SupportCandy - en to pl_PL translation catalogue (601 entries)

en: Customer
pl_PL: Klient

en: Select customer for whom you wish to create a ticket
pl_PL: Wybierz klienta, dla którego chcesz utworzyć zlecenie serwisowe

en: Name
pl_PL: Imię

en: Please insert your name
pl_PL: Proszę wpisać swoje imię

en: Email Address
pl_PL: Adres e-mail

en: Please insert your email address
pl_PL: Proszę wpisać swój e-mail

en: Subject
pl_PL: Temat

en: Short description of the ticket
pl_PL: Krótki opis zlecenia

en: Description
pl_PL: Opis

en: Detailed description of the ticket
pl_PL: Szczegółowy opis zlecenia

en: Please select status
pl_PL: Wybierz status

en: Priority
pl_PL: Priorytet

en: Please select priority
pl_PL: Proszę wybrać priorytet

en: Category
pl_PL: Kategoria

en: Please select category
pl_PL: Proszę wybrać kategorię

en: Assignee
pl_PL: Pełnomocnik

en: Please select an agent
pl_PL: Proszę wybrać agenta

en: Date Created
pl_PL: Data utworzenia

en: Date Updated
pl_PL: Data aktualizacji

en: Agent Created
pl_PL: Stworzone przez agenta

en: IP Address
pl_PL: Adres IP

en: Source
pl_PL: Źródło

en: Browser
pl_PL: Przeglądarka

en: Operating System
pl_PL: System operacyjny

en: Additional Recipients
pl_PL: Dodatkowi odbiorcy

en: Please insert email addresses (one per line)
pl_PL: Wprowadź adresy e-mail (jeden w wierszu)

en: Previous Assignee
pl_PL: Poprzedni pełnomocnik

en: Date Closed
pl_PL: Data zamknięcia

en: User Type
pl_PL: Rodzaj użytkownika

en: Last Reply On
pl_PL: Ostatnia odpowiedź włączona

en: Last Reply By
pl_PL: Ostatnia odpowiedź wysłana przez

en: General
pl_PL: Ogólny

en: Open
pl_PL: Otwarte

en: Awaiting customer reply
pl_PL: Oczekiwanie na odpowiedź klienta

en: Awaiting agent reply
pl_PL: Oczekiwanie na odpowiedź agenta

en: Closed
pl_PL: Zamknięte

en: Low
pl_PL: Niski

en: Medium
pl_PL: Średni

en: High
pl_PL: Wysoki

en: All
pl_PL: Wszystko

en: Unresolved
pl_PL: Nierozwiązany

en: Unassigned
pl_PL: Nieprzypisany

en: Mine
pl_PL: Mój

en: Deleted
pl_PL: Usunięty

en: Ticket status
pl_PL: Status zlecenia

en: Ticket info
pl_PL: Opis zlecenia

en: Ticket fields
pl_PL: Pola zlecenia

en: Agent only fields
pl_PL: Pola tylko dla agentów

en: Additional recipients
pl_PL: Dodatkowi odbiorcy

en: Biographical Info
pl_PL: Informacje biograficzne

note: translators: %1$s: attachment max file size, %2$s: allowed file extenstions.
en: You can upload files maximum size %1$s mb of types %2$s.
pl_PL: Możesz przesyłać pliki o maksymalnym rozmiarze %1$s mb typu %2$s.

en: Please wait...
pl_PL: Proszę czekać...

en: Required fields missing!
pl_PL: Brak wymaganych pól!

en: Are you sure?
pl_PL: Jesteś pewny?

en: Something went wrong!
pl_PL: Coś poszło nie tak!

en: View more!
pl_PL: Zobacz więcej!

en: View less!
pl_PL: Zobacz mniej!

en: There is unposted text in the reply area. Are you sure you want to discard and proceed?
pl_PL: W obszarze odpowiedzi znajduje się niewysłany tekst. Czy na pewno chcesz odrzucić i kontynuować?

en: Incorrect username or password!
pl_PL: Niepoprawna nazwa użytkownika lub hasło!

en: Incorrect password!
pl_PL: Niepoprawne hasło!

en: Username is already taken!
pl_PL: Nazwa użytkownika jest już zajęta!

en: Incorrect email address!
pl_PL: Nieprawidłowy adres e-mail!

en: Ticket URL copied!
pl_PL: Adres URL zlecenia został skopiowany!

en: Invalid email address!
pl_PL: Niepoprawny adres email!

en: Please accept terms and conditions!
pl_PL: Proszę zaakceptować regulamin!

en: Please accept GDPR policy!
pl_PL: Proszę zaakceptować politykę RODO!

en: Please activate your license!
pl_PL: Proszę aktywować swoją licencję!

en: Your license key activated!
pl_PL: Twój klucz licencyjny został aktywowany!

