PublishPress Planner 4.8.0 - en to fi translation catalogue (673 entries)

en:  <a href="%s">Add fields to get started</a>.
fi:  <a href="%s">Lisää kenttiä aloittaaksesi</a>.

en:  Encourage your site administrator to configure your editorial workflow by adding editorial fields.
fi: Kannusta sivustosi ylläpitäjää määrittämään toimituksellinen työnkulku lisäämällä toimituksellisia kenttiä.

en:  Scheduled
fi:  Aikataulutettu

en:  Scheduled, but late
fi:  Aikataulutettu, mutta myöhässä

en: "Notify me"
fi: "Ilmoita minulle"

en: %1$s #%2$s "%3$s" was moved to the trash by %4$s %5$s
fi: %1$s #%2$s "%3$s" siirrettiin roskakoriin käyttäjän %4$s toimesta %5$s

en: %1$s #%2$s "%3$s" was published by %4$s %5$s
fi: %1$s #%2$s "%3$s" julkaisi käyttäjä %4$s %5$s

en: %1$s #%2$s "%3$s" was restored from trash by %4$s %5$s
fi: %1$s #%2$s "%3$s" palautettiin roskakorista käyttäjän %4$s toimesta %5$s

en: %1$s #%2$s "%3$s" was unpublished by %4$s %5$s
fi: %1$s #%2$s "%3$s" julkaistiin uudelleen %4$s %5$s

en: %1$s (%2$s ) said on %3$s at %4$s:
fi: %1$s (%2$s ) sanoi %3$s klo %4$s:

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: %1$s last updated on %2$s
fi: %1$s viimeksi päivitetty %2$s

en: %1s weeks
fi: %1s viikkoa

en: %d Group | %d Groups
fi[0]: %d Ryhmä
fi[1]: %d Ryhmää

en: %d Role | %d Roles
fi[0]: %d Rooli
fi[1]: %d Rooleja

en: %d User | %d Users
fi[0]: %d Käyttäjä
fi[1]: %d Käyttäjää

en: %d week | %d weeks
fi[0]: %d viikko
fi[1]: %d viikkoa

en: %d weeks
fi: %d viikkoa

en: %s could not be created
fi: %s ei voitu luoda

en: %s created successfully. <a href="%s" target="_blank">Edit %s</a>
fi: %s luotiin onnistuneesti. <a href="%s" target="_blank">Muokkaa %s</a>

en: %s notification found. | %s notifications found.
fi[0]: %s ilmoitus löydetty.|%s ilmoitusta löydetty.
fi[1]: %s ilmoitusta löydetty.|%s ilmoitusta löydetty.

en: %s notification workflow moved to the Trash. | %s notification workflows moved to the Trash.
fi[0]: %s ilmoitusprosessi siirretty roskakoriin.|%s ilmoitusprosesseja siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s ilmoitusprosessi siirretty roskakoriin.|%s ilmoitusprosesseja siirretty roskakoriin.

en: %s notification workflow not updated, somebody is editing it. | %s notification workflows not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s ilmoitusprosessi ei ole päivitetty, joku muokkaa sitä.|%s ilmoitusprosesseja ei ole päivitetty, joku muokkaa niitä.
fi[1]: %s ilmoitusprosessi ei ole päivitetty, joku muokkaa sitä.|%s ilmoitusprosesseja ei ole päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s notification workflow permanently deleted. | %s notification workflows permanently deleted.
fi[0]: %s ilmoitusprosessi poistettu pysyvästi.|%s ilmoitusprosesseja poistettu pysyvästi.
fi[1]: %s ilmoitusprosessi poistettu pysyvästi.|%s ilmoitusprosesseja poistettu pysyvästi.

en: %s notification workflow restored from the Trash. | %s notification workflows restored from the Trash.
fi[0]: %s ilmoitusprosessi palautettu roskakorista.|%s ilmoitusprosesseja palautettu roskakorista.
fi[1]: %s ilmoitusprosessi palautettu roskakorista.|%s ilmoitusprosesseja palautettu roskakorista.

en: %s notification workflow updated. | %s notification workflows updated.
fi[0]: %s ilmoitusprosessi päivitetty.|%s ilmoitusprosessia päivitetty.
fi[1]: %s ilmoitusprosessia päivitetty.|%s ilmoitusprosesseja päivitetty.

en: (Hide all)
fi: (Piilota kaikki)

en: (no title)
fi: (ei otsikko)

en: - any status -
fi: - mikä tahansa tila -

en: -- Select %s --
fi: -- Valitse %s --

en: -- Select a user --
fi: -- Valitse käyttäjä --

en: 1 notification workflow not updated, somebody is editing it.
fi: 1 ilmoitusprosessi ei ole päivitetty, joku muokkaa sitä.

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/calendar/">Calendar Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
fi: <p><strong>Lisätietoja:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/calendar/">Kalenterin dokumentaatio</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress GitHubissa</a></p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-comments/">Editorial Comments Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
fi: <p><strong>Lisätietoja:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-comments/">Toimituksellisten kommenttien dokumentaatio</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress GitHubissa</a></p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-metadata/">Editorial Fields Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
fi: <p><strong>Lisätietoja:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/editorial-metadata/">Toimituksellisten kenttien dokumentaatio</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress Githubissa</a></p>

en: <p><strong>For more information:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/notifications/">Notifications Documentation</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress on Github</a></p>
fi: <p><strong>Lisätietoja:</strong></p><p><a href="https://publishpress.com/features/notifications/">Ilmoitusten dokumentaatio</a></p><p><a href="https://github.com/ostraining/PublishPress">PublishPress Githubissa</a></p>

en: <p>Editorial comments help you cut down on email overload and keep the conversation close to where it matters: your content. Threaded commenting in the admin, similar to what you find at the end of a blog post, allows writers and editors to privately leave feedback and discuss what needs to be changed before publication.</p><p>Anyone with access to view the story in progress will also have the ability to comment on it. If you have notifications enabled, those following the post will receive an email every time a comment is left.</p>
fi: <p>Toimitukselliset kommentit auttavat sinua vähentämään sähköpostikuormitusta ja pitämään keskustelun lähellä sitä, mikä on tärkeää: sisältöäsi. Ketjuttaen kommentointi hallinnassa, kuten blogikirjoituksen lopussa, sallii kirjoittajien ja toimittajien jättää yksityisiä palautteita ja keskustella siitä, mitä on muutettava ennen julkaisua.</p><p>Kaikilla, joilla on pääsy nähdä kesken oleva tarina, on myös mahdollisuus kommentoida sitä. Jos sinulla on ilmoitukset käytössä, artikkelia seuraavat saavat sähköpostin aina, kun kommentti jätetään.</p>

