PublishPress Permissions Free 4.8.2 - en to nb-NO translation catalogue (1112 entries)

en:  %1$sFix Sub-%2$s Permissions%3$s
nb-NO:  %1$sFiks Sub-%2$s tillatelser%3$s

en: "Hide Private" settings only apply to custom privacy (Member, Premium, Staff, etc.)
nb-NO: "Skjul privat"-innstillinger gjelder kun for tilpasset personvern (Medlem, Premium, Ansatt, osv.)

en: %1$s Permissions %2$s*%3$s
nb-NO: %1$s Tillatelser %2$s*%3$s

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED within %3$s, unless enabled by another Permission.
nb-NO: %1$s tilgang for %2$s er BLOKKERT innen %3$s, med mindre det er aktivert av en annen tillatelse.

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED, unless enabled by another Permission.
nb-NO: %1$s tilgang for %2$s er BLOKKERT, med mindre det er aktivert av en annen tillatelse.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED within %3$s, regardless of role capabilities.
nb-NO: %1$s tilgang for %2$s er AKTIVERT innen %3$s, uavhengig av rollekapabiliteter.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED, regardless of role capabilities.
nb-NO: %1$s tilgang for %2$s er AKTIVERT, uavhengig av rollekapabiliteter.

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
nb-NO: %1$s forespørseler på %2$s sekunder. %3$s MB brukt.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade %2$s to version %3$s or later.
nb-NO: %1$s vil ikke fungere før du oppgraderer %2$s til versjon %3$s eller senere.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade PHP to version %2$s or later. Current version: %3$s
nb-NO: %1$s vil ikke fungere før du oppgraderer PHP til versjon %2$s eller senere. Nåværende versjon: %3$s

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade WordPress to version %2$s or later.
nb-NO: %1$s vil ikke fungere før du oppgraderer WordPress til versjon %2$s eller senere.

en: %1$sDisable%2$s all filtering for anonymous users
nb-NO: %1$sDeaktiver%2$s all filtrering for anonyme brukere

en: %1$sDo not apply%2$s metagroup permissions for Administrators
nb-NO: %1$sIkke bruk%2$s metagruppe tillatelser for Administratorer

en: %1$sGroup Type:%2$s %3$s
nb-NO: %1$sGruppetype:%2$s %3$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles assigned directly%2$s
nb-NO: %1$sBrukere som har ekstra roller tildelt direkte%2$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles or Specific Permissions directly%2$s
nb-NO: %1$sBrukere som har Ekstra Roller eller Spesifikke Rettigheter direkte%2$s

en: %1$sUsers who have Specific Permissions assigned directly%2$s
nb-NO: %1$sBrukere som har spesifikke rettigheter tildelt direkte%2$s

en: %s (All Types)
nb-NO: %s (Alle typer)

en: %s (previous install)
nb-NO: %s (tidligere installasjon)

en: %s Manager
nb-NO: %s Behandler

en: %s Permissions
nb-NO: %s tillatelser

en: %s Roles
nb-NO: %s roller

en: %s Visibility
nb-NO: %s Synlighet

en: %s author page added | %s author pages added
nb-NO[0]: %s forfatter side lagt til
nb-NO[1]: %s forfatter sider lagt til

en: %s group deleted | %s groups deleted
nb-NO[0]: %s gruppe slettet
nb-NO[1]: %s grupper slettet

en: %s is a PRO feature
nb-NO: %s er en PRO-funksjon

en: %s is available in PRO
nb-NO: %s er tilgjengelig i PRO

en: %s more
nb-NO: %s mer

en: %s&nbsp;details
nb-NO: %s&nbsp;detaljer

en: %s, more...
nb-NO: %s, mer...

en: %sEdit WordPress Role%s
nb-NO: %sRediger WordPress-rolle%s

en: %sPosts / Pages Listing:%s %s
nb-NO: %sInnlegg / Sider Liste:%s %s

en: (Blocked)
nb-NO: (Blokkert)

en: (Default access)
nb-NO: (Standard tilgang)

en: (Default access: Blocked)
nb-NO: (Standard tilgang: Blokkert)

en: (Default access: Enabled)
nb-NO: (Standard tilgang: Aktivert)

en: (No setting)
nb-NO: (Ingen innstilling)

en: (Statuses Pro capability)
nb-NO: (Status Pro-funksjon)

en: (all post types)
nb-NO: (alle innleggstyper)

en: (any WP role)
nb-NO: (hvilken som helst WP-rolle)

en: (from primary role or group membership)
nb-NO: (fra primær rolle eller gruppe medlemskap)

en: (invalid role definition)
nb-NO: (ugyldig rolledefinisjon)

en: (login timed out)
nb-NO: (innloggingen har timed out)

en: (no parent)
nb-NO: (ingen overordnet)

en: (none)
nb-NO: (ingen)

en: (select...)
nb-NO: (velg...)

en: (unpublished)
nb-NO: (upublisert)

en: (user field)
nb-NO: (brukerfelt)

en: (using default capabilities due to invalid %s definition)
nb-NO: (bruker standardkapasiteter på grunn av ugyldig %s-definisjon)

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
nb-NO: <strong>Denne pluginen kan slettes.</strong>

en: = %1$s and sub-%1$s
nb-NO: = %1$s og under-%1$s

en: = Blocked
nb-NO: = Blokkert

en: = Enabled
nb-NO: = Aktivert

en: = Limitation
nb-NO: = Begrensning

en: = sub-%s only
nb-NO: = kun under-%s

en: A presspermit.com key appears to be active. <a href="%s" target="_blank">Contact us</a> for assistance in migrating your account to publishpress.com.
nb-NO: En presspermit.com-nøkkel ser ut til å være aktiv. <a href="%s" target="_blank">Kontakt oss</a> for hjelp til å migrere kontoen din til publishpress.com.

en: About
nb-NO: Om

en: About PublishPress Permissions
nb-NO: Om PublishPress Permissions

en: Access Circles
nb-NO: Tilgangssirkler

en: Access the Teaser settings admin screen.
nb-NO: Få tilgang til Teaser-innstillingsadmin-skjermen.

en: Access to the Settings screen.
nb-NO: Tilgang til innstillingsskjermen.

en: Access to the Teaser screen.
nb-NO: Tilgang til teaser-skjermen.

en: Accommodate front end uploading solutions that require page editing capabilities for the async upload request
nb-NO: Tilpass løsninger for opplasting på frontenden som krever side-redigeringsrettigheter for den asynkrone opplastingsforespørselen

en: Account
nb-NO: Konto

en: Active
nb-NO: Aktiv

en: Active Plugin
nb-NO: Aktiv plugin

en: Active Plugin Integration
nb-NO: Aktiv Plugin-integrasjon

en: Add
nb-NO: Legg til

en: Add Author Page&hellip;
nb-NO: Legg til forfatterside&hellip;

en: Add Extra Roles
nb-NO: Legg til ekstra roller

en: Add New
nb-NO: Legg til ny

en: Add New Group
nb-NO: Legg til ny gruppe

en: Add New Permission Group
nb-NO: Legg til ny tillatelsesgruppe

en: Add Pages
nb-NO: Legg til sider

en: Add Role
nb-NO: Legg til rolle

en: Add Roles
nb-NO: Legg til roller

en: Add Selected Permissions
nb-NO: Legg til valgte rettigheter

en: Add Specific Permissions
nb-NO: Legg til spesifikke rettigheter

en: Add User Permissions
nb-NO: Legg til brukerrettigheter

en: Add new pages to a parent page
nb-NO: Legg til nye sider til en foreldreside

en: Add selected users to Permission Group
nb-NO: Legg til valgte brukere i Tillatelsesgruppe

en: Add taxonomy columns to Edit Posts screen
nb-NO: Legg til taksonomi kolonner til Rediger Innlegg skjerm

en: Adds compatibility or integration with ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, various other plugins. Configure any BuddyPress Group as a Permissions Group. For multisite, provides network-wide Permission Groups.
nb-NO: Legger til kompatibilitet eller integrasjon med ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, og diverse andre plugins. Konfigurer enhver BuddyPress-gruppe som en tillatelsesgruppe. For multisite, gir nettverksomfattende tillatelsesgrupper.

en: Adjustment
nb-NO: Justering

en: Administrators
nb-NO: Administratorer

en: Advanced
nb-NO: Avansert

en: Advanced Configuration
nb-NO: Avansert konfigurasjon

en: Advanced Custom Fields
nb-NO: Avanserte tilpassede felt

en: Advanced Integration
nb-NO: Avansert integrasjon

en: Advanced Settings
nb-NO: Avanserte Innstillinger

en: Advanced search controls
nb-NO: Avanserte søkekontroller

en: After %s:
nb-NO: Etter %s:

en: After the user logs in, they will be redirected back to the original post they were viewing.
nb-NO: Etter at brukeren logger inn, blir de sendt tilbake til det opprinnelige innlegget de så på.

en: All
nb-NO: Alle

en: All Enabled and Blocked Permissions are ignored for this role.
nb-NO: Alle aktiverte og blokkerte rettigheter blir ignorert for denne rollen.

en: All Post Types
nb-NO: Alle innleggstyper

en: All Role Usage settings will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
nb-NO: Alle rollebruksinnstillinger vil bli tilbakestilt til STANDARDVERDIER. Er du sikker?

en: All Sides
nb-NO: Alle sider

en: All Statuses
nb-NO: Alle statuser

en: All Users
nb-NO: Alle Brukere

en: All capabilities defined for this WordPress role will be applied in supplemental assignments:
nb-NO: Alle kapabiliteter definert for denne WordPress-rollen vil bli brukt i supplerende tildelinger:

en: All post teaser settings were reset to defaults.
nb-NO: Alle innstillinger for post teaser ble tilbakestilt til standardinnstillinger.

en: All post teaser settings were updated.
nb-NO: Alle innstillinger for post teaser ble oppdatert.

en: All settings in this form (including those on undisplayed tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
nb-NO: Alle innstillinger i dette skjemaet (inkludert de på ikke-viste faner) vil bli tilbakestilt til STANDARDVERDIER. Er du sikker?

en: All settings were reset to defaults.
nb-NO: Alle innstillinger ble tilbakestilt til standardinnstillinger.

en: All settings were updated.
nb-NO: Alle innstillinger ble oppdatert.

en: All users (including anonymous)
nb-NO: Alle brukere (inkludert anonyme)

en: All users who are logged in and have a role on the site
nb-NO: Alle brukere som er logget inn og har en rolle på nettstedet

en: All users with a WordPress %s role
nb-NO: Alle brukere med en WordPress %s rolle

en: All users with the WordPress role of %s
nb-NO: Alle brukere med WordPress-rollen %s

en: Allow Administrators to be added to Permission Groups, even though they are not restricted
nb-NO: Tillat administratorer å bli lagt til i tillatelsesgrupper, selv om de ikke er begrenset

en: Allow Renaming of uneditable Items
nb-NO: Tillat omdøping av ikke-redigerbare elementer

en: Allow non-Administrators to Quick Edit or Bulk Edit (possibly allowing them to bypass restrictions).
nb-NO: Tillat ikke-administratorer å hurtigredigere eller masseredigere (muligens tillate dem å omgå restriksjoner).

en: Allow non-Administrators to rename menu items they cannot fully edit. Menu items will be locked into current positions.
nb-NO: Tillat ikke-administratorer å gi menyelementer navn de ikke kan redigere fullstendig. Menyelementer vil være låst i nåværende posisjoner.

en: Allow the {All} and {Anonymous} metagroups to be granted specific reading permissions for private content
nb-NO: Tillat {All} og {Anonymous} metagrupper å få spesifikke lese tillatelser for privat innhold

en: Allow users to edit files they have uploaded, regardless of other restrictions.
nb-NO: Tillat brukere å redigere filer de har lastet opp, uavhengig av andre restriksjoner.

en: Allow users to edit files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
nb-NO: Tillat brukere å redigere filer lastet opp av andre brukere hvis de er knyttet til et innlegg brukeren har lov til å redigere.

en: Allow users to edit their new posts
nb-NO: Tillat brukere å redigere sine nye innlegg

en: Allow users to manage selected terms.
nb-NO: Tillat brukere å administrere valgte termer.

en: Allows Permission Group membership to be date-limited (delayed and/or scheduled for expiration). Simple date picker UI alongside group membership selection.
nb-NO: Lar medlemskap i tillatelsesgrupper være datobegrenset (forsinket og/eller planlagt for utløp). Enkelt datovelger-grensesnitt ved siden av valg av gruppe medlemskap.

en: Allows creation of a new post (of any type) for each selected user, using an existing post as the pattern.
nb-NO: Tillater opprettelse av et nytt innlegg (av hvilken som helst type) for hver valgt bruker, ved å bruke et eksisterende innlegg som mønster.

en: Always auto-assign a category if none are selected and user lacks permission for default category
nb-NO: Alltid automatisk tilordne en kategori hvis ingen er valgt og brukeren mangler tillatelse for standardkategori

en: Always auto-assign a post tag if none are selected
nb-NO: Alltid automatisk tildele en innleggstag hvis ingen er valgt

en: Always auto-assign a term of this taxonomy if none are selected
nb-NO: Alltid automatisk tildele et begrep av denne taksonomien hvis ingen er valgt

en: Anonymous users (not logged in)
nb-NO: Anonyme brukere (ikke innlogget)

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies only within %3$s, along with other specified %4$s.
nb-NO: Enhver rolle-basert %1$s tilgang for %2$s er BEGRENSET. Den gjelder kun innen %3$s, sammen med andre angitte %4$s.