note: translators: %s: date
en: Your license key expires on %s
pl_PL: Twój klucz licencyjny wygasa %s

note: translators: %s: date
en: Your license key expired on %s
pl_PL: Twój klucz licencyjny wygasł w dniu %s

en: View Details
pl_PL: Pokaż szczegóły

en: Unauthorized access!
pl_PL: Nieautoryzowany dostęp!

en: Leaves
pl_PL: Urlopy

note: translators: Click here to see the documentation
en: %s to see the documentation!
pl_PL: %s aby zobaczyć dokumentację!

en: Click here
pl_PL: Kliknij tutaj

en: Are you sure to delete this leave?
pl_PL: Czy na pewno chcesz to usunąć, wyjść?

en: Bad request!
pl_PL: Złe żądanie!

en: Agents
pl_PL: Agenci

en: Repeate every year
pl_PL: Powtarzaj co roku

en: No
pl_PL: Nie

en: Yes
pl_PL: Tak

en: Submit
pl_PL: Wyślij

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Agent Roles
pl_PL: Role agentów

en: Role
pl_PL: Rola

en: Actions
pl_PL: Akcje

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Clone
pl_PL: Klonuj

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Add new
pl_PL: Dodaj nowy

en: Label
pl_PL: Etykieta

en: Capability
pl_PL: Możliwości

en: Assigned to me
pl_PL: Przypisane do mnie

en: Assigned to others
pl_PL: Przypisany innym

en: View Tickets
pl_PL: Zobacz zlecenia

en: Reply Tickets
pl_PL: Odpowiedz na zlecenia

en: Private Notes
pl_PL: Prywatne notatki

en: Duplicate Ticket
pl_PL: Duplikat biletu

en: Assign Agents
pl_PL: Przypisz agentów

en: Change Status
pl_PL: Zmień status

en: Change Ticket Fields
pl_PL: Zmień pola zleceń

en: Change Agent Only Fields
pl_PL: Zmień tylko pola agenta

en: Change Raised By
pl_PL: Zmień wprowadzone przez

en: Modify Additional Recipients
pl_PL: Zmodyfikuj dodatkowych odbiorców

en: Edit Threads
pl_PL: Edytuj wątki

en: Delete Threads
pl_PL: Usuń wątki

en: View Logs
pl_PL: Przeglądaj dzienniki

en: Delete Ticket
pl_PL: Usuń zlecenie

en: Other permissions
pl_PL: Inne uprawnienia

en: WP dashboard access
pl_PL: Dostęp do pulpitu WP

en: Create ticket on others behalf
pl_PL: Utwórz zlecenie w imieniu innych osób

en: Deleted filter access
pl_PL: Usunięto dostęp do filtra

en: Edit customer info
pl_PL: Edytuj informacje o kliencie

en: Agent name
pl_PL: Imię agenta

en: Agent Email
pl_PL: E-mail agenta

en: Select users
pl_PL: Wybierz użytkowników

en: Select role
pl_PL: Wybierz rolę

en: Unauthorized access
pl_PL: Nieautoryzowany dostęp

en: Working Hours
pl_PL: Godziny pracy

en: Exceptions
pl_PL: Wyjątki

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Date
pl_PL: Data

en: Schedule
pl_PL: Harmonogram

en: Support Agents
pl_PL: Agenci wsparcia

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Ticket List
pl_PL: Lista zleceń

en: Tickets
pl_PL: Zlecenia

en: Customers
pl_PL: Klienci

en: Custom Fields
pl_PL: Pola własne

en: Email Notifications
pl_PL: Powiadomienia mailowe

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Licenses
pl_PL: Licencje

en: Pro Features
pl_PL: Funkcje wersji profesjonalnej

en: Task Manager
pl_PL: Menadżer zadań

en: Required fields can not be empty!
pl_PL: Wymagane pola nie mogą być puste!

en: No Records
pl_PL: Brak rekordów

note: translators: e.g. Showing 1 to 20 of 300 records
en: Showing %1$s to %2$s of %3$s records
pl_PL: Wyświetlanie rekordów od %1$s do %2$s z %3$s

en: Search:
pl_PL: Szukaj:

en: First
pl_PL: Pierwszy

en: Previous
pl_PL: Poprzedni

en: Next
pl_PL: Następny

en: Last
pl_PL: Ostatni

en: Agent Only Fields
pl_PL: Pola tylko dla agentów

en: Field
pl_PL: Pole

en: Extra info
pl_PL: Informacje dodatkowe

en: Ticket Form Fields
pl_PL: Pola formularza zlecenia

en: Ticket Fields
pl_PL: Pola zlecenia

en: Customer Fields
pl_PL: Pola klienta

en: Load after
pl_PL: Załaduj po

en: TOP
pl_PL: GÓRA

en: END
pl_PL: KONIEC

en: Select field type
pl_PL: Wybierz typ pola

en: Field Type
pl_PL: Typ pola

en: Default value exceeds character limit!
pl_PL: Wartość domyślna przekracza limit znaków!