en: <p>Keep track of important details about your content with editorial fields. This feature allows you to create as many date, text, number, etc. fields as you like, and then use them to store information like contact details or the location of an interview.</p><p>Once you’ve set your fields up, editorial fields integrates with both the calendar and the content overview. Make an editorial fields item visible to have it appear to the rest of your team. Keep it hidden to restrict the information between the writer and their editor.</p>
fi: <p>Pidä kirjaa tärkeistä yksityiskohdista sisällöstäsi toimituksellisten kenttien avulla. Tämä ominaisuus mahdollistaa niin monen päivämäärä-, teksti-, numero- ym. kentän luomisen kuin haluat, ja voit käyttää niitä tallentaaksesi tietoja, kuten yhteystietoja tai haastattelun sijaintia.</p><p>Kun olet määrittänyt kenttäsi, toimitukselliset kentät integroituvat sekä kalenteriin että sisällön yleiskatsaukseen. Tee toimituksellinen kenttä näkyväksi, jotta se ilmestyy muiden tiimisi jäsenten nähtäväksi. Pidä se piilossa rajoittaaksesi tietoja kirjoittajan ja heidän toimittajansa välillä.</p>

en: <p>Notifications ensure you keep up to date with progress your most important content. Users can be subscribed to notifications on a post one by one or by selecting roles.</p><p>When enabled, notifications can be sent when a post changes status or an editorial comment is left by a writer or an editor.</p>
fi: <p>Ilmoitukset varmistavat, että pysyt ajan tasalla tärkeimmän sisältösi edistymisestä. Käyttäjät voivat tilata ilmoituksia viestistä yksi kerrallaan tai valitsemalla roolit.</p><p>Kun se on käytössä, ilmoituksia voidaan lähettää, kun viestin tila muuttuu tai toimituksellinen kommentti jätetään kirjoittajan tai toimittajan toimesta.</p>

en: <p>The calendar is a convenient week-by-week or month-by-month view into your content. Quickly see which stories are on track to being published on time, and which will need extra effort.</p>
fi: <p>Kalenteri on kätevä viikko- tai kuukausinäkymä sisältöösi. Näet nopeasti, mitkä tarinat ovat aikataulussa julkaistavaksi ajallaan ja mitkä vaativat lisätyötä.</p>

en: == %s Details ==
fi: == %s Tiedot ==

en: == Actions ==
fi: == Toiminnot ==

en: A new %1$s (#%2$s "%3$s" ) was created by %4$s %5$s
fi: Uusi %1$s (#%2$s "%3$s" ) luotiin käyttäjän %4$s toimesta %5$s

en: A new editorial comment was added to %3$s #%1$s "%2$s"
fi: Uusi toimituksellinen kommentti lisättiin %3$s #%1$s "%2$s":lle

en: About
fi: Tietoja

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Action nonce not found.
fi: Toimintakoodi ei löytynyt.

en: Active Notifications
fi: Aktiiviset ilmoitukset

en: Add Another Option
fi: Lisää toinen vaihtoehto

en: Add Column
fi: Lisää sarake

en: Add Comment
fi: Lisää kommentti

en: Add Filter
fi: Lisää suodatin

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add New Editorial Fields
fi: Lisää uusia toimituksellisia kenttiä

en: Add New Editorial fields term
fi: Lisää uusi toimituksellisten kenttien termi

en: Add New Notification
fi: Lisää uusi ilmoitus

en: Add a list of taxonomy-slugs separated by comma that should not be loaded by the Taxonomy content filter when adding a new Notification Workflow.
fi: Lisää luettelo taksonomian slugeista, jotka on erotettu pilkuilla, joita ei pitäisi ladata taksonomian sisältösuodattimella, kun lisätään uusi Ilmoitus työnkulku.

en: Add an editorial comment
fi: Lisää toimituksellinen kommentti

en: Add content for %s
fi: Lisää sisältöä %s varten

en: Add editorial comment: %s
fi: Lisää toimituksellinen kommentti: %s

en: Add to post types
fi: Lisää julkaisutyyppiin

en: Advanced Notifications
fi: Edistyneet ilmoitukset

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Actions
fi: Kaikki toiminnot

en: All Channels
fi: Kaikki kanavat

en: All Editorial Fields
fi: Kaikki toimituskentät

en: All Posts
fi: Kaikki julkaisut

en: All Receivers
fi: Kaikki vastaanottajat

en: All Statuses
fi: Kaikki tilat

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: All Workflows
fi: Kaikki työnkulut

en: All authors
fi: Kaikki kirjoittajat

en: All categories
fi: Kaikki kategoriat

en: All channels
fi: Kaikki kanavat

en: All events
fi: Kaikki tapahtumat

en: All options value and labels are required.
fi: Kaikki vaihtoehtojen arvot ja nimilaput ovat pakollisia.

en: All post types
fi: Kaikki postityypit

en: All posts
fi: Kaikki julkaisut

en: All status
fi: Kaikki tilat

en: All statuses
fi: Kaikki tilat

en: All tags
fi: Kaikki tunnisteet

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: Allow public access to subscriptions in iCal or Google Calendar
fi: Salli julkinen pääsy tilauksiin iCal:ssa tai Google Kalenterissa

en: Always notify the author of the content:
fi: Ilmoita aina sisällön kirjoittajalle:

en: Always notify users who have edited the content:
fi: Ilmoita aina käyttäjille, jotka ovat muokanneet sisältöä:

en: Always show complete post titles
fi: Näytä aina täydelliset julkaisun otsikot

en: An error occured
fi: Tapahtui virhe

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply Changes
fi: Käytä muutoksia

en: Apr
fi: Huhtikuu

en: Are you sure you want to delete this comment?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän kommentin?

en: Are you sure you want to delete this term? Any metadata for this term will remain but will not be visible unless this term is re-added.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän termin? Kaikki tämän termin metadata pysyy, mutta se ei ole näkyvissä, ellei tätä termiä lisätä takaisin.

en: Assignment
fi: Tehtävä

en: Async Notifications
fi: Asynkroniset ilmoitukset

en: At least one post type must be selected
fi: Vähintään yksi julkaisutyyppi on valittava

en: Attach file
fi: Liitä tiedosto

en: Aug
fi: Elokuu

en: Author | Authors
fi[0]: Kirjoittaja
fi[1]: Kirjoittajat

en: Author of the revision
fi: Muokkauksen tekijä

en: Author: %1$s (%2$s )
fi: Kirjoittaja: %1$s (%2$s )

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Authors of the content
fi: Sisällön kirjoittajat

en: Authors of the parent page
fi: Vanhemman sivun tekijät

en: Auto-draft
fi: Auto-kynä

en: Available fields
fi: Saatavilla olevat kentät

en: Blacklisted taxonomies for Notifications
fi: Mustalla listalla olevat taksonomiat ilmoituksille

en: Blog ID: %d
fi: Blogi ID: %d

en: Blog:
fi: Blogi:

en: Body
fi: Sisältö

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Card Data updated successfully.
fi: Korttitiedot päivitetty onnistuneesti.

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category | Categories
fi[0]: Kategoria
fi[1]: Kategoriat

en: Change
fi: Vaihda

en: Changes saved!
fi: Muutokset tallennettu!

en: Channels
fi: Kanavat

en: Cheatin&#8217; uh?
fi: Petätkö uh?