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies to only %3$s, along with other specified %4$s.
nb-NO: Enhver rolle-basert %1$s tilgang for %2$s er BEGRENSET. Den gjelder kun for %3$s, sammen med andre angitte %4$s.

en: Apply
nb-NO: Bruk

en: Apply Teaser to Private Posts
nb-NO: Bruk teaser for private innlegg

en: Apply permission controls to WooCommerce products and product categories.
nb-NO: Bruk tilgangskontroller på WooCommerce-produkter og produktkategorier.

en: Apply permission controls to events and event-related content.
nb-NO: Bruk tillatelseskontroller for hendelser og hendelsesrelatert innhold.

en: Approve
nb-NO: Godkjenn

en: Arbitrary Capabilities
nb-NO: Beliebige muligheter

en: Are you sure you want to remove the selected user(s) from exceptions?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne den valgte brukeren(e) fra unntakene?

en: Assign (All Types)
nb-NO: Tildel (Alle Typer)

en: Assign Extra Roles or Permissions on the Edit Permissions screen.
nb-NO: Tildel ekstra roller eller tillatelser på skjermen for redigering av tillatelser.

en: Assign Publish Permissions separate from Edit Permissions
nb-NO: Tildel Publiseringstillatelser separat fra Redigeringstillatelser

en: Assign Term
nb-NO: Tildel begrep

en: Assign Terms
nb-NO: Tildel Vilkår

en: Assign for selected %s only
nb-NO: Tildel kun for valgte %s

en: Assign for selected and sub-%s
nb-NO: Tildel for valgte og under-%s

en: Assign for selected and sub-terms
nb-NO: Tildel for valgte og under-begrepene

en: Assign for selected term only
nb-NO: Tildel kun for valgt begrep

en: Assign for sub-%s only
nb-NO: Tildel kun for under-%s

en: Assign for sub-terms only
nb-NO: Tildel kun for under-begrepene

en: Assign post and term permissions to BuddyPress groups for enhanced content control.
nb-NO: Tildel innlegg og termtillatelser til BuddyPress-grupper for forbedret innholdskontroll.

en: Assign post permissions to BuddyPress groups
nb-NO: Tildel innleggstillatelser til BuddyPress-grupper

en: Assign term permissions to BuddyPress groups
nb-NO: Tildel termstillatelser til BuddyPress-grupper

en: Assign to %s
nb-NO: Tildel til %s

en: Assigned for %s and sub-%s.
nb-NO: Tildelt for %s og under-%s.

en: Assigned for sub-%s only.
nb-NO: Tildelt for under-%s kun.

en: Assignment
nb-NO: Oppgave

en: Attached Files Private setting available
nb-NO: Vedlagt filer Privat innstilling tilgjengelig

en: Attached media do not have any comments, so don't append clauses to comment queries for them
nb-NO: Vedlagte media har ingen kommentarer, så legg ikke til klausuler til kommentarspørsmål for dem

en: Authenticated site users, except for Administrators
nb-NO: Autentiserte nettstedbrukere, unntatt administratorer

en: Author Search / Select
nb-NO: Forfatter søk / Velg

en: Authors
nb-NO: Forfattere

en: Auto-assign available term if default term is unavailable
nb-NO: Auto-tilordne tilgjengelig term hvis standardterm er utilgjengelig

en: Auto-create a page for each user of specified roles. Compatible with several Team / Staff plugins.
nb-NO: Auto-opprett en side for hver bruker med spesifiserte roller. Kompatibel med flere Team / Staff-plugins.

en: Automatic .htaccess file management
nb-NO: Automatisk .htaccess filhåndtering

en: Automatically detect and avoid duplicate posts
nb-NO: Automatisk oppdage og unngå doble innlegg

en: Automatically generate a personal page for each user. This feature is available in PublishPress Permissions Pro.
nb-NO: Generer automatisk en personlig side for hver bruker. Denne funksjonen er tilgjengelig i PublishPress Permissions Pro.

en: Automatically generate posts for users
nb-NO: Generer automatisk innlegg for brukere

en: Automatically redirect users to a login page or custom page when they try to access restricted content.
nb-NO: Omadresser brukere automatisk til en innloggingsside eller tilpasset side når de prøver å få tilgang til begrenset innhold.

en: Available Constant
nb-NO: Tilgjengelig konstant

en: Back to Role Usage List
nb-NO: Tilbake til rollebrukslisten

en: Back to permissions list
nb-NO: Tilbake til tillatelseslisten

en: Background Color:
nb-NO: Bakgrunnsfarge:

en: Beaver editor integration
nb-NO: Integrasjon med Beaver-redigerer

en: Before %s:
nb-NO: Før %s:

en: Block
nb-NO: Blokker

en: Block URL access
nb-NO: Blokker URL-tilgang

en: Blocked
nb-NO: Blokkert

en: Blocked:
nb-NO: Blokkert:

en: Border Color:
nb-NO: Kantfarge:

en: Border Position:
nb-NO: Kantposisjon:

en: Border Width (px):
nb-NO: Kantbredde (px):

en: Both
nb-NO: Begge

en: Bottom
nb-NO: Bunn

en: Builder
nb-NO: Bygger

en: Builder interface compatibility
nb-NO: Kompatibilitet med byggegrensesnitt

en: Bulk Actions
nb-NO: Massehandlinger

en: Bulk Add / Remove Groups on Users Screen
nb-NO: Bulk Legg til / Fjern Grupper på Brukere Skjerm

en: Bulk Add Author Pages on Users screen
nb-NO: Bulk Legg til Forfatter Sider på Brukere skjerm

en: Bulk Create Author Posts
nb-NO: Masseopprett forfatterinnlegg

en: Bulk Page Creation
nb-NO: Masseopprettelse av sider

en: CMS Tree View
nb-NO: CMS Trevisning

en: Can bypass restrictive "Set as Parent" Permissions (for all hierarchical post types).
nb-NO: Kan omgå restriktive "Sett som forelder" tillatelser (for alle hierarkiske innleggstyper).

en: Change Request Notifications
nb-NO: Endringsforespørselvarsler

en: Chars
nb-NO: Tegn

en: Choose how many posts to create per user
nb-NO: Velg hvor mange innlegg som skal opprettes per bruker

en: Choose whether to use the default message style or customize the appearance of teaser messages.
nb-NO: Velg om du vil bruke standard meldingsstil eller tilpasse utseendet til teaser-meldinger.

en: Choose which post type you want to configure teaser settings for.
nb-NO: Velg hvilken innleggstype du vil konfigurere teaserinnstillinger for.

en: Circle member's capabilities apply only for other member's posts
nb-NO: Sirkels medlemmers evner gjelder kun for andre medlemmers innlegg

en: Circle members will be blocked from accessing Revisions authored by non-members.
nb-NO: Medlemmer av sirkelen vil bli blokkert fra å få tilgang til revisjoner skrevet av ikke-medlemmer.

en: Circle membership does not limit page association (page parent setting) ability
nb-NO: Medlemskap i sirkelen begrenser ikke muligheten til å assosiere sider (innstilling for sideforelder)

en: Clear
nb-NO: Tøm

en: Click to list/edit universal permissions
nb-NO: Klikk for å liste/redigere universelle tillatelser

en: Click to show only users who have Specific Permissions assigned directly
nb-NO: Klikk for å vise bare brukere som har spesifikke tillatelser tildelt direkte

en: Click to show only users who have extra roles
nb-NO: Klikk for å vise bare brukere som har ekstra roller

en: Click to show only users who have no group
nb-NO: Klikk for å vise bare brukere som ikke har gruppe

en: Comma-separated list of mime types to exclude from File Access filtering
nb-NO: Kommaseparert liste over mime-typer som skal ekskluderes fra Filtilgang filtrering

en: Comma-separated list of mime types to include in File Access filtering (bypassing others)
nb-NO: Kommaseparert liste over mime-typer som skal inkluderes i Filtilgang filtrering (omgå andre)

en: Comma-separated list of post types to limit the effect of PP_UNFILTERED_FRONT and apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )
nb-NO: Kommaseparert liste over innleggstyper for å begrense effekten av PP_UNFILTERED_FRONT og apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )

en: Commerce
nb-NO: Handel

en: Community
nb-NO: Fellesskap

en: Compare Features
nb-NO: Sammenlign funksjoner

en: Compatibility Mode: Apply extra redirect
nb-NO: Kompatibilitetsmodus: Bruk ekstra omdirigering

en: Compatibility Pack
nb-NO: Kompatibilitetspakke

en: Compatibility Packs
nb-NO: Kompatibilitetspakker

en: Compatibility with Edit Permissions in Beaver Builder.
nb-NO: Kompatibilitet med rediger tillatelser i Beaver Builder.

en: Compatibility with Edit Permissions in CMS Tree View.
nb-NO: Kompatibilitet med redigeringstillatelser i CMS Trevisning.

en: Compatibility with Edit Permissions in Elementor.
nb-NO: Kompatibilitet med redigeringstillatelser i Elementor.

en: Compatibility with Edit Permissions in Nested Pages.
nb-NO: Kompatibilitet med redigeringstillatelser i Nesting-sider.

en: Compatibility with PublishPress Statuses plugin.
nb-NO: Kompatibilitet med PublishPress Statuser-plugin.

en: Compatibility with SearchWP term filtering for advanced search capabilities.
nb-NO: Kompatibilitet med SearchWP termfiltrering for avanserte søkemuligheter.

en: Compatibility with YooTheme builder and term permissions.
nb-NO: Kompatibilitet med YooTheme-builder og termintillatelser.

en: Configure custom teaser text for this post type.
nb-NO: Konfigurer tilpasset teasertekst for denne innleggstypen.

en: Configured Teaser Text
nb-NO: Konfigurert teasertekst

en: Constants
nb-NO: Konstanter

en: Contact
nb-NO: Kontakt

en: Contact Us
nb-NO: Kontakt oss

en: Contact the PublishPress team
nb-NO: Kontakt PublishPress-teamet

en: Content requires additional permissions.
nb-NO: Innholdet krever ytterligere tillatelser.

en: Contributors
nb-NO: Bidragsytere

en: Control access to Field Groups
nb-NO: Kontroller tilgang til feltgrupper

en: Control access to custom post statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
nb-NO: Kontroller tilgang til egendefinerte innleggstatusser. Denne arbeidsflytfunksjonen er tilgjengelig i PublishPress Permissions Pro.

en: Control access to post visibility statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
nb-NO: Kontroller tilgang til synlighetsstatusser for innlegg. Denne arbeidsflytfunksjonen er tilgjengelig i PublishPress Permissions Pro.

en: Control assignment of selected terms to %s.
nb-NO: Kontrollér tildelingen av valgte termer til %s.

en: Control deletion of selected %s.
nb-NO: Kontroller sletting av valgt %s.

en: Control deletion of this %s.
nb-NO: Kontroller sletting av dette %s.

en: Control direct access to Media files
nb-NO: Kontroller direkte tilgang til mediefiler

en: Control editing of selected %s.
nb-NO: Kontroller redigering av valgt %s.

en: Control editing of this %s.
nb-NO: Kontroller redigering av dette %s.

en: Control front-end access to Field Groups with advanced permission management.
nb-NO: Kontroller tilgang til front-end for feltgrupper med avansert tillatelsesadministrasjon.

en: Control frontend viewing of selected %s.
nb-NO: Kontroller frontend-visning av valgt %s.

en: Control frontend viewing of this %s.
nb-NO: Kontroller frontend-visning av dette %s.

en: Control if this %s can be selected as a Parent Page.
nb-NO: Kontroller om denne %s kan velges som en overordnet side.

en: Control management of selected groups.
nb-NO: Kontroller administrasjon av utvalgte grupper.

en: Control publishing of selected %s.
nb-NO: Kontroller publisering av valgt %s.

en: Control publishing of this %s.
nb-NO: Kontroller publisering av dette %s.

en: Control term management for selected %s.
nb-NO: Kontroller vilkårshåndtering for valgt %s.

en: Control term management for this %s.
nb-NO: Kontroller termhåndtering for dette %s.

en: Control which terms can be set as a Parent of other terms.
nb-NO: Kontroller hvilke begreper som kan settes som en overordnet begrep for andre begreper.

en: Control who add this %s to %s.
nb-NO: Kontroller hvem som legger til dette %s til %s.

en: Control who add this %s to all post types.
nb-NO: Kontroller hvem som legger til dette %s til alle innleggstyper.

en: Control who can assign terms to this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan tildele termer til dette %s.

en: Control who can create a revision of %s with this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan opprette en revisjon av %s med dette %s.

en: Control who can create a revision of all post types in this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan lage en revisjon av alle innleggstyper i denne %s.

en: Control who can create a revision of this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan opprette en revisjon av denne %s.

en: Control who can edit %s with this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan redigere %s med dette %s.

en: Control who can edit all post types in this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan redigere alle innleggstyper i denne %s.

en: Control who can select this %s as a parent %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan velge denne %s som en overordnet %s.

en: Control who can select this page as parent %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan velge denne siden som overordnet %s.

en: Control who can submit a revision of %s with this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan sende inn en revisjon av %s med dette %s.

en: Control who can submit a revision of all post types in this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan sende inn en revisjon av alle innleggstyper i denne %s.

en: Control who can submit a revision of this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan sende inn en revisjon av denne %s.

en: Control who can view %s with this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan se %s med dette %s.

en: Control who can view all post types in this %s.
nb-NO: Kontroller hvem som kan se alle innleggstyper i denne %s.

en: Convert to "Blocked"
nb-NO: Konverter til "Blokkert"

en: Convert to "Enabled"
nb-NO: Konverter til "Aktivert"

en: Convert to "Limit to"
nb-NO: Konverter til "Begrens til"

en: Copy
nb-NO: Kopier

en: Copy Roles and Permissions
nb-NO: Kopier roller og tillatelser

en: Copy Roles and Permissions from:
nb-NO: Kopier roller og tillatelser fra:

en: Coverage
nb-NO: Dekning

en: Create Custom Groups.
nb-NO: Opprett egendefinerte grupper.

en: Create Group
nb-NO: Opprett gruppe

en: Create New %s
nb-NO: Opprett Ny %s

en: Create New Permission Group
nb-NO: Opprett Ny Tillatelsesgruppe

en: Create Posts for Your Users
nb-NO: Opprett innlegg for brukerne dine

en: Create Revision
nb-NO: Opprett revisjon

en: Create Revision of
nb-NO: Opprett revisjon av

en: Create new Permission Groups and set the name and description.
nb-NO: Opprett nye tillatelsesgrupper og sett navn og beskrivelse.

en: Create or synchronize posts to match users. Designed for Team / Staff plugins, but with broad usage potential.
nb-NO: Opprett eller synkroniser innlegg for å matche brukere. Designet for Team / Staff-plugins, men med bred bruks-potensial.

en: Create time-limited permission group memberships with automatic expiration.
nb-NO: Opprett tidsbegrensede tillatelsesgruppemedlemskap med automatisk utløp.

en: Current Selections:
nb-NO: Nåværende valg:

en: Current Settings:
nb-NO: Nåværende innstillinger:

en: Custom Group
nb-NO: Egendefinert gruppe

en: Custom Groups
nb-NO: Egendefinerte grupper

en: Custom status permissions
nb-NO: Tilpassede statusrettigheter

en: Customer
nb-NO: Kunde

en: Customize
nb-NO: Tilpass

en: Customize Permission Groups caption on user profile
nb-NO: Tilpass teksten for Tillatelsesgrupper på brukerprofilen

en: Customize Permissions screen title for Groups
nb-NO: Tilpass tittelen på Tilganger-skjermen for Grupper

en: Customize the appearance of teaser message displayed to blocked users.
nb-NO: Tilpass utseendet til teaser-meldingen som vises til blokkerte brukere.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "Excerpt" teaser type.
nb-NO: Tilpass innloggingsmeldingen som vises til ikke-innloggede brukere når de bruker "Utdrag"-teasertype.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "First X Characters" teaser type.
nb-NO: Tilpass innloggingsmeldingen som vises til ikke-innloggede brukere når de bruker "Første X tegn"-teasertype.

en: Customize the message shown to users who are blocked from viewing the full content when using the "Read More" teaser type.
nb-NO: Tilpass meldingen som vises til brukere som er blokkert fra å se hele innholdet når de bruker "Les mer"-teasertype.

en: Database Maintenance
nb-NO: Database vedlikehold

en: Decide which status to use for new posts
nb-NO: Bestem hvilken status som skal brukes for nye innlegg

en: Default
nb-NO: Standard

en: Default All
nb-NO: Standard Alle

en: Defined Constant
nb-NO: Definert konstant

en: Delay membership start date
nb-NO: Forsink startdato for medlemskap

en: Delete
nb-NO: Slett

en: Delete Custom Groups.
nb-NO: Slett egendefinerte grupper.

en: Delete Permission Groups.
nb-NO: Slett tillatelsesgrupper.

en: Delete settings on plugin deletion
nb-NO: Slett innstillinger ved plugin-sletting

en: Description
nb-NO: Beskrivelse

en: Description:
nb-NO: Beskrivelse:

en: Detailed Feature Grid
nb-NO: Detaljert funksjonsoversikt

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
nb-NO: Detaljert dokumentasjon er også tilgjengelig på plugin-nettstedet.