en: Default value is not in the range!
pl_PL: Wartość domyślna nie mieści się w zakresie!

en: Incorrect number value!
pl_PL: Nieprawidłowa wartość liczbowa!

en: Incorrect email!
pl_PL: Nieprawidłowy email!

en: Incorrect url!
pl_PL: Nieprawidłowy adres URL!

en: Add new field
pl_PL: Dodaj nowe pole

en: Select field
pl_PL: Wybierz pole

en: Is required?
pl_PL: Czy wymagane?

en: Width
pl_PL: Długość

en: 1/3rd of row
pl_PL: 1/3 długości wiersza

en: Half-width of row
pl_PL: Połowa szerokości wiersza

en: Full-width of row
pl_PL: Pełna szerokość wiersza

en: Visibility conditions
pl_PL: Warunki widoczności

en: Search...
pl_PL: Szukaj...

en: Email address
pl_PL: Adres e-mail

en: Number of tickets
pl_PL: Ilość zleceń

en: View
pl_PL: Pokaż

en: Logs
pl_PL: Logi

en: Guest
pl_PL: Gość

en: Registered
pl_PL: Zarejestrowani

en: Customer info
pl_PL: Informacja dla klientow

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Edit Info
pl_PL: Edytuj informacje

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Customer logs
pl_PL: Logi klientów

note: translators: %1$s: User Name, %2$s: Field Name
en: %1$s changed the %2$s
pl_PL: %1$s zmienił na %2$s

note: translators: %1$s: Field Name
en: The %1$s has been changed
pl_PL: %1$s zostało zmienione

en: Delete ticket
pl_PL: Usuń zlecenie

en: Guest Login OTP
pl_PL: Logowanie gościa OTP

en: Body
pl_PL: Ciało

en: Visual
pl_PL: Wizualnie

en: Text
pl_PL: Textowo

en: Reset default
pl_PL: Przywróć domyślne

en: General Settings
pl_PL: Ustawienia ogólne

en: From name
pl_PL: Od imienia

en: From email
pl_PL: Z e-maila

en: Reply to
pl_PL: Odpowiedz do

en: Number of emails per cron job (background emails)
pl_PL: Liczba e-maili na zadanie cron (e-maile w tle)

en: Blocked emails (one per line)
pl_PL: Zablokowane e-maile (po jednym w każdym wierszu)

en: Attachments in notifications
pl_PL: Załączniki w zleceniach

en: Actual files
pl_PL: Aktualne pliki

en: File links
pl_PL: Linki do plików

en: Disable
pl_PL: Wyłączyć

en: Ticket Notifications
pl_PL: Powiadomienia o zleceniach

en: Trigger
pl_PL: Wyzwalacz

en: Enabled
pl_PL: Włączony

en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

en: Enable
pl_PL: Włącz

en: Insert Macro
pl_PL: Wstaw makro

en: To address
pl_PL: Do adresu

en: Current User
pl_PL: Aktualny użytkownik

en: General Recipients
pl_PL: Odbiorcy ogólni

en: Custom Email Addresses (one per line)
pl_PL: Niestandardowe adresy e-mail (jeden na wiersz)

en: User Registration OTP
pl_PL: Rejestracja użytkownika OTP

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Sync
pl_PL: Synchronizuj

en: Activate license keys for add-ons in order to get support and updates.
pl_PL: Aktywuj klucze licencyjne dla dodatków, aby uzyskać wsparcie i aktualizacje.

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Reset
pl_PL: Zresetuj

en: Text color
pl_PL: Kolor tekstu

en: Background color
pl_PL: Kolor tła

en: Primary color
pl_PL: Kolor podstawowy

en: Menu color
pl_PL: Kolor menu

en: Main container
pl_PL: Główny pojemnik

en: Link color
pl_PL: Kolor odnośnika

en: Reply thread
pl_PL: Wątek odpowiedzi

en: Secondary color
pl_PL: Kolor drugoplanowy

en: Icon color
pl_PL: Kolor ikony

en: Private note thread
pl_PL: Prywatny wątek notatek

en: Log text
pl_PL: Tekst dziennika

en: Widget header
pl_PL: Nagłówek widżetu

en: Widget body
pl_PL: Korpus widżetu

en: Label color
pl_PL: Kolor etykiety

en: Reply & Close
pl_PL: Odpowiedz i zamknij

en: Header
pl_PL: Nagłówek

en: Footer background color
pl_PL: Kolor tła stopki

en: Individual Ticket
pl_PL: Zlecenie pojedyncze

en: Modal Popup
pl_PL: Wyskakujące okno

en: List header
pl_PL: Nagłówek listy

en: List item (odd)
pl_PL: Element listy (nieparzysty)

en: List item (even)
pl_PL: Element listy (parzysty)

en: List item (hover)
pl_PL: Element listy (po najechaniu kursorem)

