PublishPress Permissions Free 4.8.2 - en to tr_TR translation catalogue (1121 entries)

en:  %1$sFix Sub-%2$s Permissions%3$s
tr_TR:  %1$sAlt-%2$s İzinlerini Düzelt%3$s

en: "Hide Private" settings only apply to custom privacy (Member, Premium, Staff, etc.)
tr_TR: "Özel Olanı Gizle" ayarları yalnızca özel gizlilik için geçerlidir (Üye, Premium, Personel, vb.)

en: %1$s Permissions %2$s*%3$s
tr_TR: %1$s İzinleri %2$s*%3$s

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED within %3$s, unless enabled by another Permission.
tr_TR: %1$s için %2$s erişimi %3$s içinde ENGELLENDİ, başka bir İzin tarafından etkinleştirilmediği sürece.

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED, unless enabled by another Permission.
tr_TR: %1$s erişimi için %2$s ENGELLİ, başka bir İzinle etkinleştirilmediği sürece.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED within %3$s, regardless of role capabilities.
tr_TR: %1$s için %2$s erişimi %3$s içinde ETKİN, rol yeteneklerinden bağımsız olarak.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED, regardless of role capabilities.
tr_TR: %1$s erişimi için %2$s ETKİN, rol yeteneklerinden bağımsız olarak.

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
tr_TR: %1$s sorguları %2$s saniyede. %3$s MB kullanıldı.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade %2$s to version %3$s or later.
tr_TR: %1$s, %2$s'yı %3$s veya daha yeni bir sürüme yükseltmeden çalışmayacak.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade PHP to version %2$s or later. Current version: %3$s
tr_TR: %1$s, PHP'yi %2$s veya daha sonraki bir sürüme yükseltmediğiniz sürece çalışmayacak. Mevcut sürüm: %3$s

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade WordPress to version %2$s or later.
tr_TR: %1$s, WordPress'i %2$s veya daha yeni bir sürüme yükseltmeden çalışmayacak.

en: %1$sDisable%2$s all filtering for anonymous users
tr_TR: %1$sAnonim kullanıcılar için%2$s tüm filtrelemeyi devre dışı bırak

en: %1$sDo not apply%2$s metagroup permissions for Administrators
tr_TR: %1$sYönetici için%2$s metagroup izinlerini uygulama

en: %1$sGroup Type:%2$s %3$s
tr_TR: %1$sGrup Türü:%2$s %3$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles assigned directly%2$s
tr_TR: %1$sDoğrudan Ekstra Roller atanan Kullanıcılar%2$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles or Specific Permissions directly%2$s
tr_TR: %1$sEkstra Rollere veya Belirli İzinlere sahip Kullanıcılar doğrudan%2$s

en: %1$sUsers who have Specific Permissions assigned directly%2$s
tr_TR: %1$sDoğrudan Belirli İzinler atanan Kullanıcılar%2$s

en: %s (All Types)
tr_TR: %s (Tüm Türler)

en: %s (previous install)
tr_TR: %s (önceki kurulum)

en: %s Manager
tr_TR: %s Yöneticisi

en: %s Permissions
tr_TR: %s İzinleri

en: %s Roles
tr_TR: %s Roller

en: %s Visibility
tr_TR: %s Görünürlüğü

en: %s author page added | %s author pages added
tr_TR[0]: %s yazar sayfası eklendi
tr_TR[1]: %s yazar sayfası eklendi

en: %s group deleted | %s groups deleted
tr_TR[0]: %s grup silindi
tr_TR[1]: %s gruplar silindi

en: %s is a PRO feature
tr_TR: %s bir PRO özelliğidir

en: %s is available in PRO
tr_TR: %s PRO'da mevcuttur

en: %s more
tr_TR: %s daha

en: %s&nbsp;details
tr_TR: %s&nbsp;ayrıntılar

en: %s, more...
tr_TR: %s, daha fazla...

en: %sEdit WordPress Role%s
tr_TR: %sWordPress Rolünü Düzenle%s

en: %sPosts / Pages Listing:%s %s
tr_TR: %sGönderiler / Sayfalar Listesi:%s %s

en: (Blocked)
tr_TR: (Engellenmiş)

en: (Default access)
tr_TR: (Varsayılan erişim)

en: (Default access: Blocked)
tr_TR: (Varsayılan erişim: Engelli)

en: (Default access: Enabled)
tr_TR: (Varsayılan erişim: Etkin)

en: (No setting)
tr_TR: (Hiçbir ayar yok)

en: (Statuses Pro capability)
tr_TR: (Durumlar Pro yeteneği)

en: (all post types)
tr_TR: (tüm gönderi türleri)

en: (any WP role)
tr_TR: (herhangi bir WP rolü)

en: (from primary role or group membership)
tr_TR: (birincil rol veya grup üyeliğinden)

en: (invalid role definition)
tr_TR: (geçersiz rol tanımı)

en: (login timed out)
tr_TR: (giriş süresi doldu)

en: (no parent)
tr_TR: (üst yok)

en: (none)
tr_TR: (yok)

en: (select...)
tr_TR: (seçiniz...)

en: (unpublished)
tr_TR: (yayınlanmamış)

en: (user field)
tr_TR: (kullanıcı alanı)

en: (using default capabilities due to invalid %s definition)
tr_TR: (geçersiz %s tanımı nedeniyle varsayılan yetenekler kullanılıyor)

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
tr_TR: <strong>Bu eklenti silinebilir.</strong>

en: = %1$s and sub-%1$s
tr_TR: = %1$s ve alt-%1$s

en: = Blocked
tr_TR: = Engellenmiş

en: = Enabled
tr_TR: = Etkin

en: = Limitation
tr_TR: = Kısıtlama

en: = sub-%s only
tr_TR: = sadece alt-%s

en: A presspermit.com key appears to be active. <a href="%s" target="_blank">Contact us</a> for assistance in migrating your account to publishpress.com.
tr_TR: Bir presspermit.com anahtarının aktif olduğu görünmektedir. <a href="%s" target="_blank">Bizimle iletişime geçin</a> ve hesabınızı publishpress.com'a geçirme konusunda yardım alın.

en: About
tr_TR: Hakkında

en: About PublishPress Permissions
tr_TR: PublishPress İzinleri Hakkında

en: Access Circles
tr_TR: Erişim Daireleri

en: Access the Teaser settings admin screen.
tr_TR: Teaser ayarları yönetici ekranına erişin.

en: Access to the Settings screen.
tr_TR: Ayarlar ekranına erişim.

en: Access to the Teaser screen.
tr_TR: Teaser ekranına erişim.

en: Accommodate front end uploading solutions that require page editing capabilities for the async upload request
tr_TR: Asenkron yükleme isteği için sayfa düzenleme yetenekleri gerektiren ön uç yükleme çözümlerini destekle

en: Account
tr_TR: Hesap

en: Active
tr_TR: Aktif

en: Active Plugin
tr_TR: Aktif Eklenti

en: Active Plugin Integration
tr_TR: Aktif Eklenti Entegrasyonu

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Add Author Page&hellip;
tr_TR: Yazar Sayfası Ekle&hellip;

en: Add Extra Roles
tr_TR: Ekstra Roller Ekle

en: Add New
tr_TR: Yeni Ekle

en: Add New Group
tr_TR: Yeni Grup Ekle

en: Add New Permission Group
tr_TR: Yeni İzin Grubu Ekle

en: Add Pages
tr_TR: Sayfa Ekle

en: Add Role
tr_TR: Rol Ekle

en: Add Roles
tr_TR: Rolleri Ekle

en: Add Selected Permissions
tr_TR: Seçilen İzinleri Ekle

en: Add Specific Permissions
tr_TR: Belirli İzinleri Ekle

en: Add User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinleri Ekle

en: Add new pages to a parent page
tr_TR: Yeni sayfaları bir üst sayfaya ekleyin

en: Add selected users to Permission Group
tr_TR: Seçilen kullanıcıları İzin Grubuna ekle

en: Add taxonomy columns to Edit Posts screen
tr_TR: Gönderi düzenleme ekranına taksonomi sütunları ekle

en: Adds compatibility or integration with ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, various other plugins. Configure any BuddyPress Group as a Permissions Group. For multisite, provides network-wide Permission Groups.
tr_TR: ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Sayfa Görünümü, Özel Yazı Türü UI, Subscribe2, WPML ve çeşitli diğer eklentilerle uyum veya entegrasyon ekler. Herhangi bir BuddyPress Grubunu İzin Grubu olarak yapılandırın. Çoklu site için, ağ genelinde İzin Grupları sunar.

en: Adjustment
tr_TR: Ayarlama

en: Admin
tr_TR: Yönetici

en: Administrators
tr_TR: Yöneticiler

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Advanced Configuration
tr_TR: Gelişmiş Yapılandırma

en: Advanced Custom Fields
tr_TR: Gelişmiş Özel Alanlar

en: Advanced Integration
tr_TR: Gelişmiş Entegrasyon

en: Advanced Settings
tr_TR: Gelişmiş Ayarlar

en: Advanced search controls
tr_TR: Gelişmiş arama kontrolleri

en: After %s:
tr_TR: %s'den sonra:

en: After the user logs in, they will be redirected back to the original post they were viewing.
tr_TR: Kullanıcı giriş yaptıktan sonra, görüntüledikleri orijinal gönderiye geri yönlendirilecektir.

en: All
tr_TR: Tümü

en: All Enabled and Blocked Permissions are ignored for this role.
tr_TR: Bu rol için tüm Etkin ve Engellenmiş İzinler dikkate alınmaz.

en: All Post Types
tr_TR: Tüm Gönderi Türleri

en: All Role Usage settings will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
tr_TR: Tüm Rol Kullanımı ayarları varsayılanlara SIFIRLANACAK. Emin misiniz?

en: All Sides
tr_TR: Tüm Kenarlar

en: All Statuses
tr_TR: Tüm Durumlar

en: All Users
tr_TR: Tüm Kullanıcılar

en: All capabilities defined for this WordPress role will be applied in supplemental assignments:
tr_TR: Bu WordPress rolü için tanımlanan tüm yetenekler tamamlayıcı atamalarda uygulanacaktır:

en: All post teaser settings were reset to defaults.
tr_TR: Tüm gönderi önizleme ayarları varsayılan değerlere sıfırlandı.

en: All post teaser settings were updated.
tr_TR: Tüm gönderi önizleme ayarları güncellendi.

en: All settings in this form (including those on undisplayed tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
tr_TR: Bu formdaki tüm ayarlar (gösterilmeyen sekmelerdeki olanlar dahil) DEFAULTS olarak sıfırlanacaktır. Emin misiniz?

en: All settings were reset to defaults.
tr_TR: Tüm ayarlar varsayılan değerlere sıfırlandı.

en: All settings were updated.
tr_TR: Tüm ayarlar güncellendi.

en: All users (including anonymous)
tr_TR: Tüm kullanıcılar (anonim olanlar dahil)

en: All users who are logged in and have a role on the site
tr_TR: Oturum açmış ve sitede bir rolü olan tüm kullanıcılar

en: All users with a WordPress %s role
tr_TR: WordPress %s rolüne sahip tüm kullanıcılar

en: All users with the WordPress role of %s
tr_TR: WordPress rolüne sahip tüm kullanıcılar %s

en: Allow Administrators to be added to Permission Groups, even though they are not restricted
tr_TR: Yönetici olmayanların kısıtlanmamış olsalar bile İzin Gruplarına eklenmesine izin ver

en: Allow Renaming of uneditable Items
tr_TR: Düzenlenemez Öğelerin yeniden adlandırılmasına izin ver

en: Allow non-Administrators to Quick Edit or Bulk Edit (possibly allowing them to bypass restrictions).
tr_TR: Yönetici olmayanların Hızlı Düzenleme veya Toplu Düzenleme yapmasına izin verin (muhtemelen kısıtlamaları atlamalarına izin veriyor).

en: Allow non-Administrators to rename menu items they cannot fully edit. Menu items will be locked into current positions.
tr_TR: Tam olarak düzenleyemedikleri menü öğelerini yeniden adlandırmalarına, Yönetici olmayan kullanıcıların izin verin. Menü öğeleri mevcut konumlarda kilitlenecektir.

en: Allow the {All} and {Anonymous} metagroups to be granted specific reading permissions for private content
tr_TR: Özel içerikler için {Tüm} ve {Anonim} meta gruplarına belirli okuma izinleri verilmesine izin ver

en: Allow users to edit files they have uploaded, regardless of other restrictions.
tr_TR: Kullanıcıların, diğer kısıtlamalardan bağımsız olarak yükledikleri dosyaları düzenlemelerine izin verin.

en: Allow users to edit files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
tr_TR: Kullanıcının düzenleme iznine sahip olduğu bir gönderiye eklenmişse, diğer kullanıcılar tarafından yüklenen dosyaları düzenlemelerine izin verin.

en: Allow users to edit their new posts
tr_TR: Kullanıcıların yeni gönderilerini düzenlemelerine izin verin

en: Allow users to manage selected terms.
tr_TR: Kullanıcıların seçilen terimleri yönetmesine izin ver.

en: Allows Permission Group membership to be date-limited (delayed and/or scheduled for expiration). Simple date picker UI alongside group membership selection.
tr_TR: İzin Grubu üyeliğinin tarih sınırlı olmasına izin verir (geciktirilmiş ve/veya sona ermek için planlanmış). Grup üyeliği seçimi ile birlikte basit bir tarih seçici arayüzü.

en: Allows creation of a new post (of any type) for each selected user, using an existing post as the pattern.
tr_TR: Mevcut bir gönderiyi model alarak, her seçilen kullanıcı için (herhangi bir türde) yeni bir gönderi oluşturulmasına izin verir.

en: Always auto-assign a category if none are selected and user lacks permission for default category
tr_TR: Hiçbiri seçilmemişse ve kullanıcının varsayılan kategori izni yoksa, her zaman bir kategori otomatik olarak atayın.

en: Always auto-assign a post tag if none are selected
tr_TR: Hiçbir gönderi etiketi seçilmediyse, her zaman bir gönderi etiketi otomatik atayın

en: Always auto-assign a term of this taxonomy if none are selected
tr_TR: Hiçbir terim seçilmediyse, her zaman bu taksonomiden bir terimi otomatik atayın

en: Anonymous users (not logged in)
tr_TR: Anonim kullanıcılar (giriş yapmamış)

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies only within %3$s, along with other specified %4$s.
tr_TR: Herhangi bir rol tabanlı %1$s erişimi %2$s için SINIRLIDIR. Bu yalnızca %3$s içinde geçerlidir, belirtilen diğer %4$s ile birlikte.

