SpeakOut! Email Petitions - en to da_DK translation catalogue (383 entries)

en: 0 to display all
da_DK: 0 for at vise alle

en: 3rd Party Integrations
da_DK: 3. partiintegrationer

en: API Key
da_DK: API-nøgle

en: Above email
da_DK: Ovenstående e-mail

en: Accepted tags:
da_DK: Accepterede tags:

en: Accepted variables:
da_DK: Accepterede variabler:

en: Activate license
da_DK: Aktiver licens

en: Add New
da_DK: Opret nyt

en: Add New Petition
da_DK: Tilføj nyt andragende

en: Add me to your mailing list
da_DK: Tilføje mig til din postliste

en: Additional CSS
da_DK: Yderligere CSS

en: Address
da_DK: Adresse

en: Admin Signature List
da_DK: Liste over administratorsignaturer

en: All Petitions
da_DK: Alle Underskriftsindsamlinger

en: All signatures
da_DK: Alle Underskrifter

en: Allow message to be edited
da_DK: Tillad at besked redigeres

en: Allow messages to be edited
da_DK: Tillad beskeder bliver redigeret

en: Allow public anonymous
da_DK: Tillad offentlig anonym

en: Already Signed Message
da_DK: Allerede signeret meddelelse

en: Anedot.com Donation Form Embed
da_DK: Anedot.com donation formular indlejre

en: Anedot.com Donation Slug
da_DK: Anedot.com donation Slug

en: Anedot.com Embed Pref
da_DK: Anedot.com Integrer pref

en: Anedot.com iframe Height
da_DK: Anedot.com iframe højde

en: Anedot.com iframe Width
da_DK: Anedot.com iframe-bredde

en: Anedot.com is a 3rd party fund raising site
da_DK: Anedot.com er en 3rd Party fundraising site

en: Anonymous
da_DK: Anonym

en: Apply
da_DK: Anvend

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each selected signature.
da_DK: Er du sikker på, at du vil gøre dette? Der sendes en separat bekræftelsesmail for hver valgt signatur.

en: Are you sure you want to do this? A separate confirmation email will be sent for each unconfirmed signature.
da_DK: Er du sikker på du vil gøre dette? En separat bekræftelse email vil blive sendt til hver af de ubekræftede signatur.

en: Are you sure you want to do this? You will delete
da_DK: Er du sikker på, at du vil gøre dette? Du vil slette

en: Are you sure you want to do this? You will manually confirm
da_DK: Er du sikker på, at du vil gøre dette? Du skal manuelt bekræfte

en: Are you sure you want to publicly display email addresses?
da_DK: Er du sikker på, at du vil vise e-mail-adresser offentligt?

en: Auto increase goal
da_DK: Automatisk forøgelse af mål

en: Auto increase signature goal
da_DK: Automatisk forøgelse af signaturmålet

en: BCC yourself
da_DK: BCC til dig selv

en: Basic
da_DK: Grundlæggende oplysninger

en: Bottom
da_DK: Bund

en: CSV file includes
da_DK: CSV-filen indeholder

en: Changing to "list" will clear column settings below
da_DK: Ændring til "liste" rydder kolonneindstillingerne nedenfor

en: Check this option to allow signatories to customize the text of their petition email - this should be used with caution.
da_DK: Marker denne mulighed for at give underskriverne mulighed for at tilpasse teksten i deres andragende-e-mail - dette skal bruges med forsigtighed.

en: Checkbox 1
da_DK: Afkrydsningsfelt 1

en: Checkbox 2
da_DK: Afkrydsningsfelt 2

en: Checked
da_DK: Markeret

en: Choose signatures action
da_DK: Vælg signaturhandling

en: Choose the signature list styling, click the ? for more information.
da_DK: Vælg signaturlistens styling, klik på ? for at få flere oplysninger.

en: Choose whether the opt-in checkbox is checked or unchecked by default.
da_DK: Vælg, om opt in-afkrydsningsfeltet er markeret eller ikke markeret som standard.

en: Choose whether you wish to display the number of signatures that have been collected.
da_DK: Vælg, om du vil have vist antallet af underskrifter, der er blevet indsamlet.