en: Detect Dynamically Mapped WP Roles
nb-NO: Oppdag Dynamisk Kartlagte WP Roller

en: Detect user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database. May be useful for sites that sync with Active Directory or other external user registration systems.
nb-NO: Oppdag brukerroller som legges til dynamisk, men ikke lagres i WP-databasen. Kan være nyttig for nettsteder som synkroniserer med Active Directory eller andre eksterne brukeregistreringssystemer.

en: Determines the default setting of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default terms
nb-NO: Bestemmer standardinnstillingen for Rettigheter > Innstillinger > Redigering > Automatisk tilordne standard begreper

en: Determines the default value of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default term
nb-NO: Bestemmer standardverdien for Rettigheter > Innstillinger > Redigering > Automatisk tilordne standard begrep

en: Development use only (on front end, do not replace 'post_status = 'publish'' clause with filtered equivalent)
nb-NO: Utviklingsbruk kun (på fronten, ikke erstatte 'post_status = 'publish'' klausul med filtrert ekvivalent)

en: Development use only (suppresses post_status = 'publish' clause for unfiltered post types with anonymous user)
nb-NO: Utviklingsbruk kun (undertrykker post_status = 'publish' klausul for ufiltrerte innleggstyper med anonym bruker)

en: Direct Assignment
nb-NO: Direkte tildeling

en: Direct-Assigned
nb-NO: Direkte tildelt

en: Direct-assigned
nb-NO: Direkte tildelt

en: Directly control specific files
nb-NO: Kontroller spesifikke filer direkte

en: Disable Permissions filtering for users who are not logged in.
nb-NO: Deaktiver tillatelsesfiltrering for brukere som ikke er logget inn.

en: Disable auto-determination of how many levels of page tree to make visble by default. Instead, use specified value.
nb-NO: Deaktiver automatisk bestemmelse av hvor mange nivåer av side-treet som skal gjøres synlige som standard. I stedet, bruk spesifisert verdi.

en: Disable front end filtering for all users (subject to limitation by PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)
nb-NO: Deaktiver filtrering på front end for alle brukere (underlagt begrensning av PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)

en: Disable front end filtering if logged user is a content administrator (normally filter to force inclusion of readable private posts in get_pages() listing, post counts, etc.
nb-NO: Deaktiver filtrering på front end hvis den innloggede brukeren er en innholdsadministrator (normalt filtrering for å tvinge inkludering av lesbare private innlegg i get_pages() listen, innleggsteller, osv.

en: Disabled Type
nb-NO: Deaktivert type

en: Dismiss
nb-NO: Avvis

en: Display Administrative Hints
nb-NO: Vis Administrative Tips

en: Display Module Hints
nb-NO: Vis Modul Tips

en: Display a custom column on Edit Posts screen for all related taxonomies which are enabled for Permissions filtering.
nb-NO: Vis en egendefinert kolonne på skjermen for Rediger innlegg for alle relaterte taksonomier som er aktivert for filtrering av tillatelser.

en: Display a custom hint on Permissions > User Groups
nb-NO: Vis en tilpasset hint om Tillatelser > Brukergrupper

en: Display a role dropdown alongside the user search input box to narrow results.
nb-NO: Vis en rolle nedtrekksmeny ved siden av brukerens søkefelt for å snevre inn resultatene.

en: Display all advanced settings
nb-NO: Vis alle avanserte innstillinger

en: Display all permission operations in a single metabox with tabs (modern UI). When disabled, each operation has a separate metabox (legacy UI).
nb-NO: Vis alle tillatelsesoperasjoner i en enkelt metabox med faner (moderne UI). Når deaktivert, har hver operasjon en egen metabox (legacy UI).

en: Display descriptive captions for features available in missing or deactivated modules.
nb-NO: Vis beskrivende bildetekster for funksjoner tilgjengelig i manglende eller deaktiverte moduler.

en: Display descriptive captions on Permissions screens.
nb-NO: Vis beskrivende bildetekster på Tillatelsesskjermene.

en: Display for readable non-private posts:
nb-NO: Visning for lesbare ikke-private innlegg:

en: Display for readable private posts:
nb-NO: Visning for lesbare private innlegg:

en: Display links if user doesn't have access
nb-NO: Vis lenker hvis bruker ikke har tilgang

en: Display mode for readable non-private posts
nb-NO: Visningsmodus for lesbare ikke-private innlegg

en: Display mode for readable private posts
nb-NO: Visningsmodus for lesbare private innlegg

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
nb-NO: Viste tillatelser er de som er tildelt for "%1$s"-typen. Du kan også %2$sdefinere universelle %3$s tillatelser som gjelder for alle relaterte innleggstyper%4$s.

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type.%2$sYou can also %3$sdefine universal %4$s permissions which apply to all related post types%5$s.
nb-NO: Viste tillatelser er de som er tildelt for "%1$s"-typen.%2$sDu kan også %3$sdefinere universelle %4$s tillatelser som gjelder for alle relaterte innleggstyper%5$s.

en: Do not alter the Media Library listing provided by WordPress.
nb-NO: Ikke endre Mediebibliotekets oppføring som tilbys av WordPress.

en: Do not auto-assign a category (except standard default category if user has permission)
nb-NO: Ikke automatisk tilordne en kategori (unntatt standard standardkategori hvis brukeren har tillatelse)

en: Do not auto-assign a post tag
nb-NO: Ikke automatisk tildele en innleggstag

en: Do not auto-assign a term if the user has permission for more than one term in the taxonomy
nb-NO: Ikke automatisk tilordne et begrep hvis brukeren har tillatelse for mer enn ett begrep i taksonomien

en: Do not auto-assign a term of this taxonomy
nb-NO: Ikke automatisk tildele et begrep av denne taksonomien

en: Documentation
nb-NO: Dokumentasjon

en: Don't add a Permissions menu. Instead, add menu items to the Users and Settings menus.
nb-NO: Ikke legg til et Tillatelser-meny. I stedet, legg til menyelementer til Bruker- og Innstillingsmenyene.

en: Don't allow non-Administrators to see others' unattached uploads, regardless of Permissions settings.  Their own unattached uploads are still accessible unless option 'own_attachments_always_editable' is set false
nb-NO: Ikke la ikke-administratorer se andres uopprettede opplastinger, uavhengig av innstillinger for tillatelser. Deres egne uopprettede opplastinger er fortsatt tilgjengelige med mindre alternativet 'own_attachments_always_editable' er satt til usann

en: Don't apply CSS to hide empty Nav Menus
nb-NO: Bruk ikke CSS for å skjule tomme navigasjonsmenyer

en: Don't apply content teaser to get_pages() results (leave unreadable posts hidden)
nb-NO: Ikke bruk innholdsteaser på get_pages() resultater (la usynlige innlegg være skjult)

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'media' type
nb-NO: Ikke tildel eller anvend spesifikke tillatelser for 'media' typen

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'page' type
nb-NO: Ikke tildel eller anvend spesifikke tillatelser for 'side' typen

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'post' type
nb-NO: Ikke tildel eller anvend spesifikke tillatelser for 'innlegg' typen

en: Don't assign or apply specific permissions for the specified custom post type
nb-NO: Ikke tildel eller bruk spesifikke tillatelser for den angitte egendefinerte innleggstypen

en: Don't credit implicit 'manage_nav_menus' capability to users who have 'edit_theme_options' or 'switch_themes' capability
nb-NO: Ikke krediter implisitt 'manage_nav_menus' rettighet til brukere som har 'edit_theme_options' eller 'switch_themes' rettighet

en: Don't define an 'Approved' status, even if Status Control feature is active
nb-NO: Ikke definer en 'Godkjent' status, selv om Statuskontroll-funksjonen er aktiv

en: Don't filter comment display or moderation within wp-admin
nb-NO: Ikke filtrer kommentarvisning eller moderering innen wp-admin

en: Don't filter term post counts in get_terms() call
nb-NO: Filtrer ikke terminnleggsteller i get_terms() kall

en: Don't include readable private pages in the Pages widget or other wp_list_pages() / get_pages() results
nb-NO: Ikke inkluder lesbare private sider i Pages-widgeten eller andre wp_list_pages() / get_pages() resultater

en: Don't require any additional capabilities for management of Nav Menu settings (normally require 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' or 'publish_pages')
nb-NO: Ikke kreve noen ekstra rettigheter for administrasjon av navigasjonsmenyinnstillinger (vanligvis krever 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' eller 'publish_pages')

en: Don't tweak the admin menu indexes to position Permissions menu under Users
nb-NO: Ikke juster admin menyindeksene for å plassere Tillatelser-menyen under Brukere

en: Duplicate %1$s module activated (%2$s in folder %3$s).
nb-NO: Duplisert %1$s-modul aktivert (%2$s i mappe %3$s).

en: E-Commerce
nb-NO: E-handel

en: ERROR
nb-NO: FEIL

en: Edit
nb-NO: Rediger

en: Edit %s
nb-NO: Rediger %s

en: Edit Files
nb-NO: Rediger filer

en: Edit Permissions
nb-NO: Rediger rettigheter

en: Edit Permissions (%s)
nb-NO: Rediger rettigheter (%s)

en: Edit Role Usage
nb-NO: Rediger rollebruk

en: Edit Tag for All Post Types
nb-NO: Rediger tagg for alle innleggstyper

en: Edit Tag for Posts
nb-NO: Rediger tagg for innlegg

en: Edit User
nb-NO: Rediger bruker

en: Edit User Permissions
nb-NO: Rediger brukerrettigheter

en: Edit other users' files if attached to an editable post
nb-NO: Rediger andre brukeres filer hvis vedlagt et redigerbart innlegg

en: Edit own file uploads, even if they become attached to an uneditable post.
nb-NO: Rediger egne filopplastinger, selv om de blir knyttet til et ikke-redigerbart innlegg.

en: Edit role capabilities directly
nb-NO: Rediger rollefunksjoner direkte

en: Edit the name and description of existing Permission Groups.
nb-NO: Rediger navn og beskrivelse av eksisterende tillatelsesgrupper.

en: Edit this user's group membership
nb-NO: Rediger denne brukerens gruppe medlemskap

en: Editing
nb-NO: Redigerer

en: Editing Permissions
nb-NO: Redigering av tillatelser

en: Editing can't be granted to non-users.
nb-NO: Redigering kan ikke gis til ikke-brukere.

en: Editor Options
nb-NO: Redigeringsalternativer

en: Editors
nb-NO: Redaktører

en: Elementor editor integration
nb-NO: Integrasjon av Elementor-editor

en: Eliminate extra filtering queries on Nav Menu update, even for non-Administrators
nb-NO: Eliminer ekstra filtreringsforespørsel ved oppdatering av navigasjonsmeny, selv for ikke-administratorer

en: Email
nb-NO: E-post

en: Email:
nb-NO: E-post:

en: Enable
nb-NO: Aktiver

en: Enable Circles
nb-NO: Aktiver Sirkler

en: Enable metabox on %s editing screen
nb-NO: Aktiver metaboks på %s redigeringsskjerm

en: Enable on Permissions screen
nb-NO: Aktiver på tillatelsesskjerm

en: Enable post contributors or authors with pp_set_edit_permissions capability to set editing Permissions on posts authored by others
nb-NO: Aktiver innlegg bidragsytere eller forfattere med pp_set_edit_permissions-funksjonen til å sette redigeringstillatelser på innlegg skrevet av andre

en: Enabled
nb-NO: Aktivert

en: Enabled:
nb-NO: Aktivert:

en: Enforce distinct edit, delete capability requirements for Media
nb-NO: Håndheve distinkte redigerings- og slettemuligheter for media

en: Event post permissions
nb-NO: Innleggstillatelser for hendelser

en: Event taxonomy controls
nb-NO: Hendelsestaxonomikontroller

en: Events
nb-NO: Arrangementer

en: Everyone
nb-NO: Alle

en: Excerpt Only
nb-NO: Kun utdrag

en: Exclude restricted posts from XML sitemaps to maintain proper SEO indexing.
nb-NO: Ekskluder begrensede innlegg fra XML-nettkart for å opprettholde riktig SEO-indeksering.

en: Expand access to allow specified items regardless of role capabilities or restrictions.
nb-NO: Utvid tilgang for å tillate spesifiserte elementer uavhengig av rollekapabiliteter eller restriksjoner.

en: Extra Roles
nb-NO: Ekstra roller

en: Extra Roles %1$s(for this user)%2$s
nb-NO: Ekstra roller %1$s(for denne brukeren)%2$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
nb-NO: Ekstra roller %1$s(fra primær rolle eller %2$sgruppemedlemskap%3$s)%4$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or group membership)%2$s
nb-NO: Ekstra Roller %1$s(fra primær rolle eller gruppe medlemskap)%2$s

en: Extra Roles assignment available for {All} and {Anonymous} metagroups
nb-NO: Ekstra rolle tildeling tilgjengelig for {All} og {Anonymous} metagrupper

en: Extra Roles cause "_posts" capabilities in the Pattern Role (Author, Editor, etc.) to be assigned for the selected post type. Enable this setting to also include all other capabilities in the Pattern Role.
nb-NO: Ekstra roller fører til at "_posts" funksjoner i mønsterrollen (Forfatter, Redaktør, osv.) tildeles den valgte innleggstypen. Aktiver denne innstillingen for også å inkludere alle andre funksjoner i mønsterrollen.

en: Extra Roles on User Profile
nb-NO: Ekstra roller på brukerprofil

en: Feature Moved
nb-NO: Funksjon flyttet

en: Featured Image:
nb-NO: Utvalgt bilde:

en: Features
nb-NO: Funksjoner

en: Feed Replacement Text (use %permalink% for post URL)
nb-NO: Erstatningstekst for feed (bruk %permalink% for innleggets URL)

en: Feed Replacement Text:
nb-NO: Erstatningstekst for feed:

en: Fewest Users
nb-NO: Færrest brukere

en: Fields
nb-NO: Felter

en: File Access
nb-NO: Filtilgang

en: File Access key with on-demand regeneration
nb-NO: Filtilgangsnøkkel med regenerering ved behov

en: Filter Menu Items
nb-NO: Filtrer menyelementer

en: Filter priority for 'get_pages' filter (default: 1)
nb-NO: Filtreringsprioritet for 'get_pages' filter (standard: 1)

en: Filter search results based on View Permissions for secure content discovery.
nb-NO: Filtrer søkeresultater basert på visningstillatelser for sikker innholdsoppdagelse.

en: Filters direct file access, based on user's access to post(s) which the file is attached to. No additional configuration required. Creates/modifies .htaccess file in uploads folder (and in main folder for multisite).
nb-NO: Filtrerer direkte filtilgang, basert på brukerens tilgang til innleggene som filen er knyttet til. Ingen ytterligere konfigurasjon kreves. Oppretter/endre .htaccess-filen i opplastingsmappen (og i hovedmappen for multisite).