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies to only %3$s, along with other specified %4$s.
tr_TR: Herhangi bir rol tabanlı %1$s erişimi %2$s için SINIRLIDIR. Bu yalnızca %3$s için geçerlidir, belirtilen diğer %4$s ile birlikte.

en: Apply
tr_TR: Uygula

en: Apply Teaser to Private Posts
tr_TR: Özel Gönderilere Teaser Uygula

en: Apply permission controls to WooCommerce products and product categories.
tr_TR: WooCommerce ürünleri ve ürün kategorilerine izin kontrolleri uygulayın.

en: Apply permission controls to events and event-related content.
tr_TR: Etkinlikler ve etkinlikle ilgili içeriklere izin kontrolleri uygulayın.

en: Approve
tr_TR: Onayla

en: Arbitrary Capabilities
tr_TR: Rastgele Yetenekler

en: Are you sure you want to remove the selected user(s) from exceptions?
tr_TR: Seçilen kullanıcı(ları) istisnalardan kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Assign (All Types)
tr_TR: Ata (Tüm Türler)

en: Assign Extra Roles or Permissions on the Edit Permissions screen.
tr_TR: İzinleri Düzenle ekranında Ek Roller veya İzinler atayın.

en: Assign Publish Permissions separate from Edit Permissions
tr_TR: Yayın İzinlerini Düzenleme İzinlerinden ayrı atayın

en: Assign Term
tr_TR: Terim Ata

en: Assign Terms
tr_TR: Şartları Ata

en: Assign for selected %s only
tr_TR: Sadece seçilen %s için Ata

en: Assign for selected and sub-%s
tr_TR: Seçilen ve alt-%s için Ata

en: Assign for selected and sub-terms
tr_TR: Seçilen ve alt-terimler için Ata

en: Assign for selected term only
tr_TR: Sadece seçilen terim için Ata

en: Assign for sub-%s only
tr_TR: Sadece alt-%s için Ata

en: Assign for sub-terms only
tr_TR: Sadece alt-terimler için Ata

en: Assign post and term permissions to BuddyPress groups for enhanced content control.
tr_TR: Yazı ve terim izinlerini BuddyPress gruplarına atayın, içerik kontrolünü artırın.

en: Assign post permissions to BuddyPress groups
tr_TR: BuddyPress gruplarına gönderi izinleri atayın

en: Assign term permissions to BuddyPress groups
tr_TR: BuddyPress gruplarına terim izinleri atayın

en: Assign to %s
tr_TR: %s'ye Ata

en: Assigned for %s and sub-%s.
tr_TR: %s ve alt-%s için atanmıştır.

en: Assigned for sub-%s only.
tr_TR: Sadece alt-%s için atanmıştır.

en: Assignment
tr_TR: Atama

en: Attached Files Private setting available
tr_TR: Eklendi Dosyalar Özel ayarı mevcut

en: Attached media do not have any comments, so don't append clauses to comment queries for them
tr_TR: Ekli medyanın herhangi bir yorumu yoktur, bu yüzden onlara yönelik yorum sorgularına madde ekleme

en: Authenticated site users, except for Administrators
tr_TR: Yönetici hariç, kimlik doğrulanmış site kullanıcıları

en: Author Search / Select
tr_TR: Yazar Ara / Seç

en: Authors
tr_TR: Yazarlar

en: Auto-assign available term if default term is unavailable
tr_TR: Varsayılan terim mevcut değilse mevcut terimi otomatik ata

en: Auto-create a page for each user of specified roles. Compatible with several Team / Staff plugins.
tr_TR: Belirtilen rollere sahip her kullanıcı için otomatik olarak bir sayfa oluşturun. Birçok Takım / Personel eklentisi ile uyumludur.

en: Automatic .htaccess file management
tr_TR: Otomatik .htaccess dosyası yönetimi

en: Automatically detect and avoid duplicate posts
tr_TR: Otomatik olarak tekrar eden gönderileri tespit edin ve kaçının

en: Automatically generate a personal page for each user. This feature is available in PublishPress Permissions Pro.
tr_TR: Her kullanıcı için otomatik olarak bir kişisel sayfa oluşturun. Bu özellik PublishPress Permissions Pro'da mevcuttur.

en: Automatically generate posts for users
tr_TR: Kullanıcılar için otomatik olarak gönderi oluşturun

en: Automatically redirect users to a login page or custom page when they try to access restricted content.
tr_TR: Kullanıcıların kısıtlı içeriğe erişmeye çalıştıklarında otomatik olarak bir giriş sayfasına veya özel bir sayfaya yönlendirilmesini sağlayın.

en: Available Constant
tr_TR: Mevcut Süreklilik

en: Back to Role Usage List
tr_TR: Rol Kullanım Listesine Geri Dön

en: Back to permissions list
tr_TR: İzinler listesine geri dön

en: Background Color:
tr_TR: Arka Plan Rengi:

en: Beaver editor integration
tr_TR: Beaver editör entegrasyonu

en: Before %s:
tr_TR: %s'den önce:

en: Block
tr_TR: Engelle

en: Block URL access
tr_TR: URL erişimini engelle

en: Blocked
tr_TR: Engellenmiş

en: Blocked:
tr_TR: Engellendi:

en: Border Color:
tr_TR: Sınır Rengi:

en: Border Position:
tr_TR: Sınır Pozisyonu:

en: Border Radius (px):
tr_TR: Kenar Yumuşatma (px):

en: Border Width (px):
tr_TR: Sınır Genişliği (px):

en: Both
tr_TR: Her ikisi

en: Bottom
tr_TR: Alt

en: Builder
tr_TR: Oluşturucu

en: Builder interface compatibility
tr_TR: Oluşturucu arayüzü uyumluluğu

en: Bulk Actions
tr_TR: Toplu İşlemler

en: Bulk Add / Remove Groups on Users Screen
tr_TR: Kullanıcılar Ekranında Grupları Toplu Ekle / Çıkar

en: Bulk Add Author Pages on Users screen
tr_TR: Kullanıcılar ekranında Yazar Sayfalarını toplu ekle

en: Bulk Create Author Posts
tr_TR: Toplu Yazar Gönderileri Oluştur

en: Bulk Page Creation
tr_TR: Toplu Sayfa Oluşturma

en: CMS Tree View
tr_TR: CMS Ağaç Görünümü

en: Cache
tr_TR: Önbellek

en: Can bypass restrictive "Set as Parent" Permissions (for all hierarchical post types).
tr_TR: Kısıtlayıcı "Ana olarak ayarla" İzinlerini (tüm hiyerarşik gönderi türleri için) atlatabilir.

en: Change Request Notifications
tr_TR: Değişiklik Talebi Bildirimleri

en: Chars
tr_TR: Karakter

en: Choose how many posts to create per user
tr_TR: Her kullanıcı başına kaç gönderi oluşturulacağını seçin

en: Choose whether to use the default message style or customize the appearance of teaser messages.
tr_TR: Varsayılan mesaj stilini kullanmayı veya teaser mesajlarının görünümünü özelleştirmeyi seçin.

en: Choose which post type you want to configure teaser settings for.
tr_TR: Önizleme ayarlarını yapılandırmak istediğiniz gönderi türünü seçin.

en: Circle member's capabilities apply only for other member's posts
tr_TR: Daire üyesinin yetenekleri sadece diğer üyelerin gönderileri için geçerlidir

en: Circle members will be blocked from accessing Revisions authored by non-members.
tr_TR: Daire üyeleri, üye olmayanlar tarafından yazılmış Revizyonlara erişimden engellenecektir.

en: Circle membership does not limit page association (page parent setting) ability
tr_TR: Daire üyeliği, sayfa ilişkilendirme (sayfa ana ayarı) yeteneğini sınırlamaz.

en: Clear
tr_TR: Temizle

en: Click to list/edit universal permissions
tr_TR: Evrensel izinleri listelemek/düzenlemek için tıklayın

en: Click to show only users who have Specific Permissions assigned directly
tr_TR: Doğrudan atanan Belirli İzinlere sahip kullanıcıları göstermek için tıklayın

en: Click to show only users who have extra roles
tr_TR: Ek rollerine sahip kullanıcıları göstermek için tıklayın

en: Click to show only users who have no group
tr_TR: Grupları olmayan kullanıcıları göstermek için tıklayın

en: Comma-separated list of mime types to exclude from File Access filtering
tr_TR: Dosya Erişimi filtrelemesinden hariç tutulacak mime türlerinin virgülle ayrılmış listesi

en: Comma-separated list of mime types to include in File Access filtering (bypassing others)
tr_TR: Diğerlerini atlayarak Dosya Erişimi filtrelemesine dahil edilecek mime türlerinin virgülle ayrılmış listesi

en: Comma-separated list of post types to limit the effect of PP_UNFILTERED_FRONT and apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )
tr_TR: PP_UNFILTERED_FRONT etkisini sınırlamak ve apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' ) uygulamak için virgülle ayrılmış gönderi türleri listesi

en: Commerce
tr_TR: Ticaret

en: Community
tr_TR: Topluluk

en: Compare Features
tr_TR: Özellikleri Karşılaştır

en: Compatibility Mode: Apply extra redirect
tr_TR: Uyumluluk Modu: Ek yönlendirme uygula

en: Compatibility Pack
tr_TR: Uyumluluk Paketi

en: Compatibility Packs
tr_TR: Uyumluluk Paketleri

en: Compatibility with Edit Permissions in Beaver Builder.
tr_TR: Beaver Builder'daki İzinleri Düzenle ile uyumluluk.

en: Compatibility with Edit Permissions in CMS Tree View.
tr_TR: CMS Ağaç Görünümü'nde İzinleri Düzenleme ile uyumluluk.

en: Compatibility with Edit Permissions in Elementor.
tr_TR: Elementor'da İzinleri Düzenleme ile uyumluluk.

en: Compatibility with Edit Permissions in Nested Pages.
tr_TR: İç içe Sayfalarda İzinleri Düzenleme ile uyumluluk.

en: Compatibility with PublishPress Statuses plugin.
tr_TR: PublishPress Statüleri eklentisi ile uyumluluk.

en: Compatibility with SearchWP term filtering for advanced search capabilities.
tr_TR: Gelişmiş arama yetenekleri için SearchWP terim filtrelemesi ile uyumluluk.

en: Compatibility with YooTheme builder and term permissions.
tr_TR: YooTheme oluşturucu ve terim izinleri ile uyumluluk.

en: Configure custom teaser text for this post type.
tr_TR: Bu gönderi türü için özel önizleme metni yapılandırın.

en: Configured Teaser Text
tr_TR: Yapılandırılmış Teaser Metni

en: Constants
tr_TR: Sabit Değerler

en: Contact
tr_TR: İletişim

en: Contact Us
tr_TR: Bizimle İletişime Geçin

en: Contact the PublishPress team
tr_TR: PublishPress ekibi ile iletişime geçin

en: Content requires additional permissions.
tr_TR: İçerik ek izinler gerektiriyor.

en: Contributors
tr_TR: Katkıda Bulunanlar

en: Control access to Field Groups
tr_TR: Alan Gruplarına erişimi kontrol et

en: Control access to custom post statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
tr_TR: Özel gönderi durumlarına erişimi kontrol edin. Bu iş akışı özelliği PublishPress Permissions Pro'da mevcuttur.

en: Control access to post visibility statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
tr_TR: Gönderi görünürlük durumlarına erişimi kontrol edin. Bu iş akışı özelliği PublishPress Permissions Pro'da mevcuttur.

en: Control assignment of selected terms to %s.
tr_TR: Seçilen terimlerin %s'ye atamasını kontrol et.

en: Control deletion of selected %s.
tr_TR: Seçilen %s için silmeyi kontrol et.

en: Control deletion of this %s.
tr_TR: Bu %s'nin silinmesini kontrol edin.

en: Control direct access to Media files
tr_TR: Medya dosyalarına doğrudan erişimi kontrol et

en: Control editing of selected %s.
tr_TR: Seçilen %s için düzenlemeyi kontrol et.

en: Control editing of this %s.
tr_TR: Bu %s'nin düzenlenmesini kontrol edin.

en: Control front-end access to Field Groups with advanced permission management.
tr_TR: Alan Gruplarına ön uç erişimini gelişmiş izin yönetimi ile kontrol edin.

en: Control frontend viewing of selected %s.
tr_TR: Seçilen %s için ön uç görünümünü kontrol et.

en: Control frontend viewing of this %s.
tr_TR: Bu %s'nin ön yüz görüntülenmesini kontrol edin.

en: Control if this %s can be selected as a Parent Page.
tr_TR: Bu %s'nin Ana Sayfa olarak seçilip seçilemeyeceğini kontrol edin.

en: Control management of selected groups.
tr_TR: Seçilen grupların yönetimini kontrol edin.

en: Control publishing of selected %s.
tr_TR: Seçilen %s için yayınlamayı kontrol et.

en: Control publishing of this %s.
tr_TR: Bu %s'nin yayımlanmasını kontrol edin.

en: Control term management for selected %s.
tr_TR: Seçilen %s için terim yönetimini kontrol et.

en: Control term management for this %s.
tr_TR: Bu %s için terim yönetimini kontrol edin.

en: Control which terms can be set as a Parent of other terms.
tr_TR: Diğer terimlerin üst terimi olarak hangi terimlerin ayarlanabileceğini kontrol edin.

en: Control who add this %s to %s.
tr_TR: Bu %s'yi %s'ye ekleyebilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who add this %s to all post types.
tr_TR: Bu %s'yi tüm gönderi türlerine ekleyebilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who can assign terms to this %s.
tr_TR: Bu %s'ye terimleri atayabilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who can create a revision of %s with this %s.
tr_TR: Bu %s ile %s'nin bir revizyonunu oluşturabilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who can create a revision of all post types in this %s.
tr_TR: Bu %s içindeki tüm gönderi türlerinin bir revizyonunu kimin oluşturabileceğini kontrol et.

en: Control who can create a revision of this %s.
tr_TR: Bu %s'nin bir revizyonunu kimin oluşturabileceğini kontrol edin.

en: Control who can edit %s with this %s.
tr_TR: Bu %s ile %s'yi düzenleyebilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who can edit all post types in this %s.
tr_TR: Bu %s içindeki tüm gönderi türlerini kimin düzenleyebileceğini kontrol et.

en: Control who can select this %s as a parent %s.
tr_TR: Bu %s'yi bir üst %s olarak kimin seçeceğini kontrol et.

en: Control who can select this page as parent %s.
tr_TR: Bu sayfayı ana %s olarak kimin seçebileceğini kontrol edin.

en: Control who can submit a revision of %s with this %s.
tr_TR: Bu %s ile %s'nin bir revizyonunu sunabilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who can submit a revision of all post types in this %s.
tr_TR: Bu %s içindeki tüm gönderi türlerinin bir revizyonunu kimin gönderebileceğini kontrol et.

en: Control who can submit a revision of this %s.
tr_TR: Bu %s'nin bir revizyonunu kimin gönderebileceğini kontrol edin.

en: Control who can view %s with this %s.
tr_TR: Bu %s ile %s'yi görüntüleyebilecek kişileri kontrol edin.

en: Control who can view all post types in this %s.
tr_TR: Bu %s içindeki tüm gönderi türlerini kimin görüntüleyebileceğini kontrol et.

en: Convert to "Blocked"
tr_TR: "Engellenmiş" olarak Dönüştür

en: Convert to "Enabled"
tr_TR: "Etkin" olarak Dönüştür

en: Convert to "Limit to"
tr_TR: "Sınırlı" olarak Dönüştür

en: Copy
tr_TR: Kopyala

en: Copy Roles and Permissions
tr_TR: Rolleri ve İzinleri Kopyala

en: Copy Roles and Permissions from:
tr_TR: Rolleri ve İzinleri Kopyala:

en: Coverage
tr_TR: Kapsam

en: Create Custom Groups.
tr_TR: Özel Gruplar oluşturun.

en: Create Group
tr_TR: Grup Oluştur

en: Create New %s
tr_TR: Yeni %s Oluştur

en: Create New Permission Group
tr_TR: Yeni İzin Grubu Oluştur

en: Create Posts for Your Users
tr_TR: Kullanıcılarınız için Gönderi Oluşturun

en: Create Revision
tr_TR: Revizyon Oluştur

en: Create Revision of
tr_TR: Revizyon Oluştur

en: Create new Permission Groups and set the name and description.
tr_TR: Yeni İzin Grupları oluşturun ve adını ve açıklamasını ayarlayın.

en: Create or synchronize posts to match users. Designed for Team / Staff plugins, but with broad usage potential.
tr_TR: Kullanıcılarla eşleşmek için yazılar oluşturun veya senkronize edin. Takım / Personel eklentileri için tasarlanmıştır, ancak geniş kullanım potansiyeline sahiptir.

en: Create time-limited permission group memberships with automatic expiration.
tr_TR: Otomatik sona erme ile zaman sınırlı izin grubu üyelikleri oluşturun.

en: Current Selections:
tr_TR: Mevcut Seçimler:

en: Current Settings:
tr_TR: Mevcut Ayarlar:

en: Custom Group
tr_TR: Özel Grup

en: Custom Groups
tr_TR: Özel Gruplar

en: Custom status permissions
tr_TR: Özel statü izinleri

en: Customer
tr_TR: Müşteri

en: Customize
tr_TR: Özelleştir

en: Customize Permission Groups caption on user profile
tr_TR: Kullanıcı profilindeki İzin Grupları başlığını özelleştirin

en: Customize Permissions screen title for Groups
tr_TR: Gruplar için İzinler ekran başlığını özelleştirin

en: Customize the appearance of teaser message displayed to blocked users.
tr_TR: Engellenen kullanıcılara gösterilen teaser mesajının görünümünü özelleştirin.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "Excerpt" teaser type.
tr_TR: Giriş yapmamış kullanıcılara "Alıntı" teaser türünü kullanırken gösterilen giriş bildirimi mesajını özelleştirin.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "First X Characters" teaser type.
tr_TR: Giriş yapmamış kullanıcılara "İlk X Karakter" teaser türünü kullanırken gösterilen giriş bildirimi mesajını özelleştirin.

en: Customize the message shown to users who are blocked from viewing the full content when using the "Read More" teaser type.
tr_TR: Kullanıcıların "Daha Fazla Oku" teaser türünü kullanırken tam içeriği görüntülemeleri engellendiğinde gösterilen mesajı özelleştirin.

en: Database Maintenance
tr_TR: Veritabanı Bakımı

en: Decide which status to use for new posts
tr_TR: Yeni gönderiler için hangi durumu kullanacağınıza karar verin

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Default All
tr_TR: Varsayılan Tümü

en: Defined Constant
tr_TR: Tanımlı Süreklilik

en: Delay membership start date
tr_TR: Üyelik başlangıç tarihini ertele

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete Custom Groups.
tr_TR: Özel Grupları silin.

