SkyLang Auto Translator for Polylang 2.0.1 - en to tr translation catalogue (203 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: SkyLang Auto Translator for Polylang
tr: Polylang için SkyLang Otomatik Tercüman

note: Description of the plugin
en: Adds a feature to automatically generate post translations for Polylang. Free version includes Google Translate, and Pro unlocks AI engines.
tr: Polylang için otomatik olarak yazı çevirileri oluşturmaya yönelik bir özellik ekler. Ücretsiz sürüm Google Translate'i içerir ve Pro, AI motorlarının kilidini açar.

note: Author of the plugin
en: Siteskyline
tr: Site manzarası

en: Running …
tr: Koşma …

en: Error
tr: Hata

en: Unexpected error.
tr: Beklenmeyen hata.

en: Request failed
tr: İstek başarısız oldu

en: Category & Tag Sync
tr: Kategori ve Etiket Senkronizasyonu

en: Run this tool to copy translated categories & tags to their corresponding translated posts.
tr: Çevrilmiş kategorileri ve etiketleri karşılık gelen çevrilmiş gönderilere kopyalamak için bu aracı çalıştırın.

en: Sync categories & tags
tr: Kategorileri ve etiketleri senkronize et

en: Permission denied.
tr: İzin reddedildi.

en: Polylang is not active.
tr: Polylang aktif değil.

en: Default language could not be determined.
tr: Varsayılan dil belirlenemedi.

en: Sync finished. Updated %d translated posts.
tr: Senkronizasyon tamamlandı. Çevrilen %d yayın güncellendi.

en: Unsupported language for Google Translate. Upgrade to Pro to unlock the AI Engine with Google Gemini, OpenAI, and Claude for better context and broader language support.
tr: Google Çeviri için desteklenmeyen dil. Daha iyi bağlam ve daha geniş dil desteği için Google Gemini, OpenAI ve Claude ile AI Engine'in kilidini açmak için Pro'ya yükseltin.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Leave a Review
tr: Yorum bırakın

en: Upgrade to Pro
tr: Pro'ya yükseltin

en: Next →
tr: Sonraki →

en: Save & Continue →
tr: Kaydet ve Devam Et →

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Detecting your Polylang languages…
tr: Polylang dilleriniz algılanıyor…

en: %d languages detected successfully!
tr: %d dil başarıyla algılandı!

en: Could not detect languages. Make sure Polylang is active.
tr: Diller algılanamadı. Polylang'ın aktif olduğundan emin olun.

en: Network error. Please refresh and try again.
tr: Ağ hatası. Lütfen yenileyin ve tekrar deneyin.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Please enter your Gemini API key to continue.
tr: Devam etmek için lütfen Gemini API anahtarınızı girin.

en: API key saved successfully!
tr: API anahtarı başarıyla kaydedildi!

en: Failed to save API key.
tr: API anahtarı kaydedilemedi.

en: Network error. Please try again.
tr: Ağ hatası. Lütfen tekrar deneyin.

en: Validating your API key with Google…
tr: API anahtarınız Google ile doğrulanıyor…

en: Validating model…
tr: Model doğrulanıyor…

en: Translating…
tr: Çeviriliyor…

en: Test Translation
tr: Test Çevirisi

en: Translation
tr: Çeviri

en: Translating...
tr: Çeviri...

en: Translated
tr: Çevrildi

en: Unsupported language
tr: Desteklenmeyen dil

en: Copying...
tr: Kopyalanıyor...

en: Done
tr: Tamamlamak

en: Please select at least one item.
tr: Lütfen en az bir öğe seçin.

en: Bulk translation started for %d items. Please do not leave this page until the process is complete.
tr: %d öğe için toplu çeviri başlatıldı. İşlem tamamlanana kadar lütfen bu sayfadan ayrılmayın.

en: Bulk translation complete!
tr: Toplu çeviri tamamlandı!

en: Translating %d selected items...
tr: Seçilen %d öğe çevriliyor...

en: Bulk Editor translation complete.
tr: Toplu Düzenleyici çevirisi tamamlandı.

en: All translations already exist.
tr: Tüm çeviriler zaten mevcut.

en: SkyPlugins
tr: Sky Eklentileri

en: SkyLang Settings
tr: SkyLang Ayarları

en: Open your plugin tools from this shared menu.
tr: Bu paylaşılan menüden eklenti araçlarınızı açın.

en: SkyLang Auto Translator
tr: SkyLang Otomatik Tercüman

en: Manage your API translations and models in one place.
tr: API çevirilerinizi ve modellerinizi tek yerden yönetin.

