SupportCandy - en to el translation catalogue (556 entries)

en: ID
el: Αναγνωριστικό(ID)

en: Customer
el: Πελάτης

en: Select customer for whom you wish to create a ticket
el: Επιλέξτε τον πελάτη για τον οποίο θέλετε να δημιουργήσετε ένα αίτημα

en: Name
el: Όνομα

en: Please insert your name
el: Παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας

en: Email Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Please insert your email address
el: Παρακαλώ εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας

en: Subject
el: Θέμα

en: Short description of the ticket
el: Σύντομη περιγραφή του αιτήματος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Detailed description of the ticket
el: Αναλυτική περιγραφή του αιτήματος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Please select status
el: Παρακαλώ επιλέξτε κατάσταση

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Please select priority
el: Παρακαλώ επιλέξτε προτεραιότητα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Please select category
el: Παρακαλώ επιλέξτε κατηγορία

en: Assignee
el: Αναθέτων

en: Please select an agent
el: Παρακαλώ επιλέξτε έναν χειριστή

en: Date Created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Date Updated
el: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Agent Created
el: Δημιουργήθηκε ο χειριστής

en: IP Address
el: Διεύθυνση IP

en: Source
el: Πηγή

en: Browser
el: Πρόγραμμα περιήγησης

en: Operating System
el: Λειτουργικό σύστημα

en: Additional Recipients
el: Πρόσθετοι Αποδέκτες

en: Please insert email addresses (one per line)
el: Εισαγάγετε διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (μία ανά γραμμή)

en: Previous Assignee
el: Προηγούμενος αναθέτων

en: Date Closed
el: Ημερομηνία Κλεισίματος

en: User Type
el: Τύπος Χρήστη

en: Last Reply On
el: Τελευταία απάντηση στις

en: Last Reply By
el: Τελευταία απάντηση από

en: General
el: Γενικά

en: Open
el: Άνοιξε

en: Awaiting customer reply
el: Εν αναμονή της απάντησης του πελάτη

en: Awaiting agent reply
el: Εν αναμονή της απάντησης του χειριστή

en: Closed
el: Κλειστό

en: Low
el: Χαμηλή

en: Medium
el: Μέτρια

en: High
el: Υψηλή

en: All
el: Όλα

en: Unresolved
el: Άλυτα

en: Unassigned
el: Μη εκχωρημένο

en: Mine
el: Δικό μου

en: Deleted
el: Διαγράφηκε

en: Ticket status
el: Κατάσταση αιτήματος

en: Ticket info
el: Πληροφορίες αιτήματος

en: Ticket fields
el: Πεδία αιτήματος

en: Agent only fields
el: Πεδία μόνο για χειριστές

en: Additional recipients
el: Πρόσθετοι αποδέκτες

en: Biographical Info
el: Βιογραφικά Στοιχεία

note: translators: %1$s: attachment max file size, %2$s: allowed file extenstions.
en: You can upload files maximum size %1$s mb of types %2$s.
el: Μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία μέγιστου μεγέθους %1$s mb τύπων %2$s.

en: Please wait...
el: Παρακαλώ περιμένετε...

en: Are you sure?
el: Είστε βέβαιοι;

en: Something went wrong!
el: Κάτι πήγε στραβά!

en: View more!
el: Δείτε περισσότερα!

en: View less!
el: Δείτε λιγότερα!

en: There is unposted text in the reply area. Are you sure you want to discard and proceed?
el: Υπάρχει μη αναρτημένο κείμενο στην περιοχή απάντησης. Είστε σίγουροι ότι θέλετε να απορρίψετε και να προχωρήσετε;

en: Incorrect username or password!
el: Λανθασμένο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης!

en: Incorrect password!
el: Λάνθασμένος κωδικός πρόσβασης!

en: Username is already taken!
el: Το όνομα χρήστη έχει ήδη ληφθεί!

en: Incorrect email address!
el: Λανθασμένη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου!

en: Ticket URL copied!
el: Η διεύθυνση URL του αιτήματος αντιγράφηκε!

en: Invalid email address!
el: Μη έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου!

en: Please activate your license!
el: Παρακαλώ ενεργοποιήστε την άδειά σας!

en: Your license key activated!
el: Το κλειδί άδειας χρήσης σας ενεργοποιήθηκε!

