SpeakOut! Email Petitions - en to ro_RO translation catalogue (382 entries)

en: 0 to display all
ro_RO: 0 pentru a afișa toate

en: 3rd Party Integrations
ro_RO: Integrările partidului 3

en: Above email
ro_RO: E-mail de mai sus

en: Accepted tags:
ro_RO: Tag-uri acceptate:

en: Accepted variables:
ro_RO: Variabile acceptate:

en: Activate license
ro_RO: Activați licența

en: Add New
ro_RO: Adăugare nou

en: Add New Petition
ro_RO: Adăugați o nouă petiție

en: Add me to your mailing list
ro_RO: Adauga-ma la lista de discuţii

en: Additional CSS
ro_RO: CSS suplimentare

en: Address
ro_RO: Adresa

en: Admin Display
ro_RO: Afişare admin

en: Admin Signature List
ro_RO: Listă semnături de administrare

en: All Petitions
ro_RO: Toate listele de subscripţie

en: All signatures
ro_RO: Toate semnăturile

en: Allow message to be edited
ro_RO: Permite mesaj pentru a fi editate

en: Allow messages to be edited
ro_RO: Permite mesajele pentru a fi editate

en: Allow public anonymous
ro_RO: Se permite anonimul public

en: Already Signed Message
ro_RO: Semnat deja mesaj

en: Anedot.com Donation Form Embed
ro_RO: Anedot.com donatie formular embed

en: Anedot.com Donation Slug
ro_RO: Anedot.com donație Slug

en: Anedot.com Embed Pref
ro_RO: Anedot.com embed pref

en: Anedot.com iframe Height
ro_RO: Anedot.com iframe Înălțime

en: Anedot.com iframe Width
ro_RO: Anedot.com iframe lățime

en: Anedot.com is a 3rd party fund raising site
ro_RO: Anedot.com este un 3rd party Fondul de creștere site-ului

en: Anonymous
ro_RO: Anonim

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each selected signature.
ro_RO: Ești sigur că vrei să faci asta? Pentru fiecare semnătură selectată va fi trimis un e-mail de confirmare separat.

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each unconfirmed signature.
ro_RO: Eşti sigur că vrei să faci acest lucru? Va fi trimis un e-mail de confirmare separate pentru fiecare semnătură neconfirmate.

en: Are you sure you want to do this? You will delete
ro_RO: Ești sigur că vrei să faci asta? Veți șterge

en: Are you sure you want to do this? You will manually confirm
ro_RO: Ești sigur că vrei să faci asta? Veți confirma manual

en: Are you sure you want to publicly display email addresses?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să afișați public adresele de e-mail?

en: Auto increase goal
ro_RO: Obiectiv de creștere automată

en: Auto increase signature goal
ro_RO: Creșterea automată a obiectivului de semnătură

en: BCC yourself
ro_RO: BCC-te

en: Basic
ro_RO: Bază

en: Bottom
ro_RO: Jos

en: CC Email
ro_RO: CC e-mail

en: CSV file includes
ro_RO: Fişierul CSV include

en: Call to Action
ro_RO: Apel la acţiune

en: Changing to "list" will clear column settings below
ro_RO: Trecerea la "listă" va șterge setările coloanei de mai jos

en: Check this option to allow signatories to customize the text of their petition email - this should be used with caution.
ro_RO: Verificați această opțiune pentru a permite semnatarilor să personalizeze textul e-mailului petiției lor - acest lucru ar trebui utilizat cu prudență.

en: Checkbox 1
ro_RO: Caseta de selectare 1

en: Checkbox 2
ro_RO: Caseta de selectare 2

en: Checked
ro_RO: Verificat

en: Choose signatures action
ro_RO: Alegeți acțiunea semnături

en: Choose the signature list styling, click the ? for more information.
ro_RO: Alegeți stilul listei de semnături, faceți clic pe ? pentru mai multe informații.

en: Choose whether the opt-in checkbox is checked or unchecked by default.
ro_RO: Alegeţi dacă opt-in caseta este verificată sau debifat din oficiu.

en: Choose whether you wish to display the number of signatures that have been collected.
ro_RO: Alegeţi dacă doriţi să afişaţi numărul de semnături care au fost colectate.