en: Ticket Categories
pl_PL: Kategorie zleceń

en: Ticket Statuses
pl_PL: Status zleceń

en: Ticket Priorities
pl_PL: Priorytet zlecenia

en: Miscellaneous
pl_PL: Różne

en: Ticket Widgets
pl_PL: Widżety zleceń

en: Rich Text Editor
pl_PL: Edytor tekstu sformatowanego

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Delete category
pl_PL: Usuń kategorię

en: Replace with
pl_PL: Zamień na

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Delete priority
pl_PL: Usuń priorytet

en: Delete status
pl_PL: Usuń status

en: Save Order
pl_PL: Zapisz zamówienie

en: Reply
pl_PL: Odpowiedz

en: On
pl_PL: Włączony

en: Off
pl_PL: Wyłączony

en: Allowed agent roles
pl_PL: Dozwolone role agenta

en: None
pl_PL: Żadne

en: Unauthorized
pl_PL: Nieautoryzowany

en: Attachment max file size(mb)
pl_PL: Maksymalny rozmiar pliku załącznika (mb)

en: Allowed file extensions(comma separated)
pl_PL: Dozwolone rozszerzenia plików (oddzielone przecinkami)

en: Download behaviour
pl_PL: Pobierz zachowanie

en: Try opening in browser
pl_PL: Spróbuj otworzyć w przeglądarce

en: Download
pl_PL: Pobierz

en: Attached file type not allowed!
pl_PL: Załączony typ pliku jest niedozwolony!

note: translators: %1$s: attachment max file size in MB
en: File size exceeds allowed limit (%1$s MB)!
pl_PL: Rozmiar pliku przekracza dozwolony limit (%1$s MB)!

en: Registered user
pl_PL: Zarejestrowany użytkownik

en: Ticket status after customer reply
pl_PL: Status zlecenia po odpowiedzi klienta

en: Do not change
pl_PL: Nie zmieniaj

en: Ticket status after agent reply
pl_PL: Status zlecenia po odpowiedzi agenta

en: Close ticket status
pl_PL: Status zamkniętego zlecenia

en: Reply form position
pl_PL: Pozycja formularza odpowiedzi

en: Top
pl_PL: Góra

en: Bottom
pl_PL: Dół

en: Default date format
pl_PL: Domyślny format daty

en: Ticket alice
pl_PL: Przedrostek zlecenia -nazwa własna

en: Allow close ticket
pl_PL: Pozwól na zamknięcie zlecenia - wybierz typ użytkownika

en: Allow create new ticket
pl_PL: Pozwól na otwarcie zlecenia - wybierz typ użytkownika

en: Thread email visibility
pl_PL: Widoczność e-maili w wątku

en: Select allowed search fields
pl_PL: Wybierz dozwolone pola wyszukiwania

en: Threads
pl_PL: Wątki

en: Support page
pl_PL: Strona wsparcia

en: Open ticket page
pl_PL: Strona zlecenia

en: Ticket url page
pl_PL: Adres URL zlecenia

en: New ticket page
pl_PL: Nowa strona zlecenia

en: Custom
pl_PL: Własny

en: User login
pl_PL: Login użytkownika

en: Default
pl_PL: Domyślna

en: WP Default Login
pl_PL: Domyślny login WP

en: User registration
pl_PL: Rejestracja użytkownika

en: WP Default Registration
pl_PL: Domyślna rejestracja WP

en: OTP Login
pl_PL: Logowanie OTP

en: Load scripts
pl_PL: Załaduj skrypt

en: All Pages
pl_PL: Na wszystkich stronach

en: Thank you text
pl_PL: Tekst podziękowania

en: Page Settings
pl_PL: Ustawienia strony

en: File Attachments
pl_PL: Załączniki plików

en: Thank you page
pl_PL: Strona z podziękowaniem

en: Term & Conditions
pl_PL: Regulamin

en: GDPR
pl_PL: RODO

en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

en: Public mode
pl_PL: Tryb publiczny

en: Allow others to reply to public tickets
pl_PL: Pozwól innym odpowiadać na publiczne zlecenia

en: Reply confirmation
pl_PL: Potwierdzenie odpowiedzi

en: Thread date display as
pl_PL: Data zlecenia wyświetlana jako

en: Date Format
pl_PL: Format daty

en: Date Difference (e.g. 1 hour ago)
pl_PL: Różnica dat (np. 1 godzina temu)

en: Thread date format
pl_PL: Format daty zlecenia

en: Do not notify owner
pl_PL: Nie powiadamiaj właściciela

en: Do not notify owner status
pl_PL: Nie powiadamiaj o statusie właściciela

en: Checked
pl_PL: Sprawdzony

en: Unchecked
pl_PL: Niesprawdzony

en: Ticket id
pl_PL: Identyfikator zlecenia

en: Sequential
pl_PL: Sekwencyjny

en: Random
pl_PL: Losowy

en: Starting ticket id
pl_PL: Identyfikator biletu startowego

en: Random id length
pl_PL: Losowa długość identyfikatora

en: Ticket history macro threads
pl_PL: Wątki makro historii zleceń

en: Register user if not exist
pl_PL: Zarejestruj użytkownika, jeśli nie istnieje

