PublishPress Permissions Free 4.8.2 - en to fi translation catalogue (1119 entries)

en:  %1$sFix Sub-%2$s Permissions%3$s
fi:  %1$sKorjaa Alku-%2$s Oikeudet%3$s

en: "Hide Private" settings only apply to custom privacy (Member, Premium, Staff, etc.)
fi: "Piilota yksityinen" asetukset koskevat vain mukautettua yksityisyyttä (Jäsen, Premium, Henkilöstö jne.)

en: %1$s Permissions %2$s*%3$s
fi: %1$s Oikeudet %2$s*%3$s

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED within %3$s, unless enabled by another Permission.
fi: %1$s pääsy %2$s:lle on ESTETTY %3$s:ssä, ellei toista oikeutta ole otettu käyttöön.

en: %1$s access for %2$s is BLOCKED, unless enabled by another Permission.
fi: %1$s pääsy %2$s:lle on ESTETTY, ellei toista Oikeutta ole aktivoitu.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED within %3$s, regardless of role capabilities.
fi: %1$s pääsy %2$s:lle on KÄYTÖSSÄ %3$s:ssä, roolikykyyksistä riippumatta.

en: %1$s access for %2$s is ENABLED, regardless of role capabilities.
fi: %1$s pääsy %2$s:lle on OPPIMENNETTU, riippumatta roolin kyvyistä.

en: %1$s queries in %2$s seconds. %3$s MB used.
fi: %1$s kyselyä %2$s sekunnissa. %3$s MB käytetty.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade %2$s to version %3$s or later.
fi: %1$s ei toimi, ennen kuin päivität %2$s:n versioon %3$s tai uudempiin.

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade PHP to version %2$s or later. Current version: %3$s
fi: %1$s ei toimi ennen kuin päivität PHP:n versioon %2$s tai uudempiin. Nykyinen versio: %3$s

en: %1$s won&#39;t work until you upgrade WordPress to version %2$s or later.
fi: %1$s ei toimi, ennen kuin päivität WordPressin versioon %2$s tai uudempiin.

en: %1$sDisable%2$s all filtering for anonymous users
fi: %1$sPoista käytöstä%2$s kaikki suodatus anonyymeille käyttäjille

en: %1$sDo not apply%2$s metagroup permissions for Administrators
fi: %1$sÄlä käytä%2$s metaryhmäoikeuksia ylläpitäjille

en: %1$sGroup Type:%2$s %3$s
fi: %1$sRyhmätyyppi:%2$s %3$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles assigned directly%2$s
fi: %1$sKäyttäjät, joilla on suoraan määritellyt ylimääräiset roolit%2$s

en: %1$sUsers who have Extra Roles or Specific Permissions directly%2$s
fi: %1$sKäyttäjät, joilla on ylimääräisiä rooleja tai erityisiä oikeuksia suoraan%2$s

en: %1$sUsers who have Specific Permissions assigned directly%2$s
fi: %1$sKäyttäjät, joilla on suoraan määritellyt erityiset käyttöoikeudet%2$s

en: %s (All Types)
fi: %s (Kaikki tyypit)

en: %s (previous install)
fi: %s (edellinen asennus)

en: %s Manager
fi: %s Hallinnoija

en: %s Permissions
fi: %s Oikeudet

en: %s Roles
fi: %s roolia

en: %s Visibility
fi: %s Näkyvyys

en: %s author page added | %s author pages added
fi[0]: %s kirjoittajan sivu lisätty
fi[1]: %s kirjoittajan sivua lisätty

en: %s group deleted | %s groups deleted
fi[0]: %s ryhmä poistettu
fi[1]: %s ryhmää poistettu

en: %s is a PRO feature
fi: %s on PRO-ominaisuus

en: %s is available in PRO
fi: %s on saatavilla PRO:ssa

en: %s more
fi: %s lisää

en: %s&nbsp;details
fi: %s&nbsp;lisätietoja

en: %s, more...
fi: %s, lisää...

en: %sEdit WordPress Role%s
fi: %sMuokkaa WordPress-roolia%s

en: %sPosts / Pages Listing:%s %s
fi: %sViestit / Sivut luettelo:%s %s

en: (Blocked)
fi: (Estetty)

en: (Default access)
fi: (Oletusarvoinen pääsy)

en: (Default access: Blocked)
fi: (Oletusoikeus: Estetty)

en: (Default access: Enabled)
fi: (Oletusoikeus: Käytössä)

en: (No setting)
fi: (Ei asetusta)

en: (Statuses Pro capability)
fi: (Statukset Pro -kapasiteetti)

en: (all post types)
fi: (kaikki viestityypit)

en: (any WP role)
fi: (mikä tahansa WP-rooli)

en: (from primary role or group membership)
fi: (pääroolista tai ryhmäjäsenyydestä)

en: (invalid role definition)
fi: (virheellinen roolimäärittely)

en: (login timed out)
fi: (kirjautuminen aikakatkaistu)

en: (no parent)
fi: (ei vanhempaa)

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: (select...)
fi: (valitse...)

en: (unpublished)
fi: (julkaisematon)

en: (user field)
fi: (käyttäjäkenttä)

en: (using default capabilities due to invalid %s definition)
fi: (käytetään oletusominaisuuksia virheellisen %s määritelmän vuoksi)

en: <strong>This plugin can be deleted.</strong>
fi: <strong>Tämä laajennus voidaan poistaa.</strong>

en: = %1$s and sub-%1$s
fi: = %1$s ja al-%1$s

en: = Blocked
fi: = Estetty

en: = Enabled
fi: = Käytössä

en: = Limitation
fi: = Rajoitus

en: = sub-%s only
fi: = vain al-%s

en: A presspermit.com key appears to be active. <a href="%s" target="_blank">Contact us</a> for assistance in migrating your account to publishpress.com.
fi: Presspermit.com-avain vaikuttaa olevan aktiivinen. <a href="%s" target="_blank">Ota meihin yhteyttä</a> saadaksesi apua tilisi siirtämisessä publishpress.comiin.

en: About
fi: Tietoja

en: About PublishPress Permissions
fi: Tietoja PublishPress-oikeuksista

en: Access Circles
fi: Pääsy ympyröihin

en: Access the Teaser settings admin screen.
fi: Pääsy Teaser-asetusten hallintanäyttöön.

en: Access to the Settings screen.
fi: Pääsy asetusten näyttöön.

en: Access to the Teaser screen.
fi: Pääsy teaser-näyttöön.

en: Accommodate front end uploading solutions that require page editing capabilities for the async upload request
fi: Sovita etupuolen latausratkaisut, jotka vaativat sivun muokkausoikeuksia asynkroniseen latauspyyntöön

en: Account
fi: Tili

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Plugin
fi: Aktiivinen laajennus

en: Active Plugin Integration
fi: Aktiivinen liitännäinenintegraatio

en: Add
fi: Lisää

en: Add Author Page&hellip;
fi: Lisää kirjoittajan sivu&hellip;

en: Add Extra Roles
fi: Lisää ylimääräisiä rooleja

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Group
fi: Lisää uusi ryhmä

en: Add New Permission Group
fi: Lisää uusi oikeusryhmä

en: Add Pages
fi: Lisää sivuja

en: Add Role
fi: Lisää rooli

en: Add Roles
fi: Lisää roolit

en: Add Selected Permissions
fi: Lisää valitut käyttöoikeudet

en: Add Specific Permissions
fi: Lisää erityiset oikeudet

en: Add User Permissions
fi: Lisää käyttäjäoikeuksia

en: Add new pages to a parent page
fi: Lisää uusia sivuja pääsivulle

en: Add selected users to Permission Group
fi: Lisää valitut käyttäjät Oikeusryhmään

en: Add taxonomy columns to Edit Posts screen
fi: Lisää taksonomiapylväitä Muokkaa viestejä -näyttöön

en: Adds compatibility or integration with ACF, bbPress, Relevanssi, CMS Tree Page View, Custom Post Type UI, Subscribe2, WPML, various other plugins. Configure any BuddyPress Group as a Permissions Group. For multisite, provides network-wide Permission Groups.
fi: Lisää yhteensopivuutta tai integraatiota ACF:n, bbPressin, Relevanssin, CMS Tree Page View'n, Custom Post Type UI:n, Subscribe2:n, WPML:n ja muiden liitännäisten kanssa. Määritä mikä tahansa BuddyPress-ryhmä käyttöoikeusryhmäksi. Multisite-tukena tarjoaa verkon laajuisia käyttöoikeusryhmiä.

en: Adjustment
fi: Säätö

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Administrators
fi: Ylläpitäjät

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Configuration
fi: Edistynyt konfigurointi

en: Advanced Custom Fields
fi: Edistyneet mukautetut kentät

en: Advanced Integration
fi: Edistynyt integraatio

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advanced search controls
fi: Kehittyneet hakusäädöt

en: After %s:
fi: Jälkeen %s:

en: After the user logs in, they will be redirected back to the original post they were viewing.
fi: Kun käyttäjä kirjautuu sisään, hänet ohjataan takaisin alkuperäiseen viestiin, jota hän oli katsomassa.

en: All
fi: Kaikki

en: All Enabled and Blocked Permissions are ignored for this role.
fi: Kaikki käytössä olevat ja estetyt oikeudet on jätetty huomiotta tälle roolille.

en: All Post Types
fi: Kaikki viestityypit

en: All Role Usage settings will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
fi: Kaikki roolien käyttöasetukset palautetaan OLETUSARVOIHIN. Oletko varma?

en: All Sides
fi: Kaikki sivut

en: All Statuses
fi: Kaikki tilat

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: All capabilities defined for this WordPress role will be applied in supplemental assignments:
fi: Kaikki tämän WordPress-roolin määrittelemät kyvykkyydet sovelletaan lisätehtävissä:

en: All post teaser settings were reset to defaults.
fi: Kaikki postiteaserin asetukset on palautettu oletusarvoihin.

en: All post teaser settings were updated.
fi: Kaikki postiteaserin asetukset on päivitetty.

en: All settings in this form (including those on undisplayed tabs) will be reset to DEFAULTS.  Are you sure?
fi: Kaikki tämän lomakkeen asetukset (mukaan lukien näkymättömien välilehtien asetukset) palautetaan OLETUSARVOIHIN. Oletko varma?

en: All settings were reset to defaults.
fi: Kaikki asetukset palautettiin oletusarvoihin.

en: All settings were updated.
fi: Kaikki asetukset päivitettiin.

en: All users (including anonymous)
fi: Kaikki käyttäjät (mukaan lukien anonyymit)

en: All users who are logged in and have a role on the site
fi: Kaikki käyttäjät, jotka ovat kirjautuneet sisään ja joilla on rooli sivustolla

en: All users with a WordPress %s role
fi: Kaikki käyttäjät, joilla on WordPress %s -rooli

en: All users with the WordPress role of %s
fi: Kaikki käyttäjät, joilla on WordPress-rooli %s

en: Allow Administrators to be added to Permission Groups, even though they are not restricted
fi: Salli järjestelmänvalvojien lisääminen Oikeusryhmiin, vaikka heitä ei ole rajoitettu

en: Allow Renaming of uneditable Items
fi: Salli muokkaamattomien kohteiden nimeäminen uudelleen

en: Allow non-Administrators to Quick Edit or Bulk Edit (possibly allowing them to bypass restrictions).
fi: Salli ei-hallitsijoiden nopea muokkaus tai massamuokkaus (mahdollisesti sallien heidän ohittaa rajoitukset).

en: Allow non-Administrators to rename menu items they cannot fully edit. Menu items will be locked into current positions.
fi: Salli ei-administraattoreiden nimetä uudelleen valikkokohteita, joita he eivät voi täysin muokata. Valikkokohteet lukitaan nykyisiin paikkoihinsa.

en: Allow the {All} and {Anonymous} metagroups to be granted specific reading permissions for private content
fi: Salli {All} ja {Anonymous} metaryhmille myöntää erityiset lukuoikeudet yksityiselle sisällölle

en: Allow users to edit files they have uploaded, regardless of other restrictions.
fi: Salli käyttäjien muokata lataamiaan tiedostoja huolimatta muista rajoituksista.

en: Allow users to edit files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
fi: Salli käyttäjien muokata muiden käyttäjien lataamia tiedostoja, jos ne on liitetty viestiin, jota käyttäjä saa muokata.

en: Allow users to edit their new posts
fi: Salli käyttäjien muokata uusia viestejään

en: Allow users to manage selected terms.
fi: Salli käyttäjien hallita valittuja termejä.

en: Allows Permission Group membership to be date-limited (delayed and/or scheduled for expiration). Simple date picker UI alongside group membership selection.
fi: Mahdollistaa käyttöoikeusryhmän jäsenyyden päivämäärärajoitukset (viivästetty ja/tai aikataulutettu vanhentumiselle). Yksinkertainen päivämäärävalitsin käyttöliittymä ryhmän jäsenyyden valinnan rinnalla.

en: Allows creation of a new post (of any type) for each selected user, using an existing post as the pattern.
fi: Sallii uuden viestin (minkä tahansa tyyppisen) luomisen jokaiselle valitulle käyttäjälle käyttäen olemassa olevaa viestiä mallina.

en: Always auto-assign a category if none are selected and user lacks permission for default category
fi: Aina automaattisesti määritä kategoria, jos mitään ei ole valittu ja käyttäjältä puuttuu oikeus oletuskategoriaan

en: Always auto-assign a post tag if none are selected
fi: Aina automaattisesti määritä postitunniste, jos mitään ei ole valittu

en: Always auto-assign a term of this taxonomy if none are selected
fi: Aina automaattisesti määritä tämän taksonomian termi, jos mitään ei ole valittu

en: Anonymous users (not logged in)
fi: Anonyymit käyttäjät (ei sisäänkirjautuneita)

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies only within %3$s, along with other specified %4$s.
fi: Mikä tahansa roolipohjainen %1$s pääsy %2$s:lle on RAJOITETTU. Se koskee vain %3$s:ää yhdessä muiden määritettyjen %4$s:n kanssa.

en: Any role-based %1$s access for %2$s is LIMITED. It applies to only %3$s, along with other specified %4$s.
fi: Mikä tahansa roolipohjainen %1$s pääsy %2$s:lle on RAJOITETTU. Se koskee vain %3$s:ää yhdessä muiden määritettyjen %4$s:n kanssa.

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply Teaser to Private Posts
fi: Käytä esittelyä yksityisissä viesteissä

en: Apply permission controls to WooCommerce products and product categories.
fi: Käytä oikeusvalvontaa WooCommerce-tuotteille ja tuotekategorioille.

en: Apply permission controls to events and event-related content.
fi: Käytä käyttöoikeuden hallintaa tapahtumiin ja tapahtumapohjaiseen sisältöön.

