Pressbooks - en to ca translation catalogue (456 entries)

en:  Right margin (in milimeters)
ca: Marge dret (en milímetres)

en: % Comments
ca: % Comentaris

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a %2$s

en: %1$s result(s) found.
ca: S'ha(n) trobat %1$s resultat(s).

en: %s on
ca: %s a

en: 's Catalog Page
ca: 's Pàgina de catàleg

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: 1 Comment
ca: 1 Comentari

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ca: <span class="meta-nav">&larr;</span> Comentaris més antics

en: A short paragraph about your book, for catalogs, reviewers etc. to quote.
ca: Un paràgraf curt sobre el teu llibre, per a que catàlegs, revisors, etc. el citin.

en: A very short description of your book. It should fit in a Twitter post, and encapsulate your book in the briefest sentence.
ca: Un descripció molt breu del teu llibre. Hauria de d'encaixar en un twit i recollir el teu llibre en una única frase.

en: About
ca: Sobre

en: About Pressbooks
ca: Sobre Pressbooks

en: About The Book
ca: Sobre el llibre

en: About Us
ca: Sobre nosaltres

en: Access Denied
ca: Accés denegat

en: Add
ca: Afegeix

en: Add A New Book
ca: Afegeix un nou llibre

en: Add Back Matter
ca: Afegeix pàgina final

en: Add By URL
ca: Afegeix via URL

en: Add Chapter
ca: Afegeix capítol

en: Add Front Matter
ca: Afegeix pàgina inicial

en: Add New Back Matter
ca: Afegeix nova pàgina final

en: Add New Back Matter Type
ca: Afegeix nou tipus de pàgina final

en: Add New Chapter
ca: Afegeix nou capítol

en: Add New Front Matter
ca: Afegeix nova pàgina inicial

en: Add New Front Matter Type
ca: Afegeix nou tipus de pàgina inicial

en: Add New Part
ca: Afegeix nova part

en: Add Part
ca: Afegeix part

en: Add or remove back matter type
ca: Afegeix o elimina tipus de pàgines finals

en: Add or remove front matter type
ca: Afegeix o elimina tipus de pàgina inicial

en: Additional Catalog Information
ca: Informació de catàleg adicional

en: Admin
ca: Administrador

en: All Back Matter Types
ca: Tots els tipus de pàgines finals

en: All Chapter Types
ca: Tots els tipus de capítol

en: All Front Matter Types
ca: Tots els tipus de pàgines inicials

en: All Rights Reserved
ca: Tots els drets reservats

en: Amazon URL
ca: URL d'Amazon

en: Ancient Greek
ca: Grec antic

en: Appendix
ca: Apèndix

en: Arabic
ca: Àrab

en: Archives
ca: Arxius

en: Archives: %s
ca: Arxius: %s

en: Are you sure you want to abort the import?
ca: Estàs segur que vols cancelar la exportació?

en: Are you sure you want to delete this?
ca: Estàs segur que vols esborrar-ho?

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Author
ca: Autor

en: Author, file as
ca: Autor, clasificar com

en: Author: %s
ca: Autor: %s

en: Authors
ca: Autors

en: Back Matter
ca: Pàgines finals

en: Back Matter Types
ca: Tipus de pàgines finals

en: Barnes and Noble URL
ca: URL de Barnes and Noble

en: Biblical Hebrew
ca: Hebreu bíblic

en: Bisac Regional Theme
ca: Tema regional BISAC

en: Bisac Subject
ca: Categoria BISAC

en: Blank Pages
ca: Pàgines en blanc

en: Book Description
ca: Descripció del llibre

en: Book Info
ca: Informació del llibre

en: Book Information
ca: Informació del llibre

en: Book Information saved.
ca: Informació del llibre desada.

en: Book Information updated.
ca: Informació del llibre actualitzada.

en: Book Language:
ca: Llengua del llibre:

en: Book Name
ca: Nom del llibre

en: Book Tagline
ca: Eslogan del llibre

en: Book Title:
ca: Títol del llibre:

en: Book Visibility
ca: Visibilitat del llibre

en: Buy
ca: Compra

en: Buy the Book
ca: Compra el llibre

en: Cancel
ca: Cancela

en: Catalog
ca: Catàleg

en: Catalog Logo
ca: Logo del catàleg

en: Catalog Status
ca: Estat del catàleg

en: Catalog sorting
ca: Ordena el catàleg

en: Catalog updated.
ca: Catàleg actualitzat.