en: Delete Permission Groups.
tr_TR: İzin Gruplarını silin.

en: Delete settings on plugin deletion
tr_TR: Eklenti silindiğinde ayarları sil

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Description:
tr_TR: Açıklama:

en: Detailed Feature Grid
tr_TR: Ayrıntılı Özellik Matrisi

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
tr_TR: Ayrıntılı belgeler ayrıca eklenti web sitesinde mevcuttur.

en: Detect Dynamically Mapped WP Roles
tr_TR: Dinamik Olarak Haritalanmış WP Rollerini Tespit Et

en: Detect user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database. May be useful for sites that sync with Active Directory or other external user registration systems.
tr_TR: Dinamik olarak eklenen ancak WP veritabanına kaydedilmeyen kullanıcı rollerini tespit edin. Active Directory veya diğer harici kullanıcı kayıt sistemleri ile senkronize olan siteler için faydalı olabilir.

en: Determines the default setting of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default terms
tr_TR: İzinler > Ayarlar > Düzenleme > Varsayılan terimleri otomatik atama için varsayılan ayarı belirler.

en: Determines the default value of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default term
tr_TR: İzinler > Ayarlar > Düzenleme > Varsayılan terimi otomatik atama için varsayılan değeri belirler.

en: Development use only (on front end, do not replace 'post_status = 'publish'' clause with filtered equivalent)
tr_TR: Sadece geliştirme kullanımı (ön uçta, 'post_status = 'publish'' ifadesini filtrelenmiş eşdeğeri ile değiştirmeyin)

en: Development use only (suppresses post_status = 'publish' clause for unfiltered post types with anonymous user)
tr_TR: Sadece geliştirme kullanımı (anonim kullanıcı ile filtrelenmemiş gönderi türleri için post_status = 'publish' ifadesini bastırır)

en: Direct Assignment
tr_TR: Doğrudan Atama

en: Direct-Assigned
tr_TR: Doğrudan Atanan

en: Direct-assigned
tr_TR: Doğrudan atanan

en: Directly control specific files
tr_TR: Belirli dosyaları doğrudan kontrol edin

en: Disable Permissions filtering for users who are not logged in.
tr_TR: Giriş yapmamış kullanıcılar için İzinler filtrelemesini devre dışı bırakın.

en: Disable auto-determination of how many levels of page tree to make visble by default. Instead, use specified value.
tr_TR: Varsayılan olarak kaç seviyenin görünür olacağına otomatik olarak karar verilmesini devre dışı bırak. Bunun yerine, belirtilen değeri kullan.

en: Disable front end filtering for all users (subject to limitation by PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)
tr_TR: Tüm kullanıcılar için ön uç filtrelemeyi devre dışı bırak (PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES tarafından sınırlamaya tabi)

en: Disable front end filtering if logged user is a content administrator (normally filter to force inclusion of readable private posts in get_pages() listing, post counts, etc.
tr_TR: Giriş yapmış kullanıcı içerik yöneticisi ise ön uç filtrelemeyi devre dışı bırak (normalde okunabilir özel gönderilerin get_pages() listesindeki, gönderi sayılarındaki vb. dahil edilmesini zorlamak için filtrele)

en: Disabled Type
tr_TR: Devre Dışı Tür

en: Dismiss
tr_TR: Kapat

en: Display Administrative Hints
tr_TR: Yönetimsel İpuçlarını Göster

en: Display Module Hints
tr_TR: Modül İpuçlarını Göster

en: Display a custom column on Edit Posts screen for all related taxonomies which are enabled for Permissions filtering.
tr_TR: İzin filtreleme için etkinleştirilen tüm ilgili taksonomiler için Gönderi Düzenle ekranında özel bir sütun gösterin.

en: Display a custom hint on Permissions > User Groups
tr_TR: İzinler > Kullanıcı Gruplarında özel bir ipucu görüntüle

en: Display a role dropdown alongside the user search input box to narrow results.
tr_TR: Kullanıcı arama giriş kutusunun yanında bir rol açılır menüsü göstererek sonuçları daraltın.

en: Display all advanced settings
tr_TR: Tüm gelişmiş ayarları göster

en: Display all permission operations in a single metabox with tabs (modern UI). When disabled, each operation has a separate metabox (legacy UI).
tr_TR: Tüm izin işlemlerini sekmeli tek bir metabox içinde görüntüleyin (modern UI). Devre dışı bırakıldığında, her işlem ayrı bir metaboxa sahiptir (eski UI).

en: Display descriptive captions for features available in missing or deactivated modules.
tr_TR: Eksik veya devre dışı modüllerde mevcut olan özellikler için açıklayıcı başlıklar gösterin.

en: Display descriptive captions on Permissions screens.
tr_TR: İzinler ekranlarında açıklayıcı başlıklar görüntüleyin.

en: Display for readable non-private posts:
tr_TR: Okunabilir özel olmayan gönderiler için gösterim:

en: Display for readable private posts:
tr_TR: Okunabilir özel gönderiler için gösterim:

en: Display links if user doesn't have access
tr_TR: Kullanıcının erişimi yoksa bağlantıları göster

en: Display mode for readable non-private posts
tr_TR: Okunabilir özel olmayan gönderiler için görüntüleme modu

en: Display mode for readable private posts
tr_TR: Okunabilir özel gönderiler için görüntüleme modu

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
tr_TR: Gösterilen izinler "%1$s" türü için atananlardır. Ayrıca %2$s tüm ilgili gönderi türlerine uygulanan evrensel %3$s izinlerini tanımlayabilirsiniz %4$s.

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type.%2$sYou can also %3$sdefine universal %4$s permissions which apply to all related post types%5$s.
tr_TR: Gösterilen izinler "%1$s" türü için atananlardır.%2$s Ayrıca %3$s tüm ilgili gönderi türlerine uygulanan evrensel %4$s izinlerini tanımlayabilirsiniz %5$s.

en: Do not alter the Media Library listing provided by WordPress.
tr_TR: WordPress tarafından sağlanan Medya Kütüphanesi listesini değiştirmeyin.

en: Do not auto-assign a category (except standard default category if user has permission)
tr_TR: Bir kategori otomatik olarak atamayın (kullanıcının izni varsa standart varsayılan kategori hariç).

en: Do not auto-assign a post tag
tr_TR: Bir gönderi etiketi otomatik atamayın

en: Do not auto-assign a term if the user has permission for more than one term in the taxonomy
tr_TR: Kullanıcının taksonomide birden fazla terim için izni varsa bir terimi otomatik olarak atamayın.

en: Do not auto-assign a term of this taxonomy
tr_TR: Bu taksonomiden bir terimi otomatik atamayın

en: Documentation
tr_TR: Belgeler

en: Don't add a Permissions menu. Instead, add menu items to the Users and Settings menus.
tr_TR: Bir İzinler menüsü ekleme. Bunun yerine, Kullanıcılar ve Ayarlar menülerine menü öğeleri ekle.

en: Don't allow non-Administrators to see others' unattached uploads, regardless of Permissions settings.  Their own unattached uploads are still accessible unless option 'own_attachments_always_editable' is set false
tr_TR: Yönetici olmayanların, İzin ayarlarından bağımsız olarak, diğerlerinin bağlı olmayan yüklemelerini görmesine izin verme. Kendi bağlı olmayan yüklemeleri, 'own_attachments_always_editable' seçeneği false olarak ayarlanmamışsa erişilebilir durumda kalır.

en: Don't apply CSS to hide empty Nav Menus
tr_TR: Boş Nav Menülerini gizlemek için CSS uygulama

en: Don't apply content teaser to get_pages() results (leave unreadable posts hidden)
tr_TR: get_pages() sonuçlarına içerik teaser'ı uygulamayın (okunamaz gönderileri gizli bırakın)

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'media' type
tr_TR: 'Medya' türü için özel izinleri atamayın veya uygulamayın

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'page' type
tr_TR: 'Sayfa' türü için özel izinleri atamayın veya uygulamayın

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'post' type
tr_TR: 'Gönderi' türü için özel izinleri atamayın veya uygulamayın

en: Don't assign or apply specific permissions for the specified custom post type
tr_TR: Belirtilen özel gönderi türü için belirli izinleri atamayın veya uygulamayın

en: Don't credit implicit 'manage_nav_menus' capability to users who have 'edit_theme_options' or 'switch_themes' capability
tr_TR: 'edit_theme_options' veya 'switch_themes' yeteneğine sahip kullanıcılara dolaylı 'manage_nav_menus' yeteneğini vermeyin.

en: Don't define an 'Approved' status, even if Status Control feature is active
tr_TR: Aktif Durum Kontrol özelliği olsa bile 'Onaylı' bir durum tanımlamayın

en: Don't filter comment display or moderation within wp-admin
tr_TR: wp-admin içinde yorum görüntüleme veya moderasyonunu filtrelemeyin

en: Don't filter term post counts in get_terms() call
tr_TR: get_terms() çağrısında terim gönderi sayısını filtreleme

en: Don't include readable private pages in the Pages widget or other wp_list_pages() / get_pages() results
tr_TR: Sayfalar widget'ında veya diğer wp_list_pages() / get_pages() sonuçlarında okunabilir özel sayfaları dahil etmeyin

en: Don't require any additional capabilities for management of Nav Menu settings (normally require 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' or 'publish_pages')
tr_TR: Nav Menü ayarlarının yönetimi için ek yetenekler gerektirmeyin (normalde 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' veya 'publish_pages' gerektirir).

en: Don't tweak the admin menu indexes to position Permissions menu under Users
tr_TR: İzinler menüsünü Kullanıcılar altında konumlandırmak için yönetici menü indekslerini ayarlamayın

en: Duplicate %1$s module activated (%2$s in folder %3$s).
tr_TR: %1$s modülü etkinleştirildi (%2$s klasöründe %3$s).

en: E-Commerce
tr_TR: E-Ticaret

en: ERROR
tr_TR: HATA

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Edit %s
tr_TR: %s'yi Düzenle

en: Edit Files
tr_TR: Dosyaları Düzenle

en: Edit Permissions
tr_TR: İzinleri Düzenle

en: Edit Permissions (%s)
tr_TR: İzinleri Düzenle (%s)

en: Edit Role Usage
tr_TR: Rol Kullanımını Düzenle

en: Edit Tag for All Post Types
tr_TR: Tüm Gönderi Türleri İçin Etiketi Düzenle

en: Edit Tag for Posts
tr_TR: Gönderiler İçin Etiketi Düzenle

en: Edit User
tr_TR: Kullanıcıyı Düzenle

en: Edit User Permissions
tr_TR: Kullanıcı İzinlerini Düzenle

en: Edit other users' files if attached to an editable post
tr_TR: Diğer kullanıcıların dosyalarını, düzenlenebilir bir gönderiye eklenmişse düzenle

en: Edit own file uploads, even if they become attached to an uneditable post.
tr_TR: Kendi dosya yüklemelerinizi düzenleyin, hatta bunlar düzenlenemez bir gönderiye eklenmiş olsa bile.

en: Edit role capabilities directly
tr_TR: Rol yeteneklerini doğrudan düzenle

en: Edit the name and description of existing Permission Groups.
tr_TR: Mevcut İzin Gruplarının adını ve açıklamasını düzenleyin.

en: Edit this user's group membership
tr_TR: Bu kullanıcının grup üyeliğini düzenle

en: Editing
tr_TR: Düzenleme

en: Editing Permissions
tr_TR: Düzenleme İzinleri

en: Editing can't be granted to non-users.
tr_TR: Düzenleme, kullanıcı olmayanlara verilemez.

en: Editor Options
tr_TR: Editör Seçenekleri

en: Editors
tr_TR: Editörler

en: Elementor editor integration
tr_TR: Elementor editör entegrasyonu

en: Eliminate extra filtering queries on Nav Menu update, even for non-Administrators
tr_TR: Yönetici olmayanlar için bile, Nav Menü güncellemesinde ekstra filtreleme sorgularını ortadan kaldırın.

en: Email
tr_TR: E-posta

en: Email:
tr_TR: E-posta:

en: Enable
tr_TR: Etkinleştir

en: Enable Circles
tr_TR: Daireleri Etkinleştir

en: Enable metabox on %s editing screen
tr_TR: %s düzenleme ekranında metabox'ı etkinleştir

en: Enable on Permissions screen
tr_TR: İzinler ekranında etkinleştir

en: Enable post contributors or authors with pp_set_edit_permissions capability to set editing Permissions on posts authored by others
tr_TR: Diğerleri tarafından yazılan gönderilerde düzenleme izinlerini ayarlamak için pp_set_edit_permissions yeteneğine sahip gönderi katkı sağlayıcılarını veya yazarlarını etkinleştir.

en: Enabled
tr_TR: Etkin

en: Enabled:
tr_TR: Etkin:

en: Enforce distinct edit, delete capability requirements for Media
tr_TR: Medya için farklı düzenleme, silme yetenek gereksinimlerini zorunlu kıl

en: Event post permissions
tr_TR: Etkinlik gönderi izinleri

en: Event taxonomy controls
tr_TR: Etkinlik taksonomi kontrolleri

en: Events
tr_TR: Etkinlikler

en: Everyone
tr_TR: Herkes

en: Excerpt Only
tr_TR: Sadece Alıntı

en: Exclude restricted posts from XML sitemaps to maintain proper SEO indexing.
tr_TR: Doğru SEO dizinlemesini sağlamak için kısıtlı gönderileri XML site haritalarından hariç tutun.

en: Expand access to allow specified items regardless of role capabilities or restrictions.
tr_TR: Rol yetenekleri veya kısıtlamaları dikkate almaksızın belirtilen maddelere erişimi genişletin.

en: Extra Roles
tr_TR: Ekstra Roller

en: Extra Roles %1$s(for this user)%2$s
tr_TR: Ekstra Roller %1$s(bu kullanıcı için)%2$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
tr_TR: Ekstra Roller %1$s(birincil rol veya %2$sgrup üyeliği%3$s)%4$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or group membership)%2$s
tr_TR: Ekstra Rolleri %1$s(birincil rol veya grup üyeliğinden)%2$s

en: Extra Roles assignment available for {All} and {Anonymous} metagroups
tr_TR: {All} ve {Anonymous} meta grupları için ek Roller ataması mevcut

en: Extra Roles cause "_posts" capabilities in the Pattern Role (Author, Editor, etc.) to be assigned for the selected post type. Enable this setting to also include all other capabilities in the Pattern Role.
tr_TR: Ekstra Roller, seçilen gönderi türü için Desen Rolü (Yazar, Editör, vb.) içinde "_posts" yetkilerinin atanmasına neden olur. Bu ayarı etkinleştirerek Desen Rolü'ndeki diğer tüm yetkileri de dahil edin.

en: Extra Roles on User Profile
tr_TR: Kullanıcı Profilinde Ek Roller

en: Feature Moved
tr_TR: Özellik Taşındı

en: Featured Image:
tr_TR: Öne Çıkan Resim:

en: Features
tr_TR: Özellikler

en: Feed Replacement Text (use %permalink% for post URL)
tr_TR: Akış Değiştirme Metni (gönderi URL'si için %permalink% kullanın)

en: Feed Replacement Text:
tr_TR: Besleme Yerine Geçme Metni:

en: Fewest Users
tr_TR: En Az Kullanıcı

en: Fields
tr_TR: Alanlar

en: File Access
tr_TR: Dosya Erişimi

en: File Access key with on-demand regeneration
tr_TR: Talebe bağlı yeniden oluşturma ile Dosya Erişim anahtarı

en: Filter Menu Items
tr_TR: Menü Öğelerini Filtrele

en: Filter priority for 'get_pages' filter (default: 1)
tr_TR: 'get_pages' filtresi için filtre önceliği (varsayılan: 1)

en: Filter search results based on View Permissions for secure content discovery.
tr_TR: Güvenli içerik keşfi için Görünüm İzinlerine dayalı arama sonuçlarını filtreleyin.

en: Filters direct file access, based on user's access to post(s) which the file is attached to. No additional configuration required. Creates/modifies .htaccess file in uploads folder (and in main folder for multisite).
tr_TR: Doğrudan dosya erişimini filtreler, kullanıcının dosyanın eklendiği yazılara erişimine dayalı olarak. Ek yapılandırma gerektirmez. Yüklemeler klasöründe (.htaccess dosyasını oluşturur/değiştirir) ve çoklu site için ana klasörde.

