SupportCandy - en to sv_SE translation catalogue (565 entries)

en: %1$d Tickets
sv_SE: %1$d Ärenden

en: %1$d-%2$d of %3$d Tickets
sv_SE: %1$d-%2$d av %3$d Ärenden

en: %1$s changed the %2$s
sv_SE: %1$s ändrade %2$s

en: %d days ago
sv_SE: %d dagar sedan

en: %d hours ago
sv_SE: %d timmar sedan

en: %d minutes ago
sv_SE: %d minuter sedan

en: %d months ago
sv_SE: %d månader sedan

en: %d seconds ago
sv_SE: %d sekunder sedan

en: %d years ago
sv_SE: %d år sedan

en: %s using email and one time password (guest user)
sv_SE: %s använder e-post och engångslösenord (gästanvändare)

en: %s using email and password (registered user)
sv_SE: %s använder e-post och lösenord (registrerad användare)

en: 1 Ticket
sv_SE: 1 Ärende

en: 1/3rd of row
sv_SE: 1/3 dels rad

en: 12 Hrs
sv_SE: 12 timmars

en: 24 Hrs
sv_SE: 24 timmars

en: Action
sv_SE: Handling

en: Actions
sv_SE: Händelser

en: Activate license keys for add-ons in order to get support and updates.
sv_SE: Aktivera dina licensnycklar för tillägg för att få support och uppdateringar.

en: Add New Filter Item
sv_SE: Lägg till filterobjekt

en: Add new
sv_SE: Lägg till ny

en: Add new default filter
sv_SE: Lägg till nytt standardfilter

en: Add new exception
sv_SE: Lägg till undantag

en: Add new field
sv_SE: Lägg till fält

en: Add new holidays
sv_SE: Lägg till helgdagar

en: Add new list item
sv_SE: Lägg till nytt listobjekt

en: Add/Delete Holidays
sv_SE: Lägg till/Ta bort helgdagar

en: Additional Recipients
sv_SE: Fler mottagare

en: Additional recipients
sv_SE: Fler mottagare

en: Advanced
sv_SE: Avancerad

en: Agent
sv_SE: Handläggare

en: Agent Created
sv_SE: Handläggare skapad

en: Agent Email
sv_SE: Handläggares e-post

en: Agent Only Fields
sv_SE: Handläggares egna fält

en: Agent Profile
sv_SE: Handläggares profil

en: Agent Profile tab
sv_SE: Handläggares profil flik

en: Agent Roles
sv_SE: Handläggare roller

en: Agent name
sv_SE: Handläggares namn

en: Agent only fields
sv_SE: Handläggares specifika fält

en: Agent ticket list
sv_SE: Handläggares ärende lista

en: Agent view
sv_SE: Handläggare vy

en: Agents
sv_SE: Handläggare

en: Ajax loading of results?
sv_SE: Ajax laddning av resultat?

en: Align
sv_SE: Justera

en: All
sv_SE: Alla

en: All Pages
sv_SE: Alla sidor

en: All customer email notifications will be sent to these email addresses.
sv_SE: Alla kunders meddelanden kommer att skickas till dessa e-postadresser.

en: All other tickets of this user
sv_SE: Alla andra ärenden för denna användare

en: Allow agent to modify his leaves
sv_SE: Tillåt handläggare att ändra sina ledigheter

en: Allow agent to modify working hours
sv_SE: Tillåt handläggare att ändra öppettider

en: Allow attachments
sv_SE: Tillåt bilagor

en: Allow close ticket
sv_SE: Tillåt stänga ärende

en: Allow create new ticket
sv_SE: Tillåt skapa nytt ärende

en: Allow in my profile?
sv_SE: Tillåt i min profil?

en: Allow in ticket form?
sv_SE: Tillåt i ärende formulär?

en: Allow others to reply to public tickets
sv_SE: Tillåt andra att svara på offentliga ärenden

en: Allow reply to closed tickets
sv_SE: Tillåt svar på stängda ärenden

en: Allowed agent roles
sv_SE: Tillåtet för handläggarroll

en: Allowed file extensions(comma separated)
sv_SE: Tillåtna filtillägg (kommaseparerade)

en: Allowed for customer
sv_SE: Tillåtet för kund

en: Allowed user
sv_SE: Tillåten användare

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Are you sure to delete this leave?
sv_SE: Är du säker på att ta bort denna ledighet?