en: Auto delete closed tickets
pl_PL: Automatycznie usuwaj zamknięte zlecenia

en: Day(s)
pl_PL: Dni

en: Month(s)
pl_PL: Miesięcy

en: Year(s)
pl_PL: Lat

en: Permanently delete tickets
pl_PL: Trwale usuń zlecenia

en: View more/less thread
pl_PL: Wyświetl więcej/mniej zleceń

en: Allow reply to closed tickets
pl_PL: Zezwól na odpowiedź na zamknięte zlecenia

en: Raised By User
pl_PL: Podniesiony przez użytkownika

en: My Profile tab
pl_PL: Zakładka Mój profil

en: Agent Profile tab
pl_PL: Zakładka Profil Agenta

en: Ticket url authentication
pl_PL: Uwierzytelnianie adresu URL zlecenia

en: Checkbox text
pl_PL: Tekst pola wyboru

en: Personal data retention
pl_PL: Przechowywanie danych osobowych

en: Ticket Customer
pl_PL: Zlecenia klienta

en: Email
pl_PL: E-mail

en: Ticket ID
pl_PL: Identyfikator zlecenia

en: User Tickets
pl_PL: Zlecenia użytkownika

en: Ticket Records
pl_PL: Ewidencja biletów

note: translators: %s: email address
en: Tickets of customer having email %s has been anonymized.
pl_PL: Bilety klienta posiadającego adres e-mail %s zostały zanonimizowane.

en: reCaptcha version
pl_PL: wersja reCaptcha

en: Site key
pl_PL: Klucz strony

en: Secret key
pl_PL: Sekretny klucz

en: Captcha not set!
pl_PL: Captcha nie ustawiona!

en: HTML pasting
pl_PL: Wklejanie kodu HTML

en: Allow attachments
pl_PL: Zezwól na załączniki

en: Toolbar actions
pl_PL: Akcje paska narzędzi

en: Show file attachment notice
pl_PL: Pokaż informację o załączeniu pliku

en: Bold
pl_PL: Pogrubiona

en: Italic
pl_PL: Kursywa

en: Underline
pl_PL: Podkreślona

en: Blockquote
pl_PL: Cytat blokowy

en: Align
pl_PL: Wyrównanie

en: Bulleted list
pl_PL: Wypunktowana lista

en: Numbered list
pl_PL: Numerowana lista

en: Right to left
pl_PL: Od prawej do lewej

en: Image
pl_PL: Obraz

en: Text Color
pl_PL: Kolor textu

en: Text Background Color
pl_PL: Kolor tła tekstu

en: Strikethrough
pl_PL: Przekreślenie

en: Registered User
pl_PL: Zarejestrowany użytkownik

en: Guest User
pl_PL: Użytkownik Gość

en: Allow agent to modify working hours
pl_PL: Pozwól agentowi modyfikować godziny pracy

en: Allow agent to modify his leaves
pl_PL: Pozwól agentowi modyfikować jego wyjścia

en: Holidays
pl_PL: Wakacje

en: List items
pl_PL: Lista przedmiotów

en: Filter items
pl_PL: Filtruj elementy

en: Default filters
pl_PL: Domyślne filtry

en: Add new list item
pl_PL: Dodaj nowy element listy

en: Select fields
pl_PL: Wybierz pola

en: Add new default filter
pl_PL: Dodaj nowy domyślny filtr

en: Parent filter
pl_PL: Filtr nadrzędny

en: Filters
pl_PL: Filtry

en: Sort by
pl_PL: Sortuj według

en: Sort order
pl_PL: Kolejność sortowania

en: ASC
pl_PL: Rosnąco

en: DESC
pl_PL: Malejąco

en: Edit default filter
pl_PL: Edytuj domyślny filtr

en: Add New Filter Item
pl_PL: Dodaj nowy element filtra

en: Agent view
pl_PL: Widok agenta

en: Customer view
pl_PL: Widok klienta

en: Default sort by
pl_PL: Domyślne sortowanie według

en: Default sort order
pl_PL: Domyślna kolejność sortowania

en: Unresolved statuses
pl_PL: Nierozwiązane statusy

en: Default filter
pl_PL: Filtr domyślny

en: Ticket reply redirect
pl_PL: Przekierowanie odpowiedzi na zlecenie

en: Ticket list
pl_PL: Lista zleceń

en: No redirect
pl_PL: Brak przekierowania

en: Closed statuses
pl_PL: Statusy zamknięte

en: Auto refresh default status
pl_PL: Domyślny stan automatycznego odświeżania

en: Agent ticket list
pl_PL: Lista zleceń agenta

en: Customer ticket list
pl_PL: Lista zleceń klienta

en: More settings
pl_PL: Więcej ustawień

en: Working hours
pl_PL: Godziny pracy

en: Signature
pl_PL: Podpis

en: Signature used for emails
pl_PL: Podpis używany w e-mailach

en: Default filter for ticket list
pl_PL: Domyślny filtr dla listy zleceń

en: Saved filters
pl_PL: Zapisane filtry

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Add/Delete Holidays
pl_PL: Dodaj/usuń dni wolne

