Serial Codes Generator and Validator 2.9.0 - en to ro_RO translation catalogue (557 entries)

en: #1001 code missing
ro_RO: #1001 cod lipsă

en: #1002a code not in list
ro_RO: #1002a codul nu se află în listă

en: #101 name missing
ro_RO: #101 numele lipsește

en: #102 name missing
ro_RO: #102 numele lipsește

en: #103 id missing
ro_RO: #103 ID-ul lipsește

en: #104 id is missing
ro_RO: #104 ID-ul lipsește

en: #105 not found
ro_RO: #105 nu a fost găsit

en: #106 id is missing
ro_RO: #106 ID-ul lipsește

en: #108 too many codes. Unlimited codes only with premium
ro_RO: #108 Prea multe coduri. Coduri nelimitate doar cu versiunea premium

en: #201 code missing
ro_RO: #201 cod lipsă

en: #202 code missing
ro_RO: #202 cod lipsă

en: #203 code empty
ro_RO: #203 cod gol

en: #204 code not found
ro_RO: #204 cod negăsit

en: #205 code exists already
ro_RO: #205 codul există deja

en: #206 code missing
ro_RO: #206 cod lipsă

en: #207 code is missing
ro_RO: #207 codul lipsește

en: #208 too many codes. Unlimited codes only with premium
ro_RO: #208 Prea multe coduri. Coduri nelimitate doar cu versiunea premium

en: #209 ids are missing
ro_RO: #209 ID-urile lipsesc

en: #210 ids must be an array
ro_RO: #210 ID-urile trebuie să fie un array

en: #211 codes missing
ro_RO: #211 coduri lipsă

en: #212 codes must be an array
ro_RO: #212 codurile trebuie să fie un array

en: #220 id of code empty
ro_RO: #220 ID-ul codului este gol

en: #221 code not found
ro_RO: #221 cod negăsit

en: #601 code could not be generated and stored
ro_RO: #601 codul nu a putut fi generat și salvat

en: #602 list id invalid
ro_RO: #602 ID-ul listei este invalid

en: #9001 premium is not active
ro_RO: #9001 versiunea premium nu este activă

en: #9002 premium action is missing
ro_RO: #9002 acțiunea premium lipsește

en: #9101 code is missing
ro_RO: #9101 codul lipsește

en: #9201 code missing
ro_RO: #9201 cod lipsă

en: #9202 value missing
ro_RO: #9202 valoare lipsă

en: #9205 code not correct
ro_RO: #9205 cod incorect

en: #9206 code expired
ro_RO: #9206 cod expirat

en: #9207 code already taken
ro_RO: #9207 cod deja utilizat

en: #9221 code missing
ro_RO: #9221 cod lipsă

en: #9222 code missing
ro_RO: #9222 cod lipsă

en: #9231 code missing
ro_RO: #9231 cod lipsă

en: #9232 not found
ro_RO: #9232 nu a fost găsit

en: #9233 code missing
ro_RO: #9233 cod lipsă

en: #9234 not found
ro_RO: #9234 nu a fost găsit

en: #9301 ticket id not found
ro_RO: #9301 ID-ul biletului nu a fost găsit

en: #9302 ticket id not correct
ro_RO: #9302 ID-ul biletului nu este corect

en: #9401 CSV file for list is missing
ro_RO: #9401 fișierul CSV pentru listă lipsește

en: #9402 List could not be created or loaded
ro_RO: #9402 Lista nu a putut fi creată sau încărcată

en: #9403 name column missing
ro_RO: #9403 coloana de nume lipsește

en: #9601 code is missing
ro_RO: #9601 codul lipsește

en: #9602 order id is missing
ro_RO: #9602 ID-ul comenzii lipsește

en: #9611 code is missing
ro_RO: #9611 codul lipsește

en: #9621 code is missing
ro_RO: #9621 codul lipsește

en: #9622 code is missing
ro_RO: #9622 codul lipsește

en: #9623 code is missing
ro_RO: #9623 codul lipsește

en: #9624 code is not bound to an order
ro_RO: #9624 codul nu este asociat unei comenzi

en: #9625 WooCommerce missing or not active
ro_RO: #9625 WooCommerce lipsește sau nu este activ

en: #9625 code is missing
ro_RO: #9625 codul lipsește

en: #9999 DB needed
ro_RO: #9999 baza de date este necesară

en: 1 or 0 to deactivate or activate the redirect option for this list
ro_RO: 1 sau 0 pentru a dezactiva sau activa opțiunea de redirecționare pentru această listă

en: 1 or 0 to hide or display the redirect button
ro_RO: 1 sau 0 pentru a ascunde sau afișa butonul de redirecționare

en: Access
ro_RO: Acces

en: Activate redirect the user after a valid code found.
ro_RO: Activați redirecționarea utilizatorului după găsirea unui cod valid.

en: Activate the purchase restrictions of product sales without a valid and unused serial code.
ro_RO: Activați restricțiile de achiziție pentru vânzările de produse fără un cod serial valid și neutilizat.

en: Activate webhooks to call a service with the validation check.
ro_RO: Activați webhook-urile pentru a apela un serviciu cu verificarea de validare.

en: Add
ro_RO: Adăugare

en: Add Code
ro_RO: Adăugare cod

en: Add List
ro_RO: Adăugare listă

en: After how many letters?
ro_RO: După câte litere?

en: After which successful 'confirmed' check, should the code be marked as used?
ro_RO: După câte verificări 'confirmate' reușite trebuie codul marcat ca utilizat?

en: Aktiv:
ro_RO: Activ:

en: All
ro_RO: Toate

en: Allow only logged in wordpress user to enter a serial code
ro_RO: Permiteți doar utilizatorilor WordPress autentificați să introducă un cod serial

en: Allow only specific roles access to the admin area
ro_RO: Permiteți accesul la zona de administrare doar pentru anumite roluri

en: Allow the specific role to access
ro_RO: Permiteți rolului selectat accesul

en: Allow your users to register themself for a code.
ro_RO: Permiteți utilizatorilor să se înregistreze pentru un cod.

en: Amount of letter needed
ro_RO: Numărul de litere necesar

en: Amount of letters has to be higher
ro_RO: Numărul de litere trebuie să fie mai mare

en: Amount:
ro_RO: Cantitate:

en: Are you sure you want to reset all options to their default values? This cannot be undone.
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să resetați toate opțiunile la valorile implicite? Această acțiune nu poate fi anulată.

en: Are you sure, you want to delete all selected codes?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți toate codurile selectate?

en: Are you sure, you want to delete this code?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți acest cod?

en: Are you sure, you want to delete this list?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să ștergeți această listă?

en: Ascending
ro_RO: Crescător

en: Assign to this code list
ro_RO: Atribuire la această listă de coduri

en: Back to overview
ro_RO: Înapoi la prezentarea generală

en: Basic DB Version
ro_RO: Versiune DB de bază

en: Basic Plugin Version
ro_RO: Versiune plugin de bază

en: Billing Email:
ro_RO: Email facturare:

en: Both
ro_RO: Ambele

en: Bulk Action
ro_RO: Acțiune în masă

en: Button to click for the user to be forwarded
ro_RO: Buton pentru redirecționarea utilizatorului

en: CVV - use 4 digits for best results
ro_RO: CVV - utilizați 4 cifre pentru cele mai bune rezultate

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: Change History
ro_RO: Istoricul modificărilor

en: Changed By
ro_RO: Modificat de

en: Changes will trigger the webhook, if activated.
ro_RO: Modificările vor declanșa webhook-ul, dacă este activat.