en: Find Users by %s
nb-NO: Finn brukere etter %s

en: First Name
nb-NO: Fornavn

en: Font Size (px):
nb-NO: Skriftstørrelse (px):

en: For Statuses
nb-NO: For statuser

en: For Teaser compatibility, prevent the pp_permissions argument from being appended to redirects
nb-NO: For Teaser-kompatibilitet, forhindr at pp_permissions argumentet blir lagt til omdirigeringer

en: For Teaser compatibility, specify a redirect argument to use instead of redirect_to
nb-NO: For Teaser-kompatibilitet, spesifiser et omdirigeringsargument som skal brukes i stedet for redirect_to

en: For Teaser compatibility, specify an additional redirect argument other than redirect_to
nb-NO: For Teaser-kompatibilitet, spesifiser et ekstra omdirigeringsargument annet enn redirect_to

en: For additional fields, define constant PP_USER_SEARCH_META_FIELDS
nb-NO: For ytterligere felt, definer konstanten PP_USER_SEARCH_META_FIELDS

en: For legacy Nav Menus, hide empty nav menu div
nb-NO: For eldre navigasjonsmenyer, skjul tom div for navigasjonsmeny

en: For non-Administrators, new Nav Menu items default to being a child of first editable item
nb-NO: For ikke-administratorer, standardiseres nye navigasjonsmenyelementer til å være et barn av det første redigerbare elementet

en: For performance, change the get_pages() database query to return only a subset of fields, excluding post_content
nb-NO: For ytelse, endre get_pages() databasespørsmålet for å returnere bare et delsett av felt, ekskludert post_content

en: For specialized Media Library permissions, enable the Editing Permissions feature.
nb-NO: For spesialiserte tillatelser i mediebiblioteket, aktiver funksjonen for redigeringstillatelser.

en: Force detection of WP user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database.
nb-NO: Tving deteksjon av WP-brukerroller som legges til dynamisk, men ikke lagres i WP-databasen.

en: Forum access controls
nb-NO: Forumtilgangskontroller

en: Forum-specific permissions
nb-NO: Forum-spesifikke tillatelser

en: Forum-specific permissions for bbPress with detailed control over forum access and participation.
nb-NO: Forum-spesifikke tillatelser for bbPress med detaljert kontroll over forumtilgang og deltakelse.

en: Front End
nb-NO: Frontend

en: Front-end visibility restrictions
nb-NO: Begrensninger for synlighet på front-end

en: Full Content
nb-NO: Fullt innhold

en: Full editing access for all post types. Also gives the ability to edit Permissions for user roles.
nb-NO: Full redigeringstilgang for alle innleggstyper. Gir også mulighet til å redigere tillatelser for brukerroller.

en: Further details for your installation:
nb-NO: Ytterligere detaljer for din installasjon:

en: General
nb-NO: Generelt

en: Generate posts for user roles that you select
nb-NO: Generer innlegg for brukerroller som du velger

en: Get advanced integration features with Nginx, FTP, and more
nb-NO: Få avanserte integrasjonsfunksjoner med Nginx, FTP og mer

en: Go Pro for time-limited group membership
nb-NO: Gå Pro for tidsbegrenset gruppemedlemskap

en: Go to %s
nb-NO: Gå til %s

en: Group
nb-NO: Gruppe

en: Group Members
nb-NO: Gruppe medlemmer

en: Group Restrictions are not available because of a constant definition
nb-NO: Gruppebegrensninger er ikke tilgjengelige på grunn av en konstant definisjon

en: Group created.
nb-NO: Gruppen er opprettet.

en: Group membership grants access to content of your choice
nb-NO: Gruppemedlemskap gir tilgang til innhold etter eget valg

en: Group restrictions are not recommended.
nb-NO: Gruppebegrensninger anbefales ikke.

en: Group updated.
nb-NO: Gruppen er oppdatert.

en: Group-based content permissions
nb-NO: Gruppemessige innholdstillatelser

en: Groups
nb-NO: Grupper

en: HTML Element IDs:
nb-NO: HTML Element ID-er:

en: HTTP status code to send when file access is blocked
nb-NO: HTTP statuskode å sende når filtilgang er blokkert

en: Has Extra Roles
nb-NO: Har ekstra roller

en: Has Permissions
nb-NO: Har tillatelser

en: Has Permissions Set Directly
nb-NO: Har Tillatelser Satt Direkte

en: Has Specific Permissions
nb-NO: Har spesifikke tillatelser

en: Hidden Content Teaser
nb-NO: Skjult innholdsteaser

en: Hide
nb-NO: Skjul

en: Hide Featured Image when Teaser is applied
nb-NO: Skjul utvalgt bilde når teaser er brukt

en: Hide Groups
nb-NO: Skjul grupper

en: Hide Private Posts if user doesn't have access
nb-NO: Skjul private innlegg hvis bruker ikke har tilgang

en: Hide auto-assigned Sub-%s Permissions
nb-NO: Skjul automatisk tildelte Sub-%s tillatelser

en: Hide featured image when teaser is applied
nb-NO: Skjul utvalgt bilde når teaser er brukt

en: Hide for Custom Visibility
nb-NO: Skjul for tilpasset synlighet

en: Hide links if user doesn't have access
nb-NO: Skjul lenker hvis bruker ikke har tilgang

en: Hierarchical content controls
nb-NO: Hierarkiske innholdskontroller

en: If auto-assign term setting is enabled, apply it even if user does not have term assignment limitations
nb-NO: Hvis innstillingen for automatisk tilordning av begrep er aktivert, gjelder den selv om brukeren ikke har begrensninger for begreptildelinger

en: If checked, pages blocked from the "All" or "Logged In" groups will still be listed to Administrators.
nb-NO: Hvis avmerket, vil sider blokkert fra "Alle" eller "Innlogget" grupper fortsatt bli oppført for administratorer.

en: If disabled, manually "blocked" posts can be unblocked by specific Category / Term Permissions.
nb-NO: Hvis deaktivert, kan manuelt "blokkert" innlegg bli opplåst av spesifikke kategori / term-tillatelser.

en: If enabled, corresponding Media edit and delete capabilities must be added to existing roles.
nb-NO: Hvis aktivert, må tilsvarende redigerings- og slettemuligheter for media legges til eksisterende roller.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with Capabilities > Capabilities > Taxonomies for any role.
nb-NO: Hvis aktivert, kan brukere ikke opprette nye tagger for et innlegg med mindre de har edit_tags-kapasiteten. Du kan administrere dette med Kapabiliteter > Kapabiliteter > Taksonomier for enhver rolle.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with a WordPress role editor like PublishPress Capabilities.
nb-NO: Hvis aktivert, kan brukere ikke opprette nye tagger for et innlegg med mindre de har edit_tags-kapasiteten. Du kan administrere dette med en WordPress rolleeditor som PublishPress Capabilities.

en: If group editing is allowed, can also modify group membership.
nb-NO: Hvis gruppering av redigering er tillatt, kan også gruppemedlemskap endres.

en: If one of the default roles is deleted from the WP database, it will remain available as a pattern role with default WP capabilities (but can be disabled here).
nb-NO: Hvis en av standardrollene blir slettet fra WP-databasen, vil den forbli tilgjengelig som en mønsterrolle med standard WP-funksjoner (men kan deaktiveres her).

en: If propagating permissions are assigned to a page branch, overwrite any explicitly assigned permissions in sub-pages
nb-NO: Hvis rettigheter som skal videreføres er tildelt en sidegren, overskriv eventuelle eksplisitt tildelte rettigheter i under-sider

en: If some pages have been suppressed from get_pages() results, change child pages' corresponding post_parent values to a visible ancestor
nb-NO: Hvis noen sider har blitt undertrykt fra get_pages() resultater, endre tilsvarende post_parent verdier for underordnede sider til en synlig forfar

en: If some terms have been suppressed from get_terms() results, change child terms' corresponding parent values to a visible ancestor
nb-NO: Hvis noen termer har blitt undertrykt fra get_terms() resultater, endre tilsvarende foreldreverdier for underordnede termer til en synlig forfar

en: If the user is blocked from reading posts in a category, also block access to category archive page.
nb-NO: Hvis brukeren er blokkert fra å lese innlegg i en kategori, blokkér også tilgang til kategoriets arkivside.

en: If this setting is disabled, you can enable a role by giving it capabilities: list_others_posts, list_others_published_pages, etc.
nb-NO: Hvis denne innstillingen er deaktivert, kan du aktivere en rolle ved å gi den funksjoner: list_others_posts, list_others_published_pages, osv.

en: If user cannot generally save pages to top level but a page they are editing is already there, allow it to stay at top level even if not yet published
nb-NO: Hvis brukeren generelt ikke kan lagre sider på toppnivå, men en side de redigerer allerede er der, tillat at den forblir på toppnivå selv om den ikke er publisert ennå

en: If user has Nav Menu management capabilities but can't 'edit_theme_options', strip link out of wp-admin Appearance Menu instead of linking it to nav-menus
nb-NO: Hvis brukeren har rettigheter til administrasjon av navigasjonsmeny, men ikke kan 'edit_theme_options', fjern lenken fra wp-admin Utseende-meny i stedet for å lenke den til navigasjonsmenyer

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
nb-NO: Hvis du liker %s, vennligst gi oss en %s vurdering. Takk!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
nb-NO: Hvis du trenger hjelp eller har en ny funksjonsforespørsel, gi oss beskjed.

en: Inactive
nb-NO: Inaktiv

en: Include scheduled posts in the posts query if user can edit them
nb-NO: Inkluder planlagte innlegg i innleggsspørsmålet hvis brukeren kan redigere dem

en: Insert a login form by using %s[login_form]%s shortcode.
nb-NO: Sett inn et påloggingsskjema ved å bruke %s[login_form]%s kortkode.

en: Installation History
nb-NO: Installasjonshistorikk

en: Integration Active
nb-NO: Integrasjon aktiv

en: Integration with ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML and other plugins; enhanced Multisite support.
nb-NO: Integrasjon med ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML og andre plugins; forbedret multisite-støtte.

en: Integration with permission groups
nb-NO: Integrasjon med tillatelsesgrupper

en: Integrations
nb-NO: Integrasjoner

en: Invalid group ID.
nb-NO: Ugyldig gruppe-ID.

en: Invalid user ID.
nb-NO: Ugyldig bruker-ID.

en: Knowledge Base
nb-NO: Kunnskapsbase

en: Language-specific content access
nb-NO: Språkspesifikk tilgang til innhold

en: Last Name
nb-NO: Etternavn

en: Learn More
nb-NO: Lær mer

en: Leave Media Library with normal access criteria based on user's role capabilities
nb-NO: La Mediebiblioteket ha normale tilgangskriterier basert på brukerens rolle-rettigheter

en: Leave terms with no readable posts on WP Navigation Menus
nb-NO: La termer uten lesbare innlegg være på WP Navigasjonsmenyer

en: Leave unreadable posts on WP Navigation Menus
nb-NO: La uleste innlegg være på WP Navigasjonsmenyer

en: Left
nb-NO: Venstre

en: Legacy compatibility: front end term filters are not applied on some sites.
nb-NO: Legacy kompatibilitet: front-end termfiltre brukes ikke på noen nettsteder.

en: License
nb-NO: Lisens

en: Limit access based on post authorship and group membership for more granular permissions control.
nb-NO: Begrens tilgang basert på forfatterskap og medlemskap i grupper for mer granulær kontroll av tillatelser.

en: Limit attachment access by post permissions
nb-NO: Begrens tilgang til vedlegg etter innleggstillatelser

en: Limit front-end category / term filtering
nb-NO: Begrens front-end kategori / term filtrering

en: Limit to
nb-NO: Begrens til

en: Limit to:
nb-NO: Begrens til:

en: Limited Editing Elements
nb-NO: Begrensede redigeringselementer

en: Limited Editing Elements feature has moved to <a href="%s">Capabilities > Editor Features</a>.
nb-NO: Funksjonen for begrenset redigeringselementer har flyttet til <a href="%s">Muligheter > Redigeringsfunksjoner</a>.

en: Limited Editing Elements feature requires <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> plugin.
nb-NO: Funksjonen for begrenset redigeringselementer krever <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> plugin.

en: Limited User Editors can assign their own role
nb-NO: Begrensede brukerredaktører kan tildele sin egen rolle

en: List Files
nb-NO: List filer

en: List and Single view
nb-NO: Liste- og enkeltvisning

en: List other user's uneditable posts
nb-NO: Liste over andres uredigerbare innlegg

en: List other users' files if attached to a editable post
nb-NO: Liste over andre brukeres filer hvis de er knyttet til et redigerbart innlegg

en: List other users' files if attached to a viewable post
nb-NO: List andre brukeres filer hvis vedlagt et synlig innlegg

en: List other users' unattached files by default
nb-NO: List andre brukeres ikke-vedlagte filer som standard

en: Listed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
nb-NO: Oppførte tillatelser er de som er tildelt for "%1$s"-typen. Du kan også %2$sdefinere universelle %3$s tillatelser som gjelder for alle relaterte innleggstyper%4$s.

en: Live Preview
nb-NO: Live forhåndsvisning

en: Lock custom menu items
nb-NO: Lås tilpassede meny-elementer

en: Logged In
nb-NO: Innlogget

en: Logged In Users
nb-NO: Innloggede brukere

en: Logged in Users:
nb-NO: Innloggede brukere:

en: Login Notice Message
nb-NO: Innloggingsmelding

en: Login State
nb-NO: Innloggingsstatus

en: Make Unattached Files Private
nb-NO: Gjør utilknyttede filer private

en: Make search function on the post selection metabox look at post content
nb-NO: Få søkefunksjonen i innleggvalgmetaboksen til å se på innlegginnhold

en: Make search function on the post selection metabox look at post excerpt
nb-NO: Få søkefunksjonen i innleggvalgmetaboksen til å se på innleggutdrag

en: Make unattached files private
nb-NO: Gjør ikke-tilknyttede filer private

en: Manage PublishPress Permissions plugin settings.
nb-NO: Administrer innstillinger for PublishPress Permissions-plugin.

en: Manage members in Custom Groups.
nb-NO: Administrer medlemmer i egendefinerte grupper.

en: Manage other user's Permissions. Also grants capabilities for all post types and statuses.
nb-NO: Administrer andre brukeres tillatelser. Gir også muligheter for alle innleggstyper og statuser.

en: Management
nb-NO: Administrasjon

en: Max
nb-NO: Maks

en: Max number of hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
nb-NO: Maks antall hierarkiske innlegg / termer som skal vises samtidig (per side)

en: Max number of non-hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
nb-NO: Maks antall ikke-hierarkiske innlegg / termer som skal vises om gangen (per side)

en: Max number of specific permissions to insert in a single database query (default 1000)
nb-NO: Maks antall spesifikke tillatelser som kan settes inn i en enkelt databasforespørsel (standard 1000)

en: Media File Protection
nb-NO: Beskyttelse av mediefiler

en: Media Library
nb-NO: Mediebibliotek

en: Member since:
nb-NO: Medlem siden:

en: Membership
nb-NO: Medlemskap

en: Membership Notifications
nb-NO: Medlemskapsvarsler

en: Message for Blocked Users
nb-NO: Melding for blokkerte brukere

en: Metabox disabled
nb-NO: Metaboks deaktivert

en: Metabox enabled
nb-NO: Metaboks aktivert

en: Mirror to %s
nb-NO: Speil til %s

en: Mirror to %s %s
nb-NO: Speil til %s %s

en: Miscellaneous
nb-NO: Diverse

en: Modify permissions for these Post Types:
nb-NO: Endre tillatelser for disse innleggstypene:

en: Modify permissions for these Taxonomies:
nb-NO: Endre tillatelser for disse taksonomiene:

en: Modify viewing or editing access
nb-NO: Endre visnings- eller redigeringstilgang

en: Most Users
nb-NO: Flest brukere

en: Multilang
nb-NO: Flerspråk

en: Multilingual
nb-NO: Flerspråklig

en: Multilingual permission management
nb-NO: Flerspråklig tillatelsesadministrasjon

en: Multilingual support with permission synchronization across content translations.
nb-NO: Flerspråklig støtte med tillatelsessynkronisering på tvers av innholdoversettelser.