en: Category: %s
ca: Categoria: %s

en: Change Theme
ca: Canvia el tema

en: Chapter
ca: Capítol

en: Chapter 1
ca: Capítol 1

en: Chapter Author (appears in Web/ebook/PDF output)
ca: Autor del capítol (apareix en els formats Web/PDF/llibre electrònic)

en: Chapter Metadata
ca: Metadades del capítol

en: Chapter Numbers
ca: Numeració de capítols

en: Chapter Short Title (appears in the PDF running header)
ca: Títol curt del capítol (apareix en la capçalera del PDF)

en: Chapter Subtitle (appears in the Web/ebook/PDF output)
ca: Subtítol del capítol (apareix en els formats Web/PDF/llibre electrònic)

en: Chapter Types
ca: Tipus de capítols

en: Chapter saved.
ca: Capítol desat.

en: Chapter updated.
ca: Capítol actualitzat.

en: Chapters
ca: Capítols

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Chinese (Taiwan)
ca: Xinès (Taiwan)

en: Chinese (Traditional)
ca: Xinès (tradicional)

en: Choose from the most used back matter type
ca: Escull dels tipus de pàgines finals més usats

en: Choose from the most used front matter type
ca: Escull dels tipus de pàgines inicials més usats

en: Close
ca: Tanca

en: Columns
ca: Columnes

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Confirm Password
ca: Confirma la clau de pas

en: Contact
ca: Contacta

en: Contents
ca: Índex

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Convert MS Word Footnotes
ca: Converteix notes al peu de MS Word

en: Copy CSS from
ca: Copiar CSS des de

en: Copyright Holder
ca: Titular dels drets

en: Copyright License
ca: Llicència de drets d'autor

en: Copyright Notice
ca: Nota de drets d'autor

en: Copyright Year
ca: Any de Copyright

en: Cover
ca: Portada

en: Cover Image
ca: Imatge de portada

en: Create Book
ca: Crea llibre

en: Create a new book
ca: Crea un nou llibre

en: Crop Marks
ca: Marques de tall

en: Custom CSS for Ebook
ca: CSS personalitzat per al llibre electrònic

en: Custom CSS for PDF
ca: CSS personalitzat per a PDF

en: Custom CSS for Web
ca: CSS personalitzat per a la web

en: Custom...
ca: Personalitzat...

en: DOCX (word processing file format of Microsoft)
ca: DOCX (format d'arxiu de processador de textos de Microsoft)

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Day: %s
ca: Dia: %s

en: Default Data
ca: Dades per defecte

en: Delete
ca: Esborra

en: Descending
ca: Descendent

en: Display chapter numbers
ca: Mostra numeració de capítols

en: Display crop marks
ca: Mostrar marques de tall

en: Display table of contents
ca: Mostra índex de continguts

en: EPUB (for Nook, iBooks, Kobo etc.)
ca: EPUB (per a lectors Nook, iBooks, Kobo, etc.)

en: EPUB is required for MOBI export. Would you like to reenable it?
ca: EPUB és necessari per a exportar a format MOBI. Vols activar-lo de nou?

en: Ebook ISBN
ca: ISBN per a llibre electrònic

en: Ebook Options
ca: Opcions de llibre electrònic

en: Ebook Stores
ca: Botigues de llibres electrònics

en: Ebook start point
ca: Punt d'inici del llibre electrònic

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Back Matter
ca: Edita pàgina final

en: Edit Back Matter Type
ca: Edita tipus de pàgina final

en: Edit Book Information
ca: Edita informació del llibre

en: Edit CSS
ca: Edita el CSS

en: Edit Chapter
ca: Edita capítol

en: Edit Chapter Type
ca: Edita tipus de capítol

en: Edit Front Matter
ca: Edita pàgina inicial

en: Edit Front Matter Type
ca: Edita tipus de pàgina inicial

en: Edit Part
ca: Edita part

en: Edit Profile
ca: Edita el perfil

en: Edit Tags
ca: Edita etiquetes

en: Elsewhere
ca: En un altre lloc

en: Email to a friend
ca: Envia un correu electrònic a un amic

en: Emailed to:
ca: Enviat a:

en: Enable hyphenation
ca: Activa la separació amb guions

en: English (United States)
ca: Anglès (EEUU)

en: Error: Something went wrong. See logs for more details.
ca: Error: alguna cosa no ha anat bé. Revisa els registres per a més detalls.