en: City
da_DK: By

en: Click here
da_DK: Klik her

en: Columns
da_DK: Kolonner

en: Columns to display
da_DK: Kolonner, der skal vises

en: Confirm Email
da_DK: Bekræft e-mail

en: Confirm signatures
da_DK: Bekræft signaturer

en: Confirmation Emails
da_DK: Bekræftelse E-mails

en: Confirmation emails sent.
da_DK: Bekræftelse e-mails sendt.

en: Confirmed
da_DK: Bekræftet

en: Confirmed status
da_DK: Bekræftet status

en: Count
da_DK: Antal

en: Country
da_DK: Land

en: Create Petition
da_DK: Oprette Underskriftsindsamling

en: Custom
da_DK: Brugerdefineret

en: Custom Checkbox 1
da_DK: Brugerdefineret afkrydsningsfelt 1

en: Custom Checkbox 2
da_DK: Brugerdefineret afkrydsningsfelt 2

en: Custom Field
da_DK: Brugerdefineret felt

en: Custom Field 1
da_DK: Brugerdefineret felt 1

en: Custom Field 2
da_DK: Brugerdefineret felt 2

en: Custom Field 3
da_DK: Brugerdefineret felt 3

en: Custom Field 4
da_DK: Brugerdefineret felt 4

en: Custom Message
da_DK: Vis brugerdefineret besked

en: Custom drop-down field
da_DK: Brugerdefineret rullelistefelt

en: Custom field 1
da_DK: Brugerdefineret felt 1

en: Custom field 2
da_DK: Brugerdefineret felt 2

en: Custom field 3
da_DK: Brugerdefineret felt 3

en: Custom field 4
da_DK: Brugerdefineret felt 4

en: Custom field 5
da_DK: Brugerdefineret felt 5

en: Date
da_DK: Dato

en: Date Signed
da_DK: Underskrevet dato

en: Date signed
da_DK: Underskrevet dato

en: Decimal separator
da_DK: Decimal adskiller

en: Default
da_DK: Standard

en: Delay?
da_DK: Forsinkelse?

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete selected
da_DK: Slet det valgte billede

en: Delete selected: choose signatures
da_DK: Slet markeret: Vælg signaturer

en: Delete this petition permanently? All of the petition's signatures will be deleted as well.
da_DK: Slet denne Underskriftsindsamling permanent? Alle de Underskriftsindsamlingens underskrifter vil blive slettet.

en: Display
da_DK: Visning

en: Display BCC field
da_DK: Vis BCC-felt

en: Display Options
da_DK: Vis Valgmuligheder

en: Display Privacy Policy accept?
da_DK: Vis fortrolighedspolitik acceptere?

en: Display a petition form.
da_DK: Vise et Underskriftsindsamling form.

en: Display address fields
da_DK: Vis adressefelter

en: Display all signatures
da_DK: Vis alle signaturer

en: Display country flags?
da_DK: Skal landeflag vises?

en: Display custom checkbox 1
da_DK: Vis brugerdefineret felt 1

en: Display custom checkbox 2
da_DK: Vis brugerdefineret afkrydsningsfelt 2

en: Display custom drop-down
da_DK: Vis brugerdefineret rullemenu

en: Display custom field 1
da_DK: Vis brugerdefineret felt 1

en: Display custom field 2
da_DK: Vis brugerdefineret felt 2

en: Display custom field 3
da_DK: Vis brugerdefineret felt 3

en: Display custom field 4
da_DK: Vis brugerdefineret felt 4

en: Display custom fields
da_DK: Få vist brugerdefinerede felter

en: Display custom message
da_DK: Vis en tilpasset besked

en: Display honorific field
da_DK: Vis hædrende felt

en: Display only unconfirmed
da_DK: Vis kun ubekræftede

en: Display opt-in checkbox
da_DK: Display opt-in afkrydsningsfeltet

en: Display petition message
da_DK: Vis underskrifts meddelelse

en: Display sharing icons?
da_DK: Vis delings ikoner?

en: Display signature count
da_DK: Display underskrift tæller

en: Display time signed?
da_DK: Visningstid signeret?

en: Displayed beneath `Thank you` after petition is signed
da_DK: Vises under ' Tak ' efter andragende er underskrevet

en: Do not send email (only collect signatures)
da_DK: Må ikke sende e-mail (kun indsamle underskrifter)

en: Don't collect email address
da_DK: Indsaml ikke e-mailadresse

en: Don't have a license
da_DK: Har ikke en licens

en: Download CSV - see settings/admin sig list
da_DK: Download CSV - se indstillinger/admin sig list

en: Duplicate
da_DK: Kopier

en: Duplicate Petition
da_DK: Duplikeret andragende

en: EU postal code position?
da_DK: Position i EU's postnummer?