en: Action
pl_PL: Akcja

en: Add new holidays
pl_PL: Dodaj nowe wakacje / dni wolne

en: Delete existing holidays
pl_PL: Usuń istniejące wakacje / dni wolne

en: Logout
pl_PL: Wyloguj

en: Unathorized access!
pl_PL: Nieautoryzowany dostęp!

en: Refresh
pl_PL: Odśwież

en: Duplicate
pl_PL: Duplikuj

en: Copy URL
pl_PL: Kopiuj odnośnik

en: Restore
pl_PL: Przywróć

en: Delete Permanently
pl_PL: Usuń trwale

en: Private Note
pl_PL: Prywatna notatka

en: Info
pl_PL: Informacje

en: Create new ticket from this thread
pl_PL: Utwórz nowy bilet z tego wątku

en: Ticket Details
pl_PL: Szczegóły zlecenia

en: You must sign in to submit a reply
pl_PL: Aby przesłać odpowiedź, musisz się zalogować

note: translators: %s: Sign in
en: %s using email and password (registered user)
pl_PL: %s przy użyciu adresu e-mail i hasła (zarejestrowany użytkownik)

en: Sign in
pl_PL: Zalogować się

note: translators: %s: Sign in
en: %s using email and one time password (guest user)
pl_PL: %s przy użyciu adresu e-mail i hasła jednorazowego (użytkownik gość)

en: CC (comma separated list)
pl_PL: DW (lista oddzielona przecinkami)

en: BCC (comma separated list)
pl_PL: UDW (lista oddzielona przecinkami)

en: Attach Files
pl_PL: Załącz pliki

en: SUBMIT AS
pl_PL: PRZEŚLIJ JAKO

en: Load older communications
pl_PL: Załaduj starszą korespondencję

en: reported
pl_PL: zgłoszone

en: replied
pl_PL: odpowiedział

en: added a note
pl_PL: dodał notatkę

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: datetime
en: This thread was deleted by %1$s on %2$s.
pl_PL: Ten wątek został usunięty przez %1$s w dniu %2$s.

en: View thread!
pl_PL: Zobacz wątek!

en: View More ...
pl_PL: Zobacz więcej...

en: Attachments:
pl_PL: Załączniki:

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: date time
en: Modified by %1$s on %2$s.
pl_PL: Zmodyfikowany przez %1$s w dniu %2$s.

en: View change
pl_PL: Zobacz zmiany

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: date time
en: Deleted by %1$s on %2$s
pl_PL: Usunięty przez %1$s w dniu %2$s

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: date time
en: Restored by %1$s on %2$s
pl_PL: Przywrócony przez %1$s w dniu %2$s

en: Create ticket from thread
pl_PL: Utwórz zlecenie z wątku

en: Thread info
pl_PL: Informacje o wątku

en: Not Applicable
pl_PL: Nie dotyczy

en: Seen
pl_PL: Widziany

en: Thread log
pl_PL: Dziennik wątków

en: Reset Form
pl_PL: Resetuj formularz

en: Filter
pl_PL: Filtr

en: Custom filters
pl_PL: Filtry niestandardowe

en: Custom...
pl_PL: Niestandardowe...

en: Sort By
pl_PL: Sortuj według

en: Bulk Actions
pl_PL: Działania masowe

en: List Actions
pl_PL: Lista działań

en: Auto-Refresh
pl_PL: Automatyczne odświeżanie

en: First Page
pl_PL: Pierwsza strona

en: Last Page
pl_PL: Ostatnia strona

en: 1 Ticket
pl_PL: 1 zlecenie

note: translators: %1$s: total tickets
en: %1$d Tickets
pl_PL: Zlecenia %1$d

note: translators: e.g. 1-20 of 100 Tickets
en: %1$d-%2$d of %3$d Tickets
pl_PL: %1$d-%2$d z %3$d zleceń

en: No tickets found!
pl_PL: Nie znaleziono zleceń!

en: OFF
pl_PL: WYŁĄCZONE

en: ON
pl_PL: WŁĄCZONE

en: Custom filter
pl_PL: Filtr niestandardowy

en: Save & Apply
pl_PL: Zapisz i zastosuj

en: Save As
pl_PL: Zapisz jako

en: Filter by
pl_PL: Filtruj według

en: Workload
pl_PL: Obciążenie pracą

en: Select agent(s)
pl_PL: Wybierz agenta(ów)

en: New Ticket
pl_PL: Nowe zlecenie

en: My Profile
pl_PL: Mój profil

en: Agent Profile
pl_PL: Profil agenta

en: Emails
pl_PL: E-maile

en: Email address (one per line)
pl_PL: Adres e-mail (jeden na wiersz)

en: All customer email notifications will be sent to these email addresses.
pl_PL: Wszystkie powiadomienia e-mail klientów będą wysyłane na te adresy e-mail.