en: Name
nb-NO: Navn

en: Name (A-Z)
nb-NO: Navn (A-Å)

en: Name (Z-A)
nb-NO: Navn (Å-A)

en: Name:
nb-NO: Navn:

en: Nav Menu (Block)
nb-NO: Navigasjonsmeny (Blokk)

en: Nav Menu (Legacy)
nb-NO: Navigasjonsmeny (Legacy)

en: Nav Menu Editing
nb-NO: Redigering av navigasjonsmeny

en: Nav Menus (Block)
nb-NO: Navigasjonsmenyer (Blokk)

en: Nav Menus (Legacy)
nb-NO: Navigasjonsmenyer (Legacy)

en: Navigation Menus:
nb-NO: Navigasjonsmenyer:

en: Need Permissions Support?
nb-NO: Trenger du Permissions-støtte?

en: Nested Pages
nb-NO: Nesting-sider

en: Network-Wide Settings
nb-NO: Nettverksomfattende Innstillinger

en: Never modify the parent value in the get_terms() result set, even if some terms have been suppressed
nb-NO: Endre aldri foreldreverdien i get_terms() resultatsettet, selv om noen termer har blitt undertrykt

en: Never modify the post_parent value in the get_pages() result set, even if some pages have been suppressed
nb-NO: Endre aldri post_parent verdien i get_pages() resultatsettet, selv om noen sider har blitt undertrykt

en: New Revision
nb-NO: Ny revisjon

en: New group created.
nb-NO: Ny gruppe opprettet.

en: Nginx integration support
nb-NO: Nginx integrasjonsstøtte

en: Nickname
nb-NO: Kallenavn

en: No Action selected!
nb-NO: Ingen handling valgt!

en: No Custom Group
nb-NO: Ingen Egendefinert Gruppe

en: No Qualification selected!
nb-NO: Ingen kvalifikasjon valgt!

en: No Teaser
nb-NO: Ingen teaser

en: No items selected!
nb-NO: Ingen elementer valgt!

en: No matching groups were found.
nb-NO: Ingen matchende grupper ble funnet.

en: No matching roles were found.
nb-NO: Ingen samsvarende roller ble funnet.

en: No redirect
nb-NO: Ingen omdirigering

en: No results found.
nb-NO: Ingen resultater funnet.

en: No role exceptions set
nb-NO: Ingen rolleunntak satt

en: No specific user permissions. Use the search box to add users.
nb-NO: Ingen spesifikke brukerrettigheter. Bruk søkeboksen for å legge til brukere.

en: No statuses selected!
nb-NO: Ingen statusser valgt!

en: No teaser will be applied
nb-NO: Ingen teaser vil bli brukt

en: No user/group specified.
nb-NO: Ingen bruker/grupppe spesifisert.

en: No users selected
nb-NO: Ingen brukere valgt

en: Non-Administrators can set Editing Permissions for their editable posts
nb-NO: Ikke-administratorer kan sette Redigeringstillatelser for sine redigerbare innlegg

en: Non-Administrators can set Reading Permissions for their editable posts
nb-NO: Ikke-administratorer kan sette Lesetillatelser for sine redigerbare innlegg

en: None. All %ss will be hidden by default.
nb-NO: Ingen. Alle %ss vil bli skjult som standard.

en: Not Logged In
nb-NO: Ikke innlogget

en: Not Logged In Users
nb-NO: Ikke innloggede brukere

en: Not Logged In:
nb-NO: Ikke pålogget:

en: Note:
nb-NO: Merk:

en: Note: BuddyPress Groups and other externally defined groups are not listed here, even if they modify permissions
nb-NO: Merk: BuddyPress-grupper og andre eksternt definerte grupper er ikke oppført her, selv om de endrer tillatelser

en: Note: Groups and Roles are always displayed on the Edit User screen.
nb-NO: Merk: Grupper og Roller vises alltid på skjermen for Rediger Bruker.

en: Note: Groups are a more flexible alternative to user roles. You can create groups of users and give or deny them access to areas of your site.
nb-NO: Merk: Grupper er et mer fleksibelt alternativ til brukerroller. Du kan opprette grupper av brukere og gi dem tilgang til eller nekte dem tilgang til områder av nettstedet ditt.

en: Notes
nb-NO: Notater

en: Notes regarding Pattern Roles
nb-NO: Notater angående Mønsterroller

en: On Users listing, Permission groups in custom column are list filter links instead of group edit links
nb-NO: I Brukerliste, er tillatelsesgrupper i tilpasset kolonne listefilterlenker i stedet for gruppe-redigeringslenker

en: On the Pages screen, satisfy a missing edit_private_pages capability by listing uneditable private pages.
nb-NO: På sider-skjermen, oppfyll en manglende edit_private_pages-kapasitet ved å liste opp ueditorable private sider.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_others_posts capability by listing other user's uneditable posts.
nb-NO: På innlegg-skjermen, oppfyll en manglende edit_others_posts-kapasitet ved å liste opp andre brukeres ueditorable innlegg.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_posts capability by listing uneditable drafts.
nb-NO: På innlegg-skjermen, oppfyll en manglende edit_posts-kapasitet ved å liste opp ueditorable utkast.

en: On the site front end, display teaser text for unreadable posts instead of hiding them.
nb-NO: På nettstedets front-end, vis teaser-tekst for uleste innlegg i stedet for å skjule dem.

en: On the site front end, replace non-readable content with placeholder text. Can be enabled for any post type. Custom filters are provided but no programming is required for basic usage.
nb-NO: På nettstedets front-end, erstatt ikke-lesbart innhold med plassholdertekst. Kan aktiveres for enhver innleggstype. Tilpassede filtre er tilgjengelige, men ingen programmering er nødvendig for grunnleggende bruk.

en: Only one group is selectable on Add User screen
nb-NO: Kun én gruppe kan velges på Legg til bruker-skjermen

en: Only one group is selectable on Edit User screen
nb-NO: Kun én gruppe kan velges på Rediger bruker-skjermen

en: Operation
nb-NO: Operasjon

en: Optimize your site with advanced privacy and performance controls
nb-NO: Optimaliser nettstedet ditt med avanserte personverns- og ytelseskontroller

en: Options
nb-NO: Alternativer

en: Order Page Parent dropdown by Title
nb-NO: Bestillingsside Foreldre nedtrekksmeny etter Tittel

en: Other plugins (or deactivation of PublishPress Permissions) can prevent sub-page permissions from being properly applied when a new sub-page is created.
nb-NO: Andre plugins (eller deaktivering av PublishPress Tillatelser) kan forhindre at under-side tillatelser blir riktig anvendt når en ny under-side opprettes.

en: Other users will be unable to publish new top-level pages (Parent = "Main Page"), or move a published page from "Main Page" to a different Parent.
nb-NO: Andre brukere vil ikke kunne publisere nye toppnivå sider (Forelder = "Hovedside"), eller flytte en publisert side fra "Hovedside" til en annen Forelder.

en: PHP Version: %s
nb-NO: PHP-versjon: %s

en: Padding (px):
nb-NO: Polstring (px):

en: Page Approved
nb-NO: Side godkjent

en: Page Authors, Editors and Administrators
nb-NO: Sideforfattere, redaktører og administratorer

en: Page Editors and Administrators
nb-NO: Side-redaktører og administratorer

en: Page Parent selection for editable pages only
nb-NO: Sideforeldrevalg for redigerbare sider kun

en: Page Structure
nb-NO: Side Struktur

en: Pages and custom post types are available in %sPRO%s
nb-NO: Sider og tilpassede innleggstyper er tilgjengelige i %sPRO%s

en: Pages can be set or removed from Top Level by:
nb-NO: Sider kan settes eller fjernes fra toppnivå av:

en: Pattern ID:
nb-NO: Mønster-ID:

en: Pattern Role
nb-NO: Mønsterrolle

en: Pattern Roles convert 'post' capabilities to the corresponding type-specific capability.  In a normal WP installation, this is the easiest solution.
nb-NO: Mønstrede roller konverterer 'innlegg' kapabiliteter til den tilsvarende type-spesifikke kapabiliteten. I en vanlig WP-installasjon er dette den enkleste løsningen.

en: Performance: Don't filter category / tag counts
nb-NO: Ytelse: Ikke filtrer antall kategorier / tagger

en: Permission Group
nb-NO: Tillatelsesgruppe

en: Permission Groups
nb-NO: Tillatelsesgrupper

en: Permission Groups on User Profile
nb-NO: Tillatelsesgrupper på brukerprofil

en: Permission already selected!
nb-NO: Rettighet allerede valgt!

en: Permission synchronization across translations
nb-NO: Tillatelsessynkronisering på tvers av oversettelser

en: Permission-aware XML sitemaps
nb-NO: Tillatelsesbevisste XML-nettkart

en: Permission-aware indexing
nb-NO: Tillatelsesbevisst indeksering

en: Permission-aware nested view
nb-NO: Tillatelsesbevisst nestet visning

en: Permission-aware search results
nb-NO: Tillatelsesbevisste søketreff

en: Permission-aware tree view
nb-NO: Tillatelsesbevisst trevisning

en: Permissions
nb-NO: Tillatelser

en: Permissions & Access
nb-NO: Tillatelser & tilgang

en: Permissions Capabilities
nb-NO: Tillatelsesmuligheter

en: Permissions Documentation
nb-NO: Dokumentasjon om tillatelser

en: Permissions Pro was previously active. You are now running the free version, with fewer features.
nb-NO: Permissions Pro var tidligere aktiv. Du kjører nå den gratis versjonen, med færre funksjoner.

en: Permissions Settings
nb-NO: Innstillinger for Rettigheter

en: Permissions converted. Reload form to view newly saved permissions.
nb-NO: Rettigheter konvertert. Last inn skjemaet på nytt for å se nylig lagrede rettigheter.

en: Permissions mirrored. Reload form to view newly saved permissions.
nb-NO: Rettigheter speilet. Last inn skjemaet på nytt for å se nylig lagrede rettigheter.

en: Permissions screen disabled
nb-NO: Tillatelsesskjerm deaktivert

en: Permissions screen enabled
nb-NO: Tillatelsesskjerm aktivert

en: Permissions setting 'Pages can be set or removed from Top Level by' applies to 'page' type only
nb-NO: Innstillingen for rettigheter 'Sider kan settes eller fjernes fra toppnivå av' gjelder kun for 'side' type

en: Permissions to enable access are not available because of a constant definition
nb-NO: Tillatelser for å aktivere tilgang er ikke tilgjengelige på grunn av en konstant definisjon

en: Permissions&hellip;
nb-NO: Tillatelser&hellip;

en: Permissions: %1$s %2$s in this %3$s
nb-NO: Tillatelser: %1$s %2$s i dette %3$s

en: Permissions: %1$s all content in this %2$s for All Post Types
nb-NO: Tillatelser: %1$s alt innhold i dette %2$s for Alle Innleggstyper

en: Permissions: %1$s in %2$s
nb-NO: Tillatelser: %1$s i %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s
nb-NO: Tillatelser: %1$s denne %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s for All Post Types
nb-NO: Tillatelser: %1$s denne %2$s for alle innleggstyper

en: Permissions: %s
nb-NO: Rettigheter: %s

en: Permissions: %s this %s
nb-NO: Rettigheter: %s denne %s

en: Permissions: Assign Terms to this %s
nb-NO: Rettigheter: Tildel Termer til denne %s

en: Permissions: Assign this %2$s for All Post Types
nb-NO: Tillatelser: Tildel denne %2$s for Alle Innleggstyper

en: Permissions: Assign this %2$s to %3$s
nb-NO: Tillatelser: Tildel denne %2$s til %3$s

en: Permissions: Select this %1$s as Parent for All Post Types
nb-NO: Tillatelser: Velg denne %1$s som forelder for alle innleggstyper

en: Permissions: Select this %s as Parent
nb-NO: Rettigheter: Velg denne %s som Forelder

en: Please enter a group name.
nb-NO: Vennligst skriv inn et gruppenavn.

en: Please select a bulk action first.
nb-NO: Vennligst velg en massehandling først.

en: Please select at least one item.
nb-NO: Vennligst velg minst ett element.

en: Please upgrade PublishPress Authors to version 3.8.0 or later for Permissions integration.
nb-NO: Vennligst oppgrader PublishPress Authors til versjon 3.8.0 eller senere for tillatelsesintegrasjon.

en: Post Approved
nb-NO: Innlegg godkjent

en: Post Capabilities
nb-NO: Postmuligheter

en: Post Meta fields to copy when using 'Add Author Page' dropdown on Users screen
nb-NO: Post Meta-felt å kopiere når du bruker 'Legg til forfatter-side' nedtrekksmenyen på bruker-skjermen

en: Post Statuses for Editorial Workflow
nb-NO: Innleggstatus for redaksjonelt arbeidsflyt

en: Post Type
nb-NO: Innleggstype

en: Post Types
nb-NO: Innleggstyper

en: Post Visibility Statuses
nb-NO: Synlighetsstatus for innlegg

en: Post-specific Permissions take priority
nb-NO: Innlegg-spesifikke tillatelser har prioritet

en: Post-specific and category-specific permissions for creation and editing.
nb-NO: Innlegg-spesifikke og kategori-spesifikke tillatelser for oppretting og redigering.

en: Posts / Pages Listing
nb-NO: Liste over innlegg / sider

en: Posts Teaser
nb-NO: Innholdsteaser

en: Prevent creation or editing of custom items for non-Administrators who lack edit_theme_options capability.
nb-NO: Forhindre opprettelse eller redigering av tilpassede elementer for ikke-administratorer som mangler redigeringsmuligheter for temaer.

en: Prevent editing files if attached to a non-editable post
nb-NO: Forhindre redigering av filer hvis vedlagt et ikke-redigerbart innlegg

en: Prevent non-Administrators from adding new Nav Menu items to top level (add below existing editable items instead)
nb-NO: Forhindre ikke-administratorer fra å legge til nye navigasjonsmenyelementer på toppnivå (legg til under eksisterende redigerbare elementer i stedet)

en: Prevent non-Administrators with user editing permissions from editing a higher-level user or assigning a role higher than their own.
nb-NO: Forhindre ikke-administratorer med brukerredigeringsrettigheter fra å redigere en bruker på høyere nivå eller tildele en rolle høyere enn deres egen.

en: Primary Role:
nb-NO: Primær rolle:

en: Privacy & Performance
nb-NO: Personvern & ytelse

en: Private Posts:
nb-NO: Private innlegg:

en: Pro Feature
nb-NO: Pro-funksjon

en: Process externally uploaded files
nb-NO: Behandle eksternt opplastede filer

en: Produce posts for users when they register
nb-NO: Produser innlegg for brukere når de registrerer seg

en: Product category controls
nb-NO: Kontroller for produktkategori

en: Product permissions
nb-NO: Produktrettigheter

en: Promo file not found.
nb-NO: Promo-fil ikke funnet.

en: PublishPress Permissions Version: %1$s %2$s
nb-NO: PublishPress Permissions Versjon: %1$s %2$s

en: PublishPress Permissions allows you to enable or deny access to posts, pages, categories, tags and more.
nb-NO: PublishPress Permissions lar deg aktivere eller nekte tilgang til innlegg, sider, kategorier, etiketter og mer.