en: Bulk Editor
tr: Toplu Düzenleyici

en: Tools
tr: Aletler

en: API Configuration
tr: API Yapılandırması

en: SkyLang uses AI to translate your content. For best results, select a provider and model that matches your needs.
tr: SkyLang, içeriğinizi çevirmek için yapay zekayı kullanır. En iyi sonuçları elde etmek için ihtiyaçlarınıza uygun sağlayıcıyı ve modeli seçin.

en: AI Provider
tr: Yapay Zeka Sağlayıcı

en: Google Translator
tr: Google Çevirmen

en: Select the AI provider you want to use for translations.
tr: Çeviriler için kullanmak istediğiniz AI sağlayıcısını seçin.

en: API Timeout
tr: API Zaman Aşımı

en: Request timeout in seconds. Default is 60. Increase if you get timeout errors on large posts. Recommended between 30 and 300.
tr: Saniye cinsinden zaman aşımı isteğinde bulunun. Varsayılan 60'tır. Büyük gönderilerde zaman aşımı hatası alırsanız artırın. 30 ila 300 arası önerilir.

en: Enable for Post Types
tr: Gönderi Türleri için Etkinleştir

en: Select the post types where the "Auto-translate" button should appear. Post types must also be enabled for translation in Polylang settings.
tr: "Otomatik çevir" düğmesinin görüneceği gönderi türlerini seçin. Polylang ayarlarında çeviri için yazı türlerinin de etkinleştirilmesi gerekir.

en: Love SkyLang? We'd appreciate a
tr: SkyLang'ı seviyor musun? Memnun oluruz

en: review on WordPress.org
tr: WordPress.org'da inceleme

en: AI Engine Upgrade
tr: Yapay Zeka Motor Yükseltmesi

en: Upgrade from literal translation to context-aware AI
tr: Gerçek çeviriden bağlama duyarlı yapay zekaya geçiş yapın

en: Google Translate is fast for plain text, but it does not understand the string before or after your text. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so menus, buttons, short labels, and unsupported languages translate more naturally.
tr: Google Çeviri düz metin için hızlıdır ancak metninizden önceki veya sonraki dizeyi anlamaz. SkyLang Pro, Google Gemini, OpenAI ve Claude'u ekleyerek menülerin, düğmelerin, kısa etiketlerin ve desteklenmeyen dillerin daha doğal bir şekilde çevrilmesini sağlar.

en: Free: Google Translate
tr: Ücretsiz: Google Çeviri

en: Pro: Gemini + OpenAI + Claude
tr: Profesyonel: İkizler + OpenAI + Claude

en: View Pro Plans & Pricing
tr: Profesyonel Planları ve Fiyatlandırmayı Görüntüleyin

en: Context-aware output
tr: Bağlama duyarlı çıktı

en: AI reads surrounding UI and nearby strings before translating.
tr: Yapay zeka, çeviriden önce çevredeki kullanıcı arayüzünü ve yakındaki dizeleri okur.

en: Unsupported language coverage
tr: Desteklenmeyen dil kapsamı

en: Upgrade when Google Translate stops on unsupported language pairs or formats.
tr: Google Çeviri desteklenmeyen dil çiftleri veya biçimlerinde çalışmayı bıraktığında yeni sürüme geçin.

en: Premium translation stack
tr: Premium çeviri yığını

en: Switch between Google Gemini, OpenAI, and Claude for the best fit.
tr: En iyi uyum için Google Gemini, OpenAI ve Claude arasında geçiş yapın.

en: SkyLang Free
tr: SkyLang Ücretsiz

en: Google Translate
tr: Google Çeviri

en: Good for quick text-only translation when the meaning is obvious.
tr: Anlam açık olduğunda hızlı salt metin çevirisi için iyidir.

en: Fast translation for plain post content
tr: Düz gönderi içeriği için hızlı çeviri

en: Does not understand surrounding context from nearby strings
tr: Yakındaki dizelerden çevreleyen bağlamı anlamıyor

en: Can stop on unsupported language formats
tr: Desteklenmeyen dil formatlarında durabilir

en: SkyLang Pro
tr: Sky Lang Pro

en: AI Engine
tr: Yapay Zeka Motoru

en: Unlock Google Gemini, OpenAI, and Claude for higher-quality translations.
tr: Daha yüksek kalitede çeviriler için Google Gemini, OpenAI ve Claude'un kilidini açın.