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Arbitrary Capabilities
fi: Satunnaiset Kyvyt

en: Are you sure you want to remove the selected user(s) from exceptions?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa valitun käyttäjän(t) poikkeuksista?

en: Assign (All Types)
fi: Määritä (Kaikki tyypit)

en: Assign Extra Roles or Permissions on the Edit Permissions screen.
fi: Määritä ylimääräisiä rooleja tai oikeuksia Muokkaa oikeuksia -näytössä.

en: Assign Publish Permissions separate from Edit Permissions
fi: Määritä julkaisuoikeudet erikseen muokkausoikeuksista

en: Assign Term
fi: Määritä termi

en: Assign Terms
fi: Määritä ehdot

en: Assign for selected %s only
fi: Määritä vain valituille %s

en: Assign for selected and sub-%s
fi: Määritä valituille ja al-%s

en: Assign for selected and sub-terms
fi: Määritä valituille ja alatermeille

en: Assign for selected term only
fi: Määritä vain valitulle termille

en: Assign for sub-%s only
fi: Määritä vain al-%s

en: Assign for sub-terms only
fi: Määritä vain alatermeille

en: Assign post and term permissions to BuddyPress groups for enhanced content control.
fi: Määritä postaus- ja termi-oikeudet BuddyPress-ryhmille sisällön hallinnan parantamiseksi.

en: Assign post permissions to BuddyPress groups
fi: Määritä viestin käyttöoikeudet BuddyPress-ryhmille

en: Assign term permissions to BuddyPress groups
fi: Määritä termien käyttöoikeudet BuddyPress-ryhmille

en: Assign to %s
fi: Määritä %s:lle

en: Assigned for %s and sub-%s.
fi: Määrätty %s:lle ja al-%s:lle.

en: Assigned for sub-%s only.
fi: Määrätty vain al-%s:lle.

en: Assignment
fi: Tehtävä

en: Attached Files Private setting available
fi: Liitetyt tiedostot Yksityinen asetus saatavilla

en: Attached media do not have any comments, so don't append clauses to comment queries for them
fi: Liitetyt mediat eivät sisällä kommentteja, joten älä liitä lauseita kommenttikyselyihin niille

en: Authenticated site users, except for Administrators
fi: Tunnistetut sivuston käyttäjät, lukuun ottamatta ylläpitäjiä

en: Author Search / Select
fi: Kirjoittajan haku / Valitse

en: Authors
fi: Kirjoittajat

en: Auto-assign available term if default term is unavailable
fi: Automaattisesti määritä saatavilla oleva termi, jos oletustermi ei ole saatavilla

en: Auto-create a page for each user of specified roles. Compatible with several Team / Staff plugins.
fi: Luo automaattisesti sivu jokaiselle määritellyille rooleille. Yhteensopiva useiden tiimi-/henkilöstöliitännäisten kanssa.

en: Automatic .htaccess file management
fi: Automaattinen .htaccess-tiedoston hallinta

en: Automatically detect and avoid duplicate posts
fi: Tunnista automaattisesti ja vältä kaksoisviestejä

en: Automatically generate a personal page for each user. This feature is available in PublishPress Permissions Pro.
fi: Luo automaattisesti henkilökohtainen sivu jokaiselle käyttäjälle. Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Permissions Pro:ssa.

en: Automatically generate posts for users
fi: Generoi automaattisesti viestejä käyttäjille

en: Automatically redirect users to a login page or custom page when they try to access restricted content.
fi: Ohjaa käyttäjät automaattisesti kirjautumissivulle tai mukautetulle sivulle, kun he yrittävät käyttää rajoitettua sisältöä.

en: Available Constant
fi: Saatavilla oleva vakio

en: Back to Role Usage List
fi: Takaisin Rooli Käyttö Lista

en: Back to permissions list
fi: Takaisin käyttöoikeusluetteloon

en: Background Color:
fi: Taustaväri:

en: Beaver editor integration
fi: Beaver-editorin integraatio

en: Before %s:
fi: Ennen %s:

en: Block
fi: Estä

en: Block URL access
fi: Estä URL-pääsy

en: Blocked
fi: Estetty

en: Blocked:
fi: Estetty:

en: Border Color:
fi: Reunaväri:

en: Border Position:
fi: Reunan sijainti:

en: Border Radius (px):
fi: Reunakulma (px):

en: Border Width (px):
fi: Reunan leveys (px):

en: Both
fi: Molemmat

en: Bottom
fi: Pohja

en: Builder
fi: Rakentaja

en: Builder interface compatibility
fi: Rakentajan käyttöliittymän yhteensopivuus

en: Bulk Actions
fi: Massa Toimenpiteet

en: Bulk Add / Remove Groups on Users Screen
fi: Lisää massoittain / Poista ryhmiä Käyttäjät-näytöltä

en: Bulk Add Author Pages on Users screen
fi: Lisää massoittain kirjoittajasivut Käyttäjät-näyttöön

en: Bulk Create Author Posts
fi: Luodaan joukkona kirjoittajan viestejä

en: Bulk Page Creation
fi: Sivujen joukkoluonti

en: CMS Tree View
fi: CMS-puulista

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Can bypass restrictive "Set as Parent" Permissions (for all hierarchical post types).
fi: Voi ohittaa rajoittavat "Aseta vanhemmaksi" käyttöoikeudet (kaikille hierarkkisille viestityypeille).

en: Change Request Notifications
fi: Muutospyyntöilmoitukset

en: Chars
fi: Merkkiä

en: Choose how many posts to create per user
fi: Valitse, kuinka monta viestiä luodaan per käyttäjä

en: Choose whether to use the default message style or customize the appearance of teaser messages.
fi: Valitse käytetäänkö oletusviestin tyyliä vai mukautetaanko esittelyviestien ulkoasua.

en: Choose which post type you want to configure teaser settings for.
fi: Valitse, mille viestityypille haluat konfiguroida teaser-asetuksia.

en: Circle member's capabilities apply only for other member's posts
fi: Piirin jäsenen kyvyt koskevat vain muiden jäsenten kirjoituksia

en: Circle members will be blocked from accessing Revisions authored by non-members.
fi: Piirin jäseniltä estetään pääsy ei-jäsenten laatimiin versioihin.

en: Circle membership does not limit page association (page parent setting) ability
fi: Piirijäsenyys ei rajoita sivun yhdistämisen (sivun vanhemman asetuksen) kykyä

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Click to list/edit universal permissions
fi: Napsauta luetellaksesi/muokattaksesi yleisiä oikeuksia

en: Click to show only users who have Specific Permissions assigned directly
fi: Napsauta näyttääksesi vain käyttäjät, joilla on erityiset oikeudet suoraan määritetty

en: Click to show only users who have extra roles
fi: Napsauta näyttääksesi vain käyttäjät, joilla on ylimääräisiä rooleja

en: Click to show only users who have no group
fi: Napsauta näyttääksesi vain käyttäjät, joilla ei ole ryhmää

en: Comma-separated list of mime types to exclude from File Access filtering
fi: Pilkulla erotettu lista MIME-tyypeistä, jotka suljetaan pois tiedostojen käyttöoikeuden suodatuksesta

en: Comma-separated list of mime types to include in File Access filtering (bypassing others)
fi: Pilkuilla eroteltu lista mime-tyypeistä, jotka sisällytetään Tiedoston pääsyn suodatukseen (ohittaen muut)

en: Comma-separated list of post types to limit the effect of PP_UNFILTERED_FRONT and apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )
fi: Pilkuilla eroteltu luettelo viestityypeistä, joilla rajoitetaan PP_UNFILTERED_FRONTin vaikutusta ja apply_filters( 'presspermit_skip_cap_filtering' )

en: Commerce
fi: Kauppa

en: Community
fi: Yhteisö

en: Compare Features
fi: Vertaile ominaisuuksia

en: Compatibility Mode: Apply extra redirect
fi: Yhteensopivuustila: Käytä lisäohjausta

en: Compatibility Pack
fi: Yhteensopivuuspaketti

en: Compatibility Packs
fi: Yhteensopivuuspaketit

en: Compatibility with Edit Permissions in Beaver Builder.
fi: Yhteensopivuus muokkauslupien kanssa Beaver Builderissa.

en: Compatibility with Edit Permissions in CMS Tree View.
fi: Yhteensopivuus käyttöoikeuksien muokkaamisen kanssa CMS-puulistassa.

en: Compatibility with Edit Permissions in Elementor.
fi: Yhteensopivuus käyttöoikeuksien muokkaamisen kanssa Elementorissa.

en: Compatibility with Edit Permissions in Nested Pages.
fi: Yhteensopivuus käyttöoikeuksien muokkaamisen kanssa sisäkkäisissä sivuissa.

en: Compatibility with PublishPress Statuses plugin.
fi: Yhteensopivuus PublishPress-tilat -lisäosan kanssa.

en: Compatibility with SearchWP term filtering for advanced search capabilities.
fi: Yhteensopivuus SearchWP-termisuodatuksen kanssa kehittyneitä hakutoimintoja varten.

en: Compatibility with YooTheme builder and term permissions.
fi: Yhteensopivuus YooTheme-rakentajan ja terminoikeuksien kanssa.

en: Configure custom teaser text for this post type.
fi: Määritä mukautettu esittelyteksti tälle viestityypille.

en: Configured Teaser Text
fi: Määritetty teaser-teksti

en: Constants
fi: Vakiot

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: Contact the PublishPress team
fi: Ota yhteyttä PublishPress-tiimiin

en: Content requires additional permissions.
fi: Sisältö vaatii lisäoikeuksia.

en: Contributors
fi: Avustajat

en: Control access to Field Groups
fi: Hallinnoi pääsyä kenttäryhmiin

en: Control access to custom post statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
fi: Hallitse pääsyä mukautettuihin julkaisustatuksiin. Tämä työnkulkuominaisuus on saatavilla PublishPress Permissions Pro:ssa.

en: Control access to post visibility statuses. This workflow feature is available in PublishPress Permissions Pro.
fi: Hallitse pääsyä julkaisujen näkyvyystatuksiin. Tämä työnkulkuominaisuus on saatavilla PublishPress Permissions Pro:ssa.

en: Control assignment of selected terms to %s.
fi: Valitseminen valittujen ehtojen kohdistaminen %s:ään.

en: Control deletion of selected %s.
fi: Hallinnoi valittujen %s poistamista.

en: Control deletion of this %s.
fi: Säätele tämän %s:n poistamista.

en: Control direct access to Media files
fi: Hallitse suoraa pääsyä median tiedostoihin

en: Control editing of selected %s.
fi: Hallinnoi valittujen %s muokkausta.

en: Control editing of this %s.
fi: Säätele tämän %s:n muokkausta.

en: Control front-end access to Field Groups with advanced permission management.
fi: Hallitse etuosa-pääsyä kenttäryhmille kehittyneen käyttöoikeushallinnan avulla.

en: Control frontend viewing of selected %s.
fi: Hallinnoi valittujen %s etupään näkymistä.

en: Control frontend viewing of this %s.
fi: Säätele tämän %s:n esikatselua etupäässä.

en: Control if this %s can be selected as a Parent Page.
fi: Ohjaa, voidaanko tämä %s valita Yläsivuksi.

en: Control management of selected groups.
fi: Ohjaa valittujen ryhmien hallintaa.

en: Control publishing of selected %s.
fi: Hallinnoi valittujen %s julkaisemista.

en: Control publishing of this %s.
fi: Säätele tämän %s:n julkaisemista.

en: Control term management for selected %s.
fi: Hallinnoi valittujen %s termien hallintaa.

en: Control term management for this %s.
fi: Säätele termin hallintaa tälle %s:lle.

en: Control which terms can be set as a Parent of other terms.
fi: Säädä, mitkä termit voidaan asettaa muiden termien vanhemmaksi.

en: Control who add this %s to %s.
fi: Säätele, kuka voi lisätä tämän %s:n %s:ään.

en: Control who add this %s to all post types.
fi: Säätele, kuka voi lisätä tämän %s:n kaikkiin viestityyppeihin.

en: Control who can assign terms to this %s.
fi: Säätele, kuka voi määrittää termejä tälle %s:lle.

en: Control who can create a revision of %s with this %s.
fi: Säätele, kuka voi luoda revision %s:stä tämän %s:n kanssa.

en: Control who can create a revision of all post types in this %s.
fi: Hallinnoi, kuka voi luoda revision kaikista viestityypeistä tässä %s.

en: Control who can create a revision of this %s.
fi: Säätele, kuka voi luoda tämän %s version.

en: Control who can edit %s with this %s.
fi: Säätele, kuka voi muokata %s:ää tämän %s:n kanssa.

en: Control who can edit all post types in this %s.
fi: Hallinnoi, kuka voi muokata kaikkia viestityyppejä tässä %s.

en: Control who can select this %s as a parent %s.
fi: Sääntele, kuka voi valita tämän %s vanhempana %s.

en: Control who can select this page as parent %s.
fi: Ohjaa, kuka voi valita tämän sivun vanhemmaksi %s.

en: Control who can submit a revision of %s with this %s.
fi: Säätele, kuka voi lähettää revision %s:stä tämän %s:n kanssa.

en: Control who can submit a revision of all post types in this %s.
fi: Hallinnoi, kuka voi lähettää revision kaikista viestityypeistä tässä %s.

en: Control who can submit a revision of this %s.
fi: Säätele, kuka voi lähettää tämän %s version.

en: Control who can view %s with this %s.
fi: Säätele, kuka voi katsella %s:ää tämän %s:n kanssa.

en: Control who can view all post types in this %s.
fi: Hallinnoi, kuka voi tarkastella kaikkia viestityyppejä tässä %s.

en: Convert to "Blocked"
fi: Muunna "Estetty"

en: Convert to "Enabled"
fi: Muunna "Käytössä"

en: Convert to "Limit to"
fi: Muunna "Rajoita"

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy Roles and Permissions
fi: Kopioi roolit ja oikeudet

en: Copy Roles and Permissions from:
fi: Kopioi roolit ja oikeudet osoitteesta:

en: Coverage
fi: Kattavuus

en: Create Custom Groups.
fi: Luo mukautettuja ryhmiä.

en: Create Group
fi: Luo ryhmä

en: Create New %s
fi: Luo uusi %s

en: Create New Permission Group
fi: Luo uusi Oikeusryhmä

en: Create Posts for Your Users
fi: Luo viestejä käyttäjillesi

en: Create Revision
fi: Luo muutos

en: Create Revision of
fi: Luo muutos

en: Create new Permission Groups and set the name and description.
fi: Luo uusia oikeusryhmiä ja määritä nimi ja kuvaus.

en: Create or synchronize posts to match users. Designed for Team / Staff plugins, but with broad usage potential.
fi: Luo tai synkronoi postauksia vastaamaan käyttäjiä. Suunniteltu tiimi-/henkilöstöliitännäisille, mutta laajalle käyttöpotentiaalille.

en: Create time-limited permission group memberships with automatic expiration.
fi: Luo aikarajoitettuja käyttöoikeusryhmäjäsenyyksiä, joilla on automaattinen vanhentuminen.

en: Current Selections:
fi: Nykyiset valinnat:

en: Current Settings:
fi: Nykyiset asetukset:

en: Custom Group
fi: Mukautettu ryhmä

en: Custom Groups
fi: Mukautetut ryhmät

en: Custom status permissions
fi: Mukautetut tilaoikeudet

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customize
fi: Mukauta

en: Customize Permission Groups caption on user profile
fi: Mukauta käyttöoikeusryhmien kuvateksti käyttäjäprofiilissa

en: Customize Permissions screen title for Groups
fi: Mukauta käyttöoikeusnäytön otsikko ryhmille

en: Customize the appearance of teaser message displayed to blocked users.
fi: Mukauta esittelyviestin ulkoasua, joka näytetään estetyille käyttäjille.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "Excerpt" teaser type.
fi: Mukauta kirjautumisilmoitusviesti, joka näytetään kirjautumattomille käyttäjille "Ote" esittelytyypin yhteydessä.

en: Customize the login notice message shown to non-logged-in users when using the "First X Characters" teaser type.
fi: Mukauta kirjautumisilmoitusviesti, joka näytetään kirjautumattomille käyttäjille "Ensimmäiset X merkkiä" esittelytyypin yhteydessä.

en: Customize the message shown to users who are blocked from viewing the full content when using the "Read More" teaser type.
fi: Mukauta viesti, joka näytetään käyttäjille, joilta on estetty koko sisällön käyttö "Lue lisää" esittelytyypin yhteydessä.

en: Database Maintenance
fi: Tietokannan ylläpito

en: Decide which status to use for new posts
fi: Päätä, mikä tila käytetään uusille viesteille

en: Default
fi: Oletus

en: Default All
fi: Oletus Kaikki

en: Defined Constant
fi: Määritelty vakio

en: Delay membership start date
fi: Viivytä jäsenyyden aloituspäivämäärää

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Custom Groups.
fi: Poista mukautetut ryhmät.

en: Delete Permission Groups.
fi: Poista oikeusryhmiä.

en: Delete settings on plugin deletion
fi: Poista asetukset liitännäisen poistamisen yhteydessä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Detailed Feature Grid
fi: Yksityiskohtainen ominaisuusruudukko

en: Detailed documentation is also available on the plugin website.
fi: Yksityiskohtainen dokumentaatio on myös saatavilla liitteen verkkosivustolla.

