SureCart - en to ro translation catalogue (986 entries)

en: %1d%% off
ro: %1d%% redus

en: %d day | %d days
ro[0]: %d zi
ro[1]: %d zile
ro[2]: %d zile

en: %d month | %d months
ro[0]: %d lună
ro[1]: %d luni
ro[2]: %d luni

en: %d week | %d weeks
ro[0]: %d săptămână
ro[1]: %d săptămâni
ro[2]: %d săptămâni

en: %d year | %d years
ro[0]: %d an
ro[1]: %d ani
ro[2]: %d ani

en: %d%% off
ro: %d%% redus

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
ro: Acum %s

en: %s can't be blank.
ro: %s nu poate fi gol.

en: %s is invalid.
ro: %s nu este valid.

en: %s is no longer purchasable.
ro: %s nu mai poate fi achiziționat.

en: %s is not available with subscriptions.
ro: %s nu este disponibil în cazul abonamentelor.

en: %s is too high.
ro: %s e prea mare.

en: %s must be a number.
ro: %s trebuie să fie un număr.

en: (no title)
ro: (fără titlu)

en: + %d more
ro: + încă %d

en: 69% of shoppers abandon their checkouts before completing a purchase. Recover lost revenue with automated, high-converting emails.
ro: 69% dintre cumpărători abandonează comenzile înainte de a finaliza o achiziție. Recuperează veniturile pierdute cu e-mailuri automate, cu grad ridicat de conversie.

en: A limit on the number of items to be returned, between 1 and 100.
ro: O limită a numărului de articole care urmează să fie returnate, între 1 și 100.

en: A limit on the number of records returned
ro: O limită a numărului de înregistrări returnate

en: A price with this currency and recurring interval already exists. Please create a new product to create this price.
ro: Există deja un preț cu această monedă și un interval recurent. Te rugăm să creezi un produs nou pentru a crea acest preț.

en: A specific product id.
ro: Un ID de produs specific.

en: A specific product name.
ro: Un nume de produs specific.

en: Abandoned
ro: Abandonat

en: Abandoned Checkout
ro: Plata abandonată

en: Abandoned Checkouts
ro: Plăti abandonate

en: Account
ro: Cont

en: Account Details
ro: Detalii cont

en: Activate
ro: Activează

en: Active
ro: Activ

en: Add New
ro: Adaugă

en: Add Payment Method
ro: Adaugă metoda de plată

en: Add To Cart
ro: Adaugă în coș

en: Add User Role
ro: Adăugați un rol de utilizator

en: Add WordPress User Role
ro: Adăugați rolul de utilizator WordPress

en: Add new Cart
ro: Adaugă un coș nou

en: Add new Checkout Form
ro: Adaugă un nou formular de plată

en: Add new SureCart Product
ro: Adaugă un nou produs SureCart

en: Add the user role of the user who purchased the product.
ro: Adăugați rolul de utilizator al utilizatorului care a cumpărat produsul.

en: Add your API token to connect to SureCart.
ro: Adaugă token-ul API pentru a te conecta la SureCart.

en: Admin unrevokes a purchase
ro: Admin anulează o revocare

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced Settings
ro: Setări avansate

en: Albanian Lek
ro: Lek albanez

en: Algerian Dinar
ro: Dinarul algerian

en: All
ro: Toate

en: All Cancellation Attempts
ro: Toate încercările de anulare

en: All Carts
ro: Toate coșurile

en: All Checkout Forms
ro: Toate formularele de plată

en: All Products
ro: Toate produsele

en: All SureCart Products
ro: Toate produsele SureCart

en: Amount
ro: Sumă

en: Amount (in the currency of the price) that will be taken off line items associated with this bump.
ro: Suma (în moneda în care este exprimat prețul) care va fi decontată de la articolele asociate cu acest bump.

en: Amount Off
ro: Suma redusă

en: An upgrade groups is how you define upgrade and downgrade paths for your customers. It is based on products they have previously purchased.
ro: Grupurile de upgrade reprezintă modul în care definești căile de upgrade și downgrade pentru clienții tăi. Acestea se bazează pe produsele pe care aceștia le-au achiziționat anterior.

en: Angolan Kwanza
ro: Kwanza angoleză

en: Api Token
ro: Token API

en: Api token
ro: Token API

en: Apply
ro: Aplică

en: Approve
ro: Aprobă

en: Archive
ro: Arhivează

en: Archived
ro: Arhivat

en: Are you sure you want to archive this coupon? This will be unavailable for purchase.
ro: Ești sigur că vrei să arhivezi acest cupon? Acesta nu va fi disponibil pentru cumpărare.

en: Are you sure you want to archive this product? This will be unavailable for purchase.
ro: Ești sigur că vrei să arhivezi acest produs? Acesta nu va fi disponibil pentru cumpărare.

en: Are you sure you want to restore this coupon? This will be be available to purchase.
ro: Sunteți sigur că doriți să restaurați acest cupon? Acesta va fi disponibil pentru a fi cumpărat.

en: Are you sure you want to restore this product? This will be be available to purchase.
ro: Ești sigur că vrei să restaurezi acest produs? Acesta va fi disponibil pentru a fi cumpărat.

en: Argentine Peso
ro: Peso argentinian

en: Armenian Dram
ro: Dramă armeană

en: Aruban Florin
ro: Florin Aruban

en: Australian Dollar
ro: Dolar australian

en: Automatically lower your subscription cancellation while making customers happy and saving more revenue with Subscription Saver.
ro: Reduceți automat rata de anulare a abonamentelor, făcându-vă clienții fericiți și economisind mai multe venituri cu Subscription Saver.

en: Azerbaijani Manat
ro: Manat din Azerbaidjan

en: Bahamian Dollar
ro: Dolarul bahamian

en: Bangladeshi Taka
ro: Taka din Bangladesh

en: Barbadian Dollar
ro: Dolarul barbadian

en: Belarusian Ruble
ro: Rubla belarusă

en: Belize Dollar
ro: Dolarul Belize

en: Bermudian Dollar
ro: Dolarul bermudean

en: Billing
ro: Facturare

en: Billing Details
ro: Detalii de facturare

en: Block types that the pattern is intended to be used with.
ro: Tipuri de blocuri cu care se intenționează să fie utilizat modelul.

en: Bolivian Boliviano
ro: Bolivian Bolivian

en: Bosnia and Herzegovina Convertible Mark
ro: Bosnia și Herțegovina Marcă

en: Botswana Pula
ro: Pula din Botswana

en: Brazilian Real
ro: Real brazilian

en: British Pound
ro: Lira sterlină britanică

en: Brunei Dollar
ro: Dolarul Brunei

en: BuddyBoss Group
ro: Grupul BuddyBoss

en: Bulgarian Lev
ro: Lev bulgăresc

en: Burundian Franc
ro: Franc burundian

en: Buy Now
ro: Cumpără acum

en: By %s
ro: Până la %s

en: By updating or canceling your plan, you agree to the <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a>
ro: Prin actualizarea sau anularea planului dvs., sunteți de acord cu <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a>

en: By updating or canceling your plan, you agree to the <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a> and <a href="%3$3s" target="_blank">%4$4s</a>
ro: Prin actualizarea sau anularea planului tău, ești de acord cu <a href="%1$1s" target="_blank">%2$2s</a> și <a href="%3$3s" target="_blank">%4$4s</a>

en: Cache cleared.
ro: Memoria cache a fost ștearsă.

en: Cambodian Riel
ro: Riel cambodgian

en: Can't be blank.
ro: Nu poate fi gol.

en: Can't be empty.
ro: Nu poate fi gol.

en: Canadian Dollar
ro: Dolarul canadian

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cancel behavior. Either pending or immediate.
ro: Comportamentul de anulare. Fie în așteptare, fie imediat.

en: Canceled
ro: Anulat

en: Cancellation Attempts
ro: Tentative de anulare

en: Cancellation Insights
ro: Informații despre anulare

en: Cancellation Reason
ro: Motivul anulării

en: Cancellations
ro: Anulări

en: Cape Verdean Escudo
ro: Escudo din Capul Verde

en: Cart
ro: Coș

[ctx: Cart]
en: Add New
ro: Adaugă

en: Cart published privately.
ro: Coșul a fost publicat în privat.

en: Cart published.
ro: Coș publicat.

en: Cart reverted to draft.
ro: Coșul a revenit la stadiul de ciornă.

en: Cart scheduled.
ro: Coș programat.

[ctx: Cart slug]
en: cart
ro: coș

[ctx: Cart title]
en: Cart
ro: Coș

en: Cart updated.
ro: Coș actualizat.

en: Carts list
ro: Lista de coșuri

en: Carts list navigation
ro: Navigare în lista de coșuri

en: Cayman Islands Dollar
ro: Dolarul din Insulele Cayman

en: Central African Cfa Franc
ro: Franc Cfa din Africa Centrală

en: Change Payment Method
ro: Modifică metoda de plată

en: Change your plugin performance settings.
ro: Modifică setările de performanță ale pluginului.

en: Change your plugin uninstall settings.
ro: Modificați setările de dezinstalare a pluginului.

en: Checkout
ro: Plată

en: Checkout Form
ro: Formular de plată

[ctx: Checkout Form]
en: Add New
ro: Adaugă

en: Checkout Form published privately.
ro: Formular de plată publicat în privat.

en: Checkout Form published.
ro: Formularul de plată a fost publicat.

en: Checkout Form reverted to draft.
ro: Formularul de plată a revenit la stadiul de ciornă.

en: Checkout Form scheduled.
ro: Formular de plată programat.

en: Checkout Form updated.
ro: Formularul de plată a fost actualizat.

en: Checkout Forms list
ro: Lista formularelor de plată

en: Checkout Forms list navigation
ro: Lista de navigare a formularelor de plată

en: Chilean Peso
ro: Peso chilian

en: Chinese Renminbi Yuan
ro: Renminbi chinezesc Yuan

en: Clear Account Cache
ro: Șterge memoria cache a contului

en: Code
ro: Cod

en: Colombian Peso
ro: Peso columbian

en: Coming soon...
ro: În curând...

en: Comment
ro: Comentariu

en: Commerce on WordPress has never been easier, faster, or more flexible.
ro: Comerțul pe WordPress nu a fost niciodată mai ușor, mai rapid sau mai flexibil.

en: Comorian Franc
ro: Franc comorian

en: Complete Installation
ro: Instalare completă

en: Complete Signup
ro: Înregistrare completă

en: Completely remove all plugin data when deleted. This cannot be undone.
ro: Elimină complet toate datele plugin-ului atunci când sunt șterse. Acest lucru nu poate fi anulat.