en: Understands context from menus, buttons, and surrounding copy
tr: Menülerden, düğmelerden ve çevredeki kopyalardan bağlamı anlar

en: Handles unsupported-language cases better with AI models
tr: Yapay zeka modelleriyle desteklenmeyen dil vakalarını daha iyi ele alır

en: Produces more natural phrasing on short UI strings
tr: Kısa kullanıcı arayüzü dizelerinde daha doğal ifadeler üretir

en: Example UI
tr: Örnek kullanıcı arayüzü

en: Why context matters for short strings
tr: Kısa dizeler için bağlam neden önemlidir?

en: In a navigation menu, the word “Home” should usually mean the homepage, not a physical house. Google Translate only sees the single word. The AI Engine sees the surrounding menu context and translates it correctly.
tr: Bir gezinme menüsünde "Ana Sayfa" kelimesi genellikle fiziksel bir ev değil, ana sayfa anlamına gelmelidir. Google Çeviri yalnızca tek kelimeyi görür. Yapay Zeka Motoru çevredeki menü içeriğini görür ve doğru şekilde çevirir.

en: About
tr: Hakkında

en: Home
tr: Ev

en: Pricing
tr: Fiyatlandırma

en: Contact
tr: Temas etmek

en: Literal translation of the single word “Home”.
tr: Tek kelimenin “Ev” kelimesinin birebir çevirisi.

en: Inicio
tr: Başlangıç

en: Understands it is a website menu item and translates the meaning, not just the text.
tr: Bunun bir web sitesi menü öğesi olduğunu anlar ve yalnızca metni değil anlamını da çevirir.

en: Free vs Pro at a glance
tr: Bir bakışta Ücretsiz ve Pro

en: Keep Google Translate for the basics, or upgrade when you need higher accuracy and better language coverage.
tr: Temel bilgiler için Google Çeviri'yi koruyun veya daha yüksek doğruluk ve daha iyi dil kapsamına ihtiyaç duyduğunuzda yükseltme yapın.

en: Feature
tr: Özellik

en: Translation engine
tr: Çeviri motoru

en: Context-aware translation
tr: Bağlama duyarlı çeviri

en: Limited
tr: Sınırlı

en: Yes
tr: Evet

en: Unsupported language fallback
tr: Desteklenmeyen dil geri dönüşü

en: No
tr: HAYIR

en: Elementor compatibility
tr: Elementor uyumluluğu

en: Post & Page Translation
tr: Gönderi ve Sayfa Çevirisi

en: Taxonomy Translations (Categories & Tags)
tr: Sınıflandırma Çevirileri (Kategoriler ve Etiketler)

en: Custom Post Type Translation
tr: Özel Gönderi Türü Çevirisi

en: Pro Only
tr: Yalnızca Profesyonel

en: Supported
tr: Destekleniyor

en: String Translations
tr: Dize Çevirileri

en: Basic Support
tr: Temel Destek

en: Native UI Integration
tr: Yerel Kullanıcı Arayüzü Entegrasyonu

en: Priority Support
tr: Öncelikli Destek

en: Community Forum
tr: Topluluk Forumu

en: Premium 24/7 Support
tr: Premium 7/24 Destek

en: Polylang is required to show translation status.
tr: Çeviri durumunu göstermek için Polylang gereklidir.

en: No translatable post types or Polylang languages were found.
tr: Çevrilebilir yazı türü veya Polylang dili bulunamadı.

en: Review missing Polylang translations and run Auto-translate from one place.
tr: Eksik Polylang çevirilerini inceleyin ve Otomatik çeviriyi tek yerden çalıştırın.

en: Bulk translate selected
tr: Toplu çeviri seçildi

en: Force translate selected
tr: Çevirmeye zorla seçildi

en: Translate all missing
tr: Eksik olanların hepsini çevir

en: Free includes posts and pages. Pro adds enabled custom post types.
tr: Ücretsiz, gönderileri ve sayfaları içerir. Pro, etkinleştirilmiş özel gönderi türlerini ekler.