en: Find Users by %s
tr_TR: %s ile Kullanıcıları Bul

en: First Name
tr_TR: Ad

en: Font Size (px):
tr_TR: Yazı Tipi Boyutu (px):

en: For Statuses
tr_TR: Durumlar için

en: For Teaser compatibility, prevent the pp_permissions argument from being appended to redirects
tr_TR: Teaser uyumluluğu için, pp_permissions argümanının yönlendirmelere eklenmesini engelleyin

en: For Teaser compatibility, specify a redirect argument to use instead of redirect_to
tr_TR: Teaser uyumluluğu için, redirect_to yerine kullanılacak bir yönlendirme argümanı belirtin

en: For Teaser compatibility, specify an additional redirect argument other than redirect_to
tr_TR: Teaser uyumluluğu için, redirect_to dışında ek bir yönlendirme argümanı belirtin

en: For additional fields, define constant PP_USER_SEARCH_META_FIELDS
tr_TR: Ek alanlar için, sabit PP_USER_SEARCH_META_FIELDS tanımlayın

en: For legacy Nav Menus, hide empty nav menu div
tr_TR: Eski Nav Menüler için, boş nav menü div'ini gizle

en: For non-Administrators, new Nav Menu items default to being a child of first editable item
tr_TR: Yönetici olmayanlar için yeni Nav Menü öğeleri, ilk düzenlenebilir öğenin çocuğu olarak varsayılan olarak ayarlanır.

en: For performance, change the get_pages() database query to return only a subset of fields, excluding post_content
tr_TR: Performans için, get_pages() veritabanı sorgusunu yalnızca alan alt kümesini döndürmek üzere değiştirin, post_content hariç

en: For specialized Media Library permissions, enable the Editing Permissions feature.
tr_TR: Özelleştirilmiş Medya Kütüphanesi izinleri için Düzenleme İzinleri özelliğini etkinleştirin.

en: Force detection of WP user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database.
tr_TR: Dinamik olarak eklenen ama WP veritabanında saklanmayan WP kullanıcı rollerinin tespitini zorla.

en: Forum access controls
tr_TR: Forum erişim kontrolleri

en: Forum-specific permissions
tr_TR: Forum özel izinleri

en: Forum-specific permissions for bbPress with detailed control over forum access and participation.
tr_TR: bbPress için forum özelinde izinler, forum erişimi ve katılımı üzerinde ayrıntılı kontrol sağlar.

en: Front End
tr_TR: Ön Uç

en: Front-end visibility restrictions
tr_TR: Ön uç görünürlük kısıtlamaları

en: Full Content
tr_TR: Tam İçerik

en: Full editing access for all post types. Also gives the ability to edit Permissions for user roles.
tr_TR: Tüm gönderi türleri için tam düzenleme erişimi. Ayrıca kullanıcı rolleri için İzinleri düzenleme yeteneği verir.

en: Further details for your installation:
tr_TR: Kurulumunuz için daha fazla ayrıntı:

en: General
tr_TR: Genel

en: Generate posts for user roles that you select
tr_TR: Seçtiğiniz kullanıcı rolleri için gönderi oluşturun

en: Get advanced integration features with Nginx, FTP, and more
tr_TR: Nginx, FTP ve daha fazlası ile gelişmiş entegrasyon özellikleri edinin

en: Go Pro for time-limited group membership
tr_TR: Zaman sınırlı grup üyeliği için Pro'ya geçin

en: Go to %s
tr_TR: %s'ye git

en: Group
tr_TR: Grup

en: Group Members
tr_TR: Grup Üyeleri

en: Group Restrictions are not available because of a constant definition
tr_TR: Grup Kısıtlamaları bir sabit tanımı nedeniyle mevcut değil

en: Group created.
tr_TR: Grup oluşturuldu.

en: Group membership grants access to content of your choice
tr_TR: Grup üyeliği, seçtiğiniz içeriğe erişim sağlar

en: Group restrictions are not recommended.
tr_TR: Grup kısıtlamaları önerilmez.

en: Group updated.
tr_TR: Grup güncellendi.

en: Group-based content permissions
tr_TR: Grup tabanlı içerik izinleri

en: Groups
tr_TR: Gruplar

en: HTML Element IDs:
tr_TR: HTML Eleman Kimlikleri:

en: HTTP status code to send when file access is blocked
tr_TR: Dosya erişimi engellendiğinde gönderilecek HTTP durum kodu

en: Has Extra Roles
tr_TR: Ekstra Rolleri Var

en: Has Permissions
tr_TR: İzinleri Var

en: Has Permissions Set Directly
tr_TR: İzinler Doğrudan Ayarlandı

en: Has Specific Permissions
tr_TR: Özel İzinleri Var

en: Hidden Content Teaser
tr_TR: Gizli İçerik Tanıtımı

en: Hide
tr_TR: Gizle

en: Hide Featured Image when Teaser is applied
tr_TR: Tanıtım uygulandığında Öne Çıkan Görüntüyü Gizle

en: Hide Groups
tr_TR: Grupları Gizle

en: Hide Private Posts if user doesn't have access
tr_TR: Kullanıcının erişimi yoksa özel gönderileri gizle

en: Hide auto-assigned Sub-%s Permissions
tr_TR: Otomatik atanan Alt-%s İzinlerini Gizle

en: Hide featured image when teaser is applied
tr_TR: Teaser uygulandığında öne çıkan resmi gizle

en: Hide for Custom Visibility
tr_TR: Özel Görünürlük için Gizle

en: Hide links if user doesn't have access
tr_TR: Kullanıcının erişimi yoksa bağlantıları gizle

en: Hierarchical content controls
tr_TR: Hiyerarşik içerik kontrolleri

en: If auto-assign term setting is enabled, apply it even if user does not have term assignment limitations
tr_TR: Otomatik terim atama ayarı etkinleştirildiyse, kullanıcı terim atama kısıtlamalarına sahip olmasa bile uygulayın.

en: If checked, pages blocked from the "All" or "Logged In" groups will still be listed to Administrators.
tr_TR: Kontrol edilirse, "Tümü" veya "Giriş Yapmış" gruplardan engellenen sayfalar yine de Yöneticilere listelenecektir.

en: If disabled, manually "blocked" posts can be unblocked by specific Category / Term Permissions.
tr_TR: Devre dışı bırakılırsa, manuel olarak "engellenmiş" gönderiler belirli Kategori / Terim İzinleri tarafından engeli kaldırılabilir.

en: If enabled, corresponding Media edit and delete capabilities must be added to existing roles.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, mevcut rollere ilgili Medya düzenleme ve silme yetenekleri eklenmelidir.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with Capabilities > Capabilities > Taxonomies for any role.
tr_TR: Etkinleştirildiğinde, kullanıcılar edit_tags yeteneğine sahip olmadıkça bir gönderi için yeni etiketler oluşturamazlar. Bunu Yetenekler > Yetenekler > Taksonomiler ile herhangi bir rol için yönetebilirsiniz.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with a WordPress role editor like PublishPress Capabilities.
tr_TR: Etkinleştirilirse, kullanıcılar edit_tags yeteneğine sahip olmadıkça bir gönderi için yeni etiketler oluşturamazlar. Bunu PublishPress Yetenekleri gibi bir WordPress rol editörü ile yönetebilirsiniz.

en: If group editing is allowed, can also modify group membership.
tr_TR: Grup düzenlemesine izin veriliyorsa, grup üyeliğini de değiştirebilir.

en: If one of the default roles is deleted from the WP database, it will remain available as a pattern role with default WP capabilities (but can be disabled here).
tr_TR: Varsayılan rollerden biri WP veritabanından silinirse, varsayılan WP yeteneklerine sahip bir model rolü olarak mevcut kalacaktır (ancak burada devre dışı bırakılabilir).

en: If propagating permissions are assigned to a page branch, overwrite any explicitly assigned permissions in sub-pages
tr_TR: Yayılacak izinler bir sayfa dalına atanmışsa, alt sayfalardaki açıkça atanmış izinleri geçersiz kıl

en: If some pages have been suppressed from get_pages() results, change child pages' corresponding post_parent values to a visible ancestor
tr_TR: Bazı sayfalar get_pages() sonuçlarından gizlenmişse, alt sayfaların ilgili post_parent değerlerini görünür bir ata değiştirin

en: If some terms have been suppressed from get_terms() results, change child terms' corresponding parent values to a visible ancestor
tr_TR: Bazı terimler get_terms() sonuçlarından gizlenmişse, alt terimlerin ilgili ebeveyn değerlerini görünür bir ata değiştirin

en: If the user is blocked from reading posts in a category, also block access to category archive page.
tr_TR: Kullanıcı bir kategorideki gönderileri okumaktan engellenirse, kategori arşiv sayfasına erişimi de engelleyin.

en: If this setting is disabled, you can enable a role by giving it capabilities: list_others_posts, list_others_published_pages, etc.
tr_TR: Bu ayar devre dışı bırakıldığında, bir role yetkiler vererek etkinleştirebilirsiniz: list_others_posts, list_others_published_pages, vb.

en: If user cannot generally save pages to top level but a page they are editing is already there, allow it to stay at top level even if not yet published
tr_TR: Kullanıcı genel olarak sayfaları üst seviyeye kaydedemiyorsa ama düzenlediği bir sayfa zaten oradaysa, henüz yayımlanmamış olsa bile üst düzeyde kalmasına izin verin.

en: If user has Nav Menu management capabilities but can't 'edit_theme_options', strip link out of wp-admin Appearance Menu instead of linking it to nav-menus
tr_TR: Kullanıcının Nav Menü yönetimi yetenekleri varsa ama 'edit_theme_options' yeteneğine sahip değilse, bağlantıyı nav-menus ile ilişkilendirmek yerine wp-admin Görünüm Menüsünden çıkarın.

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
tr_TR: Eğer %s'yi beğendiyseniz, lütfen bize bir %s puanı bırakın. Teşekkür ederiz!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
tr_TR: Yardım gerekiyorsa veya yeni bir özellik talebiniz varsa, bize bildirin.

en: Inactive
tr_TR: Pasif

en: Include scheduled posts in the posts query if user can edit them
tr_TR: Kullanıcı bunları düzenleyebiliyorsa, zamanlanmış gönderileri gönderi sorgusuna dahil et

en: Insert a login form by using %s[login_form]%s shortcode.
tr_TR: %s[login_form]%s kısa kodunu kullanarak bir giriş formu ekleyin.

en: Installation History
tr_TR: Kurulum Geçmişi

en: Integration Active
tr_TR: Entegrasyon Aktif

en: Integration with ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML and other plugins; enhanced Multisite support.
tr_TR: ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML ve diğer eklentilerle entegrasyon; geliştirilmiş Çoklu Site desteği.

en: Integration with permission groups
tr_TR: İzin grupları ile entegrasyon

en: Integrations
tr_TR: Entegrasyonlar

en: Invalid group ID.
tr_TR: Geçersiz grup kimliği.

en: Invalid user ID.
tr_TR: Geçersiz kullanıcı kimliği.

en: Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanı

en: Language-specific content access
tr_TR: Dil spesifik içerik erişimi

en: Last Name
tr_TR: Soyad

en: Learn More
tr_TR: Daha Fazla Bilgi

en: Leave Media Library with normal access criteria based on user's role capabilities
tr_TR: Kullanıcının rol yeteneklerine dayanan normal erişim kriterleri ile Medya Kütüphanesini bırak

en: Leave terms with no readable posts on WP Navigation Menus
tr_TR: Okunabilir gönderisi olmayan terimleri WP Navigasyon Menülerinde bırak

en: Leave unreadable posts on WP Navigation Menus
tr_TR: Okunamaz gönderileri WP Navigasyon Menülerinde bırak

en: Left
tr_TR: Sol

en: Legacy
tr_TR: Geçmiş

en: Legacy compatibility: front end term filters are not applied on some sites.
tr_TR: Eski uyumluluk: ön uç terim filtreleri bazı sitelerde uygulanmamaktadır.

en: License
tr_TR: Lisans

en: Limit access based on post authorship and group membership for more granular permissions control.
tr_TR: Gönderi yazarlığına ve grup üyeliğine dayalı erişimi sınırlayın, böylece daha ayrıntılı izin kontrolü sağlayın.

en: Limit attachment access by post permissions
tr_TR: Eklerin erişimini gönderi izinleri ile sınırlayın

en: Limit front-end category / term filtering
tr_TR: Ön uç kategori / terim filtrelemesini sınırla

en: Limit to
tr_TR: Sınırlamak için

en: Limit to:
tr_TR: Sınırla:

en: Limited Editing Elements
tr_TR: Sınırlı Düzenleme Öğeleri

en: Limited Editing Elements feature has moved to <a href="%s">Capabilities > Editor Features</a>.
tr_TR: Sınırlı Düzenleme Elemanları özelliği <a href="%s">Yetenekler > Editör Özellikleri</a> bölümüne taşındı.

en: Limited Editing Elements feature requires <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> plugin.
tr_TR: Sınırlı Düzenleme Elemanları özelliği <a href="%s" target="_blank">PublishPress Yetenekleri</a> eklentisini gerektirir.

en: Limited User Editors can assign their own role
tr_TR: Sınırlı Kullanıcı Editörleri kendi rolleri atayabilir

en: List Files
tr_TR: Dosyaları Listele

en: List and Single view
tr_TR: Liste ve Tekil görünüm

en: List other user's uneditable posts
tr_TR: Diğer kullanıcının düzenlenemez gönderilerini listele

en: List other users' files if attached to a editable post
tr_TR: Düzenlenebilir bir gönderiye eklenmişse diğer kullanıcıların dosyalarını listele

en: List other users' files if attached to a viewable post
tr_TR: Diğer kullanıcıların dosyalarını, görüntülenebilir bir gönderiye eklenmişse listele

en: List other users' unattached files by default
tr_TR: Diğer kullanıcıların eklenmemiş dosyalarını varsayılan olarak listele

en: Listed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
tr_TR: Listelenen izinler "%1$s" türü için atananlardır. Ayrıca %2$s tüm ilgili gönderi türlerine uygulanan evrensel %3$s izinlerini tanımlayabilirsiniz %4$s.

en: Live Preview
tr_TR: Canlı Önizleme

en: Lock custom menu items
tr_TR: Özel menü öğelerini kilitle

en: Logged In
tr_TR: Giriş Yapıldı

en: Logged In Users
tr_TR: Giriş Yapmış Kullanıcılar

en: Logged in Users:
tr_TR: Giriş Yapmış Kullanıcılar:

en: Login Notice Message
tr_TR: Giriş Bildirim Mesajı

en: Login State
tr_TR: Giriş Durumu

en: Make Unattached Files Private
tr_TR: Bağlantısız Dosyaları Özel Yap

en: Make search function on the post selection metabox look at post content
tr_TR: Gönderi seçim metabox'undaki arama işlevini gönderi içeriğine bakacak şekilde ayarla

en: Make search function on the post selection metabox look at post excerpt
tr_TR: Gönderi seçim metabox'undaki arama işlevini gönderi alıntısına bakacak şekilde ayarla

en: Make unattached files private
tr_TR: Eki olmayan dosyaları özel yapın

en: Manage PublishPress Permissions plugin settings.
tr_TR: PublishPress Permissions eklentisi ayarlarını yönetin.

en: Manage members in Custom Groups.
tr_TR: Özel Gruplardaki üyeleri yönetin.

en: Manage other user's Permissions. Also grants capabilities for all post types and statuses.
tr_TR: Diğer kullanıcıların İzinlerini yönet. Ayrıca tüm gönderi türleri ve durumları için yetenekler verir.

en: Management
tr_TR: Yönetim

en: Max
tr_TR: Maks

en: Max number of hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
tr_TR: Bir seferde görüntülenecek maksimum hiyerarşik gönderi / terim sayısı (sayfa başına)

en: Max number of non-hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
tr_TR: Bir seferde görüntülenecek maksimum hiyerarşik olmayan yazı / terim sayısı (sayfa başına)

en: Max number of specific permissions to insert in a single database query (default 1000)
tr_TR: Tek bir veritabanı sorgusunda eklenebilecek belirli izinlerin maksimum sayısı (varsayılan 1000)

en: Media File Protection
tr_TR: Medya Dosyası Koruması

en: Media Library
tr_TR: Medya Kütüphanesi

en: Member since:
tr_TR: Üye Olunan Tarih:

en: Membership
tr_TR: Üyelik

en: Membership Notifications
tr_TR: Üyelik Bildirimleri

en: Message for Blocked Users
tr_TR: Engellenen Kullanıcılar için Mesaj

en: Metabox disabled
tr_TR: Metabox devre dışı

en: Metabox enabled
tr_TR: Metabox etkin

en: Mirror to %s
tr_TR: %s'ye Yansıt

en: Mirror to %s %s
tr_TR: %s %s'ye Yansıt

en: Miscellaneous
tr_TR: Çeşitli

en: Modify permissions for these Post Types:
tr_TR: Bu Gönderi Türleri için izinleri değiştir:

en: Modify permissions for these Taxonomies:
tr_TR: Bu Taksonomiler için izinleri değiştir:

en: Modify viewing or editing access
tr_TR: Görme veya düzenleme erişimini değiştir

en: Most Users
tr_TR: En Fazla Kullanıcı

en: Multilang
tr_TR: Çok Dilli

en: Multilingual
tr_TR: Çok Dilli

en: Multilingual permission management
tr_TR: Çok dilli izin yönetimi

en: Multilingual support with permission synchronization across content translations.
tr_TR: İçerik çevirileri arasında izin senkronizasyonu ile çok dilli destek.

