Sender - en to uk translation catalogue (173 entries)

en:  pages
uk: сторінок

en: (min)
uk: (хв)

en: (your username is the email you specify when purchasing the product).
uk: (ваше ім'я - це емейл, який ви вказували при купівлі продукту)

en: Activate
uk: активувати

en: Add Media
uk: Додати Media

en: Add New
uk: Додати нове

en: Add new letter
uk: Додати новий лист

en: Additional options
uk: Додаткові опції

en: All
uk: Все

en: All Done
uk: Виконано все

en: Apply
uk: Додати

en: Are you sure that you want to enter such a large value?
uk: Ви упевнені, що потрібне таке велике значення?

en: Attempts number
uk: Кількість спроб

en: Back to the WordPress
uk: Повернутися на WordPress на

en: Bulk Actions
uk: Масові дії

en: Close Report
uk: Закрити звіт

en: Congratulations! The PRO version of the plugin is successfully download and activated.
uk: Вітаємо! PRO версію плагіну було успішно завантажено та активовано.

en: Content
uk: Контент:

en: Create Mailout
uk: Створити розсилку

en: Current Page
uk: Поточна сторінка

en: Date
uk: Дата

en: Date of creation
uk: Дата створення

en: Default Templates:
uk: Стандартні шаблони:

en: Default templates
uk: Стандартні шаблони

en: Delete Report
uk: Видалити звіт

en: Delete Reports
uk: Видалити звіти

en: Display fonts list on "Edit letter" or "Edit Template" Pages
uk: Показати список шрифтів на сторінках редагування листів та шаблонів

en: Done
uk: Виконано

en: Due to security reasons, the additional fonts may not be reflected on some postal services.
uk: Через політику безпеки, додаткові шрифти можуть не відображатися на деяких поштових сервісах.

en: Edit
uk: Редагувати

en: Email in HTML format sending
uk: Відправка емейлу у форматі HTML

en: Error while deleting mail.
uk: Помилка при видаленні повідомлення.

en: Error while deleting report.
uk: Помилка при видаленні звіту

en: Error while sending request.
uk: Помилка при надсиланні запиту

en: Extend standard plugin functionality with new great options
uk: Розширити стандартний функціонал плагіну новими корисними опціями

en: FAQ
uk: Розповсюджені питання

en: Failed to download the zip archive. Please, upload the plugin manually
uk: Помилка при завантаженні архіву zip. Будь ласка, завантажте плагін вручну.

en: Failed to open the zip archive. Please, upload the plugin manually
uk: Помилка при відкритті архіву zip. Будь ласка, завантажте плагін вручну.

en: Go
uk: Перейти

en: Go PRO
uk: Перейти на PRO

en: Go to the First Page
uk: На першу сторінку

en: Go to the Last Page
uk: На останню сторінку

en: Go to the Next Page
uk: На наступну сторінку

en: Go to the Previous Page
uk: На попередню сторінку

en: If there is something wrong about it, please contact us
uk: Якщо у вас виникли проблеми, будь ласка, повідомте нам

en: If you enjoy our plugin, please give it 5 stars on WordPress
uk: Якщо вам подобається плагін, будь ласка, поставте нам 5 зірочок на WordPress

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
uk: Якщо ви перейдете на Pro версію, всі налаштування буде збережено.

en: If you want to allows your site visitors to subscribe for newsletters, coming from your website, use
uk: Якщо ви хочете, щоб відвідувачі підписувались на розсилки з вашого сайту, використайте

en: In Progress
uk: У процесі

en: In progress
uk: У процесі

en: Interval for sending mail
uk: Інтервал між надсиланням повідомлень

en: It is impossible to get the list of users.
uk: Неможливо отримати список користувачів.

en: It’s time to upgrade your <strong>Sender plugin</strong> to <strong>PRO</strong> version!
uk: Час оновити ваш <strong> плагін Sender </strong> до <strong>PRO</strong> версії

en: Learn More
uk: Дізнатись більше

en: Letter Content:
uk: Контент:

en: Letter Templates
uk: Шаблони листів

en: Letters
uk: Листи

en: Letters Lists
uk: Список листів

en: Letters Templates
uk: Шаблони листів

en: Mail
uk: Пошта

en: Mailings Lists
uk: Списки розсилок

en: Mailout was not create
uk: Розсилку не було створено.