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Congolese Franc
ro: Franc congolez

en: Connected processors
ro: Procesoare conectate

en: Connection
ro: Conexiune

en: Connection Details
ro: Detalii privind conexiunea

en: Connection Settings
ro: Setări de conexiune

en: Costa Rican Colón
ro: Colón din Costa Rica

en: Could not complete the request. Please try again.
ro: Nu s-a putut finaliza cererea. Te rugăm să încerci din nou.

en: Coupon Applied
ro: Cupon aplicat

en: Coupon Code
ro: Cod cupon

en: Coupons
ro: Cupoane

en: Course Access
ro: Acces la curs

en: Create
ro: Creează

en: Create A Form
ro: Creează un formular

en: Create A Product
ro: Creează un produs

en: Create New Form
ro: Creați un formular nou

en: Create the WordPress user.
ro: Creează utilizatorul WordPress.

en: Created
ro: Creat

en: Created at timestamp
ro: Creat la data de expirare

en: Credit Card
ro: Card de credit

en: Croatian Kuna
ro: Kuna croată

en: Current Plan
ro: Planul actual

en: Custom amount
ro: Suma personalizată

en: Custom base
ro: Baza personalizată

en: Customer
ro: Client

en: Customer Dashboard
ro: Tabloul de bord al clienților

en: Customers
ro: Clienți

en: Czech Koruna
ro: Coroana cehă

en: Danish Krone
ro: Coroana daneză

en: Dashboard
ro: Tablou de bord

en: Data Export
ro: Export de date

en: Date
ro: Data

en: Default
ro: Implicit

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete permanently
ro: Șterge permanent

en: Deleting This is Restricted
ro: Ștergerea este restricționată

en: Description
ro: Descriere

en: Design & Branding
ro: Design și branding

en: Determines whether the pattern is visible in inserter.
ro: Determină dacă modelul este vizibil în inserator.

en: Djiboutian Franc
ro: Franc jiboutian

en: Dominican Peso
ro: Peso dominican

en: Downgrade behavior. Either pending or immediate.
ro: Comportamentul de retrogradare. Fie în așteptare, fie imediat.

en: Download
ro: Descărcare

en: Downloads
ro: Descărcări

en: Draft
ro: Ciornă

en: Dry run the sync.
ro: Rulează sincronizarea în regim de probă.

en: East Caribbean Dollar
ro: Dolarul din Caraibe de Est

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Bump
ro: Editează bump

en: Edit Cart
ro: Editează coșul

en: Edit Checkout Form
ro: Editează formularul de plată

en: Edit Customer
ro: Editează clientul

en: Edit Form
ro: Editare formular

en: Edit Order
ro: Editează comanda

en: Edit Product
ro: Editează produsul

en: Edit Subscription
ro: Editarea abonamentului

en: Edit SureCart Product
ro: Editează produsul SureCart

en: Egyptian Pound
ro: Liră egipteană

en: Email Sent
ro: Email trimis

en: Email Status
ro: Stare e-mail

en: Enable access to a BuddyBoss Group.
ro: Activați accesul la un grup BuddyBoss.

en: Enable access to a LearnDash course.
ro: Activează accesul la un curs LearnDash.

en: Enable access to a LearnDash group.
ro: Activează accesul la un grup LearnDash.

en: Enable access to a LifterLMS course.
ro: Activează accesul la un curs LifterLMS.

en: Enable access to a MemberPress membership.
ro: Activează accesul la un abonament MemberPress.

en: Enable access to a TutorLMS course.
ro: Activați accesul la un curs TutorLMS.

en: Enroll Course
ro: Înscrie-te la curs

en: Ensure result set excludes specific IDs.
ro: Asigurați-vă că setul de rezultate exclude anumite ID-uri.

en: Ensure result set excludes specific license IDs.
ro: Asigurați-vă că setul de rezultate exclude anumite ID-uri de licență.

en: Enter Amount
ro: Introdu valoarea

en: Enter An Amount
ro: Introdu o valoare

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
ro: Introduceți o bază personalizată de utilizat. O bază trebuie să fie setată sau WordPress va folosi baza implicită în locul acesteia.

en: Enter coupon code
ro: Introduceți codul de cupon

en: Enter your API Token
ro: Introdu Token-ul API

en: Enter your api token.
ro: Introdu token-ul API.

en: Error.
ro: Eroare.

en: Ethiopian Birr
ro: Birr etiopian

en: Expired
ro: Expirat

en: Failed
ro: A eșuat

en: Failed to save coupon.
ro: Nu s-a reușit salvarea cuponului.

en: Failed to update. Please check for errors and try again.
ro: Nu s-a reușit actualizarea. Te rugăm să verifici dacă există erori și să încerci din nou.

en: Falkland Pound
ro: Liră Falkland

en: Featured
ro: Recomandate

en: Fijian Dollar
ro: Dolarul fijian

en: Files attached to the product.
ro: Fișiere atașate la produs.

en: Filter checkout forms list
ro: Filtrează lista de formulare de plată

en: Find My Api Token
ro: Găsiți tokenul meu API

en: For %d months
ro: Pentru %d luni

en: Forever
ro: Pentru totdeauna

en: Form ID is invalid.
ro: ID-ul formularului nu este valid.

en: Form ID is required.
ro: Este necesar un formular de identificare.

[ctx: Form slug]
en: checkout
ro: plată

[ctx: Form title]
en: Checkout
ro: Plată

en: Forms
ro: Formulare

en: Free
ro: Gratuit

en: Gambian Dalasi
ro: Dalasi Gambian

en: Georgian Lari
ro: Lari georgian

en: Get Help
ro: Obține ajutor

en: Get Started
ro: Începe

en: Get Subscription Saver
ro: Obțineți Subscription Saver

en: Get started by creating your first product or creating a new checkout form.
ro: Începe prin a îți crea primul produs sau prin a crea un nou formular de plată.

en: Gibraltar Pound
ro: Liră Gibraltar

en: Go Back
ro: Înapoi

en: Group Access
ro: Accesul în grup

en: Guatemalan Quetzal
ro: Quetzal guatemalez

en: Guinean Franc
ro: Franc guineean

en: Guyanese Dollar
ro: Dolarul guyanez

en: Haitian Gourde
ro: Gourde haitian

en: Help
ro: Ajutor

en: Home
ro: Acasă

en: Honduran Lempira
ro: Lempira honduriană

en: Hong Kong Dollar
ro: Dolarul Hong Kong

en: Hungarian Forint
ro: Forint maghiar

en: I agree to %1$1s's %2$2sPrivacy Policy%3$3s
ro: Sunt de acord cu %2$2sPolitica de confidențialitate%3$3s a magazinului %1$1s

en: I agree to %1$1s's %2$2sTerms%3$3s
ro: Sunt de acord cu %2$2stermenii%3$3s magazinului %1$1s

en: I agree to %1$1s's %2$2sTerms%3$3s and %4$4sPrivacy Policy%5$5s
ro: Sunt de acord cu %2$2sTermenii%3$3s și %4$4sPolitica de confidențialitate%5$5s ale magazinului %1$1s

en: Icelandic Króna
ro: Króna islandeză

en: If set to true GST taxes will be calculated for all Canadian provinces.
ro: Dacă este setat la true, taxele GST vor fi calculate pentru toate provinciile canadiene.

en: If set to true VAT taxes will be calculated for all EU countries.
ro: Dacă este setat la true, taxele de TVA vor fi calculate pentru toate țările UE.

en: If set to true VAT taxes will be calculated using the account's home country VAT rate.
ro: Dacă este setat la true, taxele de TVA vor fi calculate folosind cota de TVA din țara de origine a contului.

en: If set to true abandonded order reminder emails will be sent to customers.
ro: Dacă este setat la true, clienților li se vor trimite e-mailuri de reamintire a comenzilor abandonate.

en: If set to true order confirmation emails will be sent to customers.
ro: Dacă este setat la true, clienților li se vor trimite e-mailuri de confirmare a comenzii.

en: If set to true refund emails will be sent to customers.
ro: Dacă este setat la true, vor fi trimise e-mailuri de rambursare clienților.

en: If set to true subscription dunning emails will be sent to customers.
ro: Dacă este setat la true, clienților li se vor trimite e-mailuri de reclamare a abonamentului.

en: If set to true taxes will be automatically calculated.
ro: Dacă este setat la true, taxele vor fi calculate automat.

en: If you like, you may enter custom structures for your instant checkout URLs here. For example, using <code>buy</code> would make your product buy links like <code>%sbuy/sample-product/</code>.
ro: Dacă dorești, poți introduce aici structuri personalizate pentru URL-urile tale de plată instantanee. De exemplu, dacă folosești <code>buy</code>, linkurile de cumpărare a produselor tale ar fi <code>%sbuy/sample-product/</code>.