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Assign Agents
sv_SE: Tilldela handläggare

en: Assigned to me
sv_SE: Tilldelade till mig

en: Assigned to others
sv_SE: Tilldelade till andra

en: Assignee
sv_SE: Handläggare

en: Attach Files
sv_SE: Lägg till filer

en: Attached file type not allowed!
sv_SE: Bifogad filtyp är inte tillåten!

en: Attachment max file size(mb)
sv_SE: Filbilaga max filstorlek (mb)

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Attachments:
sv_SE: Bilagor:

en: Auto delete closed tickets
sv_SE: Radera stängda ärenden automatiskt

en: Auto fill?
sv_SE: Autofyll?

en: Auto refresh default status
sv_SE: Automatisk uppdatering av standardstatus

en: Auto-Refresh
sv_SE: Auto-uppdatera

en: Auto-fill in ticket form
sv_SE: Autofyll i ärende formulär

en: Awaiting agent reply
sv_SE: Väntar på handläggares respons

en: Awaiting customer reply
sv_SE: Väntar på kunds respons

en: BCC (comma separated list)
sv_SE: BCC (Komma separerad lista)

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Bad request!
sv_SE: Felaktig begäran!

en: Between
sv_SE: Mellan

en: Biographical Info
sv_SE: Biografisk information

en: Blocked emails (one per line)
sv_SE: Blockerade e-postmeddelanden (ett per rad)

en: Blockquote
sv_SE: Block citat

en: Bold
sv_SE: Fet

en: Both
sv_SE: Båda

en: Bottom
sv_SE: Nederst

en: Browser
sv_SE: Webbläasre

en: Bulk Actions
sv_SE: Massåtgärder

en: Bulleted list
sv_SE: Punkt lista

en: CC (comma separated list)
sv_SE: CC (Komma separerad lista)

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Captcha not set!
sv_SE: Captcha inte inställt!

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Change Agent Only Fields
sv_SE: Ändra handläggares fält

en: Change Raised By
sv_SE: Ändra skapad av

en: Change Status
sv_SE: Ändra status

en: Change Ticket Fields
sv_SE: Ändra ärende fält

en: Change assignee
sv_SE: Ändra handläggare

en: Change ticket category
sv_SE: Ändra ärendets kategori

en: Change ticket priority
sv_SE: Ändra ärendets prioritet

en: Change ticket status
sv_SE: Ändra ärendets status

en: Character limit
sv_SE: Teckengräns

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Checkbox text
sv_SE: Kryssruta text

en: Checked
sv_SE: Aktiverad

en: Click Here
sv_SE: Klicka här

en: Click to select options
sv_SE: Klicka för att välja alternativ

en: Clone
sv_SE: Klona

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Close ticket status
sv_SE: Stäng ärendestatus

en: Closed
sv_SE: Stängd

en: Closed statuses
sv_SE: Stängda statusar

en: Color
sv_SE: Färg

en: Compare As
sv_SE: Jämför med

en: Confirm Password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Constraint properties
sv_SE: Begränsningsegenskaper

en: Copy
sv_SE: Kopiera

en: Copy Tag
sv_SE: Kopiera tagg

en: Copy URL
sv_SE: Koipera URL

en: Create new ticket
sv_SE: Skapa nytt ärende

en: Create new ticket as guest
sv_SE: Skapa nytt ärende som gäst

en: Create new ticket from this thread
sv_SE: Skapa nytt ärende från denna tråd

en: Create ticket from thread
sv_SE: Skapa ärende från tråd

en: Create ticket on others behalf
sv_SE: Skapa ärende för annans räkning

en: Current User
sv_SE: Aktiv användare

en: Current user email
sv_SE: Aktuell användares e-post

en: Current user first name
sv_SE: Aktuell användares förnamn

en: Current user name
sv_SE: Aktuell användare

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Custom Email Addresses (one per line)
sv_SE: Anpassade e-postadresser (en per rad)