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Languages
tr: Diller

en: Status
tr: Durum

en: ID: %d
tr: Kimlik: %d

en: View
tr: Görüş

en: %d missing | %d missing
tr[0]: %d eksik
tr[1]: %d eksik

en: Complete
tr: Tamamlamak

en: No source posts were found for the configured post types.
tr: Yapılandırılmış gönderi türleri için kaynak gönderi bulunamadı.

en: SkyLang Auto Translator requires Polylang to be installed and active.
tr: SkyLang Auto Translator, Polylang'ın kurulu ve aktif olmasını gerektirir.

en: Auto-translate
tr: Otomatik çeviri

en: Polylang default language is not configured.
tr: Polylang varsayılan dili yapılandırılmamış.

note: translators: %s: default language slug
en: No %s version exists for this post. Please create or restore it before running Auto-translate.
tr: Bu yazı için %s sürümü mevcut değil. Lütfen Otomatik Çeviri'yi çalıştırmadan önce bunu oluşturun veya geri yükleyin.

en: Translation already exists and is not in trash.
tr: Çeviri zaten mevcut ve çöp kutusunda değil.

en: Invalid nonce.
tr: Geçersiz bir kez.

note: translators: %d: number of translations created
en: %d new translation created. | %d new translations created.
tr[0]: %d yeni çeviri oluşturuldu.
tr[1]: %d yeni çeviri oluşturuldu.

note: translators: %d: number of posts selected for translation
en: Bulk translation started for %d post. | Bulk translation started for %d posts.
tr[0]: %d gönderi için toplu çeviri başlatıldı.
tr[1]: %d gönderi için toplu çeviri başlatıldı.

en: 🎉 SkyLang Auto Translator is working hard!
tr: 🎉 SkyLang Otomatik Tercüman çok çalışıyor!

en: SkyLang has successfully translated 5+ posts! If we're saving you time, would you mind leaving a 5-star review? It helps us keep the free version alive and improving!
tr: SkyLang 5'ten fazla gönderiyi başarıyla çevirdi! Size zaman kazandırıyorsak, 5 yıldızlı bir inceleme bırakır mısınız? Ücretsiz sürümü canlı tutmamıza ve geliştirmemize yardımcı oluyor!

en: Sure, I'd love to leave a review
tr: Elbette, bir inceleme bırakmak isterim

en: Maybe Later
tr: Belki Daha Sonra

en: Polylang is not active. Please install and activate Polylang first.
tr: Polylang aktif değil. Lütfen önce Polylang'ı kurup etkinleştirin.

en: API key cannot be empty.
tr: API anahtarı boş olamaz.

en: Network error connecting to Google API. Please check your connection.
tr: Google API'sine bağlanırken ağ hatası. Lütfen bağlantınızı kontrol edin.

en: API key verified successfully!
tr: API anahtarı başarıyla doğrulandı!

en: Invalid API key.
tr: Geçersiz API anahtarı.

en: Could not verify API key. Please try again.
tr: API anahtarı doğrulanamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: No API key found. Please go back to step 2.
tr: API anahtarı bulunamadı. Lütfen 2. adıma geri dönün.

en: Network error fetching models.
tr: Modelleri getirirken ağ hatası oluştu.

en: Failed to fetch models.
tr: Modeller getirilemedi.

en: Model validation failed: %s
tr: Model doğrulaması başarısız oldu: %s

en: Missing text or target language.
tr: Eksik metin veya hedef dil.

en: No API key configured. Please go back and enter your Gemini API key.
tr: Hiçbir API anahtarı yapılandırılmadı. Lütfen geri dönün ve Gemini API anahtarınızı girin.

en: Gemini 3.1 Pro Preview – Enhanced thinking and reasoning
tr: Gemini 3.1 Pro Önizleme – Gelişmiş düşünme ve muhakeme

en: Gemini Flash Latest – Always the fastest stable release
tr: Gemini Flash En Son – Her zaman en hızlı kararlı sürüm

en: Gemini 3.1 Flash-Lite Preview – Lightest fast model
tr: Gemini 3.1 Flash-Lite Önizlemesi – En hafif hızlı model

en: Gemini 2.5 Pro – Advanced reasoning, multimodal
tr: Gemini 2.5 Pro – Gelişmiş akıl yürütme, çok modlu

en: Gemini 2.5 Flash – Adaptive thinking, cost efficiency
tr: Gemini 2.5 Flash – Uyarlanabilir düşünme, maliyet verimliliği

en: Gemini 2.5 Flash-Lite Preview
tr: Gemini 2.5 Flash-Lite Önizlemesi

en: Custom Model
tr: Özel Model

en: Pro
tr: Profesyonel

en: Finish
tr: Sona ermek

en: Welcome to SkyLang!
tr: SkyLang'a hoş geldiniz!

en: Let's get your site ready for automatic translations. First, we'll detect the languages configured in Polylang.
tr: Sitenizi otomatik çevirilere hazırlayalım. Öncelikle Polylang'da yapılandırılmış dilleri tespit edeceğiz.