en: Name
tr_TR: İsim

en: Name (A-Z)
tr_TR: İsim (A-Z)

en: Name (Z-A)
tr_TR: İsim (Z-A)

en: Name:
tr_TR: İsim:

en: Nav Menu (Block)
tr_TR: Navigasyon Menüsü (Blok)

en: Nav Menu (Legacy)
tr_TR: Geçmiş Nav Menü

en: Nav Menu Editing
tr_TR: Navigasyon Menüsü Düzenleme

en: Nav Menus (Block)
tr_TR: Navigasyon Menüler (Blok)

en: Nav Menus (Legacy)
tr_TR: Geçmiş Nav Menüler

en: Navigation Menus:
tr_TR: Navigasyon Menüler:

en: Need Permissions Support?
tr_TR: İzinler Desteğine Mi İhtiyacınız Var?

en: Nested Pages
tr_TR: İç içe Sayfalar

en: Network-Wide Settings
tr_TR: Ağ Genel Ayarları

en: Never modify the parent value in the get_terms() result set, even if some terms have been suppressed
tr_TR: get_terms() sonuç kümesindeki ebeveyn değerini asla değiştirmeyin, bazı terimler gizlense bile

en: Never modify the post_parent value in the get_pages() result set, even if some pages have been suppressed
tr_TR: get_pages() sonuç kümesindeki post_parent değerini asla değiştirmeyin, bazı sayfalar gizlense bile

en: New Revision
tr_TR: Yeni Revizyon

en: New group created.
tr_TR: Yeni grup oluşturuldu.

en: Nginx integration support
tr_TR: Nginx entegrasyon desteği

en: Nickname
tr_TR: Takma Ad

en: No Action selected!
tr_TR: Hiçbir Eylem seçilmedi!

en: No Custom Group
tr_TR: Özel Grup Yok

en: No Qualification selected!
tr_TR: Hiçbir Nitelik seçilmedi!

en: No Teaser
tr_TR: Teaser Yok

en: No items selected!
tr_TR: Hiçbir öğe seçilmedi!

en: No matching groups were found.
tr_TR: Eşleşen gruplar bulunamadı.

en: No matching roles were found.
tr_TR: Eşleşen roller bulunamadı.

en: No redirect
tr_TR: Yeniden yönlendirme yok

en: No results found.
tr_TR: Sonuç bulunamadı.

en: No role exceptions set
tr_TR: Rol istisnası yok

en: No specific user permissions. Use the search box to add users.
tr_TR: Belirli kullanıcı izinleri yok. Kullanıcı eklemek için arama kutusunu kullanın.

en: No statuses selected!
tr_TR: Hiçbir durum seçilmedi!

en: No teaser will be applied
tr_TR: Hiçbir teaser uygulanmayacak

en: No user/group specified.
tr_TR: Belirtilen kullanıcı/grup yok.

en: No users selected
tr_TR: Hiçbir kullanıcı seçilmedi

en: Non-Administrators can set Editing Permissions for their editable posts
tr_TR: Yönetici olmayanlar, düzenlenebilir gönderileri için Düzenleme İzinlerini ayarlayabilir

en: Non-Administrators can set Reading Permissions for their editable posts
tr_TR: Yönetici olmayanlar, düzenlenebilir gönderileri için Okuma İzinlerini ayarlayabilir

en: None. All %ss will be hidden by default.
tr_TR: Hiçbiri. Tüm %ss varsayılan olarak gizlenecektir.

en: Not Logged In
tr_TR: Giriş Yapılmadı

en: Not Logged In Users
tr_TR: Giriş Yapmamış Kullanıcılar

en: Not Logged In:
tr_TR: Giriş Yapmamış:

en: Note:
tr_TR: Not:

en: Note: BuddyPress Groups and other externally defined groups are not listed here, even if they modify permissions
tr_TR: Not: BuddyPress Grupları ve diğer harici olarak tanımlanan gruplar burada listelenmez, izinleri değiştirse bile.

en: Note: Groups and Roles are always displayed on the Edit User screen.
tr_TR: Not: Gruplar ve Roller her zaman Kullanıcıyı Düzenle ekranında görüntülenir.

en: Note: Groups are a more flexible alternative to user roles. You can create groups of users and give or deny them access to areas of your site.
tr_TR: Not: Gruplar, kullanıcı rollerine daha esnek bir alternatiftir. Kullanıcı grupları oluşturabilir ve onlara sitenizin alanlarına erişim verebilir veya reddedebilirsiniz.

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Notes regarding Pattern Roles
tr_TR: Şablon Rolleri ile ilgili Notlar

en: On Users listing, Permission groups in custom column are list filter links instead of group edit links
tr_TR: Kullanıcılar listesinde, özel sütundaki İzin grupları grup düzenleme bağlantıları yerine liste filtre bağlantılarıdır

en: On the Pages screen, satisfy a missing edit_private_pages capability by listing uneditable private pages.
tr_TR: Sayfalar ekranında, düzenlenemeyen özel sayfaları listeleyerek eksik edit_private_pages yeteneğini karşılayın.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_others_posts capability by listing other user's uneditable posts.
tr_TR: Gönderiler ekranında, diğer kullanıcının düzenlenemeyen gönderilerini listeleyerek eksik edit_others_posts yeteneğini karşılayın.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_posts capability by listing uneditable drafts.
tr_TR: Gönderiler ekranında, düzenlenemeyen taslakları listeleyerek eksik edit_posts yeteneğini karşılayın.

en: On the site front end, display teaser text for unreadable posts instead of hiding them.
tr_TR: Site ön yüzünde, okunamayan yazılar için gizlemek yerine teaser metni gösterin.

en: On the site front end, replace non-readable content with placeholder text. Can be enabled for any post type. Custom filters are provided but no programming is required for basic usage.
tr_TR: Site ön yüzünde, okunamayan içeriği yer tutucu metin ile değiştirin. Herhangi bir yazı türü için etkinleştirilebilir. Temel kullanım için programlama gerektirmeyen özel filtreler sağlanır.

en: Only one group is selectable on Add User screen
tr_TR: Kullanıcı Ekle ekranında yalnızca bir grup seçilebilir

en: Only one group is selectable on Edit User screen
tr_TR: Kullanıcı Düzenle ekranında yalnızca bir grup seçilebilir

en: Operation
tr_TR: İşlem

en: Optimize your site with advanced privacy and performance controls
tr_TR: Gelişmiş gizlilik ve performans kontrolü ile sitenizi optimize edin

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Order Page Parent dropdown by Title
tr_TR: Sipariş Sayfası Üst menüyü Başlığa göre sırala

en: Other plugins (or deactivation of PublishPress Permissions) can prevent sub-page permissions from being properly applied when a new sub-page is created.
tr_TR: Diğer eklentiler (veya PublishPress İzinlerinin devre dışı bırakılması), yeni bir alt sayfa oluşturulduğunda alt sayfa izinlerinin düzgün bir şekilde uygulanmasını engelleyebilir.

en: Other users will be unable to publish new top-level pages (Parent = "Main Page"), or move a published page from "Main Page" to a different Parent.
tr_TR: Diğer kullanıcılar, yeni üst düzey sayfalar (Ana = "Ana Sayfa") yayımlayamaz veya yayımlanmış bir sayfayı "Ana Sayfa"dan farklı bir Ana'ya taşıyamaz.

en: PHP Version: %s
tr_TR: PHP Versiyonu: %s

en: Padding (px):
tr_TR: Yastıklama (px):

en: Page Approved
tr_TR: Sayfa Onaylandı

en: Page Authors, Editors and Administrators
tr_TR: Sayfa Yazarları, Editörler ve Yöneticiler

en: Page Editors and Administrators
tr_TR: Sayfa Editörleri ve Yöneticiler

en: Page Parent selection for editable pages only
tr_TR: Sadece düzenlenebilir sayfalar için Sayfa Üstünü seç

en: Page Structure
tr_TR: Sayfa Yapısı

en: Pages and custom post types are available in %sPRO%s
tr_TR: %sPRO%s'da sayfalar ve özel gönderi türleri mevcuttur

en: Pages can be set or removed from Top Level by:
tr_TR: Sayfalar Üst Düzeyden ayarlanabilir veya kaldırılabilir:

en: Pattern ID:
tr_TR: Şablon ID:

en: Pattern Role
tr_TR: Şablon Rolü

en: Pattern Roles convert 'post' capabilities to the corresponding type-specific capability.  In a normal WP installation, this is the easiest solution.
tr_TR: Desen Rolleri, 'gönderi' yeteneklerini karşılık gelen tür özel yeteneğe dönüştürür. Normal bir WP kurulumunda, bu en kolay çözümdür.

en: Performance: Don't filter category / tag counts
tr_TR: Performans: kategori / etiket sayımlarını filtreleme

en: Permission Group
tr_TR: İzin Grubu

en: Permission Groups
tr_TR: İzin Grupları

en: Permission Groups on User Profile
tr_TR: Kullanıcı Profilinde İzin Grupları

en: Permission already selected!
tr_TR: İzin zaten seçildi!

en: Permission synchronization across translations
tr_TR: Çeviriler arasında izin senkronizasyonu

en: Permission-aware XML sitemaps
tr_TR: İzin bilincine sahip XML site haritaları

en: Permission-aware indexing
tr_TR: İzin bilincine sahip indeksleme

en: Permission-aware nested view
tr_TR: İzin bilincine sahip iç içe görünüm

en: Permission-aware search results
tr_TR: İzin bilincine sahip arama sonuçları

en: Permission-aware tree view
tr_TR: İzin bilincine sahip ağaç görünümü

en: Permissions
tr_TR: İzinler

en: Permissions & Access
tr_TR: İzinler & Erişim

en: Permissions Capabilities
tr_TR: İzin Yetenekleri

en: Permissions Documentation
tr_TR: İzinler Belgeleri

en: Permissions Pro was previously active. You are now running the free version, with fewer features.
tr_TR: Permissions Pro daha önce aktifti. Şu anda daha az özellik içeren ücretsiz sürümü kullanıyorsunuz.

en: Permissions Settings
tr_TR: İzin Ayarları

en: Permissions converted. Reload form to view newly saved permissions.
tr_TR: İzinler dönüştürüldü. Yeni kaydedilen izinleri görmek için formu yeniden yükleyin.

en: Permissions mirrored. Reload form to view newly saved permissions.
tr_TR: İzinler yansıtıldı. Yeni kaydedilen izinleri görmek için formu yeniden yükleyin.

en: Permissions screen disabled
tr_TR: İzinler ekranı devre dışı

en: Permissions screen enabled
tr_TR: İzinler ekranı etkin

en: Permissions setting 'Pages can be set or removed from Top Level by' applies to 'page' type only
tr_TR: İzin ayarı 'Sayfalar Üst Düzeyden ayarlanabilir veya kaldırılabilir' yalnızca 'sayfa' türü için geçerlidir.

en: Permissions to enable access are not available because of a constant definition
tr_TR: Erişimi etkinleştirmek için izinler mevcut değil çünkü bir sabit tanımı var.

en: Permissions&hellip;
tr_TR: İzinler&hellip;

en: Permissions: %1$s %2$s in this %3$s
tr_TR: İzinler: %1$s %2$s bu %3$s içinde

en: Permissions: %1$s all content in this %2$s for All Post Types
tr_TR: İzinler: %1$s tüm içeriği bu %2$s için Tüm Gönderi Türleri içinde

en: Permissions: %1$s in %2$s
tr_TR: İzinler: %1$s içinde %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s
tr_TR: İzinler: %1$s bu %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s for All Post Types
tr_TR: İzinler: %1$s bu %2$s'ı Tüm Gönderi Türleri için seçin

en: Permissions: %s
tr_TR: İzinler: %s

en: Permissions: %s this %s
tr_TR: İzinler: Bu %s'yi %s

en: Permissions: Assign Terms to this %s
tr_TR: İzinler: Bu %s'ye Terimler ata

en: Permissions: Assign this %2$s for All Post Types
tr_TR: İzinler: bu %2$s'yı Tüm Gönderi Türleri için ata

en: Permissions: Assign this %2$s to %3$s
tr_TR: İzinler: bu %2$s'yı %3$s'ya ata

en: Permissions: Select this %1$s as Parent for All Post Types
tr_TR: İzinler: Bu %1$s'ı Tüm Gönderi Türleri için Ana Olarak Seçin

en: Permissions: Select this %s as Parent
tr_TR: İzinler: Bu %s'yi Ana olarak seç

en: Please enter a group name.
tr_TR: Lütfen bir grup adı girin.

en: Please select a bulk action first.
tr_TR: Lütfen önce bir toplu işlem seçin.

en: Please select at least one item.
tr_TR: Lütfen en az bir öğe seçin.

en: Please upgrade PublishPress Authors to version 3.8.0 or later for Permissions integration.
tr_TR: Lütfen İzin entegrasyonu için PublishPress Authors'ı 3.8.0 veya daha yeni bir sürüme güncelleyin.

en: Post Approved
tr_TR: Gönderi Onaylandı

en: Post Capabilities
tr_TR: Gönderi Yetenekleri

en: Post Meta fields to copy when using 'Add Author Page' dropdown on Users screen
tr_TR: Kullanıcılar ekranındaki 'Yazar Sayfası Ekle' açılır menüsü kullanırken kopyalanacak Gönderi Meta alanları

en: Post Statuses for Editorial Workflow
tr_TR: Editoryal İş Akışı için Gönderi Durumları

en: Post Type
tr_TR: Gönderi Türü

en: Post Types
tr_TR: Gönderi Türleri

en: Post Visibility Statuses
tr_TR: Gönderi Görünürlük Durumları

en: Post-specific Permissions take priority
tr_TR: Gönderi özel İzinleri önceliklidir

en: Post-specific and category-specific permissions for creation and editing.
tr_TR: Oluşturma ve düzenleme için gönderi-özel ve kategori-özel izinler.

en: Posts / Pages Listing
tr_TR: Gönderiler / Sayfalar Listesi

en: Posts Teaser
tr_TR: Gönderi Önizlemesi

en: Prevent creation or editing of custom items for non-Administrators who lack edit_theme_options capability.
tr_TR: Yönetici olmayan ve edit_theme_options yeteneğine sahip olmayan kullanıcılar için özel öğelerin oluşturulmasını veya düzenlenmesini engelleyin.

en: Prevent editing files if attached to a non-editable post
tr_TR: Düzenlenemez bir gönderiye eklenmiş dosyaların düzenlenmesini engelle

en: Prevent non-Administrators from adding new Nav Menu items to top level (add below existing editable items instead)
tr_TR: Yönetici olmayanların üst düzeye yeni Nav Menü öğeleri eklemesini engelleyin (bunun yerine mevcut düzenlenebilir öğelerin altına ekleyin).

en: Prevent non-Administrators with user editing permissions from editing a higher-level user or assigning a role higher than their own.
tr_TR: Kullanıcı düzenleme izinlerine sahip olmayan yönetici olmayanların daha yüksek seviyedeki bir kullanıcıyı düzenlemesini veya kendi rollerinden daha yüksek bir rol atamasını engelleyin.

en: Primary Role:
tr_TR: Ana Rol:

en: Privacy & Performance
tr_TR: Gizlilik & Performans

en: Private Posts:
tr_TR: Özel Gönderiler:

en: Pro Feature
tr_TR: Pro Özelliği

en: Process externally uploaded files
tr_TR: Dışarıdan yüklenen dosyaları işleyin

en: Produce posts for users when they register
tr_TR: Kullanıcılar kayıt olduğunda gönderi üretin

en: Product category controls
tr_TR: Ürün kategori kontrolleri

en: Product permissions
tr_TR: Ürün izinleri

en: Promo file not found.
tr_TR: Promo dosyası bulunamadı.

en: PublishPress Permissions Version: %1$s %2$s
tr_TR: PublishPress İzinler Sürümü: %1$s %2$s

en: PublishPress Permissions allows you to enable or deny access to posts, pages, categories, tags and more.
tr_TR: PublishPress İzinleri, yazılara, sayfalara, kategorilere, etiketlere ve daha fazlasına erişimi etkinleştirmenizi veya reddetmenizi sağlar.