en: Choose CSV file
ro_RO: Alegeți fișier CSV

en: Choose a file suffix
ro_RO: Alegeți o extensie de fișier

en: Choose a sorting direction
ro_RO: Alegeți o direcție de sortare

en: Choose a sorting field
ro_RO: Alegeți un câmp de sortare

en: Choose delimiter of your columns:
ro_RO: Alegeți delimitatorul coloanelor:

en: Choose the delimiter for the column values
ro_RO: Alegeți delimitatorul pentru valorile coloanelor

en: Choose type of codes
ro_RO: Alegeți tipul de coduri

en: Choose your export settings
ro_RO: Alegeți setările de export

en: Clear the code if the order was deleted or a refund triggered
ro_RO: Ștergerea codului dacă comanda a fost ștearsă sau a fost declanșată o rambursare

en: Clear the code list textarea field below to add only the new generated codes
ro_RO: Goliți câmpul text al listei de coduri de mai jos pentru a adăuga doar codurile nou generate

en: Code
ro_RO: Cod

en: Code Display
ro_RO: Afișare cod

en: Code Display:
ro_RO: Afișare cod:

en: Code Generator
ro_RO: Generator de coduri

en: Code Verification Value (CVV):
ro_RO: Valoare de verificare cod (CVV):

en: Code and CVV is not valid
ro_RO: Codul și CVV-ul nu sunt valide

en: Code confirmed
ro_RO: Cod confirmat

en: Code expired
ro_RO: Cod expirat

en: Code is already used
ro_RO: Codul este deja utilizat

en: Code is empty
ro_RO: Codul este gol

en: Code marked as used
ro_RO: Cod marcat ca utilizat

en: Code not found
ro_RO: Cod negăsit

en: Code:
ro_RO: Cod:

en: Codes
ro_RO: Coduri

en: Comma
ro_RO: Virgulă

en: Confirmed count:
ro_RO: Număr confirmări:

en: Copied!
ro_RO: Copiat!

en: Copy the support information below and include it in your email. Remove any critical information if needed.
ro_RO: Copiați informațiile de suport de mai jos și includeți-le în email-ul dumneavoastră. Eliminați informațiile critice dacă este necesar.

en: Copy to Clipboard
ro_RO: Copiere în clipboard

en: Could not create code list. Name exists already.
ro_RO: Lista de coduri nu a putut fi creată. Numele există deja.

en: Created
ro_RO: Creat

en: Created:
ro_RO: Creat:

en: Creation date
ro_RO: Data creării

en: Current Options
ro_RO: Opțiuni curente

en: Customer
ro_RO: Client

en: Date
ro_RO: Dată

en: Default search filter
ro_RO: Filtru de căutare implicit

en: Delete
ro_RO: Ștergere

en: Delete WooCommerce order info for this code
ro_RO: Ștergere informații comandă WooCommerce pentru acest cod

en: Delete WooCommerce purchase code info from order
ro_RO: Ștergere informații cod de achiziție WooCommerce din comandă

en: Delete all selected codes?
ro_RO: Ștergeți toate codurile selectate?

en: Delete code used information
ro_RO: Ștergere informații de utilizare cod

en: Delete registered user information
ro_RO: Ștergere informații utilizator înregistrat

en: Delimiter?
ro_RO: Delimitator?

en: Descending
ro_RO: Descrescător

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Display Additional Information
ro_RO: Afișare informații suplimentare

en: Display QR with URL
ro_RO: Afișare QR cu URL

en: Display QR with code
ro_RO: Afișare QR cu cod

en: Display a column with the name of the buyer
ro_RO: Afișarea unei coloane cu numele cumpărătorului

en: Display bought serial numbers within the user profile
ro_RO: Afișarea numerelor de serie achiziționate în profilul utilizatorului

en: Display code to your loggedin user
ro_RO: Afișarea codului pentru utilizatorul autentificat

en: Display registered information of a code
ro_RO: Afișarea informațiilor de înregistrare ale unui cod

en: Display registered serial numbers within the user profile
ro_RO: Afișarea numerelor de serie înregistrate în profilul utilizatorului

en: Display the amount of successful checks.
ro_RO: Afișarea numărului de verificări reușite.

en: Display the assigned code list description if the serial code was confirmed.
ro_RO: Afișarea descrierii listei de coduri atribuite dacă codul serial a fost confirmat.

en: Display the collected information of a registration to a code.
ro_RO: Afișarea informațiilor colectate ale unei înregistrări la un cod.

en: Display the first successful check date.
ro_RO: Afișarea datei primei verificări reușite.

en: Display the last successful check date.
ro_RO: Afișarea datei ultimei verificări reușite.

en: Display the prefix text always.
ro_RO: Afișarea textului prefix întotdeauna.

en: Displays the label and amount of the successful validations
ro_RO: Afișează eticheta și numărul validărilor reușite

en: Displays the label and date of the first successful validation, if not empty.
ro_RO: Afișează eticheta și data primei validări reușite, dacă nu este goală.

en: Displays the label and date of the last successful validation, if not empty.
ro_RO: Afișează eticheta și data ultimei validări reușite, dacă nu este goală.

en: Do not print the serial code CVV on the PDF invoice woocommerce purchase.
ro_RO: Nu afișați CVV-ul codului serial pe factura PDF a achiziției WooCommerce.

en: Do not print the serial code CVV on the email 'customer completed order'.
ro_RO: Nu afișați CVV-ul codului serial în email-ul 'comandă finalizată'.

en: Do not print the serial code on the PDF invoice woocommerce purchase.
ro_RO: Nu afișați codul serial pe factura PDF a achiziției WooCommerce.

en: Do not print the used restriction serial code on the PDF invoice woocommerce purchase.
ro_RO: Nu afișați codul serial de restricție utilizat pe factura PDF a achiziției WooCommerce.

en: Do not put the serial code in the email 'customer completed order'.
ro_RO: Nu includeți codul serial în email-ul 'comandă finalizată'.

en: Do not redirect the user.
ro_RO: Nu redirecționați utilizatorul.

en: Do not show the button and redirect immediately. Overrules the global settings.
ro_RO: Nu afișați butonul și redirecționați imediat. Suprascrie setările globale.

en: Do you really want to remove the image information from this option?
ro_RO: Doriți cu adevărat să eliminați informațiile imaginii din această opțiune?

en: Do you really want to try to repair your database table definitions? It should be safe, but only needed in very rare cases.
ro_RO: Doriți cu adevărat să încercați să reparați definițiile tabelelor bazei de date? Ar trebui să fie sigur, dar este necesar doar în cazuri foarte rare.

en: Do you want to delete?
ro_RO: Doriți să ștergeți?

en: ERROR:
ro_RO: EROARE:

en: Each 'confirmed' code will be marked as used
ro_RO: Fiecare cod 'confirmat' va fi marcat ca utilizat

en: Each entry will turn green (successfull stored) or red (NOT OK - duplicat entry on the server).
ro_RO: Fiecare intrare va deveni verde (salvat cu succes) sau roșie (NU OK - intrare duplicat pe server).