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit New Petition
da_DK: Rediger nyt andragende

en: Edit Petition
da_DK: Rediger andragende

en: Email Address
da_DK: E-mail-adresse

en: Email Confirmation
da_DK: Email bekræftelse

en: Email From
da_DK: E-mail fra

en: Email Message
da_DK: E-mail besked

en: Email Opt-in
da_DK: E-mail Opt-in

en: Email Subject
da_DK: Email emne

en: Email address - unless disabled
da_DK: E-mail-adresse - medmindre deaktiveret

en: Enable ActiveCampaign
da_DK: Aktiver ActiveCampaign

en: Enable Anedot.com?
da_DK: Aktiver Anedot.com?

en: Enable Google recaptcha?
da_DK: Aktivér Google reCAPTCHA?

en: Enable MailChimp
da_DK: Aktiver MailChimp

en: Enable Mailerlite
da_DK: Aktiver Mailerlite

en: Enable Sendy
da_DK: Aktiver Sendy.com?

en: Enable hCaptcha?
da_DK: Skal hCaptcha aktiveres?

en: End date
da_DK: Slutdato

en: Enter "true" (without quotes) to show account name header on embedded campaigns.
da_DK: Indtast "true" (uden anførselstegn) for at vise kontonavn header på indlejrede kampagner.

en: Enter a prepared tweet that will be presented to users when the Twitter button is clicked.
da_DK: Angiv en forberedt tweet, der vil blive præsenteret for brugerne, når der klikkes på knappen Twitter.

en: Enter the content of the confirmation email.
da_DK: Angiv indholdet af din e-mailbekræftelse.

en: Enter the content of your petition email.
da_DK: Angiv indholdet af mailen Underskriftsindsamling.

en: Enter the email address associated with your website. Confirmation emails will be sent from this address.
da_DK: Indtast e-mail-adresse knyttet til dit websted. Bekræftelse e-mails sendes fra denne adresse.

en: Enter the email address to which the petition will be sent. You may enter multiple email addresses, separated by commas.
da_DK: Indtast e-mail-adresse som Underskriftsindsamlingt vil blive sendt. Du kan angive flere emailadresser, adskilt af kommaer.

en: Enter the license key your received in an email after purchase.  If it is invalid, a message will be displayed with the reason.
da_DK: Indtast den licensnøgle, du har modtaget i en e-mail efter købet.  Hvis den er ugyldig, vises en meddelelse med årsagen.

en: Enter the number of rows to display in the "Email Petitions" table (default=20)
da_DK: Angiv antallet af rækker, der vises i tabellen "E-mail Underskriftsindsamlingr" (standard = 20)

en: Enter the number of rows to display in the "Signatures" table (default=50)
da_DK: Angiv antallet af rækker, der vises i tabellen "Signaturer" (standard = 50)

en: Enter the number of signatures that will be displayed in the signature list.
da_DK: Angiv antallet af underskrifter, der skal vises på listen signatur.

en: Enter the number of signatures you hope to collect. This number is used to calculate the progress bar display.
da_DK: Angiv antallet af underskrifter du håber at indsamle. Dette nummer bruges til at beregne progress bar display.

en: Enter the subject of the confirmation email.
da_DK: Indtast emnet for mailbekræftelsen.

en: Enter the subject of your petition email.
da_DK: Indtast emnet for e-mail-Underskriftsindsamling.

en: Enter the text that appears above the Twitter and Facebook buttons after the petition form has been submitted.
da_DK: Angiv den tekst, der vises oven over knapperne Twitter og Facebook efter formen Underskriftsindsamling er afsendt.

en: Enter the text that appears above the signature list.
da_DK: Angiv den tekst, der vises oven over listen signatur.

en: Enter the text that appears when a user successfully signs your petition with a unique email address.
da_DK: Angiv den tekst, der vises, når en bruger med held signerer din Underskriftsindsamling med en entydig e-mail-adresse.

en: Enter the text that displays in the orange submit button on petition forms.
da_DK: Indtast den tekst, der vises i den orange sendeknap på Underskriftsindsamlings formen.