en: City
ro_RO: Oraş

en: Click here
ro_RO: Click aici

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: Columns to display
ro_RO: Coloane de afișat

en: Confirm Email
ro_RO: Confirmați e-mail

en: Confirm signatures
ro_RO: Confirma semnături

en: Confirmation Emails
ro_RO: Confirmarea e-mailuri

en: Confirmation emails sent.
ro_RO: Confirmarea e-mailuri trimise.

en: Confirmed
ro_RO: Confirmat

en: Confirmed status
ro_RO: Stare confirmată

en: Count
ro_RO: Numara

en: Country
ro_RO: Ţară

en: Create Petition
ro_RO: Creaţi petiţie

en: Custom
ro_RO: Personalizat

en: Custom Checkbox 1
ro_RO: Casetă de selectare personalizată 1

en: Custom Checkbox 2
ro_RO: Casetă de selectare personalizată 2

en: Custom Field
ro_RO: Câmp particularizat

en: Custom Field 1
ro_RO: Câmp particularizat 1

en: Custom Field 2
ro_RO: Câmp particularizat 2

en: Custom Field 3
ro_RO: Câmp particularizat 3

en: Custom Field 4
ro_RO: Câmp particularizat 4

en: Custom Message
ro_RO: Mesaj personalizat

en: Custom drop-down field
ro_RO: Câmp vertical particularizat

en: Custom field 1
ro_RO: Câmp particularizat 1

en: Custom field 2
ro_RO: Câmp particularizat 2

en: Custom field 3
ro_RO: Câmp particularizat 3

en: Custom field 4
ro_RO: Câmp particularizat 4

en: Custom field 5
ro_RO: Câmp particularizat 5

en: Date
ro_RO: Data

en: Date Signed
ro_RO: Data semnării

en: Date signed
ro_RO: Data semnării

en: Decimal separator
ro_RO: Separator zecimal

en: Default
ro_RO: Implicit

en: Delay?
ro_RO: Întârziere?

en: Delete
ro_RO: Ştergere

en: Delete selected
ro_RO: Ștergere selectată

en: Delete selected: choose signatures
ro_RO: Ștergere selectată: alegeți semnăturile

en: Delete this petition permanently? All of the petition's signatures will be deleted as well.
ro_RO: Ştergeţi definitiv această petiție? Toate semnăturile petiţia lui vor fi şterse, de asemenea.

en: Display
ro_RO: Ecran

en: Display BCC field
ro_RO: Afişare Cci câmp

en: Display Options
ro_RO: Opţiuni de afişare

en: Display Privacy Policy accept?
ro_RO: Afișați politica de confidențialitate acceptă

en: Display a petition form.
ro_RO: Afişează un formular petiţia.

en: Display address fields
ro_RO: Afişa câmpurile de adresă

en: Display all signatures
ro_RO: Afișarea tuturor semnăturilor

en: Display country flags?
ro_RO: Afișează steagurile țării?

en: Display custom checkbox 1
ro_RO: Afișarea casetei de selectare personalizate 1

en: Display custom checkbox 2
ro_RO: Afișarea casetei de selectare personalizate 2

en: Display custom drop-down
ro_RO: Afișarea listei verticale particularizate

en: Display custom field 1
ro_RO: Afișarea câmpului particularizat 1

en: Display custom field 2
ro_RO: Afișare câmp particularizat 2

en: Display custom field 3
ro_RO: Afișare câmp particularizat 3

en: Display custom field 4
ro_RO: Afișare câmp particularizat 4

en: Display custom fields
ro_RO: Afișarea câmpurilor particularizate

en: Display custom message
ro_RO: Afișați mesaj personalizat

en: Display honorific field
ro_RO: Afișare câmp onorific

en: Display only unconfirmed
ro_RO: Se afișează numai neconfirmat

en: Display opt-in checkbox
ro_RO: Afişa caseta de opt-in

en: Display petition message
ro_RO: Afișarea mesajului petiției

en: Display sharing icons?
ro_RO: Afișați pictogramele de partajare?

en: Display signature count
ro_RO: Afişarea numărului de semnătură

en: Display time signed?
ro_RO: Ora de afișare semnată?

en: Displayed beneath `Thank you` after petition is signed
ro_RO: Afişat sub "mulţumesc" după petiţia este semnat

en: Do not send email (only collect signatures)
ro_RO: Nu trimiteţi e-mail (doar colecta semnături)

en: Don't collect email address
ro_RO: Nu se colectează adresa de e-mail

en: Don't have a license
ro_RO: Nu aveți o licență

en: Download CSV - see settings/admin sig list
ro_RO: Download CSV - a se vedea setările / admin sig listă

en: Duplicate
ro_RO: Duplicare

en: Duplicate Petition
ro_RO: Duplicat petiție

en: EU postal code position?
ro_RO: Poziția codului poștal al UE?