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Edit Code
ro_RO: Editare cod

en: Edit List
ro_RO: Editare listă

en: Edit registered user
ro_RO: Editare utilizator înregistrat

en: Edit registered user information
ro_RO: Editare informații utilizator înregistrat

en: Edit requested wordpress user
ro_RO: Editare utilizator WordPress solicitat

en: Edit wordpress user information
ro_RO: Editare informații utilizator WordPress

en: Empty table
ro_RO: Tabel gol

en: Enable QR code scanner on the validation form
ro_RO: Activați scannerul de coduri QR pe formularul de validare

en: Enter a prefix (optional)
ro_RO: Introduceți un prefix (opțional)

en: Enter amount of codes
ro_RO: Introduceți numărul de coduri

en: Enter amount of codes needed
ro_RO: Introduceți numărul de coduri necesare

en: Enter an amount of how many codes you need
ro_RO: Introduceți câte coduri aveți nevoie

en: Enter your row start (0 = from the first)
ro_RO: Introduceți rândul de start (0 = de la primul)

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error 505
ro_RO: Eroare 505

en: Export codes
ro_RO: Export coduri

en: False
ro_RO: Fals

en: Filter for cvv value
ro_RO: Filtrare după valoare CVV

en: Filter for list id
ro_RO: Filtrare după ID listă

en: Filter for order id
ro_RO: Filtrare după ID comandă

en: Filter for product id
ro_RO: Filtrare după ID produs

en: Filter for registered user id
ro_RO: Filtrare după ID utilizator înregistrat

en: Filter for status (1:active, 0:inactive, 2:stolen)
ro_RO: Filtrare după status (1:activ, 0:inactiv, 2:furat)

en: First successful validation IP:
ro_RO: IP-ul primei validări reușite:

en: First successful validation at:
ro_RO: Prima validare reușită la:

en: For the Code List for sale restriction the plugin requires WooCommerce %1$s or greater to be installed and active. WooCommerce %2$s is not supported.
ro_RO: Pentru lista de coduri pentru restricția de vânzare, pluginul necesită WooCommerce %1$s sau mai nou să fie instalat și activ. WooCommerce %2$s nu este suportat.

en: For the validator form. This will contain the user input - code.
ro_RO: Pentru formularul de validare. Acesta va conține intrarea utilizatorului - codul.

en: Generate Code Verification Value (CVV) for each code
ro_RO: Generare valoare de verificare cod (CVV) pentru fiecare cod

en: Generate codes
ro_RO: Generare coduri

en: Hi Support,
ro_RO: Bună ziua Suport,

en: Home
ro_RO: Acasă

en: IP list checked for this code
ro_RO: Lista IP verificată pentru acest cod

en: If CVV is set, then your user will be asked to enter also the CVV to check the serial code.
ro_RO: Dacă CVV-ul este setat, utilizatorul va fi rugat să introducă și CVV-ul pentru a verifica codul serial.

en: If a role is chosen, then the user with this role is allowed to see the admin area. This will not exclude the 'administrator', if the option is activated.
ro_RO: Dacă este selectat un rol, utilizatorul cu acest rol va putea vedea zona de administrare. Aceasta nu va exclude 'administratorul', dacă opțiunea este activată.

en: If active and a code list is assigned to the code, then the description will be shown to the 'Code confirmed' message
ro_RO: Dacă este activ și o listă de coduri este atribuită codului, descrierea va fi afișată la mesajul 'Cod confirmat'

en: If active and a product in the cart has an active restriction set, then your customer will see an input field for the purchase allowance code<br>If not activated, then the restrictions set on the products are ignored - allows you to pause the purchase restriction feature.
ro_RO: Dacă este activ și un produs din coș are o restricție activă setată, clientul va vedea un câmp de introducere pentru codul de permisiune la achiziție.<br>Dacă nu este activat, restricțiile setate pe produse sunt ignorate - vă permite să puneți în pauză funcția de restricție la achiziție.

en: If active and the user is logged in, then question of 'Register for this code' will be not shown and the 'is stored text' will be displayed immediately.
ro_RO: Dacă este activ și utilizatorul este autentificat, întrebarea 'Înregistrare pentru acest cod' nu va fi afișată și textul 'a fost salvat' va fi afișat imediat.

en: If active and the user is logged in, then the userid will be stored to the registration information.
ro_RO: Dacă este activ și utilizatorul este autentificat, ID-ul utilizatorului va fi salvat în informațiile de înregistrare.

en: If active and the user is not logged in, then the input fields will be disabled.
ro_RO: Dacă este activ și utilizatorul nu este autentificat, câmpurile de introducere vor fi dezactivate.

en: If active, a camera icon will be displayed next to the input field, allowing users to scan QR codes with their device camera. Requires HTTPS.
ro_RO: Dacă este activ, o pictogramă de cameră va fi afișată lângă câmpul de introducere, permițând utilizatorilor să scaneze coduri QR cu camera dispozitivului lor. Necesită HTTPS.

en: If active, a successful checked code will be marked as used and the message for used-code will be displayed instead of the code-confirmed message
ro_RO: Dacă este activ, un cod verificat cu succes va fi marcat ca utilizat iar mesajul pentru codul utilizat va fi afișat în locul mesajului de confirmare a codului

en: If active, each validation request from a user will trigger an URL from the server side to another URL. Be carefull. This could slow down the validation check. It depends how fast your service URLs are responding.<br>The URL can be relative like '/page/' or absolute 'https//domain/url/'.<br><br><b>You can use these placeholder for your URL:</b><ul><li><b>{USERID}</b>: Will be replace with the userid if the user is loggedin or empty</li><li><b>{CODE}</b>: Will be replace with the code (without the delimiters)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Will be replace with the code (WITH the delimiters)</li><li><b>{IP}</b>: The IP address of the user</li><li><b>{LIST}</b>: Name of the list if assigned</li><li><a href='#replacementtags'>More tags here</a></li></ul>
ro_RO: Dacă este activ, fiecare cerere de validare de la un utilizator va declanșa un URL de pe server către un alt URL. Fiți atenți. Aceasta ar putea încetini verificarea de validare. Depinde de cât de rapid răspund URL-urile serviciului dumneavoastră.<br>URL-ul poate fi relativ, cum ar fi '/pagina/' sau absolut 'https//domeniu/url/'.<br><br><b>Puteți utiliza aceste placeholder-e pentru URL-ul dumneavoastră:</b><ul><li><b>{USERID}</b>: Va fi înlocuit cu ID-ul utilizatorului dacă este autentificat sau gol</li><li><b>{CODE}</b>: Va fi înlocuit cu codul (fără delimitatori)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Va fi înlocuit cu codul (CU delimitatori)</li><li><b>{IP}</b>: Adresa IP a utilizatorului</li><li><b>{LIST}</b>: Numele listei dacă este atribuită</li><li><a href='#replacementtags'>Mai multe etichete aici</a></li></ul>

en: If active, the a new serial code will generated using the following settings
ro_RO: Dacă este activ, un nou cod serial va fi generat utilizând următoarele setări

en: If active, the assigned CVV will not be printed on the PDF
ro_RO: Dacă este activ, CVV-ul atribuit nu va fi afișat pe PDF

en: If active, the assigned CVV will not be printed on the email
ro_RO: Dacă este activ, CVV-ul atribuit nu va fi afișat în email

en: If active, the assigned serial code will not be printed on the PDF
ro_RO: Dacă este activ, codul serial atribuit nu va fi afișat pe PDF

en: If active, the assigned serial code will not be put in the email
ro_RO: Dacă este activ, codul serial atribuit nu va fi inclus în email

en: If active, the system will try to use an existing code from the code list that is free. If no free code could be found, a new code will be created and assigned to the purchase.
ro_RO: Dacă este activ, sistemul va încerca să utilizeze un cod existent din lista de coduri care este liber. Dacă nu se găsește niciun cod liber, un cod nou va fi creat și atribuit achiziției.