en: PublishPress Permissions needs directions. Please go to %1$sPermissions > Settings%2$s and indicate which Post Types and Taxonomies should be filtered.
tr_TR: PublishPress Permissions yönlendirme gerektiriyor. Lütfen %1$sPermissions > Ayarlar%2$s bölümüne gidin ve hangi Gönderi Türleri ve Taksonomilerin filtrelenmesi gerektiğini belirtin.

en: PublishPress Permissions will not apply any Extra Roles or Permissions to limit or expand viewing or editing access.
tr_TR: PublishPress İzinleri, görüntüleme veya düzenleme erişimini sınırlamak veya genişletmek için herhangi bir Ek Rol veya İzin uygulamayacaktır.

en: PublishPress Statuses
tr_TR: PublishPress Statüleri

en: Publishing
tr_TR: Yayınlama

en: Purchase
tr_TR: Satın Al

en: Qualification
tr_TR: Nitelik

en: Quick edit integration
tr_TR: Hızlı düzenleme entegrasyonu

en: Read More
tr_TR: Daha Fazla Oku

en: Read More Notice
tr_TR: Daha Fazla Oku Bildirimi

en: Read More links, excerpts, and redirects are available in %sPRO%s
tr_TR: %sPRO%s içinde Daha Fazla Oku bağlantıları, alıntılar ve yönlendirmeler mevcuttur

en: Ready to automatically generate posts for your users?
tr_TR: Kullanıcılarınız için otomatik olarak gönderi oluşturmaya hazır mısınız?

en: Ready to enhance your membership features?
tr_TR: Üyelik özelliklerinizi geliştirmeye hazır mısınız?

en: Ready to secure your files?
tr_TR: Dosyalarınızı güvence altına almaya hazır mısınız?

en: Redirect
tr_TR: Yönlendir

en: Redirect Settings
tr_TR: Yeniden Yönlendirme Ayarları

en: Redirect functionality is available in PRO
tr_TR: Yeniden yönlendirme işlevi PRO'da mevcuttur

en: Redirect to WordPress login
tr_TR: WordPress girişine yönlendir

en: Redirect to a custom post
tr_TR: Özel bir gönderiye yönlendir

en: Redirect to another post
tr_TR: Başka bir gönderiye yönlendir

en: Redirect users to another page when they try to access restricted content
tr_TR: Kullanıcıların kısıtlı içeriğe erişmeye çalıştıklarında başka bir sayfaya yönlendirin

en: Redirection
tr_TR: Yeniden Yönlendirme

en: Reduce overhead of pages query (in get_pages() and wp-admin) by defaulting fields to a set list that does not include post_content
tr_TR: get_pages() ve wp-admin'deki sayfalar sorgusunun yükünü azaltmak için, alanları post_content'i içermeyen bir listeye varsayılan olarak ayarla

en: Reduce overhead of wp-admin Media query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
tr_TR: wp-admin Medya sorgusunun yükünü, post_content içermeyen belirli bir listeye alanları varsayılayarak azaltın

en: Reduce overhead of wp-admin posts query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
tr_TR: wp-admin gönderi sorgusunun yükünü, post_content içermeyen belirli bir listeye alanları varsayılayarak azaltın

en: Reduce overhead of wp-admin query for specified custom post type by defaulting fields to a set list that does not include post_content
tr_TR: Belirtilen özel gönderi türü için wp-admin sorgusunun yükünü, post_content içermeyen belirli bir listeye alanları varsayılayarak azaltın

en: Regardless of this setting, the pp_set_edit_permissions capability is also required.
tr_TR: Bu ayara bakılmaksızın, pp_set_edit_permissions yeteneği de gereklidir.

en: Regardless of this setting, the pp_set_view_permissions capability is also required.
tr_TR: Bu ayara bakılmaksızın, pp_set_view_permissions yeteneği de gereklidir.

en: Regulate access to Category archive pages
tr_TR: Kategori arşiv sayfalarına erişimi düzenle

en: Reload form for further changes to this permission
tr_TR: Bu izin için daha fazla değişiklik yapmak üzere formu yeniden yükleyin

en: Reload form for further changes to this role
tr_TR: Bu rol için daha fazla değişiklik yapmak üzere formu yeniden yükleyin

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Remove Selected
tr_TR: Seçilenleri Kaldır

en: Remove custom permissions for user
tr_TR: Kullanıcı için özel izinleri kaldır

en: Remove selected users from Permission Group
tr_TR: Seçilen kullanıcıları İzin Grubundan çıkar

en: Remove the "Private:" and "Protected" prefix from Post, Page titles.
tr_TR: Gönderi, Sayfa başlıklarından "Özel:" ve "Korunan" ön ekini kaldırın.

en: Remove the custom permisisons for "%s"?
tr_TR: "%s" için özel izinleri kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Remove unreadable Menu Items. If menu rendering problems occur with a third party plugin, disable this setting.
tr_TR: Okunamaz Menü Öğelerini kaldırın. Üçüncü taraf bir eklenti ile menü oluşturma sorunları yaşanıyorsa, bu ayarı devre dışı bırakın.

en: Replace Post Content With:
tr_TR: Gönderi İçeriğini Şu ile Değiştir:

en: Replace the post content entirely with custom content for users who don't have access.
tr_TR: Erişimi olmayan kullanıcılar için gönderi içeriğini tamamen özel içerikle değiştirin.

en: Request
tr_TR: Talep

en: Request Support
tr_TR: Destek Talep Et

en: Restrict access by blocking specified items unless an "Enabled" exception is also stored.
tr_TR: Bir "Etkin" istisnası saklanmadığı sürece belirtilen maddeleri engelleyerek erişimi kısıtlayın.

en: Restrict access by limiting role capabilities to apply only for specified items. Users still need capabilities in their main role or extra roles.
tr_TR: Erişimi, rol yeteneklerini yalnızca belirtilen maddelere uygulamakla sınırlayarak kısıtlayın. Kullanıcıların ana rolleri veya ek rollerde yeteneklere ihtiyacı vardır.

en: Restrict direct file requests based on user's access to the page a file is attached to.
tr_TR: Bir dosyanın eklendiği sayfaya erişim iznine dayalı olarak doğrudan dosya taleplerini kısıtlayın.

en: Return to Menu Editor
tr_TR: Menü Düzenleyiciye Dön

en: Revert to Defaults
tr_TR: Varsayılanlara Geri Dön

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Permissions</strong>.
tr_TR: Aşağıdaki seçimi gözden geçirin ve ardından <strong>İzinleri Kaydet</strong> butonuna tıklayın.

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Roles</strong>.
tr_TR: Aşağıdaki seçimi gözden geçirin ve ardından <strong>Rolleri Kaydet</strong> butonuna tıklayın.

en: Revise
tr_TR: Gözden Geçir

en: Revision
tr_TR: Revizyon

en: Revisor
tr_TR: Revizyoncu

en: Revisors
tr_TR: Revizyoncular

en: Right
tr_TR: Sağ

en: Role
tr_TR: Rol

en: Role Capabilities
tr_TR: Rol Yetenekleri

en: Role Integration
tr_TR: Rol Entegrasyonu

en: Role Usage
tr_TR: Rol Kullanımı

en: Role Usage edited.
tr_TR: Rol Kullanımı düzenlendi.

en: Role Usage updated.
tr_TR: Rol Kullanımı güncellendi.

en: Role Usage: %s
tr_TR: Rol Kullanımı: %s

en: Role already selected!
tr_TR: Rol zaten seçildi!

en: Role capabilities defined for other post types (i.e. 'edit_others_pages', 'edit_things') are ignored unless Role Usage is set to Direct Assignment.
tr_TR: Diğer gönderi türleri için tanımlanan rol yetenekleri (yani 'edit_others_pages', 'edit_things') Doğrudan Atama ayarına getirilmedikçe yok sayılır.

en: Role-Based Synchronization
tr_TR: Rol Tabanlı Senkronizasyon

en: Roles
tr_TR: Roller

en: Roles %1$s
tr_TR: Roller %1$s

en: Roles & Groups
tr_TR: Roller & Gruplar

en: Roles and Permissions copied.
tr_TR: Roller ve İzinler kopyalandı.

en: Roles assigned directly to the user
tr_TR: Kullanıcıya doğrudan atanan roller

en: Roles assigned to the user or one of their groups
tr_TR: Kullanıcıya veya gruplarından birine atanan roller

en: Roles updated.
tr_TR: Roller güncellendi.

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: Save Permissions
tr_TR: İzinleri Kaydet

en: Save Roles
tr_TR: Rolleri Kaydet

en: Saving Permissions...
tr_TR: İzinler Kaydediliyor...

en: Saving Roles...
tr_TR: Roller Kaydediliyor...

en: Scheduled Change Notifications
tr_TR: Planlanan Değişiklik Bildirimleri

en: Scheduled Revision Monitors
tr_TR: Planlanan Revizyon İzleyicileri

en: Search Custom Groups
tr_TR: Özel Grupları Ara

en: Search Groups
tr_TR: Grupları Ara

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
tr_TR: “%s” için Arama Sonuçları

en: Search Results include Media
tr_TR: Arama Sonuçları Medyayı içerir

en: Search Results:
tr_TR: Arama Sonuçları:

en: Search Users
tr_TR: Kullanıcıları Ara

en: Search and add users...
tr_TR: Kullanıcıları ara ve ekle...

en: Search by last name instead of display name
tr_TR: Görüntüleme adı yerine soyadıyla ara

en: Search engine visibility controls
tr_TR: Arama motoru görünürlük kontrolleri

en: Search for a group
tr_TR: Bir grup ara

en: Search for a user
tr_TR: Bir kullanıcı ara

en: Search for an author
tr_TR: Bir yazar ara

en: Search result filtering
tr_TR: Arama sonucu filtreleme

en: Search roles and groups...
tr_TR: Roller ve grupları ara...

en: Search roles...
tr_TR: Rolleri ara...

en: Secure content discovery
tr_TR: Güvenli içerik keşfi

en: See other user's unattached file uploads in Media Library.
tr_TR: Diğer kullanıcıların eklenmemiş dosya yüklemelerini Medya Kütüphanesinde görün.

en: Select %s
tr_TR: %s Seçin

en: Select All
tr_TR: Tümünü Seç

en: Select Permission Groups at User creation
tr_TR: Kullanıcı oluştururken İzin Gruplarını seç

en: Select Post
tr_TR: Gönderi Seç

en: Select Post Type to Configure
tr_TR: Yapılandırmak için Gönderi Türü Seçin

en: Select a page
tr_TR: Bir sayfa seçin

en: Select as Parent
tr_TR: Ana Ebeveyn Olarak Seç

en: Select terms
tr_TR: Terimleri seçin

en: Selected %s:
tr_TR: Seçilen %s:

en: Selected users already have specified author page
tr_TR: Seçilen kullanıcıların zaten belirtilmiş bir yazar sayfası var

en: Selected:
tr_TR: Seçilen:

en: Set "Manage This Term" permissions for specific terms.
tr_TR: Belirli terimler için "Bu Terimi Yönet" izinlerini ayarlayın.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Kategoriler veya Terimler için "Ana Ebeveyn Olarak Ayarla" İzinlerini Ayarlayın.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Posts.
tr_TR: Belirli Gönderiler için "Ana Olarak Ayarla" İzinlerini ayarlayın.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Kategoriler veya Terimler için "Ebeveyn Olarak Ayarla" izinlerini ayarlayın.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Pages.
tr_TR: Belirli Sayfalar için "Ebeveyn Olarak Ayarla" izinlerini ayarlayın.

en: Set Assign Term permissions.
tr_TR: Terim atama izinlerini ayarlayın.

en: Set Author to current user if autoset_post_author / autoset_page_author capability is assigned
tr_TR: Otomatik yazar atama / otomatik sayfa yazarı yetkisi atanmışsa, yazarı mevcut kullanıcı olarak ayarla

en: Set Copy Permissions for specific Posts.
tr_TR: Belirli Gönderiler için Kopyalama İzinlerini Ayarla.

en: Set Editing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Gönderiler, Kategoriler veya Terimler için Düzenleme İzinlerini ayarlayın.

en: Set Editing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Gönderiler, Kategoriler veya Terimler için Düzenleme izinlerini ayarlayın.

en: Set Permissions in Post or Term Editing Screen
tr_TR: Gönderi veya Terim Düzenleme Ekranında İzinleri Ayarlayın

en: Set Revision Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Gönderiler, Kategoriler veya Terimler için Revizyon İzinlerini ayarlayın.

en: Set Term Assignment Permissions.
tr_TR: Terim Atama İzinlerini ayarlayın.

en: Set Term Management Permissions.
tr_TR: Terim Yönetimi İzinlerini ayarlayın.

en: Set Viewing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Gönderiler, Kategoriler veya Terimler için Görüntüleme İzinlerini ayarlayın.

en: Set Viewing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
tr_TR: Belirli Gönderiler, Kategoriler veya Terimler için Görüntüleme izinlerini ayarlayın.

en: Set membership expiration date
tr_TR: Üyelik sona erme tarihini ayarla

en: Set to Blocked
tr_TR: Engellendi olarak ayarla

en: Set to Default
tr_TR: Varsayılan olarak ayarla

en: Set to Enabled
tr_TR: Etkin olarak ayarla

en: Set up posts for existing users
tr_TR: Mevcut kullanıcılar için gönderileri ayarlayın

en: Setting
tr_TR: Ayar

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings related to content editing permissions, provided by the %s module.
tr_TR: %s modülü tarafından sağlanan içerik düzenleme izinleri ile ilgili ayarlar.

en: Shop manager
tr_TR: Mağaza yöneticisi

en: Show All
tr_TR: Hepsini Göster

en: Show Groups
tr_TR: Grupları Göster

en: Show a "Read More" link that requires login
tr_TR: Giriş gerektiren bir &quot>Daha Fazla Oku" bağlantısını göster

en: Show a teaser message or login prompt for protected content. Available in PublishPress Permissions Pro.
tr_TR: Korunan içerik için bir teaser mesajı veya giriş istemi gösterin. PublishPress Permissions Pro'da mevcuttur.

en: Show featured image
tr_TR: Öne çıkan resmi göster

en: Show files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
tr_TR: Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen dosyaları, kullanıcının düzenleme iznine sahip olduğu bir gönderiye eklenmişse gösterin.

en: Show files uploaded by others users if they are attached to a post the user is allowed to view.
tr_TR: Diğer kullanıcılar tarafından yüklenen dosyaları, kullanıcının görüntüleme iznine sahip olduğu bir gönderiye eklenmişse gösterin.

en: Show list of Permissions Pro features and screencasts
tr_TR: İzinler Pro özellikleri ve ekran kayıtlarının listesini göster

en: Show only the first
tr_TR: Sadece ilkini göster

en: Show the first X characters of the post content
tr_TR: Gönderi içeriğinin ilk X karakterini göster

en: Show users all the files in the Media Library. Unchecking this box will hide media files that are uploaded by other users.
tr_TR: Kullanıcılara Medya Kütüphanesindeki tüm dosyaları gösterin. Bu kutunun işaretini kaldırmak, diğer kullanıcılar tarafından yüklenen medya dosyalarını gizleyecektir.

en: Single view only
tr_TR: Sadece tek görünüm

en: Sitemap filtering for restricted content
tr_TR: Kısıtlı içerik için site haritası filtreleme

en: Small Thumbnails Unfiltered
tr_TR: Küçük Küçük Resimler Filtrelenmemiş

en: Smart User Matching
tr_TR: Akıllı Kullanıcı Eşleştirme

en: Some term-limited editing configurations require this.
tr_TR: Bazı terim sınırlı düzenleme yapılandırmaları bunu gerektirir.

en: Sort by:
tr_TR: Sırala:

en: Specific Permissions
tr_TR: Belirli İzinler

en: Specific Permissions %1$s
tr_TR: Belirli İzinler %1$s

en: Specific Permissions %1$s(for this user)%2$s
tr_TR: Özel İzinler %1$s(bu kullanıcı için)%2$s

en: Specific Permissions %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
tr_TR: Özel İzinler %1$s(birincil rol veya %2$sgrup üyeliği%3$s)%4$s

en: Specific Permissions (from primary role or group membership)
tr_TR: Özel İzinler (birincil rol veya grup üyeliğinden)

en: Specific Permissions assigned directly to the user
tr_TR: Kullanıcıya doğrudan atanan belirli izinler

en: Specific Permissions assigned to the user or one of their groups
tr_TR: Kullanıcıya veya gruplarından birine atanan belirli izinler

en: Specific Permissions updated.
tr_TR: Belirli İzinler güncellendi.