note: translators: %s: date
en: Your license key expires on %s
el: Το κλειδί άδειας χρήσης λήγει στις %s

note: translators: %s: date
en: Your license key expired on %s
el: Το κλειδί άδειας χρήσης έληξε στις %s

en: View Details
el: Προβολή λεπτομερειών

en: Unauthorized access!
el: Μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση!

en: Leaves
el: Άδειες

en: Are you sure to delete this leave?
el: Είστε βέβαιοι να διαγράψετε αυτή την άδεια;

en: Agents
el: Χειριστές

en: Repeate every year
el: Επαναλάβετε κάθε χρόνο

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: Submit
el: Υποβολή

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Agent Roles
el: Ρόλοι χειριστών

en: Role
el: Ρόλος

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Clone
el: Κλώνος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Add new
el: Προσθήκη νέου

en: Label
el: Ετικέτα

en: Assigned to me
el: Ανατέθηκε σε μένα

en: Assigned to others
el: Ανάτέθηκε σε άλλους

en: View Tickets
el: Προβολή αιτήματος

en: Reply Tickets
el: Απάντηση αιτημάτων

en: Private Notes
el: Ιδιωτικές σημειώσεις

en: Assign Agents
el: Ανάθεση Χειριστών

en: Change Status
el: Αλλαγή κατάστασης

en: Change Ticket Fields
el: Αλλαγή πεδίων αιτήματος

en: Change Agent Only Fields
el: Αλλαγή πεδίων μόνο για χειριστή

en: Change Raised By
el: Η αλλαγή προήλθε από

en: Modify Additional Recipients
el: Τροποποίηση πρόσθετων παραληπτών

en: Edit Threads
el: Επεξεργασία νημάτων

en: Delete Threads
el: Διαγραφή νημάτων

en: View Logs
el: Προβολή αρχείων καταγραφής

en: Delete Ticket
el: Διαγραφή Αιτήματος

en: Other permissions
el: Άλλα δικαιώματα

en: Create ticket on others behalf
el: Δημιουργία αιτήματος για λογαριασμό άλλων

en: Deleted filter access
el: Διαγραμμένη πρόσβαση φίλτρου

en: Edit customer info
el: Επεξεργασία πληροφοριών πελάτη

en: Agent name
el: Όνομα χειριστή

en: Agent Email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο χειριστή

en: Select users
el: Επιλέξτε χρήστες

en: Select role
el: Επιλέξτε ρόλο

en: Working Hours
el: Eργάσιμες Ώρες

en: Agent
el: Χειριστής

en: Exceptions
el: Εξαιρέσεις

en: Title
el: Τίτλος

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Support Agents
el: Χειριστές υποστήριξης

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Ticket List
el: Λίστα Αιτημάτων

en: Tickets
el: Αιτήματα

en: Customers
el: Πελάτες

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Email Notifications
el: Ειδοποιήσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Licenses
el: Άδειες

en: Required fields can not be empty!
el: Τα απαιτούμενα πεδία δεν μπορούν να είναι κενά!

en: No Records
el: Δεν υπάρχουν εγγραφές

note: translators: e.g. Showing 1 to 20 of 300 records
en: Showing %1$s to %2$s of %3$s records
el: Εμφάνιση εγγραφών %1$s έως %2$s από %3$s

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: First
el: Πρώτο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Last
el: Τελευταίο

en: Agent Only Fields
el: Πεδία Μόνο για Χειριστές

en: Field
el: Πεδίο

en: Extra info
el: Επιπλέον πληροφορίες

en: Ticket Form Fields
el: Πεδία Φόρμας Αιτήματος

en: Ticket Fields
el: Πεδία Αιτήματος

en: Customer Fields
el: Πεδία πελάτη

en: Load after
el: Φόρτωση μετά

en: TOP
el: ΜΠΛΟΥΖΑ

en: END
el: ΤΕΛΟΣ

en: Select field type
el: Επιλογή τύπου πεδίου

en: Field Type
el: Τύπος πεδίου

en: Default value exceeds character limit!
el: Η προεπιλεγμένη τιμή υπερβαίνει το όριο χαρακτήρων!

en: Default value is not in the range!
el: Η προεπιλεγμένη τιμή δεν είναι στο εύρος!

en: Incorrect number value!
el: Λανθασμένη τιμή αριθμού!

en: Incorrect email!
el: Λάθος μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου!

en: Incorrect url!
el: Λάθος διεύθυνση URL!

