Slideshow Plugin - en to fi translation catalogue (132 entries)

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: New
fi: Uusi

en: Are you sure you want to delete this custom style?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän muokatun tyylin?

en: Light
fi: Vaalea

en: Dark
fi: Tumma

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: The style used for this slideshow
fi: Tätä tyyliä käytetään tässä kuvaesityksessä

en: Custom
fi: Muokattu

en: Custom style editor
fi: Tyylin muokkain

en: Animation used for transition between slides
fi: Efekti kuvien välillä

en: Slide
fi: Liuku

en: Fade
fi: Ristikuva

en: Animation
fi: Efekti

en: Number of seconds the slide takes to slide in
fi: Aika joka kestää, kun kuva tulee kokonaan näkyviin (sekunteina)

en: Number of seconds the description takes to slide in
fi: Aika joka kestää, kun kuvaus tulee näkyviin (sekuntia)

en: Seconds between changing slides
fi: Kuvien vaihtovälin aika sekunteina

en: Number of slides to fit into one slide
fi: Kuinka monta kuvaa näytetään kerrallaan

en: Display
fi: Näyttö

en: Width of the slideshow, set to parent&#39;s width on 0
fi: Kuvaesityksen leveys, set to parent&#39;s width on 0"

en: Height of the slideshow
fi: Kuvaesityksen korkeus

en: Height of the description boxes
fi: Kuvauskentän korkeus

en: Fit image into slide (stretching it)
fi: Sovita kuva kuvaesitykseen (venyttää kuvan sopivaksi)

en: Show title and description
fi: Näytä kuvan otsikko ja kuvaus

en: Hide description box, it will pop up when a mouse hovers over the slide
fi: Piilota kuvan kuvauskenttä. Kuvauskenttä tulee näkyviin vain silloin, kun hiiren osoitin on kuvan päällä.

en: Automatically slide to the next slide
fi: Automaattinen siirtyminen kuvasta toiseen

en: Control
fi: Hallinnoi

en: Return to the beginning of the slideshow after last slide
fi: Palaa kuvaesityksen alkuun kun viimeine kuva on näytetty

en: Activate buttons (so the user can scroll through the slides)
fi: Ota käyttöön painikkeet joilla käyttäjä voi siirtyä kuvasta toiseen.

en: Show control panel (play and pause button)
fi: Näytä kuvien hallinta (play ja stop-painikkeet)

en: Slideshows
fi: Kuvaesitykset

en: Slideshow
fi: Kuvaesitys

en: Add New Slideshow
fi: Lisää uusi kuvaesitys

en: Edit slideshow
fi: Muokkaa kuvaesitystä

en: New slideshow
fi: Uusi kuvaesitys

en: View slideshow
fi: Katso kuvaesitys

en: Search slideshows
fi: Etsi kuvaesitys

en: No slideshows found
fi: Kuvaesityksiä ei löydetty

en: Information
fi: Lisätiedot

en: Slides List
fi: Kuvalistaus

en: Slideshow Style
fi: Kuvaesityksen tyyli

en: Slideshow Settings
fi: Kuvaesityksen asetukset

en: Insert
fi: Lisää

en: Add slides to this slideshow by using one of the buttons above.
fi: Lisää kuvia tähän kuvaesitykseen käyttämällä yllä olevia painikkeita

en: No slideshow selected.
fi: Ei valittuja kuvaesityksiä

en: More results loaded
fi: Lisää tuloksia ladattu

en: Load more results
fi: Lataa lisää tuloksia

en: No images were found, click here to upload some.
fi: Kuvia ei löydetty. Klikkaa tästä ladataksesi kuvia

en: Are you sure you want to delete this slide?
fi: Oletko varma että haluat poistaa tämän kuvan?

en: Maximum width. When maximum width is 0, maximum width is ignored
fi: Maksimileveys. Jos maksimileveys on 0, maksimileveyttä ei huomioida

en: More info
fi: Lisätietoja

en: Proportional relationship%s between slideshow's width and height (width:height)
fi: Kuvan leveyden ja korkeuden mittasuhteet%s (leveys:korkeus)

en: Slideshow's height
fi: Kuvaesityksen korkeus

en: Shrink slideshow's height when width shrinks
fi: Kuvaesityksen korkeus muuttuu, kun leveyskin muuttuu

en: Enable responsiveness (Shrink slideshow's width when page's width shrinks)
fi: Mahdollista responsiivisuus (muokkaa kuvaesityksen leveyttä kun sivun leveys muuttuu)

en: Hide description box, pop up when mouse hovers over
fi: Piilota kuvauskenttä. Kuvauskenttä tulee esiin vain silloin, kun hiiren osoitin on kuvan päällä

en: Pause slideshow when mouse hovers over
fi: Pysäytä kuvaesitys silloin kun hiiren osoitin on kuvaesityksen päällä

en: Activate navigation buttons
fi: Ota käyttöön navigointipainikkeet

en: Hide navigation buttons, show when mouse hovers over
fi: Piilota navigointipainikkeet kun hiiren osoitin on kuvaesityksen päällä

en: Activate pagination
fi: Ota käyttöön sivutus

en: Hide pagination, show when mouse hovers over
fi: Piilota sivutus, näytä vain kun hiiren osoitin on kuvaesityksen päällä

en: Activate control panel (play and pause button)
fi: Aktivoi hallinta (play- ja pause-painikkeet)

en: Hide control panel, show when mouse hovers over
fi: Piilota kuvaesityksen hallinta. Näytä hallintapainikkeet vain silloin kun hiiren osoitin on kuvaesityksen päällä

en: Randomize slides
fi: Satunnainen kuva

en: Avoid content filter (disable if '%s' is shown)
fi: Vältä sisällön suodatusta (ota pois käytöstä jos '%s' on näkyvillä)