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom filter
sv_SE: Anpassade filter

en: Custom filters
sv_SE: Anpassade filter

en: Custom...
sv_SE: Anpassad...

en: Customer
sv_SE: Kund

en: Customer Fields
sv_SE: Kund fält

en: Customer email addrees
sv_SE: Kunds e-postadress

en: Customer first name
sv_SE: Kunds förnamn

en: Customer info
sv_SE: Kundinformation

en: Customer logs
sv_SE: Kund loggar

en: Customer name
sv_SE: Kundnamn

en: Customer ticket list
sv_SE: Kunds ärende lista

en: Customer view
sv_SE: Kund vy

en: Customers
sv_SE: Kunder

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Closed
sv_SE: Stängd datum

en: Date Created
sv_SE: Skapad datum

en: Date Difference (e.g. 1 hour ago)
sv_SE: Datumskillnad (t.ex. 1 timme sedan)

en: Date Format
sv_SE: Datumformat

en: Date Updated
sv_SE: Uppdaterad datum

en: Date format
sv_SE: Datumformat

en: Date in between
sv_SE: Datum mellan

en: Date range
sv_SE: Datumintervall

en: Datetime
sv_SE: Datum & tid

en: Day(s)
sv_SE: Dag(ar)

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default date format
sv_SE: Standard datumformat

en: Default filter
sv_SE: Standard filter

en: Default filter for ticket list
sv_SE: Standard filter för ärendelistan

en: Default filters
sv_SE: Standard filter

en: Default sort by
sv_SE: Sortera efter standard

en: Default sort order
sv_SE: Standard sorteringsordning

en: Default value
sv_SE: Standardvärde

en: Default value exceeds character limit!
sv_SE: Standardvärdet överskrider max antal tecken!

en: Default value is not in the range!
sv_SE: Standardvärdet ligger inte inom intervallet!

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete Permanently
sv_SE: Radera permanent

en: Delete Threads
sv_SE: Radera trådar

en: Delete Ticket
sv_SE: Radera ärende

en: Delete category
sv_SE: Ta bort kategori

en: Delete existing holidays
sv_SE: Ta bort befintliga helgdagar

en: Delete priority
sv_SE: Ta bort prioritet

en: Delete status
sv_SE: Ta bort status

en: Delete ticket
sv_SE: Radera ärende

en: Deleted
sv_SE: Raderade

en: Deleted by %1$s on %2$s
sv_SE: Raderad av %1$s på %2$s

en: Deleted filter access
sv_SE: Raderad filter åtkomst

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Detailed description of the ticket
sv_SE: Detaljerad beskrivning av ditt ärende

en: Dimentions
sv_SE: Dimentioner

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Display as
sv_SE: Visa som

en: Do not change
sv_SE: Ändra inte

en: Do not notify owner
sv_SE: Avisera inte ägaren

en: Do not notify owner status
sv_SE: Avisera inte ägaren status

en: Download
sv_SE: Ladda ned

en: Download behaviour
sv_SE: Nedladdningsbeteende

en: Dropdown (multi-select)
sv_SE: Listruta (flerval)

en: Dropdown (single-select)
sv_SE: Listruta (singelval)