en: If you like, you may enter custom structures for your product page URLs here. For example, using <code>products</code> would make your product buy links like <code>%sproducts/sample-product/</code>.
ro: Dacă dorești, poți introduce aici structuri personalizate pentru URL-urile paginilor de produse. De exemplu, dacă utilizezi <code>products</code>, linkurile de cumpărare a produselor tale ar fi <code>%sproducts/sample-product/</code>.

en: Inactive
ro: Inactiv

en: Indian Rupee
ro: Rupie indiană

en: Indonesian Rupiah
ro: Rupia indoneziană

en: Integrations
ro: Integrări

en: Invalid API Token
ro: Token API invalid

en: Invalid API token.
ro: Token API invalid.

en: Invalid promotion code.
ro: Cod promoțional invalid.

en: Invalid verification code
ro: Cod de verificare invalid

en: Invoice
ro: Factură

en: Invoices
ro: Facturi

en: Israeli New Sheqel
ro: Noul Sheqel israelian

en: It does not match parent currency.
ro: Aceasta nu se potrivește cu moneda-mamă.

en: It is archived.
ro: Este arhivat(ă).

en: It is expired.
ro: A expirat(ă).

en: It is not a valid hex color.
ro: Nu este o culoare hex validă.

en: It is not valid or enabled.
ro: Nu este valabil sau activat.

en: It looks like you are not yet a customer.
ro: Se pare că nu ești încă client.

en: Jamaican Dollar
ro: Dolar jamaican

en: Japanese Yen
ro: Yen japonez

en: Just one last step!
ro: Încă un pas!

en: Kazakhstani Tenge
ro: Tenge kazahă

en: Kenyan Shilling
ro: Șiling kenyan

en: Key
ro: Cheie

en: Kyrgyzstani Som
ro: Som din Kârgâzstan

en: LearnDash Course
ro: Curs LearnDash

en: LearnDash Group
ro: Grup LearnDash

en: LearnDash Groups
ro: Grupuri LearnDash

en: Lebanese Pound
ro: Liră libaneză

en: Liberian Dollar
ro: Dolarul liberian

en: License
ro: Licență

en: License Keys
ro: Chei de licență

en: Licenses
ro: Licențe

en: LifterLMS Course
ro: Curs LifterLMS

en: Limit result set to users with a customer.
ro: Limitează setul de rezultate la utilizatorii care au un client.

en: Limit result set to users with specific customer ids.
ro: Limitează setul de rezultate la utilizatorii cu anumite ID-uri de client.

en: Log Out
ro: Deconectare

en: Login
ro: Autentificare

en: Macanese Pataca
ro: Pataca macaneză

en: Macedonian Denar
ro: Denar macedonean

en: Malawian Kwacha
ro: Kwacha malawian

en: Malaysian Ringgit
ro: Ringgit malaezian

en: Maldivian Rufiyaa
ro: Rufiyaa din Maldive

en: Mauritanian Ouguiya
ro: Ouguiya mauritană

en: Mauritian Rupee
ro: Rupia mauritiană

en: MemberPress Membership
ro: Abonament MemberPress

en: Membership Access
ro: Accesul membrilor

en: Metadata for the order.
ro: Metadatele pentru comandă.

en: Method
ro: Metodă

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
ro: Metoda "%s" nu este implementată.  Trebuie să fie suprascrisă în subclasă.

en: Mexican Peso
ro: Peso mexican

en: Minimum not met
ro: Minim neîndeplinit

en: Mode
ro: Mod

en: Moldovan Leu
ro: Leu moldovenesc

en: Mongolian Tögrög
ro: Tögrög mongolez

en: Moroccan Dirham
ro: Dirham marocan

en: Move to Trash
ro: Mută la coșul de gunoi

en: Mozambican Metical
ro: Metical mozambican

en: Must be accepted.
ro: Trebuie să fie acceptat(ă).

en: Must be an integer
ro: Trebuie să fie un număr întreg

en: Must be blank
ro: Trebuie să fie gol

en: Must be even
ro: Trebuie să fie par

en: Must be larger.
ro: Trebuie să fie mai mare.

en: Must be odd
ro: Trebuie să fie impar

en: Must be smaller.
ro: Trebuie să fie mai mic(ă).

en: Myanmar Kyat
ro: Kyat din Myanmar

en: Name
ro: Nume

en: Name your own price
ro: Alege propriul preț

en: Namibian Dollar
ro: Dolarul namibian

en: Nepalese Rupee
ro: Rupie nepaleză

en: Netherlands Antillean Gulden
ro: Gulden din Antilele olandeze

en: New Cart
ro: Coș nou

en: New Checkout Form
ro: Formular nou de plată

en: New Plan
ro: Plan nou

en: New SureCart Product
ro: Produs nou SureCart

en: New Taiwan Dollar
ro: Noul dolar taiwanez

en: New Zealand Dollar
ro: Dolarul neozeelandez

en: Nicaraguan Córdoba
ro: Cordoba din Nicaragua

en: Nigerian Naira
ro: Naira nigeriană

en: No cancellation acts.
ro: Nu sunt acte de anulare.

en: No checkout forms found in Trash.
ro: Nu s-au găsit formulare de plată în coșul de gunoi.

en: No checkout forms found.
ro: Nu s-au găsit formulare de plată.

en: No code specified
ro: Nici un cod specificat

en: No customer ID or email provided.
ro: Nu a fost furnizat niciun ID client sau e-mail.

en: No customers found.
ro: Nu s-au găsit clienți.

en: No discount.
ro: Fără reducere.

en: No licenses found.
ro: Nu s-au găsit licențe.

en: No longer available
ro: Nu mai este disponibil

en: No matching template found
ro: Nu s-a găsit niciun șablon corespunzător

en: No name provided
ro: Niciun nume furnizat

en: No order bumps found.
ro: Nu s-au găsit bumps.

en: No price
ro: Fără preț

en: No product
ro: Niciun produs

en: No products found.
ro: Nu s-au găsit produse.

en: No theme is defined for this template.
ro: Nu este definită o temă pentru acest șablon.

en: None
ro: Niciunul

en: Norwegian Krone
ro: Coroana norvegiană

en: Not Found
ro: Nu a fost găsit

en: Not Published
ro: Nepublicat

en: Not Scheduled
ro: Neprogramat

en: Not a number
ro: Nu este un număr

en: Not available
ro: Indisponibil

en: Not eligible
ro: Neeligibil

en: Not found.
ro: Nu a fost găsit.

en: Not redeemable
ro: Nu este valabil

en: Not valid
ro: Nevalid

en: Notifications
ro: Notificări

en: Once
ro: Odată

en: One of these products is no longer purchaseable.
ro: Unul dintre aceste produse nu mai poate fi achiziționat.

en: One-Time
ro: O singură dată

en: Only one active abandoned checkout is allowed at a time
ro: Este permisă doar o singură verificare de abandon activă la un moment dat

en: Only return objects that belong to the given product groups.
ro: Returnează numai obiectele care aparțin grupurilor de produse date.

en: Only return objects that belong to the given products.
ro: Returnează numai obiectele care aparțin produselor date.

en: Only return objects that have this currency. If not set, this will fallback to the account's default currency.
ro: Returnează numai obiectele care au această monedă. Dacă nu este setată, se va reveni la moneda implicită a contului.

en: Only return prices that allow ad hoc amounts or not.
ro: Se returnează numai prețurile care permit sau nu sume ad hoc.

en: Only return products that are recurring or not recurring (one time).
ro: Returnează numai produsele care sunt recurente sau nu sunt recurente (o singură dată).

en: Options no longer available
ro: Opțiuni indisponibile

en: Order
ro: Comandă

en: Order Bumps
ro: Bumps de comandă

en: Order Confirmation
ro: Confirmarea comenzii

en: Order Details
ro: Detalii comandă

en: Order History
ro: Istoricul comenzilor

en: Order too large
ro: Comanda este prea mare

en: Orders
ro: Comenzi

en: Orders & Receipts
ro: Comenzi și chitanțe

en: Owner data.
ro: Datele proprietarului.

[ctx: Page slug]
en: checkout
ro: plată

[ctx: Page slug]
en: customer-dashboard
ro: tablou-de-bord

[ctx: Page slug]
en: order-confirmation
ro: confirmare de comandă

[ctx: Page title]
en: Checkout
ro: Plată

[ctx: Page title]
en: Dashboard
ro: Tablou de bord

[ctx: Page title]
en: Thank you!
ro: Iți mulțumim!

en: Paid
ro: Plătit

en: Pakistani Rupee
ro: Rupie pakistaneză

en: Panamanian Balboa
ro: Balboa panamez

en: Papua New Guinean Kina
ro: Kina din Papua Noua Guinee

en: Paraguayan Guaraní
ro: Guaraní paraguayan

en: Password
ro: Parolă

en: Past Due
ro: Cu scadență depășită

en: Pay what you want
ro: Plătește cât vrei

en: Payment
ro: Plata

en: Payment History
ro: Istoricul plăților

en: Payment Method
ro: Metoda de plată

en: Payment Methods
ro: Metode de plată

en: Payment Processors
ro: Procesatori de plăți

en: Payment retry window in weeks.
ro: Fereastra de reîncercare a plății în săptămâni.

en: Paypal is taking a closer look at this payment. It’s required for some payments and normally takes up to 3 business days.
ro: PayPal se uită mai atent la această plată. Este necesar pentru unele plăți și durează în mod normal până la 3 zile lucrătoare.

en: Pending
ro: În așteptare

en: Percent Off
ro: Procent de reducere

en: Percent that will be taken off line items associated with this bump.
ro: Procentul care va fi luat de la elementele asociate cu acest bump.