en: Enter the text to display in place of the petition form when a petition is past its expiration date.
da_DK: Indtast teksten, der vises i stedet for formen Underskriftsindsamling, når et Underskriftsindsamling er forbi dens udløbsdato.

en: Enter the text to display when a petition is signed using an email address that has already been submitted.
da_DK: Indtast teksten, der vises, når et Underskriftsindsamling er signeret ved hjælp af en e-mail-adresse, der allerede er sendt.

en: Enter the title of your petition, which will appear at the top of the petition form.
da_DK: Angiv titlen på din Underskriftsindsamling, som vises øverst i formen Underskriftsindsamling.

en: Enter title here
da_DK: Indtast titlen her

en: Enter your license key
da_DK: Indtast din licensnøgle

en: Error: Please correct the highlighted fields.  It may be behind a closed tab
da_DK: Fejl: Ret de fremhævede felter.  Det kan være bag en lukket fane

en: Error: The site administrator must include a valid petition id  in the shortcode.
da_DK: Fejl: Webstedsadministratoren skal medtage et gyldigt andragende-id i kortkoden.

en: Expiration Message
da_DK: Udløb meddelelse

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Flags
da_DK: Flag

en: Force confirm selected
da_DK: Gennemtving bekræft markeret

en: Force confirm selected - choose signatures
da_DK: Gennemtving bekræftelse markeret - vælg signaturer

en: Force confirm selected: choose petition first
da_DK: Force bekræfte valgt: vælg andragende først

en: Force confirm selected: choose signatures
da_DK: Gennemtving bekræftelse markeret: Vælg signaturer

en: Full URL
da_DK: Fuld URL-adresse

en: Gives option for person to be displayed as "Anonymous" if they choose it when signing
da_DK: Giver mulighed for, at personen kan vises som "Anonym", hvis de vælger det, når de underskriver

en: Goal
da_DK: Mål

en: Greeting
da_DK: Hilsen

en: Group ID
da_DK: Gruppe-id

en: Height for donation page iframe, either as pixels, e.g. "1570" (without quotes), or percent, e.g. "100%" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
da_DK: Højde for donation side iframe, enten som pixels, fx "1570" (uden anførselstegn), eller procent, fx "100%" (uden anførselstegn). Iframe skal vises i succes meddelelsesområdet efter underskrivelse af et andragende.

en: Hello
da_DK: Hej

en: Hide all but the first letter of the last name..
da_DK: Skjul alt undtagen det første bogstav i efternavnet..

en: Hide name from public
da_DK: Skjule mail fra offentlig

en: Honorific
da_DK: Hædrende

en: IP Address
da_DK: IP-adresse

en: IP address
da_DK: IP-adresse

en: If set goal is enabled, this is a further option - click the ? for more information.
da_DK: Hvis det fastsatte mål er aktiveret, er dette en yderligere mulighed - klik på ? for at få flere oplysninger.

en: If you aren't redirected
da_DK: Hvis du ikke omdirigeres

en: If you use any of these 3rd party email services, you can allow users to subscribe as long as you have  "opt in" enabled.
da_DK: Hvis du bruger nogen af disse 3. parts e-mail-tjenester, kan du tillade brugere at abonnere, så længe du har "opt-in" aktiveret.

en: In EU postal code comes before city
da_DK: I EU kommer postnummer før byen

en: Include a checkbox that allows users to consent to receiving further email.
da_DK: Omfatte et afkrydsningsfelt, der tillader brugere at samtykke til at modtage yderligere e-mail.

en: Include a greeting to the recipient of your petition, such as "Dear Mayor," which will appear as the first line of the email.
da_DK: Medtag en hilsen til modtageren af dit andragende, såsom "Kære borgmester", som vises som den første linje i e-mailen.

en: Include with petition
da_DK: Medtag med andragende

en: Input your Anedot.com "Account Slug" (from Settings > Brand), a slash, and then your Campaign Slug (from Campaigns > Edit > Basic).
da_DK: Indtast din Anedot.com "Account Slug" (fra indstillinger > brand), en skråstreg og derefter din kampagne Slug (fra kampagner > Rediger > Basic).

en: Installation URL
da_DK: Url-adresse til installation

en: Insufficient privileges: You need to be an editor to do that.
da_DK: Utilstrækkelige rettigheder: det skal du være redaktør for at gøre.