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: END
sv_SE: SLUT

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Info
sv_SE: Redigera info

en: Edit Threads
sv_SE: Redigera trådar

en: Edit customer info
sv_SE: Redigera kundinformation

en: Edit default filter
sv_SE: Redigera standard filter

en: Edit exception
sv_SE: Redigera undantag

en: Edit image
sv_SE: Redigera bild

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Notifications
sv_SE: E-post aviseringar

en: Email address
sv_SE: E-postadress

en: Email address (one per line)
sv_SE: E-postadress (en per rad)

en: Emails
sv_SE: E-post

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Equals
sv_SE: Lika

en: Every five minutes
sv_SE: Var femte minut

en: Every one minute
sv_SE: Varje minut

en: Exceptions
sv_SE: Undantag

en: Existing Customer / Registered User
sv_SE: Befintlig kund / Registrerad användare

en: Extra info
sv_SE: Extra information

en: Field
sv_SE: Fält

en: Field Type
sv_SE: Fälttyp

en: Field options
sv_SE: Fältalternativ

en: File Attachment (Multiple)
sv_SE: Filbilagor (multipla)

en: File Attachment (Single)
sv_SE: Filbilaga (singel)

en: File Attachments
sv_SE: Filbilagor

en: File size exceeds allowed limit (%1$s MB)!
sv_SE: Filstorleken överskrider den tillåtna gränsen (%1$s MB)!

en: Filter by
sv_SE: Filtrera efter

en: Filter items
sv_SE: Filtrera objekt

en: Filters
sv_SE: Filter

en: First
sv_SE: Första

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First Page
sv_SE: Första sida

en: Footer background color
sv_SE: Sidfot bakgrundsfärg

en: Forgot your password?
sv_SE: Glömt ditt lösenord?

en: From date
sv_SE: Från datum

en: From email
sv_SE: Från e-post

en: From name
sv_SE: Från namn

en: Full-width of row
sv_SE: Radens hela bredd

en: Future
sv_SE: Framtiden

en: General
sv_SE: Generellt

en: General Recipients
sv_SE: Generella mottagare

en: General Settings
sv_SE: Generella inställningar

en: Greater than
sv_SE: Större än

en: Greater than or equals
sv_SE: Större än eller lika med

en: Guest
sv_SE: Gäst

en: Guest Login OTP
sv_SE: Gäst login (OTP) engångslösenord

en: Guest User
sv_SE: Gäst användare

en: HTML Content
sv_SE: HTML innehåll

en: HTML pasting
sv_SE: HTML klistra in

en: Half-width of row
sv_SE: Radens halva bredd

en: Has Words
sv_SE: Har ord

en: Has personal info
sv_SE: Har personlig information

en: Has personal info?
sv_SE: Har personlig information?

en: Header
sv_SE: Rubrik

en: High
sv_SE: Hög

en: Holidays
sv_SE: Helgdagar

en: IP Address
sv_SE: IP adress

en: Icon color
sv_SE: Ikon färg

en: Image
sv_SE: Bild

en: Incorrect email address!
sv_SE: Felaktig e-postadress!

en: Incorrect email!
sv_SE: Felaktig e-post!

en: Incorrect number value!
sv_SE: Felaktigt nummervärde!

en: Incorrect password!
sv_SE: Felaktigt lösenord!

en: Incorrect url!
sv_SE: Felaktig url!

en: Incorrect username or password!
sv_SE: Felaktigt användarnamn eller lösenord!

en: Individual Ticket
sv_SE: Individuellt ärende

en: Initializing...
sv_SE: Initierar...

en: Insert
sv_SE: Infoga

en: Insert Macro
sv_SE: Infoga makro

en: Insert Tag
sv_SE: Infoga tagg

en: Insert macro
sv_SE: Infoga makro

en: Insert/edit image
sv_SE: Infoga/redigera bild

en: Invalid URL!
sv_SE: Ogiltlig URL!

en: Invalid email address!
sv_SE: Ogiltlig e-postadress!

en: Is multiple?
sv_SE: Är multipla?

en: Is required?
sv_SE: Obligatorisk?