en: Detect Dynamically Mapped WP Roles
fi: Tunnista dynaamisesti kartoitetut WP-roolit

en: Detect user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database. May be useful for sites that sync with Active Directory or other external user registration systems.
fi: Havaitse käyttäjäroolit, jotka lisätään dynaamisesti mutta eivät tallenneta WP-tietokantaan. Saattaa olla hyödyllistä sivustoille, jotka synkronoivat Active Directoryn tai muiden ulkoisten käyttäjähallintajärjestelmien kanssa.

en: Determines the default setting of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default terms
fi: Määrittää oletusasetuksen Oikeudet > Asetukset > Muokkaaminen > Oletustermien automaattinen määrittäminen

en: Determines the default value of Permissions > Settings > Editing > Auto-assign default term
fi: Määrittää oletusarvon Oikeudet > Asetukset > Muokkaaminen > Oletustermin automaattinen määrittäminen

en: Development use only (on front end, do not replace 'post_status = 'publish'' clause with filtered equivalent)
fi: Vain kehityskäyttö (etupinnalla, älä korvaa 'post_status = 'publish'' -ehtoa suodatetulla vastaavalla)

en: Development use only (suppresses post_status = 'publish' clause for unfiltered post types with anonymous user)
fi: Vain kehityskäyttö (estää post_status = 'publish' -ehdon suodattamattomille postityypeille, joilla on anonyymi käyttäjä)

en: Direct Assignment
fi: Suora Määritys

en: Direct-Assigned
fi: Suoraan määritetty

en: Direct-assigned
fi: Suoraan määritetty

en: Directly control specific files
fi: Hallitse suoraan tiettyjä tiedostoja

en: Disable Permissions filtering for users who are not logged in.
fi: Poista Oikeuksien suodatus kirjautumattomilta käyttäjiltä.

en: Disable auto-determination of how many levels of page tree to make visble by default. Instead, use specified value.
fi: Poista automaattinen määrittäminen siitä, kuinka monta tason sivupuutta tehdään näkyväksi oletusarvoisesti. Käytä sen sijaan määritettyä arvoa.

en: Disable front end filtering for all users (subject to limitation by PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES)
fi: Poista etupään suodatus käytöstä kaikille käyttäjille (rajoitettu PP_UNFILTERED_FRONT_TYPES:n mukaan)

en: Disable front end filtering if logged user is a content administrator (normally filter to force inclusion of readable private posts in get_pages() listing, post counts, etc.
fi: Poista etupään suodatus käytöstä, jos kirjautunut käyttäjä on sisällön ylläpitäjä (normaalisti suodatin pakottaa luettavien yksityisten viestien sisällyttämisen get_pages() -luetteloon, viestimääriin jne.

en: Disabled Type
fi: Poistettu tyyppi

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Display Administrative Hints
fi: Näytä hallinnolliset vihjeet

en: Display Module Hints
fi: Näytä moduulivihjeet

en: Display a custom column on Edit Posts screen for all related taxonomies which are enabled for Permissions filtering.
fi: Näytä mukautettu sarake Muokkaa viestejä -näytössä kaikille liittyville taksonomioille, jotka on otettu käyttöön Oikeuksien suodattamista varten.

en: Display a custom hint on Permissions > User Groups
fi: Näytä mukautettu vihje Oikeudet > Käyttäjäryhmät

en: Display a role dropdown alongside the user search input box to narrow results.
fi: Näytä roolivalikko käyttäjän hakukentän vieressä tulosten rajaamiseksi.

en: Display all advanced settings
fi: Näytä kaikki edistyneet asetukset

en: Display all permission operations in a single metabox with tabs (modern UI). When disabled, each operation has a separate metabox (legacy UI).
fi: Näytä kaikki käyttöoikeusoperaatiot yhdessä metalaatikossa, jossa on välilehtiä (moderni UI). Kun poistettu käytöstä, jokaisella operaatiolla on erillinen metalaatikko (perinteinen UI).

en: Display descriptive captions for features available in missing or deactivated modules.
fi: Näytä kuvaavia kuvatekstejä ominaisuuksista, jotka ovat saatavilla puuttuvissa tai deaktivoiduissa moduuleissa.

en: Display descriptive captions on Permissions screens.
fi: Näytä kuvailevia kuvatekstejä Oikeudet-näytöissä.

en: Display for readable non-private posts:
fi: Näytä luettavissa oleville ei-yksityisille viesteille:

en: Display for readable private posts:
fi: Näytä luettavissa oleville yksityisille viesteille:

en: Display links if user doesn't have access
fi: Näytä linkit, jos käyttäjällä ei ole pääsyä

en: Display mode for readable non-private posts
fi: Näyttötila luettaville ei-yksityisille viesteille

en: Display mode for readable private posts
fi: Näyttötila luettaville yksityisille viesteille

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
fi: Näytetyt käyttöoikeudet ovat ne, jotka on määritetty "%1$s" tyyppille. Voit myös %2$smäärittää yleiset %3$s käyttöoikeudet, jotka koskevat kaikkia liittyviä viestityyppejä%4$s.

en: Displayed permissions are those assigned for the "%1$s" type.%2$sYou can also %3$sdefine universal %4$s permissions which apply to all related post types%5$s.
fi: Näytetyt käyttöoikeudet ovat ne, jotka on määritetty "%1$s" tyyppille.%2$sVoit myös %3$smäärittää yleiset %4$s käyttöoikeudet, jotka koskevat kaikkia liittyviä viestityyppejä%5$s.

en: Do not alter the Media Library listing provided by WordPress.
fi: Älä muokkaa WordPressin tarjoamaa Mediakirjaston luetteloa.

en: Do not auto-assign a category (except standard default category if user has permission)
fi: Älä automaattisesti määritä kategoriaa (paitsi standardia oletuskategoriaa, jos käyttäjällä on oikeus)

en: Do not auto-assign a post tag
fi: Älä automaattisesti määritä postitunnistetta

en: Do not auto-assign a term if the user has permission for more than one term in the taxonomy
fi: Älä automaattisesti määritä termiä, jos käyttäjällä on oikeus useampaan kuin yhteen termiin taksonomiassa

en: Do not auto-assign a term of this taxonomy
fi: Älä automaattisesti määritä tämän taksonomian termiä

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Don't add a Permissions menu. Instead, add menu items to the Users and Settings menus.
fi: Älä lisää Oikeudet-valikkoa. Sen sijaan lisää valikkokohteita Käyttäjät- ja Asetukset-valikoihin.

en: Don't allow non-Administrators to see others' unattached uploads, regardless of Permissions settings.  Their own unattached uploads are still accessible unless option 'own_attachments_always_editable' is set false
fi: Älä salli ei-hallitsijoiden nähdä muiden kiinnittämättömiä latauksia, riippumatta käyttöoikeusasetuksista. Heidän omat kiinnittämättömät latauksensa ovat edelleen saatavilla, ellei vaihtoehtoa 'own_attachments_always_editable' ole asetettu epätodeksi

en: Don't apply CSS to hide empty Nav Menus
fi: Älä käytä CSS:ää piilottamaan tyhjät navigaatiovalikot

en: Don't apply content teaser to get_pages() results (leave unreadable posts hidden)
fi: Älä sovella sisältöteaseria get_pages() tuloksiin (jätä luettavissa olevat viestit piiloon)

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'media' type
fi: Älä myönnä tai sovella erityisiä lupia 'media' -tyypille

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'page' type
fi: Älä myönnä tai sovella erityisiä lupia 'page' -tyypille

en: Don't assign or apply specific permissions for the 'post' type
fi: Älä myönnä tai sovella erityisiä lupia 'post' -tyypille

en: Don't assign or apply specific permissions for the specified custom post type
fi: Älä myönnä tai sovella erityisiä oikeuksia määritellylle mukautetulle viestityypille

en: Don't credit implicit 'manage_nav_menus' capability to users who have 'edit_theme_options' or 'switch_themes' capability
fi: Älä myönnä epäsuoraa 'manage_nav_menus' -oikeutta käyttäjille, joilla on 'edit_theme_options' tai 'switch_themes' -oikeus

en: Don't define an 'Approved' status, even if Status Control feature is active
fi: Älä määritä 'Hyväksytty' tilaa, vaikka Tilan hallinta -ominaisuus olisi aktiivinen

en: Don't filter comment display or moderation within wp-admin
fi: Älä suodata kommenttien näyttöä tai moderointia wp-adminissa

en: Don't filter term post counts in get_terms() call
fi: Älä suodata termien viestilukuja get_terms() -kutsussa

en: Don't include readable private pages in the Pages widget or other wp_list_pages() / get_pages() results
fi: Älä sisällytä luettavia yksityisiä sivuja Pages-widgetiin tai muihin wp_list_pages() / get_pages() -tuloksiin

en: Don't require any additional capabilities for management of Nav Menu settings (normally require 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' or 'publish_pages')
fi: Älä vaadi mitään lisäoikeuksia Nav Menu -asetusten hallintaan (normaalisti vaaditaan 'manage_menu_settings', 'edit_others_pages' tai 'publish_pages')

en: Don't tweak the admin menu indexes to position Permissions menu under Users
fi: Älä säädä ylläpito-valikon indeksejä sijoittaaksesi Käyttöoikeudet-valikon käyttäjien alle

en: Duplicate %1$s module activated (%2$s in folder %3$s).
fi: Kopio %1$s moduuli aktivoitu (%2$s kansiossa %3$s).

en: E-Commerce
fi: Verkkokauppa

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit Files
fi: Muokkaa tiedostoja

en: Edit Permissions
fi: Muokkaa käyttöoikeuksia

en: Edit Permissions (%s)
fi: Muokkaa käyttöoikeuksia (%s)

en: Edit Role Usage
fi: Muokkaa roolin käyttöä

en: Edit Tag for All Post Types
fi: Muokkaa tagia kaikille viestityypeille

en: Edit Tag for Posts
fi: Muokkaa tagia viesteille

en: Edit User
fi: Muokkaa käyttäjää

en: Edit User Permissions
fi: Muokkaa käyttäjäoikeuksia

en: Edit other users' files if attached to an editable post
fi: Muokkaa muiden käyttäjien tiedostoja, jos ne on liitetty muokattavaan viestiin

en: Edit own file uploads, even if they become attached to an uneditable post.
fi: Muokkaa omia tiedostojen latauksia, vaikka ne liitettäisiin muokkaamattomaan julkaisuun.

en: Edit role capabilities directly
fi: Muokkaa roolin kykyjä suoraan

en: Edit the name and description of existing Permission Groups.
fi: Muokkaa olemassa olevien oikeusryhmien nimeä ja kuvausta.

en: Edit this user's group membership
fi: Muokkaa tämän käyttäjän ryhmän jäsenyyksiä

en: Editing
fi: Muokkaaminen

en: Editing Permissions
fi: Muokkausoikeudet

en: Editing can't be granted to non-users.
fi: Muokkausoikeuksia ei voida myöntää ei-käyttäjille.

en: Editor Options
fi: Muokkausvaihtoehdot

en: Editors
fi: Toimittajat

en: Elementor editor integration
fi: Elementor-editorin integrointi

en: Eliminate extra filtering queries on Nav Menu update, even for non-Administrators
fi: Poista ylimääräiset suodatuskyselyt Nav Menu -päivityksessä, jopa ei-hallinnoijille

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable Circles
fi: Ota käyttöön piirit

en: Enable metabox on %s editing screen
fi: Ota metalaatikko käyttöön %s muokkausnäytöllä

en: Enable on Permissions screen
fi: Ota käyttöön oikeusnäytöllä

en: Enable post contributors or authors with pp_set_edit_permissions capability to set editing Permissions on posts authored by others
fi: Ota käyttöön postin osallistujat tai kirjoittajat, joilla on pp_set_edit_permissions -oikeus, asetamaan muokkausoikeudet muiden kirjoittamille posteille

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Enabled:
fi: Otetaan käyttöön:

en: Enforce distinct edit, delete capability requirements for Media
fi: Pakota erilliset muokkaus- ja poisto-oikeusvaatimukset medialle

en: Event post permissions
fi: Tapahtumaviestin käyttöoikeudet

en: Event taxonomy controls
fi: Tapahtumaverbihallinta

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Everyone
fi: Kaikki

en: Excerpt Only
fi: Vain ote

en: Exclude restricted posts from XML sitemaps to maintain proper SEO indexing.
fi: Poista rajoitetut kirjoitukset XML-sivustokartoista ylläpitääksesi oikean SEO-indeksoinnin.

en: Expand access to allow specified items regardless of role capabilities or restrictions.
fi: Laajenna pääsyä mahdollistamalla määritellyt kohteet roolista riippumatta.

en: Extra Roles
fi: Ylimääräiset roolit

en: Extra Roles %1$s(for this user)%2$s
fi: Ylimääräiset roolit %1$s(tälle käyttäjälle)%2$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
fi: Lisäroolit %1$s(pääroolista tai %2$sgroup membership%3$s)%4$s

en: Extra Roles %1$s(from primary role or group membership)%2$s
fi: Lisäroolit %1$s(pääroolista tai ryhmän jäsenyydestä)%2$s

en: Extra Roles assignment available for {All} and {Anonymous} metagroups
fi: Lisäroolien määrittäminen saatavilla {All} ja {Anonymous} metaryhmille

en: Extra Roles cause "_posts" capabilities in the Pattern Role (Author, Editor, etc.) to be assigned for the selected post type. Enable this setting to also include all other capabilities in the Pattern Role.
fi: Lisäroolit aiheuttavat "_posts" -oikeuksien myöntämisen valitulle viestityypille Pattern Role (Kirjoittaja, Toimittaja jne.) -roolissa. Ota tämä asetus käyttöön, jotta kaikki muut oikeudet sisältyvät myös Pattern Roleen.

en: Extra Roles on User Profile
fi: Lisäroolit käyttäjäprofiilissa

en: Feature Moved
fi: Ominaisuus siirretty

en: Featured Image:
fi: Esittelykuva:

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feed Replacement Text (use %permalink% for post URL)
fi: Syötteen korvausteksti (käytä %permalink% viestin URL-osoitteena)

en: Feed Replacement Text:
fi: Syötteen korvausteksti:

en: Fewest Users
fi: Vähiten käyttäjiä

en: Fields
fi: Kentät

en: File Access
fi: Tiedostojen käyttö

en: File Access key with on-demand regeneration
fi: Tiedostojen pääsyoikeusavaimen kysynnä uudelleenluonti

en: Filter Menu Items
fi: Suodata valikkokohteita

en: Filter priority for 'get_pages' filter (default: 1)
fi: Suodatusprioriteetti 'get_pages' -suodattimelle (oletus: 1)

en: Filter search results based on View Permissions for secure content discovery.
fi: Suodata hakutuloksia Näytä käyttöoikeuksien perusteella turvallista sisällön löytämistä varten.

en: Filters direct file access, based on user's access to post(s) which the file is attached to. No additional configuration required. Creates/modifies .htaccess file in uploads folder (and in main folder for multisite).
fi: Suodattaa suoran tiedostopääsyn käyttäjän pääsyn perusteella postauksiin, joihin tiedosto on liitetty. Ei vaadita lisäkonfigurointia. Luo/muokkaa .htaccess-tiedostoa latauskansiossa (ja pääkansiossa multisite-tukena).

en: Find Users by %s
fi: Etsi käyttäjiä %s mukaan

en: First Name
fi: Etunimi

en: Font Size (px):
fi: Fonttikoko (px):

en: For Statuses
fi: Tilojen osalta

en: For Teaser compatibility, prevent the pp_permissions argument from being appended to redirects
fi: Teaser-yhteensopivuutta varten estä pp_permissions-argumentin lisääminen ohjauksiin

en: For Teaser compatibility, specify a redirect argument to use instead of redirect_to
fi: Teaser-yhteensopivuutta varten määritä ohjausargumentti, jota käytetään redirect_to:n sijaan

en: For Teaser compatibility, specify an additional redirect argument other than redirect_to
fi: Teaser-yhteensopivuutta varten määritä lisäohjausargumentti, joka ei ole redirect_to

en: For additional fields, define constant PP_USER_SEARCH_META_FIELDS
fi: Määritä vakio PP_USER_SEARCH_META_FIELDS lisäkentille

en: For legacy Nav Menus, hide empty nav menu div
fi: Vanhat navigaatiovalikot, piilota tyhjät navigaatiovalikko divit

en: For non-Administrators, new Nav Menu items default to being a child of first editable item
fi: Ei-hallinnoijille uudet Nav Menu -kohteet oletusarvoisesti lapsena ensimmäiselle muokattavalle kohteelle

en: For performance, change the get_pages() database query to return only a subset of fields, excluding post_content
fi: Suorituskyvyn vuoksi muuta get_pages() tietokantakyselyä palauttamaan vain osa kentistä, pois lukien post_content

en: For specialized Media Library permissions, enable the Editing Permissions feature.
fi: Erityisten Media Library -käyttöoikeuksien saamiseksi, aktivoi Muokkausoikeudet -toiminto.