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: Select field
el: Επιλέξτε πεδίο

en: Is required?
el: Απαιτείται;

en: Width
el: Πλάτος

en: 1/3rd of row
el: 1/3 της σειράς

en: Half-width of row
el: Μισό πλάτος της γραμμής

en: Full-width of row
el: Πλήρες πλάτος της γραμμής

en: Visibility conditions
el: Συνθήκες ορατότητας

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Email address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Number of tickets
el: Αριθμός αιτημάτων

en: View
el: Προβολή

en: Logs
el: Αρχεία καταγραφής

en: Guest
el: Επισκέπτης

en: Registered
el: Εγγεγραμμένος

en: Customer info
el: Πληροφορίες πελάτη

en: Value
el: Τιμή

en: Edit Info
el: Επεξεργασία πληροφοριών

en: Close
el: Κλείσε

en: Customer logs
el: Αρχεία καταγραφής πελάτη

note: translators: %1$s: User Name, %2$s: Field Name
en: %1$s changed the %2$s
el: %1$s άλλαξε το %2$s

note: translators: %1$s: Field Name
en: The %1$s has been changed
el: Το %1$s έχει αλλάξει

en: Delete ticket
el: Διαγραφή αιτήματος

en: Guest Login OTP
el: Είσοδος επισκέπτη OTP

en: Body
el: Σώμα

en: Visual
el: Οπτικός

en: Text
el: Κείμενο

en: Reset default
el: Επαναφορά προεπιλογής

en: General Settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: From name
el: Από το όνομα

en: From email
el: Από το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο

en: Reply to
el: Απάντηση σε

en: Number of emails per cron job (background emails)
el: Αριθμός μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ανά εργασία cron (μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο παρασκήνιο)

en: Blocked emails (one per line)
el: Αποκλεισμένα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (ένα ανά γραμμή)

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Ticket Notifications
el: Ειδοποιήσεις αιτήματος

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Disabled
el: Απενοργοποιημένο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Insert Macro
el: Εισαγωγή Μακροεντολής

en: To address
el: Στη διεύθυνση

en: Current User
el: Τρέχων χρήστης

en: General Recipients
el: Γενικοί αποδέκτες

en: Custom Email Addresses (one per line)
el: Προσαρμοσμένες διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (μία ανά γραμμή)

en: Click to select options
el: Κάντε κλικ για να ορίσετε επιλογές

en: User Registration OTP
el: OTP εγγραφή χρήστη

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Activate license keys for add-ons in order to get support and updates.
el: Ενεργοποιήστε τα κλειδιά άδειας χρήσης για τα Add-Ons για να λάβετε υποστήριξη και ενημερώσεις.

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Text color
el: Χρώμα κειμένου

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Primary color
el: Κύριο χρώμα

en: Link color
el: Χρώμα συνδέσμου

en: Reply thread
el: Νήμα απάντησης

en: Secondary color
el: Δευτερεύον χρώμα

en: Icon color
el: Χρώμα εικονιδίου

en: Private note thread
el: Νήμα ιδιωτικών σημειώσεων

en: Log text
el: Κείμενο αρχείου καταγραφής

en: Widget header
el: Κεφαλίδα Widget

en: Widget body
el: Σώμα Widget

en: Label color
el: Χρώμα ετικέτας

en: Reply & Close
el: Απάντηση & Κλείσιμο

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Footer background color
el: Χρώμα φόντου υποσέλιδου

en: Individual Ticket
el: Μεμονωμένο αίτημα

en: List header
el: Κεφαλίδα λίστας

en: List item (odd)
el: Στοιχείο λίστας (περιττό)

en: List item (even)
el: Στοιχείο λίστας (ζυγό)

en: List item (hover)
el: Στοιχείο λίστας (κατάδειξη)

en: Ticket Categories
el: Κατηγορίες Αιτήματος

en: Ticket Statuses
el: Καταστάσεις αιτήματος

en: Ticket Priorities
el: Προτεραιότητες αιτήματος

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Ticket Widgets
el: Widgets αιτήματος