en: Specific Permissions: additions ('Enabled') are not applied, cannot be assigned
tr_TR: Özel İzinler: eklemeler ('Etkin') uygulanmaz, atanmamalıdır

en: Specific Permissions: no restrictions ('Blocked') can be applied to custom-defined groups
tr_TR: Özel İzinler: özel tanımlı gruplara uygulanabilecek kısıtlamalar yok ('Engellendi')

en: Specific Permissions: restrictions ('Blocked') take priority over additions ('Enabled')
tr_TR: Özel İzinler: kısıtlamalar ('Engellendi') eklemelere ('Etkin') göre önceliklidir.

en: Standard Statuses
tr_TR: Standart Durumlar

en: Standard statuses
tr_TR: Standart durumlar

en: Status
tr_TR: Durum

en: Status-based editing capabilities
tr_TR: Statü tabanlı düzenleme yetenekleri

en: Status: Private
tr_TR: Durum: Özel

en: Statuses
tr_TR: Durumlar

en: Stop users from editing files uploaded by other users unless they are attached to a post the user is allowed to edit.
tr_TR: Kullanıcıların, kullanıcının düzenleme iznine sahip olduğu bir gönderiye eklenmedikçe, diğer kullanıcılar tarafından yüklenen dosyaları düzenlemelerini engelleyin.

en: Sub-%1$s Permissions are not separately listed.
tr_TR: Alt-%1$s İzinleri ayrı olarak listelenmemiştir.

en: Sub-%s
tr_TR: Alt-%s

en: Sub-%s:
tr_TR: Alt-%s:

en: Sub-Sections
tr_TR: Alt Bölümler

en: Submit Changes
tr_TR: Değişiklikleri Gönder

en: Submit Changes to
tr_TR: Değişiklikleri Gönder

en: Submit Revision
tr_TR: Revizyonu Gönder

en: Submit Revision of
tr_TR: Revizyonu Gönder

en: Submitted Revision
tr_TR: Gönderilen Revizyon

en: Submitted Revision Editors
tr_TR: Gönderilen Revizyon

en: Subscribers
tr_TR: Aboneler

en: Supported Plugin Integration
tr_TR: Desteklenen Eklenti Entegrasyonu

en: Supports content-specific permissions for editing, term assignment and page parent selection. In combination with other modules, supports workflow statuses, PublishPress and PublishPress Revisions.
tr_TR: Düzenleme, terim atama ve sayfa ana seçimi için içerik özel izinlerini destekler. Diğer modüllerle birleştirildiğinde, iş akışı durumlarını, PublishPress ve PublishPress Revizyonlarını destekler.

en: Supports network (multisite) installs
tr_TR: Ağ (çoklu site) kurulumlarını destekler

en: Suppress "Private: " Caption
tr_TR: “Özel: ” Başlığını gizle

en: Synchronize User Posts
tr_TR: Kullanıcı Gönderilerini Senkronize Et

en: Tag creation requires Tag edit capability
tr_TR: Etiket oluşturma, Etiket düzenleme yetkisi gerektirir

en: Target Post Type
tr_TR: Hedef Gönderi Türü

en: Target number of visible pages/terms, used for auto-determination of number of visible levels
tr_TR: Görünür sayfa/terimlerin hedef sayısı, görünür seviyelerin sayısının otomatik belirlenmesi için kullanılır

en: Taxonomies
tr_TR: Taksonomiler

en: Teaser
tr_TR: Tanıtım

en: Teaser Application:
tr_TR: Teaser Uygulaması:

en: Teaser Message
tr_TR: Teaser Mesajı

en: Teaser Message Style Customization
tr_TR: Teaser Mesajı Stili Özelleştirme

en: Teaser Message Style:
tr_TR: Teaser Mesajı Stili:

en: Teaser Settings
tr_TR: Önizleme Ayarları

en: Teaser Settings for %s
tr_TR: %s için Teaser Ayarları

en: Teaser Text
tr_TR: Tanıtım Metni

en: Teaser Text Configuration
tr_TR: Önizleme Metni Yapılandırması

en: Teaser Type
tr_TR: Tanıtım Türü

en: Teaser Type:
tr_TR: Teaser Türü:

en: Teaser text
tr_TR: Önizleme metni

en: Template access controls
tr_TR: Şablon erişim kontrolleri

en: Template access restrictions
tr_TR: Şablon erişim kısıtlamaları

en: Term
tr_TR: Terim

en: Term Management
tr_TR: Terim Yönetimi

en: Term permission integration
tr_TR: Terim izin entegrasyonu

en: Term-based filtering
tr_TR: Terim tabanlı filtreleme

en: Terms
tr_TR: Terimler

en: Text Color:
tr_TR: Metin Rengi:

en: The %s was saved, but you can no longer edit it.
tr_TR: %s kaydedildi, ancak artık düzenleyemezsiniz.

en: The 'posts' capabilities in a WP role determine its function as a Pattern Role for supplemental assignment to Permission Groups. When you assign the 'Author' pattern role for Pages, edit_posts and edit_published_posts become edit_pages and edit_published_pages.
tr_TR: Bir WP rolündeki 'gönderiler' yetenekleri, izin gruplarına tamamlayıcı atama için bir Desen Rolü olarak işlevini belirler. Sayfalar için 'Yazar' desen rolünü atadığınızda, edit_posts ve edit_published_posts edit_pages ve edit_published_pages haline gelir.

en: The Events Calendar
tr_TR: Etkinlik Takvimi

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to %1$sCapabilities > Editor Features > Element IDs%2$s for better organization and enhanced functionality.
tr_TR: Sınırlı Düzenleme Elemanları özelliği, daha iyi organizasyon ve geliştirilmiş işlevsellik için %1$sYetenekler > Düzenleyici Özellikler > Eleman Kimlikleri%2$s bölümüne taşındı.

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to the PublishPress Capabilities plugin. Please install %1$sPublishPress Capabilities%2$s to access this functionality.
tr_TR: Sınırlı Düzenleme Elemanları özelliği, PublishPress Yetenekleri eklentisine taşındı. Bu işlevselliğe erişmek için lütfen %1$sPublishPress Yetenekleri%2$s eklentisini yükleyin.

en: The following capabilities are included in supplemental %s roles:
tr_TR: Aşağıdaki yetenekler ek %s rollerinde yer almaktadır:

en: The following settings apply to users who are able to access the Media Library. Normally this requires the upload_files or edit_files capability.
tr_TR: Aşağıdaki ayarlar, Medya Kütüphanesine erişim sağlayabilen kullanıcılar için geçerlidir. Normalde bu, upload_files veya edit_files yeteneğini gerektirir.

en: The following settings are currently overridden by the constant PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (defined in wp-config.php or some other file you maintain). Media Library access will not be altered by Permissions.
tr_TR: Aşağıdaki ayarlar şu anda PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED sabiti tarafından geçersiz kılınmıştır (wp-config.php veya sizin bakımını yaptığınız başka bir dosyada tanımlanmıştır). Medya Kütüphanesi erişimi İzinler tarafından değiştirilmez.

en: The following would change from defaults to previously stored settings:
tr_TR: Aşağıdakiler varsayılanlardan daha önce kaydedilen ayarlara değişecektir:

en: The following would revert to default settings:
tr_TR: Aşağıdakiler varsayılan ayarlara dönecektir:

en: The requested modification was processed, but you can no longer edit the post.
tr_TR: İstenen değişiklik işlenmiştir, ancak artık gönderiyi düzenleyemezsiniz.

en: There are no valid groups selected for deletion.
tr_TR: Silinmek üzere geçerli grup seçilmemiştir.

en: These optional settings customize how PublishPress Permissions applies extra roles. Your existing WP Role Definitions can be applied in two different ways:
tr_TR: Bu isteğe bağlı ayarlar PublishPress Permissions'ın ek rolleri nasıl uygulayacağını özelleştirir. Mevcut WP Rol Tanımlarınız iki farklı şekilde uygulanabilir:

en: This %s
tr_TR: Bu %s

en: This Permission is redundant due to a corresponding Limitation.
tr_TR: Bu İzin, karşılık gelen bir Kısıtlama nedeniyle gereksizdir.

en: This Section
tr_TR: Bu Bölüm

en: This causes unique capabilities to be required for editing each post type.
tr_TR: Bu, her gönderi türünü düzenlemek için benzersiz yeteneklerin gerekliliğini doğurur.

en: This feature allows you to restrict access to Media Library files when they are accessed via WordPress. To restrict viewing of files when they are visited directly via the URL, use the "File Access" feature.
tr_TR: Bu özellik, Medya Kütüphanesi dosyalarına erişildiklerinde erişimi kısıtlama olanağı sağlar. Dosyaların doğrudan URL üzerinden ziyaret edilmesi durumunda görüntülenmesini kısıtlamak için "Dosya Erişimi" özelliğini kullanın.

en: This feature has been moved to PublishPress Capabilities > Editor Features > Element IDs. Please use the Capabilities plugin for better organization and enhanced functionality.
tr_TR: Bu özellik PublishPress Yetkileri > Editör Özellikleri > Eleman Kimlikleri'ne taşındı. Daha iyi organizasyon ve geliştirilmiş işlevsellik için Lisanlar eklentisini kullanın.

en: This feature is available in PublishPress Permissions PRO
tr_TR: Bu özellik PublishPress Permissions PRO'da mevcuttur

en: This field is required.
tr_TR: Bu alan gereklidir.

en: This group name is already registered. Please choose another one.
tr_TR: Bu grup adı zaten kayıtlı. Lütfen başka bir tane seçin.

en: This is a PRO feature
tr_TR: Bu bir PRO özelliğidir

en: This is a custom login page
tr_TR: Bu özel bir giriş sayfasıdır

en: This is how the teaser message will appear on your site. Changes update in real-time.
tr_TR: Teaser mesajının sitenizde nasıl görüneceği budur. Değişiklikler gerçek zamanlı olarak güncellenir.

en: This message will be displayed in a styled notice box above the teaser content for users who are not logged in.
tr_TR: Bu mesaj, giriş yapmamış kullanıcılar için teaser içeriğinin üstünde stilize edilmiş bir bildirim kutusunda görüntülenecektir.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the excerpt teaser content for users who are not logged in.
tr_TR: Bu mesaj, giriş yapmamış kullanıcılar için alıntı teaser içeriğinin altında stilize edilmiş bir bildirim kutusunda görüntülenecektir.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the truncated content teaser for users who are not logged in.
tr_TR: Bu mesaj, giriş yapmamış kullanıcılar için kesilmiş içerik teaser'ının altında stilize edilmiş bir bildirim kutusunda görüntülenecektir.

en: This user is not a member of any custom Permission Groups.
tr_TR: Bu kullanıcı herhangi bir özel İzin Grubunun üyesi değildir.

en: This version of %1$s cannot work with your current %2$s version. Please upgrade it to %3$s or later.
tr_TR: %1$s'in bu sürümü mevcut %2$s sürümünüzle çalışamaz. Lütfen bunu %3$s veya daha sonraki bir sürüme yükseltin.

en: Time-limit access customizations by delaying or expiring Permission Group membership.
tr_TR: İzin Grubu üyeliğini geciktirerek veya süresini dolarak zaman sınırlı erişim özelleştirmeleri yapın.

en: Time-limited Membership
tr_TR: Zaman Sınırlı Üyelik

en: Title Only
tr_TR: Sadece Başlık

en: Title:
tr_TR: Başlık:

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
tr_TR: bbPress için forum özel İzinleri atamak amacıyla, %1$s Permissions Pro'ya yükseltin %2$s ve Uyumluluk Paketi özelliğini etkinleştirin.

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, activate the Compatibility Pack feature.
tr_TR: bbPress için forum özel İzinleri atamak amacıyla Uyumluluk Paketi özelliğini etkinleştirin.

en: To assign page-specific Permissions for editing, parent selection or term assignment, enable the Editing Permissions feature.
tr_TR: Düzenleme için sayfa özel İzinleri atamak, ebeveyn seçimi veya terim ataması için Düzenleme İzinleri özelliğini etkinleştirin.

en: To assign page-specific PublishPress Revision permissions, enable the Editing Permissions feature.
tr_TR: Sayfaya özel PublishPress Revision izinlerini atamak için, Düzenleme İzinleri özelliğini etkinleştirin.

en: To assign roles for bbPress forums, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
tr_TR: bbPress forumları için roller atamak amacıyla, %1$s Permissions Pro'ya yükseltin %2$s ve Uyumluluk Paketi özelliğini etkinleştirin.

en: To assign roles for bbPress forums, activate the Compatibility Pack feature.
tr_TR: bbPress forumları için roller atamak üzere Uyumluluk Paketi özelliğini etkinleştiriniz.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
tr_TR: Okunamaz gönderilerin eklerine doğrudan URL erişimini engellemek için %1$s İzinler Pro'ya yükseltin %2$s ve Dosya Erişimi özelliğini etkinleştirin.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, activate the File Access feature.
tr_TR: Okunamaz gönderilerin eklerine doğrudan URL erişimini engellemek için Dosya Erişimi özelliğini etkinleştirin.

en: To block direct access to unreadable files, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
tr_TR: Okunamaz dosyalara doğrudan erişimi engellemek için %1$s İzinler Pro'ya yükseltin %2$s ve Dosya Erişimi özelliğini etkinleştirin.

en: To block direct access to unreadable files, activate the File Access feature.
tr_TR: Okunamaz dosyalara doğrudan erişimi engellemek için Dosya Erişimi özelliğini etkinleştirin.

en: To control how Extra Roles are applied, see %1$sRole Usage%2$s.
tr_TR: Ekstra Rollerin nasıl uygulandığını kontrol etmek için %1$sRol Kullanımı%2$s bakın.

en: To customize bbPress forum permissions, activate the Compatibility Pack feature.
tr_TR: bbPress forum izinlerini özelleştirmek için Uyumluluk Paketi özelliğini etkinleştirin.

en: To customize bbPress forum permissions, activate your Permissions Pro license key.
tr_TR: bbPress forum izinlerini özelleştirmek için İzinler Pro lisans anahtarınızı etkinleştirin.

en: To customize editing permissions, enable the Editing Permissions feature.
tr_TR: Düzenleme izinlerini özelleştirmek için Düzenleme İzinleri özelliğini etkinleştirin.

en: To customize publication workflow, %1$sinstall PublishPress Statuses%2$s.
tr_TR: Yayın akışını özelleştirmek için, %1$sPublishPress Durumları%2$s yükleyin.

en: To force the value of one or more settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
tr_TR: Bir veya daha fazla ayarın değerini ağ genelinde zorlamak için, <strong>şu kodu</strong> temanızın <strong>functions.php</strong> dosyasına (veya her zaman çalıştırılan ve otomatik olarak güncellenmeyen başka bir dosyaya) kopyalayın ve istediğiniz gibi değiştirin:

en: To modify one or more default settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
tr_TR: Bir veya daha fazla varsayılan ayarı ağ genelinde değiştirmek için, <strong>şu kodu</strong> temanızın <strong>functions.php</strong> dosyasına (veya her zaman çalıştırılan ve otomatik olarak güncellenmeyen başka bir dosyaya) kopyalayın ve istediğiniz gibi değiştirin:

en: To read the full content, please log in to this site.
tr_TR: Tam içeriği okumak için lütfen bu siteye giriş yapın.

en: To save memory on front end access, don't register any filters related to content editing
tr_TR: Ön uç erişiminde bellek tasarrufu yapmak için içerik düzenleme ile ilgili hiçbir filtre kaydetme

en: Top
tr_TR: Üst

en: Topic creation restrictions
tr_TR: Konu oluşturma kısıtlamaları

en: Translator
tr_TR: Çevirmen

en: Treat media attached to unregistered post types as unattached, to avoid improper and confusing filtering
tr_TR: Kayıtlı olmayan yazı türlerine ekli medyayı ilişkisiz olarak değerlendir, böylece yanlış ve kafa karıştırıcı filtrelemelerden kaçın

en: Type
tr_TR: Tür

en: Type-specific Extra Roles grant all capabilities in Pattern Role
tr_TR: Türe özel Ek Rolleri, Pattern Rolünde tüm yetkileri verir

en: Type-specific and/or status-specific equivalents of the following capabilities are included in supplemental %s roles:
tr_TR: Aşağıdaki yeteneklerin tür özel ve/veya durum özel eşdeğerleri tamamlayıcı %s rolleri içinde yer almaktadır:

en: Unblocked
tr_TR: Engellenmemiş

en: Universal Permissions
tr_TR: Evrensel İzinler

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
tr_TR: %s entegrasyonunu açarak revizyon çözümünüzü geliştirin.

en: Unlock Permissions > Settings > Core > Admin Back End > 'Hide non-editable posts'
tr_TR: İzinleri Kilitle > Ayarlar > Çekirdek > Yönetici Arka Uç > 'Düzenlenemez yazıları gizle' olarak ayarla

en: Unlock Pro Integrations
tr_TR: Pro Entegrasyonları Aç

en: Unlock advanced user synchronization features
tr_TR: Gelişmiş kullanıcı senkronizasyon özelliklerini açın

en: Unmodified from WordPress default behavior. To enable filtering, remove constant definition PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.
tr_TR: WordPress varsayılan davranışından değiştirilmemiştir. Filtrelemeyi etkinleştirmek için PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE sabit tanımını kaldırın.