en: If active, the used serial code will not be printed on the PDF
ro_RO: Dacă este activ, codul serial utilizat nu va fi afișat pe PDF

en: If active, the user of the order will be to register to the code(s) during the order purchase. It will only work, if the order has a user. Guests cannot be assigned to the code, because no user id available.
ro_RO: Dacă este activ, utilizatorul comenzii va fi înregistrat la cod(uri) în timpul achiziției. Funcționează doar dacă comanda are un utilizator. Vizitatorii nu pot fi atribuiți codului, deoarece nu este disponibil un ID de utilizator.

en: If active, the user will be redirected to the URL your provide below, even if the code is registered already and user checking is the same user that is registered to the code. It will not be executed, if the 'one time usage restriction is active'.
ro_RO: Dacă este activ, utilizatorul va fi redirecționat către URL-ul furnizat mai jos, chiar dacă codul este deja înregistrat și utilizatorul care verifică este același utilizator care este înregistrat la cod. Nu va fi executat dacă 'restricția de utilizare unică este activă'.

en: If active, the user will be redirected to the URL your provide below.
ro_RO: Dacă este activ, utilizatorul va fi redirecționat către URL-ul furnizat mai jos.

en: If active, the user will get the option to register with an 'email address' (or your registration value text) to the code. <b>IMPORTANT</b>: If activate, the redirect option will executed after the registration.
ro_RO: Dacă este activ, utilizatorul va primi opțiunea de a se înregistra cu o 'adresă de email' (sau textul valorii de înregistrare) la cod. <b>IMPORTANT</b>: Dacă este activat, opțiunea de redirecționare va fi executată după înregistrare.

en: If active, the wordpress userid will be stored if the user is logged in.
ro_RO: Dacă este activ, ID-ul utilizatorului WordPress va fi salvat dacă utilizatorul este autentificat.

en: If active, then a new column within the admin area for each code will be shown with the billing name. It will also add the billing name to the export. <b>This feature can be very slow.</b>
ro_RO: Dacă este activ, o nouă coloană în zona de administrare va fi afișată cu numele de facturare pentru fiecare cod. De asemenea, va adăuga numele de facturare la export. <b>Această funcție poate fi foarte lentă.</b>

en: If active, then only the administrator and the choosen roles area allowed to access this admin area.
ro_RO: Dacă este activ, doar administratorul și rolurile selectate vor avea acces la această zonă de administrare.

en: If active, your prefix text will be rendered always. Even if the user is not logged in or do not have any serial codes assigned to her yet.
ro_RO: Dacă este activ, textul prefix va fi afișat întotdeauna. Chiar dacă utilizatorul nu este autentificat sau nu are încă coduri seriale atribuite.

en: If left empty, default will be '1'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi '1'

en: If left empty, default will be 'Check'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Verificare'

en: If left empty, default will be 'Code and CVV is not valid'.
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Codul și CVV-ul nu sunt valide'.

en: If left empty, default will be 'Code confirmed'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Cod confirmat'

en: If left empty, default will be 'Code expired'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Cod expirat'

en: If left empty, default will be 'Code is already used'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Codul este deja utilizat'

en: If left empty, default will be 'Code not found'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Cod negăsit'

en: If left empty, default will be 'Code:'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Cod:'

en: If left empty, default will be 'Enter purchase allowance code'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Introduceți codul de permisiune la achiziție'

en: If left empty, default will be 'Enter your email address'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Introduceți adresa de email'

en: If left empty, default will be 'Is registered to a user'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Este înregistrat la un utilizator'

en: If left empty, default will be 'Last successful validation at {VALIDATION-LAST_SUCCESS}'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Ultima validare reușită la {VALIDATION-LAST_SUCCESS}'

en: If left empty, default will be 'Please contact our support for the serial code'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Vă rugăm contactați suportul nostru pentru codul serial'

en: If left empty, default will be 'Please contact support for further investigation'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Vă rugăm contactați suportul pentru investigații suplimentare'

en: If left empty, default will be 'Please enter your CVV for this serial code'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Vă rugăm introduceți CVV-ul pentru acest cod serial'

en: If left empty, default will be 'Product stolen'. You coud set it to be more precise e.g.: 'The serial number is reported as stolen'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Produs furat'. Puteți seta un mesaj mai precis, de ex.: 'Numărul de serie este raportat ca furat'

en: If left empty, default will be 'Purchase Code:'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Cod de achiziție:'

en: If left empty, default will be 'Register for this code'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Înregistrare pentru acest cod'

en: If left empty, default will be 'Successful validation at {VALIDATION-FIRST_SUCCESS}'. The placeholder {VALIDATION-FIRST_SUCCESS} will be replace with the data. If you do not enter the placeholder, then the data will be added at the end of the label.
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Validare reușită la {VALIDATION-FIRST_SUCCESS}'. Placeholder-ul {VALIDATION-FIRST_SUCCESS} va fi înlocuit cu datele. Dacă nu introduceți placeholder-ul, datele vor fi adăugate la sfârșitul etichetei.

en: If left empty, default will be 'This code was already {CONFIRMEDCOUNT} times validated'. The placeholder {CONFIRMEDCOUNT} will be replace with the amount. If you do not enter the placeholder, then the amount will be added at the end of the label.
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Acest cod a fost deja validat de {CONFIRMEDCOUNT} ori'. Placeholder-ul {CONFIRMEDCOUNT} va fi înlocuit cu numărul. Dacă nu introduceți placeholder-ul, numărul va fi adăugat la sfârșitul etichetei.

en: If left empty, default will be 'This product can only be purchased with a code'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Acest produs poate fi achiziționat doar cu un cod'

en: If left empty, default will be 'XXYYYZZ'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'XXYYYZZ'

en: If left empty, default will be 'Y/m/d'. Using the php date function format. Y=year, m=month, d=day H:hours, i:minutes, s=seconds
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Y/m/d'. Utilizează formatul funcției PHP de dată. Y=an, m=lună, d=zi H:ore, i:minute, s=secunde

en: If left empty, default will be 'You need to log in to use the serial code validator'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Trebuie să vă autentificați pentru a utiliza validatorul de coduri seriale'

en: If left empty, default will be 'Your code is registered to you'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'Codul dumneavoastră este înregistrat pe numele dumneavoastră'

en: If left empty, default will be 'white'
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi 'white'

en: If left empty, default will be <span style='color:#007bff;'>'#007bff'</span>
ro_RO: Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi <span style='color:#007bff;'>'#007bff'</span>

en: If not empty, it will be added one line above the registered information to the code
ro_RO: Dacă nu este gol, va fi adăugat o linie deasupra informațiilor de înregistrare ale codului

en: If not empty, it will be added one line below the registered information to the code
ro_RO: Dacă nu este gol, va fi adăugat o linie sub informațiile de înregistrare ale codului

en: If someone used the restriction key, it will be marked as used and cannot be used anymore.
ro_RO: Dacă cineva a utilizat cheia de restricție, aceasta va fi marcată ca utilizată și nu va mai putea fi folosită.

en: If the list already exists then it will be updated.
ro_RO: Dacă lista există deja, va fi actualizată.

en: If the order is deleted or the status is set to 'refund', then the WooCommerce order information is removed from the code. If the option 'one time usage' is active, then the code will be unmarked as used.
ro_RO: Dacă comanda este ștearsă sau statusul este setat la 'rambursare', informațiile comenzii WooCommerce sunt eliminate din cod. Dacă opțiunea 'utilizare unică' este activă, codul va fi demarcat ca utilizat.

en: If the same list name will be used in the same file, then the description will be updated with the last line and the serials are added. No serials are removed from the list.
ro_RO: Dacă același nume de listă este utilizat în același fișier, descrierea va fi actualizată cu ultima linie și serialele sunt adăugate. Nicio serie nu este eliminată din listă.