en: Error: The export failed. See logs for more details.
ca: Error: l'exportació ha fallat. Revisa els registres per a més detalls.

en: Error: Unknown export format.
ca: Error: format d'exportació desconegut.

en: Estonian
ca: Estonià

en: Examples
ca: Exemples

en: Exercises
ca: Exercicis

en: Export
ca: Exporta

en: Export Settings
ca: Configuració d'exportació

en: Export Your Book
ca: Exporta el teu llibre

en: Exported
ca: Exportat

en: Extra Profile Information
ca: Informació adicional del perfil

en: Featured
ca: Destacat

en: File
ca: Arxiu

en: File not found
ca: No s'ha trobat cap arxiu

en: First
ca: Primer

en: Folio
ca: Foli

en: French (France)
ca: Francès (França)

en: Front Matter
ca: Pàgines inicials

en: Front Matter Author (appears in Web/ebook/PDF output)
ca: Autor de les pàgines inicials (apareix en els formats Web/PDF/llibre electrònic)

en: Front Matter Metadata
ca: Metadades de les pàgines inicials

en: Front Matter Short Title (appears in the PDF running header)
ca: Títol curt de les pàgines inicials (aparex en la capçalera del PDF)

en: Front Matter Subtitle (appears in the Web/ebook/PDF output)
ca: Subtítol de les pàgines inicials (apareix en els formats Web/PDF/llibre electrònic)

en: Front Matter Types
ca: Tipus de pàgines inicials

en: General Book Information
ca: Informació general del llibre

en: German
ca: Alemany

en: Global Options
ca: Opcions globals

en: Google Analytics ID
ca: ID de Google Analytics

en: Google Analytics settings.
ca: Configuració de Google Analytics.

en: Help
ca: Ajuda

en: Help translate Pressbooks into your language!
ca: Ajuda a traduir Pressbooks a la teva llengua!

en: Hide in Catalog
ca: Amaga en el catàleg

en: Home
ca: Inici

en: Hyphens
ca: Guions

en: I wanted to share this post with you from
ca: Vull compartir amb tu aquest contingut de

en: ICML (for InDesign)
ca: ICML (per a InDesign)

en: ISBN is the International Standard Book Number, and you'll need one if you want to sell your book in online and physical book stores.
ca: L'ISBN és el Número Internacional Normalitzat per a Llibres, i en necessites un si vols vendre el teu llibre en una botiga de llibres electrònics.

en: Import
ca: Importa

en: Import in progress: %s
ca: Exportació en curs: %s

en: Imported %s chapters.
ca: %s capítols importats.

en: In case of long titles that might be truncated in running heads in the PDF export.
ca: En cas de títols llargs que poden veure's truncats en l'exportació a PDF.

en: Include blank pages (for print PDF)
ca: Inclou pàgines en blanc (per a PDF imprès)

en: Include in exports
ca: Incloure en l'exportació

en: Indent
ca: Sagnat

en: Indent paragraphs
ca: Sagnar paràgrafs

en: Insert Footnote
ca: Insereix nota al peu

en: Internal Link
ca: Enllaç intern

en: Introduction
ca: Introducció

en: Invalid URL.
ca: URL invàlida

en: Invalid permission error
ca: Error de permisos no vàlids.

en: Invalid permissions.
ca: Permisos no vàlids.

en: It's coming!
ca: Molt aviat!