en: PublishPress Permissions needs directions. Please go to %1$sPermissions > Settings%2$s and indicate which Post Types and Taxonomies should be filtered.
nb-NO: PublishPress Permissions trenger retninger. Vennligst gå til %1$sTillatelser > Innstillinger%2$s og angi hvilke Innleggstyper og Taksonomier som skal filtreres.

en: PublishPress Permissions will not apply any Extra Roles or Permissions to limit or expand viewing or editing access.
nb-NO: PublishPress-tillatelser vil ikke anvende ekstra roller eller tillatelser for å begrense eller utvide visnings- eller redigeringstilgang.

en: PublishPress Statuses
nb-NO: PublishPress Statuser

en: Publishing
nb-NO: Publisering

en: Purchase
nb-NO: Kjøp

en: Qualification
nb-NO: Kvalifikasjon

en: Quick edit integration
nb-NO: Rask redigering integrasjon

en: Read More
nb-NO: Les mer

en: Read More Notice
nb-NO: Les mer-melding

en: Read More links, excerpts, and redirects are available in %sPRO%s
nb-NO: Les mer-lenker, utdrag og omdirigeringer er tilgjengelige i %sPRO%s

en: Ready to automatically generate posts for your users?
nb-NO: Klar til å automatisk generere innlegg for brukerne dine?

en: Ready to enhance your membership features?
nb-NO: Klar til å forbedre medlemskapsfunksjonene dine?

en: Ready to secure your files?
nb-NO: Klar til å sikre filene dine?

en: Redirect
nb-NO: Omadressering

en: Redirect Settings
nb-NO: Omadresseringsinnstillinger

en: Redirect functionality is available in PRO
nb-NO: Omadresseringsfunksjonalitet er tilgjengelig i PRO

en: Redirect to WordPress login
nb-NO: Omadresser til WordPress pålogging

en: Redirect to a custom post
nb-NO: Omadresser til et tilpasset innlegg

en: Redirect to another post
nb-NO: Omdiriger til et annet innlegg

en: Redirect users to another page when they try to access restricted content
nb-NO: Omdiriger brukere til en annen side når de forsøker å få tilgang til begrenset innhold

en: Redirection
nb-NO: Omadressering

en: Reduce overhead of pages query (in get_pages() and wp-admin) by defaulting fields to a set list that does not include post_content
nb-NO: Reduser overhead av sideforespørsel (i get_pages() og wp-admin) ved å sette standardfelter til en angitt liste som ikke inkluderer post_content

en: Reduce overhead of wp-admin Media query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
nb-NO: Reduser overhead av wp-admin mediespørring ved å sette standardfelt til en fast liste som ikke inkluderer post_content

en: Reduce overhead of wp-admin posts query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
nb-NO: Reduser overhead av wp-admin innleggsspørring ved å sette standardfelt til en fast liste som ikke inkluderer post_content

en: Reduce overhead of wp-admin query for specified custom post type by defaulting fields to a set list that does not include post_content
nb-NO: Reduser overhead av wp-admin spørring for spesifisert egendefinert innleggstype ved å sette standardfelt til en fast liste som ikke inkluderer post_content

en: Regardless of this setting, the pp_set_edit_permissions capability is also required.
nb-NO: Uansett denne innstillingen, er pp_set_edit_permissions-funksjonen også nødvendig.

en: Regardless of this setting, the pp_set_view_permissions capability is also required.
nb-NO: Uansett denne innstillingen, er pp_set_view_permissions-funksjonen også nødvendig.

en: Regulate access to Category archive pages
nb-NO: Reguler tilgang til kategoriarkiv-sider

en: Reload form for further changes to this permission
nb-NO: Last inn skjemaet på nytt for ytterligere endringer til denne rettigheten

en: Reload form for further changes to this role
nb-NO: Last inn skjemaet på nytt for ytterligere endringer til denne rollen

en: Remove
nb-NO: Fjern

en: Remove Selected
nb-NO: Fjern Valgte

en: Remove custom permissions for user
nb-NO: Fjern tilpassede tillatelser for bruker

en: Remove selected users from Permission Group
nb-NO: Fjern valgte brukere fra Tillatelsesgruppe

en: Remove the "Private:" and "Protected" prefix from Post, Page titles.
nb-NO: Fjern prefikset "Privat:" og "Beskyttet" fra Innlegg, Side titler.

en: Remove the custom permisisons for "%s"?
nb-NO: Fjern de tilpassede tillatelsene for "%s"?

en: Remove unreadable Menu Items. If menu rendering problems occur with a third party plugin, disable this setting.
nb-NO: Fjern uleste menyelementer. Hvis det oppstår problemer med menyvisning med en tredjepartsplugin, deaktiver denne innstillingen.

en: Replace Post Content With:
nb-NO: Erstatt innlegginnhold med:

en: Replace the post content entirely with custom content for users who don't have access.
nb-NO: Erstatt innleggets innhold fullstendig med tilpasset innhold for brukere som ikke har tilgang.

en: Request
nb-NO: Forespørsel

en: Request Support
nb-NO: Be om støtte

en: Restrict access by blocking specified items unless an "Enabled" exception is also stored.
nb-NO: Begrens tilgang ved å blokkere spesifiserte elementer med mindre en "Aktivert" unntak også er lagret.

en: Restrict access by limiting role capabilities to apply only for specified items. Users still need capabilities in their main role or extra roles.
nb-NO: Begrens tilgang ved å begrense rollekapabiliteter til kun å gjelde for spesifiserte elementer. Brukere trenger fortsatt kapabiliteter i sin hovedrolle eller ekstra roller.

en: Restrict direct file requests based on user's access to the page a file is attached to.
nb-NO: Begrens direkte filforespørsel basert på brukerens tilgang til siden filen er knyttet til.

en: Return to Menu Editor
nb-NO: Gå tilbake til Menyredigerer

en: Revert to Defaults
nb-NO: Gjenopprett til standardinnstillinger

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Permissions</strong>.
nb-NO: Gå gjennom utvalget nedenfor, og klikk deretter <strong>Lagre rettigheter</strong>.

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Roles</strong>.
nb-NO: Gjennomgå valget nedenfor, og klikk deretter <strong>Lagre roller</strong>.

en: Revise
nb-NO: Revider

en: Revision
nb-NO: Revisjon

en: Right
nb-NO: Høyre

en: Role
nb-NO: Rolle

en: Role Capabilities
nb-NO: Rollemuligheter

en: Role Integration
nb-NO: Rolleintegrasjon

en: Role Usage
nb-NO: Rollebruk

en: Role Usage edited.
nb-NO: Rollebruk redigert.

en: Role Usage updated.
nb-NO: Rollebruk oppdatert.

en: Role Usage: %s
nb-NO: Rollebruk: %s

en: Role already selected!
nb-NO: Rolle allerede valgt!

en: Role capabilities defined for other post types (i.e. 'edit_others_pages', 'edit_things') are ignored unless Role Usage is set to Direct Assignment.
nb-NO: Rollens kapabiliteter definert for andre innleggstyper (f.eks. 'edit_others_pages', 'edit_things') blir ignorert med mindre rollebruken er satt til direkte tildeling.

en: Role-Based Synchronization
nb-NO: Rollebasert synkronisering

en: Roles
nb-NO: Roller

en: Roles %1$s
nb-NO: Roller %1$s

en: Roles & Groups
nb-NO: Roller & Grupper

en: Roles and Permissions copied.
nb-NO: Roller og tillatelser kopiert.

en: Roles assigned directly to the user
nb-NO: Roller tildelt direkte til brukeren

en: Roles assigned to the user or one of their groups
nb-NO: Roller tildelt til brukeren eller en av deres grupper

en: Roles updated.
nb-NO: Roller oppdatert.

en: Save Changes
nb-NO: Lagre endringer

en: Save Permissions
nb-NO: Lagre rettigheter

en: Save Roles
nb-NO: Lagre roller

en: Saving Permissions...
nb-NO: Lagrer rettigheter...

en: Saving Roles...
nb-NO: Lagrer roller...

en: Scheduled Change Notifications
nb-NO: Planlagte endringsvarsler

en: Scheduled Revision Monitors
nb-NO: Planlagte revisjonsmonitorer

en: Search Custom Groups
nb-NO: Søk etter tilpassede grupper

en: Search Groups
nb-NO: Søk Grupper

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
nb-NO: Søkeresultater for &#8220;%s&#8221;

en: Search Results include Media
nb-NO: Søkeresultater inkluderer medier

en: Search Results:
nb-NO: Søkeresultater:

en: Search Users
nb-NO: Søk etter brukere

en: Search and add users...
nb-NO: Søk og legg til brukere...

en: Search by last name instead of display name
nb-NO: Søk etter etternavn i stedet for visningsnavn

en: Search engine visibility controls
nb-NO: Kontroller for synlighet i søkemotorer

en: Search for a group
nb-NO: Søk etter en gruppe

en: Search for a user
nb-NO: Søk etter en bruker

en: Search for an author
nb-NO: Søk etter en forfatter

en: Search result filtering
nb-NO: Filtrering av søketreff

en: Search roles and groups...
nb-NO: Søk etter roller og grupper...

en: Search roles...
nb-NO: Søk etter roller...

en: Secure content discovery
nb-NO: Sikker innholdoppdagelse

en: See other user's unattached file uploads in Media Library.
nb-NO: Se andre brukeres ikke-knyttede filopplastinger i Mediebiblioteket.

en: Select %s
nb-NO: Velg %s

en: Select All
nb-NO: Velg Alle

en: Select Permission Groups at User creation
nb-NO: Velg tillatelsesgrupper ved oppretting av bruker

en: Select Post
nb-NO: Velg innlegg

en: Select Post Type to Configure
nb-NO: Velg innleggstype for å konfigurere

en: Select a page
nb-NO: Velg en side

en: Select as Parent
nb-NO: Velg som Forelder

en: Select terms
nb-NO: Velg vilkår

en: Selected %s:
nb-NO: Valgt %s:

en: Selected users already have specified author page
nb-NO: Valgte brukere har allerede spesifisert forfatter side

en: Selected:
nb-NO: Valgt:

en: Set "Manage This Term" permissions for specific terms.
nb-NO: Sett "Administrer denne termen" tillatelser for spesifikke termer.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Categories or Terms.
nb-NO: Sett "Sett som Forelder" tillatelser for spesifikke kategorier eller termer.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Posts.
nb-NO: Sett "Sett som forelder" tillatelser for spesifikke innlegg.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Categories or Terms.
nb-NO: Sett "Sett som overordnet" rettigheter for spesifikke kategorier eller termer.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Pages.
nb-NO: Sett "Sett som overordnet" rettigheter for spesifikke sider.

en: Set Assign Term permissions.
nb-NO: Sett tildel term-rettigheter.

en: Set Author to current user if autoset_post_author / autoset_page_author capability is assigned
nb-NO: Sett forfatter til nåværende bruker hvis autoset_post_author / autoset_page_author-rettighet er tildelt

en: Set Copy Permissions for specific Posts.
nb-NO: Sett kopieringstillatelser for spesifikke innlegg.

en: Set Editing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
nb-NO: Sett redigeringstillatelser for spesifikke innlegg, kategorier eller termer.

en: Set Editing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
nb-NO: Sett redigeringsrettigheter for spesifikke innlegg, kategorier eller termer.

en: Set Permissions in Post or Term Editing Screen
nb-NO: Sett tillatelser i innleggs- eller termredigeringsskjerm

en: Set Revision Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
nb-NO: Sett revisjonstillatelser for spesifikke innlegg, kategorier eller termer.

en: Set Term Assignment Permissions.
nb-NO: Sett tillatelser for tildeling av termer.

en: Set Term Management Permissions.
nb-NO: Sett tillatelser for håndtering av termer.

en: Set Viewing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
nb-NO: Sett visningstillatelser for spesifikke innlegg, kategorier eller termer.

en: Set Viewing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
nb-NO: Sett visningsrettigheter for spesifikke innlegg, kategorier eller termer.

en: Set membership expiration date
nb-NO: Sett utløpsdato for medlemskap

en: Set to Blocked
nb-NO: Sett til Blokkert

en: Set to Default
nb-NO: Sett til Standard

en: Set to Enabled
nb-NO: Sett til Aktivert

en: Set up posts for existing users
nb-NO: Sett opp innlegg for eksisterende brukere

en: Setting
nb-NO: Innstilling

en: Settings
nb-NO: Innstillinger

en: Settings related to content editing permissions, provided by the %s module.
nb-NO: Innstillinger relatert til tillatelser for innholdsredigering, levert av %s-modulen.

en: Shop manager
nb-NO: Butikkadministrator

en: Show All
nb-NO: Vis alle

en: Show Groups
nb-NO: Vis grupper

en: Show a "Read More" link that requires login
nb-NO: Vis en "Les mer" lenke som krever innlogging

en: Show a teaser message or login prompt for protected content. Available in PublishPress Permissions Pro.
nb-NO: Vis en teaser-melding eller påloggingsprompt for beskyttet innhold. Tilgjengelig i PublishPress Permissions Pro.

en: Show featured image
nb-NO: Vis utvalgt bilde

en: Show files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
nb-NO: Vis filer lastet opp av andre brukere hvis de er knyttet til et innlegg brukeren har lov til å redigere.

en: Show files uploaded by others users if they are attached to a post the user is allowed to view.
nb-NO: Vis filer lastet opp av andre brukere hvis de er knyttet til et innlegg brukeren har lov til å se.

en: Show list of Permissions Pro features and screencasts
nb-NO: Vis liste over Permissions Pro-funksjoner og skjermopptak

en: Show only the first
nb-NO: Vis bare de første

en: Show the first X characters of the post content
nb-NO: Vis de første X tegnene av innlegginnholdet

en: Show users all the files in the Media Library. Unchecking this box will hide media files that are uploaded by other users.
nb-NO: Vis brukere alle filene i Mediebiblioteket. Å fjerne merket for denne boksen vil skjule mediefiler som er lastet opp av andre brukere.

en: Single view only
nb-NO: Bare enkeltvisning

en: Sitemap filtering for restricted content
nb-NO: Filtrering av nettverk for begrenset innhold

en: Small Thumbnails Unfiltered
nb-NO: Små miniaturer uten filter

en: Smart User Matching
nb-NO: Smart brukermatching

en: Some term-limited editing configurations require this.
nb-NO: Noen redigeringskonfigurasjoner med begrenset begrep krever dette.

en: Sort by:
nb-NO: Sorter etter:

en: Specific Permissions
nb-NO: Spesifikke Tillatelser

en: Specific Permissions %1$s
nb-NO: Spesifikke tillatelser %1$s

en: Specific Permissions %1$s(for this user)%2$s
nb-NO: Spesifikke Tillatelser %1$s(for denne brukeren)%2$s

en: Specific Permissions %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
nb-NO: Spesifikke tillatelser %1$s(fra primær rolle eller %2$sgruppemedlemskap%3$s)%4$s

en: Specific Permissions (from primary role or group membership)
nb-NO: Spesifikke Tillatelser (fra primær rolle eller gruppe medlemskap)

en: Specific Permissions assigned directly to the user
nb-NO: Spesifikke tillatelser tildelt direkte til brukeren

en: Specific Permissions assigned to the user or one of their groups
nb-NO: Spesifikke tillatelser tildelt til brukeren eller en av deres grupper

en: Specific Permissions updated.
nb-NO: Spesifikke tillatelser oppdatert.