en: If the user has more than one code assigned to her, then this text will be used to seperate them for display the codes. If left empty, then it will be ', ' as a default.
ro_RO: Dacă utilizatorul are mai mult de un cod atribuit, acest text va fi utilizat pentru a le separa la afișarea codurilor. Dacă este lăsat gol, valoarea implicită va fi ', '.

en: If you want to add the CVV number then separate your serial code with (;) and append your CVV number.
ro_RO: Dacă doriți să adăugați numărul CVV, separați codul serial cu (;) și adăugați numărul CVV.

en: Import Complete
ro_RO: Import finalizat

en: Import Error
ro_RO: Eroare de import

en: Import List
ro_RO: Import listă

en: Import Options
ro_RO: Import opțiuni

en: Import process finished
ro_RO: Procesul de import finalizat

en: Imported:
ro_RO: Importat:

en: Importing
ro_RO: Se importă

en: In the textarea below you will find all the successful stored codes.
ro_RO: În câmpul text de mai jos veți găsi toate codurile salvate cu succes.

en: Invalid JSON file.
ro_RO: Fișier JSON invalid.

en: Invalid options file: missing options data.
ro_RO: Fișier de opțiuni invalid: date de opțiuni lipsă.

en: Is Ticket
ro_RO: Este bilet

en: Is registered to a user
ro_RO: Este înregistrat la un utilizator

en: It will work, but no updates are possible for the premium plugin after the expiration date.
ro_RO: Va funcționa, dar nu vor fi posibile actualizări pentru pluginul premium după data de expirare.

en: Last successful validation IP:
ro_RO: IP-ul ultimei validări reușite:

en: Last successful validation at:
ro_RO: Ultima validare reușită la:

en: Letter exclusion
ro_RO: Excludere litere

en: Letter style
ro_RO: Stil litere

en: Limit export to code list
ro_RO: Limitare export la lista de coduri

en: List
ro_RO: Listă

en: List name
ro_RO: Nume listă

en: Lists
ro_RO: Liste

en: Lists of codes
ro_RO: Liste de coduri

en: Logged in user only
ro_RO: Doar utilizatori autentificați

en: Lowercase
ro_RO: Litere mici

en: Mark immediately as used - one time usage
ro_RO: Marcare imediată ca utilizat - utilizare unică

en: Mark the used restriction serial as used
ro_RO: Marcarea seriei de restricție utilizate ca utilizată

en: NEW
ro_RO: NOU

en: NOTE:
ro_RO: NOTĂ:

en: Name
ro_RO: Nume

en: Network Home
ro_RO: Pagina principală rețea

en: New Value
ro_RO: Valoare nouă

en: No
ro_RO: Nu

en: No code will be deleted. Just the list.
ro_RO: Niciun cod nu va fi șters. Doar lista.

en: No registration to this code done
ro_RO: Nicio înregistrare efectuată pentru acest cod

en: No role execept Administrator allowed
ro_RO: Niciun rol nu este permis în afară de Administrator

en: None
ro_RO: Niciunul

en: Not OK:
ro_RO: Nu OK:

en: Not used - still available
ro_RO: Neutilizat - încă disponibil

en: Note:
ro_RO: Notă:

en: Numbers
ro_RO: Numere

en: Numbers needed?
ro_RO: Numere necesare?

en: Numbers options
ro_RO: Opțiuni numere

en: Offset for each number
ro_RO: Offset pentru fiecare număr

en: Old Value
ro_RO: Valoare veche

en: Old value:
ro_RO: Valoare veche:

en: On Email: Text or letter to be used to be used as a seperator for codes of the user.
ro_RO: În email: Text sau caracter care va fi utilizat ca separator pentru codurile utilizatorului.

en: On PDF invoice: Text or letter to be used to be used as a seperator for codes of the user.
ro_RO: Pe factura PDF: Text sau caracter care va fi utilizat ca separator pentru codurile utilizatorului.

en: One code per line and/or comma-separated (,).
ro_RO: Un cod pe linie și/sau separat prin virgulă (,).

en: One time code check
ro_RO: Verificare unică a codului

en: Only if filled out, the button will be displayed. If you left this field empty, then the user will be redirected immediately if the code is valid, without a button to click.
ro_RO: Doar dacă este completat, butonul va fi afișat. Dacă lăsați acest câmp gol, utilizatorul va fi redirecționat imediat dacă codul este valid, fără un buton de apăsat.

en: Only numbers
ro_RO: Doar numere

en: Only triggered, if not empty.
ro_RO: Se declanșează doar dacă nu este gol.

en: Open Email
ro_RO: Deschidere email

en: Option
ro_RO: Opțiune

en: Options
ro_RO: Opțiuni

en: Or the value of the global setting
ro_RO: Sau valoarea setării globale

en: Order ID:
ro_RO: ID comandă:

en: Order Id
ro_RO: ID comandă

en: Order Status:
ro_RO: Status comandă:

en: Order from:
ro_RO: Comandă de la:

en: Order item serial changed to ticket with ticket number: %s
ro_RO: Seria articolului din comandă schimbată în bilet cu numărul: %s

en: OrderId
ro_RO: ID comandă

en: Organize your codes in lists. You can assign codes to a list.
ro_RO: Organizați-vă codurile în liste. Puteți atribui coduri unei liste.

en: Output
ro_RO: Ieșire

en: Overrule
ro_RO: Suprascriere

en: Overrule the serial code format settings.
ro_RO: Suprascrierea setărilor de format ale codului serial.

en: Pipe
ro_RO: Bară verticală

en: Please contact support for further investigation
ro_RO: Vă rugăm contactați suportul pentru investigații suplimentare

en: Please find my system information below:
ro_RO: Mai jos găsiți informațiile mele de sistem:

en: Please select at least one code first.
ro_RO: Vă rugăm selectați cel puțin un cod mai întâi.

en: Premium DB Version
ro_RO: Versiune DB premium

en: Premium Plugin Version
ro_RO: Versiune plugin premium

en: Premium Serial
ro_RO: Serie premium

en: Product Id:
ro_RO: ID produs:

en: Product is stolen
ro_RO: Produsul este furat

en: Product:
ro_RO: Produs:

en: QR code
ro_RO: Cod QR

en: QR with URL and code
ro_RO: QR cu URL și cod

en: QR with code
ro_RO: QR cu cod

en: Record wordpress userid
ro_RO: Înregistrare ID utilizator WordPress

en: Redirect already registered codes and the user is the same.
ro_RO: Redirecționarea codurilor deja înregistrate dacă utilizatorul este același.

en: Redirect user is deactivated in the option.
ro_RO: Redirecționarea utilizatorului este dezactivată în opțiuni.

en: Register by wordpress user:
ro_RO: Înregistrat de utilizatorul WordPress:

en: Register by wordpress userid:
ro_RO: Înregistrat de ID-ul utilizatorului WordPress:

en: Register user to code
ro_RO: Înregistrare utilizator la cod

en: Register user to the purchased code.
ro_RO: Înregistrarea utilizatorului la codul achiziționat.

en: Register value:
ro_RO: Valoare de înregistrare:

en: Registered user
ro_RO: Utilizator înregistrat

en: Registered value
ro_RO: Valoare înregistrată

en: Registered wordpress userid
ro_RO: ID utilizator WordPress înregistrat

en: Renew now
ro_RO: Reînnoiește acum

en: Repair Tables
ro_RO: Reparare tabele

en: Repair database tables?
ro_RO: Reparare tabele bază de date?