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Edit New Petition
ro_RO: Editați petiția nouă

en: Edit Petition
ro_RO: Editare petiție

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email Address
ro_RO: Adresa de e-mail

en: Email Confirmation
ro_RO: Confirmare e-mail

en: Email From
ro_RO: E-mail la

en: Email Message
ro_RO: Mesaj e-mail

en: Email Opt-in
ro_RO: E-mail Opt-in

en: Email Subject
ro_RO: Subiectul e-mail

en: Email address - unless disabled
ro_RO: Adresa de e-mail - cu excepția cazului în care este dezactivată

en: Enable ActiveCampaign
ro_RO: Activați ActiveCampaign

en: Enable Google recaptcha?
ro_RO: Activați Google reCAPTCHA?

en: Enable MailChimp
ro_RO: Activați MailChimp

en: Enable Mailerlite
ro_RO: Activați Mailerlite

en: Enable Sendy
ro_RO: Activați Sendy

en: Enable hCaptcha?
ro_RO: Activați hCaptcha?

en: End date
ro_RO: Data de terminare

en: Enter "true" (without quotes) to show account name header on embedded campaigns.
ro_RO: Introduceți "True" (fără ghilimele) pentru a afișa antetul numelui de cont în campaniile încorporate.

en: Enter a prepared tweet that will be presented to users when the Twitter button is clicked.
ro_RO: Introduceţi un tweet pregătită, care va fi prezentat pentru a utilizatorilor atunci când se face clic pe butonul de Twitter.

en: Enter the content of the confirmation email.
ro_RO: Introduceţi conţinutul de e-mail de confirmare.

en: Enter the content of your petition email.
ro_RO: Introduceţi conţinutul petiţiei dumneavoastră de e-mail.

en: Enter the email address associated with your website. Confirmation emails will be sent from this address.
ro_RO: Introduceţi adresa de e-mail asociată cu site-ul tau. Email-uri de confirmare va fi trimis de la această adresă.

en: Enter the email address to which the petition will be sent. You may enter multiple email addresses, separated by commas.
ro_RO: Introduceţi adresa de e-mail la care cererea va fi trimis. Puteţi introduce mai multe adrese de e-mail, separate prin virgule.

en: Enter the license key your received in an email after purchase.  If it is invalid, a message will be displayed with the reason.
ro_RO: Introduceți cheia de licență pe care ați primit-o într-un e-mail după cumpărare.  Dacă nu este validă, se va afișa un mesaj cu motivul.

en: Enter the number of rows to display in the "Email Petitions" table (default=20)
ro_RO: Introduceţi numărul de rânduri pentru a afişa în tabelul "E-mail petitii" (implicit = 20)

en: Enter the number of rows to display in the "Signatures" table (default=50)
ro_RO: Introduceţi numărul de rânduri pentru a afişa în tabelul "Semnături" (implicit = 50)

en: Enter the number of signatures that will be displayed in the signature list.
ro_RO: Introduceţi numărul de semnături care vor fi afişate în lista de semnătură.

en: Enter the number of signatures you hope to collect. This number is used to calculate the progress bar display.
ro_RO: Introduceţi numărul de semnături va spera sa colecteze. Acest număr este folosit pentru a calcula de afişare bara de progres.

en: Enter the subject of the confirmation email.
ro_RO: Introduceţi subiectul e-mail de confirmare.

en: Enter the subject of your petition email.
ro_RO: Introduceţi subiectul petiţiei dumneavoastră de e-mail.

en: Enter the text that appears above the Twitter and Facebook buttons after the petition form has been submitted.
ro_RO: Introduceţi textul care apare deasupra Twitter şi Facebook butoanele după forma petiţie a fost depusă.

en: Enter the text that appears above the signature list.
ro_RO: Introduceţi textul care apare deasupra listei de semnătură.