en: Italian
ca: Italià

en: Japanese
ca: Japonès

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Keywords/Tags
ca: Paraules clau/Etiquetes

en: Kobo URL
ca: URL de Kobo

en: Korean
ca: Coreà

en: Language
ca: Llengua

en: Last 10 CSS Revisions
ca: Últimes 10 revisions de CSS

en: Latest Export
ca: Darrera exportació

en: Learning Objectives
ca: Objectius d'aprenentatge

en: Leave a comment
ca: Escriu un comentari

en: Left margin
ca: Marge esquerre

en: Like
ca: M'agrada

en: List Price (PDF)
ca: PVP (PDF)

en: List Price (Print)
ca: PVP (Imprès)

en: List Price (Web)
ca: PVP (Web)

en: List Price (ebook)
ca: PVP (llibre electrònic)

en: Logo Or Image
ca: Logo o imatge

en: Long Description
ca: Descripció llarga

en: MOBI (for Kindle)
ca: MOBI (per a lectors Kindle)

en: Main Body
ca: Cos principal

en: Make your own books on Pressbooks
ca: Crea els teus propis llibres amb PressBooks.com

en: Make your own books using Pressbooks.com
ca: Crea els teus propis llibres amb Pressbooks.com

en: Maximum file size:
ca: Mida màxima de l'arxiu:

en: Month: %s
ca: Mes: %s

en: My Book
ca: El meu llibre

en: My Books
ca: Els meus llibres

en: My Catalog
ca: El meu catàleg

en: My Catalog Profile
ca: Perfil del meu catàleg

en: Name of the copyright holder.
ca: Nom del titular dels drets

en: Network Admin
ca: Administra la xarxa

en: New Back Matter
ca: Nova pàgina final

en: New Back Matter Type Name
ca: Nou nom de tipus de pàgines finals

en: New Book Information
ca: Nova informació del llibre

en: New Chapter
ca: Nou capítol

en: New Front Matter
ca: Nova pàgina inicial

en: New Front Matter Type Name
ca: Afegeix nom de nou tipus de pàgina inicial

en: New Part
ca: Nova part

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Comentaris més recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
ca: Següent

en: No back matter found
ca: No s'ha trobat cap pàgina final

en: No back matter found in Trash
ca: No s'ha trobat cap pàgina final a la brossa

en: No book found.
ca: No s'ha trobat cap llibre

en: No book information found
ca: No s'ha trobat cap informació de llibre

en: No book information found in Trash
ca: No s'ha trobat cap informació de llibre a la brossa

en: No catalog was found for user
ca: No s'ha trobat cap catàleg per a l'usuari

en: No chapters found
ca: No s'han trobat capítols

en: No chapters found in Trash
ca: No s'ha trobat cap capítol a la brossa

en: No front matter found
ca: No s'ha tobat cap pàgina inicial

en: No front matter found in Trash
ca: No s'ha trobat cap pàgina incial a la brossa

en: No indent
ca: Sense sagnat

en: No parts found
ca: No s'ha trobat cap part

en: No parts found in Trash
ca: No s'ha trobat cap part a la brossa

en: No. Ignore validation errors.
ca: No. Ignora els errors de validació.

en: Nothing Found
ca: No s'hat trobat res

en: O'Reilly URL
ca: URL O'Reilly

en: ODT (word processing file format of OpenDocument)
ca: ODT (format d'arxiu OpenDocument de processador de textos)

en: On-Sale Date
ca: Data d'inici de venda

en: One column
ca: Una columna

en: Only users you invite can see your book, regardless of individual chapter privacy settings below.
ca: Només els usuaris que convidis podran veure el llibre, independentment de la configuració individual de privacitat dels capítols.

en: Options
ca: Opcions

en: Ordering Printed Books
ca: Encomana llibres impresos

en: Organize
ca: Organitza

en: Organize your public Catalog page.
ca: Organitza la pàgina del teu catàleg públic

en: Orphans
ca: Orfes. NOTA: una paraula sola en una línia al final d'un paràgraf.

en: Other Service URL
ca: URL d'un altre servei

en: Other books
ca: Altres llibres

en: PDF (for printing)
ca: PDF (per a impresió)

en: PDF Options
ca: Opcions de PDF

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page Size
ca: Mida de pàgina