en: Repaired
ro_RO: Reparat

en: Replacement Tags
ro_RO: Etichete de înlocuire

en: Request by wordpress user:
ro_RO: Solicitat de utilizatorul WordPress:

en: Request from IP:
ro_RO: Cerere de la IP:

en: Request from:
ro_RO: Cerere de la:

en: Requested wordpress userid
ro_RO: ID utilizator WordPress solicitat

en: Reset All Options
ro_RO: Resetare toate opțiunile

en: Reset to Default
ro_RO: Resetare la implicit

en: Reuse codes from the code list assigned to the woocommerce product, that are not already used by a woocommerce purchase.
ro_RO: Reutilizarea codurilor din lista de coduri atribuită produsului WooCommerce, care nu sunt deja utilizate de o achiziție WooCommerce.

en: Revert
ro_RO: Revenire

en: Revert Option
ro_RO: Revenire opțiune

en: Revert option
ro_RO: Revenire opțiune

en: Scan QR Code
ro_RO: Scanare cod QR

en: Scroll down and wait for all to finish.
ro_RO: Derulați în jos și așteptați finalizarea.

en: Scroll to top
ro_RO: Derulare la început

en: Security check failed
ro_RO: Verificarea de securitate a eșuat

en: Semicolon
ro_RO: Punct și virgulă

en: Serial Code
ro_RO: Cod serial

en: Serial Code Generator: Input element cannot be found. Please check your inputid-value on the shortcode
ro_RO: Generator coduri seriale: Elementul de intrare nu poate fi găsit. Vă rugăm verificați valoarea inputid în shortcode

en: Serial Code Generator: Output element cannot be found. Please check your outputid-value on the shortcode
ro_RO: Generator coduri seriale: Elementul de ieșire nu poate fi găsit. Vă rugăm verificați valoarea outputid în shortcode

en: Serial Code Generator: Trigger not found. Please check your triggerid-value on the shortcode
ro_RO: Generator coduri seriale: Trigger-ul nu a fost găsit. Vă rugăm verificați valoarea triggerid în shortcode

en: Serial Code List ID
ro_RO: ID listă coduri seriale

en: Serial Codes Numbers
ro_RO: Numere de serie

en: Serial Codes Registered
ro_RO: Coduri seriale înregistrate

en: Serial Infos for Product
ro_RO: Informații seriale pentru produs

en: Serials
ro_RO: Seriale

en: Serials options
ro_RO: Opțiuni seriale

en: Set a range
ro_RO: Setare interval

en: Set new expiration date: %1$s to %2$s for purchased item %3$dx %4$s.
ro_RO: Dată de expirare nouă setată: %1$s la %2$s pentru articolul achiziționat %3$dx %4$s.

en: Set the serial code formatter pattern for new sales.
ro_RO: Setați modelul de formatare a codului serial pentru vânzări noi.

en: Show Product
ro_RO: Afișare produs

en: Show in WooCommerce Orders
ro_RO: Afișare în comenzile WooCommerce

en: Site URL
ro_RO: URL site

en: Skip asking for the registration value, if the user is logged in
ro_RO: Omiteți cererea valorii de înregistrare dacă utilizatorul este autentificat

en: Some systems are slow and the connection timeout interupts the export, if you have too many codes. In that case, you can export your codes in several steps. e.g. 0 and 20000 amount and then 20001 and 20000 amount.
ro_RO: Unele sisteme sunt lente și timeout-ul conexiunii întrerupe exportul dacă aveți prea multe coduri. În acest caz, puteți exporta codurile în mai mulți pași, de ex. 0 și 20000 cantitate și apoi 20001 și 20000 cantitate.

en: Space
ro_RO: Spațiu

en: Start number
ro_RO: Număr de start

en: Store Codes on Server
ro_RO: Salvare coduri pe server

en: Store codes
ro_RO: Salvare coduri

en: Successfull stored codes
ro_RO: Coduri salvate cu succes

en: Support Contact
ro_RO: Contact suport

en: Support Info
ro_RO: Informații suport

en: Support: Serial Codes Generator
ro_RO: Suport: Generator coduri seriale

en: Tables repair executed at
ro_RO: Repararea tabelelor executată la

en: Text or letter to be used to be used as a seperator for codes of the user.
ro_RO: Text sau caracter care va fi utilizat ca separator pentru codurile utilizatorului.

en: Text that will be added before the code on the PDF invoice.
ro_RO: Textul care va fi adăugat înaintea codului pe factura PDF.

en: Text that will be added before the serial code(s) for the user are displayed.
ro_RO: Textul care va fi adăugat înainte de afișarea codului(codurilor) serial(e) ale utilizatorului.

en: Text that will be added before the used purchase code on the PDF invoice, order table and order details.
ro_RO: Textul care va fi adăugat înaintea codului de achiziție utilizat pe factura PDF, tabelul comenzilor și detaliile comenzii.

en: Text that will be displayed as the placeholder text on the code input field.
ro_RO: Textul care va fi afișat ca placeholder în câmpul de introducere a codului.

en: Text that will be displayed below the product title within the WooCommerce cart.
ro_RO: Textul care va fi afișat sub titlul produsului în coșul WooCommerce.

en: Text that will be used, if you do not have <b>premium</b> and run out of free code amount. This text will be added to the WooCoomerce purchase information instead of the code
ro_RO: Textul care va fi utilizat dacă nu aveți versiunea <b>premium</b> și ați epuizat cantitatea de coduri gratuite. Acest text va fi adăugat la informațiile de achiziție WooCommerce în locul codului

en: The IP will be updated too. The requested date will only be changed, if it was not set already.
ro_RO: IP-ul va fi de asemenea actualizat. Data solicitării va fi schimbată doar dacă nu a fost deja setată.

en: The IP will updated too. The registered date will only be changed, if it was not set already.
ro_RO: IP-ul va fi de asemenea actualizat. Data înregistrării va fi schimbată doar dacă nu a fost deja setată.

en: The URL can be relative like '/page/' or absolute 'https//domain/url/'.<br>You can use these placeholder for your URL:<ul><li><b>{USERID}</b>: Will be replaced with the userid if the user is loggedin or empty</li><li><b>{CODE}</b>: Will be replaced with the code (without the delimiters)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Will be replaced with the code (WITH the delimiters)</li><li><b>{IP}</b>: The IP address of the user</li><li><b>{LIST}</b>: Name of the list if assigned</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Description of the assigned list</li><li><a href='#replacementtags'>More tags here</a></li></ul>
ro_RO: URL-ul poate fi relativ, cum ar fi '/pagina/' sau absolut 'https//domeniu/url/'.<br>Puteți utiliza aceste placeholder-e pentru URL-ul dumneavoastră:<ul><li><b>{USERID}</b>: Va fi înlocuit cu ID-ul utilizatorului dacă este autentificat sau gol</li><li><b>{CODE}</b>: Va fi înlocuit cu codul (fără delimitatori)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Va fi înlocuit cu codul (CU delimitatori)</li><li><b>{IP}</b>: Adresa IP a utilizatorului</li><li><b>{LIST}</b>: Numele listei dacă este atribuită</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Descrierea listei atribuite</li><li><a href='#replacementtags'>Mai multe etichete aici</a></li></ul>