en: Force detection of WP user roles which are appended dynamically but not stored to the WP database.
fi: Pakota WP-käyttäjäroolien havaitseminen, jotka liitetään dynaamisesti mutta eivät tallenneta WP-tietokantaan.

en: Forum access controls
fi: Foorumin käyttöoikeuden hallinta

en: Forum-specific permissions
fi: Foorumikohtaiset käyttöoikeudet

en: Forum-specific permissions for bbPress with detailed control over forum access and participation.
fi: Foorumikohtaiset käyttöoikeudet bbPressille, joilla on yksityiskohtainen hallinta foorumin pääsystä ja osallistumisesta.

en: Front End
fi: Etusivu

en: Front-end visibility restrictions
fi: Etusivun näkyvyysrajoitukset

en: Full Content
fi: Koko sisältö

en: Full editing access for all post types. Also gives the ability to edit Permissions for user roles.
fi: Täysi muokkausoikeus kaikille viestityypeille. Antaa myös mahdollisuuden muokata käyttöoikeuksia käyttäjärooleille.

en: Further details for your installation:
fi: Lisätietoja asennuksestasi:

en: General
fi: Yleinen

en: Generate posts for user roles that you select
fi: Generoi viestejä valitsemillesi käyttäjärooleille

en: Get advanced integration features with Nginx, FTP, and more
fi: Hanki edistyneitä integraatio-ominaisuuksia Nginxissä, FTP:ssä ja muissa

en: Go Pro for time-limited group membership
fi: Siirry Pro-tasolle aikarajoitetun ryhmäjäsenyyden saamiseksi

en: Go to %s
fi: Siirry %s

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Members
fi: Ryhmän jäsenet

en: Group Restrictions are not available because of a constant definition
fi: Ryhmärajoituksia ei ole saatavilla vakion määrittelyn vuoksi

en: Group created.
fi: Ryhmä luotu.

en: Group membership grants access to content of your choice
fi: Ryhmäjäsenyys myöntää pääsyn valitsemaasi sisältöön

en: Group restrictions are not recommended.
fi: Ryhmärajoituksia ei suositella.

en: Group updated.
fi: Ryhmää päivitetty.

en: Group-based content permissions
fi: Ryhmäpohjaiset sisältöoikeudet

en: Groups
fi: Ryhmät

en: HTML Element IDs:
fi: HTML-elementti-ID:t:

en: HTTP status code to send when file access is blocked
fi: HTTP-tilakoodi, joka lähetetään, kun tiedostojen käyttö on estetty

en: Has Extra Roles
fi: On ylimääräisiä rooleja

en: Has Permissions
fi: On oikeudet

en: Has Permissions Set Directly
fi: On suoraan asetetut oikeudet

en: Has Specific Permissions
fi: On erityiset oikeudet

en: Hidden Content Teaser
fi: Piilotettu sisältö teaser

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Featured Image when Teaser is applied
fi: Piilota esittelykuva, kun teaser on käytössä

en: Hide Groups
fi: Piilota ryhmät

en: Hide Private Posts if user doesn't have access
fi: Piilota yksityiset viestit, jos käyttäjällä ei ole pääsyä

en: Hide auto-assigned Sub-%s Permissions
fi: Piilota automaattisesti määritellyt Alku-%s Oikeudet

en: Hide featured image when teaser is applied
fi: Piilota esittelykuva, kun esittely on käytössä

en: Hide for Custom Visibility
fi: Piilota mukautetun näkyvyyden vuoksi

en: Hide links if user doesn't have access
fi: Piilota linkit, jos käyttäjällä ei ole pääsyä

en: Hierarchical content controls
fi: Hierarkkiset sisältöhallinnat

en: If auto-assign term setting is enabled, apply it even if user does not have term assignment limitations
fi: Jos automaattisen termimäärittämisen asetus on käytössä, sovelletaan sitä, vaikka käyttäjällä ei ole termimäärittämisen rajoituksia

en: If checked, pages blocked from the "All" or "Logged In" groups will still be listed to Administrators.
fi: Jos valittuna, "Kaikki" tai "Sisäänkirjautuneet" ryhmiltä estetyt sivut näkyvät edelleen ylläpitäjille.

en: If disabled, manually "blocked" posts can be unblocked by specific Category / Term Permissions.
fi: Jos se on pois päältä, manuaalisesti "estetyt" viestit voidaan avata tietyillä Kategoria / Termi käyttöoikeuksilla.

en: If enabled, corresponding Media edit and delete capabilities must be added to existing roles.
fi: Jos se on päällä, vastaavat mediaeditori- ja poisto-oikeudet on lisättävä olemassa oleviin rooleihin.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with Capabilities > Capabilities > Taxonomies for any role.
fi: Jos otetaan käyttöön, käyttäjät eivät voi luoda uusia tageja viestille, elleivät heillä ole edit_tags-käyttöoikeutta. Voit hallita tätä Oikeudet > Oikeudet > Taksonomiat kaikille rooleille.

en: If enabled, users cannot create new tags for a post unless they have the edit_tags capability. You can manage this with a WordPress role editor like PublishPress Capabilities.
fi: Jos otetaan käyttöön, käyttäjät eivät voi luoda uusia tageja viestille, elleivät heillä ole edit_tags-käyttöoikeutta. Voit hallita tätä WordPressin roolieditorilla, kuten PublishPress Capabilities.

en: If group editing is allowed, can also modify group membership.
fi: Jos ryhmän muokkaaminen on sallittua, voi myös muuttaa ryhmän jäsenyyksiä.

en: If one of the default roles is deleted from the WP database, it will remain available as a pattern role with default WP capabilities (but can be disabled here).
fi: Jos jokin oletusrooleista poistetaan WP-tietokannasta, se pysyy saatavilla malliroolina oletus WP-kyvyillä (mutta se voidaan poistaa käytöstä täällä).

en: If propagating permissions are assigned to a page branch, overwrite any explicitly assigned permissions in sub-pages
fi: Jos periytyvät oikeudet on myönnetty sivuhaaralle, korvataan kaikki nimenomaisesti myönnetyt oikeudet alisivuilla

en: If some pages have been suppressed from get_pages() results, change child pages' corresponding post_parent values to a visible ancestor
fi: Jos joitain sivuja on piilotettu get_pages() -tuloksista, muuta lapsisivujen vastaavat post_parent-arvot näkyväksi esi-isäksi

en: If some terms have been suppressed from get_terms() results, change child terms' corresponding parent values to a visible ancestor
fi: Jos joitain termejä on piilotettu get_terms() tuloksista, muuta lapsitermien vastaavat parent-arvot näkyväksi esi-isäksi

en: If the user is blocked from reading posts in a category, also block access to category archive page.
fi: Jos käyttäjä on estetty lukemasta viestejä kategoriassa, estä myös pääsy kategorian arkistosivulle.

en: If this setting is disabled, you can enable a role by giving it capabilities: list_others_posts, list_others_published_pages, etc.
fi: Jos tämä asetus on poistettu käytöstä, voit aktivoida roolin antamalla sille oikeudet: list_others_posts, list_others_published_pages jne.

en: If user cannot generally save pages to top level but a page they are editing is already there, allow it to stay at top level even if not yet published
fi: Jos käyttäjä ei voi yleisesti tallentaa sivuja ykköstasolle, mutta muokkaama sivu on jo siellä, anna sen pysyä ykköstasolla, vaikka se ei ole vielä julkaistu

en: If user has Nav Menu management capabilities but can't 'edit_theme_options', strip link out of wp-admin Appearance Menu instead of linking it to nav-menus
fi: Jos käyttäjällä on Nav Menu -hallintaoikeudet, mutta hän ei voi 'edit_theme_options', poista linkki wp-admin Ulkoasu-valikosta eikä liitä sitä nav-menus:iin

en: If you like %s, please leave us a %s rating. Thank you!
fi: Jos pidät %s:stä, jätä meille %s-arvio. Kiitos!

en: If you need help or have a new feature request, let us know.
fi: Jos tarvitset apua tai sinulla on uusi ominaisuuspyyntö, kerro meille.

en: Inactive
fi: Passiivinen

en: Include scheduled posts in the posts query if user can edit them
fi: Sisällytä aikataulutetut viestit viestikyselyyn, jos käyttäjä voi muokata niitä

en: Insert a login form by using %s[login_form]%s shortcode.
fi: Lisää kirjautumislomake käyttämällä %s[login_form]%s -lyhennettä.

en: Installation History
fi: Asennushistoria

en: Integration Active
fi: Integraatio aktiivinen

en: Integration with ACF, bbPress, BuddyPress, Relevanssi, WPML and other plugins; enhanced Multisite support.
fi: Integraatio ACF:n, bbPressin, BuddyPressin, Relevanssin, WPML:n ja muiden liitännäisten kanssa; parannettu Multisite-tuki.

en: Integration with permission groups
fi: Integraatio käyttöoikeusryhmien kanssa

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: Invalid group ID.
fi: Virheellinen ryhmä-ID.

en: Invalid user ID.
fi: Virheellinen käyttäjä-ID.

en: Knowledge Base
fi: Tietopankki

en: Language-specific content access
fi: Kieleen liittyvä sisältöön pääsy

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Learn More
fi: Lisätietoja

en: Leave Media Library with normal access criteria based on user's role capabilities
fi: Jätä Mediatekko normaalilla pääsykriteerillä käyttäjän roolien perusteella

en: Leave terms with no readable posts on WP Navigation Menus
fi: Jätä termit, joilla ei ole luettavissa olevia viestejä WP-navigaatiovalikoihin

en: Leave unreadable posts on WP Navigation Menus
fi: Jätä luettavissa olevat viestit WP-navigaatiovalikoihin

en: Left
fi: Vasen

en: Legacy
fi: Perinteinen

en: Legacy compatibility: front end term filters are not applied on some sites.
fi: Vanhentuva yhteensopivuus: etupuolen termisuodattimia ei sovelleta joillakin sivustoilla.

en: License
fi: Lisenssi

en: Limit access based on post authorship and group membership for more granular permissions control.
fi: Rajoita pääsyä julkaisujen kirjoittajan ja ryhmäjäsenyyden perusteella saadaksesi tarkempaa käyttöoikeuden hallintaa.

en: Limit attachment access by post permissions
fi: Rajoita liitetiedostojen pääsyä julkaisuoikeuksien mukaan

en: Limit front-end category / term filtering
fi: Rajoita etusivun kategoria/termi suodatusta

en: Limit to
fi: Rajoita

en: Limit to:
fi: Rajoita:

en: Limited Editing Elements
fi: Rajoitetut muokkauselementit

en: Limited Editing Elements feature has moved to <a href="%s">Capabilities > Editor Features</a>.
fi: Rajoitettu Muokkaus-elementit -ominaisuus on siirretty <a href="%s">Oikeudet > Muokkausominaisuudet</a>.

en: Limited Editing Elements feature requires <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> plugin.
fi: Rajoitettu Muokkaus-elementit -ominaisuus vaatii <a href="%s" target="_blank">PublishPress Capabilities</a> -lisäosan.

en: Limited User Editors can assign their own role
fi: Rajoitettu käyttäjäeditori voi määrittää oman roolinsa

en: List Files
fi: Listaa tiedostot

en: List and Single view
fi: Luettelo ja yksittäinen näkymä

en: List other user's uneditable posts
fi: Listaa muiden käyttäjien muokattavat julkaisut

en: List other users' files if attached to a editable post
fi: Listaa muiden käyttäjien tiedostot, jos ne on liitetty muokattavaan julkaisuun

en: List other users' files if attached to a viewable post
fi: Listaa muiden käyttäjien tiedostot, jos ne on liitetty näkyvään viestiin

en: List other users' unattached files by default
fi: Listaa muiden käyttäjien liittämättömät tiedostot oletuksena

en: Listed permissions are those assigned for the "%1$s" type. You can also %2$sdefine universal %3$s permissions which apply to all related post types%4$s.
fi: Luetellut käyttöoikeudet ovat ne, jotka on määritetty "%1$s" tyyppille. Voit myös %2$smäärittää yleiset %3$s käyttöoikeudet, jotka koskevat kaikkia liittyviä viestityyppejä%4$s.

en: Live Preview
fi: Reaaliaikainen esikatselu

en: Lock custom menu items
fi: Lukitse mukautetut valikkokohteet

en: Logged In
fi: Sisäänkirjautunut

en: Logged In Users
fi: Kirjautuneet käyttäjät

en: Logged in Users:
fi: Kirjautuneet käyttäjät:

en: Login Notice Message
fi: Kirjautumisilmoitusviesti

en: Login State
fi: Kirjautumistila

en: Make Unattached Files Private
fi: Tee liittämättömistä tiedostoista yksityisiä

en: Make search function on the post selection metabox look at post content
fi: Tee viestin valintametaboxin hakutoiminnosta tarkistaa viestin sisältö

en: Make search function on the post selection metabox look at post excerpt
fi: Tee viestin valintametaboxin hakutoiminnosta tarkistaa viestin tiivistelmä

en: Make unattached files private
fi: Tee liittämättömistä tiedostoista yksityisiä

en: Manage PublishPress Permissions plugin settings.
fi: Hallitse PublishPress Permissions -laajennuksen asetuksia.

en: Manage members in Custom Groups.
fi: Hallitse jäseniä mukautetuissa ryhmissä.

en: Manage other user's Permissions. Also grants capabilities for all post types and statuses.
fi: Hallitse muiden käyttäjien käyttöoikeuksia. Antaa myös oikeudet kaikille viestityypeille ja -tiloille.

en: Management
fi: Hallinta

en: Max number of hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
fi: Suurin määrä hierarkisia viestejä / termejä näytettäväksi kerralla (per sivu)

en: Max number of non-hierarchical posts / terms to display at one time (per page)
fi: Maksimimäärä ei-hierarkisia viestejä / termejä, jotka näytetään kerralla (per sivu)

en: Max number of specific permissions to insert in a single database query (default 1000)
fi: Maksimimäärä erityisiä oikeuksia, jotka voidaan lisätä yhteen tietokantakyselyyn (oletus 1000)

en: Media File Protection
fi: Median tiedostojen suojaus

en: Media Library
fi: Media Kirjasto

en: Member since:
fi: Liittynyt:

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Membership Notifications
fi: Jäsenyyden ilmoitukset

en: Message for Blocked Users
fi: Viesti estetyille käyttäjille

en: Metabox disabled
fi: Metalaatikko pois käytöstä

en: Metabox enabled
fi: Metalaatikko käytössä

en: Mirror to %s
fi: Peilaa %s

en: Mirror to %s %s
fi: Peilaa %s %s

en: Miscellaneous
fi: Erilaiset

en: Modify permissions for these Post Types:
fi: Muokkaa oikeuksia näille julkaisutyypeille:

en: Modify permissions for these Taxonomies:
fi: Muokkaa oikeuksia näille taksonomioille:

en: Modify viewing or editing access
fi: Muokkaa katselu- tai muokkausoikeuksia

en: Most Users
fi: Eniten käyttäjiä

en: Multilang
fi: Monikielinen

en: Multilingual
fi: Monikielinen

en: Multilingual permission management
fi: Monikielinen oikeuksien hallinta

en: Multilingual support with permission synchronization across content translations.
fi: Monikielinen tuki käyttöoikeuksien synkronoinnilla sisällön käännösten välillä.