en: Delete category
el: Διαγραφή κατηγορίας

en: Replace with
el: Αντικατάσταση με

en: Color
el: Χρώμα

en: Delete priority
el: Διαγραφή προτεραιότητας

en: Delete status
el: Διαγραφή κατάστασης

en: Save Order
el: Αποθήκευση σειράς

en: Reply
el: Απάντηση

en: On
el: Επί

en: Off
el: μακριά από

en: Allowed agent roles
el: Επιτρεπόμενοι ρόλοι χειριστών

en: None
el: Κανένα

en: Attachment max file size(mb)
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου συνημμένου (mb)

en: Download behaviour
el: Συμπεριφορά λήψης

en: Try opening in browser
el: Δοκιμάστε να ανοίξετε στο πρόγραμμα περιήγησης

en: Download
el: Λήψη

en: Attached file type not allowed!
el: Ο τύπος αρχείου του συνημμένου δεν επιτρέπεται!

note: translators: %1$s: attachment max file size in MB
en: File size exceeds allowed limit (%1$s MB)!
el: Το μέγεθος του αρχείου υπερβαίνει το επιτρεπόμενο όριο (%1$s MB)!

en: Registered user
el: Εγγεγραμμένος χρήστης

en: Ticket status after customer reply
el: Κατάσταση αιτήματος μετά την απάντηση του πελάτη

en: Do not change
el: Να μην αλλάξει

en: Ticket status after agent reply
el: Κατάσταση αιτήματος μετά την απάντηση του χειριστή

en: Close ticket status
el: Κλείσιμο κατάστασης αιτήματος

en: Reply form position
el: Θέση φόρμας απάντησης

en: Top
el: Κορυφή

en: Bottom
el: Κάτω μέρος

en: Default date format
el: Προεπιλεγμένη μορφή ημερομηνίας

en: Ticket alice
el: Εισιτήριο Αλίκη

en: Allow close ticket
el: Να επιτρέπεται το κλείσιμο του αιτήματος

en: Allow create new ticket
el: Να επιτρέπεται η δημιουργία νέου αιτήματος

en: Thread email visibility
el: Ορατότητα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου νήματος

en: Support page
el: Σελίδα υποστήριξης

en: Open ticket page
el: Άνοιξε σελίδα αιτημάτων

en: Ticket url page
el: Σελίδα διεύθυνσης URL αιτήματος

en: New ticket page
el: Σελίδα νέου αιτήματος

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: User login
el: Σύνδεση χρήστη

en: Default
el: Προεπιλογή

en: WP Default Login
el: WP Προεπιλεγμένη σύνδεση

en: User registration
el: Εγγραφή χρήστη

en: WP Default Registration
el: Προεπιλεγμένη εγγραφή WP

en: OTP Login
el: Σύνδεση OTP

en: Thank you text
el: Ευχαριστήριο κείμενο

en: Page Settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: File Attachments
el: Συνημμένα αρχεία

en: Thank you page
el: Σελίδα ευχαριστιών

en: Term & Conditions
el: Όροι & Προϋποθέσεις

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Public mode
el: Δημόσια λειτουργία

en: Allow others to reply to public tickets
el: Επιτρέψτε σε άλλους να απαντήσουν σε δημόσια αιτήματα

en: Reply confirmation
el: Επιβεβαίωση απάντησης

en: Thread date display as
el: Η ημερομηνία νήματος εμφανίζεται ως

en: Date Format
el: Μορφή Ημερομηνίας

en: Date Difference (e.g. 1 hour ago)
el: Διαφορά ημερομηνίας (π.χ. 1 ώρα πριν)

en: Thread date format
el: Μορφή ημερομηνίας νήματος

en: Do not notify owner
el: Να μην ειδοποιηθεί ο κάτοχος

en: Do not notify owner status
el: Να μην ειδοποιείται η κατάσταση κατόχου

en: Checked
el: Ελέγχεται

en: Unchecked
el: Χωρίς επιλογή

en: Ticket id
el: Αναγνωριστικό αιτήματος

en: Sequential
el: Διαδοχικά

en: Random
el: Τυχαία

en: Starting ticket id
el: Αναγνωριστικό εισιτηρίου έναρξης

en: Random id length
el: Τυχαίο μήκος αναγνωριστικού

en: Ticket history macro threads
el: Νήματα μακροεντολών ιστορικού αιτήματος

en: Register user if not exist
el: Εγγραφή χρήστη εάν δεν υπάρχει

en: Auto delete closed tickets
el: Αυτόματη διαγραφή κλειστών αιτημάτων

en: Day(s)
el: Ημέρα(ες)