en: The URL should be absolute, if you like to provide the generated QR image to your customers. The image can be retrieved within the serial code area. The code detail contains a button for it.<br>You can use these placeholder for your URL:<ul><li><b>{CODE}</b>: Will be replaced with the code (without the delimiters)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Will be replaced with the code (WITH the delimiters)</li><b>{LIST}</b>: Name of the list if assigned</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Description of the assigned list</li><li><a href='#replacementtags'>You could use more tags.</a> But it is not recommend, since the QR code is generated within the admin area.</li></ul>
ro_RO: URL-ul trebuie să fie absolut dacă doriți să furnizați imaginea QR generată clienților dumneavoastră. Imaginea poate fi accesată în zona codurilor seriale. Detaliile codului conțin un buton pentru aceasta.<br>Puteți utiliza aceste placeholder-e pentru URL-ul dumneavoastră:<ul><li><b>{CODE}</b>: Va fi înlocuit cu codul (fără delimitatori)</li><li><b>{CODEDISPLAY}</b>: Va fi înlocuit cu codul (CU delimitatori)</li><b>{LIST}</b>: Numele listei dacă este atribuită</li><li><b>{LIST_DESC}</b>: Descrierea listei atribuite</li><li><a href='#replacementtags'>Puteți utiliza mai multe etichete.</a> Dar nu este recomandat, deoarece codul QR este generat în zona de administrare.</li></ul>

en: This QR image contains:
ro_RO: Această imagine QR conține:

en: Ticket Info
ro_RO: Informații bilet

en: Ticket Number
ro_RO: Număr bilet

en: Ticket number: %1$s for order item of product #%2$d removed.
ro_RO: Număr bilet: %1$s pentru articolul din comandă al produsului #%2$d eliminat.

en: Tools
ro_RO: Instrumente

en: Total codes created:
ro_RO: Total coduri create:

en: Total codes found:
ro_RO: Total coduri găsite:

en: Total codes updated:
ro_RO: Total coduri actualizate:

en: Total lines read:
ro_RO: Total linii citite:

en: Total lines with lists:
ro_RO: Total linii cu liste:

en: Total lists created:
ro_RO: Total liste create:

en: Total lists imported:
ro_RO: Total liste importate:

en: Total lists updated:
ro_RO: Total liste actualizate:

en: Track wordpress userid
ro_RO: Urmărire ID utilizator WordPress

en: True
ro_RO: Adevărat

en: URL for a redirect
ro_RO: URL pentru redirecționare

en: URL for the QR image.
ro_RO: URL pentru imaginea QR.

en: URL to redirect the user, if the code is valid.
ro_RO: URL pentru redirecționarea utilizatorului dacă codul este valid.

en: URL to your service if <b>someone register to this code</b>.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă <b>cineva se înregistrează la acest cod</b>.

en: URL to your service if a code received WooCommerce data, if a 'code was purchased'.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă un cod a primit date WooCommerce, adică dacă un 'cod a fost achiziționat'.

en: URL to your service if an order item is bought using a restriction code.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă un articol din comandă este cumpărat folosind un cod de restricție.

en: URL to your service if the WooCommerce data is removed from the code.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă datele WooCommerce sunt eliminate din cod.

en: URL to your service if the checked code <b>is inactive</b>.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă codul verificat <b>este inactiv</b>.

en: URL to your service if the checked code <b>is invalid</b> (not found).
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă codul verificat <b>este invalid</b> (negăsit).

en: URL to your service if the checked code <b>is valid</b>.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă codul verificat <b>este valid</b>.

en: URL to your service if the checked code is already <b>marked as used and checked again</b>.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă codul verificat este deja <b>marcat ca utilizat și verificat din nou</b>.

en: URL to your service if the checked code is already <b>registered to someone</b>.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă codul verificat este deja <b>înregistrat la cineva</b>.

en: URL to your service if the checked code is valid and is <b>marked to be used the first time</b>.
ro_RO: URL către serviciul dumneavoastră dacă codul verificat este valid și este <b>marcat ca utilizat pentru prima dată</b>.

en: USERID DOES NOT EXIST
ro_RO: ID-UL UTILIZATORULUI NU EXISTĂ

en: Unlimited usage allowed
ro_RO: Utilizare nelimitată permisă

en: Up 100.000 codes generation per run. The limit is to prevent performance issues.
ro_RO: Până la 100.000 de coduri generate per rulare. Limita este pentru a preveni problemele de performanță.

en: Uppercase
ro_RO: Litere mari

en: Use the One-Time-Usage settings for serials
ro_RO: Utilizați setările de utilizare unică pentru seriale

en: Used
ro_RO: Utilizat

en: Used for Order ID:
ro_RO: Utilizat pentru ID comandă:

en: Usefull if your codes are certificatins and you want if somebody type in the code to see who it belongs to.
ro_RO: Util dacă codurile dumneavoastră sunt certificate și doriți ca atunci când cineva introduce codul să vadă cui îi aparține.

en: User profile
ro_RO: Profil utilizator

en: User redirection
ro_RO: Redirecționarea utilizatorului

en: Validation Messages
ro_RO: Mesaje de validare

en: Validator Form
ro_RO: Formular de validare

en: Variation:
ro_RO: Variație:

en: Webhooks
ro_RO: Webhook-uri

en: While storing the codes to the server, it will check if the code is unique and mark the codes, that are not.
ro_RO: La salvarea codurilor pe server, se va verifica dacă codul este unic și se vor marca codurile care nu sunt.

en: Will be overriden if you set the serial code format settings on the product!
ro_RO: Va fi suprascris dacă setați setările de format ale codului serial pe produs!

en: With your QR code value
ro_RO: Cu valoarea codului dumneavoastră QR

en: WooCommerce Order
ro_RO: Comandă WooCommerce

en: WooCommerce Purchase Restriction
ro_RO: Restricție achiziție WooCommerce

en: WooCommerce Subscription Orders
ro_RO: Comenzi abonament WooCommerce

en: WooCommerce not found
ro_RO: WooCommerce negăsit

en: Woocommerce product serial assignment
ro_RO: Atribuire cod serial produs WooCommerce

en: Woocommerce restrict product sale without serial code
ro_RO: WooCommerce restricționare vânzare produs fără cod serial

en: Woocommerce ticket sale
ro_RO: Vânzare bilete WooCommerce

en: Yes
ro_RO: Da

en: You are using the premium version. Many thanks, please enter your serial key within the options
ro_RO: Utilizați versiunea premium. Mulțumim, vă rugăm introduceți cheia serială în opțiuni

en: You can
ro_RO: Puteți

en: You can assign a code list to a product and this will generate or re-use a code from this code list as a ticket serial code It will be printed on the purchase information to the customer.
ro_RO: Puteți atribui o listă de coduri unui produs și aceasta va genera sau reutiliza un cod din această listă ca cod serial de bilet. Va fi afișat pe informațiile de achiziție pentru client.

en: You can display the serial codes assigned to an user with this shortcode <b>[sngmbhSerialcodesValidator_code]</b>.
ro_RO: Puteți afișa codurile seriale atribuite unui utilizator cu acest shortcode <b>[sngmbhSerialcodesValidator_code]</b>.

en: You can export your current settings first.
ro_RO: Puteți exporta mai întâi setările curente.

en: You can generate QR code images for your serial codes.
ro_RO: Puteți genera imagini cu coduri QR pentru codurile dumneavoastră seriale.

en: You can repeat the "store codes" operations as often as needed.
ro_RO: Puteți repeta operațiunea "salvare coduri" de câte ori este necesar.

en: You can restrict the sale of products to be allowed only if your customer enters a valid and unused serial code. You can assign the serial code list for the restriction, within the product details.
ro_RO: Puteți restricționa vânzarea produselor să fie permisă doar dacă clientul introduce un cod serial valid și neutilizat. Puteți atribui lista de coduri seriale pentru restricție în detaliile produsului.