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checked
fi: Valittu

en: Choose Post Types
fi: Valitse julkaisutyypit

en: Choose the channels where each workflow will send notifications to:
fi: Valitse kanavat, joihin jokainen työnkulku lähettää ilmoituksia:

en: Click here to read more about shortcode options...
fi: Napsauta täällä lukeaksesi lisää lyhytkoodivaihtoehdoista...

en: Click here to subscribe in iCal or Google Calendar
fi: Napsauta tästä tilataksesi iCal- tai Google-kalenterissa

en: Click the "Add New" button to create new card data.
fi: Napsauta "Lisää uusi" -painiketta luodaksesi uusia korttitietoja.

en: Click the "Add New" button to create new columns.
fi: Napsauta "Lisää uusi" -painiketta luodaksesi uusia sarakkeita.

en: Click the "Add New" button to create new filters.
fi: Napsauta "Lisää uusi" -painiketta luodaksesi uusia suodattimia.

en: Click to add
fi: Napsauta lisätäksesi

en: Click to delete the log file. Be careful, this operation can not be undone.
fi: Napsauta poistaaksesi lokitiedoston. Ole varovainen, tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Click to start being notified on updates for this post
fi: Napsauta aloittaaksesi ilmoitukset tämän julkaisun päivityksistä

en: Click to stop being notified on updates for this post
fi: Napsauta lopettaaksesi ilmoitukset tämän julkaisun päivityksistä

en: Close
fi: Sulje

en: Column Title
fi: Sarakeotsikko

en: Column updated successfully.
fi: Sarake päivitettiin onnistuneesti.

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comment author name field:
fi: Kommentin kirjoittajan nimen kenttä:

en: Comment deleted successfully.
fi: Kommentti poistettu onnistuneesti.

en: Comment: %s (%d)
fi: Kommentti: %s (%d)

en: Configure
fi: Määritä

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Board
fi: Sisältötaulu

en: Content Calendar
fi: Sisältökalenteri

en: Content Overview
fi: Sisältöyhteenveto

en: Content:
fi: Sisältö:

en: Copy to the clipboard
fi: Kopioi leikepöydälle

en: Create %s
fi: Luo %s

en: Created on
fi: Luotu

en: Current week
fi: Nykyinen viikko

en: Custom Columns
fi: Mukautetut sarakkeet

en: Custom Items
fi: Mukautetut kohteet

en: Custom filters
fi: Mukautetut suodattimet

en: Customize Card Data
fi: Mukauta korttitietoja

en: Customize Columns
fi: Mukauta sarakkeita

en: Customize Filters
fi: Mukauta suodattimia

en: Dashboard Note
fi: Ohjauspaneelin muistiinpano

en: Dashboard Widgets
fi: Ohjauspaneelin widgetit

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Days
fi: Päivät

en: Debug
fi: Virheenkorjaus

en: Debug Log
fi: Virheenkorjauslokit

en: Debug data
fi: Vianetsintätiedot

en: Dec
fi: Joulukuu

en: Default Date
fi: Oletuspäivämäärä

en: Default notification channels:
fi: Oletusilmoituskanavat:

en: Default option
fi: Oletusvaihtoehto

en: Default publish time for items created in the calendar
fi: Oletusjulkaisuaika kalenterissa luoduille kohteille

en: Delete
fi: Poista

en: Delete All
fi: Poista kaikki

en: Delete file
fi: Poista tiedosto

en: Description
fi: Kuvaus

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtainen dokumentaatio on myös saatavilla lisäosan verkkosivustolla.

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disabled because add_post_type_support('%1$s', '%2$s') is included in a loaded file.
fi: Poistettu käytöstä, koska add_post_type_support('%1$s', '%2$s') on mukana ladatussa tiedostossa.

en: Display Label
fi: Näyttöetiketti

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Does not equal (!=)
fi: Ei tasa (!=)

en: Download .ics file
fi: Lataa .ics-tiedosto

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drag to change enabled card data order.
fi: Vedä vaihtaaksesi käytössä olevien korttitietojen järjestystä.

en: Drag to change enabled columns order.
fi: Vedä muuttaaksesi käytettävissä olevien sarakkeiden järjestystä.

en: Drag to change enabled filters order.
fi: Vedä muuttaaksesi aktiivisten suodattimien järjestystä.

en: Dropdown Option
fi: Pudotusvalinta

en: Dropdown Select
fi: Pudotusvalikko

en: Duplicated notification threshold:
fi: Kopioitujen ilmoitusten kynnys:

en: E-mails
fi: Sähköpostit

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Editorial Fields
fi: Muokkaa toimituskenttiä

en: Edit Flow should not be used alongside PublishPress Planner. If you want to use PublishPress Planner, please complete Edit Flow data migration and then deactivate Edit Flow.
fi: Edit Flow'ta ei tule käyttää yhdessä PublishPress Plannerin kanssa. Jos haluat käyttää PublishPress Planneria, suorita ensin Edit Flow -datan siirto ja poista sitten Edit Flow käytöstä.

en: Edit Notification
fi: Muokkaa ilmoitusta

en: Edit this post
fi: Muokkaa tätä viestiä

en: Edit: %s
fi: Muokkaa: %s

en: Editorial Comment
fi: Toimittajan kommentti

en: Editorial Comments
fi: Toimitukselliset kommentit

en: Editorial Fields
fi: Toimitukselliset kentät

en: Editorial Notifications
fi: Toimitukselliset ilmoitukset

en: Editorial fields order updated.
fi: Toimituskenttäjärjestys päivitetty.

en: Editorial fields term added.
fi: Toimitukselliset kenttätermityö lisätty.

en: Editorial fields term deleted.
fi: Toimituksellinen kenttätermityö poistettu.

en: Editorial fields term doesn't exist.
fi: Toimituksellista kenttätermityötä ei ole olemassa.

en: Editorial fields term updated.
fi: Toimitukselliset kenttätermityö päivitetty.

en: Editorial fields visibility changed.
fi: Toimituskenttien näkyvyys muutettu.

en: Eight months
fi: Kahdeksan kuukautta

en: Eleven months
fi: Yksitoista kuukautta

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email from:
fi: Sähköposti osoitteesta:

en: Enable Columns
fi: Ota sarakkeet käyttöön

en: Enable Filters
fi: Ota suodattimet käyttöön

en: Enable for these post types:
fi: Ota käyttöön näille postityypeille:

en: Enable or Disable
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä

en: Enable or Disable Content Board Card Data.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä sisältötaulun korttitiedot.

en: Enable or Disable Content Board filter.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä sisältötaulun suodatin.

en: Enable or Disable Content Overview filter.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä sisällön yleiskatsauksen suodatin.

en: Enable or Disable Content Overview table column.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä sisältöyhteenveto-taulukon sarake.

en: Enable or Disable Content calendar filter.
fi: Ota käyttöön tai poista käytöstä sisällön kalenterisuodatin.

en: Enable subscriptions in iCal or Google Calendar
fi: Ota tilaukset käyttöön iCal:ssa tai Google Kalenterissa