en: Month(s)
el: Μήνας(ες)

en: Year(s)
el: Έτος(-η)

en: Permanently delete tickets
el: Οριστική διαγραφή αιτημάτων

en: View more/less thread
el: Προβολή περισσότερων/λιγότερων νημάτων

en: Allow reply to closed tickets
el: Να επιτρέπεται η απάντηση σε κλειστά αιτήματα

en: Raised By User
el: Αναπτύχθηκε από χρήστη

en: Checkbox text
el: Κείμενο πλαισίου ελέγχου

en: Personal data retention
el: Διατήρηση δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα

en: Ticket Customer
el: Πελάτης αιτήματος

en: Ticket ID
el: Αναγνωριστικό Αιτήματος

en: User Tickets
el: Αιτήματα χρήστη

en: Ticket Records
el: Εγγρφές αιτήματος

note: translators: %s: email address
en: Tickets of customer having email %s has been anonymized.
el: Τα αιτήματα του πελάτη που έχει email %s έχουν ανωνυμοποιηθεί.

en: reCaptcha version
el: reCaptcha έκδοση

en: Captcha not set!
el: Captcha δεν έχει οριστεί!

en: HTML pasting
el: Επικόλληση HTML

en: Allow attachments
el: Να επιτρέπονται συνημμένα

en: Toolbar actions
el: Ενέργειες γραμμής εργαλείων

en: Show file attachment notice
el: Εμφάνιση ειδοποίησης επισύναψης αρχείου

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Πλάγια γραφή

en: Underline
el: Υπογραμμισμένο

en: Align
el: Ευθυγραμμίζω

en: Bulleted list
el: Λίστα με κουκκίδες

en: Numbered list
el: Αριθμημένη λίστα

en: Right to left
el: Από δεξιά προς τα αριστερά

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

en: Text Background Color
el: Χρώμα φόντου κειμένου

en: Strikethrough
el: Διακριτή διαγραφή

en: Registered User
el: Εγγεγραμμένος Χρήστης

en: Guest User
el: Επισκέπτης χρήστης

en: Allow agent to modify working hours
el: Να επιτρέπεται στον χειριστή να τροποποιεί τις ώρες εργασίας

en: Allow agent to modify his leaves
el: Επιτρέψτε στον χειριστή να τροποποιήσει τις άδειές του

en: Holidays
el: Αργίες

en: List items
el: Στοιχεία λίστας

en: Filter items
el: Φιλτράρισμα στοιχείων

en: Default filters
el: Προεπιλεγμένα φίλτρα

en: Add new list item
el: Προσθήκη νέου στοιχείου λίστας

en: Select fields
el: Επιλέξτε πεδία

en: Add new default filter
el: Προσθήκη νέου προεπιλεγμένου φίλτρου

en: Parent filter
el: Γονικό φίλτρο

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: ASC
el: Αύξουσα σειρά

en: DESC
el: Φθίνουσα σειρά

en: Edit default filter
el: Επεξεργασία προεπιλεγμένου φίλτρου

en: Add New Filter Item
el: Προσθήκη νέου στοιχείου φίλτρου

en: Agent view
el: Προβολή χειριστή

en: Customer view
el: Προβολή πελάτη

en: Default sort by
el: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση κατά

en: Default sort order
el: Προεπιλεγμένη σειρά ταξινόμησης

en: Unresolved statuses
el: Ανεπίλυτες καταστάσεις

en: Default filter
el: Προεπιλεγμένο φίλτρο

en: Ticket reply redirect
el: Ανακατεύθυνση απάντησης αιτήματος

en: Ticket list
el: Λίστα αιτημάτων

en: No redirect
el: Χωρίς ανακατεύθυνση

en: Closed statuses
el: Κλειστές καταστάσεις

en: Auto refresh default status
el: Αυτόματη ανανέωση προεπιλεγμένη κατάστασης

en: Agent ticket list
el: Λίστα χειριστών αιτημάτων

en: Customer ticket list
el: Λίστα αιτημάτων πελάτη

en: More settings
el: Περισσότερες ρυθμίσεις

en: Working hours
el: Eργάσιμες ώρες

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Signature used for emails
el: Υπογραφή που χρησιμοποιείται για μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Default filter for ticket list
el: Προεπιλεγμένο φίλτρο για τη λίστα αιτημάτων

en: Saved filters
el: Αποθηκευμένα φίλτρα

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Add/Delete Holidays
el: Προσθήκη/διαγραφή αργίας

en: Action
el: Ενέργεια

en: Add new holidays
el: Προσθήκη νέας αργίας

en: Delete existing holidays
el: Διαγραφή υπαρχουσών αργιών

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Unathorized access!
el: Μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση!