en: Language
da_DK: Sprog

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Latest Signatures
da_DK: Nyeste underskrifter

en: License
da_DK: Licens

en: License key
da_DK: Licensnøgle

en: List ID
da_DK: Vis-ID

en: Location
da_DK: Lokation

en: Map the SpeakOut! fields to your Active Campaign fields. Leave those you don't use blank.
da_DK: Kortslut SpeakOut! til felterne Aktiv kampagne. Lad dem, du ikke bruger, være tomme.

en: May
da_DK: Maj

en: Message
da_DK: Besked

en: N
da_DK: Nej

en: Name
da_DK: Navn

en: No Title
da_DK: Ingen titel

en: No petitions found.
da_DK: Ingen Underskriftsindsamlinger fundet.

en: No signatures found.
da_DK: Ingen signaturer fundet.

en: Oct
da_DK: Okt

en: Only confirmed signatures
da_DK: Kun bekræftede underskrifter

en: Only double opt-in signatures
da_DK: Kun dobbelt opt-in Underskrifter

en: Only opt-in signatures
da_DK: Kun opt-in Underskrifter

en: Open in new window (target='_blank')
da_DK: Åbn i nyt vindue (target='_blank')

en: Opt-in
da_DK: Tilmeld dig

en: Opt-in Default
da_DK: Opt-in Standard

en: Perhaps you are moving to a new site or from development to production.  Revoke the key, this allows it to be used elsewhere.  The current site will lose all access to any settings.
da_DK: Måske flytter du til et nyt sted eller fra udvikling til produktion.  Tilbagekald nøglen, dette gør det muligt at bruge den andre steder.  Det aktuelle websted mister al adgang til alle indstillinger.

en: Petition
da_DK: Underskriftsindsamling

en: Petition
da_DK: Underskriftsindsamling

en: Petition Content
da_DK: Indhold til andragende

en: Petition Footer
da_DK: Sidefod til underskriftsindsamling

en: Petition Footer (below signature)
da_DK: Andragende fodbold (under underskrift)

en: Petition Form
da_DK: Underskriftsindsamling Form

en: Petition ID
da_DK: Underskriftsindsamling ID

en: Petition Message
da_DK: Underskriftsindsamling besked

en: Petition Options
da_DK: Underskriftsindsamling indstillinger

en: Petition Theme
da_DK: Underskriftsindsamling tema

en: Petition Title
da_DK: Underskriftsindsamlingens Titel

en: Petition created - you can edit it here. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post.
da_DK: Andragende oprettet - du kan redigere det her. Brug %1$s %2$s %3$s til at blive vist på en side eller et opslag.

en: Petition created. Use %1$s %2$s %3$s to display in a page or post. Use %1$s %4$s %3$s to display the signatures list or %1$s %5$s %3$s to show just the signature count.
da_DK: Underskriftsindsamling lavet. Brug %1$s %2$s %3$s til at vise i en side eller post. Brug %1$s %4$s %3$s til at få vist listen over signaturer eller %1$s %5$s %3$s for kun at vise underskriftstællingen.

en: Petition deleted.
da_DK: Underskriftsindsamling slettet.

en: Petition fade out after signing?
da_DK: Andragende fade ud efter undertegnelsen?

en: Petition info
da_DK: Opdatere Underskriftsindsamling

en: Petition name
da_DK: Underskriftsindsamlingens navn

en: Petitions
da_DK: Andragender

en: Petitions table shows
da_DK: Underskriftsindsamling tabel viser

en: Please confirm your email address
da_DK: Bekræft venligst din email-adresse

en: Please confirm your email address by clicking or copying and pasting the link below:
da_DK: Bekræft venligst din e-mail-adresse ved at klikke på eller kopiere og indsætte linket nedenfor:

en: Postal Code
da_DK: Postnummer

en: Postal Code - see settings for EU style
da_DK: Postnummer - se indstillinger for EU-stil

en: Postal code
da_DK: Postnummer

en: Privacy
da_DK: Privatlivsindstillinger

en: Public Signature List
da_DK: Display signatur liste

en: Reconfirm selected
da_DK: Bekræfter markeret

en: Reconfirm selected: choose petition first
da_DK: Bekræfter valgt: vælg andragende først

en: Reconfirm selected: choose signatures
da_DK: Genbekræfte markeret: Vælg signaturer

