabilir. Ayrıca, zaten izlenmeyen etiketler içeren bir taksonomiyi etkinleştirdikten sonra etiketleri manuel olarak geçirmeniz gerekebilir.

en: Migrate
tr_TR: Geçir

en: Running the maintenance can solve issues that you encounter during filtering by tag groups.
tr_TR: Bakım çalışması, etiket gruplarıyla filtreleme sırasında karşılaştığınız sorunları çözebilir.

en: Maintenance
tr_TR: Bakım

en: Reset the filter on the tags page to show all tags.
tr_TR: Tüm etiketleri göstermek için etiketler sayfasındaki filtreyi sıfırlayın.

en: Use it if a JavaScript error disables the filter menu. Note that it is still recommended to find out the cause of the error.
tr_TR: JavaScript hatası filtre menüsünü devre dışı bırakıyorsa bunu kullanın. Hatanın nedenini bulmanın hala önerildiğini unutmayın.

en: Reset Tag Filter
tr_TR: Etiket Filtreyi Sıfırla

en: Please stay on this page until all processes have finished.
tr_TR: Tüm işlemler bitene kadar lütfen bu sayfada kalın.

en: There have been errors.
tr_TR: Hatalar oluştu.

en: Continue
tr_TR: Devam et

en: Finished!
tr_TR: Tamamlandı!

en: The following terms cannot be used:
tr_TR: Aşağıdaki terimler kullanılamaz:

en: Number of processed items:
tr_TR: İşlenmiş öğe sayısı:

en: Number of changed items:
tr_TR: Değiştirilen öğe sayısı:

en: WordPress Version
tr_TR: WordPress Sürümü

en: Site URL
tr_TR: Site URL'si

en: Home URL
tr_TR: Ana URL

en: Active Theme
tr_TR: Aktif Tema

en: Version
tr_TR: Sürüm

en: Checking...
tr_TR: Kontrol ediliyor...

en: Show the Response
tr_TR: Yanıtı Göster

en: passed
tr_TR: başarılı

en: failed
tr_TR: başarısız

en: Benchmarks
tr_TR: Kıyaslamalar

en: Tag groups pro only
tr_TR: Etiket grupları yalnızca pro

en: Server
tr_TR: Sunucu

en: Constants
tr_TR: Sabitler

en: Well done!
tr_TR: Aferin!

en: Now go the Tag Group Administration.
tr_TR: Şimdi Etiket Grubu Yönetimi'ne gidin.

en: Or preview the sample page here.
tr_TR: Ya da buradan örnek sayfayı önizleyin.

note: translators: %1$s and %2$s are href attributes with URLs
en: Or go to the <a %1$s>Tag Groups settings</a> or visit the <a %2$s>documentation</a>.
tr_TR: Ya <a %1$s>Tag Grupları ayarları</a> sayfasına gidin ya da <a %2$s>belgelere</a> göz atın.

note: translators: %1$s and %2$s are href attributes with URLs
en: Now go to the <a %1$s>Tag Groups settings</a>, or visit the <a %2$s>documentation</a>.
tr_TR: Şimdi <a %1$s>Tag Grupları ayarları</a> sayfasına gidin veya <a %2$s>belgelere</a> göz atın.

en: If you need to launch the Setup Wizard again, you can find it in the settings. Just enter "wizard" in the search field.
tr_TR: Kurulum Sihirbazı'nı yeniden başlatmanız gerekirse, bunu ayarlarda bulabilirsiniz. Arama alanına sadece "wizard" yazın.

en: Happy tagging!
tr_TR: Etiketleme keyfi!

en: Tag Groups Setup Wizard
tr_TR: Tag Groups Kurulum Sihirbazı

en: Now you are ready to create your own tag groups. If you prefer to start out from a sample, we will create for you three groups and three tags. You can play around with them, rename or delete them.
tr_TR: Artık kendi etiket gruplarınızı oluşturmak için hazırsınız. Örnek bir başlangıç yapmak isterseniz, sizin için üç grup ve üç etiket oluşturacağız. Onlarla oynayabilir, adlarını değiştirebilir veya silebilirsiniz.