en: Performance
ro: Performanță

en: Peruvian Sol
ro: Sol peruvian

en: Philippine Peso
ro: Peso filipinez

en: Placed By
ro: Plasat de

en: Plan Status
ro: Starea Planului

en: Plans
ro: Planuri

en: Please add at least one product.
ro: Te rugăm să adaugi cel puțin un produs.

en: Please connect your site to SureCart.
ro: Vă rugăm să vă conectați site-ul dvs. la SureCart.

en: Please double-check your prefix does not contain any spaces, underscores, dashes or special characters.
ro: Te rugăm să verifici de două ori dacă prefixul tău nu conține spații, liniuțe, sublinieri sau caractere speciale.

en: Please enter a valid tax number.
ro: Te rugăm să introduci un număr de identificare fiscală valabil.

en: Please enter an API key.
ro: Te rugăm să introduci o cheie API.

en: Please fill out your address.
ro: Te rugăm să completezi adresa ta.

en: Plugin Settings
ro: Setări plugin

en: Polish Złoty
ro: Złot polonez

en: Previous Product ID
ro: ID-ul produsului anterior

en: Price
ro: Preț

en: Price has changed
ro: Prețul a fost modificat

en: Pricing
ro: Prețuri

en: Priority
ro: Prioritate

en: Privacy Policy
ro: Politica de confidențialitate

en: Processing
ro: Prelucrare

en: Product
ro: Produs

en: Product ID
ro: ID produs

en: Product Name
ro: Numele produsului

en: Product archived.
ro: Produs arhivat.

en: Product or subscription is purchased
ro: Produsul sau abonamentul este achiziționat

en: Product purchase is revoked or subscription cancels
ro: Achiziția produsului este revocată sau abonamentul este anulat

en: Product restored.
ro: Produs restaurat.

en: Product(s) not eligible
ro: Produs(ele) nu sunt eligibile

en: Product: %s
ro: Produs: %s

en: Products
ro: Produse

en: Promotion code
ro: Cod promoțional

en: Published
ro: Publicat

en: Published In
ro: Publicat în

en: Purchase
ro: Cumpărare

en: Qatari Riyal
ro: Riyal qatariot

en: Quantity
ro: Cantitate

en: Recommended
ro: Recomandat

en: Recover lost sales with abandoned checkouts.
ro: Recuperează vânzările pierdute în urma abandonării comenzilor.

en: Recovered
ro: Recuperat

en: Recovered Before Email Was Sent
ro: Recuperat înainte de a fi trimis e-mailul

en: Recovery Status
ro: Starea de recuperare

en: Refunded
ro: Rambursat

en: Remaining Payments
ro: Plăți rămase

en: Remove Plugin Data
ro: Îndepărtează datele plugin-ului

en: Repeat payment
ro: Plată repetată

en: Restore
ro: Restaurează

en: Revoked
ro: Revocat

en: Romanian Leu
ro: Leu românesc

en: Run any purchase syncing actions.
ro: Rulează orice acțiune de sincronizare a achizițiilor.

en: Russian Ruble
ro: Rubla rusească

en: Rwandan Franc
ro: Franc rwandez

en: Saint Helenian Pound
ro: Libra Sfânta Elena

en: Samoan Tala
ro: Samoană Tala

en: Saudi Riyal
ro: Riyal saudit

en: Save
ro: Salvează

en: Save Settings
ro: Salvează setările

en: Saved
ro: Salvat

en: Saved.
ro: Salvat.

en: Scheduled
ro: Programat

en: Search
ro: Căutare

en: Search Abanonded Orders
ro: Căutați comenzi abandonate

en: Search Carts
ro: Caută coșuri

en: Search Checkout Forms
ro: Caută formulare de plată

en: Search Coupons
ro: Căutare cupoane

en: Search Customers
ro: Caută clienți

en: Search Invoices
ro: Caută facturi

en: Search Licenses
ro: Caută licențe

en: Search Orders
ro: Caută comenzi

en: Search Products
ro: Caută produse

en: Search Subscriptions
ro: Caută abonamente

en: Search SureCart Products
ro: Caută produse SureCart

en: Sections
ro: Secțiuni

en: Select Form
ro: Selectați formularul

en: Select a form
ro: Alege un formular

en: Select comment
ro: Selectați un comentariu

en: Sent
ro: Trimis

en: Serbian Dinar
ro: Dinar sârbesc

en: Set Up My Store
ro: Configurează-mi magazinul

en: Settings
ro: Setări

en: Seychellois Rupee
ro: Rupie seychelloise

en: Shop
ro: Magazin

en: Shop Page
ro: Pagina magazinului

[ctx: Shop page slug]
en: shop
ro: magazin

[ctx: Shop page title]
en: Shop
ro: Magazin

en: Sign in to your account
ro: Intră în contul tău

en: Simple
ro: Simplu

en: Singapore Dollar
ro: Dolarul Singapore

en: Solomon Islands Dollar
ro: Dolarul din Insulele Solomon

en: Somali Shilling
ro: Șiling somalez

en: Something is wrong with the provided link.
ro: Ceva nu este în regulă cu link-ul furnizat.

en: Sorry, you are not allowed to edit products.
ro: Ne pare rău, nu ai voie să editezi produse.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered form patterns.
ro: Ne pare rău, nu aveți permisiunea de a vizualiza modelele de formulare înregistrate.

en: South African Rand
ro: Rand sud-african

en: South Korean Won
ro: Won sud-coreean

en: Sri Lankan Rupee
ro: Rupie srilankeză

en: Status
ro: Stare

en: Store Checkout
ro: Plata în magazin

en: Store Settings
ro: Setări magazin

en: Store URL
ro: URL-ul magazinului

en: Stored product metadata
ro: Metadate stocate ale produsului

en: Subscription
ro: Abonament

en: Subscription Saver & Insights
ro: Subscription Saver & Statistici

en: Subscription plan changed
ro: Planul de abonament s-a schimbat

en: Subscriptions
ro: Abonamente

en: SureCart Accountant
ro: Contabil SureCart

en: SureCart Customer
ro: Client SureCart

en: SureCart Customer Dashboard
ro: Tabloul de bord al clienților SureCart

en: SureCart Form
ro: Formular SureCart

en: SureCart Instant Checkout Permalinks
ro: Permalink-uri de plată instantanee SureCart

en: SureCart Layout
ro: Layout SureCart

en: SureCart Product
ro: Produs SureCart

[ctx: SureCart Product]
en: Add New
ro: Adaugă

en: SureCart Product Permalinks
ro: Permalink-uri de produs SureCart

en: SureCart Product published privately.
ro: Produsul SureCart a fost publicat în mod privat.

en: SureCart Product published.
ro: Produsul SureCart publicat.

en: SureCart Product reverted to draft.
ro: Produsul SureCart a revenit la stadiul de ciornă.

en: SureCart Product scheduled.
ro: Produsul SureCart programat.

en: SureCart Product updated.
ro: Produsul SureCart a fost actualizat.

en: SureCart Products
ro: Produse SureCart

en: SureCart Products list
ro: Lista de produse SureCart

en: SureCart Products list navigation
ro: Navigare în lista de produse SureCart

en: SureCart Shop Manager
ro: Manager de magazin SureCart

en: SureCart Shop Worker
ro: Lucrător în magazinul SureCart

en: SureCart Status
ro: Stare SureCart

en: SureCart customer sync in progress
ro: Sincronizare clienților SureCart în desfășurare

en: SureCart eCommerce Platform
ro: Platforma SureCart eCommerce

en: SureCart is syncing customers in the background. The process may take a little while, so please be patient.
ro: SureCart sincronizează clienții în fundal. Procesul poate dura ceva timp, așa că te rugăm să ai răbdare.

en: SureCart product object
ro: Obiect produs SureCart

en: Surinamese Dollar
ro: Dolarul surinamez

en: Swazi Lilangeni
ro: Lilangeni Swazi

en: Swedish Krona
ro: Coroana suedeză

en: Swiss Franc
ro: Franc elvețian

en: Switch to live mode.
ro: Treci la modul live.

en: Switch to test mode.
ro: Treci la modul de testare.

en: Tajikistani Somoni
ro: Somoni tadjikistani

en: Tanzanian Shilling
ro: Șiling tanzanian

en: Taxes
ro: Taxe

en: Terms
ro: Termeni

en: Test Mode
ro: Mod de test

en: Thai Baht
ro: Baht thailandez

en: The SureCart model id.
ro: ID-ul modelului SureCart.

en: The SureCart model name.
ro: Numele modelului SureCart.

en: The URL of the brand logo.
ro: Adresa URL a logo-ului mărcii.

en: The UUID of the license.
ro: UUID-ul licenței.

en: The UUID of the price.
ro: UUID al prețului.

en: The associated Canadian tax identifier.
ro: Identificatorul fiscal canadian asociat.

en: The associated EU tax identifier.
ro: Identificatorul fiscal UE asociat.

en: The associated address.
ro: Adresa asociată.

en: The associated tax identifier.
ro: Identificatorul fiscal asociat.

en: The associated tax zone.
ro: Zona fiscală asociată.

en: The brand color.
ro: Culoarea mărcii.

en: The checkout id for the checkout.
ro: Identificatorul de plată pentru procedura de plată.

en: The compare at price must be greater than the price.
ro: Comparația cu prețul trebuie să fie mai mare decât prețul.

en: The conditions that will filter this bump to be recommeneded. Accepted keys are price_ids, product_ids, and product_group_ids with array values.
ro: Condițiile care vor filtra acest bump vor fi recomandate. Cheile acceptate sunt price_ids, product_ids și product_group_ids cu valori de matrice.

en: The content for the object.
ro: Conținutul obiectului.

en: The currency for the session.
ro: Moneda pentru această sesiune.