en: Redirect after signing
da_DK: Omdiriger efter underskrivelse

en: Redirect after successful sign
da_DK: Omdiriger efter vellykket tegn

en: Required
da_DK: Påkrævet

en: Resend all unconfirmed
da_DK: Afsende alle ubekræftede

en: Resend selected confirmations
da_DK: Sende markerede bekræftelser igen

en: Return URL
da_DK: Returner URL

en: Revoke key
da_DK: Tilbagekald nøgle

en: Revoke license key
da_DK: Tilbagekald licensnøgle

en: Rows
da_DK: Rækker

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save Duplicate Petition
da_DK: Gem dublet andragende

en: Search signatures
da_DK: Søg i signaturer

en: Security
da_DK: Sikkerhed

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition forms.
da_DK: Vælg en CSS tema, der vil styre udseendet af Underskriftsindsamling former.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of petition widgets.
da_DK: Vælg en CSS tema, der vil styre udseendet af Underskriftsindsamling widgets.

en: Select a CSS theme that will control the appearance of signature lists.
da_DK: Vælg en CSS tema, der vil styre udseendet af signatur lister.

en: Select list
da_DK: Vælg liste

en: Select petition
da_DK: Vælg Underskriftsindsamling

en: Select the address fields to display in the petition form. Note that you can make them required or not.
da_DK: Vælg de adressefelter, der skal vises i andragendeformularen. Bemærk, at du kan gøre dem nødvendige eller ej.

en: Select the columns that will appear in the admin signature list.
da_DK: Vælg de kolonner, der vises på listen over administratorsignaturer.

en: Select the columns that will appear in the public signature list.
da_DK: Vælg de kolonner, der vises på listen over offentlige signaturer.

en: Server ID
da_DK: Server-id

en: Server URL
da_DK: URL-adresse til server

en: Set expiration date
da_DK: Udløbsdato

en: Set signature goal
da_DK: Sæt signatur mål

en: Settings
da_DK: Sideindstillinger

en: Settings for the dashboard signature list
da_DK: Indstillinger for listen over dashboardsignaturer

en: Settings updated.
da_DK: Indstillingerne opdateret.

en: Share Message
da_DK: Delings(Share) besked

en: Share this with your friends:
da_DK: Del dette med dine venner:

en: Sharing URL
da_DK: Deling URL

en: Sign Now
da_DK: Underskriv nu

en: Sign the Petition
da_DK: Underskriv Underskriftsindsamlingen

en: Signature count format
da_DK: Format for antal underskrifter

en: Signature goal
da_DK: Signatur mål

en: Signatures
da_DK: Underskrifter

en: Signatures collected
da_DK: Underskrifter indsamlet

en: Signatures table shows
da_DK: Signaturer tabel viser

en: SpeakOut! Email Petitions
da_DK: SpeakOut! E-mail Underskriftsindsamlingr

en: SpeakOut! Email Petitions Pro
da_DK: SpeakOut! E-mail andragender Pro

en: SpeakOut! Petitions Settings
da_DK: SpeakOut! Underskriftsindsamlinger indstillinger

en: State
da_DK: Land

en: State / Province
da_DK: Region (Jylland, Sjælland eller Fyn)

en: Steve D - 123host.au
da_DK: Jørgen D - 123host.au

en: Street
da_DK: Gade

en: Submit Button Text
da_DK: Send knap tekst

en: Suburb
da_DK: Forstad

en: Success Message
da_DK: Bekræftelsesbesked

en: Take your users to a different page or site after they sign.  Make sure you use the full URL including "https://" or whatever. You can specify the delay in milliseconds.  One second = 1000 milliseconds.
da_DK: Tag dine brugere til en anden side eller et andet websted, når de har underskrevet.  Sørg for at bruge den fulde URL inklusive "https://" eller hvad som helst. Du kan angive forsinkelsen i millisekunder.  Et sekund = 1000 millisekunder.

en: Target Email
da_DK: Target E-mail

en: Text to open/close editable petition message
da_DK: Tekst til at åbne/lukke redigerbar meddelelse om andragender

en: Text to open/close petition message
da_DK: Tekst til åbning/lukning af meddelelse om andragende

en: Thank you
da_DK: Mange tak

en: Thank you for signing our petition
da_DK: Tak for at du tilmelder dig vores Underskriftsindsamling

en: Thank you for signing our petition %petition_title%
da_DK: Tak for din deltagelse i vores Underskriftsindsamling % petition_title %

en: Thank you. Your signature has been added to the petition.
da_DK: Tak. Din signatur er føjet til Underskriftsindsamlingen.