en: Create sample groups:
tr_TR: Örnek gruplar oluşturun:

en: Create sample tags in these groups:
tr_TR: Bu gruplarda örnek etiketler oluşturun:

en: Next Step
tr_TR: Sonraki Adım

en: On the following pages we will guide you through the basic settings that you need for the most common features.
tr_TR: Sonraki sayfalarda, en yaygın özellikler için gerekli olan temel ayarları nasıl yapacağınız konusunda sizi yönlendireceğiz.

en: You can later make changes or fine-tune the details in the Tag Groups settings.
tr_TR: Daha sonra Tag Groups ayarlarında değişiklikler yapabilir veya detayları ince ayar yapabilirsiniz.

en: (show me the menu)
tr_TR: (menüyü göster)

en: Feel free to abort the Setup Wizard any time and continue on your own path. You can also launch it again at a later time.
tr_TR: Kurulum Sihirbazı'nı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz ve kendi yolunuza devam edebilirsiniz. İsterseniz daha sonra tekrar başlatabilirsiniz.

en: The wizard will offer more options after upgrading to premium.
tr_TR: Sihirbaz, premium'a yükseldiğinizde daha fazla seçenek sunacaktır.

en: Choose the taxonomies for which you want to use tag groups.
tr_TR: Etiket gruplarını kullanmak istediğiniz taxonomileri seçin.

en: In most cases the default taxonomy <b>Tags (post_tag)</b> will do the job.
tr_TR: Çoğu durumda varsayılan taxonomy <b>Tags (post_tag)</b> işinizi görecektir.

en: You will find more options in the Tag Groups settings.
tr_TR: Tag Groups ayarlarında daha fazla seçenek bulacaksınız.

en: Tag Group Administration
tr_TR: Tag Group Yönetimi

en: Filter by label
tr_TR: Etiketlere göre filtrele

en: Tag Group name
tr_TR: Tag Group adı

en: Number of assigned tags
tr_TR: Atanan etiket sayısı

en: Actions
tr_TR: Eylemler

en: Change order
tr_TR: Sıralamayı değiştir

en: Group ID
tr_TR: Grup ID

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Create
tr_TR: Oluştur

en: new
tr_TR: yeni

en: label
tr_TR: etiket

en: Delete this group.
tr_TR: Bu grubu sil.

en: Create a new group below.
tr_TR: Aşağıda yeni bir grup oluştur.

en: Add New Tag Group
tr_TR: Yeni Etiket Grubu Ekle

en: move up
tr_TR: yukarı taşı

en: move down
tr_TR: aşağı taşı

en: reload
tr_TR: yenile

en: next page
tr_TR: sonraki sayfa

en: previous page
tr_TR: önceki sayfa

en: go to page:
tr_TR: sayfaya git:

en: Show posts
tr_TR: Gönderileri göster

en: Show tags
tr_TR: Etiketleri göster

en: Do you really want to delete this tag group?
tr_TR: Bu etiket grubunu gerçekten silmek istiyor musunuz?

note: translators: %1$s is the href attribute with URL, %2$s is the link text
en: Please visit <a %1$s>%2$s</a>.
tr_TR: Lütfen <a %1$s>%2$s</a> adresini ziyaret edin.

en: Read more
tr_TR: Daha fazla oku

note: translators: 1: Opening TaxoPress link tag, 2: Closing link tag, 3: Plugin version.
en: Thanks for using Tag Groups | %1$sTaxoPress.com%2$s | Version %3$s
tr_TR: Tag Gruplarını kullandığınız için teşekkürler | %1$sTaxoPress.com%2$s | Versiyon %3$s

en: Assign to
tr_TR: Atama yap

en: Filter off
tr_TR: Filtre kapalı

en: Please select one of the languages above to see the correct tag groups!
tr_TR: Doğru etiket gruplarını görmek için yukarıdaki dillerden birini seçin!

en: Groups
tr_TR: Gruplar