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Duplicate
el: Διπλότυπο

en: Copy URL
el: Αντιγραφή διεύθυνσης URL

en: Restore
el: Αποκατάσταση

en: Delete Permanently
el: Οριστική διαγραφή

en: Private Note
el: Ιδιωτική σημείωση

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Create new ticket from this thread
el: Δημιουργία νέου αιτήματος από αυτό το νήμα

en: Ticket Details
el: Λεπτομέρειες Αιτήματος

en: Attach Files
el: Επισύναψη αρχείων

en: SUBMIT AS
el: ΥΠΟΒΟΛΗ ΩΣ

en: Load older communications
el: Φόρτωση παλαιότερων επικοινωνιών

en: reported
el: αναφέρθηκε

en: replied
el: Απαντήθηκε

en: added a note
el: πρόσθεσε μια σημείωση

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: datetime
en: This thread was deleted by %1$s on %2$s.
el: Αυτό το νήμα διαγράφηκε από τον %1$s στις %2$s.

en: View thread!
el: Δείτε το νήμα!

en: View More ...
el: Δείτε περισσότερα ...

en: Attachments:
el: Συνημμένα:

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: date time
en: Modified by %1$s on %2$s.
el: Τροποποιήθηκε από τον %1$s στις %2$s.

en: View change
el: Προβολή αλλαγής

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: date time
en: Deleted by %1$s on %2$s
el: Διαγράφηκε από %1$s σε %2$s

note: translators: %1$s: customer name, %2$s: date time
en: Restored by %1$s on %2$s
el: Αποκαταστάθηκε από τον %1$s στις %2$s

en: Create ticket from thread
el: Δημιουργία αιτήματος από νήμα

en: Thread info
el: Πληροφορίες νήματος

en: Not Applicable
el: Δεν εφαρμόζεται

en: Seen
el: Εμφανίστηκε

en: Thread log
el: Αρχείο καταγραφής νημάτων

en: Reset Form
el: Φόρμα επαναφοράς

en: Filter
el: Φίλτράρισμα

en: Custom filters
el: Προσαρμοσμένα φίλτρα

en: Custom...
el: Προσαρμοσμένο…

en: Sort By
el: Ταξινόμηση Κατά

en: Bulk Actions
el: Μαζικές ενέργειες

en: List Actions
el: Λίστα ενεργειών

en: Auto-Refresh
el: Αυτόματη ανανέωση

en: First Page
el: Πρώτη Σελίδα

en: Last Page
el: Τελευταία σελίδα

en: 1 Ticket
el: 1 Αίτημα

note: translators: %1$s: total tickets
en: %1$d Tickets
el: %1$d Αιτήματα

note: translators: e.g. 1-20 of 100 Tickets
en: %1$d-%2$d of %3$d Tickets
el: %1$d-%2$d  από %3$d Αιτήματα

en: No tickets found!
el: Δεν βρέθηκαν αιτήματα!

en: OFF
el: μακριά από

en: ON
el: ΕΠΙ

en: Custom filter
el: Προσαρμοσμένο φίλτρο

en: Save & Apply
el: Αποθήκευση & εφαρμογή

en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: Filter by
el: Φιλτράρισμα κατά

en: Workload
el: Φόρτος εργασίας

en: Select agent(s)
el: Επιλέξτε χειριστή(ές)

en: New Ticket
el: Νέο Αίτημα

en: My Profile
el: Το προφίλ μου

en: Agent Profile
el: Προφίλ χειριστή

en: Emails
el: Μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Email address (one per line)
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (μία ανά γραμμή)

en: All customer email notifications will be sent to these email addresses.
el: Όλες οι ειδοποιήσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πελατών θα αποσταλούν σε αυτές τις διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Allowed for customer
el: Επιτρέπεται στον πελάτη