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled features
fi: Olemassa olevat ominaisuudet

en: End date
fi: Lopetuspäivä

en: Enhance the power of PublishPress Planner with the Pro version:
fi: Vahvista PublishPress Plannerin tehoa Pro-versiolla:

en: Enter the dropdown option value and label. You can move options to change their order.
fi: Syötä avattavan valikon vaihtoehdon arvo ja etiketti. Voit siirtää vaihtoehtoja muuttaaksesi niiden järjestystä.

en: Enter users, roles, or email addresses that should receive notifications for this post.
fi: Syötä käyttäjät, roolit tai sähköpostiosoitteet, jotka saavat ilmoituksia tästä viestistä.

en: Equals (=)
fi: Tasa (=)

en: Error
fi: Virhe

en: Error adding term.
fi: Virhe termin lisäämisessä.

en: Error deleting term.
fi: Virhe ehtoa poistettaessa.

en: Error fetching post data.
fi: Virhe noudettaessa viestin tietoja.

en: Error updating term.
fi: Virhe termin päivittämisessä.

en: Error validating nonce. Please reload this page and try again.
fi: Virhe vahvistettaessa noncea. Lataa tämä sivu uudelleen ja yritä uudelleen.

en: Event: %s, Workflow ID: %s, Post ID: %s, User ID: %s
fi: Tapahtuma: %s, Työnkulun ID: %s, Julkaisun ID: %s, Käyttäjän ID: %s

en: Excerpt View
fi: Ote-näkymä

en: Existing Post is updated
fi: Olemassa oleva viesti on päivitetty

en: Failed
fi: Epäonnistunut

en: Fast, professional support
fi: Nopea, ammattimainen tuki

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feb
fi: Helmikuu

en: Feel free to select only the features you need.
fi: Valitse vapaasti vain ne ominaisuudet, joita tarvitset.

en: Field Type
fi: Kenttätyyppi

en: Field used for sorting the calendar items in a day cell
fi: Kenttä, jota käytetään kalenterikohteiden lajitteluun päiväruudussa

en: File info
fi: Tiedoston tiedot

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter Title
fi: Suodattimen otsikko

en: Filter reset successfully.
fi: Suodatin palautettiin onnistuneesti.

en: Filter the content?
fi: Suodata sisältö?

en: Filter the list of users in the editorial meta to users in the selected roles.
fi: Suodata toimituksellisen metan käyttäjien lista valittuihin rooleihin.

en: Filter updated successfully.
fi: Suodatin päivitettiin onnistuneesti.

en: First Draft Date
fi: Ensimmäisen luonnoksen päivämäärä

en: First Name
fi: Etunimi

en: Five months
fi: Viisi kuukautta

en: Five months ago
fi: Viisi kuukautta sitten

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Revisions Pro%s.
fi: Sisältökalenterin, yleiskatsauksen ja sisältötaulun Revision-integraatiota varten päivitä %sPublishPress Revisions Pro%s.

en: For Revisions integration on the Content Calendar, Overview and Content Board, please update %sPublishPress Revisions%s.
fi: Sisältökalenterin, yleiskatsauksen ja sisältötaulun Revision-integraatiota varten päivitä %sPublishPress Revisions%s.

en: For custom Revision Statuses, upgrade to %sPublishPress Statuses Pro%s.
fi: Mukautettuihin Revisioiden Statuksiin päivittääksesi, päivitä %sPublishPress Statuses Pro%s.

en: For which content?
fi: Mille sisällölle?

en: Format
fi: Muoto

en: Four months
fi: Neljä kuukautta

en: Four months ago
fi: Neljä kuukautta sitten

en: Four weeks
fi: Neljä viikkoa

en: Fri
fi: Perjantai

en: From date
fi: Alkaen päivä

en: Greater than (>)
fi: Suurempi kuin (>)

en: Greater than or equals (>=)
fi: Suurempi tai yhtä suuri kuin (>=)

en: Group
fi: Ryhmä

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Help
fi: Ohje

en: Hide the %s last items
fi: Piilota %s viimeistä kohdetta

en: If enabled, this field will be available when adding new posts on the Content Calendar and Overview screen.
fi: Jos se on käytössä, tämä kenttä on saatavilla, kun lisätään uusia viestejä Sisältökalenterissa ja Yleiskatsaus-näytöllä.

en: If you like %s please leave us a %s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %s:stä, jätä meille %s-arvio. Kiitos!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, ilmoita meille.

en: If you see any error or look for information regarding PublishPress, please don't hesitate to contact the support team. E-mail us:
fi: Jos näet virheen tai etsit tietoa PublishPressista, älä epäröi ottaa yhteyttä tukitiimiin. Lähetä meille sähköpostia:

en: Inbuilt Card Data
fi: Sisäänrakennetut korttitiedot

en: Inbuilt Columns
fi: Sisäänrakennetut sarakkeet

en: Inbuilt filters
fi: Sisäänrakennetut suodattimet

en: Indicate the select type.
fi: Ilmoita valintatyyppi.

en: Indicate the type of editorial fields.
fi: Ilmoita toimituksellisten kenttien tyyppi.

en: Initializing the calendar. Please wait...
fi: Kalenteria alustetaan. Ole hyvä ja odota...

en: Integrate with the The Events Calendar plugin
fi: Integroi Tapahtumakalenteri-laajennuksen kanssa

en: Integration with SEO plugins
fi: Integraatio SEO-lisäosien kanssa

en: Invalid Publish Date supplied.
fi: Virheellinen julkaisutiedot annettu.

en: Invalid Status supplied.
fi: Virheellinen tila annettu.

en: Invalid action nonce.
fi: Virheellinen toimintakoodi.

en: Invalid channel for the notification
fi: Virheellinen kanava ilmoitukselle

en: Invalid comment data
fi: Virheelliset kommenttidatat

en: Invalid date
fi: Virheellinen päivämäärä

en: Invalid form request.
fi: Virheellinen lomakepyyntö.

en: Invalid input
fi: Virheellinen syöte

en: Invalid nonce
fi: Virheellinen nonce

en: Invalid receiver for the notification
fi: Virheellinen vastaanottaja ilmoitukselle

en: It seems like it is taking too long. Please, try reloading the page again and check the browser console looking for errors.
fi: Näyttää siltä, että se kestää liian kauan. Ole hyvä ja yritä ladata sivu uudelleen ja tarkista selaimen konsoli virheiden varalta.

en: Item moved to the trash. | %d items moved to the trash.
fi[0]: Esine siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d esinettä siirretty roskakoriin.

en: Item restored from the Trash. | %d items restored from the Trash.
fi[0]: Esine palautettu roskakorista.
fi[1]: %d esinettä palautettu roskakorista.

en: Jan
fi: Tammikuu

en: Jul
fi: Heinäkuu

en: Jun
fi: Kesäkuu

en: Last Modified
fi: Viimeksi muokattu

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Less than (<)
fi: Pienempi kuin (<)

en: Less than or equals (<=)
fi: Pienempi tai yhtä suuri kuin (<=)

en: Like/Contains
fi: Kuten/Sisältää

en: Loading item...
fi: Ladataan kohdetta...