en: Enter the text that appears when a user successfully signs your petition with a unique email address.
ro_RO: Introduceţi textul care apare atunci când un utilizator semnează petiţia de succes cu o adresa de e-mail unic.

en: Enter the text that displays in the orange submit button on petition forms.
ro_RO: Introduceţi textul care se afişează în portocaliu prezinte butonul de pe forme de petiţionare.

en: Enter the text to display in place of the petition form when a petition is past its expiration date.
ro_RO: Introduceţi text pentru a afişa în loc de forma petiţiei atunci când o petiţie este trecut data de expirare.

en: Enter the text to display when a petition is signed using an email address that has already been submitted.
ro_RO: Introduceţi text pentru a afişa atunci când o petiţie este semnată folosind o adresa de e-mail care a fost deja prezentat.

en: Enter the title of your petition, which will appear at the top of the petition form.
ro_RO: Introduceţi titlul petiţiei dumneavoastră, care va apărea în partea de sus a formularului de cerere.

en: Enter title here
ro_RO: Introduceţi titlul aici

en: Enter your license key
ro_RO: Introduceți cheia de licență

en: Error: Please correct the highlighted fields.  It may be behind a closed tab
ro_RO: Eroare: Vă rugăm să corectați câmpurile evidențiate.  Poate fi în spatele unei file închise

en: Error: The site administrator must include a valid petition id  in the shortcode.
ro_RO: Eroare: administratorul site-ului trebuie să includă un id de petiție valid în shortcode.

en: Expiration Message
ro_RO: Expirare mesaj

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: Flags
ro_RO: Semnalizari

en: Force confirm selected
ro_RO: Confirmare forțată selectată

en: Force confirm selected - choose signatures
ro_RO: Forțați confirmarea selectată - alegeți semnăturile

en: Force confirm selected: choose petition first
ro_RO: Forța confirma selectată: alegeți petiția mai întâi

en: Force confirm selected: choose signatures
ro_RO: Confirmare forțată selectată: alegeți semnăturile

en: Full URL
ro_RO: URL complet

en: Gives option for person to be displayed as "Anonymous" if they choose it when signing
ro_RO: Oferă opțiunea ca persoana să fie afișată ca "Anonimă" dacă o alege la semnare

en: Goal
ro_RO: Obiectiv

en: Greeting
ro_RO: Salut

en: Group ID
ro_RO: ID Grup

en: Height for donation page iframe, either as pixels, e.g. "1570" (without quotes), or percent, e.g. "100%" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
ro_RO: Înălțime pentru pagina de donare iframe, fie ca pixeli, de exemplu "1570" (fără ghilimele), sau la sută, de exemplu "100%" (fără ghilimele). Iframe va fi afișat în zona mesajului de succes, după semnarea unei petiții.

en: Hello
ro_RO: Alo

en: Hide all but the first letter of the last name..
ro_RO: Ascunde toate, dar prima literă a numelui de familie..

en: Hide name from public
ro_RO: Ascundere nume de public

en: Honorific
ro_RO: Onorific

en: IP Address
ro_RO: Adresa IP

en: IP address
ro_RO: Adresa IP

en: If set goal is enabled, this is a further option - click the ? for more information.
ro_RO: Dacă obiectivul stabilit este activat, aceasta este o opțiune suplimentară - faceți clic pe ? pentru mai multe informații.

en: If you aren't redirected
ro_RO: Dacă nu sunteți Redirecționat

en: If you use any of these 3rd party email services, you can allow users to subscribe as long as you have  "opt in" enabled.
ro_RO: Dacă utilizați oricare dintre aceste servicii de e-mail 3rd party, puteți permite utilizatorilor să se aboneze atâta timp cât aveți "opt in" activat.

en: In EU postal code comes before city
ro_RO: În UE, codul poștal vine înaintea

en: Include a checkbox that allows users to consent to receiving further email.
ro_RO: Include o casetă de selectare, care permite utilizatorilor de a consimţi la primirea de e-mail mai departe.

en: Include a greeting to the recipient of your petition, such as "Dear Mayor," which will appear as the first line of the email.
ro_RO: Includeţi un salut la destinatarul petiţiei dumneavoastră, cum ar fi "Stimate domn,", care va apărea ca prima linie de e-mail.