en: No info added
el: Δεν προστέθηκαν πληροφορίες

en: Show priority to customer
el: Εμφάνιση προτεραιότητας στον πελάτη

en: All other tickets of this user
el: Όλα τα υπόλοιπα αιτήματα αυτού του χρήστη

en: User type
el: Τύπος χρήστη

en: Existing Customer / Registered User
el: Υφιστάμενος Πελάτης / Εγγεγραμμένος Χρήστης

en: New Customer
el: Νέος Πελάτης

en: Every one minute
el: Κάθε ένα λεπτό

en: Every five minutes
el: Κάθε πέντε λεπτά

en: Please sign up
el: Παρακαλώ εγγραφείτε

en: First Name
el: Όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Username is available!
el: Το όνομα χρήστη είναι διαθέσιμο!

en: Password
el: Κωδικός πρόσβασης

en: Confirm Password
el: Επιβεβαίωση κωδικού πρόσβασης

en: Sign Up
el: Εγγραφή

en: Please sign in
el: Παρακαλώ συνδεθείτε

en: Sign In
el: Είσοδος

note: translators: %d: number of years
en: %d years ago
el: %d έτη πριν

note: translators: %d: number of months
en: %d months ago
el: %d μήνες πριν

note: translators: %d: number of days
en: %d days ago
el: %d ημέρες πριν

note: translators: %d: number of hours
en: %d hours ago
el: %d ώρες πριν

note: translators: %d: number of minutes
en: %d minutes ago
el: %d λεπτά πριν

note: translators: %d: number of seconds
en: %d seconds ago
el: %d δευτερόλεπτα πριν

en: Just now
el: Μόλις τώρα

en: Customer name
el: Ονοματεπώνυμο πελάτη

en: Customer first name
el: Όνομα πελάτη

en: Customer email addrees
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο πελάτη

en: Last reply
el: Τελευταία απάντηση

en: Last reply user name
el: Όνομα χρήστη τελευταίας απάντησης

en: Last reply user email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο χρήστη τελευταίας απάντησης

en: Last reply user first name
el: Όνομα χρήστη τελευταίας απάντησης

en: Last note
el: Τελευταία σημείωση

en: Last note user name
el: Όνομα χρήστη τελευταίας σημείωσης

en: Last note user email
el: Μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χρήστη τελευταίας σημείωσης

en: Last note user first name
el: Όνομα χρήστη τελευταίας σημείωσης

en: Current user name
el: Ονοματεπώνυμο τρέχοντος χρήστη

en: Current user email
el: Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο τρέχοντος χρήστη

en: Current user first name
el: Όνομα τρέχοντος χρήστη

en: Ticket history (last few report & reply excluding last reply)
el: Ιστορικό αιτήματος (τελευταία αναφορά & απάντησεις εξαιρουμένης της τελευταίας απάντησης)

en: Ticket history (report & reply)
el: Ιστορικό αιτήματος (αναφορά & απάντηση)

en: Ticket history (note)
el: Ιστορικό αιτήματος (σημείωση)

en: Ticket history (report, reply & note)
el: Ιστορικό αιτήματος (αναφορά, απάντηση &σημείωση)

en: Ticket history (report, reply & log)
el: Ιστορικό αιτήματος (αναφορά, απάντηση & αρχείο καταγραφής)

en: Ticket history (report, reply, note & log)
el: Ιστορικό αιτήματος (αναφορά, απάντηση, σημείωση και αρχείο καταγραφής)

en: Ticket history (note & log)
el: Ιστορικό αιτήματος (σημείωση και αρχείο καταγραφής)

en: Ticket URL
el: Διεύθυνση URL αιτήματος

en: Insert macro
el: Εισαγωγή μακροεντολής

en: Copy Tag
el: Αντιγραφή ετικέτας

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Insert Tag
el: Εισαγωγή Ετικέτας