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Location
fi: Sijainti

en: Log File
fi: Lokitiedosto

en: Log content
fi: Lokisisältö

en: Log file not found.
fi: Lokitiedostoa ei löytynyt.

en: Mar
fi: Maaliskuu

en: Max visible posts per date
fi: Maksimimäärä näkyviä julkaisuja päivämäärittäin

en: Maximum number of posts to display
fi: Suurin määrä näytettäviä viestejä

en: May
fi: Toukokuu

en: Me Mode
fi: Minä-tila

en: Message
fi: Viesti

en: Meta Value
fi: Meta-arvo

en: Meta fields
fi: Meta-kentät

en: Metadata name conflicts with existing term. Please choose another.
fi: Metadatan nimi on ristiriidassa olemassa olevan termin kanssa. Valitse toinen.

en: Modals so you can edit posts without changing screen
fi: Modaalit, jotta voit muokata viestejä ilman näytön vaihtamista

en: Modified on
fi: Muokattu

en: Mon
fi: Maanantai

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Move posts here to change their status
fi: Siirrä viestit tänne muuttaaksesi niiden tilaa

en: Move this item to the Trash
fi: Siirrä tämä kohde roskakoriin

en: Moving the item...
fi: Siirretään kohdetta...

en: Multiple Select
fi: Monivalinta

en: Muted
fi: Mykistetty

en: My Content Notifications
fi: Omat sisältöilmoitukset

en: Name
fi: Nimi

en: Name already in use. Please choose another.
fi: Nimi on jo käytössä. Valitse toinen.

en: Name cannot exceed 200 characters. Please try a shorter name.
fi: Nimi ei voi ylittää 200 merkkiä. Yritä lyhyempää nimeä.

en: Name conflicts with existing term. Please choose another.
fi: Nimi on ristiriidassa olemassa olevan termin kanssa. Valitse toinen.

en: Name conflicts with slug for another term. Please choose something else.
fi: Nimi on ristiriidassa toisen termin slugin kanssa. Valitse jokin muu.

en: Need PublishPress Planner Support?
fi: Tarvitsetko PublishPress Planner -tukea?

en: New
fi: Uusi

en: New Editorial Fields
fi: Uudet toimitukselliset kentät

en: New Post
fi: Uusi viesti

en: New Post is Published
fi: Uusi viesti on julkaistu

en: New Post is created in Draft status
fi: Uusi viesti on luotu luonnostilaiseen

en: New post status: %s
fi: Uusi julkaisun tila: %s

en: New status
fi: Uusi tila

en: Next Post
fi: Seuraava julkaisu

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: Nine months
fi: Yhdeksän kuukautta

en: No
fi: Ei

en: No active notifications found for this %s.
fi: Ei aktiivisia ilmoituksia löytynyt tälle %s.

en: No date supplied.
fi: Päivämäärää ei ole annettu.

en: No editorial comments.
fi: Ei toimituksellisia kommentteja.

en: No editorial fields available.
fi: Toimituksellisia kenttiä ei ole saatavilla.

en: No editorial fields found.
fi: Toimituksellisia kenttiä ei löytynyt.

en: No enough permissions
fi: Ei tarpeeksi oikeuksia

en: No notification found
fi: Ilmoitusta ei löytynyt

en: No notifications found.
fi: Ei ilmoituksia löytynyt.

en: No results found
fi: Ei tuloksia löytynyt

en: No terms
fi: Ei termejä

en: No workflows found.
fi: Ei työnkulkuja löydetty.

en: Nonce check failed. Please ensure you're supposed to be adding editorial comments.
fi: Nonce-tarkistus epäonnistui. Varmista, että olet oikeutettu lisäämään toimituksellisia kommentteja.

en: Nonce check failed. Please ensure you're supposed to be editing editorial comments.
fi: Nonce-tarkistus epäonnistui. Varmista, että olet oikeutettu muokkaamaan toimituksellisia kommentteja.

en: None
fi: Ei mitään

en: Not Exists/Empty
fi: Ei olemassa/Tyhjät

en: Not Like
fi: Ei kuten

en: Not filtered
fi: Ei suodatettu

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Notepad
fi: Muistikirja

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notification Group
fi: Ilmoitusryhmä

en: Notification Groups
fi: Ilmoitusryhmät

en: Notification log not found
fi: Ilmoituslokia ei löytynyt

en: Notification workflow draft updated.
fi: Ilmoitusprosessin luonnos päivitetty.

en: Notification workflow published.
fi: Ilmoitusprosessi julkaistu.

en: Notification workflow saved.
fi: Ilmoitusprosessi tallennettu.

en: Notification workflow scheduled for: %s.
fi: Ilmoitusprosessi aikataulutettu: %s.

en: Notification workflow submitted.
fi: Ilmoitusprosessi lähetetty.

en: Notification workflow updated.
fi: Ilmoitusprosessi päivitetty.

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Notifications Log
fi: Ilmoitusten loki

en: Notify Email
fi: Ilmoita sähköpostille

en: Notify Emails
fi: Ilmoita sähköposteille

en: Notify Role
fi: Ilmoita roolille

en: Notify Roles
fi: Ilmoita rooleille

en: Notify User
fi: Ilmoita käyttäjälle

en: Notify Users
fi: Ilmoita käyttäjille

en: Notify me
fi: Ilmoita minulle

en: Notify on editorial comments
fi: Ilmoita toimituksellisista kommenteista

en: Nov
fi: Marraskuu

en: Number
fi: Numero

en: Oct
fi: Lokakuu

en: Old post status: %s
fi: Vanha julkaisun tila: %s

en: On each shortcode, you can select one or more fields. If more than one, they will be displayed separated by ", ".
fi: Jokaisessa lyhytkoodissa voit valita yhden tai useamman kentän. Jos kenttiä on useita, ne näytetään erottamalla ", ".

en: One month
fi: Yksi kuukausi

en: One month ago
fi: Yksi kuukausi sitten

en: One week
fi: Viikko

en: Only editable posts will be moveable.
fi: Vain muokattavat viestit voidaan siirtää.

en: Options
fi: Asetukset

en: Overview
fi: Yhteenveto

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Parent Page Authors
fi: Vanhemman Sivun Tekijät

en: Passed
fi: Hyväksytty

en: Path
fi: Polku

en: Pending Review
fi: Odottaa tarkistusta

en: Period
fi: Jakso

en: Permission Groups
fi: Käyttöoikeusryhmät

en: Planner
fi: Suunnittelija

en: Please correct your form errors below and try again.
fi: Korjaa alla olevat lomakevirheet ja yritä uudelleen.

en: Please enter a comment
fi: Ole hyvä ja syötä kommentti

en: Please enter a comment.
fi: Ole hyvä ja syötä kommentti.

en: Please enter a name for the editorial fields
fi: Ole hyvä ja kirjoita nimi toimituksellisille kentille

en: Please enter a name for the editorial fields.
fi: Ole hyvä ja kirjoita nimi toimituksellisille kentille.

en: Please enter a slug for the editorial fields.
fi: Ole hyvä ja kirjoita slug toimituksellisille kentille.

en: Please enter a valid, non-numeric name for the editorial fields.
fi: Ole hyvä ja kirjoita voimassa oleva, ei-numeroarvoinen nimi toimituksellisille kentille.