en: Maximum number of attempts to send a message to a single user
uk: Максимальна кількість спроб надіслати повідомлення одному користувачу.

en: New Mailout
uk: Нова розсилка

en: New mailout was created successfully.
uk: Нову розсилку успішно створено.

en: No Subject
uk: Без теми

en: No messages sent
uk: Надісланих повідомлень немає

en: Notice:
uk: Зауважте:

en: Number
uk: Число

en: Number of Subscribers on Page
uk: Кількість підписників на сторінці

en: Number of mails which would be sent
uk: Повідомлення, що будуть надіслані

en: Number of messages sent at one time
uk: Кількість повідомлень, що надсилаються одночасно

en: Please enter a valid email address in the 'FROM' field. Settings are not saved.
uk: Будь ласка, введіть правильну адресу у полі "Від". Налаштування не збережено.

en: Please make sure that this number is smaller than max allowed number of sent mails from your hosting account.
uk: Будь ласка, переконайтесь, що це значення не перевищує максимально дозволену вашим хостингом кількість повідомлень.

en: Please, enter Your license key
uk: Будь ласка, введіть ліцензійний ключ

en: Please, go to
uk: Будь ласка, перейдіть

en: Please, try it later.
uk: Будь ласка, спробуйте пізніше

en: Plugins page
uk: Сторінку плагінів

en: Priorities
uk: Пріоритети

en: Rate the plugin
uk: Оцінити плагін

en: Reports
uk: Звіти

en: Reports per page
uk: Звітів на сторінці

en: SMTP Settings
uk: SMTP налаштування

en: SMTP account
uk: SMTP Акаунт

en: SMTP password
uk: SMTP Пароль

en: SMTP port
uk: SMTP Порт

en: SMTP server
uk: SMTP Сервер

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
uk: результати пошуку для &#8220;%s&#8221;

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Select a list of users to send messages.
uk: Оберіть список користувачів для надсилання повідомлень.

en: Select additional fonts:
uk: Вибрати додаткові шрифти:

en: Select letter template:
uk: Оберіть шаблон листа:

en: Send
uk: Надіслати

en: Send Test Message
uk: Надіслати тестове повідомлення

en: Send email with confirmation
uk: Надіслати листа з підтвердженням.

en: Send to
uk: Надіслати

en: Sender Reports
uk: Звіти Sender

en: Sender Settings
uk: Налаштування Sender

en: Settings
uk: Налаштування

en: Settings saved.
uk: Налаштування збережено.

en: Show Report
uk: Показати звіт

en: Something went wrong. Try again later or upload the plugin manually. We are sorry for inconvenience.
uk: Щось не так. Спробуйте пізніше або завантажте плагін вручну. Просимо вибачення за незручності.

en: Something went wrong. Try again later. If the error will appear again, please, contact us <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. We are sorry for inconvenience.
uk: Щось не так, спробуйте пізніше. Якщо помилка повториться, будь ласка, повідомте нам <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. Просимо вибачення за незручності.

en: Sorry, but you denied to subscribe to the newsletter.
uk: Вибачте, але вам відмовлено у можливості підписатися на розсилку.

en: Status
uk: Статус

en: Subject
uk: Тема

en: Subject:
uk: Тема:

en: Subscribe on newsletters
uk: Підписатися на розсилку

en: Such a user does not exist. Settings are not saved.
uk: Користувача не існує. Налаштування не збережено.

en: Support
uk: Підтримка

en: Text
uk: Текст

en: The data of this report can't be found.
uk: По звіту немає даних.

en: The list of subscribers can't be found.
uk: Списку користувачів не знайдено.

en: The name of the user be used in the 'From' field.
uk: Це ім’я буде використовуватись у полі "Від"

en: The plugin's settings have been changed. In order to save them please don't forget to click the 'Save Changes' button.
uk: Налаштування плагіну змінено. Щоб зберегти їх, будь ласка, не забудьте клікнути "Зберегти зміни".

en: The user on whose behalf mailout will be created
uk: Користувач, від імені якого буде створена розсилка

en: This email address will be used in the 'From' field.
uk: Цей емейл буде використовуватись у полі "Від"

en: This function works not on all mail servers.
uk: Ця функція працює не на усіх поштових серверах.