en: You can store up to
ro_RO: Puteți stoca până la

en: You can upload a CSV file (, delimiter). You have to provide a header line with column names.
ro_RO: Puteți încărca un fișier CSV (, delimitator). Trebuie să furnizați o linie de antet cu numele coloanelor.

en: You can use ";" to add more than one code. e.g. 1234-abc;2345-abc. Missing codes will be created and set active.
ro_RO: Puteți utiliza ";" pentru a adăuga mai mult de un cod, de ex. 1234-abc;2345-abc. Codurile lipsă vor fi create și setate ca active.

en: You can use date placeholder to have the prefix filled with the date of the confirmed purchase.
ro_RO: Puteți utiliza placeholder-ul de dată pentru a completa prefixul cu data achiziției confirmate.

en: You can use these replacement tags in your text messages and URLs for the meta code values
ro_RO: Puteți utiliza aceste etichete de înlocuire în mesajele text și URL-urile dumneavoastră pentru valorile meta ale codului

en: You can use:
ro_RO: Puteți utiliza:

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ro_RO: Nu aveți permisiunile necesare pentru a accesa această pagină.

en: You have
ro_RO: Aveți

en: You have to create a list first before you can add codes.
ro_RO: Trebuie să creați mai întâi o listă înainte de a putea adăuga coduri.

en: You own background color of the button
ro_RO: Culoarea proprie de fundal a butonului

en: You own border color of the button
ro_RO: Culoarea proprie a bordurii butonului

en: You own text color of the button
ro_RO: Culoarea proprie a textului butonului

en: You reached maximum amount of codes. You need to delete codes before you can add more new codes or buy the premium version to have unlimited codes.
ro_RO: Ați atins numărul maxim de coduri. Trebuie să ștergeți coduri înainte de a putea adăuga altele noi sau să cumpărați versiunea premium pentru coduri nelimitate.

en: Your Limit of
ro_RO: Limita dumneavoastră de

en: Your own 'Code and CVV is not valid' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Codul și CVV-ul nu sunt valide'

en: Your own 'Code confirmed' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Cod confirmat'

en: Your own 'Code expired' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Cod expirat'

en: Your own 'Code inactive' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Cod inactiv'

en: Your own 'Code is already registered to a user' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Codul este deja înregistrat la un utilizator'

en: Your own 'Code is used' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Codul este utilizat'

en: Your own 'Code not found' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Cod negăsit'

en: Your own 'Only for logged in user' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Doar pentru utilizatori autentificați'

en: Your own 'Product/Code stolen' message
ro_RO: Mesajul propriu 'Produs/Cod furat'

en: Your own 'amount of successful checks' label
ro_RO: Eticheta proprie pentru 'numărul de verificări reușite'

en: Your own 'first successful check' label
ro_RO: Eticheta proprie pentru 'prima verificare reușită'

en: Your own 'last successful check' label
ro_RO: Eticheta proprie pentru 'ultima verificare reușită'

en: Your own after-text for the display of the collected information
ro_RO: Textul propriu ulterior pentru afișarea informațiilor colectate

en: Your own button label 'Register for this code'
ro_RO: Eticheta proprie a butonului 'Înregistrare pentru acest cod'

en: Your own check button label
ro_RO: Eticheta proprie pentru butonul de verificare

en: Your own date format
ro_RO: Formatul propriu de dată

en: Your own input field placeholder text
ro_RO: Textul propriu pentru placeholder-ul câmpului de introducere

en: Your own label for the user registration value question
ro_RO: Eticheta proprie pentru întrebarea valorii de înregistrare a utilizatorului

en: Your own message for the 'user registration value is stored' operation
ro_RO: Mesajul propriu pentru operațiunea 'valoarea de înregistrare a utilizatorului a fost salvată'

en: Your own pre-text for the display of the collected information
ro_RO: Textul propriu anterior pentru afișarea informațiilor colectate

en: Your own question for 'Please enter your CVV for this serial code' label
ro_RO: Întrebarea proprie pentru eticheta 'Vă rugăm introduceți CVV-ul pentru acest cod serial'

en: Your premium serial expires soon, at the
ro_RO: Seria dumneavoastră premium expiră în curând, la

en: Your premium serial has expired. Updates are no longer available.
ro_RO: Licența Premium a expirat. Actualizările nu mai sunt disponibile.

en: Your premium serial will expire in %1$d days (on %2$s).
ro_RO: Licența Premium va expira în %1$d zile (la %2$s).

en: Your start number is not correct. It has to be an integer and start from 1
ro_RO: Numărul de start nu este corect. Trebuie să fie un număr întreg și să înceapă de la 1

en: [PREMIUM ONLY]
ro_RO: [DOAR PREMIUM]

en: active
ro_RO: activ

en: button label for the redirect button
ro_RO: eticheta butonului de redirecționare

en: click to hide
ro_RO: clic pentru a ascunde

en: click to show
ro_RO: clic pentru a afișa

en: codes
ro_RO: coduri

en: codes is reached. Use the premium version to have unlimited codes.
ro_RO: coduri atins. Utilizați versiunea premium pentru coduri nelimitate.

en: codes stored.
ro_RO: coduri salvate.

en: codes will be deleted.
ro_RO: coduri vor fi șterse.

en: codes. In
ro_RO: coduri. În

en: codes. Unlimited with
ro_RO: coduri. Nelimitat cu

en: contains
ro_RO: conține

en: day
ro_RO: zi

en: for the list name
ro_RO: pentru numele listei

en: for this field will be taken.
ro_RO: pentru acest câmp va fi utilizat.

en: function
ro_RO: funcție

en: function "%s" in wc backend not implemented
ro_RO: funcția "%s" în backend-ul WC nu este implementată

en: function not implemented
ro_RO: funcție neimplementată

en: hour
ro_RO: oră

en: inactive
ro_RO: inactiv

en: is activ
ro_RO: este activ

en: is inactiv
ro_RO: este inactiv

en: is stolen
ro_RO: este furat

en: list. Unlimited with
ro_RO: listă. Nelimitat cu

en: loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: minutes
ro_RO: minute

en: month
ro_RO: lună

en: no data
ro_RO: Fără date

en: not found. Please check your shortcode parameters
ro_RO: negăsit. Vă rugăm verificați parametrii shortcode-ului

en: nothing to update
ro_RO: Nimic de actualizat

en: one or more serials that will be added if not exists and assigned to the list.
ro_RO: una sau mai multe seriale care vor fi adăugate dacă nu există și atribuite listei.

en: optional
ro_RO: opțional

en: options. Skipped:
ro_RO: opțiuni. Omise:

en: options? This will overwrite current settings.
ro_RO: opțiuni? Aceasta va suprascrie setările curente.

en: per Code list
ro_RO: per listă de coduri

en: renew your license here
ro_RO: reînnoiți-vă licența aici

en: runs to find unique codes
ro_RO: rulări pentru a găsi coduri unice

en: seconds
ro_RO: secunde

en: seconds, with
ro_RO: secunde, cu

en: short description
ro_RO: descriere scurtă

en: stolen
ro_RO: furat

en: to its previous value?
ro_RO: la valoarea anterioară?

en: unix timestamp
ro_RO: marcaj temporal Unix

en: unlimited
ro_RO: nelimitat

en: up to 100.000 for each run
ro_RO: până la 100.000 per rulare

en: use the add option
ro_RO: utilizați opțiunea de adăugare

en: used
ro_RO: utilizat

en: year
ro_RO: an