en: Please select a valid metadata type.
fi: Ole hyvä ja valitse voimassa oleva metadatatyyppi.

en: Please select at least one event
fi: Valitse vähintään yksi tapahtuma

en: Please, wait! Loading the form fields...
fi: Ole hyvä ja odota! Ladataan lomakekenttiä...

en: Popular Editorial Fields
fi: Suositut toimituskentät

en: Position
fi: Sijainti

en: Post
fi: Postaus

en: Post Date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Post ID: %d
fi: Julkaisun ID: %d

en: Post Status
fi: Julkaisustatus

en: Post Status Widget
fi: Viestin tila -widget

en: Post Type
fi: Julkaisun tyyppi

en: Post Types
fi: Julkaisutyypit

en: Post could not be created
fi: Julkaisua ei voitu luoda

en: Post created successfully
fi: Julkaisu luotiin onnistuneesti

en: Post date updated.
fi: Julkaisupäivämäärä päivitetty.

en: Post does not exist
fi: Viesti ei olemassa

en: Post moved to the trash. | %d posts moved to the trash.
fi[0]: Julkaisu siirretty roskakoriin.
fi[1]: %d julkaisua siirretty roskakoriin.

en: Post not found
fi: Julkaisua ei löytynyt

en: Post restored from the Trash. | %d posts restored from the Trash.
fi[0]: Julkaisu palautettu roskakorista.
fi[1]: %d julkaisua palautettu roskakorista.

en: Post status updated.
fi: Julkaisun tila päivitetty.

en: Post type
fi: Julkaisutyyppi

en: Post type not found
fi: Julkaisutyyppejä ei löytynyt

en: Post type:
fi: Julkaisutyyppi:

en: Post type: %s
fi: Julkaisutyypi: %s

en: Post types to show
fi: Näytettävät julkaisutyypit

en: Post types to show:
fi: Näytettävät viestityypit:

en: Posts at a Glance
fi: Viestit yhdellä silmäyksellä

en: Posts publish time format
fi: Julkaisuaikamuoto

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview &#8220;%s&#8221;
fi: Esikatselu &#8220;%s&#8221;

en: Previous Post
fi: Edellinen julkaisu

en: Previous status
fi: Edellinen tila

en: Print
fi: Tulosta

en: Private
fi: Yksityinen

en: Publish Date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: Publish Time
fi: Julkaisuaika

en: Publish on
fi: Julkaise

en: PublishPress Debug Log
fi: PublishPressin virheenkorjauslokit

en: PublishPress Planner helps you plan and publish content inside WordPress. Features include a content calendar, kanban board, and notifications.
fi: PublishPress Planner auttaa sinua suunnittelemaan ja julkaisemaan sisältöä WordPressissä. Ominaisuuksiin kuuluu sisällön kalenteri, kanban-taulu ja ilmoitukset.

en: PublishPress Planner tried to load multiple times. Please, deactivate and remove other instances of PublishPress, specially if you are using PublishPress Pro.
fi: PublishPress Planner yritti ladata useita kertoja. Poista käytöstä ja poista muut PublishPress-instanssit, erityisesti jos käytät PublishPress Pro:ta.

en: PublishPress Revisions integration
fi: PublishPress Revizyonien integraatio

en: PublishPress Settings
fi: PublishPress Asetukset

en: Published
fi: Julkaistu

en: Publishing Time
fi: Julkaisuaika

en: Receiver
fi: Vastaanottaja

en: Regenerate calendar feed secret
fi: Generoi kalenterin syötteen salaisuus uudelleen

en: Register editorial fields for these post types:
fi: Rekisteröi toimitukselliset kenttätyypit näille postityypeille:

en: Remove
fi: Poista

en: Remove PublishPress ads and branding
fi: Poista PublishPressin mainokset ja brändäys

en: Reorder
fi: Järjestä uudelleen

en: Reorder Columns
fi: Järjestä sarakkeet uudelleen

en: Reorder Filters
fi: Järjestä suodattimet uudelleen

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply to this comment
fi: Vastaa tähän kommenttiin

en: Reply: %s
fi: Vastaus: %s

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Reschedule
fi: Aikatauluta uudelleen

en: Reset
fi: Nollaa

en: Reset Filters
fi: Nollaa suodattimet

en: Reviews
fi: Arvostelut

en: Revision Author
fi: Muokkauksen Tekijä

en: Revision Status
fi: Muutosstatus

en: Role
fi: Rooli

en: Roles
fi: Roolit

en: Sat
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save and edit
fi: Tallenna ja muokkaa

en: Saving...
fi: Tallentaa...

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Scheduled for %d receivers. Click here to display them.
fi: Aikataulutettu %d vastaanottajalle. Klikkaa täällä näyttämään ne.

en: Search
fi: Haku

en: Search Comments
fi: Hae kommentteja

en: Search Editorial Fields
fi: Etsi toimituskenttiä

en: Search Metakey
fi: Haku Metaväliavain

en: Search Notifications
fi: Hae ilmoituksia

en: Search box
fi: Hakukenttä

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset &#8220;%s&#8221; varten

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select Metakey
fi: Valitse Metakey

en: Select Type
fi: Valitse Tyyppi

en: Select at least one option for each section.
fi: Valitse vähintään yksi vaihtoehto jokaiselle osastolle.

en: Select option...
fi: Valitse vaihtoehto...

en: Select roles...
fi: Valitse roolit...

en: Send reminder notifications
fi: Lähetä muistutusilmoituksia

en: Sending content...
fi: Sisältöä lähetetään...

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Sep
fi: Syyskuu

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings updated successfully.
fi: Asetukset päivitetty onnistuneesti.

en: Seven months
fi: Seitsemän kuukautta

en: Show %s more
fi: Näytä %s lisää

en: Show Revision
fi: Näytä muutos

en: Show active notifications
fi: Näytä aktiiviset ilmoitukset

en: Show content from
fi: Näytä sisältö osoitteesta

en: Show on Content Calendar and Overview form
fi: Näytä sisällön kalenterissa ja yleiskatsauksen lomakkeessa

en: Show on Post Types screen
fi: Näytä julkaisutyyppien näytöllä

en: Show the "Notify me" and "Stop notifying me" links for these post types:
fi: Näytä "Ilmoita minulle" ja "Lopeta ilmoittaminen minulle" -linkit näille postityypeille:

en: Show today's date in the first row
fi: Näytä tämän päivän päivämäärä ensimmäisessä rivissä

en: Single Select
fi: Yksittäinen valinta

en: Site Administrator
fi: Sivuston ylläpitäjä

en: Six months
fi: Kuusi kuukautta

en: Six months ago
fi: Kuusi kuukautta sitten

en: Size
fi: Koko

en: Skip current user
fi: Ohita nykyinen käyttäjä

en: Skip notifications for the user who triggered the action
fi: Ohita ilmoitukset käyttäjälle, joka suoritti toiminnon

en: Skipped
fi: Ohitettu

en: Slack integration for notifications
fi: Slack-integraatio ilmoituksia varten

en: Slug already in use. Please choose another.
fi: Slug on jo käytössä. Valitse toinen.