en: Update Permissions
tr_TR: İzinleri Güncelle

en: Upgrade to PRO
tr_TR: PRO'ya Yükselt

en: Upgrade to Permissions Pro
tr_TR: İzinler Pro'ya Yükselt

en: Upgrade to Pro
tr_TR: Pro'ya Yükselt

en: Upgrade to Pro and get advanced file access control with all these features and more.
tr_TR: Pro'ya yükseltin ve tüm bu özelliklerle birlikte gelişmiş dosya erişim kontrolü elde edin.

en: Upgrade to Pro and get advanced membership management with circles, time-limited memberships, and more.
tr_TR: Pro sürümüne yükseltin ve daireler, süreli üyelikler ve daha fazlasıyla gelişmiş üyelik yönetimi alın.

en: Upgrade to Pro and get advanced user post generation with all these features and more.
tr_TR: Pro sürümüne yükseltin ve tüm bu özelliklerle birlikte gelişmiş kullanıcı gönderi oluşturma alın.

en: Upgrade to Pro to automatically generate posts for users
tr_TR: Kullanıcılar için otomatik olarak gönderi oluşturmak için Pro'ya yükseltin

en: Upgrade to Pro to enable this integration
tr_TR: Bu entegrasyonu etkinleştirmek için Pro'ya yükseltin

en: Upgrade to Pro to limit access based on post author relationships
tr_TR: Gönderi yazar ilişkilerine göre erişimi sınırlamak için Pro'ya yükseltin

en: Upgrade to Pro to unlock advanced file protection capabilities
tr_TR: Gelişmiş dosya koruma yeteneklerini açmak için Pro'ya yükseltin

en: Upgrade to Pro to unlock bulk page creation features
tr_TR: Toplu sayfa oluşturma özelliklerini açmak için Pro'ya yükseltin

en: Upgrade to Pro to unlock seamless integration.
tr_TR: Kesintisiz entegrasyonu açmak için Pro'ya yükselin.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
tr_TR: Optimal uyumluluk ve hızlı, profesyonel destek için Pro sürümüne yükseltin.

en: Usage
tr_TR: Kullanım

en: Use %s for post URL
tr_TR: %s'yi gönderi URL'si için kullanın

en: Use Custom Teaser Message Style
tr_TR: Özel Teaser Mesajı Stilini Kullan

en: Use Default Teaser Message Style
tr_TR: Varsayılan Teaser Mesajı Stilini Kullan

en: Use Excerpt as teaser text
tr_TR: Alıntıyı önizleme metni olarak kullanın

en: Use Excerpt or pre-More as teaser text
tr_TR: Alıntıyı veya Daha Fazla'dan önceki kısmı önizleme metni olarak kullanın

en: Use Excerpt, pre-More or First X Characters as teaser text
tr_TR: Alıntıyı, Daha Fazla'dan önceki kısmı veya İlk X Karakteri önizleme metni olarak kullanın

en: Use any Role or Permission Group
tr_TR: Herhangi bir Rol veya İzin Grubunu kullanın

en: Use configured teaser text to replace or supplement content
tr_TR: İçeriği değiştirmek veya tamamlamak için yapılandırılmış teaser metnini kullanın

en: Use content before Read More link as teaser text
tr_TR: Daha Fazla Oku bağlantısından önceki içeriği önizleme metni olarak kullanın

en: Use display name for search results instead of user_login
tr_TR: Arama sonuçları için kullanıcı_login yerine görüntüleme adını kullan

en: Use excerpt or content before More tag
tr_TR: Daha Fazla etiketi öncesindeki alıntıyı veya içeriği kullan

en: Use excerpt or first X characters of content
tr_TR: Alıntıyı veya içeriğin ilk X karakterini kullan

en: Use first X characters of content as teaser text
tr_TR: İçeriğin ilk X karakterini teaser metni olarak kullan

en: Use modern tabbed metabox interface
tr_TR: Modern sekmeli metabox arayüzünü kullan

en: Use the post excerpt as teaser content
tr_TR: Gönderi alıntısını teaser içeriği olarak kullan

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: User Application:
tr_TR: Kullanıcı Uygulaması:

en: User Groups
tr_TR: Kullanıcı Grupları

en: User ID:
tr_TR: Kullanıcı ID:

en: User Management
tr_TR: Kullanıcı Yönetimi

en: User Posts
tr_TR: Kullanıcı Paylaşımları

en: User Posts Synchronization
tr_TR: Kullanıcı Gönderileri Senkronizasyonu

en: User Roles %1$s
tr_TR: Kullanıcı Rolleri %1$s

en: User Search: Filter by WP role
tr_TR: Kullanıcı Arama: WP rolüne göre filtrele

en: User editing capabilities apply for
tr_TR: Kullanıcı düzenleme yetkileri şunlar için geçerlidir

en: User field to search by default
tr_TR: Varsayılan olarak arama yapılacak kullanıcı alanı

en: User meta fields selectable for search (comma-separated)
tr_TR: Arama için seçilebilir kullanıcı meta alanları (virgülle ayrılmış)

en: User meta fields which should be treated as boolean (comma-separated)
tr_TR: Boolean olarak ele alınması gereken kullanıcı meta alanları (virgülle ayrılmış)

en: User meta fields which should be treated as numeric (comma-separated)
tr_TR: Sayısal olarak ele alınması gereken kullanıcı meta alanları (virgülle ayrılmış)

en: Username
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Users can always edit their own files
tr_TR: Kullanıcılar her zaman kendi dosyalarını düzenleyebilir

en: Users to notify when revisions are submitted
tr_TR: Revizyonlar gönderildiğinde bildirilmesi gereken kullanıcılar

en: Users to notify when scheduled revisions are published
tr_TR: Planlanan revizyonlar yayımlandığında bildirilmesi gereken kullanıcılar

en: Users who have custom editing permissions for an attachment can also delete it
tr_TR: Bir ek için özel düzenleme izinlerine sahip kullanıcılar, bunu da silebilir

en: Users who have specific editing permissions for a post or attachment can also delete it
tr_TR: Bir gönderi veya ek için belirli düzenleme izinlerine sahip kullanıcılar, bunu da silebilir

en: Using group membership to block access is not recommended. Consider reducing the user's role capabilities and using group membership to add access.
tr_TR: Erişimi engellemek için grup üyeliği kullanılması önerilmez. Kullanıcının rol yeteneklerini azaltmayı ve erişim eklemek için grup üyeliğini kullanmayı düşünün.

en: Version
tr_TR: Sürüm

en: Version info was refreshed.
tr_TR: Sürüm bilgisi güncellendi.

en: View
tr_TR: Görüntüle

en: View Custom Groups on the Permissions screen. Also allows access to the editing screen for Custom Groups.
tr_TR: İzinler ekranında Özel Grupları görüntüleyin. Ayrıca Özel Gruplar için düzenleme ekranına erişim sağlar.

en: View Full Profile
tr_TR: Tam Profili Görüntüle

en: View Knowledge Base
tr_TR: Bilgi Tabanını Görüntüle

en: View currently stored user permissions:
tr_TR: Şu anda kayıtlı kullanıcı izinlerini görüntüle:

en: Viewing
tr_TR: Görüntüleme

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members.
tr_TR: Görünürlük Daireleri ve Editoryal Daireler, diğer grup üyeleri tarafından yazılmamış içeriklere erişimi engeller.

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members. Any WP Role, BuddyPress Group or custom Group can be marked as a Circle for specified post types.
tr_TR: Görünürlük Daireleri ve Editoryal Daireler, diğer grup üyeleri tarafından yazılmamış içeriklere erişimi engeller. Herhangi bir WP Rolü, BuddyPress Grubu veya özel Grup, belirtilen yazı türleri için bir Daire olarak işaretlenebilir.

en: Warning: Content hidden by these Permissions will be displayed if PP is deactivated. Consider setting a private Visibility on Edit Post screen instead.
tr_TR: Uyarı: Bu İzinler tarafından gizlenen içerik, PP devre dışı bırakıldığında görüntülenecektir. Bunun yerine Düzenle Gönder ekranında özel bir Görünürlük ayarı yapmayı düşünün.

en: When Teaser is applied with Redirect enabled, append original url as redirect_to argument
tr_TR: Yönlendirme etkin olduğunda Teaser uygulandığında, orijinal URL'yi redirect_to argümanı olarak ekle

en: When file access is blocked, do not set the WP_Query 404 / 403 property
tr_TR: Dosya erişimi engellendiğinde, WP_Query 404 / 403 özelliğini ayarlamayın

en: When saving a post, if the default term is not selectable, substitute first available.
tr_TR: Bir gönderiyi kaydederken, varsayılan terim seçilemiyorsa, ilk mevcut olanla değiştirin.

en: When synchronizing role metagroups to currently defined WP roles, don't delete groups for previously defined WP roles.
tr_TR: Rol metagruplarını mevcut WP rollerine senkronize ederken, daha önce tanımlanmış WP rollerine ait grupları silme.

en: Widget-level permission controls
tr_TR: Widget düzeyinde izin kontrolleri

en: With Direct Assignment, capabilities are applied without modification.
tr_TR: Doğrudan Atama ile, yetenekler değişiklik olmadan uygulanır.

en: Within the async-upload.php script, filter author's retrieval of the attachment they just uploaded
tr_TR: async-upload.php betiği içinde, yazarın henüz yüklediği eki alma işlemini filtrele

en: WordPress Role
tr_TR: WordPress Rolü

en: WordPress Roles
tr_TR: WordPress Rolleri

en: WordPress Version: %s
tr_TR: WordPress Sürümü: %s

en: WordPress default. Show "Page not found" screen
tr_TR: WordPress varsayılanı. "Sayfa bulunamadı" ekranını göster

en: Work around database setup warnings (at plugin activation) on some servers
tr_TR: Bazı sunucularda veritabanı kurulumu uyarılarını (eklenti etkinleştirildiğinde) aşın

en: Workflow
tr_TR: İş Akışı

en: Workflow-specific access controls
tr_TR: İş akışına özgü erişim kontrolü

en: Working Copy
tr_TR: Çalışma Kopyası

en: Working Copy of
tr_TR: Çalışma Kopyası

en: You are not allowed to create new %s
tr_TR: Yeni %s oluşturmanıza izin verilmiyor

en: You are not permitted to do that.
tr_TR: Bunu yapmanıza izin verilmiyor.

en: You are not permitted to manage menu locations
tr_TR: Menü konumlarını yönetme izniniz yok

en: You can add Permissions capabilities to a role using the %1$s plugin.
tr_TR: %1$s eklentisi kullanarak bir role İzin yetenekleri ekleyebilirsiniz.

en: You can adjust some Permissions behavior by %1$s adding capabilities to a WordPress role%2$s.
tr_TR: %1$s bir WordPress rolüne yetkiler ekleyerek bazı İzin davranışlarını ayarlayabilirsiniz.%2$s

en: You can now set individual permissions for
tr_TR: Artık için bireysel izinler ayarlayabilirsiniz

en: You can&#8217;t delete that group.
tr_TR: O grubu silemezsiniz.

en: You do not have permission to create new Navigation Menus
tr_TR: Yeni Navigasyon Menüsü oluşturma izniniz yok

en: You do not have permission to delete that Navigation Menu.
tr_TR: O Navigasyon Menüsünü silme izniniz yok.

en: You do not have permission to delete the menu item "%1$s"
tr_TR: Menü öğesini "%1$s" silme izniniz yok

en: You do not have permission to edit the menu item "%1$s"
tr_TR: Menü öğesini "%1$s" düzenleme izniniz yok

en: You do not have permission to move the menu item "%1$s"
tr_TR: Menü öğesini "%1$s" taşıma izniniz yok

en: You do not have permission to select that Parent
tr_TR: O Ana'yı seçme izniniz yok

en: You do not have permission to update that Navigation Menu
tr_TR: O Navigasyon Menüsünü güncelleme izniniz yok

en: You have specified this group for deletion: | You have specified these groups for deletion:
tr_TR[0]: Bu grubu silmek için belirlediniz:
tr_TR[1]: Bu grupları silmek için belirlediniz:

en: You're using PublishPress Permissions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
tr_TR: PublishPress Permissions Free kullanıyorsunuz. Pro sürümünde daha fazla özellik ve destek mevcuttur. %sPro sürümüne yükseltin%s

en: Your license key has expired. For updates to PublishPress Permissions Pro and priority support, %splease renew%s.
tr_TR: Lisans anahtarınızın süresi doldu. PublishPress Permissions Pro için güncellemeler ve öncelikli destek için %s lütfen yenileyin %s.

en: Your presspermit.com key has expired, but a <a href="%s">PublishPress renewal</a> discount may be available.
tr_TR: presspermit.com anahtarınızın süresi dolmuş, ancak bir <a href="%s">PublishPress yenileme</a> indirimine sahip olabilirsiniz.

en: access denied
tr_TR: erişim reddedildi

en: any user
tr_TR: herhangi bir kullanıcı

en: bbPress Forums
tr_TR: bbPress Forumları

en: characters
tr_TR: karakter

en: characters (leave empty for full excerpt)
tr_TR: karakter (tam alıntı için boş bırakın)

en: close
tr_TR: kapat

[ctx: count]
en: Extra Roles
tr_TR: Ek Roller

[ctx: count]
en: Specific Permissions
tr_TR: Belirli İzinler

[ctx: count]
en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: current (%d):
tr_TR: mevcut (%d):

en: edit
tr_TR: düzenle

en: edit group
tr_TR: grubu düzenle

en: edit group permissions
tr_TR: grup izinlerini düzenle

en: edit user permissions
tr_TR: kullanıcı izinlerini düzenle

en: eligible (%d):
tr_TR: uygun (%d):

en: enable custom permissions for %s
tr_TR: %s için özel izinleri etkinleştir

en: enter post ID/slug
tr_TR: gönderi ID'sini/slug'ını girin

en: equal or lower role levels
tr_TR: eşit veya daha düşük rol seviyeleri

en: for item
tr_TR: öğe için

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Groups
tr_TR: Gruplar

en: item
tr_TR: öğe

en: item(s)
tr_TR: öğe(ler)

en: items
tr_TR: öğeler

en: lower role levels
tr_TR: daha düşük rol seviyeleri

en: make each selected user the author of a new page
tr_TR: her seçilen kullanıcıyı yeni bir sayfanın yazarı yap

en: n/a
tr_TR: geçerli değil

en: no Page Parent filter
tr_TR: sayfa üstü filtresi yok

en: no supplemental assignment
tr_TR: ek atama yok

en: note: Plugin settings and configuration data will be deleted, but only after the last copy of Permissions / Permissions Pro is deleted.
tr_TR: not: Eklenti ayarları ve yapılandırma verileri silinecek, ancak yalnızca Permissions / Permissions Pro'nun son kopyası silindikten sonra.

en: objects
tr_TR: nesneler

en: pattern page sets parent and default content for author page
tr_TR: şablon sayfası yazar sayfası için üst ve varsayılan içerik ayarlar

en: pattern post sets default content and categories for author post
tr_TR: şablon gönderisi yazar gönderisi için varsayılan içerik ve kategorileri ayarlar

en: pattern post sets parent, default content and template for author page
tr_TR: şablon gönderisi yazar sayfası için üst, varsayılan içerik ve şablon ayarlar

en: patterned on&hellip;
tr_TR: şuna dayanarak&hellip;

en: patterned on...
tr_TR: şuna dayanarak...

en: post content
tr_TR: gönderi içeriği

en: post title
tr_TR: gönderi başlığı

en: select other
tr_TR: başka birini seç

en: select...
tr_TR: seç...

en: selected
tr_TR: seçildi

en: settings
tr_TR: ayarlar

en: sub-%1$s of this %2$s
tr_TR: bu %2$s'nin alt-%1$s'si

en: supported tags are [username] and [userid]
tr_TR: desteklenen etiketler [kullanıcıadı] ve [kullanıcıid]’dir

en: this %1$s
tr_TR: bu %1$s

en: this %1$s and its sub-%2$s
tr_TR: bu %1$s ve onun alt-%2$s'leri

en: unpublished
tr_TR: yayınlanmamış

[ctx: user]
en: &lt; Unselect
tr_TR: &lt; Seçimi Kaldır

[ctx: user]
en: Select &gt;
tr_TR: Seçin &gt;

en: view / edit group
tr_TR: grubu görüntüle / düzenle

en: 🔓 Unlock %s
tr_TR: 🔓 %s'yi Kilidini Aç