en: Allowed for customer
pl_PL: Dozwolone dla klienta

en: No info added
pl_PL: Brak dodanych informacji

en: Show priority to customer
pl_PL: Pokaż priorytet klientowi

en: All other tickets of this user
pl_PL: Wszystkie inne zlecenia tego użytkownika

en: User type
pl_PL: Typ użytkownika

en: Existing Customer / Registered User
pl_PL: Istniejący Klient / Zarejestrowany użytkownik

en: New Customer
pl_PL: Nowy klient

en: Every one minute
pl_PL: Co minutę

en: Every five minutes
pl_PL: Co pięć minut

en: Please sign up
pl_PL: Proszę się zarejestrować

en: First Name
pl_PL: Imię

en: Last Name
pl_PL: Nazwisko

en: Username is available!
pl_PL: Nazwa użytkownika jest dostępna!

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Confirm Password
pl_PL: Potwierdź hasło

en: Sign Up
pl_PL: Zarejestruj się

en: Please sign in
pl_PL: Proszę, zaloguj się

en: Sign In
pl_PL: Zaloguj się

note: translators: %d: number of years
en: %d years ago
pl_PL: %d lat temu

note: translators: %d: number of months
en: %d months ago
pl_PL: %d miesięcy temu

note: translators: %d: number of days
en: %d days ago
pl_PL: %d dni temu

note: translators: %d: number of hours
en: %d hours ago
pl_PL: %d godzin temu

note: translators: %d: number of minutes
en: %d minutes ago
pl_PL: %d minut temu

note: translators: %d: number of seconds
en: %d seconds ago
pl_PL: %d sekund temu

en: Just now
pl_PL: W tym momencie

en: Customer name
pl_PL: Nazwa klienta

en: Customer first name
pl_PL: Imię klienta

en: Customer email addrees
pl_PL: Adres e-mail klienta

en: Last reply
pl_PL: Ostatnia odpowiedź

en: Last reply user name
pl_PL: Nazwa użytkownika ostatniej odpowiedzi

en: Last reply user email
pl_PL: E-mail użytkownika z ostatnią odpowiedzią

en: Last reply user first name
pl_PL: Imię użytkownika ostatniej odpowiedzi

en: Last note
pl_PL: Ostatnia uwaga

en: Last note user name
pl_PL: Nazwa użytkownika ostatniej notatki

en: Last note user email
pl_PL: E-mail użytkownika ostatniej notatki

en: Last note user first name
pl_PL: Imię użytkownika ostatniej notatki

en: Current user name
pl_PL: Bieżąca nazwa użytkownika

en: Current user email
pl_PL: Bieżący adres e-mail użytkownika

en: Current user first name
pl_PL: Bieżące imię użytkownika

en: Ticket history (last few report & reply excluding last reply)
pl_PL: Historia zleceń (kilka ostatnich zleceń i odpowiedzi z wyłączeniem ostatniej odpowiedzi)

en: Ticket history (report & reply)
pl_PL: Historia zleceń (raport i odpowiedź)

en: Ticket history (note)
pl_PL: Historia zleceń (notatka)

en: Ticket history (report, reply & note)
pl_PL: Historia zleceń  (raport, odpowiedź i notatka)

en: Ticket history (report, reply & log)
pl_PL: Historia zleceń (raport, odpowiedź i dziennik)

en: Ticket history (report, reply, note & log)
pl_PL: Historia zleceń (raport, odpowiedź, notatka i dziennik)

en: Ticket history (note & log)
pl_PL: Historia zleceń (notatka i dziennik)

en: Ticket URL
pl_PL: Adres URL zlecenia

en: Insert macro
pl_PL: Wstaw makro

en: Copy Tag
pl_PL: Skopiuj znacznik

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Insert Tag
pl_PL: Wstaw znacznik

en: Insert
pl_PL: Wstaw

en: Initializing...
pl_PL: Inicjowanie...