en: The current notification status for this abandonded checkout, which can be one of not_sent, scheduled, or sent.
ro: Starea curentă a notificării pentru această plată abandonată, care poate fi una dintre următoarele: not_sent, scheduled sau sent.

en: The current status of this abandonded checkout, which can be one of not_notified, notified, or recovered.
ro: Starea actuală a acestei plăți abandonate, care poate fi una dintre următoarele: not_notified, notified sau recovered.

en: The customer for the checkout.
ro: Clientul pentru plată.

en: The customer for the session.
ro: Clientul pentru sesiune.

en: The customer id for the order.
ro: ID-ul clientului pentru comandă.

en: The default currency for the account.
ro: Moneda implicită pentru cont.

en: The default footer for invoices and receipts.
ro: Subsolul de pagină implicit pentru facturi și chitanțe.

en: The default footer that is shown on all order statements (i.e. invoices and receipts).
ro: Partea de subsol implicită care este afișată pe toate declarațiile de comandă (de exemplu, facturi și chitanțe).

en: The default memo for invoices and receipts.
ro: Nota implicită pentru facturi și chitanțe.

en: The default memo that is shown on all order statements (i.e. invoices and receipts).
ro: Nota implicită care este afișată pe toate extrasele de comandă (de exemplu, facturi și chitanțe).

en: The discount for the session.
ro: Reducerea pentru sesiune.

en: The easiest thing you can do to increase subscription revenue.
ro: Cel mai simplu lucru pe care îl puteți face pentru a crește veniturile din abonamente.

en: The email address that will be shown to customers for support, on invoices, etc.
ro: Adresa de e-mail care va fi afișată clienților pentru asistență, pe facturi, etc.

en: The end of the date range to query.
ro: Sfârșitul intervalului de date care trebuie interogat.

en: The from name to use when sending emails to customers.
ro: Numele de la care se utilizează atunci când se trimit e-mailuri către clienți.

en: The integration has been removed or is unavailable.
ro: Integrarea a fost eliminată sau nu este disponibilă.

en: The interval to group statistics on – one of hour, day, week, month, or year.
ro: Intervalul pe care se grupează statisticile - unul dintre ore, zile, săptămâni, luni sau ani.

en: The language that will be used for all customer notifications. Current available locales are de, en, es, and fr.
ro: Limba care va fi utilizată pentru toate notificările clienților. Limbile locale disponibile în prezent sunt de, en, es și fr.

en: The line items for the session.
ro: Elementele pentru sesiune.

en: The maximum price must be greater than the minimum price.
ro: Prețul maxim trebuie să fie mai mare decât prețul minim.

en: The maximum price must be smaller.
ro: Prețul maxim trebuie să fie mai mic.

en: The minimum price must be smaller.
ro: Prețul minim trebuie să fie mai mic.

en: The model to get integration providers for.
ro: Modelul pentru care trebuie să obțineți furnizori de integrare.

en: The name of the account.
ro: Numele contului.

en: The name of this activation.
ro: Numele acestei activări.

en: The page of items you want returned.
ro: Pagina de articole pe care doriți să o returnați.

en: The pattern category slugs.
ro: Categoria de model melci.

en: The pattern content.
ro: Conținutul modelului.

en: The pattern detailed description.
ro: Descrierea detaliată a modelului.

en: The pattern keywords.
ro: Cuvintele cheie ale modelului.

en: The pattern name.
ro: Numele modelului.

en: The pattern title, in human readable format.
ro: Titlul modelului, în format lizibil.

en: The pattern viewport width for inserter preview.
ro: Lățimea ferestrei de vizualizare a modelului pentru previzualizarea inseratorului.

en: The phone number that will be shown to customers for support, on invoices, etc.
ro: Numărul de telefon care va fi afișat clienților pentru asistență, pe facturi etc.

en: The prefix that is added to all order numbers. Must be between 3-12 characters and only include letters.
ro: Prefixul care se adaugă la toate numerele de ordine. Trebuie să aibă între 3-12 caractere și să includă numai litere.

en: The price cannot be blank.
ro: Prețul nu poate fi gol.

en: The price is already being used in subscriptions or checkout sessions. Please archive the price and create another one.
ro: Prețul este deja utilizat în abonamente sau sesiuni de plată. Te rugăm să arhivezi prețul și să creezi altul.

en: The prices in this checkout session have changed. Please recheck it before submitting again.
ro: Prețurile din această sesiune de checkout s-au modificat. Te rugăm să le verifici din nou înainte de a le trimite din nou.

en: The priority of this bump in relation to other bumps. Must be in the range of 1 - 5.
ro: Prioritatea acestui bump în raport cu alte bump-uri. Trebuie să fie cuprinsă între 1 și 5.

en: The product image must be an image.
ro: Imaginea produsului trebuie să fie o imagine.

en: The query to be used for full text search of this collection.
ro: Interogarea care urmează să fie utilizată pentru căutarea textului integral al acestei colecții.

en: The refund amount is greater than the refundable amount.
ro: Suma de rambursare este mai mare decât suma rambursabilă.

en: The reply-to email address to use when sending emails to customers.
ro: Adresa de e-mail de răspuns care trebuie utilizată la trimiterea de e-mailuri către clienți.

en: The start of the date range to query.
ro: Începutul intervalului de date care trebuie interogat.

en: The terms of service link that is shown to customers on the customer portal.
ro: Legătura cu termenii serviciului care este afișată clienților pe portalul clienților.

en: The type of number to use for orders – one of sequential or token.
ro: Tipul de număr care urmează să fie utilizat pentru comenzi - unul secvențial sau simbolic.

en: The unique identifier for this activation. For example a URL, a machine fingerprint, etc.
ro: Identificatorul unic pentru această activare. De exemplu, o adresă URL, o amprentă digitală a mașinii etc.

en: The user could not be found.
ro: Utilizatorul nu a putut fi găsit.

en: The username <strong>%s</strong> is not registered on this site. If you are unsure of your username, try your email address instead.
ro: Numele de utilizator <strong>%s</strong> nu este înregistrat pe acest site. Dacă nu sunteți sigur de numele dvs. de utilizator, încercați în schimb adresa dvs. de e-mail.

en: The website that will be shown to customers for support, on invoices, etc.
ro: Site-ul web care va fi afișat clienților pentru asistență, pe facturi etc.

en: Theme Layout
ro: Layout-ul temei

en: There are no processors to make the payment. Please contact us for assistance.
ro: Nu există procesatori care să efectueze plata. Te rugăm să ne contactezi pentru asistență.

en: There is no account with that username or email address.
ro: Nu există niciun cont cu acest nume de utilizator sau adresă de e-mail.

en: There were some validation errors.
ro: Au existat unele erori de validare.

en: This can slightly increase page load speed, but may require you to enable CORS headers for .js files on your CDN. Please check your checkout forms after you enable this option in a private browser window.
ro: Acest lucru poate crește ușor viteza de încărcare a paginii, dar este posibil să fie nevoie să activezi anteturile CORS pentru fișierele .js de pe CDN-ul tău. Te rugăm să verifici formularele de plată după ce ai activat această opțiune într-o fereastră privată a browserului.

en: This coupon code is invalid.
ro: Acest cod promoțional nu este valabil.

en: This coupon has expired.
ro: Acest cupon a expirat.

en: This coupon is for a different currency and cannot be applied.
ro: Acest cupon este pentru o monedă diferită și nu poate fi aplicat.

en: This coupon is not valid. Please double-check it and try again.
ro: Acest cupon nu este valabil. Te rugăm să îl verifici de două ori și să încerci din nou.

en: This customer's most recent checkout that has been abandoned.
ro: Cea mai recentă comandă a acestui client care a fost abandonată.

en: This discount code does not apply to this currency.
ro: Acest cod de reducere nu se aplică la această monedă.

en: This doesn't match
ro: Nu se potrivește

en: This download cannot be removed or archived when it is set as the current release.
ro: Această descărcare nu poate fi eliminată sau arhivată atunci când este setată ca versiune curentă.

en: This form is not available or has been deleted.
ro: Acest formular nu este disponibil sau a fost șters.

en: This is not a valid coupon code
ro: Acesta nu este un cod cupon valabil

en: This is not included in the list.
ro: Nu este inclusă în listă.

en: This is reserved.
ro: Este rezervat(ă).

en: This payment method cannot be used for subscriptions.
ro: Această metodă de plată nu poate fi utilizată pentru abonamente.

en: This prefix is too long. Please enter a shorter prefix.
ro: Acest prefix este prea lung. Te rugăm să introduci un prefix mai scurt.

en: This prefix is too short. Please enter a longer prefix.
ro: Acest prefix este prea scurt. Te rugăm să introduci un prefix mai lung.

en: This price is currently being used in subscriptions or checkout sessions. Please archive the price and create another one.
ro: Acest preț este utilizat în prezent în abonamente sau sesiuni de plată. Te rugăm să arhivezi prețul și să creezi altul.

en: This product has prices that are currently being used. Please archive the product instead if it is not already archived.
ro: Acest produs are prețuri care sunt utilizate în prezent. Te rugăm să arhivezi produsul în schimb, dacă nu este deja arhivat.

en: This product is no longer purchaseable.
ro: Acest produs nu mai poate fi achiziționat.

en: This product is not available for purchase.
ro: Acest produs nu este disponibil pentru cumpărare.

en: This promotion code already exists. Please archive the old code or use a different code.
ro: Acest cod promoțional există deja. Te rugăm să arhivezi vechiul cod sau să folosești un alt cod.

en: This trigger will be fired when a purchase is unrevoked.
ro: Acest declanșator va fi activat atunci când revocarea unei achiziții este anulată.