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Paragraph Separation
ca: Separació de paràgrafs

en: Part published.
ca: Part publicada.

en: Part saved.
ca: Part desada.

en: Part updated.
ca: Part actualitzada.

en: Password
ca: Clau de pas

en: Passwords do not match.
ca: Les claus no coincideixen

en: Popular Back Matter Types
ca: Tipus de pàgines finals populars

en: Popular Front Matter Types
ca: Tipus de pàgines inicials populars

en: Portuguese (Brazil)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Powered by
ca: Funciona gràcies a

en: Pressbooks.com: Simple Book Production
ca: PressBooks.com: La producció de llibres feta simple

en: Previous
ca: Anterior

en: Print ISBN
ca: ISBN per a llibre imprès

en: Print-on-Demand
ca: Impressió sota demanda

en: Privacy Status
ca: Estat de privacitat

en: Private
ca: Privat

en: Private Content
ca: Contingut privat

en: Private. I would like this book to be accessible only to people I invite.
ca: Privat. Vull que aquest llibre sigui només accessible per a les persones que jo convidi.

en: Promote your book, set individual chapters privacy below.
ca: Promociona el teu llibre. Defineix la privacitat individual de cata capítol.

en: Pub Date
ca: Data de publicació

en: Public
ca: Públic

en: Public. I would like this book to be visible to everyone.
ca: Públic. Vull que aquest llibre sigui visible per a tothom.

en: Publication Date
ca: Data de publicació

en: Publish
ca: Publica

en: Published
ca: Publicat

en: Publisher
ca: Editorial

en: Publisher City
ca: Lloc d'edició

en: Purchase here:
ca: Compra aquí:

en: Purchase on  <a href="%1$s">amazon.com</a>
ca: Compra a <a href="%1$s">amazon.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">apple.com</a>
ca: Compra a <a href="%1$s">apple.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">barnesandnoble.com</a>
ca: Compra a <a href="%1$s">barnesandnoble.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">kobobooks.com</a>
ca: Compra a <a href="%1$s">kobobooks.com</a>

en: Purchase on  <a href="%1$s">oreilly.com</a>
ca: Compra a <a href="%1$s">oreilly.com</a>

en: Read
ca: Llegeix

en: Read more
ca: Continua llegint

en: Regular footnotes
ca: Notes al peu normals

en: Remove all blank pages (for web PDF)
ca: Suprimeix pàgines en blanc (per a PDF imprès)

en: Reordering Chapters
ca: Reordenant els capítols

en: Restrict Access
ca: Restringeix l'accés

en: Result Order
ca: Ordre dels resultats

en: Results
ca: Resultats

en: Right margin
ca: Marge dret

en: Save
ca: Desa

en: Save Book Information
ca: Desa informació del llibre

en: Save Part
ca: Desa part

en: Search
ca: Cerca

en: Search Back Matter
ca: Cerca pàgines finals

en: Search Back Matter Types
ca: Cerca tipus de pàgines finals

en: Search Book Information
ca: Cerca informació del llibre

en: Search Chapters
ca: Cerca capítols

en: Search Front Matter
ca: Cerca les pàgines inicials

en: Search Front Matter Types
ca: Cerca tipus de pàgines inicials

en: Search Parts
ca: Cerca parts

en: Second
ca: Segon

en: Select which formats you want to export
ca: Selecciona els formats que vols exportar

en: Separate back matter types with commas
ca: Separa amb comes els tipus de pàgines finals

en: Separate front matter types with commas
ca: Separar amb comes els tipus de pàgina inicial

en: Series Number
ca: Número de la sèrie

en: Series Title
ca: Títol de la sèrie

en: Set as ebook start-point
ca: Marca com a punt d'inici del llibre electrònic

en: Settings saved.
ca: Configuració desada.