en: Thanks for upgrading
da_DK: Tak fordi du opgraderede

en: The confirmation code you provided is invalid.
da_DK: Bekræftelseskoden du indtastede er ugyldig.

en: Theme
da_DK: Tema

en: There appears to be a problem with your license key.  Either verify it again or contact
da_DK: Der ser ud til at være et problem med din licensnøgle.  Bekræft det enten igen eller kontakt

en: There is a variety of custom fields that can be added to the petition form for collecting additional data.  You can position each field at the top, above the email address or at the bottom of the petition form
da_DK: Der er en række brugerdefinerede felter, der kan føjes til andragendeformularen til indsamling af yderligere data.  Du kan placere hvert felt øverst, over e-mail-adressen eller nederst på andragendeformularen

en: These are pretty obvious.
da_DK: Disse er ret indlysende.

en: These settings apply to all petitions
da_DK: Disse indstillinger gælder for alle andragender

en: These settings apply to signatures displayed on your site using the shortcode
da_DK: Disse indstillinger gælder for signaturer, der vises på dit websted ved hjælp af kortkoden

en: These settings control the content of the confirmation emails.
da_DK: Disse indstillinger styrer indholdet af de bekræftelse e-mails.

en: These settings control the display of the [emailpetition] shortcode and sidebar widget.
da_DK: Disse indstillinger styrer visningen af [emailpetition] ufuldkommenhed og sidebar widget.

en: These settings control the display of the [signaturelist] shortcode.
da_DK: Disse indstillinger styrer visningen af [signaturelist] kortform.

en: These settings control the display of the signatures in the dashboard.
da_DK: Disse indstillinger styrer visningen af signaturerne i instrumentbrættet.

en: These settings control the look of the plugin's options pages within the WordPress administrator.
da_DK: Disse indstillinger styrer udseendet af den plugin indstillinger sider inden for WordPress administrator.

en: These settings refer to the license key
da_DK: Disse indstillinger henviser til licensnøglen

en: This cannot be reversed
da_DK: Dette kan ikke tilbageføres

en: This is displayed after the petition is signed.
da_DK: Dette vises, når andragendet er underskrevet.

en: This is included at the bottom of each petition that is sent.
da_DK: Dette er inkluderet i bunden af hvert andragende, der sendes.

en: This is the fully featured Pro version of SpeakOut! Create custom email petition forms and include them on your site via shortcode or a widget. When signed, the petition is emailed to your target and signatures are saved in the database.  There are many customisable options to make this plugin very flexible.
da_DK: Dette er den fuldt udstyrede Pro-version af SpeakOut! Opret brugerdefinerede e-mail-andragendeformularer, og inkluder dem på dit websted via kortkode eller en widget. Når andragendet er underskrevet, sendes andragendet til dit mål, og underskrifter gemmes i databasen.  Der er mange muligheder, der kan tilpasses, for at gøre dette plugin meget fleksibelt.

en: This petition has already been signed using your email address.
da_DK: Denne underskriftindsamling er allerede bekræftet via den indtastede emailadresse.

en: This petition is now closed.
da_DK: Denne underskriftsindsamling er nu lukket.

en: Thousands separator
da_DK: Tusindtalsseparator

en: Title
da_DK: Titel

en: To style the signature list you are best using your theme's
da_DK: Hvis du vil formatere signaturlisten, skal du bruge temaets

en: Total Signatures
da_DK: Samlede signaturer

en: Trim when displaying
da_DK: Trim, når du viser

en: Twitter Message
da_DK: Twitter besked

en: Unchecked
da_DK: Ikke Markeret

en: Update Petition
da_DK: Opdatere Underskriftsindsamling

en: Use this option if do not wish to send petition emails to a target address.
da_DK: Brug denne mulighed hvis ikke ønsker at sende Underskriftsindsamling e-mails til en destinationsadresse.

en: Use this option to cause an email to be sent to the signers of your petition. This email contains a special link must be clicked to confirm the signer's email address. Petition emails will not be sent until the signature is confirmed.
da_DK: Brug denne indstilling til at forårsage en e-mail skal sendes til underskrivere af din Underskriftsindsamling. Denne e-mail indeholder en særlig skal klikkes på linket for at bekræfte underskriverens e-mail-adresse. Underskriftsindsamling e-mails sendes ikke, indtil underskriften er bekræftet.