en: This trigger will be fired when a subscription cancels after failed payment or by customer request, or when the purchase is manually revoked by the merchant.
ro: Acest declanșator va fi activat atunci când un abonament este anulat în urma unei plăți nereușite sau la cererea clientului, sau atunci când achiziția este revocată manual de către comerciant.

en: This trigger will be fired when a subscription plan is changed to something else.
ro: Acest declanșator va fi pornit atunci când un plan de abonament este schimbat în altceva.

en: This trigger will be fired when someone first purchases a product.
ro: Acest declanșator va fi activat atunci când cineva cumpără pentru prima dată un produs.

en: This user could not be found.
ro: Acest utilizator nu a putut fi găsit.

en: This user is already linked to a customer.
ro: Acest utilizator este deja legat de un client.

en: This user is not a customer.
ro: Acest utilizator nu este un client.

en: To prevent misconfiguration, you cannot delete the default checkout form. Please deactivate SureCart to delete this form.
ro: Pentru a preveni configurarea greșită, nu puteți șterge formularul de verificare implicit. Vă rugăm să dezactivați SureCart pentru a șterge acest formular.

en: To prevent misconfiguration, you cannot delete the default checkout page. Please deactivate SureCart to delete this page.
ro: Pentru a preveni configurarea greșită, nu puteți șterge pagina de plată implicită. Vă rugăm să dezactivați SureCart pentru a șterge această pagină.

en: Toggle Coupon Archive
ro: Comutează arhiva cupoanelor

en: Toggle Product Archive
ro: Schimbă arhiva de produse

en: Tongan Paʻanga
ro: Paʻanga din Tonga

en: Too long.
ro: Prea lung(ă).

en: Too short.
ro: Prea scurt(ă).

en: Top level metrics for the product.
ro: Măsurători de nivel superior pentru produs.

en: Total Due
ro: Total datorat

en: Total Due Today
ro: Total datorat astăzi

en: Trialing
ro: Încercare

en: Trinidad and Tobago Dollar
ro: Dolarul Trinidad și Tobago

en: Turkish Lira
ro: Lira turcească

en: TutorLMS Course
ro: Curs TutorLMS

en: Two Column
ro: Două coloane

en: Type
ro: Tip

en: Type of object (Account)
ro: Tipul de obiect (Cont)

en: Type of object (Settings)
ro: Tipul de obiect (Setări)

en: Type of object (bump)
ro: Tipul de obiect (bump)

en: Ugandan Shilling
ro: Șiling ugandez

en: Ukrainian Hryvnia
ro: Hrivna ucraineană

en: Un-Archive
ro: Dezarhivează

en: Unapprove
ro: Dezaprobă

en: Unavailable For Purchase
ro: Indisponibil pentru cumpărare

en: Uninstall
ro: Dezinstalare

en: Unique identifier for the object.
ro: Identificator unic pentru obiect.

en: United Arab Emirates Dirham
ro: Dirham din Emiratele Arabe Unite

en: United States Dollar
ro: Dolarul Statelor Unite ale Americii

en: Update Account Details
ro: Actualizează detaliile contului

en: Update Billing Details
ro: Actualizarea detaliilor de facturare

en: Update Password
ro: Actualizare parolă

en: Update Payment Method
ro: Actualizează metoda de plată

en: Update Plan
ro: Actualizează planul

en: Update Your Connection
ro: Actualizează-ți conexiunea

en: Update your api token to change or update the connection to SureCart.
ro: Actualizați token-ul API pentru a schimba sau actualiza conexiunea cu SureCart.

en: Updated
ro: Actualizat

en: Upgrade Groups
ro: Grupuri de upgrade

en: Upgrade behavior. Either pending or immediate.
ro: Comportamentul de upgrade. Fie în așteptare, fie imediat.

en: Uruguayan Peso
ro: Peso uruguayan

en: Usage
ro: Utilizare

en: Use JavaScript ESM Loader
ro: Folosește JavaScript ESM Loader

en: Valid until %s
ro: Valabil până la %s

en: Validation failed
ro: Validarea a eșuat

en: Version %s
ro: Versiunea %s

en: Vietnamese Đồng
ro: Vietnamez Đồng

en: View
ro: Vezi

en: View Cart
ro: Vezi coș

en: View Checkout
ro: Vezi Plata

en: View Checkout Form
ro: Vezi formularul de plată

en: View Customer
ro: Vezi client

en: View Order
ro: Vezi comandă

en: View Product
ro: Vezi produsul

en: View SureCart Product
ro: Vezi produsul SureCart

en: We are currently working on our Pro features. Please check back once we release new revenue and time saving features.
ro: În prezent, lucrăm la funcțiile noastre Pro. Te rugăm să revii când vom lansa noi funcții de economisire a veniturilor și a timpului.

en: Welcome to SureCart!
ro: Bun venit la SureCart!

en: What are Upgrade Groups?
ro: Ce sunt grupurile de upgrade?

en: What is a Single Product Template?
ro: Ce este un șablon pentru un singur produs?

en: Whether or not customers can cancel subscriptions from the customer portal.
ro: Dacă clienții pot sau nu să anuleze abonamentele de pe portalul clienților.

en: Whether or not customers can change subscription quantities from the customer portal.
ro: Dacă clienții pot sau nu pot modifica cantitățile de abonamente din portalul clienților.

en: Whether or not customers can make subscription changes from the customer portal.
ro: Dacă clienții pot sau nu pot efectua modificări ale abonamentului din portalul clienților.

en: Whether or not this bump is currently enabled and being shown to customers.
ro: Dacă acest bump este sau nu activat în prezent și este afișat clienților.

en: Whether to get archived products or not.
ro: Dacă se dorește sau nu obținerea produselor arhivate.

en: Wrong length.
ro: Lungime greșită.

en: You are already collecting tax for this zone.
ro: Colectezi deja impozitul pentru această zonă.

en: You are not a live mode customer.
ro: Nu ești un client al modului live.

en: You are not a test mode customer.
ro: Nu ești un client în modul de testare.

en: You are not currently a customer.
ro: Nu ești în prezent client.

en: You can create multiple single product templates, and assign each to different types of products, enabling a custom design for each group of similar products.
ro: Poți crea mai multe șabloane pentru un singur produs și le poți atribui pe fiecare la diferite tipuri de produse, permițând un design personalizat pentru fiecare grup de produse similare.

en: You can only apply this offer once.
ro: Poți aplica această ofertă o singură dată.

en: You cannot add a one-time product to a subscription.
ro: Nu poți adăuga un produs unic la un abonament.

en: You cannot currently add a payment method. Please contact us for support.
ro: În prezent nu poți adăuga o metodă de plată. Te rugăm să ne contactezi pentru asistență.

en: You cannot delete this media item because it is currently being used.
ro: Nu poți șterge acest element media deoarece este utilizat în prezent.

en: You cannot enable EU Micro Exemption if your address is outside of the EU.
ro: Nu poți activa EU Micro Exemption dacă adresa ta se află în afara UE.

en: You cannot enable abandoned checkouts until you have updated your business contact address. Please add an address to your store branding.
ro: Nu poți activa comenzile abandonate până când nu îți actualizezi adresa de contact a afacerii. Te rugăm să adaugi o adresă la brandingul magazinului tău.

en: You cannot enable taxes unless a valid tax address is provided
ro: Nu poți activa taxele decât dacă este furnizată o adresă fiscală validă

en: You do not have permission do this.
ro: Nu aveți permisiunea de a face acest lucru.

en: You do not have permission to do this.
ro: Nu ai permisiunea de a face acest lucru.

en: You have already requested a code in the last 60 seconds. Please wait before requesting again.
ro: Ai solicitat deja un cod în ultimele 60 de secunde. Te rugăm să aștepți înainte de a solicita din nou.

en: You have not been charged for this order.
ro: Nu ai fost taxat pentru această comandă.

en: You must enter an amount between %1$s and %2$s
ro: Trebuie să introduci o sumă cuprinsă între %1$s și %2$s

en: You must first purchase something to access your dashboard.
ro: Mai întâi trebuie să cumperi ceva pentru a avea acces la tabloul de bord.

en: Your API key is incorrect. Please double-check it is correct and update it.
ro: Cheia API este incorectă. Te rugăm să verifici dacă este corectă și să o actualizezi.

en: Your email address
ro: Adresa dvs. de e-mail

en: Your email and cart are saved so we can send email reminders about this order.
ro: Adresa ta de e-mail și coșul de cumpărături sunt salvate pentru a putea trimite memento-uri prin e-mail cu privire la această comandă.

en: Your name
ro: Numele dumneavoastră

en: Your postal code is not valid.
ro: Codul tău poștal nu este valabil.

en: Your session expired - please try again.
ro: Sesiunea dvs. a expirat - vă rugăm să încercați din nou.

en: Your store does not appear to be using a secure connection. A secure connection (https) is required to use SureCart to process live transactions.
ro: Magazinul tău nu pare să folosească o conexiune securizată. Este necesară o conexiune securizată (https) pentru a utiliza SureCart pentru a procesa tranzacții live.

en: [block rendering halted]
ro: [redarea blocului a fost oprită]

[ctx: block description]
en: A container to display the product media
ro: Un container pentru a expune mediile produsului

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
ro: O singură coloană în cadrul unui bloc de coloane.

[ctx: block description]
en: Add a buy now or add to cart button.
ro: Adaugă un buton "Cumpără acum" sau "Adaugă în coș".

[ctx: block description]
en: Display a VAT/GST field for VAT collection.
ro: Afișează un câmp TVA pentru colectarea taxei pe valoarea adăugată.

[ctx: block description]
en: Display a button to add a specific price to the cart.
ro: Afișează un buton pentru a adăuga un anumit preț în coș.

[ctx: block description]
en: Display a button to immediately redirect to the checkout page with the product in the cart.
ro: Afișează un buton pentru a redirecționa imediat către pagina de plată cu produsul din coș.