en: Italic
sv_SE: Kursiv

en: Just now
sv_SE: Just nu

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Label color
sv_SE: Etikettfärg

en: Last
sv_SE: Sista

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last Page
sv_SE: Sista sida

en: Last Reply By
sv_SE: Senast svarad av

en: Last Reply On
sv_SE: Senast svarad på

en: Last note
sv_SE: Senaste anteckning

en: Last note user email
sv_SE: Användarens e-postadress för senaste anteckningen

en: Last note user first name
sv_SE: Användarens förnamn för senaste anteckningen

en: Last note user name
sv_SE: Användarnamn för senaste anteckningen

en: Last reply
sv_SE: Senaste svar

en: Last reply user email
sv_SE: Senaste svar användarens e-post

en: Last reply user first name
sv_SE: Senaste svar användarens förnamn

en: Last reply user name
sv_SE: Användarnamn för senaste svar

en: Leaves
sv_SE: Ledighet

en: Less than
sv_SE: Mindre än

en: Less than or equals
sv_SE: Mindre än eller lika med

en: Licenses
sv_SE: Licenser

en: Link
sv_SE: Länk

en: Link color
sv_SE: Länk färg

en: List Actions
sv_SE: Lista åtgärder

en: List header
sv_SE: Listhuvud

en: List item (even)
sv_SE: Listobjekt (jämnt)

en: List item (hover)
sv_SE: Listobjekt (hovra)

en: List item (odd)
sv_SE: Listobjekt (udda)

en: List items
sv_SE: Lista objekt

en: Load after
sv_SE: Ladda efter

en: Load older communications
sv_SE: Ladda tidigare konversation

en: Load scripts
sv_SE: Ladda skript

en: Log out
sv_SE: Logga ut

en: Log text
sv_SE: Logg text

en: Logged-in as %1$s
sv_SE: Inloggad som %1$s

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Logs
sv_SE: Loggar

en: Low
sv_SE: Låg

en: Main container
sv_SE: Huvudbehållare

en: Matches
sv_SE: Matchar

en: Mine
sv_SE: Mina

en: Miscellaneous
sv_SE: Diverse

en: Modified by %1$s on %2$s.
sv_SE: Ändrad av %1$s på %2$s.

en: Modify Additional Recipients
sv_SE: Ändra övriga mottagare

en: Month(s)
sv_SE: Månad(er)

en: More settings
sv_SE: Fler inställningar

en: My Profile
sv_SE: Min profil

en: My Profile tab
sv_SE: Min profil flik

en: Name
sv_SE: Namn

en: New Customer
sv_SE: Ny kund

en: New Ticket
sv_SE: Nytt ärende

en: New ticket page
sv_SE: Nya ärenden sida

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No
sv_SE: Nej

en: No Records
sv_SE: Inga poster

en: No info added
sv_SE: Ingen info tillagd

en: No redirect
sv_SE: Ingen omdirigering

en: No tickets found!
sv_SE: Inga ärenden funna!

en: None
sv_SE: Ingen

en: Not Applicable
sv_SE: Inte tillämpbar

en: Not Matches
sv_SE: Matchar inte

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number of emails per cron job (background emails)
sv_SE: Antal e-postmeddelanden per cron-jobb (e-postmeddelanden i bakgrunden)

en: Number of tickets
sv_SE: Antal ärenden

en: Numbered list
sv_SE: Numrerad lista

en: OR
sv_SE: ELLER

en: OTP Login
sv_SE: Engångslösen login (OTP)

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: One condition per line!
sv_SE: Ett villkor per rad!

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Open existing ticket
sv_SE: Öppna befintligt ärende

en: Open existing ticket using one time password
sv_SE: Öppna ärende med engångslösenord

en: Open ticket page
sv_SE: Öppna ärenden sida

en: Operating System
sv_SE: Operativsystem

en: Other permissions
sv_SE: Andra behörigheter

en: Page Settings
sv_SE: Sidinställningar

en: Parent filter
sv_SE: Huvudfilter

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Past
sv_SE: Dåtid

en: Permanently delete tickets
sv_SE: Radera ärenden permanent

en: Personal data retention
sv_SE: Bevarande av personuppgifter

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Please activate your license!
sv_SE: Vänligen aktivera din licens!