en: Name
fi: Nimi

en: Name (A-Z)
fi: Nimi (A-Z)

en: Name (Z-A)
fi: Nimi (Z-A)

en: Name:
fi: Nimi:

en: Nav Menu (Block)
fi: Valikkoruudukko (lohko)

en: Nav Menu (Legacy)
fi: Valikkopaneeli (perintö)

en: Nav Menu Editing
fi: Navigaatiovalikon muokkaus

en: Nav Menus (Block)
fi: Navigointivalikot (Blokki)

en: Nav Menus (Legacy)
fi: Valikkokohteet (perinteinen)

en: Navigation Menus:
fi: Navigointivalikot:

en: Need Permissions Support?
fi: Tarvitsetko käyttöoikeustukea?

en: Nested Pages
fi: Sisäkkäiset sivut

en: Network-Wide Settings
fi: Verkko laajuiset asetukset

en: Never modify the parent value in the get_terms() result set, even if some terms have been suppressed
fi: Älä koskaan muokkaa parent-arvoa get_terms() tulosjoukossa, vaikka joitain termejä olisi piilotettu

en: Never modify the post_parent value in the get_pages() result set, even if some pages have been suppressed
fi: Älä koskaan muokkaa post_parent-arvoa get_pages() tulosjoukossa, vaikka joitain sivuja olisi piilotettu

en: New Revision
fi: Uusi Muutos

en: New group created.
fi: Uusi ryhmä luotu.

en: Nginx integration support
fi: Nginx-integraatituen tarjoaminen

en: Nickname
fi: Nimimerkki

en: No Action selected!
fi: Ei toimintoa valittuna!

en: No Custom Group
fi: Ei mukautettua ryhmää

en: No Qualification selected!
fi: Ei pätevyyksiä valittuna!

en: No Teaser
fi: Ei teaseria

en: No items selected!
fi: Ei kohteita valittuna!

en: No matching groups were found.
fi: Yhteensopivia ryhmiä ei löytynyt.

en: No matching roles were found.
fi: Ei löytynyt vastaavia rooleja.

en: No redirect
fi: Ei uudelleenohjausta

en: No results found.
fi: Ei tuloksia löytynyt.

en: No role exceptions set
fi: Ei rooliin liittyviä poikkeuksia asetettu

en: No specific user permissions. Use the search box to add users.
fi: Ei erityisiä käyttäjäoikeuksia. Käytä hakukenttää käyttäjien lisäämiseen.

en: No statuses selected!
fi: Ei tiloja valittuna!

en: No teaser will be applied
fi: Ei esikatselua sovelleta

en: No user/group specified.
fi: Ei määriteltyä käyttäjää/ryhmää.

en: No users selected
fi: Ei käyttäjiä valittu

en: Non-Administrators can set Editing Permissions for their editable posts
fi: Ei-ylläpitäjät voivat asettaa muokkausoikeudet muokattaville viesteilleen

en: Non-Administrators can set Reading Permissions for their editable posts
fi: Ei-ylläpitäjät voivat asettaa lukuoikeudet muokattaville viesteilleen

en: None. All %ss will be hidden by default.
fi: Ei mitään. Kaikki %ss piilotetaan oletuksena.

en: Not Logged In
fi: Ei sisäänkirjautunut

en: Not Logged In Users
fi: Kirjautumattomat käyttäjät

en: Not Logged In:
fi: Ei kirjautunut:

en: Note:
fi: Huom:

en: Note: BuddyPress Groups and other externally defined groups are not listed here, even if they modify permissions
fi: Huom: BuddyPress-ryhmät ja muut ulkoisesti määritellyt ryhmät eivät ole lueteltuina täällä, vaikka ne muokkaavatkin oikeuksia

en: Note: Groups and Roles are always displayed on the Edit User screen.
fi: Huom: Ryhmät ja roolit näkyvät aina Käyttäjän muokkaus -näytössä.

en: Note: Groups are a more flexible alternative to user roles. You can create groups of users and give or deny them access to areas of your site.
fi: Huom: Ryhmät ovat joustavampi vaihtoehto käyttäjärooleille. Voit luoda käyttäjäryhmiä ja antaa tai estää heiltä pääsyn sivustosi alueille.

en: Notes
fi: Huomautukset

en: Notes regarding Pattern Roles
fi: Huomautuksia Malli Rooleista

en: On Users listing, Permission groups in custom column are list filter links instead of group edit links
fi: Käyttäjäluettelossa, Oikeusryhmät mukautetussa sarakkeessa ovat listan suodatuslinkkejä sen sijaan, että olisivat ryhmän muokkauslinkkejä

en: On the Pages screen, satisfy a missing edit_private_pages capability by listing uneditable private pages.
fi: Sivut-näytöllä tyydytä puuttuva edit_private_pages-käyttöoikeus listaamalla muokattavissa olevat yksityiset sivut.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_others_posts capability by listing other user's uneditable posts.
fi: Viestit-näytöllä tyydytä puuttuva edit_others_posts-käyttöoikeus listaamalla muiden käyttäjien muokattavissa olevat viestit.

en: On the Posts screen, satisfy a missing edit_posts capability by listing uneditable drafts.
fi: Viestit-näytöllä tyydytä puuttuva edit_posts-käyttöoikeus listaamalla muokattavissa olevat luonnokset.

en: On the site front end, display teaser text for unreadable posts instead of hiding them.
fi: Näytä etusivulla esittelyteksti lukemattomille postauksille niiden piilottamisen sijasta.

en: On the site front end, replace non-readable content with placeholder text. Can be enabled for any post type. Custom filters are provided but no programming is required for basic usage.
fi: Etuosa-sivulla, vaihda ei-luettavaa sisältöä paikkamerkki tekstillä. Voidaan aktivoida mille tahansa postityypille. Mukautettuja suodattimia on saatavilla, mutta peruskäyttöön ei vaadita ohjelmointia.

en: Only one group is selectable on Add User screen
fi: Vain yksi ryhmä on valittavissa Lisää käyttäjä -näytöllä

en: Only one group is selectable on Edit User screen
fi: Vain yksi ryhmä on valittavissa Muokkaa käyttäjää -näytöllä

en: Operation
fi: Toiminto

en: Optimize your site with advanced privacy and performance controls
fi: Optimoi sivustosi edistyneillä yksityisyys- ja suorituskykyasetuksilla

en: Options
fi: Asetukset

en: Order Page Parent dropdown by Title
fi: Tilauksen sivun vanhemman pudotusvalikko otsikon mukaan

en: Other plugins (or deactivation of PublishPress Permissions) can prevent sub-page permissions from being properly applied when a new sub-page is created.
fi: Muut lisäosat (tai PublishPress Permissions -oikeuksien poistaminen käytöstä) voivat estää alisivujen oikeuksien soveltamisen oikein, kun uusi alisivu luodaan.

en: Other users will be unable to publish new top-level pages (Parent = "Main Page"), or move a published page from "Main Page" to a different Parent.
fi: Muut käyttäjät eivät voi julkaista uusia pääsivuja (Vanhempi = "Pääsivu"), eivätkä siirtää julkaistua sivua "Pääsivulta" toiseen Vanhempaan.

en: PHP Version: %s
fi: PHP Versio: %s

en: Padding (px):
fi: Sisennys (px):

en: Page Approved
fi: Sivun hyväksytty

en: Page Authors, Editors and Administrators
fi: Sivun kirjoittajat, toimittajat ja ylläpitäjät

en: Page Editors and Administrators
fi: Sivun toimittajat ja ylläpitäjät

en: Page Parent selection for editable pages only
fi: Sivun vanhemman valinta vain muokattaville sivuille

en: Page Structure
fi: Sivurakenne

en: Pages and custom post types are available in %sPRO%s
fi: Sivut ja mukautetut viestityypit ovat saatavilla %sPRO%s

en: Pages can be set or removed from Top Level by:
fi: Sivuja voidaan asettaa tai poistaa ylimmältä tasolta:

en: Pattern ID:
fi: Mallin ID:

en: Pattern Role
fi: Malli Rooli

en: Pattern Roles convert 'post' capabilities to the corresponding type-specific capability.  In a normal WP installation, this is the easiest solution.
fi: Malliroolit muuntavat 'post' -kyvykkyydet vastaavaksi tyyppikohtaiseksi kyvykkyydeksi. Normaalissa WP-asennuksessa tämä on helpoin ratkaisu.

en: Performance: Don't filter category / tag counts
fi: Suorituskyky: Älä suodata kategorian / tunnisteen määriä

en: Permission Group
fi: Luparyhmä

en: Permission Groups
fi: Käyttöoikeusryhmät

en: Permission Groups on User Profile
fi: Käyttöoikeusryhmät käyttäjäprofiilissa

en: Permission already selected!
fi: Oikeus on jo valittu!

en: Permission synchronization across translations
fi: Oikeuksien synkronointi käännösten välillä

en: Permission-aware XML sitemaps
fi: Oikeuksista tietoiset XML-sivustokartat

en: Permission-aware indexing
fi: Oikeudet huomioiva indeksointi

en: Permission-aware nested view
fi: Oikeudet huomioiva sisäinen näkymä

en: Permission-aware search results
fi: Oikeudet huomioivat hakutulokset

en: Permission-aware tree view
fi: Käyttöoikeustietoinen puunäkymä

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Permissions & Access
fi: Oikeudet & Pääsy

en: Permissions Capabilities
fi: Oikeuksien kapasiteetit

en: Permissions Documentation
fi: Lupadokumentaatio

en: Permissions Pro was previously active. You are now running the free version, with fewer features.
fi: Permissions Pro oli aiemmin aktiivinen. Käytät nyt ilmaista versiota, jossa on vähemmän ominaisuuksia.

en: Permissions Settings
fi: Oikeusasetukset

en: Permissions converted. Reload form to view newly saved permissions.
fi: Oikeudet muunnettiin. Lataa lomake nähdäksesi äskettäin tallennetut oikeudet.

en: Permissions mirrored. Reload form to view newly saved permissions.
fi: Oikeudet peilattiin. Lataa lomake nähdäksesi äskettäin tallennetut oikeudet.

en: Permissions screen disabled
fi: Oikeusnäyttö pois käytöstä

en: Permissions screen enabled
fi: Oikeusnäyttö käytössä

en: Permissions setting 'Pages can be set or removed from Top Level by' applies to 'page' type only
fi: Oikeusasetuksen 'Sivut voidaan asettaa tai poistaa ykköstasolta' sovelletaan vain 'sivu'-tyyppiin

en: Permissions to enable access are not available because of a constant definition
fi: Oikeudet käyttöönottamiseen eivät ole käytettävissä vakion määrittelyn vuoksi

en: Permissions&hellip;
fi: Oikeudet&hellip;

en: Permissions: %1$s %2$s in this %3$s
fi: Käyttöoikeudet: %1$s %2$s tässä %3$s

en: Permissions: %1$s all content in this %2$s for All Post Types
fi: Käyttöoikeudet: %1$s kaikki sisältö tässä %2$s kaikille viestityypeille

en: Permissions: %1$s in %2$s
fi: Käyttöoikeudet: %1$s %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s
fi: Oikeudet: %1$s tämä %2$s

en: Permissions: %1$s this %2$s for All Post Types
fi: Oikeudet: %1$s tämä %2$s kaikille julkaisutyypeille

en: Permissions: %s
fi: Oikeudet: %s

en: Permissions: %s this %s
fi: Oikeudet: %s tämä %s

en: Permissions: Assign Terms to this %s
fi: Oikeudet: Määritä termit tälle %s

en: Permissions: Assign this %2$s for All Post Types
fi: Käyttöoikeudet: Määritä tämä %2$s kaikille viestityypeille

en: Permissions: Assign this %2$s to %3$s
fi: Käyttöoikeudet: Määritä tämä %2$s %3$s:lle

en: Permissions: Select this %1$s as Parent for All Post Types
fi: Oikeudet: Valitse tämä %1$s vanhemmaksi kaikille julkaisutyypeille

en: Permissions: Select this %s as Parent
fi: Oikeudet: Valitse tämä %s vanhemmaksi

en: Please enter a group name.
fi: Ole hyvä ja syötä ryhmän nimi.

en: Please select a bulk action first.
fi: Ole hyvä ja valitse ensin massatoiminto.

en: Please select at least one item.
fi: Ole hyvä ja valitse vähintään yksi kohde.

en: Please upgrade PublishPress Authors to version 3.8.0 or later for Permissions integration.
fi: Ole hyvä ja päivitä PublishPress Authors versioon 3.8.0 tai uudempiin oikeusintegraatiota varten.

en: Post Approved
fi: Viesti hyväksytty

en: Post Capabilities
fi: Julkaisuoikeudet

en: Post Meta fields to copy when using 'Add Author Page' dropdown on Users screen
fi: Posti-meta kentät, jotka kopioidaan käyttäessä 'Lisää kirjoittajan sivu' avattavaa valikkoa Käyttäjät-näytöllä

en: Post Statuses for Editorial Workflow
fi: Julkaisun tilat toimituksellisessa työnkulussa

en: Post Type
fi: Viestityyppi

en: Post Types
fi: Julkaisutyypit

en: Post Visibility Statuses
fi: Julkaisun näkyvyysstatukset

en: Post-specific Permissions take priority
fi: Julkaisukohtaiset käyttöoikeudet ovat etusijalla

en: Post-specific and category-specific permissions for creation and editing.
fi: Julkaisukohtaiset ja kategoriaan liittyvät oikeudet luomiseen ja muokkaamiseen.

en: Posts / Pages Listing
fi: Julkaisujen / Sivujen Lista

en: Posts Teaser
fi: Julkaisujen esittely

en: Prevent creation or editing of custom items for non-Administrators who lack edit_theme_options capability.
fi: Estä mukautettujen kohteiden luominen tai muokkaaminen ei-hallinnoijilta, joilta puuttuu edit_theme_options-oikeus.

en: Prevent editing files if attached to a non-editable post
fi: Estä tiedostojen muokkaaminen, jos ne on liitetty ei-muokattavaan viestiin

en: Prevent non-Administrators from adding new Nav Menu items to top level (add below existing editable items instead)
fi: Estä ei-hallinnoijia lisäämästä uusia Nav Menu -kohteita ykköstasolle (lisää olemassa olevien muokattavien kohteiden alle)

en: Prevent non-Administrators with user editing permissions from editing a higher-level user or assigning a role higher than their own.
fi: Estä ei-hallinnoijia, joilla on käyttäjän muokkausoikeudet, muokkaamasta korkeampitasoista käyttäjää tai määrittämästä roolia, joka on korkeampi kuin heidän oma.

en: Primary Role:
fi: Päärooli:

en: Privacy & Performance
fi: Yksityisyys & Suorituskyky

en: Private Posts:
fi: Yksityiset viestit:

en: Pro Feature
fi: Pro-ominaisuus

en: Process externally uploaded files
fi: Käsittele ulkoisesti ladattuja tiedostoja

en: Produce posts for users when they register
fi: Tuota viestejä käyttäjille, kun he rekisteröityvät

en: Product category controls
fi: Tuotekategorian hallintapaneelit

en: Product permissions
fi: Tuoteoikeudet

en: Promo file not found.
fi: Promo-tiedostoa ei löytynyt.

en: PublishPress Permissions Version: %1$s %2$s
fi: PublishPress Permissions Versio: %1$s %2$s

en: PublishPress Permissions allows you to enable or deny access to posts, pages, categories, tags and more.
fi: PublishPress-oikeudet mahdollistavat pääsyn sallimisen tai kieltämisen postauksiin, sivuille, kategorioihin, tageihin ja muuhun.

en: PublishPress Permissions needs directions. Please go to %1$sPermissions > Settings%2$s and indicate which Post Types and Taxonomies should be filtered.
fi: PublishPress Permissions tarvitsee ohjeita. Siirry kohtaan %1$sPermissions > Asetukset%2$s ja ilmoita, mitkä viestityypit ja taksonomiat tulisi suodattaa.