[ctx: block description]
en: Display a button to link the user to their customer dashboard.
ro: Afișați un buton pentru a conecta utilizatorul la tabloul de bord al clientului.

[ctx: block description]
en: Display a card block.
ro: Afișează un bloc de carduri.

[ctx: block description]
en: Display a cart header
ro: Afișează un antet pentru coș

[ctx: block description]
en: Display a checkbox input
ro: Afișarea unei intrări de tip checkbox

[ctx: block description]
en: Display a checkout form
ro: Afișați un formular de plată

[ctx: block description]
en: Display a checkout form button.
ro: Afișează un buton pentru formularul de plată.

[ctx: block description]
en: Display a collapsible row
ro: Afișează un rând colapsabil

[ctx: block description]
en: Display a coupon form in the cart.
ro: Afișează un formular pentru cupon în coș.

[ctx: block description]
en: Display a coupon form.
ro: Afișează un formular pentru cupon.

[ctx: block description]
en: Display a custom message in the cart
ro: Afișează un mesaj personalizat în coș

[ctx: block description]
en: Display a first name collection field.
ro: Afișează un câmp de colectare a prenumelui.

[ctx: block description]
en: Display a last name collection field.
ro: Afișează un câmp de colectare a numelui de familie.

[ctx: block description]
en: Display a list of products from your store.
ro: Afișează o listă de produse din magazinul tău.

[ctx: block description]
en: Display a logout button.
ro: Afișează un buton de deconectare.

[ctx: block description]
en: Display a name collection field.
ro: Afișează un câmp de colectare a numelui.

[ctx: block description]
en: Display a name your own price field.
ro: Afișează un câmp pentru alegerea prețului personalizat.

[ctx: block description]
en: Display a phone number collection field.
ro: Afișează un câmp de colectare a numerelor de telefon.

[ctx: block description]
en: Display a radio input
ro: Afișează un câmp de tip radio

[ctx: block description]
en: Display a radio select input. This is saved with the order as additional metadata.
ro: Afișează o intrare de selecție radio. Aceasta este salvată împreună cu comanda ca metadate suplimentare.

[ctx: block description]
en: Display a submit button.
ro: Afișează un buton de trimitere.

[ctx: block description]
en: Display a subtotal line item.
ro: Afișează un element de subtotal.

[ctx: block description]
en: Display a toggle switch.
ro: Afișează un comutator.

[ctx: block description]
en: Display an area of the form based on conditions.
ro: Afișează o zonă a formularului pe baza unor condiții.

[ctx: block description]
en: Display an order confirmation customer section.
ro: Afișează o secțiune de confirmare a comenzii pentru clienți.

[ctx: block description]
en: Display an order confirmation line items summary section.
ro: Afișează o secțiune de rezumat a articolelor pentru confirmarea comenzii.

[ctx: block description]
en: Display an order confirmation section.
ro: Afișați o secțiune de confirmare a comenzii.

[ctx: block description]
en: Display an shipping address form. This is used for shipping and tax calculations.
ro: Afișează un formular cu adresa de expediere. Aceasta este utilizată pentru calcularea taxelor și a costurilor de expediere.

[ctx: block description]
en: Display any checkout-related errors. By default the checkout form shows these at the top. Add this block to change the location.
ro: Afișează orice erori legate de plată. În mod implicit, formularul de plată le afișează în partea de sus. Adăugați acest bloc pentru a schimba locația.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
ro: Afișați conținutul în mai multe coloane, cu blocuri adăugate la fiecare coloană.

[ctx: block description]
en: Display express payment options (Google Pay, Apple Pay, etc.)
ro: Afișează opțiunile de plată expres (Google Pay, Apple Pay etc.)

[ctx: block description]
en: Display information for a specific session.
ro: Afișează informații pentru o anumită sesiune.

[ctx: block description]
en: Display payment options
ro: Afișează opțiunile de plată

[ctx: block description]
en: Display the cart bump line item
ro: Afișează elementul de linie al bump-ului din coș

[ctx: block description]
en: Display the cart subtotal
ro: Afișează subtotalul coșului

[ctx: block description]
en: Display the product description
ro: Afișați descrierea produsului

[ctx: block description]
en: Display the session totals.
ro: Afișați totalurile sesiunilor.

[ctx: block description]
en: Display the store logo.
ro: Afișați logo-ul magazinului.

[ctx: block description]
en: Display your order bumps.
ro: Afișează bump-urile comenzii.

[ctx: block description]
en: Displays a customer's subscriptions.
ro: Afișează abonamentele clientului.

[ctx: block description]
en: Displays a divider.
ro: Afișează un separator.

[ctx: block description]
en: Displays a donation amount for the donation form.
ro: Afișează o valoare a donației pentru formularul de donație.

[ctx: block description]
en: Displays a donation amount for the user to choose from.
ro: Afișează o valoare a donației din care utilizatorul poate alege.

[ctx: block description]
en: Displays a form text input field. This is saved with the order as additional metadata.
ro: Afișează un câmp de introducere a textului. Acesta este salvat împreună cu comanda ca metadate suplimentare.

[ctx: block description]
en: Displays a form text textarea field. This is saved with the order as additional metadata.
ro: Afișează un câmp de tip textarea. Acesta este salvat împreună cu comanda ca metadate suplimentare.

[ctx: block description]
en: Displays a form.
ro: Afișează un formular.

[ctx: block description]
en: Displays a password field to let a new user set a password.
ro: Afișează un câmp de tip parolă pentru a permite unui nou utilizator să seteze o parolă.

[ctx: block description]
en: Displays a price choice for a product
ro: Afișează o opțiune de preț pentru un produs

[ctx: block description]
en: Displays a product item image.
ro: Afișează imaginea unui produs.

[ctx: block description]
en: Displays a selector for product prices.
ro: Afișează un selector pentru prețurile produselor.

[ctx: block description]
en: Displays a single product item.
ro: Afișează un singur produs.

[ctx: block description]
en: Displays a title/heading section
ro: Afișează o secțiune de titlu

[ctx: block description]
en: Displays an email form field.
ro: Afișează un câmp de tip email.

[ctx: block description]
en: Displays checkout line items.
ro: Afișează articolele de plată.

[ctx: block description]
en: Displays possible choices for product prices.
ro: Afișează opțiunile posibile pentru prețurile produselor.

[ctx: block description]
en: Displays product buy and add to cart buttons
ro: Afișează butoanele de cumpărare a produsului și de adăugare în coș

[ctx: block description]
en: Displays quantity selector for a product.
ro: Afișează selectorul de cantitate pentru un produs.

[ctx: block description]
en: Displays the customer's downloads.
ro: Afișează descărcările clientului.

[ctx: block description]
en: Displays the customers billing details.
ro: Afișează detaliile de facturare ale clientului.

[ctx: block description]
en: Displays the customers charges.
ro: Afișează taxele clienților.

[ctx: block description]
en: Displays the customers invoices.
ro: Afișează facturile clientului.

[ctx: block description]
en: Displays the customers orders.
ro: Afișează comenzile clientului.

[ctx: block description]
en: Displays the customers shipping addresses and lets them update details.
ro: Afișează adresele de expediere ale clienților și le permite acestora să actualizeze detaliile.

[ctx: block description]
en: Displays the order bump discount.
ro: Afișează reducerea pentru bump-ul comenzii.

[ctx: block description]
en: Displays the order tax. (if there is tax)
ro: Afișează taxa de comandă. (Dacă există taxă)

[ctx: block description]
en: Displays the price of the product with the scratched price.
ro: Afișează prețul produsului cu prețul tăiat.

[ctx: block description]
en: Displays the product price or price range.
ro: Afișează prețul produsului sau intervalul de prețuri.

[ctx: block description]
en: Displays the product title.
ro: Afișează titlul produsului.

[ctx: block description]
en: Displays the total line item.
ro: Afișează totalul articolului de linie.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard pages.
ro: Afișează paginile tabloului de bord al utilizatorului.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard tab.
ro: Afișează fila Tablou de bord al clientului.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard tabs.
ro: Afișează filele tabloului de bord al utilizatorului.

[ctx: block description]
en: Displays the users customer dashboard.
ro: Afișează tabloul de bord al utilizatorului.

[ctx: block description]
en: Lets the customer update payment methods.
ro: Permite clientului să actualizeze metodele de plată.

[ctx: block description]
en: The cart
ro: Coșul

[ctx: block description]
en: The cart menu icon that shows your cart quantity.
ro: Pictogramă din meniul coșului care arată cantitatea din coș.