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Ticket submitted by
el: Το αίτημα υποβλήθηκε από

en: WP user role
el: Ρόλος χρήστη WP

en: Compare As
el: Συγκρίνετε ως

en: Equals
el: Ίσον

en: Matches
el: Αντιστοιχίες

en: Not Matches
el: Δεν ταιριάζει

en: User
el: Χρήστης

en: Create new ticket
el: Δημιουργία νέου αιτήματος

en: Ticket reply
el: Απάντηση αιτήματος

en: Submit private note
el: Υποβολή ιδιωτικής σημείωσης

en: Change ticket status
el: Αλλαγή κατάστασης αιτήματος

en: Change ticket category
el: Αλλαγή κατηγορίας αιτηματος

en: Change ticket priority
el: Αλλαγή προτεραιότητας αίτήματος

en: Change assignee
el: Αλλαγή αναθέτοντα

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Field options
el: Επιλογές πεδίου

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Auto fill?
el: Αυτόματη συμπλήρωση;

en: Has personal info?
el: Έχει προσωπικά στοιχεία;

en: Ticket list width (pixels)
el: Πλάτος λίστας αιτήματος (pixels)

en: Allow in my profile?
el: Να επιτρέπεται στο προφίλ μου;

en: Allow in ticket form?
el: Να επιτρέπεται στη φόρμα αιτήματος;

en: Auto-fill in ticket form
el: Αυτόματη συμπλήρωση της φόρμας αιτήματος

en: Has personal info
el: Έχει προσωπικά στοιχεία

en: Less than
el: Μικρότερο από

en: Less than or equals
el: Μικρότερο ή ίσο

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο από

en: Greater than or equals
el: Μεγαλύτερο από ή ίσον

en: Between
el: Ανάμεσα

en: From date
el: Από την ημερομηνία

en: To date
el: Μέχρι σήμερα

en: Date range
el: Εύρος ημερομηνιών

en: Future
el: Μελλοντικά

en: Past
el: Παρελθόν

en: Date in between
el: Ημερομηνία μεταξύ

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Datetime
el: Ημερομηνία/ώρα

en: Has Words
el: Έχει λέξεις

en: One condition per line!
el: Μία συνθήκη ανά γραμμή!

en: File Attachment (Multiple)
el: Επισύναψη αρχείου (Πολλαπλές)

en: File Attachment (Single)
el: Επισύναψη αρχείου (Μονό)

en: HTML Content
el: Περιεχόμενο HTML

en: Dropdown (multi-select)
el: Αναπτυσσόμενο μενού (πολλαπλή επιλογή)

en: Number
el: Αριθμός

en: Character limit
el: Όριο χαρακτήρων

en: Radio Button
el: Κουμπί επιλογής

en: Dropdown (single-select)
el: Αναπτυσσόμενο μενού (μία επιλογή)

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

en: Time
el: Ώρα

en: Time range
el: Χρονικό εύρος

en: Time in between
el: Ενδιάμεσος χρόνος

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: 24 Hrs
el: 24 ωρών

en: 12 Hrs
el: 12 ωρών

en: Invalid URL!
el: Μη έγκυρη διεύθυνση URL!

en: Click Here
el: Κάντε κλικ εδώ

en: Is multiple?
el: Είναι πολλαπλά;

en: Allowed user
el: Επιτρεπόμενος χρήστης

en: Both
el: Αμφότεροι

en: Navigator
el: Πλοηγός

en: Display as
el: Εμφάνιση ως

en: Username / Email address
el: Όνομα χρήστη / Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Remember me
el: Να με θυμάσαι

en: Forgot your password?
el: Ξέχασες τον κωδικό πρόσβασης?

en: Register now
el: Εγγραφείτε τώρα

en: Sign-in using one time password
el: Συνδεθείτε χρησιμοποιώντας κωδικό πρόσβασης μίας χρήσης

en: Create new ticket as guest
el: Δημιουργήστε νέο αίτημα ως επισκέπτης

en: Open existing ticket using one time password
el: Ανοίξτε το υπάρχον αίτημα χρησιμοποιώντας κωδικό πρόσβασης μίας χρήσης

en: OR
el: Ή

en: Open existing ticket
el: Ανοίξτε το υπάρχον αίτημα

note: translators: %1$s: customer name
en: Logged-in as %1$s
el: Συνδεδεμένος ως %1$s

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Insert/edit image
el: Εισαγωγή/επεξεργασία εικόνας

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Dimentions
el: Διαστάσεις

en: Constraint properties
el: Ιδιότητες περιορισμού

en: Edit image
el: Επεξεργασία εικόνας

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Add new exception
el: Προσθέστε νέα εξαίρεση

en: Edit exception
el: Επεξεργασία εξαίρεσης