en: Please insert email addresses (one per line)
sv_SE: Ange e-postadresser (en per rad)

en: Please insert your email address
sv_SE: Skriv din e-postadress

en: Please insert your name
sv_SE: Skriv ditt namn

en: Please select an agent
sv_SE: Välj en handläggare

en: Please select category
sv_SE: Välj kategori

en: Please select priority
sv_SE: Välj prioritet

en: Please select status
sv_SE: Välj status

en: Please sign in
sv_SE: Vänligen logga in

en: Please sign up
sv_SE: Vänligen registrera er

en: Please wait...
sv_SE: Vänligen vänta...

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Previous Assignee
sv_SE: Föregående handläggare

en: Primary color
sv_SE: Grundfärg

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Private Note
sv_SE: Privat anteckning

en: Private Notes
sv_SE: Privata anteckningar

en: Private note thread
sv_SE: Privat anteckningstråd

en: Public mode
sv_SE: Offentligt läge

en: Radio Button
sv_SE: Radio knapp

en: Raised By User
sv_SE: Skapad av användare

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Random id length
sv_SE: Slumpmässig id längd

en: Refresh
sv_SE: Uppdatera

en: Register now
sv_SE: Registrera nu

en: Register user if not exist
sv_SE: Registrera användare om den inte finns

en: Registered
sv_SE: Registerad

en: Registered User
sv_SE: Registrerad användare

en: Registered user
sv_SE: Registrerad användare

en: Remember me
sv_SE: Kom ihåg mig

en: Repeate every year
sv_SE: Upprepa varje år

en: Replace with
sv_SE: Ersätt med

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Reply & Close
sv_SE: Svara & Stäng

en: Reply Tickets
sv_SE: Svara på ärenden

en: Reply confirmation
sv_SE: Svarsbekräftelse

en: Reply form position
sv_SE: Svarsformulärets position

en: Reply thread
sv_SE: Svarstråd

en: Reply to
sv_SE: Svar till

en: Required fields can not be empty!
sv_SE: Obligatoriska fält får inte lämnas tomma!

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Reset Form
sv_SE: Återställ formulär

en: Reset default
sv_SE: Återställ standard

en: Restore
sv_SE: Återskapa

en: Restored by %1$s on %2$s
sv_SE: Återställd av %1$s på %2$s

en: Rich Text Editor
sv_SE: Textredigerare

en: Right to left
sv_SE: Höger till vänster

en: Role
sv_SE: Roll

en: SUBMIT AS
sv_SE: SKICKA SOM

en: Save & Apply
sv_SE: Spara & tillämpa

en: Save As
sv_SE: Spara som

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Save Order
sv_SE: Spara order

en: Saved filters
sv_SE: Spara filter

en: Schedule
sv_SE: Schema

en: Search...
sv_SE: Sök...

en: Search:
sv_SE: Sök:

en: Secondary color
sv_SE: Sekundär färg

en: Secret key
sv_SE: Hemlig nyckel

en: Seen
sv_SE: Sedd

en: Select agent(s)
sv_SE: Välj handläggare

en: Select customer for whom you wish to create a ticket
sv_SE: Välj den kund du vill skapa ett ärende för

en: Select field
sv_SE: Välj fält

en: Select field type
sv_SE: Välj fälttyp

en: Select fields
sv_SE: Välj fält

en: Select role
sv_SE: Välj roll

en: Select users
sv_SE: Välj användare

en: Sequential
sv_SE: Sekventiell

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Short description of the ticket
sv_SE: Kort beskrivning av ditt ärende

en: Show file attachment notice
sv_SE: Visa meddelande om filbilaga

en: Show priority to customer
sv_SE: Visa prioritet för kunden

en: Showing %1$s to %2$s of %3$s records
sv_SE: Visar %1$s till %2$s av %3$s poster

en: Sign In
sv_SE: Logga in

en: Sign Up
sv_SE: Registrera er

en: Sign in
sv_SE: Logga in

en: Sign-in using one time password
sv_SE: Logga in med engångslösenord

en: Signature
sv_SE: Signatur

en: Signature used for emails
sv_SE: Signatur som används för e-post

en: Site key
sv_SE: Site nyckel

en: Something went wrong!
sv_SE: Opps något gick fel!