en: Share via Email
ca: Comparteix per correu electrònic

en: Share your catalog
ca: Comparteix el catàleg

en: Short Description
ca: Breu descripció

en: Short Title
ca: Títol curt

en: Show Title
ca: MOSTRA EL TÍTOL

en: Show in Catalog
ca: Mostra en el catàleg

en: Show title in exports
ca: Mostra el títol en l'exportació

en: Show/Hide books
ca: Mostra/Amaga llibres

en: Simple Book Production
ca: La producció de llibres feta simple

en: Sites
ca: Llocs

en: Skip lines between paragraphs
ca: Una línea en balnc entre paràgrafs

en: Sorry, but no books matched your filtering criteria. Please <a class="clear-filters" href="#">clear your current filters</a> and try again.
ca: Ho sento, no hi ha llibres que coincideixin amb la teva selecció. Si us plau,<a class="clear-filters" href="#">elimina els filtres actuals</a> i torna-ho a intentar.

en: Spanish
ca: Castellà

en: Standard book formats
ca: Formats estandards de llibres

en: Start
ca: Comença

en: Status
ca: Estat

en: Submit
ca: Envia

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Supported file extensions:
ca: Extensions d'arxiu permeses:

en: Swedish
ca: Suec

en: Table Of Contents
ca: Índex de continguts

en: Table of Contents
ca: Índex de continguts

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Tag: %s
ca: Etiquetes: %s

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags For
ca: Etiquetes per a

en: Tags Name
ca: Nom de les etiquetes

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Textboxes
ca: Cuadres de text

en: The Google Analytics ID for your book, e.g. &lsquo;UA-01234567-8&rsquo;.
ca: El ID de Google Analytics per al teu llibre. Per exemple, &lsquo;UA-01234567-8&rsquo;

en: The full description of your book.
ca: Descripció completa del llibre

en: The public link to your catalog page
ca: Enllaç públic a la pàgina del teu catàleg

en: The requested user does not exist.
ca: L'usuari solicitat no existeix.

en: Theme Options
ca: Opcions del tema

en: There are no results.
ca: No s'han trobat resultats.

en: These options apply universally to webbook, PDF and ebook exports.
ca: Aquestes opcions s'apliquen universalment als formats web, PDF i llibre electrònic.

en: This book's global privacy is set to
ca: La configuració global de privacitat està definida com a

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
ca: No sembla que sigui un arxiu WXR, fala número de versió WXR o aquest no és vàlid.

en: This ensures that your ebook will sort properly in ebook stores, by the author's last name.
ca: Això assegura que el teu llibre electrònic serà ordenat adequadament en les botigues, segons el cognom de l'autor.

en: This is the first chapter in the main body of the text. You can change the text, rename the chapter, add new chapters, and add new parts.
ca: Aquest és el primer capítol del cos del text. Pots canviar el text, reanomenar el capítol i afegir nous capítols i noves parts.

en: This is where you can add appendices or other back matter.
ca: Aquí pots afegir un appendix altres tipus de pàgines finals.

en: This is where you can write your introduction.
ca: Aquí és on pots escriure la teva introducció.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquest continguta està protegit per una paraula de pas. Introdueix-la per a veure els comentaris.

en: This will overwrite existing custom CSS. Are you sure?
ca: Això sobrescriurà l'actual CSS personalitzat. N'estàs segur?

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Title
ca: Títol

en: Title Page
ca: Títol de pàgina

en: Translator
ca: Traductor

en: Turkish
ca: Turc

en: Tweet
ca: Piula

en: Two columns
ca: Dues columnes

en: Type in your password again.
ca: introdueix la clau de pas de nou

en: Type in your password.
ca: Introdueix la clau de pas

en: Type of file
ca: Tipus d'arxiu

en: Type your examples here.
ca: Escriu els teus exemples aquí.

en: Type your exercises here.
ca: Escriu els teus exercicis aquí.

en: Unexpected Error: There was a problem trying to query slug: %s - Please contact technical support.
ca: Error inesperat: Hi ha hagut un problema amb la consulta: %s - Si us plau, consulta amb el suport tècnic.

en: Unrestrict Access
ca: Permet l'accés

en: Unsupported post type.
ca: Tipus d'entrada no suportada.