en: Sorry! You're not subscribed to any posts!
fi: Anteeksi! Et ole tilannut yhtään viestiä!

en: Sorry, you can't delete this editorial comment because it has some replies.
fi: Anteeksi, et voi poistaa tätä toimituksellista kommenttia, koska sillä on joitain vastauksia.

en: Sorry, you don't have the privileges to add editorial comments. Please talk to your Administrator.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia lisätä toimituksellisia kommentteja. Ole hyvä ja keskustele järjestelmänvalvojan kanssa.

en: Sorry, you don't have the privileges to delete this editorial comment. Please talk to your Administrator.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä toimituksellista kommenttia. Ole hyvä ja keskustele asiasta järjestelmänvalvojasi kanssa.

en: Sorry, you don't have the privileges to edit editorial comments. Please talk to your Administrator.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia muokata toimituksellisia kommentteja. Ole hyvä ja keskustele järjestelmänvalvojan kanssa.

en: Sorry, you don't have the privileges to edit this editorial comment. Please talk to your Administrator.
fi: Anteeksi, sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä toimituksellista kommenttia. Ole hyvä ja keskustele asiasta järjestelmänvalvojasi kanssa.

en: Start Date
fi: Alkuperäinen päivämäärä

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Status
fi: Tila

en: Status was changed for %1$s #%2$s "%3$s" by %4$s %5$s
fi: Tilaa muutettiin %1$s #%2$s "%3$s" %4$s %5$s toimesta

en: Statuses to display publish time
fi: Statukset julkaisuajan näyttämiseksi

en: Stop notifying me
fi: Lopeta ilmoittaminen minulle

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject:
fi: Aihe:

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submitted on
fi: Lähetetty

en: Subscribe in iCal or Google Calendar
fi: Tilaa iCal- tai Google Kalenteriin

en: Success
fi: Onnistui

en: Sun
fi: Aurinko

en: Tag | Tags
fi[0]: Tagi
fi[1]: Tagit

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Taxonomy not set.
fi: Taksonomiaa ei ole asetettu.

en: Ten months
fi: Kymmenen kuukautta

en: Terms
fi: Termit

en: Terms not set.
fi: Ehtoja ei ole asetettu.

en: Text
fi: Teksti

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
fi: "Slug" on nimen URL-ystävällinen versio. Se on yleensä pienillä kirjaimilla ja sisältää vain kirjaimia, numeroita ja viivoja.

en: The Events Calendar Integration
fi: Tapahtumakalenterin integraatio

en: The description can be used to communicate with your team about what the field is for.
fi: Kuvausta voidaan käyttää kommunikoimaan tiimisi kanssa siitä, mihin kenttä on tarkoitettu.

en: The description can be used to communicate with your team about what the metadata is for.
fi: Kuvausta voidaan käyttää kommunikoimaan tiimisi kanssa siitä, mihin metadata on tarkoitettu.

en: The field type cannot be changed once created.
fi: Kenttätyyppiä ei voida muuttaa sen luomisen jälkeen.

en: The name is for labeling the editorial fields.
fi: Nimi on tarkoitettu toimituksellisten kenttien merkitsemiseen.

en: The notification was set as "Scheduled" but the cron task is not found
fi: Ilmoitus asetettiin "Aikataulutetuksi" mutta cron-tehtävää ei löytynyt

en: The notifications module will need to be enabled for this widget to display.
fi: Ilmoitusten moduuli on otettava käyttöön, jotta tämä widget näkyy.

en: The parent log was deleted or probably rescheduled
fi: Ylälokki on poistettu tai todennäköisesti aikataulutettu uudelleen

en: The selected post type is not enabled for the calendar.
fi: Valittua julkaisutyyppiä ei ole otettu käyttöön kalenterissa.

en: The selected user doesn't have enough permissions to be set as the post author.
fi: Valitulla käyttäjällä ei ole tarpeeksi oikeuksia, jotta hänet voitaisiin asettaa artikkelin kirjoittajaksi.

en: The slug cannot be changed once the term has been created.
fi: Slugia ei voida muuttaa, kun termi on luotu.

en: There are no PublishPress modules registered
fi: Ei ole rekisteröityjä PublishPress-moduuleja

en: There are no posts in the range or filter specified.
fi: Määrätyllä alueella tai suodattimella ei ole viestejä.

en: There was a problem of some sort. Try again or contact your administrator.
fi: Jossain tapahtui ongelma. Yritä uudelleen tai ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan.

en: There was an error updating the post. Please try again.
fi: Julkaisun päivittämisessä tapahtui virhe. Yritä uudelleen.

en: This action was taken on %1$s at %2$s %3$s
fi: Tämä toiminto suoritettiin %1$s klo %2$s %3$s

en: This comment can't be deleted because it has one or more replies. Before deleting it make sure to delete all the replies first.
fi: Tätä kommenttia ei voi poistaa, koska sillä on yksi tai useampi vastaus. Varmista, että poistat kaikki vastaukset ensin ennen kuin poistat sen.

en: This editorial fields type is not yet supported.
fi: Tätä toimituksellista kenttätyyppiä ei tueta vielä.

en: This email was sent %s.
fi: Tämä sähköposti lähetettiin %s.

en: This field will be available for these post types.
fi: Tämä kenttä on saatavilla näille julkaisutyyppille.

en: This field will be viewable on the overview screens for these post types.
fi: Tämä kenttä näkyy yleiskatsauksen näytöillä näille julkaisutyyppille.

en: This is a preview of the scheduled message. The content can still change until the notification is sent.
fi: Tämä on esikatselu aikataulutetusta viestistä. Sisältö voi vielä muuttua, kunnes ilmoitus lähetetään.

en: This is the default publish date from today for posts moving to the Scheduled status.
fi: Tämä on oletusjulkaisupäivämäärä tänään julkaistaville artikkeleille, jotka siirtyvät aikataulutetuksi tilaksi.

en: This notification is very similar to another one sent less than %d minutes ago for the same receiver
fi: Tämä ilmoitus on hyvin samanlainen kuin toinen, joka lähetettiin vähemmän kuin %d minuuttia sitten samalle vastaanottajalle

en: This post was last updated on
fi: Tätä viestiä on viimeksi päivitetty

en: This will prevent too many notifications being sent for the same or similar events. Set this to a higher number if you are receiving duplicate emails.
fi: Tämä estää liian monien ilmoitusten lähettämisen samoista tai samankaltaisista tapahtumista. Aseta tämä suuremmaksi, jos saat kaksoiskappaleita sähköpostitse.

en: This won't have any effect unless you have at least one workflow targeting the "Users who selected "Notify me" for the content" option.
fi: Tällä ei ole vaikutusta, ellei sinulla ole vähintään yhtä työnkulkua, joka kohdistaa sisällön "Käyttäjät, jotka valitsivat "Ilmoita minulle"" vaihtoehtoon.