en: This license key is bind to another site
uk: Цей ліцензійний ключ прив'язаний до іншого сайту

en: This text will be used in the 'FROM' field
uk: Цей текст буде використовуватись у полі "Від"

en: Title
uk: Назва

en: To send mail you can use the php mail function
uk: Для надсилання листів, ви можете використовувати функції PHP

en: Total Subscribers:
uk: Всього підписників:

en: Trash
uk: Корзина

en: Try
uk: Спробувати

en: Unfortunately, you have exceeded the number of available tries per day. Please, upload the plugin manually.
uk: На жаль, ви перевищили кількість можливих спроб на день. Будь ласка, завантажте плагін вручну.

en: Unknown Status
uk: Невідомий статус.

en: Unlock premium options by upgrading to a PRO version.
uk: Відкрити додаткові опції, перейшовши на PRO версію.

en: Use SMTP SSL
uk: Використовувати SMTP SSL

en: Use shortcodes!
uk: Використовуйте шорткоди!

en: User Email
uk: Емейл користувача

en: User was deleted
uk: Користувача видалено

en: User`s templates
uk: Шаблони користувача

en: Username
uk: Ім'я Користувача

en: View
uk: Переглянути

en: Visual
uk: Відображення

en: WARNING: as you are using multisite, the total number of sent mails may not coincide with the counter. It will be fixed in the stable version of plugin.
uk: Увага: оскільки ви використовуєте Мультисайт, загальна кількість відправлених повідомлень може не співпадати з цим лічильником. Це буде виправлено у стабільній версії плагіну.

en: What to use?
uk: Що використовувати?

en: Wrong license key
uk: Невірний ліцензійний ключ

en: You can download and activate
uk: Ви можете завантажити та активувати

en: You can find your license key on your personal page Client area, by clicking on the link
uk: Ви можете знайти ліцензійний ключ на вкладці "Клієнтам" вашої сторінки

en: You can use SMTP for sending mails
uk: Ви можете використовувати SMTP для відправки листів

en: You can use the wp_mail function for mailing
uk: Ви можете використовувати функцію wordpress wp_mail для розсилок

en: You cannot send an empty mail.
uk: Ви не можете надіслати пусте повідомлення.

en: You may have entered too large a value in the "Interval for sending mail" option. Check please.
uk: Можливо, ви вели занадто велике значення у поле "Інтервал між надсиланням повідомлень". Перевірте, будь ласка.

en: You may have entered too large a value in the "Number of sent messages at one time" option. Check please.
uk: Можливо, ви ввели занадто велике значення у поле "Кількість одночасно надісланих повідомлень ". Перевірте, будь ласка.

en: You need to choose some reports.
uk: Вам необхідно обрати декілька звітів.

en: You will be redirected automatically in 5 seconds.
uk: Вас буде переадресовано автоматично за 5 сек.

en: Your interval
uk: Ваш інтервал

en: Your server does not support either ZipArchive or Phar. Please, upload the plugin manually
uk: Ваш сервер не підтримує формати Zip та Phar. Будь ласка, завантажте плагін вручну.

en: all
uk: всі

en: default
uk: стандартні

en: done
uk: виконано

en: in the queue
uk: у черзі

en: items
uk: пункти

en: maximum number of sent mails:
uk: максимальна кількість надісланих повідомлень:

en: not read
uk: не прочитано

en: of
uk: з

en: on page
uk: на сторінці

en: or higher, that is why it has been deactivated! Please upgrade WordPress and try again.
uk: або вище, ось чому його було деактивовано! Будь ласка, оновіть WordPress та спробуйте ще раз.

en: per hour
uk: за годину

en: read
uk: прочитано

en: received
uk: отримано

en: report
uk: звіт

en: reports
uk: звіти

en: requires
uk: вимагає

en: search
uk: пошук

en: search:
uk: пошук:

en: that is an exclusive add-on for the Sender Plugin by BestWebSoft.
uk: цей ексклюзивний аддон до плагіну Sender від BestWebSoft.

en: the setting page
uk: сторінка налаштувань

en: user`s
uk: користувача

en: version of this plugin by entering Your license key.
uk: версію плагіну, ввівши ліцензійний ключ