en: Update Back Matter Type
ca: Actualitza tipus de pàgina final

en: Update Chapter Type
ca: Actualitza tipus de capítol

en: Update Front Matter Type
ca: Actualitza tipus de pàgina inicial

en: Upload file
ca: Penja arxiu

en: Users
ca: Usuaris

en: View Back Matter
ca: Mostra pàgina final

en: View Book Information
ca: Mostra informació del llibre

en: View Chapter
ca: Mostra capítol

en: View Front Matter
ca: Mostra pàgina inicial

en: View Part
ca: Mostra part

en: Visit Admin
ca: Administra

en: Visit Book
ca: Visita el llibre

en: Visit Catalog
ca: Visita el catàleg

en: Visit Network
ca: Visita la xarxa

en: Visit Site
ca: Visita el lloc

en: Warning: The export has validation errors. See logs for more details.
ca: Alerta: l'exportació conté errors de validació. Revisa els registres per a més detalls.

en: Widows
ca: Finestres. NOTA: quan la darrera línia d'un paràgraf salta a una nova pàgina o columna.

en: Year: %s
ca: Any: %s

en: You are currently editing CSS for
ca: Actualment estàs editant el CSS per a

en: You can buy <a href="%1$s">%2$s</a> by following any of the links below:
ca: Pots comprar <a href="%1$s">%2$s</a> a qualsevol d'aquests enllaços:

en: You do not have permission to do that.
ca: No tens permisos per a fer-ho.

en: You do not have sufficient permissions to access that URL.
ca: No tens prous permisos per accedir a aquesta URL.

en: You have to enter a password.
ca: Has d'intorudir una clau de pass

en: Your Export Format Options
ca: Les teves opcions de formats d'exportació

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El teu comentari està a l'espera de moderació.

en: Your cover image (%s x %s) is too small. It should be 625px on the shortest side.
ca: La teva imatge de portada (%s x %s) és massa petita. Ha de tenir 625px en el costat curt.

en: Your file does not appear to be a valid %s.
ca: El teu arxiu sembla que no sigui un %s vàlid.

en: and
ca: i

en: book
ca: llibre

[ctx: book]
en: Add New Back Matter
ca: Afegeix nova pàgina final

[ctx: book]
en: Add New Book Information
ca: Afegeix nova informació del llibre

[ctx: book]
en: Add New Chapter
ca: Afegeix nou capítol

[ctx: book]
en: Add New Front Matter
ca: Afegeix nova pàgina inicial

[ctx: book]
en: Add Part
ca: Afegeix part

en: by
ca: per

[ctx: comments title]
en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ca[0]: Una Resposta a %2$s
ca[1]: %1$s Respostes a %2$s

en: edit
ca: edita

en: filtering by
ca: filtrat per

en: iBooks URL
ca: URL d'iBooks

en: login
ca: entra

en: logout
ca: surt

en: mPDF Options
ca: Opcions mPDF

[ctx: post author]
en: by %s
ca: per %s

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ca: Àudios

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ca: Xats

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ca: Galeries d'imatges

[ctx: post format archive title]
en: Images
ca: Imatges

[ctx: post format archive title]
en: Links
ca: Enllaços

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ca: Cites

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ca: Vídeos

[ctx: post type general name]
en: Back Matter
ca: Pàgines finals

[ctx: post type general name]
en: Book Information
ca: Informació del llibre

[ctx: post type general name]
en: Chapters
ca: Capítols

[ctx: post type general name]
en: Front Matter
ca: Pàgines inicials

[ctx: post type singular name]
en: Back Matter
ca: Pàgines finals

[ctx: post type singular name]
en: Book Information
ca: Informació del llibre

[ctx: post type singular name]
en: Chapter
ca: Capítol

[ctx: post type singular name]
en: Front Matter
ca: Pàgines inicials

[ctx: taxonomy general name]
en: Back Matter Types
ca: Tipus de pàgines finals

[ctx: taxonomy general name]
en: Chapter Types
ca: Tipus de capítols

[ctx: taxonomy general name]
en: Front Matter Types
ca: Tipus de pàgines incials

[ctx: taxonomy singular name]
en: Back Matter Type
ca: Tipus de pàgina final

[ctx: taxonomy singular name]
en: Chapter Type
ca: Tipus de capítol

[ctx: taxonomy singular name]
en: Front Matter Type
ca: Tipus de pàgina inicial

en: yourwebbookname
ca: nomdelteullibre