en: Slide Left
fi: Liuku vasemmalle

en: Slide Right
fi: Liuku oikealle

en: Slide Up
fi: Liuku ylös

en: Slide Down
fi: Liuku alas

en: Direct Fade
fi: Suora ristikuva

en: Random Animation
fi: Satunnainen efekti

en: Miscellaneous
fi: Sekalaista

en: Enables you to show your slideshows in the widget area of your website.
fi: Mahdollistaa sinut käyttämään kuvaesityksiä sivustosi vimpainalueella

en: Slideshow Widget
fi: Kuvaesityksen vimpain

en: Default stylesheets
fi: Oletusarvoinen tyyli

en: Create a new custom style from this style
fi: Luo uusi tyyli käyttämällä pohjana tätä tyyliä

en: Customize
fi: Muokkaa

en: Custom stylesheets
fi: Muokattu tyylitiedosto

en: Edit this style
fi: Muokkaa tätä tyyliä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete this style
fi: Poista tämä tyyli

en: Delete
fi: Poista

en: Click 'Customize' to create a new custom stylesheet.
fi: Klikkaa "Muokkaa" luodaksesi uusi tyylitiedosto

en: Select a stylesheet from the left to start customizing it.
fi: Valitse tyylitiedosto vasemmalta muokataksesi sitä.

en: Title
fi: Otsikko

en: Style
fi: Tyyli

en: Note
fi: Merkintä

en: The settings set on this page apply only to newly created slideshows and therefore do not alter any existing ones. To adapt a slideshow's settings, %sclick here.%s
fi: Tämä sivun asetusten muuttaminen ei muuta jo olemassa olevia kuvaesityksiä. Muokataksesi olemassa olevan kuvaesityksen asetuksia, %sklikkaa tästä.%s

en: Default Slideshow Settings
fi: Kuvaesityksen oletusasetukset

en: settings
fi: Asetukset

en: Default Slideshow Stylesheet
fi: Kuvaesityksen oletustyyli

en: Add slideshows
fi: Lisää kuvaesitys

en: Edit slideshows
fi: Muokkaa kuvaesitystä

en: Delete slideshows
fi: Poista kuvaesitys

en: User Capabilities
fi: Käyttäjän oikeudet

en: Select the user roles that will able to perform certain actions.
fi: Valitse käyttäjäroolit jotka voivat suorittaa toimintoja

en: Untitled role
fi: Nimetön käyttäjä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Custom Styles
fi: Muokatut tyylit

en: To use this slideshow in your website either add this piece of shortcode to your posts or pages
fi: Ottaaksesi kuvaesityksen käyttöön sivuillasi, lisää tämä koodi tai lyhytkoodi sivullesi tai artikkeliisi

en: Or add this piece of code to where ever in your website you want to place the slideshow
fi: Tai lisää tämä koodi ihan minne tahansa sivuillasi jonne haluat kuvaesityksen näkyviin.

en: Or go to the %swidgets page%s and show the slideshow as a widget.
fi: Tai mene %svimpainalueelle%s ja ota kuvaesitys käyttöön vimpaimena

en: Default
fi: Oletus

en: Text slide
fi: Kuvaesityksen väliteksti

en: Description
fi: Kuvaus

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Open URL in
fi: Avaa osoite

en: Same window
fi: Samassa selaimen ikkunassa

en: New window
fi: Uudessa selaimen ikkunassa

en: Video slide
fi: Video

en: Youtube Video ID
fi: Youtuben videon ID-tunnus

en: Image slide
fi: Kuva

en: An error occurred while loading this slide, and it will not be present in the slideshow
fi: Tapahtui virhe ladattaessa kuvaa. Kuva ei tule näkyviin kuvaesityksessä.

en: Delete slide
fi: Poista kuva

en: Custom styles can be created and customized %shere%s.
fi: Muokatut tyylit voidaan luoda ja muokata %stäällä%s.

en: Help to keep this plugin free!
fi: Auta meitä pitämään tämä lisäosa ilmaisena

en: In order to keep you provided with the newest features, updates and bug fixes, a lot of motivation is required. Therefore I'm kindly asking you to consider making a small donation to the plugin or rating it as 5-stars on Wordpress.org. Thank you in advance!
fi: Uusien ominaisuuksien kehitys, käyttäjätuen ylläpitäminen sekä päivitysten julkaiseminen vaativat meiltä paljon työtä. Toivommekin että voisitte antaa meille pienen lahjoituksen tai käydä arvostelemassa tämän lisäosan  viidellä tähdellä osoitteessa Wordpress.org. Kiitoksia jo etukäteen!

en: Rate on Wordpress.org
fi: Arvostele osoitteessa Wordpress.org

en: Frequently Asked Questions (FAQ)
fi: Usein kysytyt kysymykset (UKK)

en: Insert a Slideshow
fi: Lisää kuvaesitys

en: Insert Slideshow
fi: Lisää kuvaesitys

en: Select a slideshow
fi: Valitse kuvaesitys

en: Untitled slideshow
fi: Nimetön kuvaesitys

en: Cancel
fi: Peruuta

en: It seems you haven't created any slideshows yet. %sYou can create a slideshow here!%s
fi: Et ole vielä luonut yhtään kuvaesitystä. %sLuo tästä uusi kuvaesitys%s

en: Search
fi: Etsi

en: Search images by title or ID
fi: Etsi kuvia nimen tai ID-tunnuksen perusteella

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: (Leave empty for a transparent background)
fi: (Jätä tämä tyhjäksi jos haluat läpinäkyvän taustan)

en: Upload/Manage Images
fi: Lataa/hallinnoi kuvia

en: Random Slideshow
fi: Satunnainen  kuvaesitys