en: Include with petition
ro_RO: Includeți cu petiția

en: Input your Anedot.com "Account Slug" (from Settings > Brand), a slash, and then your Campaign Slug (from Campaigns > Edit > Basic).
ro_RO: Input al tău Anedot.com "socoteală Slug" (de la aranjare > brand), un slash, și apoi al tău campanie Slug (de la campanii > Edit > Basic).

en: Installation URL
ro_RO: Instalare URL

en: Insufficient privileges: You need to be an editor to do that.
ro_RO: Privilegii insuficiente: aveţi nevoie pentru a fi un editor pentru a face asta.

en: Jul
ro_RO: Iul

en: Jun
ro_RO: Iun

en: Label
ro_RO: Eticheta

en: Language
ro_RO: Limbă

en: Last Name
ro_RO: Nume de familie

en: Latest Signatures
ro_RO: Ultimele semnături

en: License
ro_RO: Licență

en: License key
ro_RO: Cheie licenta

en: List ID
ro_RO: ID Listă

en: Location
ro_RO: Locatie

en: Map the SpeakOut! fields to your Active Campaign fields. Leave those you don't use blank.
ro_RO: Harta SpeakOut! câmpurile din câmpurile Campanie activă. Lăsați-le necompletate pe cele pe care nu le utilizați.

en: May
ro_RO: Mai

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Name
ro_RO: Nume

en: No Title
ro_RO: Fără titlu

en: No petitions found.
ro_RO: Nu petiţii găsit.

en: No signatures found.
ro_RO: Nici semnături găsit.

en: Only confirmed signatures
ro_RO: Numai semnături confirmate

en: Only double opt-in signatures
ro_RO: Numai double opt-in de semnături

en: Only opt-in signatures
ro_RO: Numai opt-in de semnături

en: Open in new window (target='_blank')
ro_RO: Deschidere în fereastră nouă (target='_blank')

en: Opt-in Default
ro_RO: Opt-in implicit

en: Perhaps you are moving to a new site or from development to production.  Revoke the key, this allows it to be used elsewhere.  The current site will lose all access to any settings.
ro_RO: Poate că vă mutați pe un site nou sau de la dezvoltare la producție.  Revocați cheia, acest lucru îi permite să fie utilizată în altă parte.  Site-ul curent va pierde tot accesul la orice setări.

en: Petition
ro_RO: Petiţie

en: Petition
ro_RO: Petiție

en: Petition Content
ro_RO: Conținut petiție

en: Petition Footer
ro_RO: Subsol petiție

en: Petition Footer (below signature)
ro_RO: Footer de petiție (sub semnătură)

en: Petition Form
ro_RO: Petiţia Formular

en: Petition ID
ro_RO: Petiţia ID

en: Petition Message
ro_RO: Petiţia mesaj

en: Petition Options
ro_RO: Petiţia opţiuni

en: Petition Theme
ro_RO: Petiţia Tematica

en: Petition Title
ro_RO: Petiţia titlu

en: Petition created - you can edit it here. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post.
ro_RO: Petiția creată - o puteți edita aici. Utilizați %1$s %2$s %3$s pentru a se afișa într-o pagină sau într-o postare.

en: Petition created. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post. Use %1$s %4$s %3$s to display the signatures list or %1$s %5$s %3$s to show just the signature count.
ro_RO: Petiţia creat. Utilizaţi %1$ s %2$ s %3$ s pentru a afişa într-o pagină sau post. Utilizaţi %1$ s %4$ s %3$ s pentru a afişa lista de semnături sau %1$s %5$s %3$s pentru a afișa doar numărul de semnături.

en: Petition deleted.
ro_RO: Petiţia elimină.

en: Petition fade out after signing?
ro_RO: Petiția dispare după semnare?