en: Sort By
sv_SE: Sortera efter

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Sort order
sv_SE: Sorteringsordning

en: Source
sv_SE: Källa

en: Starting ticket id
sv_SE: Första ärende id

en: Strikethrough
sv_SE: Genomstruken

en: Subject
sv_SE: Rubrik

en: Submit
sv_SE: Skicka/Spara

en: Submit private note
sv_SE: Skicka privat anteckning

en: Support Agents
sv_SE: Support handläggare

en: Support page
sv_SE: Supportsida

en: TOP
sv_SE: Överst på sidan

en: Task Manager
sv_SE: Aktivitetshanteraren

en: Term & Conditions
sv_SE: Villkor

en: Text Background Color
sv_SE: Text bakgrundsfärg

en: Text Color
sv_SE: Text färg

en: Text color
sv_SE: Text färg

en: Textfield
sv_SE: Textfält

en: Thank you page
sv_SE: Tacksida

en: Thank you text
sv_SE: Tack text

en: The %1$s has been changed
sv_SE: %1$s har ändrats

en: There is unposted text in the reply area. Are you sure you want to discard and proceed?
sv_SE: Det finns ej skickad text i svarsfältet. Är du säker på att du vill ignorera detta och fortsätta?

en: This thread was deleted by %1$s on %2$s.
sv_SE: Den här tråden togs bort av %1$s på %2$s.

en: Thread date display as
sv_SE: Tråddatum visas som

en: Thread date format
sv_SE: Trådens datumformat

en: Thread email visibility
sv_SE: Trådens e-postsynlighet

en: Thread info
sv_SE: Tråd info

en: Thread log
sv_SE: Trådlogg

en: Ticket Categories
sv_SE: Ärende kategorier

en: Ticket Customer
sv_SE: Ärende kund

en: Ticket Details
sv_SE: Ärende detaljer

en: Ticket Fields
sv_SE: Ärende fält

en: Ticket Form Fields
sv_SE: Ärende formulär fält

en: Ticket ID
sv_SE: Ärende ID

en: Ticket List
sv_SE: Ärende lista

en: Ticket Notifications
sv_SE: Ärende aviseringar

en: Ticket Priorities
sv_SE: Ärende prioriteter

en: Ticket Records
sv_SE: Ärende poster

en: Ticket Statuses
sv_SE: Ärende statusar

en: Ticket URL
sv_SE: Ärende URL

en: Ticket URL copied!
sv_SE: Ärende URL kopierad!

en: Ticket Widgets
sv_SE: Ärende Widgets

en: Ticket alice
sv_SE: Ärende tag

en: Ticket fields
sv_SE: Ärende fält

en: Ticket history (last few report & reply excluding last reply)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste rapporterna och svaren exklusive senaste svaret)

en: Ticket history (note & log)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste anteckningarna och loggar)

en: Ticket history (note)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste anteckningarna)

en: Ticket history (report & reply)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste rapporterna och svaren)

en: Ticket history (report, reply & log)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste rapporterna, svaren och loggarna)

en: Ticket history (report, reply & note)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste rapporterna, svaren och anteckningarna)

en: Ticket history (report, reply, note & log)
sv_SE: Ärendehistorik (de senaste rapporterna, svaren, anteckningarna och loggarna)

en: Ticket history macro threads
sv_SE: Makrotrådar för ärendehistorik

en: Ticket id
sv_SE: Ärende id

en: Ticket info
sv_SE: Ärende information

en: Ticket list
sv_SE: Ärende lista

en: Ticket list width (pixels)
sv_SE: Ärende lista bredd (pixlar)