en: Test Your Setup
tr: Kurulumunuzu Test Edin

en: Try a quick translation to make sure everything is working. This step is optional — you can skip it.
tr: Her şeyin çalıştığından emin olmak için hızlı bir çeviri yapmayı deneyin. Bu adım isteğe bağlıdır; atlayabilirsiniz.

en: Text to translate
tr: Çevrilecek metin

en: Hello, welcome to my website!
tr: Merhaba, web siteme hoş geldiniz!

en: Translate to
tr: Çevir

en: Unlock context-aware translation with SkyLang Pro
tr: SkyLang Pro ile bağlama duyarlı çevirinin kilidini açın

en: Google Translate is great for simple text, but it only sees the current string. It does not understand the string before or after it. SkyLang Pro adds Google Gemini, OpenAI, and Claude so translations stay natural in menus, buttons, and unsupported languages.
tr: Google Çeviri basit metinler için harikadır ancak yalnızca geçerli dizeyi görür. Kendisinden önceki veya sonraki dizeyi anlamıyor. SkyLang Pro, Google Gemini, OpenAI ve Claude'u ekleyerek menülerde, düğmelerde ve desteklenmeyen dillerde çevirilerin doğal kalmasını sağlar.

en: Fast for simple text, but limited when the meaning depends on nearby UI.
tr: Basit metinler için hızlıdır ancak anlam yakındaki kullanıcı arayüzüne bağlı olduğunda sınırlıdır.

en: Translates the current text only
tr: Yalnızca geçerli metni çevirir

en: Does not understand before or after strings
tr: Dizelerden öncesini veya sonrasını anlamıyor

en: May fail on unsupported language formats
tr: Desteklenmeyen dil formatlarında başarısız olabilir

en: Uses Google Gemini, OpenAI, and Claude for better translation quality.
tr: Daha iyi çeviri kalitesi için Google Gemini, OpenAI ve Claude'u kullanır.

en: Understands menus, labels, and surrounding context
tr: Menüleri, etiketleri ve çevreleyen bağlamı anlar

en: Translates unsupported-language cases more reliably
tr: Desteklenmeyen dil örneklerini daha güvenilir bir şekilde çevirir

en: Delivers more natural results for short UI text
tr: Kısa kullanıcı arayüzü metni için daha doğal sonuçlar sunar

en: Menu translation with context
tr: Bağlamlı menü çevirisi

en: For a website menu, “Home” should mean the homepage. Google Translate can read it literally, while the AI Engine understands the surrounding navigation and translates the intended meaning.
tr: Bir web sitesi menüsü için “Ana Sayfa” ana sayfa anlamına gelmelidir. Google Çeviri bunu tam anlamıyla okuyabilir, Yapay Zeka Motoru ise çevredeki gezinmeyi anlar ve amaçlanan anlamı çevirir.

en: Literal text-only translation.
tr: Salt metin çevirisi.

en: Context-aware translation for a homepage menu item.
tr: Bir ana sayfa menü öğesi için bağlama duyarlı çeviri.

en: Google Gemini, OpenAI, and Claude access
tr: Google Gemini, OpenAI ve Claude erişimi

en: Custom Post Type translations
tr: Özel Gönderi Türü çevirileri

en: Native String Translation UI
tr: Yerel Dize Çevirisi Kullanıcı Arayüzü

en: Premium 24/7 Priority Support
tr: Premium 7/24 Öncelikli Destek

en: Pro is Active!
tr: Pro Aktif!

en: You're running SkyLang Pro. All premium features are unlocked and ready to use.
tr: SkyLang Pro'yu çalıştırıyorsunuz. Tüm premium özelliklerin kilidi açıktır ve kullanıma hazırdır.

en: You're All Set!
tr: Tamamen Hazırsınız!

en: SkyLang is ready to translate your content. If you enjoy the plugin, we'd love a quick rating — it really helps!
tr: SkyLang içeriğinizi çevirmeye hazır. Eklentiyi beğendiyseniz hızlı bir derecelendirme isteriz; gerçekten yardımcı olur!

en: Leave a Review on WordPress.org
tr: WordPress.org'da Bir İnceleme Yazın

en: Go to Dashboard
tr: Kontrol Paneline Git

en: Visit Our Website
tr: Web Sitemizi Ziyaret Edin

en: Back
tr: Geri

en: Skip
tr: Atlamak