en: Petition info
ro_RO: Informații despre petiție

en: Petition name
ro_RO: Petiţia numele

en: Petitions
ro_RO: Petiţii

en: Petitions table shows
ro_RO: Petiţii tabelul Arată

en: Please confirm your email address
ro_RO: Vă rugăm să confirmaţi adresa de e-mail

en: Please confirm your email address by clicking or copying and pasting the link below:
ro_RO: Vă rugăm să confirmaţi adresa de e-mail făcând clic sau copierea şi lipirea link-ul de mai jos:

en: Postal Code
ro_RO: Cod Poștal

en: Postal Code - see settings for EU style
ro_RO: Cod poștal - consultați setările pentru stilul UE

en: Postal code
ro_RO: Cod poștal

en: Privacy
ro_RO: Confidențialitate

en: Public Signature List
ro_RO: Listă semnături publice

en: Reconfirm selected
ro_RO: Reconfirmare selectată

en: Reconfirm selected: choose petition first
ro_RO: Reconfirmarea selectată: alegeți mai întâi petiția

en: Reconfirm selected: choose signatures
ro_RO: Reconfirmare selectată: alegeți semnăturile

en: Redirect after signing
ro_RO: Redirecționarea după semnare

en: Redirect after successful sign
ro_RO: Redirecționare după semn de succes

en: Required
ro_RO: Necesar

en: Resend all unconfirmed
ro_RO: Retrimitetoate neconfirmate

en: Resend selected confirmations
ro_RO: Retrimitere confirmări selectate

en: Return URL
ro_RO: Reveniți URL

en: Revoke key
ro_RO: Revocarea cheii

en: Revoke license key
ro_RO: Revocarea cheii de licență

en: Rows
ro_RO: Rânduri

en: Save Changes
ro_RO: Salvaţi modificările

en: Save Duplicate Petition
ro_RO: Salvați petiția duplicată

en: Search signatures
ro_RO: Semnături de căutare

en: Security
ro_RO: Securitate

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition forms.
ro_RO: Selectaţi o temă CSS, care va controla apariţia de forme de petiţionare.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition widgets.
ro_RO: Selectaţi o temă CSS, care va controla aspectul widget-uri de petiţionare.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of signature lists.
ro_RO: Selectaţi o temă CSS, care va controla apariţia listelor de semnături.

en: Select list
ro_RO: Selectați lista

en: Select petition
ro_RO: Selectaţi petiţie

en: Select the address fields to display in the petition form. Note that you can make them required or not.
ro_RO: Selectați câmpurile de adrese de afișat în formularul de petiție. Rețineți că le puteți face necesare sau nu.

en: Select the columns that will appear in the admin signature list.
ro_RO: Selectați coloanele care vor apărea în lista de semnături de administrator.

en: Select the columns that will appear in the public signature list.
ro_RO: Selectați coloanele care vor apărea în lista de semnături publice.

en: Server ID
ro_RO: ID server

en: Server URL
ro_RO: URL-ul serverului

en: Set expiration date
ro_RO: Data de expirare set

en: Set signature goal
ro_RO: Semnătura set gol

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Settings for the dashboard signature list
ro_RO: Setări pentru lista de semnături a tabloului de bord

en: Settings updated.
ro_RO: Setări actualizate.

en: Share Message
ro_RO: Cota de mesaj

en: Share this with your friends:
ro_RO: Share this cu prietenii:

en: Sharing URL
ro_RO: Partajarea URL

en: Sign Now
ro_RO: Semna

en: Sign the Petition
ro_RO: Semneze petiţia

en: Signature count format
ro_RO: Formatul numărului de semnături

en: Signature goal
ro_RO: Semnătura gol

en: Signatures
ro_RO: Semnături

en: Signatures collected
ro_RO: Semnăturile colectate

en: Signatures table shows
ro_RO: Semnături de masă Arată

en: SpeakOut! Email Petitions
ro_RO: SpeakOut! E-mail petitii

en: SpeakOut! Petitions Settings
ro_RO: SpeakOut! Setările de petiţii

en: State
ro_RO: Stat

en: State / Province
ro_RO: Stat / Provincie

en: Street
ro_RO: Stradă

en: Submit Button Text
ro_RO: Prezinte buton Text

en: Suburb
ro_RO: Suburbie

en: Success Message
ro_RO: Mesaj de succes

en: Support
ro_RO: Suport

en: Take your users to a different page or site after they sign.  Make sure you use the full URL including "https://" or whatever. You can specify the delay in milliseconds.  One second = 1000 milliseconds.
ro_RO: Duceți-vă utilizatorii la o altă pagină sau site după ce semnează.  Asigurați-vă că utilizați adresa URL completă, inclusiv "https://" sau orice altceva. Puteți specifica întârzierea în milisecunde.  O secundă = 1000 milisecunde.