en: Specific Permissions: additions ('Enabled') are not applied, cannot be assigned
nb-NO: Spesifikke tillatelser: tillegg ('Aktivert') blir ikke brukt, kan ikke tildeles

en: Specific Permissions: no restrictions ('Blocked') can be applied to custom-defined groups
nb-NO: Spesifikke tillatelser: ingen restriksjoner ('Blokkerte') kan brukes på egendefinerte grupper

en: Specific Permissions: restrictions ('Blocked') take priority over additions ('Enabled')
nb-NO: Spesifikke tillatelser: restriksjoner ('Blokkert') har høyere prioritet enn tillegg ('Aktivert')

en: Standard Statuses
nb-NO: Standard statusser

en: Standard statuses
nb-NO: Standard statuser

en: Status-based editing capabilities
nb-NO: Statusbaserte redigeringsmuligheter

en: Status: Private
nb-NO: Status: Privat

en: Statuses
nb-NO: Statuser

en: Stop users from editing files uploaded by other users unless they are attached to a post the user is allowed to edit.
nb-NO: Stoppe brukere fra å redigere filer lastet opp av andre brukere med mindre de er knyttet til et innlegg brukeren har lov til å redigere.

en: Sub-%1$s Permissions are not separately listed.
nb-NO: Under-%1$s tillatelser er ikke oppført separat.

en: Sub-%s
nb-NO: Unders-%s

en: Sub-%s:
nb-NO: Undersub-%s:

en: Sub-Sections
nb-NO: Underseksjoner

en: Submit Changes
nb-NO: Send inn endringer

en: Submit Changes to
nb-NO: Send inn endringer til

en: Submit Revision
nb-NO: Send inn revisjon

en: Submit Revision of
nb-NO: Send inn revisjon av

en: Submitted Revision
nb-NO: Innsendt revisjon

en: Submitted Revision Editors
nb-NO: Innsendt revisjon

en: Subscribers
nb-NO: Abonnenter

en: Supported Plugin Integration
nb-NO: Støttet Plugin-integrasjon

en: Supports content-specific permissions for editing, term assignment and page parent selection. In combination with other modules, supports workflow statuses, PublishPress and PublishPress Revisions.
nb-NO: Støtter innhold-spesifikke tillatelser for redigering, termtildeling og valg av sideoverordnede. I kombinasjon med andre moduler, støtter arbeidsflytstatus, PublishPress og PublishPress Revisions.

en: Supports network (multisite) installs
nb-NO: Støtter nettverk (multisite) installasjoner

en: Suppress "Private: " Caption
nb-NO: Undertrykk "Privat: " tekst

en: Synchronize User Posts
nb-NO: Synkroniser brukerinnlegg

en: Tag creation requires Tag edit capability
nb-NO: Opprettelse av tagger krever redigeringsevne for tagger

en: Target Post Type
nb-NO: Målinnleggstype

en: Target number of visible pages/terms, used for auto-determination of number of visible levels
nb-NO: Mål antall synlige sider/termer, brukt for automatisk bestemmelse av antall synlige nivåer

en: Taxonomies
nb-NO: Taksonomier

en: Teaser Application:
nb-NO: Teaserapplikasjon:

en: Teaser Message
nb-NO: Teaser melding

en: Teaser Message Style Customization
nb-NO: Tilpasning av stil for teaser-melding

en: Teaser Message Style:
nb-NO: Teaser melding stil:

en: Teaser Settings
nb-NO: Teaserinnstillinger

en: Teaser Settings for %s
nb-NO: Teaserinnstillinger for %s

en: Teaser Text
nb-NO: Teaser-tekst

en: Teaser Text Configuration
nb-NO: Konfigurasjon av teasertekst

en: Teaser Type
nb-NO: Teaser-type

en: Teaser Type:
nb-NO: Teasertype:

en: Teaser text
nb-NO: Teasertekst

en: Template access controls
nb-NO: Kontroller for tilgang til maler

en: Template access restrictions
nb-NO: Begrensninger for tilgang til maler

en: Term
nb-NO: Vilkår

en: Term Management
nb-NO: Termadministrasjon

en: Term permission integration
nb-NO: Integrering av termintillatelser

en: Term-based filtering
nb-NO: Term-basert filtrering

en: Terms
nb-NO: Vilkår

en: Text Color:
nb-NO: Tekstfarge:

en: The %s was saved, but you can no longer edit it.
nb-NO: %s ble lagret, men du kan ikke lenger redigere den.

en: The 'posts' capabilities in a WP role determine its function as a Pattern Role for supplemental assignment to Permission Groups. When you assign the 'Author' pattern role for Pages, edit_posts and edit_published_posts become edit_pages and edit_published_pages.
nb-NO: Kapabilitetene for 'innlegg' i en WP-rolle bestemmer dens funksjon som en mønstret rolle for supplerende tildeling til tillatelsesgrupper. Når du tildeler den 'Forfatter' mønsterrollen for sider, blir edit_posts og edit_published_posts til edit_pages og edit_published_pages.

en: The Events Calendar
nb-NO: Kalenderen for hendelser

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to %1$sCapabilities > Editor Features > Element IDs%2$s for better organization and enhanced functionality.
nb-NO: Funksjonen for begrensede redigeringselementer er flyttet til %1$sKapabiliteter > Redigererfunksjoner > Element-ID-er%2$s for bedre organisering og forbedret funksjonalitet.

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to the PublishPress Capabilities plugin. Please install %1$sPublishPress Capabilities%2$s to access this functionality.
nb-NO: Funksjonen for begrensede redigeringselementer er flyttet til PublishPress Capabilities-pluginet. Vennligst installer %1$sPublishPress Capabilities%2$s for å få tilgang til denne funksjonaliteten.

en: The following capabilities are included in supplemental %s roles:
nb-NO: De følgende mulighetene er inkludert i tilleggs %s roller:

en: The following settings apply to users who are able to access the Media Library. Normally this requires the upload_files or edit_files capability.
nb-NO: Følgende innstillinger gjelder for brukere som har tilgang til mediebiblioteket. Normalt krever dette opplastings- eller redigeringsrettigheter.

en: The following settings are currently overridden by the constant PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (defined in wp-config.php or some other file you maintain). Media Library access will not be altered by Permissions.
nb-NO: Følgende innstillinger blir for øyeblikket overstyrt av konstanten PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (definert i wp-config.php eller en annen fil du vedlikeholder). Tilgang til Mediebiblioteket vil ikke bli endret av Tillatelser.

en: The following would change from defaults to previously stored settings:
nb-NO: Følgende vil endres fra standarder til tidligere lagrede innstillinger:

en: The following would revert to default settings:
nb-NO: Følgende vil bli tilbakestilt til standardinnstillinger:

en: The requested modification was processed, but you can no longer edit the post.
nb-NO: Den forespurte modifikasjonen ble prosessert, men du kan ikke lenger redigere innlegget.

en: There are no valid groups selected for deletion.
nb-NO: Det er ingen gyldige grupper valgt for sletting.

en: These optional settings customize how PublishPress Permissions applies extra roles. Your existing WP Role Definitions can be applied in two different ways:
nb-NO: Disse valgfrie innstillingene tilpasser hvordan PublishPress Permissions anvender ekstra roller. Dine eksisterende WP Rolledefinisjoner kan brukes på to forskjellige måter:

en: This %s
nb-NO: Denne %s

en: This Permission is redundant due to a corresponding Limitation.
nb-NO: Denne tillatelsen er overflødig på grunn av en tilsvarende begrensning.

en: This Section
nb-NO: Denne Seksjonen

en: This causes unique capabilities to be required for editing each post type.
nb-NO: Dette medfører at unike muligheter kreves for å redigere hver innleggstype.

en: This feature allows you to restrict access to Media Library files when they are accessed via WordPress. To restrict viewing of files when they are visited directly via the URL, use the "File Access" feature.
nb-NO: Denne funksjonen lar deg begrense tilgangen til mediebibliotekfiler når de åpnes via WordPress. For å begrense visning av filer når de besøkes direkte via URL-en, bruk "Filtilgang"-funksjonen.

en: This feature has been moved to PublishPress Capabilities > Editor Features > Element IDs. Please use the Capabilities plugin for better organization and enhanced functionality.
nb-NO: Denne funksjonen har blitt flyttet til PublishPress Capabilities > Redaktørfunksjoner > Element-IDer. Vennligst bruk Capabilities-pluginen for bedre organisering og forbedret funksjonalitet.

en: This feature is available in PublishPress Permissions PRO
nb-NO: Denne funksjonen er tilgjengelig i PublishPress Permissions PRO

en: This field is required.
nb-NO: Dette feltet er påkrevd.

en: This group name is already registered. Please choose another one.
nb-NO: Dette gruppenavnet er allerede registrert. Vennligst velg et annet.

en: This is a PRO feature
nb-NO: Dette er en PRO-funksjon

en: This is a custom login page
nb-NO: Dette er en tilpasset påloggingsside

en: This is how the teaser message will appear on your site. Changes update in real-time.
nb-NO: Slik vil teaser-meldingen vises på nettstedet ditt. Endringer oppdateres i sanntid.

en: This message will be displayed in a styled notice box above the teaser content for users who are not logged in.
nb-NO: Denne meldingen vil bli vist i en stilisert varselboks over teaserinnholdet for brukere som ikke er innlogget.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the excerpt teaser content for users who are not logged in.
nb-NO: Denne meldingen vil bli vist i en stilisert varselboks under utdragsteaserinnholdet for brukere som ikke er innlogget.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the truncated content teaser for users who are not logged in.
nb-NO: Denne meldingen vil bli vist i en stilisert varselboks under det avkuttede innholdsteaseret for brukere som ikke er innlogget.

en: This user is not a member of any custom Permission Groups.
nb-NO: Denne brukeren er ikke medlem av noen tilpassede Tillatelsesgrupper.

en: This version of %1$s cannot work with your current %2$s version. Please upgrade it to %3$s or later.
nb-NO: Denne versjonen av %1$s kan ikke fungere med din nåværende %2$s versjon. Vennligst oppgrader til %3$s eller senere.

en: Time-limit access customizations by delaying or expiring Permission Group membership.
nb-NO: Tidsbegrensning av tilgang tilpasninger ved å forsinke eller utløpe medlemskap i tillatelsesgrupper.

en: Time-limited Membership
nb-NO: Tidsbegrenset Medlemskap

en: Title Only
nb-NO: Kun tittel

en: Title:
nb-NO: Tittel:

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
nb-NO: For å tildele forum-spesifikke rettigheter for bbPress, %1$soppgrader til Permissions Pro%2$s og aktiver funksjonen for kompatibilitetspakken.

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, activate the Compatibility Pack feature.
nb-NO: For å tildele forum-spesifikke rettigheter for bbPress, aktiver funksjonen for kompatibilitetspakken.

en: To assign page-specific Permissions for editing, parent selection or term assignment, enable the Editing Permissions feature.
nb-NO: For å tildele side-spesifikke rettigheter for redigering, forelderseleksjon eller termtildeling, aktiver funksjonen for redigeringsrettigheter.

en: To assign page-specific PublishPress Revision permissions, enable the Editing Permissions feature.
nb-NO: For å tildele side-spesifikke PublishPress Revisjonstillatelser, aktiver funksjonen for redigeringstillatelser.

en: To assign roles for bbPress forums, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
nb-NO: For å tildele roller for bbPress-forum, %1$soppgrader til Permissions Pro%2$s og aktiver funksjonen for kompatibilitetspakken.

en: To assign roles for bbPress forums, activate the Compatibility Pack feature.
nb-NO: For å tildele roller for bbPress-forum, aktiver funksjonen Kompatibilitetspakke.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
nb-NO: For å blokkere direkte URL-tilgang til vedlegg av uleste innlegg, %1$soppgrader til Permissions Pro%2$s og aktiver funksjonen for filtilgang.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, activate the File Access feature.
nb-NO: For å blokkere direkte URL-tilgang til vedlegg av uleste innlegg, aktiver funksjonen for filtilgang.

en: To block direct access to unreadable files, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
nb-NO: For å blokkere direkte tilgang til uleste filer, %1$soppgrader til Permissions Pro%2$s og aktiver funksjonen for filtilgang.

en: To block direct access to unreadable files, activate the File Access feature.
nb-NO: For å blokkere direkte tilgang til uleste filer, aktiver funksjonen for filtilgang.

en: To control how Extra Roles are applied, see %1$sRole Usage%2$s.
nb-NO: For å kontrollere hvordan Ekstra Roller brukes, se %1$sRollebruk%2$s.

en: To customize bbPress forum permissions, activate the Compatibility Pack feature.
nb-NO: For å tilpasse bbPress forumtillatelser, aktiver funksjonen for kompatibilitetspakken.

en: To customize bbPress forum permissions, activate your Permissions Pro license key.
nb-NO: For å tilpasse bbPress forumtillatelser, aktiver din Permissions Pro lisensnøkkel.

en: To customize editing permissions, enable the Editing Permissions feature.
nb-NO: For å tilpasse redigeringstillatelser, aktiver funksjonen Redigeringstillatelser.

en: To customize publication workflow, %1$sinstall PublishPress Statuses%2$s.
nb-NO: For å tilpasse publikasjonsarbeidsflyten, %1$sinstaller PublishPress Statuses%2$s.

en: To force the value of one or more settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
nb-NO: For å tvinge verdien av en eller flere innstillinger nettverksomfattende, <strong>kopier</strong> følgende kode inn i temaets <strong>functions.php</strong> fil (eller en annen fil som alltid kjøres og ikke oppdateres automatisk) og endre etter ønske:

en: To modify one or more default settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
nb-NO: For å endre en eller flere standardinnstillinger nettverksomfattende, <strong>kopier</strong> følgende kode inn i temaets <strong>functions.php</strong> fil (eller en annen fil som alltid kjøres og ikke oppdateres automatisk) og endre etter ønske:

en: To read the full content, please log in to this site.
nb-NO: For å lese hele innholdet, vennligst logg inn på dette nettstedet.

en: To save memory on front end access, don't register any filters related to content editing
nb-NO: For å spare minne ved tilgang til frontenden, registrer ingen filtre relatert til innholdsredigering

en: Top
nb-NO: Topp

en: Topic creation restrictions
nb-NO: Begrensninger for emneopprettelse

en: Translator
nb-NO: Oversetter

en: Treat media attached to unregistered post types as unattached, to avoid improper and confusing filtering
nb-NO: Behandle media knyttet til uregistrerte innleggstyper som ikke vedlagt, for å unngå feilaktig og forvirrende filtrering

en: Type-specific Extra Roles grant all capabilities in Pattern Role
nb-NO: Type-spesifikke ekstra roller gir alle evner i mønsterrollen

en: Type-specific and/or status-specific equivalents of the following capabilities are included in supplemental %s roles:
nb-NO: Type-spesifikke og/eller status-spesifikke ekvivalenter av følgende kapabiliteter er inkludert i supplerende %s roller:

en: Unblocked
nb-NO: Ikke blokkert

en: Universal Permissions
nb-NO: Universelle Tillatelser

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
nb-NO: Lås opp %s-integrasjonen for å forbedre løsningen din for revisjoner.