en: Ticket submitted by
pl_PL: Zlecenie przesłane przez

en: WP user role
pl_PL: Rola użytkownika WP

en: Conditions
pl_PL: Warunki

en: + OR
pl_PL: + LUB

en: + AND
pl_PL: + ORAZ

en: Compare As
pl_PL: Porównaj jako

en: Equals
pl_PL: Równa się

en: Matches
pl_PL: Pasuje

en: Not Matches
pl_PL: Nie pasuje

en: User
pl_PL: Użytkownik

en: Create new ticket
pl_PL: Stwórz nowe zlecenie

en: Ticket reply
pl_PL: Odpowiedź na zlecenie

en: Submit private note
pl_PL: Prześlij prywatną notatkę

en: Change ticket subject
pl_PL: Zmień temat zlecenia

en: Change ticket status
pl_PL: Zmień status zlecenia

en: Change ticket category
pl_PL: Zmień kategorię zlecenia

en: Change ticket priority
pl_PL: Zmień priorytet zlecenia

en: Change assignee
pl_PL: Zmień przydzieloną osobę

en: Change ticket fields
pl_PL: Zmień pola zlecenia

en: Change agentonly fields
pl_PL: Zmień pola tylko dla agenta

en: Checkbox
pl_PL: Pole wyboru

en: Field options
pl_PL: Opcje pól

en: Default value
pl_PL: Wartość domyślna

en: Auto fill?
pl_PL: Automatyczne wypełnianie?

en: Has personal info?
pl_PL: Ma dane osobowe?

en: Ticket list width (pixels)
pl_PL: Szerokość listy zleceń (w pikselach)

en: Allow in my profile?
pl_PL: Pozwolić w moim profilu?

en: Allow in ticket form?
pl_PL: Zezwolić w formularzu zlecenia?

en: Auto-fill in ticket form
pl_PL: Automatyczne wypełnianie formularza zlecenia

en: Has personal info
pl_PL: Ma dane osobowe

en: Less than
pl_PL: Mniej niż

en: Less than or equals
pl_PL: Mniejsze lub równe

en: Greater than
pl_PL: Większy niż

en: Greater than or equals
pl_PL: Większy lub równy

en: Between
pl_PL: Pomiędzy

en: From date
pl_PL: Od daty

en: To date
pl_PL: Do daty

en: Placeholder
pl_PL: Element zastępczy

en: Date range
pl_PL: Zakres dat

en: Future
pl_PL: Przyszły

en: Past
pl_PL: Przeszły

en: Date in between
pl_PL: Data pomiędzy

en: Date format
pl_PL: Format daty

en: Datetime
pl_PL: Data i godzina

en: Has Words
pl_PL: Ma słowa

en: One condition per line!
pl_PL: Jeden warunek na linię!

en: File Attachment (Multiple)
pl_PL: Załącznik do pliku (wiele)

en: File Attachment (Single)
pl_PL: Załącznik do pliku (pojedynczy)

en: HTML Content
pl_PL: Zawartość HTML

en: Dropdown (multi-select)
pl_PL: Lista rozwijana (wybór wielokrotny)

en: Number
pl_PL: Numer

en: Character limit
pl_PL: Limit znaków

en: Radio Button
pl_PL: Przycisk radio

en: Dropdown (single-select)
pl_PL: Lista rozwijana (jeden wybór)

en: Textfield
pl_PL: Pole tekstowe

en: Textarea
pl_PL: Obszar tekstowy

en: Time
pl_PL: Czas

en: Time range
pl_PL: Zakres czasu

en: Time in between
pl_PL: Czas pomiędzy

en: Time format
pl_PL: Format czasu

en: 24 Hrs
pl_PL: 24 godz

en: 12 Hrs
pl_PL: 12 godz

en: Invalid URL!
pl_PL: Nieprawidłowy URL!

en: Click Here
pl_PL: Kliknij tutaj

en: Ajax loading of results?
pl_PL: Ajaxowe ładowanie wyników?

en: Is multiple?
pl_PL: Czy wielokrotność?

en: Allowed user
pl_PL: Dozwolony użytkownik

en: Both
pl_PL: Oboje

en: Display as
pl_PL: Wyświetl jako

en: Username / Email address
pl_PL: Nazwa użytkownika / Adres e-mail

en: Remember me
pl_PL: Zapamiętaj mnie

en: Forgot your password?
pl_PL: Zapomniałeś hasła?

en: Register now
pl_PL: Zarejestruj się teraz

en: Sign-in using one time password
pl_PL: Zaloguj się używając hasła jednorazowegoo

en: Create new ticket as guest
pl_PL: Stwórz zlecenie jako gość

en: Open existing ticket using one time password
pl_PL: Otwórz istniejące zlecenie używając hasła jednorazowego

en: OR
pl_PL: LUB

en: Open existing ticket
pl_PL: Otwórz istniejące zlecenie

note: translators: %1$s: customer name
en: Logged-in as %1$s
pl_PL: Zalogowano się jako %1$s

en: Log out
pl_PL: Wyloguj się

en: Insert/edit image
pl_PL: Wstaw/edytuj obraz

en: Upload
pl_PL: Wrzuć plik

en: Dimentions
pl_PL: Wymiary

en: Constraint properties
pl_PL: Właściwości ograniczeń

en: Edit image
pl_PL: Edytuj obraz

en: Attachments
pl_PL: Załączniki

en: Add new exception
pl_PL: Dodaj nowy wyjątek

en: Edit exception
pl_PL: Edytuj wyjątek