en: Ticket reply
sv_SE: Ärende svar

en: Ticket reply redirect
sv_SE: Omdirigering av ärendesvar

en: Ticket status
sv_SE: Ärende status

en: Ticket status after agent reply
sv_SE: Ärendestatus efter handläggar respons

en: Ticket status after customer reply
sv_SE: Ärendestatus efter kund respons

en: Ticket submitted by
sv_SE: Ärende skickat av

en: Ticket url authentication
sv_SE: Autentisering av ärende-url

en: Ticket url page
sv_SE: Ärende URL sida

en: Tickets
sv_SE: Ärenden

en: Tickets of customer having email %s has been anonymized.
sv_SE: Ärenden till kund där e-post %s har anonymiserats.

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time format
sv_SE: Tidsformat

en: Time in between
sv_SE: Tid mellan

en: Time range
sv_SE: Tidsintervall

en: Title
sv_SE: Titel

en: To address
sv_SE: Till adress

en: To date
sv_SE: Till datum

en: Toolbar actions
sv_SE: Verktygsfält åtgärder

en: Top
sv_SE: Överst

en: Try opening in browser
sv_SE: Testa att öppna i webbläsare

en: Unassigned
sv_SE: Ej tilldelad

en: Unathorized access!
sv_SE: Obehörig åtkomst!

en: Unauthorized
sv_SE: Obehörig

en: Unauthorized access
sv_SE: Obehörig åtkomst

en: Unauthorized access!
sv_SE: Obehörig åtkomst!

en: Unchecked
sv_SE: Oaktiverad

en: Underline
sv_SE: Understruken

en: Unresolved
sv_SE: Pågående

en: Unresolved statuses
sv_SE: Olösta statusar

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: User
sv_SE: Användare

en: User Registration OTP
sv_SE: Användarregistrering (OTP) engångslösenord

en: User Tickets
sv_SE: Användar ärenden

en: User Type
sv_SE: Användartyp

en: User login
sv_SE: Användar login

en: User registration
sv_SE: Användar registrering

en: User type
sv_SE: Användartyp

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username / Email address
sv_SE: Användarnamn / E-postadress

en: Username is already taken!
sv_SE: Användarnamnet är upptaget!

en: Username is available!
sv_SE: Användarnamnet är tillgängligt!

en: Value
sv_SE: Värde

en: View
sv_SE: Visa

en: View Details
sv_SE: Visa detaljer

en: View Logs
sv_SE: Visa loggar

en: View More ...
sv_SE: Visa mer...

en: View Tickets
sv_SE: Visa ärenden

en: View change
sv_SE: Visa ändringar

en: View less!
sv_SE: Visa mindre!

en: View more!
sv_SE: Visa mer!

en: View more/less thread
sv_SE: Visa mer/mindre tråd

en: View thread!
sv_SE: Visa tråd!

en: Visibility conditions
sv_SE: Visningsregler

en: Visual
sv_SE: Visuellt

en: WP Default Login
sv_SE: WP standard login

en: WP Default Registration
sv_SE: WP standard registrering

en: WP user role
sv_SE: WP användarroll

en: Widget header
sv_SE: Widget rubrik

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Working Hours
sv_SE: Öppettider

en: Working hours
sv_SE: Öppettider

en: Workload
sv_SE: Arbetsbelastning

en: Year(s)
sv_SE: År

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You can upload files maximum size %1$s mb of types %2$s.
sv_SE: Du kan ladda upp filer med max storlek %1$s mb av typer %2$s.

en: You must sign in to submit a reply
sv_SE: Du måste logga in för att skicka ett svar

en: Your license key activated!
sv_SE: Din licensnyckel är aktiverad!

en: Your license key expired on %s
sv_SE: Din licensnyckel gick ut den %s

en: Your license key expires on %s
sv_SE: Din licensnyckel löper ut den %s

en: added a note
sv_SE: lade till en anteckning

en: replied
sv_SE: svarad

en: reported
sv_SE: rapporterad