[ctx: block description]
en: The cart submit button
ro: Butonul de trimitere a coșului

[ctx: block description]
en: WordPress User Account Information
ro: Informațiile contului de utilizator WordPress

[ctx: block keyword]
en: account
ro: cont

[ctx: block keyword]
en: ad hoc
ro: ad-hoc

[ctx: block keyword]
en: address
ro: adresă

[ctx: block keyword]
en: amount
ro: suma

[ctx: block keyword]
en: button
ro: buton

[ctx: block keyword]
en: buy
ro: cumpără

[ctx: block keyword]
en: checkout
ro: plată

[ctx: block keyword]
en: choice
ro: opțiune

[ctx: block keyword]
en: collapse
ro: colaps

[ctx: block keyword]
en: coupon
ro: cupon

[ctx: block keyword]
en: custom
ro: personalizat

[ctx: block keyword]
en: customer
ro: client

[ctx: block keyword]
en: dashboard
ro: tablou de bord

[ctx: block keyword]
en: description
ro: descriere

[ctx: block keyword]
en: details
ro: detalii

[ctx: block keyword]
en: discount
ro: reducere

[ctx: block keyword]
en: divider
ro: separator

[ctx: block keyword]
en: donation
ro: donație

[ctx: block keyword]
en: download
ro: descărcare

[ctx: block keyword]
en: engine
ro: motor

[ctx: block keyword]
en: error
ro: eroare

[ctx: block keyword]
en: field
ro: câmp

[ctx: block keyword]
en: first-name
ro: prenume

[ctx: block keyword]
en: form
ro: formular

[ctx: block keyword]
en: heading
ro: titlu

[ctx: block keyword]
en: image
ro: imagine

[ctx: block keyword]
en: input
ro: intrare

[ctx: block keyword]
en: item
ro: articol

[ctx: block keyword]
en: last-name
ro: nume

[ctx: block keyword]
en: line
ro: linie

[ctx: block keyword]
en: line-items
ro: elemente-individuale

[ctx: block keyword]
en: list
ro: listă

[ctx: block keyword]
en: lite item
ro: articol ușor

[ctx: block keyword]
en: mail
ro: posta

[ctx: block keyword]
en: name
ro: nume

[ctx: block keyword]
en: notice
ro: notificare

[ctx: block keyword]
en: password
ro: parolă

[ctx: block keyword]
en: phone
ro: telefon

[ctx: block keyword]
en: price
ro: preț

[ctx: block keyword]
en: product
ro: produs

[ctx: block keyword]
en: products
ro: produse

[ctx: block keyword]
en: quantity
ro: cantitate

[ctx: block keyword]
en: shipping
ro: expediere

[ctx: block keyword]
en: store
ro: magazin

[ctx: block keyword]
en: store logo
ro: logo-ul magazinului

[ctx: block keyword]
en: submit
ro: trimite

[ctx: block keyword]
en: subtotal
ro: sub-total

[ctx: block keyword]
en: summary
ro: sumar

[ctx: block keyword]
en: tax
ro: taxă

[ctx: block keyword]
en: tel
ro: telefon

[ctx: block keyword]
en: thank
ro: mulțumim

[ctx: block keyword]
en: thank you
ro: vă mulțumim

[ctx: block keyword]
en: title
ro: titlu

[ctx: block keyword]
en: toggle
ro: comutator

[ctx: block keyword]
en: totals
ro: totaluri

[ctx: block keyword]
en: user
ro: utilizator

[ctx: block title]
en: Add To Cart Button
ro: Buton de adăugare în coș

[ctx: block title]
en: Bump Discount
ro: Reducere pentru bump

[ctx: block title]
en: Button
ro: Buton

[ctx: block title]
en: Buy Button
ro: Buton de cumpărare

[ctx: block title]
en: Cart
ro: Coș

[ctx: block title]
en: Cart Bump Line Item
ro: Elementul de linie tip bump al coșului

[ctx: block title]
en: Cart Coupon
ro: Cupon pentru coș

[ctx: block title]
en: Cart Header
ro: Antetul coșului

[ctx: block title]
en: Cart Items
ro: Articolele din coș

[ctx: block title]
en: Cart Menu Icon
ro: Pictogramă pentru meniul coșului de cumpărături

[ctx: block title]
en: Cart Message
ro: Mesaj coș

[ctx: block title]
en: Cart Submit Button
ro: Buton de trimitere a coșului

[ctx: block title]
en: Cart Subtotal
ro: Subtotalul coșului

[ctx: block title]
en: Checkout Errors
ro: Erori de plată

[ctx: block title]
en: Checkout Form
ro: Formular de plată

[ctx: block title]
en: Collapsible Row
ro: Rând colapsabil

[ctx: block title]
en: Conditional
ro: Condițional

[ctx: block title]
en: Coupon
ro: Cupon

[ctx: block title]
en: Customer Billing Details
ro: Detalii de facturare ale clientului

[ctx: block title]
en: Customer Charges
ro: Taxele clienților

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard
ro: Tabloul de bord al clientului

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Button
ro: Buton pentru tabloul de bord al clientului

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Page
ro: Pagina Tabloului de bord al clientului

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Pages
ro: Paginile tabloului de bord al clientului

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Tab
ro: Fila tabloului de bord al clientului

[ctx: block title]
en: Customer Dashboard Tabs
ro: Filele tabloului de bord al clientului

[ctx: block title]
en: Customer Downloads
ro: Descărcările clientului

[ctx: block title]
en: Customer Invoices
ro: Facturile clientului

[ctx: block title]
en: Customer Orders
ro: Comenzile clientului

[ctx: block title]
en: Customer Payment Methods
ro: Metode de plată pentru client

[ctx: block title]
en: Customer Shipping and Tax Address
ro: Adresa de expediere și impozitare a clientului

[ctx: block title]
en: Customer Subscriptions
ro: Abonamentele clientului

[ctx: block title]
en: Divider
ro: Separator

[ctx: block title]
en: Donation
ro: Donație

[ctx: block title]
en: Donation Amount
ro: Valoarea donației

[ctx: block title]
en: Express Payment
ro: Plată expres

[ctx: block title]
en: First Name
ro: Prenume

[ctx: block title]
en: Form
ro: Formular

[ctx: block title]
en: Full Name
ro: Nume Complet

[ctx: block title]
en: Last Name
ro: Nume de familie

[ctx: block title]
en: Line Items
ro: Elemente individuale

[ctx: block title]
en: Logout Button
ro: Buton de deconectare

[ctx: block title]
en: Name Your Own Price
ro: Alege Prețul

[ctx: block title]
en: Order Bumps
ro: Bump pentru comandă

[ctx: block title]
en: Order Confirmation
ro: Confirmare comandă

[ctx: block title]
en: Order Confirmation Customer Details
ro: Detalii client pentru confirmarea comenzii

[ctx: block title]
en: Order Confirmation Line Items
ro: Secțiune de rezumat al articolelor comenzii

[ctx: block title]
en: Password
ro: Parolă

[ctx: block title]
en: Payment
ro: Plată

[ctx: block title]
en: Phone
ro: Telefon

[ctx: block title]
en: Price Choice
ro: Opțiune Preț

[ctx: block title]
en: Price Selector
ro: Selector Prețuri

[ctx: block title]
en: Product Buy Buttons
ro: Butoane de cumpărare a produselor

[ctx: block title]
en: Product Cart Button
ro: Buton coș de produse

[ctx: block title]
en: Product Description
ro: Descrierea produsului

[ctx: block title]
en: Product Image
ro: Imaginea produsului

[ctx: block title]
en: Product Item
ro: Produs

[ctx: block title]
en: Product Item Price
ro: Prețul produsului

[ctx: block title]
en: Product List
ro: Listă de produse

[ctx: block title]
en: Product Media
ro: Media produsului

[ctx: block title]
en: Product Price
ro: Prețul produsului

[ctx: block title]
en: Product Price Choices
ro: Alegerile de preț ale produsului

[ctx: block title]
en: Product Quantity
ro: Cantitatea produsului

[ctx: block title]
en: Product Title
ro: Titlul produsului

[ctx: block title]
en: Radio Select
ro: Select tip Radio

[ctx: block title]
en: Session Info
ro: Informații sesiune

[ctx: block title]
en: Store Logo
ro: Logo-ul Magazinului

[ctx: block title]
en: Submit Button
ro: Buton de trimitere

[ctx: block title]
en: Subtotal Line Item
ro: Sub-total individual

[ctx: block title]
en: SureCart Column
ro: Coloana SureCart

[ctx: block title]
en: SureCart Columns
ro: Coloane SureCart

[ctx: block title]
en: Switch
ro: Comutator

[ctx: block title]
en: Tabbed Customer Dashboard
ro: Tablou de bord pentru clienți cu file

[ctx: block title]
en: Tax Line Item
ro: Articol de linie fiscal

[ctx: block title]
en: Text Field
ro: Câmp text

[ctx: block title]
en: Title/Heading Section
ro: Secțiune de titlu

[ctx: block title]
en: Totals
ro: Totaluri

[ctx: block title]
en: VAT or Tax ID Input
ro: Intrare TVA sau cod de identificare fiscală

[ctx: block title]
en: WordPress User Account
ro: Cont de utilizator WordPress

[ctx: block variation description]
en: Add a button to add the product to the cart.
ro: Adaugă un buton pentru a adăuga produsul în coș.

[ctx: buy-page-slug]
en: buy
ro: cumpărați

[ctx: comment]
en: Mark as spam
ro: Marchează ca spam

[ctx: comment]
en: Not spam
ro: Nu e spam

en: day | %d days
ro[0]: zi
ro[1]: %d zile
ro[2]: %d zile

en: for
ro: pentru

en: max count reached
ro: număr maxim atins

en: month | %d months
ro[0]: lună
ro[1]: %d luni
ro[2]: %d luni

en: must be 15 minutes or more
ro: trebuie să fie de 15 minute sau mai mult

en: must be at least 12 hours between emails
ro: trebuie să treacă cel puțin 12 ore între două e-mailuri

en: must be less than 1 week
ro: trebuie să fie mai puțin de o săptămână

en: once
ro: o dată

[ctx: post type general name]
en: Carts
ro: Coșuri

[ctx: post type general name]
en: Checkout Forms
ro: Formulare de plată

[ctx: post type general name]
en: SureCart Products
ro: Produse SureCart

[ctx: post type singular name]
en: Cart
ro: Coș

[ctx: post type singular name]
en: Checkout Form
ro: Formular de plată

[ctx: post type singular name]
en: SureCart Product
ro: Produs SureCart

[ctx: product-page-slug]
en: products
ro: produse

en: week | %d weeks
ro[0]: săptămână
ro[1]: %d săptămâni
ro[2]: %d săptămâni

en: year | %d years
ro[0]: an
ro[1]: %d ani
ro[2]: %d ani