en: Use this option to stop collecting signatures on a specific date.
da_DK: Brug denne indstilling til at holde op med at indsamle underskrifter på en bestemt dato.

en: Values
da_DK: Værdier

en: Verified
da_DK: Verificeret

en: Verify
da_DK: Bekræft

en: View Signatures
da_DK: Se Underskrifter

en: Webhooks enabled
da_DK: Webhooks aktiveret

en: When outputting the CSV file, what should be included?
da_DK: Hvad skal medtages, når CSV-filen udsendes?

en: Widget Theme
da_DK: Widget tema

en: Width for donation form iframe, either as percent, e.g. "100%" (without quotes), or pixels, e.g. "375" (without quotes). Iframe is to be displayed in Success Message area, after signing of a petition.
da_DK: Bredde til donation form iframe, enten som procent, fx "100%" (uden anførselstegn), eller pixels, fx "375" (uden anførselstegn). Iframe skal vises i succes meddelelsesområdet efter underskrivelse af et andragende.

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yes, I accept your
da_DK: Ja, jeg accepterer din

en: You can add formatting using markdown syntax
da_DK: Du kan tilføje formatering ved hjælp af markering

en: You can display the flag of the country the signer has chosen, if you have Country enabled.
da_DK: Du kan vise flaget for det land, underskriveren har valgt, hvis du har landet aktiveret.

en: You can personalise the message by inserting tags
da_DK: Du kan tilpasse meddelelsen ved at indsætte mærker

en: You must also enable 'Display opt-in checkbox' under the Display Options tab
da_DK: Du skal også aktivere afkrydsningsfeltet 'Vis tilvalg' under fanen Visningsindstillinger

en: You or the signer can format the message using Markdown syntax - see
da_DK: Du eller underskriveren kan formatere meddelelsen ved hjælp af Markdown - se

en: Your license key
da_DK: Din licensnøgle

en: Your signature has already been confirmed.
da_DK: Din signatur er allerede blevet bekræftet.

en: Your signature has been added.
da_DK: Signaturen er blevet tilføjet.

en: at the bottom of the petition form
da_DK: nederst i andragendeformularen

en: by
da_DK: af

en: confirmed
da_DK: bekræftet

en: currently
da_DK: nu til dags

en: disabled
da_DK: slået fra

en: display petition
da_DK: vis bogen

en: display petition message
da_DK: vis underskrifts meddelelse

en: display petition title
da_DK: vise andragendetitel

en: display signature count
da_DK: display underskrift tæller

en: display signature goal
da_DK: display underskrift mål

en: display signature list
da_DK: display signatur liste

en: enabled - only show first letter of surname
da_DK: aktiveret - Vis kun første bogstav i efternavnet

en: https://123Host.au
da_DK: https://123host.au

en: https://speakout.123host.net.au/
da_DK: https://Speakout.123host.net.au/

en: inline blocks - very styleable
da_DK: inline blokke - meget stilbar

en: items
da_DK: emner

en: long list (comma separated)
da_DK: lang liste (kommasepareret)

en: milliseconds
da_DK: millisekunder

en: of
da_DK: af

en: of goal
da_DK: af mål

en: opt-in + confirmed
da_DK: opt-in + bekræftet

en: page
da_DK: side

en: privacy policy
da_DK: persondatapolitik

en: read more
da_DK: læs mere

en: requires Country column to be enabled above
da_DK: kræver, at kolonnen Land er aktiveret ovenfor

en: rows - default = 20
da_DK: rækker - standard = 20

en: rows - default = 50
da_DK: rækker - standard = 50

en: selected signature
da_DK: valgt signatur

en: setting
da_DK: indstilling

en: signature | signatures
da_DK[0]: underskrift
da_DK[1]: underskrift

en: signatures
da_DK: underskrifter

en: table
da_DK: tabel

en: to return to site
da_DK: at vende tilbage til webstedet

en: unconfirmed
da_DK: ubekræftet

en: use
da_DK: benyt

en: when count
da_DK: ved optælling

en: you may enter multiple addresses separated by commas
da_DK: du kan indtaste flere adresser adskilt af semikolon

en: your signature
da_DK: din signatur