en: PublishPress Permissions will not apply any Extra Roles or Permissions to limit or expand viewing or editing access.
fi: PublishPress-käyttöoikeudet eivät sovella ylimääräisiä rooleja tai käyttöoikeuksia rajoittaakseen tai laajentaakseen katselu- tai muokkausoikeuksia.

en: PublishPress Statuses
fi: PublishPress-tilat

en: Publishing
fi: Julkaiseminen

en: Purchase
fi: Osta

en: Qualification
fi: Kvalifikaatio

en: Quick edit integration
fi: Nopea muokkausintegraatio

en: Read More
fi: Lue lisää

en: Read More Notice
fi: Lue lisää -ilmoitus

en: Read More links, excerpts, and redirects are available in %sPRO%s
fi: Lue lisää -linkit, yhteenvedot ja ohjaukset ovat saatavilla %sPRO%s

en: Ready to automatically generate posts for your users?
fi: Valmis luomaan automaattisesti julkaisuja käyttäjillesi?

en: Ready to enhance your membership features?
fi: Valmis parantamaan jäsenyyden ominaisuuksia?

en: Ready to secure your files?
fi: Valmis suojaamaan tiedostosi?

en: Redirect
fi: Ohjaa

en: Redirect Settings
fi: Uudelleenohjausasetukset

en: Redirect functionality is available in PRO
fi: Uudelleenohjaustoiminto on saatavilla PRO-versiossa

en: Redirect to WordPress login
fi: Uudelleenohjaa WordPress-kirjautumiseen

en: Redirect to a custom post
fi: Uudelleenohjaa mukautettuun viestiin

en: Redirect to another post
fi: Ohjaa toiseen viestiin

en: Redirect users to another page when they try to access restricted content
fi: Ohjaa käyttäjät toiselle sivulle, kun he yrittävät käyttää rajoitettua sisältöä

en: Redirection
fi: Uudelleenohjaus

en: Reduce overhead of pages query (in get_pages() and wp-admin) by defaulting fields to a set list that does not include post_content
fi: Vähennä sivukyselyn ylikuormitusta (get_pages() ja wp-admin) oletusarvoisesti kenttien asettamisella listalle, joka ei sisällä post_content

en: Reduce overhead of wp-admin Media query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
fi: Vähennä wp-admin-median kyselyn ylikuormitusta määrittämällä kentät oletusarvoisesti luetteloon, joka ei sisällä post_contentia

en: Reduce overhead of wp-admin posts query by defaulting fields to a set list that does not include post_content
fi: Vähennä wp-admin-postien kyselyn ylikuormitusta määrittämällä kentät oletusarvoisesti luetteloon, joka ei sisällä post_contentia

en: Reduce overhead of wp-admin query for specified custom post type by defaulting fields to a set list that does not include post_content
fi: Vähennä wp-admin-kyselyn ylikuormitusta määrittämällä kentät oletusarvoisesti luetteloon, joka ei sisällä post_contentia määritellyille mukautetuille postityypeille

en: Regardless of this setting, the pp_set_edit_permissions capability is also required.
fi: Tätä asetusta riippumatta, pp_set_edit_permissions -oikeus on myös vaadittu.

en: Regardless of this setting, the pp_set_view_permissions capability is also required.
fi: Tätä asetusta riippumatta, pp_set_view_permissions -oikeus on myös vaadittu.

en: Regulate access to Category archive pages
fi: Säädä pääsyä Kategorian arkistosivuille

en: Reload form for further changes to this permission
fi: Lataa lomake, jotta voit tehdä lisämuutoksia tähän oikeuteen

en: Reload form for further changes to this role
fi: Lataa lomake, jotta voit tehdä lisämuutoksia tähän rooliin

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Selected
fi: Poista valitut

en: Remove custom permissions for user
fi: Poista käyttäjän mukautetut oikeudet

en: Remove selected users from Permission Group
fi: Poista valitut käyttäjät Oikeusryhmästä

en: Remove the "Private:" and "Protected" prefix from Post, Page titles.
fi: Poista "Yksityinen:" ja "Suojattu" etuliite Viestin, Sivun otsikoista.

en: Remove the custom permisisons for "%s"?
fi: Poista mukautetut oikeudet "%s"?

en: Remove unreadable Menu Items. If menu rendering problems occur with a third party plugin, disable this setting.
fi: Poista luettavissa olevat valikkokohteet. Jos valikon renderöintiongelmia esiintyy kolmannen osapuolen laajennuksella, poista tämä asetus käytöstä.

en: Replace Post Content With:
fi: Korvaa viestin sisältö:

en: Replace the post content entirely with custom content for users who don't have access.
fi: Korvaa viestin sisältö täysin mukautetulla sisällöllä käyttäjille, joilla ei ole pääsyä.

en: Request
fi: Pyyntö

en: Request Support
fi: Pyydä tukea

en: Restrict access by blocking specified items unless an "Enabled" exception is also stored.
fi: Rajoita pääsyä estämällä tietyt kohteet, ellei "Oletettu" poikkeusta ole myös tallennettu.

en: Restrict access by limiting role capabilities to apply only for specified items. Users still need capabilities in their main role or extra roles.
fi: Rajoita pääsyä rajoittamalla roolien kykyjä, jotta ne pätevät vain määritellyille kohteille. Käyttäjillä on silti oltava kykyjä pääroolissaan tai lisärooleissa.

en: Restrict direct file requests based on user's access to the page a file is attached to.
fi: Rajoita suoria tiedostopyyntöjä käyttäjän pääsyn perusteella sivulle, johon tiedosto on liitetty.

en: Return to Menu Editor
fi: Palauta Menu-editoriin

en: Revert to Defaults
fi: Palauta oletusasetukset

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Permissions</strong>.
fi: Tarkista alla oleva valinta ja napsauta sitten <strong>Tallenna käyttöoikeudet</strong>.

en: Review the selection below, and then click <strong>Save Roles</strong>.
fi: Tarkista alla oleva valinta ja napsauta sitten <strong>Tallenna roolit</strong>.

en: Revise
fi: Tarkista

en: Revision
fi: Muutos

en: Revisor
fi: Tarkistaja

en: Revisors
fi: Tarkistajat

en: Right
fi: Oikea

en: Role
fi: Rooli

en: Role Capabilities
fi: Rooli Kyvyt

en: Role Integration
fi: Roolien integrointi

en: Role Usage
fi: Roolin käyttö

en: Role Usage edited.
fi: Roolin käyttö muokattu.

en: Role Usage updated.
fi: Roolin käyttö päivitetty.

en: Role Usage: %s
fi: Roolin käyttö: %s

en: Role already selected!
fi: Rooli on jo valittu!

en: Role capabilities defined for other post types (i.e. 'edit_others_pages', 'edit_things') are ignored unless Role Usage is set to Direct Assignment.
fi: Muille julkaisutyypeille määritetyt roolikyvykkyydet (esim. 'edit_others_pages', 'edit_things') ohitetaan, ellei Roolin käyttö ole asetettu Suoraan allokoiduksi.

en: Role-Based Synchronization
fi: Roolipohjainen synkronointi

en: Roles
fi: Roolit

en: Roles %1$s
fi: Roolit %1$s

en: Roles & Groups
fi: Roolit & Ryhmät

en: Roles and Permissions copied.
fi: Roolit ja käyttöoikeudet kopioitu.

en: Roles assigned directly to the user
fi: Roolit, jotka on myönnetty suoraan käyttäjälle

en: Roles assigned to the user or one of their groups
fi: Roolit, jotka on myönnetty käyttäjälle tai johonkin heidän ryhmistään

en: Roles updated.
fi: Roolit päivitetty.

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Permissions
fi: Tallenna oikeudet

en: Save Roles
fi: Tallenna roolit

en: Saving Permissions...
fi: Tallennetaan oikeuksia...

en: Saving Roles...
fi: Tallennetaan rooleja...

en: Scheduled Change Notifications
fi: Aikataulutetut muutosehdotukset

en: Scheduled Revision Monitors
fi: Aikataulutetut tarkistusten valvojat

en: Search Custom Groups
fi: Etsi mukautettuja ryhmiä

en: Search Groups
fi: Haku ryhmistä

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset &#8220;%s&#8221; varten

en: Search Results include Media
fi: Haku tulokset sisältävät Median

en: Search Results:
fi: Hakutulokset:

en: Search Users
fi: Etsi käyttäjiä

en: Search and add users...
fi: Etsi ja lisää käyttäjiä...

en: Search by last name instead of display name
fi: Etsi sukunimen mukaan sen sijaan, että käytetään näyttönimeä

en: Search engine visibility controls
fi: Hakukone näkyvyyden hallintapaneelit

en: Search for a group
fi: Etsi ryhmää

en: Search for a user
fi: Etsi käyttäjää

en: Search for an author
fi: Etsi kirjoittajaa

en: Search result filtering
fi: Hakutulosten suodatus

en: Search roles and groups...
fi: Hae rooleja ja ryhmiä...

en: Search roles...
fi: Hae rooleja...

en: Secure content discovery
fi: Turvallinen sisällön löytäminen

en: See other user's unattached file uploads in Media Library.
fi: Näe muiden käyttäjien liittämättömät tiedostojen lataukset Mediakirjastossa.

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select All
fi: Valitse Kaikki

en: Select Permission Groups at User creation
fi: Valitse Käyttöoikeusryhmät käyttäjän luomisen yhteydessä

en: Select Post
fi: Valitse viesti

en: Select Post Type to Configure
fi: Valitse konfiguroitava viestityyppi

en: Select a page
fi: Valitse sivu

en: Select as Parent
fi: Valitse ykköseksi

en: Select terms
fi: Valitse ehdot

en: Selected %s:
fi: Valittu %s:

en: Selected users already have specified author page
fi: Valituilla käyttäjillä on jo määritetty kirjoittajan sivu

en: Selected:
fi: Valittu:

en: Set "Manage This Term" permissions for specific terms.
fi: Aseta "Hallitse tätä termiä" käyttöoikeudet tietyille termeille.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Categories or Terms.
fi: Aseta "Aseta vanhemmaksi" -oikeudet tiettyihin kategorioihin tai termeihin.

en: Set "Set as Parent" Permissions for specific Posts.
fi: Määritä "Aseta vanhemmaksi" -oikeudet tietyille postille.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Categories or Terms.
fi: Aseta "Aseta vanhemmaksi" -oikeudet tietyille kategorioille tai termeille.

en: Set "Set as Parent" permissions for specific Pages.
fi: Aseta "Aseta vanhemmaksi" -oikeudet tietyille sivuille.

en: Set Assign Term permissions.
fi: Aseta termien määrittämisoikeudet.

en: Set Author to current user if autoset_post_author / autoset_page_author capability is assigned
fi: Aseta kirjoittajaksi nykyinen käyttäjä, jos autoset_post_author / autoset_page_author -oikeudet on myönnetty

en: Set Copy Permissions for specific Posts.
fi: Aseta kopiointioikeudet tietyille posteille.

en: Set Editing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
fi: Määritä muokkausoikeudet tietyille postille, kategorioille tai termeille.

en: Set Editing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
fi: Aseta tarkat muokkausoikeudet tietyille viesteille, kategorioille tai termeille.

en: Set Permissions in Post or Term Editing Screen
fi: Aseta käyttöoikeudet julkaisu- tai termin muokkausnäytössä

en: Set Revision Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
fi: Määritä tarkistusloki-oikeudet tietyille postille, kategorioille tai termeille.

en: Set Term Assignment Permissions.
fi: Määritä termiä varten määrittämisen oikeudet.

en: Set Term Management Permissions.
fi: Määritä terminhallinnan oikeudet.

en: Set Viewing Permissions for specific Posts, Categories or Terms.
fi: Määritä katseluoikeudet tietyille postille, kategorioille tai termeille.

en: Set Viewing permissions for specific Posts, Categories or Terms.
fi: Aseta tarkat katseluoikeudet tietyille viesteille, kategorioille tai termeille.

en: Set membership expiration date
fi: Aseta jäsenyyden päättymispäivämäärä

en: Set to Blocked
fi: Aseta estetyksi

en: Set to Default
fi: Aseta oletukseksi

en: Set to Enabled
fi: Aseta käyttöön

en: Set up posts for existing users
fi: Aseta viestit olemassa oleville käyttäjille

en: Setting
fi: Asetus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings related to content editing permissions, provided by the %s module.
fi: Sisältömuokkauslupiin liittyvät asetukset, joita tarjoaa %s-moduuli.

en: Shop manager
fi: Kaupan ylläpitäjä

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show Groups
fi: Näytä ryhmät

en: Show a "Read More" link that requires login
fi: Näytä "Lue lisää" -linkki, joka vaatii kirjautumisen

en: Show a teaser message or login prompt for protected content. Available in PublishPress Permissions Pro.
fi: Näytä teaser-viesti tai kirjautumiskehotus suojatulle sisällölle. Saatavilla PublishPress Permissions Pro:ssa.

en: Show featured image
fi: Näytä esittelykuva

en: Show files uploaded by other users if they are attached to a post the user is allowed to edit.
fi: Näytä muiden käyttäjien lataamat tiedostot, jos ne on liitetty viestiin, jota käyttäjä saa muokata.

en: Show files uploaded by others users if they are attached to a post the user is allowed to view.
fi: Näytä muiden käyttäjien lataamat tiedostot, jos ne on liitetty viestiin, jota käyttäjä saa tarkastella.

en: Show list of Permissions Pro features and screencasts
fi: Näytä luettelo Permissions Pro -ominaisuuksista ja näytöistä

en: Show only the first
fi: Näytä vain ensimmäinen

en: Show the first X characters of the post content
fi: Näytä viestin sisällön ensimmäiset X merkkiä

en: Show users all the files in the Media Library. Unchecking this box will hide media files that are uploaded by other users.
fi: Näytä käyttäjille kaikki tiedostot Media-arkistossa. Tämä ruutu pois päältä jättää näkyviin vain sellaiset media-tiedostot, jotka on ladannut käyttäjä itse.

en: Single view only
fi: Vain yksittäinen näkymä

en: Sitemap filtering for restricted content
fi: Sivustokartan suodatus rajoitetulle sisällölle

en: Small Thumbnails Unfiltered
fi: Pienet pikkukuvat suodattamattomat

en: Smart User Matching
fi: Älykäs käyttäjäparitus

en: Some term-limited editing configurations require this.
fi: Jotkin aikarajoitetut muokkausasetukset vaativat tämän.

en: Sort by:
fi: Lajittele:

en: Specific Permissions
fi: Erityiset Oikeudet

en: Specific Permissions %1$s
fi: Erityiset oikeudet %1$s

en: Specific Permissions %1$s(for this user)%2$s
fi: Erityiset käyttöoikeudet %1$s(tälle käyttäjälle)%2$s

en: Specific Permissions %1$s(from primary role or %2$sgroup membership%3$s)%4$s
fi: Erityiset käyttöoikeudet %1$s(pääroolista tai %2$sgroup membership%3$s)%4$s

en: Specific Permissions (from primary role or group membership)
fi: Erityiset käyttöoikeudet (pääroolista tai ryhmän jäsenyydestä)

en: Specific Permissions assigned directly to the user
fi: Erityiset oikeudet, jotka on myönnetty suoraan käyttäjälle

en: Specific Permissions assigned to the user or one of their groups
fi: Erityiset oikeudet, jotka on myönnetty käyttäjälle tai johonkin heidän ryhmistään

en: Specific Permissions updated.
fi: Erityiset käyttöoikeudet päivitetty.

en: Specific Permissions: additions ('Enabled') are not applied, cannot be assigned
fi: Erityiset oikeudet: lisäykset ('Otokset') eivät ole voimassa, eivätkä niitä voida myöntää

en: Specific Permissions: no restrictions ('Blocked') can be applied to custom-defined groups
fi: Erityiset oikeudet: ei rajoituksia ('Estetty') voidaan soveltaa mukautettuihin ryhmiin

en: Specific Permissions: restrictions ('Blocked') take priority over additions ('Enabled')
fi: Erityiset käyttöoikeudet: rajoitukset ('Estetty') ovat ensisijaisia lisäyksiin ('Oikeutettu').