en: Three months
fi: Kolme kuukautta

en: Three months ago
fi: Kolme kuukautta sitten

en: Three weeks
fi: Kolme viikkoa

en: Thu
fi: Torstai

en: Title
fi: Otsikko

en: Title: %s
fi: Otsikko: %s

en: To date
fi: Päivään asti

en: To refine your workflow with custom Post Statuses, install the %sPublishPress Statuses%s plugin.
fi: Työskentelytapasi hienosäätämiseksi mukautetuilla postitustiloilla asenna %sPublishPress Statuses%s -laajennus.

en: Today
fi: Tänään

en: Trash
fi: Roskakori

en: Tue
fi: Tiistai

en: Twelve months
fi: Kaksitoista kuukautta

en: Two months
fi: Kaksi kuukautta

en: Two months ago
fi: Kaksi kuukautta sitten

en: Two weeks
fi: Kaksi viikkoa

en: Type
fi: Tyyppi

en: Undefined error found
fi: Määrittämätön virhe löytyi

en: Undo
fi: Kumoa

en: Unpublished Content
fi: Julkaisematon sisältö

en: Untitled
fi: Ilman otsikkoa

en: Update Editorial Fields
fi: Päivitä toimitukselliset kentät

en: Update Editorial fields term
fi: Päivitä toimituksellisten kenttien termi

en: Update Note
fi: Päivitys muistiinpano

en: Updating the post date dynamically doesn't work for published content. Please <a href='%s'>edit the post</a>.
fi: Julkaisupäivämäärän päivittäminen dynaamisesti ei toimi julkaistulle sisällölle. Ole hyvä ja <a href='%s'>muokkaa artikkelia</a>.

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro:oon

en: Upgrade to PublishPress Planner Pro
fi: Päivitä PublishPress Planner Pro:oon

en: Use post meta in notifications
fi: Käytä viestin meta-arvoja ilmoituksissa

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Url
fi: Käyttäjä URL

en: User making changes or comments
fi: Käyttäjä, joka tekee muutoksia tai kommentteja

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: User: %s (%d)
fi: Käyttäjä: %s (%d)

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users who selected "Notify me" for the content
fi: Käyttäjät, jotka valitsivat "Ilmoita minulle" sisällölle

en: View
fi: Näytä

en: View &#8220;%s&#8221;
fi: Näytä &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; on Google Maps
fi: Näytä &#8220;%s&#8221; Google Mapsissa

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopankki

en: View: %s
fi: Näytä: %s

en: Warning
fi: Varoitus

en: Wed
fi: Keskiviikko

en: Weeks
fi: Viikot

en: What the post needs to cover.
fi: Mitä julkaisun tulee käsitellä.

en: What to say?
fi: Mitä sanoa?

en: When an editorial comment is added
fi: Kun toimituksellinen kommentti lisätään

en: When taxonomy is updated
fi: Kun taksonomiaa päivitetään

en: When the content is moved to a new status
fi: Kun sisältö siirretään uuteen tilaan

en: When the content is updated
fi: Kun sisältöä päivitetään

en: When the first draft needs to be ready.
fi: Milloin ensimmäisen luonnoksen pitää olla valmis.

en: When the status is changed
fi: Kun tila muuttuu

en: When to notify?
fi: Milloin ilmoittaa?

en: Who to notify?
fi: Kenelle ilmoittaa?

en: Widget Options
fi: Widgetin asetukset

en: WordPress Scheduler
fi: WordPressin aikatauluttaja

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Workflow Settings
fi: Työnkulun asetukset

en: Workflow has users enrolled
fi: Työprosessi on käyttäjiä rekisteröitynä

en: Workflow: %s
fi: Työprosessi: %s

en: Workflows
fi: Työnkulut

en: Years
fi: Vuosia

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are receiving this email because you are subscribed to "%s".
fi: Saat tämän sähköpostin, koska olet tilannut "%s".

en: You can add dynamic information to the Subject or Body text using the following shortcodes:
fi: Voit lisätä dynaamista tietoa Aihe- tai Viestitekstiin käyttämällä seuraavia lyhytkoodeja:

en: You can add editorial comments to a post once you've saved it for the first time.
fi: Voit lisätä toimituksellisia kommentteja artikkeliin, kun olet tallentanut sen ensimmäistä kertaa.

en: You can see all editorial comments on this %s here:
fi: Voit nähdä kaikki toimitukselliset kommentit tästä %s täällä:

en: You do not have any editorial fields enabled
fi: Sinulla ei ole käytössä mitään toimituksellisia kenttiä

en: You do not have any public taxonomies
fi: Sinulla ei ole julkisia taksonomioita

en: You do not have necessary permissions to complete this action.
fi: Sinulla ei ole tarvittavia käyttöoikeuksia tämän toiminnon suorittamiseen.

en: You do not have permission to add new %s
fi: Sinulla ei ole oikeuksia lisätä uutta %s

en: You do not have permission to edit selected post.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata valittua viestiä.

en: You do not have permission to move post to selected post status.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia siirtää viestiä valittuun viestin tilaan.

en: You do not have permission to move post to this status
fi: Sinulla ei ole lupaa siirtää viestiä tähän tilaan

en: You don't have any notifications
fi: Sinulla ei ole ilmoituksia

en: You're using PublishPress Planner Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
fi: Käytät PublishPress Planner Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %sPäivitä Pro:hon%s

en: [%1$s] %2$s Published: "%3$s"
fi: [%1$s] %2$s julkaistu: "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Restored (from Trash ): "%3$s"
fi: [%1$s] %2$s palautettu (roskakorista): "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Status Changed for "%3$s"
fi: [%1$s] %2$s Tila muutettu "%3$s":ksi

en: [%1$s] %2$s Trashed: "%3$s"
fi: [%1$s] %2$s poistettu roskakoriin: "%3$s"

en: [%1$s] %2$s Unpublished: "%3$s"
fi: [%1$s] %2$s Julkaisematon: "%3$s"

en: [%1$s] New %2$s Created: "%3$s"
fi: [%1$s] Uusi %2$s luotu: "%3$s"

en: [%1$s] New Editorial Comment: "%2$s"
fi: [%1$s] Uusi toimituksellinen kommentti: "%2$s"

en: asynchronous
fi: asynkroninen

en: by
fi: tekijältä

en: edit
fi: muokkaa

en: email
fi: sähköposti

en: field
fi: kenttä

en: for
fi: käyttäjältä

en: group %d: %s
fi: ryhmä %d: %s

en: iCal secret key regenerated. Please inform all users they will need to resubscribe.
fi: iCal-salaisavain on luotu uudelleen. Ilmoita kaikille käyttäjille, että heidän on tilattava uudelleen.

en: minutes
fi: minuuttia

en: role:%s
fi: rooli:%s

en: said on %1$s at %2$s
fi: sanoi %1$s klo %2$s

en: settings
fi: asetukset

en: shortcode
fi: lyhytkoodi

en: synchronous
fi: synkroninen

[ctx: taxonomy general name]
en: Editorial Field
fi: Toimituksellinen kenttä

[ctx: taxonomy singular name]
en: Editorial Field
fi: Toimittajakenttä

en: to
fi: kohteeseen

en: user
fi: käyttäjä