en: Target Email
ro_RO: Ţintă E-mail

en: Text to open/close editable petition message
ro_RO: Text pentru a deschide/închide un mesaj de petiție editabil

en: Text to open/close petition message
ro_RO: Text pentru deschiderea/închiderea mesajului de petiție

en: Thank you
ro_RO: vă mulţumesc

en: Thank you for signing our petition
ro_RO: Vă mulţumesc pentru a semna petiţia noastră

en: Thank you for signing our petition %petition_title%
ro_RO: Vă mulţumim pentru semnarea noastre petiţie % petition_title %

en: Thank you. Your signature has been added to the petition.
ro_RO: vă mulţumesc. Semnătura dumneavoastră a fost adăugat la petiţia.

en: Thanks for upgrading
ro_RO: Multumesc pentru modernizarea

en: The confirmation code you provided is invalid.
ro_RO: Codul de confirmare pe care le-aţi furnizat este nevalid.

en: Theme
ro_RO: Temă

en: There appears to be a problem with your license key.  Either verify it again or contact
ro_RO: Se pare că există o problemă cu cheia de licență.  Verificați-l din nou sau contactați-l

en: There is a variety of custom fields that can be added to the petition form for collecting additional data.  You can position each field at the top, above the email address or at the bottom of the petition form
ro_RO: Există o varietate de câmpuri particularizate care pot fi adăugate la formularul de petiție pentru colectarea de date suplimentare.  Puteți poziționa fiecare câmp în partea de sus, deasupra adresei de e-mail sau în partea de jos a formularului de petiție

en: These are pretty obvious.
ro_RO: Acestea sunt destul de evidente.

en: These settings apply to all petitions
ro_RO: Aceste setări se aplică tuturor petițiilor

en: These settings apply to signatures displayed on your site using the shortcode
ro_RO: Aceste setări se aplică semnăturilor afișate pe site utilizând codul scurt

en: These settings control the content of the confirmation emails.
ro_RO: Onderwerpregel van uw bevestigingsmail.

en: These settings control the display of the [emailpetition] shortcode and sidebar widget.
ro_RO: Aceste setări controlează afişarea [emailpetition] scurtătură şi bara laterală widget.

en: These settings control the display of the [signaturelist] shortcode.
ro_RO: Aceste setări controlează afişarea [signaturelist] scurtătură.

en: These settings control the display of the signatures in the dashboard.
ro_RO: Aceste setări controlează afișarea semnăturilor în tabloul de bord.

en: These settings control the look of the plugin's options pages within the WordPress administrator.
ro_RO: Aceste setări controlează aspectul paginilor plugin-ul de opţiuni în cadrul administratorul WordPress.

en: These settings refer to the license key
ro_RO: Aceste setări se referă la cheia de licență

en: This cannot be reversed
ro_RO: Acest lucru nu poate fi inversat

en: This is displayed after the petition is signed.
ro_RO: Acest lucru este afișat după semnarea petiției.

en: This is included at the bottom of each petition that is sent.
ro_RO: Acest lucru este inclus în partea de jos a fiecărei petiții care este trimisă.

en: This petition has already been signed using your email address.
ro_RO: Această petiție a fost semnat deja folosind adresa de email.

en: This petition is now closed.
ro_RO: Această petiție acum este închis.

en: Thousands separator
ro_RO: Separatoare de mii

en: Title
ro_RO: Titlul

en: To style the signature list you are best using your theme's
ro_RO: Pentru a stila lista de semnături, utilizați cel mai bine

en: Top
ro_RO: Sus

en: Total Signatures
ro_RO: Total semnături

en: Trim when displaying
ro_RO: Decuparea la afișare

en: Twitter Message
ro_RO: Mesajul de stare de nervozitate

en: Unchecked
ro_RO: Neînregistrat

en: Update Petition
ro_RO: Petiţia Update

en: Use this option if do not wish to send petition emails to a target address.
ro_RO: Utilizaţi această opţiune dacă nu doriţi să trimiteţi e-mailuri petiţie o adresă ţintă.

en: Use this option to cause an email to be sent to the signers of your petition. This email contains a special link must be clicked to confirm the signer's email address. Petition emails will not be sent until the signature is confirmed.
ro_RO: Utilizaţi această opţiune pentru a provoca un e-mail pentru a fi trimis la semnatarii petiţiei dumneavoastră. Acest e-mail conţine o legătură specială trebuie să fie clic pentru a confirma adresa de e-mail semnatarului. E-mailurile petiţia nu vor fi trimise până la semnarea se confirmă.