en: Unlock Permissions > Settings > Core > Admin Back End > 'Hide non-editable posts'
nb-NO: Lås opp Tillatelser > Innstillinger > Kjerne > Admin Bakende > 'Skjul ikke-redigerbare innlegg'

en: Unlock Pro Integrations
nb-NO: Lås opp Pro-integrasjoner

en: Unlock advanced user synchronization features
nb-NO: Låse opp avanserte brukersynkroniseringsfunksjoner

en: Unmodified from WordPress default behavior. To enable filtering, remove constant definition PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.
nb-NO: Uendret fra WordPress standard atferd. For å aktivere filtrering, fjern konstant definisjon PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.

en: Update Permissions
nb-NO: Oppdater rettigheter

en: Upgrade to PRO
nb-NO: Oppgrader til PRO

en: Upgrade to Permissions Pro
nb-NO: Oppgrader til Permissions Pro

en: Upgrade to Pro
nb-NO: Oppgrader til Pro

en: Upgrade to Pro and get advanced file access control with all these features and more.
nb-NO: Oppgrader til Pro og få avansert filtilgangskontroll med alle disse funksjonene og mer.

en: Upgrade to Pro and get advanced membership management with circles, time-limited memberships, and more.
nb-NO: Oppgrader til Pro og få avansert medlemskapsadministrasjon med sirkler, tidsbegrensede medlemskap og mer.

en: Upgrade to Pro and get advanced user post generation with all these features and more.
nb-NO: Oppgrader til Pro og få avansert generering av brukerinnlegg med alle disse funksjonene og mer.

en: Upgrade to Pro to automatically generate posts for users
nb-NO: Oppgrader til Pro for å generere innlegg automatisk for brukere

en: Upgrade to Pro to enable this integration
nb-NO: Oppgrader til Pro for å aktivere denne integrasjonen

en: Upgrade to Pro to limit access based on post author relationships
nb-NO: Oppgrader til Pro for å begrense tilgang basert på forholdet mellom innleggforfattere

en: Upgrade to Pro to unlock advanced file protection capabilities
nb-NO: Oppgrader til Pro for å låse opp avanserte filbeskyttelsesfunksjoner

en: Upgrade to Pro to unlock bulk page creation features
nb-NO: Oppgrader til Pro for å låse opp funksjoner for masseopprettelse av sider

en: Upgrade to Pro to unlock seamless integration.
nb-NO: Oppgrader til Pro for å låse opp sømløs integrasjon.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
nb-NO: Oppgrader til Pro-versjonen for optimal kompatibilitet og rask, profesjonell støtte.

en: Usage
nb-NO: Bruk

en: Use %s for post URL
nb-NO: Bruk %s for post-URL

en: Use Custom Teaser Message Style
nb-NO: Bruk tilpasset teaser melding stil

en: Use Default Teaser Message Style
nb-NO: Bruk standard teaser melding stil

en: Use Excerpt as teaser text
nb-NO: Bruk utdrag som teasertekst

en: Use Excerpt or pre-More as teaser text
nb-NO: Bruk utdrag eller før-Mer som teasertekst

en: Use Excerpt, pre-More or First X Characters as teaser text
nb-NO: Bruk utdrag, før-Mer eller de første X tegnene som teasertekst

en: Use any Role or Permission Group
nb-NO: Bruk hvilken som helst Rolle eller Tillatelsesgruppe

en: Use configured teaser text to replace or supplement content
nb-NO: Bruk konfigurert teaser-tekst for å erstatte eller supplere innhold

en: Use content before Read More link as teaser text
nb-NO: Bruk innholdet før Les mer-lenken som teasertekst

en: Use display name for search results instead of user_login
nb-NO: Bruk visningsnavn for søkeresultater i stedet for bruker_login

en: Use excerpt or content before More tag
nb-NO: Bruk utdrag eller innhold før Mer-taggen

en: Use excerpt or first X characters of content
nb-NO: Bruk utdrag eller de første X tegnene av innholdet

en: Use first X characters of content as teaser text
nb-NO: Bruk de første X tegnene av innholdet som teaser-tekst

en: Use modern tabbed metabox interface
nb-NO: Bruk moderne fanebasert metabox-grensesnitt

en: Use the post excerpt as teaser content
nb-NO: Bruk innleggets utdrag som teaser-innhold

en: User
nb-NO: Bruker

en: User Application:
nb-NO: Brukerapplikasjon:

en: User Groups
nb-NO: Brukergrupper

en: User ID:
nb-NO: Bruker-ID:

en: User Management
nb-NO: Brukeradministrasjon

en: User Posts
nb-NO: Brukerinnlegg

en: User Posts Synchronization
nb-NO: Brukerinnleggssynkronisering

en: User Roles %1$s
nb-NO: Brukerroller %1$s

en: User Search: Filter by WP role
nb-NO: Brukersøk: Filtrer etter WP rolle

en: User editing capabilities apply for
nb-NO: Bruker redigeringskapabiliteter gjelder for

en: User field to search by default
nb-NO: Brukerfelt som skal søkes etter som standard

en: User meta fields selectable for search (comma-separated)
nb-NO: Brukermeta-felt som kan velges for søk (komma-separert)

en: User meta fields which should be treated as boolean (comma-separated)
nb-NO: Brukermeta-felt som skal behandles som boolske (komma-separert)

en: User meta fields which should be treated as numeric (comma-separated)
nb-NO: Brukermeta-felt som skal behandles som numeriske (komma-separert)

en: Username
nb-NO: Brukernavn

en: Users
nb-NO: Brukere

en: Users can always edit their own files
nb-NO: Brukere kan alltid redigere sine egne filer

en: Users to notify when revisions are submitted
nb-NO: Brukere å varsle når revisjoner sendes inn

en: Users to notify when scheduled revisions are published
nb-NO: Brukere å varsle når planlagte revisjoner publiseres

en: Users who have custom editing permissions for an attachment can also delete it
nb-NO: Brukere som har egendefinerte redigeringstillatelser for et vedlegg kan også slette det

en: Users who have specific editing permissions for a post or attachment can also delete it
nb-NO: Brukere som har spesifikke redigeringstillatelser for et innlegg eller vedlegg kan også slette det

en: Using group membership to block access is not recommended. Consider reducing the user's role capabilities and using group membership to add access.
nb-NO: Å bruke gruppemedlemskap for å blokkere tilgang anbefales ikke. Vurder å redusere brukerens rollekapabiliteter og bruke gruppemedlemskap for å gi tilgang.

en: Version
nb-NO: Versjon

en: Version info was refreshed.
nb-NO: Versjonsinformasjonen ble oppdatert.

en: View
nb-NO: Vis

en: View Custom Groups on the Permissions screen. Also allows access to the editing screen for Custom Groups.
nb-NO: Vis egendefinerte grupper på tillatelsesskjermen. Gir også tilgang til redigeringsskjermen for egendefinerte grupper.

en: View Full Profile
nb-NO: Vis full profil

en: View Knowledge Base
nb-NO: Vis kunnskapsbase

en: View currently stored user permissions:
nb-NO: Vis nåværende lagrede brukerrettigheter:

en: Viewing
nb-NO: Visning

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members.
nb-NO: Synlighetskretser og redaksjonskretser blokkerer tilgang til innhold ikke skrevet av andre gruppemedlemmer.

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members. Any WP Role, BuddyPress Group or custom Group can be marked as a Circle for specified post types.
nb-NO: Synlighetskretser og redaksjonskretser blokkerer tilgang til innhold ikke skrevet av andre gruppemedlemmer. Enhver WP-rolle, BuddyPress-gruppe eller tilpasset gruppe kan merkes som en sirkel for spesifiserte innleggstyper.

en: Warning: Content hidden by these Permissions will be displayed if PP is deactivated. Consider setting a private Visibility on Edit Post screen instead.
nb-NO: Advarsel: Innhold skjult av disse rettighetene vil bli vist hvis PP deaktiveres. Vurder å sette en privat synlighet på Rediger innlegg-skjermen i stedet.

en: When Teaser is applied with Redirect enabled, append original url as redirect_to argument
nb-NO: Når Teaser brukes med omdirigering aktivert, legg til original URL som redirect_to argument

en: When file access is blocked, do not set the WP_Query 404 / 403 property
nb-NO: Når filtilgang er blokkert, ikke sett WP_Query 404 / 403 egenskap

en: When saving a post, if the default term is not selectable, substitute first available.
nb-NO: Når du lagrer et innlegg, hvis standardterm ikke kan velges, erstatt med første tilgjengelige.

en: When synchronizing role metagroups to currently defined WP roles, don't delete groups for previously defined WP roles.
nb-NO: Når du synkroniserer rollemetagrupper til for tiden definerte WP-roller, slett ikke grupper for tidligere definerte WP-roller.

en: Widget-level permission controls
nb-NO: Tillatelseskontroller på widget-nivå

en: With Direct Assignment, capabilities are applied without modification.
nb-NO: Med direkte tildeling brukes mulighetene uten modifikasjon.

en: Within the async-upload.php script, filter author's retrieval of the attachment they just uploaded
nb-NO: Innenfor async-upload.php-skriptet, filtrer forfatterens henting av vedlegget de nettopp lastet opp

en: WordPress Role
nb-NO: WordPress-rolle

en: WordPress Roles
nb-NO: WordPress-roller

en: WordPress Version: %s
nb-NO: WordPress Versjon: %s

en: WordPress default. Show "Page not found" screen
nb-NO: WordPress standard. Vis "Siden ble ikke funnet" skjerm

en: Work around database setup warnings (at plugin activation) on some servers
nb-NO: Omgå databasen oppsettvarsler (ved plugin-aktivering) på noen servere

en: Workflow
nb-NO: Arbeidsflyt

en: Workflow-specific access controls
nb-NO: Arbeidsflyt-spesifikke tilgangskontroller

en: Working Copy
nb-NO: Arbeidskopi

en: Working Copy of
nb-NO: Arbeidskopi av

en: You are not allowed to create new %s
nb-NO: Du har ikke lov til å opprette nye %s

en: You are not permitted to do that.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å gjøre det.

en: You are not permitted to manage menu locations
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å administrere menylokasjoner

en: You can add Permissions capabilities to a role using the %1$s plugin.
nb-NO: Du kan legge til tillatelsesfunksjoner til en rolle ved å bruke %1$s-pluginen.

en: You can adjust some Permissions behavior by %1$s adding capabilities to a WordPress role%2$s.
nb-NO: Du kan justere noen av oppførselen til Tillatelser ved %1$s å legge til funksjoner til en WordPress-rolle%2$s.

en: You can now set individual permissions for
nb-NO: Du kan nå sette individuelle tillatelser for

en: You can&#8217;t delete that group.
nb-NO: Du kan&#8217;t slette den gruppen.

en: You do not have permission to create new Navigation Menus
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å opprette nye Navigasjonsmenyer

en: You do not have permission to delete that Navigation Menu.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å slette den Navigasjonsmenyen.

en: You do not have permission to delete the menu item "%1$s"
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å slette meny-elementet "%1$s"

en: You do not have permission to edit the menu item "%1$s"
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å redigere meny-elementet "%1$s"

en: You do not have permission to move the menu item "%1$s"
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å flytte meny-elementet "%1$s"

en: You do not have permission to select that Parent
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å velge den forelderen

en: You do not have permission to update that Navigation Menu
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å oppdatere den Navigasjonsmenyen

en: You have specified this group for deletion: | You have specified these groups for deletion:
nb-NO[0]: Du har spesifisert denne gruppen for sletting:
nb-NO[1]: Du har spesifisert disse gruppene for sletting:

en: You're using PublishPress Permissions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
nb-NO: Du bruker PublishPress Permissions Free. Pro-versjonen har flere funksjoner og støtte. %sOppgrader til Pro%s

en: Your license key has expired. For updates to PublishPress Permissions Pro and priority support, %splease renew%s.
nb-NO: Din lisensnøkkel har utløpt. For oppdateringer til PublishPress Permissions Pro og prioritert støtte, %svennligst forny%s.

en: Your presspermit.com key has expired, but a <a href="%s">PublishPress renewal</a> discount may be available.
nb-NO: Din presspermit.com-nøkkel har utløpt, men en <a href="%s">PublishPress fornyelse</a> rabatt kan være tilgjengelig.

en: access denied
nb-NO: tilgang nektet

en: any user
nb-NO: alle brukere

en: bbPress Forums
nb-NO: bbPress Forum

en: characters
nb-NO: tegn

en: characters (leave empty for full excerpt)
nb-NO: tegn (la stå tomt for full utdrag)

en: close
nb-NO: lukk

[ctx: count]
en: Extra Roles
nb-NO: Ekstra roller

[ctx: count]
en: Specific Permissions
nb-NO: Spesifikke tillatelser

[ctx: count]
en: Users
nb-NO: Brukere

en: current (%d):
nb-NO: nåværende (%d):

en: edit
nb-NO: rediger

en: edit group
nb-NO: rediger gruppe

en: edit group permissions
nb-NO: rediger gruppetillatelser

en: edit user permissions
nb-NO: rediger brukertillatelser

en: eligible (%d):
nb-NO: berettiget (%d):

en: enable custom permissions for %s
nb-NO: aktiver tilpassede tillatelser for %s

en: enter post ID/slug
nb-NO: angi innlegg ID/slug

en: equal or lower role levels
nb-NO: lik eller lavere rolle nivåer

en: for item
nb-NO: for element

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Groups
nb-NO: Grupper

en: item
nb-NO: element

en: item(s)
nb-NO: element(er)

en: items
nb-NO: elementer

en: lower role levels
nb-NO: lavere rolle nivåer

en: make each selected user the author of a new page
nb-NO: gjør hver valgt bruker til forfatter av en ny side

en: n/a
nb-NO: ikke tilgjengelig

en: no Page Parent filter
nb-NO: ingen Side Forelder filter

en: no supplemental assignment
nb-NO: ingen tilleggsoppgave

en: note: Plugin settings and configuration data will be deleted, but only after the last copy of Permissions / Permissions Pro is deleted.
nb-NO: merknad: Plugin-innstillinger og konfigurasjonsdata vil bli slettet, men kun etter at den siste kopien av Permissions / Permissions Pro er slettet.

en: objects
nb-NO: objekter

en: pattern page sets parent and default content for author page
nb-NO: mønsterside setter forelder og standardinnhold for forfatterside

en: pattern post sets default content and categories for author post
nb-NO: mønsterinnlegg setter standardinnhold og kategorier for forfatterinnlegg

en: pattern post sets parent, default content and template for author page
nb-NO: mønsterinnlegg setter forelder, standardinnhold og mal for forfatterside

en: patterned on&hellip;
nb-NO: mønstret på&hellip;

en: patterned on...
nb-NO: mønstret på...

en: post content
nb-NO: innlegginnhold

en: post title
nb-NO: innleggstittel

en: select other
nb-NO: velg annen

en: select...
nb-NO: velg...

en: selected
nb-NO: valgt

en: settings
nb-NO: innstillinger

en: sub-%1$s of this %2$s
nb-NO: under-%1$s av denne %2$s

en: supported tags are [username] and [userid]
nb-NO: støttede tagger er [username] og [userid]

en: this %1$s
nb-NO: denne %1$s

en: this %1$s and its sub-%2$s
nb-NO: denne %1$s og dens under-%2$s

en: unpublished
nb-NO: upublisert

[ctx: user]
en: &lt; Unselect
nb-NO: &lt; Avvelg

[ctx: user]
en: Select &gt;
nb-NO: Velg &gt;

en: view / edit group
nb-NO: vis / rediger gruppe

en: 🔓 Unlock %s
nb-NO: 🔓 Lås opp %s