en: Standard Statuses
fi: Vakio tilat

en: Standard statuses
fi: Oletustilat

en: Status
fi: Tila

en: Status-based editing capabilities
fi: Tilaan perustuvat muokkausmahdollisuudet

en: Status: Private
fi: Tila: Yksityinen

en: Statuses
fi: Tilat

en: Stop users from editing files uploaded by other users unless they are attached to a post the user is allowed to edit.
fi: Estä käyttäjiä muokkaamasta muiden käyttäjien lataamia tiedostoja, ellei niitä ole liitetty viestiin, jota käyttäjä saa muokata.

en: Sub-%1$s Permissions are not separately listed.
fi: Al-%1$s luvat eivät ole erikseen lueteltuja.

en: Sub-%s
fi: Alku-%s

en: Sub-%s:
fi: Alku-%s:

en: Sub-Sections
fi: Alasektiot

en: Submit Changes
fi: Lähetä muutokset

en: Submit Changes to
fi: Lähetä muutokset

en: Submit Revision
fi: Lähetä muutos

en: Submit Revision of
fi: Lähetä muutos

en: Submitted Revision
fi: Lähetetty Muutos

en: Submitted Revision Editors
fi: Lähetetty Muutos

en: Subscribers
fi: Tilaukset

en: Supported Plugin Integration
fi: Tuettu liitännäinenintegraatio

en: Supports content-specific permissions for editing, term assignment and page parent selection. In combination with other modules, supports workflow statuses, PublishPress and PublishPress Revisions.
fi: Tukee sisältökohtaisia käyttöoikeuksia muokkaamiseen, termien määrittämiseen ja sivun päävanhemman valintaan. Yhdistettynä muihin moduuleihin, tukee työvaiheiden tiloja, PublishPressiä ja PublishPress Revisionseja.

en: Supports network (multisite) installs
fi: Tukee verkko (monisivusto) asennuksia

en: Suppress "Private: " Caption
fi: Sammuta "Yksityinen: " Otsikko

en: Synchronize User Posts
fi: Synkronoi käyttäjän viestit

en: Tag creation requires Tag edit capability
fi: Tunnisteen luominen vaatii tunnisteen muokkausoikeuden

en: Target Post Type
fi: Kohdeviestityyppi

en: Target number of visible pages/terms, used for auto-determination of number of visible levels
fi: Tavoite näkyvien sivujen/termien määrä, jota käytetään näkyvien tasojen määrän automaattiseen määrittämiseen

en: Taxonomies
fi: Taksonomiat

en: Teaser
fi: Esittely

en: Teaser Application:
fi: Esikatselusovellus:

en: Teaser Message
fi: Esittelyviesti

en: Teaser Message Style Customization
fi: Esittelyviestin tyylin mukauttaminen

en: Teaser Message Style:
fi: Esittelyviestin tyyli:

en: Teaser Settings
fi: Teaser-asetukset

en: Teaser Settings for %s
fi: Esikatseluasetukset %s

en: Teaser Text
fi: Teaser-teksti

en: Teaser Text Configuration
fi: Esittelytekstiasetukset

en: Teaser Type
fi: Teaser-tyyppi

en: Teaser Type:
fi: Esikatselutyyppi:

en: Teaser text
fi: Teaser-teksti

en: Template access controls
fi: Mallin pääsyhallinta

en: Template access restrictions
fi: Mallin pääsyrajoitukset

en: Term
fi: Ehto

en: Term Management
fi: Terminhallinta

en: Term permission integration
fi: Terminoikeuksien integraatio

en: Term-based filtering
fi: Termiin perustuva suodatus

en: Terms
fi: Ehdot

en: Text Color:
fi: Tekstiväri:

en: The %s was saved, but you can no longer edit it.
fi: %s tallennettiin, mutta et voi enää muokata sitä.

en: The 'posts' capabilities in a WP role determine its function as a Pattern Role for supplemental assignment to Permission Groups. When you assign the 'Author' pattern role for Pages, edit_posts and edit_published_posts become edit_pages and edit_published_pages.
fi: 'posts' kyvykkyydet WP-roolissa määrittävät sen toiminnan malliroolina lisätehtäviin Permission Groupsille. Kun määrität 'Author' -malliroolin sivuille, edit_posts ja edit_published_posts muuttuvat edit_pages ja edit_published_pages.

en: The Events Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to %1$sCapabilities > Editor Features > Element IDs%2$s for better organization and enhanced functionality.
fi: Rajoitettujen muokkauselementtien ominaisuus on siirretty %1$sKyvyt > Muokkausominaisuudet > Elementti-IDt%2$s parempaa järjestystä ja parannettua toiminnallisuutta varten.

en: The Limited Editing Elements feature has been moved to the PublishPress Capabilities plugin. Please install %1$sPublishPress Capabilities%2$s to access this functionality.
fi: Rajoitettujen muokkauselementtien ominaisuus on siirretty PublishPress Capabilities -laajennukseen. Asenna %1$sPublishPress Capabilities%2$s päästäksesi tähän toiminnallisuuteen.

en: The following capabilities are included in supplemental %s roles:
fi: Seuraavat kyvyt sisältyvät lisä %s rooleihin:

en: The following settings apply to users who are able to access the Media Library. Normally this requires the upload_files or edit_files capability.
fi: Seuraavat asetukset koskevat käyttäjiä, jotka voivat käyttää Media-kirjastoa. Tämä vaatii normaalisti upload_files- tai edit_files-kyvyn.

en: The following settings are currently overridden by the constant PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (defined in wp-config.php or some other file you maintain). Media Library access will not be altered by Permissions.
fi: Seuraavat asetukset on tällä hetkellä ohitettu vakioarvon PP_MEDIA_LIB_UNFILTERED (määritelty wp-config.php:ssä tai jossain muussa ylläpitämässäsi tiedostossa) toimesta. Media-arkiston käyttöoikeuksia ei muuteta Oikeuksien toimesta.

en: The following would change from defaults to previously stored settings:
fi: Seuraavat muuttuvat oletusasetuksista aiemmin tallennettuihin asetuksiin:

en: The following would revert to default settings:
fi: Seuraavat palautuvat oletusasetuksiin:

en: The requested modification was processed, but you can no longer edit the post.
fi: Pyyntömuutos käsiteltiin, mutta et voi enää muokata julkaisua.

en: There are no valid groups selected for deletion.
fi: Poistettavaksi ei ole valittuja voimassa olevia ryhmiä.

en: These optional settings customize how PublishPress Permissions applies extra roles. Your existing WP Role Definitions can be applied in two different ways:
fi: Nämä valinnaiset asetukset mukauttavat, miten PublishPress Permissions soveltaa lisärooleja. Olemassa olevia WP-roolimäärityksiä voidaan soveltaa kahdella eri tavalla:

en: This %s
fi: Tämä %s

en: This Permission is redundant due to a corresponding Limitation.
fi: Tämä lupa on ylimääräinen vastaavan rajoituksen vuoksi.

en: This Section
fi: Tämä osio

en: This causes unique capabilities to be required for editing each post type.
fi: Tämä aiheuttaa, että jokaiselle julkaisutyypille vaaditaan ainutlaatuiset oikeudet muokkaamiseen.

en: This feature allows you to restrict access to Media Library files when they are accessed via WordPress. To restrict viewing of files when they are visited directly via the URL, use the "File Access" feature.
fi: Tämä ominaisuus mahdollistaa pääsyn rajoittamisen Media-kirjaston tiedostoihin, kun niitä käytetään WordPressin kautta. Rajoittaaksesi tiedostojen katselua, kun niitä vieraillaan suoraan URL-osoitteen kautta, käytä "Tiedoston käyttöoikeus" ominaisuutta.

en: This feature has been moved to PublishPress Capabilities > Editor Features > Element IDs. Please use the Capabilities plugin for better organization and enhanced functionality.
fi: Tämä ominaisuus on siirretty PublishPress Oikeudet > Toimittajan ominaisuudet > Elementti-IDt. Käytä Oikeudet-laajennusta paremman organisoinnin ja parannetun toiminnallisuuden saavuttamiseksi.

en: This feature is available in PublishPress Permissions PRO
fi: Tämä ominaisuus on saatavilla PublishPress Permissions PRO:ssa

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: This group name is already registered. Please choose another one.
fi: Tämä ryhmän nimi on jo rekisteröity. Valitse toinen.

en: This is a PRO feature
fi: Tämä on PRO-ominaisuus

en: This is a custom login page
fi: Tämä on mukautettu kirjautumissivu

en: This is how the teaser message will appear on your site. Changes update in real-time.
fi: Näin esittelyviesti näkyy sivustollasi. Muutokset päivittyvät reaaliaikaisesti.

en: This message will be displayed in a styled notice box above the teaser content for users who are not logged in.
fi: Tämä viesti näytetään tyylitellyssä ilmoituslaatikossa esittelysisällön yläpuolella käyttäjille, jotka eivät ole kirjautuneita.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the excerpt teaser content for users who are not logged in.
fi: Tämä viesti näytetään tyylitellyssä ilmoituslaatikossa ote-esittelysisällön alapuolella käyttäjille, jotka eivät ole kirjautuneita.

en: This message will be displayed in a styled notice box below the truncated content teaser for users who are not logged in.
fi: Tämä viesti näytetään tyylitellyssä ilmoituslaatikossa katkaistun sisällön esittelyssä käyttäjille, jotka eivät ole kirjautuneita.

en: This user is not a member of any custom Permission Groups.
fi: Tämä käyttäjä ei ole minkään mukautetun käyttöoikeusryhmän jäsen.

en: This version of %1$s cannot work with your current %2$s version. Please upgrade it to %3$s or later.
fi: Tämä %1$s versio ei voi toimia nykyisen %2$s version kanssa. Päivitä se versioon %3$s tai uudempiin.

en: Time-limit access customizations by delaying or expiring Permission Group membership.
fi: Aikaharjoitus käyttöoikeuksien mukauttamisille viivyttämällä tai vanhentamalla käyttöoikeusryhmän jäsenyyttä.

en: Time-limited Membership
fi: Aikarajoitettu jäsenyys

en: Title Only
fi: Vain otsikko

en: Title:
fi: Otsikko:

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
fi: Määrittääksesi foorumikohtaisia käyttöoikeuksia bbPressille, %1$späivitä Permissions Pro:hon%2$s ja ota käyttöön Yhteensopivuuspaketti-ominaisuus.

en: To assign forum-specific Permissions for bbPress, activate the Compatibility Pack feature.
fi: Määrittääksesi foorumikohtaisia käyttöoikeuksia bbPressille, aktivoi Yhteensopivuuspaketti-ominaisuus.

en: To assign page-specific Permissions for editing, parent selection or term assignment, enable the Editing Permissions feature.
fi: Määrittääksesi sivukohtaisia käyttöoikeuksia muokkausta, vanhempivalintaa tai termiin liittyvää osoitusta varten, ota käyttöön Muokkausoikeudet-ominaisuus.

en: To assign page-specific PublishPress Revision permissions, enable the Editing Permissions feature.
fi: Oikeuksien määrittäminen sivukohtaisille PublishPress Revision -oikeuksille, ota käyttöön Muokkausoikeudet-ominaisuus.

en: To assign roles for bbPress forums, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the Compatibility Pack feature.
fi: Määrittääksesi rooleja bbPress-foorumeille, %1$späivitä Permissions Pro:hon%2$s ja ota käyttöön Yhteensopivuuspaketti-ominaisuus.

en: To assign roles for bbPress forums, activate the Compatibility Pack feature.
fi: Määritä rooleja bbPress-foorumeille, aktivoi Yhteensopivuuspaketti-toiminto.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
fi: Estääksesi suoran URL-pääsyn luettavissa olevien viestien liitteisiin, %1$späivitä Permissions Prohon%2$s ja aktivoi Tiedostojen pääsy -toiminto.

en: To block direct URL access to attachments of unreadable posts, activate the File Access feature.
fi: Estääksesi suoran URL-pääsyn luettavissa olevien viestien liitteisiin, aktivoi Tiedostojen pääsy -toiminto.

en: To block direct access to unreadable files, %1$supgrade to Permissions Pro%2$s and enable the File Access feature.
fi: Estääksesi suoran pääsyn luettavissa oleviin tiedostoihin, %1$späivitä Permissions Prohon%2$s ja aktivoi Tiedostojen pääsy -toiminto.

en: To block direct access to unreadable files, activate the File Access feature.
fi: Estääksesi suoran pääsyn luettavissa oleviin tiedostoihin, aktivoi Tiedostojen pääsy -toiminto.

en: To control how Extra Roles are applied, see %1$sRole Usage%2$s.
fi: Hallitaaksesi, miten ylimääräisiä rooleja sovelletaan, katso %1$sRoolin käyttö%2$s.

en: To customize bbPress forum permissions, activate the Compatibility Pack feature.
fi: Mukauttaaksesi bbPress-foorumin käyttöoikeuksia, aktivoi Yhteensopivuuspaketti -toiminto.

en: To customize bbPress forum permissions, activate your Permissions Pro license key.
fi: Mukauttaaksesi bbPress-foorumin käyttöoikeuksia, aktivoi Permissions Pro -lisenssiavaimesi.

en: To customize editing permissions, enable the Editing Permissions feature.
fi: Mukauttaaksesi muokkausoikeuksia, ota käyttöön Muokkausoikeudet -toiminto.

en: To customize publication workflow, %1$sinstall PublishPress Statuses%2$s.
fi: Mukauttaaksesi julkaisutyönkulun, %1$sasennetaan PublishPress Statuses%2$s.

en: To force the value of one or more settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
fi: Pakottaaksesi yhden tai useamman asetuksen arvon koko verkossa, <strong>kopioi</strong> seuraava koodi teeman <strong>functions.php</strong> tiedostoon (tai johonkin muuhun tiedostoon, joka suoritetaan aina eikä automaattisesti päivitetä) ja muokkaa haluamallasi tavalla:

en: To modify one or more default settings network-wide, <strong>copy</strong> the following code into your theme's <strong>functions.php</strong> file (or some other file which is always executed and not auto-updated) and modify as desired:
fi: Muokataksesi yhtä tai useaa oletusasetusta koko verkossa, <strong>kopioi</strong> seuraava koodi teeman <strong>functions.php</strong> tiedostoon (tai johonkin muuhun tiedostoon, joka suoritetaan aina eikä automaattisesti päivitetä) ja muokkaa haluamallasi tavalla:

en: To read the full content, please log in to this site.
fi: Lue koko sisältö, kirjaudu sisään tähän sivustoon.

en: To save memory on front end access, don't register any filters related to content editing
fi: Muistin säästämiseksi etupään pääsyssä, älä rekisteröi mitään suodattimia, jotka liittyvät sisällön muokkaamiseen

en: Top
fi: Ylä

en: Topic creation restrictions
fi: Aiheen luontirajoitukset

en: Translator
fi: Kääntäjä

en: Treat media attached to unregistered post types as unattached, to avoid improper and confusing filtering
fi: Kohtele rekisteröimättömien viestityyppien liitännäismateriaaleja eristyksissä, jotta vältetään virheellinen ja hämmentävä suodatus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type-specific Extra Roles grant all capabilities in Pattern Role
fi: Tyyppikohtaiset lisäroolit antavat kaikki oikeudet Malliroolissa

en: Type-specific and/or status-specific equivalents of the following capabilities are included in supplemental %s roles:
fi: Seuraavien kyvykkyyksien tyyppi- ja/tai statuskohtaiset vastineet sisältyvät lisä-%s rooleihin:

en: Unblocked
fi: Avattu

en: Universal Permissions
fi: Yleiset Oikeudet

en: Unlock %s integration to enhance your revisions solution.
fi: Avaa %s-integraatio parantaaksesi muokkausratkaisuasi.

en: Unlock Permissions > Settings > Core > Admin Back End > 'Hide non-editable posts'
fi: Avaa Oikeudet > Asetukset > Ydin > Admin Takapää > 'Piilota ei-muokattavat viestit'

en: Unlock Pro Integrations
fi: Avaa Pro-integraatiot

en: Unlock advanced user synchronization features
fi: Avaa edistyneet käyttäjäsynkronointiominaisuudet

en: Unmodified from WordPress default behavior. To enable filtering, remove constant definition PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.
fi: Muuttamaton WordPressin oletuskäyttäytymisestä. Suodattamisen mahdollistamiseksi, poista vakio määritelmä PP_ADMIN_READONLY_LISTABLE.