en: Use this option to stop collecting signatures on a specific date.
ro_RO: Utilizaţi această opţiune pentru a opri de colectare a semnăturilor la o anumită dată.

en: Values
ro_RO: Valori

en: Verified
ro_RO: Verificat

en: Verify
ro_RO: Verifică

en: View Signatures
ro_RO: Semnături de vizualizare

en: Webhooks enabled
ro_RO: Webhooks activat

en: When outputting the CSV file, what should be included?
ro_RO: La ieșirea fișierului CSV, ce ar trebui inclus?

en: Widget Theme
ro_RO: Widget Tema

en: Width for donation form iframe, either as percent, e.g. "100%" (without quotes), or pixels, e.g. "375" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
ro_RO: Lățime pentru iframe formular de donare, fie ca procent, de exemplu "100%" (fără ghilimele), sau pixeli, de exemplu, "375" (fără ghilimele). Iframe va fi afișat în zona mesajului de succes, după semnarea unei petiții.

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, I accept your
ro_RO: Accept

en: You can add formatting using markdown syntax
ro_RO: Puteți adăuga formatare utilizând sintaxa de marcare

en: You can display the flag of the country the signer has chosen, if you have Country enabled.
ro_RO: Puteți afișa steagul țării alese de semnatar, dacă aveți opțiunea Țară activată.

en: You can personalise the message by inserting tags
ro_RO: Puteți personaliza mesajul prin inserarea de etichete

en: You must also enable 'Display opt-in checkbox' under the Display Options tab
ro_RO: De asemenea, trebuie să activați "Afișați caseta de selectare a înscrieți-vă" din fila Opțiuni de afișare

en: You or the signer can format the message using Markdown syntax - see
ro_RO: Dvs. sau semnatarul puteți formata mesajul utilizând sintaxa Markdown - consultați

en: Your license key
ro_RO: Introduceți cheia de licență

en: Your signature has already been confirmed.
ro_RO: Semnătura electronică a fost deja confirmată.

en: Your signature has been added.
ro_RO: Semnătura dumneavoastră a fost adăugat.

en: at the bottom of the petition form
ro_RO: în partea de jos a formularului de petiție

en: by
ro_RO: de

en: confirmed
ro_RO: confirmat

en: currently
ro_RO: actualmente

en: disabled
ro_RO: dezactivat

en: display petition
ro_RO: afișează petiția

en: display petition message
ro_RO: Afișarea mesajului petiției

en: display petition title
ro_RO: afișare titlu petiție

en: display signature count
ro_RO: afişarea numărului de semnătură

en: display signature goal
ro_RO: afișați scopul semnării

en: display signature list
ro_RO: afișați lista de semnături

en: enabled - only show first letter of surname
ro_RO: activat - Arată numai prima literă din numele de familie

en: inline blocks - very styleable
ro_RO: blocuri inline - foarte stilabil

en: items
ro_RO: elemente

en: long list (comma separated)
ro_RO: listă lungă (separate prin virgulă)

en: milliseconds
ro_RO: milisecunde

en: of
ro_RO: de

en: of goal
ro_RO: obiectiv

en: opt-in + confirmed
ro_RO: opt-in + confirmat

en: page
ro_RO: pagină

en: privacy policy
ro_RO: protejarea datelor personale

en: read more
ro_RO: citeşte mai mult

en: requires Country column to be enabled above
ro_RO: necesită ca coloana Țară să fie activată mai sus

en: rows - default = 20
ro_RO: rânduri - implicit = 20

en: rows - default = 50
ro_RO: rânduri - implicit = 50

en: selected signature
ro_RO: semnătură selectată

en: setting
ro_RO: setarea

en: signature
ro_RO: semnătura

en: signatures
ro_RO: semnături

en: table
ro_RO: masă

en: to return to site
ro_RO: pentru a reveni la site

en: unconfirmed
ro_RO: neconfirmate

en: use
ro_RO: utiliza

en: when count
ro_RO: când contează

en: you may enter multiple addresses separated by commas
ro_RO: poate introduce mai multe adrese separate prin virgule

en: your signature
ro_RO: semnătura ta