en: Update Permissions
fi: Päivitä käyttöoikeudet

en: Upgrade to PRO
fi: Päivitä PRO:hon

en: Upgrade to Permissions Pro
fi: Päivitä Permissions Pro:hon

en: Upgrade to Pro
fi: Päivitä Pro:hon

en: Upgrade to Pro and get advanced file access control with all these features and more.
fi: Päivitä Pro-versioon ja saa kehittynyt tiedoston käyttöoikeuden hallinta kaikilla näillä ominaisuuksilla ja muilla.

en: Upgrade to Pro and get advanced membership management with circles, time-limited memberships, and more.
fi: Päivitä Pro-versioon ja saa edistyneitä jäsenyys hallintatoimintoja piireillä, aikarajoitetuilla jäsenyyksillä ja muulla.

en: Upgrade to Pro and get advanced user post generation with all these features and more.
fi: Päivitä Pro-versioon ja saa edistynyt käyttäjän julkaisugenerointi kaikilla näillä ominaisuuksilla ja muulla.

en: Upgrade to Pro to automatically generate posts for users
fi: Päivitä Pro-versioon, jotta voit automaattisesti luoda viestejä käyttäjille

en: Upgrade to Pro to enable this integration
fi: Päivitä Pro:hon, jotta voit aktivoida tämän integraation

en: Upgrade to Pro to limit access based on post author relationships
fi: Päivitä Pro-tasolle rajoittaaksesi pääsyä perustajakirjoittajien suhteiden perusteella

en: Upgrade to Pro to unlock advanced file protection capabilities
fi: Päivitä Pro:hon avataksesi edistyneet tiedostonsuojauksen ominaisuudet

en: Upgrade to Pro to unlock bulk page creation features
fi: Päivitä Pro-versioon, jotta voit avata joukkosivujen luontiominaisuudet

en: Upgrade to Pro to unlock seamless integration.
fi: Päivitä Pro-versioon avatakseen saumattoman integraation.

en: Upgrade to the Pro version for optimal compatibility and prompt, professional support.
fi: Päivitä Pro-versioon optimaalisen yhteensopivuuden ja nopean, ammattimaisen tuen saamiseksi.

en: Usage
fi: Käyttö

en: Use %s for post URL
fi: Käytä %s viestin URL-osoitteena

en: Use Custom Teaser Message Style
fi: Käytä mukautettua esittelyviestin tyyliä

en: Use Default Teaser Message Style
fi: Käytä oletus esittelyviestin tyyliä

en: Use Excerpt as teaser text
fi: Käytä otetta teaser-tekstinä

en: Use Excerpt or pre-More as teaser text
fi: Käytä otetta tai ennen Lue lisää -linkkiä teaser-tekstinä

en: Use Excerpt, pre-More or First X Characters as teaser text
fi: Käytä otetta, ennen Lue lisää -linkkiä tai ensimmäisiä X merkkejä teaser-tekstinä

en: Use any Role or Permission Group
fi: Käytä mitä tahansa roolia tai käyttöoikeusryhmää

en: Use configured teaser text to replace or supplement content
fi: Käytä määritettyä esikatselutekstiä sisällön korvaamiseen tai täydentämiseen

en: Use content before Read More link as teaser text
fi: Käytä sisältöä ennen Lue lisää -linkkiä teaser-tekstinä

en: Use display name for search results instead of user_login
fi: Käytä näyttönimeä hakutuloksissa sen sijaan, että käytetään user_loginia

en: Use excerpt or content before More tag
fi: Käytä yhteenvetoa tai sisältöä ennen "Lue lisää" -tagia

en: Use excerpt or first X characters of content
fi: Käytä yhteenvetoa tai sisällön ensimmäisiä X merkkiä

en: Use first X characters of content as teaser text
fi: Käytä sisällön ensimmäisiä X merkkiä esikatselutekstinä

en: Use modern tabbed metabox interface
fi: Käytä modernia välilehtimäistä metabox- käyttöliittymää

en: Use the post excerpt as teaser content
fi: Käytä viestin yhteenvetoa esikatselusisältönä

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Application:
fi: Käyttäjäohjelma:

en: User Groups
fi: Käyttäjäryhmät

en: User ID:
fi: Käyttäjä ID:

en: User Management
fi: Käyttäjien hallinta

en: User Posts
fi: Käyttäjien julkaisut

en: User Posts Synchronization
fi: Käyttäjän viestien synkronointi

en: User Roles %1$s
fi: Käyttäjäroolit %1$s

en: User Search: Filter by WP role
fi: Käyttäjän haku: Suodata WP-roolin mukaan

en: User editing capabilities apply for
fi: Käyttäjän muokkausoikeudet koskevat

en: User field to search by default
fi: Käyttäjäkenttä, jota käytetään oletuksena haussa

en: User meta fields selectable for search (comma-separated)
fi: Valittavat käyttäjämeta-kentät haulle (pilkulla eroteltu)

en: User meta fields which should be treated as boolean (comma-separated)
fi: Käyttäjämeta-kentät, joita tulisi käsitellä boolean-arvoina (pilkulla eroteltu)

en: User meta fields which should be treated as numeric (comma-separated)
fi: Käyttäjämeta-kentät, joita tulisi käsitellä numeerisina (pilkulla eroteltu)

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Users can always edit their own files
fi: Käyttäjät voivat aina muokata omia tiedostojaan

en: Users to notify when revisions are submitted
fi: Käyttäjät, joita ilmoitetaan, kun muokkaukset lähetetään

en: Users to notify when scheduled revisions are published
fi: Käyttäjät, joita ilmoitetaan, kun aikataulutetut muokkaukset julkaistaan

en: Users who have custom editing permissions for an attachment can also delete it
fi: Käyttäjät, joilla on mukautetut muokkausoikeudet liitteelle, voivat myös poistaa sen

en: Users who have specific editing permissions for a post or attachment can also delete it
fi: Käyttäjät, joilla on erityiset muokkausoikeudet viestille tai liitteelle, voivat myös poistaa sen

en: Using group membership to block access is not recommended. Consider reducing the user's role capabilities and using group membership to add access.
fi: Ryhmän jäsenyyden käyttäminen pääsyn estämiseksi ei ole suositeltavaa. Harkitse käyttäjän roolikykyjen vähentämistä ja ryhmän jäsenyyden käyttämistä pääsyn lisäämiseksi.

en: Version
fi: Versio

en: Version info was refreshed.
fi: Version tietoja on päivitetty.

en: View
fi: Näytä

en: View Custom Groups on the Permissions screen. Also allows access to the editing screen for Custom Groups.
fi: Näytä mukautetut ryhmät käyttöoikeusnäytöllä. Antaa myös pääsyn muokkausnäytölle mukautetuille ryhmille.

en: View Full Profile
fi: Näytä koko profiili

en: View Knowledge Base
fi: Näytä tietopankki

en: View currently stored user permissions:
fi: Näytä tällä hetkellä tallennetut käyttäjäoikeudet:

en: Viewing
fi: Näyttö

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members.
fi: Näkyvyysympyrät ja toimitukselliset ympyrät estävät pääsyn sisältöön, jota muut ryhmän jäsenet eivät ole kirjoittaneet.

en: Visibility Circles and Editorial Circles block access to content not authored by other group members. Any WP Role, BuddyPress Group or custom Group can be marked as a Circle for specified post types.
fi: Näkyvyysympyrät ja toimitukselliset ympyrät estävät pääsyn sisältöön, jota muut ryhmän jäsenet eivät ole kirjoittaneet. Mikä tahansa WP-rooli, BuddyPress-ryhmä tai mukautettu ryhmä voidaan merkitä ympyräksi tiettyjä postityyppejä varten.

en: Warning: Content hidden by these Permissions will be displayed if PP is deactivated. Consider setting a private Visibility on Edit Post screen instead.
fi: Varoitus: Näiden käyttöoikeuksien piilottama sisältö näkyy, jos PP deaktivoidaan. Harkitse yksityisen näkyvyyden asettamista Muokkaa viesti -näytöllä sen sijaan.

en: When Teaser is applied with Redirect enabled, append original url as redirect_to argument
fi: Kun Teaseria sovelletaan ohjauspyynnön ollessa käytössä, lisää alkuperäinen URL-osoite redirect_to-argumenttina

en: When file access is blocked, do not set the WP_Query 404 / 403 property
fi: Kun tiedostojen käyttö on estetty, älä aseta WP_Query 404 / 403 -ominaisuutta

en: When saving a post, if the default term is not selectable, substitute first available.
fi: Kun tallennat viestiä, jos oletusluokkaa ei voi valita, käytä ensimmäistä saatavilla olevaa.

en: When synchronizing role metagroups to currently defined WP roles, don't delete groups for previously defined WP roles.
fi: Kun synkronoidaan roolimetaryhmiä nykyisesti määriteltyihin WP-rooleihin, älä poista ryhmiä aikaisemmin määritellyistä WP-rooleista.

en: Widget-level permission controls
fi: Widgettikohtaiset käyttöoikeuden hallintakontrollit

en: With Direct Assignment, capabilities are applied without modification.
fi: Suoran määrityksen avulla kykyjä sovelletaan ilman muutoksia.

en: Within the async-upload.php script, filter author's retrieval of the attachment they just uploaded
fi: Asynkronisen upload.php -skriptin sisällä suodata kirjoittajan liitännäisen hakeminen, jonka he juuri latasivat

en: WordPress Role
fi: WordPress-rooli

en: WordPress Roles
fi: WordPress-roolit

en: WordPress Version: %s
fi: WordPress Versio: %s

en: WordPress default. Show "Page not found" screen
fi: WordPressin oletus. Näytä "Sivua ei löytynyt" -näyttö

en: Work around database setup warnings (at plugin activation) on some servers
fi: Työskentele ympäristövaroitusten ohi (lisäosan aktivoinnissa) joillakin palvelimilla

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Workflow-specific access controls
fi: Työprosessikohtaiset pääsyvalvonnat

en: Working Copy
fi: Työkopio

en: Working Copy of
fi: Työkopio

en: You are not allowed to create new %s
fi: Sinulla ei ole lupaa luoda uusia %s

en: You are not permitted to do that.
fi: Sinulla ei ole lupaa tehdä sitä.

en: You are not permitted to manage menu locations
fi: Sinulla ei ole oikeutta hallita valikkopaikkoja

en: You can add Permissions capabilities to a role using the %1$s plugin.
fi: Voit lisätä käyttöoikeusominaisuuksia rooliin käyttämällä %1$s-laajennusta.

en: You can adjust some Permissions behavior by %1$s adding capabilities to a WordPress role%2$s.
fi: Voit säätää joitain Oikeuksien käyttäytymistä %1$s lisäämällä oikeuksia WordPress-rooliin %2$s.

en: You can now set individual permissions for
fi: Voit nyt asettaa yksittäiset oikeudet

en: You can&#8217;t delete that group.
fi: Et voi poistaa tätä ryhmää.

en: You do not have permission to create new Navigation Menus
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda uusia Navigointivalikoita

en: You do not have permission to delete that Navigation Menu.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tuota Navigointivalikkoa.

en: You do not have permission to delete the menu item "%1$s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa valikkokohtaa "%1$s"

en: You do not have permission to edit the menu item "%1$s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata valikkokohtaa "%1$s"

en: You do not have permission to move the menu item "%1$s"
fi: Sinulla ei ole oikeuksia siirtää valikkokohtaa "%1$s"

en: You do not have permission to select that Parent
fi: Sinulla ei ole oikeutta valita tuota vanhempaa

en: You do not have permission to update that Navigation Menu
fi: Sinulla ei ole oikeuksia päivittää tuota Navigointivalikkoa

en: You have specified this group for deletion: | You have specified these groups for deletion:
fi[0]: Olet määrittänyt tämän ryhmän poistettavaksi:
fi[1]: Olet määrittänyt nämä ryhmät poistettavaksi:

en: You're using PublishPress Permissions Free. The Pro version has more features and support. %sUpgrade to Pro%s
fi: Käytät PublishPress Permissions Free -versiota. Pro-versiossa on enemmän ominaisuuksia ja tukea. %sPäivitä Pro:hon%s

en: Your license key has expired. For updates to PublishPress Permissions Pro and priority support, %splease renew%s.
fi: Lisenssiavain on vanhentunut. Päivityksiä varten PublishPress Permissions Pro:lle ja ensisijaiselle tuelle, %sole hyvä ja uusii%s.

en: access denied
fi: pääsy evätty

en: any user
fi: mikä tahansa käyttäjä

en: bbPress Forums
fi: bbPress Foorumit

en: characters
fi: merkkiä

en: characters (leave empty for full excerpt)
fi: merkkiä (jätä tyhjäksi koko yhteenvedon saamiseksi)

en: close
fi: sulje

[ctx: count]
en: Extra Roles
fi: Lisäroolit

[ctx: count]
en: Specific Permissions
fi: Erityiset oikeudet

[ctx: count]
en: Users
fi: Käyttäjät

en: current (%d):
fi: nykyinen (%d):

en: edit
fi: muokkaa

en: edit group
fi: muokkaa ryhmää

en: edit group permissions
fi: muokkaa ryhmän oikeuksia

en: edit user permissions
fi: muokkaa käyttäjän käyttöoikeuksia

en: eligible (%d):
fi: kelvollinen (%d):

en: enable custom permissions for %s
fi: ota käyttöön mukautetut käyttöoikeudet %s

en: enter post ID/slug
fi: anna postauksen ID/slug

en: equal or lower role levels
fi: yhtä tai alempaa roolitason

en: for item
fi: kohteelle

[ctx: groups per page (screen options)]
en: Groups
fi: Ryhmä

en: item
fi: kohde

en: item(s)
fi: kohde(t)

en: items
fi: kohteet

en: lower role levels
fi: alemmat roolit

en: make each selected user the author of a new page
fi: tee jokaisesta valitusta käyttäjästä uuden sivun kirjoittaja

en: n/a
fi: ei saatavilla

en: no Page Parent filter
fi: ei sivun vanhempi suodatinta

en: no supplemental assignment
fi: ei lisäoikeuksia

en: note: Plugin settings and configuration data will be deleted, but only after the last copy of Permissions / Permissions Pro is deleted.
fi: huom: Liitännäisen asetukset ja konfiguraatiodata poistetaan, mutta vain viimeisen kopion käyttöoikeuden / Permissions Pron poistamisen jälkeen.

en: objects
fi: objektit

en: pattern page sets parent and default content for author page
fi: mallisivu asettaa vanhemman ja oletussisällön kirjoittajan sivulle

en: pattern post sets default content and categories for author post
fi: mallipostaus asettaa oletussisällön ja kategoriat kirjoittajan postaukselle

en: pattern post sets parent, default content and template for author page
fi: mallipostaus asettaa vanhemman, oletussisällön ja mallin kirjoittajan sivulle

en: patterned on&hellip;
fi: mallinnettu&hellip;

en: patterned on...
fi: mallinnettu...

en: post content
fi: viestin sisältö

en: post title
fi: viestin otsikko

en: select other
fi: valitse muu

en: select...
fi: valitse...

en: selected
fi: valittu

en: settings
fi: asetukset

en: sub-%1$s of this %2$s
fi: tämä %2$s:n al-%1$s

en: supported tags are [username] and [userid]
fi: tuetut tagit ovat [username] ja [userid]

en: this %1$s
fi: tämä %1$s

en: this %1$s and its sub-%2$s
fi: tämä %1$s ja sen al-%2$s

en: unpublished
fi: julkaisematon

[ctx: user]
en: &lt; Unselect
fi: &lt; Poista valinta

[ctx: user]
en: Select &gt;
fi: Valitse &gt;

en: view / edit group
fi: näytä / muokkaa ryhmää

en: 🔓 Unlock %s
fi: 🔓 Avaa %s
